Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

268127 / 2013-12-10 - Administracja samorządowa / Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów (Warszawa)

Świadczenie usług weterynaryjnych dla bezdomnych zwierząt z terenu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w 2014 r.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług weterynaryjnych dla bezdomnych zwierząt z terenu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
1. Założenia ogólne
Opieka weterynaryjna nad bezdomnymi psami i wolno żyjącymi kotami jest jednym z elementów realizowanego w Dzielnicy Ursynów zadania z zakresu bezdomności zwierząt w mieście. Prawidłowa realizacja zadania wymaga właściwego podejścia wszystkich podmiotów uczestniczących w tym przedsięwzięciu do problematyki bezdomności zwierząt.
Lecznica weterynaryjna, która podejmie się wykonywania zabiegów i leczenia zwierząt wolno żyjących musi być do tego odpowiednio przygotowana. Najważniejsze jest doświadczenie i umiejętność postępowania ze zwierzętami nie oswojonymi, przewidywanie reakcji zwierząt znajdujących się w stresie. Jednakże istotny jest nie tylko prawidłowy stosunek do zwierząt, ale także wyrozumiałość i życzliwe podejście do ich społecznych opiekunów, np. do osób karmiących koty wolno żyjące. Osoby te mają prawo do pełnej informacji o stanie zdrowia swoich podopiecznych oraz o wykonanych przez lecznicę zabiegach. Wobec powyższego każde zwierzę przyjęte do lecznicy musi mieć założoną kartę pacjenta (kartę zdrowia), w której odnotowane są wszystkie wykonane zabiegi, podane leki itd. Na życzenie opiekuna informacje te muszą być mu udostępnione.
2. Wymagania ogólne
2.1. Wykonawca musi przyjmować zwierzęta i wykonywać usługi objęte zamówieniem w zakładzie leczniczym/zakładach leczniczych dla zwierząt w rozumieniu ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o zakładach leczniczych dla zwierząt (Dz.U. z dnia 27 stycznia 2004 r., Nr 11 poz.95 z późn.zm.).
2.2. Zakład leczniczy/zakłady lecznicze przyjmujący/e zwierzęta objęte opieką weterynaryjną musi/muszą znajdować się na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
2.3. Usługi wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia muszą być wykonywane w zakładzie leczniczym/zakładach leczniczych w wymiarze całodobowym, a Wykonawca musi zapewnić 24-godzinną (również w dni świąteczne) opiekę weterynaryjną oraz zagwarantować przyjmowanie i wydawanie zwierząt opiekunom przez całą dobę.
2.4. Zakład leczniczy/zakłady lecznicze musi/muszą (każdy z nich) posiadać pomieszczenie (tzw. szpitalik) przystosowane do okresowego przetrzymywania zwierząt chorych lub oczekujących na zabiegi, wyposażone w boksy, klatki, klipery itp. - na minimum 20 zwierząt tak, aby nie zdarzyło się odmówienie przyjęcia zwierzęcia, z powodu braku miejsca w pomieszczeniu (tzw. szpitaliku).
2.5. Wykonawca musi dysponować aparaturą i sprzętem dostosowanym do zakresu świadczonych usług.
2.6. Wykonawca musi zapewnić wyjazdy do wypadków, w których poszkodowane są zwierzęta.
2.7. Wykonawca musi dysponować środkiem transportu i sprzętem niezbędnym do transportu zwierząt.
2.8. Wykonawca musi dysponować urządzeniem chłodniczym do przechowywania zwłok.
2.9. Wykonawca musi posiadać aktualne zezwolenie na utylizację zwłok i odpadów weterynaryjnych.
2.10.Wykonawca musi prowadzić dokumentację lekarską wykonywanych usług (ze szczególnym uwzględnieniem przypadków eutanazji), dokonywać szczegółowych wpisów zastosowanych zabiegów i leczenia do kart pacjenta (kart zdrowia).
Na zabiegi planowane i leczenie skierowanie opiekunowi zwierzęcia wydaje Wydział Ochrony Środowiska. Opiekun uzgadnia termin wykonania zabiegu z Wykonawcą i w uzgodnionym terminie doprowadza zwierzę do zakładu. Długość terminu wykonania usługi nie może powodować zagrożenia pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia, a dla zabiegów chirurgicznych planowanych nie może być dłuższy niż 7 dni.
Zabiegi nie planowane związane z wypadkami bądź nagłymi chorobami zwierząt, a w szczególności czynności mające na celu stabilizację stanu zwierzęcia i przywrócenie homeostazy organizmu muszą być wykonane niezwłocznie po ich zgłoszeniu i dostarczeniu zwierzęcia do zakładu leczniczego lub przywiezieniu z wypadku, tj. nie później niż do 5 godzin od zgłoszenia.
Wykonawca zobowiązany jest przyjąć do zakładu leczniczego/zakładów leczniczych każde zwierzę poszkodowane w wypadku bądź chore, dostarczone przez mieszkańców, Policję, Straż Miejską lub inne służby Miasta, udzielić mu niezbędnej pierwszej pomocy i w możliwie najkrótszym terminie uzgodnić telefonicznie dalsze postępowanie z właściwym pracownikiem Zamawiającego przed ich wykonaniem, chyba że są to zabiegi ratujące życie zwierząt.
