Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

29763 / 2016-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Biskupiec (Biskupiec)

Odbiór i dostarczenie odpadów komunalnych do instalacji unieszkodliwiania odpadów, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-letniskowe na terenie gminy Biskupiec.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbiór i dostarczenie odpadów komunalnych do instalacji unieszkodliwiania odpadów (zielonych i zmieszanych do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Olsztynie), od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w okresie od 01.05.2016r. do 30.04.2017r. oraz nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-letniskowe na terenie gminy Biskupiec w okresie od 01.06.2016 r. do 30.04.2017 r.
Gminę Biskupiec w chwili obecnej zamieszkuje 14500 mieszkańców: 8400 miasto, 6100 wieś.
Zbiórka, wywóz odpadów winno odbywać się zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Warmińsko -Mazurskiego na lata 2011 - 2016 oraz przepisami prawa polskiego. Wykonawca musi spełniać wymogi, o których mowa w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2013 poz.1399 z późn. zm.) i aktach wykonawczych.
ZABUDOWA JEDNORODZINNA I WIELORODZINNA
Na terenie zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej oraz terenach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-letniskowe obowiązywać będzie system mieszany (workowo - pojemnikowy) zbiórki odpadów komunalnych.
Zmieszane odpady komunalne
Zmieszane odpady komunalne gromadzone będą w pojemnikach. Pojemniki zapewnia właściciel nieruchomości. Częstotliwość załadunku i wywozu:
odpady komunalne zmieszane nie rzadziej niż:
w zabudowie jednorodzinnej- raz na dwa tygodnie
w zabudowie wielorodzinnej - raz w tygodniu
dla nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe, lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe wykorzystywane jedynie przez część roku - raz na dwa tygodnie w sezonie letnim w pozostałych miesiącach raz na miesiąc.
selektywnie zbierane odpady komunalne
Selektywna zbiórka odpadów komunalnych będzie się odbywać w systemie workowym i pojemnikowym.
Wprowadza się następujące rodzaje worków i pojemników:
NIEBIESKI z przeznaczeniem na papier, tekturę, opakowania wielomateriałowe
ŻÓŁTY z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne i metale
BIAŁY z przeznaczeniem na szkło (białe i kolorowe)
Worki dostarcza Wykonawca w zależności od potrzeb mieszkańców.
Częstotliwość załadunku i wywozu:
odpady komunalne zbierane w sposób selektywny nie rzadziej niż:
w zabudowie jednorodzinnej- raz w miesiącu
w zabudowie wielorodzinnej - raz w tygodniu
dla nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe, lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe wykorzystywane jedynie przez część roku nie rzadziej niż raz w miesiącu w sezonie, nie rzadziej niż raz na trzy miesiące w pozostałych okresach
Liczba worków na odpady zbierane selektywnie z gospodarstw domowych i letniskowych min. 20 000, max 35 000 szt./miesiąc, pojemników do segregacji odpadów komunalnych 35 zestawów (zestaw liczy 3 pojemniki o pojemności 1100 l na papier, szkło, tworzywa sztuczne). Jest to wielkość szacunkowa, w przypadku zmiany liczby mieszkańców i gospodarstw domowych Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia innej ilości worków i pojemników.
odpady wielkogabarytowe
Odbiór odpadów wielkogabarytowych na terenie zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej będzie się odbywać poprzez odbieranie wystawionych ww. odpadów przez właścicieli przed swoimi nieruchomościami w ustalonych przez Zamawiającego z Wykonawcą terminach.
Częstotliwość załadunku i wywozu odpadów wielkogabarytowych - dwa razy w roku przed sezonem letnim i przed sezonem zimowym, bądź na bieżąco w gminnym punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy dostarczyć do gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
W okresie między wystawkami mieszkańcy będą mogli własnym transportem dowieźć odpady do gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
odpady niebezpieczne, problematyczne;
odbierane są na bieżąco w gminnym punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
Zużyte baterie będą zbierane w punktach stacjonarnych (wykaz punktów zostanie przekazany Wykonawcy). Pojemniki na zużyte baterie, zaopatrzone w małe otwory wrzutowe dostarczy Wykonawca w ilości 10 sztuk.
Częstotliwość załadunku i wywozu - co najmniej 1 raz na 3 miesiące.
Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów komunalnych z każdej posesji na terenie gminy, zgodnie z sporządzonym przez siebie harmonogramem w oparciu o Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Biskupiec.
Niedopuszczalne jest wyznaczanie poszczególnym mieszkańcom innych miejsc odbioru odpadów, chyba, że mieszkaniec wyrazi zgodę na zmianę miejsca odbioru swoich odpadów.
Powyższe nie dotyczy odpadów przeznaczonych do PSZOK.
Odbiór i transport odpadów w sytuacjach, w których dojazd do punktów wywozowych będzie utrudniony z powodu prowadzonych remontów dróg, dojazdów itp., warunków atmosferycznych nie daje Wykonawcy tytułu do wnoszenia roszczeń z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy, chyba że Zamawiający i Wykonawca w danym przypadku postanowią inaczej.
Należy zapewnić aby pojazdy do dobierania odpadów komunalnych były wyposażone w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów umożliwiający weryfikację tych danych.

