Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

230409 / 2010-08-25 - Administracja samorządowa / Dom Pomocy Społecznej (Gniewino)

Zaprojektowanie i wykonanie modernizacji istniejącej instalacji uzyskiwania ciepłej wody użytkowej w kotłowni Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku z wykorzystaniem kolektorów słonecznych

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie modernizacji istniejącego źródła uzyskiwania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii przy zastosowaniu kolektorów słonecznych.
Przedmiotowa modernizacja obejmuje zainstalowanie kolektorów słonecznych wraz z kompletną instalacją słoneczną, na potrzeby podgrzewania ciepłej wody oraz podłączenie jej do istniejącego już systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku, wraz z przygotowaniem powierzchni połaci dachowej przeznaczonej do posadowienia kolektorów słonecznych.
Podstawowym zadaniem zestawów solarnych jest podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Konstrukcja zestawów nie może wykluczać jednak ich rozbudowy, a więc zwiększenia mocy.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wykonania instalacji kolektorów słonecznych w celu podgrzania c.w.u.
b) uzyskanie wymaganych przepisami uzgodnień, pozwoleń i zgłoszeń
c) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót
d) wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w oparciu o opracowaną dokumentację.
Planowana inwestycja będzie polegać na umieszczeniu na dachu budynków Domu Pomocy Społecznej kolektorów słonecznych, będących urządzeniami służącymi do bezpośredniej konwersji energii promieniowania słonecznego na energię cieplną, przystosowanie istniejącego zasobnika lub montaż nowego, w którym gromadzona będzie ciepła woda podgrzewana bezpośrednio z kolektorów słonecznych.
W ramach planowanego zadania nastąpi dostosowanie powierzchni dachu budynku do montażu kolektorów, dostosowanie istniejącego zbiornika o pojemności 4,5 m³ do wykonywanej instalacji solarnej (ewentualnie zakup nowego zbiornika), ponadto zakup i montaż odpowiednich kolektorów oraz urządzeń towarzyszących, m.in.: rury, pompa cyrkulacyjna, zawory, automatyka. Energia wykorzystana zostanie do podgrzania wody użytkowej na potrzeby DPS zastępując w dużym stopniu zasilanie ciepłej wody uzyskiwanej do tej pory z kotłowni gazowej.

I.1. Opis wymagań zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia

I.1.1. Założenia do projektowania:
Zakres projektu powinien obejmować instalację kolektorów słonecznych płaskich o powierzchni absorbera nie mniejszej niż 1,8 m2 na jeden kolektor. W instalacji należy zaprojektować obieg z glikolem propylenowym jako nośnikiem ciepła, a także układ złożony z magazynujących podgrzaną wodę zasobników oraz obieg ładujący istniejące podgrzewacze c.w.u. Niezbędne urządzenia, armatura oraz system zabezpieczeń i regulacji powinien być tak dobrany, aby instalacja pracowała z jak największą sprawnością i wydajnością.

Wytyczne:
- Kierunek i kąt pochylenia kolektorów słonecznych powinny być tak dobrane, aby umożliwić optymalną pracę układu i uzyskanie możliwie największej ilości energii od nasłonecznienia (należy zastosować optymalny kąt pochylenia, niezmienny dla ekspozycji kolektora w ciągu całego roku).
- Dostosowanie konstrukcyjne systemów solarnych, dla budynku wskazanego do montażu tych systemów, w tym rozstrzygnięcia określające miejsce i sposób montażu kolektorów.
- Projekt powinien uwzględniać układ usytuowanych w pomieszczeniach kotłowni urządzeń oraz zbiornika o pojemności 4,5 m³ będącego w posiadaniu Zamawiającego.
- Projekt powinien zawierać wpięcie instalacji kolektorów w istniejącą instalację c.w.u. w sposób umożliwiający optymalną współpracę ww instalacji.
- Projekt powinien zawierać niezbędne obliczenia (w tym obliczenia potwierdzające osiągniecie poządanych efektów, w zakresie zapewnienia odpowiednich ilości i parametrów c.w.u.), rysunki: schematy, rzuty, certyfikaty, karty katalogowe podstawowych urządzeń oraz wszelkie oświadczenia wymagane prawem.
- Projekt konstrukcji wsporczej kolektorów powinien zawierać wszelkie rysunki, w celu ustawienia baterii kolektorów słonecznych pod optymalnym kątem.
- W obiegu grzewczym (rozumianym jako obieg dostarczający ciepło z kolektorów i oddający je do zasobników) zastosować przeponowe naczynia zbiorcze na ciśnienie 6 bar, posiadające dopuszczenia i certyfikaty zgodnie z obowiązującymi przepisami Dozoru Technicznego.
- Płyn solarny (nośnik ciepła) - wodny roztwór glikolu propylenowego o temperaturze -25 st.C.
- Automatyka ma zapewniać sterowanie przygotowania c.w.u. wykorzystując energię cieplną z kolektorów w skojarzeniu z drugim źródłem ciepła.
- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót montażowych oraz prac budowlanych, polegających na przygotowaniu powierzchni połaci dachowej, oraz prac budowlanych związanych z montażem instalacji solarnej.
- Zbiorcze zestawienie ogólnych kosztów wykonania zamówienia.

