Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

54692 / 2013-02-08 - Administracja samorządowa / Powiatowy Urząd Pracy (Nakło nad Notecią)

Usługa szkoleniowa, dla osób bezrobotnych, zarejestrowanych w PUP w Nakle nad Notecią i Filii w Szubinie, polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia o nazwie Kierowca - operator wózków jezdniowych elektrycznych i spalinowych.

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia
Przedmiotem postępowania jest usługa szkoleniowa dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Nakle nad Notecią i Filii w Szubinie o nazwie Kierowca - operator wózków jezdniowych elektrycznych i spalinowych.
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest nabycie uprawnień z zakresu obsługi wózków jezdniowych i uzyskanie uprawnień do wymiany butli gazowej.
Liczba uczestników
Szkolenie przeznaczone jest dla 31 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nakle nad Notecią i Filii w Szubinie.
Zorganizowane musi być w dwóch grupach.
Pierwsze szkolenie - dla 16 osób, finansowane ze środków Funduszu Pracy powinno rozpocząć się w marcu 2013r.
Drugie szkolenie - dla 15 osób, finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego powinno rozpocząć się we wrześniu 2013r.
Liczba godzin szkolenia
Wymagana liczba godzin szkolenia to 67h (bez egzaminu) dla każdego uczestnika szkolenia w tym:
- 52 godzin zajęć teoretycznych
- 15 godzin zajęć praktycznych.
Wykonawca zobowiązany jest do powołania komisji egzaminacyjnej i wyznaczenia daty egzaminu przed podpisaniem umowy.
Dla każdego szkolenia zajęcia teoretyczne mogą być przeprowadzone w jednej grupie natomiast zajęcia praktyczne muszą być prowadzone w grupach. Zamawiający żąda aby grupy były 3 osobowe a zajęcia praktyczne odbywały się w następujący sposób: dwie grupy prowadzone równolegle w godzinach rannych i dwie kolejne grupy prowadzone równolegle w godzinach popołudniowych ( maksymalne ilość osób przeszkolonych jednego dnia to 12). Dla każdej z grup należy przedłożyć harmonogram zajęć praktycznych.
Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
a. Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
b. Łączny czas trwania zajęć w ciągu jednego dnia nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych.
c. Przez jedną godzinę należy rozumieć: 60 minut - 45 minut zajęć edukacyjnych oraz 15 minut przerwy, przy czym długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny jednak zajęcia nie mogą kończyć się przerwą.
d. Realizacja szkolenia odbywać będzie się w ciągu 5 dni tygodnia od poniedziałku do piątku. Zajęcia nie mogą rozpoczynać się nie wcześniej niż o godz.8.00, a kończyć nie później niż o godz. 17.00. Liczba godzin zajęć każdego dnia musi być pełna.
Miejsce realizacji szkolenia
a. Zajęcia muszą odbywać się w Nakle nad Notecią. Wykonawca zobowiązany jest w Wykazie pomieszczeń oraz sprzętu niezbędnego do realizacji przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 7 do SIWZ wskazać dokładny adres miejsca odbywania zajęć. W przypadku zajęć teoretycznych przedstawić opis pomieszczeń oraz informacje o prawie do dysponowania pomieszczeniem i prawem do dysponowania placem do przeprowadzenia zajęć praktycznych.
b. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia zajęć praktycznych poza Nakłem. W takim jednak przypadku Wykonawca zobowiązany jest zapewnić na własny koszt dojazd i powrót uczestnikom szkolenia a podróż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzinę mierząc z Nakła nad Notecią.
c. Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytkowania powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne powinna być wyposażona w tablicę, sprzęt audiowizualny, ułatwiający przekazywanie wiadomości uczestnikom szkolenia musi być wyposażona w odpowiednią, do liczby uczestników, liczbę stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetlona, z odpowiednią temperaturą, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody). Wykonawca powinien wyznaczyć miejsce do przechowywania ubrań wierzchnich.
d. Do zajęć praktycznych Wykonawca musi posiadać co najmniej 2 wózki podnośnikowe i dwóch wykładowców.