PUNKT SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH
Wykonawca w terminie dwóch tygodni od dnia podpisania umowy na własny koszt zorganizuje i uruchomi gminny punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Mieście Biskupiec z godzinami pracy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00, w sobotę od 7.00-13.00.
Miejsca magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych powinny być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz zabezpieczone przed działaniami czynników atmosferycznych.
W gminnym punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych odbierane będą:
przeterminowane leki i chemikalia,
tekstylia,
zużyte baterie i akumulatory,
zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
meble i inne odpady wielkogabarytowe,
zużyte opony,
odpady z selektywnej zbiórki odpadów - szkło białe, szkło kolorowe, papier, plastik,
odpady zielone,
odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji,
odpady problematyczne np. (świetlówki, gaśnice, puszki po farbach, lakierach i aerozolach, zużyte smary, oleje, kleje).

Gminny punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstw domowych ma być zorganizowany na terenie Miasta Biskupiec.

WYKAZ URZĄDZEŃ DO GROMADZENIA ODPADÓW :
Do gromadzenia odpadów na terenie Gminy Biskupiec służą:
pojemniki o pojemności:
110 l, 120 l, 2401
1100 l, KP-7
Wielkość pojemników i pojazdów do odbioru odpadów powinna być dostosowana do potrzeb użytkownika.

Do selektywnej zbiórki odpadów Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć:
worki z folii polietylenowych o grubości dostosowanej do ilości odpadów, uniemożliwiającej rozerwanie się worka, w kolorach:
żółtym - 120 l
niebieskim - 120 l
białym - 120 l
Na workach umieszcza się w widocznym miejscu na tle, odpowiadającym kolorom dla danego rodzaju odpadów widoczny napis:
SZKŁO - w przypadku worka na opady ze szkła
PAPIER - w przypadku worka na odpady z papieru i tektury
PLASTIK - w przypadku worka na odpady z tworzyw sztucznych
ilość odpadów komunalnych z terenu Gminy Biskupiec w okresie 12 miesięcy wynosi:
niesegregowane zmieszane odpady komunalne - 3400,00 Mg
selektywnie odebrane odpady komunalne - 880,00 Mg
z nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub z innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-letniskowe - szacunkowa ilość przez 11 miesięcy: 94,00 Mg (72,00 Mg zmieszane, 22,00 Mg selektywne).
Wykonawca zobowiązany będzie do odbierania od właściciela nieruchomości każdej ilości zebranych odpadów komunalnych, według frakcji:
zmieszane odpady komunalne
szkło,
tworzywa sztuczne i metal
papier i tektura,
meble i inne odpady wielkogabarytowe,
Za odebrane odpady komunalne od właścicieli nieruchomości zamieszkałych wynagrodzenie Wykonawcy wypłacane będzie w formie ryczałtu
Za odebrane odpady komunalne od właścicieli nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub z innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-letniskowe na terenie gminy Biskupiec, w związku z okresowym przebywaniem tam mieszkańców, wynagrodzenie Wykonawcy ustalane będzie za faktycznie odebrane ilości odpadów.
Rozliczenie wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w miesięcznych ratach. Wykonawca będzie zobowiązany odbierać odpady również z nowych nieruchomości, które powstaną w okresie trwania umowy.
Ilości podane w SIWZ dotyczące nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-letniskowe są ilościami szacunkowymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości, bez konieczności zmiany warunków umowy oraz sporządzenia aneksu do umowy.
Faktyczne ilości (mniejsze lub większe od prognozy), uzależnione będą wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, z tym że Wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w ofercie ceny. Na powyższe Wykonawca wyraża zgodę.
Termin płatności w niniejszym zamówieniu to minimum 21 dni i maximum 30 dni.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazano znak towarowy, patent lub pochodzenie należy przyjąć że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń oraz że Zamawiający podał taki opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach techniczno/eksploatacyjno/użytkowych nie gorszych niż te, podane w opisie przedmiotu Zamówienia (art. 29 ust. 3 ustawy pzp).
Analogicznie zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy pzp w przypadku opisania przedmiotu zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy pzp, należy przyjąć, że dopuszczone są rozwiązania równoważne opisywanym.
Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 29763

Data publikacji: 2016-03-22

Nazwa: Gmina Biskupiec

Ulica: al. Niepodległości 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Biskupiec

Kod pocztowy: 11-300

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 89 7150110

Numer faxu: 89 7152437

Adres strony internetowej: www.biskupiec.pl

Regon: 00068779300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i dostarczenie odpadów komunalnych do instalacji unieszkodliwiania odpadów, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-letniskowe na terenie gminy Biskupiec.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór i dostarczenie odpadów komunalnych do instalacji unieszkodliwiania odpadów (zielonych i zmieszanych do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Olsztynie), od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w okresie od 01.05.2016r. do 30.04.2017r. oraz nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-letniskowe na terenie gminy Biskupiec w okresie od 01.06.2016 r. do 30.04.2017 r.
Gminę Biskupiec w chwili obecnej zamieszkuje 14500 mieszkańców: 8400 miasto, 6100 wieś.
Zbiórka, wywóz odpadów winno odbywać się zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Warmińsko -Mazurskiego na lata 2011 - 2016 oraz przepisami prawa polskiego. Wykonawca musi spełniać wymogi, o których mowa w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2013 poz.1399 z późn. zm.) i aktach wykonawczych.
ZABUDOWA JEDNORODZINNA I WIELORODZINNA
Na terenie zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej oraz terenach wykorzystywanych na cele rekreacyjno-letniskowe obowiązywać będzie system mieszany (workowo - pojemnikowy) zbiórki odpadów komunalnych.
Zmieszane odpady komunalne
Zmieszane odpady komunalne gromadzone będą w pojemnikach. Pojemniki zapewnia właściciel nieruchomości. Częstotliwość załadunku i wywozu:
odpady komunalne zmieszane nie rzadziej niż:
w zabudowie jednorodzinnej- raz na dwa tygodnie
w zabudowie wielorodzinnej - raz w tygodniu
dla nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe, lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe wykorzystywane jedynie przez część roku - raz na dwa tygodnie w sezonie letnim w pozostałych miesiącach raz na miesiąc.
selektywnie zbierane odpady komunalne
Selektywna zbiórka odpadów komunalnych będzie się odbywać w systemie workowym i pojemnikowym.
Wprowadza się następujące rodzaje worków i pojemników:
NIEBIESKI z przeznaczeniem na papier, tekturę, opakowania wielomateriałowe
ŻÓŁTY z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne i metale
BIAŁY z przeznaczeniem na szkło (białe i kolorowe)
Worki dostarcza Wykonawca w zależności od potrzeb mieszkańców.
Częstotliwość załadunku i wywozu:
odpady komunalne zbierane w sposób selektywny nie rzadziej niż:
w zabudowie jednorodzinnej- raz w miesiącu
w zabudowie wielorodzinnej - raz w tygodniu
dla nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe, lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe wykorzystywane jedynie przez część roku nie rzadziej niż raz w miesiącu w sezonie, nie rzadziej niż raz na trzy miesiące w pozostałych okresach
Liczba worków na odpady zbierane selektywnie z gospodarstw domowych i letniskowych min. 20 000, max 35 000 szt./miesiąc, pojemników do segregacji odpadów komunalnych 35 zestawów (zestaw liczy 3 pojemniki o pojemności 1100 l na papier, szkło, tworzywa sztuczne). Jest to wielkość szacunkowa, w przypadku zmiany liczby mieszkańców i gospodarstw domowych Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia innej ilości worków i pojemników.
odpady wielkogabarytowe
Odbiór odpadów wielkogabarytowych na terenie zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej będzie się odbywać poprzez odbieranie wystawionych ww. odpadów przez właścicieli przed swoimi nieruchomościami w ustalonych przez Zamawiającego z Wykonawcą terminach.
Częstotliwość załadunku i wywozu odpadów wielkogabarytowych - dwa razy w roku przed sezonem letnim i przed sezonem zimowym, bądź na bieżąco w gminnym punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy dostarczyć do gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
W okresie między wystawkami mieszkańcy będą mogli własnym transportem dowieźć odpady do gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
odpady niebezpieczne, problematyczne;
odbierane są na bieżąco w gminnym punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
Zużyte baterie będą zbierane w punktach stacjonarnych (wykaz punktów zostanie przekazany Wykonawcy). Pojemniki na zużyte baterie, zaopatrzone w małe otwory wrzutowe dostarczy Wykonawca w ilości 10 sztuk.
Częstotliwość załadunku i wywozu - co najmniej 1 raz na 3 miesiące.
Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów komunalnych z każdej posesji na terenie gminy, zgodnie z sporządzonym przez siebie harmonogramem w oparciu o Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Biskupiec.
Niedopuszczalne jest wyznaczanie poszczególnym mieszkańcom innych miejsc odbioru odpadów, chyba, że mieszkaniec wyrazi zgodę na zmianę miejsca odbioru swoich odpadów.
Powyższe nie dotyczy odpadów przeznaczonych do PSZOK.
Odbiór i transport odpadów w sytuacjach, w których dojazd do punktów wywozowych będzie utrudniony z powodu prowadzonych remontów dróg, dojazdów itp., warunków atmosferycznych nie daje Wykonawcy tytułu do wnoszenia roszczeń z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy, chyba że Zamawiający i Wykonawca w danym przypadku postanowią inaczej.
Należy zapewnić aby pojazdy do dobierania odpadów komunalnych były wyposażone w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów umożliwiający weryfikację tych danych.

PUNKT SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH
Wykonawca w terminie dwóch tygodni od dnia podpisania umowy na własny koszt zorganizuje i uruchomi gminny punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Mieście Biskupiec z godzinami pracy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00, w sobotę od 7.00-13.00.
Miejsca magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych powinny być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz zabezpieczone przed działaniami czynników atmosferycznych.
W gminnym punkcie selektywnego zbierania odpadów komunalnych odbierane będą:
przeterminowane leki i chemikalia,
tekstylia,
zużyte baterie i akumulatory,
zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
meble i inne odpady wielkogabarytowe,
zużyte opony,
odpady z selektywnej zbiórki odpadów - szkło białe, szkło kolorowe, papier, plastik,
odpady zielone,
odpady komunalne ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji,
odpady problematyczne np. (świetlówki, gaśnice, puszki po farbach, lakierach i aerozolach, zużyte smary, oleje, kleje).

Gminny punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstw domowych ma być zorganizowany na terenie Miasta Biskupiec.

WYKAZ URZĄDZEŃ DO GROMADZENIA ODPADÓW :
Do gromadzenia odpadów na terenie Gminy Biskupiec służą:
pojemniki o pojemności:
110 l, 120 l, 2401
1100 l, KP-7
Wielkość pojemników i pojazdów do odbioru odpadów powinna być dostosowana do potrzeb użytkownika.

Do selektywnej zbiórki odpadów Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć:
worki z folii polietylenowych o grubości dostosowanej do ilości odpadów, uniemożliwiającej rozerwanie się worka, w kolorach:
żółtym - 120 l
niebieskim - 120 l
białym - 120 l
Na workach umieszcza się w widocznym miejscu na tle, odpowiadającym kolorom dla danego rodzaju odpadów widoczny napis:
SZKŁO - w przypadku worka na opady ze szkła
PAPIER - w przypadku worka na odpady z papieru i tektury
PLASTIK - w przypadku worka na odpady z tworzyw sztucznych
ilość odpadów komunalnych z terenu Gminy Biskupiec w okresie 12 miesięcy wynosi:
niesegregowane zmieszane odpady komunalne - 3400,00 Mg
selektywnie odebrane odpady komunalne - 880,00 Mg
z nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub z innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-letniskowe - szacunkowa ilość przez 11 miesięcy: 94,00 Mg (72,00 Mg zmieszane, 22,00 Mg selektywne).
Wykonawca zobowiązany będzie do odbierania od właściciela nieruchomości każdej ilości zebranych odpadów komunalnych, według frakcji:
zmieszane odpady komunalne
szkło,
tworzywa sztuczne i metal
papier i tektura,
meble i inne odpady wielkogabarytowe,
Za odebrane odpady komunalne od właścicieli nieruchomości zamieszkałych wynagrodzenie Wykonawcy wypłacane będzie w formie ryczałtu
Za odebrane odpady komunalne od właścicieli nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub z innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-letniskowe na terenie gminy Biskupiec, w związku z okresowym przebywaniem tam mieszkańców, wynagrodzenie Wykonawcy ustalane będzie za faktycznie odebrane ilości odpadów.
Rozliczenie wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w miesięcznych ratach. Wykonawca będzie zobowiązany odbierać odpady również z nowych nieruchomości, które powstaną w okresie trwania umowy.
Ilości podane w SIWZ dotyczące nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-letniskowe są ilościami szacunkowymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości, bez konieczności zmiany warunków umowy oraz sporządzenia aneksu do umowy.
Faktyczne ilości (mniejsze lub większe od prognozy), uzależnione będą wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, z tym że Wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w ofercie ceny. Na powyższe Wykonawca wyraża zgodę.
Termin płatności w niniejszym zamówieniu to minimum 21 dni i maximum 30 dni.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazano znak towarowy, patent lub pochodzenie należy przyjąć że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń oraz że Zamawiający podał taki opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach techniczno/eksploatacyjno/użytkowych nie gorszych niż te, podane w opisie przedmiotu Zamówienia (art. 29 ust. 3 ustawy pzp).
Analogicznie zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy pzp w przypadku opisania przedmiotu zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy pzp, należy przyjąć, że dopuszczone są rozwiązania równoważne opisywanym.
Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.

Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/04/2017

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 9 000,00 zł brutto (słownie: dziewięć tysięcy, 00/100 złotych)
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.4)).
4.Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego 45 1020 3541 0000 5902 0260 8230.
5.Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu, przelewem, na poleceniu przelewu należy wpisać: Wadium - Odpady.
W pozostałych przypadkach wymagane jest dostarczenie do dnia upływu składania ofert oryginału dokumentu wystawionego na rzecz Zamawiającego.
7.W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie decydować będzie data wpływu (data i godzina) środków na rachunek bankowy Zamawiającego.
8. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego przepadku określa art. 46 ustawy pzp.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku.

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony i podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy Formularz oferty według wzoru stanowiącego (załącznik 1 do SIWZ).
2. Zgodnie z art. 36a ust. 1 ustawy pzp Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zgodnie z art. 36a ust. 2 ustawy pzp Zamawiający NIE zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia na usługę.
Zgodnie z art. 36b. ust 1 ustwy pzp Zamawiający NIE żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy.
3. Pełnomocnictwo - do reprezentowania wykonawcy w postępowaniu albo do reprezentowania wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy, jeżeli osoba reprezentująca Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie jest wskazana jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze. Pełnomocnictwo zawierać powinno umocowanie do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo może być przedłożone wyłącznie w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza.
4. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa również dokumenty, o których mowa w niniejszym ogłoszeniu.
5. Zgodnie z art. 91 ust. 3a ustawy pzp jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
Brak ww. informacji od Wykonawcy Zamawiający potraktuje jako deklarację, że wybór oferty Wykonawcy nie będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego.
6. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 23 ust. 1 ustawy:
a. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i do zawarcia umowy.
b. W takim przypadku - oprócz dokumentów wymienionych w specyfikacji - wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego są zobowiązani do złożenia wraz z ofertą Pełnomocnictwa ustanawiającego Pełnomocnika, o którym mowa w pkt. a. Pełnomocnictwo zawierać powinno umocowanie do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo może być przedłożone wyłącznie w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza.
c. Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ( art. 23 ust. 3 ustawy pzp.). Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia obowiązany jest wykazać, iż nie podlega wykluczeniu z udziału w postępowaniu w świetle art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp w zakresie żądanym przez Zamawiającego.
Forma dokumentów.
1. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
2. W przypadku składania elektronicznych dokumentów powinny być one opatrzone przez wykonawcę bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
3. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
4. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
5. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie nie jest wymagane, jeżeli zamawiający wyraził zgodę, o której mowa w art. 9 ust. 3 ustawy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Przewidywane zmiany umowy:
a) przyczyna - Przekształcenie firmy, zmiana nazwy firmy.
Skutek - zmiana w umowie/aneks - Spisanie aneksu do umowy uwzględniającego dokonanie przekształcenia firmy.
b) nie wymaga aneksu do umowy, w szczególności:
a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego),
b) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów między Stronami.
c) zmiany ilości podane w SIWZ dotyczące nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-letniskowe. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości, bez konieczności zmiany warunków umowy oraz sporządzenia aneksu do umowy. Faktyczne ilości (mniejsze lub większe od prognozy), uzależnione będą wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, z tym że Wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w ofercie ceny. Na powyższe Wykonawca wyraża zgodę.
d) zmiana szacowanej wartości umowy brutto - zmiana w zakresie dotyczącym nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-letniskowe jest automatyczna i wynika z pomnożenia podanych w ofercie cen jednostkowych brutto dotyczących nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-letniskowe i zleconych ilości, przy zachowaniu przepisów ustawy o finansach publicznych.
2.W przypadku zmiany:
a) stawki podatku od towarów i usług, jeżeli zmiana ta będzie miała wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, Wykonawca w terminie 30 dni od dnia wejścia tej zmiany może zwrócić się do Zamawiającego o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia;
b) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, jeżeli zmiana ta będzie miała wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, Wykonawca w terminie 30 dni od dnia wejścia tej zmiany może zwrócić się do Zamawiającego o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia, przedstawiając w szczególności: listę pracowników wykonujących czynności przy realizacji zamówienia, okresy zatrudnienia tych pracowników przy realizacji zamówienia, rodzaj i długość trwania zawartych z umów z tymi pracownikami, rozliczenia z ZUS i inne dowody w tym zakresie;
c) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne jeżeli zmiana ta będzie miała wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę Wykonawca w terminie 30 dni od dnia wejścia tej zmiany może zwrócić się do Zamawiającego o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia, przedstawiając w szczególności: listę pracowników wykonujących czynności przy realizacji zamówienia, okresy zatrudnienia tych pracowników przy realizacji zamówienia, rodzaj i długość trwania zawartych z umów z tymi pracownikami rozliczenia z ZUS i inne dowody w tym zakresie.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Termin płatności

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gmina Biskupiec
al. Niepodległości 2, 11-300 Biskupiec

Data składania wniosków, ofert: 31/03/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Gmina Biskupiec
al. Niepodległości 2, 11-300 Biskupiec
pokój nr 10 (KANCELARIA), parter

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Terminy wykonania zamówienia: odbiór odpadów od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w okresie od 01.05.2016r. do 30.04.2017r.natomiast od nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-letniskowe na terenie gminy Biskupiec w okresie od 01.06.2016 r. do 30.04.2017 r.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

343786 / 2015-12-15 - Inny: obrona

24 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
USŁUGA ODBIORU I UTYLIZACJI ODPADÓW POKONSUMPCYJNYCH KATEGORII III (O KODZIE 20 01 08) POWSTAŁYCH W ZWIĄZKU Z ŻYWIENIEM ŻOŁNIERZY W PUNKTACH ŻYWIENIA ZBIOROWEGO NA TERENIE ADMINISTROWANYM PRZEZ JW 4352 W GIŻYCKU.

206786 / 2013-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Kętrzyn - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY KĘTRZYN.

213823 / 2014-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Mrągowo - Mrągowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Mrągowo

315056 / 2015-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Milejewo - Milejewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zlokalizowanych w granicach administracyjnych Gminy Milejewo

188192 / 2013-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Barczewo - Barczewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Barczewo

390694 / 2014-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Markusy - Markusy (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zlokalizowanych w granicach administracyjnych Gminy Markusy

302142 / 2015-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sorkwity - Sorkwity (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIÓR I TRANSPORT ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH I NIEZAMIESZKAŁYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY SORKWITY

402158 / 2013-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Kętrzyn - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kętrzyn.

102 / 2016-01-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina - Miasto Elbląg - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Zamówienie uzupełniające do zadania pn. Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zlokalizowanych w granicach administracyjnych Gminy Miasto Elbląg na część: I - obejmującą odbiór odpadów komunalnych z sektora 1, II - obejmującą odbiór odpadów komunalnych z sektora 2, III - obejmującą odbiór odpadów komunalnych z sektora 5

122036 / 2014-04-09 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Realizacja usługi polegającej na: odbiorze z zbiornicy odpadów pochodzenia zwierzęcego kat. I, transporcie i przekazaniu do zakładu utylizacyjnego odpadów weterynaryjnych, tj. ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego kat. I powstałych w jednostkach organizacyjnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz dostarczaniu padłych dużych zwierząt od właściciela do Katedry Anatomii Patologicznej Wydziału Medycyny Wete-rynaryjnej w celu wykonania badań sekcyjnych

232252 / 2013-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pisz - Pisz (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Pisz

87625 / 2013-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stawiguda - Stawiguda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Stawiguda

84464 / 2016-04-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jedwabno - Jedwabno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
KOMPLEKSOWE ODBIERANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH POCHODZĄCYCH Z NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH, OD DOMKÓW LETNISKOWYCH ORAZ INNYCH NIERUCHOMOŚCI WYKORZYSTYWANYCH NA CELE REKREACYJNO - WYPOCZYNKOWE

123143 / 2011-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stawiguda - Stawiguda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór odpadów komunalnych segregowanych i niesegregowanych z terenu gminy Stawiguda.

87247 / 2016-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ełk - Ełk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Ełk do RIPOK w Siedliskach-zamówienia uzupełniające

246099 / 2014-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lidzbark Warmiński - Lidzbark Warmiński (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Lidzbark Warmiński w 2015r.

513730 / 2013-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kalinowo - Kalinowo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych administrowanych przez Gminę Kalinowo