392810 / 2012-10-11 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (Oświęcim)
Dostawa wyposażenia skateparku przy obiekcie Hali Lodowej w Oświęcimiu ul. Chemików 4
Opis zamówienia
ELEMENTY:
1) platforma - 1 szt. - wymiary 852x305x40:80 cm
2) bank ramp - 1 szt. - wymiary 524x244x120 cm
3) bank ramp - 1 szt. - wymiary 524x244x200 cm
4) quater pipe - 1 szt. - wymiary 467x854x180 cm
5) bank ramp - 1 szt. - wymiary 525x366x200 cm
6) transport i montaż - komplet
KONSTRUKCJA:
Wszystkie sklejki użyte do produkcji muszą być laminowane. Każdy element musi być wykonany z modułów nie większych niż 1220 mm, połączonych w całość, tworząc cały element. Płyty nośne (konstrukcyjne) muszą być wykonane ze sklejki ciemnej wodoodpornej podwójnie laminowanej o grubości nie mniejszej niż 18mm. Całą użytą sklejkę musi obejmować Ograniczona Dożywotnia Gwarancja od Producenta. W celu zwiększenia precyzji wykonania, wszystkie zewnętrzne i wewnętrzne płyty nośne (konstrukcje) muszą być wycinane za pomocą maszyny numerycznej CNC. W celu przedłużenia płyty nośnej (konstrukcyjnej) trzeba zastosować łączenie w kształt puzzlea, aby uniknąć rozdzielenia się elementów na skutek dużych obciążeń i naprężeń. 90% całego wyposażenia musi być wyprodukowane w kontrolowanym środowisku produkcji, za pomocą odpowiednich narzędzi, przez wykwalifikowanych pracowników - pod kątem precyzji wykonania i mocowania poszczególnych części oraz zgodnie ze sztuką techniczną, wymaganą przy tego typu elementach. Poszczególne sekcje muszą być wewnątrz wzmocnione za pomocą belek o profilu 60x90mm, rozmieszczonych minimum co 250 mm od swoich środków i pokrytych środkiem konserwującym. Wszystkie mocowania (śruby, wkręty) musi obejmować Ograniczona Dożywotnia Gwarancja od Producenta. W tylnych konstrukcjach dopuszczalne belki 80x80mm, obite 9mm ciemną sklejką wodoodporną, laminowaną. Belki konstrukcyjne muszą być przykręcone do płyt nośnych za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Torx 6.0x150. Na końcu każdej belki muszą znajdować się minimum 2 wkręty.
Wszystkie sekcje o prostym kształcie powierzchni jezdnej muszą być pokryte jedną warstwą sklejki ciemnej laminowanej liściastej wodoodpornej gr. 18 mm, z nałożoną na nią warstwą profesjonalnej nawierzchni jezdnej RampLine gr. 6 mm. Dopuszcza się wykonanie elementu jezdnego z 10mm Polietylenu pokrytego 6mm kompozytem.
Każda powłoka musi być przykręcona do konstrukcji za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Torx 5,0x6,0. lub Torx 6,0x6,0. Wszystkie sekcje o łukowym kształcie powierzchni jezdnej, muszą być pokryte jedną warstwą 9mm sklejki ciemnej laminowanej liściastej wodoodpornej, z dodatkową, profesjonalną nawierzchnią jezdną RampLine gr. 6 mm. Każda powłoka musi być przykręcona do konstrukcji za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Torx 5,0x6,0 lub Torx 6,0x6,0. Części ramp muszą być skręcone razem ze sobą za pomocą galwanizowanych śrub 12 mm z nakrętkami zabezpieczonymi teflonową powłoką. Śruby muszą być rozmieszczone wzdłuż krawędzi każdej rampy minimum co 400 mm.
80% krawędzi ramp musi mieć zabezpieczenie ochronne w postaci stalowych kątowników o szerokości w zakresie 30-50mm i grubości 3mm, również na zakrzywieniach ramp. Kątowniki muszą być przymocowane stalowo-ocynkowanymi wkrętami do belek tak, jak wynika to z ich ułożenia w konstrukcji, czyli co 250 mm.
W 80% obicie musi stanowić element konstrukcyjny urządzenia. Wyjątkiem mogą być tylne obicia, które montuje się na tyłach urządzeń - minimalna ich grubość to 9 mm. Wkręty i śruby znajdujące się po bokach (konstrukcji) muszą być przykręcone na równo z obiciem (przed przykręceniem otwory muszą być rozwiercane i frezowane na maszynie numerycznej CNC tak, aby łebek śruby czy wkrętu schował się). Na płytach bocznych zewnętrznych paneli konstrukcyjnych o gr. 18mm musi zostać zainstalowany system wentylacji w taki sposób, aby powodował swobodny przepływ powietrza przez element. Wszystkie panele boczne muszą być umieszczone na podstawkach w celu wyeliminowania wchłaniania wilgoci przez elementy. Podstawki tego typu będą też pełniły funkcję dodatkowego systemu wentylacji.
ELEMENT JEZDNY:
Końcową powierzchnią jezdną musi być profesjonalna mata RampLine, przykręcona na krawędziach za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Spax lub Torx 6.0x6.0. Odstęp wkrętów to minimum 100 mm, a pośrodku arkusza - między 200 a 400 mm. 90% krawędzi w macie RampLine musi być fazowanych przy użyciu numerycznej maszyny CNC. Wszystkie główki wkrętów muszą być zagłębione w wierzchniej warstwie nawierzchni jezdnej na 1,5mm. W celu utrzymania odpowiedniej rozszerzalności materiałowej, między płytami musi być utrzymana 2 mm przestrzeń.
BARIERKI OCHRONNE:
Wszystkie urządzenia o wysokości powyżej 1000 mm muszą mieć poręcze ochronne wzdłuż tyłu i boków podestu (nie dotyczy to wysokich funboxów do skoków, gdzie zastosowanie barierek w takim elemencie prowadzi do zwiększenia ryzyka wypadku).
Barierki muszą posiadać pionowe poprzeczki, aby nie prowokowały nikogo do wspinania się. Wysokość barierek ochronnych ponad podestem musi wynosić co najmniej 1200mm. Poręcze muszą być wykonane ze stali galwanizowanej, z profilów 30x30 i 20x40 oraz kątownika 30x30. Tylne i boczne barierki muszą być skręcone razem ze sobą za pomocą śrub i nakrętek z teflonową wkładką. Barierki muszą być przymocowane do ramp przy pomocy śruby kotwiącej TSM B x SW 17 fi10x100.
STAL:
Coping musi być wykonany z rury stalowej o średnicy 50 mm. Coping musi być przymocowany do podestów za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Spax lub torx 6,0x6,0 - w dwóch rzędach i w odstępach 150 mm i 300 mm. Końcówki rur muszą być zaślepione, aby zapobiec skaleczeniom w palce. Copingiem na box-ach może też być stalowy profil o wymiarach 50x30x2. Na podestach gdzie jest zainstalowany coping, muszą być zamocowane blachy wzdłuż copingu o tej samej grubości co wierzchnia warstwa RampLine i o szerokości 120 mm, aby chronić górną warstwę jezdną od zadrapań i porysowania. Wszystkie kątowniki muszą mieć na zgięciu zaokrąglenia (stal walcowana na zimno). Poręcze do ślizgania się muszą być zamontowane na 6 mm blachach o wymiarach 60x300mm i przykręcone do podłoża za pomocą wkrętów typu Spax 6,0x6,0. Wszystkie copingi i kątowniki do ślizgania się muszą być galwanizowane po ich przygotowaniu, aby uniknąć korozji. Wszystkie otwory na blachach muszą być rozwiercone i fazowane tak, aby po przykręceniu wkrętów główki nie wystawały. Wszystkie blachy najazdowe muszą mieć szerokość 380-500 mm i nie mogą być grubsze niż 3mm, aby zapewnić swobodne najeżdżanie. Wszystkie blachy najazdowe muszą stykać się z podłożem i muszą tworzyć swobodną linię przejazdu. Wszystkie blachy muszą być przykręcone do ramp za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Spax 6,0x6,0. Na narożach i na kantach piramid progi metalowe muszą tworzyć gładkie przejście. Wszystkie odsłonięte krawędzie maty RampLine muszą być zabezpieczone galwanizowanymi stalowymi kątownikami o grubości 3 mm i szerokości w zakresie 30-50 mm. Kątowniki muszą być przymocowane wzdłuż środkowej linii co 250 mm za pomocą wkrętów typu Spax lub torx 6.0x6.0.
ŁĄCZNIKI:
Między płytami RampLine musi być utrzymana 2 mm przestrzeń dla ich swobodnego rozprężania się. Wszystkie boczne płyty konstrukcyjne w podestach muszą mieć zainstalowany system wentylacji. Wszystkie płyty nośne konstrukcyjne muszą opierać się na podkładkach o gr.18 mm, w celu dodatkowej wentylacji i izolacji przed wodą.
TOLERANCJE:
Wszystkie wystawione krawędzie muszą być ochronione galwanizowaną stalą.
Copingi mogą wystawać nie bardziej niż 12 mm ponad powierzchnię blatu.
Wszystkie promienie nie mogą zmienić się bardziej niż 20 mm od określonego wymiaru. Przestrzenie otworów na środku arkusza płyty muszą być w odstępach minimum 400 mm. Przestrzenie otworów na krawędziach arkusza płyt muszą być w odstępach minimum 250 mm. Wszystkie otwory przy krawędziach stykających się ze sobą muszą być symetryczne. Wszystkie połączenia śrubowe muszą być zakończone podkładką i nakrętką z teflonem. Długość urządzeń może się różnić o 6% w zależności od kątów. Computerized Numerical Control (CNC) to komputerowe sterowanie numeryczne. W celu zapewnienia wysokiego poziomu jakości w zakresie projektowania, budowy i instalacji elementów skateparku, wymagane są następujące certyfikacje: wszystkie urządzenia muszą być wykonane według standardów europejskich i normy PNEN 14974, wszystkie stalowe komponenty muszą być wykonane przez uprawnionych spawaczy, skatepark musi posiadać dokumenty potwierdzające zgodność z obowiązującymi normami.
Dokumenty te winny być dostarczone w chwili odbioru skateparku, wykonawca dołączy certyfikaty na zamawiane urządzenia, firma musi posiadać certyfikat TUV, czyli urządzenia muszą być oznaczone Znakiem Zgodności co daje gwarancję, że produkt oraz jego proces wytwarzania są badane i nadzorowane przez niezależną Jednostkę Certyfikującą, lub inny dokument potwierdzający że urządzenia zostały wykonane zgodnie z PNEN14974. Znak ten oraz związany z nim certyfikat podkreśla znaczenie wyrobów, stanowiąc dodatkową gwarancję ich bezpieczeństwa i wysokiej jakości oraz jest potwierdzeniem zgodności z normą PNEN14974. Użyte w niniejszej specyfikacji nazwy własne, znaki towarowe lub firmy producenta są przykładowe i należy przyjąć, że towarzyszy im sformułowanie (lub równoważne). Mają na celu wyłącznie określenie standardu i parametrów jakościowych, użytkowych oraz funkcjonalnych. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w opisywanym przez Zamawiającego zamówieniu, jest obowiązany wykazać w treści oferty, że oferowane przez niego rozwiązania (materiały, urządzenia, itp.) spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, bądź przewidują rozwiązania lepsze od wymaganych.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 392810
Data publikacji: 2012-10-11
Nazwa: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Ulica: ul. Legionów 15
Numer domu: 15
Miejscowość: Oświęcim
Kod pocztowy: 32-600
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 033 8434339
Numer faxu: 033 8434727
Adres strony internetowej: www.mosir.oswieciem.pl
Regon: 35706151600000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa wyposażenia skateparku przy obiekcie Hali Lodowej w Oświęcimiu ul. Chemików 4
Rodzaj zamówienia: D
Przedmiot zamówienia:
ELEMENTY:
1) platforma - 1 szt. - wymiary 852x305x40:80 cm
2) bank ramp - 1 szt. - wymiary 524x244x120 cm
3) bank ramp - 1 szt. - wymiary 524x244x200 cm
4) quater pipe - 1 szt. - wymiary 467x854x180 cm
5) bank ramp - 1 szt. - wymiary 525x366x200 cm
6) transport i montaż - komplet
KONSTRUKCJA:
Wszystkie sklejki użyte do produkcji muszą być laminowane. Każdy element musi być wykonany z modułów nie większych niż 1220 mm, połączonych w całość, tworząc cały element. Płyty nośne (konstrukcyjne) muszą być wykonane ze sklejki ciemnej wodoodpornej podwójnie laminowanej o grubości nie mniejszej niż 18mm. Całą użytą sklejkę musi obejmować Ograniczona Dożywotnia Gwarancja od Producenta. W celu zwiększenia precyzji wykonania, wszystkie zewnętrzne i wewnętrzne płyty nośne (konstrukcje) muszą być wycinane za pomocą maszyny numerycznej CNC. W celu przedłużenia płyty nośnej (konstrukcyjnej) trzeba zastosować łączenie w kształt puzzlea, aby uniknąć rozdzielenia się elementów na skutek dużych obciążeń i naprężeń. 90% całego wyposażenia musi być wyprodukowane w kontrolowanym środowisku produkcji, za pomocą odpowiednich narzędzi, przez wykwalifikowanych pracowników - pod kątem precyzji wykonania i mocowania poszczególnych części oraz zgodnie ze sztuką techniczną, wymaganą przy tego typu elementach. Poszczególne sekcje muszą być wewnątrz wzmocnione za pomocą belek o profilu 60x90mm, rozmieszczonych minimum co 250 mm od swoich środków i pokrytych środkiem konserwującym. Wszystkie mocowania (śruby, wkręty) musi obejmować Ograniczona Dożywotnia Gwarancja od Producenta. W tylnych konstrukcjach dopuszczalne belki 80x80mm, obite 9mm ciemną sklejką wodoodporną, laminowaną. Belki konstrukcyjne muszą być przykręcone do płyt nośnych za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Torx 6.0x150. Na końcu każdej belki muszą znajdować się minimum 2 wkręty.
Wszystkie sekcje o prostym kształcie powierzchni jezdnej muszą być pokryte jedną warstwą sklejki ciemnej laminowanej liściastej wodoodpornej gr. 18 mm, z nałożoną na nią warstwą profesjonalnej nawierzchni jezdnej RampLine gr. 6 mm. Dopuszcza się wykonanie elementu jezdnego z 10mm Polietylenu pokrytego 6mm kompozytem.
Każda powłoka musi być przykręcona do konstrukcji za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Torx 5,0x6,0. lub Torx 6,0x6,0. Wszystkie sekcje o łukowym kształcie powierzchni jezdnej, muszą być pokryte jedną warstwą 9mm sklejki ciemnej laminowanej liściastej wodoodpornej, z dodatkową, profesjonalną nawierzchnią jezdną RampLine gr. 6 mm. Każda powłoka musi być przykręcona do konstrukcji za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Torx 5,0x6,0 lub Torx 6,0x6,0. Części ramp muszą być skręcone razem ze sobą za pomocą galwanizowanych śrub 12 mm z nakrętkami zabezpieczonymi teflonową powłoką. Śruby muszą być rozmieszczone wzdłuż krawędzi każdej rampy minimum co 400 mm.
80% krawędzi ramp musi mieć zabezpieczenie ochronne w postaci stalowych kątowników o szerokości w zakresie 30-50mm i grubości 3mm, również na zakrzywieniach ramp. Kątowniki muszą być przymocowane stalowo-ocynkowanymi wkrętami do belek tak, jak wynika to z ich ułożenia w konstrukcji, czyli co 250 mm.
W 80% obicie musi stanowić element konstrukcyjny urządzenia. Wyjątkiem mogą być tylne obicia, które montuje się na tyłach urządzeń - minimalna ich grubość to 9 mm. Wkręty i śruby znajdujące się po bokach (konstrukcji) muszą być przykręcone na równo z obiciem (przed przykręceniem otwory muszą być rozwiercane i frezowane na maszynie numerycznej CNC tak, aby łebek śruby czy wkrętu schował się). Na płytach bocznych zewnętrznych paneli konstrukcyjnych o gr. 18mm musi zostać zainstalowany system wentylacji w taki sposób, aby powodował swobodny przepływ powietrza przez element. Wszystkie panele boczne muszą być umieszczone na podstawkach w celu wyeliminowania wchłaniania wilgoci przez elementy. Podstawki tego typu będą też pełniły funkcję dodatkowego systemu wentylacji.
ELEMENT JEZDNY:
Końcową powierzchnią jezdną musi być profesjonalna mata RampLine, przykręcona na krawędziach za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Spax lub Torx 6.0x6.0. Odstęp wkrętów to minimum 100 mm, a pośrodku arkusza - między 200 a 400 mm. 90% krawędzi w macie RampLine musi być fazowanych przy użyciu numerycznej maszyny CNC. Wszystkie główki wkrętów muszą być zagłębione w wierzchniej warstwie nawierzchni jezdnej na 1,5mm. W celu utrzymania odpowiedniej rozszerzalności materiałowej, między płytami musi być utrzymana 2 mm przestrzeń.
BARIERKI OCHRONNE:
Wszystkie urządzenia o wysokości powyżej 1000 mm muszą mieć poręcze ochronne wzdłuż tyłu i boków podestu (nie dotyczy to wysokich funboxów do skoków, gdzie zastosowanie barierek w takim elemencie prowadzi do zwiększenia ryzyka wypadku).
Barierki muszą posiadać pionowe poprzeczki, aby nie prowokowały nikogo do wspinania się. Wysokość barierek ochronnych ponad podestem musi wynosić co najmniej 1200mm. Poręcze muszą być wykonane ze stali galwanizowanej, z profilów 30x30 i 20x40 oraz kątownika 30x30. Tylne i boczne barierki muszą być skręcone razem ze sobą za pomocą śrub i nakrętek z teflonową wkładką. Barierki muszą być przymocowane do ramp przy pomocy śruby kotwiącej TSM B x SW 17 fi10x100.
STAL:
Coping musi być wykonany z rury stalowej o średnicy 50 mm. Coping musi być przymocowany do podestów za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Spax lub torx 6,0x6,0 - w dwóch rzędach i w odstępach 150 mm i 300 mm. Końcówki rur muszą być zaślepione, aby zapobiec skaleczeniom w palce. Copingiem na box-ach może też być stalowy profil o wymiarach 50x30x2. Na podestach gdzie jest zainstalowany coping, muszą być zamocowane blachy wzdłuż copingu o tej samej grubości co wierzchnia warstwa RampLine i o szerokości 120 mm, aby chronić górną warstwę jezdną od zadrapań i porysowania. Wszystkie kątowniki muszą mieć na zgięciu zaokrąglenia (stal walcowana na zimno). Poręcze do ślizgania się muszą być zamontowane na 6 mm blachach o wymiarach 60x300mm i przykręcone do podłoża za pomocą wkrętów typu Spax 6,0x6,0. Wszystkie copingi i kątowniki do ślizgania się muszą być galwanizowane po ich przygotowaniu, aby uniknąć korozji. Wszystkie otwory na blachach muszą być rozwiercone i fazowane tak, aby po przykręceniu wkrętów główki nie wystawały. Wszystkie blachy najazdowe muszą mieć szerokość 380-500 mm i nie mogą być grubsze niż 3mm, aby zapewnić swobodne najeżdżanie. Wszystkie blachy najazdowe muszą stykać się z podłożem i muszą tworzyć swobodną linię przejazdu. Wszystkie blachy muszą być przykręcone do ramp za pomocą stalowo-ocynkowanych wkrętów typu Spax 6,0x6,0. Na narożach i na kantach piramid progi metalowe muszą tworzyć gładkie przejście. Wszystkie odsłonięte krawędzie maty RampLine muszą być zabezpieczone galwanizowanymi stalowymi kątownikami o grubości 3 mm i szerokości w zakresie 30-50 mm. Kątowniki muszą być przymocowane wzdłuż środkowej linii co 250 mm za pomocą wkrętów typu Spax lub torx 6.0x6.0.
ŁĄCZNIKI:
Między płytami RampLine musi być utrzymana 2 mm przestrzeń dla ich swobodnego rozprężania się. Wszystkie boczne płyty konstrukcyjne w podestach muszą mieć zainstalowany system wentylacji. Wszystkie płyty nośne konstrukcyjne muszą opierać się na podkładkach o gr.18 mm, w celu dodatkowej wentylacji i izolacji przed wodą.
TOLERANCJE:
Wszystkie wystawione krawędzie muszą być ochronione galwanizowaną stalą.
Copingi mogą wystawać nie bardziej niż 12 mm ponad powierzchnię blatu.
Wszystkie promienie nie mogą zmienić się bardziej niż 20 mm od określonego wymiaru. Przestrzenie otworów na środku arkusza płyty muszą być w odstępach minimum 400 mm. Przestrzenie otworów na krawędziach arkusza płyt muszą być w odstępach minimum 250 mm. Wszystkie otwory przy krawędziach stykających się ze sobą muszą być symetryczne. Wszystkie połączenia śrubowe muszą być zakończone podkładką i nakrętką z teflonem. Długość urządzeń może się różnić o 6% w zależności od kątów. Computerized Numerical Control (CNC) to komputerowe sterowanie numeryczne. W celu zapewnienia wysokiego poziomu jakości w zakresie projektowania, budowy i instalacji elementów skateparku, wymagane są następujące certyfikacje: wszystkie urządzenia muszą być wykonane według standardów europejskich i normy PNEN 14974, wszystkie stalowe komponenty muszą być wykonane przez uprawnionych spawaczy, skatepark musi posiadać dokumenty potwierdzające zgodność z obowiązującymi normami.
Dokumenty te winny być dostarczone w chwili odbioru skateparku, wykonawca dołączy certyfikaty na zamawiane urządzenia, firma musi posiadać certyfikat TUV, czyli urządzenia muszą być oznaczone Znakiem Zgodności co daje gwarancję, że produkt oraz jego proces wytwarzania są badane i nadzorowane przez niezależną Jednostkę Certyfikującą, lub inny dokument potwierdzający że urządzenia zostały wykonane zgodnie z PNEN14974. Znak ten oraz związany z nim certyfikat podkreśla znaczenie wyrobów, stanowiąc dodatkową gwarancję ich bezpieczeństwa i wysokiej jakości oraz jest potwierdzeniem zgodności z normą PNEN14974. Użyte w niniejszej specyfikacji nazwy własne, znaki towarowe lub firmy producenta są przykładowe i należy przyjąć, że towarzyszy im sformułowanie (lub równoważne). Mają na celu wyłącznie określenie standardu i parametrów jakościowych, użytkowych oraz funkcjonalnych. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w opisywanym przez Zamawiającego zamówieniu, jest obowiązany wykazać w treści oferty, że oferowane przez niego rozwiązania (materiały, urządzenia, itp.) spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, bądź przewidują rozwiązania lepsze od wymaganych.
Kody CPV:
433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 40
Informacja na temat wadium:
1. Oferta powinna być zabezpieczona wadium w wysokości: 4500,00 zł (słownie: cztery tysiące pięćset złotych 00/100).
Wadium winno zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert.
Termin składania ofert do dnia 19 październik 2012 r. do godz. 9.00
1) Wadium może być wniesione:
a) w pieniądzu:
- przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w Bank Spółdzielczy Zator Oddział w Oświęcimiu Nr 79 8136 0000 0031 0053 2000 0030. Kwota wadium wniesiona przelewem winna znaleźć się na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej,
c) w gwarancjach bankowych,
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju
Przedsiębiorczości. (Dz. U Nr 109 poz. 1158 z późn. zm.) Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowo, że na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty
Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych art. 46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. w przypadku gdy Wykonawca:
-odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie.
-nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
-zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
Prawidłowo sporządzone formy wadium wymienione w pkt. 1.1 lit. b do e winny być zdeponowane w kasie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu przed upływem terminu składania ofert.
2) Wszystkie formy wadium powinny mieć określoną ważność zgodną z okresem związania ofertą. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
3) W przypadku oferty złożonej przez podmioty występujące wspólnie, wniesienie wadium musi wyraźnie wskazywać na wszystkie podmioty składające wspólną ofertę.
4) Zwrot wadium nastąpi niezwłocznie, jeżeli zaistnieje jedna z poniższych okoliczności:
- upłynął termin związania ofertą,
- zawarto umowę i wniesiono zabezpieczenie należytego wykonania tej umowy,
-zamawiający unieważnił postępowanie, a protesty zostały ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do ich wnoszenia.
5) Z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp, Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie, na pisemny wniosek Wykonawcy, który:
- wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
- został wykluczony z postępowania,
- którego oferta została odrzucona.
6) Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji na przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
7) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
W celu potwierdzenia spełnienia warunku posiadania przez wykonawcę wiedzy i doświadczenia:
- wykaz dwóch dostaw w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - to w tym okresie, tj. wyposażenia skateparku w elementy kompozytowo-sklejkowe o wartości min. 80 000,00 zł brutto każda, z podaniem jej rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że robota została wykonana zgodnie z zasadami sztuki inżynierskiej i prawidłowo ukończona.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mosir.oswiecim.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu
ul. Legionów 15
32-600 Oświęcim
Data składania wniosków, ofert: 19/10/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu
ul. Legionów 15
32-600 Oświęcim
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
126934 / 2014-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy - Kamionka Wielka (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Zaprojektowanie i wykonanie szkolnego placu zabaw
przy Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych im. ks. prof. Piotra
Poręby Mystkowie
48465 / 2010-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Dostawa Å‚awek i koszy parkowych z przeznaczeniem na tereny komunalne Miasta Nowego SÄ…cza
30311 / 2010-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Dostawa i montaż elementów małej architektury na terenie Miasta Krakowa. Znak sprawy 8/II/2010
216366 / 2011-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy - Kamionka Wielka (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Kamionka Wielka: Budowa placu zabaw wraz z wyposażeniem, w
ramach programu Radosna Szkoła - zaprojektuj i wybuduj
93965 / 2012-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Dostawa i montaż elementów małej architektury na terenie Miasta Krakowa. Znak sprawy: 20/IV/2012
54923 / 2009-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Dostawa i montaż elementów małej architektury na terenie Miasta Krakowa. Znak sprawy 9/I/2009
83275 / 2010-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Dostawa Å‚awek i koszy parkowych z przeznaczeniem na tereny komunalne Miasta Nowego SÄ…cza.
87558 / 2014-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy - Kamionka Wielka (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Zaprojektowanie i wykonanie szkolnego placu zabaw
przy Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych
im. ks. prof. Piotra Poręby Mystkowie
152280 / 2012-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy - Kamionka Wielka (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Zaprojektowanie i wykonanie szkolnego placu
zabaw przy Szkole Podstawowej w Królowej Polskiej
349370 / 2014-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminny Zespół ObsÅ‚ugi Szkół w Åabowej - Åabowa (maÅ‚opolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
BudowÄ™ placów zabaw na terenie gminy Åabowa
165860 / 2011-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy - Kamionka Wielka (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Budowa placu zabaw wraz z wyposażeniem, w ramach programu Radosna Szkoła - zaprojektuj i wybuduj
99961 / 2011-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Dostawa i montaż elementów małej architektury na terenie Miasta Krakowa. Znak sprawy 13/III/2011
149595 / 2013-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Bochnia - Bochnia (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Rozbudowa infrastruktury turystycznej na szlaku Via Regia Antiqua
264044 / 2014-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminny Zespół ObsÅ‚ugi Szkół w Åabowej - Åabowa (maÅ‚opolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Budowa placów zabaw na terenie gminy Åabowa
135457 / 2011-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Dostawa i montaż elementów małej architektury na terenie Miasta Krakowa. Znak sprawy 13/III/2011
200745 / 2012-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Dostawa i montaż elementów małej architektury na terenie Dzielnic I-XVIII Miasta Krakowie - zamówienie uzupełniające. Znak sprawy 12/VII/2012
442306 / 2012-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Dostawa wyposażenia skateparku przy obiekcie Hali Lodowej w Oświęcimiu ul. Chemików 4
135735 / 2012-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Dostawa i montaż elementów małej architektury na terenie Miasta Krakowa. Znak sprawy:20/IV/2012
90534 / 2012-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy - Kamionka Wielka (małopolskie)
CPV: 433250007 (Wyposażenie parków i placów zabaw)
Zaprojektowanie i wykonanie szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Królowej Polskiej