e. Szkolenie musi być zrealizowane zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności zgodnie z rozporządzeniem MPiPS z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003r. Nr 169, poz. 1650 z póź.n. zm.),
Materiały dydaktyczne i catering
a. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia bezzwrotnie materiały dydaktyczne przygotowane przez Wykonawcę w postaci długopisu, zeszytu, podręcznika lub skryptu zawierającego zakres tematyczny zawarty w programie szkolenia. Materiały dydaktyczne muszą uwzględniać zakres tematyczny dotyczący realizowanego szkolenia. Dla drugiego szkolenia finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego materiały dydaktyczne muszą być oznakowane logo EFS.
b. Odbiór powyższych materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
c. Wykonawca powinien zapewnić każdego dnia szkolenia catering w postaci: kawy, herbaty lub napojów zimnych w ilości min. 0,5 l na osobę. Wykonawca gwarantuje również podanie każdemu uczestnikowi szkolenia 1 bułki dziennie z wędliną, serem lub warzywami.
Zakres szkolenia
a. Szkolenie powinno obejmować część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z danego zakresu (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl),
b. Szkolenie musi być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia sporządzonym wg wzoru (załącznik nr 8 do SIWZ) oraz zapisami wskazanymi w niniejszych szczegółowych opisach przedmiotu zamówienia.
c. W programie zajęć powinny zostać uwzględnione następujące tematy:
- typy stosowanych wózków jezdniowych,
- budowa wózka,
- czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy z wózkami,
- czynności operatora w czasie pracy z wózkami,
- wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa,
- wiadomości z zakresu BHP,
- wiadomości o dozorze technicznym,
- bezpieczna obsługa i wymiana butli gazowych w wózkach,
- zajęcia praktyczne,
Kurs kończy się egzaminem przed zewnętrzną komisją uprawnioną do egzaminowania z zakresu przeprowadzonego szkolenia
d. Osoba, której nieobecność na zajęciach będzie większa niż 20% godzin przewidzianych programem szkolenia i nie uzupełni wiedzy, nie może uzyskać zaświadczenia o ukończeniu szkolenia i tym samym przystąpić do egzaminu.
e. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, którym nie przysługuje stypendium za okres odbywania szkolenia, oraz którym przysługuje stypendium za okres odbywania szkolenia, w trakcie którego podjęli zatrudnienie, inna pracę zarobkową lub działalność gospodarczą zgodnie z art. 41 ust. 3b oraz art. 41 ust 7 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2008 r. Nr 69 poz.415 z późn. zm.). Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia i należy go uwzględnić w całkowitym koszcie szkolenia.
f. W pkt. 7 Programu szkolenia stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ Wykonawca opisać sposób sprawdzania efektów szkolenia.
Zaświadczenia
a. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy muszą otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z § 75 ust. 3 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. nr 279 poz. 1641) zawierające:
- numer z rejestru,
- imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
- nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
- formę i nazwę szkolenia,
- okres trwania szkolenia,
- miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
-podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniowa przeprowadzającą szkolenie.
b. Każdy uczestnik szkolenia, który zda egzamin przed komisja powołaną przez Wykonawcę, otrzyma również dokument potwierdzający uzyskane kwalifikacje według jednego z następujących przepisów:
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. nr 118, poz. 1263 z póź. zm.) - książeczka operatora ważna na terenie dla całego kraju.
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 roku w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. nr 79, poz. 849 z póź. zm.) - zaświadczenie kwalifikacyjne ważne na terenie dla całego kraju.
Koszt egzaminu należy wliczyć do kosztów szkolenia w ilości jednego podejścia dla każdego uczestnika kursu

