Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

419664 / 2012-10-26 - Administracja rzÄ…dowa terenowa / UrzÄ…d Morski w Szczecinie (Szczecin)

Wykonanie projketu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę pn. Odbudowa i rozbudowa pola refulacyjnego Chełminek

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu budowlanego (PB) wraz uzyskaniem pozwolenia na budowę, dotyczącego rozbudowy i odbudowy pola regulacyjnego na wyspie Chełminek z uwzględnieniem opracowanej w grudniu 2004 roku przez mgr inż. Feliksa Zjawiona Koncepcji rozbudowy pola refulacyjnego Chełminek (proj. nr F-45/1) oraz projektu remontu umocnienia brzegu wyspy Chełminek realizowanego obecnie przez Zamawiającego.
Przewiduje się wykonanie zamówienia w dwóch etapach:
etap 1 - do 20.12. 2012 r.
etap 2 - do 30.09. 2013 r.
Zakres prac objętych zamówieniem opisany jest w pkt 3 niniejszego rozdziału.
1. Opis - charakterystyka inwestycji będącej przedmiotem wykonania dokumentacji projektowej.
1) Lokalizacja inwestycji
Wyspa Chełminek i zlokalizowane niej istniejące pole refulacyjne znajduje się po wschodniej stronie, na 38,850 km toru wodnego Świnoujście - Szczecin. Od portu Trzebież wyspa oddalona jest o 1,22 km, a od lądu, po wschodniej stronie o 0,60 km. Po zachodniej stronie wyspy, od strony toru wodnego, znajduje się przystań (nie użytkowana) składająca się z 4 dalb cumowniczo-postojowych.
Istniejące dotąd pole było wykorzystywane od lat 60-tych ubiegłego wieku, a odkładanie urobku zakończono w końcu lat 80-tych
Granice obszaru, na którym powinno być realizowane przedsięwzięcie oznaczono w załączniku nr 1 (koncepcja rozbudowy pola- proj. nr F-45/1), a ograniczenia przyrodnicze w załączniku nr 2 - strefy ochronne siedliska orła bielika wyznaczone przez RDOŚ w Szczecinie.
2) Cel budowy pola
Celem głównym rozbudowy i odbudowy pola refulacyjnego jest konieczność zapewnienie miejsca dla odkładu urobku z prac pogłębiarskich na torze wodnym Świnoujście - Szczecin. Jest to działanie niezbędne, ponieważ istniejące pole Mańków usytuowane na 44 km toru wodnego znajduje się już w końcowej fazie napełniania. Tym samym pole Chełminek przejmie funkcje pola Mańków.
2. Planowane założenia funkcjonalno - użytkowe projektowanego pola.
Na pole refulacyjne ma być odkładany urobek tylko z prac pogłębiarskich torów wodnych, akwenów i basenów portowych administrowanych przez Urząd Morski w Szczecinie.
Urobek ma być tłoczony rurociągami od stanowiska dla refulerów do kwater pola i po sadzeniu się części stałych, wody porefulacyjne zostaną odprowadzone poprzez system mnichów do akwenu otaczającego pole.
Stanowiska dla refulerów należy zaplanować :
- pierwsze dla 1 etapu napełniania pola, przy istniejącej ostrodze, przy jego północnej lub południowej części, ponieważ trasa rurociągu powinna omijać strefę ochronną siedliska orła bielika (załącznik nr 2),
- drugie po napełnieniu obszaru objętego częściowa ochroną orła bielika przy południowej części tego obszaru.

3. Zakres prac projektowych będących przedmiotem zamówienia
1) Ogólny zakres prac projektowych.
Zakres prac projektowych objętych tym zamówieniem obejmuje wykonanie projektu budowlanego i projektu wykonawczego z kosztorysem inwestorskim, przedmiarem robót oraz szczegółowa specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.
Wykonawca projektu zobowiązany jest do:
- uzyskania wymaganych prawem uzgodnień i decyzji administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę. Znaczy to, że po stronie Wykonawcy leży też wykonanie wszystkich związanych z tym opracowań i czynności, także związanych z oceną oddziaływania na środowisko Natura 2000, jakie może wyniknąć na etapie składania wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę, zgodnie z treścią art. 96 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko,
- uzyskania decyzji Ministra odpowiedzialnego za gospodarkę morską, na wznoszenie konstrukcji i urządzeń, sztucznych wysp, zgodnie z art. 23 i 23a ustawy z 21 marca 1991 roku o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej,
- wykonania niezbędnych dla prawidłowego wykonania projektu innych badań w zakresie niezbędnym dla ustalenia poprawnych warunków posadowienia projektowanych obiektów.
Wykonawca będzie zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego w toku realizacji inwestycji realizowanej na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem tego zamówienia publicznego.

2) Szczegółowy zakres prac projektowych
1. W ramach 1 etapu realizacji przedmiotu zamówienia do 20 grudnia 2012 roku wymagane jest wykonanie i(lub) uzyskanie następujących opracowań i czynności:
a) decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,
b) operat wodnoprawny opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w art. 132 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t.j. w Dz. U. z 2005 r. nr 239, poz.2019 z późn. zm.),
c) opracowanie projektu prac geologicznych niezbędnych dla opracowania dokumentacji geologicznej w zakresie niezbędnym dla sporządzenia dokumentacji geologicznej potrzebnej dla wykonania projektu budowlanego zgodnie z art. 34, ust 3 ustawy prawo budowlane,
d) złożenie wniosku o uzyskanie decyzji ministra właściwego do spraw gospodarki morskiej o pozwoleniu na wzniesienie i wykorzystywanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich (art. 23 i 23a ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej - t.j. w Dz. U. z 2003 r. nr 153, poz. 1502, z późn. zm.),
e) analiza nawigacyjna (zawierająca także wytyczne co do organizacji żeglugi i sposobu oznakowania w trakcie prowadzenia robót budowlanych) wraz z projektem oznakowania nawigacyjnego - w 5 egz.,
2. W ramach 2 etapu realizacji przedmiotu zamówienia do 30 września 2013 roku wymagane jest wykonanie następujących czynności i opracowań:
a) uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego,
b) uzyskanie decyzji ministra właściwego do spraw gospodarki morskiej o pozwoleniu na wzniesienie i wykorzystywanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich (art. 23 i 23a ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej - t.j. w Dz. U. z 2003 r. nr 153, poz. 1502, z późn. zm.),
c) uzyskanie zatwierdzonej dokumentacji geologicznej niezbędnej dla wykonania projektu budowlanego (jak w pkt 2. 1. lit. c)
d) projekt budowlany i wykonawczy z wszelkimi uzgodnieniami, opiniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi koniecznymi dla sporządzenia kompletnego projektu -5 egz.
e) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. nr 202, poz.2072 z późn. zmianami). Specyfikacja powinna stanowić część dokumentacji projektowej - 5 egz.
f) przedmiar robót zawierający zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej wraz z ich szczegółowym opisem oraz wskazaniem właściwej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, zgodnie z rozporządzeniem MI jak wyżej (w lit. c), - 5 egz.
g) kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych, określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. nr. 130, poz.1389) - 5 egz.
h) informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
i) harmonogram rzeczowo - finansowy dla całej inwestycji - 3 egz.
j) inne, niezbędne dla kompletności dokumentacji opracowania, nie wykraczające poza zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia.
k) uzyskanie pozwolenia na budowę, wraz z ewentualną dodatkową (na postanowienie organu administracji budowlanej), oceną oddziaływania na obszar Natura 2000 - wniosek o wydanie pozwolenia na budowę należy złożyć nie później, niż do 15 lipca 2013 roku.
Niezależnie od podanych wyżej ilości egzemplarzy poszczególnych dokumentów, wymagana jest wersja elektroniczna opracowań wymienionych w pkt 2, w wersji edytowalnej (Exel lub Word).
Wykonawca projektu jest zobowiązany do nieodpłatnego udzielania odpowiedzi wykonawców dotyczących projektu, na etapie prowadzonego przez Zamawiającego postępowania przetargowego.
4. Informacje dodatkowe
1) Jeżeli w trakcie prac projektowych zajdzie konieczność aktualizacji wtórnika mapy, wykonawca dokona aktualizacji na własny koszt - w zakresie niezbędnym do projektowania,
2) Jeżeli gdziekolwiek w dokumentacji projektowej i specyfikacja technicznych wykonania i odbioru robót, przywołane zostaną normy i przepisy, które mają spełniać materiały, sprzęt i inne towary oraz projektowane roboty, to będą obowiązywać postanowienia ich najnowszego wydania lub poprawionego wydania przywołanych norm i przepisów, chyba, że Zamawiający postanowił inaczej. W przypadku, gdy przywołane normy i przepisy są normami i przepisami państwowymi lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być też stosowane inne, odpowiednie normy europejskie zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż przywołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i pisemnego zapewnienia, że mogą być zgodnie z prawem stosowane w Polsce. Proponowane zamienniki powinny być precyzyjnie opisane przez projektanta,
3) Materiały, które Zamawiający dostarczy Wykonawcy zamówienia po podpisaniu umowy:
a) koncepcja odbudowy pola refulacyjnego Chełminek (nr F-45/1),
b) mapa dla celów projektowych w wersji elektronicznej,
c) dokumentacja archiwalna pola Chełminek,
d) plany sondażowe akwenu objętego projektem,
e) projekt nr F-107/1/AK z czerwca 2012 r. Pt Opaski brzegowe z kamieni łamanych zabezpieczające brzegi wyspy Chełminek, położonej na Zalewie Szczecińskim.
f) Karta informacyjna dla przedsięwzięcia pn. Odbudowa pola refulacyjnego na wyspie Chełminek z listopada 2011 r. wraz z aneksem z marca 2012 r.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 419664

Data publikacji: 2012-10-26

Nazwa: Urząd Morski w Szczecinie

Ulica: pl. Stefana Batorego 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-207

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 4403423, 4403523

Numer faxu: 091 4403441

Adres strony internetowej: www.ums.gov.pl

Regon: 00014501700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie projketu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę pn. Odbudowa i rozbudowa pola refulacyjnego Chełminek

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu budowlanego (PB) wraz uzyskaniem pozwolenia na budowę, dotyczącego rozbudowy i odbudowy pola regulacyjnego na wyspie Chełminek z uwzględnieniem opracowanej w grudniu 2004 roku przez mgr inż. Feliksa Zjawiona Koncepcji rozbudowy pola refulacyjnego Chełminek (proj. nr F-45/1) oraz projektu remontu umocnienia brzegu wyspy Chełminek realizowanego obecnie przez Zamawiającego.
Przewiduje się wykonanie zamówienia w dwóch etapach:
etap 1 - do 20.12. 2012 r.
etap 2 - do 30.09. 2013 r.
Zakres prac objętych zamówieniem opisany jest w pkt 3 niniejszego rozdziału.
1. Opis - charakterystyka inwestycji będącej przedmiotem wykonania dokumentacji projektowej.
1) Lokalizacja inwestycji
Wyspa Chełminek i zlokalizowane niej istniejące pole refulacyjne znajduje się po wschodniej stronie, na 38,850 km toru wodnego Świnoujście - Szczecin. Od portu Trzebież wyspa oddalona jest o 1,22 km, a od lądu, po wschodniej stronie o 0,60 km. Po zachodniej stronie wyspy, od strony toru wodnego, znajduje się przystań (nie użytkowana) składająca się z 4 dalb cumowniczo-postojowych.
Istniejące dotąd pole było wykorzystywane od lat 60-tych ubiegłego wieku, a odkładanie urobku zakończono w końcu lat 80-tych
Granice obszaru, na którym powinno być realizowane przedsięwzięcie oznaczono w załączniku nr 1 (koncepcja rozbudowy pola- proj. nr F-45/1), a ograniczenia przyrodnicze w załączniku nr 2 - strefy ochronne siedliska orła bielika wyznaczone przez RDOŚ w Szczecinie.
2) Cel budowy pola
Celem głównym rozbudowy i odbudowy pola refulacyjnego jest konieczność zapewnienie miejsca dla odkładu urobku z prac pogłębiarskich na torze wodnym Świnoujście - Szczecin. Jest to działanie niezbędne, ponieważ istniejące pole Mańków usytuowane na 44 km toru wodnego znajduje się już w końcowej fazie napełniania. Tym samym pole Chełminek przejmie funkcje pola Mańków.
2. Planowane założenia funkcjonalno - użytkowe projektowanego pola.
Na pole refulacyjne ma być odkładany urobek tylko z prac pogłębiarskich torów wodnych, akwenów i basenów portowych administrowanych przez Urząd Morski w Szczecinie.
Urobek ma być tłoczony rurociągami od stanowiska dla refulerów do kwater pola i po sadzeniu się części stałych, wody porefulacyjne zostaną odprowadzone poprzez system mnichów do akwenu otaczającego pole.
Stanowiska dla refulerów należy zaplanować :
- pierwsze dla 1 etapu napełniania pola, przy istniejącej ostrodze, przy jego północnej lub południowej części, ponieważ trasa rurociągu powinna omijać strefę ochronną siedliska orła bielika (załącznik nr 2),
- drugie po napełnieniu obszaru objętego częściowa ochroną orła bielika przy południowej części tego obszaru.

3. Zakres prac projektowych będących przedmiotem zamówienia
1) Ogólny zakres prac projektowych.
Zakres prac projektowych objętych tym zamówieniem obejmuje wykonanie projektu budowlanego i projektu wykonawczego z kosztorysem inwestorskim, przedmiarem robót oraz szczegółowa specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.
Wykonawca projektu zobowiązany jest do:
- uzyskania wymaganych prawem uzgodnień i decyzji administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę. Znaczy to, że po stronie Wykonawcy leży też wykonanie wszystkich związanych z tym opracowań i czynności, także związanych z oceną oddziaływania na środowisko Natura 2000, jakie może wyniknąć na etapie składania wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę, zgodnie z treścią art. 96 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko,
- uzyskania decyzji Ministra odpowiedzialnego za gospodarkę morską, na wznoszenie konstrukcji i urządzeń, sztucznych wysp, zgodnie z art. 23 i 23a ustawy z 21 marca 1991 roku o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej,
- wykonania niezbędnych dla prawidłowego wykonania projektu innych badań w zakresie niezbędnym dla ustalenia poprawnych warunków posadowienia projektowanych obiektów.
Wykonawca będzie zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego w toku realizacji inwestycji realizowanej na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem tego zamówienia publicznego.

2) Szczegółowy zakres prac projektowych
1. W ramach 1 etapu realizacji przedmiotu zamówienia do 20 grudnia 2012 roku wymagane jest wykonanie i(lub) uzyskanie następujących opracowań i czynności:
a) decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,
b) operat wodnoprawny opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w art. 132 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t.j. w Dz. U. z 2005 r. nr 239, poz.2019 z późn. zm.),
c) opracowanie projektu prac geologicznych niezbędnych dla opracowania dokumentacji geologicznej w zakresie niezbędnym dla sporządzenia dokumentacji geologicznej potrzebnej dla wykonania projektu budowlanego zgodnie z art. 34, ust 3 ustawy prawo budowlane,
d) złożenie wniosku o uzyskanie decyzji ministra właściwego do spraw gospodarki morskiej o pozwoleniu na wzniesienie i wykorzystywanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich (art. 23 i 23a ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej - t.j. w Dz. U. z 2003 r. nr 153, poz. 1502, z późn. zm.),
e) analiza nawigacyjna (zawierająca także wytyczne co do organizacji żeglugi i sposobu oznakowania w trakcie prowadzenia robót budowlanych) wraz z projektem oznakowania nawigacyjnego - w 5 egz.,
2. W ramach 2 etapu realizacji przedmiotu zamówienia do 30 września 2013 roku wymagane jest wykonanie następujących czynności i opracowań:
a) uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego,
b) uzyskanie decyzji ministra właściwego do spraw gospodarki morskiej o pozwoleniu na wzniesienie i wykorzystywanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich (art. 23 i 23a ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej - t.j. w Dz. U. z 2003 r. nr 153, poz. 1502, z późn. zm.),
c) uzyskanie zatwierdzonej dokumentacji geologicznej niezbędnej dla wykonania projektu budowlanego (jak w pkt 2. 1. lit. c)
d) projekt budowlany i wykonawczy z wszelkimi uzgodnieniami, opiniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi koniecznymi dla sporządzenia kompletnego projektu -5 egz.
e) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. nr 202, poz.2072 z późn. zmianami). Specyfikacja powinna stanowić część dokumentacji projektowej - 5 egz.
f) przedmiar robót zawierający zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej wraz z ich szczegółowym opisem oraz wskazaniem właściwej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, zgodnie z rozporządzeniem MI jak wyżej (w lit. c), - 5 egz.
g) kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych, określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. nr. 130, poz.1389) - 5 egz.
h) informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
i) harmonogram rzeczowo - finansowy dla całej inwestycji - 3 egz.
j) inne, niezbędne dla kompletności dokumentacji opracowania, nie wykraczające poza zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia.
k) uzyskanie pozwolenia na budowę, wraz z ewentualną dodatkową (na postanowienie organu administracji budowlanej), oceną oddziaływania na obszar Natura 2000 - wniosek o wydanie pozwolenia na budowę należy złożyć nie później, niż do 15 lipca 2013 roku.
Niezależnie od podanych wyżej ilości egzemplarzy poszczególnych dokumentów, wymagana jest wersja elektroniczna opracowań wymienionych w pkt 2, w wersji edytowalnej (Exel lub Word).
Wykonawca projektu jest zobowiązany do nieodpłatnego udzielania odpowiedzi wykonawców dotyczących projektu, na etapie prowadzonego przez Zamawiającego postępowania przetargowego.
4. Informacje dodatkowe
1) Jeżeli w trakcie prac projektowych zajdzie konieczność aktualizacji wtórnika mapy, wykonawca dokona aktualizacji na własny koszt - w zakresie niezbędnym do projektowania,
2) Jeżeli gdziekolwiek w dokumentacji projektowej i specyfikacja technicznych wykonania i odbioru robót, przywołane zostaną normy i przepisy, które mają spełniać materiały, sprzęt i inne towary oraz projektowane roboty, to będą obowiązywać postanowienia ich najnowszego wydania lub poprawionego wydania przywołanych norm i przepisów, chyba, że Zamawiający postanowił inaczej. W przypadku, gdy przywołane normy i przepisy są normami i przepisami państwowymi lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być też stosowane inne, odpowiednie normy europejskie zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż przywołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i pisemnego zapewnienia, że mogą być zgodnie z prawem stosowane w Polsce. Proponowane zamienniki powinny być precyzyjnie opisane przez projektanta,
3) Materiały, które Zamawiający dostarczy Wykonawcy zamówienia po podpisaniu umowy:
a) koncepcja odbudowy pola refulacyjnego Chełminek (nr F-45/1),
b) mapa dla celów projektowych w wersji elektronicznej,
c) dokumentacja archiwalna pola Chełminek,
d) plany sondażowe akwenu objętego projektem,
e) projekt nr F-107/1/AK z czerwca 2012 r. Pt Opaski brzegowe z kamieni łamanych zabezpieczające brzegi wyspy Chełminek, położonej na Zalewie Szczecińskim.
f) Karta informacyjna dla przedsięwzięcia pn. Odbudowa pola refulacyjnego na wyspie Chełminek z listopada 2011 r. wraz z aneksem z marca 2012 r.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2013

Informacja na temat wadium: brak

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej
2. Każdy z Wykonawców ma obowiązek złożyć następujące dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu:
1) Oświadczenie Wykonawcy, o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1
ustawy, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do niniejszej SIWZ:
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
2) Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia w okolicznościach
o których mowa w art. 24 ust.1, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do
niniejszej SIWZ
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
3) Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy
przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych
oświadczenia w zakresie art.24 ust.1 pkt 2 ustawy,
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
4) Wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców,
oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego że usługi te zostały wykonane należycie, według wzoru, stanowiącego Załącznik nr 4 do niniejszej SIWZ
Zamawiający uzna, że Wykonawca posiada niezbędne doświadczenie, jeżeli wykaże, iż w ciągu ostatnich trzech lat a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał minimum 2 usługi podobne do przedmiotu zamówienia o wartości nie mniejszej niż 70 000,00 zł każda. Za usługę podobną do przedmiotu zamówienia Zamawiający uzna wykonanie projektu budowlanego budowy lub remontu pola refulacyjnego, składowiska odpadów, bądź też wałów przeciwpowodziowych
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz. Warunek zostanie uznany przez Zamawiającego za spełniony, jeżeli Wykonawcy składający ofertę wspólną będą spełniać go łącznie.
5) W przypadku gdy Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów zobowiązany jest przedstawić pisemne zobowiązanie tych podmiotów według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ (art.26 ust.2b ustawy).
6) Wykaz części zamówienia powierzonych Podwykonawcom - Załącznik nr 6,
Zamawiający dopuszcza udział Podwykonawców. Wykonawca jest zobowiązany
wskazać części zamówienia, które powierzy Podwykonawcom.
3. Ponadto Wykonawcy mają dołączyć do oferty następujące dokumenty:
1) Ofertę cenową zgodnie z Rozdziałem I pkt 3 SIWZ - Załącznik nr 1 ;
W przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument
2) Pełnomocnictwo, o którym mowa w Rozdziale III pkt 1 SIWZ ;
Tylko w przypadku składania oferty wspólnej,
4. W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu ofert, z tym, że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania.
5. Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożą
oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub którzy
złożyli dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1, zawierające błędy do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania; oświadczenia lub dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu wyznaczonym przez Zamawiającego, jako termin uzupełnienia oświadczeń lub dokumentów.
6. Wykonawcy, których oferty nie będą zawierały dokumentów, o których mowa w ust. 2 pkt 1),3) niniejszego rozdziału zostaną wykluczeni na podstawie art. 24 ust.2 pkt 2) , a ich oferty odrzucone zgodnie z art. 89 ust. 1 i 2 ustaw

Wiedza i doświadczenie: jw.

