Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

202153 / 2012-09-20 - Administracja samorządowa / Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój (Piwniczna-Zdrój)

Utworzenie szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Piwnicznej- Zdroju w ramach Programu Rządowego Radosna Szkoła

Opis zamówienia

1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych

2. Opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem inwestycji jest utworzenie szkolnego placu zabaw dla dzieci wyposażonego w ramach programu rządowego RADOSNA SZKOŁA na części działki nr ewid. 4405 położonej w Piwnicznej Zdrój. Zamierzenie budowlane realizowane będzie jako mały plac zabaw w ramach programu rządowego Radosna Szkoła zgodnie z uchwałą Nr 112)2009 z dnia 7 lipca 2009 r. i Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 r.
powierzchnia placu zabaw 301 m2
w tym;
powierzchnia bezpieczna 164 m2
powierzchnia ścieżki 20 m2
powierzchni zieleni 117 m2
Pod urządzeniami placu zabaw na powierzchni 164 m2 projektuje się specjalistyczną tzw. nawierzchnie bezpieczną, amortyzującą upadek z wysokości. Projektowana nawierzchnia piankowa lub gumowa do stosowania na zewnątrz, zgodnie z Polskimi Normami PN-EN 1176-1:2009 i PN-EN 1177:2009,przepuszczalna dla wody ( na całej powierzchni lub poprzez szczeliny płytek),musi być w kolorze pomarańczowym w odcieniu PANTONE: 152 C, RAL:2011 Tieforange ułożona z kształtek, tworzących nieregularny układ powierzchni. Montowana ściśle wg wytycznych producenta, na podbudowie utwardzonej, umożliwiającej wsiąkanie lub odprowadzenie wody opadowej z zachowaniem spadku 2%.Obrzeże krawężniki gumowe, montowane zgodnie z instrukcja producenta.
Zgodnie z załącznikiem nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 roku w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia (Dz. U. Nr 110, poz. 915) nawierzchnia, na której zostanie zainstalowany sprzęt rekreacyjny, amortyzuje upadek dziecka z wysokości do 1,50 m. Rozporządzenie nie reguluje szczegółowo kwestii wysokości urządzeń rekreacyjnych, zastrzega jednak, aby były zgodne z Polskimi Normami. Zapis dotyczący wysokości swobodnego upadku do 1,50 m jest podyktowany bezpieczeństwem dzieci. W opinii Ministerstwa Edukacji Narodowej, zapis ten wskazuje, że cała nawierzchnia, na której zostanie zainstalowany sprzęt rekreacyjny, powinna amortyzować upadek dziecka z wysokości do 1,50 m, nawet jeśli sprzęt rekreacyjny jest niższy niż 1,50 m. Natomiast pod urządzeniami o wysokości swobodnego upadku powyżej 1,50 m, zgodnie z Polskimi Normami, nawierzchnia amortyzująca upadek powinna być dostosowana do wysokości swobodnego upadku urządzenia. W związku z powyższym, w ramach Programu Radosna szkoła dopuszczalne jest zainstalowanie na placu zabaw urządzenia o wysokości swobodnego upadku wyższej niż 1,50 m, pod warunkiem dostosowania pod urządzeniem nawierzchni amortyzującej upadek do wysokości urządzenia. Wymóg zastosowania nawierzchni amortyzującej upadek dziecka z wysokości do 1,50 m nie oznacza, że nie można zastosować nawierzchni amortyzującej upadek z wyższej wysokości.

Projektuje się ścieżkę o powierzchni 20 m2 z nawierzchni syntetycznej typu tartan lub inną nawierzchnię syntetyczną do stosowania na zewnątrz, w kolorze niebieskim w odcieniu PANTONE: 540 C, RAL: 5003 - Saphirblau, zgodnie z Polskimi Normami PN-EN 1176-1:2009 i PN-EN 1177:2009. Nawierzchnia projektowanej ścieżki musi być przepuszczalna dla wody (na całej powierzchni lub poprzez szczeliny płytek),montowana ściśle wg wytycznych producenta na podbudowie utwardzonej, umożliwiającej wsiąkanie lub odprowadzenie wody opadowej z zachowaniem spadku poprzecznego 2%. Obrzeże - krawężniki gumowe, montowane zgodnie z instrukcją producenta.




2.1 Mały plac zabaw będzie wyposażony w następujące urządzenia:


Lp. Wymóg minimalny
1 1. Zestaw do zajęć ruchowych - 1 szt.Funkcjonalność urządzenia: - wiszenie - wspinanie - odgrywanie ról - skakanie - zjeżdżanie - integracjaNa zestaw składają się:-podest z daszkiem,- siatka trapezowa-drabinka-siatka wspinaczkowa-drabinka boczna - 2 szt-słupek strażacki
2 Huśtawka - 1szt.Funkcjonalność urządzenia: - bujanie - integracjaHuśtawka przeznaczona jest dla kilkorga dzieci w której mogą się wspólnie bujać. Siedzisko huśtawki w formie miski.
3 BujakFunkcjonalność urządzenia: - bujanie - balansowanie - miejsce spotkań
4 Deska balansującaFunkcjonalność urządzenia: - balansowanie - skakanie
5 Stopnie balansujące.Funkcjonalność urządzenia: - balansowanie - skakanie


2.2 Wyposażenie małego placu zabaw w elementy dodatkowe

Lp. Wymóg minimalny
1 Ławka z oparciem zgodna z normami w zakresie szczelin i otworów, bez ostrych krawędzi. - wymiary: nie mniej niż: dł. 1,8m,
2 Kosz na śmieci - powinien być dopasowany pod względem wizualnym do pozostałych urządzeń placu zabaw - forma i kolorystyka do uzgodnienia z Inwestorem.
3 Tablica informacyjna przy wejściu na plac zabaw z regulaminem, informacjami i oznaczeniami graficznymi wg wzoru określonego przez MEN w programie Radosna Szkoła. Na tablicy powinien znajdować się regulamin określający warunki i zasady korzystania z placu zabaw oraz napis o treści: Szkolny plac zabaw wyposażony w ramach programu rządowego RADOSNA SZKOŁA. Na tablicy powinna pojawić się informacja o numerze dyrektora szkoły lub osoby przez niego upoważnionej do opieki nad placem oraz numery telefonów alarmowych. Szczegółowa treść regulaminu powinna być uzgodniona z Inwestorem. Tablica powinna być dopasowana pod względem wizualnym do pozostałych urządzeń placu zabaw - forma i kolorystyka do uzgodnienia z Inwestorem.
4 Ogrodzenie placu zabaw Zakłada się możliwość wygrodzenia terenu placu zabaw z wykorzystaniem istniejącego ogrodzenia od strony drogi powiatowej. Proponuje się zastosowanie np. siatki stalowej metalowej ażurowej powleczonej tworzywem PCV w kolorze zielonym o wysokości do 1,50 m umocowanej na słupkach betonowych lub stalowych zakotwionych w gruncie. Od strony wejścia wykonać furtkę o szerokości 1,50 m (skrzydło główne o szerokości 1,00 m).


2.3 Wszystkie oferowane materiały są fabrycznie nowe, nieregenerowane, wolne od wad fizycznych i prawnych, nie mają do nich praw osoby trzecie oraz nie jest przedmiotem żadnego postępowania i zabezpieczenia.
2.4 Montaż projektowanych urządzeń i elementów placu zabaw musi odbywać się ściśle wg wytycznych producenta, zgodnie z Polską Normą PN-EN 1176-1:2009.Wszystkie urządzenia i elementy wyposażenia placu zabaw muszą być fabrycznie nowe wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów i posiadać atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Przy lokalizacji obiektów należy zachować wymagane pasy bezpieczeństwa określone przez producenta.
2.5 Sprzęt rekreacyjny powinien posiadać co najmniej trzyletni okres gwarancji, powinien być wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów, powinien być zgodny z Polskimi Normami oraz z warunkam i bezpieczeństwa określonymi w szczególności w przepisach o ogólnym bezpieczeństwie produktów oraz przepisach w sprawie bezpieczeństwa ihigieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.
Przy każdym urządzeniu zamontowanym na placu zabaw powinny być umieszczone tablice informacyjne pokazujące możliwości i sposób wykorzystania każdego urządzenia.
2.6 Usytuowanie obiektów wraz z zagospodarowaniem działki przedstawiono na załączonym planie zagospodarowania terenu opracowanym na mapie sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych w skali 1:500 oraz 1:200.
2.7 Zakres robót należy wykonać w oparciu o załączony projekt zagospodarowania terenu(działki) dla obiektu pt. Plac zabaw dla dzieci Radosna Szkoła, sporządzoną przez inż. Włodzimierz Rec. Inwestycja jest realizowana na podstawie zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót.
2.8 Zadanie ma spełniać wszystkie warunki określone Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 r. w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia
oraz powinno być realizowane zgodnie z uchwałą Nr 112)2009 z dnia 7 lipca 2009 r. w sprawie Rządowego programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia - Radosna szkoła
2.9 W przypadku, gdy w projekcie zagospodarowania opisano materiały lub urządzenia za pomocą podania nazwy ich producenta, patentów lub pochodzenia, to w odniesieniu do tych materiałów lub urządzeń Zamawiający dopuszcza materiały lub urządzenia równoważne. Ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie równoważnych materiałów lub urządzeń może mieć miejsce pod warunkiem posiadania przez nie parametrów nie gorszych niż materiały lub urządzenia, które one zastępują oraz że są zgodne i adekwatne z dokumentacją opisującą przedmiot zamówienia, a w szczególności dokumentacją projektową i techniczną i odpowiadają zastosowanym rozwiązaniom technologicznym. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga udowodnienia przez Wykonawcę tego faktu, a w szczególności złożenia stosownych dokumentów, potwierdzających, że te materiały lub urządzenia są równoważne.
2.10 Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wizji lokalnej miejsca lokalizacji placu zabaw, zapoznania się z przedmiotem zamówienia oraz zawarcia w cenie oferty wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego ich wykonania, zgodnie z technologią robót określoną Polską Normą oraz Warunkami Technicznymi Odbioru Robót

3. Nazwy kody określone dla przedmiotu zamówienia we Wspólnym Słowniku Zamówień

45212000-6 Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektow budowlanych
45214100-1 Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 202153

Data publikacji: 2012-09-20

Nazwa: Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój

Ulica: ul. Rynek 20

Numer domu: 20

Miejscowość: Piwniczna-Zdrój

Kod pocztowy: 33-350

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 0-18 4464043

Numer faxu: 0-18 4464186

Adres strony internetowej: www.piwniczna.pl

Regon: 00053078400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Utworzenie szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Piwnicznej- Zdroju w ramach Programu Rządowego Radosna Szkoła

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych

2. Opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem inwestycji jest utworzenie szkolnego placu zabaw dla dzieci wyposażonego w ramach programu rządowego RADOSNA SZKOŁA na części działki nr ewid. 4405 położonej w Piwnicznej Zdrój. Zamierzenie budowlane realizowane będzie jako mały plac zabaw w ramach programu rządowego Radosna Szkoła zgodnie z uchwałą Nr 112)2009 z dnia 7 lipca 2009 r. i Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 r.
powierzchnia placu zabaw 301 m2
w tym;
powierzchnia bezpieczna 164 m2
powierzchnia ścieżki 20 m2
powierzchni zieleni 117 m2
Pod urządzeniami placu zabaw na powierzchni 164 m2 projektuje się specjalistyczną tzw. nawierzchnie bezpieczną, amortyzującą upadek z wysokości. Projektowana nawierzchnia piankowa lub gumowa do stosowania na zewnątrz, zgodnie z Polskimi Normami PN-EN 1176-1:2009 i PN-EN 1177:2009,przepuszczalna dla wody ( na całej powierzchni lub poprzez szczeliny płytek),musi być w kolorze pomarańczowym w odcieniu PANTONE: 152 C, RAL:2011 Tieforange ułożona z kształtek, tworzących nieregularny układ powierzchni. Montowana ściśle wg wytycznych producenta, na podbudowie utwardzonej, umożliwiającej wsiąkanie lub odprowadzenie wody opadowej z zachowaniem spadku 2%.Obrzeże krawężniki gumowe, montowane zgodnie z instrukcja producenta.
Zgodnie z załącznikiem nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 roku w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia (Dz. U. Nr 110, poz. 915) nawierzchnia, na której zostanie zainstalowany sprzęt rekreacyjny, amortyzuje upadek dziecka z wysokości do 1,50 m. Rozporządzenie nie reguluje szczegółowo kwestii wysokości urządzeń rekreacyjnych, zastrzega jednak, aby były zgodne z Polskimi Normami. Zapis dotyczący wysokości swobodnego upadku do 1,50 m jest podyktowany bezpieczeństwem dzieci. W opinii Ministerstwa Edukacji Narodowej, zapis ten wskazuje, że cała nawierzchnia, na której zostanie zainstalowany sprzęt rekreacyjny, powinna amortyzować upadek dziecka z wysokości do 1,50 m, nawet jeśli sprzęt rekreacyjny jest niższy niż 1,50 m. Natomiast pod urządzeniami o wysokości swobodnego upadku powyżej 1,50 m, zgodnie z Polskimi Normami, nawierzchnia amortyzująca upadek powinna być dostosowana do wysokości swobodnego upadku urządzenia. W związku z powyższym, w ramach Programu Radosna szkoła dopuszczalne jest zainstalowanie na placu zabaw urządzenia o wysokości swobodnego upadku wyższej niż 1,50 m, pod warunkiem dostosowania pod urządzeniem nawierzchni amortyzującej upadek do wysokości urządzenia. Wymóg zastosowania nawierzchni amortyzującej upadek dziecka z wysokości do 1,50 m nie oznacza, że nie można zastosować nawierzchni amortyzującej upadek z wyższej wysokości.

Projektuje się ścieżkę o powierzchni 20 m2 z nawierzchni syntetycznej typu tartan lub inną nawierzchnię syntetyczną do stosowania na zewnątrz, w kolorze niebieskim w odcieniu PANTONE: 540 C, RAL: 5003 - Saphirblau, zgodnie z Polskimi Normami PN-EN 1176-1:2009 i PN-EN 1177:2009. Nawierzchnia projektowanej ścieżki musi być przepuszczalna dla wody (na całej powierzchni lub poprzez szczeliny płytek),montowana ściśle wg wytycznych producenta na podbudowie utwardzonej, umożliwiającej wsiąkanie lub odprowadzenie wody opadowej z zachowaniem spadku poprzecznego 2%. Obrzeże - krawężniki gumowe, montowane zgodnie z instrukcją producenta.




2.1 Mały plac zabaw będzie wyposażony w następujące urządzenia:


Lp. Wymóg minimalny
1 1. Zestaw do zajęć ruchowych - 1 szt.Funkcjonalność urządzenia: - wiszenie - wspinanie - odgrywanie ról - skakanie - zjeżdżanie - integracjaNa zestaw składają się:-podest z daszkiem,- siatka trapezowa-drabinka-siatka wspinaczkowa-drabinka boczna - 2 szt-słupek strażacki
2 Huśtawka - 1szt.Funkcjonalność urządzenia: - bujanie - integracjaHuśtawka przeznaczona jest dla kilkorga dzieci w której mogą się wspólnie bujać. Siedzisko huśtawki w formie miski.
3 BujakFunkcjonalność urządzenia: - bujanie - balansowanie - miejsce spotkań
4 Deska balansującaFunkcjonalność urządzenia: - balansowanie - skakanie
5 Stopnie balansujące.Funkcjonalność urządzenia: - balansowanie - skakanie


2.2 Wyposażenie małego placu zabaw w elementy dodatkowe

Lp. Wymóg minimalny
1 Ławka z oparciem zgodna z normami w zakresie szczelin i otworów, bez ostrych krawędzi. - wymiary: nie mniej niż: dł. 1,8m,
2 Kosz na śmieci - powinien być dopasowany pod względem wizualnym do pozostałych urządzeń placu zabaw - forma i kolorystyka do uzgodnienia z Inwestorem.
3 Tablica informacyjna przy wejściu na plac zabaw z regulaminem, informacjami i oznaczeniami graficznymi wg wzoru określonego przez MEN w programie Radosna Szkoła. Na tablicy powinien znajdować się regulamin określający warunki i zasady korzystania z placu zabaw oraz napis o treści: Szkolny plac zabaw wyposażony w ramach programu rządowego RADOSNA SZKOŁA. Na tablicy powinna pojawić się informacja o numerze dyrektora szkoły lub osoby przez niego upoważnionej do opieki nad placem oraz numery telefonów alarmowych. Szczegółowa treść regulaminu powinna być uzgodniona z Inwestorem. Tablica powinna być dopasowana pod względem wizualnym do pozostałych urządzeń placu zabaw - forma i kolorystyka do uzgodnienia z Inwestorem.
4 Ogrodzenie placu zabaw Zakłada się możliwość wygrodzenia terenu placu zabaw z wykorzystaniem istniejącego ogrodzenia od strony drogi powiatowej. Proponuje się zastosowanie np. siatki stalowej metalowej ażurowej powleczonej tworzywem PCV w kolorze zielonym o wysokości do 1,50 m umocowanej na słupkach betonowych lub stalowych zakotwionych w gruncie. Od strony wejścia wykonać furtkę o szerokości 1,50 m (skrzydło główne o szerokości 1,00 m).


2.3 Wszystkie oferowane materiały są fabrycznie nowe, nieregenerowane, wolne od wad fizycznych i prawnych, nie mają do nich praw osoby trzecie oraz nie jest przedmiotem żadnego postępowania i zabezpieczenia.
2.4 Montaż projektowanych urządzeń i elementów placu zabaw musi odbywać się ściśle wg wytycznych producenta, zgodnie z Polską Normą PN-EN 1176-1:2009.Wszystkie urządzenia i elementy wyposażenia placu zabaw muszą być fabrycznie nowe wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów i posiadać atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Przy lokalizacji obiektów należy zachować wymagane pasy bezpieczeństwa określone przez producenta.
2.5 Sprzęt rekreacyjny powinien posiadać co najmniej trzyletni okres gwarancji, powinien być wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów, powinien być zgodny z Polskimi Normami oraz z warunkam i bezpieczeństwa określonymi w szczególności w przepisach o ogólnym bezpieczeństwie produktów oraz przepisach w sprawie bezpieczeństwa ihigieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.
Przy każdym urządzeniu zamontowanym na placu zabaw powinny być umieszczone tablice informacyjne pokazujące możliwości i sposób wykorzystania każdego urządzenia.
2.6 Usytuowanie obiektów wraz z zagospodarowaniem działki przedstawiono na załączonym planie zagospodarowania terenu opracowanym na mapie sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych w skali 1:500 oraz 1:200.
2.7 Zakres robót należy wykonać w oparciu o załączony projekt zagospodarowania terenu(działki) dla obiektu pt. Plac zabaw dla dzieci Radosna Szkoła, sporządzoną przez inż. Włodzimierz Rec. Inwestycja jest realizowana na podstawie zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót.
2.8 Zadanie ma spełniać wszystkie warunki określone Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 r. w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia
oraz powinno być realizowane zgodnie z uchwałą Nr 112)2009 z dnia 7 lipca 2009 r. w sprawie Rządowego programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia - Radosna szkoła
2.9 W przypadku, gdy w projekcie zagospodarowania opisano materiały lub urządzenia za pomocą podania nazwy ich producenta, patentów lub pochodzenia, to w odniesieniu do tych materiałów lub urządzeń Zamawiający dopuszcza materiały lub urządzenia równoważne. Ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie równoważnych materiałów lub urządzeń może mieć miejsce pod warunkiem posiadania przez nie parametrów nie gorszych niż materiały lub urządzenia, które one zastępują oraz że są zgodne i adekwatne z dokumentacją opisującą przedmiot zamówienia, a w szczególności dokumentacją projektową i techniczną i odpowiadają zastosowanym rozwiązaniom technologicznym. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga udowodnienia przez Wykonawcę tego faktu, a w szczególności złożenia stosownych dokumentów, potwierdzających, że te materiały lub urządzenia są równoważne.
2.10 Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wizji lokalnej miejsca lokalizacji placu zabaw, zapoznania się z przedmiotem zamówienia oraz zawarcia w cenie oferty wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego ich wykonania, zgodnie z technologią robót określoną Polską Normą oraz Warunkami Technicznymi Odbioru Robót

3. Nazwy kody określone dla przedmiotu zamówienia we Wspólnym Słowniku Zamówień

45212000-6 Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektow budowlanych
45214100-1 Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Kody CPV:
452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452141001 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 10/11/2012

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium
2. Ustala się wadium dla całości przedmiotu zamówienia w wysokości: 2000,00, słownie: dwa tysiące złotych słownie.
3. Wykonawca wnosi wadium w wybranej przez siebie, wymienionej poniżej, formie:
1) w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy:
BS Piwniczna 62 8813 0004 2001 0000 7100 0001 z adnotacją wadium - Utworzenie szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Piwnicznej- Zdroju w ramach Programu Rządowego Radosna Szkoła
2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zobowiązaniem pieniężnym,
3) w gwarancjach bankowych,
4) w gwarancjach ubezpieczeniowych
5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)
w terminie 2012-10-04, sposób przekazania: sposób przekazania

4. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku zamawiającego.
5. W zakresie wadium obowiązują uregulowania Prawa zamówień publicznych zawarte w art. 45 i 46.
6. W przypadku niezabezpieczeni oferty jedną z określonych w niniejszej specyfikacji form wadium wykonawca zostanie wykluczony z udziału w postępowaniu, a jego oferta podlegać będzie odrzuceniu

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
Wymagane jest wykazanie przez wykonawcę realizacji co najmniej 1 roboty budowlanej polegającej na budowie)odbudowie)przebudowie)remoncie placu zabaw o wartoście nie mniejszej niż 70 000,00 złotych (brutto) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca spełni warunek jeżeli dysponuje lub będzie dysponować osobami, które będą wykonywać zamówienie (kierować robotami budowlanymi) posiadającymi uprawnienie budowlane w specjalnośic konstrukcyjno -budowlanej

Sytuacja ekonomiczna:
Wymagane jest wykazanie przez wykonawcę -posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokosci nie mniejszej niż 70 000,00 zł oraz posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialnosci cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 70 000,00 zł

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
A. Na ofertę składają się następujące dokumenty i załączniki:
A.1) Formularz ofertowy - wypełniony i podpisany przez wykonawcę
A.2) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Prawa zamówień publicznych.
A.3) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia z art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych
A.4) Wykaz osób do kontaktow z zamawiającym
A.5) Wzór umowy
A.6) Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień / pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub z przedstawionych dokumentów rejestrowych.
A.7) Formularz cenowy - wypełniony i podpisany przez wykonawcę
A.8)Inne dokumenty - zgodnie z SIWZ

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
W związku z brzmieniem art.144 ustawy, Zamawiający przewiduje następujące możliwości dokonania zmiany niniejszej umowy:
1) w zakresie przedmiotu zamówienia, których nie dało się przewidzieć w chwili podpisania umowy, a w szczególności:
a) w sytuacji pojawienia się na rynku nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych
b) zmiana terminów wykonania robót, zwłaszcza gdy dotrzymanie terminu wskazanego pierwotnie okazało się niemożliwe z powodów, za które nie ponosi odpowiedzialności Wykonawca
2) w zakresie zmniejszenie wynagrodzenia ,zwłaszcza w sytuacji zmniejszenia zakresu robót,
w zakresie terminów realizacji - jeżeli pojawiły się okoliczności. których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy, zwłaszcza w przypadku wystąpienia potrzeby realizacji robót dodatkowych.
3) w zakresie zmniejszenia lub zwiększenia wynagrodzenia w zawiązku ze zmianą stawki VAT w zakresie przedmiotu zamówienia

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.piwniczna.pl baner BIP link Zamówienia publiczne

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój
Rynek 20
33-350 Piwniczna-Zdrój

Data składania wniosków, ofert: 04/10/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój
Rynek 20
33-350 Piwniczna-Zdrój
Pokój nr 15

On: D

Termin związania ofertą, data do: 02/11/2012

Informacje dodatkowe: w ramach Programu Rządowego Radosna Szkoła

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

342165 / 2008-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Pleśnej - Pleśna (małopolskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż modułowego systemu zaplecza boisk sportowych typu Orlik 2012 w ramach budowy kompleksu Moje Boisko - Orlik 2012-etap II

225690 / 2011-08-01 - Inny: państwowa jednostka kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury - Kraków (małopolskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Wykonanie pomostu technicznego (dostawa,montaż,uruchomienie) nad szklanym dachem patio w kamienicy Pod Kruki, Rynek Główny 25, 31-008 Kraków-Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

65348 / 2010-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Oświęcim - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Budowa świetlicy osiedlowej w osiedlu Stary Stawy przy ul. Zagrodowej w Oświęcimiu Przyłącze elektroenergetyczne, ciepłownicze oraz teletechniczne nie są objęte zamówieniem.

249546 / 2011-08-18 - Inny: państwowa jednostka kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury - Kraków (małopolskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Wykonanie pomostu technicznego (dostawa,montaż,uruchomienie) nad szklanym dachem patio w kamienicy Pod Kruki, Rynek Główny 25, 31-008 Kraków - Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

288783 / 2010-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój - Piwniczna-Zdrój (małopolskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Rewitalizację obszaru zdrojowo - uzdrowiskowego Piwnicznej Zdrój. Zagospodarowanie bulwarów nad Popradem i terenów w otoczeniu Pijalni Wód Mineralnych. Projekt nr MRPO.06.01.01-12-167/09. Działanie 6.1 Rozwój miast. Schemat A - Projekty realizowane wyłącznie w ramach programów rewitalizacji. Małopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013.

55179 / 2011-02-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój - Piwniczna-Zdrój (małopolskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Budowa kąpieliska otwartego na Radwanowie w Piwnicznej Zdrój Projekt nr MRPO.03.01.02-12-521/09. Działanie 3.1 Rozwój infrastruktury turystycznej . Schemat B - Inwestycje w obiekty i infrastrukturę środowiskową. Małopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013.

266679 / 2011-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój - Piwniczna-Zdrój (małopolskie)
CPV: 452120006 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych)
Zagospodarowanie istniejących terenów urządzeń sportowych i zieleni w Wierchomli Wielkiej realizowanego w ramach Działania 313, 322, 323, Odnowa i rozwój wsi objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 współfinansowanego ze środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.