Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

49321 / 2014-03-07 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej / Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turawa (Turawa)

Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysu inwestorskiego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę i pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego Dobudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Turawa z modernizacją istniejącego w Turawie ul. Opolska 35.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysu inwestorskiego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę i pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego Dobudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Turawa z modernizacją istniejącego w Turawie ul. Opolska 35.


1. Ogólny opis przedmiotu zamówienia

Dokumentację należy sporządzić w oparciu o program Funkcjonalno-użytkowy opracowany przez mgr inż. arch. Marię Słota-Puda stanowiący załącznik nr 11 do SIWZ oraz Decyzję o warunkach zabudowy Nr BU.V.6730.50.2012 z dnia 14.10.2013 r. stanowiący załącznik nr 6 do SIWZ.

Zakres zamówienia obejmuje:

Projekty budynków, obiektów i zagospodarowania terenu

1.1 Wykonanie mapy dla celów projektowych.
1.2 Uzyskanie niezbędnych materiałów, uzgodnień i decyzji koniecznych do wykonania prac projektowych.
1.3 Wykonanie inwentaryzacji architektoniczno-konstrukcyjnej z orzeczeniem technicznym stanu istniejącego w zakresie niezbędnym do wykonania opracowania projektowego jak również badań geotechnicznych gruntu, oraz określenie powierzchni użytkowej wg PN i dla celów podatku od nieruchomości.
1.4 Opracowanie minimum dwóch wariantów koncepcji architektonicznych i konstrukcyjnych dla wszystkich obiektów kubaturowych instalacji i zagospodarowania terenu zgodnych z programem funkcjonalno-użytkowym i uzyskanie akceptacji wybranych wariantów przez Zamawiającego.
1.5 Po wyborze wariantów koncepcji opracowanie pełnej dokumentacji budowlanej z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami umożliwiającymi realizację inwestycji wraz z uzyskaniem warunków przyłączenia i odbioru mediów oraz pozwolenia na budowę dla obiektów kubaturowych i zagospodarowania terenu.
1.6 Opracowanie pełnej dokumentacji wykonawczej branżowej w kompletnym zakresie uzupełniającej i uszczegóławiającej projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowanie oferty przez Wykonawcę i realizacji robót budowlanych, obiektów kubaturowych i zagospodarowania terenu. Projekty wykonawcze powinny zawierać rysunki w skali uwzględniającej specyfikację zamawianych robót i zastosowanych skal rysunków w projekcie budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, które dotyczą :
1) części obiektu:
2) rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i materiałowych:
3) detali architektonicznych oraz urządzeń budowlanych:
4) instalacji i wyposażenia technicznego, których odzwierciedlenie na rysunkach projektu budowlanego nie jest wystarczające dla potrzeb o których mowa powyżej.

Projekty wykonawcze, w zależności od zakresu i rodzaju robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia, dotyczą:

Projekty wykonawcze związane z przygotowaniem terenu pod budowę:

- projekty dotyczące zmian lub likwidacji obiektów budowlanych albo podłączonych do nich sieci, kolidujących z projektowanym obiektem lub zamierzeniem budowlanym,
- projekty wykonawcze związane z ewentualną przebudową uzbrojenia podziemnego na terenie planowanej inwestycji, dotyczące sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej lub układu komunikacyjnego,
- ewentualnie projekty makroniwelacji i gospodarki masami ziemnymi lub dotyczące sposobu wykonania robót ziemnych,
- projekty zabezpieczeń wykopów, pompowania wody itp.

Projekty wykonawcze architektury poszczególnych obiektów zawierające:

- projekty wykonawcze zawierające ostateczne wersje: rzutów poziomych, przekrojów pionowych, rysunków elewacji i widoków rzuty, przekroje i elewacje, wykazy: stolarki, ślusarki,
- projekty detali architektonicznych,
- rysunki warsztatowe detali budowlanych i instalacyjnych,
- rysunki związane ze specjalistycznymi technologami wykonania dot. np. szalunków,
- projekt wykończenia wnętrz, wykaz pierwszego wyposażenia pomieszczeń.

Projekty wykonawcze konstrukcji poszczególnych obiektów obejmujące:

projekty konstrukcyjne fundamentów,
projekty elementów konstrukcji podstawowej oraz innych elementów nośnych i przekryć, projekty samodzielnych elementów konstrukcji, jak: fundamenty pod maszyny i urządzenia technologiczne, wraz z zabezpieczeniem akustycznym i antywibracyjnym, rampy, schody, zadaszenia zbiorniki, kominy, winda itp.

Projekty wykonawcze w zakresie instalacji budowlanych:

projekty wykonawcze instalacji kanalizacyjnych, wodnych i cieplnych,
projekty instalacji przeciwpożarowych,
projekty hydroforni i pompowni z ewentualnym uzdatnianiem wody,
projekt kotłowni wraz z technologią,
projekt instalacji centralnego ogrzewania,
projekty związane z odzyskiem ciepła odpadowego,
projekty wykonawcze wentylacji i klimatyzacji,
projekty zabezpieczeń akustycznych w instalacjach,
projekt wykonawczy ewentualnego przyłącza elektrycznego,
projekty wykonawcze rozdzielni głównej i rozdzielni oddziałowych,
projekty instalacji elektroenergetycznych w poszczególnych obiektach, obejmujące w zależności od potrzeb:
- instalacje siły,
- instalacje technologiczne,
- instalacje oświetlenia ogólnego,
- instalacje oświetlenia dozorowego,
- instalacje oświetlenia bezpieczeństwa,
- instalacje oświetlenia ewakuacyjnego,
- instalacje oświetlenia miejscowego,
- instalacje oświetlenia zewnętrznego i znaków,
- instalacje automatyki, sterowania i sygnalizacji dla instalacji wymienionych wyżej,

- projekty wykonawcze instalacji teletechnicznych, tj.:

- centrali telefonicznej,
- instalacji sieci abonenckiej,
- instalacji sygnalizacji pożaru,
- instalacji alarmowej, włamania i napadu,
- instalacji sieci komputerowej,
- instalacji domofonów,

- projekty urządzeń mechanicznych, jak: winda itp. wraz z projektami towarzyszącymi montażu, sterowania, zasilania, instrukcjami eksploatacji itp.,
- projekty montażu urządzeń i/lub ich podłączenia do sieci instalacji w poszczególnych obiektach, jeżeli DTR w tym zakresie nie są wystarczające,
- projekty rozruchu procesu technologicznego, ewentualnie instalacji lub urządzeń i wymaganych prób przed odbiorem,
- instrukcje obsługi i eksploatacji: obiektu, instalacji i urządzeń związanych z obiektem,

projekt technologiczny jeśli technologia występuje,
projekt zabezpieczeń antykorozyjnych, antywibracyjnych, mykologicznych, tłumienia hałasu i innych działań ochronnych,

Projekty wykonawcze związane z zagospodarowaniem działki lub terenu:

projektu zagospodarowania działki lub terenu,
projekty wykonawcze sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, grzewczej, energetycznej, oświetlenia zewnętrznego, teletechnicznych, technologicznych uziemień i innych przewidzianych w projekcie zagospodarowania działki lub terenu,
projekt organizacji ruchu,
projekt zieleni,
projekt małej architektury,
zbiorczy plan uzbrojenia terenu,
projekt ogrodzenia terenu,
projekty dróg, parkingów i ewentualnie innej komunikacji np. ścieżek rowerowych.

Punkty od 1.1 do 1.6 dla zakresu robót podzielonego na dwa etapy z podziałem na poszczególne budynki, obiekty i elementy zagospodarowania terenu j.n. a w ramach poszczególnych budynków, obiektów z podziałem na poszczególne branże.

Etap I:

rozbiórka budynku gospodarczego,
modernizacja istniejącego budynku administracyjnego,
dobudowa budynku administracyjnego,
dolne źródło ciepła - zmiana sposobu ogrzewania,
przebudowa i likwidacja istniejącej linii napowietrznej,
przebudowa uzbrojenia podziemnego dot. sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, sieci elektrycznej, układu komunikacyjnego.

Etap II:

Zagospodarowanie terenu:
- zewnętrzne instalacje elektryczne np. oświetlenie terenu,
- remont muru i wymiana ogrodzenia,
- utwardzenie z płyt ażurowych,
- drogi dojazdowe i miejsca postojowe,
- remont elewacji budynku garażowego.


Dokumenty niezbędne do przeprowadzenia procedury przetargowej zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych.

1.7 Przedmiary robót z podaniem podstaw wyceny i zestawieniem materiałów, sprzętu, robocizny i tabelą elementów scalonych będące podstawą opracowania kosztorysów ofertowych opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
opracowane dla poszczególnych budynków, obiektów i elementów zagospodarowania terenu i etapów oddzielnie w rozbiciu na poszczególne branże oddzielnie (jak w opisie dot. pkt. od 1.1 do 1.6) co umożliwi realizację zadania i przeprowadzenie procedury przetargowej etapowo.

Przedmiary robót powinny zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych.


1.8 Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych opracowane zgodnie z przepisami wymienionymi w pkt. 1.7 zawierające zbiory wymagań , które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót.
1.9 Kosztorysy inwestorskie- z zestawieniem materiałów, sprzętu, robocizny i tabelą elementów scalonych opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004r. opracowanie jak w pkt. 1.7 dla poszczególnych budynków, obiektów i elementów zagospodarowania terenu i etapów oddzielnie w rozbiciu na poszczególne branże co umożliwi realizację zadania i przeprowadzenie procedury przetargowej etapowo.
1.10 Zbiorcze zestawienie kosztów zadania inwestycyjnego w ujęciu na poszczególne budynki, obiekty, elementy zagospodarowania terenu i etapy w rozbiciu na poszczególne branże oddzielnie.
1.11 Opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w przypadku gdy jej opracowanie jest niezbędne na podstawie odrębnych przepisów.
1.12 Nadzór autorski ( wg. potrzeb Zamawiającego - orientacyjnie średnio 2-3 wizyty w miesiącu na placu budowy w terminie wskazanym przez Zamawiającego) oraz udzielanie wyjaśnień na pisemne zapytania Zamawiającego lub Wykonawcy robót budowlanych w trakcie realizacji inwestycji.
1.13 Udzielanie wyjaśnień odnośnie rozwiązań projektowych i dokonywanie niezbędnych poprawek wynikających z ewentualnych błędów projektowych i kosztorysowych w terminach umożliwiających Zamawiającemu sprawne przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zaprojektowane roboty budowlane.
1.14 Uzyskanie pozwolenia na budowę w imieniu inwestora -zamawiającego.

Uwaga: Dokumentację tj. punkty od 1.1. do 1.11 należy wykonać w formie papierowej w 5 egzemplarzach oraz w formie elektronicznej w formacie PDF ( przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie w wersji umożliwiającej odczyt w programie kosztorysowym).

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Zgodnie z art. 30 ust. 6 oraz art. 31 ust. 3 ustawy Pzp przedmiot zamówienia jest szczegółowo opisany oprócz SIWZ w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 11 do SIWZ.

3. Podstawy opracowania dokumentacji projektowej

3.1 Do opracowania dokumentacji projektowej Zamawiający przekazuje
następujące dane:
- Decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu nr BU.V.6730.50.2012 z dnia 14.10.2013r. - załącznik nr 6 do SIWZ
- Program funkcjonalno-użytkowy opracowany przez mgr inż. arch. Maria Słota-Puda - załącznik nr 11 do SIWZ
Zamawiający dopuszcza możliwości wystąpienia odstępstw od ustaleń zawartych w programie funkcjonalno-użytkowym, które powstaną na podstawie uzgodnień wykonanych przez obie strony Umowy. Ostateczny rozkład pomieszczeń w budynkach i urządzeń w pomieszczeniach muszą zostać zaakceptowane przez zamawiającego.

3.2 Poszczególne etapy prac projektowych , w szczególności zastosowane rozwiązania projektowe Wykonawca obowiązany jest uzgodnić z Zamawiającym.

3.3 Koszty uzyskania wszystkich uzgodnień, pozwoleń, decyzji niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca.
3.4 Przedmiot zamówienia - dokumentacja projektowa powinna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności w oparciu o:

Ustawę z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 ze zmianami);
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 ze zmianami).
W przypadku udokumentowanego braku możliwości uzyskania parametrów zgodnych z w.w rozporządzeniem, należy uzyskać zgodę na odstępstwo od w.w warunków występując do Ministra Infrastruktury. Do projektu należy przedłożyć oświadczenie projektanta, że rozwiązania projektowe są zgodne z wymaganiami w.w rozporządzenia;
Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 ( Dz. U. z 2012 poz. 462) w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w spr. szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej , specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót ( Dz.U. z 2013r. poz. 1129).
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389).
3.5 Wykonawca winien na bieżąco uwzględniać w opracowaniach projektowych zmiany w przepisach i zasadach wiedzy technicznej. Dokumentacja objęta zamówieniem powinna być zgodna z przepisami i zasadami wiedzy technicznej obowiązującymi na dzień przekazania dokumentacji.

4. Dokumentacja projektowa powinna:

4.1. Być wykonana w stanie kompletnym i przydatna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć
4.2. Opierać się o rozwiązania techniczne uzgodnione z Zamawiającym na etapie wstępnych koncepcji i uzgodnionych standardów wykończenia
4.3. Spełniać wszystkie wymagania potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę oraz służyć, jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych oraz do wykonania na jej podstawie pełnego zakresu robót budowlanych, koniecznego do powstania obiektów o parametrach użytkowych zgodnych z ich przeznaczeniem.
4.4. W swej treści określać technologię robót, materiały w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji. (art. 29,30 ustawy prawo zamówień publicznych).


5. Dokumentację projektową należy uzgodnić z instytucjami wymaganymi przepisami prawa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 49321

Data publikacji: 2014-03-07

Nazwa:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turawa

Ulica: ul. Opolska 35

Numer domu: 35

Miejscowość: Turawa

Kod pocztowy: 46-045

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 077 4212011

Numer faxu: 77 4212074

Adres strony internetowej: www.katowice.lasy.gov.pl/web/turawa

Regon: 53055825200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.turawa.katowice.lasy.gov.pl

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
Państwowa Jednostka Organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysu inwestorskiego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę i pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego Dobudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Turawa z modernizacją istniejącego w Turawie ul. Opolska 35.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysu inwestorskiego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę i pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego Dobudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Turawa z modernizacją istniejącego w Turawie ul. Opolska 35.


1. Ogólny opis przedmiotu zamówienia

Dokumentację należy sporządzić w oparciu o program Funkcjonalno-użytkowy opracowany przez mgr inż. arch. Marię Słota-Puda stanowiący załącznik nr 11 do SIWZ oraz Decyzję o warunkach zabudowy Nr BU.V.6730.50.2012 z dnia 14.10.2013 r. stanowiący załącznik nr 6 do SIWZ.

Zakres zamówienia obejmuje:

Projekty budynków, obiektów i zagospodarowania terenu

1.1 Wykonanie mapy dla celów projektowych.
1.2 Uzyskanie niezbędnych materiałów, uzgodnień i decyzji koniecznych do wykonania prac projektowych.
1.3 Wykonanie inwentaryzacji architektoniczno-konstrukcyjnej z orzeczeniem technicznym stanu istniejącego w zakresie niezbędnym do wykonania opracowania projektowego jak również badań geotechnicznych gruntu, oraz określenie powierzchni użytkowej wg PN i dla celów podatku od nieruchomości.
1.4 Opracowanie minimum dwóch wariantów koncepcji architektonicznych i konstrukcyjnych dla wszystkich obiektów kubaturowych instalacji i zagospodarowania terenu zgodnych z programem funkcjonalno-użytkowym i uzyskanie akceptacji wybranych wariantów przez Zamawiającego.
1.5 Po wyborze wariantów koncepcji opracowanie pełnej dokumentacji budowlanej z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami umożliwiającymi realizację inwestycji wraz z uzyskaniem warunków przyłączenia i odbioru mediów oraz pozwolenia na budowę dla obiektów kubaturowych i zagospodarowania terenu.
1.6 Opracowanie pełnej dokumentacji wykonawczej branżowej w kompletnym zakresie uzupełniającej i uszczegóławiającej projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowanie oferty przez Wykonawcę i realizacji robót budowlanych, obiektów kubaturowych i zagospodarowania terenu. Projekty wykonawcze powinny zawierać rysunki w skali uwzględniającej specyfikację zamawianych robót i zastosowanych skal rysunków w projekcie budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, które dotyczą :
1) części obiektu:
2) rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i materiałowych:
3) detali architektonicznych oraz urządzeń budowlanych:
4) instalacji i wyposażenia technicznego, których odzwierciedlenie na rysunkach projektu budowlanego nie jest wystarczające dla potrzeb o których mowa powyżej.

Projekty wykonawcze, w zależności od zakresu i rodzaju robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia, dotyczą:

Projekty wykonawcze związane z przygotowaniem terenu pod budowę:

- projekty dotyczące zmian lub likwidacji obiektów budowlanych albo podłączonych do nich sieci, kolidujących z projektowanym obiektem lub zamierzeniem budowlanym,
- projekty wykonawcze związane z ewentualną przebudową uzbrojenia podziemnego na terenie planowanej inwestycji, dotyczące sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej lub układu komunikacyjnego,
- ewentualnie projekty makroniwelacji i gospodarki masami ziemnymi lub dotyczące sposobu wykonania robót ziemnych,
- projekty zabezpieczeń wykopów, pompowania wody itp.

Projekty wykonawcze architektury poszczególnych obiektów zawierające:

- projekty wykonawcze zawierające ostateczne wersje: rzutów poziomych, przekrojów pionowych, rysunków elewacji i widoków rzuty, przekroje i elewacje, wykazy: stolarki, ślusarki,
- projekty detali architektonicznych,
- rysunki warsztatowe detali budowlanych i instalacyjnych,
- rysunki związane ze specjalistycznymi technologami wykonania dot. np. szalunków,
- projekt wykończenia wnętrz, wykaz pierwszego wyposażenia pomieszczeń.

Projekty wykonawcze konstrukcji poszczególnych obiektów obejmujące:

projekty konstrukcyjne fundamentów,
projekty elementów konstrukcji podstawowej oraz innych elementów nośnych i przekryć, projekty samodzielnych elementów konstrukcji, jak: fundamenty pod maszyny i urządzenia technologiczne, wraz z zabezpieczeniem akustycznym i antywibracyjnym, rampy, schody, zadaszenia zbiorniki, kominy, winda itp.

Projekty wykonawcze w zakresie instalacji budowlanych:

projekty wykonawcze instalacji kanalizacyjnych, wodnych i cieplnych,
projekty instalacji przeciwpożarowych,
projekty hydroforni i pompowni z ewentualnym uzdatnianiem wody,
projekt kotłowni wraz z technologią,
projekt instalacji centralnego ogrzewania,
projekty związane z odzyskiem ciepła odpadowego,
projekty wykonawcze wentylacji i klimatyzacji,
projekty zabezpieczeń akustycznych w instalacjach,
projekt wykonawczy ewentualnego przyłącza elektrycznego,
projekty wykonawcze rozdzielni głównej i rozdzielni oddziałowych,
projekty instalacji elektroenergetycznych w poszczególnych obiektach, obejmujące w zależności od potrzeb:
- instalacje siły,
- instalacje technologiczne,
- instalacje oświetlenia ogólnego,
- instalacje oświetlenia dozorowego,
- instalacje oświetlenia bezpieczeństwa,
- instalacje oświetlenia ewakuacyjnego,
- instalacje oświetlenia miejscowego,
- instalacje oświetlenia zewnętrznego i znaków,
- instalacje automatyki, sterowania i sygnalizacji dla instalacji wymienionych wyżej,

- projekty wykonawcze instalacji teletechnicznych, tj.:

- centrali telefonicznej,
- instalacji sieci abonenckiej,
- instalacji sygnalizacji pożaru,
- instalacji alarmowej, włamania i napadu,
- instalacji sieci komputerowej,
- instalacji domofonów,

- projekty urządzeń mechanicznych, jak: winda itp. wraz z projektami towarzyszącymi montażu, sterowania, zasilania, instrukcjami eksploatacji itp.,
- projekty montażu urządzeń i/lub ich podłączenia do sieci instalacji w poszczególnych obiektach, jeżeli DTR w tym zakresie nie są wystarczające,
- projekty rozruchu procesu technologicznego, ewentualnie instalacji lub urządzeń i wymaganych prób przed odbiorem,
- instrukcje obsługi i eksploatacji: obiektu, instalacji i urządzeń związanych z obiektem,

projekt technologiczny jeśli technologia występuje,
projekt zabezpieczeń antykorozyjnych, antywibracyjnych, mykologicznych, tłumienia hałasu i innych działań ochronnych,

Projekty wykonawcze związane z zagospodarowaniem działki lub terenu:

projektu zagospodarowania działki lub terenu,
projekty wykonawcze sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, grzewczej, energetycznej, oświetlenia zewnętrznego, teletechnicznych, technologicznych uziemień i innych przewidzianych w projekcie zagospodarowania działki lub terenu,
projekt organizacji ruchu,
projekt zieleni,
projekt małej architektury,
zbiorczy plan uzbrojenia terenu,
projekt ogrodzenia terenu,
projekty dróg, parkingów i ewentualnie innej komunikacji np. ścieżek rowerowych.

Punkty od 1.1 do 1.6 dla zakresu robót podzielonego na dwa etapy z podziałem na poszczególne budynki, obiekty i elementy zagospodarowania terenu j.n. a w ramach poszczególnych budynków, obiektów z podziałem na poszczególne branże.

Etap I:

rozbiórka budynku gospodarczego,
modernizacja istniejącego budynku administracyjnego,
dobudowa budynku administracyjnego,
dolne źródło ciepła - zmiana sposobu ogrzewania,
przebudowa i likwidacja istniejącej linii napowietrznej,
przebudowa uzbrojenia podziemnego dot. sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, sieci elektrycznej, układu komunikacyjnego.

Etap II:

Zagospodarowanie terenu:
- zewnętrzne instalacje elektryczne np. oświetlenie terenu,
- remont muru i wymiana ogrodzenia,
- utwardzenie z płyt ażurowych,
- drogi dojazdowe i miejsca postojowe,
- remont elewacji budynku garażowego.


Dokumenty niezbędne do przeprowadzenia procedury przetargowej zgodnie z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych.

1.7 Przedmiary robót z podaniem podstaw wyceny i zestawieniem materiałów, sprzętu, robocizny i tabelą elementów scalonych będące podstawą opracowania kosztorysów ofertowych opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
opracowane dla poszczególnych budynków, obiektów i elementów zagospodarowania terenu i etapów oddzielnie w rozbiciu na poszczególne branże oddzielnie (jak w opisie dot. pkt. od 1.1 do 1.6) co umożliwi realizację zadania i przeprowadzenie procedury przetargowej etapowo.

Przedmiary robót powinny zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych.


1.8 Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych opracowane zgodnie z przepisami wymienionymi w pkt. 1.7 zawierające zbiory wymagań , które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót.
1.9 Kosztorysy inwestorskie- z zestawieniem materiałów, sprzętu, robocizny i tabelą elementów scalonych opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004r. opracowanie jak w pkt. 1.7 dla poszczególnych budynków, obiektów i elementów zagospodarowania terenu i etapów oddzielnie w rozbiciu na poszczególne branże co umożliwi realizację zadania i przeprowadzenie procedury przetargowej etapowo.
1.10 Zbiorcze zestawienie kosztów zadania inwestycyjnego w ujęciu na poszczególne budynki, obiekty, elementy zagospodarowania terenu i etapy w rozbiciu na poszczególne branże oddzielnie.
1.11 Opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w przypadku gdy jej opracowanie jest niezbędne na podstawie odrębnych przepisów.
1.12 Nadzór autorski ( wg. potrzeb Zamawiającego - orientacyjnie średnio 2-3 wizyty w miesiącu na placu budowy w terminie wskazanym przez Zamawiającego) oraz udzielanie wyjaśnień na pisemne zapytania Zamawiającego lub Wykonawcy robót budowlanych w trakcie realizacji inwestycji.
1.13 Udzielanie wyjaśnień odnośnie rozwiązań projektowych i dokonywanie niezbędnych poprawek wynikających z ewentualnych błędów projektowych i kosztorysowych w terminach umożliwiających Zamawiającemu sprawne przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na zaprojektowane roboty budowlane.
1.14 Uzyskanie pozwolenia na budowę w imieniu inwestora -zamawiającego.

Uwaga: Dokumentację tj. punkty od 1.1. do 1.11 należy wykonać w formie papierowej w 5 egzemplarzach oraz w formie elektronicznej w formacie PDF ( przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie w wersji umożliwiającej odczyt w programie kosztorysowym).

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Zgodnie z art. 30 ust. 6 oraz art. 31 ust. 3 ustawy Pzp przedmiot zamówienia jest szczegółowo opisany oprócz SIWZ w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 11 do SIWZ.

3. Podstawy opracowania dokumentacji projektowej

3.1 Do opracowania dokumentacji projektowej Zamawiający przekazuje
następujące dane:
- Decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu nr BU.V.6730.50.2012 z dnia 14.10.2013r. - załącznik nr 6 do SIWZ
- Program funkcjonalno-użytkowy opracowany przez mgr inż. arch. Maria Słota-Puda - załącznik nr 11 do SIWZ
Zamawiający dopuszcza możliwości wystąpienia odstępstw od ustaleń zawartych w programie funkcjonalno-użytkowym, które powstaną na podstawie uzgodnień wykonanych przez obie strony Umowy. Ostateczny rozkład pomieszczeń w budynkach i urządzeń w pomieszczeniach muszą zostać zaakceptowane przez zamawiającego.

3.2 Poszczególne etapy prac projektowych , w szczególności zastosowane rozwiązania projektowe Wykonawca obowiązany jest uzgodnić z Zamawiającym.

3.3 Koszty uzyskania wszystkich uzgodnień, pozwoleń, decyzji niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca.
3.4 Przedmiot zamówienia - dokumentacja projektowa powinna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności w oparciu o:

Ustawę z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 ze zmianami);
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 ze zmianami).
W przypadku udokumentowanego braku możliwości uzyskania parametrów zgodnych z w.w rozporządzeniem, należy uzyskać zgodę na odstępstwo od w.w warunków występując do Ministra Infrastruktury. Do projektu należy przedłożyć oświadczenie projektanta, że rozwiązania projektowe są zgodne z wymaganiami w.w rozporządzenia;
Rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 ( Dz. U. z 2012 poz. 462) w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w spr. szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej , specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót ( Dz.U. z 2013r. poz. 1129).
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389).
3.5 Wykonawca winien na bieżąco uwzględniać w opracowaniach projektowych zmiany w przepisach i zasadach wiedzy technicznej. Dokumentacja objęta zamówieniem powinna być zgodna z przepisami i zasadami wiedzy technicznej obowiązującymi na dzień przekazania dokumentacji.

4. Dokumentacja projektowa powinna:

4.1. Być wykonana w stanie kompletnym i przydatna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć
4.2. Opierać się o rozwiązania techniczne uzgodnione z Zamawiającym na etapie wstępnych koncepcji i uzgodnionych standardów wykończenia
4.3. Spełniać wszystkie wymagania potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę oraz służyć, jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych oraz do wykonania na jej podstawie pełnego zakresu robót budowlanych, koniecznego do powstania obiektów o parametrach użytkowych zgodnych z ich przeznaczeniem.
4.4. W swej treści określać technologię robót, materiały w sposób umożliwiający zachowanie uczciwej konkurencji. (art. 29,30 ustawy prawo zamówień publicznych).


5. Dokumentację projektową należy uzgodnić z instytucjami wymaganymi przepisami prawa.

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
713210004 (Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
713212006 (Usługi projektowania systemów grzewczych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 115

Informacja na temat wadium:
1.Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 3 000,00 PLN (słownie złotych: trzy tysiące złotych)
2.Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy:
2. 1 pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy: w Banku BGŻ SA Opole nr 12 2030 0045 1110 0000 0042 6010
2. 2 poręczeniach bankowych
2. 3 poręczeniach pieniężnych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
2. 4 gwarancjach bankowych
2. 5 gwarancjach ubezpieczeniowych
2. 6 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2007 roku Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3.Wadium wnoszone w postaci poręczeń i gwarancji bankowych, poręczeń kasy oszczędnościowo - kredytowej lub gwarancji ubezpieczeniowej należy załączyć do oferty w formie kopii dokumentu, a oryginał złożyć w oddzielnej kopercie oznaczonej (oryginał wadium), która będzie załączona do oferty (wewnątrz opakowania oferty) i musi ono obejmować cały okres związania ofertą. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp.
4.Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na wskazany w pkt. 2.1 rachunek bankowy najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. Nie dopuszcza się wnoszenia wadium w formie pieniężnej do kasy Zamawiającego.
5.Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 46 ust. 1-4 ustawy Pzp.
6.Zgodnie z art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadku gdy:
6.1 Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana:
a) odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy
6.2Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał:
- minimum 2 kompleksowe dokumentacje projektowe (projektów budowlanych, budowlano - wykonawczych, wykonawczych) w zakresie budownictwa kubaturowego, w szczególności budowy obiektów (budynków) administracyjnych, biurowych o minimalnej kubaturze 3000 m3. Poprzez kompleksowe należy rozumieć dokumentacje obejmujące również projekty instalacji.

W celu udowodnienia spełnienia tak określonego warunku należy przedstawić Zamawiającemu wykaz wykonanych głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi te zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy usługi te zostały wykonane należycie.

W wykazie głównych usług powinny zostać ujęte w szczególności usługi polegające na wykonaniu min. 2 kompleksowych dokumentacji projektowych (projektów budowlanych, budowlano - wykonawczych, wykonawczych) w zakresie budownictwa kubaturowego, w szczególności budowy obiektów (budynków) administracyjnych, biurowych o minimalnej kubaturze 3000 m3 każda.

Dowodami wykonanych usług, o których mowa powyżej jest minimum 2 poświadczenia.

W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz, którego usługa w wykazie głównych usług była wcześniej wykonana, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania poświadczeń.

W razie konieczności, szczególnie, gdy wykaz lub dowody budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz, którego usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio Zamawiającemu.
W przypadku, gdy w celu realizacji zamówienia Wykonawca będzie polegać na: wiedzy i doświadczeniu (ppkt 2.2.), osobach zdolnych do wykonania zamówienia (ppkt 2.4.), zobowiązany jest (Wykonawca) udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował ww. zasobami, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia oraz dokumentów dotyczących:

- charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dokumentach i oświadczeniach, o których mowa w rozdziale VI SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww. warunki Wykonawca spełnił.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia (minimum po 1 osobie), w szczególności osobami, legitymującymi się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem i wykształceniem niezbędnym do wykonania zamówienia, posiadającymi następujące uprawnienia do projektowania w specjalnościach:
a) architektonicznej bez ograniczeń ,
b) konstrukcyjnej,
c) drogowej,
d) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
e) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami oraz złożonym i podpisanym oświadczeniem, że osoby, które będą wykonywać zamówienie posiadają wymagane uprawnienia. Projektanci powinni wykonać w okresie ostatnich trzech lat minimum 2 projekty w swojej branży. Ponadto architekt, w tym okresie - pośród 2 wymienionych zadań, min. 1 zadanie przy zaprojektowaniu budowy obiektów (budynków) administracyjnych, biurowych o minimalnej kubaturze 3000 m3. Na potwierdzenie wykonania zadań, wyspecyfikowanych w załączniku nr 3 do SIWZ, należy przedstawić posiadane referencje lub inne dokumenty, potwierdzające należyte ich wykonanie.
Zamawiający określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza uprawnienia wydane na podstawie przepisów ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących aktów prawnych. Dopuszcza się również odpowiadające im uprawnienia, wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE (Dz. U. 2008 Nr 63, poz. 394).
W przypadku, gdy w celu realizacji zamówienia Wykonawca będzie polegać na: wiedzy i doświadczeniu (ppkt 2.2.), osobach zdolnych do wykonania zamówienia (ppkt 2.4.), zobowiązany jest (Wykonawca) udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował ww. zasobami, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia oraz dokumentów dotyczących:

- charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

Ocena spełnienia warunków wymaganych od Wykonawców zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dokumentach i oświadczeniach, o których mowa w rozdziale VI SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww. warunki Wykonawca spełnił.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał:
- minimum 2 kompleksowe dokumentacje projektowe (projektów budowlanych, budowlano - wykonawczych, wykonawczych) w zakresie budownictwa kubaturowego, w szczególności budowy obiektów (budynków) administracyjnych, biurowych o minimalnej kubaturze 3000 m3. Poprzez kompleksowe należy rozumieć dokumentacje obejmujące również projekty instalacji.

W celu udowodnienia spełnienia tak określonego warunku należy przedstawić Zamawiającemu wykaz wykonanych głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi te zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy usługi te zostały wykonane należycie.

W wykazie głównych usług powinny zostać ujęte w szczególności usługi polegające na wykonaniu min. 2 kompleksowych dokumentacji projektowych (projektów budowlanych, budowlano - wykonawczych, wykonawczych) w zakresie budownictwa kubaturowego, w szczególności budowy obiektów (budynków) administracyjnych, biurowych o minimalnej kubaturze 3000 m3 każda.

Dowodami wykonanych usług, o których mowa powyżej jest minimum 2 poświadczenia.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Wypełniony i podpisany formularz oferty
Zaakceptowany projekt umowy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Istotne postanowienia do umowy zawiera projekt umowy stanowiący załącznik Nr 8 do SIWZ.
1.Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, za wyjątkiem przypadków, które zostały przewidziane w ogłoszeniu lub w Specyfikacji istotnych warunków zamówienia tj.: w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem warunków ich wprowadzenia:
a) wystąpienia niezależnego od Wykonawcy przedłużania się pozyskiwania uzgodnień, sprawdzeń i warunków do projektowania od dysponentów, ZUDP i innych właściwych organów czy instytucji oraz przedłużania się pozyskiwania wszelkich decyzji, opinii, niezbędnych do otrzymania koniecznych uzgodnień i pozwolenia na budowę;
b) konieczności zmniejszenia zakresu przedmiotu umowy, gdy jego wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w interesie publicznym lub gdy zachowanie pierwotnego terminu nie leży w interesie publicznym;
c) wystąpienie okoliczności wynikających z terminów postępowań administracyjnych powodujących, że rozpoczęcie realizacji umowy będzie niemożliwe lub wystąpią przerwy w jej wykonaniu z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
d) wystąpienie konieczności wprowadzenia uzasadnionych potrzebami Zamawiającego zmian w dokumentacji projektowej;
e) w przypadku, gdy w czasie trwania umowy, konieczna będzie zmiana założeń przedmiotowych zamówienia wynikająca ze zmian przepisów prawa lub z oddziaływania nań innych inwestycji, które będą miały wpływ na warunki realizacji przedmiotowego zamówienia.
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wyżej wymienionych, ustalenia umowy ulegną odpowiednim zmianom w sposób gwarantujący prawidłowe zakończenie wykonywania jej przedmiotu.
2.Wszystkie zmiany umowy dokonywane będą w formie pisemnej i muszą być podpisane przez upoważnionych przedstawicieli obu stron.
3.Zmiana umowy dokonana z naruszeniem przepisu ust. 2 i ust. 3 podlega unieważnieniu.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.turawa.katowice.lasy.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turawa 46-045 Turawa, ul. Opolska 35

Data składania wniosków, ofert: 20/03/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turawa 46-045 Turawa, ul. Opolska 35
I piętro - sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

318488 / 2011-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grodków - Grodków (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę oświetlenia ulicznego na terenie gminy Grodków

271864 / 2010-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Pakosławice - Pakosławice (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę lokalnych biologicznych oczyszczalni ścieków o zabudowie rozproszonej dla obsługi miejscowości: Słupice, Spiny

164832 / 2012-05-21 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Opolski - Opole (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie wielobranżowego projektu budowlano-wykonawczego dla budynku Wydziału Ekonomii

146484 / 2013-04-15 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Opolski - Opole (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie wielobranżowego projektu budowlano-wykonawczego na remont wraz z wyposażeniem Klubu Studenckiego SKRZAT w Domu Studenta MROWISKO

33514 / 2015-02-16 - Inny: Państwowa osoba prawna

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Zaprojektowanie, wykonanie, montaż i uruchomienie dźwigu osobowego w budynku Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu przy ul. 1 Maja 6. Postępowanie nr: ZP.016.II.111.2014.RB

394744 / 2014-12-02 - Inny: Państwowa osoba prawna

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Zaprojektowanie, wykonanie, montaż i uruchomienie dźwigu osobowego w budynku Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu przy ul. 1 Maja 6. Postępowanie nr: ZP.016.II.111.2014.RB

130044 / 2015-06-01 - Inny: energetyka cieplna

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Budowa sieci ciepłowniczej wysokich parametrów wraz z przyłączami do budynków i montażem węzłów cieplnych w Kędzierzynie-Koźlu

12641 / 2009-01-12 - Inny: Skarb Państwa

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opole - Opole (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla realizacji 16 obiektów związanych z retyencjonowaniem wody na terenach leśnych będących w zarządzie Nadleśnictwa Opole

87324 / 2015-04-17 - Inny: energetyka cieplna

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. - Kędzierzyn-Koźle (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Budowa sieci ciepłowniczej wysokich parametrów wraz z przyłączami do budynków i montażem węzłów cieplnych w Kędzierzynie-Koźlu

149622 / 2009-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobrodzień - Dobrodzień (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie funkcji Inżyniera Projektu przy realizacji zadania inwestycyjnego Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Dobrodzieniu

326114 / 2011-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Rolniczych - Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie - Grodków (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na budowę czterech dwufunkcyjnych węzłów cieplnych w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie

140019 / 2014-06-30 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalna Dyrekcja Ochrony Åšrodowiska w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dwóch (odrębnych) ekspertyz budowlanych w celu określenia stanu technicznego części fortów (Fort Prusy i Reduta Królicza z Korytarzem Cygaro) w obszarze Natura 2000 Forty Nyskie

201096 / 2012-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Polskiej Cerekwi - Polska Cerekiew (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Zagospodarowanie zdegradowanych terenów przyzamkowych oraz rewitalizacja funkcjonalno-użytkowa zamku w Polskiej Cerekwi

363964 / 2009-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Pakosławice - Pakosławice (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z lokalną mechanicznobiologiczną oczyszczalnią ścieków dla obsługi miejscowości Rzymiany

192518 / 2013-05-16 - Podmiot prawa publicznego

Państwowy Instytut Naukowy - Instytut Śląski w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych inwestycji pn.: Rewitalizacja budynku PIN - Instytutu Śląskiego w Opolu i jego otoczenia w celu poprawy jakości bazy edukacyjnej, kulturalnej i społecznej

80244 / 2009-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina GÅ‚ubczyce - GÅ‚ubczyce (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn. Budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Pietrowice ,Mokre Kolonia wraz z ośrodkiem wypoczynkowym oraz budowa oczyszczalni ścieków w ramach Projektu : Ochrona granicznej rzeki Opawicy z polskiej i czeskiej strony .

195802 / 2009-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Zawadzkiego - Zawadzkie (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie funkcji Inżyniera Projektu przy realizacji projektu inwestycyjnego Utworzenie Regionalnego Centrum Turystycznego Dolina Małej Panwi

250802 / 2011-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grodków - Grodków (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę oświetlenia ulicznego na terenie gminy Grodków

121292 / 2014-04-09 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turawa - Turawa (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysu inwestorskiego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę i pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego Dobudowa budynku administracyjnego Nadleśnictwa Turawa z modernizacją istniejącego w Turawie ul. Opolska 35.

59902 / 2010-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Pakosławice - Pakosławice (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z lokalną mechaniczno-biologiczną oczyszczalnią ścieków dla obsługi miejscowości Nowaki oraz opracowanie dokumentacji projektowej na budowę lokalnych biologicznych oczyszczalni ścieków o zabudowie rozproszonej dla obsługi miejscowości: Korzękwice, Strobice, Smolice, Śmiłowice, Bykowice, Goszowice, Frączków, Biechów, Godkowice, Radowice i Naczków.

120722 / 2015-05-21 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Publiczny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzkie Centrum Medyczne - Opole (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
1. Opracowanie kompleksowej i kompletnej dokumentacji projektowo - technicznej w ramach realizacji zadania p.n. Przebudowa i rozbudowa istniejącego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Izby Przyjęć w ramach dostosowania pomieszczeń do obowiązujących przepisów w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego zgodnie z wytycznymi opracowanymi w programie funkcjonalno - użytkowym, 2. Uzyskanie pozwolenia na budowę, 3. Nadzór autorski.

99887 / 2013-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie - Grodków (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na przebudowę wschodniego skrzydła Ratusza w Grodkowie na potrzeby Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie

233609 / 2008-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej układu komunikacyjnego w rejonie ul. Wrocławskiej - Kokota w ramach uzbrojenia terenu w rejonie ul.Wrocławskiej - Kokota