Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

176969 / 2011-06-28 - Administracja samorządowa / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Hrubieszów)

Realizacja projektu systemowego pt. Lepsze życie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zadanie 1 Aktywna integracja, pkt 1 Kontrakty socjalne.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu systemowego pt. Lepsze życie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zadanie 1 Aktywna integracja, pkt 1 Kontrakty socjalne.
Zakres zamówienia obejmuje obejmuje:
I. Utworzenie punktu poradnictwa psychologicznego dla 24 osób, w tym 7 osób pracujących, 13 osób bezrobotnych i 4 osoby niepełnosprawne w lokalu na terenie miasta Hrubieszów, umożliwiającym sprawne poruszanie się osób niepełnosprawnych (z ograniczoną sprawnością - poruszają się o własnych siłach z trudnością, bez sprzętu specjalistycznego).
Spotkania indywidualne z psychologiem w ramach projektu Lepsze życie odbywać się będą w okresie od lipca do 30 listopada 2011 r. w miesiącu lipcu 20 godz. tj. 5 godz. tygodniowo, zaś w następnych miesiącach po 16 godzin tj. raz w tygodniu po 4 godziny, w dniu tygodnia ustalonym przez strony w godzinach od 8:00 do 18:00 i powinny zawierać:
- doradztwo psychologiczne w zakresie radzenia sobie z sytuacjami dnia codziennego,
- porady psychologiczne w zakresie radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych,
- wsparcie psychologiczne w rozwiązywaniu problemów bieżących,
- diagnozę zasobów, umiejętności interpersonalnych, ćwiczenie zachowań asertywnych, nauka sposobów radzenia sobie ze stresem,
- wsparcie dla wszystkich osób biorących udział w projekcie a w szczególności osób niepełnosprawnych co wpłynie pozytywnie na ich motywacje do zmiany sytuacji życiowej (podniesienie wiary w siebie, we własne możliwości i umiejętności).
Każdorazowe spotkania z beneficjentami projektu będą opisane w indywidualnej karcie pracy, która powinna zawierać zakres tematyczny porady oraz zrealizowanego zadania. Karta pracy powinna być opatrzona logo projektu oraz podpisami beneficjenta i psychologa, zawierać datę i czas pracy. Karta pracy musi obejmować jeden miesiąc. Ilość godzin porady indywidualnej na osobę określi psycholog po pierwszej rozmowie z daną osobą (beneficjentem).
W miesiącu, w którym zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny godziny do wypracowania przez psychologa będą wyglądać następująco: 14 godz. do wypracowania z beneficjentami projektu w punkcie poradnictwa psychologicznego oraz 2 godz. warsztatu z uczestnikami projektu w miejscowości, do której zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny. Warsztat ten powinien być udokumentowany programem spotkania oraz listą obecności beneficjentów. Łącznie do wypracowania: 82 godz. porad w punkcie oraz 2 godz. podczas warsztatów wyjazdowych tj. łącznie 84 godz..

II. Utworzenie punktu poradnictwa prawnego dla 24 osób, w tym 7 osób pracujących, 13 osób bezrobotnych i 4 osoby niepełnosprawne w lokalu na terenie miasta Hrubieszów, umożliwiającym sprawne poruszanie się osób niepełnosprawnych (z ograniczoną sprawnością - poruszają się o własnych siłach z trudnością bez sprzętu specjalistycznego), mającego na celu zapewnienie wsparcia wszystkim osobom biorącym udział w projekcie a w szczególności osobom niepełnosprawnym co wpłynie pozytywnie na motywacje do zmiany sytuacji życiowej (podniesienie wiary w siebie, we własne możliwości i umiejętności).
Spotkania indywidualne z radcą prawnym w ramach projektu Lepsze życie odbywać się będą w okresie od lipca do 30 listopada 2011 r. w miesiącu lipcu 20 godzin tj. 5 godz. tygodniowo, zaś w następnych miesiącach po 16 godzin tj. raz w tygodniu po 4 godziny, w dniu tygodnia ustalonym przez strony w godzinach od 8:00 do 18:00 i powinny zawierać:
- porady prawne;
- wydawanie opinii prawnych;
- inna pomoc prawna wg potrzeb;
- działania zapewniające wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych wszystkim osobom biorącym udział w projekcie.
Każdorazowe spotkania z beneficjentami projektu będą opisane w indywidualnej karcie pracy, która powinna zawierać zakres tematyczny porady oraz zrealizowanego zadania. Karta pracy powinna być opatrzona logo projektu oraz podpisami beneficjenta i radcy prawnego, zawierać datę i czas pracy. Karta pracy musi obejmować jeden miesiąc. Ilość godzin porady indywidualnej na osobę określi radca prawny na pierwszym spotkaniu.
W miesiącu, w którym zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny godziny do wypracowania przez radcę prawnego będą wyglądać następująco: 14 godz. do wypracowania z beneficjentami projektu w punkcie poradnictwa prawnego oraz 2 godz. warsztatu z uczestnikami projektu w miejscowości, do której zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny. Warsztat ten powinien być udokumentowany programem spotkania oraz listą obecności beneficjentów. Łącznie do wypracowania: 82 godz. porad w punkcie oraz 2 godz. podczas warsztatów wyjazdowych tj. łącznie 84 godziny.


III. Indywidualne doradztwo zawodowe - dla 24 osób, w tym 7 osób pracujących, 13 osób bezrobotnych i 4 osoby niepełnosprawne w lokalu na terenie miasta Hrubieszów, umożliwiającym sprawne poruszanie się osób niepełnosprawnych (z ograniczoną sprawnością - poruszają się o własnych siłach z trudnością bez sprzętu specjalistycznego).
Zorganizowanie indywidualnego doradztwa zawodowego, w ramach przeprowadzonych szkoleń grupy docelowej - przeprowadzone będzie w pierwszym lub drugim miesiącu szkolenia (lipiec, sierpień - nie później niż do 5 sierpnia) z każdym beneficjentem po 1 godzinie tj. 24 godziny oraz 2 godz. podczas warsztatów wyjazdowych. Łącznie 26 godzin.
Spotkania indywidualne z doradcą zawodowym w ramach projektu Lepsze życie muszą obejmować:
- określenie predyspozycji zawodowych;
- ustalenie indywidualnego planu rozwoju zawodowego;
- wzmocnienie poziomu motywacji w szukaniu zatrudnienia, podniesienie poczucia własnej wartości;
- określenie obszarów zainteresowań zawodowych.
Indywidualne spotkania z beneficjentami projektu będą opisane na karcie pracy, która powinna zawierać zakres tematyczny porady oraz zrealizowanego zadania. Karta pracy powinna być opatrzona logo projektu oraz podpisami beneficjenta i doradcy zawodowego, zawierać datę i czas pracy.
W miesiącu, w którym zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny musi odbyć się 2 godz. warsztatu z uczestnikami projektu w miejscowości, do której zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny. Warsztat ten powinien być udokumentowany programem spotkania oraz listą obecności beneficjentów.

Lokal, w którym utworzony zostanie punkt poradnictwa psychologicznego, poradnictwa prawnego oraz w którym przeprowadzone zostanie indywidualne doradztwo zawodowe będzie spełniać wymagania określone przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, posiadać nie mniej niż jeden stolik/biurko oraz nie mniej niż 2 miejsca siedzące,
- zapewnienie uczestnikowi spotkania indywidualnego napojów gorących (kawa, herbata, cukier, śmietanka) oraz napojów chłodzących (woda, sok),
- karty pracy psychologa, radcy prawnego składane będą nie później niż do 5 dnia następnego miesiąca oraz doradcy zawodowego nie później niż do 11 sierpnia 2011 r.

IV. Zorganizowanie wysokiej jakości trzech szkoleń w okresie od lipca do 30 listopada 2011 r., w lokalu na terenie miasta Hrubieszów, umożliwiającym sprawne poruszanie się osób niepełnosprawnych (z ograniczona sprawnością - poruszają się o własnych siłach z trudnością bez sprzętu specjalistycznego), które mają na celu uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu z zakresu:
1. Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej;
2. Kurs bukieciarstwa z elementami decoupage;
3. Kurs warsztaty wizażu z kreowaniem wizerunku.

Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej - dla 7 osób, w tym 2 osoby niepełnosprawne, 2 osoby pracujące, 3 osoby bezrobotne.
Kurs powinien obejmować część teoretyczną oraz część praktyczną zawierających poszczególne bloki tematyczne: 1) przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, 2) udzielanie pierwszej pomocy, 3) zasady i techniki profesjonalnej sprzedaży, 4) obsługa klienta, 5) negocjacje w aspekcie sprzedaży, 6) obsługa programów komputerowych w zakresie sprzedaży nie mniej niż 50 godz., 7) obsługa kasy fiskalnej nie mniej niż 20 godz., 8) elementy księgowości, 9) obsługa sekretariatu, 10) merchandasing, 11) trening kompetencji społecznych nie mniej niż 15 godz.
Kurs powinien trwać nie mniej niż 180 godz.. Na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna tj. 45 minut i 15 minut przerwy. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić nie mniej niż 7 kas fiskalnych, w tym co najmniej 3 rodzaje kas. Wykonawca zapewni uczestnikom bezzwrotne materiały szkoleniowe: pendrive/pamięć USB, druki sprzedaży, długopis, zeszyt A4, zakreślacz, podręcznik zgodny z tematyką danego szkolenia, segregator. Kurs powinien kończyć się egzaminem oraz wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu, który powinien zawierać bloki tematyczne jakie obejmował kurs.
Wykonawca przedstawiać będzie miesięczne sprawozdania zawierające postęp w prowadzonym kursie, opis zrealizowanych bloków tematycznych, ilość godzin. Do sprawozdań należy dołączyć karty pracy wraz z listą obecności podpisaną przez beneficjentów projektu oraz sprawozdanie w formie elektronicznej (wraz ze zdjęciami) celem umieszczenia przez pracownika GOPS na stronie projektu www.projekt-lepszezycie.pl. Sprawozdanie należy złożyć u koordynatora projektu nie później niż do 5 dnia każdego następnego miesiąca.

Kurs bukieciarstwa z elementami decoupage - dla 12 osób, w tym 1 osoba niepełnosprawna, 4 osoby pracujące, 7 osób bezrobotnych

Kurs powinien obejmować część teoretyczną i praktyczną. Bloki tematyczne: 1) przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, 2) udzielanie pierwszej pomocy, 3) bukieciarstwo, 4) organizacja pracy w kwiaciarni, 5) wykonywanie dekoracji okolicznościowych - ślub, komunia, pogrzeb itp., 6) elementy decoupagu - malowanie na szkle, robienie biżuterii 7) trening kompetencji społecznych nie mniej niż 15 godz. Kurs powinien trwać nie mniej niż 170 godz.. Na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna tj. 45 minut i 15 minut przerwy. Wykonawca zapewni uczestnikom bezzwrotne materiały szkoleniowe: długopis, zeszyt A4, zakreślasz, podręcznik zgodny z tematyką danego szkolenia, segregator oraz powinien zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia minimum materiałów w podanych niżej ilościach:
1) kwiaty cięte - różnego rodzaju - minimum 10 szt, 2) kwiaty sztuczne różnego rodzaju - minimum 15 szt, 3) różne rodzaje gąbek florystycznych - minimum 4 szt, 4) konstrukcje na wieniec - minimum 1 szt, 5) różnego rodzaju wstążki - minimum 3 rolki, 6) konstrukcje pod wianek - minimum 1 szt, 7) kosz wiklinowy lub bambusowy - minimum 1 szt, 8) różnego rodzaju serwetki - minimum 2 op., 9) doniczki ozdobne minimum 1 szt, 10) świece minimum 4 szt. oraz inne niezbędne materiały dostosowane do potrzeb i zainteresowań uczestników. Kurs powinien zakończyć się egzaminem oraz wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu, który powinien zawierać bloki tematyczne, jakie obejmował kurs.
Wykonawca przedstawiać będzie miesięczne sprawozdania zawierające postęp w prowadzonym kursie, opis zrealizowanych bloków tematycznych, ilość godzin. Do sprawozdań należy dołączyć karty pracy wraz z listą obecności podpisaną przez beneficjentów projektu oraz sprawozdanie w formie elektronicznej (wraz ze zdjęciami) celem umieszczenia przez pracownika GOPS na stronie projektu www.projekt-lepszezycie.pl. Sprawozdanie należy złożyć u koordynatora projektu nie później niż do 5 dnia każdego następnego miesiąca.


Kurs warsztaty wizażu z kreowaniem wizerunku - dla 5 osób, w tym 1 osoba niepełnosprawna, 1 osoba pracująca, 3 osoby bezrobotne.
Kurs powinien obejmować część teoretyczną i praktyczną. Bloki tematyczne: 1) przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, 2) udzielanie pierwszej pomocy, 3) ABC zdrowej cery - zadbane ciało, włosy i paznokcie, 4) analiza kolorystyczna, 5) modelowanie twarzy, 6) stylizacja paznokci, 7) elementy fryzjerstwa, 8) wizaż, 9) makijaż permanentny 10) trening kompetencji społecznych nie mniej niż 15 godz. Kurs powinien trwać nie mniej niż 100 godz., na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna = 45 minut i 15 minut przerwy. Wykonawca zapewni uczestnikom bezzwrotne materiały szkoleniowe: długopis, zeszyt A4, zakreślasz, podręcznik zgodny z tematyką danego szkolenia, segregator oraz zestaw kosmetyków niezbędny do prowadzenia praktycznych zajęć. Kurs powinien kończyć się egzaminem oraz wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu, który powinien zawierać bloki tematyczne, jakie obejmował kurs.
Od realizatora szkolenia wymaga się przedstawiania miesięcznych sprawozdań zawierających postęp w prowadzonym kursie, opis zrealizowanych bloków tematycznych, ilość godzin. Do sprawozdań należy dołączyć karty pracy wraz z listą obecności podpisaną przez beneficjentów projektu oraz sprawozdanie w formie elektronicznej (wraz ze zdjęciami) celem umieszczenia przez pracownika GOPS na stronie projektu www.projekt-lepszezycie.pl. Sprawozdanie należy złożyć u koordynatora projektu nie później niż do 5 dnia każdego następnego miesiąca.

Wykonawca realizujący zamówienie zobowiązany jest przestrzegać nw. zasad:
- ustalenie godzin szkolenia z uwzględnieniem czasu pracy osób pracujących,
- kursy powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie nabycia kwalifikacji przez osoby dorosłe,
- program szkolenia będzie realizowany z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych prowadzonych przez ministra (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl) i powinien zawierać 1) nazwę i zakres szkolenia 2) czas trwania i sposób organizacji szkolenia, 3) cele szkolenia, 4) plan nauczania określający tematy zajęć oraz ich wymiar, z uwzględnianiem części teoretycznej i części praktycznej z uwzględnieniem bloków tematycznych,
- niezwłoczne powiadomienie Zamawiającego w przypadku nie realizowania założeń kursu przez uczestników,
- aby zajęcia odbywały się nie więcej niż 6 godzin dziennie, w dniach od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem sobót, niedziel i świat,
- lokal w którym będą odbywać się szkolenia powinien : 1) spełniać wymagania określone przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, 2) być wyposażony w stanowiska szkoleniowe w liczbie dostosowanej do ilości uczestników szkolenia - po jednym dla każdego uczestnika, 3) być wyposażony w pomoce dydaktyczne dostosowane do szkoleń objętych zamówieniem,
- codziennie zapewnienie dla każdego uczestnika szkolenia obiadu w postaci jednego ciepłego posiłku oraz napojów gorących (kawa, herbata, cukier i śmietanka), napojów chłodzących (woda, sok) oraz ciasteczek.
- termin realizacji szkoleń : lipiec - do 30 listopada 2011r.

Po zakończonych szkoleniach organizator zobowiązany jest do złożenia u koordynatora projektu sprawozdania końcowego (ogólne z przebiegu całości szkoleń). Po zakończeniu projektu zamawiający zorganizuje spotkanie podsumowujące projekt z udziałem przedstawicieli Wykonawcy. Wykonawca może wręczyć własne certyfikaty uczestnikom projektu potwierdzające ukończenie kursu. Przewidywany termin spotkania: grudzień 2011 r.
Koszt szkoleń obejmuje w szczególności wynagrodzenia kadry szkoleniowej i obsługi, materiały szkoleniowe, zabezpieczenie sal wykładowych i innych pomieszczeń, obiady, serwis kawowy i inne niezbędne do przeprowadzenia przedmiotowych szkoleń.

V. Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego poza miejsce zamieszkania w formie
3-dniowych warsztatów.
Warsztat będzie obejmował zajęcia z psychologiem, doradcą zawodowym, radcą prawnym i 6 pracownikami socjalnymi - środowiskowa praca socjalna, którym wykonawca zapewni dojazd i pobyt.
Z wyjazdu szkoleniowego należy przeprowadzić ankietę ewaluacyjną, którą opracowuje wykonawca a zatwierdza koordynator projektu. Sprawozdanie z wyjazdu wraz z załączonymi ankietami wykonawca dostarczy nie później niż 7 dni roboczych po zakończonym wyjeździe. Do sprawozdania należy dołączyć karty pracy, listę obecności podpisaną przez beneficjentów projektu, czas pracy oraz sprawozdanie w formie elektronicznej (wraz ze zdjęciami) celem umieszczenia przez pracownika GOPS na stronie projektu www.projekt-lepszezycie.pl.
Przy wyborze miejscowości należy uwzględnić miejscowość zarówno atrakcyjną turystycznie jak również dającą możliwość poznania twórczości regionalnej oraz pogłębienie wiedzy zdobytej w trakcie poszczególnych kursów przez uczestników projektu Lepsze życie - wymiana doświadczeń.
- zajęcia warsztatowe w atrakcyjnej miejscowości - wymiana doświadczeń-szkolenie
Termin: lipiec/ sierpień/ wrzesień 2011 r.
Trasa: Hrubieszów - miejscowość atrakcyjna turystycznie - doświadczenia społeczności lokalnej w zakresie bukieciarstwa, wizażu oraz kasy fiskalnej - Hrubieszów.
Czas trwania zajęć warsztatowych: 3 dni (piątek, sobota, niedziela lub sobota, niedziela, poniedziałek)
Przewidywana trasa : nie więcej niż 1.000 km /tysiąc kilometrów/ w obie strony, nie mniej niż 100 kilometrów /sto kilometrów/
- ilość uczestników: 24 beneficjentów oraz 6 pracowników socjalnych, koordynator i asystent koordynatora projektu, którym wykonawca zapewni transport, zakwaterowanie w pokojach nie więcej niż czteroosobowych, ubezpieczenie wszystkich uczestników, wyżywienie:
- pierwszy dzień : obiad oraz kolacja,
- drugi dzień : śniadanie, obiad i uroczysta kolacja,
- trzeci dzień: śniadanie i obiad,
-podczas zajęć zapewnienie przerw kawowych (napoje ciepłe, napoje zimne, kruche
ciasteczka, lody),
-zorganizowanie czasu wolnego dla uczestników połączonego z atrakcjami (między innymi
zwiedzanie atrakcji turystycznych w pobliżu miejsca zakwaterowania lub alternatywnie inne
atrakcje turystyczno- rekreacyjne w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Łącznie 32 osoby.

Program powinien obejmować:
- jeden dzień warsztatów podzielony na dwu-godzinne zajęcia z psychologiem, radcą prawnym i doradcą zawodowym tj. 6 godz.,
- jeden dzień warsztatów - spotkanie z 6 pracownikami socjalnymi w ramach pracy socjalnej 6 godz.,
- jeden dzień - zorganizowanie zajęć praktycznych w zakresie wizażu, bukieciarstwa i kasy fiskalnej połączone z wymianą doświadczeń społeczności lokalnej nie mniej niż 6 godz.

Wykonawca zobowiązany jest do udokumentowania warsztatów w formie papierowej oraz w formie elektronicznej wraz ze zdjęciami i przekazania dokumentacji Zamawiającemu.

Zamówienie realizowane będzie w okresie od lipca (dnia podpisania umowy) 2011 r. do 30.11.2011 r.,.
Zgodnie z art. 36. ust. 4 ustawy wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
Realizowany projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Określenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV:
80500000-9 - Usługi szkoleniowe
80570000-0 - Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego
85312320-8 - Usługi doradztwa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 176969

Data publikacji: 2011-06-28

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: ul. Bolesława Prusa 8

Numer domu: 8

Miejscowość: Hrubieszów

Kod pocztowy: 22-500

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 84 6965857

Numer faxu: 84 6965857

Adres strony internetowej:
www.projekt-lepszezycie.pl www.gops-hrubieszow.pl

Regon: 00605172500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Realizacja projektu systemowego pt. Lepsze życie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zadanie 1 Aktywna integracja, pkt 1 Kontrakty socjalne.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu systemowego pt. Lepsze życie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zadanie 1 Aktywna integracja, pkt 1 Kontrakty socjalne.
Zakres zamówienia obejmuje obejmuje:
I. Utworzenie punktu poradnictwa psychologicznego dla 24 osób, w tym 7 osób pracujących, 13 osób bezrobotnych i 4 osoby niepełnosprawne w lokalu na terenie miasta Hrubieszów, umożliwiającym sprawne poruszanie się osób niepełnosprawnych (z ograniczoną sprawnością - poruszają się o własnych siłach z trudnością, bez sprzętu specjalistycznego).
Spotkania indywidualne z psychologiem w ramach projektu Lepsze życie odbywać się będą w okresie od lipca do 30 listopada 2011 r. w miesiącu lipcu 20 godz. tj. 5 godz. tygodniowo, zaś w następnych miesiącach po 16 godzin tj. raz w tygodniu po 4 godziny, w dniu tygodnia ustalonym przez strony w godzinach od 8:00 do 18:00 i powinny zawierać:
- doradztwo psychologiczne w zakresie radzenia sobie z sytuacjami dnia codziennego,
- porady psychologiczne w zakresie radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych,
- wsparcie psychologiczne w rozwiązywaniu problemów bieżących,
- diagnozę zasobów, umiejętności interpersonalnych, ćwiczenie zachowań asertywnych, nauka sposobów radzenia sobie ze stresem,
- wsparcie dla wszystkich osób biorących udział w projekcie a w szczególności osób niepełnosprawnych co wpłynie pozytywnie na ich motywacje do zmiany sytuacji życiowej (podniesienie wiary w siebie, we własne możliwości i umiejętności).
Każdorazowe spotkania z beneficjentami projektu będą opisane w indywidualnej karcie pracy, która powinna zawierać zakres tematyczny porady oraz zrealizowanego zadania. Karta pracy powinna być opatrzona logo projektu oraz podpisami beneficjenta i psychologa, zawierać datę i czas pracy. Karta pracy musi obejmować jeden miesiąc. Ilość godzin porady indywidualnej na osobę określi psycholog po pierwszej rozmowie z daną osobą (beneficjentem).
W miesiącu, w którym zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny godziny do wypracowania przez psychologa będą wyglądać następująco: 14 godz. do wypracowania z beneficjentami projektu w punkcie poradnictwa psychologicznego oraz 2 godz. warsztatu z uczestnikami projektu w miejscowości, do której zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny. Warsztat ten powinien być udokumentowany programem spotkania oraz listą obecności beneficjentów. Łącznie do wypracowania: 82 godz. porad w punkcie oraz 2 godz. podczas warsztatów wyjazdowych tj. łącznie 84 godz..

II. Utworzenie punktu poradnictwa prawnego dla 24 osób, w tym 7 osób pracujących, 13 osób bezrobotnych i 4 osoby niepełnosprawne w lokalu na terenie miasta Hrubieszów, umożliwiającym sprawne poruszanie się osób niepełnosprawnych (z ograniczoną sprawnością - poruszają się o własnych siłach z trudnością bez sprzętu specjalistycznego), mającego na celu zapewnienie wsparcia wszystkim osobom biorącym udział w projekcie a w szczególności osobom niepełnosprawnym co wpłynie pozytywnie na motywacje do zmiany sytuacji życiowej (podniesienie wiary w siebie, we własne możliwości i umiejętności).
Spotkania indywidualne z radcą prawnym w ramach projektu Lepsze życie odbywać się będą w okresie od lipca do 30 listopada 2011 r. w miesiącu lipcu 20 godzin tj. 5 godz. tygodniowo, zaś w następnych miesiącach po 16 godzin tj. raz w tygodniu po 4 godziny, w dniu tygodnia ustalonym przez strony w godzinach od 8:00 do 18:00 i powinny zawierać:
- porady prawne;
- wydawanie opinii prawnych;
- inna pomoc prawna wg potrzeb;
- działania zapewniające wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych wszystkim osobom biorącym udział w projekcie.
Każdorazowe spotkania z beneficjentami projektu będą opisane w indywidualnej karcie pracy, która powinna zawierać zakres tematyczny porady oraz zrealizowanego zadania. Karta pracy powinna być opatrzona logo projektu oraz podpisami beneficjenta i radcy prawnego, zawierać datę i czas pracy. Karta pracy musi obejmować jeden miesiąc. Ilość godzin porady indywidualnej na osobę określi radca prawny na pierwszym spotkaniu.
W miesiącu, w którym zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny godziny do wypracowania przez radcę prawnego będą wyglądać następująco: 14 godz. do wypracowania z beneficjentami projektu w punkcie poradnictwa prawnego oraz 2 godz. warsztatu z uczestnikami projektu w miejscowości, do której zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny. Warsztat ten powinien być udokumentowany programem spotkania oraz listą obecności beneficjentów. Łącznie do wypracowania: 82 godz. porad w punkcie oraz 2 godz. podczas warsztatów wyjazdowych tj. łącznie 84 godziny.


III. Indywidualne doradztwo zawodowe - dla 24 osób, w tym 7 osób pracujących, 13 osób bezrobotnych i 4 osoby niepełnosprawne w lokalu na terenie miasta Hrubieszów, umożliwiającym sprawne poruszanie się osób niepełnosprawnych (z ograniczoną sprawnością - poruszają się o własnych siłach z trudnością bez sprzętu specjalistycznego).
Zorganizowanie indywidualnego doradztwa zawodowego, w ramach przeprowadzonych szkoleń grupy docelowej - przeprowadzone będzie w pierwszym lub drugim miesiącu szkolenia (lipiec, sierpień - nie później niż do 5 sierpnia) z każdym beneficjentem po 1 godzinie tj. 24 godziny oraz 2 godz. podczas warsztatów wyjazdowych. Łącznie 26 godzin.
Spotkania indywidualne z doradcą zawodowym w ramach projektu Lepsze życie muszą obejmować:
- określenie predyspozycji zawodowych;
- ustalenie indywidualnego planu rozwoju zawodowego;
- wzmocnienie poziomu motywacji w szukaniu zatrudnienia, podniesienie poczucia własnej wartości;
- określenie obszarów zainteresowań zawodowych.
Indywidualne spotkania z beneficjentami projektu będą opisane na karcie pracy, która powinna zawierać zakres tematyczny porady oraz zrealizowanego zadania. Karta pracy powinna być opatrzona logo projektu oraz podpisami beneficjenta i doradcy zawodowego, zawierać datę i czas pracy.
W miesiącu, w którym zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny musi odbyć się 2 godz. warsztatu z uczestnikami projektu w miejscowości, do której zostanie zorganizowany wyjazd integracyjny. Warsztat ten powinien być udokumentowany programem spotkania oraz listą obecności beneficjentów.

Lokal, w którym utworzony zostanie punkt poradnictwa psychologicznego, poradnictwa prawnego oraz w którym przeprowadzone zostanie indywidualne doradztwo zawodowe będzie spełniać wymagania określone przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, posiadać nie mniej niż jeden stolik/biurko oraz nie mniej niż 2 miejsca siedzące,
- zapewnienie uczestnikowi spotkania indywidualnego napojów gorących (kawa, herbata, cukier, śmietanka) oraz napojów chłodzących (woda, sok),
- karty pracy psychologa, radcy prawnego składane będą nie później niż do 5 dnia następnego miesiąca oraz doradcy zawodowego nie później niż do 11 sierpnia 2011 r.

IV. Zorganizowanie wysokiej jakości trzech szkoleń w okresie od lipca do 30 listopada 2011 r., w lokalu na terenie miasta Hrubieszów, umożliwiającym sprawne poruszanie się osób niepełnosprawnych (z ograniczona sprawnością - poruszają się o własnych siłach z trudnością bez sprzętu specjalistycznego), które mają na celu uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu z zakresu:
1. Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej;
2. Kurs bukieciarstwa z elementami decoupage;
3. Kurs warsztaty wizażu z kreowaniem wizerunku.

Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej - dla 7 osób, w tym 2 osoby niepełnosprawne, 2 osoby pracujące, 3 osoby bezrobotne.
Kurs powinien obejmować część teoretyczną oraz część praktyczną zawierających poszczególne bloki tematyczne: 1) przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, 2) udzielanie pierwszej pomocy, 3) zasady i techniki profesjonalnej sprzedaży, 4) obsługa klienta, 5) negocjacje w aspekcie sprzedaży, 6) obsługa programów komputerowych w zakresie sprzedaży nie mniej niż 50 godz., 7) obsługa kasy fiskalnej nie mniej niż 20 godz., 8) elementy księgowości, 9) obsługa sekretariatu, 10) merchandasing, 11) trening kompetencji społecznych nie mniej niż 15 godz.
Kurs powinien trwać nie mniej niż 180 godz.. Na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna tj. 45 minut i 15 minut przerwy. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić nie mniej niż 7 kas fiskalnych, w tym co najmniej 3 rodzaje kas. Wykonawca zapewni uczestnikom bezzwrotne materiały szkoleniowe: pendrive/pamięć USB, druki sprzedaży, długopis, zeszyt A4, zakreślacz, podręcznik zgodny z tematyką danego szkolenia, segregator. Kurs powinien kończyć się egzaminem oraz wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu, który powinien zawierać bloki tematyczne jakie obejmował kurs.
Wykonawca przedstawiać będzie miesięczne sprawozdania zawierające postęp w prowadzonym kursie, opis zrealizowanych bloków tematycznych, ilość godzin. Do sprawozdań należy dołączyć karty pracy wraz z listą obecności podpisaną przez beneficjentów projektu oraz sprawozdanie w formie elektronicznej (wraz ze zdjęciami) celem umieszczenia przez pracownika GOPS na stronie projektu www.projekt-lepszezycie.pl. Sprawozdanie należy złożyć u koordynatora projektu nie później niż do 5 dnia każdego następnego miesiąca.

Kurs bukieciarstwa z elementami decoupage - dla 12 osób, w tym 1 osoba niepełnosprawna, 4 osoby pracujące, 7 osób bezrobotnych

Kurs powinien obejmować część teoretyczną i praktyczną. Bloki tematyczne: 1) przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, 2) udzielanie pierwszej pomocy, 3) bukieciarstwo, 4) organizacja pracy w kwiaciarni, 5) wykonywanie dekoracji okolicznościowych - ślub, komunia, pogrzeb itp., 6) elementy decoupagu - malowanie na szkle, robienie biżuterii 7) trening kompetencji społecznych nie mniej niż 15 godz. Kurs powinien trwać nie mniej niż 170 godz.. Na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna tj. 45 minut i 15 minut przerwy. Wykonawca zapewni uczestnikom bezzwrotne materiały szkoleniowe: długopis, zeszyt A4, zakreślasz, podręcznik zgodny z tematyką danego szkolenia, segregator oraz powinien zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia minimum materiałów w podanych niżej ilościach:
1) kwiaty cięte - różnego rodzaju - minimum 10 szt, 2) kwiaty sztuczne różnego rodzaju - minimum 15 szt, 3) różne rodzaje gąbek florystycznych - minimum 4 szt, 4) konstrukcje na wieniec - minimum 1 szt, 5) różnego rodzaju wstążki - minimum 3 rolki, 6) konstrukcje pod wianek - minimum 1 szt, 7) kosz wiklinowy lub bambusowy - minimum 1 szt, 8) różnego rodzaju serwetki - minimum 2 op., 9) doniczki ozdobne minimum 1 szt, 10) świece minimum 4 szt. oraz inne niezbędne materiały dostosowane do potrzeb i zainteresowań uczestników. Kurs powinien zakończyć się egzaminem oraz wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu, który powinien zawierać bloki tematyczne, jakie obejmował kurs.
Wykonawca przedstawiać będzie miesięczne sprawozdania zawierające postęp w prowadzonym kursie, opis zrealizowanych bloków tematycznych, ilość godzin. Do sprawozdań należy dołączyć karty pracy wraz z listą obecności podpisaną przez beneficjentów projektu oraz sprawozdanie w formie elektronicznej (wraz ze zdjęciami) celem umieszczenia przez pracownika GOPS na stronie projektu www.projekt-lepszezycie.pl. Sprawozdanie należy złożyć u koordynatora projektu nie później niż do 5 dnia każdego następnego miesiąca.


Kurs warsztaty wizażu z kreowaniem wizerunku - dla 5 osób, w tym 1 osoba niepełnosprawna, 1 osoba pracująca, 3 osoby bezrobotne.
Kurs powinien obejmować część teoretyczną i praktyczną. Bloki tematyczne: 1) przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, 2) udzielanie pierwszej pomocy, 3) ABC zdrowej cery - zadbane ciało, włosy i paznokcie, 4) analiza kolorystyczna, 5) modelowanie twarzy, 6) stylizacja paznokci, 7) elementy fryzjerstwa, 8) wizaż, 9) makijaż permanentny 10) trening kompetencji społecznych nie mniej niż 15 godz. Kurs powinien trwać nie mniej niż 100 godz., na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna = 45 minut i 15 minut przerwy. Wykonawca zapewni uczestnikom bezzwrotne materiały szkoleniowe: długopis, zeszyt A4, zakreślasz, podręcznik zgodny z tematyką danego szkolenia, segregator oraz zestaw kosmetyków niezbędny do prowadzenia praktycznych zajęć. Kurs powinien kończyć się egzaminem oraz wydaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu, który powinien zawierać bloki tematyczne, jakie obejmował kurs.
Od realizatora szkolenia wymaga się przedstawiania miesięcznych sprawozdań zawierających postęp w prowadzonym kursie, opis zrealizowanych bloków tematycznych, ilość godzin. Do sprawozdań należy dołączyć karty pracy wraz z listą obecności podpisaną przez beneficjentów projektu oraz sprawozdanie w formie elektronicznej (wraz ze zdjęciami) celem umieszczenia przez pracownika GOPS na stronie projektu www.projekt-lepszezycie.pl. Sprawozdanie należy złożyć u koordynatora projektu nie później niż do 5 dnia każdego następnego miesiąca.

Wykonawca realizujący zamówienie zobowiązany jest przestrzegać nw. zasad:
- ustalenie godzin szkolenia z uwzględnieniem czasu pracy osób pracujących,
- kursy powinny być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie nabycia kwalifikacji przez osoby dorosłe,
- program szkolenia będzie realizowany z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych prowadzonych przez ministra (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl) i powinien zawierać 1) nazwę i zakres szkolenia 2) czas trwania i sposób organizacji szkolenia, 3) cele szkolenia, 4) plan nauczania określający tematy zajęć oraz ich wymiar, z uwzględnianiem części teoretycznej i części praktycznej z uwzględnieniem bloków tematycznych,
- niezwłoczne powiadomienie Zamawiającego w przypadku nie realizowania założeń kursu przez uczestników,
- aby zajęcia odbywały się nie więcej niż 6 godzin dziennie, w dniach od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem sobót, niedziel i świat,
- lokal w którym będą odbywać się szkolenia powinien : 1) spełniać wymagania określone przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, 2) być wyposażony w stanowiska szkoleniowe w liczbie dostosowanej do ilości uczestników szkolenia - po jednym dla każdego uczestnika, 3) być wyposażony w pomoce dydaktyczne dostosowane do szkoleń objętych zamówieniem,
- codziennie zapewnienie dla każdego uczestnika szkolenia obiadu w postaci jednego ciepłego posiłku oraz napojów gorących (kawa, herbata, cukier i śmietanka), napojów chłodzących (woda, sok) oraz ciasteczek.
- termin realizacji szkoleń : lipiec - do 30 listopada 2011r.

Po zakończonych szkoleniach organizator zobowiązany jest do złożenia u koordynatora projektu sprawozdania końcowego (ogólne z przebiegu całości szkoleń). Po zakończeniu projektu zamawiający zorganizuje spotkanie podsumowujące projekt z udziałem przedstawicieli Wykonawcy. Wykonawca może wręczyć własne certyfikaty uczestnikom projektu potwierdzające ukończenie kursu. Przewidywany termin spotkania: grudzień 2011 r.
Koszt szkoleń obejmuje w szczególności wynagrodzenia kadry szkoleniowej i obsługi, materiały szkoleniowe, zabezpieczenie sal wykładowych i innych pomieszczeń, obiady, serwis kawowy i inne niezbędne do przeprowadzenia przedmiotowych szkoleń.

V. Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego poza miejsce zamieszkania w formie
3-dniowych warsztatów.
Warsztat będzie obejmował zajęcia z psychologiem, doradcą zawodowym, radcą prawnym i 6 pracownikami socjalnymi - środowiskowa praca socjalna, którym wykonawca zapewni dojazd i pobyt.
Z wyjazdu szkoleniowego należy przeprowadzić ankietę ewaluacyjną, którą opracowuje wykonawca a zatwierdza koordynator projektu. Sprawozdanie z wyjazdu wraz z załączonymi ankietami wykonawca dostarczy nie później niż 7 dni roboczych po zakończonym wyjeździe. Do sprawozdania należy dołączyć karty pracy, listę obecności podpisaną przez beneficjentów projektu, czas pracy oraz sprawozdanie w formie elektronicznej (wraz ze zdjęciami) celem umieszczenia przez pracownika GOPS na stronie projektu www.projekt-lepszezycie.pl.
Przy wyborze miejscowości należy uwzględnić miejscowość zarówno atrakcyjną turystycznie jak również dającą możliwość poznania twórczości regionalnej oraz pogłębienie wiedzy zdobytej w trakcie poszczególnych kursów przez uczestników projektu Lepsze życie - wymiana doświadczeń.
- zajęcia warsztatowe w atrakcyjnej miejscowości - wymiana doświadczeń-szkolenie
Termin: lipiec/ sierpień/ wrzesień 2011 r.
Trasa: Hrubieszów - miejscowość atrakcyjna turystycznie - doświadczenia społeczności lokalnej w zakresie bukieciarstwa, wizażu oraz kasy fiskalnej - Hrubieszów.
Czas trwania zajęć warsztatowych: 3 dni (piątek, sobota, niedziela lub sobota, niedziela, poniedziałek)
Przewidywana trasa : nie więcej niż 1.000 km /tysiąc kilometrów/ w obie strony, nie mniej niż 100 kilometrów /sto kilometrów/
- ilość uczestników: 24 beneficjentów oraz 6 pracowników socjalnych, koordynator i asystent koordynatora projektu, którym wykonawca zapewni transport, zakwaterowanie w pokojach nie więcej niż czteroosobowych, ubezpieczenie wszystkich uczestników, wyżywienie:
- pierwszy dzień : obiad oraz kolacja,
- drugi dzień : śniadanie, obiad i uroczysta kolacja,
- trzeci dzień: śniadanie i obiad,
-podczas zajęć zapewnienie przerw kawowych (napoje ciepłe, napoje zimne, kruche
ciasteczka, lody),
-zorganizowanie czasu wolnego dla uczestników połączonego z atrakcjami (między innymi
zwiedzanie atrakcji turystycznych w pobliżu miejsca zakwaterowania lub alternatywnie inne
atrakcje turystyczno- rekreacyjne w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Łącznie 32 osoby.

Program powinien obejmować:
- jeden dzień warsztatów podzielony na dwu-godzinne zajęcia z psychologiem, radcą prawnym i doradcą zawodowym tj. 6 godz.,
- jeden dzień warsztatów - spotkanie z 6 pracownikami socjalnymi w ramach pracy socjalnej 6 godz.,
- jeden dzień - zorganizowanie zajęć praktycznych w zakresie wizażu, bukieciarstwa i kasy fiskalnej połączone z wymianą doświadczeń społeczności lokalnej nie mniej niż 6 godz.

Wykonawca zobowiązany jest do udokumentowania warsztatów w formie papierowej oraz w formie elektronicznej wraz ze zdjęciami i przekazania dokumentacji Zamawiającemu.

Zamówienie realizowane będzie w okresie od lipca (dnia podpisania umowy) 2011 r. do 30.11.2011 r.,.
Zgodnie z art. 36. ust. 4 ustawy wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
Realizowany projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Określenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV:
80500000-9 - Usługi szkoleniowe
80570000-0 - Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego
85312320-8 - Usługi doradztwa.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Przedmiotem zamówień uzupełniających może obejmować usługi:
- utworzenie punktu poradnictwa psychologicznego,
- utworzenie punktu poradnictwa prawnego,
- indywidualne doradztwa zawodowe,
- zorganizowanie szkoleń: Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej; Kurs bukieciarstwa z elementami decoupage; Kurs warsztaty wizażu z kreowaniem wizerunku.
Ilość uczestników nie większa niż 24 osoby.

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności i czynności;
Zamawiający uzna za spełniony ww. warunek udziału w postępowaniu jeżeli wykonawca przedłoży do oferty oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (wzór oświadczenia stanowi zał. nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia - pkt 1 oświadczenia) wg zasady spełnia / nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
posiadania wiedzy i doświadczenia;
tj. wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 3 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) zrealizowali co najmniej jedną usługę odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, podobnym charakterze o wartości nie mniejszej niż 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych) brutto każda dla osób korzystajacych z pomocy społecznej i posiadają dokument potwierdzający, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie; Usługa musi obejmować między innymi jedno szkolenie objęte przedmiotem zamówienia tj.: profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej lub kurs bukieciarstwa z elementami decoupage albo kurs warsztaty wizażu z kreowaniem wizerunku lub o zbliżonej tematyce tych szkoleń.
Zamawiający uzna za spełniony ww. warunek udziału w postępowaniu jeżeli wykonawca przedłoży do oferty oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (wzór oświadczenia stanowi zał. nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia - pkt 2 oświadczenia) i dokumentu (wykazu wykonanych lub wykonywanych usług - wypełniony załącznik nr 5 siwz), który zawierał będzie co najmniej jedną usługę, spełniającą powyższe kryteria oraz dokumentu potwierdzającego, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie - wg zasady spełnia / nie spełnia;

Potencjał techniczny:
dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym tj.:
- dysponują co najmniej dwoma pomieszczeniami, położonymi na terenie miasta Hrubieszów umożliwiającym przeprowadzenie kursów i spotkań (porady prawne, porady psychologa, doradcy zawodowego).
Zamawiający uzna za spełniony ww. warunek udziału w postępowaniu jeżeli wykonawca załączy do oferty oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (wzór oświadczenia stanowi zał. nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia - pkt 3 oświadczenia)

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.:
- dysponują co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia radcy prawnego;
- dysponują co najmniej jedną osobą wykonującą zawód psychologa;
- dysponują co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję doradcy zawodowego;
- dysponują co najmniej dwoma osobami uprawnionymi do przeprowadzania kursów: profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej; kurs bukieciarstwa z elementami decoupage; kurs warsztaty wizażu z kreowaniem wizerunku, (tzn. 1 osoba maksymalnie do dwóch szkoleń);
Zamawiający uzna za spełniony ww. warunek udziału w postępowaniu jeżeli wykonawca załączy do oferty oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (wzór oświadczenia stanowi zał. nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia - pkt 3 oświadczenia) i dokumenty (wypełniony załącznik nr 4 i 6 siwz - wg zasady spełnia / nie spełnia;

Sytuacja ekonomiczna:
sytuacji ekonomicznej i finansowej;
Zamawiający uzna za spełniony ww. warunek udziału w postępowaniu jeżeli wykonawca załączy do oferty oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (wzór oświadczenia stanowi zał. nr 2 specyfikacji istotnych warunków zamówienia - pkt 4 oświadczenia) - wg zasady spełnia / nie spełnia;

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy wyłącznie w sytuacji gdy wprowadzenie tych zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy lub zmiany te są nieistotne albo korzystne dla zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.projekt-lepszezycie.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Hrubieszowie,
ul. B. Prusa 8,
22-500 Hrubieszów,
pokój nr 12

Data składania wniosków, ofert: 06/07/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 14:00

Miejsce składania:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej , ul. B. Prusa 8, 22-500 Hrubieszów,
pokój nr 6 /sekretariat/

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt systemowy współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania (7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej ingerencji) Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
853123208 (Usługi doradztwa)

Podobne przetargi

279828 / 2010-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej - Łęczna (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla uczestników projektu Daj sobie szansę! Aktywizacja zawodowa osób z terenu gminy Łęczna

156445 / 2014-07-18 - Inny: jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Puławy (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć w ramach Programu aktywności lokalnej dla osób doświadczających przemocy domowej lub będących jej świadkami - grupa I.

419044 / 2013-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie - Łuków (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa organizacji i przeprowadzenia szkoleń grupowych: Część 1. Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG-135 w ramach projektu aktywność+wiedza=sukces współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Część 2. Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG-135 w ramach środków Funduszu Pracy

185555 / 2013-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Lublin (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
DSP.KM.2311.37.2013 Przetarg nieograniczony na zorganizowanie dwudniowej konferencji szkoleniowej dla przedstawicieli samorządów gminnych z zakresu przeciwdziałania narkomanii oraz problematyki uzależnień i współuzależnień w województwie lubelskim.

193675 / 2012-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Hrubieszów (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu systemowego pt. Lepsze życie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zadanie 1 Aktywna integracja, pkt 1 Kontrakty socjalne

437934 / 2013-10-28 - Inny: jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Puławy (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Magazynier z obsługą kasy fiskalnej i minimum sanitarnym

328360 / 2010-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie - Łuków (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie grupowe z zakresu: Mała gastronomia dla 15 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łukowie

373702 / 2014-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Puławy (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
zorganizowanie i przeprowadzenie dziewięciu szkoleń w ramach Projektu Wiem, umiem, mogę przeciwdziałać przemocy.

369656 / 2011-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Chojnice (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa przeprowadzenia kursu Opiekunka środowiskowa w ramach projektu Moja przyszłość - aktywność współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chojnicach

164159 / 2013-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Lubelskie - Lublin (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia pt. Umowy o roboty budowlane - praktyczne aspekty OP-IV.272.92.2013.MON

240965 / 2013-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Lubelskie - Lublin (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia pt. Ocena oddziaływania na środowisko w procesie inwestycyjnym dla beneficjentów funduszy unijnych OP-IV.272.124.2013.MON

169175 / 2009-10-05 - Inny: Państwowa osoba prawna-agencja płatnicza

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Lubelski Oddział Regionalny - Ciecierzyn (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenia dla parcowników administarcyjno-biurowych i osób kierujących pracownikami Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR z zakresu: Bezpieczeństwo i higiena pracy.

222206 / 2013-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Babiak (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usług aktywnej integracji (szkoleniowych warsztatów i kursów) w ramach projektu Lepsze jutro dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

313182 / 2013-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej - Łęczna (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie warsztatów i szkoleń - dla uczestników projektu pt. Daj sobie szansę! Aktywizacja zawodowa osób z terenu gminy Łęczna

350374 / 2013-08-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Lubelskie - Lublin (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie w zakresie tworzenia szlaku Greenways zorganizowane przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich obejmujące obszar 9 Lokalnych Grup działania [OP-IV.272.95.2013.WIR].