Potencjał techniczny: jw.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: jw.

Sytuacja ekonomiczna: jw.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ums.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
URZĄD MORSKI W SZCZECINIE, PL. BATOREGO 4, 70-207 SZCZECIN, ZESPÓŁ DS. ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH POK. 110

Data składania wniosków, ofert: 06/11/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
URZĄD MORSKI W SZCZECINIE, PL. BATOREGO 4, 70-207 SZCZECIN, ZESPÓŁ DS. ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH POK. 110

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

84404 / 2012-03-19 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy instalacji c.o., c.w.u. wraz z cyrkulacją, wody zimnej i kanalizacji oraz oświetlenia

39267 / 2009-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalnego Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej przy ul. Przestrzennej 19 w Szczecinie

39979 / 2009-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łobez - Łobez (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji budowlanej i wykonawczej przebudowy ulicy Browarnej i części ulicy Bema w mieście Łobez

52225 / 2015-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szczecinek - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami kanalizacyjnymi, przepompowniami i zasilaniem energetycznym przepompowni dla miejscowości Wilcze Laski oraz Spotkanie z przesyłem do miejscowości Turowo

222846 / 2015-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego w ramach zadania pn.: Przebudowa ul. Nehringa na odcinku od ul. Szosa Polska do ul. Polickiej w Szczecinie wraz z przebudową oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

244427 / 2010-09-08 - Podmiot prawa publicznego

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - Stargard Szczeciński (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
USŁUGI PROJEKTOWE Budowa kompostowni materiałów zielonych z możliwością zagospodarowania osadów ściekowych w miejscowości Łęczyca

46775 / 2013-03-28 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na wykonanie robót remontowych w obiektach służbowych Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przy ul. Kaszubskiej 35

261787 / 2013-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie na zasadzie zaprojektuj i zbuduj zadania pn.: Budowa ul. Stepowej w Szczecinie wraz z odwodnieniem i budową oświetlenia

223225 / 2011-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Koszalin - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wykonanie siedmiu małych placów zabaw o pow.240 m2 w ramach Rządowego programu Radosna szkoła przy placówkach oświatowych w Koszalinie

89618 / 2016-04-14 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: Przebudowa drogi krajowej Nr 20 w miejscowości Śmiadowo

262992 / 2008-12-17 - Uczelnia publiczna

Politechnika Koszalińska Sekcja Zamówień Publicznych - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej przebudowy pomieszczeń w części budynku B-C i C przy ul. Racławickiej 15-17 w Koszalinie

85114 / 2009-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Euroregionalnego Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej przy ul. Przestrzennej 19 w Szczecinie.

104655 / 2009-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łobez - Łobez (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji budowlano-wykonawczej budowy systemu monitoringu wizyjnego miasta Łobez

77136 / 2016-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Świnoujścia - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania: Rewitalizacja powojskowych terenów w celu utworzenia Centrum Usług Mulnik w Świnoujściu

229968 / 2010-07-29 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Dokumentacja projektowa dla zadania pn.: Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu drogi krajowej Nr 3. Przebudowa skrzyżowania Dróg krajowych Nr 26 i Nr 3 w km 149+148 w miejscowości Renice.

539888 / 2013-12-30 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Usługa polegająca na wykonaniu dokumentacji projektowej z częścią kosztową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, uzyskaniu w imieniu Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę oraz sprawowaniu nadzoru autorskiego przyszłych robót wykonywanych według sporządzonej dokumentacji projektowej na realizację zadań polegających na remoncie ogrodzenia oraz budynku nr 1 zlokalizowanym w m. Pleśna oraz zagospodarowaniu terenu przy ww. budynku.

118614 / 2010-04-28 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie opracowań: Studium Korytarzowe, Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe oraz Raport o Oddziaływaniu na Środowisko dla Budowy obwodnicy miejscowości Gryfino w ciągu drogi krajowej nr 31.