Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

215713 / 2012-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem (Zakopane)

Organizacja poradnictwa i wsparcia indywidualnego i grupowego dla wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych w ramach projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem pn. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji w powiecie tatrzańskim, współfinansowanego przez Unię Europejską

Opis zamówienia

I. Przedmiotem przetargu jest wybór wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługi polegające na organizacji poradnictwa i wsparcia indywidualnego i grupowego dla wychowanków rodzin zastępczych i ich opiekunów w ramach projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem pn. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji w powiecie tatrzańskim współfinansowanego przez Unię Europejską poprzez wykonanie usługi obejmującej:
1) Zadanie nr 1 - Aktywizacja społeczna: Trening kompetencji i umiejętności życiowych;
2) Zadanie nr 2 - Transport do ośrodka szkoleniowego na trening kompetencji i umiejętności życiowych;
3) Zadanie nr 3 - Wyjazd do ośrodka szkoleniowego na trening kompetencji i umiejętności życiowych;
4) Zadanie nr 4 - Organizacja konferencji dla uczestników projektu dot. aktywnego poszukiwania pracy.

II. Świadczenie usług, o których mowa wyżej w punkcie I., w szczególności obejmuje zakup usług w ramach projektu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI Priorytet VII. Promocja integracji społecznej; Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji; Poddziałanie 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie; Tytuł: Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji w powiecie tatrzańskim w zakresie:

Zadanie nr 1 - Aktywizacja społeczna: Trening kompetencji i umiejętności życiowych

Zamówienie obejmuje:
1) Miejsce szkolenia zostało określone w Zadaniu Nr 3
2) zapewnienie wykwalifikowanej kadry trenerskiej,
3) wyposażenie uczestników w niezbędne materiały szkoleniowe (w tym materiały piśmiennicze),
4) opracowanie szczegółowego programu i harmonogramu szkolenia, certyfikatów i zaświadczeń o jego ukończeniu,
5) prowadzenie dokumentacji szkolenia (dziennik zajęć, listy obecności i in., informacja o przebiegu i realizacji szkolenia), i przekazanie jej po zakończeniu szkolenia Zamawiającemu,
6) opieki pedagogicznej całodobowej przez okres szkolenia min. 2 pedagogów-wychowawców,
7) oznakowanie miejsca szkolenia oraz wszelkich dokumentów związanych z organizacją szkolenia zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Liczba uczestników, ilość godzin szkoleniowych, założenia organizacyjne.
Liczba uczestników szkolenia wynosi 20 osób - wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku 15 - 25 lat. (minimum 12 osób)
Liczba godzin dydaktycznych (a 45 min.) wynosi 15 h. x 2 turnusy
Miejsce szkolenia: do 120 km od miasta Zakopane (po za miejscem zamieszkania wychowanków pochodzących z terenu powiatu tatrzańskiego),
Warsztaty dla grupy odbędą się w okresie pomiędzy listopadem 2012 roku, a 14 grudnia 2012 roku w dwóch 3 dniowych blokach min. po 15 h dydaktycznych w ciągu jednego wyjazdu tj. 2 weekendy (piątek, sobota, niedziela),

Termin realizacji Zadania Nr 1:
Zamawiający zastrzega, że usługi objęte niniejszym zadaniem muszą być zrealizowane w następującym wymaganym terminie - od listopada 2012 roku nie później jednak niż do dnia 14 grudnia 2012 roku.

Zakres merytoryczny szkolenia.
Zakres merytoryczny szkolenia dla wychowanków rodzin zastępczych obejmuje takie zagadnienia tematyczne (minimum), jak:
- umiejętność komunikacji interpersonalnej,
- trening asertywności,
- radzenie sobie ze stresem,
- trening umiejętności społecznych i życiowych,
- nauka efektywnego poszukiwania pracy, doradztwo zawodowe,
- kompendium wiedzy o środkach psychoaktywnych.