W przypadku przyjęcia zwierząt bez skierowania z Wydziału Ochrony Środowiska, Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia notatki opisującej okoliczności przyjęcia zwierzęcia, rodzaj obrażeń i zakres wykonanych zabiegów (zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 1a) do SIWZ oraz równocześnie załącznik nr 1a do umowy).
3.Zamówienie obejmuje wykonywanie usług weterynaryjnych wymienionych w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SIWZ oraz równocześnie załącznik nr 2 do umowy). Podane w załączniku przewidywane ilości poszczególnych zabiegów w roku 2014 są ilościami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie (zwiększeniu lub zmniejszeniu) w okresie wykonywania zamówienia - stosownie do rzeczywistych potrzeb w okresie obowiązywania umowy, przy czym łączna maksymalna wartość wszystkich rzeczywiście wykonanych usług weterynaryjnych nie przekroczy łącznej ceny ofertowej wybranego Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa.
4. Procedura związana ze sterylizacją/kastracją zwierząt
4.1. Przeprowadzenie wywiadu lekarskiego z karmicielem.
4.2. Badanie zwierzęcia i kwalifikacja do zabiegu.
4.3.Wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji zwierzęcia oraz zabezpieczenie antybiotykowe i przeciwbólowe, ochrona szwów przed lizaniem. W przypadku kotek wolno żyjących preferowane jest cięcie boczne.
4.4. Zagwarantowanie pobytu zwierząt w zakładzie leczniczym (samice min. 5 dób, samce min. 3 doby).
W przypadku kotów:
a) Po sterylizacji kotki pobyt w lecznicy może być dłuższy niż 5 dób ale wymaga to uzgodnienia z właściwym pracownikiem Zamawiającego.
b) Na prośbę opiekuna koty mogą być wydane wcześniej, po ustabilizowaniu stanu zdrowia pacjenta.
c) Pobyt kotów wolno żyjących w zakładzie leczniczym powinien być zapewniony do czasu zakończenia leczenia.
5. Usługi weterynaryjne dla psów
5.1. Zakres usług weterynaryjnych dla bezdomnych psów dotyczy tych psów, które trafiły do zakładu leczniczego z wypadku bądź chore, dostarczone przez mieszkańców, Policję, Straż Miejską lub inne służby Miasta i obejmuje zbadanie ogólnego stanu zdrowia, udzielenie niezbędnej pierwszej pomocy oraz wykonanie zabiegów ratujących życie. Następnie pies zostanie przewieziony przez Wykonawcę do Schroniska dla Zwierząt Na Paluchu lub do ursynowskiego przytuliska (w zależności od liczby wolnych miejsc w przytuliskach).
5.2. Stałą opieką weterynaryjną objętych będzie ok. 70 psów przebywających obecnie w ursynowskich przytuliskach. Zakres zabiegów i leczenie musi być uzgodnione telefonicznie z właściwym pracownikiem Zamawiającego przed ich wykonaniem, chyba że są to zabiegi ratujące życie zwierząt.
5.3. Urząd Dzielnicy Ursynów zastrzega sobie prawo do odstąpienia od uporczywego leczenia i kontynuowania terapii w przypadku złego rokowania, potwierdzonego opinią lekarza weterynarii.
6. Inne wymogi w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia
6.1.W maksymalnej cenie ofertowej, w tym w cenach jednostkowych zawartych w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SIWZ oraz równocześnie załącznik nr 2 do umowy) muszą być zawarte całkowite koszty wykonania przedmiotowych usług, tj. koszt robocizny, zakupu niezbędnych materiałów i leków podawanych zwierzętom w zakładzie leczniczym oraz wydawanych opiekunom, pracy sprzętu, transportu oraz koszty pośrednie i zysk z uwzględnieniem wszystkich elementów cenotwórczych np. kosztów żywienia zwierząt przebywających w zakładzie leczniczym.
6.2.W przypadku pozytywnego wyniku testu w kierunku FiV i FeLV, lecznica ma obowiązek poinformować opiekuna o konieczności poddania kota eutanazji. Brak zgody opiekuna na eutanazję kota jest równoznaczny z pokryciem przez niego dalszych kosztów leczenia zwierzęcia. Lecznica musi uzyskać oświadczenie opiekuna stosownej treści (załącznik nr 1b) do SIWZ oraz równocześnie załącznik nr 1b do umowy).
6.3.Utrzymywanie stałego codziennego kontaktu telefonicznego z właściwymi pracownikami Zamawiającego z Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów, w tym udzielanie szczegółowych informacji o przyjętych i wydanych opiekunom zwierzętach.
6.4.Lecznica ma obowiązek utrzymywania kontaktu z opiekunami zwierząt
i udzielania im pełnej, bieżącej informacji na temat stanu zdrowia pacjenta oraz o już przeprowadzonych i przewidywanych działaniach medycznych. Współpraca z opiekunami winna przebiegać harmonijnie i z poszanowaniem oczekiwań oraz emocji osób sprawujących opiekę nad zwierzętami bezdomnymi i w przypadku kotów - wolno żyjącymi.