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 54692

Data publikacji: 2013-02-08

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Dąbrowskiego 46

Numer domu: 46

Miejscowość: Nakło nad Notecią

Kod pocztowy: 89-100

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 0-52 386 76 10

Numer faxu: 0-52 386 76 13

Adres strony internetowej: www.pupnaklo.pl

Regon: 09251274800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa szkoleniowa, dla osób bezrobotnych, zarejestrowanych w PUP w Nakle nad Notecią i Filii w Szubinie, polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia o nazwie Kierowca - operator wózków jezdniowych elektrycznych i spalinowych.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia
Przedmiotem postępowania jest usługa szkoleniowa dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Nakle nad Notecią i Filii w Szubinie o nazwie Kierowca - operator wózków jezdniowych elektrycznych i spalinowych.
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest nabycie uprawnień z zakresu obsługi wózków jezdniowych i uzyskanie uprawnień do wymiany butli gazowej.
Liczba uczestników
Szkolenie przeznaczone jest dla 31 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nakle nad Notecią i Filii w Szubinie.
Zorganizowane musi być w dwóch grupach.
Pierwsze szkolenie - dla 16 osób, finansowane ze środków Funduszu Pracy powinno rozpocząć się w marcu 2013r.
Drugie szkolenie - dla 15 osób, finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego powinno rozpocząć się we wrześniu 2013r.
Liczba godzin szkolenia
Wymagana liczba godzin szkolenia to 67h (bez egzaminu) dla każdego uczestnika szkolenia w tym:
- 52 godzin zajęć teoretycznych
- 15 godzin zajęć praktycznych.
Wykonawca zobowiązany jest do powołania komisji egzaminacyjnej i wyznaczenia daty egzaminu przed podpisaniem umowy.
Dla każdego szkolenia zajęcia teoretyczne mogą być przeprowadzone w jednej grupie natomiast zajęcia praktyczne muszą być prowadzone w grupach. Zamawiający żąda aby grupy były 3 osobowe a zajęcia praktyczne odbywały się w następujący sposób: dwie grupy prowadzone równolegle w godzinach rannych i dwie kolejne grupy prowadzone równolegle w godzinach popołudniowych ( maksymalne ilość osób przeszkolonych jednego dnia to 12). Dla każdej z grup należy przedłożyć harmonogram zajęć praktycznych.
Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
a. Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
b. Łączny czas trwania zajęć w ciągu jednego dnia nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych.
c. Przez jedną godzinę należy rozumieć: 60 minut - 45 minut zajęć edukacyjnych oraz 15 minut przerwy, przy czym długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny jednak zajęcia nie mogą kończyć się przerwą.
d. Realizacja szkolenia odbywać będzie się w ciągu 5 dni tygodnia od poniedziałku do piątku. Zajęcia nie mogą rozpoczynać się nie wcześniej niż o godz.8.00, a kończyć nie później niż o godz. 17.00. Liczba godzin zajęć każdego dnia musi być pełna.
Miejsce realizacji szkolenia
a. Zajęcia muszą odbywać się w Nakle nad Notecią. Wykonawca zobowiązany jest w Wykazie pomieszczeń oraz sprzętu niezbędnego do realizacji przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 7 do SIWZ wskazać dokładny adres miejsca odbywania zajęć. W przypadku zajęć teoretycznych przedstawić opis pomieszczeń oraz informacje o prawie do dysponowania pomieszczeniem i prawem do dysponowania placem do przeprowadzenia zajęć praktycznych.
b. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia zajęć praktycznych poza Nakłem. W takim jednak przypadku Wykonawca zobowiązany jest zapewnić na własny koszt dojazd i powrót uczestnikom szkolenia a podróż w jedną stronę nie może być dłuższa niż 1 godzinę mierząc z Nakła nad Notecią.
c. Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytkowania powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne powinna być wyposażona w tablicę, sprzęt audiowizualny, ułatwiający przekazywanie wiadomości uczestnikom szkolenia musi być wyposażona w odpowiednią, do liczby uczestników, liczbę stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetlona, z odpowiednią temperaturą, przewietrzana. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody). Wykonawca powinien wyznaczyć miejsce do przechowywania ubrań wierzchnich.
d. Do zajęć praktycznych Wykonawca musi posiadać co najmniej 2 wózki podnośnikowe i dwóch wykładowców.
e. Szkolenie musi być zrealizowane zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności zgodnie z rozporządzeniem MPiPS z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003r. Nr 169, poz. 1650 z póź.n. zm.),
Materiały dydaktyczne i catering
a. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia bezzwrotnie materiały dydaktyczne przygotowane przez Wykonawcę w postaci długopisu, zeszytu, podręcznika lub skryptu zawierającego zakres tematyczny zawarty w programie szkolenia. Materiały dydaktyczne muszą uwzględniać zakres tematyczny dotyczący realizowanego szkolenia. Dla drugiego szkolenia finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego materiały dydaktyczne muszą być oznakowane logo EFS.
b. Odbiór powyższych materiałów dydaktycznych potwierdzony zostanie przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
c. Wykonawca powinien zapewnić każdego dnia szkolenia catering w postaci: kawy, herbaty lub napojów zimnych w ilości min. 0,5 l na osobę. Wykonawca gwarantuje również podanie każdemu uczestnikowi szkolenia 1 bułki dziennie z wędliną, serem lub warzywami.
Zakres szkolenia
a. Szkolenie powinno obejmować część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z danego zakresu (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl),
b. Szkolenie musi być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia sporządzonym wg wzoru (załącznik nr 8 do SIWZ) oraz zapisami wskazanymi w niniejszych szczegółowych opisach przedmiotu zamówienia.
c. W programie zajęć powinny zostać uwzględnione następujące tematy:
- typy stosowanych wózków jezdniowych,
- budowa wózka,
- czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy z wózkami,
- czynności operatora w czasie pracy z wózkami,
- wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa,
- wiadomości z zakresu BHP,
- wiadomości o dozorze technicznym,
- bezpieczna obsługa i wymiana butli gazowych w wózkach,
- zajęcia praktyczne,
Kurs kończy się egzaminem przed zewnętrzną komisją uprawnioną do egzaminowania z zakresu przeprowadzonego szkolenia
d. Osoba, której nieobecność na zajęciach będzie większa niż 20% godzin przewidzianych programem szkolenia i nie uzupełni wiedzy, nie może uzyskać zaświadczenia o ukończeniu szkolenia i tym samym przystąpić do egzaminu.
e. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, którym nie przysługuje stypendium za okres odbywania szkolenia, oraz którym przysługuje stypendium za okres odbywania szkolenia, w trakcie którego podjęli zatrudnienie, inna pracę zarobkową lub działalność gospodarczą zgodnie z art. 41 ust. 3b oraz art. 41 ust 7 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2008 r. Nr 69 poz.415 z późn. zm.). Okres ubezpieczenia obejmie cały okres trwania szkolenia i należy go uwzględnić w całkowitym koszcie szkolenia.
f. W pkt. 7 Programu szkolenia stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ Wykonawca opisać sposób sprawdzania efektów szkolenia.
Zaświadczenia
a. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy muszą otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z § 75 ust. 3 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. nr 279 poz. 1641) zawierające:
- numer z rejestru,
- imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
- nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
- formę i nazwę szkolenia,
- okres trwania szkolenia,
- miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
-podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniowa przeprowadzającą szkolenie.
b. Każdy uczestnik szkolenia, który zda egzamin przed komisja powołaną przez Wykonawcę, otrzyma również dokument potwierdzający uzyskane kwalifikacje według jednego z następujących przepisów:
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. nr 118, poz. 1263 z póź. zm.) - książeczka operatora ważna na terenie dla całego kraju.
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 roku w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. nr 79, poz. 849 z póź. zm.) - zaświadczenie kwalifikacyjne ważne na terenie dla całego kraju.
Koszt egzaminu należy wliczyć do kosztów szkolenia w ilości jednego podejścia dla każdego uczestnika kursu

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie złożonych przez Wykonawców oświadczeń i dokumentów w zakresie wykazania spełnienia warunków, o których mowa w art.22 ust. 1 ustawy.

