Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

348000 / 2014-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Postomino (Postomino)

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Postomino w okresie od 01.01.2015 do 31.12.2015

Opis zamówienia

I.Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości na terenie gminy Postomino, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1399), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Nr XVI/218/12 z dnia 29 czerwca 2012 roku w sprawie uchwalenia aktualizacji Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2012-2017 z uwzględnieniem perspektyw na lata 2018-2023 z załącznikiem oraz regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Postomino oraz pobór opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
II. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli wszystkich nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Postomino z następujących miejscowości: Bylica, Chudaczewo, Chudaczewko, Dzierżęcin, Górsko, Jarosławiec, Jezierzany, Kanin, Karsino, Kłośnik, Korlino, Królewo, Królewko, Łącko, Marszewo, Masłowice, Mazów, Naćmierz, Nosalin, Pałowo, Pałówko, Pieńkowo, Pieńkówko, Pieszcz, Postomino, Ronino, Rusinowo, Staniewice, Tyń, Wilkowice, Wszedzień, Wykroty, Złakowo, wskazanych na mapie stanowiącej załącznik nr 7 do SIWZ.
2. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej ilości odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zarówno zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny tj. papieru i tektury, szkła, tworzywa sztucznego, metali oraz odpadów budowlanych i odpadów ulegających biodegradacji.
3. Zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych.
4. Szacunkową liczbę nieruchomości zamieszkałych, z których będą odbierane odpady komunalne wraz z liczbą osób zamieszkujących zawiera załącznik nr 8 i 9do SIWZ).
5. Na dzień 26 września 2014 r. zorganizowanym system odbioru odpadów z nieruchomości zamieszkałych objętych było 1838 nieruchomości, w których zamieszkuje 6009 mieszkańców w tym deklarujących selektywną zbiórkę odpadów 5.739 mieszkańców.
6. Na dzień 26 września 2014 r. zorganizowanym system odbioru odpadów z nieruchomości zamieszkałych czasowo (w okresie sezonu letniego) objętych było 33 nieruchomości,
w których zamieszkuje 71 mieszkańców w tym deklarujących selektywną zbiórkę odpadów 20 mieszkańców.
7. W trakcie trwania zamówienia przewiduje się wzrost liczby nieruchomości zamieszkałych o 2 %.
8. W oparciu o dane ze sprawozdań otrzymywanych od przedsiębiorcy odbierającego odpady z nieruchomości zamieszkałych na dotychczasowych warunkach w okresie 12 m-cy (wrzesień 2013- wrzesień 2014 r.) zebrano:
- 680,48 Mg odpadów zmieszanych,
- 63,44 Mg szkła zebranego selektywnie,
- 50,22 Mg tworzyw sztucznych (plastik)zebranych selektywnie,
- 6,92 Mg elektroodpadów,
- 12,68 Mg odpadów wielkogabarytowych,
-6,0 Mg odpadów biodegradowalnych
9. Wykaz nieruchomości, z których Wykonawca będzie zobowiązany odebrać odpady, o którym mowa w pkt. 4, 5 i 6 może ulec zmianie - będzie na bieżąco aktualizowany w trakcie świadczenia usługi i przekazywany Wykonawcy drogą elektroniczną.
10. W przypadku zamieszkania mieszkańców w nowych nieruchomościach, Wykonawca odbierze odpady komunalne z nowych nieruchomości w pierwszym terminie wynikającym z harmonogramu (dla miejscowości/ulicy), począwszy od dnia umieszczenia ich w bazie danych gminy.
11. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia, o którym mowa w SIWZ. Zamawiający nie przewiduje organizacji wizji lokalnej. Wykonawcy w każdym czasie mogą dokonać wizji lokalnej na terenie gminy w celu zapoznania się z jego specyfiką, strukturą, typami zabudowy. Jakiekolwiek koszty związane z wizją lokalną ponosi Wykonawca.
12. Wykonawca zobowiązany jest utworzyć punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych do którego właściciele nieruchomości zamieszkałych będą mogli nieodpłatnie przekazywać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble, szkło, plastik, makulaturę, metale, odpady wielkogabarytowe, chemikalia, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz zużyte opony powstałe w gospodarstwie domowym. Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych powinien spełniać wymogi określone w art. 3 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 1399), tzn. jego lokalizacja powinna zapewniać łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy - w centrum gminy.
13. WORKI I POJEMNIKI Wyposażenie w worki przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych w sposób selektywny wszystkich nieruchomości zamieszkałych. Wykonawca zapewni worki o pojemności od 60 l do 120 l z folii polietylenowej w niezbędnej ilości uzależnionej od liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość. Wykonawca zapewni, aby worki oznaczone były w: informację o rodzaju gromadzonych w nich odpadach, nazwę, adres oraz numer telefonu Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć właścicieli nieruchomości w worki w dniu odbierania odpadów, przy czym wyposażenie
w worki, które odbędzie się po raz pierwszy nastąpi najpóźniej do dnia 22 grudnia 2014 r. Worki należy przekazać właścicielowi nieruchomości, a podczas jego nieobecności, pozostawić we wcześniej opróżnionym pojemniku na zmieszane odpady komunalne lub w innym miejscu uzgodnionym z właścicielem nieruchomości. Informację o rodzaju gromadzonych odpadów w workach Wykonawca przekaże Zamawiającemu do dnia 22 grudnia 2014 r.
14. Wyposażenie w pojemniki przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych wszystkich nieruchomości zamieszkałych, których właściciele nie posiadają własnych pojemników. Wykonawca zapewni pojemniki o pojemności 110 l, 120 l, 240 l, 1100 l lub 2500 l w niezbędnej ilości uzależnionej od liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość. Wykonawca zapewni, aby pojemniki oznaczone były w: informację o rodzaju gromadzonych w nich odpadach, nazwę, adres oraz numer telefonu Wykonawcy.
15. Najpóźniej do dnia 22 grudnia 2014 roku Wykonawca wyposaży nieruchomości, wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 7 do SWIZ, w worki i pojemniki.
16. Wykonawca wyposaży nieruchomości, wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 9 do SWIZ, w worki i pojemniki najpóźniej w pierwszym dniu miesiąca w którym odbierane będą odpady.
17. HARMONOGRAM Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Harmonogramu odbierania poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Postomino. W przypadku, gdy dzień tygodnia lub miesiąca dla odbioru odpadów przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, Wykonawca zapewni odbiór odpadów w dniu następnym, nie będącym dniem ustawowo wolnym od pracy.
18. Harmonogram obejmujący okres od dnia 1 stycznia 2015 r. do dnia 31 grudnia
2015 r. powinien zostać opracowany i przedłożony Zamawiającemu najpóźniej na niż 7 dni przed realizacją zamówienia. Zamawiający zaakceptuje Harmonogram lub przedstawi uwagi do niego w terminie 7 dni od jego otrzymania. Wykonawca w terminie 7 dni wprowadzi uwagi Zamawiającego oraz przedstawi go do ponownej akceptacji.
19. Wykonawca powinien umieścić harmonogram oraz zasady funkcjonowania punktu selektywnej zbiórki odpadów na własnej stronie internetowej i eksponować go przez cały okres na jaki został przygotowany. Zamawiający umieści harmonogram na własnej stronie internetowej.
20. Harmonogram co do treści i formy wymaga zatwierdzenia przez Zamawiającego. Wykonawca przekazuje Zamawiającemu projekt harmonogramu w formie elektronicznej na adres ug@postomino.pl.
21. Wszelkie zmiany harmonogramu będą wymagały zgody Zamawiającego.
22. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości zgodnie z zaakceptowanym przez Zamawiającego harmonogramem wywozu, z zastrzeżeniem, że odbiór odpadów musi odbywać się w godzinach od 7.00 do 20.00.
23. Wykonawca najpóźniej na 7 dni przed datą świadczenia usługi odbierania odpadów przekaże Zamawiającemu wykaz pojazdów świadczących usługi na terenie Gminy Postomino oraz numery rejestracyjne tych pojazdów.
24.W przypadku awarii pojazdu i konieczności użytkowania pojazdu zastępczego wykonawca w tym samym dniu przekaże informację do Zamawiającego o numerach rejestracyjnych pojazdów zastępczych.
25.Wykonawca tak opracuje trasówki by odpady były zbierane tylko na terenie gminy. Nie dopuszcza się zbierania (dopełnianie pojazdu odpadami) z terenu innej gminy.
26.Wykonawca zobowiązany jest odnotowywać i przypisywać do danego pojazdu informacje, o tym skąd zostały odebrane odpady,
27. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić osobno ewidencję zmieszanych odpadów komunalnych odebranych od właścicieli poszczególnych nieruchomości oraz selektywnie zebranych odpadów z tych nieruchomości, którą zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu.
28. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych następujących frakcji odpadów komunalnych z następującą częstotliwością:
a) zmieszane odpady komunalne - 1 raz w miesiącu
b) papier i tektura, szkło - raz na trzy miesiące,
c) tworzywa sztuczne - raz na miesiąc,
d) odpady budowlane i biodegradowalne - dwa razy w miesiącu na indywidualne zgłoszenia właścicieli nieruchomości, składane Wykonawcy telefonicznie, faksem, elektronicznie przez właścicieli poszczególnych nieruchomości,
e) w sposób ciągły, nie zakłócający spoczynku, nocnego,
f) w terminach określonych w Harmonogramie odbioru odpadów komunalnych, zwanym dalej Harmonogramem, o którym mowa w pkt 3.1.4 ust.2,
g) niezależnie od warunków atmosferycznych,
h) pojazdami przystosowanymi do odbierania odpadów w podziale na frakcje, bez możliwości zmieszania odpadów,
31. Wykonawca obowiązany jest do odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, w szczególności do:
a) zapobiegania wysypywaniu się odpadów z pojemników, w tym worków, podczas dokonywania odbioru,
b) uprzątnięcia i odbierania odpadów z miejsc ich gromadzenia, w tym także tych, które nie zostały umieszczone w pojemnikach,
c) zebrania i odebrania odpadów z miejsc gromadzenia odpadów (osłon śmietnikowych) w przypadku, gdy ich wysypanie nie nastąpiło w trakcie odbierania.
32. W przypadku, gdy odpady nie są gromadzone w pojemnikach, w tym workach, odpowiadających wymaganiom określonym w rozdziale 3 Regulaminu, Wykonawca jest obowiązany do ich odebrania i niezwłocznego poinformowania Zamawiającego
o niezgodnym z Regulaminem sposobie gromadzeniu odpadów przez właściciela tej nieruchomości.
33.Pobór opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na zasadach określonych przez Radę Gminy Postomino
34. APTEKI I PLACÓWKI ZDROWIA Wykonawca po uzgodnieniu z właścicielem zobowiązany jest wyposażyć apteki i placówki służby zdrowia zlokalizowane na terenie Gminy Postomino, o których mowa w załączniku nr 10 do SIWZ,w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie przeterminowanych leków oraz opróżniać je po zgłoszeniu o ich wypełnieniu w najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych w danej miejscowości. Pojemniki powinny zawierać zabezpieczenia uniemożliwiające wyjmowanie ich zawartości przez osoby trzecie.
35. PLACÓWKI OŚWIATY I KULTURY Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć placówki oświaty i kultury zlokalizowane na terenie Gminy Postomino, o których mowa w załączniku nr 11 do SIWZ, w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie zużytych baterii i akumulatorów, innych niż przemysłowe i samochodowe, oraz opróżniać je po zgłoszeniu o ich wypełnieniu w najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych w danej miejscowości.
36.ODPADY WIELKOGABARYTOWE, SPRZĘT ELEKTRONICZNY
I ELEKTRYCZNY, METALE Wykonawca dwa razy w roku zobowiązany jest zorganizować odbiór odpadów komunalnych obejmujących odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, metale bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych.
37. INNE OBOWIĄZKI WYKONAWCY Wykonawca jest zobowiązany do realizacji reklamacji (nieodebranie z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, nie pozostawienie worków na odpady segregowane itp.) w przeciągu 48 godzin od otrzymania telefonu lub e-maila od Zamawiającego. O załatwieniu reklamacji należy niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.
38. Wykonawca zobowiązany jest przedkładać Zamawiającemu karty przekazania odpadów do miejsca ich odzysku, recyklingu lub unieszkodliwienia w terminie do ostatniego dnia miesiąca następującego po kwartale, w którym dokonano odbioru odpadów komunalnych.
39.Po zakończeniu świadczenia usług, wykonawca odbierze pojemniki do zbierania odpadów zmieszanych i selektywnie zebranych ze wszystkich nieruchomości, które wyposażył w pojemniki. Wykonawca pozostawi miejsce ustawienia pojemników w stanie uprzątniętym. Czynność odbioru pojemników należy przeprowadzić w ciągu tygodnia od zakończenia świadczenia usług odbierania odpadów.
40. Wykonawca będzie prowadził usługi odbioru z należytą starannością, w taki sposób by nie uszkodzić pojemników do zbierania odpadów należących do właścicieli nieruchomości. Wykonawca będzie odpowiadał na zniszczenie lub uszkodzenie pojemników na zasadach wynikających z kodeksu cywilnego.
41. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu miesięcznych raportów zawierających informacje o:
1) ilości odebranych odpadów zmieszanych [Mg],
2) ilości odebranych odpadów szkła [Mg],
3) ilości odebranych odpadów papieru i tektury [Mg],
4) ilości odebranych odpadów tworzyw sztucznych(Mg)
5) ilość odebranych odpadów budowlanych i ulegających biodegradacji [Mg]
6) ilości odebranych odpadów mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, metali, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego [Mg],
7) ilości i rodzaju poszczególnych odpadów odebranych w punkcie selektywnej zbiórki odpadów od właścicieli nieruchomości zamieszkałych,
8) wykaz nieruchomości od których zostały odebrane odpady komunalne,
9) sposobach zagospodarowania w/w odpadów,
10) dokumentację potwierdzającą wykonanie czynności w zakresie mycia
i dezynfekcji pojazdów i urządzeń.
42. Raporty miesięczne o których mowa w pkt. 41 muszą być przekazane w formie elektronicznej w pliku PDF.
43. W toku realizacji umowy zawartej w wyniku niniejszego postępowania Zamawiający rozliczać się będzie z Wykonawcą za wykonane usługi w oparciu o potwierdzone przez Zamawiającego zestawienie wykonanych i odebranych usług, ze wskazaniem ilości i rodzaju poszczególnych odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Postomino.
44. W przypadku stwierdzenia, że usługi wykonywane są niezgodnie z obowiązującymi przepisami Zamawiający może odmówić zapłaty i żądać ich ponownego wykonania lub odstąpić od umowy z winy Wykonawcy z naliczeniem kary umownej.
45. Raport miesięczny jest podstawą do wystawienia faktury za wykonaną usługę.
46. RIPOK Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) wskazanych w uchwale Nr XVI/219/12 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 29 czerwca 2012 r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2012-2017 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2018-2023 ( j.t. Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2014 r. poz. 558) oraz do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami,
o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 21).W przypadku, gdy regionalna instalacja RIPOK ulegnie awarii lub nie będzie mogła przyjmować odpadów z innych przyczyn, należy odpady komunalne dostarczyć do zastępczej instalacji obsługi regionu wskazanej w uchwale Nr XVI/219/12 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 29 czerwca 2012 r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2012-2017
z uwzględnieniem perspektywy na lata 2018-2023
47. W przypadku, gdy regionalna instalacja RIPOK ulegnie awarii lub nie będzie mogła przyjmować odpadów z innych przyczyn, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu dokument wydany przez RIPOK informujący o przyczynach nie przyjęcia odpadów.
48. POJAZDY Wykonawca zobowiązany jest:
1) posiadać co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd
do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej,
2) trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady
od właścicieli nieruchomości
3) zapewnić, aby konstrukcja pojazdów ograniczała rozwiewanie i zabezpieczała przed rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady,
4) wyposażyć pojazdy w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów umożliwiający weryfikację tych danych,
5) wyposażyć pojazdy w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu
po opróżnieniu pojemników,
6) zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym,
7) zabezpieczyć pojazdy i urządzenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się
na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku, a także transportu,
8) myć i dezynfekować pojazdy i urządzenia z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc,
a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
9) prowadzić dokumentację potwierdzającą wykonanie czynności w zakresie mycia
i dezynfekcji pojazdów i urządzeń,
10) na koniec każdego dnia roboczego opróżnić pojazdy z odpadów i parkować je wyłącznie na terenie bazy magazynowo-transportowej Wykonawcy,
49. Dane pochodzące z systemu monitoringu i systemu czujników, o których mowa w pkt. 48 ppkt. 4) powinny być przechowywane w siedzibie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości przez okres 2 lat od dnia ich zapisania. Wykonawca powinien posiadać odpowiedni program umożliwiający odczyt, prezentacje i weryfikację przechowanych danych. Dane powinny być udostępniane na każde żądanie Zamawiającego.
50. BAZA Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo - transportową usytuowaną w Gminie Postomino lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Postomino na terenie, do którego posiada tytuł prawny. Baza transportowo - magazynowa musi spełniać następujące warunki:
1) teren bazy magazynowo - transportowej musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobom nieupoważnionym,
2) miejsce przeznaczone na parkowanie pojazdów musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu,
3) miejsce magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz przed działaniem czynników atmosferycznych,
4) baza musi być wyposażona w urządzenia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych pochodzących z terenu bazy zgodnie w wymaganiami określonymi przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo Wodne.
5) na koniec każdego dnia roboczego pojazdy muszą być opróżnione z odpadów i parkowane wyłącznie na terenie bazy magazynowo - transportowej,
6) baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów, o ile czynności te nie są wykonywane przez uprawnione podmioty zewnętrzne poza terenem bazy magazynowo - transportowej, a także w miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające ilości zatrudnionych osób, miejsca do magazynowania selektywnie zebranych odpadów z grupy odpadów komunalnych, legalizowaną samochodową wagę najazdową - w przypadku gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów,
7) w przypadku braku w bazie magazynowo - transportowej punktu bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsca do mycia i dezynfekcji pojazdów, Wykonawca zobowiązany jest udokumentować wykonywanie tych usług przez uprawnione podmioty zewnętrzne (dokumenty potwierdzające wykonywanie usług konserwacji i napraw oraz mycia i dezynfekcji pojazdów powinny być przechowywane w siedzibie Wykonawcy przez okres 2 lat),
8) na terenie bazy magazynowo - transportowej muszą znaleźć się urządzenia do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych przed ich transportem do miejsc przetwarzania, urządzenia te powinny być utrzymywane we właściwym stanie technicznym i sanitarnym,
51. Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowanie przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku jego niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odebrane odpady komunalne jako zmieszane odpady komunalne oraz pisemnie powiadomić o tym Zamawiającego, niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 3 dni (powiadomienie powinno zawierać wskazanie dnia odbioru odpadów komunalnych oraz adres nieruchomości, z której odebrano odpady).
52. Wykonawca odbierze selektywnie zebrane odpady umieszczone w worku/pojemniku, jako zmieszane tylko w przypadku, gdy ilość odpadów zmieszanych w worku/pojemniku będzie większa niż 25% ilości odpadów selektywnie zebranych, nie zwalnia to jednak
z obowiązku poinformowania Zamawiającego o działaniu właściciela nieruchomości niezgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Postomino, zgodnie z zasadami opisanymi w pkt. 3 Opisu przedmiotu zamówienia.
53. Wykonawca zobowiązany jest do dokumentowania nieprawidłowości, o których mowa w pkt. 51, poprzez wykonywanie zdjęć lub filmów, w sposób umożliwiający jednoznaczne potwierdzenie nieprawidłowości i identyfikację miejsca (nr porządkowy-adresowy nieruchomości oraz daty).
54. RAPORTY O NIEPRAWIDŁOWOŚCIACH Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego przekazywania w formie papierowej raportów o stwierdzonych przez Wykonawcę nieprawidłowościach, które to raporty zawierają:
1) nr raportu,
2) dane kontaktowe sporządzającego raport,
3) datę sporządzenia raportu,
4) identyfikator punktu wywozowego,
5) datę i godzinę stwierdzenia nieprawidłowości,
6) opis stwierdzonej nieprawidłowości,
7) opis sposobu postępowania z odpadami, których gromadzenie zostało zakwestionowane,
8) opis sposobu udokumentowania nieprawidłowości,
9) liczbę załączników do raportu.
55. Wykonawca jest zobowiązany do naprawy lub ponoszenia kosztów napraw szkód wyrządzonych podczas lub w związku z wykonywaniem usługi. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu lub zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas lub w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
56. SPRAWOZDANIA Wykonawca, stosownie do treści art. 9n ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 391 późn. zm.) jest obowiązany do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich Wójtowi Gminy Postomino w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.
57. Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany jest osiągnąć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła oraz poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych w wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 645 z późn. zm.).
58. Wykonawca w okresie obowiązywania umowy jest zobowiązany ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 676 z późn. zm.).
59. Opis przedmiotu zamówienia za pomocą kodów CPV Wspólnego Słownika Zamówień:
90511000-2 usługi wywozu odpadów;
90512000-9 usługi transportu odpadów;
90513100-7 usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych,
90533000-2 usługi gospodarki odpadami
60. WYMAGANIA PRAWNE
Przedmiot zamówienia należy realizować zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi, ze szczególnym uwzględnieniem:
1)ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r. poz. 1399),
2) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21),
3) ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r. poz. 1232),
4) ustawy z dnia z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2005 r. Nr 180, poz. 1495 z późn. zm.),
5) ustawy z dnia 29 sierpnia 1991r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182),
6) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 poz. 630),
7) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013r. poz. 122),
8) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r. poz. 645),
9) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676),
10)rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 poz. 630),
11) uchwały Nr XVI/218/12 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 29 czerwca 2012r. w sprawie przyjęcia Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2012-2017 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2018-2023,
12) uchwały Nr XX/219/12 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 29 czerwca 2012r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2012-2017 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2018-2023 (Dziennik Urzędowy Woj. Zachodniopomorskiego z 2014 r. poz. 558)
oraz innymi aktami prawnymi i wytycznymi obowiązującymi w trakcie realizacji zamówienia, w tym aktami zmieniającymi w/w przepisy prawne.
Niniejszy wykaz aktów prawnych i wytycznych ma charakter pomocniczy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 348000

Data publikacji: 2014-10-17

Nazwa: Gmina Postomino

Ulica: Postomino 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Postomino

Kod pocztowy: 76-113

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 0-59 810 85 93

Numer faxu: 0-59 810 85 84

Adres strony internetowej: www.postomino.pl

Regon: 77097989000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Postomino w okresie od 01.01.2015 do 31.12.2015

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I.Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości na terenie gminy Postomino, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1399), zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Nr XVI/218/12 z dnia 29 czerwca 2012 roku w sprawie uchwalenia aktualizacji Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2012-2017 z uwzględnieniem perspektyw na lata 2018-2023 z załącznikiem oraz regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Postomino oraz pobór opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
II. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli wszystkich nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Postomino z następujących miejscowości: Bylica, Chudaczewo, Chudaczewko, Dzierżęcin, Górsko, Jarosławiec, Jezierzany, Kanin, Karsino, Kłośnik, Korlino, Królewo, Królewko, Łącko, Marszewo, Masłowice, Mazów, Naćmierz, Nosalin, Pałowo, Pałówko, Pieńkowo, Pieńkówko, Pieszcz, Postomino, Ronino, Rusinowo, Staniewice, Tyń, Wilkowice, Wszedzień, Wykroty, Złakowo, wskazanych na mapie stanowiącej załącznik nr 7 do SIWZ.
2. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej ilości odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zarówno zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny tj. papieru i tektury, szkła, tworzywa sztucznego, metali oraz odpadów budowlanych i odpadów ulegających biodegradacji.
3. Zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych.
4. Szacunkową liczbę nieruchomości zamieszkałych, z których będą odbierane odpady komunalne wraz z liczbą osób zamieszkujących zawiera załącznik nr 8 i 9do SIWZ).
5. Na dzień 26 września 2014 r. zorganizowanym system odbioru odpadów z nieruchomości zamieszkałych objętych było 1838 nieruchomości, w których zamieszkuje 6009 mieszkańców w tym deklarujących selektywną zbiórkę odpadów 5.739 mieszkańców.
6. Na dzień 26 września 2014 r. zorganizowanym system odbioru odpadów z nieruchomości zamieszkałych czasowo (w okresie sezonu letniego) objętych było 33 nieruchomości,
w których zamieszkuje 71 mieszkańców w tym deklarujących selektywną zbiórkę odpadów 20 mieszkańców.
7. W trakcie trwania zamówienia przewiduje się wzrost liczby nieruchomości zamieszkałych o 2 %.
8. W oparciu o dane ze sprawozdań otrzymywanych od przedsiębiorcy odbierającego odpady z nieruchomości zamieszkałych na dotychczasowych warunkach w okresie 12 m-cy (wrzesień 2013- wrzesień 2014 r.) zebrano:
- 680,48 Mg odpadów zmieszanych,
- 63,44 Mg szkła zebranego selektywnie,
- 50,22 Mg tworzyw sztucznych (plastik)zebranych selektywnie,
- 6,92 Mg elektroodpadów,
- 12,68 Mg odpadów wielkogabarytowych,
-6,0 Mg odpadów biodegradowalnych
9. Wykaz nieruchomości, z których Wykonawca będzie zobowiązany odebrać odpady, o którym mowa w pkt. 4, 5 i 6 może ulec zmianie - będzie na bieżąco aktualizowany w trakcie świadczenia usługi i przekazywany Wykonawcy drogą elektroniczną.
10. W przypadku zamieszkania mieszkańców w nowych nieruchomościach, Wykonawca odbierze odpady komunalne z nowych nieruchomości w pierwszym terminie wynikającym z harmonogramu (dla miejscowości/ulicy), począwszy od dnia umieszczenia ich w bazie danych gminy.
11. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia, o którym mowa w SIWZ. Zamawiający nie przewiduje organizacji wizji lokalnej. Wykonawcy w każdym czasie mogą dokonać wizji lokalnej na terenie gminy w celu zapoznania się z jego specyfiką, strukturą, typami zabudowy. Jakiekolwiek koszty związane z wizją lokalną ponosi Wykonawca.
12. Wykonawca zobowiązany jest utworzyć punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych do którego właściciele nieruchomości zamieszkałych będą mogli nieodpłatnie przekazywać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble, szkło, plastik, makulaturę, metale, odpady wielkogabarytowe, chemikalia, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz zużyte opony powstałe w gospodarstwie domowym. Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych powinien spełniać wymogi określone w art. 3 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 1399), tzn. jego lokalizacja powinna zapewniać łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców gminy - w centrum gminy.
13. WORKI I POJEMNIKI Wyposażenie w worki przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych w sposób selektywny wszystkich nieruchomości zamieszkałych. Wykonawca zapewni worki o pojemności od 60 l do 120 l z folii polietylenowej w niezbędnej ilości uzależnionej od liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość. Wykonawca zapewni, aby worki oznaczone były w: informację o rodzaju gromadzonych w nich odpadach, nazwę, adres oraz numer telefonu Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć właścicieli nieruchomości w worki w dniu odbierania odpadów, przy czym wyposażenie
w worki, które odbędzie się po raz pierwszy nastąpi najpóźniej do dnia 22 grudnia 2014 r. Worki należy przekazać właścicielowi nieruchomości, a podczas jego nieobecności, pozostawić we wcześniej opróżnionym pojemniku na zmieszane odpady komunalne lub w innym miejscu uzgodnionym z właścicielem nieruchomości. Informację o rodzaju gromadzonych odpadów w workach Wykonawca przekaże Zamawiającemu do dnia 22 grudnia 2014 r.
14. Wyposażenie w pojemniki przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych wszystkich nieruchomości zamieszkałych, których właściciele nie posiadają własnych pojemników. Wykonawca zapewni pojemniki o pojemności 110 l, 120 l, 240 l, 1100 l lub 2500 l w niezbędnej ilości uzależnionej od liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość. Wykonawca zapewni, aby pojemniki oznaczone były w: informację o rodzaju gromadzonych w nich odpadach, nazwę, adres oraz numer telefonu Wykonawcy.
15. Najpóźniej do dnia 22 grudnia 2014 roku Wykonawca wyposaży nieruchomości, wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 7 do SWIZ, w worki i pojemniki.
16. Wykonawca wyposaży nieruchomości, wskazane przez Zamawiającego w załączniku nr 9 do SWIZ, w worki i pojemniki najpóźniej w pierwszym dniu miesiąca w którym odbierane będą odpady.
17. HARMONOGRAM Wykonawca zobowiązany jest do opracowania Harmonogramu odbierania poszczególnych rodzajów odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Postomino. W przypadku, gdy dzień tygodnia lub miesiąca dla odbioru odpadów przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, Wykonawca zapewni odbiór odpadów w dniu następnym, nie będącym dniem ustawowo wolnym od pracy.
18. Harmonogram obejmujący okres od dnia 1 stycznia 2015 r. do dnia 31 grudnia
2015 r. powinien zostać opracowany i przedłożony Zamawiającemu najpóźniej na niż 7 dni przed realizacją zamówienia. Zamawiający zaakceptuje Harmonogram lub przedstawi uwagi do niego w terminie 7 dni od jego otrzymania. Wykonawca w terminie 7 dni wprowadzi uwagi Zamawiającego oraz przedstawi go do ponownej akceptacji.
19. Wykonawca powinien umieścić harmonogram oraz zasady funkcjonowania punktu selektywnej zbiórki odpadów na własnej stronie internetowej i eksponować go przez cały okres na jaki został przygotowany. Zamawiający umieści harmonogram na własnej stronie internetowej.
20. Harmonogram co do treści i formy wymaga zatwierdzenia przez Zamawiającego. Wykonawca przekazuje Zamawiającemu projekt harmonogramu w formie elektronicznej na adres ug@postomino.pl.
21. Wszelkie zmiany harmonogramu będą wymagały zgody Zamawiającego.
22. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości zgodnie z zaakceptowanym przez Zamawiającego harmonogramem wywozu, z zastrzeżeniem, że odbiór odpadów musi odbywać się w godzinach od 7.00 do 20.00.
23. Wykonawca najpóźniej na 7 dni przed datą świadczenia usługi odbierania odpadów przekaże Zamawiającemu wykaz pojazdów świadczących usługi na terenie Gminy Postomino oraz numery rejestracyjne tych pojazdów.
24.W przypadku awarii pojazdu i konieczności użytkowania pojazdu zastępczego wykonawca w tym samym dniu przekaże informację do Zamawiającego o numerach rejestracyjnych pojazdów zastępczych.
25.Wykonawca tak opracuje trasówki by odpady były zbierane tylko na terenie gminy. Nie dopuszcza się zbierania (dopełnianie pojazdu odpadami) z terenu innej gminy.
26.Wykonawca zobowiązany jest odnotowywać i przypisywać do danego pojazdu informacje, o tym skąd zostały odebrane odpady,
27. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić osobno ewidencję zmieszanych odpadów komunalnych odebranych od właścicieli poszczególnych nieruchomości oraz selektywnie zebranych odpadów z tych nieruchomości, którą zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu.
28. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych następujących frakcji odpadów komunalnych z następującą częstotliwością:
a) zmieszane odpady komunalne - 1 raz w miesiącu
b) papier i tektura, szkło - raz na trzy miesiące,
c) tworzywa sztuczne - raz na miesiąc,
d) odpady budowlane i biodegradowalne - dwa razy w miesiącu na indywidualne zgłoszenia właścicieli nieruchomości, składane Wykonawcy telefonicznie, faksem, elektronicznie przez właścicieli poszczególnych nieruchomości,
e) w sposób ciągły, nie zakłócający spoczynku, nocnego,
f) w terminach określonych w Harmonogramie odbioru odpadów komunalnych, zwanym dalej Harmonogramem, o którym mowa w pkt 3.1.4 ust.2,
g) niezależnie od warunków atmosferycznych,
h) pojazdami przystosowanymi do odbierania odpadów w podziale na frakcje, bez możliwości zmieszania odpadów,
31. Wykonawca obowiązany jest do odbierania odpadów w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego, w szczególności do:
a) zapobiegania wysypywaniu się odpadów z pojemników, w tym worków, podczas dokonywania odbioru,
b) uprzątnięcia i odbierania odpadów z miejsc ich gromadzenia, w tym także tych, które nie zostały umieszczone w pojemnikach,
c) zebrania i odebrania odpadów z miejsc gromadzenia odpadów (osłon śmietnikowych) w przypadku, gdy ich wysypanie nie nastąpiło w trakcie odbierania.
32. W przypadku, gdy odpady nie są gromadzone w pojemnikach, w tym workach, odpowiadających wymaganiom określonym w rozdziale 3 Regulaminu, Wykonawca jest obowiązany do ich odebrania i niezwłocznego poinformowania Zamawiającego
o niezgodnym z Regulaminem sposobie gromadzeniu odpadów przez właściciela tej nieruchomości.
33.Pobór opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na zasadach określonych przez Radę Gminy Postomino
34. APTEKI I PLACÓWKI ZDROWIA Wykonawca po uzgodnieniu z właścicielem zobowiązany jest wyposażyć apteki i placówki służby zdrowia zlokalizowane na terenie Gminy Postomino, o których mowa w załączniku nr 10 do SIWZ,w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie przeterminowanych leków oraz opróżniać je po zgłoszeniu o ich wypełnieniu w najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych w danej miejscowości. Pojemniki powinny zawierać zabezpieczenia uniemożliwiające wyjmowanie ich zawartości przez osoby trzecie.
35. PLACÓWKI OŚWIATY I KULTURY Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć placówki oświaty i kultury zlokalizowane na terenie Gminy Postomino, o których mowa w załączniku nr 11 do SIWZ, w specjalnie oznakowane pojemniki przeznaczone na zbieranie zużytych baterii i akumulatorów, innych niż przemysłowe i samochodowe, oraz opróżniać je po zgłoszeniu o ich wypełnieniu w najbliższym terminie odbioru odpadów komunalnych w danej miejscowości.
36.ODPADY WIELKOGABARYTOWE, SPRZĘT ELEKTRONICZNY
I ELEKTRYCZNY, METALE Wykonawca dwa razy w roku zobowiązany jest zorganizować odbiór odpadów komunalnych obejmujących odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, metale bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych.
37. INNE OBOWIĄZKI WYKONAWCY Wykonawca jest zobowiązany do realizacji reklamacji (nieodebranie z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, nie pozostawienie worków na odpady segregowane itp.) w przeciągu 48 godzin od otrzymania telefonu lub e-maila od Zamawiającego. O załatwieniu reklamacji należy niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.
38. Wykonawca zobowiązany jest przedkładać Zamawiającemu karty przekazania odpadów do miejsca ich odzysku, recyklingu lub unieszkodliwienia w terminie do ostatniego dnia miesiąca następującego po kwartale, w którym dokonano odbioru odpadów komunalnych.
39.Po zakończeniu świadczenia usług, wykonawca odbierze pojemniki do zbierania odpadów zmieszanych i selektywnie zebranych ze wszystkich nieruchomości, które wyposażył w pojemniki. Wykonawca pozostawi miejsce ustawienia pojemników w stanie uprzątniętym. Czynność odbioru pojemników należy przeprowadzić w ciągu tygodnia od zakończenia świadczenia usług odbierania odpadów.
40. Wykonawca będzie prowadził usługi odbioru z należytą starannością, w taki sposób by nie uszkodzić pojemników do zbierania odpadów należących do właścicieli nieruchomości. Wykonawca będzie odpowiadał na zniszczenie lub uszkodzenie pojemników na zasadach wynikających z kodeksu cywilnego.
41. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu miesięcznych raportów zawierających informacje o:
1) ilości odebranych odpadów zmieszanych [Mg],
2) ilości odebranych odpadów szkła [Mg],
3) ilości odebranych odpadów papieru i tektury [Mg],
4) ilości odebranych odpadów tworzyw sztucznych(Mg)
5) ilość odebranych odpadów budowlanych i ulegających biodegradacji [Mg]
6) ilości odebranych odpadów mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, metali, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego [Mg],
7) ilości i rodzaju poszczególnych odpadów odebranych w punkcie selektywnej zbiórki odpadów od właścicieli nieruchomości zamieszkałych,
8) wykaz nieruchomości od których zostały odebrane odpady komunalne,
9) sposobach zagospodarowania w/w odpadów,
10) dokumentację potwierdzającą wykonanie czynności w zakresie mycia
i dezynfekcji pojazdów i urządzeń.
42. Raporty miesięczne o których mowa w pkt. 41 muszą być przekazane w formie elektronicznej w pliku PDF.
43. W toku realizacji umowy zawartej w wyniku niniejszego postępowania Zamawiający rozliczać się będzie z Wykonawcą za wykonane usługi w oparciu o potwierdzone przez Zamawiającego zestawienie wykonanych i odebranych usług, ze wskazaniem ilości i rodzaju poszczególnych odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Postomino.
44. W przypadku stwierdzenia, że usługi wykonywane są niezgodnie z obowiązującymi przepisami Zamawiający może odmówić zapłaty i żądać ich ponownego wykonania lub odstąpić od umowy z winy Wykonawcy z naliczeniem kary umownej.
45. Raport miesięczny jest podstawą do wystawienia faktury za wykonaną usługę.
46. RIPOK Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) wskazanych w uchwale Nr XVI/219/12 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 29 czerwca 2012 r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2012-2017 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2018-2023 ( j.t. Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2014 r. poz. 558) oraz do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami,
o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 21).W przypadku, gdy regionalna instalacja RIPOK ulegnie awarii lub nie będzie mogła przyjmować odpadów z innych przyczyn, należy odpady komunalne dostarczyć do zastępczej instalacji obsługi regionu wskazanej w uchwale Nr XVI/219/12 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 29 czerwca 2012 r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2012-2017
z uwzględnieniem perspektywy na lata 2018-2023
47. W przypadku, gdy regionalna instalacja RIPOK ulegnie awarii lub nie będzie mogła przyjmować odpadów z innych przyczyn, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu dokument wydany przez RIPOK informujący o przyczynach nie przyjęcia odpadów.
48. POJAZDY Wykonawca zobowiązany jest:
1) posiadać co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, a także co najmniej jeden pojazd
do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej,
2) trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady
od właścicieli nieruchomości
3) zapewnić, aby konstrukcja pojazdów ograniczała rozwiewanie i zabezpieczała przed rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady,
4) wyposażyć pojazdy w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz system czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów umożliwiający weryfikację tych danych,
5) wyposażyć pojazdy w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu
po opróżnieniu pojemników,
6) zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym,
7) zabezpieczyć pojazdy i urządzenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się
na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku, a także transportu,
8) myć i dezynfekować pojazdy i urządzenia z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc,
a w okresie letnim nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
9) prowadzić dokumentację potwierdzającą wykonanie czynności w zakresie mycia
i dezynfekcji pojazdów i urządzeń,
10) na koniec każdego dnia roboczego opróżnić pojazdy z odpadów i parkować je wyłącznie na terenie bazy magazynowo-transportowej Wykonawcy,
49. Dane pochodzące z systemu monitoringu i systemu czujników, o których mowa w pkt. 48 ppkt. 4) powinny być przechowywane w siedzibie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości przez okres 2 lat od dnia ich zapisania. Wykonawca powinien posiadać odpowiedni program umożliwiający odczyt, prezentacje i weryfikację przechowanych danych. Dane powinny być udostępniane na każde żądanie Zamawiającego.
50. BAZA Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo - transportową usytuowaną w Gminie Postomino lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Postomino na terenie, do którego posiada tytuł prawny. Baza transportowo - magazynowa musi spełniać następujące warunki:
1) teren bazy magazynowo - transportowej musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobom nieupoważnionym,
2) miejsce przeznaczone na parkowanie pojazdów musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu,
3) miejsce magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych musi być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz przed działaniem czynników atmosferycznych,
4) baza musi być wyposażona w urządzenia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych pochodzących z terenu bazy zgodnie w wymaganiami określonymi przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo Wodne.
5) na koniec każdego dnia roboczego pojazdy muszą być opróżnione z odpadów i parkowane wyłącznie na terenie bazy magazynowo - transportowej,
6) baza magazynowo - transportowa musi być wyposażona w punkt bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsce do mycia i dezynfekcji pojazdów, o ile czynności te nie są wykonywane przez uprawnione podmioty zewnętrzne poza terenem bazy magazynowo - transportowej, a także w miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadające ilości zatrudnionych osób, miejsca do magazynowania selektywnie zebranych odpadów z grupy odpadów komunalnych, legalizowaną samochodową wagę najazdową - w przypadku gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów,
7) w przypadku braku w bazie magazynowo - transportowej punktu bieżącej konserwacji i napraw pojazdów oraz miejsca do mycia i dezynfekcji pojazdów, Wykonawca zobowiązany jest udokumentować wykonywanie tych usług przez uprawnione podmioty zewnętrzne (dokumenty potwierdzające wykonywanie usług konserwacji i napraw oraz mycia i dezynfekcji pojazdów powinny być przechowywane w siedzibie Wykonawcy przez okres 2 lat),
8) na terenie bazy magazynowo - transportowej muszą znaleźć się urządzenia do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych przed ich transportem do miejsc przetwarzania, urządzenia te powinny być utrzymywane we właściwym stanie technicznym i sanitarnym,
51. Wykonawca zobowiązany jest kontrolować realizowanie przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, a w przypadku jego niedopełnienia Wykonawca zobowiązany jest przyjąć odebrane odpady komunalne jako zmieszane odpady komunalne oraz pisemnie powiadomić o tym Zamawiającego, niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 3 dni (powiadomienie powinno zawierać wskazanie dnia odbioru odpadów komunalnych oraz adres nieruchomości, z której odebrano odpady).
52. Wykonawca odbierze selektywnie zebrane odpady umieszczone w worku/pojemniku, jako zmieszane tylko w przypadku, gdy ilość odpadów zmieszanych w worku/pojemniku będzie większa niż 25% ilości odpadów selektywnie zebranych, nie zwalnia to jednak
z obowiązku poinformowania Zamawiającego o działaniu właściciela nieruchomości niezgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Postomino, zgodnie z zasadami opisanymi w pkt. 3 Opisu przedmiotu zamówienia.
53. Wykonawca zobowiązany jest do dokumentowania nieprawidłowości, o których mowa w pkt. 51, poprzez wykonywanie zdjęć lub filmów, w sposób umożliwiający jednoznaczne potwierdzenie nieprawidłowości i identyfikację miejsca (nr porządkowy-adresowy nieruchomości oraz daty).
54. RAPORTY O NIEPRAWIDŁOWOŚCIACH Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego przekazywania w formie papierowej raportów o stwierdzonych przez Wykonawcę nieprawidłowościach, które to raporty zawierają:
1) nr raportu,
2) dane kontaktowe sporządzającego raport,
3) datę sporządzenia raportu,
4) identyfikator punktu wywozowego,
5) datę i godzinę stwierdzenia nieprawidłowości,
6) opis stwierdzonej nieprawidłowości,
7) opis sposobu postępowania z odpadami, których gromadzenie zostało zakwestionowane,
8) opis sposobu udokumentowania nieprawidłowości,
9) liczbę załączników do raportu.
55. Wykonawca jest zobowiązany do naprawy lub ponoszenia kosztów napraw szkód wyrządzonych podczas lub w związku z wykonywaniem usługi. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu lub zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas lub w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
56. SPRAWOZDANIA Wykonawca, stosownie do treści art. 9n ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 391 późn. zm.) jest obowiązany do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich Wójtowi Gminy Postomino w terminie do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy.
57. Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany jest osiągnąć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła oraz poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych w wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 645 z późn. zm.).
58. Wykonawca w okresie obowiązywania umowy jest zobowiązany ograniczyć masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania do wysokości określonej w przepisach Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 676 z późn. zm.).
59. Opis przedmiotu zamówienia za pomocą kodów CPV Wspólnego Słownika Zamówień:
90511000-2 usługi wywozu odpadów;
90512000-9 usługi transportu odpadów;
90513100-7 usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych,
90533000-2 usługi gospodarki odpadami
60. WYMAGANIA PRAWNE
Przedmiot zamówienia należy realizować zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi, ze szczególnym uwzględnieniem:
1)ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r. poz. 1399),
2) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21),
3) ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r. poz. 1232),
4) ustawy z dnia z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. z 2005 r. Nr 180, poz. 1495 z późn. zm.),
5) ustawy z dnia 29 sierpnia 1991r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182),
6) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 poz. 630),
7) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013r. poz. 122),
8) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r. poz. 645),
9) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676),
10)rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 poz. 630),
11) uchwały Nr XVI/218/12 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 29 czerwca 2012r. w sprawie przyjęcia Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2012-2017 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2018-2023,
12) uchwały Nr XX/219/12 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 29 czerwca 2012r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2012-2017 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2018-2023 (Dziennik Urzędowy Woj. Zachodniopomorskiego z 2014 r. poz. 558)
oraz innymi aktami prawnymi i wytycznymi obowiązującymi w trakcie realizacji zamówienia, w tym aktami zmieniającymi w/w przepisy prawne.
Niniejszy wykaz aktów prawnych i wytycznych ma charakter pomocniczy.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2015

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: 14 000,00 zł, słownie: czternaście tysięcy złotych.
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
3. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wnieść przelewem na rachunek bankowy
zamawiającego nr 97 9315 0004 0021 2012 2000 0040. Do oferty należy dołączyć dokument potwierdzający dokonanie przelewu.
5. Za termin wniesienia wadium przyjmuje się datę i godzinę uznania rachunku zamawiającego.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz- oryginał dokumentu - w osobnej koszulce należy wnieść wraz z ofertą - nie łączyć go na trwale z ofertą.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a Prawa zamówień publicznych.
8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust.1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada:
a) zezwolenie na transport odpadów w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, zgodnie z art. 233 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r., poz. 21),
b) wpis do rejestru działalności regulowanej, o której mowa w art. 9b ustawy
z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Dz. U.
z 2013 r. poz. 391), prowadzonego przez właściwy organ, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, dysponowanie potencjałem technicznym niezbędnym do wykonania niniejszego zamówienia, tj.:
a) co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, które spełniają wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U.
z 2013 r. poz. 122),
b) co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, które spełniają wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122),
c) co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej, który spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122),
d) bazą magazynowo-transportową usytuowaną w odległości nie większej niż 60 km od granicy gminy Postomino, usytuowaną na terenie, do którego posiada tytuł prawny, spełniającą warunki określone w rozporządzeniu Ministra Środowiska
z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122).

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionej poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
1)Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy w przypadku przedłużających się procedur związanych z wykorzystaniem przez wykonawców środków ochrony prawnej w zamówieniach publicznych lub innych procedur zamówień publicznych,
2)Zmiany harmonogramu odbioru odpadów komunalnych z zachowaniem częstotliwości ich wywozu, przy czym zmiana ta nie powoduje zmiany umowy,
3)Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy spowodowana zmianami przepisów prawnych, w tym zmiany stawki od podatku od towarów i usług mającej zastosowanie do przedmiotu umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.postomino.bip.net.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Postomino, Postomino 30, 76-113 Postomino, pok. nr 15

Data składania wniosków, ofert: 06/11/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Postomino, Postomino 30, 76-113 Postomino, pok. nr 19 - sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Podobne przetargi

89785 / 2015-06-18 - Inny: MON - jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 3378 Drawsko Pomorskie - Oleszno (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbior i transport odpadów kuchennych ulegających biodegradacji dla Jednostki Wojskowej 3378 Drawsko Pomorskie - znak postępowania: 486/2015

97857 / 2012-04-30 - Inny: MON JEDNOSTKA WOJSKOWA

Jednostka Wojskowa 3378 Drawsko Pomorskie - Oleszno (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór odpadów komunalnych stałych (segregowanych i niesegregowanych) oraz opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych z jednostek, instytucji i obiektów wojskowych. realizowana przez Jednostkę Wojskową 3378 Drawsko Pomorskie

112157 / 2014-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Komunalnej w Wałczu - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów niezamieszkałych będących w zakresie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wałczu

256394 / 2013-07-02 - Uczelnia publiczna

Akademia Morska w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Świadczenie usług w zakresie podstawienia pojemników i kontenerów wraz z wywozem odpadów komunalnych stałych segregowanych, niesegregowanych, liści, gruzu, odpadów budowlanych, ciekłych z obiektów Akademii Morskiej w Szczecinie AG/KL/31/2013

309487 / 2010-11-03 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 PAM - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
wywóz odpadów komunalnych z obiektu SPSK Nr 1 PAM przy ul. Siedleckiej 2 w Policach na okres 18 miesięcy. OS/ZP/133/10

373454 / 2014-11-13 - Inny: Wojskowa jednostka budżetowa

Jednostka Wojskowa 4340 - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Usługa odbioru odpadów komunalnych (stałych segregowanych i niesegregowanych) oraz opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych z jednostek, instytucji i obiektów wojskowych zlokalizowanych na terenie działania Jednostki Wojskowej 4340 Szczecin

207899 / 2012-09-28 - Podmiot prawa publicznego

Poczta Polska S.A. w imieniu której działa Centrum Infrastruktury Oddział Regionalny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Usuwanie odpadów komunalnych oraz przedmiotów wielkogabarytowych z nieruchomości administrowanych przez Wydział Operacyjny Infrastruktury w Szczecinie.

80748 / 2014-03-11 - Inny: Obrona Narodowa

Komenda Portu Wojennego - Świnoujście (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
WYWÓZ ODPADÓW ULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI (POKONSUMPCYJNYCH) ORAZ WYWÓZ INNYCH ODPADÓW (z podziałem na zadania)

347124 / 2015-12-18 - Inny: jednostka wojskowa

Jednostka Wojskowa 3294 - Åšwidwin (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Sukcesywny wywóz odpadów komunalnych stałych i płynnych z terenów administrowanych przez JW. 3294

229066 / 2012-07-02 - Inny: MON JEDNOSTKA WOJSKOWA

Jednostka Wojskowa 3378 Drawsko Pomorskie - Oleszno (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór odpadów komunalnych stałych (segregowanych i niesegregowanych) oraz opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych z jednostek, instytucji i obiektów wojskowych

4350 / 2009-01-14 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Dobra (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz odpadów segregowanych z pojemników usytuowanych na terenie Gminy Dobra

119525 / 2014-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Mirosławiec - Mirosławiec (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy i miasta Mirosławiec

193890 / 2013-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Postomino - Postomino (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Postomino w okresie od 01.07.2013 do 31.12.2014 r.

249986 / 2013-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Człopa - Człopa (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Człopa

296410 / 2015-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gościno - Gościno (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
ODBIÓR ORAZ CZĘŚCIOWE ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY GOŚCINO Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH ORAZ Z NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH, NA KTÓRYCH POWSTAJĄ ODPADY KOMUNALNE

61613 / 2010-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wywóz nieczystości z koszy ulicznych z terenu miasta Koszalina - roboty uzupełniające

1575 / 2016-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Komunalnej w Wałczu - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wałczu

57196 / 2011-03-29 - Podmiot prawa publicznego

Poczta Polska S.A. w imieniu której działa Centrum Infrastruktury Oddział Regionalny w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Świadczenie usług w zakresie zbierania, transportu i unieszkodliwiania odpadów stałych z urzędów pocztowych położonych w miejscowościach podległych WOI Dział Nieruchomości w Stargardzie Szczecińskim