Wykonawca jest zobowiązany do opracowania programu zajęć obejmujący co najmniej tematykę wskazaną powyżej. Dodatkowo program szkolenia musi zawierać: cele szkolenia, wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych, sposób sprawdzenia efektów szkolenia. Powyższy program winien być przedstawiony do akceptacji przez Zamawiającego nie później jednak niż 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.

Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć każdego uczestnika zajęć w materiały dydaktyczne zgodnie z zakresem tematycznym zajęć, jak również do przekazania jednego kompletu materiałów dydaktycznych dla Zamawiającego. Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego, najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.

Wykonawca zobowiązany będzie do informowania społeczeństwa o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską poprzez zamieszczanie w dokumentacji z realizacji usługi informacji o udziale Unii Europejskiej, a także oznakowania miejsca realizacji zajęć, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności (Dz. Urz. UE L 210/25 z 31.7.2006) oraz Rozporządzenia Komisji WE nr 1828/2006 ustanawiającego szczegółowe zasady wykonania Rozporządzenia Rady WE nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 371/1 z 27.12.2006) i wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.

Wykonawca winien zapewnić uczestnikom warunki do zajęć w oparciu o zasady BHP.

Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wśród uczestników zajęć oceny merytorycznej i technicznej ich przebiegu, m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej, jak również do przedstawienia jej wyników zamawiającemu.

Wykonawca, przed rozpoczęciem zajęć, zobowiązany będzie do zapoznania jego uczestników ze szczegółowym programem poprzez przekazanie im harmonogramu realizowanych zajęć.

Po ukończeniu zajęć, wykonawca zobowiązany będzie wydać uczestnikom zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie zajęć. Dokument taki musi posiadać stosowne oznakowanie. Na wniosek wykonawcy zamawiający prześle elektroniczną wersję wymaganych oznakowań.

Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji:
1) dziennej listy obecności uczestników zajęć;
2) dziennika zajęć zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych;
3) oświadczenia uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych;
4) rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć.

Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za wykonanie zamówienia, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania zamawiającego o:
1) nie zgłoszeniu się uczestników na zajęcia;
2) przerwaniu zajęć lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności uczestnika zajęć;
3) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia zajęć, oryginałów następujących dokumentów:
1) ankiety oceniającej przeprowadzone wśród uczestników zajęć;
2) imiennego wykazu osób, które uczestniczyły w zajęciach;
3) rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć;
4) dziennika zajęć;
5) list obecności;
6) kosztorysu powykonawczego;
7) zaświadczenia i certyfikatów potwierdzające ukończenie zajęć;
8) oświadczenia uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych;
9) innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia zamówienia.

Wykonawca zobowiązany będzie do przechowywania dokumentów potwierdzających realizację przedmiotowego zamówienia do dnia 31 grudnia 2020 roku.


Zadanie nr 2 - Transport

1. Wykonawca musi zorganizować transport dla 20 uczestników na miejsce pobytu oraz ich powrót. Wyjazd winien być zorganizowany z Zakopanego w dniach między listopadem a 14 grudnia 2012 roku na 2 x po 3 dni (łącznie z przejazdem w obie strony) do miejscowości oddalonej od Zakopanego do 120 km, autokarem lub busem,
2. Wykonawca musi zapewnić na czas przejazdu do i z ośrodka opiekuna grupy (osoba inna niż kierowca),
3. Wykonawca musi pokryć koszty ubezpieczenia uczestników wyjazdu (zapewnić uczestnikom ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas podróży i pobytu w ośrodku).


Zadanie nr 3 - Wyjazd do ośrodka szkoleniowego na trening kompetencji i umiejętności życiowych

1. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
a) organizacja dwóch 3-dniowych (piątek, sobota, niedziela) pobytu wraz z wyżywieniem dla 20 uczestników (minimum dla 12 osób) projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji w powiecie tatrzańskim,
2. Wymagania szczegółowe dotyczące wyjazdu:
a) Lokalizacja: do 120 km od miasta Zakopane (poza miejscem zamieszkania wychowanków pochodzących z terenu powiatu tatrzańskiego),
b) Standard:
w hotelu trzygwiazdkowym lub ośrodku rekreacyjno - szkoleniowym spełniającym standard hotelu trzygwiazdkowego położonym w woj. małopolskim, poza miastem Zakopane. z salą konferencyjną oraz stołówką na miejscu. Dodatkowo na terenie ośrodka znajdować się muszą wyznaczone miejsca na rozpalenie ogniska i stanowisko do grillowania z zadaszeniem, sala ze sprzętem audio - video, wspólna sala zabaw np. na organizację dyskotek. Stołówka oraz miejsca przeznaczone do działań integracyjnych muszą posiadać powierzchnię przystosowaną kubaturą dla wszystkich uczestników wyjazdu. Zamawiający nie dopuszcza podziału uczestników na mniejsze grupy w celu spożywania posiłków, udziału w zajęciach integracyjnych ze względu na nie wystarczającą liczbę miejsc.
c) Pokoje: 2-osobowe, 3-osobowe, 4-osobowe z pełnym, samodzielnym, węzłem sanitarnym tj. umywalką, wc, prysznicem z zimną i ciepłą wodą. pomieszczenia przeznaczone do zakwaterowania muszą spełniać wymagania sanitarne, przeciwpożarowe oraz inne określone odrębnymi przepisami, muszą mieć także sprawne oświetlenie oraz estetyczny wygląd (powinny być czyste i zadbane), w okresie grzewczym pokoje musza być ogrzewane,
d) Wyposażenie dla każdego pokoju: oddzielne łóżka, TV, radio, czajnik bezprzewodowy, szklanki, łyżeczki.
e) Sala szkoleniowa na co najmniej 20 osób, wyposażona w krzesła, stoły lub krzesła z pulpitem, tablicę. Odpowiednio odizolowana od innych pomieszczeń, klimatyzowana lub przewietrzana ze sprzętem do prezentacji multimedialnych (tablica, rzutnik, komputer, sprzęt audio) Ośrodek (Wykonawca) zapewni uczestnikom w trakcie pobytu codzienną obsługę sprzątająco - porządkową dla utrzymania czystości w pokojach i węzłach sanitarnych oraz w pomieszczeniach wspólnego użytku z których będą korzystać uczestnicy. Zaoferowany Ośrodek nie może być pensjonatem, kwaterą prywatną, schroniskiem, zespołem domków turystycznych i winien być komfortowy tj. spełniać wymagania Zamawiającego w zakresie opisanym w SIWZ.
f) Posiłki: Na jednego uczestnika podczas jednego 3 dniowego pobytu:
- 2 śniadania w formie szwedzkiego stołu,
- 2 obiady
- 2 kolacje w formie szwedzkiego stołu,
- 8 przerw kawowych
Stołówka przystosowana liczbą stolików i miejsca na pomieszczenie jednorazowo wszystkich uczestników na terenie ośrodka.
3. Wykonawca musi opłacić opłatę klimatyczną za wszystkich uczestników, jeśli wymagać będzie tego lokalizacja ośrodka,
4. Standardy wyżywienia:
a) posiłki winy posiadać odpowiednie walory smakowe i zapachowe oraz estetyczny wygląd. Wykonawca przy oferowaniu obiadów powinien stosować świeże produkty dostępne na rynku, w tym do przystawek i surówek do drugiego dania,
b) jadłospis powinien uwzględniać produkty ze wszystkich grup: produkty zbożowe, warzywa i owoce, mleko i jego przetwory, produkty dostarczające pełnowartościowego białka. Zasada urozmaicania powinna dotyczyć wszystkich posiłków.
5. Wykonawca zapewni niżej wymienione standardy sali wykładowo-szkoleniowej, sala wykładowo-szkoleniowa powinna spełniać następujące wymogi:
a) BHP,
b) akustyczne,
c) oświetleniowe, sale dydaktyczne powinny posiadać okna zapewniające odpowiednie doświetlenie światłem dziennym
d) w okresie grzewczym sale muszą być ogrzewane,
e) sale klimatyzowane,
f) w salach każdy uczestnik szkolenia musi mieć zapewnione miejsce do siedzenia,
g) zapewnione wyposażenie multimedialne: rzutnik multimedialny, ekran, tablica flipchart.

Termin realizacji Zadania Nr 3:
Zamawiający zastrzega, że usługi objęte niniejszym zadaniem muszą być zrealizowane w następującym wymaganym terminie - od listopada 2012 roku nie później jednak niż do dnia 14 grudnia 2012 roku (w tym samym okresie i czasie co zadanie nr 1 i zadanie nr 2).


Zadanie nr 4 - Organizacja konferencji dot. aktywnego poszukiwania pracy

Zamówienie obejmuje:
1) Zorganizowanie konferencji dotyczącej aktywnego poszukiwania pracy i prawa z zakresu pracy adresowanej do wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu tatrzańskiego, jak również osób niepełnosprawnych.
2) Miejsce organizowania konferencji: miasto Zakopane
Podczas konferencji oczekujemy:
Podziału konferencji na 2 bloki podzielone obiadem,
I blok: dla 30 osób niepełnosprawnych
- Wystąpienia specjalisty dot. aktywnego poszukiwania pracy przez osoby niepełnosprawne oraz prawa dot. zatrudniania osób niepełnosprawnych przysługujących ich ulg i uprawnień.
II blok: dla 20 wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu tatrzańskiego
- Wystąpienia dotyczącego procesu usamodzielnienienia, w zakresie aktywnego poszukiwania pracy, autoprezentacji,
- Zapewnienia Sali konferencyjnej na terenie miasta Zakopane tj. zapewnienie odpowiednich warunków lokalowych - sala szkoleniowa dostosowana do potrzeb i liczby uczestników, z urządzeniami projekcyjnymi typu: projektor, ekran projekcyjny lub tablica interaktywna, flipchart,
- Zapewnienia uroczystego obiadu (przystawki, danie ciepłe, deser lodowy, napoje) dla 55 uczestników projektu.
3) Planowana liczba uczestników: 50 osób - uczestników projektu w tym 20 wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz 30 osób niepełnosprawnych
4) Planowane godziny rozpoczęcia i zakończenia: od godz. 11 do godz. 16.
5) opracowanie szczegółowego programu i harmonogramu szkolenia, certyfikatów i zaświadczeń o jego ukończeniu.

Termin realizacji Zadania Nr 4:
Zamawiający zastrzega, że usługi objęte niniejszym zadaniem muszą być zrealizowane w następującym wymaganym terminie - po zrealizowaniu Zadań od 1 do 3 jednak nie później niż do dnia 21 grudnia 2012 roku.

III. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany (ograniczenia) liczby osób uczestniczących w szkoleniach, w przypadku wystąpienia okoliczności uzasadniających niemożność przeprowadzenia szkolenia dla liczby osób wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 215713

Data publikacji: 2012-10-10

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem

Ulica: ul. Chramcówki 15

Numer domu: 15

Miejscowość: Zakopane

Kod pocztowy: 34-500

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 18 20 00 462

Numer faxu: 18 20 00 462

Adres strony internetowej: www.pcpr-zakopane.pl

Regon: 49195759400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Organizacja poradnictwa i wsparcia indywidualnego i grupowego dla wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych w ramach projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem pn. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji w powiecie tatrzańskim, współfinansowanego przez Unię Europejską

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Przedmiotem przetargu jest wybór wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługi polegające na organizacji poradnictwa i wsparcia indywidualnego i grupowego dla wychowanków rodzin zastępczych i ich opiekunów w ramach projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem pn. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji w powiecie tatrzańskim współfinansowanego przez Unię Europejską poprzez wykonanie usługi obejmującej:
1) Zadanie nr 1 - Aktywizacja społeczna: Trening kompetencji i umiejętności życiowych;
2) Zadanie nr 2 - Transport do ośrodka szkoleniowego na trening kompetencji i umiejętności życiowych;
3) Zadanie nr 3 - Wyjazd do ośrodka szkoleniowego na trening kompetencji i umiejętności życiowych;
4) Zadanie nr 4 - Organizacja konferencji dla uczestników projektu dot. aktywnego poszukiwania pracy.

II. Świadczenie usług, o których mowa wyżej w punkcie I., w szczególności obejmuje zakup usług w ramach projektu PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI Priorytet VII. Promocja integracji społecznej; Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji; Poddziałanie 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie; Tytuł: Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji w powiecie tatrzańskim w zakresie:

Zadanie nr 1 - Aktywizacja społeczna: Trening kompetencji i umiejętności życiowych

Zamówienie obejmuje:
1) Miejsce szkolenia zostało określone w Zadaniu Nr 3
2) zapewnienie wykwalifikowanej kadry trenerskiej,
3) wyposażenie uczestników w niezbędne materiały szkoleniowe (w tym materiały piśmiennicze),
4) opracowanie szczegółowego programu i harmonogramu szkolenia, certyfikatów i zaświadczeń o jego ukończeniu,
5) prowadzenie dokumentacji szkolenia (dziennik zajęć, listy obecności i in., informacja o przebiegu i realizacji szkolenia), i przekazanie jej po zakończeniu szkolenia Zamawiającemu,
6) opieki pedagogicznej całodobowej przez okres szkolenia min. 2 pedagogów-wychowawców,
7) oznakowanie miejsca szkolenia oraz wszelkich dokumentów związanych z organizacją szkolenia zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Liczba uczestników, ilość godzin szkoleniowych, założenia organizacyjne.
Liczba uczestników szkolenia wynosi 20 osób - wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku 15 - 25 lat. (minimum 12 osób)
Liczba godzin dydaktycznych (a 45 min.) wynosi 15 h. x 2 turnusy
Miejsce szkolenia: do 120 km od miasta Zakopane (po za miejscem zamieszkania wychowanków pochodzących z terenu powiatu tatrzańskiego),
Warsztaty dla grupy odbędą się w okresie pomiędzy listopadem 2012 roku, a 14 grudnia 2012 roku w dwóch 3 dniowych blokach min. po 15 h dydaktycznych w ciągu jednego wyjazdu tj. 2 weekendy (piątek, sobota, niedziela),

Termin realizacji Zadania Nr 1:
Zamawiający zastrzega, że usługi objęte niniejszym zadaniem muszą być zrealizowane w następującym wymaganym terminie - od listopada 2012 roku nie później jednak niż do dnia 14 grudnia 2012 roku.

Zakres merytoryczny szkolenia.
Zakres merytoryczny szkolenia dla wychowanków rodzin zastępczych obejmuje takie zagadnienia tematyczne (minimum), jak:
- umiejętność komunikacji interpersonalnej,
- trening asertywności,
- radzenie sobie ze stresem,
- trening umiejętności społecznych i życiowych,
- nauka efektywnego poszukiwania pracy, doradztwo zawodowe,
- kompendium wiedzy o środkach psychoaktywnych.

Wykonawca jest zobowiązany do opracowania programu zajęć obejmujący co najmniej tematykę wskazaną powyżej. Dodatkowo program szkolenia musi zawierać: cele szkolenia, wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych, sposób sprawdzenia efektów szkolenia. Powyższy program winien być przedstawiony do akceptacji przez Zamawiającego nie później jednak niż 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.

Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć każdego uczestnika zajęć w materiały dydaktyczne zgodnie z zakresem tematycznym zajęć, jak również do przekazania jednego kompletu materiałów dydaktycznych dla Zamawiającego. Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego, najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.

Wykonawca zobowiązany będzie do informowania społeczeństwa o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską poprzez zamieszczanie w dokumentacji z realizacji usługi informacji o udziale Unii Europejskiej, a także oznakowania miejsca realizacji zajęć, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności (Dz. Urz. UE L 210/25 z 31.7.2006) oraz Rozporządzenia Komisji WE nr 1828/2006 ustanawiającego szczegółowe zasady wykonania Rozporządzenia Rady WE nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 371/1 z 27.12.2006) i wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.

