197731 / 2011-07-20 - Administracja samorządowa / Powiat Tarnogórski (Tarnowskie Góry)
Zakup oprogramowania
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup oprogramowania dla Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach wraz z instrukcją obsługi.
2. Zakres zamówienia określa formularz ofertowy, stanowiący załącznik
nr 1 będący częścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ).
3. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia, wdrożenia, uruchomienia, konfiguracji, korelacji przedmiotu zamówienia z istniejącą bazą danych Oracle pracującą w komórce organizacyjnej Geodeta Powiatowy dla Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5, Sienkiewicza 16 i Mickiewicza 41.
4. Koszty dostawy, instalacji, zakupu i korelacji wszelkich elementów włącznie z wymienionym w załączniku nr. 1 oprogramowaniem niezbędnym do prawidłowej pracy przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca.
5. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia w terminie do 30.11.2011 r.
6. Przedmiot zamówienia obejmuje:
Baza danych, Aplikacja Internetowa oraz wszystkie programy i skrypty związane
z projektem nazywane są w tym dokumencie skrótem SBDoŚ (System Badania Danych o Środowisku).
Cechy systemu:
6.1. SBDoŚ ma służyć do publikacji odpowiednio przygotowanych danych przestrzennych w Internecie umożliwiać działanie w przeglądarce internetowej zarówno po protokole HTTP, jak i HTTPS, musi być dostępny poprzez przeglądarkę WWW (MS Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome itp.) w środowisku interfejsu wyświetlania mapy opartego na stronach HTML
6.2. SBDoŚ musi wyświetlać mapę powiatu na podstawie importu/exportu
z danych EGiB komórki organizacyjnej Geodeta Powiatowy w Starostwie Powiatowym Tarnowskie Góry, natomiast dane pochodzące z wyników badań na osobnej warstwie lub warstwach.
6.3. Wyniki badań muszą być zapisywane w bazie danych SBDoŚ.
6.4. SBDoŚ musi mieć możliwość prezentacji danych GIS wektorowych i rastrowych, zdjęć, wykresów, opisów tekstowych, plików wideo bezpośrednio w przeglądarce internetowej wykorzystując system warstw.
6.5. SBDoŚ będzie wyposażony w stopkę zaprojektowaną przez Zamawiającego i przekazaną wykonawcy do realizacji.
6.6. SBDoŚ musi czerpać dane bezpośrednio z bazy danych SBDoŚ i powinien być aktualizowany według określonych kryteriów lub na żądanie administratora.
6.7. Użytkownikami SBDoŚ będą wszyscy użytkownicy Internetu oraz użytkownicy zaawansowani. Użytkownicy zaawansowani będą posiadali prawo edycji danych, importu danych itp. Użytkownikami zaawansowanymi będą pracownicy Starostwa Powiatowego.
6.8. SBDoŚ musi umożliwiać przeglądanie danych jednocześnie nieograniczonej liczbie użytkowników.
6.9. Użytkowanie SBDoŚ nie może nakładać na użytkownika konieczności pobierania i instalacji dodatkowego płatnego oprogramowania.
6.10. SBDoŚ musi być klientem WMS oraz WFS/WFS-T (zamawiający dopuszcza możliwość dostępu i edycji danych za pomocą aplikacji desktop) i pracować w oparciu o powszechne standardy wymiany danych GIS.
6.11. SBDoŚ musi wykorzystywać technologie gwarantujące stabilny i długofalowy rozwój.
6.12. SBDoŚ musi być wyposażony w system pomocy dotyczący obsługi dostępny bezpośrednio z samej aplikacji internetowej SBDoŚ.
6.13. SBDoŚ powinien charakteryzować się modularną budową umożliwiającą rozszerzenie o komponenty dodatkowe.
6.14. SBDoŚ musi być wyposażony w panel zarządzający treścią (CMS zgodnie
z poniższym opisem) dla użytkowników zaawansowanych dostępny również poprzez przeglądarkę internetową, a pozwalający głównie:
- umożliwiać zarządzanie grupami użytkowników i użytkownikami (dodawanie i usuwanie użytkowników, zmianę haseł, uprawnień itp. bez znajomości języka programowania),
- edycję danych, tworzenie nowych danych, modyfikację stylów wyświetlania warstw tematycznych umieszczonych w serwisie, umożliwiać Zamawiającemu dowolne definiowanie przedziału czasowego wyświetlania informacji (automatyczny mechanizm publikuje i kończy publikację w serwisie wg zadanych parametrów czasowych), import danych (wyników pomiarów) z dostarczanych plików - bez znajomości języka skryptowego i programowania,
- logowania do panelu zarządzającego poprzez login i hasło.
6.15. SBDoŚ powinien zapewniać import oraz poprawną interpretację co najmniej następujących formatów danych:
- dane przestrzenne (mapowe), o charakterze wektorowym co najmniej w formatach SHP (Shapefile), rastrowym/gridowym co najmniej w formacie GeoTIFF oraz gridowym co najmniej w formacie ASCII GRID,
- dane opisowe (tekstowe), o uporządkowanej strukturze w postaci tabel co najmniej w formatach CSV w celu tworzenia nowych warstw przestrzennych,
- dane w postaci plików zapisanych w formacie SWDE,
- dane multimedialne, do których można zaliczyć obrazy (zdjęcia, rysunki, schematy, mapy poglądowe, inne), pliki wideo, pliki tekstowe itp.
6.16. SBDoŚ powinien zapewniać przechowywanie danych historycznych
z punktów pomiarowych przez cały okres funkcjonowania SBDoŚ wraz z ich przeglądaniem.
6.17. SBDoŚ powinien umożliwiać zapis w bazie danych SBDoŚ w sposób usystematyzowany zgodny z przyjętymi standardami, natomiast dane multimedialne itp. w postaci plików zewnętrznych o określonej lokalizacji.
6.18. Aktualizacja systemu powinna odbywać się w sposób nie odczuwalny dla użytkowników końcowych.
6.19. SBDoŚ ma umożliwiać pracę w systemie zwirtualizowanym wysokiej dostępności (High Availability) i nie może być ograniczony ilościowo na ilość współbieżnie działających instancji.
6.20. Licencja SBDoŚ nie może być ograniczona czasowo.
6.21. Funkcjonalność systemu SBDoŚ:
- Wizualizacja tematyczna ze względu na atrybuty oraz zawartość bazy danych.
- Tworzenie automatycznych przejść kolorów, wielkości, grubości w wizualizacjach tematycznych, zwłaszcza dotyczących prezentowanych wyników badań,
- Automatyczne tworzenie etykiet obiektów według zadanych kryteriów wraz z wyborem stylu graficznego (czcionka, kolor) i tworzenie etykiet wielokolumnowych.
6.22. Baza danych SBDoŚ
a) SBDoŚ musi funkcjonować na nowym serwerze bazodanowo-aplikacyjnym, który będzie oparty na relacyjnej bazie danych Oracle Express lub równoważnej.
b) Wykonawca przygotuje import danych EGiB komórki organizacyjnej Geodeta Powiatowy w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach gromadzonych na serwerze Oracle do bazy danych SBDoŚ za pośrednictwem formatu SWDE, a dane muszą być uzupełniane w zdefiniowanych czasookresach i wykonawca SBDoŚ powinien przygotować oprogramowanie do eksportu i importu tych danych.
c) Zamawiający musi mieć możliwość zmiany czasu i częstotliwości wykonywanych importów o których mowa w punkcie 2 oraz uruchamiania ich manualnie.
d) Baza danych SBDoŚ będzie przechowywała dane EGiB pochodzące z importu o którym mowa w punkcie 2 oraz dane pochodzące z wyników badań Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa a wprowadzane ręcznie lub ładowane z dostarczanych plików stanowiących (przykładowe dane) załączniki nr 7 do SIWZ.
6.23. Silnik graficzny aplikacji SBDoŚ
a) Jako silnik graficzny aplikacji musi być wykorzystane oprogramowanie ArcIMS, Oracle MapViewer lub równoważne który będzie umożliwiało zarządzanie i dystrybucję danych przestrzennych.
6.24. Interfejs aplikacji internetowej SBDoŚ:
Wymagana funkcjonalność SBDoŚ:
- Opcje zbliżania i oddalania mapy w tym poprzez wprowadzenie skali, suwak, możliwość zbliżenia do zaznaczonego prostokąta.
- Opcja przesuwania mapy. Wyszukiwanie obiektów z użyciem interaktywnych list zbliż do - zapewniające m.in. wyszukiwanie obiektów zawierających wpisywana frazę; wybór z listy rozwijalnej lub wpisywanie frazy odbywa się w tym samym polu formularza.
- Włączanie/wyłączanie warstw poprzez legendę lub listę warstw.
- Drukowanie z użyciem przygotowanego szablonu, wydruk winien zawierać adres strony internetowej projektu w formie znaku wodnego.
- Interaktywna miniatura mapy pokazująca zakres aktualnego widoku mapy, pozwalająca na nawigację na obszarze powiatu.
- Prezentacja danych opisowych i zdjęć obiektów w postaci okienek pojawiających się po najechaniu kursorem na obiekt.
- Prezentowanie szczegółowych opisów obiektów w postaci specjalnych formularzy (kart) wywoływanych po kliknięciu w obiekt.
- Pomiar odległości na mapie.
- Pomiar powierzchni.
- Narzędzie cofania/ponawiania widoków mapy.
- Wybór aktualnie wizualizowanych składników środowiska (np. gleby, powietrze, wody) oraz wybranej cechy.
- Idź do punktu - funkcja pozwalająca wskazać na mapie punkt o określonych współrzędnych geograficznych.
- Moduł analizy danych historycznych i ich prezentacji w postaci wykresów
i raportów w zadanym okresie czasu.
- Widok szablonu oparty o załączniki i uzgodniony z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa.
6.25. Administracja systemem SBDoŚ:
Dysponowanie narzędziami administracyjnymi pozwalającymi przynajmniej na:
a) Możliwość zasilania bazy danych SBDoŚ nowymi danymi GIS.
b) Tworzenie nowych warstw zdefiniowanych przez administratora systemu
i zasilania ich nowymi danymi.
c) Możliwość wymiany baneru, stopki z poziomu panelu administracyjnego.
d) Możliwość edycji menu wielopoziomowego z poziomu panelu administracyjnego.
e) Możliwość wyświetlania komunikatu na SBDoŚ np. (aktualizacja serwisu, prace serwisowe - przepraszamy itp.).
f) Możliwość ustawiania ogólnej symbolizacji warstw informacyjnych i etykiet wyświetlanych w SBDoŚ
g) System musi umożliwiać zarządzanie administratorowi poprzez graficzny interfejs (bez konieczności wydawania poleceń przez linię komend).
h) Serwer SBDoŚ musi gromadzić dane statystyczne dotyczące odwiedzin
z możliwością wyświetlenia ich na stronie internetowej z podziałem dziennym, miesięcznym i rocznym. Strona ze statystykami ma być dostępna tylko dla administratora systemu.
6.26. Bezpieczeństwo systemu
a) Bezpieczeństwo SBDoŚ musi opierać się na następujących zasadach:
- Poufność (system musi posiadać narzędzia zapobiegające przedostaniu się informacji w niepowołane ręce)
- Integralność (System musi posiadać mechanizm gwarantujący, że kluczowe dane nie zostaną zmodyfikowane przez nieautoryzowanego użytkownika)
- Dostępność (System musi zapewniać nieprzerwany dostęp do zasobów lub informacji, który będzie oparty na autoryzowanym dostępie do tych danych)
- System musi pozwalać na wykorzystywanie protokołów szyfrowanej transmisji danych we wszystkich połączeniach pomiędzy komponentami systemu.
6.27. Uwagi końcowe
a) Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa przekaże materiały będące aktualnie w posiadaniu tj. fotografie, herb powiatu, tekst stopki, i inne treści niezbędne do funkcjonowania portalu (m.in. politykę prywatności), dane badania wód powierzchniowych, powietrza i gleby, lokalny monitoring, sprawozdania, raporty, plany, programy dotyczące ochrony środowiska na dzień podpisania umowy.
b) Wykonawca przed przystąpieniem do prac związanych z SBDoŚ zobowiązany jest do uzgodnienia wszystkich szczegółów z Zamawiającym.
c) Wykonawca opracuje i przekaże Zamawiającemu szczegółową dokumentację dotyczącą funkcjonowania i zarządzania SBDoŚ w wersji papierowej i elektronicznej.
7. Z czynności odbioru zostanie sporządzony protokół. Odbiór nastąpi w siedzibie Zamawiającego w obecności przedstawiciela Wykonawcy i będzie polegał na analizie technicznej i wizualnej (optycznej) przedmiotu zamówienia tj. pracownika Wydziału Organizacyjnego, referatu ds. Informatyzacji, pracownika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, pracownika wydziału Strategii i Funduszy Zewnętrznych, pracownika komórki organizacyjnej Geodety Powiatowego.
8. W przypadku stwierdzenia wad lub usterek podczas odbioru przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązuje się usunąć wady lub usterki w terminie do 14 dni od daty sporządzenia protokołu odbioru.
9. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
10. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić w terminie 7 dni od daty podpisania umowy w formie tabelarycznej projekt zapisów faktury na adres email ochrona_srodowiska@tarnogorski.pl.
11. Zamówienie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, priorytet 5 Środowisko, działanie 5.4 Zarządzanie środowiskiem.
12. Finansowanie istotnych postanowień umowy będzie realizowane
z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.
13. Wykonawca wystawi fakturę po podpisaniu bezusterkowego protokołu odbioru.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 197731
Data publikacji: 2011-07-20
Nazwa: Powiat Tarnogórski
Ulica: ul. Karłuszowiec 5
Numer domu: 5
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Kod pocztowy: 42-600
Województwo / kraj: śląskie
Numer telefonu: 032 3813786
Numer faxu: 032 3813727
Adres strony internetowej: www.powiat.tarnogorski.pl
Regon: 27628546000000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Zakup oprogramowania
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup oprogramowania dla Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach wraz z instrukcją obsługi.
2. Zakres zamówienia określa formularz ofertowy, stanowiący załącznik
nr 1 będący częścią specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ).
3. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia, wdrożenia, uruchomienia, konfiguracji, korelacji przedmiotu zamówienia z istniejącą bazą danych Oracle pracującą w komórce organizacyjnej Geodeta Powiatowy dla Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5, Sienkiewicza 16 i Mickiewicza 41.
4. Koszty dostawy, instalacji, zakupu i korelacji wszelkich elementów włącznie z wymienionym w załączniku nr. 1 oprogramowaniem niezbędnym do prawidłowej pracy przedmiotu zamówienia ponosi Wykonawca.
5. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia w terminie do 30.11.2011 r.
6. Przedmiot zamówienia obejmuje:
Baza danych, Aplikacja Internetowa oraz wszystkie programy i skrypty związane
z projektem nazywane są w tym dokumencie skrótem SBDoŚ (System Badania Danych o Środowisku).
Cechy systemu:
6.1. SBDoŚ ma służyć do publikacji odpowiednio przygotowanych danych przestrzennych w Internecie umożliwiać działanie w przeglądarce internetowej zarówno po protokole HTTP, jak i HTTPS, musi być dostępny poprzez przeglądarkę WWW (MS Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome itp.) w środowisku interfejsu wyświetlania mapy opartego na stronach HTML
6.2. SBDoŚ musi wyświetlać mapę powiatu na podstawie importu/exportu
z danych EGiB komórki organizacyjnej Geodeta Powiatowy w Starostwie Powiatowym Tarnowskie Góry, natomiast dane pochodzące z wyników badań na osobnej warstwie lub warstwach.
6.3. Wyniki badań muszą być zapisywane w bazie danych SBDoŚ.
6.4. SBDoŚ musi mieć możliwość prezentacji danych GIS wektorowych i rastrowych, zdjęć, wykresów, opisów tekstowych, plików wideo bezpośrednio w przeglądarce internetowej wykorzystując system warstw.
6.5. SBDoŚ będzie wyposażony w stopkę zaprojektowaną przez Zamawiającego i przekazaną wykonawcy do realizacji.
6.6. SBDoŚ musi czerpać dane bezpośrednio z bazy danych SBDoŚ i powinien być aktualizowany według określonych kryteriów lub na żądanie administratora.
6.7. Użytkownikami SBDoŚ będą wszyscy użytkownicy Internetu oraz użytkownicy zaawansowani. Użytkownicy zaawansowani będą posiadali prawo edycji danych, importu danych itp. Użytkownikami zaawansowanymi będą pracownicy Starostwa Powiatowego.
6.8. SBDoŚ musi umożliwiać przeglądanie danych jednocześnie nieograniczonej liczbie użytkowników.
6.9. Użytkowanie SBDoŚ nie może nakładać na użytkownika konieczności pobierania i instalacji dodatkowego płatnego oprogramowania.
6.10. SBDoŚ musi być klientem WMS oraz WFS/WFS-T (zamawiający dopuszcza możliwość dostępu i edycji danych za pomocą aplikacji desktop) i pracować w oparciu o powszechne standardy wymiany danych GIS.
6.11. SBDoŚ musi wykorzystywać technologie gwarantujące stabilny i długofalowy rozwój.
6.12. SBDoŚ musi być wyposażony w system pomocy dotyczący obsługi dostępny bezpośrednio z samej aplikacji internetowej SBDoŚ.
6.13. SBDoŚ powinien charakteryzować się modularną budową umożliwiającą rozszerzenie o komponenty dodatkowe.
6.14. SBDoŚ musi być wyposażony w panel zarządzający treścią (CMS zgodnie
z poniższym opisem) dla użytkowników zaawansowanych dostępny również poprzez przeglądarkę internetową, a pozwalający głównie:
- umożliwiać zarządzanie grupami użytkowników i użytkownikami (dodawanie i usuwanie użytkowników, zmianę haseł, uprawnień itp. bez znajomości języka programowania),
- edycję danych, tworzenie nowych danych, modyfikację stylów wyświetlania warstw tematycznych umieszczonych w serwisie, umożliwiać Zamawiającemu dowolne definiowanie przedziału czasowego wyświetlania informacji (automatyczny mechanizm publikuje i kończy publikację w serwisie wg zadanych parametrów czasowych), import danych (wyników pomiarów) z dostarczanych plików - bez znajomości języka skryptowego i programowania,
- logowania do panelu zarządzającego poprzez login i hasło.
6.15. SBDoŚ powinien zapewniać import oraz poprawną interpretację co najmniej następujących formatów danych:
- dane przestrzenne (mapowe), o charakterze wektorowym co najmniej w formatach SHP (Shapefile), rastrowym/gridowym co najmniej w formacie GeoTIFF oraz gridowym co najmniej w formacie ASCII GRID,
- dane opisowe (tekstowe), o uporządkowanej strukturze w postaci tabel co najmniej w formatach CSV w celu tworzenia nowych warstw przestrzennych,
- dane w postaci plików zapisanych w formacie SWDE,
- dane multimedialne, do których można zaliczyć obrazy (zdjęcia, rysunki, schematy, mapy poglądowe, inne), pliki wideo, pliki tekstowe itp.
6.16. SBDoŚ powinien zapewniać przechowywanie danych historycznych
z punktów pomiarowych przez cały okres funkcjonowania SBDoŚ wraz z ich przeglądaniem.
6.17. SBDoŚ powinien umożliwiać zapis w bazie danych SBDoŚ w sposób usystematyzowany zgodny z przyjętymi standardami, natomiast dane multimedialne itp. w postaci plików zewnętrznych o określonej lokalizacji.
6.18. Aktualizacja systemu powinna odbywać się w sposób nie odczuwalny dla użytkowników końcowych.
6.19. SBDoŚ ma umożliwiać pracę w systemie zwirtualizowanym wysokiej dostępności (High Availability) i nie może być ograniczony ilościowo na ilość współbieżnie działających instancji.
6.20. Licencja SBDoŚ nie może być ograniczona czasowo.
6.21. Funkcjonalność systemu SBDoŚ:
- Wizualizacja tematyczna ze względu na atrybuty oraz zawartość bazy danych.
- Tworzenie automatycznych przejść kolorów, wielkości, grubości w wizualizacjach tematycznych, zwłaszcza dotyczących prezentowanych wyników badań,
- Automatyczne tworzenie etykiet obiektów według zadanych kryteriów wraz z wyborem stylu graficznego (czcionka, kolor) i tworzenie etykiet wielokolumnowych.
6.22. Baza danych SBDoŚ
a) SBDoŚ musi funkcjonować na nowym serwerze bazodanowo-aplikacyjnym, który będzie oparty na relacyjnej bazie danych Oracle Express lub równoważnej.
b) Wykonawca przygotuje import danych EGiB komórki organizacyjnej Geodeta Powiatowy w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach gromadzonych na serwerze Oracle do bazy danych SBDoŚ za pośrednictwem formatu SWDE, a dane muszą być uzupełniane w zdefiniowanych czasookresach i wykonawca SBDoŚ powinien przygotować oprogramowanie do eksportu i importu tych danych.
c) Zamawiający musi mieć możliwość zmiany czasu i częstotliwości wykonywanych importów o których mowa w punkcie 2 oraz uruchamiania ich manualnie.
d) Baza danych SBDoŚ będzie przechowywała dane EGiB pochodzące z importu o którym mowa w punkcie 2 oraz dane pochodzące z wyników badań Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa a wprowadzane ręcznie lub ładowane z dostarczanych plików stanowiących (przykładowe dane) załączniki nr 7 do SIWZ.
6.23. Silnik graficzny aplikacji SBDoŚ
a) Jako silnik graficzny aplikacji musi być wykorzystane oprogramowanie ArcIMS, Oracle MapViewer lub równoważne który będzie umożliwiało zarządzanie i dystrybucję danych przestrzennych.
6.24. Interfejs aplikacji internetowej SBDoŚ:
Wymagana funkcjonalność SBDoŚ:
- Opcje zbliżania i oddalania mapy w tym poprzez wprowadzenie skali, suwak, możliwość zbliżenia do zaznaczonego prostokąta.
- Opcja przesuwania mapy. Wyszukiwanie obiektów z użyciem interaktywnych list zbliż do - zapewniające m.in. wyszukiwanie obiektów zawierających wpisywana frazę; wybór z listy rozwijalnej lub wpisywanie frazy odbywa się w tym samym polu formularza.
- Włączanie/wyłączanie warstw poprzez legendę lub listę warstw.
- Drukowanie z użyciem przygotowanego szablonu, wydruk winien zawierać adres strony internetowej projektu w formie znaku wodnego.
- Interaktywna miniatura mapy pokazująca zakres aktualnego widoku mapy, pozwalająca na nawigację na obszarze powiatu.
- Prezentacja danych opisowych i zdjęć obiektów w postaci okienek pojawiających się po najechaniu kursorem na obiekt.
- Prezentowanie szczegółowych opisów obiektów w postaci specjalnych formularzy (kart) wywoływanych po kliknięciu w obiekt.
- Pomiar odległości na mapie.
- Pomiar powierzchni.
- Narzędzie cofania/ponawiania widoków mapy.
- Wybór aktualnie wizualizowanych składników środowiska (np. gleby, powietrze, wody) oraz wybranej cechy.
- Idź do punktu - funkcja pozwalająca wskazać na mapie punkt o określonych współrzędnych geograficznych.
- Moduł analizy danych historycznych i ich prezentacji w postaci wykresów
i raportów w zadanym okresie czasu.
- Widok szablonu oparty o załączniki i uzgodniony z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa.
6.25. Administracja systemem SBDoŚ:
Dysponowanie narzędziami administracyjnymi pozwalającymi przynajmniej na:
a) Możliwość zasilania bazy danych SBDoŚ nowymi danymi GIS.
b) Tworzenie nowych warstw zdefiniowanych przez administratora systemu
i zasilania ich nowymi danymi.
c) Możliwość wymiany baneru, stopki z poziomu panelu administracyjnego.
d) Możliwość edycji menu wielopoziomowego z poziomu panelu administracyjnego.
e) Możliwość wyświetlania komunikatu na SBDoŚ np. (aktualizacja serwisu, prace serwisowe - przepraszamy itp.).
f) Możliwość ustawiania ogólnej symbolizacji warstw informacyjnych i etykiet wyświetlanych w SBDoŚ
g) System musi umożliwiać zarządzanie administratorowi poprzez graficzny interfejs (bez konieczności wydawania poleceń przez linię komend).
h) Serwer SBDoŚ musi gromadzić dane statystyczne dotyczące odwiedzin
z możliwością wyświetlenia ich na stronie internetowej z podziałem dziennym, miesięcznym i rocznym. Strona ze statystykami ma być dostępna tylko dla administratora systemu.
6.26. Bezpieczeństwo systemu
a) Bezpieczeństwo SBDoŚ musi opierać się na następujących zasadach:
- Poufność (system musi posiadać narzędzia zapobiegające przedostaniu się informacji w niepowołane ręce)
- Integralność (System musi posiadać mechanizm gwarantujący, że kluczowe dane nie zostaną zmodyfikowane przez nieautoryzowanego użytkownika)
- Dostępność (System musi zapewniać nieprzerwany dostęp do zasobów lub informacji, który będzie oparty na autoryzowanym dostępie do tych danych)
- System musi pozwalać na wykorzystywanie protokołów szyfrowanej transmisji danych we wszystkich połączeniach pomiędzy komponentami systemu.
6.27. Uwagi końcowe
a) Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa przekaże materiały będące aktualnie w posiadaniu tj. fotografie, herb powiatu, tekst stopki, i inne treści niezbędne do funkcjonowania portalu (m.in. politykę prywatności), dane badania wód powierzchniowych, powietrza i gleby, lokalny monitoring, sprawozdania, raporty, plany, programy dotyczące ochrony środowiska na dzień podpisania umowy.
b) Wykonawca przed przystąpieniem do prac związanych z SBDoŚ zobowiązany jest do uzgodnienia wszystkich szczegółów z Zamawiającym.
c) Wykonawca opracuje i przekaże Zamawiającemu szczegółową dokumentację dotyczącą funkcjonowania i zarządzania SBDoŚ w wersji papierowej i elektronicznej.
7. Z czynności odbioru zostanie sporządzony protokół. Odbiór nastąpi w siedzibie Zamawiającego w obecności przedstawiciela Wykonawcy i będzie polegał na analizie technicznej i wizualnej (optycznej) przedmiotu zamówienia tj. pracownika Wydziału Organizacyjnego, referatu ds. Informatyzacji, pracownika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, pracownika wydziału Strategii i Funduszy Zewnętrznych, pracownika komórki organizacyjnej Geodety Powiatowego.
8. W przypadku stwierdzenia wad lub usterek podczas odbioru przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązuje się usunąć wady lub usterki w terminie do 14 dni od daty sporządzenia protokołu odbioru.
9. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
10. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić w terminie 7 dni od daty podpisania umowy w formie tabelarycznej projekt zapisów faktury na adres email ochrona_srodowiska@tarnogorski.pl.
11. Zamówienie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, priorytet 5 Środowisko, działanie 5.4 Zarządzanie środowiskiem.
12. Finansowanie istotnych postanowień umowy będzie realizowane
z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.
13. Wykonawca wystawi fakturę po podpisaniu bezusterkowego protokołu odbioru.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2011
Informacja na temat wadium:
Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 7 000,00 zł (słownie: siedem tysięcy złotych brutto 00/100 zł).
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca składający ofertę ma wykazać posiadanie niezbędnej wiedzy
i doświadczenia, tj. Wykonawca składający ofertę ma wykazać że należycie wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje) w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej 3 usług polegających na wdrożeniu geoportali opartych na technologii WebGIS na łączną kwotę nie mniejszą niż 150.000,00 zł brutto, z zastrzeżeniem, że wartość pojedynczej usługi jest nie mniejsza niż 25.000,00 zł brutto. Na potwierdzenie spełnienia w/w warunku Wykonawca ma przedłożyć wykaz wykonanych (wykonywanych) systemów z podaniem ich wartości, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentów potwierdzających że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (według załącznika nr 4 do SIWZ).
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Oświadczenie o okresie udzielonej gwarancji (element formularza ofertowego)
inne_dokumenty:
1. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie III.4.3.1., zastępuje się je dokumentem, zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, odpowiednio dla miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Termin ważności dokumentów analogicznie jak w pkt. III.4.3.1.
2. Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców przedmiotowe oświadczenie może być złożone wspólnie i podpisane przez upoważnionych przedstawicieli każdego z tych Wykonawców, lub przez Pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego).
3. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie oświadczeń i dokumentów złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą, z zastrzeżeniem art. 26, ust. 3 ustawy.
4. Wykonawca jest zobowiązany wykazać nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy.
5. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
6. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22, ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26, ust.2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia Zamawiający żąda przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt.III.4.2.
7. Kompletna oferta musi zawierać:
7.1. Formularz ofertowy, sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ.
7.2. Stosowne Pełnomocnictwo(a) - w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania oferty nie wynika bezpośrednio ze złożonego w ofercie odpisu z właściwego rejestru lub innych dokumentów złożonych z ofertą.
7.3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.
7.4. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub oświadczenie w przypadku osób fizycznych.
7.5. Aktualne zaświadczenie właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
7.6. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne, społeczne lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
7.7. Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia z postępowania, sporządzone na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ.
7.8. Wykaz usług według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 wraz z dokumentami potwierdzającymi należyte wykonanie.
7.9. Oświadczenie o podwykonawstwie, według wzoru stanowiącego załączniku nr 5 do SIWZ, jeżeli Wykonawca powierzy wykonanie części zamówienia podwykonawcom.
7.10. Parafowany lub podpisany wzór istotnych postanowień umowy, stanowiący załącznik nr 2 do SIWZ.
7.11. Oświadczenie o okresie udzielonej gwarancji (element formularza ofertowego).
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zgodnie z art. 144. ust. 1 ustawy Zamawiający przewiduje możliwość zmiany istotnych postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w następujących przypadkach:
- w zakresie zmiany terminu wykonania umowy tj. dostawy oprogramowania wraz z instrukcją:
a) w przypadku ataku terrorystycznego, klęsk żywiołowych, wystąpienie siły wyższej.
- w zakresie wynagrodzenia:
a) w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku VAT.
- w zakresie zmiany osoby sprawującej nadzór nad dostawą:
a) w przypadku choroby, nieobecności spowodowanej urlopem, lub innych zdarzeń losowych (w tym rezygnacji osoby z tej funkcji).
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.tarnogorski.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wydział Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, ul. Karłuszowiec 5 (pokój 101) lub pocztą po otrzymaniu pisemnego wniosku o jej przekazanie. SIWZ jest bezpłatna
Data składania wniosków, ofert: 28/07/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 07:40
Miejsce składania:
Zamkniętą kopertę zawierającą ofertę należy złożyć w siedzibie Starostwa Powiatowego, 42-600 Tarnowskie Góry, ul. Karłuszowiec 5 (kancelaria Starostwa, pokój 1)
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
1. Zamówienie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, priorytet 5 Środowisko, działanie 5.4 Zarządzanie środowiskiem.
2. Kategoria usług: 7
3. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę
4. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej.
5. Treść oferty musi odpowiadać treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ).
6. Oferta musi być sporządzona w języku polskim w jednym egzemplarzu.
7. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w złotych polskich.
8. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W tym przypadku ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawcy ci przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego będą zobowiązani do przedstawienia umowy regulującej ich współpracę.
9. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
10. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów postępowania za wyjątkiem regulacji art. 93, ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
12. Zamawiający nie ustanawia dynamicznego systemu zakupów.
13. Postępowanie jest prowadzone w formie pisemnej w języku polskim. Wszelką korespondencję przesyłaną faksem lub emailem uważa się za złożoną w terminie, jeśli jej treść dotarła do adresata przed upływem terminu i została niezwłocznie potwierdzona pisemnie.
14. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
Warunki udziału w postępowaniu:
15. Zgodnie z art. 22. ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
15.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
15.2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
15.3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
15.4. Sytuacji ekonomicznej i finansowej.
16. Wyjaśnienia udzielają: w kwestiach formalnych - Katarzyna Atamaniec - tel. (+48 32) 381-37-86, w kwestiach technicznych - Tomasz Paprotny tel. (+48 32) 381-37-97, w kwestiach systemu SBDoŚ (System Badania Danych o Środowisku)
- Jacek Ukuś tel. (+48 32) 382-27-42, w kwestiach merytorycznych SBDoŚ (System Badania Danych o Środowisku) - Krzysztof Horzela tel. (+48 32) 381-37-46
17. Otwarcie ofert nastąpi Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 w dniu 28 lipca 2011 r. o godz. 08:00
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
382210000 (Geograficzne systemy informacyjne (GIS lub równorzędne))
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
480000008 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
482180009 (Pakiety oprogramowania zarządzającego licencjami)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
482240004 (Pakiety oprogramowania do edycji stron WWW)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
483120008 (Pakiety oprogramowania do publikowania elektronicznego)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
483220001 (Pakiety oprogramowania graficznego)
Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
483280003 (Pakiety oprogramowania do przetwarzania obrazów)
Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
483290000 (System obrazowania i archiwizowania)
Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
484220002 (Zestawy pakietów oprogramowania)
Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
485170005 (Pakiety oprogramowania informatycznego)
Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
503241003 (Usługi w zakresie konserwacji systemu)
Podobne przetargi
245661 / 2009-12-16 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Śląskie Centrum Chorób Serca - Zabrze (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
WYKONANIE SIECI KOMUTEROWEJ WRAZ Z OPROGRAMOWANIEM I DOSTAWĄ SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO
102879 / 2011-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Tarnogórski - Tarnowskie Góry (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
Zakup oprogramowania
329186 / 2010-10-12 - Podmiot prawa publicznego
Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach - Gliwice (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
Pogwarancyjny nadzór autorski i opieka serwisowa systemu InfoMedica dla Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
84818 / 2009-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
Dostawa oprogramowania dla komisariatów Policji w Katowicach w ramach zadania inwestycyjnego pn. Włączenie 7 komisariatów Policji w system MCR.
7142 / 2009-01-22 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej - Żywiec (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
AG/zp/ III/2009
237659 / 2011-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Tarnogórski - Tarnowskie Góry (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
Zakup oprogramowania
38499 / 2009-02-17 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej - Żywiec (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
Znak : AG/zp/ III/2009 r.
350596 / 2010-10-29 - Podmiot prawa publicznego
Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach - Gliwice (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
Pogwarancyjny nadzór autorski i opieka serwisowa systemu InfoMedica dla Centrum Onkologii-instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
172444 / 2009-05-28 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Śląskie Centrum Chorób Serca - Zabrze (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
WYKONANIE USÅUGI INFORMATYCZNEJ I KONSULTACYJNEJ DOTYCZÄ„CEJ ROZBUDOWY I ROZWOJU SYSTEMU MONITOROWANIA APARATURY MEDYCZNEJ I WYPOSAÅ»ENIA
373044 / 2009-10-26 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Śląskie Centrum Chorób Serca - Zabrze (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
Wykonanie sieci komputerowej wraz z oprogramowaniem i dostawą sprzętu komputerowego
13259 / 2010-01-20 - Podmiot prawa publicznego
Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach - Gliwice (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
Pogwarancyjny nadzór autorski i opieka serwisowa oprogramowania InfoMedica dla Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach
254309 / 2009-12-29 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Szpital Powiatowy - Pyskowice (śląskie)
CPV: 725110000 (Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym)
Aktualizacja oprogramowania i nadzór autorski programu Infomedica