Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

258654 / 2008-12-10 - Administracja samorządowa / Urząd Miejski (Dąbrowa Górnicza)

Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego dla budowy Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA wraz z budową i przebudową ścieżek rowerowych w Dąbrowie Górniczej w ramach zadania inwestycyjnego p.n. Rozwój infrastruktury aktywnych form turystyki i rekreacji - Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA - etap I

Opis zamówienia

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 206 000 euro. 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego dla budowy Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA wraz z budową i przebudową ścieżek rowerowych w Dąbrowie Górniczej w ramach zadania inwestycyjnego p.n. Rozwój infrastruktury aktywnych form turystyki i rekreacji - Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA- etap I, wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę i przyjęciu zgłoszenia robót.. Planowana lokalizacja inwestycji na działkach przy ulicy Letniej, ulicy Malinowe Górki, ul. Siewierskiej wraz ze ścieżkami rowerowymi zlokalizowanymi na terenie wokół zbiornika Pogoria III, na odcinku łączącym zbiornik Pogoria III z Parkiem Zielona oraz na terenie Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej.
Przedmiot zamówienia należy opracować w oparciu o:
1.1 Koncepcję programowo-przestrzenną rozwoju infrastruktury aktywnych form turystyki i rekreacji - Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA -opracowanie Spółdzielni Pracy INWESTPROJEKT Katowice, opracowanej w sierpniu 2008r.
1.2 warunki przyłączenia Centrum Sportów Letnich w Parku Zielona przy ul. Letnia wydane przez ENION Oddział w Będzinie Będziński Zakład Elektroenergetyczny z dnia 10.07.08r.
1.3 warunki przyłączenia Centrum Sportów Letnich przy kąpielisku Pogoria III przy ul. Malinowe Górki wydane przez ENION Oddział w Będzinie Będziński Zakład Elektroenergetyczny z dnia 04.08.08r.
1.4 warunki przyłączenia Centrum Sportów Letnich w Parku Zielona przy ul. Letnia wydane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Dąbrowie Górniczej z dnia 09.07.08r.
1.5 warunki przyłączenia Centrum Sportów Letnich przy kąpielisku Pogoria III przy ul. Malinowe Górki wydane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Dąbrowie Górniczej z dnia 25.09.08r.
1.6. Dokumentację geotechniczną Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III i ul. Letnia wykonaną przez GEOBUD Katowice
1.7. pismo CSiR z dnia 10.10.08r.
1.8. Wstępne studium wykonalności oraz fiszkę projektową stanowiące załączniki do umowy o współpracy z dnia 25.02.2008r. w sprawie realizacji Programu Rozwoju Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

2. Dokumentację projektową budowlaną i wykonawczą należy wykonać zgodnie z:
1.Ustawą z dn.7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118, z póź. zm.).
2.Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2003r. Nr 120, poz.1133 z późn. zm.)
3.Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004r., Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.)
4.Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym. (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389)
5.Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.).
6.obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Dąbrowa Górnicza w rejonie ulic Letnia, Malinowe Górki; uwaga brak MPZP dla części trasy ścieżek rowerowych.
7.Ustawą z dn. 18 lipca 2001r. Prawo wodne (tj. Dz.U. z 2005r Nr 239, poz.2019, z póź zm.)
8.Ustawą z dn. 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (t.j. z 2008r. Dz. U. Nr 25, poz. 150 z póź. zm.)
9.Ustawą z dn. 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (t.j. z 2006r. Dz. U. Nr 122, poz. 851 z póź. zm.)
10.Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki z dnia 02 marca 1999r. w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999r. Nr 43, poz. 430).
11.Ustawą z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 Nr 80, poz. 717 z póź. zm.)
12.Ustawą z dnia 04 lutego 1994r. Prawo geologiczne i górnicze (t.j.Dz. U. z 2005 Nr 27, poz. 96 z póź. zm.)
13.Ustawą z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz. U. z 2005 Nr 240, poz. 2027 z póź. zm.)
14.Ustawą z dnia 07 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków (t.j. Dz. U. z 2006 Nr 123, poz. 858 z póź. zm.)
15. Ustawą o z dnia 03 października 2008r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie,
udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 nr 199 poz. 1227)
16. oraz zgodnie z innymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie

3. Zakres prac projektowych obejmuje:

1. Prace przedprojektowe w zakresie:

1.1.Zakupu i sporządzenia aktualizacji map sytuacyjno- wysokościowych z uzbrojeniem terenu do celów projektowych. Mapa ma uwzględniać inwentaryzację istniejącego uzbrojenia wraz z kartami inwentaryzacyjnymi studzienek kanalizacyjnych oraz aktualizację wysokościową.
1.2.Opracowanie dokumentacji własnościowej obejmującej :
-uzyskania wypisów z ewidencji gruntów wraz z mapą ewidencyjną oraz uzyskanie zgody od właścicieli gruntów na wejście w teren (przy współpracy z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami tut. UM, który obecnie prowadzi sprawy pozyskania gruntów prywatnych na cele inwestycji w zakresie zgodnym z koncepcją dla trasy ścieżek rowerowych; informujemy, że teren w granicach ogrodzenia ośrodka przy ul. Letniej 9 i w granicach ogrodzenia ośrodka przy ul. Malinowe Górki jest własnością Gminy Dąbrowa Górnicza),
-wykaz działek, które w całości lub części wchodzą w granice inwestycji, oraz wykaz działek które zostaną zajęte czasowo z racji prowadzonej inwestycji; wykaz osobno dla przebudowy ścieżek rowerowych, budowy ścieżek rowerowych, obiektów objętych zakresem Pogoria III z zagospodarowaniem brzegu zbiornika przy ulicy Malinowe Górki, obiektów w Parku Zielona przy ul. Letnia
-pisemne zgody władających lub użytkowników wieczystych nieruchomości na realizację inwestycji, w przypadku przeprowadzenia na nieruchomości przewodów, urządzeń i obiektów realizowanych w ramach inwestycji wraz ze zgodą zapewnienia dostępu do nich w celach konserwacji i eksploatacji; pisemne zgody sporządzone zgodnie z wykazami działek j.w.
1.3.Uzgodnień branżowych.
1.4.Dokumentacji geotechnicznej i hydrogeologicznej uzupełniającej w niezbędnym zakresie dla obiektów przy ul. Letnia, ul. Malinowe Górki, sieci w ul. Siewierska, ścieżek rowerowych.
1.5.Badania i ocena stany technicznego konstrukcji istniejących ścieżek rowerowych w celu określenia zakresu możliwości wykorzystania istniejącej podbudowy.
1.6.Przygotowania wniosków i uzyskania warunków technicznych uzupełniających przyłączenia projektowanych obiektów do mediów tj. wod-kan kanalizacji sanitarnej i deszczowej, p.poż w PWiK oraz oświetlenia dróg ul. Malinowe Górki i Siewierska w ENION. Uzyskanie warunków technicznych ewentualnych przekładek istniejącego uzbrojenia kolidującego z planowaną inwestycją z wykonaniem niezbędnych przekopów kontrolnych.
1.7.Inwentaryzacji zieleni z przygotowaniem kompletu dokumentów umożliwiających uzyskanie decyzji administracyjnej na wycinkę drzew przez Wykonawcę od właściwych instytucji w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa.
1.8.Przeprowadzenie wszelkich procedur formalno-prawnych i uzyskania wszelkich decyzji administracyjnych wynikających między innymi z ustawy Prawo budowlane, Prawo wodne, Prawo ochrony środowiska, ustawy o ochronie przyrody, ustawy o nieruchomościach, ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej i innych wymaganych na dzień uzyskania pozwolenia na budowę i zgłoszenia robót budowlanych. W tym między innymi: decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia, raportu oddziaływania na środowisko, wpływu na obszar NATURA 2000, decyzji o wskazaniu lokalizacyjnym, pozwolenia wodnoprawne na budowę wylotu do rzeki Przemszy i szczególne korzystanie z wód dla oczyszczalni ścieków, drenażu z odwodnienia boisk, odwodnienia terenu, na pobór wód do celów p.poż., na przekroczenie urządzeniem wodnym cieku, na budowę obiektów na brzegu zbiornika, decyzji zwalniającej Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej na wykonywania robót w strefie bezpośredniego zagrożenia powodzią, decyzje w sprawie wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej i inne wymagane na dzień uzyskania pozwolenia na budowę, uzyskanie pozytywnej opinii ZUD.
Projekty i dokumenty muszą być zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej w zakresie oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

2. Prace projektowe:

1. Projekt budowlany zagospodarowania terenu dla całego opracowania z planszą istniejących ścieżek rowerowych z miejscem połączenia z istniejącymi ścieżkami beneficjentów projektu tj. Będzina, Sławkowa, Siewierza oraz z wykolorowaną zbiorczą planszą istniejącego i projektowanego uzbrojenia terenu ze wskazaniem ewentualnych przekładek uzbrojenia.

