Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

66025 / 2014-03-27 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy w Mniowie (Mniów)

Przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu

Opis zamówienia

1. Przeprowadzenie szkoleń 54 uczestników projektu (Beneficjentów Ostatecznych), z zakresu obsługi sprzętu komputerowego oraz aplikacji komputerowych i internetu, w wymiarze nie mniejszym niż 50 godzin lekcyjnych na osobę.
Program szkolenia powinien obejmować co najmniej następujące zagadnienia podzielone odpowiednio na trzy moduły:
1.1. Informacje podstawowe:
a) zasady bezpiecznej i higienicznej pracy z komputerem,
b) podstawowe informacje o komputerze: rodzaje, typy,budowa,
c) podstawowe elementy zestawu komputerowego,
d) uruchamianie i kończenie pracy z komputerem.
1.2. System operacyjny:
a) podstawowe elementy systemu operacyjnego,
b) pliki i foldery,
c) tworzenie i usuwanie, zapisywanie, zmiana nazwy, kopiowanie i przenoszenie plików i folderów.
1.3. Praca z edytorem tekstu:
a) zapoznanie się z klawiaturą komputera,
b) tworzenie polskich znaków,
c) formatowanie tekstu.
1.4. Podstawy pracy z arkuszem kalkulacyjnym.
a) budowa arkusza / skoroszytu,
b) wprowadzanie danych,
c) zastosowanie formuł.
1.5. Podstawy korzystania z Internetu:
a) pojęcie Internetu,
b) rodzaje usług /czat, poczta e-mail, p2p, itp./,
c) wyszukiwanie informacji na zadany temat,
d) formularze elektroniczne.
1.6. Zastosowanie i możliwości przeglądarek internetowych:
a) omówienie i konfiguracja przeglądarki,
b) zasady wprowadzania adresów stron internetowych,
c) wyszukiwanie stron internetowych.
1.7. Poczta elektroniczna - e-mail:
a) pojęcie poczty elektronicznej,
b) budowa adresu mailowego,
c) tworzenie konta pocztowego na wybranym portalu internetowym,
d) obsługa poczty: tworzenie, wysyłanie, odbieranie wiadomości e-mail,
e) wysyłanie, odbieranie wiadomości z załącznikami,
f) foldery na poczcie i zarządzanie pocztą.
1.8. Bankowość Internetowa:
a) pojęcie bankowości internetowej,
b) jak aplikować o założenie konta,
c) prezentacja multimedialna sposobu logowania i używanie standardowej strony internetowej konta.
Wykonawca opracuje szczegółowy program szkolenia, który musi uwzględniać podstawowy poziom nabywanej wiedzy z zakresy opisanego powyżej przez uczestnika szkolenia.
W ciągu 7 dni roboczych od zawarcia umowy Wykonawca przedłoży do akceptacji Zamawiającego harmonogram zajęć uwzględniający miejsca i terminy szkolenia dla poszczególnych grup szkoleniowych.
Zamawiający przewidział podział 54 uczestników na 4 grupy (3 grupy po 14 osób, 1 grupa 12 osób).
Rekrutację na szkolenia prowadzi Zamawiający.
2. Przeprowadzenie szkoleń 9 osób z zakresu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, stanowiących kadrę koordynującą i wspierającą Projekt w wymiarze nie mniejszym niż 16 godziny lekcyjne na osobę.
Program szkolenia powinien obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
2.1. Informacje nt. Wykluczenia cyfrowego i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.
a) Pojęcie i definicje.
b) Skala zjawiska w Europie, Polsce i w województwie świętokrzyskim i gminie Mniów.
c) Podstawowe dokumenty strategiczne europejskie, krajowe i regionalne.
d) Programy finansujące projekty przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu
2.2. Projekt Bliżej e-świata - szerokopasmowy internet dla mieszkańców Gminy na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu.
2.3. Cele i zakres wykorzystania pracowni komputerowych udostępnianych w ramach działań koordynacyjnych projektu.
2.4. Szkolenie interpersonalne opiekunów sal z zakresu obsługi sal, serwisu udostępnianego sprzętu oraz ogólnych zasad obsługi komputera umożliwiających ewentualną pomoc korzystającym ze sprzętu.
Wykonawca opracuje szczegółowy program szkolenia, który musi uwzględniać w/w zakres wiedzy nabyty przez uczestnika szkolenia.
W ciągu 7 dni roboczych od zawarcia umowy Wykonawca przedłoży do akceptacji Zamawiającego harmonogram zajęć uwzględniający miejsca i terminy szkolenia dla grupy szkoleniowej.
Zamawiający przewidział 1 grupę szkoleniową w liczbie 9 osób.
Rekrutację na szkolenia prowadzi Zamawiający.
3. Opracowanie, wydruk podręczników / materiałów szkoleniowych, materiałów ćwiczeniowych, prezentacji multimedialnych, programu szkoleń uwzględniających zakres planowanych szkoleń w w/w grupach szkoleniowe oraz dostawę notatnika formatu A-5 i długopis / ołówka - po 1 kpl. dla każdego uczestnika szkolenia.
4. Wynajem sal szkoleniowych wraz z niezbędnym wyposażeniem umożliwiającym przeprowadzenie szkolenia z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu - w liczbie zapewniającej terminową realizację szkoleń i zlokalizowanych na terenie Gminy
Mniów.
5. Zapewnienie wyżywienia dla uczestników szkoleń w ramach którego:
5.1. każdy uczestnik będzie miał zapewniona wodę, herbatę i kawę wraz z cukrem i śmietanką w ilości dostosowanej do czasu szkolenia w każdym dniu szkolenia,
5.2. ciastka i herbatniki w ilości nie mniejszej niż 15 dkg na osobę na każdy dzień szkolenia,
5.3. każdy uczestnik będzie miał zapewnioną drożdżówkę w każdym dniu szkolenia.
6. Zapewnienie minimum 3 trenerów posiadających odpowiednie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie do prowadzenia szkoleń w danym zakresie.
Minimalne wymagania dotyczące szkoleń:
Obowiązkiem Wykonawcy będzie:
1) Przeprowadzenie szkoleń z zakresu:
a) obsługi komputera dla 54 beneficjentów ostatecznych w 4 grupach (3 grupy po 14 osób, 1 grupa 12 osób) o podstawowym stopniu zaawansowania, dostosowanym do
indywidualnych potrzeb i możliwości Uczestników. Łączna liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika - 50 godzin.
b) podniesienia kompetencji kadry koordynującej projekt dla 8 osób w ramach 1 grupy szkoleniowej. Łączna liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika - 50 godzin.
Wykonawca powinien opracować harmonogram szkolenia dla w/w grup uwzględniający dzienny czas trwania zajęć nie dłuższy niż 8 godziny dydaktycznych dla jednej grupy w każdej ze wskazanych lokalizacji w godzinach 9.00 -18.00.
Szkolenia mogą odbywać się we wszystkich dniach tygodnia, od poniedziałku do niedzieli w przedziale godzinowym wskazanym powyżej.
Godzina zegarowa szkolenia liczy 60 minut i obejmuje godzinę dydaktyczną liczącą 45 min oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.
Pełne przeszkolenie jednej grupy uczestników szkoleń określonych w lit. a) powinno być przeprowadzone w ciągu maksymalnie 10 spotkań szkoleniowych (np. 10 dni po 5 godzin). Pełne przeszkolenie uczestników szkoleń określonych w lit. b) powinno być
przeprowadzone w ciągu maksymalnie 2 spotkań szkoleniowych (2 dni po 8 godzin).
Podstawą rozliczenia będzie ilość faktycznie zrealizowanych godzin dydaktycznych wskazana w dzienniku szkoleniowym, prowadzonym dla każdego dnia i grupy odrębnie.
Szkolenia mogą odbywać się równocześnie dla różnych grup w tym samym terminie i godzinach we wskazanych lokalizacjach. W takim przypadku każda z grup musi być prowadzona przez innego trenera.
2) Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia ewentualnych kosztów dojazdu, zakwaterowania, wyżywienia trenerów w czasie szkoleń (koszty te są pokrywane samodzielnie przez podmiot realizujący szkolenie w ramach wynagrodzenia za przeprowadzenie zajęć).
3) W przypadku zaistnienia wyjątkowych okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie danego szkolenia przez trenera wskazanego w ofercie, Wykonawca ma prawo do wskazania innego trenera, który to szkolenie poprowadzi, pod warunkiem, iż trener pełniący zastępstwo spełnia kryteria wskazane w niniejszym zamówieniu oraz Wykonawca uzyska aprobatę Zamawiającego na wprowadzenie
zmiany.
4) Opracowanie, przygotowanie i dostarczenie na miejsce szkolenia, dla każdego uczestnika materiałów szkoleniowych.
a) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania scalonych (np. bindowanych) materiałów szkoleniowych w formie drukowanej dla wszystkich uczestników szkolenia + jeden komplet dodatkowo na potrzeby archiwalne projektu. Materiały powinny
zawierać m.in.:
- program szkolenia,
- teoretyczne wprowadzenie w zagadnienia poszczególnych zakresów szkoleń,
- kompletną treść prezentacji multimedialnej wykorzystywanej przez prowadzącego w trakcie szkolenia,
- materiał ćwiczeniowo - warsztatowy realizowany przez uczestników szkolenia,
- notatnik formatu A-5,
- długopis lub ołówek,
b) Jeden egzemplarz materiałów szkoleniowych w wersji elektronicznej (np. format - word, Excel, prezentacja multimedialna) przekazany zostanie na adres e-mail wskazany przez Zamawiającego lub na płycie CD - nie później niż na 10 dni przed terminem szkolenia, w celu akceptacji materiałów.
c) Na materiałach szkoleniowych Wykonawca umieści nazwę i logo Zamawiającego, tytuł projektu oraz oznaczenia i opisy dotyczące współfinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodne z Wytycznymi w zakresie
oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
5) Zapewni właściwe oznakowanie miejsca szkolenia - zgodnie z wymogami promocji Projektu (materiały zapewnia Zamawiający; odbiór w siedzibie Zamawiającego).
6) Wydanie każdemu uczestnikowi szkolenia, certyfikatu ukończenia szkolenia współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, który będzie zawierał między innymi informację o ilości godzin i zrealizowanym zakresie
tematycznym oraz oznaczenia dotyczące współfinansowania Projektu.
Warunkiem wydania zaświadczenia jest udział uczestników szkoleń w co najmniej 80% godzin szkoleniowych określonych w programie szkolenia.
7) Prowadzenie dokumentacji z przebiegu szkolenia tj. dzienników zajęć edukacyjnych zawierających listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych.
8) Umożliwienie Zamawiającemu oraz innym uprawnionym podmiotom przeprowadzenia kontroli prawidłowości realizacji usługi, w tym m.in. prowadzonej dokumentacji, instruktorów i osób szkolonych w dowolnym momencie realizacji usługi, zarówno w siedzibie Wykonawcy, jak i w miejscu realizacji usługi.
9) Przeprowadzenie badań jakości szkolenia (badanie ankietowe po zakończeniu szkolenia prowadzone wśród uczestników dotyczące odczuć związanych z przeprowadzonym szkoleniem: ocena szkolenia ogółem, ocena trenera, ocena materiałów szkoleniowych, ocena dobrych i słabych stron szkolenia) oraz opracowanie w formie pisemnej i przekazanie wyników tych badań (ankiety)
Zamawiającemu.
10) Zgłaszanie Zamawiającemu w formie pisemnej lub e-mailem w terminie 1 dnia od zaistnienia zdarzenia:
a) wszelkich nieobecności uczestników na szkoleniu,
b) przypadków rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu w trakcie jego trwania,
c) wszelkich innych zmian dotyczących szkolenia np.: nie rozpoczęcia szkolenia, przerw w szkoleniu.
11) Przygotowania pisemnego Protokołu z realizacji usługi szkoleniowej, nie później niż w terminie 14 dni po zakończeniu szkolenia, zawierającego podsumowanie całego szkolenia, do którego będą dołączone w szczególności:
a) 1 egzemplarz materiałów szkoleniowych,
b) lista obecności zawierającą potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych przez uczestników,
c) karta ewidencji czasu pracy trenera/trenerów,
d) dzienniki zajęć edukacyjnych zawierające wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
e) przeprowadzone badania ankietowe wraz z opracowaniem ich wyników,
f) rejestr wydanych uczestnikom certyfikatów o ukończeniu szkolenia, w którym wzięli udział.
Wykonawca skonsultuje się z Zamawiającym w celu ustalenia wzoru certyfikatu i przedstawi go Zamawiającemu do akceptacji nie później niż na 5 dni przed terminem zakończenia szkolenia.
12) Wyjaśnienia lub uzupełnienia Protokół, o którym mowa w pkt 11, w terminie 5 dni od daty otrzymania uwag od Zamawiającego.
Minimalne wymagania dotyczące sali szkoleniowej
Obowiązkiem Wykonawcy jest:
1) Zapewnienie sali dydaktycznej.
Zapewnienia sali lub sal dydaktycznych z odpowiednim sprzętem niezbędnym do zrealizowania przedmiotowego zamówienia, przy czym zajęcia muszą odbywać się w pomieszczeniach, gdzie zapewnione są właściwe warunki BHP i p.poż. oraz zaplecze
socjalne, w tym dostęp do WC zaopatrzonego w środki higieny. Sale w przypadku zajęć teoretycznych powinny być wyposażone co najmniej w tablicę standardową lub tablicę flipchart, stanowiska komputerowe w minimalnej ilości odpowiadającej liczbie grupy szkoleniowej wraz z dostępem do Internetu oraz zainstalowanym
systemem operacyjnym Windows 7, oprogramowaniem biurowym Open Office w wersji 4.2 składającym się z minimum edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego, przeglądarką internetową Mozilla Firefox, programem pocztowym Mozilla Thunderbird .
Sale powinny być zlokalizowane na terenie Gminy Mniów.
Preferowane lokalizacje to następujące miejscowości gminy: Mniów, Grzymałków, Rogowice, Zaborowice, Cierchy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 66025

Data publikacji: 2014-03-27

Nazwa: Urząd Gminy w Mniowie

Ulica: ul. Centralna 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Mniów

Kod pocztowy: 26-080

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: +48 41 3737002

Numer faxu: +48 41 3737004

Adres strony internetowej: www.mniow.pl

Regon: 00054988400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przeprowadzenie szkoleń 54 uczestników projektu (Beneficjentów Ostatecznych), z zakresu obsługi sprzętu komputerowego oraz aplikacji komputerowych i internetu, w wymiarze nie mniejszym niż 50 godzin lekcyjnych na osobę.
Program szkolenia powinien obejmować co najmniej następujące zagadnienia podzielone odpowiednio na trzy moduły:
1.1. Informacje podstawowe:
a) zasady bezpiecznej i higienicznej pracy z komputerem,
b) podstawowe informacje o komputerze: rodzaje, typy,budowa,
c) podstawowe elementy zestawu komputerowego,
d) uruchamianie i kończenie pracy z komputerem.
1.2. System operacyjny:
a) podstawowe elementy systemu operacyjnego,
b) pliki i foldery,
c) tworzenie i usuwanie, zapisywanie, zmiana nazwy, kopiowanie i przenoszenie plików i folderów.
1.3. Praca z edytorem tekstu:
a) zapoznanie się z klawiaturą komputera,
b) tworzenie polskich znaków,
c) formatowanie tekstu.
1.4. Podstawy pracy z arkuszem kalkulacyjnym.
a) budowa arkusza / skoroszytu,
b) wprowadzanie danych,
c) zastosowanie formuł.
1.5. Podstawy korzystania z Internetu:
a) pojęcie Internetu,
b) rodzaje usług /czat, poczta e-mail, p2p, itp./,
c) wyszukiwanie informacji na zadany temat,
d) formularze elektroniczne.
1.6. Zastosowanie i możliwości przeglądarek internetowych:
a) omówienie i konfiguracja przeglądarki,
b) zasady wprowadzania adresów stron internetowych,
c) wyszukiwanie stron internetowych.
1.7. Poczta elektroniczna - e-mail:
a) pojęcie poczty elektronicznej,
b) budowa adresu mailowego,
c) tworzenie konta pocztowego na wybranym portalu internetowym,
d) obsługa poczty: tworzenie, wysyłanie, odbieranie wiadomości e-mail,
e) wysyłanie, odbieranie wiadomości z załącznikami,
f) foldery na poczcie i zarządzanie pocztą.
1.8. Bankowość Internetowa:
a) pojęcie bankowości internetowej,
b) jak aplikować o założenie konta,
c) prezentacja multimedialna sposobu logowania i używanie standardowej strony internetowej konta.
Wykonawca opracuje szczegółowy program szkolenia, który musi uwzględniać podstawowy poziom nabywanej wiedzy z zakresy opisanego powyżej przez uczestnika szkolenia.
W ciągu 7 dni roboczych od zawarcia umowy Wykonawca przedłoży do akceptacji Zamawiającego harmonogram zajęć uwzględniający miejsca i terminy szkolenia dla poszczególnych grup szkoleniowych.
Zamawiający przewidział podział 54 uczestników na 4 grupy (3 grupy po 14 osób, 1 grupa 12 osób).
Rekrutację na szkolenia prowadzi Zamawiający.
2. Przeprowadzenie szkoleń 9 osób z zakresu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, stanowiących kadrę koordynującą i wspierającą Projekt w wymiarze nie mniejszym niż 16 godziny lekcyjne na osobę.
Program szkolenia powinien obejmować co najmniej następujące zagadnienia:
2.1. Informacje nt. Wykluczenia cyfrowego i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.
a) Pojęcie i definicje.
b) Skala zjawiska w Europie, Polsce i w województwie świętokrzyskim i gminie Mniów.
c) Podstawowe dokumenty strategiczne europejskie, krajowe i regionalne.
d) Programy finansujące projekty przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu
2.2. Projekt Bliżej e-świata - szerokopasmowy internet dla mieszkańców Gminy na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu.
2.3. Cele i zakres wykorzystania pracowni komputerowych udostępnianych w ramach działań koordynacyjnych projektu.
2.4. Szkolenie interpersonalne opiekunów sal z zakresu obsługi sal, serwisu udostępnianego sprzętu oraz ogólnych zasad obsługi komputera umożliwiających ewentualną pomoc korzystającym ze sprzętu.
Wykonawca opracuje szczegółowy program szkolenia, który musi uwzględniać w/w zakres wiedzy nabyty przez uczestnika szkolenia.
W ciągu 7 dni roboczych od zawarcia umowy Wykonawca przedłoży do akceptacji Zamawiającego harmonogram zajęć uwzględniający miejsca i terminy szkolenia dla grupy szkoleniowej.
Zamawiający przewidział 1 grupę szkoleniową w liczbie 9 osób.
Rekrutację na szkolenia prowadzi Zamawiający.
3. Opracowanie, wydruk podręczników / materiałów szkoleniowych, materiałów ćwiczeniowych, prezentacji multimedialnych, programu szkoleń uwzględniających zakres planowanych szkoleń w w/w grupach szkoleniowe oraz dostawę notatnika formatu A-5 i długopis / ołówka - po 1 kpl. dla każdego uczestnika szkolenia.
4. Wynajem sal szkoleniowych wraz z niezbędnym wyposażeniem umożliwiającym przeprowadzenie szkolenia z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu - w liczbie zapewniającej terminową realizację szkoleń i zlokalizowanych na terenie Gminy
Mniów.
5. Zapewnienie wyżywienia dla uczestników szkoleń w ramach którego:
5.1. każdy uczestnik będzie miał zapewniona wodę, herbatę i kawę wraz z cukrem i śmietanką w ilości dostosowanej do czasu szkolenia w każdym dniu szkolenia,
5.2. ciastka i herbatniki w ilości nie mniejszej niż 15 dkg na osobę na każdy dzień szkolenia,
5.3. każdy uczestnik będzie miał zapewnioną drożdżówkę w każdym dniu szkolenia.
6. Zapewnienie minimum 3 trenerów posiadających odpowiednie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie do prowadzenia szkoleń w danym zakresie.
Minimalne wymagania dotyczące szkoleń:
Obowiązkiem Wykonawcy będzie:
1) Przeprowadzenie szkoleń z zakresu:
a) obsługi komputera dla 54 beneficjentów ostatecznych w 4 grupach (3 grupy po 14 osób, 1 grupa 12 osób) o podstawowym stopniu zaawansowania, dostosowanym do
indywidualnych potrzeb i możliwości Uczestników. Łączna liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika - 50 godzin.
b) podniesienia kompetencji kadry koordynującej projekt dla 8 osób w ramach 1 grupy szkoleniowej. Łączna liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika - 50 godzin.
Wykonawca powinien opracować harmonogram szkolenia dla w/w grup uwzględniający dzienny czas trwania zajęć nie dłuższy niż 8 godziny dydaktycznych dla jednej grupy w każdej ze wskazanych lokalizacji w godzinach 9.00 -18.00.
Szkolenia mogą odbywać się we wszystkich dniach tygodnia, od poniedziałku do niedzieli w przedziale godzinowym wskazanym powyżej.
Godzina zegarowa szkolenia liczy 60 minut i obejmuje godzinę dydaktyczną liczącą 45 min oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.
Pełne przeszkolenie jednej grupy uczestników szkoleń określonych w lit. a) powinno być przeprowadzone w ciągu maksymalnie 10 spotkań szkoleniowych (np. 10 dni po 5 godzin). Pełne przeszkolenie uczestników szkoleń określonych w lit. b) powinno być
przeprowadzone w ciągu maksymalnie 2 spotkań szkoleniowych (2 dni po 8 godzin).
Podstawą rozliczenia będzie ilość faktycznie zrealizowanych godzin dydaktycznych wskazana w dzienniku szkoleniowym, prowadzonym dla każdego dnia i grupy odrębnie.
Szkolenia mogą odbywać się równocześnie dla różnych grup w tym samym terminie i godzinach we wskazanych lokalizacjach. W takim przypadku każda z grup musi być prowadzona przez innego trenera.
2) Wykonawca zobowiązany jest do pokrycia ewentualnych kosztów dojazdu, zakwaterowania, wyżywienia trenerów w czasie szkoleń (koszty te są pokrywane samodzielnie przez podmiot realizujący szkolenie w ramach wynagrodzenia za przeprowadzenie zajęć).
3) W przypadku zaistnienia wyjątkowych okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie danego szkolenia przez trenera wskazanego w ofercie, Wykonawca ma prawo do wskazania innego trenera, który to szkolenie poprowadzi, pod warunkiem, iż trener pełniący zastępstwo spełnia kryteria wskazane w niniejszym zamówieniu oraz Wykonawca uzyska aprobatę Zamawiającego na wprowadzenie
zmiany.
4) Opracowanie, przygotowanie i dostarczenie na miejsce szkolenia, dla każdego uczestnika materiałów szkoleniowych.
a) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania scalonych (np. bindowanych) materiałów szkoleniowych w formie drukowanej dla wszystkich uczestników szkolenia + jeden komplet dodatkowo na potrzeby archiwalne projektu. Materiały powinny
zawierać m.in.:
- program szkolenia,
- teoretyczne wprowadzenie w zagadnienia poszczególnych zakresów szkoleń,
- kompletną treść prezentacji multimedialnej wykorzystywanej przez prowadzącego w trakcie szkolenia,
- materiał ćwiczeniowo - warsztatowy realizowany przez uczestników szkolenia,
- notatnik formatu A-5,
- długopis lub ołówek,
b) Jeden egzemplarz materiałów szkoleniowych w wersji elektronicznej (np. format - word, Excel, prezentacja multimedialna) przekazany zostanie na adres e-mail wskazany przez Zamawiającego lub na płycie CD - nie później niż na 10 dni przed terminem szkolenia, w celu akceptacji materiałów.
c) Na materiałach szkoleniowych Wykonawca umieści nazwę i logo Zamawiającego, tytuł projektu oraz oznaczenia i opisy dotyczące współfinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodne z Wytycznymi w zakresie
oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
5) Zapewni właściwe oznakowanie miejsca szkolenia - zgodnie z wymogami promocji Projektu (materiały zapewnia Zamawiający; odbiór w siedzibie Zamawiającego).
6) Wydanie każdemu uczestnikowi szkolenia, certyfikatu ukończenia szkolenia współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, który będzie zawierał między innymi informację o ilości godzin i zrealizowanym zakresie
tematycznym oraz oznaczenia dotyczące współfinansowania Projektu.
Warunkiem wydania zaświadczenia jest udział uczestników szkoleń w co najmniej 80% godzin szkoleniowych określonych w programie szkolenia.
7) Prowadzenie dokumentacji z przebiegu szkolenia tj. dzienników zajęć edukacyjnych zawierających listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych.
8) Umożliwienie Zamawiającemu oraz innym uprawnionym podmiotom przeprowadzenia kontroli prawidłowości realizacji usługi, w tym m.in. prowadzonej dokumentacji, instruktorów i osób szkolonych w dowolnym momencie realizacji usługi, zarówno w siedzibie Wykonawcy, jak i w miejscu realizacji usługi.
9) Przeprowadzenie badań jakości szkolenia (badanie ankietowe po zakończeniu szkolenia prowadzone wśród uczestników dotyczące odczuć związanych z przeprowadzonym szkoleniem: ocena szkolenia ogółem, ocena trenera, ocena materiałów szkoleniowych, ocena dobrych i słabych stron szkolenia) oraz opracowanie w formie pisemnej i przekazanie wyników tych badań (ankiety)
Zamawiającemu.
10) Zgłaszanie Zamawiającemu w formie pisemnej lub e-mailem w terminie 1 dnia od zaistnienia zdarzenia:
a) wszelkich nieobecności uczestników na szkoleniu,
b) przypadków rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu w trakcie jego trwania,
c) wszelkich innych zmian dotyczących szkolenia np.: nie rozpoczęcia szkolenia, przerw w szkoleniu.
11) Przygotowania pisemnego Protokołu z realizacji usługi szkoleniowej, nie później niż w terminie 14 dni po zakończeniu szkolenia, zawierającego podsumowanie całego szkolenia, do którego będą dołączone w szczególności:
a) 1 egzemplarz materiałów szkoleniowych,
b) lista obecności zawierającą potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych przez uczestników,
c) karta ewidencji czasu pracy trenera/trenerów,
d) dzienniki zajęć edukacyjnych zawierające wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
e) przeprowadzone badania ankietowe wraz z opracowaniem ich wyników,
f) rejestr wydanych uczestnikom certyfikatów o ukończeniu szkolenia, w którym wzięli udział.
Wykonawca skonsultuje się z Zamawiającym w celu ustalenia wzoru certyfikatu i przedstawi go Zamawiającemu do akceptacji nie później niż na 5 dni przed terminem zakończenia szkolenia.
12) Wyjaśnienia lub uzupełnienia Protokół, o którym mowa w pkt 11, w terminie 5 dni od daty otrzymania uwag od Zamawiającego.
Minimalne wymagania dotyczące sali szkoleniowej
Obowiązkiem Wykonawcy jest:
1) Zapewnienie sali dydaktycznej.
Zapewnienia sali lub sal dydaktycznych z odpowiednim sprzętem niezbędnym do zrealizowania przedmiotowego zamówienia, przy czym zajęcia muszą odbywać się w pomieszczeniach, gdzie zapewnione są właściwe warunki BHP i p.poż. oraz zaplecze
socjalne, w tym dostęp do WC zaopatrzonego w środki higieny. Sale w przypadku zajęć teoretycznych powinny być wyposażone co najmniej w tablicę standardową lub tablicę flipchart, stanowiska komputerowe w minimalnej ilości odpowiadającej liczbie grupy szkoleniowej wraz z dostępem do Internetu oraz zainstalowanym
systemem operacyjnym Windows 7, oprogramowaniem biurowym Open Office w wersji 4.2 składającym się z minimum edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego, przeglądarką internetową Mozilla Firefox, programem pocztowym Mozilla Thunderbird .
Sale powinny być zlokalizowane na terenie Gminy Mniów.
Preferowane lokalizacje to następujące miejscowości gminy: Mniów, Grzymałków, Rogowice, Zaborowice, Cierchy.

Kody CPV:
805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/06/2014

Informacja na temat wadium:
Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie: 1.000,00 PLN

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
XII.1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się:
1) Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust.1, dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
b) posiadania wiedzy i doświadczenia;
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
2) Wykonawcy, w stosunku do których brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1.
XII.2 Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na
podstawie treści złożonych oświadczeń:
1) oświadczenia o spełnianiu warunków, o których mowa w art. 22 ust.1,
2) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia wykonawcy na podstawie art.24 ust.1,
3) treści złożonych dokumentów, których Zamawiający wymaga w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, oraz dokumentów wymaganych w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania.
XII.3 Zamawiający dokonując oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu
przez Wykonawcę będzie stosował formułę spełnia / nie spełnia.
XII.4 Jeżeli treść złożonych oświadczeń oraz treść złożonych dokumentów potwierdzi, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu i że nie ma podstaw do jego wykluczenia to - Zamawiający odnotuje, że Wykonawca - warunki spełnia. W przypadku, gdy treść złożonych oświadczeń oraz treść złożonych dokumentów nie potwierdzi, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu lub są podstawy do jego wykluczenia to Zamawiający odnotuje, że Wykonawca - warunków nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy zostały wykonane należycie. Wykonawca musi legitymować się wykonaniem co najmniej 1 usługi szkoleniowej, której tematyka jest zgodna z tematem szkolenia będącego przedmiotem zamówienia określonego w pkt. III.1 ppkt. 1, z podaniem ich wartości, nazwy przedmiotu zamówienia (szkolenia), nazwy odbiorcy zamówienia, terminu realizacji, a także załączeniem dokumentów
potwierdzających, że szkolenia te zostały przeprowadzone należycie.
Wykaz usług powinien być sporządzony wg wzoru załącznika nr 4 do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami, na formularzu zgodnym z treścią załącznika nr 5 do SIWZ.
Wykonawca musi wykazać się w tym zakresie, że dysponuje co najmniej 3 osobami (trenerami), posiadającymi odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Trenerzy przewidziani do realizacji szkoleń muszą posiadać wykształcenie: wyższe kierunkowe minimum licencjat oraz doświadczenie w realizacji minimum 1 szkoleń, których zakres jest
zgodny ze szkoleniem będącym przedmiotem zamówienia określonym w pkt. III.1 ppkt. 1, i wykonanego w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia - udokumentowane w przedstawionym przez Wykonawcę wykazie o posiadanym doświadczeniu w tym zakresie.
Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu najpóźniej w dniu podpisania umowy na realizację zamówienia, CV trenerów odpowiedzialnych za realizację zamówienia potwierdzające ich kompetencje i doświadczenie zawodowe.
W przypadku gdy Wykonawca nie dysponuje lecz będzie dysponował wskazanymi osobami, należy załączyć pisemne zobowiązanie odpowiednich podmiotów do ich udostępnienia.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Proponowany program szkolenia (konspekt) obejmujący obszary szkolenia wskazane w pkt. III.1 ppkt 1 i 2, ze szczegółowym zakresem, metodyką oraz wskazaniem użytych środków technicznych i edukacyjnych w trakcie planowanych szkoleń.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmian istotnych postanowień umowy w porównaniu do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, przy zaistnieniu następujących okoliczności:
1) jeżeli konieczność wprowadzenia takiej zmiany wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w ogłoszeniu ozamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia - w takim przypadku umowa będzie mogła zostać dostosowana do zaistniałych okoliczności;
2) jeśli nastąpi zmiana przepisów dot. podatku VAT lub innych przepisów powszechnie obowiązujących, które będą miały wpływ na realizację umowy - w takim przypadku umowa będzie mogła być dostosowana do tych przepisów,
3) jeżeli wystąpią okoliczności niezależne od Wykonawcy, uniemożliwiające wykonanie zamówienia w terminach określonych w umowie lub w terminach wynikających z harmonogramu realizacji zamówienia - wówczas zmiana umowy może dotyczyć przedłużenia terminu wykonania umowy lub etapu i dostosowania do wydłużonego terminu innych postanowień umowy,
4) jeżeli nastąpi konieczność modyfikacji jej poszczególnych zapisów w celu zachowania spójności z treścią materiałów przedłożonych przez Wykonawców w ofertach a Zamawiający uznał za celowe ich załączenie do umowy w celu zapewnienia powodzenia realizacji przedmiotu zamówienia

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Konspekt

Znaczenie kryterium 2: 30

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.mniow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Mniowie ul. Centralna 9 26-080 Mniów

Data składania wniosków, ofert: 07/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy w Mniowie ul. Centralna 9 26-080 Mniów sekretariat, pokój nr 20

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 60

Informacje dodatkowe:
Zamówienie realizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.3. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

422182 / 2009-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kazimierza Wielka - Kazimierza Wielka (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Szkolenie z zakresu technik komputerowych zakończonych egzaminem ECDL z 3 modułów, dla 3 grup w wymiarze 120 h/grupę, dodatkowo komponent elearningowy min. 5h/osobę

372314 / 2012-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Połaniec - Połaniec (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Urzędu Miasta i Gminy Połaniec w ramach projektu Urząd Miasta i Gminy Połaniec- profesjonalny, efektywny, dostępny w zakresie przygotowującym do zdobycia Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych na poziomie: 1. ECDL podstawowym 2. ECDL zaawansowanym

44477 / 2009-03-03 - Inny: stowarzyszenie

Zakład Doskonalenia Zawodowego - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Usługa szkoleniowa - zatrudnienie wykładowców szkoleń komputerowych

70500 / 2009-03-20 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Lokalnego sp. z o.o. - Ostrowiec Świętokrzyski (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Usługa przeprowadzenia 48 godzin zajęć w ramach szkolenia pn. Podstawy obsługi komputera i internetu

429970 / 2011-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Starachowice - Starachowice (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi komputerów i korzystania z sieci Internet dla Beneficjentów projektu pn. Zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom gminy Starachowice z grupy docelowej

178879 / 2012-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy we Włoszczowie - Włoszczowa (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Obsługa komputera z poszerzoną znajomością Internetu oraz aplikacji obsługiwanych online dla 15 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy we Włoszczowie.

223821 / 2012-10-22 - Inny: Powiatowa administracja zespolona

Powiatowy Urząd Pracy - Skarżysko-Kamienna (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia pod nazwą i w zakresie tematycznym: Podstawy obsługi komputera dla 9 bezrobotnych osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej - uczestników Projektu Spróbujmy razem w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI, Działanie 6.1 Poddziałanie 6.1.1. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

24906 / 2009-02-11 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Lokalnego sp. z o.o. - Ostrowiec Świętokrzyski (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Usługa przeprowadzenia zajęć w ramach szkolenia Podstawy obsługi komputera i internetu.

80279 / 2011-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Świętokrzyskie - Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
kompleksowa realizacja merytoryczna i obsługa techniczno - logistyczna komputerowych usług szkoleniowych związanych z realizacją projektu Rozwój systemu kluczowych obszarów funkcjonowania i kompetencji kadr Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

130672 / 2012-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Połaniec - Połaniec (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Urzędu Miasta i Gminy Połaniec w ramach projektu Urząd Miasta i Gminy Połaniec- profesjonalny, efektywny, dostępny w zakresie przygotowującym do zdobycia Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych na poziomie: 1. ECDL podstawowym 2. ECDL zaawansowanym

234393 / 2012-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Urząd Pracy w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach, finansowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

125659 / 2011-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Świętokrzyskie - Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Kompleksowa realizacja merytoryczna i obsługa techniczno - logistyczna komputerowych usług szkoleniowych związanych z realizacją projektu pn:Rozwój systemu kluczowych obszarów funkcjonowania i kompetencji kadr Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

93671 / 2011-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Świętokrzyskie - Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Kompleksowa realizacja merytoryczna i obsługa techniczno - logistyczna komputerowych usług szkoleniowych związanych z realizacją projektu pn:Rozwój systemu kluczowych obszarów funkcjonowania i kompetencji kadr Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

113859 / 2012-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Mniowie - Mniów (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu

199799 / 2010-07-27 - Inny: Powiatowa administracja zespolona

Powiatowy Urząd Pracy - Skarżysko-Kamienna (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Usługę szkoleniowa polegającą na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia pod nazwą i w zakresie tematycznym.: Grafika reklamowa z projektowaniem stron www dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej

68306 / 2015-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Mniowie - Mniów (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu

50037 / 2009-03-13 - Inny: stowarzyszenie

Zakład Doskonalenia Zawodowego - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805331000 (Usługi szkolenia komputerowego)
Usługa szkoleniowa - zatrudnienie wykładowców szkoleń komputerowych