Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

59322 / 2015-03-17 - / Gmina Warka (Warka)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2015-03-02 pod pozycją 45560. Zobacz ogłoszenie 45560 / 2015-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 59322

Data publikacji: 2015-03-17

Nazwa: Gmina Warka

Ulica: Plac St. Czarnieckiego 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Warka

Kod pocztowy: 05-660

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 048 665 12 00

Numer faxu: 048 665 12 25

Adres strony internetowej: www.warka.pl

Regon: 00052662400000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 45560

Data wydania biuletynu: 2015-03-02

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.4

Przed wprowadzeniem zmainy:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Długiej oraz odcinków ulic Cmentarnej i Wysockiego w Warce.
ul. Długa
Ulica Długa rozciąga się od ul. Warszawskiej do ul. Cmentarnej. W bezpośrednim sąsiedztwie ulicy znajduje się Plac I-go Pułku Lotnictwa Myśliwskiego oraz park miejski.
W początkowym odcinku ulicy oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie dokonano szeregu inwestycji drogowych doprowadzając nawierzchnie ulic do stanu wysokiej funkcjonalności i estetyki.
Kompleksowo przebudowano także Plac I-go Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, na którym zlokalizowany jest parking.
Przebudowa dalszego odcinka ulicy Długiej do jej końca, z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Mostową ma być kontynuacją poprawy bezpieczeństwa, funkcjonalności i estetyki ulicy.
Ulica Długa pomimo lokalnego charakteru pełni istotne funkcje w układzie komunikacyjnym Warki. Ulica ta znajduje się w ścisłym centrum miasta i stanowi jeden z głównych ciągów drogowych łączący się z układem ulic zbiorczych i głównych.
Na ulicy Długiej zlokalizowana jest znaczna ilość punktów usługowych (sklepy, zakłady usługowe itp.). W granicy pasa usytuowana jest zwarta zabudowa usługowo-mieszkalna do 3 kondygnacji, z usługami na parterze. Dojazd do zaplecza niektórych budynków odbywa się poprzez istniejące bramy zlokalizowane przy ul. Długiej.
W pasie drogowym występuje bogate uzbrojenie podziemne: wodociąg, gazociąg, kanał sanitarny, linie telekomunikacyjne, odcinkami linie energetyczne.
Istniejąca ulica Długa posiada nawierzchnię bitumiczną. Posiada ona liczne spękania i odkształcenia krawędziowe..
Ruch drogowy o charakterze lokalnym związany jest z dojazdem do licznych punktów usługowych zlokalizowanych bezpośrednio przy ulicy Długiej jak również zlokalizowanych w sąsiednich ulicach.
Przy ulicy znajduje się baza autobusowa PKS, market budowlany, oraz dwa przystanki autobusowe. Ulica zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie tzw. Parku Saskiego stanowiącego teren zieleni miejskiej.
Przebudowa ulicy Długiej (droga gminna nr 161093W):
Przebudowa w ramach niniejszego postępowania podzielona została na dwa odcinki tj.: odcinek od km 0+000 do km 0+223,80(do ul. Mostowej) oraz odcinek od km 0+230 do km 0+506,67 (ul. Mostowa - ul. Cmentarna).
I. Przebudowa na odcinku od km 0+000 do km 0+223,08 (ul. Mostowa) w ramach niniejszego zadania obejmuje:
1. Remont jezdni w istniejącej geometrii ulicy szer.6,7-9,7 m wraz z obustronnymi chodnikami oraz zjazdami, wraz z wymianą konstrukcji.
2. Zachowanie istniejącej organizacji ruchu oraz równoległego parkowania po stronie południowej ulicy
3. Zachowanie lokalizacji istniejącego przystanku autobusowego
4. Włączenie do przebudowanej w ramach NPPDL w 2011 r. ul. Mostowej
5. Budowę odwodnienia ulicy poprzez budowę kanalizację deszczową wraz z wpustami ulicznymi.
6. Oznakowanie pionowe i poziome,

II. Przebudowa na odcinku od km 0+230 do km 0+506,67 (ul. Mostowa - ul. Cmentarna) w ramach niniejszego zadania obejmuje:
1. Przebudowę jezdni o szer.6-7 m wraz z obustronnymi chodnikami, zjazdami oraz budową ciągu pieszo-rowerowego, wraz z wymianą konstrukcji .
2. Budowę miejsc postojowych
3. Zachowanie lokalizacji istniejącego przystanku autobusowego
4. Włączenie do przebudowanej w ramach NPPDL w 2011 r. ul. Mostowej
5. Budowa odwodnienia ulicy poprzez budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi.
6. Oznakowanie pionowe i poziome, w tym ustawienie fizycznych barier uniemożliwiających parkowanie poza wydzielonymi miejscami postojowymi w postaci słupków blokujących
7. Usunięcie starych drzew
8. Zagospodarowanie zielenią.

Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania, wprowadzenia i utrzymania czasowej organizacji ruchu na czas budowy. Z uwagi na lokalizacje zakładów usługowych przy ul. Długiej niezbędne będzie zachowanie dojścia do w w lokali w czasie budowy. Ponadto z ulicy Długiej istnieje bezpośredni zjazd do bazy PKS. Wykonawca zobowiązany będzie również uwzględnić w projekcie czasowej organizacji ruchu kursującą komunikację autobusową na ul. Długiej oraz 2 przystanki autobusowe. Zmiany lokalizacji przystanków, wraz z ewentualną alternatywną trasą autobusów należy uzgodnić z PKS Sp. z o.o. w Grójcu oraz PKS Sp. z o.o. w Kozienicach.
Jednocześnie informujemy, iż Gmina Warka, w 2011 r. dokonała kompleksowej przebudowy ul. Mostowej. W związku z powyższym przy wykonywaniu prac związanych z ulicą Długą, niedopuszczalne będzie wykonywanie remontów cząstkowych na ulicy Mostowej. W przypadku uszkodzenia asfaltu, niezbędne będzie wykonanie całego skrzyżowania.
ul. Cmentarna
Ulica Cmentarna posiada w wierzchniej warstwie nawierzchnię bitumiczną.
Na ulicy Cmentarnej występuje zabudowa jednorodzinna. Jest to droga prowadząca do Cmentarza. Po przeznaczonym do przebudowy odcinku poruszają się kondukty pogrzebowe z Kościoła do cmentarza. Ponadto przy w/w ulicy znajduje się market Mrówka, jak również odbywa się komunikacja autobusowa.
W pasie drogowym występuje bogate uzbrojenie podziemne: wodociąg, gazociąg, kanał sanitarny, linie telekomunikacyjne, odcinkami linie energetyczne.
Przebudowa ulicy Cmentarnej obejmuje odcinek od 0+000 do km 0+155,30 (droga gminna nr 161034W) w Warce.

Przebudowa ulicy Cmentarnej w ramach niniejszego zadania obejmuje:
1. Przebudowę jezdni, chodników, zjazdów, wraz z wymianą konstrukcji.
2. Budowę odwodnienia ulicy poprzez budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi.
3. Oznakowanie pionowe i poziome,
W 2013 r. , w ramach NPPDL, Gmina Warka dokonała przebudowy odcinka
ul. Cmentarnej (36 m). Wykonawca zobowiązany będzie do włączenia wykonywanej przebudowy w przebudowany odcinek ul. Cmentarnej, bez pogorszenia jego walorów funkcjonalnych i estetycznych. W przypadku uszkodzenia nawierzchni chodników, ścieżki rowerowej, krawężników itp., Wykonawca zobowiązany będzie do naprawy, włącznie z wymianą materiałów (kostka, krawężniki itp.) na nowe.
Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania, wprowadzenia i utrzymania odpowiedniej czasowej organizacji ruchu na czas budowy, zapewniającą dojścia do posesji oraz uwzględniając kursującą komunikację autobusową.


ul. Wysockiego
Przebudowa ulicy Wysockiego obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do skrzyżowania ul. Wysockiego i Mostowej, przebudowanych w ramach NPPDL, w 2011 r. Dodatkowo na końcu przebudowywanego odcinka znajduje się przebudowany w 2014 roku łącznik pieszo rowerowy pomiędzy ulicą Wysockiego a ul. Polną.

Ulica Wysockiego posiada w wierzchniej warstwie nawierzchnię bitumiczną. Występują miejscowo łaty remontów cząstkowych oraz napraw nawierzchni po przekopach, w nawierzchni występują miejscowo spękania oraz wyraźne ślady po rozbiórce i odtworzeniu.
Przy ul. Wysockiego znajduje się market budowlany- z ulicy tej korzystają zatem samochody ciężarowe dostarczające surowce. Ponadto odbywa się tu ruch autobusów, których baza zlokalizowana jest bezpośrednio przy ulicy. Jednocześnie przy ulicy znajduje się zabudowa jedno i wielorodzinna oraz przedszkole. W chodniku znajdują się drzewa w złym stanie - przewidziane do wycinki.
Przebudowa ulicy Wysockiego - odcinek od 0+000 do km 0+254,21 (droga gminna 161054W) w ramach niniejszego zadania obejmuje:
1. Przebudowę jezdni wraz z obustronnymi chodnikami, zjazdami, wraz z wymianą konstrukcji .
2. Budowę miejsc postojowych
3. Włączenie do przebudowanej w ramach NPPDL w 2011 r. ul. Mostowej i Wysockiego
4. Budowę odwodnienia ulicy poprzez budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi.
5. Oznakowanie pionowe i poziome, w tym montaż pary progów zwalniających.
6. Usunięcie starych drzew
7. Zagospodarowanie zielenią.

W 2011 r. , w ramach NPPDL, Gmina Warka dokonała przebudowy odcinka ul. Mostowej oraz dalszego odcinka ul. Wysockiego. Wykonawca zobowiązany będzie do włączenia wykonywanej przebudowy w przebudowane skrzyżowanie Wysockiego-Mostowa, bez pogorszenia jego walorów funkcjonalnych i estetycznych. W przypadku uszkodzenia nawierzchni jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, krawężników itp. , Wykonawca zobowiązany będzie do naprawy, włącznie z wymianą materiałów (kostka, krawężniki itp.) na nowe.

Przebudowa ulic: Długiej i odcinków ulic Cmentarnej i Wysockiego w Warce , realizowana będzie w oparciu o środki finansowe uzyskane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo Dostępność Rozwój. W związku z powyższym niedopuszczalne będzie przesunięcie terminów realizacji umowy, z uwagi na utratę dotacji przez Zamawiającego. Wykonawca przystępując do opracowania oferty powinien mieć świadomość powyższej sytuacji i odpowiednio wcześnie przystąpić do realizacji wszystkich prac związanych z realizacja umowy ( w tym opracowanie i zatwierdzenie projektu czasowej organizacji ruchu). W przypadku nie wywiązania się Wykonawcy z wymaganych terminów, Zamawiający bezwzględnie będzie egzekwował zapisy umowy dotyczące kar umownych.

Prace rozbiórkowe należy prowadzić w sposób umożliwiający odzyskanie materiałów tj.: destrukt, kamień polny, kostka brukowa, płyty betonowe itp. Wykonawca zobowiązany jest przekazać powyższe Zamawiającemu, w miejsce przez niego wskazane. Powyższe Wykonawca powinien uwzględnić w ofercie.
Gmina Warka informuje, że równolegle z niniejszym postępowaniem, prowadzi postępowanie przetargowe na rewitalizację miejskiego parku, położonego bezpośrednio przy ul. Długiej.
Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania przetargowego musi mieć świadomość konieczności współpracy z Wykonawcą robót budowy rewitalizacji parku.
Niniejszą przebudowę należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową.
Na przedmiotowym terenie występuje zwarta zabudowa mieszkaniowa oraz obiekty użyteczności publicznej. Wykonawca realizując zadanie musi mieć świadomość utrudnień z tym związanych. Należy zapewnić bezpieczny dostęp do obiektów tj.: punkty usługowo - handlowe, baza PKS itp., jak również należy uwzględnić obecność 2 przystanków autobusowych na ul. Długiej. Ulica Długa łączy się z ulicą Warszawską będącą drogą wojewódzką - zaproponować odpowiednią czasową organizację ruchu.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania całości opracowania projektowego bez względu na podane jednostki obmiarowe.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest się w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik Nr 9 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Roboty winny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności: Prawem Budowlanym, Prawem ochrony środowiska, Prawem o ruchu drogowym oraz ustawą o drogach publicznych, ustawą o odpadach, ustawą o badaniach i certyfikacji i wymaganiami Zamawiającego, a kierowanie i nadzorowanie robót mogą wykonywać osoby, które posiadają wymagane prawem uprawnienia i są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.
Przedmiot zamówienia należy zrealizować według dokumentacji technicznej.
Integralną częścią specyfikacji jest projekt techniczny, który określa parametry techniczne , jakościowe -z odwołaniem się do aprobat i atestów, standardu oraz sposobu wykonania urządzeń technologicznych. Podane informacje należy uwzględnić na etapie przygotowywania oferty.
Zamawiający ustala ryczałtowy system wynagradzania. Oferent powinien przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę oferty, w tym ewentualne kolizje z infrastrukturą podziemną, które Wykonawca zobowiązany będzie usunąć w ramach ceny ryczałtowej. Podstawę do określenia całkowitej ryczałtowej ceny stanowi zakres robót budowlanych określony w dokumentacji projektowej i przedmiarach oraz zakres prac określony w SIWZ, realizowanych zgodnie ze sztuką budowlaną i przepisami ustawy Prawo budowlane oraz Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót.
Wykonawca winien sporządzić kosztorys ofertowy na podstawie dostarczonego przedmiaru robót. Przedmiar ma charakter informacyjno-pomocniczy. Załączony przez oferenta kosztorys ofertowy ze względu na ryczałtowy sposób wynagradzania , będzie miał również charakter informacyjno-pomocniczy. Wyłonionego Wykonawcę obowiązuje wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, SIWZ oraz STWiOR. Zamawiający nie będzie badał zgodności podstawy wyceny, ani ilości robót w złożonych przez oferentów kosztorysach ofertowych. Załączone kosztorysy mają charakter informacyjno pomocniczy.
Cena określona w ofercie musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia wynikające z dokumentacji, SIWZ, STWiOR, jak również nie ujęte w dokumentacji projektowej , a niezbędne do wykonania zadania.
Dopuszcza się zastosowanie urządzeń/rozwiązań równoważnych w stosunku do urządzeń rozwiązań projektowych. W wypadku złożenia oferty na urządzenia rozwiązania równoważne parametry techniczne, funkcjonalne i użytkowe oferowanych urządzeń/rozwiązań równoważnych muszą być co najmniej takie same, jak parametry urządzeń/rozwiązań projektowych.
Wszelkie odstępstwa od dokumentacji projektowej muszą być udokumentowane załączonymi do oferty obliczeniami, szczegółowymi rysunkami technicznymi, kartami katalogowymi urządzeń zamiennych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych urządzeń w stosunku do przyjętych w projekcie oraz muszą być załączone do oferty.
Powyższe zmiany muszą być wykazane w załączniku Nr 6 i dołączone do oferty.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do korzystania z opinii ekspertów w celu dokonania oceny równoważności proponowanych rozwiązań.
Oferta Wykonawcy, w której zostanie stwierdzone , iż zaproponowane rozwiązania nie są równoważne zostanie odrzucona zgodnie z art. 89 ust. 1, pkt 2.
Po zakończeniu zadania Wykonawca sporządzi własnym staraniem i na własny koszt wykaz zrealizowanych prac (rozliczenie rzeczowe - m2, mb, szt.), w tym wykaz długości wybudowanych sieci dla poszczególnych rodzajów materiałów średnic, i ulic. Powyższe materiały dołączy do dokumentów odbiorowych. Wykaz winien być podpisany przez uprawnionego geodetę, kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego.
Ponadto do zadań Wykonawcy należało będzie zebranie danych wraz z dokumentacją fotograficzną i filmową i wprowadzenie ich do książki drogi odpowiednio dla poszczególnych ulic. Książki drogi Gmina prowadzi w wersji elektronicznej, w programie EDIOM DESIGNERS . Zebranie i wprowadzenie danych po odbiorze i wprowadzeniu stałej organizacji ruchu.
W celu umożliwienia Wykonawcy fakturowania częściowego, opracuje on harmonogram rzeczowo- terminowo- finansowy, obejmujący wszystkie pozycje kosztorysu ofertowego.
Szczegółowy opis obowiązków Wykonawcy zawarty jest we wzorze umowy.


Dane teleadresowe:
1. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie,
Rejon Drogowy Otwock - Piaseczno, ul. Górna 18, 05-400 Otwock, tel. (022) 779 24 87,
(022) 779 30 20
Obwód Drogowy w Warce, ul. Grójecka 28, 05-660 Warka, tel.: (48) 667-21-54
2. PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko Kamienna
Rejon Energetyczny Kozienice, ul. Przemysłowa 11, tel. (048) 667 04 01
Posterunek Warka tel.: (048) 667 04 01
3. Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
Oddział w Warszawie, Zakład w Radomiu, ul. Gazowa 11 13, tel. (048) 332 41 84
Rejon Dystrybucji Gazu w Mogielnicy, ul. Stegny, tel.: (048) 663 51 42
4. Starostwo Powiatowe w Grójcu
Wydział Komunikacji i Transportu, ul. Piłsudskiego 59, tel.: (048) 665 11 29
5. Komenda Powiatowa Policji w Grójcu, ul. Brzozowa 108, 05-600 Grójec,
tel.: (048) 668 72 00
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa - załącznik nr 8 do SIWZ oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 9 do SIWZ.

Po wprowadzeniu zmiany:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Długiej oraz odcinków ulic Cmentarnej i Wysockiego w Warce.
ul. Długa
Ulica Długa rozciąga się od ul. Warszawskiej do ul. Cmentarnej. W bezpośrednim sąsiedztwie ulicy znajduje się Plac I-go Pułku Lotnictwa Myśliwskiego oraz park miejski.
W początkowym odcinku ulicy oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie dokonano szeregu inwestycji drogowych doprowadzając nawierzchnie ulic do stanu wysokiej funkcjonalności i estetyki.
Kompleksowo przebudowano także Plac I-go Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, na którym zlokalizowany jest parking.
Przebudowa dalszego odcinka ulicy Długiej do jej końca, z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Mostową ma być kontynuacją poprawy bezpieczeństwa, funkcjonalności i estetyki ulicy.
Ulica Długa pomimo lokalnego charakteru pełni istotne funkcje w układzie komunikacyjnym Warki. Ulica ta znajduje się w ścisłym centrum miasta i stanowi jeden z głównych ciągów drogowych łączący się z układem ulic zbiorczych i głównych.
Na ulicy Długiej zlokalizowana jest znaczna ilość punktów usługowych (sklepy, zakłady usługowe itp.). W granicy pasa usytuowana jest zwarta zabudowa usługowo-mieszkalna do 3 kondygnacji, z usługami na parterze. Dojazd do zaplecza niektórych budynków odbywa się poprzez istniejące bramy zlokalizowane przy ul. Długiej.
W pasie drogowym występuje bogate uzbrojenie podziemne: wodociąg, gazociąg, kanał sanitarny, linie telekomunikacyjne, odcinkami linie energetyczne.
Istniejąca ulica Długa posiada nawierzchnię bitumiczną. Posiada ona liczne spękania i odkształcenia krawędziowe.
Ruch drogowy o charakterze lokalnym związany jest z dojazdem do licznych punktów usługowych zlokalizowanych bezpośrednio przy ulicy Długiej jak również zlokalizowanych w sąsiednich ulicach.
Przy ulicy znajduje się baza autobusowa PKS, market budowlany, oraz dwa przystanki autobusowe. Ulica zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie tzw. Parku Saskiego stanowiącego teren zieleni miejskiej.
Przebudowa ulicy Długiej (droga gminna nr 161093W):
Przebudowa w ramach niniejszego postępowania podzielona została na dwa odcinki tj.: odcinek od km 0+000 do km 0+223,80(do ul. Mostowej) oraz odcinek od km 0+230 do km 0+506,67 (ul. Mostowa - ul. Cmentarna).
I. Przebudowa na odcinku od km 0+000 do km 0+223,08 (ul. Mostowa) w ramach niniejszego zadania obejmuje:
1. Remont jezdni w istniejącej geometrii ulicy szer.6,7-9,7 m wraz z obustronnymi chodnikami oraz zjazdami, wraz z wymianą konstrukcji.
2. Zachowanie istniejącej organizacji ruchu oraz równoległego parkowania po stronie południowej ulicy
3. Zachowanie lokalizacji istniejącego przystanku autobusowego
4. Włączenie do przebudowanej w ramach NPPDL w 2011 r. ul. Mostowej
5. Budowę odwodnienia ulicy poprzez budowę kanalizację deszczową wraz z wpustami ulicznymi.
6. Oznakowanie pionowe i poziome,

II. Przebudowa na odcinku od km 0+230 do km 0+506,67 (ul. Mostowa - ul. Cmentarna) w ramach niniejszego zadania obejmuje:
1. Przebudowę jezdni o szer.6-7 m wraz z obustronnymi chodnikami, zjazdami oraz budową ciągu pieszo-rowerowego, wraz z wymianą konstrukcji .
2. Budowę miejsc postojowych
3. Zachowanie lokalizacji istniejącego przystanku autobusowego
4. Włączenie do przebudowanej w ramach NPPDL w 2011 r. ul. Mostowej
5. Budowa odwodnienia ulicy poprzez budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi.
6. Oznakowanie pionowe i poziome, w tym ustawienie fizycznych barier uniemożliwiających parkowanie poza wydzielonymi miejscami postojowymi w postaci słupków blokujących
7. Usunięcie starych drzew
8. Zagospodarowanie zielenią.

Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania, wprowadzenia i utrzymania czasowej organizacji ruchu na czas budowy. Z uwagi na lokalizacje zakładów usługowych przy ul. Długiej niezbędne będzie zachowanie dojścia do w/w lokali w czasie budowy. Ponadto z ulicy Długiej istnieje bezpośredni zjazd do bazy PKS. Wykonawca zobowiązany będzie również uwzględnić w projekcie czasowej organizacji ruchu kursującą komunikację autobusową na ul. Długiej oraz 2 przystanki autobusowe. Zmiany lokalizacji przystanków, wraz z ewentualną alternatywną trasą autobusów należy uzgodnić z PKS Sp. z o.o. w Grójcu oraz PKS Sp. z o.o. w Kozienicach.
Jednocześnie informujemy, iż Gmina Warka, w 2011 r. dokonała kompleksowej przebudowy ul. Mostowej. W związku z powyższym przy wykonywaniu prac związanych z ulicą Długą, niedopuszczalne będzie wykonywanie remontów cząstkowych na ulicy Mostowej. W przypadku uszkodzenia asfaltu, niezbędne będzie wykonanie całego skrzyżowania.
ul. Cmentarna
Ulica Cmentarna posiada w wierzchniej warstwie nawierzchnię bitumiczną.
Na ulicy Cmentarnej występuje zabudowa jednorodzinna. Jest to droga prowadząca do Cmentarza. Po przeznaczonym do przebudowy odcinku poruszają się kondukty pogrzebowe z Kościoła do cmentarza. Ponadto przy w/w ulicy znajduje się market Mrówka, jak również odbywa się komunikacja autobusowa.
W pasie drogowym występuje bogate uzbrojenie podziemne: wodociąg, gazociąg, kanał sanitarny, linie telekomunikacyjne, odcinkami linie energetyczne.
Przebudowa ulicy Cmentarnej obejmuje odcinek od 0+000 do km 0+155,30 (droga gminna nr 161034W) w Warce.

Przebudowa ulicy Cmentarnej w ramach niniejszego zadania obejmuje:
1. Przebudowę jezdni, chodników, zjazdów, wraz z wymianą konstrukcji.
2. Budowę odwodnienia ulicy poprzez budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi.
3. Oznakowanie pionowe i poziome,
W 2013 r. , w ramach NPPDL, Gmina Warka dokonała przebudowy odcinka
ul. Cmentarnej (36 m). Wykonawca zobowiązany będzie do włączenia wykonywanej przebudowy w przebudowany odcinek ul. Cmentarnej, bez pogorszenia jego walorów funkcjonalnych i estetycznych. W przypadku uszkodzenia nawierzchni chodników, ścieżki rowerowej, krawężników itp., Wykonawca zobowiązany będzie do naprawy, włącznie z wymianą materiałów (kostka, krawężniki itp.) na nowe.
Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania, wprowadzenia i utrzymania odpowiedniej czasowej organizacji ruchu na czas budowy, zapewniającą dojścia do posesji oraz uwzględniając kursującą komunikację autobusową.


ul. Wysockiego
Przebudowa ulicy Wysockiego obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Cmentarną do skrzyżowania ul. Wysockiego i Mostowej, przebudowanych w ramach NPPDL, w 2011 r. Dodatkowo na końcu przebudowywanego odcinka znajduje się przebudowany w 2014 roku łącznik pieszo rowerowy pomiędzy ulicą Wysockiego a ul. Polną.

Ulica Wysockiego posiada w wierzchniej warstwie nawierzchnię bitumiczną. Występują miejscowo łaty remontów cząstkowych oraz napraw nawierzchni po przekopach, w nawierzchni występują miejscowo spękania oraz wyraźne ślady po rozbiórce i odtworzeniu.
Przy ul. Wysockiego znajduje się market budowlany- z ulicy tej korzystają zatem samochody ciężarowe dostarczające surowce. Ponadto odbywa się tu ruch autobusów, których baza zlokalizowana jest bezpośrednio przy ulicy. Jednocześnie przy ulicy znajduje się zabudowa jedno i wielorodzinna oraz przedszkole. W chodniku znajdują się drzewa w złym stanie - przewidziane do wycinki.
Przebudowa ulicy Wysockiego - odcinek od 0+000 do km 0+254,21 (droga gminna 161054W) w ramach niniejszego zadania obejmuje:
1. Przebudowę jezdni wraz z obustronnymi chodnikami, zjazdami, wraz z wymianą konstrukcji .
2. Budowę miejsc postojowych
3. Włączenie do przebudowanej w ramach NPPDL w 2011 r. ul. Mostowej i Wysockiego
4. Budowę odwodnienia ulicy poprzez budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi.
5. Oznakowanie pionowe i poziome, w tym montaż pary progów zwalniających.
6. Usunięcie starych drzew
7. Zagospodarowanie zielenią.

W 2011 r. , w ramach NPPDL, Gmina Warka dokonała przebudowy odcinka ul. Mostowej oraz dalszego odcinka ul. Wysockiego. Wykonawca zobowiązany będzie do włączenia wykonywanej przebudowy w przebudowane skrzyżowanie Wysockiego-Mostowa, bez pogorszenia jego walorów funkcjonalnych i estetycznych. W przypadku uszkodzenia nawierzchni jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, krawężników itp. , Wykonawca zobowiązany będzie do naprawy, włącznie z wymianą materiałów (kostka, krawężniki itp.) na nowe.

Przebudowa ulic: Długiej i odcinków ulic Cmentarnej i Wysockiego w Warce , realizowana będzie w oparciu o środki finansowe uzyskane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo Dostępność Rozwój. W związku z powyższym niedopuszczalne będzie przesunięcie terminów realizacji umowy, z uwagi na utratę dotacji przez Zamawiającego. Wykonawca przystępując do opracowania oferty powinien mieć świadomość powyższej sytuacji i odpowiednio wcześnie przystąpić do realizacji wszystkich prac związanych z realizacja umowy ( w tym opracowanie i zatwierdzenie projektu czasowej organizacji ruchu). W przypadku nie wywiązania się Wykonawcy z wymaganych terminów, Zamawiający bezwzględnie będzie egzekwował zapisy umowy dotyczące kar umownych.

Prace rozbiórkowe należy prowadzić w sposób umożliwiający odzyskanie materiałów tj. destrukt, kamień polny, kostka brukowa, płyty betonowe itp. Wykonawca zobowiązany jest przekazać powyższe Zamawiającemu, w miejsce przez niego wskazane. Powyższe Wykonawca powinien uwzględnić w ofercie.
Gmina Warka informuje, że równolegle z niniejszym postępowaniem, prowadzi postępowanie przetargowe na rewitalizację miejskiego parku, położonego bezpośrednio przy ul. Długiej.
Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania przetargowego musi mieć świadomość konieczności współpracy z Wykonawcą robót budowy rewitalizacji parku.
Niniejszą przebudowę należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową.
Na przedmiotowym terenie występuje zwarta zabudowa mieszkaniowa oraz obiekty użyteczności publicznej. Wykonawca realizując zadanie musi mieć świadomość utrudnień z tym związanych. Należy zapewnić bezpieczny dostęp do obiektów tj. punkty usługowo - handlowe, baza PKS itp., jak również należy uwzględnić obecność 2 przystanków autobusowych na ul. Długiej. Ulica Długa łączy się z ulicą Warszawską będącą drogą wojewódzką - zaproponować odpowiednią czasową organizację ruchu.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania całości opracowania projektowego bez względu na podane jednostki obmiarowe.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest się w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik Nr 9 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Roboty winny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności: Prawem Budowlanym, Prawem ochrony środowiska, Prawem o ruchu drogowym oraz ustawą o drogach publicznych, ustawą o odpadach, ustawą o badaniach i certyfikacji i wymaganiami Zamawiającego, a kierowanie i nadzorowanie robót mogą wykonywać osoby, które posiadają wymagane prawem uprawnienia i są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.
Przedmiot zamówienia należy zrealizować według dokumentacji technicznej.
Integralną częścią specyfikacji jest projekt techniczny, który określa parametry techniczne , jakościowe -z odwołaniem się do aprobat i atestów, standardu oraz sposobu wykonania urządzeń technologicznych. Podane informacje należy uwzględnić na etapie przygotowywania oferty.
Zamawiający dopuszcza zastosowanie rur PVC-U SN 10 DN 200mm zamiast rur PP SN 10 DN 200mm dla przykanalików deszczowych.
Zamawiający ustala ryczałtowy system wynagradzania. Oferent powinien przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę oferty, w tym ewentualne kolizje z infrastrukturą podziemną, które Wykonawca zobowiązany będzie usunąć w ramach ceny ryczałtowej. Podstawę do określenia całkowitej ryczałtowej ceny stanowi zakres robót budowlanych określony w dokumentacji projektowej i przedmiarach oraz zakres prac określony w SIWZ, realizowanych zgodnie ze sztuką budowlaną i przepisami ustawy Prawo budowlane oraz Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót.
Wykonawca winien sporządzić kosztorys ofertowy na podstawie dostarczonego przedmiaru robót. Przedmiar ma charakter informacyjno-pomocniczy. Załączony przez oferenta kosztorys ofertowy ze względu na ryczałtowy sposób wynagradzania , będzie miał również charakter informacyjno-pomocniczy. Wyłonionego Wykonawcę obowiązuje wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, SIWZ oraz STWiOR. Zamawiający nie będzie badał zgodności podstawy wyceny, ani ilości robót w złożonych przez oferentów kosztorysach ofertowych. Załączone kosztorysy mają charakter informacyjno pomocniczy.
Cena określona w ofercie musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia wynikające z dokumentacji, SIWZ, STWiOR, jak również nie ujęte w dokumentacji projektowej , a niezbędne do wykonania zadania.
Dopuszcza się zastosowanie urządzeń rozwiązań równoważnych w stosunku do urządzeń/rozwiązań projektowych. W wypadku złożenia oferty na urządzenia/rozwiązania równoważne parametry techniczne, funkcjonalne i użytkowe oferowanych urządzeń rozwiązań równoważnych muszą być co najmniej takie same, jak parametry urządzeń rozwiązań projektowych.
Wszelkie odstępstwa od dokumentacji projektowej muszą być udokumentowane załączonymi do oferty obliczeniami, szczegółowymi rysunkami technicznymi, kartami katalogowymi urządzeń zamiennych. Niniejsze dokumenty muszą w sposób jednoznaczny stwierdzać równoważność proponowanych urządzeń w stosunku do przyjętych w projekcie oraz muszą być załączone do oferty.
Powyższe zmiany muszą być wykazane w załączniku Nr 6 i dołączone do oferty.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do korzystania z opinii ekspertów w celu dokonania oceny równoważności proponowanych rozwiązań.
Oferta Wykonawcy, w której zostanie stwierdzone , iż zaproponowane rozwiązania nie są równoważne zostanie odrzucona zgodnie z art. 89 ust. 1, pkt 2.
Po zakończeniu zadania Wykonawca sporządzi własnym staraniem i na własny koszt wykaz zrealizowanych prac (rozliczenie rzeczowe - m2, mb, szt.), w tym wykaz długości wybudowanych sieci dla poszczególnych rodzajów materiałów średnic, i ulic. Powyższe materiały dołączy do dokumentów odbiorowych. Wykaz winien być podpisany przez uprawnionego geodetę, kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego.
Ponadto do zadań Wykonawcy należało będzie zebranie danych wraz z dokumentacją fotograficzną i filmową i wprowadzenie ich do książki drogi odpowiednio dla poszczególnych ulic. Książki drogi Gmina prowadzi w wersji elektronicznej, w programie EDIOM DESIGNERS . Zebranie i wprowadzenie danych po odbiorze i wprowadzeniu stałej organizacji ruchu.
W celu umożliwienia Wykonawcy fakturowania częściowego, opracuje on harmonogram rzeczowo- terminowo- finansowy, obejmujący wszystkie pozycje kosztorysu ofertowego.
Szczegółowy opis obowiązków Wykonawcy zawarty jest we wzorze umowy.


Dane teleadresowe:
1. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie,
Rejon Drogowy Otwock - Piaseczno, ul. Górna 18, 05-400 Otwock, tel. (022) 779 24 87,
(022) 779 30 20
Obwód Drogowy w Warce, ul. Grójecka 28, 05-660 Warka, tel.: (48) 667-21-54
2. PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko Kamienna
Rejon Energetyczny Kozienice, ul. Przemysłowa 11, tel. (048) 667 04 01
Posterunek Warka tel.: (048) 667 04 01
3. Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
Oddział w Warszawie, Zakład w Radomiu, ul. Gazowa 11 13, tel. (048) 332 41 84
Rejon Dystrybucji Gazu w Mogielnicy, ul. Stegny, tel.: (048) 663 51 42
4. Starostwo Powiatowe w Grójcu
Wydział Komunikacji i Transportu, ul. Piłsudskiego 59, tel.: (048) 665 11 29
5. Komenda Powiatowa Policji w Grójcu, ul. Brzozowa 108, 05-600 Grójec,
tel.: (048) 668 72 00
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa - załącznik nr 8 do SIWZ oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 9 do SIWZ.

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
18.03.2015 godzina 12:00, miejsce: Urząd Miejski w Warce, pl. Stefana Czarnieckiego 1, 05-660 Warka w BIURZE OBSŁUGI

Po wprowadzeniu zmiany:
20.03.2015 godzina 12:00, miejsce: Urząd Miejski w Warce, pl. Stefana Czarnieckiego 1, 05-660 Warka w BIURZE OBSŁUGI

Podobne przetargi