2.Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria (w Parku Zielona) przy ul. Letniej 9.

2.1.Opracowanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami, decyzjami, inwentaryzacją dendrologiczną w niezbędnym zakresie, operatem wodnoprawnym, raportem oddziaływania na środowisko, lub opinią właściwego organu ochrony środowiska o nie wymaganiu wykonania raportu oddziaływania na środowisko, nie wymaganiu uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia oraz o braku oddziaływania na obszar NATURA 2000.
2.2.Opracowanie projektów wykonawczych stosownie do funkcji obiektów, w tym:
2.2.1. budowlano konstrukcyjnych obiektów kubaturowych:
a.sanitariatu publicznego,
b.wiaty na łodzie,
c.grilla wolnostojącego,
d. budynku administracyjno - socjalnego,
2.2.2. instalacji w budynku sanitariatów:
a.wodno - kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej, z możliwością odwodnienia na okres zimowy, centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej
b.wentylacji mechanicznej,
c.instalacji elektroenergetycznej, odgromowej, oświetlenia,
2.2.3. instalacji w wiacie na łodzie i w grillu wolnostojącym w wymaganym zakresie
2.2.4. instalacji w budynku administracyjno - socjalnym:
a.wodno - kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej, ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania,
b.wentylacji mechanicznej,
c.instalacji elektroenergetycznej, odgromowej, oświetlenia,
d.kotłowni olejowej w zakresie:
d.1. technologii kotłowni wraz z instalacją olejową,
d.2. instalacji AKPiA wraz ze sterowaniem kotłowni,
d.3. instalacji elektrycznej.
uwaga: zakres instalacji sanitarnych kotłowni ująć w budynku administracyjno - socjalnym, zalecane wydzielenie instalacji między budynkiem i sanitariatami z możliwością odwodnienia instalacji sanitariatów; w doborze kotłowni uwzględnić zabezpieczenie ciepła do pomieszczeń zaplecza sanitarnego o kubaturze v= 400 m3 planowanego przy hali sportowej na rezerwie terenu w kolejnym etapie rozbudowy ośrodka.
2.2.5.projekt wyposażenia obiektów
2.2.6.oczyszczalni ścieków:
a.część budowlano- konstrukcyjna z wylotem do rzeki,
b.oczyszczalni z częścią technologiczną, urządzeniami technicznymi oraz wyposażeniem technicznym i eksploatacyjnym,
c.zasilania energetycznego z oświetleniem i AKPiA z systemem monitoringu z przekazaniem danych do PWiK
d.sieci wod-kan wraz z zabezpieczeniem i odwodnieniem wykopów,
e.ogrodzenia oraz oznakowania obiektu
2.2.7. urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacji sanitarnej i deszczowej (z wylotem do rzeki) na terenie ośrodka wraz z prysznicami przy boisku (z odwodnieniem na okres zimowy), przyłączem wodociągowym ze studnią wodomierzową, z projektem likwidacji istniejącego przyłącza wody oraz likwidacji istniejącego szamba.
2.2.8.urządzeń wodociągowych p.poż.
a.część budowlano- konstrukcyjna z wylotem do rzeki Przemszy ze zbiornikiem retencyjnym
b.urządzeń technicznych doprowadzenia i poboru wody wraz z wyposażeniem technicznym i
eksploatacyjnym,
c.instalacji elektroenergetycznej
2.2.9. urządzeń wod- kan kanalizacji sanitarnej i deszczowej z wyjściem poza pas dróg wewnętrznych do projektowanych obiektów w II etapie: hali sportowej i domków campingowych zlokalizowanych na rezerwie terenu.
2.2.10.drenażu boisk z wylotem do rzeki z urządzeniami technicznymi,
2.2.11.zasilania obiektu w energię elektryczną, oświetlenia terenu i boisk, bramy głównej wjazdowej,
2.2.12. systemu telewizji przemysłowej do obserwacji zewnętrznej całodobowej obiektu z rejestracją w obiekcie przy ulicy Letniej z przekazaniem do Centrum Monitoringu Straży Miejskiej obrazu w formie cyfrowej, z archiwizacją wraz z uwzględnieniem zabezpieczenia kamer przed kradzieżą
2.2.13.boisk do piłki siatkowej,
2.2.14.skateparku, ściany wspinaczkowej, małej architektury,
2.2.15.dróg i chodników, parkingu, z ukształtowaniem terenu,
2.2.16.projektu wyburzeń,
2.2.17. aranżacji zieleni,
2.2.18. ogrodzenia terenu, z elektryczną bramą główną ,
2.2.19. projektu przekładek uzbrojenia terenu kolidujących z inwestycją.

3. Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III przy ul. Malinowe Górki wraz z uzbrojeniem technicznym w ul. Siewierskiej i zagospodarowaniem brzegu zbiornika i terenu przyległego.
3.1.Opracowanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami, decyzjami, inwentaryzacją dendrologiczną w niezbędnym zakresie, operatem wodnoprawnym, raportem oddziaływania na środowisko, lub opinią właściwego organu ochrony środowiska o nie wymaganiu wykonania raportu oddziaływania na środowisko, nie wymaganiu uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia oraz o braku oddziaływania na obszar NATURA 2000.
3.2.Opracowanie projektów wykonawczych stosownie do funkcji obiektu, w tym:
3.2.1. budowlano konstrukcyjnych obiektów kubaturowych:
a.budynku przystani wodnej jako zaplecza porządkowego dla służb porządkowych oraz ratowniczych,
b.sanitariatu publicznego,
c.grilla wolnostojącego,
3.2.2. instalacji w budynku przystani wodnej:
a.wodno - kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej, ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania, z zabezpieczeniem rynien przed zamarzaniem
b.wentylacji mechanicznej,
c.instalacji elektroenergetycznej, odgromowej, oświetlenia,
d.kotłowni olejowej w zakresie:
d.1technologii kotłowni wraz z instalacją olejową,
d.2.instalacji AKPiA wraz ze sterowaniem kotłowni,
d.3. instalacji elektrycznej.
uwaga: zakres instalacji sanitarnych kotłowni ująć w budynku przystani wodnej, zalecane wydzielenie instalacji między budynkiem i sanitariatami z możliwością odwodnienia instalacji sanitariatów.
3.2.3. instalacji w budynku sanitariatów:
a. wodno - kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej, centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej
b. wentylacji mechanicznej,
c. instalacji elektroenergetycznej,odgromowej, oświetlenia.
3.2.4. instalacji w grillu wolnostojącym w wymaganym zakresie
3.2.5. systemu telewizji przemysłowej do obserwacji zewnętrznej całodobowej obiektu z rejestracją w obiekcie przy ulicy Malinowe Górki z przekazaniem do Centrum Monitoringu Straży Miejskiej obrazu w formie cyfrowej, z archiwizacją wraz z uwzględnieniem zabezpieczenia kamer przed kradzieżą
3.2.6.projekt wyposażenia wnętrz budynku i obiektów
3.2.7. urządzenia wod - kan. kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie ośrodka z przyłączem wody ze studnią wodomierzową oraz prysznicami przy plaży (z odwodnieniem na okres zimowy), z projektem likwidacji istniejącego przyłącza wody i szamba,
3.2.8.urządzeń wodociągowych p.poż.
a. część budowlano- konstrukcyjna ze zbiornikiem retencyjnym
b.urządzeń technicznych doprowadzenia i poboru wody wraz z wyposażeniem technicznym i eksploatacyjnym,
c.instalacji elektroenergetycznej
3.2.9. urządzenia wod - kan. w ulicy Malinowe Górki i ul. Siewierskiej:
a. pompowni lub tłoczni z urządzeniami technicznymi,
b. urządzeń kanalizacyjnych i wodociągowych;
c. fragmentów przyłączy od nowo projektowanej sieci wodociągowej do istniejących przyłączy do posesji z wyprowadzeniem poza odtwarzany pas drogi, z przełączeniem istniejących przyłączy. W przypadku , gdy istniejący wodociąg przebiega po prywatnych terenach, należy zaprojektować odcinek przyłącza pomiędzy nowoprojektowaną siecią, a możliwym miejscem przełączenia.
d. konstrukcyjno budowlanym dla pompowni lub tłoczni, przekroczenia cieku, studni rozprężnej, itp.
e. instalacji elektroenergetycznej wraz z AKPiA z monitoringiem pracy tłoczni i przekazaniem danych do systemu monitoringu PWiK
3.2.10.zasilania obiektu w energię elektryczną: przyłącza ze słupa przy ośrodku, budynków, oświetlenia terenu ośrodka, alejki wzdłuż ul. Malinowe Górki, alejki wzdłuż plaży, boiska wielofunkcyjnego, mola wraz z instalacją odgromową, oświetlenia ulicy Malinowe Górki,
3.2.11.elementów zagospodarowania terenu: mola z wieżyczką obserwacyjną i pomostem do cumowania, placu zabaw dla dzieci, slipu do wciągania łodzi z wyposażeniem technicznym, małej architektury, wymiany piasku na plaży.
3.2.12 boisk do piłki siatkowej plażowej- na plaży, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z tworzywa sztucznego wraz z ogrodzeniem.
3.2.13. dróg, chodników, parkingu, alejki spacerowej przy plaży i ścieżki rowerowej wzdłuż alejki z dwoma placami na końcach alejki i jednym reprezentacyjnym na wejściu, z ukształtowaniem terenu.
3.2.14.projekt wyburzeń
3.2.15.aranżacji zieleni
3.2.16.ogrodzenie terenu, z elektryczną bramą główną
3.2.17.projekt organizacji ruchu na czas budowy
3.2.18.projekt przekładek uzbrojenia terenu kolidujących z inwestycją
3.2.19.odbudowy drogi w ul. Malinowe Górki i ul. Siewierskiej z rozdziałem na zakres związany z robotami po budowie wodociągu i kanalizacji (po śladzie wykopów ) i dla pozostałego zakresu odbudowy drogi, przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie wykonane osobno dla wymienionych zakresów
3.2.20 oświetlenia drogi ul. Siewierskiej na odcinku od ul. Malinowe Górki do budynku Siewierska 6.

4. Przebudowa ścieżek rowerowych w Parku Zielona i wokół zbiornika Pogoria za wyłączeniem odcinka pokrywającego się z trasą alejki spacerowej przy plaży przy Ośrodku Pogoria III .
4.1.Opracowanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami, decyzjami, inwentaryzacją dendrologiczną w niezbędnym zakresie, operatem wodnoprawnym, raportem oddziaływania na środowisko, lub opinią właściwego organu ochrony środowiska o nie wymaganiu wykonania raportu oddziaływania na środowisko, nie wymaganiu uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia oraz o braku oddziaływania na obszar NATURA 2000.
4.2.Opracowanie projektów wykonawczych stosownie do funkcji obiektów:
4.2.1.ścieżek rowerowych z projektem trzech placów przystankowych przy zbiorniku, wraz z urządzeniami technicznymi drogi rowerowej.
4.2.2.małej architektury stosownie do funkcji obiektu.

5. Budowa ścieżek rowerowych na odcinku łączącym Park Zielona ze ścieżkami rowerowymi przy zbiorniku Pogoria III.
5.1.Opracowanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami, decyzjami, inwentaryzacją dendrologiczną w niezbędnym zakresie, operatem wodnoprawnym, raportem oddziaływania na środowisko, lub opinią właściwego organu ochrony środowiska o nie wymaganiu wykonania raportu oddziaływania na środowisko, nie wymaganiu uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia oraz o braku oddziaływania na obszar NATURA 2000.
5.2.Opracowanie projektów wykonawczych stosownie do funkcji obiektów:
5.2.1.ścieżek rowerowych z projektem placów przystankowych, wraz z urządzeniami technicznymi drogi rowerowej.
5.2.2.małej architektury stosownie do funkcji obiektu.

6.Projekt wizualizacji przedsięwzięcia, z opracowaniem tablic informacyjnych i pamiątkowych oraz projektem oznakowania tablicami informacyjnymi planowanymi do zamieszczenia na terenie budowanych obiektów i w miejscu połączeń szlaków rowerowych beneficjentów projektu tj. z Gminą Będzin, Sławków, Siewierz. Oznakowanie winno być zgodne z obowiązującymi Wytycznymi Instytucji Zarządzającej RPO WSL na lata 2007-2013 dla beneficjentów w zakresie informacji i promocji.
6.1.Projekt wizualizacji graficznej.
6.2.Opracowanie projektu wykonawczego dla zabudowy tablic informacyjnych i pamiątkowych.

7.Inne wymagane opracowania
7.1.Harmonogram robót uzgodniony z Wydziałem Inwestycji Miejskich i Biurem Funduszy Unijnych tutejszego UM.
7.2.Przygotowanie wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę wraz z wymaganymi dokumentami dla obiektów a w tym ścieżek realizowanych na pozwolenie na budowę wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę.
7.3.Przygotowanie wniosku o zgłoszeniu robót budowlanych wraz z wymaganymi dokumentami dla zakresu przebudowy dróg rowerowych realizowanych jako ścieżki rowerowe wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego przyjęcia zgłoszenia robót.
7.4.Opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót poszczególnymi branżami, osobno dla każdego obiektu, sieci, dróg oraz innych podlegających opracowaniu.
7.5.Opracowanie przedmiarów robót dla każdego projektu wykonawczego, dla każdej branży, dla każdego obiektu osobno.
uwaga: przedmiary dla robót liniowych opracować zgodnie z załączonymi tabelami jak w zał. nr 8 do SIWZ. Przed opracowaniem przedmiarów robót oraz STWOR Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego uzgodnienia z Zamawiającym poziomu zagregowania robót objętych projektem.
7.6.Opracowanie kosztorysów inwestorskich dla każdego projektu wykonawczego, dla każdej branży, dla każdego obiektu osobno.
7.7.Opracowanie wytycznych do planu BIOZ dla każdego projektu budowlanego osobno.
7.8. Opracowanie Zbiorczego zestawienia kosztów.
7.9.inne opracowania nie ujęte, niezbędne do realizacji inwestycji

8.Dokumentacja winna spełniać następujące wymagania:
8.1. winna być, przed przekazaniem do Zamawiającego, uzgodniona z: Centrum Sportu i Rekreacji 41-300 Dąbrowa Górnicza , ul. Konopnickiej 29, Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Wydziałem Komunikacji i Drogownictwa, Biurem Funduszy i Projektów Unijnych, Wydziałem Strategii Promocji Komunikacji Społecznej i Wydziałem Kultury i Sportu tutejszego UM, PWiK, ENION, RZGW, ZUD, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i innymi.
8.2. powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
8.3. będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę Pzp oraz do realizacji (na jej podstawie) pełnego zakresu robót budowlanych niezbędnego dla użytkowania zgodnie z przeznaczeniem.
8.4. w swej treści powinna określać technologię robót, użyte materiały i zastosowane urządzenia w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji. Powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii i urządzeń.

9.Dokumentację projektową należy sporządzić w 8 egz dla projektów budowlanych, w 7 egz. dla projektów wykonawczych, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary robót należy sporządzić w 6 egz., w wersji papierowej, dla powyższych opracowań należy wykonać dokumentację w 2 egz. w wersji elektronicznej (tylko do odczytu). Kosztorysy inwestorskie w 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (tylko do odczytu). Niezależnie od dokumentacji wymienionej wyżej Wykonawca wykona i poniesie koszt dla dokumentacji potrzebnej do uzgodnień.
Dokumentacja w formie elektronicznej winna być przekazana Zamawiającemu na płytach CD w formie plików w formacie xls, doc obsługiwanych przez Word 2000 lub pdf zabezpieczonych przed zmianami i umożliwiających przesłanie dokumentacji drogą elektroniczną.
Kosztorysy inwestorskie oraz przedmiary robót winny być przekazane na osobnych płytach CD lub dyskietkach, w formacie xls.
Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o postępie prac.
Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia na opracowaniach obowiązujących znaków graficznych: Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013 (NSS), Województwa Śląskiego oraz Unii Europejskiej wraz z tekstem: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.
Do opracowania przedmiarów robót i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych wykorzystać załącznik Nr 8 do SIWZ do obliczania mas ziemnych i robót montażowych na kanalizacji sanitarnej, deszczowej, sieci wodociągowej, i ciepłowniczej.
Uwaga: przed opracowaniem przedmiarów robót oraz STWiOR, Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego uzgodnienia z Zamawiającym poziomu zagregowania robót objętych projektem.
Wskazane jest, aby Wykonawcy, po zapoznaniu się z materiałami przetargowymi dokonali wizji lokalnej w terenie

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 258654

Data publikacji: 2008-12-10

Nazwa: Urząd Miejski

Ulica: ul. Graniczna 21

Numer domu: 21

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Kod pocztowy: 41-300

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 2956700

Numer faxu: 032 2625032, 2956700

Adres strony internetowej: bip.dabrowa-gornicza.pl

Regon: 00051575000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego dla budowy Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA wraz z budową i przebudową ścieżek rowerowych w Dąbrowie Górniczej w ramach zadania inwestycyjnego p.n. Rozwój infrastruktury aktywnych form turystyki i rekreacji - Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA - etap I

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości poniżej 206 000 euro. 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego dla budowy Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA wraz z budową i przebudową ścieżek rowerowych w Dąbrowie Górniczej w ramach zadania inwestycyjnego p.n. Rozwój infrastruktury aktywnych form turystyki i rekreacji - Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA- etap I, wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę i przyjęciu zgłoszenia robót.. Planowana lokalizacja inwestycji na działkach przy ulicy Letniej, ulicy Malinowe Górki, ul. Siewierskiej wraz ze ścieżkami rowerowymi zlokalizowanymi na terenie wokół zbiornika Pogoria III, na odcinku łączącym zbiornik Pogoria III z Parkiem Zielona oraz na terenie Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej.
Przedmiot zamówienia należy opracować w oparciu o:
1.1 Koncepcję programowo-przestrzenną rozwoju infrastruktury aktywnych form turystyki i rekreacji - Centrum Sportów Letnich i Wodnych POGORIA -opracowanie Spółdzielni Pracy INWESTPROJEKT Katowice, opracowanej w sierpniu 2008r.
1.2 warunki przyłączenia Centrum Sportów Letnich w Parku Zielona przy ul. Letnia wydane przez ENION Oddział w Będzinie Będziński Zakład Elektroenergetyczny z dnia 10.07.08r.
1.3 warunki przyłączenia Centrum Sportów Letnich przy kąpielisku Pogoria III przy ul. Malinowe Górki wydane przez ENION Oddział w Będzinie Będziński Zakład Elektroenergetyczny z dnia 04.08.08r.
1.4 warunki przyłączenia Centrum Sportów Letnich w Parku Zielona przy ul. Letnia wydane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Dąbrowie Górniczej z dnia 09.07.08r.
1.5 warunki przyłączenia Centrum Sportów Letnich przy kąpielisku Pogoria III przy ul. Malinowe Górki wydane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Dąbrowie Górniczej z dnia 25.09.08r.
1.6. Dokumentację geotechniczną Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III i ul. Letnia wykonaną przez GEOBUD Katowice
1.7. pismo CSiR z dnia 10.10.08r.
1.8. Wstępne studium wykonalności oraz fiszkę projektową stanowiące załączniki do umowy o współpracy z dnia 25.02.2008r. w sprawie realizacji Programu Rozwoju Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

2. Dokumentację projektową budowlaną i wykonawczą należy wykonać zgodnie z:
1.Ustawą z dn.7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118, z póź. zm.).
2.Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2003r. Nr 120, poz.1133 z późn. zm.)
3.Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004r., Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.)
4.Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym. (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389)
5.Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.).
6.obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Dąbrowa Górnicza w rejonie ulic Letnia, Malinowe Górki; uwaga brak MPZP dla części trasy ścieżek rowerowych.
7.Ustawą z dn. 18 lipca 2001r. Prawo wodne (tj. Dz.U. z 2005r Nr 239, poz.2019, z póź zm.)
8.Ustawą z dn. 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (t.j. z 2008r. Dz. U. Nr 25, poz. 150 z póź. zm.)
9.Ustawą z dn. 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (t.j. z 2006r. Dz. U. Nr 122, poz. 851 z póź. zm.)
10.Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki z dnia 02 marca 1999r. w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 1999r. Nr 43, poz. 430).
11.Ustawą z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 Nr 80, poz. 717 z póź. zm.)
12.Ustawą z dnia 04 lutego 1994r. Prawo geologiczne i górnicze (t.j.Dz. U. z 2005 Nr 27, poz. 96 z póź. zm.)
13.Ustawą z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz. U. z 2005 Nr 240, poz. 2027 z póź. zm.)
14.Ustawą z dnia 07 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków (t.j. Dz. U. z 2006 Nr 123, poz. 858 z póź. zm.)
15. Ustawą o z dnia 03 października 2008r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie,
udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 nr 199 poz. 1227)
16. oraz zgodnie z innymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie

3. Zakres prac projektowych obejmuje:

1. Prace przedprojektowe w zakresie:

1.1.Zakupu i sporządzenia aktualizacji map sytuacyjno- wysokościowych z uzbrojeniem terenu do celów projektowych. Mapa ma uwzględniać inwentaryzację istniejącego uzbrojenia wraz z kartami inwentaryzacyjnymi studzienek kanalizacyjnych oraz aktualizację wysokościową.
1.2.Opracowanie dokumentacji własnościowej obejmującej :
-uzyskania wypisów z ewidencji gruntów wraz z mapą ewidencyjną oraz uzyskanie zgody od właścicieli gruntów na wejście w teren (przy współpracy z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami tut. UM, który obecnie prowadzi sprawy pozyskania gruntów prywatnych na cele inwestycji w zakresie zgodnym z koncepcją dla trasy ścieżek rowerowych; informujemy, że teren w granicach ogrodzenia ośrodka przy ul. Letniej 9 i w granicach ogrodzenia ośrodka przy ul. Malinowe Górki jest własnością Gminy Dąbrowa Górnicza),
-wykaz działek, które w całości lub części wchodzą w granice inwestycji, oraz wykaz działek które zostaną zajęte czasowo z racji prowadzonej inwestycji; wykaz osobno dla przebudowy ścieżek rowerowych, budowy ścieżek rowerowych, obiektów objętych zakresem Pogoria III z zagospodarowaniem brzegu zbiornika przy ulicy Malinowe Górki, obiektów w Parku Zielona przy ul. Letnia
-pisemne zgody władających lub użytkowników wieczystych nieruchomości na realizację inwestycji, w przypadku przeprowadzenia na nieruchomości przewodów, urządzeń i obiektów realizowanych w ramach inwestycji wraz ze zgodą zapewnienia dostępu do nich w celach konserwacji i eksploatacji; pisemne zgody sporządzone zgodnie z wykazami działek j.w.
1.3.Uzgodnień branżowych.
1.4.Dokumentacji geotechnicznej i hydrogeologicznej uzupełniającej w niezbędnym zakresie dla obiektów przy ul. Letnia, ul. Malinowe Górki, sieci w ul. Siewierska, ścieżek rowerowych.
1.5.Badania i ocena stany technicznego konstrukcji istniejących ścieżek rowerowych w celu określenia zakresu możliwości wykorzystania istniejącej podbudowy.
1.6.Przygotowania wniosków i uzyskania warunków technicznych uzupełniających przyłączenia projektowanych obiektów do mediów tj. wod-kan kanalizacji sanitarnej i deszczowej, p.poż w PWiK oraz oświetlenia dróg ul. Malinowe Górki i Siewierska w ENION. Uzyskanie warunków technicznych ewentualnych przekładek istniejącego uzbrojenia kolidującego z planowaną inwestycją z wykonaniem niezbędnych przekopów kontrolnych.
1.7.Inwentaryzacji zieleni z przygotowaniem kompletu dokumentów umożliwiających uzyskanie decyzji administracyjnej na wycinkę drzew przez Wykonawcę od właściwych instytucji w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa.
1.8.Przeprowadzenie wszelkich procedur formalno-prawnych i uzyskania wszelkich decyzji administracyjnych wynikających między innymi z ustawy Prawo budowlane, Prawo wodne, Prawo ochrony środowiska, ustawy o ochronie przyrody, ustawy o nieruchomościach, ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej i innych wymaganych na dzień uzyskania pozwolenia na budowę i zgłoszenia robót budowlanych. W tym między innymi: decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia, raportu oddziaływania na środowisko, wpływu na obszar NATURA 2000, decyzji o wskazaniu lokalizacyjnym, pozwolenia wodnoprawne na budowę wylotu do rzeki Przemszy i szczególne korzystanie z wód dla oczyszczalni ścieków, drenażu z odwodnienia boisk, odwodnienia terenu, na pobór wód do celów p.poż., na przekroczenie urządzeniem wodnym cieku, na budowę obiektów na brzegu zbiornika, decyzji zwalniającej Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej na wykonywania robót w strefie bezpośredniego zagrożenia powodzią, decyzje w sprawie wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej i inne wymagane na dzień uzyskania pozwolenia na budowę, uzyskanie pozytywnej opinii ZUD.
Projekty i dokumenty muszą być zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej w zakresie oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

2. Prace projektowe:

1. Projekt budowlany zagospodarowania terenu dla całego opracowania z planszą istniejących ścieżek rowerowych z miejscem połączenia z istniejącymi ścieżkami beneficjentów projektu tj. Będzina, Sławkowa, Siewierza oraz z wykolorowaną zbiorczą planszą istniejącego i projektowanego uzbrojenia terenu ze wskazaniem ewentualnych przekładek uzbrojenia.

2.Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria (w Parku Zielona) przy ul. Letniej 9.

2.1.Opracowanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami, decyzjami, inwentaryzacją dendrologiczną w niezbędnym zakresie, operatem wodnoprawnym, raportem oddziaływania na środowisko, lub opinią właściwego organu ochrony środowiska o nie wymaganiu wykonania raportu oddziaływania na środowisko, nie wymaganiu uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia oraz o braku oddziaływania na obszar NATURA 2000.
2.2.Opracowanie projektów wykonawczych stosownie do funkcji obiektów, w tym:
2.2.1. budowlano konstrukcyjnych obiektów kubaturowych:
a.sanitariatu publicznego,
b.wiaty na łodzie,
c.grilla wolnostojącego,
d. budynku administracyjno - socjalnego,
2.2.2. instalacji w budynku sanitariatów:
a.wodno - kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej, z możliwością odwodnienia na okres zimowy, centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej
b.wentylacji mechanicznej,
c.instalacji elektroenergetycznej, odgromowej, oświetlenia,
2.2.3. instalacji w wiacie na łodzie i w grillu wolnostojącym w wymaganym zakresie
2.2.4. instalacji w budynku administracyjno - socjalnym:
a.wodno - kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej, ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania,
b.wentylacji mechanicznej,
c.instalacji elektroenergetycznej, odgromowej, oświetlenia,
d.kotłowni olejowej w zakresie:
d.1. technologii kotłowni wraz z instalacją olejową,
d.2. instalacji AKPiA wraz ze sterowaniem kotłowni,
d.3. instalacji elektrycznej.
uwaga: zakres instalacji sanitarnych kotłowni ująć w budynku administracyjno - socjalnym, zalecane wydzielenie instalacji między budynkiem i sanitariatami z możliwością odwodnienia instalacji sanitariatów; w doborze kotłowni uwzględnić zabezpieczenie ciepła do pomieszczeń zaplecza sanitarnego o kubaturze v= 400 m3 planowanego przy hali sportowej na rezerwie terenu w kolejnym etapie rozbudowy ośrodka.
2.2.5.projekt wyposażenia obiektów
2.2.6.oczyszczalni ścieków:
a.część budowlano- konstrukcyjna z wylotem do rzeki,
b.oczyszczalni z częścią technologiczną, urządzeniami technicznymi oraz wyposażeniem technicznym i eksploatacyjnym,
c.zasilania energetycznego z oświetleniem i AKPiA z systemem monitoringu z przekazaniem danych do PWiK
d.sieci wod-kan wraz z zabezpieczeniem i odwodnieniem wykopów,
e.ogrodzenia oraz oznakowania obiektu
2.2.7. urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacji sanitarnej i deszczowej (z wylotem do rzeki) na terenie ośrodka wraz z prysznicami przy boisku (z odwodnieniem na okres zimowy), przyłączem wodociągowym ze studnią wodomierzową, z projektem likwidacji istniejącego przyłącza wody oraz likwidacji istniejącego szamba.
2.2.8.urządzeń wodociągowych p.poż.
a.część budowlano- konstrukcyjna z wylotem do rzeki Przemszy ze zbiornikiem retencyjnym
b.urządzeń technicznych doprowadzenia i poboru wody wraz z wyposażeniem technicznym i
eksploatacyjnym,
c.instalacji elektroenergetycznej
2.2.9. urządzeń wod- kan kanalizacji sanitarnej i deszczowej z wyjściem poza pas dróg wewnętrznych do projektowanych obiektów w II etapie: hali sportowej i domków campingowych zlokalizowanych na rezerwie terenu.
2.2.10.drenażu boisk z wylotem do rzeki z urządzeniami technicznymi,
2.2.11.zasilania obiektu w energię elektryczną, oświetlenia terenu i boisk, bramy głównej wjazdowej,
2.2.12. systemu telewizji przemysłowej do obserwacji zewnętrznej całodobowej obiektu z rejestracją w obiekcie przy ulicy Letniej z przekazaniem do Centrum Monitoringu Straży Miejskiej obrazu w formie cyfrowej, z archiwizacją wraz z uwzględnieniem zabezpieczenia kamer przed kradzieżą
2.2.13.boisk do piłki siatkowej,
2.2.14.skateparku, ściany wspinaczkowej, małej architektury,
2.2.15.dróg i chodników, parkingu, z ukształtowaniem terenu,
2.2.16.projektu wyburzeń,
2.2.17. aranżacji zieleni,
2.2.18. ogrodzenia terenu, z elektryczną bramą główną ,
2.2.19. projektu przekładek uzbrojenia terenu kolidujących z inwestycją.

3. Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III przy ul. Malinowe Górki wraz z uzbrojeniem technicznym w ul. Siewierskiej i zagospodarowaniem brzegu zbiornika i terenu przyległego.
3.1.Opracowanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami, decyzjami, inwentaryzacją dendrologiczną w niezbędnym zakresie, operatem wodnoprawnym, raportem oddziaływania na środowisko, lub opinią właściwego organu ochrony środowiska o nie wymaganiu wykonania raportu oddziaływania na środowisko, nie wymaganiu uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia oraz o braku oddziaływania na obszar NATURA 2000.
3.2.Opracowanie projektów wykonawczych stosownie do funkcji obiektu, w tym:
3.2.1. budowlano konstrukcyjnych obiektów kubaturowych:
a.budynku przystani wodnej jako zaplecza porządkowego dla służb porządkowych oraz ratowniczych,
b.sanitariatu publicznego,
c.grilla wolnostojącego,
3.2.2. instalacji w budynku przystani wodnej:
a.wodno - kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej, ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania, z zabezpieczeniem rynien przed zamarzaniem
b.wentylacji mechanicznej,
c.instalacji elektroenergetycznej, odgromowej, oświetlenia,
d.kotłowni olejowej w zakresie:
d.1technologii kotłowni wraz z instalacją olejową,
d.2.instalacji AKPiA wraz ze sterowaniem kotłowni,
d.3. instalacji elektrycznej.
uwaga: zakres instalacji sanitarnych kotłowni ująć w budynku przystani wodnej, zalecane wydzielenie instalacji między budynkiem i sanitariatami z możliwością odwodnienia instalacji sanitariatów.
3.2.3. instalacji w budynku sanitariatów:
a. wodno - kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej, centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej
b. wentylacji mechanicznej,
c. instalacji elektroenergetycznej,odgromowej, oświetlenia.
3.2.4. instalacji w grillu wolnostojącym w wymaganym zakresie
3.2.5. systemu telewizji przemysłowej do obserwacji zewnętrznej całodobowej obiektu z rejestracją w obiekcie przy ulicy Malinowe Górki z przekazaniem do Centrum Monitoringu Straży Miejskiej obrazu w formie cyfrowej, z archiwizacją wraz z uwzględnieniem zabezpieczenia kamer przed kradzieżą
3.2.6.projekt wyposażenia wnętrz budynku i obiektów
3.2.7. urządzenia wod - kan. kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie ośrodka z przyłączem wody ze studnią wodomierzową oraz prysznicami przy plaży (z odwodnieniem na okres zimowy), z projektem likwidacji istniejącego przyłącza wody i szamba,
3.2.8.urządzeń wodociągowych p.poż.
a. część budowlano- konstrukcyjna ze zbiornikiem retencyjnym
b.urządzeń technicznych doprowadzenia i poboru wody wraz z wyposażeniem technicznym i eksploatacyjnym,
c.instalacji elektroenergetycznej
3.2.9. urządzenia wod - kan. w ulicy Malinowe Górki i ul. Siewierskiej:
a. pompowni lub tłoczni z urządzeniami technicznymi,
b. urządzeń kanalizacyjnych i wodociągowych;
c. fragmentów przyłączy od nowo projektowanej sieci wodociągowej do istniejących przyłączy do posesji z wyprowadzeniem poza odtwarzany pas drogi, z przełączeniem istniejących przyłączy. W przypadku , gdy istniejący wodociąg przebiega po prywatnych terenach, należy zaprojektować odcinek przyłącza pomiędzy nowoprojektowaną siecią, a możliwym miejscem przełączenia.
d. konstrukcyjno budowlanym dla pompowni lub tłoczni, przekroczenia cieku, studni rozprężnej, itp.
e. instalacji elektroenergetycznej wraz z AKPiA z monitoringiem pracy tłoczni i przekazaniem danych do systemu monitoringu PWiK
3.2.10.zasilania obiektu w energię elektryczną: przyłącza ze słupa przy ośrodku, budynków, oświetlenia terenu ośrodka, alejki wzdłuż ul. Malinowe Górki, alejki wzdłuż plaży, boiska wielofunkcyjnego, mola wraz z instalacją odgromową, oświetlenia ulicy Malinowe Górki,
3.2.11.elementów zagospodarowania terenu: mola z wieżyczką obserwacyjną i pomostem do cumowania, placu zabaw dla dzieci, slipu do wciągania łodzi z wyposażeniem technicznym, małej architektury, wymiany piasku na plaży.
3.2.12 boisk do piłki siatkowej plażowej- na plaży, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z tworzywa sztucznego wraz z ogrodzeniem.
3.2.13. dróg, chodników, parkingu, alejki spacerowej przy plaży i ścieżki rowerowej wzdłuż alejki z dwoma placami na końcach alejki i jednym reprezentacyjnym na wejściu, z ukształtowaniem terenu.
3.2.14.projekt wyburzeń
3.2.15.aranżacji zieleni
3.2.16.ogrodzenie terenu, z elektryczną bramą główną
3.2.17.projekt organizacji ruchu na czas budowy
3.2.18.projekt przekładek uzbrojenia terenu kolidujących z inwestycją
3.2.19.odbudowy drogi w ul. Malinowe Górki i ul. Siewierskiej z rozdziałem na zakres związany z robotami po budowie wodociągu i kanalizacji (po śladzie wykopów ) i dla pozostałego zakresu odbudowy drogi, przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie wykonane osobno dla wymienionych zakresów
3.2.20 oświetlenia drogi ul. Siewierskiej na odcinku od ul. Malinowe Górki do budynku Siewierska 6.

4. Przebudowa ścieżek rowerowych w Parku Zielona i wokół zbiornika Pogoria za wyłączeniem odcinka pokrywającego się z trasą alejki spacerowej przy plaży przy Ośrodku Pogoria III .
4.1.Opracowanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami, decyzjami, inwentaryzacją dendrologiczną w niezbędnym zakresie, operatem wodnoprawnym, raportem oddziaływania na środowisko, lub opinią właściwego organu ochrony środowiska o nie wymaganiu wykonania raportu oddziaływania na środowisko, nie wymaganiu uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia oraz o braku oddziaływania na obszar NATURA 2000.
4.2.Opracowanie projektów wykonawczych stosownie do funkcji obiektów:
4.2.1.ścieżek rowerowych z projektem trzech placów przystankowych przy zbiorniku, wraz z urządzeniami technicznymi drogi rowerowej.
4.2.2.małej architektury stosownie do funkcji obiektu.

5. Budowa ścieżek rowerowych na odcinku łączącym Park Zielona ze ścieżkami rowerowymi przy zbiorniku Pogoria III.
5.1.Opracowanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganymi uzgodnieniami, decyzjami, inwentaryzacją dendrologiczną w niezbędnym zakresie, operatem wodnoprawnym, raportem oddziaływania na środowisko, lub opinią właściwego organu ochrony środowiska o nie wymaganiu wykonania raportu oddziaływania na środowisko, nie wymaganiu uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanego przedsięwzięcia oraz o braku oddziaływania na obszar NATURA 2000.
5.2.Opracowanie projektów wykonawczych stosownie do funkcji obiektów:
5.2.1.ścieżek rowerowych z projektem placów przystankowych, wraz z urządzeniami technicznymi drogi rowerowej.
5.2.2.małej architektury stosownie do funkcji obiektu.

6.Projekt wizualizacji przedsięwzięcia, z opracowaniem tablic informacyjnych i pamiątkowych oraz projektem oznakowania tablicami informacyjnymi planowanymi do zamieszczenia na terenie budowanych obiektów i w miejscu połączeń szlaków rowerowych beneficjentów projektu tj. z Gminą Będzin, Sławków, Siewierz. Oznakowanie winno być zgodne z obowiązującymi Wytycznymi Instytucji Zarządzającej RPO WSL na lata 2007-2013 dla beneficjentów w zakresie informacji i promocji.
6.1.Projekt wizualizacji graficznej.
6.2.Opracowanie projektu wykonawczego dla zabudowy tablic informacyjnych i pamiątkowych.

7.Inne wymagane opracowania
7.1.Harmonogram robót uzgodniony z Wydziałem Inwestycji Miejskich i Biurem Funduszy Unijnych tutejszego UM.
7.2.Przygotowanie wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę wraz z wymaganymi dokumentami dla obiektów a w tym ścieżek realizowanych na pozwolenie na budowę wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę.
7.3.Przygotowanie wniosku o zgłoszeniu robót budowlanych wraz z wymaganymi dokumentami dla zakresu przebudowy dróg rowerowych realizowanych jako ścieżki rowerowe wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego przyjęcia zgłoszenia robót.
7.4.Opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót poszczególnymi branżami, osobno dla każdego obiektu, sieci, dróg oraz innych podlegających opracowaniu.
7.5.Opracowanie przedmiarów robót dla każdego projektu wykonawczego, dla każdej branży, dla każdego obiektu osobno.
uwaga: przedmiary dla robót liniowych opracować zgodnie z załączonymi tabelami jak w zał. nr 8 do SIWZ. Przed opracowaniem przedmiarów robót oraz STWOR Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego uzgodnienia z Zamawiającym poziomu zagregowania robót objętych projektem.
7.6.Opracowanie kosztorysów inwestorskich dla każdego projektu wykonawczego, dla każdej branży, dla każdego obiektu osobno.
7.7.Opracowanie wytycznych do planu BIOZ dla każdego projektu budowlanego osobno.
7.8. Opracowanie Zbiorczego zestawienia kosztów.
7.9.inne opracowania nie ujęte, niezbędne do realizacji inwestycji

8.Dokumentacja winna spełniać następujące wymagania:
8.1. winna być, przed przekazaniem do Zamawiającego, uzgodniona z: Centrum Sportu i Rekreacji 41-300 Dąbrowa Górnicza , ul. Konopnickiej 29, Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Wydziałem Komunikacji i Drogownictwa, Biurem Funduszy i Projektów Unijnych, Wydziałem Strategii Promocji Komunikacji Społecznej i Wydziałem Kultury i Sportu tutejszego UM, PWiK, ENION, RZGW, ZUD, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i innymi.
8.2. powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
8.3. będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę Pzp oraz do realizacji (na jej podstawie) pełnego zakresu robót budowlanych niezbędnego dla użytkowania zgodnie z przeznaczeniem.
8.4. w swej treści powinna określać technologię robót, użyte materiały i zastosowane urządzenia w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji. Powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii i urządzeń.

9.Dokumentację projektową należy sporządzić w 8 egz dla projektów budowlanych, w 7 egz. dla projektów wykonawczych, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary robót należy sporządzić w 6 egz., w wersji papierowej, dla powyższych opracowań należy wykonać dokumentację w 2 egz. w wersji elektronicznej (tylko do odczytu). Kosztorysy inwestorskie w 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (tylko do odczytu). Niezależnie od dokumentacji wymienionej wyżej Wykonawca wykona i poniesie koszt dla dokumentacji potrzebnej do uzgodnień.
Dokumentacja w formie elektronicznej winna być przekazana Zamawiającemu na płytach CD w formie plików w formacie xls, doc obsługiwanych przez Word 2000 lub pdf zabezpieczonych przed zmianami i umożliwiających przesłanie dokumentacji drogą elektroniczną.
Kosztorysy inwestorskie oraz przedmiary robót winny być przekazane na osobnych płytach CD lub dyskietkach, w formacie xls.
Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o postępie prac.
Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia na opracowaniach obowiązujących znaków graficznych: Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013 (NSS), Województwa Śląskiego oraz Unii Europejskiej wraz z tekstem: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.
Do opracowania przedmiarów robót i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych wykorzystać załącznik Nr 8 do SIWZ do obliczania mas ziemnych i robót montażowych na kanalizacji sanitarnej, deszczowej, sieci wodociągowej, i ciepłowniczej.
Uwaga: przed opracowaniem przedmiarów robót oraz STWiOR, Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego uzgodnienia z Zamawiającym poziomu zagregowania robót objętych projektem.
Wskazane jest, aby Wykonawcy, po zapoznaniu się z materiałami przetargowymi dokonali wizji lokalnej w terenie

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2009

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia są zobowiązani wnieść wadium zgodnie
z art. 45 ust.1 Ustawy w wysokości 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych) w formach określonych w art. 45 ust. 6 Ustawy.
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek Zamawiającego:

GETIN Bank S.A. 74 1560 1010 0000 9480 0001 1847

Do oferty należy dołączyć kopię polecenia przelewu potwierdzoną przez Wykonawcę.
Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
W przypadku wyboru formy niepieniężnej wadium, oryginał dokumentu należy złożyć
w Wydziale Księgowo-Budżetowym Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej ul. Graniczna 21,
III piętro, pokój nr 320 lub w Biurze Obsługi Interesanta - stanowisko księgowe nr 7. Natomiast do oferty należy dołączyć kserokopię złożonego dokumentu, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
2. Zwrot wadium.
Zgodnie z Art. 46 Ustawy.
3. Utrata wadium.
Zgodnie z Art. 46 ust.5 Ustawy

Uwaga! : Zgodnie z art. 46 ust. 4a Ustawy Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

4. Termin wniesienia wadium.
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.

5. Wykonawcy, którzy nie wniosą wadium, w tym również na przedłużony okres związania ofertą lub nie zgodzą się na przedłużenie okresu związania ofertą zostaną wykluczeni z postępowania (Art. 24 ust. 2 pkt 4 Ustawy).

opis_war:
1. W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
1.1. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
1.2. posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia;
1.3. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
1.4. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
2. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych oświadczeń, wykazów i dokumentów opisanych w pkt. 11 SIWZ wg formuły: spełnia/nie spełnia.

inf_osw:
1.W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art.24 ust. 1 i 2 Ustawy, Zamawiający żąda od Wykonawcy następujących dokumentów:
1.1. Aktualnego odpisu z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
1.2. Oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art.22 ust. 1 i nie podleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art.24 ust.1 i 2 Ustawy.
1.3. Aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzających odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

2.W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje lub za zgodą innych podmiotów będzie dysponował potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy następujących dokumentów:
2.1.Wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres działalności jest krótszy w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców - (wzór wykazu - Załącznik nr 4 do SIWZ) - wskazana data podpisania wykazu.
Wykaz winien dokumentować wykonanie usług polegających na sporządzeniu wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych budynków wraz z infrastrukturą techniczną obejmującą wszystkie wymienione poniżej elementy: sieci wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne, chodniki i drogę, przy czym suma wartości maksymalnie 3 usług musi być nie mniejsza niż 600 000 zł brutto.
Do wykazu należy załączyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie przedstawionych w nim usług.
2.2. Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności - (wzór wykazu - Załącznik nr 3 do SIWZ) - wskazana data podpisania wykazu.
Osoby przedstawione w wykazie winny posiadać uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych i drogowej (min. 1 uprawnienie w każdej specjalności) oraz przynależeć do właściwej dla danej specjalności Izby Samorządu Zawodowego. Zamawiający dopuszcza posiadanie więcej niż jednego uprawnienia przez jedną osobę.
Wymagane załączenie kserokopii ww. uprawnień i zaświadczeń przynależności do właściwej dla danej specjalności Izby Samorządu Zawodowego.
2.2.1. W przypadku przedstawienia w wykazie osób, którymi Wykonawca będzie dysponował za zgodą innych podmiotów wymagane jest przedłożenie pisemnego zobowiązania tych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia (wzór oświadczenia -Załącznik nr 3 prim do SIWZ).

3.W celu potwierdzenia, że Wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie niniejszego zamówienia , Wykonawca musi załączyć dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej (np. polisy).

Ponadto do oferty należy załączyć:
4. Formularz ofertowy- wskazana data podpisania formularza (Załącznik nr 1 do SIWZ).

5.Wycenę prac projektowych za wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego - wskazana data podpisania wyceny (Załącznik nr 5 do SIWZ).

6. Szczegółowe koszty pełnienia nadzorów autorskich wraz z pobytami na budowie - wskazana data podpisania (Załącznik nr 6 do SIWZ).

7. Pełnomocnictwo do reprezentowania
7.1. wymagane w przypadku gdy Wykonawcę reprezentuje w przetargu osoba bądź osoby, których uprawnienie do reprezentacji nie wynika bezpośrednio z innych załączonych dokumentów, przedłożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza.
7.2 wymagane w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, przedłożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza.

Uwagi:
1. Złożone dokumenty winny być zgodne z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane ( Dz. U. nr 87 poz. 605 z późn. zm.).
2. Wykonawca składa oświadczenia i dokumenty przetargowe pod odpowiedzialnością karną /dotyczącą składania nieprawdziwych zeznań i oświadczeń/ wynikającą z art. 297 Kodeksu Karnego. W razie stwierdzenia, że złożone przez wykonawcę lub wykonawcę informacje są nieprawdziwe Zamawiający zgodnie z dyspozycją art. 304 k.p.k. - zawiadomi o tym fakcie właściwy organ ścigania.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.dabrowa-gornicza.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, Wydział Inwestycji Miejskich, pokój nr 222, piętro II.

Data składania wniosków, ofert: 18/12/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, ul. Graniczna 21, Wydział Inwestycji Miejskich, pokój nr 222, piętro II.

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1. Jest podjęta uchwała Zarządu Województwa Śląskiego o dofinansowaniu projektów w ramach Programów Rozwoju Subregionów w tym niniejszego projektu, który znajduje się na liście projektów przewidzianych do realizacji w ramach Programu Rozwoju Subregionu Centralnego.
2. Termin wykonania
2.1.Termin wykonania projektów budowlanych i wykonawczych z wymaganymi opracowaniami oraz kompletem dokumentów i uzgodnień wraz z dokumentem potwierdzającym złożenie wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz o zgłoszeniu robót budowlanych w organie administracji architektoniczno - budowlanej - do dnia 30 czerwca 2009r.
2.2.Termin przekazania Zamawiającemu decyzji o pozwoleniu na budowę oraz dokumentu o przyjęciu zgłoszenia robót budowlanych - do dnia 20 października 2009r.
3.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia
3.1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia powinni spełniać warunki udziału w postępowaniu określone w punkcie 10 niniejszej SIWZ. W przypadku wymogów dot. potencjału sprzętowego, ekonomicznego i kadrowego, a także doświadczenia realizacyjnego wystarczające jest łącznie ich spełnienie przez wszystkich wykonawców składających wspólną ofertę.
3.2. Dokumenty wymagane w pkt. 11.1.1., 11.1.3. i 11.3. SIWZ Wykonawcy składają odrębnie, przy czym w przypadku polisy Zamawiający dopuszcza złożenie jednej polisy wystawionej na Wykonawców występujących wspólnie. Dokumenty i oświadczenia wymienione w pkt. 11.2.1., 11.2.2. SIWZ - składa co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Oświadczenie wymienione w pkt.11.1.2., Formularz ofertowy (pkt. 11.4 SIWZ), Wycena prac projektowych (pkt. 11.5 SIWZ) i Szczegółowe koszty pełnienia nadzorów autorskich winny być podpisane przez uprawnionych przedstawicieli Wykonawców.
3.3. Wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie
zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego. Preferowane jest, aby Pełnomocnikiem był jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających
się o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo winno zostać dołączone do oferty. Pełnomocnictwo
winno być złożone w formie oryginałów lub kopii poświadczonej przez notariusza.
3.4. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem .
3.5. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia będą odpowiedzialni solidarnie za wypełnienie zobowiązań umownych

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Podobne przetargi

2111 / 2013-01-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mikołów - Mikołów (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Wykonanie podziału kosztorysów inwestorskich i przedmiarów na podstawie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Przebudowa ul. Sadowej i łącznika do ul. Paprotek oraz ul. Świerkowej od ul. Plebiscytowej do ul. Bzów z drogą dojazdową do szkoły i łącznikiem do ul. Paprotek w Mikołowie zgodnie z wydaną decyzją Starosty Powiatu Mikołowskiego nr 3/2012 z 27.09.2012 r. oraz na podstawie kosztorysów inwestorskich i przedmiarów wykonanych przez Biuro Projektów A-PROPOL Adam Biegański, Dorota Biegańska, 44-121 Gliwice, ul. Gomułki 7/15

291818 / 2009-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach - Tarnowskie Góry (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w 6 egzemplarzach (w tym 1 egzemplarz w formie elektronicznej) dokumentacji technicznej budowy sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową skrzyżowania ulic Wyspiańskiego z ulicą Opolską w Tarnowskich Górach

341072 / 2012-09-11 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wielowariantowa koncepcja metod zabezpieczenia przed hałasem drogowym pochodzącym z drogi ekspresowej S-86, obszarów zabudowy mieszkaniowej położonych przy ul. Stalowej i ul. Dalekiej w Sosnowcu.

113158 / 2010-04-21 - Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. - Bytom (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu technicznego likwidacji budynku zakładu przeróbczego Dębieńsko wraz z przybudówką i zbiornikiem odpadów.

316023 / 2011-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Zawiercie - Zawiercie (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowych, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysów inwestorskich dla: Zadanie 1 - odcinka kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową przy drodze krajowej D-K 78 ul. Siewierska w Zawierciu - odcinek od ul. Przejściowej do ul. Piaskowej; Zadanie 2 - odcinka kanalizacji sanitarnej umożliwiającego podłączenie budynku Urzędu Miejskiego w Zawierciu do sieci kanalizacji sanitarnej, - w ramach zadania pn.: Uzupełnienie odcinków kanalizacji sanitarnej i deszczowej w mieście Zawiercie.

55671 / 2011-02-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Żory - Żory (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego budynku Przedszkola nr 17 przy Zespole Szkół nr 5 w Żorach w dzielnicy Rój.

54067 / 2015-04-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Radlin - Radlin (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim dla zadania: Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych Wypandów - II etap.

283887 / 2011-10-28 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Oceny stanu technicznego obiektów mostowych w ciągu: drogi ekspresowej S 86, drogi ekspresowej S1, drogi ekspresowej S69 oraz drogi krajowej nr 78

286673 / 2008-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Mikołów - Mikołów (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy łącznika drogowego pomiędzy ulicami Reta i Dzieńdziela w Mikołowie wraz z odwodnieniem, oświetleniem i uzyskaniem pozwolenia na budowę, w oparciu o ustawę z dnia 10.04.2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych ( Dz. U.Nr 80, poz.721).

31855 / 2011-01-27 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla wykonania dodatkowych zabezpieczeń batrachofauny, budowy zbiorników rozrodczych dla płazów przy autostradzie A-1 na odcinku Sośnica - Bełk oraz modyfikacji przejścia dla zwierząt dużych w km 526+860 autostrady A-1 (odcinek Sośnica - Bełk)

240163 / 2014-11-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Strumieniu - Strumień (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjno- ciśnieniowej z przepompowniami i odtworzeniem nawierzchni drogowych w Bąkowie wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Budowa sieci kanalizacyjnej w Gminie Strumień

356472 / 2013-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sośnicowice - Sośnicowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Bargłówce i Tworogu Małym ( budowa przydomowych oczyszczalni) - opracowanie koncepcji

408384 / 2010-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie - Cieszyn (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA ZADANIA INWESTYCYJNEGO PN.: PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ 2636 S W M. ZABŁOCIE, NA ODCINKU OK. 1,2 KM, nr sprawy 20/2010

238566 / 2014-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Godów - Godów (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Dokumentacja projektowo kosztorysowa pn. Uzbrojenie terenów poprzemysłowych wzdłuż autostrady A-1 w Gminie Godów.

246966 / 2008-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski - Jaworzno (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowlano - wykonawczej wraz z wymaganymi uzgodnieniami dla zadania inwestycyjnego pn.: Dom Kultury w Jeleniu - modernizacja obiektu.

135060 / 2009-05-06 - Inny: Jednostka budżetowa

Zarząd Budynków Miejskich - Żory (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie inwentaryzacji i projektu budowlanego dla remontu, przebudowy i nadbudowy wraz z częściową zmianą sposobu użytkowania na lokale użytkowe, budynku mieszkalnego przy ul. Moniuszki 26 w Żorach.

148463 / 2011-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Rybnik - Rybnik (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Rozbudowa ulicy Narutowicza poprzez budowę chodnika na odcinku od skrzyżowania z ulicą Morcinka do granicy miast Radlin-Rydułtowy-Rybnik

9730 / 2015-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dodatkowej dokumentacji projektowej w ramach inwestycji pn.: Aktualizacja dokumentacji technicznej pn. - Rozbudowa Drogi Krajowej Nr 81 od węzła autostrady A-4 z DK-86 do budowanego węzła z ul. Armii Krajowej - etap IV z uzyskaniem decyzji ZRID.

90394 / 2016-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zawiercie - Zawiercie (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego dla : Zadanie nr 1 - przebudowa ulicy Kopernika wraz z odcinkami kanalizacji sanitarnej, deszczowej i oświetlenia ulicznego, w ramach zadania Przebudowa ulicy Kopernika w Zawierciu Zadanie nr 2 - przebudowa drogi wewnętrznej wraz parkingami, łączącej ulicę Nowowierzbową i ulicę Piłsudskiego.

63614 / 2009-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Cieszyn (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu budowlanego wraz z projektem wykonawczym na budowę nowego połączenia komunikacyjnego ulicy Frysztackiej z ulicą Mała Łąka na podstawie opracowanej koncepcji

84114 / 2015-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Żywiec (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej w ramach Programu INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020 dla projektu pn.: Poprawa infrastruktury drogowo-mostowej na terenie Powiatu Żywieckiego łączących Transeuropejską Sieć Transportową (TEN-T) z siecią drogową Słowacji - zadanie pn.: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1439 S Kamesznica-Rajcza-Ujsoły-gr. państwa w km od 0+000 do km 21+993 na terenie Gmin: Rajcza, Milówka i Ujsoły

8698 / 2016-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mikołów - Mikołów (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Moduł 1: Opracowanie dokumentacji projektowej zadania pn.: System transportu niskoemisyjnego - przebudowa węzła ul. Prusa-Miarki w kierunku ul. Rybnicka, Wyzwolenia wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w oparciu o ustawę z dnia 10.04.2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Moduł 2: Opracowanie dokumentacji projektowej budowy połączenia drogowego ul. Żwirki i Wigury z ul. Nowy Świat w Mikołowie wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę

20291 / 2009-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta - Lubliniec (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej przebudowy nawierzchni ciągu dróg gminnych: ul. 11 Listopada (nr 440 001S), ul. Sobieskiego (nr 440 002S), ul. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty (nr 440 002S) oraz ul. Park Leśny (nr 440 077S) w Lublińcu.

237978 / 2009-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie - Jaworzno (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej przebudowy skrzyżowania ulicy Szczakowskiej z ulicą Chropaczówka (km 1,4+51,00) i Miodową (km 1,5+26,00) z odwodnieniem

74805 / 2009-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Łaziska Górne - Łaziska Górne (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu technicznego wraz z pozwoleniem na budowę oświetlenia drogi ul. Rolnej w Łaziskach Górnych - I etap

77413 / 2013-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Zieleni Miejskiej - Katowice (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie usług projektowych w ramach 3 zadań inwestycyjnych - Miasto Ogrodów - Strefy Aktywnego Wypoczynku pn.: Zadanie nr 1 - Strefa Aktywnego Wypoczynku przy ul. Panewnickiej w Katowicach. Zadanie nr 2 - Strefa Aktywnego Wypoczynku przy ul. Rolnej w Katowicach. Zadanie nr 3 - Strefa Aktywnego Wypoczynku przy ul. Sowińskiego w Katowicach.

346508 / 2014-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Jastrzębie Zdrój - Wydział Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji - Jastrzębie-Zdrój (śląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego podniesienia dróg najazdowych oraz wiaduktu drogowego w ciągu DW 933 nad torami JSK Sp. z o.o. - jezdnia południowa