Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

107805 / 2015-07-21 - Administracja samorządowa / Powiat Krotoszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego (Krotoszyn)

Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku laboratorium na cele publiczne tj. na potrzeby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie wraz z budową windy.

Opis zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku laboratorium na cele publiczne tj. na potrzeby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie wraz z budową windy.

2) Przedmiotowy obiekt położony jest w Krotoszynie przy ul. Kobierskiej 7.
Budynek znajduje w historycznym układzie miasta Krotoszyna pod Nr 692/Wlkp./A

3) Projekt zakłada zmianę funkcji istniejącego budynku z laboratorium badania mleka, na funkcję administracyjno - usługową Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie.

4) Obecnie na terenie działki istnieje budynek o dwóch kondygnacjach naziemnych w części głównej i jednej kondygnacji naziemnej w części niższej. Budynek podpiwniczony z jednym garażem w części piwnicy z wjazdem od strony wschodniej.

5) Zamówienie obejmuje: wybudowanie budynku jednokondygnacyjnego od strony południowej, bezpośrednio przy wytyczonej nieprzekraczalnej granicy zabudowy ustalonej w warunkach zabudowy. Część rozbudowywana dostosowana jest do budynku istniejącego i stanowi strefę wejścia głównego z recepcją i główną komunikacją tj. klatka schodowa oraz winda trzyprzystankowa przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych, umożliwiająca dostęp z poziomu gruntu do parteru i piętra osobom niepełnosprawnym. W części piwnicy projektuje się poszerzenie istniejącego garażu o dodatkowe jedno stanowisko w tym rozszerzenie pochylni o jeden dodatkowy wjazd do garażu. dostawę, montaż i uruchomienie windy przystosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych, przebudowę części pomieszczeń na pomieszczenia biurowe zgodnie z wymaganiami stawianymi budynkom usługowym tj. dostosowanie ilości i wielkości toalet do liczby użytkowników, zmiany szerokości i wysokości przejść komunikacji w szczególności dróg ewakuacyjnych przygotowanie miejsc parkingowych przy ul. Kobierskiej przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych w odległości <10m od wejścia głównego. Wybudowanie rampy o nachyleniu 3% prowadzącej z poziomu gruntu do holu w nowoprojektowanej części budynku. założenie chodnika od strony południowej prowadzącego do głównego wejścia poprzez rampę o nachyleniu 5 % w celu zapewnienia komfortu użytkowania przez osoby niepełnosprawne. dostosowanie instalacji, elektrycznej, sanitarnej i c.o. do rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku. odcięcie instalacji gazowej wraz z demontażem istniejącego przyłącza po uzgodnieniu warunków wykonania robót przez Wykonawcę z zakładem PGNiG zmianę przebiegu przyłącza wodociągowego wymianę instalacji wod-kan oraz c.o. zgodnie z oddzielnym projektem technicznym instalacji sanitarnych przygotowanie terenu od strony wschodniej i zachodniej na osi głównego wejścia, przy ulicy Kobierskiej pod zagospodarowanie zielenią niską. Rozrzucenie torfu i ziemi kompostowej, wykonanie trawników dywanowych siewem przy uprawie mechanicznej z nawożeniem.

6) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: Dokumentacja projektowa, wykonawcza stanowiąca Załącznik nr 1a do niniejszej SIWZ Projekt techniczny instalacji sanitarnych stanowiący Załącznik nr 1b do niniejszej SIWZ Szczegółowa specyfikacja techniczna- stanowiąca Załącznik nr 1c do niniejszej SIWZ Przedmiar robót - stanowiące Załącznik Nr 1 d do niniejszej SIWZ

7) Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do: wykonania wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych (zagospodarowania placu budowy, utrzymania zaplecza budowy, uprzątnięcia placu budowy i przywrócenia do stanu zastanego) wszelkich uzgodnień i odbiorów z Urzędem Dozoru Technicznego i związanych z tym opłat, przygotowaniem dokumentacji rejestracyjnej dźwigu zgodnie z wymaganiami UDT i dokumentacji powykonawczej oraz wszelkich innych czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia i użytkowania przez Zamawiającego.

8) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone przez jego działania lub zaniechania i zobowiązany jest do ich naprawy na własny koszt.

9) Jeżeli w opisie przedmiotu zmówienia wskazano jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie wskazaniu temu towarzyszą wyrazy lub równoważne , co oznacza, że dopuszcza się rozwiązania nie gorsze niż opisane, spełniające wymagania techniczne, funkcjonalne, eksploatacyjne, jakościowe, co najmniej takie jak wskazane w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w tej części przedmiotu zamówienia o równoważnych parametrach technicznych, funkcjonalnych, eksploatacyjnych i jakościowych, nie gorszych niż przyjęte w dokumentacji.

10) Wymagany minimalny okres gwarancji na wykonane roboty (materiały, urządzenia i robociznę) wynosi 36 miesięcy od daty bezusterkowego odbioru końcowego.
Jednym z kryteriów oceny ofert jest okres na jaki Wykonawca wydłuży gwarancję. Dokładny okres gwarancji określony zostanie po wyborze oferty przedstawiającej najkorzystniejszy bilans kryteriów oceny ofert tj. ceny oraz wydłużenie gwarancji

11) W okresie gwarancji, w przypadku uszkodzeniu lub zatrzymaniu się windy, uniemożliwiającym jej opuszczenie przez pasażerów, Wykonawca musi bezzwłocznie, ale nie później niż w ciągu 60 minut od momentu zawiadomienia o wystąpieniu awarii windy zapewnić możliwość opuszczenia windy przez jej pasażerów (usługa w okresie gwarancji wykonywana będzie bezpłatnie). W związku z powyższym, winda winna być wyposażona w system bezprzewodowej łączności, informujący wykonawcę o wystąpieniu awarii. Koszty związane z łącznością bezprzewodową ponosi wykonawca przez cały okres gwarancji.

12) Zamawiający wymaga w okresie gwarancji świadczenia przez Wykonawcę bezpłatnych usług konserwacji windy zgodnie z zakresem przeglądów konserwacyjnych określonych przez producenta, dokumentacją techniczno-ruchową, instrukcją konserwacji, ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz.U. z 2013 r. poz. 963 ze zmianami), Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 października 2003 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji niektórych urządzeń transportu bliskiego (Dz.U. z 2003 r. Nr 193, poz. 1890)

13) Wykonanie zamówienia:
a) Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów i urządzeń pierwszej jakości o najnowszych rozwiązaniach technologicznych gwarantujących odpowiednią jakość wykonania zamówienia.
b) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości, karty gwarancyjne, dokumentację techniczną dźwigu i inne dokumenty świadczące o prawidłowym wykonaniu przedmiotu zamówienia).
c) Wraz ze zgłoszeniem zakończenia robót, Wykonawca złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty związane z wykonanym przedmiotem zamówienia m.in.: instrukcje (w języku polskim) użytkowania, obsługi i eksploatacji zamontowanych urządzeń, dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń, protokoły z badania materiałów i urządzeń, dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia, inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania, dokument wskazujący dane kontaktowe (adresy, nr telefonu, e-mail) osoby/podmiotu, który należy wezwać w przypadku awarii windy i potrzeby natychmiastowej ewakuacji uwięzionych pasażerów.

14) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonanych robót, bezpieczeństwo wszelkich czynności na terenie budowy, metody użyte przy budowie oraz za ich zgodność ze SST i poleceniami Inspektora nadzoru.

15) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją, wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż. oraz poleceniami inspektora ze strony Zamawiającego.

16) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskiej Normy i PN EN oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.

17) Prace obejmujące realizację przedmiotu zamówienia winny być prowadzone w sposób jak najmniej uciążliwy dla otoczenia z uwzględnieniem godzin ciszy nocnej.

18) Zamawiający dopuszcza częściowy odbiór prac oraz częściowe fakturowanie wykonanych prac. Podstawę do wystawienia faktury stanowi pozytywny protokół częściowego lub końcowego odbioru prac potwierdzony przez upoważnionego przedstawiciela stron (inspektora nadzoru, kierownika budowy).

Prace wyłączone z dokumentacji projektowej, które nie będą wykonywane w ramach realizacji przedmiotu zamówienia: wykonanie przyłącza gazowego przesunięcie oraz przeniesienie istniejącej szafki gazowej ze ściany południowej na wschodnią wykonanie termomodernizacji związanej z ociepleniem budynku oraz wymianą okien zakup oraz montaż lady w recepcji

Zamawiający ma zapewnione środki finansowe ujęte w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym w następującej wysokości: 495.000,00 - rok 2015 300.000,00 tysięcy złotych - rok 2016

Zamawiający przewiduje częściowy odbiór prac i częściowe fakturowanie na zasadach uzgodnionych przez inspektora nadzoru i Wykonawcę (określonych w umowie) z zastrzeżeniem, iż w roku 2015 zafakturowana może być jedynie kwota do 495.000,00 zł brutto.
Prace na pozostałą wartość (zgodnie z przedłożoną ofertą) płacone będą w roku 2016 przy możliwości zastosowania częściowych odbiorów i częściowego fakturowania.
Najpóźniej w dniu zawarcia umowy, wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, dostarczy zamawiającemu podpisany egzemplarz kosztorysu ofertowego uwzględniający zakres prac zgodny z dokumentacją projektową, wykonawczą, STWiOR na ogólną wartość jak w złożonej ofercie.
Żądanie dostarczenia kosztorysu ofertowego, wynika z faktu starania się Zamawiającego o dofinansowanie zadania z PFRON. Zgodnie z wytycznymi PFRON na etapie rozliczenia przekazanych środków finansowych niezbędne jest posiadania kosztorysów ofertowych.
Wykonawca jest zobowiązany do opracowania i dostarczenia Zamawiającemu harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji umowy, zwanego dalej harmonogramem w terminie 3 dni, od dnia zawarcia umowy, jak również jego aktualizacji stosownie do stanu zaawansowania prac.

W ciągu 3 dni od podpisania umowy, wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia budowy na cały okres jej trwania. Ubezpieczeniem należy objąć wszelkie nieprzewidziane zdarzenia losowe, odpowiedzialność cywilną oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z realizacją przedmiotu umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu odpowiedni dowód zawarcia umowy ubezpieczenia (z potwierdzeniem opłacenia składaki na cały okres trwania budowy), najpóźniej w dniu przekazania placu budowy. Wartość umowy ubezpieczenia winna być nie mniejsza niż wartość złożonej oferty.

Istnieje możliwość dokonania wizji lokalnej obiektu po uzgodnieniu telefonicznym Kazimierz Serek tel. 62 725-42-56 w. 335

Podwykonawstwo
1.) Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia dotyczącego obowiązku osobistego wykonania kluczowych części zamówienia przez Wykonawcę
2.) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczyła będzie podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się , na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych w SIWZ, wykonawca zobowiązany będzie wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny wykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia
3.) Zamawiający we wzorze umowy określił wymagania dotyczące umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, których niespełnienie spowoduje zgłoszenie przez zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu
4.) Zamawiający we wzorze umowy określił informacje o umowach o podwykonawstwo, których przedmiotem są dostawy lub usługi, które podlegają obowiązkowi przedkładania zamawiającemu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 107805

Data publikacji: 2015-07-21

Nazwa:
Powiat Krotoszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego

Ulica: ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Krotoszyn

Kod pocztowy: 63-700

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 062 7254256

Numer faxu: 062 7253423

Regon: 25085475400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku laboratorium na cele publiczne tj. na potrzeby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie wraz z budową windy.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku laboratorium na cele publiczne tj. na potrzeby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie wraz z budową windy.

2) Przedmiotowy obiekt położony jest w Krotoszynie przy ul. Kobierskiej 7.
Budynek znajduje w historycznym układzie miasta Krotoszyna pod Nr 692/Wlkp./A

3) Projekt zakłada zmianę funkcji istniejącego budynku z laboratorium badania mleka, na funkcję administracyjno - usługową Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie.

4) Obecnie na terenie działki istnieje budynek o dwóch kondygnacjach naziemnych w części głównej i jednej kondygnacji naziemnej w części niższej. Budynek podpiwniczony z jednym garażem w części piwnicy z wjazdem od strony wschodniej.

5) Zamówienie obejmuje: wybudowanie budynku jednokondygnacyjnego od strony południowej, bezpośrednio przy wytyczonej nieprzekraczalnej granicy zabudowy ustalonej w warunkach zabudowy. Część rozbudowywana dostosowana jest do budynku istniejącego i stanowi strefę wejścia głównego z recepcją i główną komunikacją tj. klatka schodowa oraz winda trzyprzystankowa przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych, umożliwiająca dostęp z poziomu gruntu do parteru i piętra osobom niepełnosprawnym. W części piwnicy projektuje się poszerzenie istniejącego garażu o dodatkowe jedno stanowisko w tym rozszerzenie pochylni o jeden dodatkowy wjazd do garażu. dostawę, montaż i uruchomienie windy przystosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych, przebudowę części pomieszczeń na pomieszczenia biurowe zgodnie z wymaganiami stawianymi budynkom usługowym tj. dostosowanie ilości i wielkości toalet do liczby użytkowników, zmiany szerokości i wysokości przejść komunikacji w szczególności dróg ewakuacyjnych przygotowanie miejsc parkingowych przy ul. Kobierskiej przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych w odległości <10m od wejścia głównego. Wybudowanie rampy o nachyleniu 3% prowadzącej z poziomu gruntu do holu w nowoprojektowanej części budynku. założenie chodnika od strony południowej prowadzącego do głównego wejścia poprzez rampę o nachyleniu 5 % w celu zapewnienia komfortu użytkowania przez osoby niepełnosprawne. dostosowanie instalacji, elektrycznej, sanitarnej i c.o. do rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku. odcięcie instalacji gazowej wraz z demontażem istniejącego przyłącza po uzgodnieniu warunków wykonania robót przez Wykonawcę z zakładem PGNiG zmianę przebiegu przyłącza wodociągowego wymianę instalacji wod-kan oraz c.o. zgodnie z oddzielnym projektem technicznym instalacji sanitarnych przygotowanie terenu od strony wschodniej i zachodniej na osi głównego wejścia, przy ulicy Kobierskiej pod zagospodarowanie zielenią niską. Rozrzucenie torfu i ziemi kompostowej, wykonanie trawników dywanowych siewem przy uprawie mechanicznej z nawożeniem.

6) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: Dokumentacja projektowa, wykonawcza stanowiąca Załącznik nr 1a do niniejszej SIWZ Projekt techniczny instalacji sanitarnych stanowiący Załącznik nr 1b do niniejszej SIWZ Szczegółowa specyfikacja techniczna- stanowiąca Załącznik nr 1c do niniejszej SIWZ Przedmiar robót - stanowiące Załącznik Nr 1 d do niniejszej SIWZ

7) Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do: wykonania wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych (zagospodarowania placu budowy, utrzymania zaplecza budowy, uprzątnięcia placu budowy i przywrócenia do stanu zastanego) wszelkich uzgodnień i odbiorów z Urzędem Dozoru Technicznego i związanych z tym opłat, przygotowaniem dokumentacji rejestracyjnej dźwigu zgodnie z wymaganiami UDT i dokumentacji powykonawczej oraz wszelkich innych czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia i użytkowania przez Zamawiającego.

8) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone przez jego działania lub zaniechania i zobowiązany jest do ich naprawy na własny koszt.

9) Jeżeli w opisie przedmiotu zmówienia wskazano jakikolwiek znak towarowy, patent czy pochodzenie wskazaniu temu towarzyszą wyrazy lub równoważne , co oznacza, że dopuszcza się rozwiązania nie gorsze niż opisane, spełniające wymagania techniczne, funkcjonalne, eksploatacyjne, jakościowe, co najmniej takie jak wskazane w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w tej części przedmiotu zamówienia o równoważnych parametrach technicznych, funkcjonalnych, eksploatacyjnych i jakościowych, nie gorszych niż przyjęte w dokumentacji.

10) Wymagany minimalny okres gwarancji na wykonane roboty (materiały, urządzenia i robociznę) wynosi 36 miesięcy od daty bezusterkowego odbioru końcowego.
Jednym z kryteriów oceny ofert jest okres na jaki Wykonawca wydłuży gwarancję. Dokładny okres gwarancji określony zostanie po wyborze oferty przedstawiającej najkorzystniejszy bilans kryteriów oceny ofert tj. ceny oraz wydłużenie gwarancji

11) W okresie gwarancji, w przypadku uszkodzeniu lub zatrzymaniu się windy, uniemożliwiającym jej opuszczenie przez pasażerów, Wykonawca musi bezzwłocznie, ale nie później niż w ciągu 60 minut od momentu zawiadomienia o wystąpieniu awarii windy zapewnić możliwość opuszczenia windy przez jej pasażerów (usługa w okresie gwarancji wykonywana będzie bezpłatnie). W związku z powyższym, winda winna być wyposażona w system bezprzewodowej łączności, informujący wykonawcę o wystąpieniu awarii. Koszty związane z łącznością bezprzewodową ponosi wykonawca przez cały okres gwarancji.

12) Zamawiający wymaga w okresie gwarancji świadczenia przez Wykonawcę bezpłatnych usług konserwacji windy zgodnie z zakresem przeglądów konserwacyjnych określonych przez producenta, dokumentacją techniczno-ruchową, instrukcją konserwacji, ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz.U. z 2013 r. poz. 963 ze zmianami), Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 października 2003 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji niektórych urządzeń transportu bliskiego (Dz.U. z 2003 r. Nr 193, poz. 1890)

13) Wykonanie zamówienia:
a) Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów i urządzeń pierwszej jakości o najnowszych rozwiązaniach technologicznych gwarantujących odpowiednią jakość wykonania zamówienia.
b) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości, karty gwarancyjne, dokumentację techniczną dźwigu i inne dokumenty świadczące o prawidłowym wykonaniu przedmiotu zamówienia).
c) Wraz ze zgłoszeniem zakończenia robót, Wykonawca złoży w formie trwale spiętej wszelkie dokumenty związane z wykonanym przedmiotem zamówienia m.in.: instrukcje (w języku polskim) użytkowania, obsługi i eksploatacji zamontowanych urządzeń, dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń, protokoły z badania materiałów i urządzeń, dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia, inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania, dokument wskazujący dane kontaktowe (adresy, nr telefonu, e-mail) osoby/podmiotu, który należy wezwać w przypadku awarii windy i potrzeby natychmiastowej ewakuacji uwięzionych pasażerów.

14) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość wykonanych robót, bezpieczeństwo wszelkich czynności na terenie budowy, metody użyte przy budowie oraz za ich zgodność ze SST i poleceniami Inspektora nadzoru.

15) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją, wytycznymi określonymi w SIWZ, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż. oraz poleceniami inspektora ze strony Zamawiającego.

16) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskiej Normy i PN EN oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.

17) Prace obejmujące realizację przedmiotu zamówienia winny być prowadzone w sposób jak najmniej uciążliwy dla otoczenia z uwzględnieniem godzin ciszy nocnej.

18) Zamawiający dopuszcza częściowy odbiór prac oraz częściowe fakturowanie wykonanych prac. Podstawę do wystawienia faktury stanowi pozytywny protokół częściowego lub końcowego odbioru prac potwierdzony przez upoważnionego przedstawiciela stron (inspektora nadzoru, kierownika budowy).

Prace wyłączone z dokumentacji projektowej, które nie będą wykonywane w ramach realizacji przedmiotu zamówienia: wykonanie przyłącza gazowego przesunięcie oraz przeniesienie istniejącej szafki gazowej ze ściany południowej na wschodnią wykonanie termomodernizacji związanej z ociepleniem budynku oraz wymianą okien zakup oraz montaż lady w recepcji

Zamawiający ma zapewnione środki finansowe ujęte w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym w następującej wysokości: 495.000,00 - rok 2015 300.000,00 tysięcy złotych - rok 2016

Zamawiający przewiduje częściowy odbiór prac i częściowe fakturowanie na zasadach uzgodnionych przez inspektora nadzoru i Wykonawcę (określonych w umowie) z zastrzeżeniem, iż w roku 2015 zafakturowana może być jedynie kwota do 495.000,00 zł brutto.
Prace na pozostałą wartość (zgodnie z przedłożoną ofertą) płacone będą w roku 2016 przy możliwości zastosowania częściowych odbiorów i częściowego fakturowania.
Najpóźniej w dniu zawarcia umowy, wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, dostarczy zamawiającemu podpisany egzemplarz kosztorysu ofertowego uwzględniający zakres prac zgodny z dokumentacją projektową, wykonawczą, STWiOR na ogólną wartość jak w złożonej ofercie.
Żądanie dostarczenia kosztorysu ofertowego, wynika z faktu starania się Zamawiającego o dofinansowanie zadania z PFRON. Zgodnie z wytycznymi PFRON na etapie rozliczenia przekazanych środków finansowych niezbędne jest posiadania kosztorysów ofertowych.
Wykonawca jest zobowiązany do opracowania i dostarczenia Zamawiającemu harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji umowy, zwanego dalej harmonogramem w terminie 3 dni, od dnia zawarcia umowy, jak również jego aktualizacji stosownie do stanu zaawansowania prac.

W ciągu 3 dni od podpisania umowy, wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia budowy na cały okres jej trwania. Ubezpieczeniem należy objąć wszelkie nieprzewidziane zdarzenia losowe, odpowiedzialność cywilną oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z realizacją przedmiotu umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu odpowiedni dowód zawarcia umowy ubezpieczenia (z potwierdzeniem opłacenia składaki na cały okres trwania budowy), najpóźniej w dniu przekazania placu budowy. Wartość umowy ubezpieczenia winna być nie mniejsza niż wartość złożonej oferty.

Istnieje możliwość dokonania wizji lokalnej obiektu po uzgodnieniu telefonicznym Kazimierz Serek tel. 62 725-42-56 w. 335

Podwykonawstwo
1.) Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia dotyczącego obowiązku osobistego wykonania kluczowych części zamówienia przez Wykonawcę
2.) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczyła będzie podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się , na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych w SIWZ, wykonawca zobowiązany będzie wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny wykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia
3.) Zamawiający we wzorze umowy określił wymagania dotyczące umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, których niespełnienie spowoduje zgłoszenie przez zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu
4.) Zamawiający we wzorze umowy określił informacje o umowach o podwykonawstwo, których przedmiotem są dostawy lub usługi, które podlegają obowiązkowi przedkładania zamawiającemu.

Kody CPV:
452152205 (Roboty budowlane w zakresie budowy innych obiektów budowlanych niż ośrodki pobytowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/04/2016

Informacja na temat wadium:
20.000,00 zł (słownie:dwadzieścia tysięcy złotych 00/100)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełniania warunku dokonana zostanie na podstawie złożonego oświadczenia na zasadzie spełnia-nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie lub przebudowie lub zmianie sposobu użytkowania budynku o wartości brutto min. 500.000,00 zł z podaniem rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Dowodami, o których mowa powyżej są:
poświadczenie
inne dokumenty- jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnych charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej. Dokumenty te muszą zawierać przyczyny, z powodu których, wykonawca nie ma możliwości uzyskania poświadczenia
W przypadku gdy wykonawca wskazuje w wykazie roboty budowlane wykonane na rzecz zamawiającego, nie ma obowiązku przedkładania ww. dowodów.

Potencjał techniczny:
Ocena spełniania warunku dokonana zostanie na podstawie złożonego oświadczenia na zasadzie spełnia-nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena spełniania warunku dotyczącego dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, zostanie dokonana na podstawie wykazu osób przewidzianych do realizacji zamówienia. Warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca przedłoży wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, z informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Wykaz powinien potwierdzać dysponowanie:
min. jedną osobą, która pełnić będzie funkcje kierownika budowy posiadającą uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w specjalności konstrukcyjno - budowlanej.
min. jedną osobą, która pełnić będzie funkcje kierownika budowy posiadającą uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w zakresie instalacji sanitarnych obejmujących instalacje wodociągowe, kanalizacyjne i cieplne.

Do przedmiotowego wykazu należy dołączyć oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, o których mowa powyżej.

W przypadku składania oferty przez wykonawców zagranicznych dopuszcza się kwalifikacje równoważne do wymaganych uprawnień, uzyskane w innych państwach na zasadach określonych w ustawie z dnia 18.03.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394)
Osoby spoza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej muszą się legitymować decyzją o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub decyzją o prawie do świadczenia usług transgranicznych, wydanymi przez właściwe rady izby inżynierów, albo udokumentować, że zdały egzamin na uprawnienia budowlane przed właściwą Izbą. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego zakres uprawnień budowlanych kierownika budowy i kierowników robót branżowych powinien pozwalać na prowadzenie robót w zakresie przewidzianym w dokumentacji projektowej

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełniania warunku dokonana zostanie na podstawie złożonego oświadczenia na zasadzie spełnia-nie spełnia

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty: Wypełniony formularz ofertowy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy:
1) Obniżenie wynagrodzenia - W przypadkach określonych w § 5 ust. 1 i 2 umowy, tj. w przypadku zmniejszenia zakresu robót, wykonania robót zamiennych.
2) Dopuszcza się zmianę osoby (kierownika budowy) przeznaczonej do realizacji zamówienia przez Wykonawcę. W takim przypadku, Wykonawca do realizacji przedmiotu zamówienia zapewnia osoby posiadające kwalifikacje, uprawnienia nie mniejsze niż określone w warunkach udziału w postępowaniu, na co przedłoży stosowne dokumenty.
3) Dopuszcza się zmianę inspektora nadzoru.
4) Zmianę podwykonawców i dalszych podwykonawców, na zasoby których Wykonawca powoływał się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany podwykonawców i dalszych podwykonawców, pod warunkiem wykazania zamawiającemu, iż proponowany inny wykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia
5) Przedłużenia terminu wykonania przedmiotu zamówienia z przyczyn nie wynikających ze zwłoki Wykonawcy w szczególności:
a) razie zaistnienia zdarzeń o charakterze działania siły wyższej, przez która strony rozumieją m.in. klęski żywiołowe, stan wyjątkowy, działania terrorystyczne, strajk, inne zdarzenia mające charakter siły wyższej; o czas trwania siły wyższej
b) w razie udzielenia zamówienia dodatkowego, zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, o okres wykonywania zamówienia dodatkowego.
c) gdy wystąpią opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organy administracji państwowej, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność.
d) wystąpienia warunków geologicznych, geotechnicznych lub hydrologicznych odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej, rozpoznania terenu w zakresie znalezisk archeologicznych, występowania niewybuchów lub niewypałów, które mogą skutkować w świetle dotychczasowych założeń nieterminowym wykonaniem prac.
e) wystąpienia warunków terenu budowy odbiegających w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej, w szczególności napotkania na niezinwentaryzowane lub blednie zinwentaryzowane sieci, instalacje .
6) Przedłużenia terminu wykonania przedmiotu zamówienia z powodu wystąpienia okoliczności, za które odpowiada Zamawiający, w szczególności, które będą następstwem nieterminowego przekazania placu budowy, konieczności dokonania zmian w dokumentacji projektowej

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Wydłużenie gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 5

Data składania wniosków, ofert: 10/08/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Krotoszynie
ul. 56 Pułku piechoty Wlkp. 10
63-700 Krotoszyn
pok. 25

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

38409 / 2015-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krotoszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 452152205 (Roboty budowlane w zakresie budowy innych obiektów budowlanych niż ośrodki pobytowe)
Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku laboratorium na cele publiczne tj. na potrzeby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie wraz z budową windy.

188997 / 2014-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna - WÄ…growiec (wielkopolskie)
CPV: 452152205 (Roboty budowlane w zakresie budowy innych obiektów budowlanych niż ośrodki pobytowe)
Likwidacja barier w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania - budowa windy w budynku użyteczności publicznej przy ul. Wierzbowej nr 1 w Wągrowcu

337668 / 2014-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna - WÄ…growiec (wielkopolskie)
CPV: 452152205 (Roboty budowlane w zakresie budowy innych obiektów budowlanych niż ośrodki pobytowe)
Likwidacja barier w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania - budowa windy w budynku użyteczności publicznej przy ul. Wierzbowej nr 1 w Wągrowcu