1057 / 2014-01-02 - Administracja samorządowa / Urząd Miejski w Bierutowie (Bierutów)
REMONT WIELORODZINNYCH BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZLOKALIZOWANYCH PRZY UL. WROCŁAWSKIEJ I E. PLATER W BIERUTOWIE
Opis zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest Remont wielorodzinnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. Wrocławskiej i E. Plater w Bierutowie.
2.Przedmiot zamówienia obejmuje:
1)Remont elewacji budynku mieszkalnego przy ulicy E. Plater 7 w Bierutowie:
a)zakres prac:
Projekt nie wprowadza zmian w ukształtowaniu elewacji budynku jedynie przywraca jego prawdopodobną pierwotną formę. Zaproponowane prace obejmą głównie odtworzenie detalu architektonicznego (gładkich opasek okiennych, luster) profilowanych gzymsów oraz boniowanego parteru.
b)prace przygotowawcze:
Z elewacji budynku należy bezwzględnie usunąć z uwagi na stan zachowania wszystkie wyprawy tynkarskie. Zachowane miejscami detale architektoniczne trzeba oczyścić z odwzorowaniem ewentualnych profili. Mury po usunięciu wypraw należy umyć wodą pod ciśnieniem oraz pokryć preparatem grzybobójczym.
c)wykonanie izolacji poziomej:
Ze względu na zawilgocenie partii cokołowej należy przed pracami tynkarskimi wykonać przeciwwilgociową izolację poziomą (przeponę) metodą iniekcyjną z zastosowaniem materiałów i technologii jednej z renomowanych firm. Wykonanie takiej przepony należy przeprowadzić zgodnie z kartami technicznymi oraz wytycznymi producentów. Proponuje się wykonanie nawiertów jednostronnie od strony wnętrza parteru na styku posadzki z murem (- 8 cm poniżej poziomu posadzki).
d)prace tynkarskie:
W trakcie wykonywania wszystkich profili ciągnionych (opasek okiennych, itp) niezbędny jest nadzór autorski. Przy odtwarzaniu według zachowanych gzymsów wieńczącego i międzykondygancyjnego, detali pilastrów oraz cokołu - odwzorowane profile należy bezwzględnie zweryfikować w trybie nadzoru autorskiego. Ponadto przy odtwarzaniu dekoracji boniowanej w parterze (ze spoiną 2/3 cm) konieczny jest nadzór autorski. Nowe tynki należy wykonać jako gładkie. Wszystkie tynki ponad strefą cokołu należy wykonać jako wapienne na bazie zapraw trasowych. Cokół do wysokości około 1 metra powinien zostać wykonany z tynków renowacyjnych, paroprzepuszczalnych zgodnych z instrukcją WTA. W partii cokołu w strefie przyziemia należy wykonać pas z płyt granitowych chropawych (o promieniowanej powierzchni) mocowanych na kołki.
W partii parteru należy odtworzyć gzyms międzykondygnacyjny wg zachowanego a profil zweryfikować w trybie nadzoru autorskiego oraz dekorację wokół wszystkich otworów okiennych (wg rys. 3). Zabytkowy charakter obiektu wymaga bezwzględnego usunięcia z elewacji przewodów elektrycznych, anten i innych kabli.
e)prace dekarskie i antykorozyjne:
Konieczna jest wymiana wszystkich rynien i rur spustowych a także opierzeń gzymsów na nowe wykonane z blachy tytanowo cynkowej.
f)prace stolarskie:
Zachowaną drewnianą stolarkę drzwiową wejścia do sieni należy oczyścić przez dwukrotne smarowanie ługiem. Po oczyszczeniu powierzchnię należy uzupełnić ubytki żywicami z wiórami a następnie zagruntować i pomalować w kolorze oliwkowym.
g)prace wykończeniowe i malarskie:
Szafkę z przyłączem energetycznym należy wymienić na nową o drzwiczkach o formach stylizowanych. Nowe tynki po wcześniejszym zagruntowaniu należy pomalować farbami sylikatowymi w kolorystyce ustalonej w trakcie badań stratygraficznych oraz studiów porównawczych z innymi obiektami z epoki. Elewację parteru i piętra należy pomalować w kolorze ugrowym (9345 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
Detal architektoniczny (opaski okien i wejścia, gzymsy) należy pomalować w kolorze jasno ugrowym (np. 9354 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
2)Remont elewacji budynku mieszkalnego przy ulicy Wrocławskiej 19 w Bierutowie:
a)zakres prac:
Projekt nie wprowadza zmian w ukształtowaniu elewacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego, jedynie poprawia ich wygląd poprzez nową kolorystykę, zgodnie z rysunkami. Stolarka okienna i drzwiowa pozostaje bez zmian. Dobór systemu tynków renowacyjnych paroprzepuszczalnych do uzgodnienia na etapie wykonawczym z inwestorem. Analogicznie do załączonego projektu elewacji frontowej należy wykonać remont elewacji bocznej. Docelowo należy zlikwidować z elewacji elementy takie jak: anteny, klimatyzatory, przewody elektryczne.
b)prace przygotowawcze:
Z elewacji budynków należy bezwzględnie usunąć uszkodzone wyprawy tynkarskie. Zachowany detal architektoniczny (gzymsy) trzeba oczyścić z odwzorowaniem profili.
Podłoże powinno być odpowiednio mocne, suche, równe i wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy. Za pomocą młotka sprawdzamy jakość podłoża, wszystkie luźne, odstające części starych murów odbijamy do warstwy nośnej. Niewielkie nierówności wyrównujemy za pomocą zaprawy wyrównującej. W celu zwiększenia przyczepności i likwidacji zapylenia powierzchnie można zagruntować w zależności od rodzaju chłonności podłoża i rodzaju tynków renowacyjnych jakie zostaną wykonane, pod warunkiem, że nie jest to sprzeczne z technologią wykonywania wybranego systemu tynków. Zabezpieczyć teren (ogrodzić, postawić rusztowania).
c)prace tynkarsko malarskie:
Nakładanie warstw tynkarskich należy wykonywać przy temperaturze otoczenia +5C do +25C, najlepiej podczas pogody bezdeszczowej. W czasie występowania bardzo silnych wiatrów i dużego nasłonecznienia stosować siatki ochronne zabezpieczające przed nadmiernym odparowaniem wody. Nakładane tynki powinny być tynkami renowacyjnymi paro przepuszczalnymi. Tynki należy wykonać według technologii podanej przez wybranego producenta zgodnie z instrukcją WTA.
Następnie możemy przystąpić do ostatniej fazy wykonania warstwy malarskiej ozdobnej. Dobór kolorów farb należy wykonać zgodnie z załączonym projektem kolorystyki palety kolorystycznej keim exclusiv lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
d)charakterystyka ekologiczna obiektów:
Przyjęte rozwiązania techniczne nie powodują pogorszenia stanu środowiska przyrodniczego, zdrowia ludzi i innych obiektów.
e)zestawienie kolorów:
Zestawienie kolorystyczne zgodnie z załącznikiem graficznym:
Keim exclusiv 9097 CMYK: C:8 M:9 Y:16 K:0 RGB: R:238 G:229 B:213
Keim exclusiv 9095 CMYK: C:9 M:16 Y:28 K:1 RGB: R:233 G:214 B:185
Keim exclusiv 9310 CMYK: C:25 M:23 Y:30 K:3 RGB: R:196 G:186 B:170
lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
3)Remont elewacji budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Wrocławskiej 25 w Bierutowie:
a)zakres prac:
Projekt nie wprowadza zmian w ukształtowaniu elewacji budynku Wrocławska 25 jedynie przywraca jego prawdopodobną pierwotną formę. Zaproponowane prace obejmą głównie odtworzenie detalu architektonicznego (gładkich opasek okiennych, luster, gzymsów), zachowanie skromnego wystroju parteru oraz przywrócenie zaakcentowania ryzalitu.
b)prace przygotowawcze:
Z elewacji budynku należy bezwzględnie usunąć wszystkie wyprawy tynkarskie. Zachowane miejscami detale architektoniczne trzeba oczyścić z odwzorowaniem ewentualnych profili. Mury po usunięciu wypraw należy umyć wodą pod ciśnieniem oraz pokryć preparatem grzybobójczym.
c)wykonanie izolacji poziomej:
Ze względu na zawilgocenie partii cokołowej należy przed pracami tynkarskimi wykonać przeciwwilgociową izolację poziomą (przeponę) metodą iniekcyjną z zastosowaniem materiałów i technologii jednej z renomowanych. Wykonanie takiej przepony należy przeprowadzić zgodnie z kartami technicznymi oraz wytycznymi producentów. Proponuje się wykonanie nawiertów jednostronnie od strony wnętrza parteru na styku posadzki z murem (- 8 cm poniżej poziomu posadzki).
d)prace tynkarskie:
W trakcie wykonywania wszystkich profili ciągnionych (gzymsów, opasek okiennych, itp) oraz odtwarzania dekoracji parteru niezbędny jest nadzór autorski. Nowe tynki należy wykonać jako gładkie. Wszystkie tynki ponad strefą cokołu należy wykonać jako wapienne na bazie zapraw trasowych. Cokół do wysokości około 1 metra powinien zostać wykonany z tynków renowacyjnych, paro przepuszczalnych zgodnych z instrukcją WTA. W partii cokołu w strefie przyziemia należy wykonać pas z płyt granitowych chropawych mocowanych na kołki. W partii parteru należy odtworzyć gzyms międzykondygnacyjny wg (wg rys. 3) oraz dekorację wokół wszystkich otworów okiennych według zachowanego po zweryfikowaniu w trybie nadzoru autorskiego. Zabytkowy charakter obiektu wymaga bezwzględnego usunięcia z elewacji przewodów elektrycznych, anten i innych kabli.
e)prace dekarskie i antykorozyjne:
Konieczna jest wymiana wszystkich rynien i rur spustowych a także opierzeń gzymsów na nowe wykonane z blachy tytanowo cynkowej.
f)prace stolarskie:
Zachowaną drewnianą stolarkę drzwiową wejścia do sieni budynku Wrocławska 25 należy oczyścić przez dwukrotne smarowanie ługiem. Po oczyszczeniu powierzchnię należy uzupełnić ubytki żywicami z wiórami a następnie zagruntować i pomalować w kolorze brązowym.
g)prace wykończeniowe i malarskie:
Nowe tynki po wcześniejszym zagruntowaniu należy pomalować farbami sylikatowymi w kolorystyce ustalonej w trakcie badan stratygraficznych oraz studiów porównawczych z innymi obiektami z epoki. W kamienicy ul. Wrocławska 25 elewację parteru i piętra należy pomalować w kolorze jasnougrowym (9348 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ. Detal architektoniczny (opaski okien i wejścia, gzymsy) należy pomalować w kolorze jasnougrowym (np. 9354 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
4)Remont elewacji budynku mieszkalnego przy ulicy Wrocławskiej 26 w Bierutowie:
a)zakres prac:
Projekt nie wprowadza zmian w ukształtowaniu elewacji budynku Wrocławska 26 a jedynie przywraca jego mocno zatartą prawdopodobną historyczną formę. Zaproponowane prace obejmą głównie odtworzenie detalu architektonicznego (gładkich opasek okiennych, pilastrów i gzymsów) oraz poprawne ukształtowanie parteru nawiązujące do rozwiązań z II połowy XIX wieku.
b)prace przygotowawcze:
Z elewacji budynku należy bezwzględnie usunąć wszystkie wyprawy tynkarskie. Zachowane miejscami detale architektoniczne trzeba oczyścić z odwzorowaniem ewentualnych profili. Mury po usunięciu wypraw należy umyć wodą pod ciśnieniem oraz pokryć preparatem grzybobójczym.
c)wykonanie izolacji poziomej:
Ze względu na zawilgocenie partii cokołowej należy przed pracami tynkarskimi wykonać przeciwwilgociową izolację poziomą (przeponę) metodą iniekcyjną z zastosowaniem materiałów i technologii jednej z renomowanych firm. Wykonanie takiej przepony należy przeprowadzić zgodnie z kartami technicznymi oraz wytycznymi producentów. Proponuje się wykonanie nawiertów jednostronnie od strony wnętrza parteru na styku posadzki z murem (- 8 cm poniżej poziomu posadzki).
d)prace tynkarskie:
W trakcie wykonywania wszystkich profili ciągnionych (gzymsów, opasek okiennych, pilastrów, luster itp.) oraz boniowania parteru niezbędny jest nadzór autorski. Nowe tynki należy wykonać jako gładkie. Wszystkie tynki ponad strefą cokołu należy wykonać jako wapienne na bazie zapraw trasowych. Cokół do wysokości około 1 metra powinien zostać wykonany z tynków renowacyjnych, paroprzepuszczalnych zgodnych z instrukcją WTA. W partii cokołu w strefie przyziemia należy wykonać pas z płyt granitowych chropawych mocowanych na kołki. W partii parteru należy odtworzyć gzyms międzykondygnacyjny wg zachowanego zweryfikowanego w trybie nadzoru autorskiego (wg rys. 3). Ponadto należy wprowadzić boniowanie listwowe (wymiar spoiny 2/3 cm) w partii parteru. Zabytkowy charakter obiektu wymaga bezwzględnego usunięcia z elewacji przewodów elektrycznych, anten i innych kabli.
e)prace dekarskie i antykorozyjne:
Konieczna jest wymiana wszystkich rynien i rur spustowych a także opierzeń gzymsów na nowe wykonane z blachy tytanowo cynkowej.
f)prace wykończeniowe i malarskie:
Nowe tynki po wcześniejszym zagruntowaniu należy pomalować farbami sylikatowymi w kolorystyce ustalonej w trakcie badan stratygraficznych oraz studiów porównawczych z innymi obiektami z epoki. W kamienicy ul. Wrocławska 26 elewację parteru i piętra należy pomalować w kolorze ugrowym (9066 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ. Detal architektoniczny (opaski okien i wejścia, gzymsy) należy pomalować w kolorze jasnougrowym (np. 9071 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
Do malowania elewacji budynków zastosowano farby elewacyjne firmy KEIM wskazane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. Można przyjąć farby o zbliżonych właściwościach innych producentów równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności, zatwierdzone również przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania robót określony jest w projekcie budowlanym stanowiącym załącznik Nr 9 do niniejszej specyfikacji.
4.Kompletny projekt budowlany został opracowany przez:
- Biuro Usług Inwestycyjnych BERG, ul. B. Krzywoustego 3a, 56-400 Oleśnica - budynek przy ul. Wrocławskiej 19,
- Dr inż. Arch. Andrzej Legendziewicz, ul. Sokola 27/4, 53-145 Wrocław - budynki przy ul. Wrocławskiej 25-26, ul. E. Plater 7.
5.Przedmiot zamówienia należy wykonać z materiałów własnych.
6.Plac budowy urządza Wykonawca własnym kosztem i staraniem
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 1057
Data publikacji: 2014-01-02
Nazwa: Urząd Miejski w Bierutowie
Ulica: ul. Moniuszki 12
Numer domu: 12
Miejscowość: Bierutów
Kod pocztowy: 56-420
Województwo / kraj: dolnośląskie
Numer telefonu: 71 3146251 w. 31
Numer faxu: 71 3146432
Adres strony internetowej: www.bierutow.pl
Regon: 00052862300000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
REMONT WIELORODZINNYCH BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZLOKALIZOWANYCH PRZY UL. WROCŁAWSKIEJ I E. PLATER W BIERUTOWIE
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest Remont wielorodzinnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. Wrocławskiej i E. Plater w Bierutowie.
2.Przedmiot zamówienia obejmuje:
1)Remont elewacji budynku mieszkalnego przy ulicy E. Plater 7 w Bierutowie:
a)zakres prac:
Projekt nie wprowadza zmian w ukształtowaniu elewacji budynku jedynie przywraca jego prawdopodobną pierwotną formę. Zaproponowane prace obejmą głównie odtworzenie detalu architektonicznego (gładkich opasek okiennych, luster) profilowanych gzymsów oraz boniowanego parteru.
b)prace przygotowawcze:
Z elewacji budynku należy bezwzględnie usunąć z uwagi na stan zachowania wszystkie wyprawy tynkarskie. Zachowane miejscami detale architektoniczne trzeba oczyścić z odwzorowaniem ewentualnych profili. Mury po usunięciu wypraw należy umyć wodą pod ciśnieniem oraz pokryć preparatem grzybobójczym.
c)wykonanie izolacji poziomej:
Ze względu na zawilgocenie partii cokołowej należy przed pracami tynkarskimi wykonać przeciwwilgociową izolację poziomą (przeponę) metodą iniekcyjną z zastosowaniem materiałów i technologii jednej z renomowanych firm. Wykonanie takiej przepony należy przeprowadzić zgodnie z kartami technicznymi oraz wytycznymi producentów. Proponuje się wykonanie nawiertów jednostronnie od strony wnętrza parteru na styku posadzki z murem (- 8 cm poniżej poziomu posadzki).
d)prace tynkarskie:
W trakcie wykonywania wszystkich profili ciągnionych (opasek okiennych, itp) niezbędny jest nadzór autorski. Przy odtwarzaniu według zachowanych gzymsów wieńczącego i międzykondygancyjnego, detali pilastrów oraz cokołu - odwzorowane profile należy bezwzględnie zweryfikować w trybie nadzoru autorskiego. Ponadto przy odtwarzaniu dekoracji boniowanej w parterze (ze spoiną 2/3 cm) konieczny jest nadzór autorski. Nowe tynki należy wykonać jako gładkie. Wszystkie tynki ponad strefą cokołu należy wykonać jako wapienne na bazie zapraw trasowych. Cokół do wysokości około 1 metra powinien zostać wykonany z tynków renowacyjnych, paroprzepuszczalnych zgodnych z instrukcją WTA. W partii cokołu w strefie przyziemia należy wykonać pas z płyt granitowych chropawych (o promieniowanej powierzchni) mocowanych na kołki.
W partii parteru należy odtworzyć gzyms międzykondygnacyjny wg zachowanego a profil zweryfikować w trybie nadzoru autorskiego oraz dekorację wokół wszystkich otworów okiennych (wg rys. 3). Zabytkowy charakter obiektu wymaga bezwzględnego usunięcia z elewacji przewodów elektrycznych, anten i innych kabli.
e)prace dekarskie i antykorozyjne:
Konieczna jest wymiana wszystkich rynien i rur spustowych a także opierzeń gzymsów na nowe wykonane z blachy tytanowo cynkowej.
f)prace stolarskie:
Zachowaną drewnianą stolarkę drzwiową wejścia do sieni należy oczyścić przez dwukrotne smarowanie ługiem. Po oczyszczeniu powierzchnię należy uzupełnić ubytki żywicami z wiórami a następnie zagruntować i pomalować w kolorze oliwkowym.
g)prace wykończeniowe i malarskie:
Szafkę z przyłączem energetycznym należy wymienić na nową o drzwiczkach o formach stylizowanych. Nowe tynki po wcześniejszym zagruntowaniu należy pomalować farbami sylikatowymi w kolorystyce ustalonej w trakcie badań stratygraficznych oraz studiów porównawczych z innymi obiektami z epoki. Elewację parteru i piętra należy pomalować w kolorze ugrowym (9345 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
Detal architektoniczny (opaski okien i wejścia, gzymsy) należy pomalować w kolorze jasno ugrowym (np. 9354 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
2)Remont elewacji budynku mieszkalnego przy ulicy Wrocławskiej 19 w Bierutowie:
a)zakres prac:
Projekt nie wprowadza zmian w ukształtowaniu elewacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego, jedynie poprawia ich wygląd poprzez nową kolorystykę, zgodnie z rysunkami. Stolarka okienna i drzwiowa pozostaje bez zmian. Dobór systemu tynków renowacyjnych paroprzepuszczalnych do uzgodnienia na etapie wykonawczym z inwestorem. Analogicznie do załączonego projektu elewacji frontowej należy wykonać remont elewacji bocznej. Docelowo należy zlikwidować z elewacji elementy takie jak: anteny, klimatyzatory, przewody elektryczne.
b)prace przygotowawcze:
Z elewacji budynków należy bezwzględnie usunąć uszkodzone wyprawy tynkarskie. Zachowany detal architektoniczny (gzymsy) trzeba oczyścić z odwzorowaniem profili.
Podłoże powinno być odpowiednio mocne, suche, równe i wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy. Za pomocą młotka sprawdzamy jakość podłoża, wszystkie luźne, odstające części starych murów odbijamy do warstwy nośnej. Niewielkie nierówności wyrównujemy za pomocą zaprawy wyrównującej. W celu zwiększenia przyczepności i likwidacji zapylenia powierzchnie można zagruntować w zależności od rodzaju chłonności podłoża i rodzaju tynków renowacyjnych jakie zostaną wykonane, pod warunkiem, że nie jest to sprzeczne z technologią wykonywania wybranego systemu tynków. Zabezpieczyć teren (ogrodzić, postawić rusztowania).
c)prace tynkarsko malarskie:
Nakładanie warstw tynkarskich należy wykonywać przy temperaturze otoczenia +5C do +25C, najlepiej podczas pogody bezdeszczowej. W czasie występowania bardzo silnych wiatrów i dużego nasłonecznienia stosować siatki ochronne zabezpieczające przed nadmiernym odparowaniem wody. Nakładane tynki powinny być tynkami renowacyjnymi paro przepuszczalnymi. Tynki należy wykonać według technologii podanej przez wybranego producenta zgodnie z instrukcją WTA.
Następnie możemy przystąpić do ostatniej fazy wykonania warstwy malarskiej ozdobnej. Dobór kolorów farb należy wykonać zgodnie z załączonym projektem kolorystyki palety kolorystycznej keim exclusiv lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
d)charakterystyka ekologiczna obiektów:
Przyjęte rozwiązania techniczne nie powodują pogorszenia stanu środowiska przyrodniczego, zdrowia ludzi i innych obiektów.
e)zestawienie kolorów:
Zestawienie kolorystyczne zgodnie z załącznikiem graficznym:
Keim exclusiv 9097 CMYK: C:8 M:9 Y:16 K:0 RGB: R:238 G:229 B:213
Keim exclusiv 9095 CMYK: C:9 M:16 Y:28 K:1 RGB: R:233 G:214 B:185
Keim exclusiv 9310 CMYK: C:25 M:23 Y:30 K:3 RGB: R:196 G:186 B:170
lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
3)Remont elewacji budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Wrocławskiej 25 w Bierutowie:
a)zakres prac:
Projekt nie wprowadza zmian w ukształtowaniu elewacji budynku Wrocławska 25 jedynie przywraca jego prawdopodobną pierwotną formę. Zaproponowane prace obejmą głównie odtworzenie detalu architektonicznego (gładkich opasek okiennych, luster, gzymsów), zachowanie skromnego wystroju parteru oraz przywrócenie zaakcentowania ryzalitu.
b)prace przygotowawcze:
Z elewacji budynku należy bezwzględnie usunąć wszystkie wyprawy tynkarskie. Zachowane miejscami detale architektoniczne trzeba oczyścić z odwzorowaniem ewentualnych profili. Mury po usunięciu wypraw należy umyć wodą pod ciśnieniem oraz pokryć preparatem grzybobójczym.
c)wykonanie izolacji poziomej:
Ze względu na zawilgocenie partii cokołowej należy przed pracami tynkarskimi wykonać przeciwwilgociową izolację poziomą (przeponę) metodą iniekcyjną z zastosowaniem materiałów i technologii jednej z renomowanych. Wykonanie takiej przepony należy przeprowadzić zgodnie z kartami technicznymi oraz wytycznymi producentów. Proponuje się wykonanie nawiertów jednostronnie od strony wnętrza parteru na styku posadzki z murem (- 8 cm poniżej poziomu posadzki).
d)prace tynkarskie:
W trakcie wykonywania wszystkich profili ciągnionych (gzymsów, opasek okiennych, itp) oraz odtwarzania dekoracji parteru niezbędny jest nadzór autorski. Nowe tynki należy wykonać jako gładkie. Wszystkie tynki ponad strefą cokołu należy wykonać jako wapienne na bazie zapraw trasowych. Cokół do wysokości około 1 metra powinien zostać wykonany z tynków renowacyjnych, paro przepuszczalnych zgodnych z instrukcją WTA. W partii cokołu w strefie przyziemia należy wykonać pas z płyt granitowych chropawych mocowanych na kołki. W partii parteru należy odtworzyć gzyms międzykondygnacyjny wg (wg rys. 3) oraz dekorację wokół wszystkich otworów okiennych według zachowanego po zweryfikowaniu w trybie nadzoru autorskiego. Zabytkowy charakter obiektu wymaga bezwzględnego usunięcia z elewacji przewodów elektrycznych, anten i innych kabli.
e)prace dekarskie i antykorozyjne:
Konieczna jest wymiana wszystkich rynien i rur spustowych a także opierzeń gzymsów na nowe wykonane z blachy tytanowo cynkowej.
f)prace stolarskie:
Zachowaną drewnianą stolarkę drzwiową wejścia do sieni budynku Wrocławska 25 należy oczyścić przez dwukrotne smarowanie ługiem. Po oczyszczeniu powierzchnię należy uzupełnić ubytki żywicami z wiórami a następnie zagruntować i pomalować w kolorze brązowym.
g)prace wykończeniowe i malarskie:
Nowe tynki po wcześniejszym zagruntowaniu należy pomalować farbami sylikatowymi w kolorystyce ustalonej w trakcie badan stratygraficznych oraz studiów porównawczych z innymi obiektami z epoki. W kamienicy ul. Wrocławska 25 elewację parteru i piętra należy pomalować w kolorze jasnougrowym (9348 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ. Detal architektoniczny (opaski okien i wejścia, gzymsy) należy pomalować w kolorze jasnougrowym (np. 9354 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
4)Remont elewacji budynku mieszkalnego przy ulicy Wrocławskiej 26 w Bierutowie:
a)zakres prac:
Projekt nie wprowadza zmian w ukształtowaniu elewacji budynku Wrocławska 26 a jedynie przywraca jego mocno zatartą prawdopodobną historyczną formę. Zaproponowane prace obejmą głównie odtworzenie detalu architektonicznego (gładkich opasek okiennych, pilastrów i gzymsów) oraz poprawne ukształtowanie parteru nawiązujące do rozwiązań z II połowy XIX wieku.
b)prace przygotowawcze:
Z elewacji budynku należy bezwzględnie usunąć wszystkie wyprawy tynkarskie. Zachowane miejscami detale architektoniczne trzeba oczyścić z odwzorowaniem ewentualnych profili. Mury po usunięciu wypraw należy umyć wodą pod ciśnieniem oraz pokryć preparatem grzybobójczym.
c)wykonanie izolacji poziomej:
Ze względu na zawilgocenie partii cokołowej należy przed pracami tynkarskimi wykonać przeciwwilgociową izolację poziomą (przeponę) metodą iniekcyjną z zastosowaniem materiałów i technologii jednej z renomowanych firm. Wykonanie takiej przepony należy przeprowadzić zgodnie z kartami technicznymi oraz wytycznymi producentów. Proponuje się wykonanie nawiertów jednostronnie od strony wnętrza parteru na styku posadzki z murem (- 8 cm poniżej poziomu posadzki).
d)prace tynkarskie:
W trakcie wykonywania wszystkich profili ciągnionych (gzymsów, opasek okiennych, pilastrów, luster itp.) oraz boniowania parteru niezbędny jest nadzór autorski. Nowe tynki należy wykonać jako gładkie. Wszystkie tynki ponad strefą cokołu należy wykonać jako wapienne na bazie zapraw trasowych. Cokół do wysokości około 1 metra powinien zostać wykonany z tynków renowacyjnych, paroprzepuszczalnych zgodnych z instrukcją WTA. W partii cokołu w strefie przyziemia należy wykonać pas z płyt granitowych chropawych mocowanych na kołki. W partii parteru należy odtworzyć gzyms międzykondygnacyjny wg zachowanego zweryfikowanego w trybie nadzoru autorskiego (wg rys. 3). Ponadto należy wprowadzić boniowanie listwowe (wymiar spoiny 2/3 cm) w partii parteru. Zabytkowy charakter obiektu wymaga bezwzględnego usunięcia z elewacji przewodów elektrycznych, anten i innych kabli.
e)prace dekarskie i antykorozyjne:
Konieczna jest wymiana wszystkich rynien i rur spustowych a także opierzeń gzymsów na nowe wykonane z blachy tytanowo cynkowej.
f)prace wykończeniowe i malarskie:
Nowe tynki po wcześniejszym zagruntowaniu należy pomalować farbami sylikatowymi w kolorystyce ustalonej w trakcie badan stratygraficznych oraz studiów porównawczych z innymi obiektami z epoki. W kamienicy ul. Wrocławska 26 elewację parteru i piętra należy pomalować w kolorze ugrowym (9066 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ. Detal architektoniczny (opaski okien i wejścia, gzymsy) należy pomalować w kolorze jasnougrowym (np. 9071 wg tabeli Keim) lub równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności ze strony nr 9 SIWZ.
Do malowania elewacji budynków zastosowano farby elewacyjne firmy KEIM wskazane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. Można przyjąć farby o zbliżonych właściwościach innych producentów równoważne zarówno w kolorze jak i właściwościach wg tabeli nr 1 Parametry równoważności, zatwierdzone również przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania robót określony jest w projekcie budowlanym stanowiącym załącznik Nr 9 do niniejszej specyfikacji.
4.Kompletny projekt budowlany został opracowany przez:
- Biuro Usług Inwestycyjnych BERG, ul. B. Krzywoustego 3a, 56-400 Oleśnica - budynek przy ul. Wrocławskiej 19,
- Dr inż. Arch. Andrzej Legendziewicz, ul. Sokola 27/4, 53-145 Wrocław - budynki przy ul. Wrocławskiej 25-26, ul. E. Plater 7.
5.Przedmiot zamówienia należy wykonać z materiałów własnych.
6.Plac budowy urządza Wykonawca własnym kosztem i staraniem
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 19/08/2014
Informacja na temat wadium:
1.Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium w wysokości 4.500,00 PLN (słownie: cztery tysiące pięćset złotych 00/100).
2.Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
-pieniądzu,
-w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
-gwarancjach bankowych,
-gwarancjach ubezpieczeniowych,
-poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 ze zm.).
Oferta niezabezpieczona wadium w jednej z w/w form zostanie odrzucona bez rozpatrywania, a Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia - wg załącznika nr 2 do SIWZ.
Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi przynajmniej dwie roboty budowlane polegające na remoncie elewacji na obiekcie zabytkowym, przy czym każda z robót winna być wykonana na wartość co najmniej 150.000,00 zł brutto.
Wykonawca zobowiązany jest do załączenia dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów. W takim przypadku Wykonawca winien udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował tymi zasobami, tj. przedstawi pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia - wg załącznika nr 6 do SIWZ. Wykonawca winien wykazać, że ww. roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnienie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia - wg załącznika nr 2 do SIWZ.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, a mianowicie:
-min. 1 osobą na stanowisku Kierownika Budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, oraz posiadającą min. 3-letnie doświadczenie zawodowe licząc od daty uzyskania uprawnień, w tym należy wykazać min. jedną robotę polegającą na remoncie elewacji na obiekcie zabytkowym o wartości co najmniej 150.000,00 PLN.
Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności zgodnej z przedmiotem zamówienia na wartość co najmniej 150.000,00 zł.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie nr 13: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1) Oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy pzp, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do SIWZ; 2) Zobowiązanie innych podmiotów, stanowiące załącznik nr 6 do SIWZ; 3) Pełnomocnictwo - do reprezentowania wykonawcy w postępowaniu albo do reprezentowania wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy, jeżeli osoba reprezentująca wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie jest wskazana jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze; 4) Zaakceptowany projekt umowy wg załącznika nr 7 do SIWZ.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1.Zmiana postanowień zawartej umowy i jej załączników może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie z zastrzeżeniem ust. 2.
2.Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zamawiający przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określił warunki takiej zmiany.
3.Zmiana umowy dokonana z naruszeniem ust. 2 jest nieważna.
4.W razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie miesiąca od powzięcia wiadomości
o powyższych okolicznościach. W takim wypadku Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania części umowy.
5.Zmiany umowy będą mogły być wprowadzane jedynie w związku z zaistnieniem okoliczności, których wystąpienia Strony nie przewidywały w chwili zawierania Umowy. Okoliczności te nie mogą być wywołane przez którąkolwiek ze Stron, ani nie mogą być przez Strony zawinione i muszą wywoływać ten skutek, iż umowa nie może być wykonana wedle pierwotnej treści, w szczególności z uwagi na rażącą stratę grożącą Stronom bądź jednej ze Stron lub niemożność osiągnięcia celu umowy. Okoliczności powyższe odnosić się mogą w szczególności do wystąpienia nagłych zmian stanu prawnego, działań i zaniechań organów władzy publicznej, gwałtownej dekoniunktury, kryzysów finansowych w skali ponadpaństwowej, powszechnej niedostępności surowców bądź materiałów, konieczności uwzględnienia wpływu ewentualnych prac dodatkowych i zamiennych na realizację przedmiotu umowy.
6.W sytuacjach określonych w ust. 5 Strony, mając na uwadze poszanowanie wzajemnych interesów, zasady równości Stron oraz ekwiwalentności świadczeń i przede wszystkim zgodny zamiar wykonania przedmiotu umowy, Strony określą w niezbędnym zakresie wpływ powyższych okoliczności na dotychczasowe prawa i obowiązki.
7.Niezależnie od postanowień ust. 4 i ust. 5 Strony dopuszczają możliwość:
1)zmian redakcyjnych umowy;
2)zmian terminu realizacji przedmiotu umowy:
a)warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych i usług, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów, w szczególności: wiatr uniemożliwiający pracę maszyn budowlanych, gwałtowne opady deszczu (oberwanie chmury), gradobicie, burze z wyładowaniami atmosferycznymi,
b)udzielenie zmówień dodatkowych/uzupełniających określonych w przepisach o zamówieniach publicznych,
c)zmian będących następstwem działania organów administracji, w szczególności:
-przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp.,
-odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń;
3)zmian będących następstwem sukcesji uniwersalnej albo przejęcia z mocy prawa pełni praw i obowiązków dotyczących którejkolwiek Stron;
4)zmian danych Stron ujawnionych w rejestrach publicznych;
5)zmian osobowych:
a)zmiana Podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca wykonuje przedmiot umowy; zmiana jest możliwa tylko w przypadku, gdy nowy podwykonawca posiada tożsamą wiedzę i doświadczenie zawodowe, potencjał techniczny oraz osoby zdolne do wykonania Zamówienia a także jest w sytuacji ekonomiczniej i finansowej, jak dotychczasowy podwykonawca,
b)rozszerzenie zakresu podwykonawstwa w porównaniu do wskazanego w ofercie Wykonawcy, o ile posłużenie się Podwykonawcą doprowadzi do skrócenia terminu wykonania przedmiotu umowy, zmniejszenia należnego Wykonawcy wynagrodzenia lub zastosowania przy wykonaniu przedmiotu umowy bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych w porównaniu do wskazanych w SIWZ. Zmiana ta nie może dotyczyć czynności, które zgodnie z SIWZ muszą być wykonane przez Wykonawcę osobiście,
c)zmiana związana z ustanowieniem przez Wykonawcę kierownika budowy oraz kierowników robót w wymaganych zakresach z odpowiadającymi uprawnieniami;
6)zmian korzystnych z punktu widzenia realizacji przedmiotu umowy, w szczególności przyspieszających realizację, obniżających koszt ponoszony przez Zamawiającego na wykonanie, utrzymanie lub użytkowanie przedmiotu umowy bądź zwiększających użyteczność przedmiotu umowy;
7)zmian związanych ze sposobem finansowania przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego, mogących wpłynąć na termin realizacji przedmiotu zamówienia.
W takiej sytuacji, Strony wprowadzą do umowy stosowne zmiany weryfikujące redakcyjne dotychczasowe brzmienie umowy bądź wskazujące nowe dane wynikające ze zmian w rejestrach publicznych albo też, kierując się poszanowaniem wzajemnych interesów, zasadą równości Stron oraz ekwiwalentności świadczeń i przede wszystkim zgodnym zamiarem wykonania przedmiotu umowy, określą zmiany korzystne z punktu widzenia realizacji przedmiotu umowy.
8.Pozostałe zmiany:
1)zmiana obowiązującej stawki VAT - jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku zapłaconego przez Wykonawcę;
2)zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu;
3)rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy - w takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami.
9.Wszelkie zmiany wprowadzane do umowy dokonywane będą z poszanowaniem obowiązków wynikających z obowiązującego prawa, w tym w szczególności art. 140 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ze zm.) oraz zasad ogólnych rządzących tą ustawą.
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bierutow.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Bierutowie, ul. Moniuszki 12, 56-420 Bierutów, pokój nr 3, parter.
Data składania wniosków, ofert: 17/01/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 09:30
Miejsce składania:
Urząd Miejski w Bierutowie, ul. Moniuszki 12, 56-420 Bierutów, Sekretariat, I piętro.
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
454100004 (Tynkowanie)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454430004 (Roboty elewacyjne)
Podobne przetargi
139625 / 2014-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Bierutowie - Bierutów (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
REWITALIZACJA BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZLOKALIZOWANYCH PRZY UL. E. PLATER I WROCÅAWSKIEJ W BIERUTOWIE
108685 / 2009-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina i Miasto Środa Śląska - Środa Śląska (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Wykonanie remontu elewacji wraz z budową chodnika z kostki betonowej w świetlicy środowiskowej w Krynicznie
119012 / 2011-05-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Przebudowa pomieszczeń II piętra ( strona lewa) w budynku biurowym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przy ul. Borowskiej 138-144
99215 / 2013-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Lokalami Komunalnymi w Jaworze - Jawor (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Wykonanie remontu kompleksowego pokrycia dachowego ceramicznego w budynku mieszkalnym zlokalizowanym przy ul. Szpitalnej 4 w Jaworze.
135497 / 2014-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Bierutowie - Bierutów (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
REWITALIZACJA BUDYNKÓW MIESZKALNYCH ZLOKALIZOWANYCH PRZY UL. WROCÅAWSKIEJ W BIERUTOWIE
257518 / 2010-08-19 - Inny: Fundacja
Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Przebudowa pomieszczeń przeznaczonych na Pracownię Konserwacji Papieru i Metali na parterze budynku przy Placu Nankiera 17 we Wrocławiu
107532 / 2016-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lewin Kłodzki - Lewin Kłodzki (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Wykonanie tynków wewnętrznych oraz posadzki betonowej w budynku socjalnym wielorodzinnym BSC-3 w miejscowości Jeleniów
321071 / 2008-11-19 - Inny: Samorządowa Jednostka Budżetowa
Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni - Bogatynia (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Remont pomieszczeń budynku szkoły biura i klasy 109, 110 I-sze piętro w Zespole Szkół Zawodowych w Bogatyni
424510 / 2013-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Lokalami Komunalnymi w Jaworze - Jawor (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Wykonanie remontu kompleksowego pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej karpiówki w budynku mieszkalnym zlokalizowanym przy Pl. Wolności 16 w Jaworze.
36478 / 2014-01-31 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Zamówienia dodatkowe
174749 / 2014-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Rudna - Rudna (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Remont lokali mieszkalnych - Rynarcice 32/7
204191 / 2014-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Rudna - Rudna (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Remont elewacji budynku świetlicy w m. Kliszów
267664 / 2011-08-31 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Remont pomieszczeń III piętra ( Wydział Operacyjny) w budynku administracyjno biurowym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu
67165 / 2014-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina i Miasto Nowogrodziec - Nowogrodziec (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Przebudowa budynku Szkoły Podstawowej wraz z kotłownią w Wykrotach
213058 / 2015-08-19 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
remont Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu ul. Sikorskiego 4
269806 / 2012-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
,,Wykonanie elewacji na budynku komunalnym w m. Czernina ul. Narutowicza 13,,
134134 / 2013-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta i Gminy Wleń - Wleń (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Odnowa budynków mieszkalnych wspólnotowych oraz gminnych w ramach rewitalizacji miasta Wleń.
89946 / 2015-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Lokalami Komunalnymi w Jaworze - Jawor (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Wykonanie remontu kompleksowego pokrycia dachowego ceramicznego w budynku mieszkalnym zlokalizowanym przy ul. Wieniawskiego 3-3A w Jaworze
123548 / 2015-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Rudna - Rudna (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Remont świetlicy w m. Studzionki
108833 / 2010-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Lubań - Lubań (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
ROBOTY REMONTOWO-KONSERWATORSKIE TYNKÓW ZEWNĘTRZNYCH ELEWACJI I DETALI ARCHITEKTONICZNYCH BUDYNKU URZĘDU MIASTA LUBAŃ
244859 / 2013-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lubań - Lubań (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Roboty budowlane w budynku Urzędu Gminy Lubań
w ramach zadania inwestycyjnego
pn. Termomodernizacja budynku urzędu-II etap
463548 / 2013-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Lokalami Komunalnymi w Jaworze - Jawor (dolnośląskie)
CPV: 454100004 (Tynkowanie)
Wykonanie remontu kompleksowego pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej karpiówki w budynku mieszkalnym zlokalizowanym przy Pl. Wolności 16 w Jaworze.