Wiedza i doświadczenie:
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie złożonych przez Wykonawców oświadczeń i dokumentów w zakresie wykazania spełnienia warunków, o których mowa w art.22 ust. 1 ustawy. Zamawiający uzna, że warunek ten został spełniony, w sytuacji gdy Wykonawca wykaże w Wykazie wykonanych szkoleń grupowych o tej samej tematyce co przedmiot postępowania - stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - to w tym okresie, zrealizował minimum 2 szkolenia grupowe (grupa - min 10 osób) o tej samej tematyce co przedmiot postępowania czyli Kierowca - operator wózków jezdniowych elektrycznych i spalinowych.

Potencjał techniczny:
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie złożonych przez Wykonawców oświadczeń i dokumentów w zakresie wykazania spełnienia warunków, o których mowa w art.22 ust. 1 ustawy. Zamawiający uzna, że warunek ten został spełniony, w sytuacji gdy Wykonawca wykaże dysponowanie narzędziami, wyposażeniem i urządzeniami technicznymi, które należy wykazać w Wykazie pomieszczeń oraz sprzętu niezbędnego do realizacji przedmiotu postępowania - zał. nr 7 do SIWZ, niezbędnymi do realizacji zamówienia przez posiadanie:
- pomieszczenia umożliwiającego realizację zajęć teoretycznych i egzaminu teoretycznego dostosowanego do potrzeb danego szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków jego realizacji zgodnie z opisem pkt. 6 zał. nr 1 do SIWZ.
- placu manewrowego, przystosowanego do realizacji zajęć praktycznych i egzaminu praktycznego dostosowanych do potrzeb danego szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków jego realizacji,
- wyposażenia dydaktycznego i urządzeń technicznych umożliwiających realizację zajęć tj. np.: tablica klasyczna lub magnetyczna, flipchart, sprzęt audiowizualny, 2 wózki podnośnikowe.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie złożonych przez Wykonawców oświadczeń i dokumentów w zakresie wykazania spełnienia warunków, o których mowa w art.22 ust. 1 ustawy. Zamawiający uzna, że warunek ten został spełniony, w sytuacji gdy Wykonawca wykaże posiadanie kadry dydaktycznej uczestniczącej w wykonaniu zamówienia posiadającej odpowiednie kwalifikacje zawodowe, wykształcenie lub doświadczenie potrzebne do realizacji szkolenia. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował minimum 1 wykładowcą do zajęć teoretycznych oraz 2 wykładowcami do zajęć praktycznych, gwarantując prawidłową realizację szkolenia.

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie złożonych przez Wykonawców oświadczeń i dokumentów w zakresie wykazania spełnienia warunków, o których mowa w art.22 ust. 1 ustawy.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Programu szkolenia zgodnie ze wzorem Zamawiającego (zał. nr 8 do SIWZ) uwzględniając opis Zamawiającego zawarty w Szczegółowym opisie przedmiotu postępowania - zał. nr 1 do SIWZ.

inne_dokumenty:
a. Pełnomocnictwo, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik lub osoba upoważniona.
b. Certyfikaty jakości usług (o ile Wykonawca je posiada) wydane przez instytucje do tego uprawnione.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
a. zmiany ilości uczestników szkolenia w przypadku niepodjęcia lub rezygnacji uczestnika szkolenia,
b. zmiany terminu realizacji szkolenia na wniosek Wykonawcy za zgodą Zamawiającego lub na wniosek Zamawiającego za zgodą Wykonawcy,
c. zmiany osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia w wyniku zdarzeń losowych, których Wykonawca nie mógł wcześniej przewidzieć (np. choroba, wypadek itp.). Zamawiający zastrzega sobie jednak, że w przypadku zmiany kadry dydaktycznej Wykonawca jest zobowiązany zapewnić nową osobę posiadającą minimalne kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie do osoby wykazanej w Wykazie - załączniku nr 5 do SIWZ.
d. zmiany miejsca odbywania szkolenia w wyniku zdarzeń losowych, których Wykonawca nie mógł wcześniej przewidzieć. Dokonana zmiana nie może prowadzić do obniżenia wymagań jakie Zamawiający określił w SIWZ.
e. zmiany dokumentacji szkolenia, gdy konieczność jej dokonania wynika ze zdarzeń, których nie można było wcześniej przewidzieć.
f. zmiany źródła finansowania osób skierowanych na szkolenie.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2: Posiadanie certyfikatu jakości usług

Znaczenie kryterium 2: 10

Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie Wykonawcy w prowadzeniu szkoleń w przedmiotowym zakresie

Znaczenie kryterium 3: 30

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pupnaklo.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Dąbrowskiego 46
89-100 Nakło nad Notecią
III piętro, pok.312a

Data składania wniosków, ofert: 18/02/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Dąbrowskiego 46
89-100 Nakło nad Notecią
III piętro, pok.308 Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Źródłem finansowania szkolenia jest Europejski Fundusz Społeczny w ramach projektu Aktywność - Twój sposób na sukces w ramach PO KL Poddziałania 6.1.3 oraz ze środków Fundusz Pracy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Podobne przetargi

295138 / 2014-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Uprawnienia elektroenergetyczne do 1 kV

355766 / 2011-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Stolno - Stolno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Opłata skarbowa w praktyce w jednostkach samorządu terytorialnego

256077 / 2010-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Augustów (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa pn. Opiekun osób starszych z językiem niemieckim

126732 / 2010-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
realizację 2 szkoleń dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie, finansowanych ze środków EFS w ramach PO KL Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.2 projekt pt. Światło w mroku

180078 / 2010-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkoleń grupowych w ramach 4 zadań (części).

233050 / 2011-08-05 - Inny: Powiatowa SamorzÄ…dowa Jednostka Organizacyjna

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Wąbrzeźno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie usług szkoleniowych dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin zastępczych dla projektu Aktywna integracja drogą do skutecznego rozwiązywania problemów społecznych w Powiecie Wąbrzeskim realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

200190 / 2010-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Nowy Dwór Gdański (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
organizacja i przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie: Uprawnienia elektroenergetyczne do 1 KV - SEP

294690 / 2012-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Chodecz - Chodecz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kompleksowych usług szkoleniowych w ramach projektu Kurs na siebie

197967 / 2014-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Pleszew (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
sprzedawca - magazynier z obsługa kasy fiskalnej i wózka jezdniowego z wymianą butli gazowej zakończony egzaminem UDT

10100 / 2014-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na wybór Wykonawcy szkolenia, według kodu określonego we Wspólnym Słowniku Zamówień 80500000-9 Usługi szkoleniowe, w zakresie: ABC Przedsiębiorczości dla 26 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie Trybunalskim. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, tytuł projektu: Od pomysłu do realizacji.

21645 / 2013-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia technolog robót wykończeniowych dla 12 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie. Postępowanie oznaczone nr CAZ.4231.42.2013.RI

165597 / 2015-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Spawanie metodą TIG (proces 141) - moduł I, II, III oraz egzamin DNV

236282 / 2013-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Specjalistyczne zajęcia zawodowe przygotowujące do uzyskania nowych uprawnień zawodowych - szkolenie na barmana realizowane w ramach Projektu systemowego pn. Nowa jakość kształcenia zawodowego w województwie kujawsko - pomorskim realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego