Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

357196 / 2015-12-30 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy (Legnica)

PRZETARG NIEOGRANICZONY NA WYKONANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ DLA ZADANIA INWESTYCYJNEGO PN. PRZEBUDOWA I ADAPTACJA CZĘŚCI POMIESZCZEŃ W BUDYNKU 2B PO PRALNI NA ARCHIWUM ZAKŁADOWE W WOJEWÓDZKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM W LEGNICY

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia

1. Ogólny opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji przebudowy i adaptacji części pomieszczeń budynku 2B pralni szpitalnej z przeznaczeniem ich na archiwum szpitalne, a następnie na tej podstawie, wykonanie dokumentacji technicznej: projektu budowlanego (uwzględniającego również wyposażenie archiwum pozwalające użytkować pomieszczenie zgodnie z jego funkcją jako archiwum), wykonawczego, specyfikacji technicznych wykonania robót oraz kosztorysu inwestorskiego na realizację zadania pod nazwą: Przebudowa i adaptacja części pomieszczeń w budynku 2B po pralni na archiwum zakładowe w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy oraz pełnienie nadzoru autorskiego przy realizacji tego zadania.

2. Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektów i zakres robót budowlanych.
2.1. Lokalizacja obiektu
Dotychczasowe pomieszczenia pralni szpitalnej znajdują się na poziomie niskiego parteru budynku szpitalnego 2B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy przy ul. J. Iwaszkiewicza 5.
2.2. Ogólna charakterystyka obiektu:
Powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do przebudowy i modernizacji wynosi ok. 460 m2, kubatura ok. 2000 m3 (obszar przebudowy i modernizacji zaznaczono kolorem czerwonym na rysunku stanowiącym załącznik A do siwz). Budynek 2B pełnił funkcję pralni. Obecnie jest budynkiem pomocniczym, wchodzącym w skład głównego kompleksu budynków szpitalnych. Zamawiający dopuszcza zlokalizowanie central wentylacyjnych po za terenem przebudowy i adaptacji.

Parametry budynku 2B:
- powierzchnia zabudowy - 1.535,00 m²,
- powierzchnia użytkowa - ok. 2.300 m²,
- wysokość kondygnacji niskiego parteru - 4,20 m,
- wysokość piwnicy 3,00 m,
- kubatura - 12.330,00 m³,
- ilość kondygnacji naziemnych - 1,
- ilość kondygnacji podziemnych - 1.

2.3. Wymagania projektowe:
Zamawiający wymaga, aby w opracowaniach projektowych dobrano właściwe, estetyczne i dobre jakościowo materiały, jak również dokonano stosownych przeliczeń statystycznych wytrzymałości stropu.

3. Aktualne uwarunkowania wykonania przedmiotu zamówienia:
3.1. Zamawiający posiada nw. opracowania, których zakres należy uwzględnić przy pracach projektowych:
1)Inwentaryzację wielobranżową obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, między innymi dla budynku 2B, opracowaną w październiku 2008 r. przez PRO-MEDICUS Sp. z o.o.,
2) Dokumentację projektową pn.: Dostosowanie obiektów szpitala do wymogów ochrony przeciwpożarowej opracowaną (w 2010 r.), między innymi dla budynku 2B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy przez PBP Ryszard Klimas,
3) opracowaną przez Zamawiającego wstępną koncepcję funkcjonalno-użytkową przebudowy i modernizacji części pomieszczeń, o których mowa powyżej, w formie rysunku stanowiącego załącznik B do siwz. Przedmiotowa koncepcja funkcjonalno-użytkowa jest wiążąca i stanowi podstawę dalszych prac Wykonawcy, a zakłada m.in.:
a) podział dotychczasowego pomieszczenia na dwa pomieszczenia z archiwaliami,
b) wydzielenie pomieszczeń dla pracowników obsługi archiwum,
c) wydzielenie korytarza wewnętrznego do pomieszczeń obsługi.

4. Opis wymagań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia
4.1. Wymagania dotyczące zakresu przebudowy i adaptacji
Pełny zakres przebudowy i adaptacji musi uwzględniać koncepcję funkcjonalno-użytkową, o której mowa w pkt 3.1.3), a jego ostateczna wersja przygotowana przez Wykonawcę musi być zatwierdzona przez Zamawiającego.
Zakres planowanych robót budowlanych obejmuje oprócz robót związanych z przebudową, tj. wyburzeń i wykonania nowych ścian działowych między innymi również wykonanie nowego sufitu podwieszonego w korytarzu i pomieszczeniach obsługi, wykonanie robót remontowych w adaptowanych pomieszczeniach, tj. robót takich jak: prostowanie ścian i wykonanie nowych tynków na ścianach oraz częściowo na stropie, malowanie, wykonanie nowych posadzek, wymianę drzwi na nowe (spełniające wymagania obowiązujących przepisów) oraz dostosowane do potrzeb użytkowych, częściową wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i deszczowej, całkowitą wymianę instalacji elektrycznej i oświetleniowej, jak również wykonanie autonomicznej wentylacji nawiewno-wywiewnej dla tych pomieszczeń.
Ze względu na planowane zmiany funkcjonalne pomieszczeń planuje się wymianę instalacji elektrycznej na całym obszarze przebudowy.
Lokal archiwum winien być wyposażony w instalację alarmową antywłamaniową oraz być włączony do istniejącego systemu szpitalnego wraz z włączeniem jej do istniejącego systemu szpitalnego.

W zakresie dostosowania do wymogów p.poż. planuje się wykonanie instalacji SAP i DSO i włączenie jej do istniejącego systemu szpitalnego oraz montażu niezbędnej ilości hydrantów p.poż.

4.2. Wymagania Zamawiającego w stosunku do przygotowania dokumentacji projektowej:
1) Dokumentację projektową będącą przedmiotem zamówienia należy opracować w dwóch etapach przy założeniu, że poszczególne etapy będą obejmowały:
a) ETAP I: opracowanie ostatecznej koncepcji przebudowy i adaptacji pomieszczeń pod względem funkcjonalno - użytkowym; na etapie jej przygotowania Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić z Zamawiającym opracowaną przez siebie koncepcję i przedłożyć do zatwierdzenia Zamawiającemu;
b) ETAP II: wykonanie dokumentacji projektowej, tj. wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego, projektów wykonawczych wszystkich niezbędnych branż (architektoniczno-konstrukcyjnej wraz z wyposażeniem pomieszczeń, sanitarnej z uwzględnieniem instalacji wody zimnej i ciepłej, kanalizacyjnej, deszczowej, hydrantowej, centralnego ogrzewania, wentylacji grawitacyjnej, mechanicznej i klimatyzacji, instalacji elektrycznej, z uwzględnieniem instalacji elektrycznej słaboprądowej, w tym teletechnicznej i komputerowej, instalacji SAP i DSO, instalacji alarmowej antywłamaniowej), specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysów inwestorskich i przedmiarów robót, harmonogramu rzeczowo-finansowego inwestycji.
2) Dokumentację projektową będącą przedmiotem zamówienia należy opracować zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami przy szczególnym uwzględnieniu przepisów rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz.U. z 2011 r., nr 14, poz. 67 ze zm.),
3) Dokumentacja techniczna, będąca przedmiotem zamówienia powinna odpowiadać wymaganiom dotyczącym postępowania poprzedzającego rozpoczęcie robót budowlanych, w szczególności wynikającym :
- z ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U z 2013 r. poz. 1409 ze zm),
- z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (t. j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1129), ze szczególnym uwzględnieniem wskazanych poniżej wytycznych:
a) strona tytułowa dokumentacji projektowej powinna zawierać:
- nazwę i adres Zamawiającego,
- nazwę nadaną zamówieniu przez Zamawiającego,
- adres obiektu budowlanego, którego dotyczy dokumentacja projektowa,
- nazwy i kody: grup robót, klas robót, kategorii robót,
- spis zawartości dokumentacji projektowej,
- nazwę i adres firmy projektowej wraz z imionami i nazwiskami osób opracowujących części składowe dokumentacji projektowej,
- datę opracowania;
b) projekty wykonawcze powinny uzupełniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty cenowej przez wykonawcę i do realizacji robót budowlanych.
c) projekty wykonawcze mają zawierać rysunki w skali uwzględniającej specyfikę zamawianych robót i zastosowanych skal rysunków w projekcie budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, dotyczącymi:
- części obiektu,
- rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i materiałowych,
- detali architektonicznych oraz urządzeń budowlanych,
- instalacji i wyposażenia technicznego,
- których odzwierciedlenie na rysunkach projektu budowlanego nie jest wystarczające dla sporządzenia przedmiaru robót, przygotowania oferty cenowej przez wykonawcę i do realizacji robót budowlanych.
d) przedmiar robót powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych rozumianych jako minimalny zakres prac, które po wykonaniu są możliwe do odebrania pod względem ilości i wymogów jakościowych oraz uwzględniają przyjęty stopień scalenia robót. W przedmiarze roboty powinny być zestawione w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz ze wskazaniem szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych,
e) opracowanie przedmiaru robót składać powinno się z: karty tytułowej, spisu działów przedmiaru robót, tabeli przedmiaru robót,
f) karta tytułowa przedmiaru robót zawierać powinna następujące informacje: nazwę nadaną zamówieniu przez Zamawiającego, nazwy i kody: grup, klas i kategorii robót, adres obiektu budowlanego, nazwę i adres zamawiającego, datę opracowania przedmiaru robót.
Nazwy i kody: grup robót, klas robót, kategorii robót powinny być podane zgodnie z nazewnictwem i numeracją określoną w aktualnie obowiązującym Wspólnym Słownikiem Zamówień.
g) działy przedmiaru robót powinny przedstawiać podział wszystkich robót budowlanych w danym obiekcie na grupy robót według Wspólnego Słownika Zamówień.
h) dalszy podział, w ramach działu, przedmiaru robót należy opracować według systematyki ustalonej indywidualnie lub na podstawie systematyki stosowanej w publikacjach zawierających kosztorysowe normy nakładów rzeczowych.
i) tabele przedmiaru robót powinny zawierać pozycje przedmiarowe odpowiadające robotom podstawowym, rozumianym jako minimalny zakres prac, które po wykonaniu są możliwe do odebrania pod względem ilości i wymogów jakościowych oraz uwzględniają przyjęty stopień scalenia robót.
j) tabelach przedmiaru robót nie uwzględnia się robót tymczasowych - robót, które są projektowane i wykonywane jako potrzebne do wykonania robót podstawowych, ale nie są przekazywane Zamawiającemu i są usuwane po wykonaniu robót podstawowych, z wyłączeniem przypadków, gdy istnieją uzasadnione podstawy do ich odrębnego rozliczania.
k) dla każdej pozycji przedmiaru robót należy podać następujące informacje:
- numer pozycji przedmiaru,
- kod pozycji przedmiaru, określony zgodnie z ustaloną indywidualnie systematyką robót lub na podstawie wskazanych publikacji zawierających
kosztorysowe normy nakładów rzeczowych,
- numer szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierającej wymagania dla danej pozycji przedmiaru,
- nazwę i opis pozycji przedmiaru oraz obliczenia ilości jednostek miary dla pozycji przedmiarowej,
- jednostkę miary, której dotyczy pozycja przedmiaru,
- ilość jednostek miary pozycji przedmiaru.
l) nazwy i kody: grup robót, klas robót, kategorii robót należy podać zgodnie z nazewnictwem i numeracją określoną w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 213 2008 z dnia 28 listopada 2007 r. zmieniającym rozporządzenie (WE) nr 2195/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) oraz dyrektywy 2004/17/WE i 2004/18/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczące procedur udzielania zamówień publicznych w zakresie zmiany CPV
4) Zamawiający otrzyma dokumentację w wersji papierowej oraz elektronicznej w formacie DWG i PDF. Każdy projekt, przedmiar robót, specyfikacja techniczna oraz kosztorys inwestorski mają stanowić oddzielne pliki w formacie PDF. W każdym tomie dokumentacji wszystkie strony należy opatrzyć numeracją, a wydruki trwale spiąć;
5) kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową należy wykonać w zakresie:
- projektu budowlanego - w 5 egzemplarzach,
- projektów wykonawczych - w 4 egzemplarzach,
- przedmiaru robót - w 2 egzemplarzach,
- informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (planu bioz) - w 2 egzemplarzach,
- kosztorysu inwestorskiego - w 2 egzemplarzach;
6) projekt budowlany powinien zawierać:
- projekty architektoniczno - budowlane, a w tym: projekt architektoniczny, projekt konstrukcyjny (jeżeli będzie niezbędny), projekty instalacji sanitarnych, projekty instalacji elektrycznych, projekty instalacji elektrycznych słaboprądowych;
7) dokumentacja projektowo - kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, a rozwiązania technologiczne i zastosowane materiały na etapie projektowania, winny być uzgodnione z Zamawiającym - przy czym uzgodnienia będą odbywać się w formie pisemnej, poprzez spisanie notatek służbowych ze wspólnych ustaleń pomiędzy stronami lub pisemnej akceptacji Zamawiającego przedstawionych rozwiązań technologicznych i zastosowanych materiałów przez Wykonawcę.
8) dokumentację projektowo - kosztorysową należy wykonać mając na względzie, iż będzie ona służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu - zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych - na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych oraz realizację robót na jej podstawie;
9) dokumentacja projektowo - kosztorysowa w swojej treści powinna określać parametry techniczne zastosowanych materiałów (urządzeń, wyposażenia) i technologię robót, które powinny być opisane w taki sposób, aby nie naruszać zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania przyszłych wykonawców robót. Zamawiający dopuszcza wskazanie w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie, jeżeli jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia lub jeśli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku przy wskazaniu powinien być dopisek : lub równoważny. Zamawiający rozumie produkt lub przedmiot o parametrach technicznych nie gorszych niż produkt wskazany z nazwy przez Zamawiającego;
10) pełny zakres projektowanych robót powinien być objęty przedmiarem robót i kosztorysem.
11) opracowania rysunkowe i tekstowe powinny być wzajemnie powiązane tak, aby każdy rodzaj roboty budowlanej opisany w ramach specyfikacji, był łatwy do zlokalizowania na rysunkach;

4.3. Inne wymagania Zamawiającego
1) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych - ogólną i szczegółową należy wykonać w 2 egzemplarzach. Układ szczegółowej specyfikacji technicznej powinien być zgodny z przedmiarem robót i przyjętą dla niego na podstawie Wspólnego Słownika Zamówień klasyfikacją.
2) kosztorys inwestorski należy sporządzić w sposób zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.( Dz. U. Nr 130, poz. 1389).
3) Cena dokumentacji etapu I - tj. opracowanie ostatecznej koncepcji przebudowy i adaptacji części pomieszczeń w budynku 2B po pralni na archiwum zakładowe w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy pod względem funkcjonalno - użytkowym, nie może być wyższa niż 15% całkowitej ceny ryczałtowej oferty za całą dokumentację projektową.
4) Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie również:
a) pozyskanie - na własny koszt i we własnym zakresie - wszystkich dodatkowych koniecznych materiałów wyjściowych do projektowania, np. aktualnej mapy do celów projektowych,
b) wykonanie prac przygotowawczych do opracowania dokumentacji projektowej, obejmujących między innymi inwentaryzację istniejących obiektów wraz z instalacjami i infrastruktury technicznej w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia (uwaga opracowanie pn. Inwentaryzacja wielobranżowa obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy budynku 2B, opracowana w październiku 2008 r. przez PRO-MEDICUS Sp. z o.o. nie jest inwentaryzacją szczegółową - np. nie zawiera wszystkich instalacji ).
c) uwzględnienie w swojej dokumentacji dotyczącej przebudowywanych pomieszczeń, wytycznych projektu technicznego pn. Dostosowanie obiektów szpitala do wymogów ochrony przeciwpożarowej: etap VI, budynek 2B ( budynek 2B nie jest jeszcze dostosowany do wymogów ochrony przeciwpożarowej),
d) uzyskanie wymaganych prawem opinii i uzgodnień, niezbędnych do opracowania dokumentacji i rozpoczęcia inwestycji, w tym uzyskanie pozytywnej opinii Państwowego Inspektora Sanitarnego, Rzeczoznawcy ds. przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy,
e) wydanie oświadczenia o kompletności dokumentacji projektowo - kosztorysowej z punktu widzenia celu, któremu ma służyć oraz o zgodności projektu z obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej.

5) Ponadto, Wykonawca zobowiązany jest do:
a) dokonywania z Zamawiającym uzgodnień szczegółów przedmiotu zamówienia, przyjętej technologii i rozwiązań materiałowych i wyposażenia przed przystąpieniem do prac projektowych,
b) informowania na bieżąco Zamawiającego o przebiegu prac będących przedmiotem zamówienia oraz o zaistniałych problemach mających wpływ na termin lub koszt inwestycji.
c) dokonywania z Zamawiającym wszelkich uzgodnień dotyczących elementów mających wpływ na funkcję przebudowywanego i adoptowanego pomieszczenia oraz wartość prac budowlanych i związanych z wyposażeniem tego pomieszczenia.

Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w obiekcie objętym inwestycją, a także uzyskał wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i wykonania zamówienia. Koszt dokonania wizji lokalnej ponosi Wykonawca. Termin dokonania wizji lokalnej należy uzgodnić z Zamawiającym za pośrednictwem poczty elektronicznej; adres do korespondencji wskazany jest w rozdziale XI siwz.

Pozostałe wymagania związane z realizacją przedmiotu zamówienia opisane zostały w projekcie umowy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 357196

Data publikacji: 2015-12-30

Nazwa: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

Ulica: ul. J. Iwaszkiewicza 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Legnica

Kod pocztowy: 59-220

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: (076) 721 11 26

Numer faxu: (076) 721 11 27

Adres strony internetowej: www.szpital.legnica.pl

Regon: 39099944100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
PRZETARG NIEOGRANICZONY NA WYKONANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ DLA ZADANIA INWESTYCYJNEGO PN. PRZEBUDOWA I ADAPTACJA CZĘŚCI POMIESZCZEŃ W BUDYNKU 2B PO PRALNI NA ARCHIWUM ZAKŁADOWE W WOJEWÓDZKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM W LEGNICY

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia

1. Ogólny opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji przebudowy i adaptacji części pomieszczeń budynku 2B pralni szpitalnej z przeznaczeniem ich na archiwum szpitalne, a następnie na tej podstawie, wykonanie dokumentacji technicznej: projektu budowlanego (uwzględniającego również wyposażenie archiwum pozwalające użytkować pomieszczenie zgodnie z jego funkcją jako archiwum), wykonawczego, specyfikacji technicznych wykonania robót oraz kosztorysu inwestorskiego na realizację zadania pod nazwą: Przebudowa i adaptacja części pomieszczeń w budynku 2B po pralni na archiwum zakładowe w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy oraz pełnienie nadzoru autorskiego przy realizacji tego zadania.

2. Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektów i zakres robót budowlanych.
2.1. Lokalizacja obiektu
Dotychczasowe pomieszczenia pralni szpitalnej znajdują się na poziomie niskiego parteru budynku szpitalnego 2B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy przy ul. J. Iwaszkiewicza 5.
2.2. Ogólna charakterystyka obiektu:
Powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do przebudowy i modernizacji wynosi ok. 460 m2, kubatura ok. 2000 m3 (obszar przebudowy i modernizacji zaznaczono kolorem czerwonym na rysunku stanowiącym załącznik A do siwz). Budynek 2B pełnił funkcję pralni. Obecnie jest budynkiem pomocniczym, wchodzącym w skład głównego kompleksu budynków szpitalnych. Zamawiający dopuszcza zlokalizowanie central wentylacyjnych po za terenem przebudowy i adaptacji.

Parametry budynku 2B:
- powierzchnia zabudowy - 1.535,00 m²,
- powierzchnia użytkowa - ok. 2.300 m²,
- wysokość kondygnacji niskiego parteru - 4,20 m,
- wysokość piwnicy 3,00 m,
- kubatura - 12.330,00 m³,
- ilość kondygnacji naziemnych - 1,
- ilość kondygnacji podziemnych - 1.

2.3. Wymagania projektowe:
Zamawiający wymaga, aby w opracowaniach projektowych dobrano właściwe, estetyczne i dobre jakościowo materiały, jak również dokonano stosownych przeliczeń statystycznych wytrzymałości stropu.

3. Aktualne uwarunkowania wykonania przedmiotu zamówienia:
3.1. Zamawiający posiada nw. opracowania, których zakres należy uwzględnić przy pracach projektowych:
1)Inwentaryzację wielobranżową obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, między innymi dla budynku 2B, opracowaną w październiku 2008 r. przez PRO-MEDICUS Sp. z o.o.,
2) Dokumentację projektową pn.: Dostosowanie obiektów szpitala do wymogów ochrony przeciwpożarowej opracowaną (w 2010 r.), między innymi dla budynku 2B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy przez PBP Ryszard Klimas,
3) opracowaną przez Zamawiającego wstępną koncepcję funkcjonalno-użytkową przebudowy i modernizacji części pomieszczeń, o których mowa powyżej, w formie rysunku stanowiącego załącznik B do siwz. Przedmiotowa koncepcja funkcjonalno-użytkowa jest wiążąca i stanowi podstawę dalszych prac Wykonawcy, a zakłada m.in.:
a) podział dotychczasowego pomieszczenia na dwa pomieszczenia z archiwaliami,
b) wydzielenie pomieszczeń dla pracowników obsługi archiwum,
c) wydzielenie korytarza wewnętrznego do pomieszczeń obsługi.

4. Opis wymagań Zamawiającego w stosunku do przedmiotu zamówienia
4.1. Wymagania dotyczące zakresu przebudowy i adaptacji
Pełny zakres przebudowy i adaptacji musi uwzględniać koncepcję funkcjonalno-użytkową, o której mowa w pkt 3.1.3), a jego ostateczna wersja przygotowana przez Wykonawcę musi być zatwierdzona przez Zamawiającego.
Zakres planowanych robót budowlanych obejmuje oprócz robót związanych z przebudową, tj. wyburzeń i wykonania nowych ścian działowych między innymi również wykonanie nowego sufitu podwieszonego w korytarzu i pomieszczeniach obsługi, wykonanie robót remontowych w adaptowanych pomieszczeniach, tj. robót takich jak: prostowanie ścian i wykonanie nowych tynków na ścianach oraz częściowo na stropie, malowanie, wykonanie nowych posadzek, wymianę drzwi na nowe (spełniające wymagania obowiązujących przepisów) oraz dostosowane do potrzeb użytkowych, częściową wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i deszczowej, całkowitą wymianę instalacji elektrycznej i oświetleniowej, jak również wykonanie autonomicznej wentylacji nawiewno-wywiewnej dla tych pomieszczeń.
Ze względu na planowane zmiany funkcjonalne pomieszczeń planuje się wymianę instalacji elektrycznej na całym obszarze przebudowy.
Lokal archiwum winien być wyposażony w instalację alarmową antywłamaniową oraz być włączony do istniejącego systemu szpitalnego wraz z włączeniem jej do istniejącego systemu szpitalnego.

W zakresie dostosowania do wymogów p.poż. planuje się wykonanie instalacji SAP i DSO i włączenie jej do istniejącego systemu szpitalnego oraz montażu niezbędnej ilości hydrantów p.poż.

4.2. Wymagania Zamawiającego w stosunku do przygotowania dokumentacji projektowej:
1) Dokumentację projektową będącą przedmiotem zamówienia należy opracować w dwóch etapach przy założeniu, że poszczególne etapy będą obejmowały:
a) ETAP I: opracowanie ostatecznej koncepcji przebudowy i adaptacji pomieszczeń pod względem funkcjonalno - użytkowym; na etapie jej przygotowania Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić z Zamawiającym opracowaną przez siebie koncepcję i przedłożyć do zatwierdzenia Zamawiającemu;
b) ETAP II: wykonanie dokumentacji projektowej, tj. wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego, projektów wykonawczych wszystkich niezbędnych branż (architektoniczno-konstrukcyjnej wraz z wyposażeniem pomieszczeń, sanitarnej z uwzględnieniem instalacji wody zimnej i ciepłej, kanalizacyjnej, deszczowej, hydrantowej, centralnego ogrzewania, wentylacji grawitacyjnej, mechanicznej i klimatyzacji, instalacji elektrycznej, z uwzględnieniem instalacji elektrycznej słaboprądowej, w tym teletechnicznej i komputerowej, instalacji SAP i DSO, instalacji alarmowej antywłamaniowej), specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysów inwestorskich i przedmiarów robót, harmonogramu rzeczowo-finansowego inwestycji.
2) Dokumentację projektową będącą przedmiotem zamówienia należy opracować zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami przy szczególnym uwzględnieniu przepisów rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz.U. z 2011 r., nr 14, poz. 67 ze zm.),
3) Dokumentacja techniczna, będąca przedmiotem zamówienia powinna odpowiadać wymaganiom dotyczącym postępowania poprzedzającego rozpoczęcie robót budowlanych, w szczególności wynikającym :
- z ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U z 2013 r. poz. 1409 ze zm),
- z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (t. j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1129), ze szczególnym uwzględnieniem wskazanych poniżej wytycznych:
a) strona tytułowa dokumentacji projektowej powinna zawierać:
- nazwę i adres Zamawiającego,
- nazwę nadaną zamówieniu przez Zamawiającego,
- adres obiektu budowlanego, którego dotyczy dokumentacja projektowa,
- nazwy i kody: grup robót, klas robót, kategorii robót,
- spis zawartości dokumentacji projektowej,
- nazwę i adres firmy projektowej wraz z imionami i nazwiskami osób opracowujących części składowe dokumentacji projektowej,
- datę opracowania;
b) projekty wykonawcze powinny uzupełniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do sporządzenia przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego, przygotowania oferty cenowej przez wykonawcę i do realizacji robót budowlanych.
c) projekty wykonawcze mają zawierać rysunki w skali uwzględniającej specyfikę zamawianych robót i zastosowanych skal rysunków w projekcie budowlanym wraz z wyjaśnieniami opisowymi, dotyczącymi:
- części obiektu,
- rozwiązań budowlano-konstrukcyjnych i materiałowych,
- detali architektonicznych oraz urządzeń budowlanych,
- instalacji i wyposażenia technicznego,
- których odzwierciedlenie na rysunkach projektu budowlanego nie jest wystarczające dla sporządzenia przedmiaru robót, przygotowania oferty cenowej przez wykonawcę i do realizacji robót budowlanych.
d) przedmiar robót powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych rozumianych jako minimalny zakres prac, które po wykonaniu są możliwe do odebrania pod względem ilości i wymogów jakościowych oraz uwzględniają przyjęty stopień scalenia robót. W przedmiarze roboty powinny być zestawione w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz ze wskazaniem szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych,
e) opracowanie przedmiaru robót składać powinno się z: karty tytułowej, spisu działów przedmiaru robót, tabeli przedmiaru robót,
f) karta tytułowa przedmiaru robót zawierać powinna następujące informacje: nazwę nadaną zamówieniu przez Zamawiającego, nazwy i kody: grup, klas i kategorii robót, adres obiektu budowlanego, nazwę i adres zamawiającego, datę opracowania przedmiaru robót.
Nazwy i kody: grup robót, klas robót, kategorii robót powinny być podane zgodnie z nazewnictwem i numeracją określoną w aktualnie obowiązującym Wspólnym Słownikiem Zamówień.
g) działy przedmiaru robót powinny przedstawiać podział wszystkich robót budowlanych w danym obiekcie na grupy robót według Wspólnego Słownika Zamówień.
h) dalszy podział, w ramach działu, przedmiaru robót należy opracować według systematyki ustalonej indywidualnie lub na podstawie systematyki stosowanej w publikacjach zawierających kosztorysowe normy nakładów rzeczowych.
i) tabele przedmiaru robót powinny zawierać pozycje przedmiarowe odpowiadające robotom podstawowym, rozumianym jako minimalny zakres prac, które po wykonaniu są możliwe do odebrania pod względem ilości i wymogów jakościowych oraz uwzględniają przyjęty stopień scalenia robót.
j) tabelach przedmiaru robót nie uwzględnia się robót tymczasowych - robót, które są projektowane i wykonywane jako potrzebne do wykonania robót podstawowych, ale nie są przekazywane Zamawiającemu i są usuwane po wykonaniu robót podstawowych, z wyłączeniem przypadków, gdy istnieją uzasadnione podstawy do ich odrębnego rozliczania.
k) dla każdej pozycji przedmiaru robót należy podać następujące informacje:
- numer pozycji przedmiaru,
- kod pozycji przedmiaru, określony zgodnie z ustaloną indywidualnie systematyką robót lub na podstawie wskazanych publikacji zawierających
kosztorysowe normy nakładów rzeczowych,
- numer szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierającej wymagania dla danej pozycji przedmiaru,
- nazwę i opis pozycji przedmiaru oraz obliczenia ilości jednostek miary dla pozycji przedmiarowej,
- jednostkę miary, której dotyczy pozycja przedmiaru,
- ilość jednostek miary pozycji przedmiaru.
l) nazwy i kody: grup robót, klas robót, kategorii robót należy podać zgodnie z nazewnictwem i numeracją określoną w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 213 2008 z dnia 28 listopada 2007 r. zmieniającym rozporządzenie (WE) nr 2195/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) oraz dyrektywy 2004/17/WE i 2004/18/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczące procedur udzielania zamówień publicznych w zakresie zmiany CPV
4) Zamawiający otrzyma dokumentację w wersji papierowej oraz elektronicznej w formacie DWG i PDF. Każdy projekt, przedmiar robót, specyfikacja techniczna oraz kosztorys inwestorski mają stanowić oddzielne pliki w formacie PDF. W każdym tomie dokumentacji wszystkie strony należy opatrzyć numeracją, a wydruki trwale spiąć;
5) kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową należy wykonać w zakresie:
- projektu budowlanego - w 5 egzemplarzach,
- projektów wykonawczych - w 4 egzemplarzach,
- przedmiaru robót - w 2 egzemplarzach,
- informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (planu bioz) - w 2 egzemplarzach,
- kosztorysu inwestorskiego - w 2 egzemplarzach;
6) projekt budowlany powinien zawierać:
- projekty architektoniczno - budowlane, a w tym: projekt architektoniczny, projekt konstrukcyjny (jeżeli będzie niezbędny), projekty instalacji sanitarnych, projekty instalacji elektrycznych, projekty instalacji elektrycznych słaboprądowych;
7) dokumentacja projektowo - kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć, a rozwiązania technologiczne i zastosowane materiały na etapie projektowania, winny być uzgodnione z Zamawiającym - przy czym uzgodnienia będą odbywać się w formie pisemnej, poprzez spisanie notatek służbowych ze wspólnych ustaleń pomiędzy stronami lub pisemnej akceptacji Zamawiającego przedstawionych rozwiązań technologicznych i zastosowanych materiałów przez Wykonawcę.
8) dokumentację projektowo - kosztorysową należy wykonać mając na względzie, iż będzie ona służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu - zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych - na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych oraz realizację robót na jej podstawie;
9) dokumentacja projektowo - kosztorysowa w swojej treści powinna określać parametry techniczne zastosowanych materiałów (urządzeń, wyposażenia) i technologię robót, które powinny być opisane w taki sposób, aby nie naruszać zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania przyszłych wykonawców robót. Zamawiający dopuszcza wskazanie w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie, jeżeli jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia lub jeśli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku przy wskazaniu powinien być dopisek : lub równoważny. Zamawiający rozumie produkt lub przedmiot o parametrach technicznych nie gorszych niż produkt wskazany z nazwy przez Zamawiającego;
10) pełny zakres projektowanych robót powinien być objęty przedmiarem robót i kosztorysem.
11) opracowania rysunkowe i tekstowe powinny być wzajemnie powiązane tak, aby każdy rodzaj roboty budowlanej opisany w ramach specyfikacji, był łatwy do zlokalizowania na rysunkach;

4.3. Inne wymagania Zamawiającego
1) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych - ogólną i szczegółową należy wykonać w 2 egzemplarzach. Układ szczegółowej specyfikacji technicznej powinien być zgodny z przedmiarem robót i przyjętą dla niego na podstawie Wspólnego Słownika Zamówień klasyfikacją.
2) kosztorys inwestorski należy sporządzić w sposób zgodny z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym.( Dz. U. Nr 130, poz. 1389).
3) Cena dokumentacji etapu I - tj. opracowanie ostatecznej koncepcji przebudowy i adaptacji części pomieszczeń w budynku 2B po pralni na archiwum zakładowe w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy pod względem funkcjonalno - użytkowym, nie może być wyższa niż 15% całkowitej ceny ryczałtowej oferty za całą dokumentację projektową.
4) Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie również:
a) pozyskanie - na własny koszt i we własnym zakresie - wszystkich dodatkowych koniecznych materiałów wyjściowych do projektowania, np. aktualnej mapy do celów projektowych,
b) wykonanie prac przygotowawczych do opracowania dokumentacji projektowej, obejmujących między innymi inwentaryzację istniejących obiektów wraz z instalacjami i infrastruktury technicznej w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia (uwaga opracowanie pn. Inwentaryzacja wielobranżowa obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy budynku 2B, opracowana w październiku 2008 r. przez PRO-MEDICUS Sp. z o.o. nie jest inwentaryzacją szczegółową - np. nie zawiera wszystkich instalacji ).
c) uwzględnienie w swojej dokumentacji dotyczącej przebudowywanych pomieszczeń, wytycznych projektu technicznego pn. Dostosowanie obiektów szpitala do wymogów ochrony przeciwpożarowej: etap VI, budynek 2B ( budynek 2B nie jest jeszcze dostosowany do wymogów ochrony przeciwpożarowej),
d) uzyskanie wymaganych prawem opinii i uzgodnień, niezbędnych do opracowania dokumentacji i rozpoczęcia inwestycji, w tym uzyskanie pozytywnej opinii Państwowego Inspektora Sanitarnego, Rzeczoznawcy ds. przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy,
e) wydanie oświadczenia o kompletności dokumentacji projektowo - kosztorysowej z punktu widzenia celu, któremu ma służyć oraz o zgodności projektu z obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej.

5) Ponadto, Wykonawca zobowiązany jest do:
a) dokonywania z Zamawiającym uzgodnień szczegółów przedmiotu zamówienia, przyjętej technologii i rozwiązań materiałowych i wyposażenia przed przystąpieniem do prac projektowych,
b) informowania na bieżąco Zamawiającego o przebiegu prac będących przedmiotem zamówienia oraz o zaistniałych problemach mających wpływ na termin lub koszt inwestycji.
c) dokonywania z Zamawiającym wszelkich uzgodnień dotyczących elementów mających wpływ na funkcję przebudowywanego i adoptowanego pomieszczenia oraz wartość prac budowlanych i związanych z wyposażeniem tego pomieszczenia.

Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w obiekcie objętym inwestycją, a także uzyskał wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty i wykonania zamówienia. Koszt dokonania wizji lokalnej ponosi Wykonawca. Termin dokonania wizji lokalnej należy uzgodnić z Zamawiającym za pośrednictwem poczty elektronicznej; adres do korespondencji wskazany jest w rozdziale XI siwz.

Pozostałe wymagania związane z realizacją przedmiotu zamówienia opisane zostały w projekcie umowy.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 90

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca udokumentuje, iż wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed dniem składania ofert co najmniej trzy dokumentacje projektowe dotyczące budowy lub przebudowy obiektu.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj.: osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, określone przepisami Prawa budowlanego, w nw. specjalnościach:
a) architektonicznej,
b) konstrukcyjno - budowlanej,
c) instalacyjnej w zakresie instalacji cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych
d) instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin wykonania zamówienia dla etapu II

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.szpital.legnica.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, 59-220 Legnica, ul. Iwaszkiewicza 5, pok. 046 bud. D

Data składania wniosków, ofert: 14/01/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, 59-220 Legnica, ul. Iwaszkiewicza 5,
Kancelaria

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie w ramach umowy należy zrealizować:
1) dla etapu I - w terminie do 40 dni od zawarcia umowy,
2) dla etapu II- w terminie - maksymalnie w ciągu 90 dni od zawarcia umowy.
W zakresie pełnienia nadzoru autorskiego przy realizacji robót według wykonanego projektu: do czasu zakończenia inwestycji

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

Podobne przetargi

55054 / 2009-03-09 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na wykonanie remontu pomieszczeń w pok. Nr 105, 105a, 138, 138a, 138b w budynku A-1 Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego 27 we Wrocławiu.

265372 / 2015-10-07 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie audytu energetycznego termomodernizacji budynków oraz opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont i ocieplenie elewacji budynków Politechniki Wrocławskiej: B-8 przy ul. Smoluchowskiego 48 i B-9 przy ul. Łukasiewicza 7/9 we Wrocławiu

124003 / 2014-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Głogów - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie projektów budowlanych i projektów wykonawczych wraz z pozwoleniem na budowę na : 1.Przebudowę segmentu kuchennego w Szkole Podstawowej Nr 7 w Głogowie wraz z przylegającą klatką schodową i korytarzem ( kondygnacje piwnic, parter), 2.Przebudowę segmentu kuchennego w Przedszkolu Publicznym Nr 20 w Głogowie wraz z przylegającą klatką schodową i korytarzem (kondygnacje piwnic, parter , 1 piętro)

131232 / 2010-05-14 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Izba Skarbowa we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej przyłączy sanitarnych i elektrycznych oraz kotłowni zasilanej gazem sieciowym, instalacji gazowej, stacji elektroenergetycznej kontenerowej, linii elektroenergetycznej oraz instalacji sanitarnych dla budynku Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu przy ul. Żmigrodzkiej 141

48487 / 2016-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Środa Śląska - Środa Śląska (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
PT Oświetlenia przejść dla pieszych w ciągu: ul. Wrocławskiej, Plac Wolności i ul. Legnickiej w Środzie Śląskiej w ramach zadania inwestycyjnego Rozbudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Środa Śląska

39678 / 2009-02-24 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont Laboratorium dydaktycznego toksykologii Badań Środowiskowych (kompleks pomieszczeń 013) w budynku D-2 Politechniki Wrocławskiej przy pl. Grunwaldzkim 13 we Wrocławiu we Wrocławiu - zamówienie częściowe.

342380 / 2012-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Legnickie Pole - Legnickie Pole (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
PROJEKT I BUDOWA ZAPLECZA SPORTOWEGO PRZY BOISKU SPORTOWYM W MIKOŁAJOWICACH GMINA LEGNICKIE POLE

348177 / 2010-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dzierżoniów - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowe na inwestycję pn. Budowa Centrum Biblioteczno-Kulturalnego wraz z zapleczem sportowym i remizą OSP w Mościsku

361897 / 2010-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Szklarska Poręba - Szklarska Poręba (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa ogrodu dendrologicznego wraz z przebudową dwóch skwerów na terenie miasta Szklarska Poręba