107729 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (Nowy SÄ…cz)
Usługa w zakresie: Organizacja, obsługa techniczno-logistyczna i przeprowadzenie treningu pracy oraz indywidualnego doradztwa zawodowego dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Opis zamówienia
Zadanie 1: Trening pracy dla wychowanków z placówek opiekuńczo - wychowawczych i rodzin zastępczych.
Liczba osób: 9.
1. Program zajęć ma obejmować: 8 godzin lekcyjnych (1 godzina = 45 min.).
2. Liczba grup: 1; grupa- 9 osobowa.
3. Proponowany harmonogram zajęć: 2 spotkania po 4 h.
Dni robocze(od poniedziałku do piątku), sobota :
9.00-10.30 (2h)
Przerwa kawowa 15 min.
10.45-12.15 (2h)
lub
12.30 - 14.00 (2h)
Przerwa kawowa 15 min.
14.15 - 15.45 (2h)
4. Miejsce realizacji: Nowy Sącz - sala szkoleniowa powinna być wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety); sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5. Termin realizacji: do 30 września 2014 r.
6. Zakres merytoryczny zadania powinien obejmować m.in.:
a) Rozpoznanie własnych umiejętności i zainteresowań zawodowych: badanie predyspozycji zawodowych wybór przyszłego zawodu, ścieżki kształcenia.;
b) Autoprezentacja, w tym: jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, zasady prezentowania siebie podczas spotkań indywidualnych i grupowych, symulacje rozmów kwalifikacyjnych
wraz z analizą;
c) Sporządzanie dokumentacji aplikacyjnej, w tym: zasady sporządzania dokumentów niezbędnych przy zatrudnieniu - CV, życiorys zawodowy, list motywacyjny, redagowanie dokumentów aplikacyjnych, sporządzanie innych dokumentów przydatnych w poszukiwaniu pracy;
d) metody poszukiwania pracy, w tym: praca przez Internet - analiza ofert; praca na odległość;
E-learning - nauczanie na odległość; zasoby informacji w Internecie - sprawdź co się dzieje w Twoim regionie; wskazania możliwości poszukiwania pracy.
7.Metody szkoleniowe:
prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, symulacje, inscenizacje, odgrywanie ról.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 1:
1. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu kawowego z poczęstunkiem (drobne cia-steczka (typu Pieguski lub równoważne , paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piw-niczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub rów-noważne- bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg. po-trzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne- min. 2 szt.).
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji (w tym również fotograficznej): dziennik zajęć; lista osób, które rozpoczęły trening; lista osób, które ukończyły trening; lista osób, które nie ukończyły treningu; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w treningu; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; lista obecności z potwierdzeniem korzystania
z usługi cateringowej oraz odbiorem materiałów szkoleniowych; sprawozdanie merytoryczne z realizacji przedmiotu zamówienia i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej oraz wykonawcy. Wzór ww listy Zamawiający udostępni Wykonawcy przed rozpoczęciem treningu.
3. Każdy uczestnik treningu musi mieć zapewnione materiały szkoleniowe zawierające ologowanie oraz informacje o współfinansowaniu zgodne z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie WWW.efs.gov.pl,zakładka Zasady promocji), uzgodnione pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą przed rozpoczęciem treningu w tym zakresie tj. przybory piśmiennicze: komplet długopis i ołówek, co najmniej 60-kartkowy kartkowany notatnik w formacie A4, materiały dydaktyczne (np. kserokopie treści przeka-zywanych w trakcie zajęć, prezentacji multimedialnych). Materiały szkoleniowe należy rozdać uczestni-kom treningu w pierwszym dniu treningu i przechodzą one na własność uczestników po zakończeniu treningu, potwierdzenie ich odbioru Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu wraz z dokumentacją
ze szkolenia.
4. Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg. poniższych tabeli:
L.p. Miejsce zamieszkania Liczba osób
1. Gostwica - Podegrodzie 1
2. Cyganowice - Stary Sącz 1
3. Młodów - Rytro 1
4. Popardowa - Nawojowa 1
5. Kamionka Wielka 1
6. Klęczany 2
7. Brzezna - Podegrodzie 1
8. Ptaszkowa 1
Wykonawca dla uczestników zobowiązany jest zwrócić koszty dojazdu w wysokości odpowiadającej cenie biletu na trasie: miejsce zamieszkania - miejsce odbywania się zajęć i z powrotem, na podstawie dostarczonego biletu lub pisemnego oświadczenia uczestnika o wykorzystaniu samochodu osobowego (tj. prywatnego, w przypadku dojazdu w takiej formie transportu ) na dojazd oraz powrót z zajęć.
Zadanie 2: Indywidualne doradztwo zawodowe dla wychowanków z placówek opiekuńczo - wychowawczych i rodzin zastępczych.
1. Liczba osób: 5.
2. Program zajęć ma obejmować: Spotkanie obejmujące 2 godziny na osobę ( 1 godzina = 60 min.)
3. Harmonogram zajęć uzgodniony indywidualnie z uczestnikami.
4. Miejsce realizacji: Nowy Sącz- sala szkoleniowa powinna być wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety); sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5. Termin realizacji: do 30 września 2014 r.
6. Zakres merytoryczny zadania powinien obejmować m.in.:
a) ćwiczeniu umiejętności poszukiwania pracy oraz prezentowania siebie podczas spotkań indywidualnych i grupowych,
b) sporządzanie dokumentacji aplikacyjnej w tym: CV, życiorys zawodowy, list motywacyjny oraz innych dokumentów przydatnych w poszukiwaniu pracy.
c) Metody pracy: Indywidualna praca z uczestnikiem.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 2:
1. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu kawowego z poczęstunkiem (drobne
ciasteczka (typu Pieguski lub równoważne, paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piwniczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub równoważne- bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne- bez ograniczeń), cukier (wg. potrzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne- min. 2 szt.).
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji (w tym również fotograficznej): dzienna lista obecności z wymiarem godzin; lista osób, które rozpoczęły doradztwo; lista osób, które ukończyły doradztwo; lista osób, które nie ukończyły doradztwa; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w zajęciach; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; lista obecności z potwierdzeniem korzystania z usługi cateringowej oraz odbiorem materiałów szkoleniowych; sprawozdanie merytoryczne z realizacji przedmiotu zamówienia i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej oraz wykonawcy. Wzór ww listy Zamawiający udostępni Wykonawcy przed rozpoczęciem doradztwa.
3. Każdy uczestnik zajęć musi mieć zapewnione materiały szkoleniowe zawierające ologowanie oraz informacje o współfinansowaniu zgodne z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regional-nego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie WWW.efs.gov.pl,zakładka Zasady promocji), uzgodnione pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą przed rozpoczęciem doradztwa, w tym zakresie tj. przybory piśmiennicze: komplet długopis i ołówek, co naj-mniej 60-kartkowy kartkowany notatnik w formacie A4, materiały dydaktyczne (np. kserokopie treści przekazywanych w trakcie zajęć). Materiały szkoleniowe należy rozdać uczestnikom w pierwszym dniu doradztwa i przechodzą one na własność uczestników po zakończeniu doradztwa, potwierdzenie ich odbioru Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu wraz z dokumentacją z zajęć.
4. Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat
Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg poniższych tabel:
L.p. Miejsce zamieszkania Liczba osób
1. Popardowa - Nawojowa 1
2. Klęczany 2
3. Mochnaczka Niżna -Tylicz 1
4. Kamionka Wielka 1
Wykonawca dla uczestników zobowiązany jest zwrócić koszty dojazdu w wysokości odpowiadającej cenie biletu na trasie: miejsce zamieszkania - miejsce odbywania się zajęć i z powrotem, na podstawie dostarczonego biletu lub pisemnego oświadczenia uczestnika o wykorzystaniu samochodu osobowego (tj. prywatnego, w przypadku dojazdu w takiej formie transportu ) na dojazd oraz powrót z zajęć.
Zadanie 3: Trening pracy dla osób niepełnosprawnych.
1. Liczba osób: 12.
Stopień niepełnosprawności: od lekkiego do znacznego; różne rodzaje niepełnosprawności, umożliwiające samodzielny udział w zajęciach.
2. Program zajęć ma obejmować: 8 godzin lekcyjnych (1 godzina = 45 min.).
3. Liczba grup: 1; grupa- 12 osobowa.
4. Propozycja harmonogramu zajęć: (2 spotkania po 4 h):
Dni robocze (od poniedziałku do piątku):
9.00-10.30 (2h)
Przerwa kawowa 15 min.
10.45-12.15 (2h)
lub
12.30 - 14.00 (2h)
Przerwa kawowa 15 min.
14.15-15.45 (2h)
4. Miejsce realizacji: Nowy Sącz- wejście do budynku powinno być dostosowane do potrzeb osób nie-pełnosprawnych (wjazd dla wózków, winda); sala powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełno-sprawnych, do wielkości grup - wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych; sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5. Termin realizacji: do 30 września 2014 r.
6. Zakres merytoryczny zadania powinien obejmować m.in.:
a) Rozpoznanie własnych umiejętności i zainteresowań zawodowych: badanie predyspozycji zawodowych wybór przyszłego zawodu, ścieżki kształcenia.;
b) Autoprezentacja, w tym: jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, zasady prezentowania siebie podczas spotkań indywidualnych i grupowych, symulacje rozmów kwalifikacyjnych
wraz z analizą;
c) Sporządzanie dokumentacji aplikacyjnej, w tym: zasady sporządzania dokumentów niezbędnych przy zatrudnieniu - CV, życiorys zawodowy, list motywacyjny, redagowanie dokumentów aplikacyjnych, sporządzanie innych dokumentów przydatnych w poszukiwaniu pracy;
d) metody poszukiwania pracy, w tym: praca przez Internet - analiza ofert; praca na odległość;
E-learning - nauczanie na odległość; zasoby informacji w Internecie - sprawdź co się dzieje w Twoim regionie; wskazania możliwości poszukiwania pracy.
7.Metody szkoleniowe: prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, symulacje, inscenizacje, odgrywanie ról.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 3:
1. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu kawowego z poczęstunkiem (drobne cia-steczka (typu Pieguski lub równoważne, paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piw-niczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub rów-noważne - bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg. po-trzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne- min. 2 szt.).
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji (w tym również fotograficznej): dziennik zajęć; lista osób, które rozpoczęły trening; lista osób, które ukończyły trening; lista osób, które nie ukończyły treningu; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w treningu; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; lista obecności z potwierdzeniem korzystania
z usługi cateringowej oraz odbiorem materiałów szkoleniowych; sprawozdanie merytoryczne z realizacji przedmiotu zamówienia i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej
oraz wykonawcy. Wzór ww listy Zamawiający udostępni Wykonawcy przed rozpoczęciem treningu.
3. Każdy uczestnik treningu musi mieć zapewnione materiały szkoleniowe zawierające ologowanie oraz informacje o współfinansowaniu zgodne z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie WWW.efs.gov.pl,zakładka Zasady promocji), uzgodnione pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą przed rozpoczęciem treningu w tym zakresie tj. przybory piśmiennicze: komplet długopis i ołówek, co najmniej 60-kartkowy kartkowany notatnik w formacie A4, materiały dydaktyczne (np. kserokopie treści przeka-zywanych w trakcie zajęć, prezentacji multimedialnych). Materiały szkoleniowe należy rozdać uczestni-kom zajęć w pierwszym dniu treningu i przechodzą one na własność uczestników po zakończeniu tre-ningu, potwierdzenie ich odbioru Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu wraz z do-kumentacją ze szkolenia.
4. Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg. poniższej tabeli:
L.p. Miejsce zamieszkania Liczba osób
1. Kamionka Wielka-Mszalnica 1
2. Krynica Zdrój 2
3. Piwniczna Zdrój- Łomnica Zdrój 1
4. Stary Sącz 2
5. Tylicz -Muszynka 2
6. Podegrodzie 1
7. Rożnów 1
8. Muszyna 1
9. Tylicz-Muszyna 1
Wykonawca dla uczestników zobowiązany jest zwrócić koszty dojazdu w wysokości odpowiadającej cenie biletu na trasie: miejsce zamieszkania - miejsce odbywania się zajęć i z powrotem, na podstawie dostarczonego biletu lub pisemnego oświadczenia uczestnika o wykorzystaniu samochodu osobowego (tj. prywatnego, w przypadku dojazdu w takiej formie transportu ) na dojazd oraz powrót z zajęć.
Zadanie 4: Indywidualne doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych.
1. Liczba osób: 7.
Stopień niepełnosprawności: od lekkiego do znacznego; różne rodzaje niepełnosprawności, umożliwia-jące samodzielny udział w zajęciach (jedna osoba mająca problemy z poruszaniem się w jej przypadku potrzebny jest opiekun ).
2. Program zajęć ma obejmować: Spotkanie obejmujące 2 godziny na osobę ( 1 godzina = 60 min.)
3. Harmonogram zajęć uzgodniony indywidualnie z uczestnikami.
4. Miejsce realizacji: Nowy Sącz - wejście do budynku powinno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (wjazd dla wózków, winda); sala powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, do wielkości grup - wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety dostosowane do potrzeb osób niepełno-sprawnych; sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5. Termin realizacji: do 30 września 2014 r.
6. Zakres merytoryczny zadania powinien obejmować m.in.:
a) ćwiczeniu umiejętności poszukiwania pracy oraz prezentowania siebie podczas spotkań indywidualnych i grupowych;
b) sporządzanie dokumentacji aplikacyjnej w tym: CV, życiorys zawodowy, list motywacyjny
oraz innych dokumentów przydatnych w poszukiwaniu pracy;
c) metody pracy: Indywidualna praca z uczestnikiem.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 4:
1. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu kawowego z poczęstunkiem (drobne cia-steczka (typu Pieguski lub równoważne, paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piw-niczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub rów-noważne- bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg. po-trzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne - min. 2 szt.).
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji (w tym również fotograficznej): dzienna lista obecności z wymiarem godzin; lista osób, które rozpoczęły doradztwo; lista osób, które ukończyły doradztwo; lista osób, które nie ukończyły doradztwa; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych doku-mentów potwierdzających ukończenie zajęć i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w zajęciach; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; lista obecności z potwierdzeniem korzystania z usługi cateringowej oraz odbiorem materiałów szkolenio-wych; sprawozdanie merytoryczne z realizacji przedmiotu zamówienia i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej oraz wykonawcy. Wzór ww listy Zamawiający udostępni Wy-konawcy przed rozpoczęciem doradztwa.
3. Każdy uczestnik zajęć musi mieć zapewnione materiały szkoleniowe zawierające ologowanie oraz informacje o współfinansowaniu zgodne z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regional-nego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie WWW.efs.gov.pl,zakładka Zasady promocji), uzgodnione pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą przed rozpoczęciem doradztwa, w tym zakresie tj. przybory piśmiennicze: komplet długopis i ołówek, co najmniej 60-kartkowy kartkowany notatnik w formacie A4, materiały dydaktyczne (np. kserokopie treści przekazywanych w trakcie zajęć). Materiały szkoleniowe należy rozdać uczestnikom w pierwszym dniu doradztwa i przechodzą one na własność uczestników po zakończeniu doradztwa, potwierdzenie ich odbioru Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu wraz z dokumentacją z zajęć.
4. Wykonawca zapewni dla jednej osoby niepełnosprawnej opiekuna podczas trwania zajęć.
5. Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg. poniższej tabel:
L.p. Miejsce zamieszkania Liczba osób
1. Stary Sącz 2
2. Grybów - Siołkowa 1
3. Chełmiec 1
4. Tylicz 1
5. Gołkowice Dolne 1
6. Barcice 1
Wykonawca dla uczestników zobowiązany jest zwrócić koszty dojazdu w wysokości odpowiadającej cenie biletu na trasie: miejsce zamieszkania - miejsce odbywania się zajęć i powrotem, na podstawie dostarczonego biletu lub pisemnego oświadczenia uczestnika o wykorzystaniu samochodu osobowego (tj. prywatnego, w przypadku dojazdu w takiej formie transportu ) na dojazd oraz powrót z zajęć.
WYMAGANIA OGÓLNE DO WSZYSTKICH ZADAŃ:
1. Wykonawcy jest zobowiązany do zapewnienia min. 1 doradcę zawodowego z wykształceniem wyż-szym posiadającego odpowiednie wykształcenie, doświadczenie zawodowe i uprawnienia o ile przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Wykonawca zapewni dla jednej osoby niepełnosprawnej opiekuna podczas trwania zajęć - dot. zad. 4.
2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć harmonogram Zamawiającemu (do akceptacji i zatwier-dzenia) w terminie 8 dni roboczych przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.
3. Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty: wstępny programy merytoryczne z uwzględnie-niem czasu trwania sporządzone odrębnie dla każdego zadania do uzgodnienia i akceptacji zamawiają-cego przed podpisaniem umowy.
4. W przypadku realizacji zadań wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu (wg tabel)
z miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem (w wysokości odpowiadającej cenie biletu) na podstawie: przedłożonego biletu bądź pisemnego oświadczenia uczestnika o korzystaniu ze środków transportu publicznego wraz z informacją od przewoźnika dot. cen biletów na danej trasie. W przypadku dojazdu uczestników samochodem prywatnym za kwalifikowane można uznać wydatki do wysokości nie wyższej niż cena najtańszego biletu na danej trasie, po przedstawieniu przez uczestnika stosownego oświadczenia o wykorzystaniu danego samochodu osobowego na potrzeby dojazdów w ramach uczestnictwa w projekcie oraz informacji uzyskanej od przewoźnika dotyczącej cen biletów na danej trasie. Nie ma konieczności przedstawiania paragonów lub faktur za zakup paliwa.
5. Zajęcia mają się zakończyć badaniem ewaluacyjnym, przeprowadzonym w formie pisemnej, spraw-dzającym umiejętności dotyczące metod poruszania się na rynku pracy. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć dokumenty dot. ww. badania jest do akceptacji Zamawiającemu 8 dni przed rozpoczęciem zajęć.
6. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo osób uczestniczących zajęciach, a także warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
7. Zamawiający przekaże Wykonawcy imienną listę uczestników z danymi niezbędnymi do prawidło-wego wykonania zamówienia przed rozpoczęciem realizacji usługi.
8. Wykonawca zobowiązuje się udzielać na żądanie Zamawiającego informacji dotyczących stanu realizacji przedmiotu zamówienia (np. liczby osób uczestniczących w zajęciach itp.).
9. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania uczestnikom zajęć informacji na temat współfinanso-wania przedmiotu zamówienia przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społeczne-go i przekazać Zamawiającemu jedno pisemne oświadczenie w tej sprawie potwierdzającego wykona-nie ww wymagania.
10. Wykonawca umożliwi pracownikom Zamawiającego przeprowadzenie kontroli prawidłowości realiza-cji usługi oraz podda się ewentualnej kontroli Instytucji Wdrażającej (Wojewódzki Urząd Pracy w Krako-wie), a także udzieli stosownych wyjaśnień w obszarze związanym z przedmiotem zamówienia, na każde jego żądanie.
11. Wykonawca przekaże Zamawiającemu oryginały z dokumentacji z zajęć w terminie 7 dni od zakoń-czenia każdego z zadań. Dokumentacja zajęć powinna być oznakowana zgodnie z wytycznymi doty-czącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, za-mieszczonymi na stronie internetowej: www.efs.gov.pl, zakładka - Zasady promocji.
12. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia zajęć także w przypadku innej od wymienionej liczby osób w SIWZ. Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo zmiany liczby uczestników zajęć. Zamawiający zapłaci Wykonawcy za faktyczną liczbę osób, które zakończą zajęcia na podstawie przekazanej dokumentacji.
13. Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników zajęć, a także bieżącego informowania osoby wyznaczonej po stronie Zamawiającego o każdej nieobecności osoby, która planowo powinna uczestniczyć w zajęciach.
14. Wykonawca wyznacza osobę do kontaktu (koordynator) - sprawującą nadzór nad realizacją przed-miotu zamówienia, odpowiedzialną za organizację i informowanie o planowanych zajęciach, ściśle współpracującą z osobą wyznaczoną po stronie Zamawiającego.
15. Wykonawca zobowiązany będzie do oznakowania miejsca zajęć oraz wszelkich dokumentów zwią-zanych z realizacją usługi zgodnie z Wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl, zakładka Zasady promocji), tj. umieszczania informacji projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Opera-cyjnego Kapitał Ludzki oraz logotypu Programu Kapitał Ludzki oraz logo Unii Europejskiej wraz z odnie-sieniem (podpisem) Europejski Fundusz Społeczny.
16. Zamawiający dopuszcza wykonanie części zamówienia przy posłużeniu się innymi podmiotami - podwykonawcami. Jeżeli Wykonawca powierzy część zamówienia podwykonawcom, to Zamawiający na podstawie art. 36 ust. 4 ustawy żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie te części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
17. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia zajęć metodą e- learning.
18. Wykonawca zobowiązany jest w ramach projektu (w okresie realizacji zawartej umowy) do zareje-strowania się w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o każdym prowadzonym szkoleniu w ramach nin. projektu (zawartej umowy) nie rzadziej niż raz w miesiącu oraz zobowiązany jest do przed-kładania powyższych informacji Zamawiającemu z wykonania powyższego nałożonego obowiązku.
19. Wykonawca zobowiązany jest w ramach projektu (w okresie realizacji zawartej umowy) do zareje-strowania informacji o szkoleniu i terminach zajęć w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.pociagdokariery.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o prowadzonym szkoleniu organizowanym w ramach nin. projektu (zawartej umowy) nie rzadziej niż raz w miesiącu oraz zobowiązany jest do przedkładania powyższych informacji Zamawiającemu z wykonania powyższego nałożonego obowiązku.
20. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dla każdego uczestnika zajęć ubezpieczenie NNW w trakcie jego trwania, a także w drodze na nie i z powrotem na kwotę minimalną 5 000 zł. Kserokopię dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu przed rozpoczęciem zajęć.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 107729
Data publikacji: 2014-05-20
Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Ulica: ul. Kilińskiego 72A
Numer domu: 72A
Miejscowość: Nowy Sącz
Kod pocztowy: 33-300
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 0-18 4438251
Numer faxu: 0-18 4442717
Adres strony internetowej: www.pcpr-ns.pl
Regon: 49193321100000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa w zakresie: Organizacja, obsługa techniczno-logistyczna i przeprowadzenie treningu pracy oraz indywidualnego doradztwa zawodowego dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Zadanie 1: Trening pracy dla wychowanków z placówek opiekuńczo - wychowawczych i rodzin zastępczych.
Liczba osób: 9.
1. Program zajęć ma obejmować: 8 godzin lekcyjnych (1 godzina = 45 min.).
2. Liczba grup: 1; grupa- 9 osobowa.
3. Proponowany harmonogram zajęć: 2 spotkania po 4 h.
Dni robocze(od poniedziałku do piątku), sobota :
9.00-10.30 (2h)
Przerwa kawowa 15 min.
10.45-12.15 (2h)
lub
12.30 - 14.00 (2h)
Przerwa kawowa 15 min.
14.15 - 15.45 (2h)
4. Miejsce realizacji: Nowy Sącz - sala szkoleniowa powinna być wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety); sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5. Termin realizacji: do 30 września 2014 r.
6. Zakres merytoryczny zadania powinien obejmować m.in.:
a) Rozpoznanie własnych umiejętności i zainteresowań zawodowych: badanie predyspozycji zawodowych wybór przyszłego zawodu, ścieżki kształcenia.;
b) Autoprezentacja, w tym: jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, zasady prezentowania siebie podczas spotkań indywidualnych i grupowych, symulacje rozmów kwalifikacyjnych
wraz z analizą;
c) Sporządzanie dokumentacji aplikacyjnej, w tym: zasady sporządzania dokumentów niezbędnych przy zatrudnieniu - CV, życiorys zawodowy, list motywacyjny, redagowanie dokumentów aplikacyjnych, sporządzanie innych dokumentów przydatnych w poszukiwaniu pracy;
d) metody poszukiwania pracy, w tym: praca przez Internet - analiza ofert; praca na odległość;
E-learning - nauczanie na odległość; zasoby informacji w Internecie - sprawdź co się dzieje w Twoim regionie; wskazania możliwości poszukiwania pracy.
7.Metody szkoleniowe:
prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, symulacje, inscenizacje, odgrywanie ról.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 1:
1. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu kawowego z poczęstunkiem (drobne cia-steczka (typu Pieguski lub równoważne , paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piw-niczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub rów-noważne- bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg. po-trzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne- min. 2 szt.).
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji (w tym również fotograficznej): dziennik zajęć; lista osób, które rozpoczęły trening; lista osób, które ukończyły trening; lista osób, które nie ukończyły treningu; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w treningu; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; lista obecności z potwierdzeniem korzystania
z usługi cateringowej oraz odbiorem materiałów szkoleniowych; sprawozdanie merytoryczne z realizacji przedmiotu zamówienia i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej oraz wykonawcy. Wzór ww listy Zamawiający udostępni Wykonawcy przed rozpoczęciem treningu.
3. Każdy uczestnik treningu musi mieć zapewnione materiały szkoleniowe zawierające ologowanie oraz informacje o współfinansowaniu zgodne z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie WWW.efs.gov.pl,zakładka Zasady promocji), uzgodnione pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą przed rozpoczęciem treningu w tym zakresie tj. przybory piśmiennicze: komplet długopis i ołówek, co najmniej 60-kartkowy kartkowany notatnik w formacie A4, materiały dydaktyczne (np. kserokopie treści przeka-zywanych w trakcie zajęć, prezentacji multimedialnych). Materiały szkoleniowe należy rozdać uczestni-kom treningu w pierwszym dniu treningu i przechodzą one na własność uczestników po zakończeniu treningu, potwierdzenie ich odbioru Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu wraz z dokumentacją
ze szkolenia.
4. Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg. poniższych tabeli:
L.p. Miejsce zamieszkania Liczba osób
1. Gostwica - Podegrodzie 1
2. Cyganowice - Stary Sącz 1
3. Młodów - Rytro 1
4. Popardowa - Nawojowa 1
5. Kamionka Wielka 1
6. Klęczany 2
7. Brzezna - Podegrodzie 1
8. Ptaszkowa 1
Wykonawca dla uczestników zobowiązany jest zwrócić koszty dojazdu w wysokości odpowiadającej cenie biletu na trasie: miejsce zamieszkania - miejsce odbywania się zajęć i z powrotem, na podstawie dostarczonego biletu lub pisemnego oświadczenia uczestnika o wykorzystaniu samochodu osobowego (tj. prywatnego, w przypadku dojazdu w takiej formie transportu ) na dojazd oraz powrót z zajęć.
Zadanie 2: Indywidualne doradztwo zawodowe dla wychowanków z placówek opiekuńczo - wychowawczych i rodzin zastępczych.
1. Liczba osób: 5.
2. Program zajęć ma obejmować: Spotkanie obejmujące 2 godziny na osobę ( 1 godzina = 60 min.)
3. Harmonogram zajęć uzgodniony indywidualnie z uczestnikami.
4. Miejsce realizacji: Nowy Sącz- sala szkoleniowa powinna być wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety); sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5. Termin realizacji: do 30 września 2014 r.
6. Zakres merytoryczny zadania powinien obejmować m.in.:
a) ćwiczeniu umiejętności poszukiwania pracy oraz prezentowania siebie podczas spotkań indywidualnych i grupowych,
b) sporządzanie dokumentacji aplikacyjnej w tym: CV, życiorys zawodowy, list motywacyjny oraz innych dokumentów przydatnych w poszukiwaniu pracy.
c) Metody pracy: Indywidualna praca z uczestnikiem.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 2:
1. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu kawowego z poczęstunkiem (drobne
ciasteczka (typu Pieguski lub równoważne, paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piwniczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub równoważne- bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne- bez ograniczeń), cukier (wg. potrzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne- min. 2 szt.).
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji (w tym również fotograficznej): dzienna lista obecności z wymiarem godzin; lista osób, które rozpoczęły doradztwo; lista osób, które ukończyły doradztwo; lista osób, które nie ukończyły doradztwa; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w zajęciach; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; lista obecności z potwierdzeniem korzystania z usługi cateringowej oraz odbiorem materiałów szkoleniowych; sprawozdanie merytoryczne z realizacji przedmiotu zamówienia i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej oraz wykonawcy. Wzór ww listy Zamawiający udostępni Wykonawcy przed rozpoczęciem doradztwa.
3. Każdy uczestnik zajęć musi mieć zapewnione materiały szkoleniowe zawierające ologowanie oraz informacje o współfinansowaniu zgodne z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regional-nego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie WWW.efs.gov.pl,zakładka Zasady promocji), uzgodnione pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą przed rozpoczęciem doradztwa, w tym zakresie tj. przybory piśmiennicze: komplet długopis i ołówek, co naj-mniej 60-kartkowy kartkowany notatnik w formacie A4, materiały dydaktyczne (np. kserokopie treści przekazywanych w trakcie zajęć). Materiały szkoleniowe należy rozdać uczestnikom w pierwszym dniu doradztwa i przechodzą one na własność uczestników po zakończeniu doradztwa, potwierdzenie ich odbioru Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu wraz z dokumentacją z zajęć.
4. Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat
Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg poniższych tabel:
L.p. Miejsce zamieszkania Liczba osób
1. Popardowa - Nawojowa 1
2. Klęczany 2
3. Mochnaczka Niżna -Tylicz 1
4. Kamionka Wielka 1
Wykonawca dla uczestników zobowiązany jest zwrócić koszty dojazdu w wysokości odpowiadającej cenie biletu na trasie: miejsce zamieszkania - miejsce odbywania się zajęć i z powrotem, na podstawie dostarczonego biletu lub pisemnego oświadczenia uczestnika o wykorzystaniu samochodu osobowego (tj. prywatnego, w przypadku dojazdu w takiej formie transportu ) na dojazd oraz powrót z zajęć.
Zadanie 3: Trening pracy dla osób niepełnosprawnych.
1. Liczba osób: 12.
Stopień niepełnosprawności: od lekkiego do znacznego; różne rodzaje niepełnosprawności, umożliwiające samodzielny udział w zajęciach.
2. Program zajęć ma obejmować: 8 godzin lekcyjnych (1 godzina = 45 min.).
3. Liczba grup: 1; grupa- 12 osobowa.
4. Propozycja harmonogramu zajęć: (2 spotkania po 4 h):
Dni robocze (od poniedziałku do piątku):
9.00-10.30 (2h)
Przerwa kawowa 15 min.
10.45-12.15 (2h)
lub
12.30 - 14.00 (2h)
Przerwa kawowa 15 min.
14.15-15.45 (2h)
4. Miejsce realizacji: Nowy Sącz- wejście do budynku powinno być dostosowane do potrzeb osób nie-pełnosprawnych (wjazd dla wózków, winda); sala powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełno-sprawnych, do wielkości grup - wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych; sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5. Termin realizacji: do 30 września 2014 r.
6. Zakres merytoryczny zadania powinien obejmować m.in.:
a) Rozpoznanie własnych umiejętności i zainteresowań zawodowych: badanie predyspozycji zawodowych wybór przyszłego zawodu, ścieżki kształcenia.;
b) Autoprezentacja, w tym: jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, zasady prezentowania siebie podczas spotkań indywidualnych i grupowych, symulacje rozmów kwalifikacyjnych
wraz z analizą;
c) Sporządzanie dokumentacji aplikacyjnej, w tym: zasady sporządzania dokumentów niezbędnych przy zatrudnieniu - CV, życiorys zawodowy, list motywacyjny, redagowanie dokumentów aplikacyjnych, sporządzanie innych dokumentów przydatnych w poszukiwaniu pracy;
d) metody poszukiwania pracy, w tym: praca przez Internet - analiza ofert; praca na odległość;
E-learning - nauczanie na odległość; zasoby informacji w Internecie - sprawdź co się dzieje w Twoim regionie; wskazania możliwości poszukiwania pracy.
7.Metody szkoleniowe: prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, symulacje, inscenizacje, odgrywanie ról.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 3:
1. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu kawowego z poczęstunkiem (drobne cia-steczka (typu Pieguski lub równoważne, paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piw-niczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub rów-noważne - bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg. po-trzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne- min. 2 szt.).
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji (w tym również fotograficznej): dziennik zajęć; lista osób, które rozpoczęły trening; lista osób, które ukończyły trening; lista osób, które nie ukończyły treningu; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w treningu; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; lista obecności z potwierdzeniem korzystania
z usługi cateringowej oraz odbiorem materiałów szkoleniowych; sprawozdanie merytoryczne z realizacji przedmiotu zamówienia i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej
oraz wykonawcy. Wzór ww listy Zamawiający udostępni Wykonawcy przed rozpoczęciem treningu.
3. Każdy uczestnik treningu musi mieć zapewnione materiały szkoleniowe zawierające ologowanie oraz informacje o współfinansowaniu zgodne z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie WWW.efs.gov.pl,zakładka Zasady promocji), uzgodnione pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą przed rozpoczęciem treningu w tym zakresie tj. przybory piśmiennicze: komplet długopis i ołówek, co najmniej 60-kartkowy kartkowany notatnik w formacie A4, materiały dydaktyczne (np. kserokopie treści przeka-zywanych w trakcie zajęć, prezentacji multimedialnych). Materiały szkoleniowe należy rozdać uczestni-kom zajęć w pierwszym dniu treningu i przechodzą one na własność uczestników po zakończeniu tre-ningu, potwierdzenie ich odbioru Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu wraz z do-kumentacją ze szkolenia.
4. Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg. poniższej tabeli:
L.p. Miejsce zamieszkania Liczba osób
1. Kamionka Wielka-Mszalnica 1
2. Krynica Zdrój 2
3. Piwniczna Zdrój- Łomnica Zdrój 1
4. Stary Sącz 2
5. Tylicz -Muszynka 2
6. Podegrodzie 1
7. Rożnów 1
8. Muszyna 1
9. Tylicz-Muszyna 1
Wykonawca dla uczestników zobowiązany jest zwrócić koszty dojazdu w wysokości odpowiadającej cenie biletu na trasie: miejsce zamieszkania - miejsce odbywania się zajęć i z powrotem, na podstawie dostarczonego biletu lub pisemnego oświadczenia uczestnika o wykorzystaniu samochodu osobowego (tj. prywatnego, w przypadku dojazdu w takiej formie transportu ) na dojazd oraz powrót z zajęć.
Zadanie 4: Indywidualne doradztwo zawodowe dla osób niepełnosprawnych.
1. Liczba osób: 7.
Stopień niepełnosprawności: od lekkiego do znacznego; różne rodzaje niepełnosprawności, umożliwia-jące samodzielny udział w zajęciach (jedna osoba mająca problemy z poruszaniem się w jej przypadku potrzebny jest opiekun ).
2. Program zajęć ma obejmować: Spotkanie obejmujące 2 godziny na osobę ( 1 godzina = 60 min.)
3. Harmonogram zajęć uzgodniony indywidualnie z uczestnikami.
4. Miejsce realizacji: Nowy Sącz - wejście do budynku powinno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (wjazd dla wózków, winda); sala powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, do wielkości grup - wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety dostosowane do potrzeb osób niepełno-sprawnych; sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5. Termin realizacji: do 30 września 2014 r.
6. Zakres merytoryczny zadania powinien obejmować m.in.:
a) ćwiczeniu umiejętności poszukiwania pracy oraz prezentowania siebie podczas spotkań indywidualnych i grupowych;
b) sporządzanie dokumentacji aplikacyjnej w tym: CV, życiorys zawodowy, list motywacyjny
oraz innych dokumentów przydatnych w poszukiwaniu pracy;
c) metody pracy: Indywidualna praca z uczestnikiem.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 4:
1. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu kawowego z poczęstunkiem (drobne cia-steczka (typu Pieguski lub równoważne, paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piw-niczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub rów-noważne- bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg. po-trzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne - min. 2 szt.).
2. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji (w tym również fotograficznej): dzienna lista obecności z wymiarem godzin; lista osób, które rozpoczęły doradztwo; lista osób, które ukończyły doradztwo; lista osób, które nie ukończyły doradztwa; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych doku-mentów potwierdzających ukończenie zajęć i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w zajęciach; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; lista obecności z potwierdzeniem korzystania z usługi cateringowej oraz odbiorem materiałów szkolenio-wych; sprawozdanie merytoryczne z realizacji przedmiotu zamówienia i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej oraz wykonawcy. Wzór ww listy Zamawiający udostępni Wy-konawcy przed rozpoczęciem doradztwa.
3. Każdy uczestnik zajęć musi mieć zapewnione materiały szkoleniowe zawierające ologowanie oraz informacje o współfinansowaniu zgodne z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regional-nego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie WWW.efs.gov.pl,zakładka Zasady promocji), uzgodnione pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą przed rozpoczęciem doradztwa, w tym zakresie tj. przybory piśmiennicze: komplet długopis i ołówek, co najmniej 60-kartkowy kartkowany notatnik w formacie A4, materiały dydaktyczne (np. kserokopie treści przekazywanych w trakcie zajęć). Materiały szkoleniowe należy rozdać uczestnikom w pierwszym dniu doradztwa i przechodzą one na własność uczestników po zakończeniu doradztwa, potwierdzenie ich odbioru Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu wraz z dokumentacją z zajęć.
4. Wykonawca zapewni dla jednej osoby niepełnosprawnej opiekuna podczas trwania zajęć.
5. Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg. poniższej tabel:
L.p. Miejsce zamieszkania Liczba osób
1. Stary Sącz 2
2. Grybów - Siołkowa 1
3. Chełmiec 1
4. Tylicz 1
5. Gołkowice Dolne 1
6. Barcice 1
Wykonawca dla uczestników zobowiązany jest zwrócić koszty dojazdu w wysokości odpowiadającej cenie biletu na trasie: miejsce zamieszkania - miejsce odbywania się zajęć i powrotem, na podstawie dostarczonego biletu lub pisemnego oświadczenia uczestnika o wykorzystaniu samochodu osobowego (tj. prywatnego, w przypadku dojazdu w takiej formie transportu ) na dojazd oraz powrót z zajęć.
WYMAGANIA OGÓLNE DO WSZYSTKICH ZADAŃ:
1. Wykonawcy jest zobowiązany do zapewnienia min. 1 doradcę zawodowego z wykształceniem wyż-szym posiadającego odpowiednie wykształcenie, doświadczenie zawodowe i uprawnienia o ile przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Wykonawca zapewni dla jednej osoby niepełnosprawnej opiekuna podczas trwania zajęć - dot. zad. 4.
2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć harmonogram Zamawiającemu (do akceptacji i zatwier-dzenia) w terminie 8 dni roboczych przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.
3. Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty: wstępny programy merytoryczne z uwzględnie-niem czasu trwania sporządzone odrębnie dla każdego zadania do uzgodnienia i akceptacji zamawiają-cego przed podpisaniem umowy.
4. W przypadku realizacji zadań wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu (wg tabel)
z miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem (w wysokości odpowiadającej cenie biletu) na podstawie: przedłożonego biletu bądź pisemnego oświadczenia uczestnika o korzystaniu ze środków transportu publicznego wraz z informacją od przewoźnika dot. cen biletów na danej trasie. W przypadku dojazdu uczestników samochodem prywatnym za kwalifikowane można uznać wydatki do wysokości nie wyższej niż cena najtańszego biletu na danej trasie, po przedstawieniu przez uczestnika stosownego oświadczenia o wykorzystaniu danego samochodu osobowego na potrzeby dojazdów w ramach uczestnictwa w projekcie oraz informacji uzyskanej od przewoźnika dotyczącej cen biletów na danej trasie. Nie ma konieczności przedstawiania paragonów lub faktur za zakup paliwa.
5. Zajęcia mają się zakończyć badaniem ewaluacyjnym, przeprowadzonym w formie pisemnej, spraw-dzającym umiejętności dotyczące metod poruszania się na rynku pracy. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć dokumenty dot. ww. badania jest do akceptacji Zamawiającemu 8 dni przed rozpoczęciem zajęć.
6. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo osób uczestniczących zajęciach, a także warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
7. Zamawiający przekaże Wykonawcy imienną listę uczestników z danymi niezbędnymi do prawidło-wego wykonania zamówienia przed rozpoczęciem realizacji usługi.
8. Wykonawca zobowiązuje się udzielać na żądanie Zamawiającego informacji dotyczących stanu realizacji przedmiotu zamówienia (np. liczby osób uczestniczących w zajęciach itp.).
9. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania uczestnikom zajęć informacji na temat współfinanso-wania przedmiotu zamówienia przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społeczne-go i przekazać Zamawiającemu jedno pisemne oświadczenie w tej sprawie potwierdzającego wykona-nie ww wymagania.
10. Wykonawca umożliwi pracownikom Zamawiającego przeprowadzenie kontroli prawidłowości realiza-cji usługi oraz podda się ewentualnej kontroli Instytucji Wdrażającej (Wojewódzki Urząd Pracy w Krako-wie), a także udzieli stosownych wyjaśnień w obszarze związanym z przedmiotem zamówienia, na każde jego żądanie.
11. Wykonawca przekaże Zamawiającemu oryginały z dokumentacji z zajęć w terminie 7 dni od zakoń-czenia każdego z zadań. Dokumentacja zajęć powinna być oznakowana zgodnie z wytycznymi doty-czącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, za-mieszczonymi na stronie internetowej: www.efs.gov.pl, zakładka - Zasady promocji.
12. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia zajęć także w przypadku innej od wymienionej liczby osób w SIWZ. Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo zmiany liczby uczestników zajęć. Zamawiający zapłaci Wykonawcy za faktyczną liczbę osób, które zakończą zajęcia na podstawie przekazanej dokumentacji.
13. Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników zajęć, a także bieżącego informowania osoby wyznaczonej po stronie Zamawiającego o każdej nieobecności osoby, która planowo powinna uczestniczyć w zajęciach.
14. Wykonawca wyznacza osobę do kontaktu (koordynator) - sprawującą nadzór nad realizacją przed-miotu zamówienia, odpowiedzialną za organizację i informowanie o planowanych zajęciach, ściśle współpracującą z osobą wyznaczoną po stronie Zamawiającego.
15. Wykonawca zobowiązany będzie do oznakowania miejsca zajęć oraz wszelkich dokumentów zwią-zanych z realizacją usługi zgodnie z Wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl, zakładka Zasady promocji), tj. umieszczania informacji projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Opera-cyjnego Kapitał Ludzki oraz logotypu Programu Kapitał Ludzki oraz logo Unii Europejskiej wraz z odnie-sieniem (podpisem) Europejski Fundusz Społeczny.
16. Zamawiający dopuszcza wykonanie części zamówienia przy posłużeniu się innymi podmiotami - podwykonawcami. Jeżeli Wykonawca powierzy część zamówienia podwykonawcom, to Zamawiający na podstawie art. 36 ust. 4 ustawy żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie te części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
17. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia zajęć metodą e- learning.
18. Wykonawca zobowiązany jest w ramach projektu (w okresie realizacji zawartej umowy) do zareje-strowania się w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o każdym prowadzonym szkoleniu w ramach nin. projektu (zawartej umowy) nie rzadziej niż raz w miesiącu oraz zobowiązany jest do przed-kładania powyższych informacji Zamawiającemu z wykonania powyższego nałożonego obowiązku.
19. Wykonawca zobowiązany jest w ramach projektu (w okresie realizacji zawartej umowy) do zareje-strowania informacji o szkoleniu i terminach zajęć w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.pociagdokariery.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o prowadzonym szkoleniu organizowanym w ramach nin. projektu (zawartej umowy) nie rzadziej niż raz w miesiącu oraz zobowiązany jest do przedkładania powyższych informacji Zamawiającemu z wykonania powyższego nałożonego obowiązku.
20. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dla każdego uczestnika zajęć ubezpieczenie NNW w trakcie jego trwania, a także w drodze na nie i z powrotem na kwotę minimalną 5 000 zł. Kserokopię dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu przed rozpoczęciem zajęć.
Kody CPV:
853200008 (Usługi społeczne)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych do wysokości 50 % wartości zamówienia przetargowego.
Czas: D
Data zakończenia: 30/09/2014
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
ocena spełniania powyższych warunków udziału w postępowaniu przeprowadzona będzie w oparciu o złożone przez wykonawców oświadczenia i dokumenty zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, Wykonawcy, którzy nie przedłożą dokumentów i oświadczeń potwierdzających spełnianie wymaganych warunków zostaną wykluczeni z postępowania.
Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże wykonanie w przeciągu ostatnich 3 lat co najmniej , jednej usługi wskazanej dla zakresu - przedmiotu; ( łącznie lub odrębnie ) dla każdego zadania przeprowadzonych w ramach realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie (należyte wykonanie usług winno być potwierdzone dokumentami np. referencjami, poświadczenie, zaświadczenie itp. - zgodne z regulacją rozporządzenia R.M. z dnia 19 luty 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów.(Dz. U. 2013r. poz.231), że te usługi były wykonane lub są wykonywane należycie.).
Jeżeli w celu wykazania spełniania warunku w zakresie wiedzy i doświadczenia zamierza polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów wówczas zobowiązany jest on zaangażować te podmioty do realizacji zamówienia odpowiednio do zakresu wykazanej wiedzy i doświadczenia tego podmiotu.
Potencjał techniczny:
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że osoba/osoby prowadzące posiadają wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu zajęć z zakresu objętego niniejszym zamówieniem; tj. wykształcenie wyższe i uprawnienia do prowadzenia doradztwa zawodowego.
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1. Wymagania dotyczące dokumentów składanych przez wykonawców, o których mowa w pkt 11 SIWZ, reguluje m.in. rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 19 luty 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z r.2013 poz.231).
2. Oświadczenia, o których mowa w pkt 11.2.1 SIWZ należy przedstawić w oryginale, pozostałe dokumenty wskazane w pkt 11 SIWZ mogą być przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonej i opatrzonej klauzulą za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (tj. osoby posiadające umocowanie prawne do reprezentowania firmy lub przez umocowanego Pełnomocnika).
3. Dokument wielostronicowy przedłożony w formie kopii winien być potwierdzony za zgodność
z oryginałem na każdej zapisanej (ponumerowanej) stronie.
4. W przypadku gdy Wykonawcę reprezentuje Pełnomocnik, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo, z którego wynika zakres pełnomocnictwa, z którego wynika zakres umocowania podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy.
5. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika
do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
6. Pełnomocnictwo powinno być złożone w oryginale albo w kopii poświadczonej notarialnie.
7. Dokumenty, oświadczenia oraz pełnomocnictwa sporządzone w języku obcym są składane
wraz z tłumaczeniem na język polski.
8. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt 11.2.3. SIWZ kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę
lub te podmioty.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy. Wprowadzone zmiany dotyczyć mogą w szczególności terminu realizacji umowy w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od zamawiającego lub wykonawcy, jak i dotyczyć mogą ustalenia ostatecznej wysokości należnego wynagrodzenia, w przypadku zmniejszenia liczby uczestników zajęć w stosunku do zapisów specyfikacji. Dopuszczone zmiany umowy j.w., zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy.
Istotne zmiany postanowień umowy mogą także wynikać z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Zmiany wprowadzone zostaną po wcześniejszym zgłoszeniu przez którąkolwiek ze stron umowy, faktu zaistnienia okoliczności warunkującej konieczność wprowadzenia zmiany oraz obustronnej ich akceptacji.
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcpr-ns.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu,
ul. Kilińskiego 72 A,
33-300 Nowy Sącz
TEL: (18) 443 82 51, FAX (18) 444 27 17,
e-mail: pcprnskadry@op.pl
Data składania wniosków, ofert: 28/05/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu, ul. Kilińskiego 72 A, 33-300 Nowy Sącz, sekretariat pok. Nr 113
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Zamówienie realizowane w ramach Projektu pn W stronę samodzielności i niezależności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Podobne przetargi
197762 / 2014-06-11 - Inny: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żagań (lubuskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Przeprowadzenie działań w zakresie aktywizacji społeczno - zawodowej w ramach realizacji projektu pod nazwą Schematom stop! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy-pilotaż
130857 / 2014-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Organizacja, obsługa techniczno-logistyczna
i przeprowadzenie treningu pracy oraz indywidualnego doradztwa zawodowego dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
5875 / 2014-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Drezdenko (lubuskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Usługa koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej
265898 / 2010-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Usługa w zakresie: Organizacja i przeprowadzenie szkoleń, konsultacji oraz zabiegów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych w ramach realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu Projektu pn W stronę samodzielności i niezależności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
205251 / 2011-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Organizacją, obsługa logistyczno-techniczna i przeprowadzenie, w trybie grupowym, spotkania integracyjnego, dla uczestników projektu i ich bliskich pn. W stronę samodzielności i niezależności, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
94505 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Åobez (zachodniopomorskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Indywidualne doradztwo zawodowe dla uczestników projektu POMÓŻ SOBIE - od bierności do aktywności z terenu powiatu łobeskiego w okresie od dnia podpisania umowy do 31.12.2013 roku
51275 / 2012-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Usługa w zakresie: organizacja i przeprowadzenie stacjonarnych zajęć z doradcą zawodowym i z radcą prawnym dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
350023 / 2010-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Zapewnienie noclegów oraz wyżywienia dla 19 opiekunów osób niepełnosprawnych w trakcie szkolenia wyjazdowego pn. Trening umiejętności i kompetencji społecznych w ramach realizowanego przez PCPR w Nowym Sączu projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z treścią umowy nr 2.P.10 z dnia 20 września 2010r.
Termin szkolenia:
04.10.-07.10.2010r.-3os(w tym 2 kobiety);
18.10-21.10.2010r.-5 os.(5 kobiet);
25.10.-28.10.2010r.-11 osób(w tym 9 kobiet).
Zleceniobiorca zobowiÄ…zany jest m. innymi do:
-zapewnienia opiekunom osób niepełnosprawnych cateringu-całodziennego wyżywienia oraz noclegów na czas trwania szkoleń,
-zwrot opiekunom osób niepełnosprawnych kosztów dojazdu na miejsce szkolenia,
-zapewnienie transportu opiekunom osób niepełnosprawnych w trakcie szkolenia,
-ubezpieczenia op
100031 / 2013-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Działania na potrzeby kampanii społecznej dotyczącej nowego systemu gospodarowania odpadami obejmujące kampanię outdoorową (wydruk plakatów oraz billboardów i ich ekspozycja, reklama mobilna), emisję tematycznego spotu na monitorach LCD w komunikacji
miejskiej
87354 / 2012-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żagań (lubuskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Usługę koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Żagańskim
156253 / 2010-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Proszowice (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Pełnienie funkcji asystenta rodziny projektu pn. Gwiezdna droga w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie
202447 / 2011-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Organizacja i przeprowadzenie konsultacji indywidualnych z psychologiem dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
69558 / 2014-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Åobez (zachodniopomorskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Pomoc prawna dla klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Åobzie
w okresie od dnia podpisania umowy do 31.12.2014 roku
96873 / 2012-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Usługa w zakresie: Organizacja, obsługa logistyczno-techniczna i przeprowadzenie, w trybie grupowym, spotkania integracyjnego, dla uczestników projektu i ich bliskich pn. W stronę samodzielności i niezależności, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
94885 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Åobez (zachodniopomorskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Wsparcie pedagogiczne uczestników projektu w gminach powiatu łobeskiego w okresie od dnia podpisania umowy do 31.12.2013 roku
265335 / 2013-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Drezdenko (lubuskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Usługa koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej
241473 / 2011-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Organizacja i przeprowadzenie konsultacji indywidualnych z psychologiem dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
88631 / 2012-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Organizacja i przeprowadzenie stacjonarnych zajęć
z doradcą zawodowym i z radcą prawnym dla uczestników projektu pn.
W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
179731 / 2012-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Usługa w zakresie: organizacja i przeprowadzenie stacjonarnych zajęć
z doradcą zawodowym i z radcą prawnym dla uczestników projektu pn.
W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
228621 / 2011-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Organizacja, obsługa logistyczno-techniczna
i przeprowadzenie, w trybie grupowym, jednodniowego spotkania integracyjnego, dla uczestników projektu i ich bliskich pn. W stronę samodzielności i niezależności, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej
w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
248971 / 2011-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Organizacja i przeprowadzenie konsultacji indywidualnych z psychologiem dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
191781 / 2012-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Usługa w zakresie: organizacja i przeprowadzenie konsultacji indywidualnych
z psychologiem dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności
i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
172669 / 2012-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Usługa w zakresie: organizacja i przeprowadzenie konsultacji indywidualnych
z psychologiem dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności
i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
268105 / 2011-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Organizacja i przeprowadzenie stacjonarnych zajęć z doradcą zawodowym i z radcą prawnym dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piwnicznej Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
132964 / 2013-04-05 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Działania na potrzeby kampanii społecznej dotyczącej nowego systemu gospodarowania odpadami obejmujące kampanię outdoorową (wydruk plakatów oraz billboardów i ich ekspozycja, reklama mobilna), emisję tematycznego spotu na monitorach LCD w komunikacji miejskiej.
57264 / 2012-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Żagań (lubuskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Usługę koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej w Powiecie Żagańskim
15574 / 2014-01-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Åobez (zachodniopomorskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Pomoc prawna dla klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Åobzie
w okresie od dnia podpisania umowy do 31.12.2014 roku
134599 / 2010-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Proszowice (małopolskie)
CPV: 853200008 (Usługi społeczne)
Pełnienie funkcji asystenta rodziny projektu pn. Gwiezdna droga w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie