Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

168821 / 2012-08-03 - Administracja samorządowa / Wójt Gminy Uchanie (Uchanie)

Nowe umiejętności to szansa i możliwości- projekt systemowy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Opis zamówienia

3. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów psychologicznych, szkoleń zawodowych wraz z doradztwem zawodowym oraz poradami prawnymi dla 19 osób oraz organizacja wyjazdów integracyjnych współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej w ramach projektu pt. Nowe umiejętności to szansa i możliwości, zadanie 1 Aktywna integracja, zadanie 3 Działania o charakterze środowiskowym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 168821

Data publikacji: 2012-08-03

Nazwa: Wójt Gminy Uchanie

Ulica: ul. Partyzantów 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Uchanie

Kod pocztowy: 22-510

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 084 6577012

Numer faxu: 084 6577122

Adres strony internetowej: www.uchanie.bip.lublin.pl

Regon: 00055088700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Nowe umiejętności to szansa i możliwości- projekt systemowy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
3. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów psychologicznych, szkoleń zawodowych wraz z doradztwem zawodowym oraz poradami prawnymi dla 19 osób oraz organizacja wyjazdów integracyjnych współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej w ramach projektu pt. Nowe umiejętności to szansa i możliwości, zadanie 1 Aktywna integracja, zadanie 3 Działania o charakterze środowiskowym.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 7

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: spełnia / nie spełnia

Wiedza i doświadczenie: spełnia / nie spełnia

Potencjał techniczny: spełnia / nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: spełnia / nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna: spełnia / nie spełnia

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
Opis warunków udziału w postępowaniu oraz sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki dotyczące: Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełniania Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny- dotyczy wszystkich części zamówienia.Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca dołączy do oferty oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (wzór oświadczenia stanowi załącznik Nr 1 do SIWZ - pkt 1 oświadczenia wg zasady spełnia /nie spełnia. Posiadania wiedzy i doświadczenia Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, iż w ciągu ostatnich 3 lat a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie wykonał należycie co najmniej 1 usługę w zakresie zgodnym lub podobnym do przedmiotu zamówienia dla osób korzystających z pomocy ośrodków pomocy społecznej i przedstawi dokument potwierdzający, że usługi zostały wykonane należycie.
Warunek ten zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca dołączy do oferty oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu wzór oświadczenia stanowi załącznik Nr 1 do SIWZ - pkt 2 oświadczenia wg zasady spełnia/nie spełnia oraz dołączy do oferty wykaz wykonanych usług załącznik Nr 4 do SIWZ.
Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca
dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym wykaże, że dysponuje do realizacji zajęć edukacyjnych wynikających z planu nauczania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia dotyczy kadry podstawowej i rezerwowej oraz, iż osoby realizujące zajęcia edukacyjne kadra podstawowa i rezerwowa posiadają doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia. Za posiadanie doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia Zamawiający uzna przeprowadzenie przez osobę uwzględnioną w kadrze dydaktycznej takich samych lub podobnych pod względem zawartości merytorycznej co najmniej dwóch szkoleń w zakresie tematyki zajęć, które będzie prowadziła dana osoba przy realizacji przedmiotu zamówienia. Za posiadane wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia Zamawiający uzna posiadanie przez kadrę dydaktyczną realizującą zajęcia edukacyjne ( szkolenia zawodowe) wykształcenia co najmniej średniego. dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia doradcy zawodowego, dysponuje co najmniej jedną osobą wykonującą zawód psychologa,
dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia radcy prawnego.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca załączy do oferty oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu ( wzór oświadczenia stanowi załącznik Nr 1 do SIWZ - pkt 3 oświadczenia) wg zasady spełnia/nie spełnia oraz przedstawi wykaz kadry proponowanej do realizacji zamówienia wraz z opisem jej wykształcenia i uprawnień (Załącznik
nr 3 do SIWZ).
Sytuacji ekonomicznej i finansowej
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca przedstawi aktualne zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i ZUS o niezaleganiu z opłatami na rzecz tych instytucji, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub złoży oświadczenie o pozostawaniu w sytuacji finansowej i ekonomicznej pozwalającej na zrealizowanie przedmiotu zamówienia. na formularzu stanowiącym Załącznik nr 7 do SIWZ.
O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
10.1 W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu wskazanych w pkt 9.1 SIWZ do oferty należy załączyć oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu ( art. 22 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. prawo zamówień publicznych) - załącznik nr 1 do SIWZ.

10.1.2 Na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu określonego w pkt 9.1.2 SIWZ Wykonawca powinien dołączyć do oferty wykaz wykonanych w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, z podaniem przedmiotu zamówienia, terminów wykonania zamówienia oraz odbiorców wraz z załączeniem dokumentu, że usługi te zostały wykonane należycie- Załącznik nr 4 do SIWZ.

10.1.3 Na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu określonego w pkt 9.1.3 lit. a SIWZ Wykonawca dołącza wykaz będącego do dyspozycji sprzętu, narzędzi, przedmiotów, materiałów niezbędnych do realizacji zamówienia. Natomiast na potwierdzenie warunku udziału w postępowaniu określonego w pkt 9.1.3 lit. c SIWZ Wykonawca dostarcza w ofercie wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami- załącznik nr 3 do SIWZ.

10.1.4 W celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu niespełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp- załącznik nr 2 do SIWZ.

10.2 Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W przypadku składania elektronicznych dokumentów powinny być one opatrzone przez Wykonawcę bezpiecznym podpisem elektronicznym.

10.3 Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.uchanie.bip.lublin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
GOPS Uchanie
ul. Partyzantów 1
22 - 510 Uchanie
pokój nr 18

Data składania wniosków, ofert: 13/08/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
GOPS Uchanie
ul. Partyzantów 1
22 - 510 Uchanie
pokój nr 18

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Nowe umiejętności to szansa i możliwości- projekt systemowy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Zadanie 1- Aktywizacja społeczna i zawodowa- warsztaty psychologiczne, doradztwo zawodowe, porady prawne

Opis:
I. Warsztaty psychologiczne obejmują: 1 grupę szkoleniową - 19 osób uczestniczących w szkoleniach zawodowych w ilości 15godz.
1. Zajęcia z zakresu psychologii- motywowanie do zmiany sytuacji życiowej, podniesienie poczucia własnej wartości, podniesienie wiary we własne możliwości i umiejętności.
2. Zajęcia z zakresu komunikacji- sposoby komunikacji (komunikacja werbalna i pozawerbalna).
3. Zajęcia z zakresu asertywności- jak być asertywnym?
4. Zajęcia z rozwiązywania sytuacji trudnych i kryzysowych.
5. Doradztwo psychologiczne w zakresie radzenia sobie z sytuacjami dnia codziennego
6. Wsparcie w rozwiązywaniu problemów bieżących.
Warsztaty powinny zostać przeprowadzone w terminie do 30 września 2012r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Uchaniach, ul. Partyzantów 1, która zostanie udostępniona bezpłatnie. Zajęcia powinny zostać przeprowadzone w ciągu 3 dni w czasie godzin pracy Urzędu Gminy i rozpoczynać się nie wcześniej niż od godziny 8.30.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom warsztatów serwis kawowy (kawa, herbata, soki, drobne ciastka, paluszki).
Przeprowadzenie warsztatów powinno zostać udokumentowane poprzez przedstawienie programu warsztatów na każdy dzień , karty pracy psychologa oraz listy obecności beneficjentów.
Program warsztatów, karta pracy oraz listy obecności powinny być oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 z dnia 4 lutego 2009 r., dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl.
II. Warsztaty z doradztwa zawodowego obejmują: 1 grupę szkoleniową - 19 osób uczestniczących w szkoleniach zawodowych w ilości 10 godz.
1. Analiza potrzeb klienta i określenie trudności zawodowych
2. Metody poszukiwania pracy
3. Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych ( CV, list motywacyjny)
4. Określenie mocnych i słabych stron
5. Autoprezentacja- jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą.
6. Współczesny rynek pracy.
Warsztaty z doradztwa zawodowego powinny zostać przeprowadzone w terminie do 30 września 2012r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Uchaniach, ul. Partyzantów 1, która zostanie udostępniona bezpłatnie. Zajęcia powinny zostać przeprowadzone w ciągu 2 dni w czasie godzin pracy Urzędu Gminy, nie wcześniej niż od godziny 8.30.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom warsztatów serwis kawowy (kawa, herbata, soki, drobne ciastka, paluszki).
Przeprowadzenie warsztatów powinno zostać udokumentowane poprzez przedstawienie programu warsztatów na każdy dzień, karty pracy doradcy zawodowego oraz listy obecności beneficjentów.
Program warsztatów, karta pracy doradcy zawodowego oraz listy obecności powinny być oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 z dnia 4 lutego 2009 r., dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl.
III. Porady prawne - dla 19 uczestników projektu w ilości 5 godz.
Spotkanie z radcą prawnym powinno zostać przeprowadzone w terminie do dnia 30 września 2012r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Uchaniach, ul. Partyzantów 1, która zostanie udostępniona bezpłatnie.
W czasie spotkania z radcą prawnym beneficjenci mogą bezpłatnie korzystać z porad prawnych, uzyskać opinię prawną lub uzyskać inną pomoc prawną w zależności od zindywidualizowanych potrzeb.
Zajęcia powinny zostać przeprowadzone w ciągu 1 dnia w czasie godzin pracy Urzędu Gminy, nie wcześniej niż od godziny 8.30.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom spotkania z radcą prawnym serwis kawowy (kawa, herbata, soki, drobne ciastka, paluszki).
Na potwierdzenie udziału w spotkaniu powinna zostać przedstawiona karta pracy radcy prawnego oraz lista obecności oznaczona zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 z dnia 4 lutego 2009 r., dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl.

Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
853123208 (Usługi doradztwa)

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Zadanie 2- Szkolenie zawodowe- Fryzjerstwo z egzaminem czeladniczym i stylizacją paznokci - dla 4 osób

Opis:
Szkolenie powinno obejmować łącznie 300 godzin , w tym 250 godzin powinno być przeznaczonych na fryzjerstwo z egzaminem czeladniczym ( zajęcia praktyczne oraz teoretyczne), natomiast 50 godzin powinna obejmować tematyka z zakresu stylizacji paznokci ( zajęcia praktyczne i teoretyczne).
Zakres tematyczny szkolenia zawodowego Fryzjerstwo z egzaminem czeladniczym i stylizacją paznokci powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
1) Zasady obsługi klienta.
2) Organizacja stanowiska pracy .
3) Przepisy BHP i p. poż. na stanowisku pracy.
4) Zagadnienia ogólne z fryzjerstwa, narzędzia i przyrządy fryzjerskie.
5) Strzyżenie - zasady doboru fryzury, do typu urody.
6) Modelowanie i techniki strzyżenia.
7) Podstawowe zasady koloryzacji, dekoloryzacji i stylizacji włosów.
8) Wykonywanie trwałej ondulacji
9) Zagadnienia ogólne z zakresu manicure i pedicure
10) Budowa i ochrona paznokci
11) Przedłużanie paznokci : - technika akrylowa, - technika żelowa, - technika fiberglass
12) Wypełnienia i zdobiennictwo - techniki zdobienia.
Zamawiający dopuszcza możliwość poszerzenia w./w zakresu szkolenia o inne zagadnienia.
Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia bezzwrotnie materiały szkoleniowe tj. podręczniki adekwatne do tematyki szkolenia, notatnik formatu A4, długopis, zakreślacz, teczkę lub segregator do przechowywania dokumentów oraz kuferek z narzędziami i kosmetykami wykorzystywanymi do wykonywania zawodu fryzjera i stylisty paznokci.
Każdy z uczestników powinien potwierdzić własnoręcznym podpisem odbiór materiałów szkoleniowych.
Materiały szkoleniowe ,wszelkie dokumenty dotyczące realizacji szkolenia( listy obecności, dzienniki zajęć edukacyjnych, listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych, listy potwierdzające odbiór zaświadczeń) oraz sale wykładowe, w których odbywają się zajęcia powinny być oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 z dnia 4 lutego 2009 r., dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl.
Zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach 8.00 - 17.00, jednak nie dłużej niż 8 godzin dziennie i powinny zostać zrealizowane do dnia 30 listopada 2012r.
Kurs powinien zostać przeprowadzony przez kadrę posiadającą kwalifikacje zawodowe , doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia.
Wykonawca zapewni w trakcie realizacji szkolenia warunki zgodne z przepisami bhp i ppoż uregulowane w przepisach odrębnych oraz sprzęt, multimedia i pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb kierunku szkolenia będącego przedmiotem zamówienia.
Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom kursu oraz wykładowcy każdego dnia odbywanych zajęć jeden ciepły posiłek składający się z zupy i dania drugiego ), a w przerwach między zajęciami edukacyjnymi Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia serwis kawowy ( kawa, herbata, napoje, drobne ciastka, paluszki).
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
-szczegółowe dokumentowanie poniesionych wydatków na szkolenie
-dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy edukacyjne
-protokół z egzaminu, jeżeli został przeprowadzony
-rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji.
Zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji powinien zawierać:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko o uczestnika szkolenia,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie
i) logo EFS i POKL wraz z tytułem projektu i informacją o współfinansowaniu projektu systemowego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wykonawca powinien przekazać uczestnikom kursu szczegółowy program szkolenia oraz harmonogram zajęć.
Szkolenie powinno się kończyć egzaminem państwowym na uzyskanie tytułu czeladnika w rzemiośle: fryzjerstwo.
Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentów związanych z realizacją szkolenia do dnia 31.12.2020r

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
ZADANIE 3- Szkolenie zawodowe- Technolog robót wykończeniowych w budownictwie- dla
4 osób

Opis:
Szkolenie powinno obejmować łącznie co najmniej 180 godzin, w tym ok. 160 godzin zajęć praktycznych.
Zakres tematyczny powinien zawierać m.in. następujące zagadnienia:
1) bezpieczeństwo i higiena pracy na stanowisku pracy,
2) prace budowlane z zastosowaniem płyt kartonowo- gipsowych,
3) stosowanie tynków szlachetnych,
4) montaż sufitów podwieszanych,
5) okładziny ceramiczne- glazura, terakota,
6) okładziny ścienne i podłogowe ( panele),
7) wykonywanie gładzi tynkarskich,
8) malowanie różnymi technikami
9) obróbka stolarki okiennej i drzwiowej.
Zamawiający dopuszcza możliwość poszerzenia w./w zakresu szkolenia o inne zagadnienia.
Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia bezzwrotnie materiały szkoleniowe tj. podręczniki adekwatne do tematyki szkolenia, notatnik formatu A4, długopis, zakreślacz, teczkę lub segregator do przechowywania dokumentów , ubranie robocze oraz zapewnia przeprowadzenie badań lekarskich stwierdzających brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu technologa robót wykończeniowych w budownictwie.
Każdy z uczestników powinien potwierdzić własnoręcznym podpisem odbiór materiałów szkoleniowych.
Materiały szkoleniowe oraz wszelkie dokumenty dotyczące realizacji szkolenia( listy obecności, dzienniki zajęć edukacyjnych, listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych, listy potwierdzające odbiór zaświadczeń) oraz sale wykładowe, w których odbywają się zajęcia powinny być oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 z dnia 4 lutego 2009 r., dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl.
Zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach 8.00 - 17.00, ale nie dłużej niż 8 godzin dziennie i powinny zostać zrealizowane do dnia 30 listopada 2012r.
Kurs powinien zostać przeprowadzony przez kadrę posiadającą kwalifikacje zawodowe , doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia.
Wykonawca zapewni w trakcie realizacji szkolenia warunki zgodne z przepisami bhp i ppoż uregulowane w przepisach odrębnych oraz pomoce dydaktyczne, multimedia , sprzęt i materiały do zajęć praktycznych dostosowane do potrzeb kierunku szkolenia będącego przedmiotem zamówienia.
Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom kursu oraz wykładowcy każdego dnia odbywanych zajęć jeden ciepły posiłek, składający się z zupy i drugiego dania, a w przerwach między zajęciami edukacyjnymi Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia serwis kawowy ( kawa, herbata, napoje, drobne ciastka, paluszki).
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
-szczegółowe dokumentowanie poniesionych wydatków na szkolenie
-dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy edukacyjne
-protokół z egzaminu, jeżeli został przeprowadzony
-rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji.
Zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji powinien zawierać:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko o uczestnika szkolenia,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie
i) logo EFS i POKL wraz z tytułem projektu i informacją o współfinansowaniu projektu systemowego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wykonawca powinien przekazać uczestnikom kursu szczegółowy program szkolenia oraz harmonogram zajęć.

Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentów związanych z realizacją szkolenia do dnia 31.12.2020r

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Szkolenie zawodowe - kursy prawa jazdy kat. B z egzaminem, kat. C z egzaminem oraz kat. C+E z egzaminem

Opis:
I. Kurs prawa jazdy kat. B z egzaminem- dla 2 osób

Zamówienie powinno obejmować badanie lekarskie i wydanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu określonej kategorii oraz przygotowanie uczestników kursu do uzyskania uprawnień do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t.

Kurs powinien obejmować ogółem 60 godzin - 30 godzin teorii oraz 30 godzin nauki jazdy.
Wykonawca zobowiązany jest do opłacenia kosztów pierwszego egzaminu państwowego teoretycznego oraz praktycznego w wybranym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia bezzwrotnie materiały szkoleniowe tj. podręcznik adekwatny do tematyki szkolenia, notatnik formatu A4, długopis, zakreślacz, teczkę lub segregator do przechowywania dokumentów.
Każdy z uczestników powinien potwierdzić własnoręcznym podpisem odbiór materiałów szkoleniowych.
Materiały szkoleniowe , wszelkie dokumenty dotyczące realizacji szkolenia( listy obecności, dzienniki zajęć edukacyjnych, listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych, listy potwierdzające odbiór zaświadczeń) oraz sale wykładowe, w których odbywają się zajęcia powinny być oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 z dnia 4 lutego 2009 r., dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl.
Kurs powinien zostać zrealizowany do dnia 30 listopada 2012r.
Kurs powinien zostać przeprowadzony przez kadrę posiadającą kwalifikacje zawodowe , doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia.
Wykonawca zapewni w trakcie realizacji szkolenia warunki zgodne z przepisami bhp i ppoż uregulowane w przepisach odrębnych oraz multimedia i pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb kierunku szkolenia będącego przedmiotem zamówienia.
W przerwach między zajęciami edukacyjnymi ( zajęcia teoretyczne) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia oraz wykładowcy serwis kawowy ( kawa, herbata, napoje, drobne ciastka, paluszki).
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
-szczegółowe dokumentowanie poniesionych wydatków na szkolenie
dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy edukacyjne
-protokół z egzaminu, jeżeli został przeprowadzony
-rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji.
Wykonawca wydaje uczestnikom szkolenia zaświadczenie o ukończeniu kursu dla kandydatów na kierowców określonej kategorii, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawnymi.
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do wydania zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia zawierającego:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko o uczestnika szkolenia,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie
i) logo EFS i POKL wraz z tytułem projektu i informacją o współfinansowaniu projektu systemowego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wykonawca powinien przekazać uczestnikom kursu szczegółowy program szkolenia oraz harmonogram zajęć.

Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentów związanych z realizacją szkolenia do dnia 31.12.2020r

II. Kurs prawa jazdy kat. C z egzaminem- dla 3 osób

Zamówienie powinno obejmować badanie lekarskie i wydanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu określonej kategorii .

Kurs powinien obejmować ogółem 50 godzin - 20 godzin teorii oraz 30 godzin nauki jazdy.
Wykonawca zobowiązany jest do opłacenia kosztów pierwszego egzaminu państwowego teoretycznego oraz praktycznego w wybranym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia bezzwrotnie materiały szkoleniowe tj. podręcznik adekwatny do tematyki szkolenia, notatnik formatu A4, długopis, zakreślacz, teczkę lub segregator do przechowywania dokumentów.
Każdy z uczestników powinien potwierdzić własnoręcznym podpisem odbiór materiałów szkoleniowych.
Materiały szkoleniowe, wszelkie dokumenty dotyczące realizacji szkolenia( listy obecności, dzienniki zajęć edukacyjnych, listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych, listy potwierdzające odbiór zaświadczeń) oraz sale wykładowe, w których odbywają się zajęcia powinny być oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 z dnia 4 lutego 2009 r., dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl.

Kurs powinien zostać zrealizowany do dnia 30 listopada 2012r.
Kurs powinien zostać przeprowadzony przez kadrę posiadającą kwalifikacje zawodowe , doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia.
Wykonawca zapewni w trakcie realizacji szkolenia warunki zgodne z przepisami bhp i ppoż uregulowane w przepisach odrębnych oraz multimedia i pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb kierunku szkolenia będącego przedmiotem zamówienia.
W przerwach między zajęciami edukacyjnymi ( zajęcia teoretyczne) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia i wykładowcy serwis kawowy ( kawa, herbata, napoje, drobne ciastka, paluszki).
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
-szczegółowe dokumentowanie poniesionych wydatków na szkolenie
dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy edukacyjne
-protokół z egzaminu, jeżeli został przeprowadzony
-rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji.
Wykonawca wydaje uczestnikom szkolenia zaświadczenie o ukończeniu kursu dla kandydatów na kierowców określonej kategorii, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawnymi.
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do wydania zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia zawierającego:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko o uczestnika szkolenia,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie
i) logo EFS i POKL wraz z tytułem projektu i informacją o współfinansowaniu projektu systemowego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wykonawca powinien przekazać uczestnikom kursu szczegółowy program szkolenia oraz harmonogram zajęć.

Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentów związanych z realizacją szkolenia do dnia 31.12.2020r

III. Kurs prawa jazdy kat. C+E z egzaminem- dla 1 osoby

Zamówienie powinno obejmować badanie lekarskie i wydanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdu określonej kategorii .

Kurs powinien obejmować ogółem 45 godzin - 20 godzin teorii oraz 25 godzin nauki jazdy.
Wykonawca zobowiązany jest do opłacenia kosztów pierwszego egzaminu państwowego teoretycznego oraz praktycznego w wybranym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia bezzwrotnie materiały szkoleniowe tj. podręcznik adekwatny do tematyki szkolenia, notatnik formatu A4, długopis, zakreślacz, teczkę lub segregator do przechowywania dokumentów.
Każdy z uczestników powinien potwierdzić własnoręcznym podpisem odbiór materiałów szkoleniowych.
Materiały szkoleniowe, wszelkie dokumenty dotyczące realizacji szkolenia( listy obecności, dzienniki zajęć edukacyjnych, listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych, listy potwierdzające odbiór zaświadczeń) oraz sale wykładowe, w których odbywają się zajęcia powinny być oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 z dnia 4 lutego 2009 r., dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl.

Kurs powinien zostać zrealizowany do dnia 30 listopada 2012r.
Kurs powinien zostać przeprowadzony przez kadrę posiadającą kwalifikacje zawodowe , doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia.
Wykonawca zapewni w trakcie realizacji szkolenia warunki zgodne z przepisami bhp i ppoż uregulowane w przepisach odrębnych oraz multimedia i pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb kierunku szkolenia będącego przedmiotem zamówienia.
W przerwach między zajęciami edukacyjnymi ( zajęcia teoretyczne) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia oraz wykładowcy serwis kawowy ( kawa, herbata, napoje, drobne ciastka, paluszki).
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
-szczegółowe dokumentowanie poniesionych wydatków na szkolenie
dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy edukacyjne
-protokół z egzaminu, jeżeli został przeprowadzony
-rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji.
Wykonawca wydaje uczestnikom szkolenia zaświadczenie o ukończeniu kursu dla kandydatów na kierowców określonej kategorii, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawnymi.
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do wydania zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia zawierającego:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko o uczestnika szkolenia,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie
i) logo EFS i POKL wraz z tytułem projektu i informacją o współfinansowaniu projektu systemowego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wykonawca powinien przekazać uczestnikom kursu szczegółowy program szkolenia oraz harmonogram zajęć.

Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentów związanych z realizacją szkolenia do dnia 31.12.2020r

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa:
ZADANIE 5- Szkolenie zawodowe- Kurs Florystyka i bukieciarstwo- dla 4 osób

Opis:
Szkolenie powinno obejmować łącznie ok. 100 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych
Zakres tematyczny szkolenia Florystyka i bukieciarstwo powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
- Bezpieczeństwo i higiena pracy
- organizacja pracy w kwiaciarni
- rodzaje roślin - pielęgnacja, uprawa ,wykorzystanie roślin ozdobnych
- Wykonywanie dekoracji okolicznościowych ślub, komunia, pogrzeb itp.
- Narzędzia florysty - materiałoznawstwo
- Sztuka układania kwiatów w naczyniach
- Dekoracja kwiatów doniczkowych
- Dekoracje stołów

Zamawiający dopuszcza możliwość poszerzenia w./w zakresu szkolenia o inne zagadnienia.
Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia bezzwrotnie materiały szkoleniowe tj. podręcznik adekwatny do tematyki szkolenia, notatnik formatu A4, długopis, zakreślacz, teczkę lub segregator do przechowywania dokumentów oraz wyposaża uczestników szkolenia w komplet narzędzi niezbędnych do wykonywania zawodu florysty.
Każdy z uczestników powinien potwierdzić własnoręcznym podpisem odbiór materiałów szkoleniowych.
Materiały szkoleniowe , wszelkie dokumenty dotyczące realizacji szkolenia( listy obecności, dzienniki zajęć edukacyjnych, listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych, listy potwierdzające odbiór zaświadczeń) oraz sale wykładowe, w których odbywają się zajęcia powinny być oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 z dnia 4 lutego 2009 r., dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl.
Zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach 8.00 - 17.00, ale nie dłużej niż 8 godzin dziennie i powinny zostać zrealizowane do dnia 30 listopada 2012r.
Kurs powinien zostać przeprowadzony przez kadrę posiadającą kwalifikacje zawodowe , doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia.
Wykonawca zapewni w trakcie realizacji szkolenia warunki zgodne z przepisami bhp i ppoż uregulowane w przepisach odrębnych oraz sprzęt, multimedia i pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb kierunku szkolenia będącego przedmiotem zamówienia.
Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom kursu każdego dnia odbywanych zajęć jeden ciepły posiłek, składający się z zupy i dania drugiego, a w przerwach między zajęciami edukacyjnymi Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia serwis kawowy ( kawa, herbata, napoje, drobne ciastka, paluszki).
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
-szczegółowe dokumentowanie poniesionych wydatków na szkolenie
-dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy edukacyjne
-protokół z egzaminu, jeżeli został przeprowadzony
-rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji.
Zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji powinien zawierać:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko o uczestnika szkolenia,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie
i) logo EFS i POKL wraz z tytułem projektu i informacją o współfinansowaniu projektu systemowego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wykonawca powinien przekazać uczestnikom kursu szczegółowy program szkolenia oraz harmonogram zajęć.

Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentów związanych z realizacją szkolenia do dnia 31.12.2020r

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa:
ZADANIE 6- Szkolenie zawodowe- Kurs Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej- dla 1 osoby

Opis:
Szkolenie powinno obejmować łącznie ok. 60 godzin zajęć praktycznych oraz teoretycznych, na
Zakres tematyczny szkolenia zawodowego Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
Zasady obsługi klienta,
bhp w obiekcie handlowym + minimum sanitarne
skuteczna i efektywna sprzedaż:
fachowe i atrakcyjne zaprezentowanie produktu
techniki sprzedaży i zasady prowadzenia rozmów handlowych
dokumentacja handlowa
przechowywanie pieniędzy i rozpoznawanie fałszywych banknotów
obsługa metkownicy
podstawy obsługi komputerowych programów handlowych ( wystawianie faktur)
obsługa kas fiskalnych:
podstawowe pojęcia fiskalne
rodzaje płatności na kasie fiskalnej
sprzedaż na kasie fiskalnej
wystawianie paragonów fiskalnych
obrót towarami zwrotnymi
wykonywanie raportów fiskalnych
Zamawiający dopuszcza możliwość poszerzenia w./w zakresu szkolenia o inne zagadnienia. Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia bezzwrotnie materiały szkoleniowe tj. podręcznik adekwatny do tematyki szkolenia, notatnik formatu A4, długopis, zakreślacz, teczkę lub segregator do przechowywania dokumentów oraz pendrive 2 GB.
Każdy z uczestników powinien potwierdzić własnoręcznym podpisem odbiór materiałów szkoleniowych.
Materiały szkoleniowe , wszelkie dokumenty dotyczące realizacji szkolenia( listy obecności, dzienniki zajęć edukacyjnych, listy potwierdzające odbiór materiałów szkoleniowych, listy potwierdzające odbiór zaświadczeń) oraz sale wykładowe, w których odbywają się zajęcia powinny być oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 z dnia 4 lutego 2009 r., dostępnymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl.
Zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach 8.00 - 17.00, ale nie dłużej niż 8 godzin dziennie i powinny zostać zrealizowane do dnia 30 listopada 2012r.
Kurs powinien zostać przeprowadzony przez kadrę posiadającą kwalifikacje zawodowe , doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia.
Wykonawca zapewni w trakcie realizacji szkolenia warunki zgodne z przepisami bhp i ppoż uregulowane w przepisach odrębnych oraz sprzęt, multimedia i pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb kierunku szkolenia będącego przedmiotem zamówienia.
Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom kursu każdego dnia odbywanych zajęć jeden ciepły posiłek, a w przerwach między zajęciami edukacyjnymi Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia serwis kawowy ( kawa, herbata, napoje, drobne ciastka).
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
-szczegółowe dokumentowanie poniesionych wydatków na szkolenie
-dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy edukacyjne
-protokół z egzaminu, jeżeli został przeprowadzony
-rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji.
Zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji powinien zawierać:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko o uczestnika szkolenia,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie
i) logo EFS i POKL wraz z tytułem projektu i informacją o współfinansowaniu projektu systemowego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Wykonawca powinien przekazać uczestnikom kursu szczegółowy program szkolenia oraz harmonogram zajęć.
Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentów związanych z realizacją szkolenia do dnia 31.12.2020r

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa:
ZADANIE 7- Zorganizowanie dwóch wyjazdów integracyjnych poza miejsce zamieszkania- dla ok. 40 osób

Opis:
Wyjazd dwudniowy- Kazimierz Dolny- Nałęczów
Wyjazd integracyjny zorganizowany będzie dla uczestników szkoleń oraz ich najbliższego otoczenia( mąż/ żona, dzieci) w terminie 13-14 września 2012 r. ( czwartek- piątek).
Wykonawca zobowiązany jest :
zapewnić uczestnikom wyjazdu integracyjnego środka transportu z miejscowości Uchanie i z powrotem,
zapewnić uczestnikom wyjazdu integracyjnego nocleg w Kazimierzu Dolnym w dniu 13 września, w pokojach nie więcej niż trzy osobowych,
zapewnić uczestnikom wyjazdu integracyjnego wyżywienie ( 2 obiady- w pierwszym i drugim dniu, kolacja w pierwszym dniu, śniadanie w drugim dniu),
zapewnić uczestnikom wyjazdu integracyjnego atrakcji turystycznych ( w Kazimierzu Dolnym- rejs statkiem po Wiśle, zwiedzanie Baszty, zwiedzanie zabytkowych kamieniczek w rynku, w Nałęczowie- zwiedzanie Muzeum B. Prusa, Pałac Małachowskich, Pijalnia wód mineralnych i Palmiarnia) , wynajęcie przewodnika turystycznego oraz biletów wstępu na zwiedzanie,
ubezpieczyć wszystkich uczestników wyjazdu integracyjnego od następstw nieszczęśliwych wypadków
II. Wyjazd jednodniowy- Zwierzyniec
Wyjazd integracyjny zorganizowany będzie dla uczestników szkoleń oraz ich najbliższego otoczenia( mąż/ żona, dzieci) w terminie 12 października 2012 r. ( piątek).
Wykonawca zobowiązany jest
zapewnić uczestnikom wyjazdu integracyjnego środka transportu z miejscowości Uchanie i z powrotem,
zapewnić uczestnikom wyjazdu integracyjnego wyżywienie- drugie śniadanie, obiad i kolację z ogniskiem na placu piknikowym,
wynająć przewodnika do zwiedzania atrakcji turystycznych,
ubezpieczyć wszystkich uczestników wyjazdu integracyjnego od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 12/10/2012

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
853123208 (Usługi doradztwa)

Podobne przetargi

174819 / 2012-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy MiÄ…czyn - MiÄ…czyn (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przedmiotem zamówienia jest szkolenie dla uczestników projektu systemowego: Szansa na lepsze jutro - aktywizacja osób bezrobotnych z terenu Gminy Miączyn współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach POKL VII 7.1.1 przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miączynie

403654 / 2012-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju - Biłgoraj (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
usługa w zakresie organizacji szkolenia grupowego: /Język niemiecki dla średniozaawansowanych/

309736 / 2013-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Piaskach - Piaski (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie: warsztatów umiejętności rodzicielskich dla 20 osób - rodziców młodzieży uczestniczącej w PAL realizowanym przez Gminę Piaski/Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach w ramach projektu pt. Program aktywizacji zawodowej w gminie Piaski - Teraz Ja adresowany do osób bezrobotnych współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

378632 / 2014-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
organizacja i przeprowadzenie indywidualnego doradztwa psychologiczno-edukacyjnego oraz doradztwa prawnego w ramach projektu systemowego Aktywność - Twoja szansa na samodzielność współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

84098 / 2011-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Puławy (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie szkoleń/doradztwa/warsztatów realizowanych przez MOPS w Puławach w ramach projektu systemowego Aktywni-niezależni współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

244704 / 2014-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
organizacja i przeprowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego w ramach projektu systemowego Aktywność - Twoja szansa na samodzielność współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

75092 / 2014-03-06 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego

Miasto Chełm - Chełm (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Pełnienie funkcji eksperta i konsultanta wspierającego proces wspomagania szkół i przedszkoli w ramach realizacji projektu Holistyczne wsparcie placówek Miasta Chełm współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

153531 / 2013-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Poniatowa (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Organizacja i przeprowadzenie instrumentów aktywnej integracji dla beneficjentów ostatecznych projektu Efektywna Pomoc Społeczna w Gminie Poniatowa

291389 / 2011-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Poniatowa (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Organizacja i przeprowadzenie instrumentów aktywnej integracji dla beneficjentów ostatecznych projektu Efektywna Pomoc Społeczna w Gminie Poniatowa

177066 / 2012-05-29 - Inny: jednostka organizacyjna gminy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Urzędowie - Urzędów (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
1) przeprowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego oraz warsztatów aktywnego poszukiwania pracy, 2) przeprowadzenie Treningu kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych oraz indywidualnej diagnozy psychologicznej

224160 / 2010-07-26 - Inny: pomoc społeczna

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Realizacja Programu Aktywności Lokalnej pod nazwą- Od pasji do umiejętności w ramach projektu systemowego- Człowiek inwestycją w społeczeństwo- współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie