Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

313200 / 2012-08-24 - Inny: Jednostka organizacyjna LP / Nadleśnictwo Lubaczów (Lubaczów)

Przebudowa drogi leśnej w leśnictwie Wielki Las

Opis zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi leśnej położonej w leśnictwie Wielki Las
Zamierzenie budowlane polega na:
odmuleniu istniejących przepustów lub ich wymianę remont,
usunięciu warstwy zalegającego humusu w bezpośrednim sąsiedztwie drogi,
oczyszczeniu mechanicznym istniejącej nawierzchni,naw. Tłuczniowa mocno skorodowana. wykonanie warstwy odsączającej z piasku
wykonanie dolnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego
wykonanie górnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego
wykonanie wwy wiążącej profilującej z betonu asfaltowego
wykonanie wwy ścieralnej z betonu asfaltowego
oczyszczenie skarp, poboczy i dna rowów z istniejących zarośli oraz istniejącego drzewostanu,
odmulenie i pogłębienie istniejących rowów przydrożnych z wyprofilowaniem skarp, na całym odc. drogi po obu stronach,
wykonanie placów manewrowych
wykonanie poboczy gruntowych
wykonanie nasypów i wykopów,

3 Istniejący stan zagospodarowania terenu
Działkistanowiące teren pod planowana przebudowę drogi stanowią własność Skarbu Państwa i są w zarządzie PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Lubaczów.
Przedmiotowa droga jest drogą leśną, wewnętrzną położoną wyłącznie na ternie kompleksu leśnego zarządzanego przez Nadleśnictwo Lubaczów. Szerokość istniejącej nawierzchni jest nieregularna i wynosi 3 do 3,5m. Orientacyjna powierzchnia planowanej przebudowy to około 2,83ha.

Planowana do przebudowy droga, jest drogą utwardzonąkruszywemna całym odcinku oraz posiadającąrowy odwadniająceprawie na całej swojej długości.Rowy te w skutek czasu zostały zarośnięte i zamulone.Utwardzenie drogi stanowi nawierzchnia tłuczniowa, która w skutek długiej eksploatacji w niektórych miejscach została całkowicie zdegradowana.Wmiejscach zniszczeń widać kruszywowymieszane z częściami organicznymi :liście, trawy oraz nawieziony humus.
Przedmiotowa droga nie jest drogą publiczną i służy jedynie komunikacji w gospodarce leśnej w tym ochronie przeciwpożarowej kompleksu leśnego jako dojazd pożarowy.
W pasie drogowym nie znajdują się żadne urządzenia infrastruktury technicznej.
Istniejąca droga ma w dużej części zdewastowaną ciężkim transportem nawierzchnię z tłucznia orazpokryta jest licznymi wybojamii koleinami. Na części drogi występują nienormatywne spadki podłużne i poprzeczne. Istniejące rowy odwadniające są zamulone i w większości niedrożne, coobjawia się licznymi zastoiskami wody.
LOKALIZACJA INWESTYCJI:
Województwo:podkarpackie
powiat:lubaczowski
gmina:Cieszanów, Horyniec Zdrój
obręb ew.:Chotylub/Podemszczyzna
Leśnictwo Wielki Las
Działki ewidencyjne 953, 957, 951, 952, 958 , 655, 650, 656, 651, 657, 652, 658, 653, 659
4. Projektowane zagospodarowanie terenu
Projektem zagospodarowania objęto istniejący ślad drogi oraz miejscami teren znajdujący się w bliskim sąsiedztwie w przypadku korekty istniejącego przebiegu oraz w przypadku lokalizacji wymaganych przepisami pożarowymi mijankami.
W ramach projektowanego zagospodarowania projektuje się drogę leśną o szerokości 3,5m z obustronnymi poboczami gruntowymi-ziemnymio szerokości 1,5m.
Wzdłuż drogi zlokalizowane są rowy odprowadzające wodę opadową na zewnątrz korony. Projektowane rowy w większej części są, jako odsączające, lecz gdy w przypadku, gdy droga przecina istniejący ciek rowy prowadzone są do tychże cieków. Zaprojektowano również mijanki w miejscach ograniczonej widoczności oraz w miejscach gdzie technologicznie powinny się znajdować 8 poszerzenia drogi, nie rzadziej jednak niż 300m.
Zastosowano poszerzenia drogi na łukach zgodnie z wytycznymi zawartymi w Poradniku Technicznym: Drogi Leśne. W miejscu istniejących zjazdów na drogi działowe zlokalizowano zjazdy na nie o parametrach :
szerokość jezdni 3,5m szerokość pobocza 1,5
promień skrętu min. 8m przy mijankach , wpozostałych przypadkach 11m ,
długość dostosowane do warunków terenowych
nawierzchnia jak na drodze głównej

Projektowana droga może służyć, jako dojazd pożarowy do terenów przy niej zlokalizowanych.
Ze względu na dość duże zniszczenia nawierzchni założono całkowitą jej wymianę konstrukcję o nawierzchni bitumicznej.
Projektowana konstrukcja jezdni:
warstwa ścieralna gr. 4cm
warstwa wiążąca ,profilująca gr. 5 cm
Nawierzchnia z kruszywa drogowego łamanego frakcji 0-31,5 gr 10cm
Podbudowa z kruszywa drogowego łamanego frakcji 20-63 gr 20cm
Warstwa odsączająca gr. 15cm

Projektowana konstrukcja zjazdu, mijanek i ewentualnych poszerzeń
warstwa ścieralna gr. 4cm
warstwa wiążąca, profilująca gr. 5 cm
Nawierzchnia z kruszywa drogowego łamanego frakcji 0-31,5 gr 10cm
Podbudowa z kruszywa drogowego łamanego frakcji 20-63 gr 20cm
Warstwa odsączająca gr. 15cm

Geometria pozioma
Poziome załamanie osi trasy zostało narzucone istniejącą drogą leśną z nieznacznymi korektami. Załamania osi trasy z uwagi na płynność ruchu wyokrąglono łukami poziomymi. Wielkość stosowanych promieni jest zgodna z Poradnikiem technicznym .Drogi leśne Warszawa -Bedoń 2006. Pochylenia poprzeczne zaprojektowano także zgodnie z Poradnikiem. Parametry łuków, poszerzenia, przechyłki oraz długości prostych przejściowych podano na sytuacji 9
szczegółowej i profilu podłużnym drogi Geometria pionowa
Celem uzyskania płynności jazdy zastosowano wyokrąglenia, załamania niwelety łukami pionowymi. Dokonano niezbędnych korekt wysokości niwelety ze względu na widoczność.
Niweleta drogi
Zaprojektowana niweleta drogi zapewnia:
płynne połączenie z odcinkami stykowymi,
widoczność pionową i wygodę jazdy przez zaprojektowanie łuków pionowych,
ekonomiczne roboty ziemne powiązane z wymaganą płynnością,
Spadki przyjęto zgodnie z poradnikiem technicznym /Drogi Leśne/ W-wa Bedoń 2006
W ciągu projektowanej niwelety drogi spadki podłużne wahają się od 0,20procent do 10,00procent.
Przekrój normalny
Zastosowano przekrój poprzeczny dwustronny ze spadkiem na jezdni 2.0procent i spadkiem poboczy 6.0procent. Ze względu na przyjętą prędkość projektową nie ma potrzeby stosowania pochylenia poprzecznego na łukach poziomych. Przekroje typowe jezdni na prostej oraz w miejscu występowania mijanek /lewej i prawej/ pokazane zostały na rys. nr 3.0
5. Zestawienie powierzchni i długości
Podstawowe wielkości powierzchni i długości:
długość projektowanego odcinaka drogi2+360,58m
szerokość jezdnina prostej3,50 m
szerokość poboczy gruntowych1,5m
szerokość mijanki3,00 m
długość mijanki23m
skosy najazdowe 1: 721m
wyokrąglenia wjazdów i wyjazdów mijanki R=50,00m
powierzchni jezdni11000m2
powierzchnia poboczy7 307m2

6. Zajęcie terenu
Wszystkie roboty budowlane drogowe związane z przebudową drogi znajdują się na terenie 10

stanowiącym własność Skarbu Państwa tj. na działkach będących w zarządzie PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Lubaczów. Projektowana trasa drogi nie narusza stanu prawnego osób trzecich. Orientacyjna powierzchnia zajętego terenu to około 2,83ha.
7. Warunki geotechniczne
Położenie, charakterystyka terenu, morfologia i hydrografia
Pod względem administracyjnym opisywany teren położony jest w województwie podkarpackim, w powiecie lubaczowskim, w obrębie gmin Cieszanów i Horyniec Zdrój, w lasach należących do miejscowości Nowe Sioło, Chotylub i Podemszczyzna. Terenem zarządzają Leśnictwa Załuże i Wielki Las przynależne do Nadleśnictwa Lubaczów.
Rzeźba terenu jest urozmaicona. Teren należy do pagórkowatych, a powierzchnia terenu generalnie opadające wschodu na zachód w granicach rzędnych od ok. 260 m npm do ok. 225 m npm.
Geomorfologicznie teren znajduje się na Płaskowyżu Tarnogrodzkim. Hydrograficznie teren należy do zlewni Wisły.
Budowa geologiczna
Podłoże badanego terenu, do zbadanej w ramach niniejszego opracowania głębokości maksymalnej 2,0 m ppt, budują czwartorzędowe holoceńskie osady rzeczne złożone w głównej mierze z piasków pylastych, piasków drobnych i średnich z akcesorycznie występującymi pyłami piaszczystymi i glinami piaszczystymi. Są to przemyte i przeniesione zwietrzeliny plejstoceńskich lessów piaszczystych, które zapewne występują w głębszym podłożu i są z kolei podścielone trzeciorzędowymi mioceńskimi iłami, mułowcami i piaskowcami warstw przeworskich piętra sarmatu. Miejscami powierzchnię terenu przykrywają nawierzchnie z kruszywa łamanego wapiennego częściowo przykrytego cienką warstwą betonu asfaltowego /wzdłuż drogi nr inw. 220/680/ lub warstwa gleby próchnicznej.
Warunki wodne
W podłożu badanego terenu do zbadanej głębokości 2,0 m wody gruntowe występowały jedynie w miejscach otworów badawczych nr 3d i 4d, zlokalizowanych w pobliżu bezimiennego cieku. Swobodne zwierciadło wód układało się na głębokościach od 1,10 do 1,25 m ppt. W pozostałych otworach wód gruntowych nie stwierdzono, jednak badania prowadzono w okresie 11

suchym, przy ogólnie niskim stanie wód gruntowych. Wody pochodzące z opadów atmosferycznych infiltrują w przepuszczalne podłoże i ulegają okresowym zawieszeniom na przewarstwieniach słabo przepuszczalnych pyłów. Niespoiste grunty podłoża należą do średnio i dobrze przepuszczalnych, o wartościach współczynników filtracji w granicach od 6,03x10 5 do 4,63x10 4 m/s. W trakcie okresów deszczowych w obrębie przepuszczalnego podłoża mogą się pojawiać okresowe poziomy wodonośne. Warunki wodne należą generalnie do dobrych lub przeciętnych. W pobliżu wyżej wymienionych otworów w okresach mokrych warunki zaliczają się do złotych.
Warunki gruntowe
W podłożu opisywanego terenu stwierdzono:
nawierzchnię złożoną z kruszywa łamanego wapiennego o grubości od 18 do 40 cm,
nawierzchnię złożoną z podbudowy z wapiennego kruszywa łamanego o grubościach od 26 do 35 cm i betonu asfaltowego o grubości od 2 do 5 cm, oraz grunty rodzime,

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 313200

Data publikacji: 2012-08-24

Nazwa: Nadleśnictwo Lubaczów

Ulica: ul. Słowackiego 20

Numer domu: 20

Miejscowość: Lubaczów

Kod pocztowy: 37-600

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 016 6321972, 6321201

Numer faxu: 016 6329004

Adres strony internetowej: www.krosno.lasy.gov.pl

Regon: 65001649500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Jednostka organizacyjna LP

