Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

247459 / 2013-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Kobierzyce (Kobierzyce)

Wykonanie dokumentacji projektowych budowy oświetlenia drogowego w wybranych miejscowościach gminy Kobierzyce - etap I.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja p/n /Wykonanie dokumentacji projektowych budowy oświetlenia drogowego w wybranych miejscowościach gminy Kobierzyce - etap I,/ (w ramach zadania budżetowego /Bieżąca rozbudowa oświetlenia drogowego/) która obejmuje wykonanie kompleksowych dokumentacji projektowych na rozbudowę oświetlenia drogowego w następujących miejscowościach:
1) Krzyżowice (wg. rys. I i II /dz. nr 215, 154/1, 153/6, 173/2, 155/1, 156/1, 179/ 8, 10)
2) Królikowice (wg. rys. III / dz. 255/1, 255/2)
3) Tyniec n/Ślęzą (wg. rys. IV /dz. 306, 549, 407/1)
4) Biskupiece Podgórne (wg. rys. V /dz. 5/40, 6/17 )
5) Małuszów (wg. rys. VI /dz. 29, 21)
6) Dobkowice (wg. rys. VII /dz. 130, 119, 132)
7) Kobierzyce (wg. rys. VIII /dz. 7, 29/5)
8) Chrzanów (wg. rys. IX /dz. 66/6, 174, 178, 183, 576/3)
9) Kuklice (wg. rys. X /dz. 88, 76, 79)
10) Cieszyce (wg. rys. XI /dz. 27, 34, 43, 123/2, 147/6, 42/5, 42/3, 41/1, 40/1, 34)
11) Szczepankowice (wg. rys. XII /dz. 255/2, 219/2, 224)
12) Żurawice (wg. rys. XIII /dz. 53, 11)
13) Solna (wg. rys. XIV /dz. 158, 160, 143/1, 149)
14) Księginice (wg. rys. XV /dz. 70, 105, 15, 90, 92)
15) Domasław (wg. rys. XVI /dz. 200, 279/10, 197, 199)
16) Pustków Żurawski (wg. rys. XVII /dz. 62, 3/13, 3/15, 66/31, 25, 15/29)
17) Wierzbice (wg. rys. XVIII /dz. 112/7, 113, 123/3, 125/1, 85, 72, 75/3, 425, 5, 101/1, 104)
18) Żerniki Małe (wg. rys. XIX i XX /dz. 114, 147/5, 150/6, 104, 61, 103, 115, 127/1, 32, 13, 11/7, 68)
19) Racławice Wielkie (wg. rys. XXI /dz. 5)
20) Pełczyce (wg. rys. XXII /dz. 118/12, 131, 167)
21) Damianowice (wg. rys. XXIV /dz. 52)
22) Rolantowice (wg. rys. XXIII /dz. 43/2, 90).

Łączna długość linii kablowych projektowanego oświetlenia - ok. 13.470,00 m.

Realizacja obejmuje (dla każdej miejscowości) w szczególności:
a) opracowanie dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem odpowiednich uzgodnień
i pozwoleń) niezbędnej do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę,
b) uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę wraz ze stwierdzeniem jej ostateczności.
Szczegółowy zakres oraz lokalizację zawiera /Zestawienie oświetlenia do zaprojektowania - Teren Gminy .xls/ wraz z załącznikami mapowymi - zawarte w Programie Funkcjonalno-użytkowym (załącznik nr 6).

Dokumentacja projektowa winna składać się następujących opracowań i projektów (dla każdej miejscowości):
a) koncepcji z obiektów do akceptacji Zamawiającego,
b) projektu budowlanego (4 egz., w tym 2 egz. z oryginalnymi pieczątkami organów wydających pozwolenie na budowę), zaopatrzonego w oświadczenie o kompletności i dokonane uzgodnienia,
c) projektu wykonawczego (4 egz.),
d) specyfikacji technicznych w zakresie wykonania i odbioru robót budowlanych (4 egz.),
e) przedmiaru robót (4 egz.),
f) kosztorysu inwestorskiego (4 egz.),
g) ew. innych opracowań niezbędnych do realizacji zamówienia, jak np:, inwentaryzacja zieleni, operat dendrologiczny, projekt organizacji ruchu zastępczego i docelowego, operat wodnoprawny, opracowania branżowe, rozwiązania kolizji z istniejącą infrastrukturą (2 egz. + egzemplarze wymagane przez odpowiednie organy),
h) specyfikacji materiałów przewidzianych do wykonania obiektu z akceptacją Zamawiającego,
i) wymaganych wniosków i oświadczeń w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego upoważnienia lub do podpisu Zamawiającego,
j) przygotowanego oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane dla działek nie należących do Gminy Kobierzyce wymagane jest złożenie oświadczenia przez Projektanta o uzyskaniu wymaganych zgód właścicieli terenu i ich przekazanie Zamawiającemu,

Do projektu należy załączyć m.in.
a) projekt odtworzenia nawierzchni,
b) opracowanie informacji dot. Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ),
c) wszelkie wymagane uzgodnienia z instytucjami i właścicielami gruntów.

Projekt wykonać w oparciu o:
a) zalecaną wizję lokalną w terenie,
b) zdobyte przez Wykonawcę projektu informacje o aktualnym zainwestowaniu na przedmiotowym terenie, a w tym realizowanych inwestycjach oraz planowanym i faktycznym układzie komunikacyjnym,

Wykonawca otrzyma pełnomocnictwo do występowania w imieniu Inwestora (Zamawiającego)
w sprawach związanych z wykonywaniem projektu.

W projekcie należy przewidzieć:
a) wykonanie odtworzenia nawierzchni dróg,
b) dokonanie jednokrotnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego wraz z przedmiarami robot, w oparciu o aktualne składniki cenotwórcze na żądanie Zamawiającego w terminie do dwóch lat od zakończenia realizacji zamówienia.

Dokumentacja projektowa wymagana dodatkowo w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz np. NORMA PRO (dla kosztorysów i przedmiarów) - na nośniku elektronicznym (płyta DVD).
Projekty należy wykonać zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane, Ustawą Prawo Energetyczne oraz aktami wykonawczymi wydanymi do w/w aktów prawnych, odpowiednimi normami, warunkami technicznymi przyłączenia wydanymi przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) oraz
w zakresie określonym przez Zamawiającego na załączonych poglądowych załącznikach mapowych z uwzględnieniem wytycznych koordynacyjnych Urzędu Gminy Kobierzyce.

Słupy:
Rozstaw słupów dopasować do konkretnej lokalizacji ich posadowienia (zgodnie z obowiązującymi normami dotyczącymi natężenia i jakości oświetlenia).
Należy zastosować słupy oświetlenia drogowego z wysięgnikiem aluminiowe o wysokości dostosowanej do parametrów oświetlanej ulicy oraz jej estetyki.

Oprawy oświetleniowe:
Zastosować należy oprawy oświetleniowe o następujących parametrach:
a) Szczelność komory optycznej: min. IP 65
b) Szczelność komory osprzętu: min. IP 65
c) Konstrukcja oprawy: aluminium i szkło
d) Klasa ochronności elektrycznej: I lub II
e) Napięcie zasilania: 230 V/50 Hz
f) Źródło światła: żarówka sodowa, metalohalogenkowa lub LED (do uzgodnienia na etapie koncepcji).

Moc źródeł światła dopasować do konkretnej lokalizacji ich posadowienia (zgodnie
z obowiązującymi normami dotyczącymi natężenia i jakości oświetlenia).
W celu unifikacji oświetlenia na terenie Gminy Kobierzyce w przypadku nawiązania do istniejącego oświetlenia drogowego zaleca się przyjąć słupy, oprawy oświetleniowe i wyposażenie szafek oświetleniowych w podobnym standardzie, typie i zbliżonym wyglądzie jak oświetlenie istniejące.
Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 29-31 ustawy Prawo zamówień publicznych.
W przypadku, gdy dokumentacja projektowa wskazuje na pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i norm, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy, należy dodać zapis, że dopuszcza się oferowanie materiałów i urządzeń /równoważnych/ oraz doprecyzować zakres dopuszczalnej równoważności.

Należy zaprojektować najbardziej optymalny sposób zasilania budowanego
oświetlenia w pierwszej kolejności uwzględniając możliwość podłączenia projektowanego oświetlenia na zasadzie rozbudowy już istniejącego, stanowiącego majątek Gminy wraz z uwzględnieniem zmian wartości mocy przyłączeniowych. W przeciwnym wypadku należy wystąpić do OSD celem uzyskania warunków przyłączeniowych oraz uwzględnić dogodną, uzgodnioną z Zamawiającym lokalizację szaf pomiarowo - sterowniczych. Przy wykonaniu dokumentacji projektowej należy uwzględnić przewidzenie zapasu linii kablowej, koniecznej w przypadku przyszłej kompleksowej przebudowy ulic, których inwestycja dotyczy.

Szafy oświetlenia drogowego winny być wyposażone w urządzenia sterownicze (zegar astronomiczny) z możliwością dostępu do interfejsu poprzez stronę internetową oraz urządzenia do redukcji mocy.

Zamawiający na etapie projektowym przekaże Wykonawcy oświadczenie stwierdzające prawo do dysponowania terenem na cele budowlane.

Do Wykonawcy należy uzyskanie materiałów niezbędnych do wykonania zamówienia a w szczególności:
Uzyskanie niezbędnych do realizacji zamówienia map (w tym mapa do celów projektowych z aktualnym określeniem numeracji działek i linii granicznych), warunków, uzgodnień, decyzji, postanowień, wypisów, wyrysów (mpzp i ewidencja gruntów) itp. i dokonanie płatności za ich uzyskanie (opłata przyłączeniowa za przyłączenie energii elektrycznej, wynikajaca z umowy przyłączeniowej - dokonana będzie przez Zamawiającego).
Wykonawca złoży w imieniu Zamawiającego wniosek i uzyska ostateczną decyzję pozwolenie na budowę, oraz przeniesie prawa autorskie na rzecz Zamawiającego.

Uwagi końcowe:
Dokumentacja powinna być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, że jest ona wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami, normami i wytycznymi, że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i może być skierowana do realizacji. Wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie o którym mowa wyżej stanowią integralną część zamówienia. Wykonawca ma obowiązek przed złożeniem oferty szczegółowo zapoznać się z terenem, posiadaną dokumentacją i warunkami, w jakich przyjdzie realizować przedmiot zamówienia oraz przewidzieć cały przebieg prac projektowych, a wszelkie utrudnienia wynikające z warunków realizacji uwzględnić w podanej cenie.

Zamawiający informuje, że przy projektowaniu należy uwzględnić w przedmiarze robót przy robotach ziemnych wywóz urobku na teren wyrobiska w miejscowości Tyniec n/Ślęzą. Składowanie ziemi i gruzu jest nieodpłatne. Wykonawca robót budowlanych zapewni własny transport na miejsce przeznaczenia oraz sprzęt do formowania gromadzonego gruntu i poniesie koszty z tym związane.

Wykonawca przy sporządzaniu dokumentacji projektowo-technicznej musi uwzględnić w zakresie jej formy i treści: miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (mpzp), oraz ponadto: przepisy zawarte w akcie wykonawczym do ustawy - Prawo zamówień publicznych: Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. /w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego/ (Dz.U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072) oraz Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. /w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym/ (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389).

Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych za odrębnym, ustalonym w ofercie wynagrodzeniem; wynagrodzenie za nadzór autorski będzie wypłacane w trakcie realizacji inwestycji na podstawie odrębnej umowy.

Wykonawca zorganizuje spotkanie konsultacyjne po opracowaniu koncepcji zadań z udziałem Zamawiającego i przedstawicieli lokalnej społeczności - w tym Sołtysa wraz z Radą Sołecką, Radnych Rady Gminy, a następnie przedstawi koncepcje do akceptacji po uwzględnieniu wniesionych przez Zamawiającego uwag.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 247459

Data publikacji: 2013-11-21

Nazwa: Gmina Kobierzyce

Ulica: al. Pałacowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Kobierzyce

Kod pocztowy: 55-040

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3111215

Numer faxu: 071 3111252

Adres strony internetowej: www.ugk.pl

Regon: 93193507500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji projektowych budowy oświetlenia drogowego w wybranych miejscowościach gminy Kobierzyce - etap I.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja p/n /Wykonanie dokumentacji projektowych budowy oświetlenia drogowego w wybranych miejscowościach gminy Kobierzyce - etap I,/ (w ramach zadania budżetowego /Bieżąca rozbudowa oświetlenia drogowego/) która obejmuje wykonanie kompleksowych dokumentacji projektowych na rozbudowę oświetlenia drogowego w następujących miejscowościach:
1) Krzyżowice (wg. rys. I i II /dz. nr 215, 154/1, 153/6, 173/2, 155/1, 156/1, 179/ 8, 10)
2) Królikowice (wg. rys. III / dz. 255/1, 255/2)
3) Tyniec n/Ślęzą (wg. rys. IV /dz. 306, 549, 407/1)
4) Biskupiece Podgórne (wg. rys. V /dz. 5/40, 6/17 )
5) Małuszów (wg. rys. VI /dz. 29, 21)
6) Dobkowice (wg. rys. VII /dz. 130, 119, 132)
7) Kobierzyce (wg. rys. VIII /dz. 7, 29/5)
8) Chrzanów (wg. rys. IX /dz. 66/6, 174, 178, 183, 576/3)
9) Kuklice (wg. rys. X /dz. 88, 76, 79)
10) Cieszyce (wg. rys. XI /dz. 27, 34, 43, 123/2, 147/6, 42/5, 42/3, 41/1, 40/1, 34)
11) Szczepankowice (wg. rys. XII /dz. 255/2, 219/2, 224)
12) Żurawice (wg. rys. XIII /dz. 53, 11)
13) Solna (wg. rys. XIV /dz. 158, 160, 143/1, 149)
14) Księginice (wg. rys. XV /dz. 70, 105, 15, 90, 92)
15) Domasław (wg. rys. XVI /dz. 200, 279/10, 197, 199)
16) Pustków Żurawski (wg. rys. XVII /dz. 62, 3/13, 3/15, 66/31, 25, 15/29)
17) Wierzbice (wg. rys. XVIII /dz. 112/7, 113, 123/3, 125/1, 85, 72, 75/3, 425, 5, 101/1, 104)
18) Żerniki Małe (wg. rys. XIX i XX /dz. 114, 147/5, 150/6, 104, 61, 103, 115, 127/1, 32, 13, 11/7, 68)
19) Racławice Wielkie (wg. rys. XXI /dz. 5)
20) Pełczyce (wg. rys. XXII /dz. 118/12, 131, 167)
21) Damianowice (wg. rys. XXIV /dz. 52)
22) Rolantowice (wg. rys. XXIII /dz. 43/2, 90).

Łączna długość linii kablowych projektowanego oświetlenia - ok. 13.470,00 m.

Realizacja obejmuje (dla każdej miejscowości) w szczególności:
a) opracowanie dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem odpowiednich uzgodnień
i pozwoleń) niezbędnej do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę,
b) uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę wraz ze stwierdzeniem jej ostateczności.
Szczegółowy zakres oraz lokalizację zawiera /Zestawienie oświetlenia do zaprojektowania - Teren Gminy .xls/ wraz z załącznikami mapowymi - zawarte w Programie Funkcjonalno-użytkowym (załącznik nr 6).

Dokumentacja projektowa winna składać się następujących opracowań i projektów (dla każdej miejscowości):
a) koncepcji z obiektów do akceptacji Zamawiającego,
b) projektu budowlanego (4 egz., w tym 2 egz. z oryginalnymi pieczątkami organów wydających pozwolenie na budowę), zaopatrzonego w oświadczenie o kompletności i dokonane uzgodnienia,
c) projektu wykonawczego (4 egz.),
d) specyfikacji technicznych w zakresie wykonania i odbioru robót budowlanych (4 egz.),
e) przedmiaru robót (4 egz.),
f) kosztorysu inwestorskiego (4 egz.),
g) ew. innych opracowań niezbędnych do realizacji zamówienia, jak np:, inwentaryzacja zieleni, operat dendrologiczny, projekt organizacji ruchu zastępczego i docelowego, operat wodnoprawny, opracowania branżowe, rozwiązania kolizji z istniejącą infrastrukturą (2 egz. + egzemplarze wymagane przez odpowiednie organy),
h) specyfikacji materiałów przewidzianych do wykonania obiektu z akceptacją Zamawiającego,
i) wymaganych wniosków i oświadczeń w imieniu Zamawiającego na podstawie udzielonego upoważnienia lub do podpisu Zamawiającego,
j) przygotowanego oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane dla działek nie należących do Gminy Kobierzyce wymagane jest złożenie oświadczenia przez Projektanta o uzyskaniu wymaganych zgód właścicieli terenu i ich przekazanie Zamawiającemu,

Do projektu należy załączyć m.in.
a) projekt odtworzenia nawierzchni,
b) opracowanie informacji dot. Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ),
c) wszelkie wymagane uzgodnienia z instytucjami i właścicielami gruntów.

Projekt wykonać w oparciu o:
a) zalecaną wizję lokalną w terenie,
b) zdobyte przez Wykonawcę projektu informacje o aktualnym zainwestowaniu na przedmiotowym terenie, a w tym realizowanych inwestycjach oraz planowanym i faktycznym układzie komunikacyjnym,

Wykonawca otrzyma pełnomocnictwo do występowania w imieniu Inwestora (Zamawiającego)
w sprawach związanych z wykonywaniem projektu.

W projekcie należy przewidzieć:
a) wykonanie odtworzenia nawierzchni dróg,
b) dokonanie jednokrotnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego wraz z przedmiarami robot, w oparciu o aktualne składniki cenotwórcze na żądanie Zamawiającego w terminie do dwóch lat od zakończenia realizacji zamówienia.

Dokumentacja projektowa wymagana dodatkowo w wersji elektronicznej w formacie PDF oraz np. NORMA PRO (dla kosztorysów i przedmiarów) - na nośniku elektronicznym (płyta DVD).
Projekty należy wykonać zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane, Ustawą Prawo Energetyczne oraz aktami wykonawczymi wydanymi do w/w aktów prawnych, odpowiednimi normami, warunkami technicznymi przyłączenia wydanymi przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) oraz
w zakresie określonym przez Zamawiającego na załączonych poglądowych załącznikach mapowych z uwzględnieniem wytycznych koordynacyjnych Urzędu Gminy Kobierzyce.

Słupy:
Rozstaw słupów dopasować do konkretnej lokalizacji ich posadowienia (zgodnie z obowiązującymi normami dotyczącymi natężenia i jakości oświetlenia).
Należy zastosować słupy oświetlenia drogowego z wysięgnikiem aluminiowe o wysokości dostosowanej do parametrów oświetlanej ulicy oraz jej estetyki.

Oprawy oświetleniowe:
Zastosować należy oprawy oświetleniowe o następujących parametrach:
a) Szczelność komory optycznej: min. IP 65
b) Szczelność komory osprzętu: min. IP 65
c) Konstrukcja oprawy: aluminium i szkło
d) Klasa ochronności elektrycznej: I lub II
e) Napięcie zasilania: 230 V/50 Hz
f) Źródło światła: żarówka sodowa, metalohalogenkowa lub LED (do uzgodnienia na etapie koncepcji).

Moc źródeł światła dopasować do konkretnej lokalizacji ich posadowienia (zgodnie
z obowiązującymi normami dotyczącymi natężenia i jakości oświetlenia).
W celu unifikacji oświetlenia na terenie Gminy Kobierzyce w przypadku nawiązania do istniejącego oświetlenia drogowego zaleca się przyjąć słupy, oprawy oświetleniowe i wyposażenie szafek oświetleniowych w podobnym standardzie, typie i zbliżonym wyglądzie jak oświetlenie istniejące.
Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 29-31 ustawy Prawo zamówień publicznych.
W przypadku, gdy dokumentacja projektowa wskazuje na pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i norm, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ustawy, należy dodać zapis, że dopuszcza się oferowanie materiałów i urządzeń /równoważnych/ oraz doprecyzować zakres dopuszczalnej równoważności.

Należy zaprojektować najbardziej optymalny sposób zasilania budowanego
oświetlenia w pierwszej kolejności uwzględniając możliwość podłączenia projektowanego oświetlenia na zasadzie rozbudowy już istniejącego, stanowiącego majątek Gminy wraz z uwzględnieniem zmian wartości mocy przyłączeniowych. W przeciwnym wypadku należy wystąpić do OSD celem uzyskania warunków przyłączeniowych oraz uwzględnić dogodną, uzgodnioną z Zamawiającym lokalizację szaf pomiarowo - sterowniczych. Przy wykonaniu dokumentacji projektowej należy uwzględnić przewidzenie zapasu linii kablowej, koniecznej w przypadku przyszłej kompleksowej przebudowy ulic, których inwestycja dotyczy.

Szafy oświetlenia drogowego winny być wyposażone w urządzenia sterownicze (zegar astronomiczny) z możliwością dostępu do interfejsu poprzez stronę internetową oraz urządzenia do redukcji mocy.

Zamawiający na etapie projektowym przekaże Wykonawcy oświadczenie stwierdzające prawo do dysponowania terenem na cele budowlane.

Do Wykonawcy należy uzyskanie materiałów niezbędnych do wykonania zamówienia a w szczególności:
Uzyskanie niezbędnych do realizacji zamówienia map (w tym mapa do celów projektowych z aktualnym określeniem numeracji działek i linii granicznych), warunków, uzgodnień, decyzji, postanowień, wypisów, wyrysów (mpzp i ewidencja gruntów) itp. i dokonanie płatności za ich uzyskanie (opłata przyłączeniowa za przyłączenie energii elektrycznej, wynikajaca z umowy przyłączeniowej - dokonana będzie przez Zamawiającego).
Wykonawca złoży w imieniu Zamawiającego wniosek i uzyska ostateczną decyzję pozwolenie na budowę, oraz przeniesie prawa autorskie na rzecz Zamawiającego.

Uwagi końcowe:
Dokumentacja powinna być zaopatrzona w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie, że jest ona wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami, normami i wytycznymi, że została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i może być skierowana do realizacji. Wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie o którym mowa wyżej stanowią integralną część zamówienia. Wykonawca ma obowiązek przed złożeniem oferty szczegółowo zapoznać się z terenem, posiadaną dokumentacją i warunkami, w jakich przyjdzie realizować przedmiot zamówienia oraz przewidzieć cały przebieg prac projektowych, a wszelkie utrudnienia wynikające z warunków realizacji uwzględnić w podanej cenie.

Zamawiający informuje, że przy projektowaniu należy uwzględnić w przedmiarze robót przy robotach ziemnych wywóz urobku na teren wyrobiska w miejscowości Tyniec n/Ślęzą. Składowanie ziemi i gruzu jest nieodpłatne. Wykonawca robót budowlanych zapewni własny transport na miejsce przeznaczenia oraz sprzęt do formowania gromadzonego gruntu i poniesie koszty z tym związane.

Wykonawca przy sporządzaniu dokumentacji projektowo-technicznej musi uwzględnić w zakresie jej formy i treści: miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (mpzp), oraz ponadto: przepisy zawarte w akcie wykonawczym do ustawy - Prawo zamówień publicznych: Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. /w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego/ (Dz.U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072) oraz Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. /w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym/ (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389).

Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych za odrębnym, ustalonym w ofercie wynagrodzeniem; wynagrodzenie za nadzór autorski będzie wypłacane w trakcie realizacji inwestycji na podstawie odrębnej umowy.

Wykonawca zorganizuje spotkanie konsultacyjne po opracowaniu koncepcji zadań z udziałem Zamawiającego i przedstawicieli lokalnej społeczności - w tym Sołtysa wraz z Radą Sołecką, Radnych Rady Gminy, a następnie przedstawi koncepcje do akceptacji po uwzględnieniu wniesionych przez Zamawiającego uwag.

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające w zakresie realizacji p/n: /Wykonanie dokumentacji projektowych budowy oświetlenia drogowego w wybranych miejscowościach gminy Kobierzyce - etap I/, zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Czas: D

Data zakończenia: 30/05/2014

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga złożenia wadium (przy składaniu ofert) - w kwocie 4.800,00 zł na konto Gminy Kobierzyce:
Al. Pałacowa 1, 55-040 Kobierzyce konto bankowe BS Kobierzyce nr 82 95750004 0000 0130 2000 0380.
Wadium wpłacane na konto Zamawiającego powinno mieć adnotację -- nazwę przetargu. Potwierdzenie wniesienia wadium (może być to kserokopia potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty. Wadium w postaci gwarancji i poręczeń złożyć w oryginale w kasie, a potwierdzoną /za zgodność/ kserokopię dołączyć do oferty.
Zgodnie z art. 45 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego w SIWZ terminu składania ofert .
Wniesienie wadium w formie poręczenia lub gwarancji będzie skuteczne, jeżeli do wskazanego terminu zostanie ono zdeponowane w kasie Urzędu Gminy Kobierzyce - pok. 22.
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli do wskazanego terminu znajdzie się ono na podanym rachunku bankowym Zamawiającego.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu (przelew na rachunek bankowy Zamawiającego);
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, powinny one być sporządzone zgodnie z przepisami prawnymi i powinny zawierać wskazany niżej element:
- zobowiązanie Gwaranta do /zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż:
- Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie, albo
- Wykonawca, którego ofertę wybrano odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, albo
- Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, albo
- Zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy/
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
2. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 5.
3. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
4. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
5. Zamawiający zatrzymuje wadium, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana odmówi podpisania umowy lub zawarcie umowy jest niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy albo nie wniósł zabezpieczenia umowy jeżeli było wymagane.
7. Oferta w trakcie trwania procedury od terminu składania ofert podanego w SIWZ poprzez wybór oferty do terminu podpisania umowy (termin związania ofertą 30 dni) winna być przez cały okres zabezpieczona wadium.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, jeżeli w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert: wykonał, a je-żeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie; projekty dotyczące budowy lub rozbudowy oświetlenia drogowego o długości linii kablowej min. 10.000 m (łącznie), potwierdzone dowodem czy zostały one wykonane należycie,

Zamawiający, na podstawie złożonego przez Wykonawcę /wykazu wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i do-świadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a je-żeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przed-miotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane tj. obejmującym projekty dotyczące budowy lub rozbudowy oświetlenia drogowego o długości linii kablowej min. 10.000 m (łącznie), potwierdzone dowodem czy zostały one wykonane należycie - załącznik nr 4/, dokona oceny spełniania w/w warunku według formuły spełnia - nie spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, jeżeli posiada: opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 100.000,00 zł,

Zamawiający, na podstawie złożonej przez Wykonawcę /opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 100.000,00 zł - załącznik nr 5/ dokona oceny spełniania w/w warunku według formuły spełnia - nie spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
6) dowód wniesienia wadium w wysokości: 4.800,00 zł - załącznik nr 6,

7) pisemne zobowiązanie, jeżeli Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów, zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp (jeżeli dotyczy) - załącznik nr 7,

8) oświadczenie - Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 lub oświadczenie o braku przynależności do grupy kapitałowej - (do wypełnienia formularz wg. wzoru Zamawiającego) - załącznik nr 8,



9) Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował Wykonawca:

- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że inny podmiot jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 100.000,00 zł (jeżeli dotyczy) - załącznik nr 9,

10) Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda (jeżeli dotyczy):
- dokumentów (załączniki nr 10) dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia,

11) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, to Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w SIWZ pkt IX. 1 ppkt. 1),2), (załączniki nr 11).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) przewidział możliwość dokonania zmiany umowy w formie pisemnego aneksu w następujących przypadkach:
1) pisemnego uzgodnienia pomiędzy Stronami dotyczącego skróceniu terminu zakończenia realizacji umowy;
2) przedłużenia terminu realizacji umowy - z przyczyn niezależnych od Wykonawcy i na które nie miał on wpływu, lub z powodu zlecenia zamówienia dodatkowego przez Zamawiającego w przypadkach określonych w ustawie Pzp;
3) zmiana nazw, siedziby stron umowy, numerów kont bankowych, innych danych identyfikacyjnych;
4) zmiana podwykonawcy pod warunkiem odpowiedniego zgłoszenia i po akceptacji przez Zamawiającego;
5) zmiana osób odpowiedzialnych za kontakty i nadzór nad przedmiotem umowy;
6) zmniejszenia zakresu przedmiotu umowy z przyczyn o obiektywnym charakterze;
7) zmiana sposobu rozliczenia.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ugk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Kobierzyce, 55-040 Kobierzyce Al. Pałacowa 1, pok. 51

Data składania wniosków, ofert: 03/12/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Kobierzyce, 55-040 Kobierzyce Al. Pałacowa 1, sekretariat pok. 25

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Dowodami, o których mowa w SIWZ pkt VII i IX SIWZ są:
1) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2) w przypadku zamówień na roboty budowlane - inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnych charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa wyżej w pkt 1);
3) w przypadku zamówień na usługi - oświadczenie Wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnych charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa wyżej w pkt 1).
W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (czyli wszczynanym w okresie od 20 lutego 2013 r. do 20 lutego 2014 r.), Wykonawca w miejsce poświadczeń, o których mowa wyżej w pkt 1) może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie, określone w paragrafie 1 ust. 1 pkt. 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. /w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane/ (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).

W przypadku gdy Zamawiajacy jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane, dostawy lub usługi wskazane w wykazie, o którym mowa w SIWZ pkt. VII pkt. 1 ppkt 2, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przekładania dowodów, o których mowa w pkt. VII i IX SIWZ.

Wykonawca na żądanie Zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 Pzp.

Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązują przepisy określone w § 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19.02.2013 r. /w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane/ (Dz.U. z 2013, poz. 231).

2. Zamawiający wymaga, aby dokumenty były przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonych /za zgodność z oryginałem/ przez Wykonawcę lub osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (konsorcja, spółki cywilne). W przypadku, o którym mowa Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4. Zamawiający wymaga w stosunku do podmiotów występujących wspólnie, aby każdy z nich oddzielnie przedstawił w ofercie wymagane załączniki do Formularza Oferty nr 1),2),8). Każdy z podmiotów występujących wspólnie musi: złożyć swój czytelny podpis oraz pieczęć na formularzu oferty oraz zaakceptować projekt umowy. Oświadczenie stanowiące załącznik nr 3) Wykonawcy mogą złożyć wspólnie na jednym załączniku (oświadczenie podpisuje Pełnomocnik lub każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie).
Jeżeli ofertę składa kilka podmiotów, oferta musi spełniać ponadto następujące warunki:
a) upoważnienie do pełnienia funkcji przedstawiciela /partnera wiodącego wymaga podpisu prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z partnerów - należy załączyć je do oferty w formie pełnomocnictwa;
b) podmioty występujące wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

137465 / 2015-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Siechnic - Siechnice (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na potrzeby remontu w budynku remizy OSP w Siechnicach na działce 347 przy ul. Gen. Karola Świerczewskiego 26 wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub zaświadczenia o przyjęciu zgłoszenia o zamiarze wykonania robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

338307 / 2011-12-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowo-technicznej kotłowni gazowej wraz z przyłączeniem do sieci gazowej dla budynku Urzędu Gminy w Kobierzycach.

79941 / 2013-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Siechnic - Siechnice (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie funkcji wielobranżowego inspektora nadzoru inwestorskiego w ramach przedsięwzięć pn.: Kanalizacja sanitarna dla Żernik Wrocławskich - etap III i Kanalizacja sanitarna dla części miejscowości Groblice-Zębice, realizowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

193411 / 2014-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Zamówienie uzupełniające dot. realizacji p/n /Wykonanie dokumentacji projektowych budowy sieci wodociągowych i odcinka połączeniowego sieci kanalizacyjnej w wybranych miejscowościach gminy Kobierzyce./

194447 / 2012-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Siechnic - Siechnice (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Remont i modernizacja boiska do piłki noŜnej w Groblicach, gmina Siechnice

107420 / 2016-04-29 - Inny: podmiot leczniczy niebędący przedsiębiorcą.

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
1.1. opracowanie dokumentacji projektowej - na podstawie wytycznych Zamawiającego - na modernizację i dostosowanie pomieszczeń Oddziałów (IV, V, VII) zlokalizowanych na II piętrze w budynku głównym Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu z podziałem na 4 etapy modernizacyjne, 1.2. uzyskanie niezbędnych opinii i pozwolenia na budowę, 1.3. pełnienie nadzoru autorskiego..

225643 / 2012-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie planów zagospodarowania terenów cmentarzy komunalnych w Kobierzycach i Bielanach Wrocławskich oraz dodatkowo dokumentacji projektowo-technicznej miejsc parkingowych z infrastrukturą przy cmentarzu w Kobierzycach.

238198 / 2014-07-16 - Uczelnia publiczna

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy budynku powojskowego Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze przy ul. Kadetów 3 na Centrum Integracji Społecznej.

181675 / 2015-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Siechnic - Siechnice (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
ŚWIADCZENIE USŁUG POLEGAJĄCYCH NA OPRACOWANIU DOKUMENTACJI PROJEKTOWO-KOSZTORYSOWYCH DRÓG NA TERENIE GMINY SIECHNICE

50699 / 2016-05-06 - Podmiot prawa publicznego

Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. - Sokołowsko (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Budowa agregatu prądotwórczego dla obiektu Waligóra w Sokołowsku.

192363 / 2014-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy pałacu w Suchej Górnej w ramach zadania pn. Przebudowa pałacu w Suchej Górnej

82931 / 2014-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mściwojów - Mściwojów (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Budowa ścieżki przyrodniczej w dolinie rzeki Wierzbiak wraz z punktem widokowym na Przedgórze Sudeckie

345492 / 2011-10-20 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Montaż systemu sygnalizacji pożaru i stałej instalacji gaśniczej dla serwerowni w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

98638 / 2012-03-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem odpowiednich uzgodnień i pozwolenia na budowę dla potrzeb dla potrzeb przebudowy i remontu budynku KPP w Bolesławcu przy ul. Zygmunta Augusta 20, oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.

19744 / 2015-01-28 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PRZEDPROJEKTOWEJ I PROJEKTOWEJ NA PRZEBUDOWĘ BUDYNKU MAGAZYNOWEGO NR 105/2925 W JW 4229 WE WROCŁAWIU - SKŁAD JASTRZĘBIE WRAZ Z UZYSKANIEM DECYZJI ZATWIERDZAJĄCEJ PROJEKT BUDOWANY I WYDANIE POZWOLENIA NA BUDOWĘ, Z PÓŹNIEJSZYM PEŁNIENIEM NADZORU AUTORSKIEGO - ZADANIE 21257 Realizacja zadania wiąże się z dostępem do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE

159177 / 2014-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ząbkowice Śląskie - Ząbkowice Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz dokumentacji kosztorysowej i przetargowej budowy łącznika kanalizacji deszczowej od kolektora kanalizacji deszczowej mieszczącego się na skrzyżowaniu ul. Kwiatowej i Fiołkowej o planowanym przebiegu ul. Fiołkową do sieci kanalizacji deszczowej Ø 800 biegnącej wzdłuż ul. Ziębickiej w Ząbkowicach Śląskich w ramach zadania pn.: Przebudowa kanalizacji deszczowej na terenie miasta Ząbkowice Śląskie