Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

4853 / 2016-01-14 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miasto Krosno (Krosno)

Obsługa geodezyjna bieżących zadań wynikających z pracy urzędu oraz robót inwestycyjnych prowadzonych na terenie miasta Krosna w 2016r

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest obsługa geodezyjna bieżących zadań wynikających z pracy urzędu oraz robót inwestycyjnych prowadzonych na terenie miasta Krosna w 2016r.
Przedmiot zamówienia podzielony został na sześć części.
CZĘŚĆ I:
1) Podział pojedynczej działki lub podział pierwszej działki w przypadku działek przylegających do siebie (np. podział pasa drogowego), wraz ze stabilizacją trwałą punktów podziałowych (także jeśli stanowią je istniejące w bazie punkty graniczne) i markowaniem przyjętych punktów dzielonej działki. W przypadku podziału działek przylegających do siebie za pierwszą działkę należy przyjąć działkę o najniższym numerze ewidencyjnym. Stabilizację punktów podziałowych należy wykonać betonowymi (kamiennymi) granicznikami o dł. min. 50 cm, a jeśli ze względu na rodzaj podłoża będzie to niemożliwe - metalowymi rurami o dł. min. 50 cm i średnicy min. 50 mm. Przyjęte punkty dzielonej działki należy zamarkować drewnianymi palikami lub (w przypadku twardej nawierzchni) metalowymi bolcami, farbą itp. W przypadku, gdy stabilizacja punktów podziałowych (w opisany powyżej sposób) będzie niemożliwa, należy dokonać ich markowania. Stabilizację należy wykonać wraz z przyjęciem granic dzielonej nieruchomości, spisując z tej czynności protokół. Wszystkie strony (każdego współwłaściciela) należy z osobna powiadomić pisemnie (za zwrotnym potwierdzeniem odbioru). Praca obejmuje również aktualizację użytków w dzielonych działkach, jeśli tak mówi zlecenie. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin wykonania pracy - 1 miesiąc, licząc od daty otrzymania stosownej opinii do wstępnego projektu podziału z właściwego organu, lub miesiąc od daty otrzymania zlecenia - jeżeli ww. opinia nie jest wymagana.
2) Podział działek przylegających do siebie - podział drugiej działki i każdej kolejnej z działek przylegających. Na cenę składa się również aktualizacja użytków w dzielonych działkach, jeśli tak mówi zlecenie. Stabilizacja, markowanie i sposób powiadamiania stron, jak wyżej. Na całkowitą cenę podziału działek przylegających składa się suma cen z punktu 1 i 2. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin wykonania pracy - 1 miesiąc licząc od daty otrzymania stosownej opinii do wstępnego projektu podziału z właściwego organu, lub miesiąc od daty otrzymania zlecenia - jeżeli ww. opinia nie jest wymagana.
UWAGA! Termin realizacji zlecenia może być inny niż ww. terminy, ale nie krótszy niż okres jednego miesiąca.
CZĘŚĆ II:
1) Pomiar kontrolny (ustalenie granic) działki (pierwszej i każdej następnej przylegającej, stabilizacja nietrwała) niezależnie od wielkości działki i ilości działek przylegających. Praca obejmuje również aktualizację użytków, jeśli tak mówi zlecenie. Wszystkie strony (każdego współwłaściciela) należy z osobna powiadomić pisemnie (za zwrotnym potwierdzeniem odbioru). Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji - 1 miesiąc od daty otrzymania zlecenia.
Uwaga: Przez określenie - następnej przylegającej - należy rozumieć tylko te działki przylegające do poprzedniej, które były przedmiotem zlecenia i były obmierzone w całości. W szczególnych przypadkach, jeżeli wynika to z treści zlecenia, przez pomiar kontrolny (ustalenie granic) działki należy również rozumieć pomiar jednej lub kilku granic bez konieczności pomiaru całej działki. W przypadku braku zgodnego oświadczenia stron, należy pomierzyć stan użytkowania, widoczny na gruncie.
2) Wznowienie (wyznaczenie) punktów granicznych (do dziesięciu punktów i każdy następny) - stabilizacja nietrwała. Wszystkie strony (każdego współwłaściciela) należy z osobna powiadomić pisemnie (za zwrotnym potwierdzeniem odbioru).
Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji - 1 miesiąc od daty zlecenia.
3) Ustalenie granic w postępowaniu rozgraniczeniowym - wszystkie czynności i całą dokumentację należy wykonać zgodnie z rozporządzeniem Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 14 kwietnia 1999r. w sprawie rozgraniczenia nieruchomości (Dz.U. Nr 45, poz. 453). Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji - 1 miesiąc od daty otrzymania zlecenia.
4) Kameralne wykonanie dokumentacji w celu doprowadzenia do zgodności stanu ewidencyjnego z ujawnionym w księgach wieczystych (dla jednej działki wykazanej w obowiązującym operacie ewidencji gruntów i budynków).
Realizacja zlecenia polega na sporządzeniu odpowiedniego operatu w oparciu o analizę dokumentów i nie wymaga powiadamiania stron, przeprowadzenia pomiarów i wywiadu w terenie. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji - 1 miesiąc od daty zlecenia.
5) Sporządzenie wykazu synchronizacyjnego, jako odrębnego zlecenia (jednostka rozliczeniowa). Ilość jednostek rozliczeniowych w zleceniu to suma ilości parcel gruntowych i działek ewidencyjnych ujętych w wykazie synchronizacyjnym. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym). Termin realizacji - 1 miesiąc od daty zlecenia.
6) Prace nietypowe, nieprzewidziane w powyższym zestawieniu lub dodatkowe czynności, niezbędne do wykonania robót objętych zestawieniem. Dla prac tych i czynności należy podać cenę za roboczogodzinę dla:
a) jednej osoby - w przypadku prac kameralnych,
b) zespołu pomiarowego - w przypadku prac terenowych.
Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji: według oddzielnych ustaleń pomiędzy stronami.
CZĘŚĆ III:
1) Aktualizacja numerycznej mapy zasadniczej w systemie TurboEWID - mapa do celów projektowych (za pierwszy ha i każdy następny). Poza elementami stanowiącymi treść obligatoryjną i fakultatywną mapy zasadniczej (m. in. aktualna rzeźba terenu i zieleń wysoka) mapa powinna zawierać także obiekty wskazane przez zleceniodawcę, zgodnie z celem wykonywanej pracy oraz spełniać wszystkie inne warunki określone w obowiązujących standardach technicznych. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac. Termin realizacji roboty wynosi miesiąc od daty zlecenia, a przy obszarze powyżej 10 ha dwa miesiące od daty zlecenia.
CZĘŚĆ IV:
1) Aktualizacja użytków gruntowych dla pojedynczej działki, w celu doprowadzenia do zgodności obecnie ujawnionych danych do wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 29 listopada 2013r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U. 2013, poz. 1551). Nie dotyczy aktualizacji użytków w związku z podziałem i pomiarem kontrolnym działki. Wszystkie strony (każdego współwłaściciela) należy z osobna powiadomić pisemnie (za zwrotnym potwierdzeniem odbioru). Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji: według odrębnych ustaleń pomiędzy stronami.
CZĘŚĆ V:
1) Wytyczenie obiektów inwestycyjnych na gruncie wg dostarczonego projektu (za pierwsze 10 punktów i każdy następny).
Termin realizacji - 7 dni od daty zlecenia.
2) Inwentaryzacja powykonawcza małych obiektów - budynek lub przyłącze. Termin realizacji - do 15 dni od daty zlecenia. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych.
3) Inwentaryzacja powykonawcza obiektów wydłużonych (sieci urządzeń podziemnych i naziemnych). Należy podać cenę za pierwszy odcinek do 100 m i każde następne rozpoczęte 100 metrów powyżej.
Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych.
Termin realizacji - sukcesywnie po uzgodnieniu z wykonawcą robót budowlanych, przed zasypaniem.
4) Inwentaryzację powykonawczą studni i komór kanalizacyjnych (sanitarnych, deszczowych, telekomunikacyjnych, elektrycznych, ciepłowniczych itp.) - cena za jedną studnię (komorę).
Termin realizacji - sukcesywnie po uzgodnieniu z wykonawcą robót budowlanych, przed zasypaniem. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych.
Uwaga: Na całkowitą cenę inwentaryzacji sieci wybudowanej w kanalizacji składa się cena z punktu 3 za trasę oraz z punktu 4 za studnie.
5) Modernizacja poziomej osnowy geodezyjnej w przypadku pojedynczego zlecenia na uzupełnienie fragmentów zniszczonej osnowy (stabilizacja + pomiar + obliczenia). Należy podać cenę za jeden punkt w przypadku stabilizacji kamieniem (beton z rurką) lub bolcem stalowym z mosiężną podkładką (wyłącznie w przypadku twardego podłoża - chodnik, jezdnia, krawężnik itp.). Znaki w postaci bolca stalowego można osadzać tylko na kleju po wcześniejszym wywierceniu otworu (niedopuszczalne jest ich osadzanie w szczelinach). Dla wszystkich nowo założonych znaków osnowy należy określić wysokość (współrzędna h) metodą niwelacji technicznej.
Termin realizacji roboty - według odrębnych ustaleń pomiędzy stronami.
6) Modernizację wysokościowej osnowy geodezyjnej w przypadku pojedyńczego zlecenia na uzupełnienie fragmentów zniszczonej osnowy (stabilizacja + pomiar + obliczenia). Dla znaków wysokościowych osnowy należy określić współrzędne poziome (x,y) z dokładnością taką, jak dla szczegółów I grupy dokładnościowej. Należy podać cenę za jeden punkt.
Termin realizacji: według odrębnych ustaleń pomiędzy stronami.
CZĘŚĆ VI:
Przetworzenie materiałów przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego do postaci elektronicznej (skanowanie) i wprowadzenie ich do ewidencji materiałów zasobu w bazie GODGiK.
Prace należy wykonać zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 5 września 2013 r. w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. 2013 poz. 1183), z uwzględnieniem możliwości edycyjnych narzędzi programu TurboEWID obsługujących ewidencję materiałów zasobu w bazie GODGiK. Przed skanowaniem należy wykonać ogólną analizą materiałów polegającą na:
- wyeliminowaniu z przetworzenia tych dokumentów, które utraciły przydatność użytkową,
- kontroli poprawności numeracji dokumentów w operacie (zanumerowanie wszystkich stron liczbami naturalnymi od 1 do n).
Wyniki analizy (w razie konieczności także wykonanie niezależnej, poprawnej numeracji stron) należy skonsultować z kierownikiem GODGiK lub inną upoważnioną osobą. Przedmiotem uzgodnień między stronami będzie także nazewnictwo i numeracja plików. Dodatkowo, w zależności od treści materiału i rodzaju informacji już wprowadzonych do bazy pzgik, praca może obejmować także następujące czynności:
- ewentualne zarejestrowanie operatu nieujawnionego w bazie GODGiK,
- synchronizację numerów działek ewidencyjnych,
- wprowadzenie do bazy zakresu obszarowego całości opracowania i (jeśli tak mówi zlecenie) zakresów poszczególnych części (szkice, mapy, protokoły).
Jednocześnie, oprócz zasilenia bazy pzgik, należy w formie tabelarycznej (w pliku arkusza kalkulacyjnego - wg wzoru dostarczonego przez Zamawiającego) zapisać podstawowe informacje dotyczące przetwarzanych dokumentów, m. in.: wykonawca, asortyment, KERG lub inne oznaczenie w dniu przyjęcia, obowiazujące Id materiału, data przyjęcia, data lub okres pozyskania danych, obręb geodezyjny, nazwa bazy danych, do której odnoszą się dane zawarte w dokumentacji, układ współrzędnych, rodzaj inwentaryzowanych sieci uzbrojenia terenu, ilość zeskanowanych stron. Skanowanie w kolorze, z rozdzielczością min. 300 dpi, należy wykonać w formacie JPEG. Wykonawca ma także obowiązek przekazania Zamawiającemu (na nośnikach danych) plików wszystkich zeskanowanych materiałów.
Termin realizacji - według oddzielnych ustaleń pomiędzy stronami. Należy podać cenę za wprowadzenie do bazy jednej strony dokumentacji (operatu technicznego), bez względu na format (papieru, folii itp.). Jeżeli zlecenie będzie dotyczyło wykonania wszystkich ww. czynności z wyjątkiem wprowadzenia plików do ewidencji zasobu w bazie GODGiK, do wyceny powykonawczej, dla podanej ceny za jedną stronę, należy zastosować współczynnik 0,60.
UWAGA. Przetworzenie materiałów objęte częścią VI zamówienia, nie dotyczy prac związanych z założeniem baz danych: BDOT500, GESUT, EGIB, BDSOG i PRG

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 4853

Data publikacji: 2016-01-14

Nazwa: Gmina Miasto Krosno

Ulica: ul. Lwowska 28a

Numer domu: 28a

Miejscowość: Krosno

Kod pocztowy: 38-400

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 13 47 43 306

Numer faxu: 13 47 43 306

Adres strony internetowej: www.krosno.pl

Regon: 00052698900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Obsługa geodezyjna bieżących zadań wynikających z pracy urzędu oraz robót inwestycyjnych prowadzonych na terenie miasta Krosna w 2016r

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest obsługa geodezyjna bieżących zadań wynikających z pracy urzędu oraz robót inwestycyjnych prowadzonych na terenie miasta Krosna w 2016r.
Przedmiot zamówienia podzielony został na sześć części.
CZĘŚĆ I:
1) Podział pojedynczej działki lub podział pierwszej działki w przypadku działek przylegających do siebie (np. podział pasa drogowego), wraz ze stabilizacją trwałą punktów podziałowych (także jeśli stanowią je istniejące w bazie punkty graniczne) i markowaniem przyjętych punktów dzielonej działki. W przypadku podziału działek przylegających do siebie za pierwszą działkę należy przyjąć działkę o najniższym numerze ewidencyjnym. Stabilizację punktów podziałowych należy wykonać betonowymi (kamiennymi) granicznikami o dł. min. 50 cm, a jeśli ze względu na rodzaj podłoża będzie to niemożliwe - metalowymi rurami o dł. min. 50 cm i średnicy min. 50 mm. Przyjęte punkty dzielonej działki należy zamarkować drewnianymi palikami lub (w przypadku twardej nawierzchni) metalowymi bolcami, farbą itp. W przypadku, gdy stabilizacja punktów podziałowych (w opisany powyżej sposób) będzie niemożliwa, należy dokonać ich markowania. Stabilizację należy wykonać wraz z przyjęciem granic dzielonej nieruchomości, spisując z tej czynności protokół. Wszystkie strony (każdego współwłaściciela) należy z osobna powiadomić pisemnie (za zwrotnym potwierdzeniem odbioru). Praca obejmuje również aktualizację użytków w dzielonych działkach, jeśli tak mówi zlecenie. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin wykonania pracy - 1 miesiąc, licząc od daty otrzymania stosownej opinii do wstępnego projektu podziału z właściwego organu, lub miesiąc od daty otrzymania zlecenia - jeżeli ww. opinia nie jest wymagana.
2) Podział działek przylegających do siebie - podział drugiej działki i każdej kolejnej z działek przylegających. Na cenę składa się również aktualizacja użytków w dzielonych działkach, jeśli tak mówi zlecenie. Stabilizacja, markowanie i sposób powiadamiania stron, jak wyżej. Na całkowitą cenę podziału działek przylegających składa się suma cen z punktu 1 i 2. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin wykonania pracy - 1 miesiąc licząc od daty otrzymania stosownej opinii do wstępnego projektu podziału z właściwego organu, lub miesiąc od daty otrzymania zlecenia - jeżeli ww. opinia nie jest wymagana.
UWAGA! Termin realizacji zlecenia może być inny niż ww. terminy, ale nie krótszy niż okres jednego miesiąca.
CZĘŚĆ II:
1) Pomiar kontrolny (ustalenie granic) działki (pierwszej i każdej następnej przylegającej, stabilizacja nietrwała) niezależnie od wielkości działki i ilości działek przylegających. Praca obejmuje również aktualizację użytków, jeśli tak mówi zlecenie. Wszystkie strony (każdego współwłaściciela) należy z osobna powiadomić pisemnie (za zwrotnym potwierdzeniem odbioru). Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji - 1 miesiąc od daty otrzymania zlecenia.
Uwaga: Przez określenie - następnej przylegającej - należy rozumieć tylko te działki przylegające do poprzedniej, które były przedmiotem zlecenia i były obmierzone w całości. W szczególnych przypadkach, jeżeli wynika to z treści zlecenia, przez pomiar kontrolny (ustalenie granic) działki należy również rozumieć pomiar jednej lub kilku granic bez konieczności pomiaru całej działki. W przypadku braku zgodnego oświadczenia stron, należy pomierzyć stan użytkowania, widoczny na gruncie.
2) Wznowienie (wyznaczenie) punktów granicznych (do dziesięciu punktów i każdy następny) - stabilizacja nietrwała. Wszystkie strony (każdego współwłaściciela) należy z osobna powiadomić pisemnie (za zwrotnym potwierdzeniem odbioru).
Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji - 1 miesiąc od daty zlecenia.
3) Ustalenie granic w postępowaniu rozgraniczeniowym - wszystkie czynności i całą dokumentację należy wykonać zgodnie z rozporządzeniem Ministrów Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 14 kwietnia 1999r. w sprawie rozgraniczenia nieruchomości (Dz.U. Nr 45, poz. 453). Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji - 1 miesiąc od daty otrzymania zlecenia.
4) Kameralne wykonanie dokumentacji w celu doprowadzenia do zgodności stanu ewidencyjnego z ujawnionym w księgach wieczystych (dla jednej działki wykazanej w obowiązującym operacie ewidencji gruntów i budynków).
Realizacja zlecenia polega na sporządzeniu odpowiedniego operatu w oparciu o analizę dokumentów i nie wymaga powiadamiania stron, przeprowadzenia pomiarów i wywiadu w terenie. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji - 1 miesiąc od daty zlecenia.
5) Sporządzenie wykazu synchronizacyjnego, jako odrębnego zlecenia (jednostka rozliczeniowa). Ilość jednostek rozliczeniowych w zleceniu to suma ilości parcel gruntowych i działek ewidencyjnych ujętych w wykazie synchronizacyjnym. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym). Termin realizacji - 1 miesiąc od daty zlecenia.
6) Prace nietypowe, nieprzewidziane w powyższym zestawieniu lub dodatkowe czynności, niezbędne do wykonania robót objętych zestawieniem. Dla prac tych i czynności należy podać cenę za roboczogodzinę dla:
a) jednej osoby - w przypadku prac kameralnych,
b) zespołu pomiarowego - w przypadku prac terenowych.
Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych oraz Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji: według oddzielnych ustaleń pomiędzy stronami.
CZĘŚĆ III:
1) Aktualizacja numerycznej mapy zasadniczej w systemie TurboEWID - mapa do celów projektowych (za pierwszy ha i każdy następny). Poza elementami stanowiącymi treść obligatoryjną i fakultatywną mapy zasadniczej (m. in. aktualna rzeźba terenu i zieleń wysoka) mapa powinna zawierać także obiekty wskazane przez zleceniodawcę, zgodnie z celem wykonywanej pracy oraz spełniać wszystkie inne warunki określone w obowiązujących standardach technicznych. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac. Termin realizacji roboty wynosi miesiąc od daty zlecenia, a przy obszarze powyżej 10 ha dwa miesiące od daty zlecenia.
CZĘŚĆ IV:
1) Aktualizacja użytków gruntowych dla pojedynczej działki, w celu doprowadzenia do zgodności obecnie ujawnionych danych do wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 29 listopada 2013r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U. 2013, poz. 1551). Nie dotyczy aktualizacji użytków w związku z podziałem i pomiarem kontrolnym działki. Wszystkie strony (każdego współwłaściciela) należy z osobna powiadomić pisemnie (za zwrotnym potwierdzeniem odbioru). Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu Dokumentację dla Zamawiającego (kopie dokumentów z operatu technicznego w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym).
Termin realizacji: według odrębnych ustaleń pomiędzy stronami.
CZĘŚĆ V:
1) Wytyczenie obiektów inwestycyjnych na gruncie wg dostarczonego projektu (za pierwsze 10 punktów i każdy następny).
Termin realizacji - 7 dni od daty zlecenia.
2) Inwentaryzacja powykonawcza małych obiektów - budynek lub przyłącze. Termin realizacji - do 15 dni od daty zlecenia. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych.
3) Inwentaryzacja powykonawcza obiektów wydłużonych (sieci urządzeń podziemnych i naziemnych). Należy podać cenę za pierwszy odcinek do 100 m i każde następne rozpoczęte 100 metrów powyżej.
Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych.
Termin realizacji - sukcesywnie po uzgodnieniu z wykonawcą robót budowlanych, przed zasypaniem.
4) Inwentaryzację powykonawczą studni i komór kanalizacyjnych (sanitarnych, deszczowych, telekomunikacyjnych, elektrycznych, ciepłowniczych itp.) - cena za jedną studnię (komorę).
Termin realizacji - sukcesywnie po uzgodnieniu z wykonawcą robót budowlanych, przed zasypaniem. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu przynajmniej jeden komplet uwierzytelnionych dokumentów stanowiących wynik zleconych prac geodezyjnych.
Uwaga: Na całkowitą cenę inwentaryzacji sieci wybudowanej w kanalizacji składa się cena z punktu 3 za trasę oraz z punktu 4 za studnie.
5) Modernizacja poziomej osnowy geodezyjnej w przypadku pojedynczego zlecenia na uzupełnienie fragmentów zniszczonej osnowy (stabilizacja + pomiar + obliczenia). Należy podać cenę za jeden punkt w przypadku stabilizacji kamieniem (beton z rurką) lub bolcem stalowym z mosiężną podkładką (wyłącznie w przypadku twardego podłoża - chodnik, jezdnia, krawężnik itp.). Znaki w postaci bolca stalowego można osadzać tylko na kleju po wcześniejszym wywierceniu otworu (niedopuszczalne jest ich osadzanie w szczelinach). Dla wszystkich nowo założonych znaków osnowy należy określić wysokość (współrzędna h) metodą niwelacji technicznej.
Termin realizacji roboty - według odrębnych ustaleń pomiędzy stronami.
6) Modernizację wysokościowej osnowy geodezyjnej w przypadku pojedyńczego zlecenia na uzupełnienie fragmentów zniszczonej osnowy (stabilizacja + pomiar + obliczenia). Dla znaków wysokościowych osnowy należy określić współrzędne poziome (x,y) z dokładnością taką, jak dla szczegółów I grupy dokładnościowej. Należy podać cenę za jeden punkt.
Termin realizacji: według odrębnych ustaleń pomiędzy stronami.
CZĘŚĆ VI:
Przetworzenie materiałów przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego do postaci elektronicznej (skanowanie) i wprowadzenie ich do ewidencji materiałów zasobu w bazie GODGiK.
Prace należy wykonać zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 5 września 2013 r. w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. 2013 poz. 1183), z uwzględnieniem możliwości edycyjnych narzędzi programu TurboEWID obsługujących ewidencję materiałów zasobu w bazie GODGiK. Przed skanowaniem należy wykonać ogólną analizą materiałów polegającą na:
- wyeliminowaniu z przetworzenia tych dokumentów, które utraciły przydatność użytkową,
- kontroli poprawności numeracji dokumentów w operacie (zanumerowanie wszystkich stron liczbami naturalnymi od 1 do n).
Wyniki analizy (w razie konieczności także wykonanie niezależnej, poprawnej numeracji stron) należy skonsultować z kierownikiem GODGiK lub inną upoważnioną osobą. Przedmiotem uzgodnień między stronami będzie także nazewnictwo i numeracja plików. Dodatkowo, w zależności od treści materiału i rodzaju informacji już wprowadzonych do bazy pzgik, praca może obejmować także następujące czynności:
- ewentualne zarejestrowanie operatu nieujawnionego w bazie GODGiK,
- synchronizację numerów działek ewidencyjnych,
- wprowadzenie do bazy zakresu obszarowego całości opracowania i (jeśli tak mówi zlecenie) zakresów poszczególnych części (szkice, mapy, protokoły).
Jednocześnie, oprócz zasilenia bazy pzgik, należy w formie tabelarycznej (w pliku arkusza kalkulacyjnego - wg wzoru dostarczonego przez Zamawiającego) zapisać podstawowe informacje dotyczące przetwarzanych dokumentów, m. in.: wykonawca, asortyment, KERG lub inne oznaczenie w dniu przyjęcia, obowiazujące Id materiału, data przyjęcia, data lub okres pozyskania danych, obręb geodezyjny, nazwa bazy danych, do której odnoszą się dane zawarte w dokumentacji, układ współrzędnych, rodzaj inwentaryzowanych sieci uzbrojenia terenu, ilość zeskanowanych stron. Skanowanie w kolorze, z rozdzielczością min. 300 dpi, należy wykonać w formacie JPEG. Wykonawca ma także obowiązek przekazania Zamawiającemu (na nośnikach danych) plików wszystkich zeskanowanych materiałów.
Termin realizacji - według oddzielnych ustaleń pomiędzy stronami. Należy podać cenę za wprowadzenie do bazy jednej strony dokumentacji (operatu technicznego), bez względu na format (papieru, folii itp.). Jeżeli zlecenie będzie dotyczyło wykonania wszystkich ww. czynności z wyjątkiem wprowadzenia plików do ewidencji zasobu w bazie GODGiK, do wyceny powykonawczej, dla podanej ceny za jedną stronę, należy zastosować współczynnik 0,60.
UWAGA. Przetworzenie materiałów objęte częścią VI zamówienia, nie dotyczy prac związanych z założeniem baz danych: BDOT500, GESUT, EGIB, BDSOG i PRG

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 6

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Jeżeli zajdzie konieczność wykonania zamówień uzupełniających przewidzianych w SIWZ dla zamówienia podstawowego i dotyczących przedmiotu zamówienia w niej określonego, a stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia, Zamawiający w oparciu o przepisy art. 67 ust. 1 pkt 6) ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych, powierzy ich wykonanie w trybie zamówienia z wolnej ręki.
Zakres zamówień uzupełniających oraz związane z tym terminy i wynagrodzenia zostaną określone odrębną umową

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2016

Informacja na temat wadium: Nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Oferta musi być podpisana przez osobę/osoby wykonawcy uprawnioną/ne do zaciągania zobowiązań w Jego imieniu bądź przez ustanowionego przez nią/nie pełnomocnika/ów.
Wykonawcy składający ofertę wspólną są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika.
Pełnomocnictwo może dotyczyć zarówno reprezentowania wszystkich wykonawców składających wspólną ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, jak i podpisania w ich imieniu umowy o zamówienie publiczne. Jeżeli pełnomocnictwo upoważnia jedynie do reprezentowania wykonawców w postępowaniu, to przed podpisaniem umowy z Zamawiającym wymagane będzie złożenie umowy, w której określone będą prawa i obowiązki poszczególnych wykonawców.
Pełnomocnictwo musi wskazywać pełnomocnika (w tym zakres jego umocowania), a także wskazywać wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby wykonawców składających wspólną ofertę uprawnione do zaciągania zobowiązań w jego imieniu.
Pełnomocnictwo, o którym mowa w niniejszym punkcie musi zostać złożone wraz z ofertą w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie.
Korespondencja z Zamawiającym oraz rozliczenia z wykonawcami dokonywane będą przez pełnomocnika wskazanego pełnomocnictwem.
Podmiot składający ofertę jako uczestnik konsorcjum i jednocześnie składający ofertę samodzielnie lub jako uczestnik innego konsorcjum zostanie potraktowany jako składający dwie oferty i na tej podstawie wszystkie oferty z Jego udziałem zostaną odrzucone.
Zasady podpisywania oferty dotyczą wszystkich jej dokumentów (informacji, wykazów, oświadczeń) oraz potwierdzania za zgodność z oryginałem składanych kopii.
2. Wykonawca winien wskazać w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy podwykonawcom. W przypadku braku takiego oświadczenia, Zamawiający uzna, iż wykonawca będzie realizował zamówienie bez udziału podwykonawcy.
W przypadku korzystania przez wykonawcę przy realizacji zamówienia z podwykonawców Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, w celu wykazania spełnienia warunku udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.
W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, wykonawca jest zobowiązany do wykazania Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w stopniu nie mniejszym niż wymagane w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
Przez umowy o podwykonawstwo strony rozumieją umowy w formie pisemnej o charakterze odpłatnym, których przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane stanowiące część niniejszej umowy, zawarte między wykonawcą z co najmniej jednym innym podmiotem (podwykonawcą), a także między podwykonawcą a dalszym podwykonawcą lub dalszymi podwykonawcami.
3. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku (treść oświadczenia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SIWZ)

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w następującym zakresie:
1. Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w następujących sytuacjach:
a) w przypadku opóźnienia Zamawiającego w rozstrzygnięciu przetargu i/lub podpisaniu umowy,
b) w przypadku zawieszenia wykonania usług przez Zamawiającego;
2. Wynagrodzenie wykonawcy określone w umowie może ulec zmianom w następujących przypadkach:
a) zmiana stawki urzędowej podatku VAT,
b) rezygnacji z części usług, jeśli taka rezygnacja będzie niezbędna do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy - o wartość niewykonanych usług.
3. Inne zmiany:
a) w zakresie podwykonawstwa za uprzednią zgodą Zamawiającego:
- powierzenie podwykonawcom innej części usług niż wskazana w ofercie wykonawcy,
- zmiana podwykonawcy na etapie realizacji usług,
o ile nie sprzeciwia się to postanowieniom SIWZ;
4. Warunki zmian:
a) inicjowanie zmian - na wniosek wykonawcy lub Zamawiającego,
b) uzasadnienie zmian - prawidłowa realizacja przedmiotu umowy, obniżenie kosztów, zapewnienie optymalnych parametrów technicznych i jakościowych usług,
c) forma zmian - aneks do umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 97

Nazwa kryterium 2: Długość okresu gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 3

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.krosno.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: 38-400 Krosno, ul. Lwowska 28a, pokój nr 114

Data składania wniosków, ofert: 22/01/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
38-400 Krosno, ul. Lwowska 28a, pokój nr 01 (Kancelaria Ogólna)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
I. Termin wykonania zamówienia:
Realizacja każdej z sześciu części zamówienia będzie odbywała się w następującym okresie:
a) rozpoczęcie realizacji usług: od dnia podpisania umowy,
b) zakończenie prac: do dnia 31.12.2016r.
II. Uwaga: Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych.
Zamawiający nie wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.
III. Sposób porozumiewania się Zamawiającego z wykonawcami:
1. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje dotyczące postępowania Zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie, drogą elektroniczną lub faksem. Jeżeli Zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub pocztą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
2. Powyższe zasady porozumiewania się (tj. faks i e-mail) nie będą miały zastosowania do dokumentów, oświadczeń lub pełnomocnictw składanych w odpowiedzi na wezwanie dokonane przez Zamawiającego w trybie art. 26 ust. 3 Ustawy, ze względu na konieczność zachowania formy tychże oświadczeń lub dokumentów przewidzianej w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane lub przepisów Kodeksu cywilnego w przypadku pełnomocnictwa.
3. Osobami upoważnionymi do kontaktowania się z wykonawcami w powyższy sposób są:
1) Bogdan Mokrzycki - Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Krośnie, ul. Lwowska 28a, w godz. 7.30 do 15.30 - w sprawach merytorycznych,
2) Małgorzata Wanat lub Edyta Głód - Stanowisko ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Krośnie, ul. Lwowska 28a, w godz. 7.30 do 15.30 - w sprawach formalno - prawnych;
Sposób porozumiewania się:
a) pisemnie - Krosno, ul. Lwowska 28a, z dopiskiem Zamówienia Publiczne
b) faksem - nr: 13 47 43 306
c) drogą elektroniczną - zp@um.krosno.pl
IV. Kryterium oceny ofert (dotyczy wszystkich części zamówienia).
1) cena - 97%
W kryterium cena ocena oferty dokonana zostanie na podstawie matematycznego wyliczenia ilości punktów wg następującego wzoru:
Ilość punktów = (minimalna cena oferowana brutto*x97)/cena rozpatrywanej oferty brutto
* - cena oferowana brutto jest to średnia ważona cena za wszystkie wymagane w ofercie roboty geodezyjne wyliczona zgodnie z Załącznikami nr 1.1 - 1.6. do SIWZ wg ogólnego wzoru:
cena oferowana = (waga 1 x cena 1 + waga 2 x cena 2 + ...waga n x cena n) / (waga 1 + waga 2+ ...waga n)
W przypadku robót podzielonych na 2 pozycje, którym przypisano udział procentowy w całości, w liczniku powyższego wzoru (dla roboty n) stosuje się wzór:
(waga n x cena 1 pozycji x udział % 1 pozycji) + (waga n x cena 2 pozycji x udział % 2 pozycji)
2) długość okresu gwarancji - 3%
W kryterium długość okresu gwarancji zostanie zastosowana następująca metoda punktacji:
Zaoferowanie co najmniej 2 - letniego okresu gwarancji - 3 pkt.
Zaoferowanie co najmniej 1,5 - rocznego okresu gwarancji - 2 pkt.
Zaoferowanie okresu gwarancji wynoszącego 1 rok (minimalnego) - 0 pkt.
Uwaga: maksymalna długość okresu gwarancji jaka będzie podlegała punktacji wynosi 2 lata.
Zamawiający przyzna zamówienie wykonawcy, który spełniając warunki określone w SIWZ uzyska największą liczbę punktów (suma punktów uzyskanych w obu ww. kryteriach).

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713540004 (Usługi sporządzania map)

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony o ile wykonawca wykaże, iż dysponuje:
Część I: co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii, w zakresach:
- geodezyjne pomiary sytuacyjno - wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne (pomiary sytuacyjno - wysokościowe i opracowanie ich wyników oraz geodezyjne pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne - w przypadku uprawnień zdobytych przed wejściem w życie ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne),
- rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych.
Część II: co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii, w zakresach:
- geodezyjne pomiary sytuacyjno - wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne (pomiary sytuacyjno - wysokościowe i opracowanie ich wyników oraz geodezyjne pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne - w przypadku uprawnień zdobytych przed wejściem w życie ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne),
- rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych.
Część III: co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii, w zakresach:
- geodezyjne pomiary sytuacyjno - wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne (pomiary sytuacyjno - wysokościowe i opracowanie ich wyników oraz geodezyjne pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne - w przypadku uprawnień zdobytych przed wejściem w życie ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne),
- rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych.
Część IV: co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii, w zakresie: rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych.
Część V: co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii, w zakresach:
- geodezyjne pomiary sytuacyjno - wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne (pomiary sytuacyjno - wysokościowe i opracowanie ich wyników oraz geodezyjne pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne - w przypadku uprawnień zdobytych przed wejściem w życie ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne),
- geodezyjna obsługa inwestycji.
Część VI: co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii, w zakresach:
- geodezyjne pomiary sytuacyjno - wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne (pomiary sytuacyjno - wysokościowe i opracowanie ich wyników oraz geodezyjne pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne - w przypadku uprawnień zdobytych przed wejściem w życie ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne),
- rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych.
Zamawiający dopuszcza również możliwość uznania uprawnień wynikających z innych niż krajowe przepisów np. treści dyrektyw, zawartych umów międzynarodowych i innych przepisów, które potwierdzą spełnianie warunku dotyczącego dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W celu wykazania spełniania warunku wykonawca zobowiązany jest:
a) złożyć wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych (uprawnień) niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności,
b) złożyć oświadczenie stwierdzające, iż osoby wymienione w wykazie posiadają wymagane przez Zamawiającego uprawnienia;
c) podać informację o podstawie dysponowania osobami ujętymi w wykazie.
W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Jeżeli wykonawca realizuje uprawnienie opisane powyżej, a podmioty z których zasobów korzysta wykonawca będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych

Podobne przetargi

337812 / 2012-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Starosta Powiatu Mieleckiego - Mielec (podkarpackie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Realizację projektu technicznego modernizacji szczegółowej osnowy wysokościowej III klasy na terenie powiatu mieleckiego, województwo podkarpackie.

344083 / 2011-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Obsługa geodezyjna bieżących zadań wynikających z pracy urzędu oraz robót inwestycyjnych prowadzonych na terenie miasta Krosna w 2012r.

130417 / 2011-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Stalowowolski - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków obrębu ewidencyjnego Jastkowice, Gmina Pysznica, Powiat Stalowowolski

22983 / 2009-01-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Obsługa geodezyjna bieżących zadań wynikających z pracy urzędu oraz robót inwestycyjnych prowadzonych na terenie miasta Krosna w 2009r.

295352 / 2010-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Przemyśl - Prezydent Miasta Przemyśl - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Wykonanie prac przedprojektowych w zespole zbiorników wodociągu Zasanie - Akwedukt- zlokalizowanych przy ul. Stanisława Augusta w Przemyślu .

92551 / 2010-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Obsługa geodezyjna bieżących zadań wynikających z pracy urzędu oraz robót inwestycyjnych prowadzonych na terenie miasta Krosna w 2010r.

75510 / 2015-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Archiwizacja (ucyfrowienie) dokumentacji powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz utworzenie przestrzennego rejestru zeskanowanej dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej w referencyjnej bazie danych w systemie TurboEwid

11746 / 2014-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Obsługa geodezyjna bieżących zadań wynikających z pracy urzędu oraz robót inwestycyjnych prowadzonych na terenie miasta Krosna w 2014r.

159115 / 2012-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Ustalenie granic administracyjnych miasta Krosna z miejscowościami sąsiednimi na odcinkach, dla których występują niezgodności danych ujawnionych w bazie Grodzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Krośnie oraz bazie Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Krośnie

46258 / 2015-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krośnieński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego - Krosno (podkarpackie)
CPV: 712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)
Archiwizacja (ucyfrowienie) dokumentacji powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz utworzenie przestrzennego rejestru zeskanowanej dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej w referencyjnej bazie danych w systemie TurboEwid