140749 / 2009-08-26 - Administracja samorządowa / Miasto Szklarska Poręba (Szklarska Poręba)
Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej na zadanie pn. Budowa budynku informacyjno- usługowego i małej architektury łącznie z infrastrukturą techniczną na Skwerku Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie
Opis zamówienia
1.Teren objęty zamierzeniem inwestycyjnym znajduje się w centralnym miejscu Miasta ,u zbiegu ul. Jedności Narodowej i ul. 1.Maja w Szklarskiej Porębie. Południową granicę działki tzw. _Skweru Radiowej Trójki_wyznacza rzeka Kamienna. Aktualnie skwer stanowi miejsce spotkań i miejsce organizacji atrakcyjnych imprez, na którym zlokalizowane są stragany, scena, obiekt usługowy (gastronomiczny) wraz z istniejącym szaletem, aleja _radiowych ust_, obelisk, nieczynna fontanna, elementy małej architektury i plac zabaw - lokalizacja zamierzenia inwestycyjnego została zaznaczona na nieaktualnej mapie sytuacyjno-wysokościowej stanowiącej załącznik Nr 1.
Dla terenów tzw. _Nowego Centrum_ w Szklarskiej Porębie jest Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Zamawiający posiada Projekt decyzji o warunkach zabudowy.
Przy zagospodarowaniu działki należy wykorzystać istniejące, naturalne nachylenie terenu w kierunku rzeki Kamiennej i zwrócić skwer _twarzą_ do rzeki.
Planowana zabudowa winna zamykać istniejący kwartał od strony ciągów ulic Jedności Narodowej i 1.Maja.
Wejścia na teren winny podkreślać charakter miejsca i podnosić jego estetykę.
Planując inwestycję należy przewidzieć budowę budynku usługowego spełniającego funkcję Regionalnego Centrum Turystyki. W obiekcie należy przewidzieć pomieszczenia kawiarni lub baru _Bistro_, informację turystyczną wraz z pomieszczeniami konferencyjnymi i galerią , pasaż wraz ze schodami prowadzącymi na
poziom skweru, tarasy w części zadaszone stanowiące punkty widokowe i punkty handlowe (typu _sprzedaż pamiątek_) . W obrębie terenu należy zaplanować budowę fontanny ( w miejscu istniejącej lub wskazanej przez projektanta)wraz z zielenią i miejscami odpoczynku, plac zabaw, zieleń wysoką i niską ,punkty reklamowe (wskazane bilbordy), aleję _radiowych ust_, lokalizację obelisku i siedziska oraz zabezpieczenia przy rzece.
Zaproponowane rozwiązania winny umożliwić dostęp osobom niepełnosprawnym.
Ważnym elementem projektowanego zagospodarowania winno być oświetlenie terenu i obiektów (fontanny).
Inwestycja wymaga wykonania przyłączy do projektowanych obiektów - w posiadaniu Zamawiającego są zapewnienia dostawy mediów.
2.Wymagane wskaźniki powierzchniowe i kubaturowe dla całego przedsięwzięcia inwestycyjnego:
-powierzchnia zabudowy około 500 m2
-kubatura: maksymalnie 4000 m3
-budynek maksymalnie o 3 kondygnacjach (w tym- poddasze użytkowe), częściowo zagłębiony od strony
ul. Jedności Narodowej i dostępny z poziomu ul. Jedności Narodowej.
3.Założenia funkcjonalno-użytkowe:
Istniejące obiekty o konstrukcji drewnianej (obiekt gastronomiczny o pow. użytkowej 170 m2, pow. zabudowy 230 m2 i kubaturze 765 m3) oraz elementy małej architektury- przewidziane są do rozbiórki, która jest w gestii aktualnego dzierżawcy. Planuje się rozbiórkę murowanego, parterowego szaletu ( pow. zabudowy 60 m2) i zadaszonej sceny, a także przeniesienie (zmiana usytuowania w obrębie terenu objętego opracowaniem) alei _radiowych ust_.
Realizacja inwestycji wiąże się z likwidacją kolizji z siecią gazową, siecią energetyczną średniego napięcia i zmianą przebiegu istniejącego przyłącza wodociągowego.
Ze względu na możliwość otrzymania dofinansowania środkami zewnętrznymi- przedsięwzięcie inwestycyjne realizowane będzie co najmniej w dwóch etapach, z czego I etap stanowić musi planowane na około 230 m2 pow. zabudowy - Regionalne Centrum Informacji Turystycznej wraz z zagospodarowania terenu przy założeniu pozostawienia rezerwy terenowej pod obiekty kubaturowe objęte pozostałymi etapami.
Propozycja pozostałego etapowania przedsięwzięcia finansowanego już w całości środkami z budżetu Gminy - należy do projektanta.
Regionalne Centrum Informacji Turystycznej musi pełnić trzy funkcje:
- informacyjną - informacja turystyczna o mieście i regionie,
- konferencyjną - miejsce spotkań lokalnej społeczności z polskiej i czeskiej strony Karkonoszy, miejsce
konferencji prasowych, miejsce spotkań organizacji turystycznych,
- wystawiennicza - okresowe galerie i prezentacje artystów polskich i czeskich.
Stąd, niezbędne jest rozplanowanie pomieszczeń:
na poziomie 0
- informacja turystyczna z wydzielonymi samodzielnymi dwoma (2) stanowiskami pracy ( miejsce łatwo dostępne dla turystów z możliwością umieszczenia tam regałów lub półek, na których leżą foldery, ulotki reklamowe, itp.- bez barier architektonicznych,
- minimalne ( tj. na poziomie spełnienia przepisów) zaplecze kuchenne,
- magazyn na potrzeby informacji turystycznej,
- galeria - niezależne pomieszczenie nie kolidujące z pracą informacji turystycznej,
- magazyn na potrzeby galerii,
- w.c. w pomieszczeniu galerii i informacji turystycznej,
na poziomie 1
- sala wielofunkcyjna na 30 osób ( konferencje , spotkania, itp.),
- kuchnia w pełni przystosowana do obsługi konferencji,
- zaplecze wraz z toaletami,
- wydzielone pomieszczenie dla referatu promocji z czterema ( 4) samodzielnymi stanowiskami pracy,
- pomieszczenie dla kierownika referatu promocji,
- samodzielne zaplecze dla referatu promocji
(zaplecze kuchenne i szatnia - minimalne, tj. na poziomie spełnienia przepisów ,
4.Zakres rzeczowy
- w ramach opracowania dokumentacji projektowej należy:
1- uzyskać mapę do celów projektowych
[ ustawa z 07.07.1994 -Prawo Budowlane (tj. z 2006 r.Dz. U., Nr 156 , poz.1118, z późn.zm.) art.34. ust. 3.pkt 1) projekt zagospodarowania działki lub terenu, sporządzony na aktualnej mapie, obejmujący: określenie granic działki lub terenu, usytuowanie, obrys i układy istniejących i projektowanych obiektów budowlanych, sieci uzbrojenia terenu, sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków, układ komunikacyjny i układ zieleni, ze wskazaniem charakterystycznych elementów, wymiarów, rzędnych i wzajemnych odległości obiektów, w nawiązaniu do istniejącej i projektowanej zabudowy terenów sąsiednich oraz rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 03 lipca 2003. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2003, Nr 120, poz.1133) - rozdział 3. ]
2- uzyskać warunki techniczne dostawy mediów ,
3- sporządzić szkic- koncepcję proponowanego rozwiązania urbanistyczno-architektonicznego, który po uzgodnieniu z Zamawiającym pozwoli na przystąpienie do dalszych prac projektowych.
4- opracować projekt budowlany , oddzielnie dla I etapu i oddzielnie dla pozostałych etapów - w stopniu uszczegółowienia pozwalającym na opracowanie kosztorysu inwestorskiego dla I etapu i pozostałych etapów oraz realizacji zadania bez konieczności sporządzania projektu wykonawczego.
Projekt budowlany musi dodatkowo posiadać klauzulę o odpowiedzialności zawodowej za skutki przyjęcia
złych rozwiązań projektowych .
Projekt budowlany należy opracować - w 5 egzemplarzach w wersji papierowej + w 2 egzemplarzach na
nośniku elektronicznym oraz dodatkowo na twardym podkładzie kolorystykę elewacji ( w formacie minimum A-2) .
Projekt budowlany musi spełniać co najmniej wymogi określone w ustawie z 07.07.1994 -Prawo Budowlane - art.34., w tym w ust.3 ppkt 3) - stosownie do potrzeb, jak również odpowiadać wymogom rozporządzenia
Ministra Infrastruktury z 03.07. 2003. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego
(Dz.U. z 2003, Nr 120, poz.1133, ze zmianami ) oraz uwzględniać warunki wynikające z uzgodnień z dostawcami mediów .
5- uzyskać wszystkie niezbędne uzgodnienia projektu budowlanego , w tym Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach i Ocenę oddziaływania na środowisko (NATURA 2000) oraz inne warunkujące wydanie pozwolenia na budowę z podziałem na I etap i pozostałe etapy ,
Szklarska Poręba objęta jest strefą -NATURA 2000 w granicach administracyjnych miasta.
6- opracować specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót uszczegóławiającą zapisy Projektu budowlanego i zawierającą istotne wymagania materiałowe, standardu, jakości, sposobu wykonania robót budowlanych oraz określenia sposobu odbioru tych robót - oddzielnie dla I etapu i oddzielnie dla pozostałych etapów.
Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót należy sporządzić zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno -użytkowego - w 1 egzemplarzu w wersji papierowej + 1 egzemplarz na nośniku elektronicznym ;
7- opracować kosztorys inwestorski do ustalenia szacunkowej wartości inwestycji z klauzulą o odpowiedzialności sporządzającego kosztorys za skutki błędnego ustalenia szacunkowej wartości inwestycji - oddzielnie dla I etapu i oddzielnie dla pozostałych etapów.
W części kosztowej dotyczącej I etapu należy ująć wycenę całego zagospodarowania terenu przy założeniu pozostawienia rezerwy terenowej pod obiekty kubaturowe objęte pozostałymi etapami.
Kosztorys inwestorski winien być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym ( Dz.U. 2004, Nr 130, poz.1389) - w 1 egzemplarzu w wersji papierowej + 1 egzemplarz na nośniku elektronicznym.
8- sporządzić specyfikację sprzętu i urządzeń stanowiących wyposażenie obiektu realizowanego jako I etap.
W/w specyfikacja musi zawierać rubryki z określeniem: rodzaju/nazwy, typu, głównych parametrów technicznych, miejsca usytuowania ( określenie pomieszczenia), ilości, odniesienia do cen jednostkowych w formie kosztorysu.
9- złożyć , w imieniu Zamawiającego , wniosek o zatwierdzenie dokumentacji projektowej i wydania decyzji- pozwolenia na budowę - oddzielnie dla I etapu i oddzielnie dla pozostałych etapów.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 140749
Data publikacji: 2009-08-26
Nazwa: Miasto Szklarska Poręba
Ulica: ul. M. Buczka 2
Numer domu: 2
Miejscowość: Szklarska Poręba
Kod pocztowy: 58-580
Województwo / kraj: dolnośląskie
Numer telefonu: 075 7547712
Numer faxu: 075 7547724
Adres strony internetowej: www.szklarskaporeba.pl
Regon: 23082164100000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej na zadanie pn. Budowa budynku informacyjno- usługowego i małej architektury łącznie z infrastrukturą techniczną na Skwerku Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.Teren objęty zamierzeniem inwestycyjnym znajduje się w centralnym miejscu Miasta ,u zbiegu ul. Jedności Narodowej i ul. 1.Maja w Szklarskiej Porębie. Południową granicę działki tzw. _Skweru Radiowej Trójki_wyznacza rzeka Kamienna. Aktualnie skwer stanowi miejsce spotkań i miejsce organizacji atrakcyjnych imprez, na którym zlokalizowane są stragany, scena, obiekt usługowy (gastronomiczny) wraz z istniejącym szaletem, aleja _radiowych ust_, obelisk, nieczynna fontanna, elementy małej architektury i plac zabaw - lokalizacja zamierzenia inwestycyjnego została zaznaczona na nieaktualnej mapie sytuacyjno-wysokościowej stanowiącej załącznik Nr 1.
Dla terenów tzw. _Nowego Centrum_ w Szklarskiej Porębie jest Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Zamawiający posiada Projekt decyzji o warunkach zabudowy.
Przy zagospodarowaniu działki należy wykorzystać istniejące, naturalne nachylenie terenu w kierunku rzeki Kamiennej i zwrócić skwer _twarzą_ do rzeki.
Planowana zabudowa winna zamykać istniejący kwartał od strony ciągów ulic Jedności Narodowej i 1.Maja.
Wejścia na teren winny podkreślać charakter miejsca i podnosić jego estetykę.
Planując inwestycję należy przewidzieć budowę budynku usługowego spełniającego funkcję Regionalnego Centrum Turystyki. W obiekcie należy przewidzieć pomieszczenia kawiarni lub baru _Bistro_, informację turystyczną wraz z pomieszczeniami konferencyjnymi i galerią , pasaż wraz ze schodami prowadzącymi na
poziom skweru, tarasy w części zadaszone stanowiące punkty widokowe i punkty handlowe (typu _sprzedaż pamiątek_) . W obrębie terenu należy zaplanować budowę fontanny ( w miejscu istniejącej lub wskazanej przez projektanta)wraz z zielenią i miejscami odpoczynku, plac zabaw, zieleń wysoką i niską ,punkty reklamowe (wskazane bilbordy), aleję _radiowych ust_, lokalizację obelisku i siedziska oraz zabezpieczenia przy rzece.
Zaproponowane rozwiązania winny umożliwić dostęp osobom niepełnosprawnym.
Ważnym elementem projektowanego zagospodarowania winno być oświetlenie terenu i obiektów (fontanny).
Inwestycja wymaga wykonania przyłączy do projektowanych obiektów - w posiadaniu Zamawiającego są zapewnienia dostawy mediów.
2.Wymagane wskaźniki powierzchniowe i kubaturowe dla całego przedsięwzięcia inwestycyjnego:
-powierzchnia zabudowy około 500 m2
-kubatura: maksymalnie 4000 m3
-budynek maksymalnie o 3 kondygnacjach (w tym- poddasze użytkowe), częściowo zagłębiony od strony
ul. Jedności Narodowej i dostępny z poziomu ul. Jedności Narodowej.
3.Założenia funkcjonalno-użytkowe:
Istniejące obiekty o konstrukcji drewnianej (obiekt gastronomiczny o pow. użytkowej 170 m2, pow. zabudowy 230 m2 i kubaturze 765 m3) oraz elementy małej architektury- przewidziane są do rozbiórki, która jest w gestii aktualnego dzierżawcy. Planuje się rozbiórkę murowanego, parterowego szaletu ( pow. zabudowy 60 m2) i zadaszonej sceny, a także przeniesienie (zmiana usytuowania w obrębie terenu objętego opracowaniem) alei _radiowych ust_.
Realizacja inwestycji wiąże się z likwidacją kolizji z siecią gazową, siecią energetyczną średniego napięcia i zmianą przebiegu istniejącego przyłącza wodociągowego.
Ze względu na możliwość otrzymania dofinansowania środkami zewnętrznymi- przedsięwzięcie inwestycyjne realizowane będzie co najmniej w dwóch etapach, z czego I etap stanowić musi planowane na około 230 m2 pow. zabudowy - Regionalne Centrum Informacji Turystycznej wraz z zagospodarowania terenu przy założeniu pozostawienia rezerwy terenowej pod obiekty kubaturowe objęte pozostałymi etapami.
Propozycja pozostałego etapowania przedsięwzięcia finansowanego już w całości środkami z budżetu Gminy - należy do projektanta.
Regionalne Centrum Informacji Turystycznej musi pełnić trzy funkcje:
- informacyjną - informacja turystyczna o mieście i regionie,
- konferencyjną - miejsce spotkań lokalnej społeczności z polskiej i czeskiej strony Karkonoszy, miejsce
konferencji prasowych, miejsce spotkań organizacji turystycznych,
- wystawiennicza - okresowe galerie i prezentacje artystów polskich i czeskich.
Stąd, niezbędne jest rozplanowanie pomieszczeń:
na poziomie 0
- informacja turystyczna z wydzielonymi samodzielnymi dwoma (2) stanowiskami pracy ( miejsce łatwo dostępne dla turystów z możliwością umieszczenia tam regałów lub półek, na których leżą foldery, ulotki reklamowe, itp.- bez barier architektonicznych,
- minimalne ( tj. na poziomie spełnienia przepisów) zaplecze kuchenne,
- magazyn na potrzeby informacji turystycznej,
- galeria - niezależne pomieszczenie nie kolidujące z pracą informacji turystycznej,
- magazyn na potrzeby galerii,
- w.c. w pomieszczeniu galerii i informacji turystycznej,
na poziomie 1
- sala wielofunkcyjna na 30 osób ( konferencje , spotkania, itp.),
- kuchnia w pełni przystosowana do obsługi konferencji,
- zaplecze wraz z toaletami,
- wydzielone pomieszczenie dla referatu promocji z czterema ( 4) samodzielnymi stanowiskami pracy,
- pomieszczenie dla kierownika referatu promocji,
- samodzielne zaplecze dla referatu promocji
(zaplecze kuchenne i szatnia - minimalne, tj. na poziomie spełnienia przepisów ,
4.Zakres rzeczowy
- w ramach opracowania dokumentacji projektowej należy:
1- uzyskać mapę do celów projektowych
[ ustawa z 07.07.1994 -Prawo Budowlane (tj. z 2006 r.Dz. U., Nr 156 , poz.1118, z późn.zm.) art.34. ust. 3.pkt 1) projekt zagospodarowania działki lub terenu, sporządzony na aktualnej mapie, obejmujący: określenie granic działki lub terenu, usytuowanie, obrys i układy istniejących i projektowanych obiektów budowlanych, sieci uzbrojenia terenu, sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków, układ komunikacyjny i układ zieleni, ze wskazaniem charakterystycznych elementów, wymiarów, rzędnych i wzajemnych odległości obiektów, w nawiązaniu do istniejącej i projektowanej zabudowy terenów sąsiednich oraz rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 03 lipca 2003. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U.2003, Nr 120, poz.1133) - rozdział 3. ]
2- uzyskać warunki techniczne dostawy mediów ,
3- sporządzić szkic- koncepcję proponowanego rozwiązania urbanistyczno-architektonicznego, który po uzgodnieniu z Zamawiającym pozwoli na przystąpienie do dalszych prac projektowych.
4- opracować projekt budowlany , oddzielnie dla I etapu i oddzielnie dla pozostałych etapów - w stopniu uszczegółowienia pozwalającym na opracowanie kosztorysu inwestorskiego dla I etapu i pozostałych etapów oraz realizacji zadania bez konieczności sporządzania projektu wykonawczego.
Projekt budowlany musi dodatkowo posiadać klauzulę o odpowiedzialności zawodowej za skutki przyjęcia
złych rozwiązań projektowych .
Projekt budowlany należy opracować - w 5 egzemplarzach w wersji papierowej + w 2 egzemplarzach na
nośniku elektronicznym oraz dodatkowo na twardym podkładzie kolorystykę elewacji ( w formacie minimum A-2) .
Projekt budowlany musi spełniać co najmniej wymogi określone w ustawie z 07.07.1994 -Prawo Budowlane - art.34., w tym w ust.3 ppkt 3) - stosownie do potrzeb, jak również odpowiadać wymogom rozporządzenia
Ministra Infrastruktury z 03.07. 2003. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego
(Dz.U. z 2003, Nr 120, poz.1133, ze zmianami ) oraz uwzględniać warunki wynikające z uzgodnień z dostawcami mediów .
5- uzyskać wszystkie niezbędne uzgodnienia projektu budowlanego , w tym Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach i Ocenę oddziaływania na środowisko (NATURA 2000) oraz inne warunkujące wydanie pozwolenia na budowę z podziałem na I etap i pozostałe etapy ,
Szklarska Poręba objęta jest strefą -NATURA 2000 w granicach administracyjnych miasta.
6- opracować specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót uszczegóławiającą zapisy Projektu budowlanego i zawierającą istotne wymagania materiałowe, standardu, jakości, sposobu wykonania robót budowlanych oraz określenia sposobu odbioru tych robót - oddzielnie dla I etapu i oddzielnie dla pozostałych etapów.
Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót należy sporządzić zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno -użytkowego - w 1 egzemplarzu w wersji papierowej + 1 egzemplarz na nośniku elektronicznym ;
7- opracować kosztorys inwestorski do ustalenia szacunkowej wartości inwestycji z klauzulą o odpowiedzialności sporządzającego kosztorys za skutki błędnego ustalenia szacunkowej wartości inwestycji - oddzielnie dla I etapu i oddzielnie dla pozostałych etapów.
W części kosztowej dotyczącej I etapu należy ująć wycenę całego zagospodarowania terenu przy założeniu pozostawienia rezerwy terenowej pod obiekty kubaturowe objęte pozostałymi etapami.
Kosztorys inwestorski winien być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym ( Dz.U. 2004, Nr 130, poz.1389) - w 1 egzemplarzu w wersji papierowej + 1 egzemplarz na nośniku elektronicznym.
8- sporządzić specyfikację sprzętu i urządzeń stanowiących wyposażenie obiektu realizowanego jako I etap.
W/w specyfikacja musi zawierać rubryki z określeniem: rodzaju/nazwy, typu, głównych parametrów technicznych, miejsca usytuowania ( określenie pomieszczenia), ilości, odniesienia do cen jednostkowych w formie kosztorysu.
9- złożyć , w imieniu Zamawiającego , wniosek o zatwierdzenie dokumentacji projektowej i wydania decyzji- pozwolenia na budowę - oddzielnie dla I etapu i oddzielnie dla pozostałych etapów.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Czas: D
Data zakończenia: 18/12/2009
Informacja na temat wadium:
W niniejszym postępowaniu nie jest wymagane wniesienie wadium
opis_war:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne muszą spełniać niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu:
1- posiadać uprawnienia do wykonania działalności lub czynności w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia
2- posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponować potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia.
W szczególności wykonawca musi wskazać do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia :
a) - osoby posiadające uprawnienia budowlane ( w niżej wymienionym rozumieniu ) do projektowania
w specjalności: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych , wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
przy czym:
od osoby wskazanej jako Główny Projektant wymagane jest posiadanie tytułu mgr inż. architekta , co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego jako projektanta -w specjalności architektonicznej lub w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, w tym jako projektanta wiodącego przynajmniej przy jednej (1) realizacji charakterem zbliżonym do przedmiotu zamówienia.
od pozostałych Projektantów - co najmniej 3 lat doświadczenia zawodowego jako projektanta w reprezentowanej przez siebie branży,
b) kosztorysantów mających, co najmniej dwuletnie (2) doświadczenie zawodowe jako kosztorysanci, w tym wykonali, co najmniej trzy kosztorysy w reprezentowanej przez siebie branży.
Przez doświadczenie zawodowe należy rozumieć okres od daty uzyskania uprawnień do daty upływu składania ofert.
Przez uprawnienia budowlane należy rozumieć:
- uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń,
- uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń,
- uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych ,
wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń,
- uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń
elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń,
zgodnie z art.12, art.12a ust.1 oraz art.14 ust.1 ustawy z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane
(Dz. U. z 2003 r., Nr 207, poz.2016 z późn.zm. ) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane do projektowania , które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
3- znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie niniejszego zamówienia.
4- nie podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 u.p.z.p.
Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana systemem jedynkowym wg zasady spełnia / nie spełnia.
inf_osw:
1.W celu potwierdzenia spełniania powyższych warunków wykonawcy zobowiązani są przedłożyć następujące dokumenty:
ad. 1-
- aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej wystawiony (e) nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej wykonawców w ofercie musi być złożony przedmiotowy dokument dla każdego z nich
ad. 2-
- wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia - niezbędnych do wykonania zamówienia , a także zakresu wykonywanych czynności przez te osoby - sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do IDW.
- pisemne zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa powyżej, wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował.
Do wykazu należy dołączyć:
-dokumenty stwierdzające, że osoby te posiadają wymagane uprawnienia,
-aktualne na dzień upływu terminu składania ofert zaświadczenia potwierdzające przynależność do stosownej Izby zawodowej.
Wykonawca może wykazać kwalifikacje zawodowe, wykształcenie i doświadczenie , dotyczy to szczególnie osób wymienionych jako: Główny Projektant, Projektant, Kosztorysant, załączając do Oferty proponowany przez Zamawiającego wzór CV stanowiący załącznik 3.1 do IDW.
Należy pamiętać, że informacje dotyczące tych osób są konieczne do potwierdzenia spełnienia warunków uczestnictwa w postępowaniu , o którym mowa w punkcie 9.1.2-
W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał techniczny i kadrowy oraz łączne kwalifikacje i doświadczenie.
ad. 4-
- oświadczenie, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do IDW, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu .
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej wykonawców w/w dokument może być złożony przez każdego z wykonawców składających ofertę wspólną albo może być złożony wspólnie, lecz w takim wypadku oświadczenie musi być podpisane przez pełnomocnika albo przez upoważnionych przedstawicieli każdego z wykonawców składających ofertę wspólną.
2. Stosownie do treści § 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 19 maja 2006 r. (Dz. U. Nr 87,
poz. 605, z późniejszymi zmianami ) w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane, to jeżeli
wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
zamiast dokumentu, o których mowa powyżej w pkt. 9.2. ad. 1-, składa dokument lub dokumenty, wystawione zgodnie z prawem kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości- wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski , sporządzonym lub poświadczonym przez wykonawcę.
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.szklarskaporeba.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
nieodpłatnie ze strony internetowej Zamawiającego : www.bip.szklarskaporeba.pl
Data składania wniosków, ofert: 04/09/2009
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
siedziba Zamawiającego: Urząd Miasta Szklarska Poręba , ul . M. Buczka 2 , 58-580 Szklarska Poręba lub osobiście - w Biurze Obsługi Interesantów- parter ( adres j. w.)
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Projekt planowany do współfinansowania środkami zewnętrznymi w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska Czechy 2007-2013
Kody CPV:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712450007 (Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje)
Podobne przetargi
32802 / 2010-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Bolesławiec - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę sali gimnastycznej wraz z remontem szkoły podstawowej oraz budową wielofunkcyjnego boiska sportowego we wsi Bożejowice
145925 / 2012-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Jelenia Góra - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budynku
Ratusza Miejskiego w Jeleniej Górze
236668 / 2013-06-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Walim - Walim (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Odbudowa drogi gminnej dz. nr 205, 206, 82/2 w Niedźwiedzicy
104869 / 2011-04-01 - Uczelnia publiczna
Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na wykonanie remontu laboratorium nr 220 w budynku A-2 Politechniki WrocÅ‚awskiej przy ul. Åukasiewicza 2 we WrocÅ‚awiu.-AC/BZP/72/2011
109623 / 2014-05-22 - Inny: Państwowa Osoba Prawna
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej rozbiórki obiektów gospodarczych - środków trwałych znajdujących się na działce nr 791-12 i 806-1, obręb Miłoszów, gmina Leśna, powiat Lubański wraz z pełnieniem funkcji nadzoru autorskiego
425346 / 2012-10-30 - Podmiot prawa publicznego
Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PRZEDPROJEKTOWEJ I PROJEKTOWEJ NA PRZEBUDOWE MAGAZYNU ÅšRODKÓW BOJOWYCH W BUDYNKU NR 213 W M. JASTRZĘBIE WRAZ Z UZYSKANIEM POZWOLANIA NA BUDOWĘ Z OPOLSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO I Z PÓŹNIEJSZYM PEÅNIENIEM NADZORU AUTORSKIEGO NAD REALIZACJÄ„ ZADANIA- ZADANIE 21668. PostÄ™powanie wiąże siÄ™ z dostÄ™pem do informacji niejawnej o klauzuli ZASTRZEÅ»ONE
297258 / 2012-08-10 - Inny: Państwowa Osoba Prawna
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na podstawie koncepcji budynku segmentowego -Bezpieczne osiedle- wraz z pełnieniem funkcji nadzoru autorskiego
18655 / 2016-02-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Duszniki Zdrój - Duszniki-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Modernizacja infrastruktury Jamrozowej Polany - Etap II
357196 / 2015-12-30 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
PRZETARG NIEOGRANICZONY NA WYKONANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ DLA ZADANIA INWESTYCYJNEGO PN. PRZEBUDOWA I ADAPTACJA CZĘŚCI POMIESZCZEŃ W BUDYNKU 2B PO PRALNI NA ARCHIWUM ZAKÅADOWE W WOJEWÓDZKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM W LEGNICY
59566 / 2010-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Walim - Walim (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Odbudowa drogi gminnej ulica Górnośląska II ETAP
126988 / 2010-05-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Akademicki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
OPRACOWANIE WIELOBRANŻOWEGO PROJEKTU BUDOWLANEGO
I WYKONAWCZEGO BUDOWY LÄ„DOWISKA, W TYM PROJEKT INSTALACJI GRZEWCZEJ, PÅYTY LÄ„DOWISKA, DROGI ÅÄ„CZÄ„CEJ LÄ„DOWISKO Z SOR I CU, PROJEKT NAWIGACJI NOCNEJ ORAZ OÅšWIETLENIA LÄ„DOWISKA WRAZ
Z KOSZTORYSEM INWESTORSKIM
79841 / 2011-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Jemielno - Jemielno (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w miejscowościach Jemeilno,Luboszyce,Kietlów
96572 / 2009-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lubin - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie projektu powtarzalnego świetlicy wiejskiej o powierzchni użytkowej do 280 m2 z pierwszą adaptacją projektu w miejscowości Gola (Dz. Nr 7)
99748 / 2010-04-09 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
ZAPROJEKTOWANIE I WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA REMONCIE DACHU BUDYNKU C
UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO WE WROCÅAWIU
208915 / 2009-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie projektu budowlanego parkingu przy ul. Ratowników w Polkowicach
361252 / 2014-10-30 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej pełnobranżowej na zabudowę patio oraz zmianę aranżacji wnętrz i sposobu użytkowania powierzchni wybranych pomieszczeń dla potrzeb organizacji planowej izby przyjęć Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Borowskiej 213
Nr sprawy: USK/DZP/PN-155/2014
61826 / 2016-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Dzierżoniów - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznych wykonania, i odbioru robót budowlanych dla przebudowy budynku przy ul. Świdnickiej 35 w Dzierżoniowie, w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa budynku przy ul. Świdnickiej 35 w Dzierżoniowie na potrzeby Dziennego Domu Pomocy Społecznej i NGO
39552 / 2013-01-29 - Uczelnia publiczna
Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na wymianę stolarki okiennej w budynku dydaktycznym ZOD Politechniki Wrocławskiej przy ul. Batorego 9 w Legnicy.
139658 / 2011-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Żmigród - Żmigród (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Rewitalizacja placu rynkowego w Żmigrodzie
296942 / 2014-09-05 - Uczelnia publiczna
Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Realizacja Alei Profesorów - zagospodarowanie terenu.
328870 / 2014-10-03 - Inny: jednostka sektora finansów publicznych
Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej, technicznej i kosztorysu remontu przeprawy mostowej nad rzekÄ… Åomniczka w Karpaczu w ciÄ…gu leÅ›nej drogi dojazdowej na wypadek pożaru.
Zadanie dofinansowane ze środków Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w ramach udzielenia dofinansowania ze środków funduszu leśnego gospodarki leśnej na obszarach parków narodowych
237836 / 2015-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lubin - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWLANEGO I WYKONAWCZEGO
KOMPLEKSU SPORTOWO-REKREACYJNEGO W GORZYCY