Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

111209 / 2009-07-14 - Administracja samorządowa / Zarząd Powiatu w Bełchatowie (Bełchatów)

Zadanie 1. Wykonanie instalacji solarnej w Bursie Szkolnej w Bełchatowie;
Zadanie 2. Docieplenie dachu budynku ZSP Nr 4 w Bełchatowie

Opis zamówienia

Zadanie 1. Wykonanie instalacji solarnej w Bursie Szkolnej w Bełchatowie
1) Zaprojektowano system solarny o powierzchni 141,68 m2, w oparciu o układ 56 wysoko wydajnych kolektorów neosol 250 o powierzchni netto absorbera 2,53 m2. Konstrukcja kolektorów opiera się o wysoko wydajny absorber miedziany z powłoką selektywną SUNSELECT. Kolektory stanowią konstrukcje meandrową. Zastosowanie tego typu kolektorów gwarantuje najdłuższą eksploatację z najwyższą sprawnością. Cały układ pracuje jako jeden system sterowany sterownikami neocontrol SERII 260. Każdy zespół kolektorów przyłączony jest za pośrednictwem zestawów przyłączeniowych i odpowietrzających, wskaźników przepływu (rotometrów), które to umożliwiają precyzyjne wyregulowanie przepływu. Taki układ pozwala na wyłączenie dowolnej grupy kolektorów bez konieczności zatrzymywania pracy instalacji. Kolektory montowane będą za pośrednictwem firmowych uchwytów do konstrukcji realizowanej na dachach obiektów. Czynnikiem grzewczym układu solarnego będzie glikol propylenowy 53 % ( temperatura krzepnięcia -35 oC ) ERGOLIT - ECO. Czynnik solarny będzie napełniany i uzupełniany poprzez zawór napełniający znajdujący się w wymiennikowni przy układzie stabilizacji ciśnienia. Układ będzie pracował w systemie pompowym, pompa GRUNDFOS TPE 32-200/2-S. Czynnik solarny będzie chłodzony na wężownicach zasobnikowych podgrzewaczy. Instalacja solarna będzie zabezpieczona zaworem bezpieczeństwa SYR 2115 DN 25 o ciśnieniu otwarcia 0,6 MPa. Stabilizację ciśnienia w układzie rozwiązano w oparciu o naczynie REFLEX - S 300. Projekt przewiduje zabudowę czterech pojemnościowych zbiorników na ciepłą wodę użytkową firmy ELBI BF-1 o pojemności 2000 litrów każdy z wężownicą grzejną o powierzchni 4 m2. Zimna woda przepływająca równolegle przez zabudowane zasobniki będzie podgrzewana z instalacji solarnej i następnie dalej będzie przepływać do istniejącego układu przygotowania CWU. W zależności od warunków atmosferycznych układ będzie wstępnie podgrzewany, aż do uzyskania parametrów CWU na poziomie 60 stopni Celsjusza po przekroczeniu tej temperatury nastąpi przeładowanie ciepła za pomocą pompy cyrkulacyjnej przeładowującej ciepło do istniejącego zasobnika, pompa spełniać będzie również funkcję przeładowywania ciepła z układu istniejącego do zbiorników nowoprojektowanych w celu dezynfekcji termicznej całego układu. Całość systemu będą zabezpieczały zawory bezpieczeństwa. Stabilizację ciśnienia w układzie rozwiązano w oparciu o naczynie -REFLEX -DT5 Junior 300. Zabezpieczenie zasobnikowych podgrzewaczy CWU będą stanowiły zawory - SYR 2115 DN 25 o ciśnieniu otwarcia 0,6 MPa. W okresie przerwy w użytkowaniu obiektu konieczne jest stosowanie pokrowców do przykrywania kolektorów słonecznych z materiału odpornego na działanie promieniowania UV w celu zabezpieczenia instalacji solarnej. Zabezpieczenie to wynika z możliwości wystąpienia nadwyżek ciepła spowodowanych zmniejszonym poborem CWU w okresie przerwy w użytkowaniu obiektu (brak większości mieszkańców bursy szkolnej).
2) Opis konstrukcji:
Zaprojektowano konstrukcję wsporczą solarów. Ramy i słupy poszczególnej ramy podpierającej założono w węzłach jako sztywne, w miejscu mocowania do stropu jako wolnopodparte. Konstrukcja metalowa spawana spoiną pachwinową gr. 3 mm, słupki i rygle z profilu zamkniętego 50x50x4 stal ST3SX, na górze słupka przyspawać ceownik [80 stal ST3SX, na dole słupka przyspawać blachy gr.10 mm z nawierconymi otworami ø 12 w celu mocowania konstrukcji do stropu ( płyta kanałowa ) nad ostatnią kondygnacją , kotwami M 10 kl 4.8].
3) Uwagi realizacyjne:
Podczas wykonania przejścia przez dach należy wokół słupka ramy stalowej wykonać uszczelnienie masą kauczukowo - asfaltową SBS. Mocowanie konstrukcji stalowej wykonać do stropu warstwy nadbetonu, stropu ostatniej kondygnacji po wstępnym oczyszczeniu powierzchni. Wszystkie roboty budowlane należy prowadzić zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej i przepisami BHP, pod nadzorem osoby do tego uprawnionej.

Zadanie 2. Docieplenie dachu budynku ZSP Nr 4 w Bełchatowie

Zakres robót obejmuje:
1) Docieplenie stropodachu w przestrzeni wentylacyjnej.
Należy przeprowadzić oczyszczenie powierzchni stropu, a następnie docieplić strop na ostatniej kondygnacji w przestrzeni wentylacyjnej (między stropem a dachem) materiałem izolacyjnym na bazie wełny mineralnej. Produkt w postaci luźnego granulatu należy rozkładać poprzez wdmuchiwanie przy pomocy sprężonego powietrza w trudno dostępne przestrzenie.
Należy wykonać otwory technologiczne ułatwiające umieszczanie ocieplenia, a po zakończeniu robót uzupełnić z pozostawieniem nawietrzaków - wg obowiązujących normatyw.
Wyszczególnienie robót przejść technicznych:
a). ręczne przebicie otworu,
b). wyrównanie ścian otworu,
c). ustawienie płyty stalowej nierdzewnej w gotowym otworze dachu,
d). uszczelnienie płyty stalowej nierdzewnej,
e). ułożenie i zagęszczenie betonu,
f). oczyszczenie i zagruntowanie podłoża,
g). kształtowanie papy wierzchniego krycia przy obróbkach i układanie metodą zgrzewania,
h). przycięcie papy przy kominach, włazach, i tp.,
j). układanie papy metodą zgrzewania, gazem propan, butan.
Należy przewidzieć wymianę lub, gdy ich brak montaż nowych kominków wentylacyjnych ø 300 mm w stropodachu. Wykonać ze stali kwasoodpornej PN OOH17N14M2 WNR 1.4404 zabezpieczone siatką przeciw owadom o oczkach 1,6x1,6.

2) Instalacja odgromowa - wymiana zwodów poziomych
a) rozmieszczenie instalacji odgromowej na dachu wykonać zgodnie z rysunkiem,
b) instalację odgromową wykonać jako zwody poziome niskie z drutu ocynkowanego Ø 8. Do zwodów poziomych podłączyć wszystkie elementy metalowe na dachu (kominki, attyki, barierki śniegowe itp.),
c) złącza kontrolne (ZK) podłączyć do instalacji uziemiającą bednarką ocynkowaną FeZn 30x4,
d) wartość rezystancji uziemienia nie może przekroczyć 10 Ohm. Dla uzyskania właściwej rezystancji należy dodatkowo użyć uziomów pionowych z prętów miedziowanych fi 3/4 podłączonych do uziomu otokowego,
e) wszystkie elementy skręcane zabezpieczyć przed korozją np. przy użyciu tawotu,
f) instalacje wykonywać zgodnie z normą PN-IEC 61024-1, PN-IEC 61024-1-1, PNIEC 61024-1-2, PN/E-05003.
3) Remont kominów
a) rozbiórka czap kominowych,
b) skucie wszystkich tynków,
c) przemurowanie i uzupełnienie ubytków cegieł,
d) wykonanie tynków,
e) wykonanie nowych czap kominowych,
f) wykonanie nowych wylotów wentylacyjnych kanalizacji,
g) wykonanie opierzenia przy kominach,
4) Renowacja pokrycia dachowego
a) demontaż wsporników odstępowych instalacji odgromowej,
b) demontaż przewodów wyrównawczych i odgromowych z linki mocowanych na dachu,
c) położyć jedną warstwę papy termozgrzewalnej wierzchniego krycia na całej powierzchni dachu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 111209

Data publikacji: 2009-07-14

Nazwa: Zarząd Powiatu w Bełchatowie

Ulica: ul. Pabianicka 17/19

Numer domu: 17/19

Miejscowość: Bełchatów

Kod pocztowy: 97-400

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 044 6358600

Numer faxu: 044 6358617

Adres strony internetowej: www.powiat-belchatowski.pl

Regon: 59064842200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zadanie 1. Wykonanie instalacji solarnej w Bursie Szkolnej w Bełchatowie;
Zadanie 2. Docieplenie dachu budynku ZSP Nr 4 w Bełchatowie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zadanie 1. Wykonanie instalacji solarnej w Bursie Szkolnej w Bełchatowie
1) Zaprojektowano system solarny o powierzchni 141,68 m2, w oparciu o układ 56 wysoko wydajnych kolektorów neosol 250 o powierzchni netto absorbera 2,53 m2. Konstrukcja kolektorów opiera się o wysoko wydajny absorber miedziany z powłoką selektywną SUNSELECT. Kolektory stanowią konstrukcje meandrową. Zastosowanie tego typu kolektorów gwarantuje najdłuższą eksploatację z najwyższą sprawnością. Cały układ pracuje jako jeden system sterowany sterownikami neocontrol SERII 260. Każdy zespół kolektorów przyłączony jest za pośrednictwem zestawów przyłączeniowych i odpowietrzających, wskaźników przepływu (rotometrów), które to umożliwiają precyzyjne wyregulowanie przepływu. Taki układ pozwala na wyłączenie dowolnej grupy kolektorów bez konieczności zatrzymywania pracy instalacji. Kolektory montowane będą za pośrednictwem firmowych uchwytów do konstrukcji realizowanej na dachach obiektów. Czynnikiem grzewczym układu solarnego będzie glikol propylenowy 53 % ( temperatura krzepnięcia -35 oC ) ERGOLIT - ECO. Czynnik solarny będzie napełniany i uzupełniany poprzez zawór napełniający znajdujący się w wymiennikowni przy układzie stabilizacji ciśnienia. Układ będzie pracował w systemie pompowym, pompa GRUNDFOS TPE 32-200/2-S. Czynnik solarny będzie chłodzony na wężownicach zasobnikowych podgrzewaczy. Instalacja solarna będzie zabezpieczona zaworem bezpieczeństwa SYR 2115 DN 25 o ciśnieniu otwarcia 0,6 MPa. Stabilizację ciśnienia w układzie rozwiązano w oparciu o naczynie REFLEX - S 300. Projekt przewiduje zabudowę czterech pojemnościowych zbiorników na ciepłą wodę użytkową firmy ELBI BF-1 o pojemności 2000 litrów każdy z wężownicą grzejną o powierzchni 4 m2. Zimna woda przepływająca równolegle przez zabudowane zasobniki będzie podgrzewana z instalacji solarnej i następnie dalej będzie przepływać do istniejącego układu przygotowania CWU. W zależności od warunków atmosferycznych układ będzie wstępnie podgrzewany, aż do uzyskania parametrów CWU na poziomie 60 stopni Celsjusza po przekroczeniu tej temperatury nastąpi przeładowanie ciepła za pomocą pompy cyrkulacyjnej przeładowującej ciepło do istniejącego zasobnika, pompa spełniać będzie również funkcję przeładowywania ciepła z układu istniejącego do zbiorników nowoprojektowanych w celu dezynfekcji termicznej całego układu. Całość systemu będą zabezpieczały zawory bezpieczeństwa. Stabilizację ciśnienia w układzie rozwiązano w oparciu o naczynie -REFLEX -DT5 Junior 300. Zabezpieczenie zasobnikowych podgrzewaczy CWU będą stanowiły zawory - SYR 2115 DN 25 o ciśnieniu otwarcia 0,6 MPa. W okresie przerwy w użytkowaniu obiektu konieczne jest stosowanie pokrowców do przykrywania kolektorów słonecznych z materiału odpornego na działanie promieniowania UV w celu zabezpieczenia instalacji solarnej. Zabezpieczenie to wynika z możliwości wystąpienia nadwyżek ciepła spowodowanych zmniejszonym poborem CWU w okresie przerwy w użytkowaniu obiektu (brak większości mieszkańców bursy szkolnej).
2) Opis konstrukcji:
Zaprojektowano konstrukcję wsporczą solarów. Ramy i słupy poszczególnej ramy podpierającej założono w węzłach jako sztywne, w miejscu mocowania do stropu jako wolnopodparte. Konstrukcja metalowa spawana spoiną pachwinową gr. 3 mm, słupki i rygle z profilu zamkniętego 50x50x4 stal ST3SX, na górze słupka przyspawać ceownik [80 stal ST3SX, na dole słupka przyspawać blachy gr.10 mm z nawierconymi otworami ø 12 w celu mocowania konstrukcji do stropu ( płyta kanałowa ) nad ostatnią kondygnacją , kotwami M 10 kl 4.8].
3) Uwagi realizacyjne:
Podczas wykonania przejścia przez dach należy wokół słupka ramy stalowej wykonać uszczelnienie masą kauczukowo - asfaltową SBS. Mocowanie konstrukcji stalowej wykonać do stropu warstwy nadbetonu, stropu ostatniej kondygnacji po wstępnym oczyszczeniu powierzchni. Wszystkie roboty budowlane należy prowadzić zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej i przepisami BHP, pod nadzorem osoby do tego uprawnionej.

Zadanie 2. Docieplenie dachu budynku ZSP Nr 4 w Bełchatowie

Zakres robót obejmuje:
1) Docieplenie stropodachu w przestrzeni wentylacyjnej.
Należy przeprowadzić oczyszczenie powierzchni stropu, a następnie docieplić strop na ostatniej kondygnacji w przestrzeni wentylacyjnej (między stropem a dachem) materiałem izolacyjnym na bazie wełny mineralnej. Produkt w postaci luźnego granulatu należy rozkładać poprzez wdmuchiwanie przy pomocy sprężonego powietrza w trudno dostępne przestrzenie.
Należy wykonać otwory technologiczne ułatwiające umieszczanie ocieplenia, a po zakończeniu robót uzupełnić z pozostawieniem nawietrzaków - wg obowiązujących normatyw.
Wyszczególnienie robót przejść technicznych:
a). ręczne przebicie otworu,
b). wyrównanie ścian otworu,
c). ustawienie płyty stalowej nierdzewnej w gotowym otworze dachu,
d). uszczelnienie płyty stalowej nierdzewnej,
e). ułożenie i zagęszczenie betonu,
f). oczyszczenie i zagruntowanie podłoża,
g). kształtowanie papy wierzchniego krycia przy obróbkach i układanie metodą zgrzewania,
h). przycięcie papy przy kominach, włazach, i tp.,
j). układanie papy metodą zgrzewania, gazem propan, butan.
Należy przewidzieć wymianę lub, gdy ich brak montaż nowych kominków wentylacyjnych ø 300 mm w stropodachu. Wykonać ze stali kwasoodpornej PN OOH17N14M2 WNR 1.4404 zabezpieczone siatką przeciw owadom o oczkach 1,6x1,6.

2) Instalacja odgromowa - wymiana zwodów poziomych
a) rozmieszczenie instalacji odgromowej na dachu wykonać zgodnie z rysunkiem,
b) instalację odgromową wykonać jako zwody poziome niskie z drutu ocynkowanego Ø 8. Do zwodów poziomych podłączyć wszystkie elementy metalowe na dachu (kominki, attyki, barierki śniegowe itp.),
c) złącza kontrolne (ZK) podłączyć do instalacji uziemiającą bednarką ocynkowaną FeZn 30x4,
d) wartość rezystancji uziemienia nie może przekroczyć 10 Ohm. Dla uzyskania właściwej rezystancji należy dodatkowo użyć uziomów pionowych z prętów miedziowanych fi 3/4 podłączonych do uziomu otokowego,
e) wszystkie elementy skręcane zabezpieczyć przed korozją np. przy użyciu tawotu,
f) instalacje wykonywać zgodnie z normą PN-IEC 61024-1, PN-IEC 61024-1-1, PNIEC 61024-1-2, PN/E-05003.
3) Remont kominów
a) rozbiórka czap kominowych,
b) skucie wszystkich tynków,
c) przemurowanie i uzupełnienie ubytków cegieł,
d) wykonanie tynków,
e) wykonanie nowych czap kominowych,
f) wykonanie nowych wylotów wentylacyjnych kanalizacji,
g) wykonanie opierzenia przy kominach,
4) Renowacja pokrycia dachowego
a) demontaż wsporników odstępowych instalacji odgromowej,
b) demontaż przewodów wyrównawczych i odgromowych z linki mocowanych na dachu,
c) położyć jedną warstwę papy termozgrzewalnej wierzchniego krycia na całej powierzchni dachu.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 2

Informacja na temat wadium: Zad. 1- 13 000 zł Zad. 2- 10 000 zł

opis_war:
5. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków:
O udzielenie zamówienia, określonego w niniejszej SIWZ mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
5.1. spełniają warunki określone przepisami art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych;
5.2. nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych;
5.3. wykażą, że
a) wykonali jako generalny wykonawca w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie minimum 1 robotę budowlaną, polegającą na wykonaniu systemu solarnego o powierzchni absorpcji min. 80m², z podaniem jej wartości oraz daty i miejsca jej wykonania (załącznik Nr 2) z potwierdzeniem, że roboty te zostały wykonane należycie (np. referencje) - dotyczy Zadania 1.
Za roboty odpowiadające wartością przedmiotowi zamówienia Zamawiający uzna te zadania, których wartość była niższa od oferowanej ceny o nie więcej niż 20%.
b) dysponują co najmniej jedną osobą posiadającą określone przepisami uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi:
Zadanie 1 i Zadanie 2:
w zakresie robót konstrukcyjno-budowlanych bez ograniczeń i zaświadczenie o wpisie do właściwej izby samorządu zawodowego,
Zadanie 2:
w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych, bez ograniczeń i posiadających zaświadczenie o wpisie do właściwej izby samorządu zawodowego,
w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń i posiadających zaświadczenie o wpisie do właściwej izby samorządu zawodowego,

c) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności (odpowiedzialność deliktowa i kontraktowa) na kwotę nie mniejszą niż: Zadanie 1. - 400.000 zł ; Zadanie 2 - 250.000 zł.
d) dysponują środkami finansowymi w wysokości umożliwiającej realizację zamówienia, to jest posiadają środki finansowe bądź zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż: Zadanie 1.- 400.000 zł; Zadanie 2. - 250.000 zł.
5.4. udzielą min. 5 lat gwarancji a maks. 10 lat gwarancji licząc od daty odbioru końcowego.
5.5 Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: Wykonawca spełnia lub nie spełnia poszczególnych warunków.

inf_osw:
6. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
6.1. Dokumenty i oświadczenia wymagane w postępowaniu
Wykonawca zobowiązany jest złożyć w terminie wskazanym w pkt 12.1 i w formie określonej w pkt 10 SIWZ:
6.1.1. Ofertę składającą się z:
1.wypełnionego formularza ofertowego o treści zgodnej z określoną we wzorze stanowiącym załącznik Nr 1 do SIWZ,
2.dowodu wniesienia wadium na poszczególne zadania,
3.dokumentów wymienionych w pkt 6.1.2 specyfikacji,
4.druku wykazu części zamówienia, które Wykonawca zamierza zlecić podwykonawcom - z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SIWZ.
6.1.2 Oświadczenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie warunków, o których mowa w pkt 5:
1.oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2 ustawy - z wykorzystaniem wzoru określonego w załączniku Nr 2 do SIWZ,
2.aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
3.aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
4.aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (dotyczy podmiotów zbiorowych w myśl ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary - Dz. U. z 2002 r. Nr 197, poz. 1661 z poźn. zm.),
5.aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu podatkowego - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
6.aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
7.dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Dokumenty potwierdzające uprawnienia osób wskazanych w pkt 5.3 lit.b SIWZ.
8.wykaz wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich 5 lat wraz z potwierdzeniem, że roboty te zostały wykonane należycie (np. referencje) - z wykorzystaniem wzoru określonego w załączniku nr 3 do SIWZ,
9.polisa lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej (deliktowej i kontraktowej) w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż: Zadanie 1. - 400.000 zł; Zadanie 2. - 250.000 zł
10.informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert potwierdzająca posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej na kwotę nie mniejszą niż: Zadanie 1. - 400.000 zł; Zadanie 2. - 250.000 zł.
11.formularz ofertowy - z wykorzystaniem wzoru określonego w załączniku nr 1 do SIWZ,
12.kosztorysy ofertowe opracowane metodą kalkulacji szczegółowej.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389).
6.2. Oferta wspólna.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (w ramach oferty wspólnej w rozumieniu art. 23 ustawy) pod warunkiem, że taka oferta spełniać będzie następujące wymagania:
1.wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
2.oryginał pełnomocnictwa lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza powinien być załączony do oferty i zawierać w szczególności wskazanie:
a) postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy,
b) wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby,
c) ustanowionego Pełnomocnika oraz zakres jego umocowania,
3.dokument pełnomocnictwa musi być podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawców,
4.dokumenty, o których mowa w pkt 6.1.2 ppkt 1,2,3,4,5,6, musi złożyć osobno każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną,
5.w odniesieniu do warunków określonych w art. 22 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy wymagania te muszą być spełnione wspólnie przez Wykonawców składających ofertę wspólną (nie musi ich spełniać każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną osobno). Dokumenty, o których mowa w pkt 6.1.2 ppkt 7-12 muszą potwierdzać łączne spełnienie wymagań określonych w tych punktach przez Wykonawców składających ofertę wspólną,
6.oświadczenia, formularze, dokumenty sporządzone na załączonych do SIWZ wzorach składa i podpisuje w imieniu wszystkich Wykonawców Pełnomocnik wpisując w miejscu przeznaczonym na podanie nazwy i adresu Wykonawcy, nazwy i adresy wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną. Oświadczenie, o którym mowa w 6.1.2 ppkt 1 składa oddzielnie każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia,
7.Wszystkie kserokopie dokumentów załączone do oferty muszą być opisane (za zgodność z oryginałem) i podpisane przez Pełnomocnika,
8.wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z Pełnomocnikiem, którego adres należy wpisać w formularzu ofertowym,
9.jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

6.3Wykonawca zamieszkały poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
1.Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 6.1.2 zastępuje się je odpowiednimi dokumentami, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 roku w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2006 r., Nr 87, poz. 605 ze zm.).
2.Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w punkcie 6.1.2 ppkt 2,4,6 SIWZ składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
3.Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w punkcie 6.1.2 ppkt 3 SIWZ składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 4-8 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4.W przypadku składania dokumentów zgodnie z punktem 2 i 3, dokumenty, o których mowa w punktach 2 lit. a i c oraz punkcie 3 , powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, natomiast dokument, o którym mowa w punkcie 2 litera b powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5.Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie 2 i 3, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
6.Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: gwarancja

Znaczenie kryterium 2: 10

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.e-bip.pl / Bełchatów powiat ziemski/zamówienia pbuliczne

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
ul. Pabianicka 17/19
97-400 Bełchatów
Wydział Zamówień Publicznych i Inwestycji

Data składania wniosków, ofert: 05/08/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
ul. Pabianicka 17/19
97-400 Bełchatów
Sekretariat III pietro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Zadanie 1. Wykonanie instalacji solarnej w Bursie Szkolnej w Bełchatowie;

Opis:
Zadanie 1. Wykonanie instalacji solarnej w Bursie Szkolnej w Bełchatowie
1) Zaprojektowano system solarny o powierzchni 141,68 m2, w oparciu o układ 56 wysoko wydajnych kolektorów neosol 250 o powierzchni netto absorbera 2,53 m2. Konstrukcja kolektorów opiera się o wysoko wydajny absorber miedziany z powłoką selektywną SUNSELECT. Kolektory stanowią konstrukcje meandrową. Zastosowanie tego typu kolektorów gwarantuje najdłuższą eksploatację z najwyższą sprawnością. Cały układ pracuje jako jeden system sterowany sterownikami neocontrol SERII 260. Każdy zespół kolektorów przyłączony jest za pośrednictwem zestawów przyłączeniowych i odpowietrzających, wskaźników przepływu (rotometrów), które to umożliwiają precyzyjne wyregulowanie przepływu. Taki układ pozwala na wyłączenie dowolnej grupy kolektorów bez konieczności zatrzymywania pracy instalacji. Kolektory montowane będą za pośrednictwem firmowych uchwytów do konstrukcji realizowanej na dachach obiektów. Czynnikiem grzewczym układu solarnego będzie glikol propylenowy 53 % ( temperatura krzepnięcia -35 oC ) ERGOLIT - ECO. Czynnik solarny będzie napełniany i uzupełniany poprzez zawór napełniający znajdujący się w wymiennikowni przy układzie stabilizacji ciśnienia. Układ będzie pracował w systemie pompowym, pompa GRUNDFOS TPE 32-200/2-S. Czynnik solarny będzie chłodzony na wężownicach zasobnikowych podgrzewaczy. Instalacja solarna będzie zabezpieczona zaworem bezpieczeństwa SYR 2115 DN 25 o ciśnieniu otwarcia 0,6 MPa. Stabilizację ciśnienia w układzie rozwiązano w oparciu o naczynie REFLEX - S 300. Projekt przewiduje zabudowę czterech pojemnościowych zbiorników na ciepłą wodę użytkową firmy ELBI BF-1 o pojemności 2000 litrów każdy z wężownicą grzejną o powierzchni 4 m2. Zimna woda przepływająca równolegle przez zabudowane zasobniki będzie podgrzewana z instalacji solarnej i następnie dalej będzie przepływać do istniejącego układu przygotowania CWU. W zależności od warunków atmosferycznych układ będzie wstępnie podgrzewany, aż do uzyskania parametrów CWU na poziomie 60 stopni Celsjusza po przekroczeniu tej temperatury nastąpi przeładowanie ciepła za pomocą pompy cyrkulacyjnej przeładowującej ciepło do istniejącego zasobnika, pompa spełniać będzie również funkcję przeładowywania ciepła z układu istniejącego do zbiorników nowoprojektowanych w celu dezynfekcji termicznej całego układu. Całość systemu będą zabezpieczały zawory bezpieczeństwa. Stabilizację ciśnienia w układzie rozwiązano w oparciu o naczynie - REFLEX -DT5 Junior 300. Zabezpieczenie zasobnikowych podgrzewaczy CWU będą stanowiły zawory - SYR 2115 DN 25 o ciśnieniu otwarcia 0,6 MPa. W okresie przerwy w użytkowaniu obiektu konieczne jest stosowanie pokrowców do przykrywania kolektorów słonecznych z materiału odpornego na działanie promieniowania UV w celu zabezpieczenia instalacji solarnej. Zabezpieczenie to wynika z możliwości wystąpienia nadwyżek ciepła spowodowanych zmniejszonym poborem CWU w okresie przerwy w użytkowaniu obiektu (brak większości mieszkańców bursy szkolnej).
2) Opis konstrukcji:
Zaprojektowano konstrukcję wsporczą solarów. Ramy i słupy poszczególnej ramy podpierającej założono w węzłach jako sztywne, w miejscu mocowania do stropu jako wolnopodparte. Konstrukcja metalowa spawana spoiną pachwinową gr. 3 mm, słupki i rygle z profilu zamkniętego 50x50x4 stal ST3SX, na górze słupka przyspawać ceownik [80 stal ST3SX, na dole słupka przyspawać blachy gr.10 mm z nawierconymi otworami ø 12 w celu mocowania konstrukcji do stropu ( płyta kanałowa ) nad ostatnią kondygnacją , kotwami M 10 kl 4.8].
3) Uwagi realizacyjne:
Podczas wykonania przejścia przez dach należy wokół słupka ramy stalowej wykonać uszczelnienie masą kauczukowo - asfaltową SBS. Mocowanie konstrukcji stalowej wykonać do stropu warstwy nadbetonu, stropu ostatniej kondygnacji po wstępnym oczyszczeniu powierzchni. Wszystkie roboty budowlane należy prowadzić zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami wiedzy technicznej i przepisami BHP, pod nadzorem osoby do tego uprawnionej.

Kody CPV:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452321508 (Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452321412 (Roboty grzewcze)

Czas: O

Okres w miesiącach: 3

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: gwarancja

Znaczenie kryterium 2: 10

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Zadanie 2. Docieplenie dachu budynku ZSP Nr 4 w Bełchatowie

Opis:
Zadanie 2. Docieplenie dachu budynku ZSP Nr 4 w Bełchatowie

Zakres robót obejmuje:
1) Docieplenie stropodachu w przestrzeni wentylacyjnej.
Należy przeprowadzić oczyszczenie powierzchni stropu, a następnie docieplić strop na ostatniej kondygnacji w przestrzeni wentylacyjnej (między stropem a dachem) materiałem izolacyjnym na bazie wełny mineralnej. Produkt w postaci luźnego granulatu należy rozkładać poprzez wdmuchiwanie przy pomocy sprężonego powietrza w trudno dostępne przestrzenie.
Należy wykonać otwory technologiczne ułatwiające umieszczanie ocieplenia, a po zakończeniu robót uzupełnić z pozostawieniem nawietrzaków - wg obowiązujących normatyw.
Wyszczególnienie robót przejść technicznych:
a). ręczne przebicie otworu,
b). wyrównanie ścian otworu,
c). ustawienie płyty stalowej nierdzewnej w gotowym otworze dachu,
d). uszczelnienie płyty stalowej nierdzewnej,
e). ułożenie i zagęszczenie betonu,
f). oczyszczenie i zagruntowanie podłoża,
g). kształtowanie papy wierzchniego krycia przy obróbkach i układanie metodą zgrzewania,
h). przycięcie papy przy kominach, włazach, i tp.,
j). układanie papy metodą zgrzewania, gazem propan, butan.
Należy przewidzieć wymianę lub, gdy ich brak montaż nowych kominków wentylacyjnych ø 300 mm w stropodachu. Wykonać ze stali kwasoodpornej PN OOH17N14M2 WNR 1.4404 zabezpieczone siatką przeciw owadom o oczkach 1,6x1,6.

2) Instalacja odgromowa - wymiana zwodów poziomych
a) rozmieszczenie instalacji odgromowej na dachu wykonać zgodnie z rysunkiem,
b) instalację odgromową wykonać jako zwody poziome niskie z drutu ocynkowanego Ø 8. Do zwodów poziomych podłączyć wszystkie elementy metalowe na dachu (kominki, attyki, barierki śniegowe itp.),
c) złącza kontrolne (ZK) podłączyć do instalacji uziemiającą bednarką ocynkowaną FeZn 30x4,
d) wartość rezystancji uziemienia nie może przekroczyć 10 Ohm. Dla uzyskania właściwej rezystancji należy dodatkowo użyć uziomów pionowych z prętów miedziowanych fi 3/4 podłączonych do uziomu otokowego,
e) wszystkie elementy skręcane zabezpieczyć przed korozją np. przy użyciu tawotu,
f) instalacje wykonywać zgodnie z normą PN-IEC 61024-1, PN-IEC 61024-1-1, PNIEC 61024-1-2, PN/E-05003.
3) Remont kominów
a) rozbiórka czap kominowych,
b) skucie wszystkich tynków,
c) przemurowanie i uzupełnienie ubytków cegieł,
d) wykonanie tynków,
e) wykonanie nowych czap kominowych,
f) wykonanie nowych wylotów wentylacyjnych kanalizacji,
g) wykonanie opierzenia przy kominach,
4) Renowacja pokrycia dachowego
a) demontaż wsporników odstępowych instalacji odgromowej,
b) demontaż przewodów wyrównawczych i odgromowych z linki mocowanych na dachu,
c) położyć jedną warstwę papy termozgrzewalnej wierzchniego krycia na całej powierzchni dachu.

Kody CPV:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452612109 (Wykonywanie pokryć dachowych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Czas: O

Okres w miesiącach: 2

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: gwarancja

Znaczenie kryterium 2: 10

Kody CPV:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452321508 (Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452321405 (Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452321412 (Roboty grzewcze)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452612109 (Wykonywanie pokryć dachowych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Podobne przetargi

189551 / 2013-09-18 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa Nr 2573 - Zgierz (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Roboty konserwacyjne sieci wodociÄ…gowej na terenie kompleksu wojskowego w Tomaszowie Mazowieckim - 80/ZP/13

71528 / 2011-04-08 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego - Łódź (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Przebudowa Internistycznej Izby Przyjęć oraz modernizacja Pracowni Echokardiografii w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi

154128 / 2015-06-24 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu - Sieradz (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Wykonanie robót budowlanych w podziale na zadania; Zadanie nr 1: Przystosowanie hydrantów wewnętrznych w budynku Prokuratury Okręgowej w Sieradzu do przepisów Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07.06.2010r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów(Dz.U. 2010 nr 109 poz. 719), Zadanie nr 2 Remont pomieszczeń Prokuratury Okręgowej w Sieradzu na parterze budynku, którego celem jest adaptacja wnętrz dla potrzeb Prokuratury Rejonowej w Sieradzu - I etap.

106456 / 2010-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Gminy Aleksandrów Łódzki - Aleksandrów Łódzki (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
wykonanie kanalizacji sanitarnej z fragmentami przyłączy w ul. Łęczyckiej w Aleksandrowie Łódzkim.

239129 / 2011-09-07 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pabian Med w Pabianicach - Pabianice (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Przetarg nieograniczony na roboty budowlane pod nazwą: Realizacja nakazów Państwowej Straży Pożarnej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Pabian-Med w Pabianicach

144638 / 2009-05-12 - Inny: Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Miejski Zespół Żłobków w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Przedmiotem zamówienia jest adaptacja pomieszczeń dla potrzeb żłobka nr 7 przy ul. Szpitalnej 11/13 realizowana w ramach Poprawy bazy technicznej w Miejskim Zespole Żłobków w Łodzi.

57449 / 2014-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Zasobów Komunalnych Łódź-Górna - Łódź (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Wymiana poziomu kanalizacyjnego w budynku wielorodzinnym na posesji położonej w Łodzi, przy ul. Starorudzkiej 38

93980 / 2012-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Nieruchomościami Łódź-Śródmieście "Centrum II" - Łódź (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Drobne roboty remontowo - budowlane i konserwacyjne w zakresie instalacji wod - kan, centralnego ogrzewania i gazowej, bieżąca konserwacja instalacji wewnętrznej co i cwu oraz awaryjne naprawy instalacji wod-kan, co i gazowych w ramach całodobowego pogotowia mieszkaniowego w nieruchomościach administrowanych przez zamawiającego,

161271 / 2013-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Kutnowski - Kutno (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Budowa źródła ciepła na potrzeby Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego Kutno - Azory

407236 / 2012-10-19 - Inny: Państwowa osoba prawna

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Warszawie Filia w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
DOSTAWA i MONTAŻ 8 szt. KOTŁÓW CENTRALNEGO OGRZEWANIA, wraz z INSTALACJAMI TOWARZYSZĄCYMI, w kotłowniach osiedlowych w miejscowościach CIEŚLIN, gm. Mochowo, DĄBROWA WIELKA, gm. Sieradz, DĘBOŁĘKA, gm. Brzeźnio, DZIEMBAKOWO, gm. Sierpc, GRODKOWO, gm. Wyszogród, KOPYDŁÓW, gm. Biała, LUBCZYNA, gm. Wieruszów, ROKICIE, gm. Brudzeń Duży, stanowiących własność Skarbu Państwa. Zamówienie podzielono na 8 części.

191792 / 2014-06-06 - Uczelnia publiczna

Politechnika Łódzka - Centrum Technologii Informatycznych - Łódź (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Przebudowa instalacji zasilających sieci LAN w budynku CTI PŁ-zadanie 1, Wykonanie wewnętrznej instalacji klimatyzacji oraz wod-kan w budynku CTI PŁ - zadanie 2.

259632 / 2014-08-04 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Urząd Kontroli Skarbowej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Wymiana instalacji wodno - kanalizacyjnej, elektrycznej wraz z remontem pomieszczeń sanitarnych i socjalnych w obiektach Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi.

152700 / 2015-06-23 - Inny: spółka ze 1000% udziałem GMINY

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. - Wieluń (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Zadanie nr 1-Wykonanie wewnętrznej instalacji c.c.w. oraz remontu istniejącej instalacji wod - kan w budynku mieszkalnym wielorodzinnym os. Woj. Polskiego 2 w Wieluniu Zadanie nr 2- wykonanie docieplenia budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z kolorystyką - os. Woj. Polskiego 5 w Wieluniu.

156540 / 2013-04-19 - Inny: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bełchatowie - Bełchatów (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Budowa oraz remont/odbudowa kompaktowych węzłów cieplnych na terenie miasta Bełchatowa, na podstawie dokumentacji projektowej, z podziałem na 2 zadania

256741 / 2012-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Administracja Nieruchomościami Łódź-Bałuty "Bałuty Nowe" - Łódź (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
ZP/16/2012 NA Usługę w zakresie usuwania awarii oraz bieżących napraw, remontów i konserwacji obejmujących roboty instalacji wod-kan, gaz, co, cw, w budynkach i lokalach komunalnych zarządzanych przez Administrację Nieruchomościami Łódź - Bałuty Nowe

153502 / 2014-05-07 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego - Łódź (łódzkie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Wykonanie robót budowlanych związanych z wykonaniem rozdzielacza c.o. w ramach projektu: Budowa małej jednostki wytwarzania energii cieplnej, elektrycznej i chłodu w skojarzeniu w WSSz im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi