Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

69155 / 2015-05-14 - Inny: instytut naukowy / Instytut Metali Nieżelaznych O/Legnica (Legnica)

ZDH/05/2015 - Przeglądy i prace konserwacyjno - remontowe suwnic

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
1) Kompleksowe wykonanie przeglądów i konserwacji dźwignic dopuszczonych do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego na wydziałach (zakładach) Instytutu Metali Nieżelaznych w Legnicy (teren Huty Miedzi Legnica), zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 października 2003 roku (Dz. U. 193, poz. 1890).
Wykaz dźwignic podlegających przeglądom wraz z częstotliwością przeglądów:

a) Zakład Doświadczalny Hutnictwa - przeglądy 2 razy w miesiącu

Lp. Rodzaj dźwignicy Nr rejestracyjny Udźwig [Mg]
1 Suwnica lejnicza WR 1271 20; 5
2 Suwnica pomostowa - chwytakowa WR 1272 5
3 Suwnica lejnicza* 46805 15; 6
* - SUWNICA OBJĘTA PRZEGLĄDAMI I PRACAMI
KONSERWACYJNO REMONTOWYMI OD DN. 01.01.2016

b) Zakład doświadczalny Chemii - przeglądy 1 raz w miesiącu

Lp. Rodzaj dźwignicy Nr rejestracyjny Udźwig [Mg]
4 Wciągnik elektryczny WR 842801859 1
5 Wciągnik elektryczny WR 842802393 1
6 Żuraw kolumnowy WR 822801552 0,5
7 Wciągnik elektryczny WR 842801226 2
8 Wciągnik elektryczny WR 842801857 1
9 Wciągnik elektryczny N 8428002940 1
10 Wciągnik elektryczny N 8428003077 1

c) Zakład Produkcji Małotonażowej - przeglądy 1 raz w miesiącu

Lp. Rodzaj dźwignicy Nr rejestracyjny Udźwig [Mg]
11 Wciągnik elektryczny WR 842801858 1
12 Wciągnik elektryczny N 8428002960 1
13 Dźwig towarowy 0,1
14 Wciągnik elektryczny N 8428003133 2
15 Suwnica pomostowa - hakowa WR 2037 3,2

d) Wydział Energo-Mechaniczny - przeglądy 1 raz w miesiącu

Lp. Rodzaj dźwignicy Nr rejestracyjny Udźwig [Mg]
16 Suwnica jednobelkowa WR 6309 1,5

Zakres czynności konserwacyjno - przeglądowych

poz. 1,2,3, 15 - przegląd co 15 dni (2 razy w miesiącu).
poz. od 4 - 14, 16 - przegląd co 30 dni (1 raz w miesiącu).
Zakres czynności - przestrzeganie instrukcji konserwacji, usuwanie na bieżąco usterek i innych nieprawidłowości w działaniu dźwignicy oraz dokonywanie przeglądu i konserwacji ze szczególnym uwzględnieniem zaleceń zawartych przez producenta w dokumentacji technicznej. W uzasadnionych przypadkach, w okresach określonych przez organ dozoru technicznego - w zależności od warunków pracy dźwignicy, stanu technicznego urządzenia.
OPIS ROBÓT - SZCZEGÓŁOWA KONTROLA:
1. liny stalowe
2. zblocza linowe
3. cięgna nośne
4. bębny linowe
5. zespoły hamulcowe
6. urządzenia sterujące, sygnalizujące, oświetleniowe
7. przekładnie zębate
8. sprzęgła
9. osie i wały
10. część mechaniczna - konstrukcja dźwignicy ( nity , spoiny , śruby , oszklenie i wyposażenie kabiny)
11. chwytaki elektromagnetyczne i mechaniczne (linowe)
12. zwalniaki elektromagnetyczne - elektrohydrauliczne
13. silniki asynchroniczne pierścieniowe i klatkowe
14. styczniki niskiego napięcia
15. obwody instalacji elektrycznych
16. nastawniki , sterowniki, falowniki,
17. wyłączniki krańcowe - wrzecionowe , różnicowe , dźwignicowe, wyłączniki zbliżeniowe
18. troleje i zbieraki prądowe, przewody zasilające podwieszane
19. oporniki - grzejniki
20. przekaźniki, nadajniki i odbiorniki radiowe
21. zestawy kół jezdnych
22. Torowisko i układ zasilania
23. Kwalifikowanie uszkodzeń oraz planowanie i prowadzenie remontów, napraw, napraw awaryjnych i wymian części oraz podzespołów dźwignic i urządzeń współpracujących z dźwignicami - torowisk, szyn zasilania, itp.
24. badania haków dźwignic raz do roku oraz kontrola stanu użytkowanych przez Zamawiającego trawers i zawiesi w ramach ryczałtu przeglądowego. Badanie takie Wykonawca udokumentuje odpowiednim protokołem, potwierdzonym przez przedstawicieli Zamawiającego.

Przeprowadzony przegląd i konserwacja odnotowana musi być z aktualną datą w Dzienniku konserwacji prowadzonym przez Wykonawcę zgodnie z podpisanym przez IMN protokołem z wykonanych prac.

1. Udział w pracach inspektorów UDT w zakresie przeglądów odbiorowych, dopuszczenia do eksploatacji, sporządzania wymaganych przez UDT dokumentów, i innych.
2. Kwalifikowanie uszkodzeń oraz prowadzenie remontów, napraw, napraw awaryjnych i wymian części oraz podzespołów dźwignic i urządzeń współpracujących z dźwignicami - torowisk, szyn zasilania, itp.
3. Prowadzenie bieżącej analizy występujących awarii, przeprowadzonych napraw, remontów, wymian części i podzespołów w celu określenia przyczyn i prowadzących do nich zdarzeń. Co najmniej raz na dwa miesiące Wykonawca skonsultuje wyniki analiz z osobami wyznaczonymi do reprezentacji Zamawiającego, które sporządzą notatkę z takiego spotkania. Jeśli awarie i uszkodzenia wynikają z niewłaściwego użytkowania urządzeń, Wykonawca jest zobowiązany o tym fakcie niezwłocznie powiadomić Zamawiającego - informacja faksem na numer 76 850 55 01.
4. Przeprowadzanie cyklicznych spotkań z kierownictwem wydziałów eksploatujących dźwignice, w celu przedstawienia wyników analiz opisanych powyżej. Przedstawienie wyników zostanie zrealizowane minimum raz na kwartał, przy jednoczesnej możliwości zwołania takiego spotkania przez Zamawiającego w dowolnym terminie.
5. Przeprowadzanie co najmniej raz na kwartał szkolenia załogi Zamawiającego w zakresie wybranych tematów prawidłowej eksploatacji dźwignic. Szkolenie będzie organizowane na pisemny wniosek i przy udziale osób reprezentujących stronę Zamawiającą.
6. Raz w roku Wykonawca przeprowadzi badania haków dźwignic oraz kontroli stanu użytkowanych przez Zamawiającego trawers i zawiesi w ramach zawartej umowy. Badanie takie Wykonawca udokumentuje odpowiednim protokołem, podpisanym przez przedstawicieli Wykonawcy.
7. W przypadku podjęcia informacji przez Wykonawcę o zagrożeniu utraty zdrowia lub życia pracowników Zamawiającego na skutek złego stanu eksploatowanej dźwignicy i braku możliwości jej naprawy, Wykonawca uprawniony jest do jej bezzwłocznego wyłączenia informując jednocześnie o tym odpowiedzialnego Kierownika Zakładu - Wydziału, telefonicznie oraz niezwłocznie - na piśmie.
Za dokonane przeglądy okresowe wraz z przeprowadzonymi naprawami bieżącymi i konserwacyjnymi Wykonawca otrzyma wynagrodzenie ryczałtowe zgodnie z podpisaną w wyniku niniejszego postępowania umową.
Przewidywana liczna godzin dla prac remontowych - 2250/12 miesięcy
Przewidywana liczna godzin dla prac warsztatowych - 350/12 miesięcy
Wszystkie prace konserwacyjno - przeglądowe oraz naprawcze, wymagające wyłączenia z ruchu urządzeń dźwignicowych Wykonawca prowadzić będzie w zakresie i terminie uzgodnionymi z właściwym Kierownikiem wydziału Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany uzgodnić i przedstawić Zamawiającemu miesięczny plan przeglądów z wyprzedzeniem jednego miesiąca.
Decyzje o konieczności remontu bądź wymiany istotnego zespołu, części zamiennej lub elementu o znaczącej wartości zakupu będą podejmowane przez Zamawiającego na wniosek Wykonawcy. Prace te będą zlecane oddzielnym zamówieniem publicznym.
Wszelkie prace naprawcze, związane z koniecznością usuwania awarii wynikających z winy Wykonawcy będą wykonywane przez Wykonawcę w ramach udzielonych gwarancji lub zlecane podmiotowi trzeciemu - w takim wypadku Zamawiający obciąży kosztami naprawy Wykonawcę. W przypadku usuwania awarii nie wynikających z winy Wykonawcy, Zamawiający ma prawo zlecić wykonanie prac podmiotowi trzeciemu.
Wartość należności za przeglądy i konserwacje wynikać będzie z ilości wykonanych przeglądów i związanych z nimi prac konserwacyjnych, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Istotnych Warunków Umowy. Należności za prace remontowe wynikać będą z ilości wykonanych prac remontowych zgodnie z załącznikiem nr 3 do Istotnych Warunków Umowy. Wynagrodzenie za wykonanie prac remontowych rozliczone zostanie fakturami VAT w oparciu o załącznik nr 3 do Istotnych Warunków Umowy i Protokół Odbioru - załącznik nr 4 do Istotnych Warunków Umowy, sporządzonych przez Wykonawcę, sprawdzony, podpisany i zatwierdzony przez Instytut Metali Nieżelaznych O/Legnica na podstawie ilości rzeczywiście wykonanych i odebranych jakościowo remontów.
W przypadku wykonania zakresu robót zawierających standardowe czynności stosuje się wyliczenie wynagrodzenia na podstawie odpowiednich cenników według pozycji KNR i KNP. W przypadku, gdy KNR i KNP nie zawierają danej czynności, dopuszcza się rozliczenie według rzeczywistej pracochłonności i scalonej stawki roboczogodziny jak w załączniku nr 3 do Istotnych Warunków Umowy.
Jeżeli przy realizacji zleceń konieczne jest wynajęcie specjalistycznego sprzętu, strony uzgodnią wcześniej na roboczo warunki tego przedsięwzięcia.
Jeżeli przy realizacji przedmiotu zamówienia konieczne będzie użycie materiałów i części zamiennych dostarczonych przez Wykonawcę, do wartości użytych materiałów i części zamiennych Wykonawca doliczy maksymalnie do 10% Kz (koszt transportu, zakup, składowanie materiałów) zgodnie z załącznikiem nr 3 do Istotnych Warunków Umowy.
Jeżeli Wykonawca będzie montował części zamienne wykonywane we własnym zakresie, koszty tych części rozliczane będą wg stawek na prace warsztatowe (załącznik nr 3 do Istotnych Warunków Umowy).
Wykonawca zabezpieczy materiały niezbędne do natychmiastowego usunięcia awarii.

Wykonawca będzie wykonywał przeglądy okresowe na I zmianie Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza wykonywanie przeglądów na innych zmianach tylko i wyłącznie po uzyskaniu przez Wykonawcę pisemnej zgody Zamawiającego.
Po otrzymaniu telefonu powiadamiającego o awarii Wykonawca niezwłocznie przystąpi do usunięcia awarii, nie później jednak niż w ciągu 3 godzin od otrzymania zgłoszenia.
Z każdych wykonanych prac konserwacyjno - przeglądowych, naprawczych i awaryjnych Wykonawca zobowiązany jest sporządzić niezwłocznie protokół podpisany przez:
Przedstawicieli Wykonawcy - grupy naprawczej, osoby nadzoru.
Mistrza sprawującego nadzór nad prowadzeniem zmiany ze strony Zamawiającego
Przedstawiciela wydziału Energomechanicznego ze strony Zamawiającego
Kierownika zakładu - wydziału Zamawiającego wykorzystującego urządzenia dźwignicowe.
Protokół z naprawy awaryjnej zawierać ma dodatkowe informacje:
Godzinę zgłoszenia awarii przez Zamawiającego, godzinę przybycia grupy serwisowej Wykonawcy
Krótki opis stanu technicznego urządzenia, w jakim przyjmuje go grupa naprawcza Wykonawcy
Opis potencjalnych przyczyn zaistnienia awarii lub uszkodzenia
Imię i nazwisko operatora urządzenia dźwignicowego wykonującego pracę w trakcie zaistnienia awarii.
Okres gwarancji przyznany na wykonane prace przez Zamawiającego

Wszelkie materiały, sprzęt i urządzenia niezbędne do wykonania zamówienia dostarcza Wykonawca. Wykonawca do każdego protokołu odbioru dołączy wszelkie wymagane atesty i dokumenty związane z dopuszczeniem do stosowania zastosowanych materiałów i części zamiennych.
Zamawiający w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013r., poz. 21) jest posiadaczem odpadów złomu, natomiast Wykonawca przeprowadzający remonty lub modernizację w zakresie zgodnym z przedmiotem niniejszego zamówienia jest posiadaczem wszystkich innych rodzajów odpadów.
Jeżeli przy realizacji zleceń konieczne jest wynajęcie specjalistycznego sprzętu, strony uzgodnią wcześniej na roboczo warunki tego przedsięwzięcia.
Wykonawca zabezpieczy i dostarczy w ramach realizacji usługi wszelkie niezbędne części, materiały i podzespoły do usuwania awarii i dokonywania remontów niezbędnych do utrzymania urządzeń w ruchu. Wykonawca podejmie niezbędne działania w celu zachowania w dobrym stanie i kompletności udostępnianej dokumentacji eksploatowanych urządzeń dźwignicowych.
Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania części, materiałów i podzespołów niezbędnych do usuwania awarii i realizacji remontów urządzeń dźwignicowych z zachowaniem wymaganych dla nich zasad bezpiecznego i prawidłowego magazynowania, uwzględniających ochronę przed zniszczeniem i kradzieżą. W przypadku gdy Wykonawca do celów prawidłowego przechowywania będzie korzystać z pomieszczeń Zamawiającego, Zamawiający obciąży Wykonawcę co miesięcznymi kosztami najmu pomieszczenia w wysokości 11 zł za każdy m2.
Wykonawca wykona wszystkie prace w terminie, z najwyższą starannością, w pełnej zgodności z przepisami i wymogami UDT.
Wykonawca posiada właściwe uprawnienia do wykonywania wymienionych prac i gwarantuje całodobowy dyżur uprawnionych konserwatorów łącznie z niedzielami i świętami. Pracownicy wykonujący prace zaopatrzeni zostaną przez Wykonawcę w odzież ochronną i wymagane środki ochrony osobistej. Wykonawca ma zapewnić ciągły nadzór nad przestrzeganiem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy przez wszystkich swoich pracowników w miejscach wykonywania robót.
Wykonawca udziela Instytutowi Metali Nieżelaznych minimum 12 - miesięcznej gwarancji na wykonane prace remontowe, licząc od dnia podpisania bezusterkowego Protokółu odbioru robót. Zapisy dotyczące przyznania gwarancji zostaną odnotowane w niniejszym protokole. Wzór protokołu stanowi załącznik do umowy (Istotne Warunki Umowy stanowi załącznik nr 5 do SIWZ).
Zamawiający wymaga zapoznania się z miejscem i zakresem wykonywania zamówienia.
Warunki płatności: płatność na podstawie prawidłowo sporządzonej i zatwierdzonej faktury VAT w terminie 30 dni od daty jej wpływu do siedziby Zamawiającego w formie polecenia przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy. Podstawą wystawienia faktury będzie podpisany przez obie strony protokół bezusterkowego odbioru, którego sporządzenie jest obowiązkiem Wykonawcy.
Do podanej w formularzu ofertowym ceny netto zostanie doliczony podatek VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 69155

Data publikacji: 2015-05-14

Nazwa: Instytut Metali Nieżelaznych O/Legnica

Ulica: ul. Złotoryjska 89

Numer domu: 89

Miejscowość: Legnica

Kod pocztowy: 59-220

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 076 8505500

Numer faxu: 076 8505501

Adres strony internetowej: www.imn.legnica.pl

Regon: 00002754200033

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: instytut naukowy

Inny rodzaj zamawiającego: instytut naukowy

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ZDH/05/2015 - Przeglądy i prace konserwacyjno - remontowe suwnic

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Kompleksowe wykonanie przeglądów i konserwacji dźwignic dopuszczonych do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego na wydziałach (zakładach) Instytutu Metali Nieżelaznych w Legnicy (teren Huty Miedzi Legnica), zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 października 2003 roku (Dz. U. 193, poz. 1890).
Wykaz dźwignic podlegających przeglądom wraz z częstotliwością przeglądów:

a) Zakład Doświadczalny Hutnictwa - przeglądy 2 razy w miesiącu

Lp. Rodzaj dźwignicy Nr rejestracyjny Udźwig [Mg]
1 Suwnica lejnicza WR 1271 20; 5
2 Suwnica pomostowa - chwytakowa WR 1272 5
3 Suwnica lejnicza* 46805 15; 6
* - SUWNICA OBJĘTA PRZEGLĄDAMI I PRACAMI
KONSERWACYJNO REMONTOWYMI OD DN. 01.01.2016

b) Zakład doświadczalny Chemii - przeglądy 1 raz w miesiącu

Lp. Rodzaj dźwignicy Nr rejestracyjny Udźwig [Mg]
4 Wciągnik elektryczny WR 842801859 1
5 Wciągnik elektryczny WR 842802393 1
6 Żuraw kolumnowy WR 822801552 0,5
7 Wciągnik elektryczny WR 842801226 2
8 Wciągnik elektryczny WR 842801857 1
9 Wciągnik elektryczny N 8428002940 1
10 Wciągnik elektryczny N 8428003077 1

c) Zakład Produkcji Małotonażowej - przeglądy 1 raz w miesiącu

Lp. Rodzaj dźwignicy Nr rejestracyjny Udźwig [Mg]
11 Wciągnik elektryczny WR 842801858 1
12 Wciągnik elektryczny N 8428002960 1
13 Dźwig towarowy 0,1
14 Wciągnik elektryczny N 8428003133 2
15 Suwnica pomostowa - hakowa WR 2037 3,2

d) Wydział Energo-Mechaniczny - przeglądy 1 raz w miesiącu

Lp. Rodzaj dźwignicy Nr rejestracyjny Udźwig [Mg]
16 Suwnica jednobelkowa WR 6309 1,5

Zakres czynności konserwacyjno - przeglądowych

poz. 1,2,3, 15 - przegląd co 15 dni (2 razy w miesiącu).
poz. od 4 - 14, 16 - przegląd co 30 dni (1 raz w miesiącu).
Zakres czynności - przestrzeganie instrukcji konserwacji, usuwanie na bieżąco usterek i innych nieprawidłowości w działaniu dźwignicy oraz dokonywanie przeglądu i konserwacji ze szczególnym uwzględnieniem zaleceń zawartych przez producenta w dokumentacji technicznej. W uzasadnionych przypadkach, w okresach określonych przez organ dozoru technicznego - w zależności od warunków pracy dźwignicy, stanu technicznego urządzenia.
OPIS ROBÓT - SZCZEGÓŁOWA KONTROLA:
1. liny stalowe
2. zblocza linowe
3. cięgna nośne
4. bębny linowe
5. zespoły hamulcowe
6. urządzenia sterujące, sygnalizujące, oświetleniowe
7. przekładnie zębate
8. sprzęgła
9. osie i wały
10. część mechaniczna - konstrukcja dźwignicy ( nity , spoiny , śruby , oszklenie i wyposażenie kabiny)
11. chwytaki elektromagnetyczne i mechaniczne (linowe)
12. zwalniaki elektromagnetyczne - elektrohydrauliczne
13. silniki asynchroniczne pierścieniowe i klatkowe
14. styczniki niskiego napięcia
15. obwody instalacji elektrycznych
16. nastawniki , sterowniki, falowniki,
17. wyłączniki krańcowe - wrzecionowe , różnicowe , dźwignicowe, wyłączniki zbliżeniowe
18. troleje i zbieraki prądowe, przewody zasilające podwieszane
19. oporniki - grzejniki
20. przekaźniki, nadajniki i odbiorniki radiowe
21. zestawy kół jezdnych
22. Torowisko i układ zasilania
23. Kwalifikowanie uszkodzeń oraz planowanie i prowadzenie remontów, napraw, napraw awaryjnych i wymian części oraz podzespołów dźwignic i urządzeń współpracujących z dźwignicami - torowisk, szyn zasilania, itp.
24. badania haków dźwignic raz do roku oraz kontrola stanu użytkowanych przez Zamawiającego trawers i zawiesi w ramach ryczałtu przeglądowego. Badanie takie Wykonawca udokumentuje odpowiednim protokołem, potwierdzonym przez przedstawicieli Zamawiającego.

Przeprowadzony przegląd i konserwacja odnotowana musi być z aktualną datą w Dzienniku konserwacji prowadzonym przez Wykonawcę zgodnie z podpisanym przez IMN protokołem z wykonanych prac.

1. Udział w pracach inspektorów UDT w zakresie przeglądów odbiorowych, dopuszczenia do eksploatacji, sporządzania wymaganych przez UDT dokumentów, i innych.
2. Kwalifikowanie uszkodzeń oraz prowadzenie remontów, napraw, napraw awaryjnych i wymian części oraz podzespołów dźwignic i urządzeń współpracujących z dźwignicami - torowisk, szyn zasilania, itp.
3. Prowadzenie bieżącej analizy występujących awarii, przeprowadzonych napraw, remontów, wymian części i podzespołów w celu określenia przyczyn i prowadzących do nich zdarzeń. Co najmniej raz na dwa miesiące Wykonawca skonsultuje wyniki analiz z osobami wyznaczonymi do reprezentacji Zamawiającego, które sporządzą notatkę z takiego spotkania. Jeśli awarie i uszkodzenia wynikają z niewłaściwego użytkowania urządzeń, Wykonawca jest zobowiązany o tym fakcie niezwłocznie powiadomić Zamawiającego - informacja faksem na numer 76 850 55 01.
4. Przeprowadzanie cyklicznych spotkań z kierownictwem wydziałów eksploatujących dźwignice, w celu przedstawienia wyników analiz opisanych powyżej. Przedstawienie wyników zostanie zrealizowane minimum raz na kwartał, przy jednoczesnej możliwości zwołania takiego spotkania przez Zamawiającego w dowolnym terminie.
5. Przeprowadzanie co najmniej raz na kwartał szkolenia załogi Zamawiającego w zakresie wybranych tematów prawidłowej eksploatacji dźwignic. Szkolenie będzie organizowane na pisemny wniosek i przy udziale osób reprezentujących stronę Zamawiającą.
6. Raz w roku Wykonawca przeprowadzi badania haków dźwignic oraz kontroli stanu użytkowanych przez Zamawiającego trawers i zawiesi w ramach zawartej umowy. Badanie takie Wykonawca udokumentuje odpowiednim protokołem, podpisanym przez przedstawicieli Wykonawcy.
7. W przypadku podjęcia informacji przez Wykonawcę o zagrożeniu utraty zdrowia lub życia pracowników Zamawiającego na skutek złego stanu eksploatowanej dźwignicy i braku możliwości jej naprawy, Wykonawca uprawniony jest do jej bezzwłocznego wyłączenia informując jednocześnie o tym odpowiedzialnego Kierownika Zakładu - Wydziału, telefonicznie oraz niezwłocznie - na piśmie.
Za dokonane przeglądy okresowe wraz z przeprowadzonymi naprawami bieżącymi i konserwacyjnymi Wykonawca otrzyma wynagrodzenie ryczałtowe zgodnie z podpisaną w wyniku niniejszego postępowania umową.
Przewidywana liczna godzin dla prac remontowych - 2250/12 miesięcy
Przewidywana liczna godzin dla prac warsztatowych - 350/12 miesięcy
Wszystkie prace konserwacyjno - przeglądowe oraz naprawcze, wymagające wyłączenia z ruchu urządzeń dźwignicowych Wykonawca prowadzić będzie w zakresie i terminie uzgodnionymi z właściwym Kierownikiem wydziału Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany uzgodnić i przedstawić Zamawiającemu miesięczny plan przeglądów z wyprzedzeniem jednego miesiąca.
Decyzje o konieczności remontu bądź wymiany istotnego zespołu, części zamiennej lub elementu o znaczącej wartości zakupu będą podejmowane przez Zamawiającego na wniosek Wykonawcy. Prace te będą zlecane oddzielnym zamówieniem publicznym.
Wszelkie prace naprawcze, związane z koniecznością usuwania awarii wynikających z winy Wykonawcy będą wykonywane przez Wykonawcę w ramach udzielonych gwarancji lub zlecane podmiotowi trzeciemu - w takim wypadku Zamawiający obciąży kosztami naprawy Wykonawcę. W przypadku usuwania awarii nie wynikających z winy Wykonawcy, Zamawiający ma prawo zlecić wykonanie prac podmiotowi trzeciemu.
Wartość należności za przeglądy i konserwacje wynikać będzie z ilości wykonanych przeglądów i związanych z nimi prac konserwacyjnych, zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Istotnych Warunków Umowy. Należności za prace remontowe wynikać będą z ilości wykonanych prac remontowych zgodnie z załącznikiem nr 3 do Istotnych Warunków Umowy. Wynagrodzenie za wykonanie prac remontowych rozliczone zostanie fakturami VAT w oparciu o załącznik nr 3 do Istotnych Warunków Umowy i Protokół Odbioru - załącznik nr 4 do Istotnych Warunków Umowy, sporządzonych przez Wykonawcę, sprawdzony, podpisany i zatwierdzony przez Instytut Metali Nieżelaznych O/Legnica na podstawie ilości rzeczywiście wykonanych i odebranych jakościowo remontów.
W przypadku wykonania zakresu robót zawierających standardowe czynności stosuje się wyliczenie wynagrodzenia na podstawie odpowiednich cenników według pozycji KNR i KNP. W przypadku, gdy KNR i KNP nie zawierają danej czynności, dopuszcza się rozliczenie według rzeczywistej pracochłonności i scalonej stawki roboczogodziny jak w załączniku nr 3 do Istotnych Warunków Umowy.
Jeżeli przy realizacji zleceń konieczne jest wynajęcie specjalistycznego sprzętu, strony uzgodnią wcześniej na roboczo warunki tego przedsięwzięcia.
Jeżeli przy realizacji przedmiotu zamówienia konieczne będzie użycie materiałów i części zamiennych dostarczonych przez Wykonawcę, do wartości użytych materiałów i części zamiennych Wykonawca doliczy maksymalnie do 10% Kz (koszt transportu, zakup, składowanie materiałów) zgodnie z załącznikiem nr 3 do Istotnych Warunków Umowy.
Jeżeli Wykonawca będzie montował części zamienne wykonywane we własnym zakresie, koszty tych części rozliczane będą wg stawek na prace warsztatowe (załącznik nr 3 do Istotnych Warunków Umowy).
Wykonawca zabezpieczy materiały niezbędne do natychmiastowego usunięcia awarii.

Wykonawca będzie wykonywał przeglądy okresowe na I zmianie Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza wykonywanie przeglądów na innych zmianach tylko i wyłącznie po uzyskaniu przez Wykonawcę pisemnej zgody Zamawiającego.
Po otrzymaniu telefonu powiadamiającego o awarii Wykonawca niezwłocznie przystąpi do usunięcia awarii, nie później jednak niż w ciągu 3 godzin od otrzymania zgłoszenia.
Z każdych wykonanych prac konserwacyjno - przeglądowych, naprawczych i awaryjnych Wykonawca zobowiązany jest sporządzić niezwłocznie protokół podpisany przez:
Przedstawicieli Wykonawcy - grupy naprawczej, osoby nadzoru.
Mistrza sprawującego nadzór nad prowadzeniem zmiany ze strony Zamawiającego
Przedstawiciela wydziału Energomechanicznego ze strony Zamawiającego
Kierownika zakładu - wydziału Zamawiającego wykorzystującego urządzenia dźwignicowe.
Protokół z naprawy awaryjnej zawierać ma dodatkowe informacje:
Godzinę zgłoszenia awarii przez Zamawiającego, godzinę przybycia grupy serwisowej Wykonawcy
Krótki opis stanu technicznego urządzenia, w jakim przyjmuje go grupa naprawcza Wykonawcy
Opis potencjalnych przyczyn zaistnienia awarii lub uszkodzenia
Imię i nazwisko operatora urządzenia dźwignicowego wykonującego pracę w trakcie zaistnienia awarii.
Okres gwarancji przyznany na wykonane prace przez Zamawiającego

Wszelkie materiały, sprzęt i urządzenia niezbędne do wykonania zamówienia dostarcza Wykonawca. Wykonawca do każdego protokołu odbioru dołączy wszelkie wymagane atesty i dokumenty związane z dopuszczeniem do stosowania zastosowanych materiałów i części zamiennych.
Zamawiający w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013r., poz. 21) jest posiadaczem odpadów złomu, natomiast Wykonawca przeprowadzający remonty lub modernizację w zakresie zgodnym z przedmiotem niniejszego zamówienia jest posiadaczem wszystkich innych rodzajów odpadów.
Jeżeli przy realizacji zleceń konieczne jest wynajęcie specjalistycznego sprzętu, strony uzgodnią wcześniej na roboczo warunki tego przedsięwzięcia.
Wykonawca zabezpieczy i dostarczy w ramach realizacji usługi wszelkie niezbędne części, materiały i podzespoły do usuwania awarii i dokonywania remontów niezbędnych do utrzymania urządzeń w ruchu. Wykonawca podejmie niezbędne działania w celu zachowania w dobrym stanie i kompletności udostępnianej dokumentacji eksploatowanych urządzeń dźwignicowych.
Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania części, materiałów i podzespołów niezbędnych do usuwania awarii i realizacji remontów urządzeń dźwignicowych z zachowaniem wymaganych dla nich zasad bezpiecznego i prawidłowego magazynowania, uwzględniających ochronę przed zniszczeniem i kradzieżą. W przypadku gdy Wykonawca do celów prawidłowego przechowywania będzie korzystać z pomieszczeń Zamawiającego, Zamawiający obciąży Wykonawcę co miesięcznymi kosztami najmu pomieszczenia w wysokości 11 zł za każdy m2.
Wykonawca wykona wszystkie prace w terminie, z najwyższą starannością, w pełnej zgodności z przepisami i wymogami UDT.
Wykonawca posiada właściwe uprawnienia do wykonywania wymienionych prac i gwarantuje całodobowy dyżur uprawnionych konserwatorów łącznie z niedzielami i świętami. Pracownicy wykonujący prace zaopatrzeni zostaną przez Wykonawcę w odzież ochronną i wymagane środki ochrony osobistej. Wykonawca ma zapewnić ciągły nadzór nad przestrzeganiem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy przez wszystkich swoich pracowników w miejscach wykonywania robót.
Wykonawca udziela Instytutowi Metali Nieżelaznych minimum 12 - miesięcznej gwarancji na wykonane prace remontowe, licząc od dnia podpisania bezusterkowego Protokółu odbioru robót. Zapisy dotyczące przyznania gwarancji zostaną odnotowane w niniejszym protokole. Wzór protokołu stanowi załącznik do umowy (Istotne Warunki Umowy stanowi załącznik nr 5 do SIWZ).
Zamawiający wymaga zapoznania się z miejscem i zakresem wykonywania zamówienia.
Warunki płatności: płatność na podstawie prawidłowo sporządzonej i zatwierdzonej faktury VAT w terminie 30 dni od daty jej wpływu do siedziby Zamawiającego w formie polecenia przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy. Podstawą wystawienia faktury będzie podpisany przez obie strony protokół bezusterkowego odbioru, którego sporządzenie jest obowiązkiem Wykonawcy.
Do podanej w formularzu ofertowym ceny netto zostanie doliczony podatek VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kody CPV:
505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 12

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 3000,00 zł.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu - przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego podany w pkt 1 SIWZ;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
- Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1
- Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 26 ust. 2d

Wiedza i doświadczenie:
- Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1
- Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 26 ust. 2d
- Wykaz wykonanych usług odpowiadających przedmiotowi zamówienia (remontowaniu i modernizacja suwnic - minimum 2 remonty suwnic o udźwigu co najmniej 20 Mg oraz minimum 1 modernizacji - wymiany starego osprzętu na osprzęt aktualnie dostępny i dopuszczony do eksploatacji w urządzeniach dźwignicowych) zrealizowanych w ciągu 3 ostatnich lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy od 3 lat wraz z wykazem należy przedłożyć dokument potwierdzający, że usługi te zostały wykonane należycie (należy dołączyć referencje lub inny dokument potwierdzający należyte wykonanie zamówienia)

Potencjał techniczny:
- Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1
- Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 26 ust. 2d

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
- Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1
- Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 26 ust. 2d

Sytuacja ekonomiczna:
- Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1
- Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 26 ust. 2d
- Polisa lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, wraz dowodem opłacenia składek, złożony w oryginale lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem, z datą na dzień sporządzenia oferty przez Wykonawcę

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
I. Na podstawie regulacji art. 144 ust. 1 Pzp Zamawiający wyraża zgodę na dopuszczalność wprowadzania zmian do umowy na zasadach i warunkach określonych w SIWZ i Ustawie Pzp. Zmiana umowy może obejmować w zakresie dozwolonym przez prawo:
1. zmianę jakości, parametrów lub innych cech charakterystycznych dla przedmiotu zamówienia,
2. zmianę elementów składowych przedmiotu zamówienia na zasadzie ich uzupełnienia lub wymiany;
3. zmianę terminu realizacji poszczególnych usług przedmiotu umowy
II. Warunkami dokonania zmian wskazanych w pkt. I mogą być:
1. nastąpi zmiana organizacyjna leżąca po stronie Zamawiającego,
2. wymagać tego będzie prawidłowa realizacja przez Zamawiającego zadań polegających na wykonywaniu świadczeń działalności podstawowej (statutowej),
3. w wyniku zmiany Umowy możliwe będzie podniesienie poziomu/jakości działalności prowadzonej przez Zamawiającego albo/lub w wyniku zmiany Umowy możliwe będzie podniesienie poziomu/jakości działalności statutowej Zamawiającego,
4. będzie to konieczne ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa lub zapobieżenie awarii, albo będzie to konieczne lub możliwe ze względu na zmianę powszechnie obowiązujących przepisów prawa,
5. zmiana w inny sposób dostarczy pożytku Zamawiającemu.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 0.5

Nazwa kryterium 2:
Czas reakcji na zgłoszenie awarii (rozpoczęcia naprawy)

Znaczenie kryterium 2: 0.05

Nazwa kryterium 3:
Scalona stawka netto rbh dla prac remontowych i pomiarów elektrycznych

Znaczenie kryterium 3: 0.1

Nazwa kryterium 4:
Scalona stawka netto rbh dla prac warsztatowych (obróbka skrawaniem, cięcie materiałów, obróbka cieplna , spawanie, prace ślusarskie)

Znaczenie kryterium 4: 0.1

Nazwa kryterium 5: stawka jednej roboczogodziny kosztorysowej R

Znaczenie kryterium 5: 0.1

Nazwa kryterium 6: narzut kosztów pośrednich Kp liczony do R + S

Znaczenie kryterium 6: 0.05

kryt_7:
koszty Kz transportu, zakupu i składowania materiałów do M

kryt_7p: 0.05

kryt_8:
narzut od kosztów użycia własnego sprzętu S wg. rzeczywistej robocizny

kryt_8p: 0.05

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.imn.legnica.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: www.imn.legnica.pl

Data składania wniosków, ofert: 22/05/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:50

Miejsce składania:
IMN Oddział w Legnicy - sekretariat
ul. Złotoryjska 89
59-220 Legnica

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

91914 / 2016-04-15 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
Usługa konserwacji i naprawy dźwigów w obiektach Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu

230964 / 2013-06-17 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
Konserwacja , naprawy awaryjne i bieżące urządzeń dźwigowych i dźwignicowych, zainstalowanych w obiektach Politechniki Wrocławskiej.AC/BZP/103/2013

516870 / 2013-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Wrocławski Zespół Żłobków - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
Usługi w zakresie pogotowia dźwigowego, comiesięcznych przeglądów wraz z konserwacją oraz napraw urządzeń dźwigowych w 12 obiektach Wrocławskiego Zespołu Żłobków. Znak postępowania: ZP-74/WZŻ/2013

60519 / 2013-04-22 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
Wykonanie przeglądów - konserwacji i napraw dźwigów osobowych oraz platform dla osób niepełnosprawnych w Oddziale ZUS w Legnicy.

320342 / 2014-09-26 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
PRZETARG NIEOGRANICZONY NA KONSERWACJĘ I NAPRAWY URZĄDZEŃ DŹWIGOWYCH W WOJEWÓDZKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM W LEGNICY

135122 / 2012-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Wrocławski Zespół Żłobków - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
usługi konserwacji i napraw urządzeń dźwigowych w zasobie Wrocławskiego Zespołu Żłobków

260383 / 2014-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Wrocławski Zespół Żłobków - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
Usługi w zakresie comiesięcznych przeglądów wraz z konserwacją oraz napraw urządzeń dźwigowych w obiektach Wrocławskiego Zespołu Żłobków. Znak postępowania: ZP-105/WZŻ/2014

7608 / 2016-01-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Wrocławski Zespół Żłobków - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
Usługi w zakresie comiesięcznych przeglądów wraz z konserwacją oraz napraw urządzeń dźwigowych w 12 obiektach Wrocławskiego Zespołu Żłobków. Znak postępowania: ZP-3/WZŻ/2016

42385 / 2013-03-21 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
Wykonanie przeglądów - konserwacji i napraw dźwigów osobowych oraz platform dla osób niepełnosprawnych w Oddziale ZUS w Legnicy.

77250 / 2011-04-14 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
Wykonanie miesięcznych, okresowych przeglądów technicznych i konserwacji dźwigów osobowych oraz platform pochyłych użytkowanych w Oddziale ZUS w Legnicy.

30436 / 2011-02-25 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
KONSERWACJA I SERWIS URZĄDZEŃ DŹWIGOWYCH WRAZ Z WYKONANIEM ELEKTRYCZNYCH POMIARÓW ROCZNYCH W ZAINSTALOWANYCH URZĄDZENIACH W OBIEKTACH POD ZARZĄDEM RZI WROCŁAW

121494 / 2009-04-27 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 4213 - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
Przetarg nieograniczony na usługę comiesięcznej konserwacji urzadzen dźwigowych w Wojskowej Administracji Koszar nr 1 przy ul. Hallera 36/38, Wojskowej Administracji Koszar nr 8 przy ul. Granicznej 13 oraz ul. Obornickiej 109, Wojskowej Administracji Koszar nr 10 przy ul. Trzmielowickiej 28 we Wrocławiu. Nr sprawy: INFR/07/2009

245786 / 2009-07-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
Stała konserwacja urządzeń dźwigowych w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu oraz placówce zamiejscowej w Obornikach Ślaskich przez okres 36 miesięcy.

62012 / 2014-02-21 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 505314000 (Usługi w zakresie naprawi konserwacji dźwigów)
Utrzymanie sprawności technicznej i wykonywanie przeglądów dźwigów osobowych-szpitalnych i towarowych wraz z wykonaniem pomiarów ochronnych (zgodnie z obowiązującymi przepisami) w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu przy ul. Sokołowskiego i Batorego w okresie 24 miesięcy