Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

262768 / 2009-07-31 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie (Kraków)

pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla robót instalacyjnych (z wyjątkiem instalacji i sieci elektrycznych) związanych z budową DPS dla Osób Uzależnionych przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla robót instalacyjnych (z wyjątkiem instalacji i sieci elektrycznych) związanych z budową Domu Pomocy Społecznej dla Osób Uzależnionych przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie,

1. Obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego
Do obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego należy pełny zakres czynności określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r.
Nr 207, poz. 2016 z póź. zm.), a w szczególności:
1) Sprawdzanie kosztorysów przekazanych przez Zamawiającego i potwierdzanie ich zgodności pod względem rachunkowym i merytorycznym, z obowiązującymi zasadami kosztorysowania oraz zastosowania średnich cen wg aktualnych na dzień opracowania katalogów SEKOCENBUD-u.
2) Reprezentowania Zamawiającego na placu budowy przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizowania z przepisami, obowiązującymi Polskimi Normami, dokumentacją budowlano - wykonawczą oraz zasadami wiedzy technicznej.
3) Każdorazowe podejmowanie stosownych działań wynikających z przepisów prawa (w tym w szczególności Ustawy Prawo budowlane) w razie stwierdzenia występowania nieprawidłowości i zagrożeń na budowie, w tym związanych z katastrofą budowlaną. W razie zagrożenia wystąpienia oraz w przypadku stwierdzenia katastrofy budowlanej inspektor nadzoru zobowiązany jest do natychmiastowego podjęcia stosownych działań. W przypadku stwierdzenia katastrofy budowlanej inspektor nadzoru podejmie działania, w imieniu Zamawiającego, zgodnie z zapisem w art. 75 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, bez konieczności wcześniejszej konsultacji z Zamawiającym.
4) Sprawdzanie jakości wykonywanych robót, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych, nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
5) Sprawdzanie i odbiór robót ulegających zakryciu lub robót zanikających, uczestniczenie w czynnościach odbioru końcowego przedmiotu umowy i przekazanie go do użytkowania.
6) Potwierdzenie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad robót budowlanych,
7) Uczestniczenie w naradach koordynacyjnych w trakcie realizacji robót,
8) Sprawdzanie dokumentacji powykonawczej oraz wszystkich dokumentów dostarczonych przez wykonawcę robót pod względem kompletności i treści merytorycznej,
9) Sprawowanie nadzoru nad usuwaniem usterek wynikłych w okresie gwarancyjnym,
10) Udział we wprowadzeniu wykonawcy na plac budowy i odbiorach robót instalacyjnych,
11) Dokonywanie wpisów w dzienniku budowy, kontrola dziennika budowy,
12) Sporządzanie protokołów konieczności wykonania robót dodatkowych i uzupełniających,
13) Sprawdzanie czy wbudowane materiały posiadają odpowiednie atesty, certyfikaty i gwarancje, odbiór tych dokumentów podczas odbioru końcowego robót,
14) Wizytowanie prowadzonych budów w częstotliwości gwarantującej prawidłową ich kontrolę, w tym bezwzględnie każdorazowo przy odbiorach robót zanikających lub ulegających zakryciu. W razie konieczności wizyty mają być potwierdzone wpisami do dziennika budowy,
15) Każdorazowe wizytowanie budowy na wezwanie Zamawiającego (w tym również telefoniczne oraz przesłane pocztą elektroniczną),
16) Każdorazowe wizytowanie obiektów, gdzie wykonywane były prace objęte nadzorem, na wezwanie Zamawiającego (w tym również telefoniczne oraz przesłane pocztą elektroniczną) w czasie trwania rękojmi udzielonej przez wykonawcę robót. Koszty z tym związane mają być uwzględnione w stawce za nadzór. Zamawiający przewiduje, że w okresie rękojmi na prace wykonywane w roku 2009 będzie miało miejsce ok. 10 tego typu wizyt.
17) Kontrola poprawności wykonania robót pod kątem zgodności z przekazaną dokumentacją projektową i umową zawartą na ich wykonanie,
18) Każdorazowe, niezwłoczne zgłaszanie Zamawiającemu wszelkich trudności i problemów wynikłych w trakcie realizacji nadzorowanych prac, w tym w szczególności wszystkich przerw i opóźnień w wykonywaniu prac, trwających powyżej 3 dni.

2. Prawa inspektora nadzoru inwestorskiego
1) Wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy, dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób i badań, także tych wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów i urządzeń technicznych.
2) Żądanie od kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także ich wstrzymania w przypadku gdy kontynuacja może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.

3. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia
1) Inspektor nadzoru jest przedstawicielem Zamawiającego w stosunkach z wykonawcą robót budowlanych i instalacyjnych.
2) Inspektor nadzoru nie jest upoważniony do zlecania Wykonawcy robót dodatkowych nie wynikających z umowy.
3) Czas pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego zaczyna się z dniem przekazania obiektu Wykonawcy do wykonywania robót budowlanych i kończy się z dniem odbioru końcowego robót, bez wad.
4) Inspektor nadzoru ponosi odpowiedzialność za ewentualne niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków zarówno, jeżeli skutki jego błędów zostaną stwierdzone na etapie prowadzenia robót, jak i eksploatacji.
5) W przypadku jakichkolwiek kontaktów inspektora nadzoru, związanych z pełnieniem przez niego swojej funkcji z osobami trzecimi, w tym w szczególności z wykonawcami robót, wszelkie ustalenia w tej sprawie mają być przekazywane pisemnie Zamawiającemu.
6) Inspektor nadzoru ponosi odpowiedzialność za ewentualne niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków zarówno, jeżeli skutki jego błędów zostaną stwierdzone na etapie budowy, jak i eksploatacji budynku Domu Pomocy Społecznej.
7) Inspektor nadzoru zobowiązany jest do zapoznania się ze stanem budowy oraz jej dokumentacją przed złożeniem oferty. Zamawiający ustala termin wizji lokalnej na dzień 5 sierpnia 2009 r. o godz. 12:00
8) W przypadku kontaktów inspektora nadzoru z projektantem budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rozrywka oraz z wykonawcą robót budowlanych, wszelkie ustalenia mają być przekazane Zamawiającemu w formie pisemnej (dopuszcza się przesłanie faksem oraz pocztą elektroniczną). Dotyczy to kontaktów pisemnych, wzajemnych ustaleń, spotkań i konsultacji a także podejmowania wspólnych działań dotyczących realizacji inwestycji przy ul. Rozrywka 1. W przypadku nie wywiązania się Wykonawcy z w/w wymogu, Zamawiający zastrzega sobie możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy i obciążenia inspektora nadzoru karą umowną w wysokości 50% wartości umowy
9) Inspektor nadzoru nie może zatwierdzać żadnych zmian w dokumentacji projektowej, jeżeli nie zaakceptuje ich upoważniony przedstawiciel projektanta i Zamawiającego.
10) Nadzorem inwestorskim, stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia, objęta jest całość robót dotyczących instalacji i sieci, związana z budową Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie, zgodnie z zakresem objętym dokumentacją projektową, z wyłączeniem robót dotyczących sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych.
11) Wynagrodzenie dla inspektora nadzoru wypłacane będzie w systemie kwartalnym, wg rzeczywistej ilości czasu nadzoru w okresie rozliczeniowym, z zastrzeżeniem pkt. 12. Rachunki lub faktury dostarczane będą Zamawiającemu na 14 dni przed końcem każdego kwartału.
12) Wynagrodzenie częściowe zostanie wypłacone na konto inspektora nadzoru lub w kasie Zamawiającego w terminie do 14 dni od daty przyjęcia rachunku lub faktury. Ostatnia transza wynagrodzenia zostanie wypłacona po odbiorze końcowym robót budowlanych bez wad i przekazaniu Zamawiającemu zatwierdzonego do wypłaty pod względem merytorycznym i rachunkowym kosztorysu zamiennego, certyfikatów i atestów wymaganych w związku z wbudowanymi materiałami i urządzeniami, gwarancji oraz protokołów niezbędnych pomiarów i badań technicznych wykonanych i dostarczonych przez wykonawcę robót budowlanych.
13) Wysokość wynagrodzenia w okresie rozliczeniowym będzie wyliczona na podstawie czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego oraz stawki wynagrodzenia za tydzień nadzoru określonej w ofercie Wykonawcy. W przypadku niepełnych tygodni pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego stawka wynagrodzenia za 1 dzień będzie wynosiła 20% stawki tygodniowej. W przypadku stwierdzenia usterek lub wad robót budowlanych, w okresie eksploatacji obiektu, wykrytych w czasie obowiązywania udzielonej przez wykonawcę robót rękojmi i gwarancji, inspektor nadzoru będzie zobowiązany do udziału w wizjach lokalnych, bez ponoszenia przez Zamawiającego dodatkowych kosztów. Zamawiający poda termin wizji z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni roboczych. W przypadku nie stawienia się inspektora nadzoru na wizji, zostanie naliczona kara umowna w wysokości stawki tygodniowej wynagrodzenia. W przypadku usterek i wad zagrażających bezpieczeństwu użytkowania obiektu, inspektor nadzoru ma obowiązek stawić się w obiekcie, na wezwanie Zamawiającego, najszybciej jak to możliwe.
14) Czas pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego liczony jest jako wyłącznie czas prowadzenia robót objętych nadzorem w ramach niniejszego zamówienia. Do czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego nie wlicza się czasu od dnia zgłoszenia przez wykonawcę robót budowlanych o zakończeniu prac do dnia przystąpienia do odbioru robót oraz dni ustawowo wolnych od pracy przypadających od poniedziałku do piątku. W przypadku gdy w trakcie odbioru robót wykryte zostaną wady do czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego wliczany jest czas od dnia odbioru robót, w trakcie którego wykryte zostały wady do dnia odbioru końcowego bez wad. Do czasu pełnienia funkcji inspektora nadzoru wlicza się również dni dokonywania odbiorów. Do czasu pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nie wlicza się okresu przerw w realizacji robót budowlanych.
15) W razie urlopu inspektor nadzoru zobowiązany jest zapewnić zastępstwo na swoje miejsce. Osoba zastępująca musi posiadać stosowne uprawnienia i kwalifikacje. Zgoda na zastępstwo musi być wyrażona pisemnie przez Zamawiającego. Warunki współpracy z zastępcą muszą być ustalone z Zamawiającym i zatwierdzone przez Zamawiającego. Inspektor nadzoru odpowiada za wszystkie działania osoby wyznaczonej na jego zastępstwo. Łączny czas zastępstwa w ciągu roku nie może wynosić więcej niż 3 tygodnie.
16) Inspektor nadzoru zobowiązany jest posiadać telefon komórkowy i udostępnić jego numer Zamawiającemu.
17) Inspektor nadzoru zobowiązany jest posiadać adres poczty elektronicznej i udostępnić go Zleceniodawcy.

4. Warunki dodatkowe:
1) Wykonawca jest związany ofertą przez 30 dni licząc od upływu terminu składania ofert,
2) Cena oferty określona stosownie do wymagań specyfikacji zawiera wszystkie koszty realizacji zamówienia,
3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zawarł umowę na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 1 do siwz, w terminie określonym przez Zamawiającego w wezwaniu do jej podpisania,
4) Zamawiający może udzielić Wykonawcy zamówień uzupełniających w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 262768

Data publikacji: 2009-07-31

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Ulica: ul. Józefińska 14/002

Numer domu: 14

nr_miesz: 002

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 30-529

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 6165420, 6165424

Numer faxu: 012 6165428

Adres strony internetowej: www.mops.krakow.pl

Regon: 35150530800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla robót instalacyjnych (z wyjątkiem instalacji i sieci elektrycznych) związanych z budową DPS dla Osób Uzależnionych przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla robót instalacyjnych (z wyjątkiem instalacji i sieci elektrycznych) związanych z budową Domu Pomocy Społecznej dla Osób Uzależnionych przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie,

1. Obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego
Do obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego należy pełny zakres czynności określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r.
Nr 207, poz. 2016 z póź. zm.), a w szczególności:
1) Sprawdzanie kosztorysów przekazanych przez Zamawiającego i potwierdzanie ich zgodności pod względem rachunkowym i merytorycznym, z obowiązującymi zasadami kosztorysowania oraz zastosowania średnich cen wg aktualnych na dzień opracowania katalogów SEKOCENBUD-u.
2) Reprezentowania Zamawiającego na placu budowy przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizowania z przepisami, obowiązującymi Polskimi Normami, dokumentacją budowlano - wykonawczą oraz zasadami wiedzy technicznej.
3) Każdorazowe podejmowanie stosownych działań wynikających z przepisów prawa (w tym w szczególności Ustawy Prawo budowlane) w razie stwierdzenia występowania nieprawidłowości i zagrożeń na budowie, w tym związanych z katastrofą budowlaną. W razie zagrożenia wystąpienia oraz w przypadku stwierdzenia katastrofy budowlanej inspektor nadzoru zobowiązany jest do natychmiastowego podjęcia stosownych działań. W przypadku stwierdzenia katastrofy budowlanej inspektor nadzoru podejmie działania, w imieniu Zamawiającego, zgodnie z zapisem w art. 75 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, bez konieczności wcześniejszej konsultacji z Zamawiającym.
4) Sprawdzanie jakości wykonywanych robót, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych, nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
5) Sprawdzanie i odbiór robót ulegających zakryciu lub robót zanikających, uczestniczenie w czynnościach odbioru końcowego przedmiotu umowy i przekazanie go do użytkowania.
6) Potwierdzenie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad robót budowlanych,
7) Uczestniczenie w naradach koordynacyjnych w trakcie realizacji robót,
8) Sprawdzanie dokumentacji powykonawczej oraz wszystkich dokumentów dostarczonych przez wykonawcę robót pod względem kompletności i treści merytorycznej,
9) Sprawowanie nadzoru nad usuwaniem usterek wynikłych w okresie gwarancyjnym,
10) Udział we wprowadzeniu wykonawcy na plac budowy i odbiorach robót instalacyjnych,
11) Dokonywanie wpisów w dzienniku budowy, kontrola dziennika budowy,
12) Sporządzanie protokołów konieczności wykonania robót dodatkowych i uzupełniających,
13) Sprawdzanie czy wbudowane materiały posiadają odpowiednie atesty, certyfikaty i gwarancje, odbiór tych dokumentów podczas odbioru końcowego robót,
14) Wizytowanie prowadzonych budów w częstotliwości gwarantującej prawidłową ich kontrolę, w tym bezwzględnie każdorazowo przy odbiorach robót zanikających lub ulegających zakryciu. W razie konieczności wizyty mają być potwierdzone wpisami do dziennika budowy,
15) Każdorazowe wizytowanie budowy na wezwanie Zamawiającego (w tym również telefoniczne oraz przesłane pocztą elektroniczną),
16) Każdorazowe wizytowanie obiektów, gdzie wykonywane były prace objęte nadzorem, na wezwanie Zamawiającego (w tym również telefoniczne oraz przesłane pocztą elektroniczną) w czasie trwania rękojmi udzielonej przez wykonawcę robót. Koszty z tym związane mają być uwzględnione w stawce za nadzór. Zamawiający przewiduje, że w okresie rękojmi na prace wykonywane w roku 2009 będzie miało miejsce ok. 10 tego typu wizyt.
17) Kontrola poprawności wykonania robót pod kątem zgodności z przekazaną dokumentacją projektową i umową zawartą na ich wykonanie,
18) Każdorazowe, niezwłoczne zgłaszanie Zamawiającemu wszelkich trudności i problemów wynikłych w trakcie realizacji nadzorowanych prac, w tym w szczególności wszystkich przerw i opóźnień w wykonywaniu prac, trwających powyżej 3 dni.

2. Prawa inspektora nadzoru inwestorskiego
1) Wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy, dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób i badań, także tych wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów i urządzeń technicznych.
2) Żądanie od kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także ich wstrzymania w przypadku gdy kontynuacja może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.

3. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia
1) Inspektor nadzoru jest przedstawicielem Zamawiającego w stosunkach z wykonawcą robót budowlanych i instalacyjnych.
2) Inspektor nadzoru nie jest upoważniony do zlecania Wykonawcy robót dodatkowych nie wynikających z umowy.
3) Czas pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego zaczyna się z dniem przekazania obiektu Wykonawcy do wykonywania robót budowlanych i kończy się z dniem odbioru końcowego robót, bez wad.
4) Inspektor nadzoru ponosi odpowiedzialność za ewentualne niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków zarówno, jeżeli skutki jego błędów zostaną stwierdzone na etapie prowadzenia robót, jak i eksploatacji.
5) W przypadku jakichkolwiek kontaktów inspektora nadzoru, związanych z pełnieniem przez niego swojej funkcji z osobami trzecimi, w tym w szczególności z wykonawcami robót, wszelkie ustalenia w tej sprawie mają być przekazywane pisemnie Zamawiającemu.
6) Inspektor nadzoru ponosi odpowiedzialność za ewentualne niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków zarówno, jeżeli skutki jego błędów zostaną stwierdzone na etapie budowy, jak i eksploatacji budynku Domu Pomocy Społecznej.
7) Inspektor nadzoru zobowiązany jest do zapoznania się ze stanem budowy oraz jej dokumentacją przed złożeniem oferty. Zamawiający ustala termin wizji lokalnej na dzień 5 sierpnia 2009 r. o godz. 12:00
8) W przypadku kontaktów inspektora nadzoru z projektantem budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rozrywka oraz z wykonawcą robót budowlanych, wszelkie ustalenia mają być przekazane Zamawiającemu w formie pisemnej (dopuszcza się przesłanie faksem oraz pocztą elektroniczną). Dotyczy to kontaktów pisemnych, wzajemnych ustaleń, spotkań i konsultacji a także podejmowania wspólnych działań dotyczących realizacji inwestycji przy ul. Rozrywka 1. W przypadku nie wywiązania się Wykonawcy z w/w wymogu, Zamawiający zastrzega sobie możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy i obciążenia inspektora nadzoru karą umowną w wysokości 50% wartości umowy
9) Inspektor nadzoru nie może zatwierdzać żadnych zmian w dokumentacji projektowej, jeżeli nie zaakceptuje ich upoważniony przedstawiciel projektanta i Zamawiającego.
10) Nadzorem inwestorskim, stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia, objęta jest całość robót dotyczących instalacji i sieci, związana z budową Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie, zgodnie z zakresem objętym dokumentacją projektową, z wyłączeniem robót dotyczących sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych.
11) Wynagrodzenie dla inspektora nadzoru wypłacane będzie w systemie kwartalnym, wg rzeczywistej ilości czasu nadzoru w okresie rozliczeniowym, z zastrzeżeniem pkt. 12. Rachunki lub faktury dostarczane będą Zamawiającemu na 14 dni przed końcem każdego kwartału.
12) Wynagrodzenie częściowe zostanie wypłacone na konto inspektora nadzoru lub w kasie Zamawiającego w terminie do 14 dni od daty przyjęcia rachunku lub faktury. Ostatnia transza wynagrodzenia zostanie wypłacona po odbiorze końcowym robót budowlanych bez wad i przekazaniu Zamawiającemu zatwierdzonego do wypłaty pod względem merytorycznym i rachunkowym kosztorysu zamiennego, certyfikatów i atestów wymaganych w związku z wbudowanymi materiałami i urządzeniami, gwarancji oraz protokołów niezbędnych pomiarów i badań technicznych wykonanych i dostarczonych przez wykonawcę robót budowlanych.
13) Wysokość wynagrodzenia w okresie rozliczeniowym będzie wyliczona na podstawie czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego oraz stawki wynagrodzenia za tydzień nadzoru określonej w ofercie Wykonawcy. W przypadku niepełnych tygodni pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego stawka wynagrodzenia za 1 dzień będzie wynosiła 20% stawki tygodniowej. W przypadku stwierdzenia usterek lub wad robót budowlanych, w okresie eksploatacji obiektu, wykrytych w czasie obowiązywania udzielonej przez wykonawcę robót rękojmi i gwarancji, inspektor nadzoru będzie zobowiązany do udziału w wizjach lokalnych, bez ponoszenia przez Zamawiającego dodatkowych kosztów. Zamawiający poda termin wizji z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni roboczych. W przypadku nie stawienia się inspektora nadzoru na wizji, zostanie naliczona kara umowna w wysokości stawki tygodniowej wynagrodzenia. W przypadku usterek i wad zagrażających bezpieczeństwu użytkowania obiektu, inspektor nadzoru ma obowiązek stawić się w obiekcie, na wezwanie Zamawiającego, najszybciej jak to możliwe.
14) Czas pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego liczony jest jako wyłącznie czas prowadzenia robót objętych nadzorem w ramach niniejszego zamówienia. Do czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego nie wlicza się czasu od dnia zgłoszenia przez wykonawcę robót budowlanych o zakończeniu prac do dnia przystąpienia do odbioru robót oraz dni ustawowo wolnych od pracy przypadających od poniedziałku do piątku. W przypadku gdy w trakcie odbioru robót wykryte zostaną wady do czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego wliczany jest czas od dnia odbioru robót, w trakcie którego wykryte zostały wady do dnia odbioru końcowego bez wad. Do czasu pełnienia funkcji inspektora nadzoru wlicza się również dni dokonywania odbiorów. Do czasu pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nie wlicza się okresu przerw w realizacji robót budowlanych.
15) W razie urlopu inspektor nadzoru zobowiązany jest zapewnić zastępstwo na swoje miejsce. Osoba zastępująca musi posiadać stosowne uprawnienia i kwalifikacje. Zgoda na zastępstwo musi być wyrażona pisemnie przez Zamawiającego. Warunki współpracy z zastępcą muszą być ustalone z Zamawiającym i zatwierdzone przez Zamawiającego. Inspektor nadzoru odpowiada za wszystkie działania osoby wyznaczonej na jego zastępstwo. Łączny czas zastępstwa w ciągu roku nie może wynosić więcej niż 3 tygodnie.
16) Inspektor nadzoru zobowiązany jest posiadać telefon komórkowy i udostępnić jego numer Zamawiającemu.
17) Inspektor nadzoru zobowiązany jest posiadać adres poczty elektronicznej i udostępnić go Zleceniodawcy.

4. Warunki dodatkowe:
1) Wykonawca jest związany ofertą przez 30 dni licząc od upływu terminu składania ofert,
2) Cena oferty określona stosownie do wymagań specyfikacji zawiera wszystkie koszty realizacji zamówienia,
3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zawarł umowę na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 1 do siwz, w terminie określonym przez Zamawiającego w wezwaniu do jej podpisania,
4) Zamawiający może udzielić Wykonawcy zamówień uzupełniających w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia.

Kody CPV:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 01/06/2015

opis_war:
Warunki, które muszą spełniać wykonawcy biorący udział w postępowaniu określone są w art. 22 ust 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655, z późn. zm.).

inf_osw:
Zamawiający żąda przedstawienia następujących dokumentów:
1. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, określające pełna nazwę, status prawny i dokładny adres firmy, potwierdzające, że Wykonawca jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym.
Zaświadczenie winno jednoznacznie wskazywać osobę/y upoważnioną/e do dokonywania czynności prawnych w imieniu Wykonawcy (należyta reprezentacja). Wykonawca posiadający siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast w/w dokumentu winien złożyć dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się w/w dokumentu, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Zaświadczenie winno jednoznacznie wskazywać osobę/y upoważnioną/e do dokonywania czynności prawnych w imieniu Wykonawcy (należyta reprezentacja).
W przypadku:
1) podmiotów posiadających osobowość prawną jak i spółek prawa handlowego nie posiadających osobowości prawnej - wyciąg z rejestru sądowego,
2) osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą - zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej,
3) wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
UWAGA
Dokument nie jest wymagany od wykonawców nie prowadzących działalności gospodarczej
2. Pełnomocnictwo osoby/osób podpisującej/podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej ofertę, gdy nie wynika to z w/w dokumentów. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa, wymagana jest forma i rodzaj pełnomocnictwa właściwy do poszczególnych czynności.
3. Wykaz osób, które będą odpowiedzialne za wykonywane zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z zakresem wykonywanych przez nich czynności. (Uwaga: W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia osobiście - wpisać stosowną adnotację.)
4. Uprawnienia niezbędne do wykonania określonych prac lub czynności w zakresie określonym w przedmiocie zamówienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (odpis decyzji o nadaniu uprawnień oraz aktualne zaświadczenie z właściwej izby samorządu zawodowego, stosownie do części zamówienia, na którą Wykonawca składa ofertę), tj. uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji
i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz zaświadczenie, że Wykonawca jest członkiem właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

UWAGA:
- Wymienione dokumenty muszą być aktualne na dzień składania ofert.
- W przypadku dokumentów wymienionych w ust 1 za aktualne uważa się dokumenty wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
- Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć dokumenty zgodne ze stanem faktycznym.
- Wniosek o zmianę wpisu w dokumencie kierowany do stosownego urzędu nie stanowi dokumentu w rozumieniu Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane.
- Wykonawca zobowiązany jest złożyć oryginały lub kserokopie dokumentów poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W przypadku pełnomocnictwa Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć oryginał, odpis notarialny lub kserokopię potwierdzoną za zgodność odpisu z oryginałem przez notariusza.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: MOPS w Krakowie, ul. Jżóefińska 14, pok. 002

Data składania wniosków, ofert: 10/08/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Dziennik podawczy MOPS w Krakowie, ul. Jżóefińska 14,

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

250217 / 2011-09-20 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem: Budowa obiektu mostowego nad jarem w miejscowości Rabka - Zdrój w km 72+283 w/c dk nr 28

249577 / 2009-12-21 - Inny: Instytucja Kościelna

Centrum Formacyjno-Szkoleniowe KSIĘŻÓWKA - Zakopane (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
NADZÓR INWESTORSKI WE WSZYSTKICH BRANŻACH W RAMACH REALIZACJI ZADANIA TERMOMODERNIZACJA CENTRUM FORMACYJNO-SZKOLENIOWEGO KSIĘŻÓWKA W ZAKOPANEM

336622 / 2013-08-21 - Inny: Samorządowa jednostka budżetowa

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru w trakcie realizacji zadania pn. Modernizacja kanalizacji deszczowej, wykonanie przepompowni wód opadowych wraz z rurociągiem tłocznym kanalizacji deszczowej oraz wykonanie drenażu opaskowego wokół budynku ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

42676 / 2015-02-25 - Inny: Instytucja Gospodarki Budżetowej

Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem - Zakopane (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Nadzór inwestorski nad realizacją zadania pn. wykonanie robót budowlanych w budynku pływalni z przewiązką oraz w budynku hali sportowej z przewiązką w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem w ramach projektu Termomodernizacja obiektów sportowych Centralnego Ośrodka Sportu

85415 / 2014-04-17 - Inny: Spółka ze 100% udziałem gminy

Składowisko Odpadów Komunalnych sp. z o.o. - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją projektu pn. Budowa kompostowni odpadów biologicznych rozkładalnych w Oświęcimiu oraz Budowa komory nr 3 składowiska odpadów komunalnych w Oświęcimiu wraz z infrastrukturą towarzyszącą

195090 / 2011-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wadowice Urząd Miejski - Wadowice (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru dla zadania pn.: Remonty cząstkowe dróg gminnych zarządzanych przez Gminę Wadowice w roku 2011-drugi etap

228748 / 2012-06-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Drogowy w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi realizowanymi w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych

329428 / 2011-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wadowice Urząd Miejski - Wadowice (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru dla zadania pn.: Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w lokalach i obiektach będących własnością Gminy Wadowice w roku 2011.

338096 / 2014-10-13 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Kraków (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Sprawowanie nadzoru inwestorskiego w branży elektrycznej na zadaniu Budowa budynku dla symulatora lotniczego samolotu CASA C-295M

480056 / 2012-11-29 - Podmiot prawa publicznego

Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru przy realizacji zadania Budowa kanalizacji sanitarnej w Szaflarach - Rynek

146390 / 2011-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wadowice Urząd Miejski - Wadowice (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru dla zadania pn. : Wykonanie nawierzchni bitumicznych dróg gminnych na terenie Gminy Wadowice w 2011 r

157160 / 2015-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gorlice - Gorlice (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
PEŁNIENIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO NAD REALIZACJĄ ZADANIA PN. BUDOWA PÓŁNOCNEGO OBEJŚCIA GORLIC WRAZ Z DOSTĘPEM DO GORLICKIEJ STREFY AKTYWNOŚCI GOSPODARCZEJ - PRZEBUDOWA ULICY WINCENTEGO POLA

239029 / 2013-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Drogowy w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru w trakcie realizacji zadania pn. Odbudowa drogi powiatowej nr 1319K Szczucin - Radgoszcz w km 9+592 - 10+700, 11+300 - 12+492

153888 / 2011-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Korzenna - Korzenna (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania pn. Rewitalizacja zabytkowego założenia parkowo-dworskiego w Korzennej - etap I

90080 / 2012-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zielonki - Zielonki (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Sprawowanie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi związanymi z realizacją inwestycji pn. Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Gminie Zielonki w latach 2012-2014 - zakres I