Inny rodzaj zamawiającego: Jednostka organizacyjna LP

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przebudowa drogi leśnej w leśnictwie Wielki Las

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi leśnej położonej w leśnictwie Wielki Las
Zamierzenie budowlane polega na:
odmuleniu istniejących przepustów lub ich wymianę remont,
usunięciu warstwy zalegającego humusu w bezpośrednim sąsiedztwie drogi,
oczyszczeniu mechanicznym istniejącej nawierzchni,naw. Tłuczniowa mocno skorodowana. wykonanie warstwy odsączającej z piasku
wykonanie dolnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego
wykonanie górnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego
wykonanie wwy wiążącej profilującej z betonu asfaltowego
wykonanie wwy ścieralnej z betonu asfaltowego
oczyszczenie skarp, poboczy i dna rowów z istniejących zarośli oraz istniejącego drzewostanu,
odmulenie i pogłębienie istniejących rowów przydrożnych z wyprofilowaniem skarp, na całym odc. drogi po obu stronach,
wykonanie placów manewrowych
wykonanie poboczy gruntowych
wykonanie nasypów i wykopów,

3 Istniejący stan zagospodarowania terenu
Działkistanowiące teren pod planowana przebudowę drogi stanowią własność Skarbu Państwa i są w zarządzie PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Lubaczów.
Przedmiotowa droga jest drogą leśną, wewnętrzną położoną wyłącznie na ternie kompleksu leśnego zarządzanego przez Nadleśnictwo Lubaczów. Szerokość istniejącej nawierzchni jest nieregularna i wynosi 3 do 3,5m. Orientacyjna powierzchnia planowanej przebudowy to około 2,83ha.

Planowana do przebudowy droga, jest drogą utwardzonąkruszywemna całym odcinku oraz posiadającąrowy odwadniająceprawie na całej swojej długości.Rowy te w skutek czasu zostały zarośnięte i zamulone.Utwardzenie drogi stanowi nawierzchnia tłuczniowa, która w skutek długiej eksploatacji w niektórych miejscach została całkowicie zdegradowana.Wmiejscach zniszczeń widać kruszywowymieszane z częściami organicznymi :liście, trawy oraz nawieziony humus.
Przedmiotowa droga nie jest drogą publiczną i służy jedynie komunikacji w gospodarce leśnej w tym ochronie przeciwpożarowej kompleksu leśnego jako dojazd pożarowy.
W pasie drogowym nie znajdują się żadne urządzenia infrastruktury technicznej.
Istniejąca droga ma w dużej części zdewastowaną ciężkim transportem nawierzchnię z tłucznia orazpokryta jest licznymi wybojamii koleinami. Na części drogi występują nienormatywne spadki podłużne i poprzeczne. Istniejące rowy odwadniające są zamulone i w większości niedrożne, coobjawia się licznymi zastoiskami wody.
LOKALIZACJA INWESTYCJI:
Województwo:podkarpackie
powiat:lubaczowski
gmina:Cieszanów, Horyniec Zdrój
obręb ew.:Chotylub/Podemszczyzna
Leśnictwo Wielki Las
Działki ewidencyjne 953, 957, 951, 952, 958 , 655, 650, 656, 651, 657, 652, 658, 653, 659
4. Projektowane zagospodarowanie terenu
Projektem zagospodarowania objęto istniejący ślad drogi oraz miejscami teren znajdujący się w bliskim sąsiedztwie w przypadku korekty istniejącego przebiegu oraz w przypadku lokalizacji wymaganych przepisami pożarowymi mijankami.
W ramach projektowanego zagospodarowania projektuje się drogę leśną o szerokości 3,5m z obustronnymi poboczami gruntowymi-ziemnymio szerokości 1,5m.
Wzdłuż drogi zlokalizowane są rowy odprowadzające wodę opadową na zewnątrz korony. Projektowane rowy w większej części są, jako odsączające, lecz gdy w przypadku, gdy droga przecina istniejący ciek rowy prowadzone są do tychże cieków. Zaprojektowano również mijanki w miejscach ograniczonej widoczności oraz w miejscach gdzie technologicznie powinny się znajdować 8 poszerzenia drogi, nie rzadziej jednak niż 300m.
Zastosowano poszerzenia drogi na łukach zgodnie z wytycznymi zawartymi w Poradniku Technicznym: Drogi Leśne. W miejscu istniejących zjazdów na drogi działowe zlokalizowano zjazdy na nie o parametrach :
szerokość jezdni 3,5m szerokość pobocza 1,5
promień skrętu min. 8m przy mijankach , wpozostałych przypadkach 11m ,
długość dostosowane do warunków terenowych
nawierzchnia jak na drodze głównej

Projektowana droga może służyć, jako dojazd pożarowy do terenów przy niej zlokalizowanych.
Ze względu na dość duże zniszczenia nawierzchni założono całkowitą jej wymianę konstrukcję o nawierzchni bitumicznej.
Projektowana konstrukcja jezdni:
warstwa ścieralna gr. 4cm
warstwa wiążąca ,profilująca gr. 5 cm
Nawierzchnia z kruszywa drogowego łamanego frakcji 0-31,5 gr 10cm
Podbudowa z kruszywa drogowego łamanego frakcji 20-63 gr 20cm
Warstwa odsączająca gr. 15cm

Projektowana konstrukcja zjazdu, mijanek i ewentualnych poszerzeń
warstwa ścieralna gr. 4cm
warstwa wiążąca, profilująca gr. 5 cm
Nawierzchnia z kruszywa drogowego łamanego frakcji 0-31,5 gr 10cm
Podbudowa z kruszywa drogowego łamanego frakcji 20-63 gr 20cm
Warstwa odsączająca gr. 15cm

Geometria pozioma
Poziome załamanie osi trasy zostało narzucone istniejącą drogą leśną z nieznacznymi korektami. Załamania osi trasy z uwagi na płynność ruchu wyokrąglono łukami poziomymi. Wielkość stosowanych promieni jest zgodna z Poradnikiem technicznym .Drogi leśne Warszawa -Bedoń 2006. Pochylenia poprzeczne zaprojektowano także zgodnie z Poradnikiem. Parametry łuków, poszerzenia, przechyłki oraz długości prostych przejściowych podano na sytuacji 9
szczegółowej i profilu podłużnym drogi Geometria pionowa
Celem uzyskania płynności jazdy zastosowano wyokrąglenia, załamania niwelety łukami pionowymi. Dokonano niezbędnych korekt wysokości niwelety ze względu na widoczność.
Niweleta drogi
Zaprojektowana niweleta drogi zapewnia:
płynne połączenie z odcinkami stykowymi,
widoczność pionową i wygodę jazdy przez zaprojektowanie łuków pionowych,
ekonomiczne roboty ziemne powiązane z wymaganą płynnością,
Spadki przyjęto zgodnie z poradnikiem technicznym /Drogi Leśne/ W-wa Bedoń 2006
W ciągu projektowanej niwelety drogi spadki podłużne wahają się od 0,20procent do 10,00procent.
Przekrój normalny
Zastosowano przekrój poprzeczny dwustronny ze spadkiem na jezdni 2.0procent i spadkiem poboczy 6.0procent. Ze względu na przyjętą prędkość projektową nie ma potrzeby stosowania pochylenia poprzecznego na łukach poziomych. Przekroje typowe jezdni na prostej oraz w miejscu występowania mijanek /lewej i prawej/ pokazane zostały na rys. nr 3.0
5. Zestawienie powierzchni i długości
Podstawowe wielkości powierzchni i długości:
długość projektowanego odcinaka drogi2+360,58m
szerokość jezdnina prostej3,50 m
szerokość poboczy gruntowych1,5m
szerokość mijanki3,00 m
długość mijanki23m
skosy najazdowe 1: 721m
wyokrąglenia wjazdów i wyjazdów mijanki R=50,00m
powierzchni jezdni11000m2
powierzchnia poboczy7 307m2

6. Zajęcie terenu
Wszystkie roboty budowlane drogowe związane z przebudową drogi znajdują się na terenie 10

stanowiącym własność Skarbu Państwa tj. na działkach będących w zarządzie PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Lubaczów. Projektowana trasa drogi nie narusza stanu prawnego osób trzecich. Orientacyjna powierzchnia zajętego terenu to około 2,83ha.
7. Warunki geotechniczne
Położenie, charakterystyka terenu, morfologia i hydrografia
Pod względem administracyjnym opisywany teren położony jest w województwie podkarpackim, w powiecie lubaczowskim, w obrębie gmin Cieszanów i Horyniec Zdrój, w lasach należących do miejscowości Nowe Sioło, Chotylub i Podemszczyzna. Terenem zarządzają Leśnictwa Załuże i Wielki Las przynależne do Nadleśnictwa Lubaczów.
Rzeźba terenu jest urozmaicona. Teren należy do pagórkowatych, a powierzchnia terenu generalnie opadające wschodu na zachód w granicach rzędnych od ok. 260 m npm do ok. 225 m npm.
Geomorfologicznie teren znajduje się na Płaskowyżu Tarnogrodzkim. Hydrograficznie teren należy do zlewni Wisły.
Budowa geologiczna
Podłoże badanego terenu, do zbadanej w ramach niniejszego opracowania głębokości maksymalnej 2,0 m ppt, budują czwartorzędowe holoceńskie osady rzeczne złożone w głównej mierze z piasków pylastych, piasków drobnych i średnich z akcesorycznie występującymi pyłami piaszczystymi i glinami piaszczystymi. Są to przemyte i przeniesione zwietrzeliny plejstoceńskich lessów piaszczystych, które zapewne występują w głębszym podłożu i są z kolei podścielone trzeciorzędowymi mioceńskimi iłami, mułowcami i piaskowcami warstw przeworskich piętra sarmatu. Miejscami powierzchnię terenu przykrywają nawierzchnie z kruszywa łamanego wapiennego częściowo przykrytego cienką warstwą betonu asfaltowego /wzdłuż drogi nr inw. 220/680/ lub warstwa gleby próchnicznej.
Warunki wodne
W podłożu badanego terenu do zbadanej głębokości 2,0 m wody gruntowe występowały jedynie w miejscach otworów badawczych nr 3d i 4d, zlokalizowanych w pobliżu bezimiennego cieku. Swobodne zwierciadło wód układało się na głębokościach od 1,10 do 1,25 m ppt. W pozostałych otworach wód gruntowych nie stwierdzono, jednak badania prowadzono w okresie 11

suchym, przy ogólnie niskim stanie wód gruntowych. Wody pochodzące z opadów atmosferycznych infiltrują w przepuszczalne podłoże i ulegają okresowym zawieszeniom na przewarstwieniach słabo przepuszczalnych pyłów. Niespoiste grunty podłoża należą do średnio i dobrze przepuszczalnych, o wartościach współczynników filtracji w granicach od 6,03x10 5 do 4,63x10 4 m/s. W trakcie okresów deszczowych w obrębie przepuszczalnego podłoża mogą się pojawiać okresowe poziomy wodonośne. Warunki wodne należą generalnie do dobrych lub przeciętnych. W pobliżu wyżej wymienionych otworów w okresach mokrych warunki zaliczają się do złotych.
Warunki gruntowe
W podłożu opisywanego terenu stwierdzono:
nawierzchnię złożoną z kruszywa łamanego wapiennego o grubości od 18 do 40 cm,
nawierzchnię złożoną z podbudowy z wapiennego kruszywa łamanego o grubościach od 26 do 35 cm i betonu asfaltowego o grubości od 2 do 5 cm, oraz grunty rodzime,

Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112134 (Roboty w zakresie oczyszczania terenu)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324525 (Roboty odwadniające)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających do 15 procent wartości zamówienia podstawowego , polegającego na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia, teren realizacji Nadleśnictwo Lubaczów

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2012

Informacja na temat wadium:
Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości:
40 000.00 PLN słownie: czterdzieści tysięcy 00/100 PLN
Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2012-09-10 do godz. 11:00.
1. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
2. pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: PEKAO S.A. I oddz. w Lubaczowie 93124025841111000039445436
3. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
4. gwarancjach bankowych
5. gwarancjach ubezpieczeniowych
6. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm..
7. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na wskazany w pkt. 9.3 rachunek bankowy najpóźniej przed upływem terminu składania ofert
8. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.
9. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy pzp.).
10. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
11. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
12. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
13. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia, polegające na wykonaniu w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, na wykonaniu co najmniej 3 robót budowlanych o podobnym zakresie o wartości brutto minimum 1 000 000,00 PLN każda.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy dysponują odpowiednim potencjałem technicznym, w tym co najmniej:
1. walec samojezdny 10 t stalowy 1 szt.
2. walec samojezdny 12 t stalowy 1 szt.
3. rozścielacz do kamienia 3,5 m 1 szt.
4. rozścielacz do masy mineralno bitumicznej 3,5 m. 1 szt.
5. koparka o poj. 0.40 m3 1 szt,
6. Samochody o ładowności powyżej 10 t 5 szt.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy dysponują co najmniej jedną osobą z uprawnieniami do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej w ograniczonym zakresie - dla każdego zadania oddzielnie.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej, poprzez :
posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej na kwotę nie niższą niż; 1 000 000,00 PLN,
oraz posiadają ubezpieczenie OC od prowadzonej działalności na kwotę nie niższą niż 1 000 000,00 PLN
W przypadku, gdy złożone przez Wykonawcę dokumenty zawierają dane w innych walutach niż określono to w treści SIWZ, zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmuje średni kurs NBP z dnia wszczęcia postępowania. Jeżeli e dniu wszczęcia postępowania kurs danej waluty nie był ogłaszany przez NPB, obowiązuje kurs ogłoszony bezpośrednio przed wszczęciem postępowania.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zakazane są istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, z zastrzeżeniem pkt. 2.
2. Dopuszczalne są następujące zmiany treści umowy:
2.1 zmiany zakresu zamówienia spowodowana zmianą dokumentacji technicznej, skorygowanej przez projektanta i zaakceptowanej przez Zamawiającego,
2.2 zmiana sposobu wykonania zamówienia, materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, gdy wykorzystanie materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub ofercie stanie się niemożliwe bądź podyktowane będzie usprawnieniem procesu budowy, postępem technologicznym, zwiększeniem bezpieczeństwa na budowie,
2.3 zmiana terminu realizacji przedmiotu zamówienia, w przypadku:
a/ działania siły wyższej, uniemożliwiającego wykonanie robót w określonym pierwotnie terminie,
b/ zaistnienia niesprzyjających warunków atmosferycznych, uniemożliwiających wykonywanie prac budowlanych lub spełnienie wymogów technologicznych, udokumentowanych w dzienniku budowy,
c/ błędów w dokumentacji projektowej, których usunięcie będzie poprzedzać konieczność konsultacji z projektantem i naniesienia przez niego poprawek lub zmian w projekcie,
d/ konieczności uzyskania decyzji lub uzgodnień, mogących spowodować wstrzymanie robót,
e/ konieczności zmiany zakresu robót i finansowania / na wnisek Nadleśnictwa realizacja może zostać rozłożona na 2 etapy w tym drugi etap do 30.06.2013 r,/
f/ konieczności wykonania dodatkowych badań i ekspertyz, prac lub badań archeologicznych, wykopalisk, powodujących konieczność wstrzymania robót objętych niniejszą umową,
g/ realizacji w drodze odrębnej umowy prac powiązanych z przedmiotem niniejszej umowy, wymuszającej konieczność skoordynowania prac i uwzględnienia wzajemnych powiązań, w tym udzielenie w trakcie realizacji umowy zamówień dodatkowych i/lub uzupełniających, związanych z realizacją zamówienia podstawowego, mających wpływ na uzgodniony termin zakończenia jej realizacji /powodujących konieczność jego wydłużenia/,

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_krosno/nadl_lubaczow/zamowienia_publiczne

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
siedziba Nadleśnictwa Lubaczów w Lubaczowie, ul. Słowackiego 20, 37-600 Lubaczów, pokój nr 1

Data składania wniosków, ofert: 10/09/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
siedziba Nadleśnictwa Lubaczów w Lubaczowie, ul. Słowackiego 20, 37-600 Lubaczów, pokój nr 1

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

46962 / 2011-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Jasienica Rosielna (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej Nr 115820 R Blizne - Orzechówka Dół w km 1+526 - 2+076 długości 550 mb w m. Orzechówka.

33884 / 2011-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kolbuszowa - Kolbuszowa (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa i budowa ul. Ks. Ruczki od km 0+000 do km 0+865,59 w Kolbuszowej

163920 / 2010-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pysznica - Pysznica (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa dróg gminnych nieutwardzonych w miejscowościach: Pysznica ul. Podborek i Brandwica ul. Isep

244951 / 2014-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Jasło - Jasło (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
BUDOWA MIEJSC PARKINGOWYCH PRZY UL. FRANCISZKAŃSKIEJ I UL. SŁOWACKIEGO, DOBUDOWA SIĘGACZA DO UL. SŁOWACKIEGO (W KM OD 0+082 DO 0+267) W RAMACH ROZBUDOWY GMINNEJ DROGI PUBLICZNEJ

31676 / 2015-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa publicznych dróg gminnych 6 KDD (etap I) i 7KDD - od ul. Przemysłowej do ul. Architektów, realizowana w ramach zadań inwestycyjnych pn.: 1. Budowa drogi 7 KDD od ul. Architektów do ul. 5KDD oraz 2. Budowa drogi 6 KDD od ul. Przemysłowej do ul. Zawiszy

190698 / 2009-06-15 - Inny: organizacja wyznaniowa Kośćiół Rzymsko-Katolicki

Parafia Rzymskokatolicka w Mazurach - Mazury (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Utwardzenie działki nr ewid. 1726 - placu w centrum miejscowośći Mazury , Gmina Raniżów w ramach działania 313 , 322 , 323 Odnowa i rozwój wsi Program rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007 - 2013

276682 / 2011-09-07 - Inny: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Oleszyce - Oleszyce (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi leśnej nr 5 w km 0+000 - 2+300 oraz budowa składu drewna w Leśnictwie Dzików

273717 / 2011-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa ul. bocznej Warneńczyka realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Budowa ul. bocznej Warneńczyka

90733 / 2009-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Dębicy - Dębica (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa Małej Obwodnicy Północnej od ulicy Świętosława do ulicy Sandomierskiej w Dębicy

179567 / 2010-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ulic: Drzewieckiego i Głowackiego w Mielcu w ramach projektu pn. Poprawa warunków ruchu w centrum Mielca oraz dostępności do kluczowych szlaków transportowych poprzez przebudowę ulic: Drzewieckiego, Głowackiego, Kościuszki, Narutowicza i Żeromskiego

278370 / 2009-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ropczycko - Sędziszowski - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi powiatowej Nr 1337R Sędziszów Młp. - Bystrzyca - Wielopole Skrz.

221518 / 2014-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Rozbudowa publicznej drogi krajowej ul. Lwowskiej w Rzeszowie, realizowana w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa skrzyżowania ulicy Lwowskiej, Bałtyckiej i Kr. Marysieńki wraz z budową akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej

128739 / 2009-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Radomyśl Wielki - Radomyśl Wielki (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa ulic: ul. Konopnickiej str. prawa i ul. Krasińskiego str. lewa - I etap, ulicy Konopnickiej str.lewa i ul. Krasińskiego str. prawa - II etap, ul. Kochanowskiego - II etap (w ramach budowy małej obwodnicy) w Radomyślu Wielkim na Oś. Wola