Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

29018 / 2013-01-21 - Administracja samorządowa / Gmina Pułtusk (Pułtusk)

Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Trzcińcu Gmina Pułtusk

Opis zamówienia

1. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45252120-5, 45311200-2, 45111000-8, 45252126-7, 45233220-7
2. Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w miejscowości Trzciniec, zgodnie z dokumentacją projektową pn.: Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w m. Trzciniec gm. Pułtusk autorstwa FUNAM Sp. z o.o., ul. Mokronoska 2, 52-407 Wrocław oraz pozwoleniem na budowę WBA 7351-74/07 z 12.03.2007 r.
UWAGA! Przedmiot zamówienia nie obejmuje robót zrealizowanych w etapie I przez Zamawiającego.
I etap swym zakresem obejmował:
a) wybudowanie zbiornika wyrównawczego z orurowaniem zewnętrznym i wewnętrznym (rurociągi technologiczne zewnętrzne i wewnętrzne) z zastrzeżeniem, iż nie zostały zrealizowane w I etapie:
1) rurociąg wody surowej fi 160 PE L=29,0 m (od studni wierconych do SUW),
2) kanalizacja sanitarna do zbiornika ścieków sanitarnych fi 160 PE L=14,0 m,
3) rurociąg tłoczny z odstojnika do istniejącej studzienki fi 90 PE L=48 m,
4) kanalizacja popłuczna z budynku SUW do odstojnika popłuczyn fi 225 PE L=44 m,
5) kanalizacja chlorowa do neutralizatora fi 110 PE L= 15 mb.
b) obsypanie zbiornika wyrównawczego (zagospodarowanie terenu).
3. Wykonanie robót budowlanych.
1. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową, wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami Inspektora Nadzoru i nadzoru autorskiego oraz pozwoleniem na budowę.
2. Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia o zakończeniu robót do organu nadzoru budowlanego.
3. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek.
4. Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
5. Jeżeli w Dokumentacji projektowej, w opisie zamówienia wskazana została nazwa producenta, znak towarowy, patent lub pochodzenie w odniesieniu do określonych w niej materiałów, urządzeń, itp., Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów, urządzeń itp. o parametrach równoważnych nie gorszych niż wskazane w tych dokumentach.
6. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
7. Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza:
a) instrukcje (w języku polskim) użytkowania zamontowanych urządzeń,
b) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń,
c) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
d) dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia,
e) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania,
f) zmiany w projekcie budowlanym i rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania wraz z uzyskanymi decyzjami odpowiednich organów.
g) protokoły z przeprowadzonych prób i badań,
h) dokumentację powykonawczą,
i) opracowanie niezbędnych dokumentów do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego i pozwolenia na użytkowanie.
j) świadectwo charakterystyki energetycznej obiektu.
8. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom odpowiedniej Normy oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
9. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
10. Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
11. Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
1) Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
2) Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
12. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom pod warunkiem zgłoszenia o tym Zamawiającemu oraz przedstawieniu do akceptacji projektu umowy z podwykonawcą.
4. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1. Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy zamówienia określony w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (dalej STWiOR), a także w zastrzeżeniach wynikających z wydanych decyzji pozwolenia na budowę.
2. Z uwagi na ryczałtową formę wynagrodzenia podstawą wyceny oferty jest dokumentacja projektowa. Jeżeli wystąpią różnice pomiędzy projektami, a przedmiarami robót (które stanowią dokumenty pomocnicze dla wykonawcy), do wyceny należy przyjąć wielkości zawarte w projektach.
3. Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia wystąpią roboty niezbędne do wykonania, a nie wynikające z dokumentacji projektowej i których wykonawca nie mógł przewidzieć, będą one rozliczane na podstawie odrębnie zawartej umowy pomiędzy wykonawcą realizującym zamówienie, a Zamawiającym w trybie z wolnej ręki dla udzielania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
4. Wynagrodzenie wykonawcy jest ceną ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia wynikającego swoim zakresem z pkt 1 i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
5. Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) będzie kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną na podstawie dokumentacji projektowej, wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej Specyfikacji, STWiOR oraz wniosków wynikłych po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robót budowlanych.
6. Zamawiający przewiduje rozliczenia za wykonane części robót.
7. Podstawą do wystawienia faktury częściowej będzie protokół wykonania i odbioru częściowego robót.
8. Odbiór częściowy może nastąpić po wykonaniu elementu technologicznego wykonywania robót o takim stopniu szczegółowości wg dokumentacji projektowej, która pozwoli na rozliczanie wykonawcy za wykonane roboty z uwzględnieniem uwarunkowań:
a) pierwsza faktura może być złożona do Zamawiającego po wykonaniu robót przygotowawczych,
b) kolejne faktury za poszczególne części wykonania robót budowlanych mogą być wystawiane za wykonaną część (element) możliwą do odbioru zgodnie z postępem robót, ale nie częściej, jak jedna faktura na miesiąc,
c) faktura końcowego rozliczenia powinna być wystawiona na kwotę nie mniejszą niż 10 % całkowitej ceny ofertowej i może być wystawiona po zakończeniu i odbiorze robót bez usterek,
9. Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki jego przeznaczenia.
5. Dostępność dokumentacji projektowej.
1) Dokumentacja projektowa kompletna w wersji tradycyjnej jest dostępna w siedzibie Zamawiającego u p. Andrzeja Grąbczewskiego w dniach roboczych w godzinach służbowych.
2) Zamawiający może wypożyczyć komplet dokumentacji projektowej w celu powielenia przez wykonawcę za kaucją w wysokości 5000,00 zł na okres do 3 dni. Utrata lub zniszczenie choćby części dokumentacji pozbawi pożyczającego wniesionej kaucji.
3) Zamawiający na wniosek wykonawcy prześle nieodpłatnie, kompletną dokumentację projektową zamieszczoną na CD.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 29018

Data publikacji: 2013-01-21

Nazwa: Gmina Pułtusk

Ulica: ul. Rynek 41

Numer domu: 41

Miejscowość: Pułtusk

Kod pocztowy: 06-100

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 023 6920391

Numer faxu: 023 6924296

Adres strony internetowej: www.pultusk.pl

Regon: 13037790700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Trzcińcu Gmina Pułtusk

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45252120-5, 45311200-2, 45111000-8, 45252126-7, 45233220-7
2. Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w miejscowości Trzciniec, zgodnie z dokumentacją projektową pn.: Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w m. Trzciniec gm. Pułtusk autorstwa FUNAM Sp. z o.o., ul. Mokronoska 2, 52-407 Wrocław oraz pozwoleniem na budowę WBA 7351-74/07 z 12.03.2007 r.
UWAGA! Przedmiot zamówienia nie obejmuje robót zrealizowanych w etapie I przez Zamawiającego.
I etap swym zakresem obejmował:
a) wybudowanie zbiornika wyrównawczego z orurowaniem zewnętrznym i wewnętrznym (rurociągi technologiczne zewnętrzne i wewnętrzne) z zastrzeżeniem, iż nie zostały zrealizowane w I etapie:
1) rurociąg wody surowej fi 160 PE L=29,0 m (od studni wierconych do SUW),
2) kanalizacja sanitarna do zbiornika ścieków sanitarnych fi 160 PE L=14,0 m,
3) rurociąg tłoczny z odstojnika do istniejącej studzienki fi 90 PE L=48 m,
4) kanalizacja popłuczna z budynku SUW do odstojnika popłuczyn fi 225 PE L=44 m,
5) kanalizacja chlorowa do neutralizatora fi 110 PE L= 15 mb.
b) obsypanie zbiornika wyrównawczego (zagospodarowanie terenu).
3. Wykonanie robót budowlanych.
1. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową, wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami Inspektora Nadzoru i nadzoru autorskiego oraz pozwoleniem na budowę.
2. Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia o zakończeniu robót do organu nadzoru budowlanego.
3. Wykonanie robót będzie się uważać za zakończone, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek.
4. Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
5. Jeżeli w Dokumentacji projektowej, w opisie zamówienia wskazana została nazwa producenta, znak towarowy, patent lub pochodzenie w odniesieniu do określonych w niej materiałów, urządzeń, itp., Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazanie jako przykładowe i dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów, urządzeń itp. o parametrach równoważnych nie gorszych niż wskazane w tych dokumentach.
6. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
7. Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza:
a) instrukcje (w języku polskim) użytkowania zamontowanych urządzeń,
b) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń,
c) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
d) dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia,
e) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania,
f) zmiany w projekcie budowlanym i rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania wraz z uzyskanymi decyzjami odpowiednich organów.
g) protokoły z przeprowadzonych prób i badań,
h) dokumentację powykonawczą,
i) opracowanie niezbędnych dokumentów do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego i pozwolenia na użytkowanie.
j) świadectwo charakterystyki energetycznej obiektu.
8. Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom odpowiedniej Normy oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
9. Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
10. Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
11. Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
1) Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
2) Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
12. Wykonawca może powierzyć wykonywanie robót budowlanych podwykonawcom pod warunkiem zgłoszenia o tym Zamawiającemu oraz przedstawieniu do akceptacji projektu umowy z podwykonawcą.
4. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1. Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy zamówienia określony w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (dalej STWiOR), a także w zastrzeżeniach wynikających z wydanych decyzji pozwolenia na budowę.
2. Z uwagi na ryczałtową formę wynagrodzenia podstawą wyceny oferty jest dokumentacja projektowa. Jeżeli wystąpią różnice pomiędzy projektami, a przedmiarami robót (które stanowią dokumenty pomocnicze dla wykonawcy), do wyceny należy przyjąć wielkości zawarte w projektach.
3. Jeżeli w trakcie realizacji zamówienia wystąpią roboty niezbędne do wykonania, a nie wynikające z dokumentacji projektowej i których wykonawca nie mógł przewidzieć, będą one rozliczane na podstawie odrębnie zawartej umowy pomiędzy wykonawcą realizującym zamówienie, a Zamawiającym w trybie z wolnej ręki dla udzielania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
4. Wynagrodzenie wykonawcy jest ceną ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia wynikającego swoim zakresem z pkt 1 i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
5. Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) będzie kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną na podstawie dokumentacji projektowej, wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej Specyfikacji, STWiOR oraz wniosków wynikłych po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robót budowlanych.
6. Zamawiający przewiduje rozliczenia za wykonane części robót.
7. Podstawą do wystawienia faktury częściowej będzie protokół wykonania i odbioru częściowego robót.
8. Odbiór częściowy może nastąpić po wykonaniu elementu technologicznego wykonywania robót o takim stopniu szczegółowości wg dokumentacji projektowej, która pozwoli na rozliczanie wykonawcy za wykonane roboty z uwzględnieniem uwarunkowań:
a) pierwsza faktura może być złożona do Zamawiającego po wykonaniu robót przygotowawczych,
b) kolejne faktury za poszczególne części wykonania robót budowlanych mogą być wystawiane za wykonaną część (element) możliwą do odbioru zgodnie z postępem robót, ale nie częściej, jak jedna faktura na miesiąc,
c) faktura końcowego rozliczenia powinna być wystawiona na kwotę nie mniejszą niż 10 % całkowitej ceny ofertowej i może być wystawiona po zakończeniu i odbiorze robót bez usterek,
9. Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki jego przeznaczenia.
5. Dostępność dokumentacji projektowej.
1) Dokumentacja projektowa kompletna w wersji tradycyjnej jest dostępna w siedzibie Zamawiającego u p. Andrzeja Grąbczewskiego w dniach roboczych w godzinach służbowych.
2) Zamawiający może wypożyczyć komplet dokumentacji projektowej w celu powielenia przez wykonawcę za kaucją w wysokości 5000,00 zł na okres do 3 dni. Utrata lub zniszczenie choćby części dokumentacji pozbawi pożyczającego wniesionej kaucji.
3) Zamawiający na wniosek wykonawcy prześle nieodpłatnie, kompletną dokumentację projektową zamieszczoną na CD.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/10/2013

Informacja na temat wadium:
1) Wysokość wadium ustala się w kwocie 40.000 złotych, słownie: czterdzieści tysięcy złotych.
Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Bank Pekao S.A.
Nr rachunku: 31 1240 5282 1111 0000 4890 2355
z dopiskiem na blankiecie przelewu: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej zadania: Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Trzcińcu Gmina Pułtusk

2) Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.
3) Wadium może być wnoszone w formie: poręczenia bankowego, poręczenia pieniężnego SKOK, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed¬siębiorczości, które należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować u Zamawiającego, a kopię załączyć do oferty.
4) Z treści gwarancji powinno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w okresie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy P.z.p.
5) Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy:
a. nazwa i adres Zamawiającego;
b. określenie przedmiotu zamówienia;
c. nazwę i adres Wykonawcy.
6) Wadium musi być wniesione nie później niż przed terminem składania ofert.
7) Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany pełną kwotą wymaganego wadium.
8) Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
9) Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
10) Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po unieważnieniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, pod warunkiem, iż odwołanie zostało ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do wnoszenia protestów.
11) Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium w sytuacji, jak w pkt. 10, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
12) W przypadku wniesienia odwołania, Zamawiający nie później niż na 3 dni przed upływem ważności wadium, wezwie wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie skieruje jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.
13) Zatrzymanie wadium nastąpi w okolicznościach :
a) jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw,
b) jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie złożył wymagane oświadczenia lub dokumenty, ale z treści ich nie wynika, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu,
c) jeżeli wykonawca odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
d) jeżeli wykonawca był zobowiązany i nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wyko-nania umowy,
e) jeżeli zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawcy wykażą i udokumentują (referencjami, opiniami lub listami polecającymi, protokołami odbioru końcowego), iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w ciągu całego okresu prowadzenia działalności wykonali roboty budowlane w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, przez co należy rozumieć wykonanie co najmniej dwóch robót polegających na budowie, przebudowie lub remoncie Stacji Uzdatniania Wody o wartości brutto minimum 1.000.000,00 zł każda.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Jeżeli wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku, zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawi pisemne zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, a także podmiot ten wypełni warunki określone w pkt 1 ppkt 1).
Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W tym względzie Wykonawcy wykażą, że dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
a) jedną osobą pełniącą funkcję kierownika budowy posiadającą uprawnienia bez ograniczeń do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji wodociągowych i kanalizacji sanitarnej,
b) jedną osobą pełniącą funkcję kierownika robót posiadającą uprawnieniami bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno - budowlanej.
W/w osoby muszą posiadać ważne uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623 z późn. zm.) oraz w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28.4.2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. nr 83, poz.578 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 18.3.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tj. Dz. U. z 2008 r. nr 63, poz.394),
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku, w szczególności za pomocą dokumentów wymienionych w rozdziale VII pkt 1 ppkt 1.2 poz. 7, 8 SIWZ,
Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie ww. warunku polegać będzie na zasobach innych podmiotów, przedstawi pisemne zobowiązanie tych podmiotów do udostępnienia dla wykonawcy osób zdolnych do wykonania zamówienia na czas jego realizacji oraz przedstawi dokumenty wymienione w rozdziale VII pkt 1 ppkt 1.2 poz. 7, 8 SIWZ.
Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Wypełniony załącznik nr 1 - formularz OFERTA.
2) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - pełnomocnictwo oryginalne lub notarialnie poświadczone do reprezentowania ich w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
3) Dowód wniesienia wadium.
4) Kosztorys ofertowy opracowany metodą uproszczoną

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności.
2. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w formie pisemnego aneksu na następujących warunkach:
1) Wykonawca może dokonywać zmiany kluczowych specjalistów, przedstawionych w ofercie, jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego, akceptującego nowego kluczowego specjalistę.
2) Wykonawca z własnej inicjatywy proponuje zmianę kluczowych specjalistów w następujących przypadkach:
a) śmierci, choroby lub zdarzeń losowych kluczowego specjalisty,
b) nie wywiązywania się kluczowego specjalisty z obowiązków wynikających z umowy.
3) Jeżeli zmiana kluczowego specjalisty stanie się konieczna z jakichkolwiek innych przyczyn niezależnych od wykonawcy (np. rezygnacji itp.),
4) Zamawiający może zażądać od wykonawcy zmiany kluczowego specjalisty, jeżeli uzna, że kluczowy specjalista nie wykonuje swoich obowiązków wynikających z umowy. Wykonawca obowiązany jest zmienić kluczowego specjalistę zgodnie z żądaniem Zamawiającego w terminie wskazanym we wniosku Zamawiającego. W przypadku zmiany kluczowego specjalisty nowy kluczowy specjalista musi spełniać wymagania określone dla danego specjalisty.
5) Wykonawca może przedłużyć termin wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia Zamawiającego, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w wykonaniu następujących zobowiązań:
a) przekazania dokumentacji budowy (pozwolenia na budowę, dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych, innych wymaganych przepisami, do których zamawiający był zobowiązany),
b) przekazania dokumentów zamiennych budowy lub usunięcia wad w dostarczanej dokumentacji projektowej,
c) zmiany terminu dokonania prób końcowych i wniosków o dokonanie prób dodatkowych nieobjętych umową,
d) zmiany terminu dokonania odbiorów przewidzianych w umowie.
6) Wykonawca może przedłużyć termin wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w przypadku:
a) zawieszenia robót przez Zamawiającego,
b) wykopalisk uniemożliwiających wykonanie robót,
c) szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów,
d) siły wyższej, klęski żywiołowej
e) jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub przeszkód spowodowanych przez lub dających się przypisać Zamawiającemu lub innemu wykonawcy zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy,
f) niewypałów i niewybuchów,
g) wykopalisk archeologicznych nieprzewidywanych w SiWZ,
h) odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych (kategorie gruntu, kurzawka itp.),
i) odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych.
7) Jeżeli wystąpią zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności:
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
b) konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej.
8) Jeżeli powstaną okoliczności będące następstwem działania organów administracji, w szczególności:
a) przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń itp.,
b) odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień na skutek błędów w dokumentacji projektowej.
9) Jeżeli powstały konieczne zmiany technologiczne, w szczególności :
a) konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu,
b) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategorie gruntu, kurzawa itp.) skutkujące niemożliwością zrealizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych,
c) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,
d) konieczności zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
Zmiany wskazywane w lit d będą wprowadzone wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu umowy do użytkowania, a Zamawiający może ponieść ryzyko zwiększanym z tego powodu kosztom. Każde ze wskazanych w lit. a -d zmian może być powiązane ze zmianą wynagrodzenia na zasadach określonych przez strony.
10) Pozostałe zmiany
a) jeśli zmiana stawki podatku VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania po stronie wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez wykonawcę,
b) jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie wykonawcy, Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez wykonawcę ,
c) rezygnacja przez zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy - w takim przypadku wynagrodzenie przysługuje wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami,
d) kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami - w takim przypadku zmiany w umowie zostaną ograniczone do zmian koniecznych powodujących uniknięcie kolizji, a wynagrodzenie zostanie ustalone z zachowaniem zasady opisanej w SIWZ i ofercie wykonawcy,
3. Zmiana umowy nastąpić może z inicjatywy Zamawiającego albo Wykonawcy poprzez przedstawienie drugiej stronie propozycji zmian w formie pisemnej, które powinny zawierać:
1) opis zmiany,
2) uzasadnienie zmiany,
3) koszt zmiany oraz jego wpływ na wysokość wynagrodzenia,
4) czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin zakończenia umowy.
4. Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół wraz z uzasadnieniem) przez powołaną przez Zamawiającego komisję techniczną, w składzie której będą m.in. Inspektor Nadzoru oraz Kierownik budowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pultusk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Pułtusku
ul. Rynek 41
06-100 Pułtusk

Data składania wniosków, ofert: 06/02/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Pułtusku
ul. Rynek 41
06-100 Pułtusk
biuro podawcze

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie będzie współfinansowane w ramach działania Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej objętego PROW na lata 2007-2013, umowa o przyznanie pomocy nr 00153-6921-UM0700227/11

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452521267 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)

Podobne przetargi

13691 / 2012-01-13 - Inny: Zakład Budżetowy

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sulejówku - Sulejówek (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Montaż układu technologicznego uzdatniania wody wraz z automatyką - Etap III w istniejącej stacji uzdatniania wody w Sulejówku, ul. Wodociągowa 10.

86670 / 2015-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Sulejówek - Sulejówek (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Budowa Stacji Uzdatniania Wody II w Sulejówku przy ul. Okuniewskiej 1 - I etap pn. Stacja uzdatniania wody o wydajności 50 m3/h w ramach projektu pn. Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie Miasta Sulejówek

155708 / 2012-05-15 - Podmiot prawa publicznego

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Żyrardów" Spółka z o.o. - Żyrardów (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Zadanie 9B pn.: Modernizacja ujęcia wody SOKULE i stacji uzdatniania wody MOKRA realizowane w ramach Projektu pn. Gospodarka wodno-ściekowa w mieście Żyrardów - Etap II współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013

173381 / 2014-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Komunalny w Halinowie - Halinów (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Roboty budowlane polegające na wykonaniu przebudowy i rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Wielgolas Duchnowski w Gminie Halinów- kontynuacja robót (etap II)

161685 / 2014-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Komunalny w Halinowie - Halinów (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Roboty budowlane polegające na wykonaniu przebudowy i rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Wielgolas Duchnowski w Gminie Halinów- kontynuacja robót (etap II)

219923 / 2013-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Komunalny w Halinowie - Halinów (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Roboty budowlane polegające na wykonaniu przebudowy Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Okuniew w Gminie Halinów

95686 / 2012-03-27 - Podmiot prawa publicznego

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Żyrardów" Spółka z o.o. - Żyrardów (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Zadanie 9B pn.: Modernizacja ujęcia wody SOKULE i stacji uzdatniania wody MOKRA realizowane w ramach Projektu pn. Gospodarka wodno-ściekowa w mieście Żyrardów - Etap II współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013

66160 / 2011-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czosnów - Czosnów (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Budowę Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Czeczotki gm. Czosnów dz. nr ewid. 301 wraz z obiektami towarzyszącymi: ujęciami wód podziemnych studnia nr 1 i nr 2, zbiornika retencyjnego V=520 m3, stawu rozsączającego oraz rurociągów między obiektowych i wodociągu łączącego projektowana SUW z istniejącą siecią wodociągową przebiegającego przez działki: nr. ewid. 34/1 w miejscowości Czeczotki i nr ewid. 1 i 2 w miejscowości Janów Mikołajówka.

39932 / 2012-02-09 - Podmiot prawa publicznego

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Żyrardów" Spółka z o.o. - Żyrardów (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Zadanie 9B pn.: Modernizacja ujęcia wody Sokule i stacji uzdatniania wody Mokra realizowane w ramach Projektu pn. Gospodarka wodno-ściekowa w mieście Żyrardów - Etap II współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013

288578 / 2011-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Chotczy - Chotcza (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Rozbudowa stacji uzdatniania wody na działce o nr ewid. 305/5 w miejscowości Siekierka gm. Chotcza

147277 / 2015-10-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Bielański im. Ks. J. Popiełuszki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Budowa Stacji Uzdatniania Wody wraz z przebudową studni głębinowej oligoceńskiej w formule zaprojektuj i wykonaj w Szpitalu Bielańskim w Warszawie (ZP-84/2015)

261710 / 2009-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad PilicÄ… - Nowe Miasto nad PilicÄ… (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Budowa budynku stacji uzdatniania wody z hydrofornią (istniejąca studnia głębinowa) z przyłączem i instalacją energetyczną we wsi Prosna oraz sieci wodociągowej wraz z przyłączami we wsi Prosna i Żdżarki

31199 / 2012-02-07 - Inny: Zakład Budżetowy

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sulejówku - Sulejówek (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Montaż układu technologicznego uzdatniania wody wraz z automatyką - Etap III w istniejącej stacji uzdatniania wody w Sulejówku, ul. Wodociągowa 10.

195276 / 2014-06-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy - Otwock (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Budowa stacji uzdatniania wody wraz z przebudową wewnętrznej sieci wodociągowej w Otwocku , ul. Reymonta 83/91 na terenie MCLChPiG w Otwocku ul. Narutowicza 80

117664 / 2015-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Sulejówek - Sulejówek (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Budowa Stacji Uzdatniania Wody II w Sulejówku przy ul. Okuniewskiej 1 - I etap pn. Stacja uzdatniania wody o wydajności 50 m3/h w ramach projektu pn. Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie Miasta Sulejówek

119099 / 2015-08-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Bielański im. Ks. J. Popiełuszki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Budowa Stacji Uzdatniania Wody wraz z przebudową studni głębinowej oligoceńskiej w formule zaprojektuj i wykonaj w Szpitalu Bielańskim w Warszawie (ZP-84/2015)

257693 / 2013-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Komunalny w Halinowie - Halinów (mazowieckie)
CPV: 452521205 (Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody)
Roboty budowlane polegające na wykonaniu przebudowy Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Okuniew w Gminie Halinów