Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

159581 / 2014-07-22 - / Wrocławski Park Wodny S.A. (Wrocław)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2014-07-10 pod pozycją 150917. Zobacz ogłoszenie 150917 / 2014-07-10 - Inny: spółka prawa handlowego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 159581

Data publikacji: 2014-07-22

Nazwa: Wrocławski Park Wodny S.A.

Ulica: ul. Borowska 99

Numer domu: 99

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-558

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 7711500

Numer faxu: 071 7711500

Regon: 93304118100000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 150917

Data wydania biuletynu: 2014-07-10

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: III.3.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że dysponuje:
1.osobą lub osobami, które posiadają uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w zakresie projektowania bez ograniczeń o specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, które w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert wykonały co najmniej 2 projekty budowlane i wykonawcze obiektów basenowych o powierzchni / kubaturze min. 600 m2.

Po wprowadzeniu zmiany:
Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że dysponuje:
1.osobą lub osobami, które posiadają uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w zakresie projektowania bez ograniczeń o specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, które w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert wykonały co najmniej 2 projekty budowlane i wykonawcze obiektów basenowych o powierzchni min. 600 m2.

Miejsce składania: III.3.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
UWAGA: Ilekroć Zamawiający wymaga określonych uprawnień budowlanych (w tym przynależności do określonego samorządu zawodowego) na podstawie aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z poźn. zm.),rozumie przez to również odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów prawa państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy nabyli prawo do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394). Przez przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego, Zamawiający rozumie, że Ekspert jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z poźn. zm.) zwanej dalej Prawem budowlanym oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. Nr 83 poz. 578 z poźn. zm.) zwanej dalej ustawą o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów.

Po wprowadzeniu zmiany:
UWAGA: Ilekroć Zamawiający wymaga określonych uprawnień budowlanych (w tym przynależności do określonego samorządu zawodowego) na podstawie aktualnie obowiązującej ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z poźn. zm.),rozumie przez to również odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów prawa państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy nabyli prawo do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394). Przez przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego, Zamawiający rozumie, że Ekspert jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z poźn. zm.) zwanej dalej Prawem budowlanym oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. Nr 83 poz. 578 z poźn. zm.) zwanej dalej ustawą o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów.Nie dotyczy osób wymienionych w pkt 7 i 8 na str.7.

Miejsce składania: III.3.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że dysponuje: 1. osobą lub osobami, które posiadają uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w zakresie projektowania bez ograniczeń o specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, które w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert wykonały co najmniej 2 projekty budowlane i wykonawcze obiektów basenowych o powierzchni / kubaturze min. 600 m2.

Po wprowadzeniu zmiany:
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że dysponuje: 1. osobą lub osobami, które posiadają uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w zakresie projektowania bez ograniczeń o specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, które w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert wykonały co najmniej 2 projekty budowlane i wykonawcze obiektów basenowych o powierzchni min. 600 m2.

Miejsce składania: IV.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1.Żadna zmiana Umowy, w tym dotycząca zakresu robót budowlanych, nie może nastąpić bez akceptacji Zamawiającego i nie może naruszać Prawa zamówień publicznych. 2.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień niniejszej Umowy w formie aneksu pod następującymi warunkami: 1)jeżeli w czasie obowiązywania Umowy nastąpi zmiana stawki podatku VAT, Wykonawca doliczy do wynagrodzenia netto podatek VAT, zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu wystawienia stosownych dokumentów finansowych/faktur VAT. Strony dokonają tym samym odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego w zakresie podatku VAT, 2)zmiana ilości robót budowlanych, wynikająca ze zmiany projektu, której nie dało się przewidzieć w dniu zawarcia Umowy, a jest konieczna dla uzyskania efektu końcowego, 3)zmiany osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje Przedmiot Umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami 4)zmiana dokonana na podstawie art. 23 pkt 1 ustawy Prawo budowlane - zmiana w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy, 5)zmiana dokonana na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy Prawo budowlane, polegająca na uzgodnionej możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego, pod warunkiem, że zmiana ta spowodowana będzie okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji robót budowlanych, których nie można było wcześniej przewidzieć, 6)zmiany dokonane zostały podczas wykonywania robót i nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane i dokonane zostały zgodnie z postanowieniami art. 36a ust. 6 ustawy Prawo budowlane, spełniając wymogi art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane, 7)zmiany terminu realizacji prac na skutek wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej Umowy oraz z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, w szczególności: -gdy ze względów organizacyjnych zaistniałych u Zamawiającego nie było możliwe przystąpienie do wykonania Umowy lub jej części w terminie przewidzianym przez Zamawiającego, w tym jeśli do dnia podpisania Umowy Zamawiający nie zawarł Umowy w sprawie sprawowania nadzoru inwestorskiego; - w sytuacji gdy Zamawiający nie rozstrzygnie postępowania przetargowego w planowanym terminie. -w sytuacji powstania obowiązku wstrzymania prac wynikającego z innych przepisów prawnych; -wskutek wystąpienia wyjątkowych i nietypowych w danej porze roku warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie robót zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej i obowiązujących przepisów i norm, 8)w innych sytuacjach, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej Umowy, mających charakter zmian nieistotnych - tj. nie odnoszących się do kwestii, które podlegały ocenie podczas wyboru Wykonawcy i takich, które gdyby były znane w momencie wszczęcia procedury mającej na celu wybór Wykonawcy nie miałyby wpływu na udział większej ilości podmiotów zainteresowanych niniejszym zamówieniem. 3. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się wprowadzanie zmian w stosunku do dokumentacji projektowej: 1)Na wniosek Wykonawcy, za zgodą Zamawiającego, w trakcie prowadzenia robót, mogą być dokonywane zmiany technologii wykonania elementów robót. Dopuszcza się je tylko w przypadku gdy proponowane przez Wykonawcę rozwiązanie jest równorzędne lub lepsze funkcjonalnie, od tego jakie przewiduje projekt, a jednocześnie nie spowoduje zwiększenia kosztów robót. W tym przypadku Wykonawca przedstawia projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian wraz z rysunkami. Projekt taki wymaga zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego. 2)W przypadku, gdy z punktu widzenia Zamawiającego zachodzi potrzeba zmiany rozwiązań technicznych nie przewidzianych w umowie, Zamawiający sporządza protokół konieczności, wraz ze zleceniem ich wykonania. W przypadku, gdy zmiany, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, powodują wzrost kosztów wykonania robót traktuje się je jako roboty dodatkowe i Zamawiający musi złożyć dodatkowe zamówienie na ich wykonanie, w trybie wynikającym z art. 67 ust 1 p 6 ustawy Pzp, 4. Wykonawca zgłasza Zamawiającemu konieczność wykonania dodatkowych robót budowlanych związanych lub niezwiązanych z obowiązkiem zmiany projektu budowlanego w terminie 2 dni roboczych od dnia stwierdzenia konieczności ich wykonania pod rygorem odpowiedzialności za szkodę spowodowaną spóźnionym powiadomieniem oraz odpowiedzialności za ewentualne opóźnienie w zakończeniu prac budowlanych. 5. Wszelkie zmiany Umowy oraz jej załączników wymagają dla swej ważności formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Po wprowadzeniu zmiany:
ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1.Żadna zmiana Umowy, w tym dotycząca zakresu robót budowlanych, nie może nastąpić bez akceptacji Zamawiającego i nie może naruszać Prawa zamówień publicznych. 2.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień niniejszej Umowy w formie aneksu pod następującymi warunkami: 1)jeżeli w czasie obowiązywania Umowy nastąpi zmiana stawki podatku VAT, Wykonawca doliczy do wynagrodzenia netto podatek VAT, zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu wystawienia stosownych dokumentów finansowych/faktur VAT. Strony dokonają tym samym odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego w zakresie podatku VAT, 2)zmiana ilości robót budowlanych, wynikająca ze zmiany projektu, której nie dało się przewidzieć w dniu zawarcia Umowy, a jest konieczna dla uzyskania efektu końcowego, 3)zmiany osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje Przedmiot Umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami 4)zmiana dokonana na podstawie art. 23 pkt 1 ustawy Prawo budowlane - zmiana w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy, 5)zmiana dokonana na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy Prawo budowlane, polegająca na uzgodnionej możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego, pod warunkiem, że zmiana ta spowodowana będzie okolicznościami zaistniałymi w trakcie realizacji robót budowlanych, których nie można było wcześniej przewidzieć, 6)zmiany dokonane zostały podczas wykonywania robót i nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane i dokonane zostały zgodnie z postanowieniami art. 36a ust. 6 ustawy Prawo budowlane, spełniając wymogi art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane, 7)zmiany terminu realizacji prac na skutek wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej Umowy oraz z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, w szczególności: -gdy ze względów organizacyjnych zaistniałych u Zamawiającego nie było możliwe przystąpienie do wykonania Umowy lub jej części w terminie przewidzianym przez Zamawiającego, w tym jeśli do dnia podpisania Umowy Zamawiający nie zawarł Umowy w sprawie sprawowania nadzoru inwestorskiego; - w sytuacji gdy Zamawiający nie rozstrzygnie postępowania przetargowego w planowanym terminie. -w sytuacji powstania obowiązku wstrzymania prac wynikającego z innych przepisów prawnych; -wskutek wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie robót zgodnie z warunkami technicznymi, zasadami współczesnej wiedzy technicznej, technologii wykonania robót i obowiązującymi przepisami i normami, 8)w innych sytuacjach, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej Umowy, mających charakter zmian nieistotnych - tj. nie odnoszących się do kwestii, które podlegały ocenie podczas wyboru Wykonawcy i takich, które gdyby były znane w momencie wszczęcia procedury mającej na celu wybór Wykonawcy nie miałyby wpływu na udział większej ilości podmiotów zainteresowanych niniejszym zamówieniem. 3. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się wprowadzanie zmian w stosunku do dokumentacji projektowej: 1)Na wniosek Wykonawcy, za zgodą Zamawiającego, w trakcie prowadzenia robót, mogą być dokonywane zmiany technologii wykonania elementów robót. Dopuszcza się je tylko w przypadku gdy proponowane przez Wykonawcę rozwiązanie jest równorzędne lub lepsze funkcjonalnie, od tego jakie przewiduje projekt, a jednocześnie nie spowoduje zwiększenia kosztów robót. W tym przypadku Wykonawca przedstawia projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian wraz z rysunkami. Projekt taki wymaga zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego. 2)W przypadku, gdy z punktu widzenia Zamawiającego zachodzi potrzeba zmiany rozwiązań technicznych nie przewidzianych w umowie, Zamawiający sporządza protokół konieczności, wraz ze zleceniem ich wykonania. W przypadku, gdy zmiany, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, powodują wzrost kosztów wykonania robót traktuje się je jako roboty dodatkowe i Zamawiający musi złożyć dodatkowe zamówienie na ich wykonanie, w trybie wynikającym z art. 67 ust 1 p 6 ustawy Pzp, 4. Wykonawca zgłasza Zamawiającemu konieczność wykonania dodatkowych robót budowlanych związanych lub niezwiązanych z obowiązkiem zmiany projektu budowlanego w terminie 2 dni roboczych od dnia stwierdzenia konieczności ich wykonania pod rygorem odpowiedzialności za szkodę spowodowaną spóźnionym powiadomieniem oraz odpowiedzialności za ewentualne opóźnienie w zakończeniu prac budowlanych. 5. Wszelkie zmiany Umowy oraz jej załączników wymagają dla swej ważności formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Podobne przetargi