Powyższy zakres usług będący przedmiotem zamówienia stanowić będzie równocześnie załącznik nr 1 do umowy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SIWZ oraz formularz cenowy, stanowiący o rodzajach zabiegów/leczenia, a także maksymalnej planowanej liczbie zabiegów/leczenia w 2014 r. w odniesieniu do kotów/psów, stanowiący załącznik nr 3 do SIWZ oraz równocześnie załącznik nr 2 do umowy

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 268127

Data publikacji: 2013-12-10

Nazwa: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów

Ulica: al. Komisji Edukacji Narodowej 61

Numer domu: 61

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 02-777

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 5457100

Numer faxu: 022 5457291

Adres strony internetowej: www.ursynow.pl

Regon: 01525964000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług weterynaryjnych dla bezdomnych zwierząt z terenu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w 2014 r.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług weterynaryjnych dla bezdomnych zwierząt z terenu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
1. Założenia ogólne
Opieka weterynaryjna nad bezdomnymi psami i wolno żyjącymi kotami jest jednym z elementów realizowanego w Dzielnicy Ursynów zadania z zakresu bezdomności zwierząt w mieście. Prawidłowa realizacja zadania wymaga właściwego podejścia wszystkich podmiotów uczestniczących w tym przedsięwzięciu do problematyki bezdomności zwierząt.
Lecznica weterynaryjna, która podejmie się wykonywania zabiegów i leczenia zwierząt wolno żyjących musi być do tego odpowiednio przygotowana. Najważniejsze jest doświadczenie i umiejętność postępowania ze zwierzętami nie oswojonymi, przewidywanie reakcji zwierząt znajdujących się w stresie. Jednakże istotny jest nie tylko prawidłowy stosunek do zwierząt, ale także wyrozumiałość i życzliwe podejście do ich społecznych opiekunów, np. do osób karmiących koty wolno żyjące. Osoby te mają prawo do pełnej informacji o stanie zdrowia swoich podopiecznych oraz o wykonanych przez lecznicę zabiegach. Wobec powyższego każde zwierzę przyjęte do lecznicy musi mieć założoną kartę pacjenta (kartę zdrowia), w której odnotowane są wszystkie wykonane zabiegi, podane leki itd. Na życzenie opiekuna informacje te muszą być mu udostępnione.
2. Wymagania ogólne
2.1. Wykonawca musi przyjmować zwierzęta i wykonywać usługi objęte zamówieniem w zakładzie leczniczym/zakładach leczniczych dla zwierząt w rozumieniu ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o zakładach leczniczych dla zwierząt (Dz.U. z dnia 27 stycznia 2004 r., Nr 11 poz.95 z późn.zm.).
2.2. Zakład leczniczy/zakłady lecznicze przyjmujący/e zwierzęta objęte opieką weterynaryjną musi/muszą znajdować się na terenie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
2.3. Usługi wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia muszą być wykonywane w zakładzie leczniczym/zakładach leczniczych w wymiarze całodobowym, a Wykonawca musi zapewnić 24-godzinną (również w dni świąteczne) opiekę weterynaryjną oraz zagwarantować przyjmowanie i wydawanie zwierząt opiekunom przez całą dobę.
2.4. Zakład leczniczy/zakłady lecznicze musi/muszą (każdy z nich) posiadać pomieszczenie (tzw. szpitalik) przystosowane do okresowego przetrzymywania zwierząt chorych lub oczekujących na zabiegi, wyposażone w boksy, klatki, klipery itp. - na minimum 20 zwierząt tak, aby nie zdarzyło się odmówienie przyjęcia zwierzęcia, z powodu braku miejsca w pomieszczeniu (tzw. szpitaliku).
2.5. Wykonawca musi dysponować aparaturą i sprzętem dostosowanym do zakresu świadczonych usług.
2.6. Wykonawca musi zapewnić wyjazdy do wypadków, w których poszkodowane są zwierzęta.
2.7. Wykonawca musi dysponować środkiem transportu i sprzętem niezbędnym do transportu zwierząt.
2.8. Wykonawca musi dysponować urządzeniem chłodniczym do przechowywania zwłok.
2.9. Wykonawca musi posiadać aktualne zezwolenie na utylizację zwłok i odpadów weterynaryjnych.
2.10.Wykonawca musi prowadzić dokumentację lekarską wykonywanych usług (ze szczególnym uwzględnieniem przypadków eutanazji), dokonywać szczegółowych wpisów zastosowanych zabiegów i leczenia do kart pacjenta (kart zdrowia).
Na zabiegi planowane i leczenie skierowanie opiekunowi zwierzęcia wydaje Wydział Ochrony Środowiska. Opiekun uzgadnia termin wykonania zabiegu z Wykonawcą i w uzgodnionym terminie doprowadza zwierzę do zakładu. Długość terminu wykonania usługi nie może powodować zagrożenia pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia, a dla zabiegów chirurgicznych planowanych nie może być dłuższy niż 7 dni.
Zabiegi nie planowane związane z wypadkami bądź nagłymi chorobami zwierząt, a w szczególności czynności mające na celu stabilizację stanu zwierzęcia i przywrócenie homeostazy organizmu muszą być wykonane niezwłocznie po ich zgłoszeniu i dostarczeniu zwierzęcia do zakładu leczniczego lub przywiezieniu z wypadku, tj. nie później niż do 5 godzin od zgłoszenia.
Wykonawca zobowiązany jest przyjąć do zakładu leczniczego/zakładów leczniczych każde zwierzę poszkodowane w wypadku bądź chore, dostarczone przez mieszkańców, Policję, Straż Miejską lub inne służby Miasta, udzielić mu niezbędnej pierwszej pomocy i w możliwie najkrótszym terminie uzgodnić telefonicznie dalsze postępowanie z właściwym pracownikiem Zamawiającego przed ich wykonaniem, chyba że są to zabiegi ratujące życie zwierząt.
W przypadku przyjęcia zwierząt bez skierowania z Wydziału Ochrony Środowiska, Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia notatki opisującej okoliczności przyjęcia zwierzęcia, rodzaj obrażeń i zakres wykonanych zabiegów (zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 1a) do SIWZ oraz równocześnie załącznik nr 1a do umowy).
3.Zamówienie obejmuje wykonywanie usług weterynaryjnych wymienionych w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SIWZ oraz równocześnie załącznik nr 2 do umowy). Podane w załączniku przewidywane ilości poszczególnych zabiegów w roku 2014 są ilościami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie (zwiększeniu lub zmniejszeniu) w okresie wykonywania zamówienia - stosownie do rzeczywistych potrzeb w okresie obowiązywania umowy, przy czym łączna maksymalna wartość wszystkich rzeczywiście wykonanych usług weterynaryjnych nie przekroczy łącznej ceny ofertowej wybranego Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa.
4. Procedura związana ze sterylizacją/kastracją zwierząt
4.1. Przeprowadzenie wywiadu lekarskiego z karmicielem.
4.2. Badanie zwierzęcia i kwalifikacja do zabiegu.
4.3.Wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji zwierzęcia oraz zabezpieczenie antybiotykowe i przeciwbólowe, ochrona szwów przed lizaniem. W przypadku kotek wolno żyjących preferowane jest cięcie boczne.
4.4. Zagwarantowanie pobytu zwierząt w zakładzie leczniczym (samice min. 5 dób, samce min. 3 doby).
W przypadku kotów:
a) Po sterylizacji kotki pobyt w lecznicy może być dłuższy niż 5 dób ale wymaga to uzgodnienia z właściwym pracownikiem Zamawiającego.
b) Na prośbę opiekuna koty mogą być wydane wcześniej, po ustabilizowaniu stanu zdrowia pacjenta.
c) Pobyt kotów wolno żyjących w zakładzie leczniczym powinien być zapewniony do czasu zakończenia leczenia.
5. Usługi weterynaryjne dla psów
5.1. Zakres usług weterynaryjnych dla bezdomnych psów dotyczy tych psów, które trafiły do zakładu leczniczego z wypadku bądź chore, dostarczone przez mieszkańców, Policję, Straż Miejską lub inne służby Miasta i obejmuje zbadanie ogólnego stanu zdrowia, udzielenie niezbędnej pierwszej pomocy oraz wykonanie zabiegów ratujących życie. Następnie pies zostanie przewieziony przez Wykonawcę do Schroniska dla Zwierząt Na Paluchu lub do ursynowskiego przytuliska (w zależności od liczby wolnych miejsc w przytuliskach).
5.2. Stałą opieką weterynaryjną objętych będzie ok. 70 psów przebywających obecnie w ursynowskich przytuliskach. Zakres zabiegów i leczenie musi być uzgodnione telefonicznie z właściwym pracownikiem Zamawiającego przed ich wykonaniem, chyba że są to zabiegi ratujące życie zwierząt.
5.3. Urząd Dzielnicy Ursynów zastrzega sobie prawo do odstąpienia od uporczywego leczenia i kontynuowania terapii w przypadku złego rokowania, potwierdzonego opinią lekarza weterynarii.
6. Inne wymogi w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia
6.1.W maksymalnej cenie ofertowej, w tym w cenach jednostkowych zawartych w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SIWZ oraz równocześnie załącznik nr 2 do umowy) muszą być zawarte całkowite koszty wykonania przedmiotowych usług, tj. koszt robocizny, zakupu niezbędnych materiałów i leków podawanych zwierzętom w zakładzie leczniczym oraz wydawanych opiekunom, pracy sprzętu, transportu oraz koszty pośrednie i zysk z uwzględnieniem wszystkich elementów cenotwórczych np. kosztów żywienia zwierząt przebywających w zakładzie leczniczym.
6.2.W przypadku pozytywnego wyniku testu w kierunku FiV i FeLV, lecznica ma obowiązek poinformować opiekuna o konieczności poddania kota eutanazji. Brak zgody opiekuna na eutanazję kota jest równoznaczny z pokryciem przez niego dalszych kosztów leczenia zwierzęcia. Lecznica musi uzyskać oświadczenie opiekuna stosownej treści (załącznik nr 1b) do SIWZ oraz równocześnie załącznik nr 1b do umowy).
6.3.Utrzymywanie stałego codziennego kontaktu telefonicznego z właściwymi pracownikami Zamawiającego z Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów, w tym udzielanie szczegółowych informacji o przyjętych i wydanych opiekunom zwierzętach.
6.4.Lecznica ma obowiązek utrzymywania kontaktu z opiekunami zwierząt
i udzielania im pełnej, bieżącej informacji na temat stanu zdrowia pacjenta oraz o już przeprowadzonych i przewidywanych działaniach medycznych. Współpraca z opiekunami winna przebiegać harmonijnie i z poszanowaniem oczekiwań oraz emocji osób sprawujących opiekę nad zwierzętami bezdomnymi i w przypadku kotów - wolno żyjącymi.

Powyższy zakres usług będący przedmiotem zamówienia stanowić będzie równocześnie załącznik nr 1 do umowy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SIWZ oraz formularz cenowy, stanowiący o rodzajach zabiegów/leczenia, a także maksymalnej planowanej liczbie zabiegów/leczenia w 2014 r. w odniesieniu do kotów/psów, stanowiący załącznik nr 3 do SIWZ oraz równocześnie załącznik nr 2 do umowy

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2014

Informacja na temat wadium: Nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca posiada aktualny na dzień składania ofert wpis do ewidencji zakładów leczniczych dla zwierząt, prowadzonej przez Warszawską Izbę Lekarsko-Weterynaryjną - zgodnie art.16 ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o zakładach leczniczych dla zwierząt (Dz.U. z dnia 27 stycznia 2004 r., Nr 11, poz.95 z późn.zm.).

Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie w systemie 1 lub 0, zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniu wyszczególnionym w sekcji III pkt III.4.1) Ogłoszenia. Z treści załączonego oświadczenia musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunek Wykonawca spełnił.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert w postępowaniu (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wykonał¹ (tj. zakończył) lub wykonuje² co najmniej jedną usługę świadczoną przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy polegającą min. na świadczeniu usług weterynaryjnych.
UWAGA!
¹ Za wykonaną usługę Zamawiający uzna taką usługę, którą Wykonawca wykonał w ramach jednej umowy i której przedmiot został odebrany przez Zamawiającego jako wykonany należycie.
²W przypadku, gdy Wykonawca wykaże się usługą, która jest w toku realizacji tzn. jest wykonywana w ramach jednej umowy, Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli na dzień składania ofert okres świadczenia usługi, o której mowa w sekcji III. pkt III.3.2) Ogłoszenia - będzie nie krótszy niż okres 6 miesięcy, a dowody o których mowa w sekcji III. pkt III.4.1) Ogłoszenia potwierdzą, że usługa wykonywana jest należycie przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy.
³ Przy obliczaniu okresu nie krótszego niż 6 miesięcy należy wziąć pod uwagę brzmienie art. 112 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (Dz.U. z 1964 r., nr 16, poz.93 z późn.zm.), zgodnie z którym Termin oznaczony w miesiącach kończy się z upływem dnia, który datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca.

Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie w systemie 1 lub 0, zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniu oraz dokumentach wyszczególnionych w sekcji III pkt III.4.1) Ogłoszenia. Z treści załączonego oświadczenia oraz dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunek Wykonawca spełnił.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
III.6.1) W przypadku gdy Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu - innego/ych podmiotu/ów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim/i stosunków, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tego/tych podmiotu/ów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Dokument ten winien w szczególności zawierać następujące informacje:
a)zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu (tj. jaki rodzaj zasobu jest udostępniany);
b)sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu przez Wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia (np. doradztwo, podwykonawstwo, itp.);
c)charakter stosunku jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem;
d)zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
III.6.2) Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentu, o którym mowa w sekcji III pkt III.4.3.1) Ogłoszenia - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
III.6.3) Odnosząc się do dowodów, o których mowa w pkt III.4.1) Ogłoszenia Zamawiający wskazuje, iż:
1)Dowodami, o których mowa powyżej są:
a)poświadczenie z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, z zastrzeżeniem §7 ust.2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane;
b)oświadczenie Wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit. a). Ww. dokumenty muszą zawierać przyczyny braku możliwości uzyskania poświadczenia.
2)W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w niniejszej uwadze.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
W odniesieniu do art.144 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany warunków umowy na etapie jej realizacji w zakresie:
a)Zmiany terminu rozpoczęcia zamówienia określonego w pkt 6. SIWZ w szczególności z powodu: przedłużającej się procedury postępowania;
b)Maksymalnej liczby planowanych zabiegów/leczenia kotów w 2014 roku, z zastrzeżeniem iż nie może zostać przekroczona maksymalna, łączna liczba planowanych zabiegów/leczenia kotów oraz psów do realizacji w okresie wykonywania przedmiotu umowy oraz łączna maksymalna cena ofertowa brutto;
c)Maksymalnej liczby planowanych zabiegów/leczenia psów w 2014 roku, z zastrzeżeniem iż nie może zostać przekroczona maksymalna, łączna liczba planowanych zabiegów/leczenia kotów oraz psów do realizacji w okresie wykonywania przedmiotu umowy oraz łączna maksymalna cena ofertowa brutto;
d)Obiektu/obiektów, w których ma być wykonywany przedmiot zamówienia w sytuacji, gdy od momentu podpisania umowy zaistniały nie dające się do wcześniejszego przewidzenia okoliczności powodujące, że spełnienie świadczenia (tj. realizacji przedmiotu zamówienia w obiekcie/obiektach) jest niemożliwe z przyczyn niezależnych, w szczególności np. z powodu zniszczenia obiektu/obiektów wskutek pożaru itp. - z zastrzeżeniem, iż obiekt/obiekty musi/muszą spełniać wymogi określone pkt 4. SIWZ;
e)Zmniejszenia wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu zamówienia w okresie od 01.01.2014 r. do 31.12.2014 r.: z tego powodu, że wykonanie części zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy lub z powodu rezygnacji z wykonania części zamówienia;
f)Zmiana podwykonawcy z powodu zdarzeń, tj. rozwiązanie umowy łączącej go z Wykonawcą, jego likwidacja, nienależyta staranność stwierdzona przez Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ursynow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
- osobiście w Urzędzie m. st. Warszawy Dzielnicy Ursynów, 02-777 Warszawa, Al. KEN 61 pok. nr 333

Data składania wniosków, ofert: 18/12/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
SIEDZIBA ZAMAWIAJACEGO PRZY AL. KEN 61, WYDZIAŁ OCHRONY ŚRODOWISKA, POK. NR 530

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
852000001 (Usługi weterynaryjne)

Podobne przetargi

156381 / 2011-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grodzisk Mazowiecki - Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
Wykonanie szczepienia psów przeciw wściekliźnie w sektorze miasta położonym na południu gminy Grodzisk Mazowiecki.ZP-271/21/2011.

61285 / 2016-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
Świadczenie usług weterynaryjnych z zakresu elektronicznego znakowania psów i kotów, których właściciele zamieszkują na terenie m.st. Warszawy

237859 / 2013-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto ZÄ…bki - ZÄ…bki (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
ZP/271/35/13 - usługi w zakresie odławiania bezdomnych zwierząt z terenu Miasta Ząbki, stwarzających poważne zagrożenie dla ludzi i innych zwierząt oraz zapewnienie im po odłowieniu opieki - zamówienie uzupełniające.

31994 / 2014-01-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tarczyn - Tarczyn (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
Odławianie bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Tarczyn

328996 / 2011-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Radzymin - Radzymin (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
Wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu miasta i gminy Radzymin

96718 / 2010-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Brwinów - Brwinów (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
Przyjmowanie bezpańskich (bezdomnych) psów do schroniska/ pensjonatu.

249429 / 2009-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lesznowola - Lesznowola (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
ODŁAWIANIE, PRZYGOTOWANIE DO ADOPCJI ORAZ UTRZYMANIE W SCHORONISKU BEZDOMNYCH ZWIERZĄT POCHODZĄCYCH Z TERENU GMINY LESZNOWOLA

148849 / 2013-07-19 - Inny: Jednostka budżetowa

Miejski Zakład Dróg i Zieleni w Wołominie - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
Odławianie bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Wołomin, ich transport, przyjęcie i utrzymanie w schronisku

23867 / 2012-01-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brwinów - Brwinów (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
Część I- Odławianie psów wraz z zapewnieniem opieki weterynaryjnej oraz miejscem w schronisku. Część II - Odławianie wraz ze sterylizacją i kastracją wolno żyjących kotów i wypuszczanie po rekonwalescencji w miejsce odłowienia lub podpisania umowy adopcyjnej.

90972 / 2013-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grodzisk Mazowiecki - Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
Interwencyjne świadczenie usług weterynaryjnych u bezdomnych zwierząt, w tym także rannych w wypadkach komunikacyjnych na terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki.

2325 / 2009-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pułtusk - Pułtusk (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
WYŁAPYWANIE BEZDOMNYCH ZWIERZĄT NA TERENIE GMINY PUŁTUSK

183647 / 2015-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Glinojeck - Glinojeck (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
Odbiór i opieka nad bezdomnymi zwierzętami z terenu gminy Glinojeck

2195 / 2015-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Glinojeck - Glinojeck (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
Odbiór i opieka nad bezdomnymi zwierzętami z terenu gminy Glinojeck.

402310 / 2014-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ursynów - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 852000001 (Usługi weterynaryjne)
Świadczenie usług weterynaryjnych dla bezdomnych zwierząt z terenu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w 2015 r.