I.1.2. Przedmiot i technologia wykonania instalacji solarnej:

Technologia realizacji zadania zostanie określona w dokumentacji projektowej opartej na obliczeniach zapotrzebowania na ciepło dla potrzeb uzyskania ciepłej wody użytkowej w świetle istniejących warunków stanu technicznego i wydajności/sprawności istniejącej instalacji c.w.u.
Instalacja solarna do wspomagania podgrzewu c.w.u. powinna być wykonana z elementów gotowych tj.: kolektorów słonecznych, uchwytów montażowych pod kolektory, pomp, armatury itp., z elementów prefabrykowanych takich jak rurarz miedziany, izolacje itp.
Łączenie poszczególnych elementów powinno odbywać się w systemie zaciskowym, skręcane gwintowe, alternatywnie kołnierzowe.

Na etapie projektowania rozwiązań technologicznych należy zinwentaryzować stan istniejących instalacji

I.1.3. Wymagania jakościowe dotyczące materiałów

Zamawiający wymaga, aby przy wykonywaniu robót budowlanych stosować wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu oraz powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie. Wszystkie niezbędne elementy powinny być wykonane w standardzie i zgodnie z obowiązującymi normami.

I.1.4. Przedmiot wykonania robót budowlanych

Roboty przygotowawcze:
Przygotowanie połaci dachowej do posadowienia kolektorów słonecznych, tj.:
- zerwanie pokrycia z papy na powierzchni pasa przyrynkowego o szerokości 1 m,
- rozebranie rynien
- rozebranie rur spustowych
- rozebranie obróbek blacharskich murów ogniowych, gzymsów, pasów
- posmarowanie powierzchni pasa dachu masą izolacyjną (abizolem), zakitowanie ewentualnych uszkodzeń,
- montaż nowych rynien dachowych półokrągłych o średnicy 15 cm z blachy ocynkowanej grubości 0,5 mm wraz z pasami nadrynnowymi,
- montaż nowych zbiorniczków przy rynnach z blachy ocynkowanej, grubości 0,5mm
- montaż nowych rur spustowych okrągłych o średnicy 12 cm, z blachy ocynkowanej grubości 0,5 mm
- pokrycie całej powierzchni tj. ok. 110 m2 dachu papą zgrzewalną

Roboty budowlano-montażowe:

- Montaż kolektorów słonecznych.
- Przystosowanie istniejącego zbiornika o poj. 4,5 m³ do potrzeb instalacji solarnej.
- Wykonanie instalacji łączących kolektory z zasobnikami i jej ocieplenie.
- Montaż armatury (termometry, zawory bezpieczeństwa, zawory zwrotne, itp.).
- Montaż zespołu pompowego z osprzętem.
- Montaż zespołu naczynia przeponowego.
- Instalacja układu sterującego, automatyki i wizualizacji pracy instalacji.
- Wykonanie prób ciśnienia instalacji.
- Napełnienie instalacji czynnikiem solarnym.
- Uruchomienie instalacji.

Pomieszczenia, które w efekcie modernizacji istniejącej instalacji, będą dokonane uszkodzenia lub nastąpi przebicie przez przegrody budowlane należy przywrócić do stanu pierwotnego, umożliwiając dalsze użytkowanie tego pomieszczenia przez zamawiającego.

I.1.5. Gwarancja:

zamawiający wymaga następującego okresu gwarancji:

- na wykonane roboty montażowe, wynosi 36 miesięcy (3 lat), od dnia odebrania przez Zamawiającego robót montażowych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.

Gwarancja na urządzenia:
- kolektory słoneczne - 12 lat (potwierdzone oświadczeniem producenta)
- zestawy montażowe i przyłączeniowe - 2 lata.
- pozostały asortyment - 2 lata.

Każdy rodzaj robót, w którym znajdą się zakwestionowane przez Inspektora Nadzoru materiały, Wykonawca wykonuje na własne ryzyko, tj. w razie wystąpienia wad, uszkodzeń w trakcie realizacji wykonywanych prac oraz podczas eksploatacji instalacji solarnej w okresie s lat po ustaniu gwarancji, a związanych z wykorzystaniem zakwestionowanych materiałów, zobowiązuje się pokryć wszelkie koszty związane z naprawą zaistniałej szkody.

I.1.6. Minimalne wymagania techniczne jakie powinny spełniać urządzenia wchodzące w skład instalacji:

I.1.6.1. Kolektory słoneczne:

Należy zastosować kolektory słoneczne płaskie o parametrach eksploatacyjnych zgodnych z normą PN EN-12975-1:2007, PN EN-12975-1:2006, PN EN-12975-2:2007 lub posiadające europejski znak (SOLAR KEYMARK) stanowiący europejski certyfikat potwierdzający m.in. zgodność z powyższą normą. Ponadto kolektory powinny spełniać dyrektywę o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. z 2007 r. Nr 35, poz. 214). Do oferty należy dołączyć pełne sprawozdanie z badań proponowanego kolektora słonecznego na zgodność z podanymi normami wykonane przez akredytowane laboratorium badawcze oraz aktualny certyfikat zgodności, wydany przez akredytowaną jednostkę certyfikującą.

Podstawowe parametry techniczne jakie powinny posiadać zastosowane kolektory
słoneczne płaskie:
- Powierzchnia kolektora nie większa niż 2 m2± 5%;
- Powierzchnia absorbera pojedynczego kolektora powinna być nie mniejsza niż 1,8 m2;
- sprawność optyczna pojedynczego kolektora ŋ0 nie mniejszy niż 0,8;
- współczynnik strat cieplnych a1 nie większy niż 4,4 W/m²K
- współczynnik strat cieplnych a2 nie większy niż 0,0096 W/m²K2
- Absorber kolektora z pokryciem (czarny chrom) z dołączona gwarancją trwałości pokrycia wydana przez dostawcę - nie mniej niż 12 lat;
- płyta denna kolektora izolowana termicznie wełną mineralną lub pianką poliuretanową o grubości warstwy nie mniejszej niż 50 mm;
- obudowa kolektora słonecznego aluminiowa izolowana cieplnie wełną mineralną;
- szyba ze szkła walcowanego odpornego na gradobicie o klasie jakości U1, pokryta powłoką samoczyszczącą, zapobiegającą gromadzeniu się pyłów i zanieczyszczeń.

WYMAGANIE DODATKOWE:
Wymagana jest zdolność kolektorów do samoistnego opróżniania się z cieczy-nośnika ciepła w warunkach silnego nasłonecznienia przy nie pracującej pompie obiegowej.

I.1.6.2. Zastosowany układ automatyki powinien spełniać następujące funkcje:

- sterować pracą systemu kolektorów we współpracy z dodatkowym źródłem ciepła,
- sterować pracą stacji pompowej w zależności od różnicy temperatur,
- zabezpieczać odbiorniki ciepła oraz urządzenia instalacji glikolowej przed przekroczeniem ich temperatury maksymalnej,
- wyliczać dzienną oraz sumaryczną energię zgromadzoną przez kolektory słoneczne.

I.1.6.3. Zasobniki ciepłej wody powinny posiadać następujące parametry:

(dotyczy przypadku braku możliwości przystosowania istniejącego zbiornika c.w.u. o pojemności 4,5 m³)
- zabezpieczenie antykorozyjne zasobnika i wężownic emalią ceramiczną oraz dodatkowe zabezpieczenie anodą magnezową,
- płaszcz zewnętrzny izolowany termicznie pianką poliuretanową o grubości min. 50 mm,
- wbudowany termometr,
- możliwość podłączenia do zasobnika solarnego cyrkulacji c.w.u.,
- ciśnienie robocze: zasobnik do 6 bar, wężownica do 10 bar.

I.1.6.4. Zastosowane naczynia przeponowe i zawory bezpieczeństwa:

- Wszystkie połączenia rurowe instalacji powinny być izolowane termicznie materiałami odpornymi na temperaturę 150°C.
- Do zabezpieczenia instalacji w obiegu glikolowym i po stronie wody wodociągowej zastosować membranowe zawory bezpieczeństwa o ciśnieniu otwarcia 6 bar, posiadające dopuszczenie i certyfikaty zgodnie z obowiązującymi przepisami Dozoru Technicznego.

I.1.6.5. Stacja pompowa powinna być wyposażona w:

- czujniki temperatury,
- automatyczne odpowietrzanie,
- miernik przepływu,
- zawór bezpieczeństwa 6 bar,
- izolację termiczną
Ponadto powinna posiadać certyfikat zgodności CE

I.1.69.6. Konstrukcje wsporcze do montażu kolektorów słonecznych:

metalowe odporne na korozję bez konieczności stosowania powłok i farb zabezpieczających.


I.1.6.7. Płyn solarny (nośnik ciepła):

wodny roztwór glikolu propylenowego o temperaturze krzepnięcia -25º C.


I.1.7. Wymagania dotyczące szkolenia z zakresu obsługi instalacji

- Wykonawca przeprowadzi nieodpłatne przeszkolenie pracowników zamawiającego, pod katem prawidłowej obsługi i podstawowej bieżącej konserwacji instalacji.
- Wykonawca zapewni specjalistyczną, nieodpłatną obsługę, w zakresie wykonywanych okresowych przeglądów gwarancyjnych, przez cały okres trwania gwarancji.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 230409

Data publikacji: 2010-08-25

Nazwa: Dom Pomocy Społecznej

Ulica: Strzebielinek

Miejscowość: Gniewino

Kod pocztowy: 84-250

Województwo / kraj: gdańskie

Numer telefonu: 0-58 6767690

Numer faxu: 0-58 6767570

Adres strony internetowej: www.strzebielinek-dps.cba.pl

Regon: 00107756500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zaprojektowanie i wykonanie modernizacji istniejącej instalacji uzyskiwania ciepłej wody użytkowej w kotłowni Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku z wykorzystaniem kolektorów słonecznych

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie modernizacji istniejącego źródła uzyskiwania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii przy zastosowaniu kolektorów słonecznych.
Przedmiotowa modernizacja obejmuje zainstalowanie kolektorów słonecznych wraz z kompletną instalacją słoneczną, na potrzeby podgrzewania ciepłej wody oraz podłączenie jej do istniejącego już systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) w budynkach Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku, wraz z przygotowaniem powierzchni połaci dachowej przeznaczonej do posadowienia kolektorów słonecznych.
Podstawowym zadaniem zestawów solarnych jest podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Konstrukcja zestawów nie może wykluczać jednak ich rozbudowy, a więc zwiększenia mocy.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wykonania instalacji kolektorów słonecznych w celu podgrzania c.w.u.
b) uzyskanie wymaganych przepisami uzgodnień, pozwoleń i zgłoszeń
c) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót
d) wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych w oparciu o opracowaną dokumentację.
Planowana inwestycja będzie polegać na umieszczeniu na dachu budynków Domu Pomocy Społecznej kolektorów słonecznych, będących urządzeniami służącymi do bezpośredniej konwersji energii promieniowania słonecznego na energię cieplną, przystosowanie istniejącego zasobnika lub montaż nowego, w którym gromadzona będzie ciepła woda podgrzewana bezpośrednio z kolektorów słonecznych.
W ramach planowanego zadania nastąpi dostosowanie powierzchni dachu budynku do montażu kolektorów, dostosowanie istniejącego zbiornika o pojemności 4,5 m³ do wykonywanej instalacji solarnej (ewentualnie zakup nowego zbiornika), ponadto zakup i montaż odpowiednich kolektorów oraz urządzeń towarzyszących, m.in.: rury, pompa cyrkulacyjna, zawory, automatyka. Energia wykorzystana zostanie do podgrzania wody użytkowej na potrzeby DPS zastępując w dużym stopniu zasilanie ciepłej wody uzyskiwanej do tej pory z kotłowni gazowej.

I.1. Opis wymagań zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia

I.1.1. Założenia do projektowania:
Zakres projektu powinien obejmować instalację kolektorów słonecznych płaskich o powierzchni absorbera nie mniejszej niż 1,8 m2 na jeden kolektor. W instalacji należy zaprojektować obieg z glikolem propylenowym jako nośnikiem ciepła, a także układ złożony z magazynujących podgrzaną wodę zasobników oraz obieg ładujący istniejące podgrzewacze c.w.u. Niezbędne urządzenia, armatura oraz system zabezpieczeń i regulacji powinien być tak dobrany, aby instalacja pracowała z jak największą sprawnością i wydajnością.

Wytyczne:
- Kierunek i kąt pochylenia kolektorów słonecznych powinny być tak dobrane, aby umożliwić optymalną pracę układu i uzyskanie możliwie największej ilości energii od nasłonecznienia (należy zastosować optymalny kąt pochylenia, niezmienny dla ekspozycji kolektora w ciągu całego roku).
- Dostosowanie konstrukcyjne systemów solarnych, dla budynku wskazanego do montażu tych systemów, w tym rozstrzygnięcia określające miejsce i sposób montażu kolektorów.
- Projekt powinien uwzględniać układ usytuowanych w pomieszczeniach kotłowni urządzeń oraz zbiornika o pojemności 4,5 m³ będącego w posiadaniu Zamawiającego.
- Projekt powinien zawierać wpięcie instalacji kolektorów w istniejącą instalację c.w.u. w sposób umożliwiający optymalną współpracę ww instalacji.
- Projekt powinien zawierać niezbędne obliczenia (w tym obliczenia potwierdzające osiągniecie poządanych efektów, w zakresie zapewnienia odpowiednich ilości i parametrów c.w.u.), rysunki: schematy, rzuty, certyfikaty, karty katalogowe podstawowych urządzeń oraz wszelkie oświadczenia wymagane prawem.
- Projekt konstrukcji wsporczej kolektorów powinien zawierać wszelkie rysunki, w celu ustawienia baterii kolektorów słonecznych pod optymalnym kątem.
- W obiegu grzewczym (rozumianym jako obieg dostarczający ciepło z kolektorów i oddający je do zasobników) zastosować przeponowe naczynia zbiorcze na ciśnienie 6 bar, posiadające dopuszczenia i certyfikaty zgodnie z obowiązującymi przepisami Dozoru Technicznego.
- Płyn solarny (nośnik ciepła) - wodny roztwór glikolu propylenowego o temperaturze -25 st.C.
- Automatyka ma zapewniać sterowanie przygotowania c.w.u. wykorzystując energię cieplną z kolektorów w skojarzeniu z drugim źródłem ciepła.
- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót montażowych oraz prac budowlanych, polegających na przygotowaniu powierzchni połaci dachowej, oraz prac budowlanych związanych z montażem instalacji solarnej.
- Zbiorcze zestawienie ogólnych kosztów wykonania zamówienia.

I.1.2. Przedmiot i technologia wykonania instalacji solarnej:

Technologia realizacji zadania zostanie określona w dokumentacji projektowej opartej na obliczeniach zapotrzebowania na ciepło dla potrzeb uzyskania ciepłej wody użytkowej w świetle istniejących warunków stanu technicznego i wydajności/sprawności istniejącej instalacji c.w.u.
Instalacja solarna do wspomagania podgrzewu c.w.u. powinna być wykonana z elementów gotowych tj.: kolektorów słonecznych, uchwytów montażowych pod kolektory, pomp, armatury itp., z elementów prefabrykowanych takich jak rurarz miedziany, izolacje itp.
Łączenie poszczególnych elementów powinno odbywać się w systemie zaciskowym, skręcane gwintowe, alternatywnie kołnierzowe.

Na etapie projektowania rozwiązań technologicznych należy zinwentaryzować stan istniejących instalacji

I.1.3. Wymagania jakościowe dotyczące materiałów

Zamawiający wymaga, aby przy wykonywaniu robót budowlanych stosować wyroby, które zostały dopuszczone do obrotu oraz powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie. Wszystkie niezbędne elementy powinny być wykonane w standardzie i zgodnie z obowiązującymi normami.

I.1.4. Przedmiot wykonania robót budowlanych

Roboty przygotowawcze:
Przygotowanie połaci dachowej do posadowienia kolektorów słonecznych, tj.:
- zerwanie pokrycia z papy na powierzchni pasa przyrynkowego o szerokości 1 m,
- rozebranie rynien
- rozebranie rur spustowych
- rozebranie obróbek blacharskich murów ogniowych, gzymsów, pasów
- posmarowanie powierzchni pasa dachu masą izolacyjną (abizolem), zakitowanie ewentualnych uszkodzeń,
- montaż nowych rynien dachowych półokrągłych o średnicy 15 cm z blachy ocynkowanej grubości 0,5 mm wraz z pasami nadrynnowymi,
- montaż nowych zbiorniczków przy rynnach z blachy ocynkowanej, grubości 0,5mm
- montaż nowych rur spustowych okrągłych o średnicy 12 cm, z blachy ocynkowanej grubości 0,5 mm
- pokrycie całej powierzchni tj. ok. 110 m2 dachu papą zgrzewalną

Roboty budowlano-montażowe:

- Montaż kolektorów słonecznych.
- Przystosowanie istniejącego zbiornika o poj. 4,5 m³ do potrzeb instalacji solarnej.
- Wykonanie instalacji łączących kolektory z zasobnikami i jej ocieplenie.
- Montaż armatury (termometry, zawory bezpieczeństwa, zawory zwrotne, itp.).
- Montaż zespołu pompowego z osprzętem.
- Montaż zespołu naczynia przeponowego.
- Instalacja układu sterującego, automatyki i wizualizacji pracy instalacji.
- Wykonanie prób ciśnienia instalacji.
- Napełnienie instalacji czynnikiem solarnym.
- Uruchomienie instalacji.

Pomieszczenia, które w efekcie modernizacji istniejącej instalacji, będą dokonane uszkodzenia lub nastąpi przebicie przez przegrody budowlane należy przywrócić do stanu pierwotnego, umożliwiając dalsze użytkowanie tego pomieszczenia przez zamawiającego.

I.1.5. Gwarancja:

zamawiający wymaga następującego okresu gwarancji:

- na wykonane roboty montażowe, wynosi 36 miesięcy (3 lat), od dnia odebrania przez Zamawiającego robót montażowych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.

Gwarancja na urządzenia:
- kolektory słoneczne - 12 lat (potwierdzone oświadczeniem producenta)
- zestawy montażowe i przyłączeniowe - 2 lata.
- pozostały asortyment - 2 lata.

Każdy rodzaj robót, w którym znajdą się zakwestionowane przez Inspektora Nadzoru materiały, Wykonawca wykonuje na własne ryzyko, tj. w razie wystąpienia wad, uszkodzeń w trakcie realizacji wykonywanych prac oraz podczas eksploatacji instalacji solarnej w okresie s lat po ustaniu gwarancji, a związanych z wykorzystaniem zakwestionowanych materiałów, zobowiązuje się pokryć wszelkie koszty związane z naprawą zaistniałej szkody.

I.1.6. Minimalne wymagania techniczne jakie powinny spełniać urządzenia wchodzące w skład instalacji:

I.1.6.1. Kolektory słoneczne:

Należy zastosować kolektory słoneczne płaskie o parametrach eksploatacyjnych zgodnych z normą PN EN-12975-1:2007, PN EN-12975-1:2006, PN EN-12975-2:2007 lub posiadające europejski znak (SOLAR KEYMARK) stanowiący europejski certyfikat potwierdzający m.in. zgodność z powyższą normą. Ponadto kolektory powinny spełniać dyrektywę o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. z 2007 r. Nr 35, poz. 214). Do oferty należy dołączyć pełne sprawozdanie z badań proponowanego kolektora słonecznego na zgodność z podanymi normami wykonane przez akredytowane laboratorium badawcze oraz aktualny certyfikat zgodności, wydany przez akredytowaną jednostkę certyfikującą.

Podstawowe parametry techniczne jakie powinny posiadać zastosowane kolektory
słoneczne płaskie:
- Powierzchnia kolektora nie większa niż 2 m2± 5%;
- Powierzchnia absorbera pojedynczego kolektora powinna być nie mniejsza niż 1,8 m2;
- sprawność optyczna pojedynczego kolektora ŋ0 nie mniejszy niż 0,8;
- współczynnik strat cieplnych a1 nie większy niż 4,4 W/m²K
- współczynnik strat cieplnych a2 nie większy niż 0,0096 W/m²K2
- Absorber kolektora z pokryciem (czarny chrom) z dołączona gwarancją trwałości pokrycia wydana przez dostawcę - nie mniej niż 12 lat;
- płyta denna kolektora izolowana termicznie wełną mineralną lub pianką poliuretanową o grubości warstwy nie mniejszej niż 50 mm;
- obudowa kolektora słonecznego aluminiowa izolowana cieplnie wełną mineralną;
- szyba ze szkła walcowanego odpornego na gradobicie o klasie jakości U1, pokryta powłoką samoczyszczącą, zapobiegającą gromadzeniu się pyłów i zanieczyszczeń.

WYMAGANIE DODATKOWE:
Wymagana jest zdolność kolektorów do samoistnego opróżniania się z cieczy-nośnika ciepła w warunkach silnego nasłonecznienia przy nie pracującej pompie obiegowej.

I.1.6.2. Zastosowany układ automatyki powinien spełniać następujące funkcje:

- sterować pracą systemu kolektorów we współpracy z dodatkowym źródłem ciepła,
- sterować pracą stacji pompowej w zależności od różnicy temperatur,
- zabezpieczać odbiorniki ciepła oraz urządzenia instalacji glikolowej przed przekroczeniem ich temperatury maksymalnej,
- wyliczać dzienną oraz sumaryczną energię zgromadzoną przez kolektory słoneczne.

I.1.6.3. Zasobniki ciepłej wody powinny posiadać następujące parametry:

(dotyczy przypadku braku możliwości przystosowania istniejącego zbiornika c.w.u. o pojemności 4,5 m³)
- zabezpieczenie antykorozyjne zasobnika i wężownic emalią ceramiczną oraz dodatkowe zabezpieczenie anodą magnezową,
- płaszcz zewnętrzny izolowany termicznie pianką poliuretanową o grubości min. 50 mm,
- wbudowany termometr,
- możliwość podłączenia do zasobnika solarnego cyrkulacji c.w.u.,
- ciśnienie robocze: zasobnik do 6 bar, wężownica do 10 bar.

I.1.6.4. Zastosowane naczynia przeponowe i zawory bezpieczeństwa:

- Wszystkie połączenia rurowe instalacji powinny być izolowane termicznie materiałami odpornymi na temperaturę 150°C.
- Do zabezpieczenia instalacji w obiegu glikolowym i po stronie wody wodociągowej zastosować membranowe zawory bezpieczeństwa o ciśnieniu otwarcia 6 bar, posiadające dopuszczenie i certyfikaty zgodnie z obowiązującymi przepisami Dozoru Technicznego.

I.1.6.5. Stacja pompowa powinna być wyposażona w:

- czujniki temperatury,
- automatyczne odpowietrzanie,
- miernik przepływu,
- zawór bezpieczeństwa 6 bar,
- izolację termiczną
Ponadto powinna posiadać certyfikat zgodności CE

I.1.69.6. Konstrukcje wsporcze do montażu kolektorów słonecznych:

metalowe odporne na korozję bez konieczności stosowania powłok i farb zabezpieczających.


I.1.6.7. Płyn solarny (nośnik ciepła):

wodny roztwór glikolu propylenowego o temperaturze krzepnięcia -25º C.


I.1.7. Wymagania dotyczące szkolenia z zakresu obsługi instalacji

- Wykonawca przeprowadzi nieodpłatne przeszkolenie pracowników zamawiającego, pod katem prawidłowej obsługi i podstawowej bieżącej konserwacji instalacji.
- Wykonawca zapewni specjalistyczną, nieodpłatną obsługę, w zakresie wykonywanych okresowych przeglądów gwarancyjnych, przez cały okres trwania gwarancji.

Kody CPV: 933200001

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia: 093311009

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Dopuszcza się możliwość udzielenia zamówień uzupełniających o wartości nie przekraczającej 50% wartości zamówienia podstawowego, w terminie 3 lat od jego udzielenia, jeżeli zamawiający będzie zamierzał rozbudować instalacje solarną wykonaną na podstawie niniejszego zamówienia celem zwiększenia jej mocy.

Czas: D

Data zakończenia: 15/11/2010

Informacja na temat wadium: zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
ocena spełnienia tego warunku zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w złożonych oświadczeniach lub dokumentach

Wiedza i doświadczenie:
warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w negocjacjach z ogłoszeniem, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, roboty budowlane odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia (projektowanie, wykonanie i montaż systemów solarnych), w tym wykonanie i montaż min. 10 indywidualnych systemów solarnych, z podaniem ich rodzaju i wartości, datę i miejsce wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (protokoły odbioru, referencje itp.). Ocena spełnienia ww warunku dokonana będzie w oparciu o analizę oświadczeń i dokumentów złożonych we wniosku, wzór stanowi załącznik nr 3a i b do niniejszego ogłoszenia. W przypadku wykonawców występujących wspólnie, Zamawiający dokona łącznej oceny Wykonawców w zakresie spełnienia wyżej opisanego warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
ocena spełnienia tego warunku zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w złożonych oświadczeniach lub dokumentach. Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże,wzór dokumentu stanowi załącznik nr 2 do ogłoszenia, że dysponuje:
a) co najmniej 1 osobą z uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
b) osobą do pełnienia funkcji kierownika budowy branży sanitarnej posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
autoryzacje (certyfikat) producenta zaproponowanych kolektorów z oferty na montaż i serwis tych urządzeń

inne_dokumenty:
Wymaga się aby wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu był podpisany przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentacji wykonawcy. W przypadku, gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, pełnomocnictwo winno być złożone w oryginale lub w kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) do wniosku należy dołączyć pełnomocnictwo dla konsorcjum.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: NO

Liczba wykonawców: 3

Warunki wyboru wykonawców:
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia- nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach dołączonych do wniosku o dopuszczenie do udziału w negocjacjach z ogłoszeniem.
Warunkiem dopuszczenia do dalszego etapu w postępowaniu, jest spełnienie wszystkich wyżej wymienionych warunków. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać jednoznacznie, iż Wykonawca wyżej wymienione warunki spełnia.
Do udziału w postępowaniu zaproszeni zostaną Wykonawcy, którzy wykażą się największym doświadczeniem w zakresie wykonanych zamówień dotyczących wykonania kompletnych systemów solarnych na przestrzeni całego okresu prowadzonej działalności w tej branży.
Dla potrzeb sporządzenia rankingu Wykonawców niezbędnego do ich kwalifikacji do dalszego etapu postępowania, Zamawiający przyzna dodatkowe punkty, oceniając realny potencjał Wykonawcy, potwierdzający możliwość wykonania przedmiotowego zamówienia, przyznając punkty, w ten sposób, że:
a) za każde dodatkowe zamówienie (ponad 10 wymaganych) wykonawca otrzyma 1 pkt, np;
1 pkt - 1 wykonana robota (ponad 10 wymaganych) wraz z dokumentem potwierdzającym jej należyte wykonanie,
2 pkt - 2 wykonane roboty (ponad 10 wymaganych) wraz z dokumentem potwierdzającym jej należyte wykonanie, itd.
b) za każdy wykonany projekt instalacji solarnej wykonawca otrzyma 1 pkt, np;
1 pkt - 1 wykonany projekt wraz z dokumentem potwierdzającym jego należyte wykonanie,
2 pkt - 2 wykonane projekty wraz z dokumentem potwierdzającym jej należyte wykonanie, itd.
Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, jest większa niż określona w ogłoszeniu, zamawiający zaprasza do składania ofert wstępnych wykonawców, którzy otrzymali najwyższe oceny spełniania tych warunków. Wykonawcę niezaproszonego do składania ofert wstępnych traktuje się jak wykluczonego z postępowania o udzielenie zamówienia.
Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, jest mniejsza niż określona w ogłoszeniu, zamawiający zaprasza do składania ofert wstępnych wszystkich wykonawców spełniających te warunki.

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzania następujących zmian do umowy:
1) zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadku leżącej po stronie Zamawiającego zwłoki związanej z wprowadzeniem Wykonawcy na budowę ; przedłużenie terminu obejmować będzie wyłącznie okres zwłoki,
2) zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadku konieczności wykonania robót dodatkowych w trybie art. 67 ust. 1 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych; przedłużenie terminu obejmować będzie wyłącznie czas niezbędny do udzielenia zamówienia na roboty dodatkowe oraz czas niezbędny do wykonania tych robót.
3) zmiana terminu wykonania umowy spowodowana działaniem siły wyższej o charakterze nadzwyczajnym, przedłużenie terminu obejmować będzie wyłącznie czas występowania siły wyższej i usuwania bezpośrednich skutków jej działania na terenie budowy,
4) zmiany wynikające ze zmiany rozwiązań technicznych w dokumentacji projektowej - w uzasadnionych przypadkach, gdy realizacja zadania według dokumentacji projektowej powodowałaby wadliwe wykonanie przedmiotu umowy, dopuszcza się wprowadzenie zmian w stosunku do pierwotnej dokumentacji oraz zmianę terminu zakończenia robót (w związku z koniecznością opracowania i uzgodnienia rozwiązań niezbędnych do właściwej realizacji robót); w umowie zostaną wprowadzone zmiany dotyczące zakresu rzeczowego dokumentacji projektowej oraz wykonanych na jej podstawie robót budowlanych oraz zmiany dotyczące terminów.
5) zmiany wynikające ze zmiany zakresu robót i wynagrodzenia, jeżeli wystąpią okoliczności powodujące zmniejszenie zakresu przedmiotu zamówienia; w przypadku zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego, wynagrodzenie należne Wykonawcy za wykonane roboty pozostaje w takim stosunku do umownego wynagrodzenia, w jakim wykonane roboty budowlane pozostają do całości robót

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: termin realizacji

Znaczenie kryterium 2: 20

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: nie dotyczy

Data składania wniosków, ofert: 02/09/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Dom Pomocy Społecznej w Strzebielinku, 84-250 Gniewino, pokój 001

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

276030 / 2011-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Dom Pomocy Społecznej - Gniewino (gdańskie)
CPV: 933200001 ()
Montaż kolektorów słonecznych i podłączenie do istniejącej instalacji grzewczej w Domu Pomocy Społecznej w strzebielinku

215082 / 2011-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Dom Pomocy Społecznej - Gniewino (gdańskie)
CPV: 933200001 ()
Montaż kolektorów słonecznych i podłączenie do istniejącej instalacji grzewczej w Domu Pomocy Społecznej w Strzebielinku