Wykonawca winien zapewnić uczestnikom warunki do zajęć w oparciu o zasady BHP.

Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wśród uczestników zajęć oceny merytorycznej i technicznej ich przebiegu, m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej, jak również do przedstawienia jej wyników zamawiającemu.

Wykonawca, przed rozpoczęciem zajęć, zobowiązany będzie do zapoznania jego uczestników ze szczegółowym programem poprzez przekazanie im harmonogramu realizowanych zajęć.

Po ukończeniu zajęć, wykonawca zobowiązany będzie wydać uczestnikom zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie zajęć. Dokument taki musi posiadać stosowne oznakowanie. Na wniosek wykonawcy zamawiający prześle elektroniczną wersję wymaganych oznakowań.

Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji:
1) dziennej listy obecności uczestników zajęć;
2) dziennika zajęć zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych;
3) oświadczenia uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych;
4) rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć.

Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za wykonanie zamówienia, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania zamawiającego o:
1) nie zgłoszeniu się uczestników na zajęcia;
2) przerwaniu zajęć lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności uczestnika zajęć;
3) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację umowy.

Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia zajęć, oryginałów następujących dokumentów:
1) ankiety oceniającej przeprowadzone wśród uczestników zajęć;
2) imiennego wykazu osób, które uczestniczyły w zajęciach;
3) rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć;
4) dziennika zajęć;
5) list obecności;
6) kosztorysu powykonawczego;
7) zaświadczenia i certyfikatów potwierdzające ukończenie zajęć;
8) oświadczenia uczestników potwierdzających odbiór materiałów dydaktycznych;
9) innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia zamówienia.

Wykonawca zobowiązany będzie do przechowywania dokumentów potwierdzających realizację przedmiotowego zamówienia do dnia 31 grudnia 2020 roku.


Zadanie nr 2 - Transport

1. Wykonawca musi zorganizować transport dla 20 uczestników na miejsce pobytu oraz ich powrót. Wyjazd winien być zorganizowany z Zakopanego w dniach między listopadem a 14 grudnia 2012 roku na 2 x po 3 dni (łącznie z przejazdem w obie strony) do miejscowości oddalonej od Zakopanego do 120 km, autokarem lub busem,
2. Wykonawca musi zapewnić na czas przejazdu do i z ośrodka opiekuna grupy (osoba inna niż kierowca),
3. Wykonawca musi pokryć koszty ubezpieczenia uczestników wyjazdu (zapewnić uczestnikom ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas podróży i pobytu w ośrodku).


Zadanie nr 3 - Wyjazd do ośrodka szkoleniowego na trening kompetencji i umiejętności życiowych

1. Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
a) organizacja dwóch 3-dniowych (piątek, sobota, niedziela) pobytu wraz z wyżywieniem dla 20 uczestników (minimum dla 12 osób) projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji w powiecie tatrzańskim,
2. Wymagania szczegółowe dotyczące wyjazdu:
a) Lokalizacja: do 120 km od miasta Zakopane (poza miejscem zamieszkania wychowanków pochodzących z terenu powiatu tatrzańskiego),
b) Standard:
w hotelu trzygwiazdkowym lub ośrodku rekreacyjno - szkoleniowym spełniającym standard hotelu trzygwiazdkowego położonym w woj. małopolskim, poza miastem Zakopane. z salą konferencyjną oraz stołówką na miejscu. Dodatkowo na terenie ośrodka znajdować się muszą wyznaczone miejsca na rozpalenie ogniska i stanowisko do grillowania z zadaszeniem, sala ze sprzętem audio - video, wspólna sala zabaw np. na organizację dyskotek. Stołówka oraz miejsca przeznaczone do działań integracyjnych muszą posiadać powierzchnię przystosowaną kubaturą dla wszystkich uczestników wyjazdu. Zamawiający nie dopuszcza podziału uczestników na mniejsze grupy w celu spożywania posiłków, udziału w zajęciach integracyjnych ze względu na nie wystarczającą liczbę miejsc.
c) Pokoje: 2-osobowe, 3-osobowe, 4-osobowe z pełnym, samodzielnym, węzłem sanitarnym tj. umywalką, wc, prysznicem z zimną i ciepłą wodą. pomieszczenia przeznaczone do zakwaterowania muszą spełniać wymagania sanitarne, przeciwpożarowe oraz inne określone odrębnymi przepisami, muszą mieć także sprawne oświetlenie oraz estetyczny wygląd (powinny być czyste i zadbane), w okresie grzewczym pokoje musza być ogrzewane,
d) Wyposażenie dla każdego pokoju: oddzielne łóżka, TV, radio, czajnik bezprzewodowy, szklanki, łyżeczki.
e) Sala szkoleniowa na co najmniej 20 osób, wyposażona w krzesła, stoły lub krzesła z pulpitem, tablicę. Odpowiednio odizolowana od innych pomieszczeń, klimatyzowana lub przewietrzana ze sprzętem do prezentacji multimedialnych (tablica, rzutnik, komputer, sprzęt audio) Ośrodek (Wykonawca) zapewni uczestnikom w trakcie pobytu codzienną obsługę sprzątająco - porządkową dla utrzymania czystości w pokojach i węzłach sanitarnych oraz w pomieszczeniach wspólnego użytku z których będą korzystać uczestnicy. Zaoferowany Ośrodek nie może być pensjonatem, kwaterą prywatną, schroniskiem, zespołem domków turystycznych i winien być komfortowy tj. spełniać wymagania Zamawiającego w zakresie opisanym w SIWZ.
f) Posiłki: Na jednego uczestnika podczas jednego 3 dniowego pobytu:
- 2 śniadania w formie szwedzkiego stołu,
- 2 obiady
- 2 kolacje w formie szwedzkiego stołu,
- 8 przerw kawowych
Stołówka przystosowana liczbą stolików i miejsca na pomieszczenie jednorazowo wszystkich uczestników na terenie ośrodka.
3. Wykonawca musi opłacić opłatę klimatyczną za wszystkich uczestników, jeśli wymagać będzie tego lokalizacja ośrodka,
4. Standardy wyżywienia:
a) posiłki winy posiadać odpowiednie walory smakowe i zapachowe oraz estetyczny wygląd. Wykonawca przy oferowaniu obiadów powinien stosować świeże produkty dostępne na rynku, w tym do przystawek i surówek do drugiego dania,
b) jadłospis powinien uwzględniać produkty ze wszystkich grup: produkty zbożowe, warzywa i owoce, mleko i jego przetwory, produkty dostarczające pełnowartościowego białka. Zasada urozmaicania powinna dotyczyć wszystkich posiłków.
5. Wykonawca zapewni niżej wymienione standardy sali wykładowo-szkoleniowej, sala wykładowo-szkoleniowa powinna spełniać następujące wymogi:
a) BHP,
b) akustyczne,
c) oświetleniowe, sale dydaktyczne powinny posiadać okna zapewniające odpowiednie doświetlenie światłem dziennym
d) w okresie grzewczym sale muszą być ogrzewane,
e) sale klimatyzowane,
f) w salach każdy uczestnik szkolenia musi mieć zapewnione miejsce do siedzenia,
g) zapewnione wyposażenie multimedialne: rzutnik multimedialny, ekran, tablica flipchart.

Termin realizacji Zadania Nr 3:
Zamawiający zastrzega, że usługi objęte niniejszym zadaniem muszą być zrealizowane w następującym wymaganym terminie - od listopada 2012 roku nie później jednak niż do dnia 14 grudnia 2012 roku (w tym samym okresie i czasie co zadanie nr 1 i zadanie nr 2).


Zadanie nr 4 - Organizacja konferencji dot. aktywnego poszukiwania pracy

Zamówienie obejmuje:
1) Zorganizowanie konferencji dotyczącej aktywnego poszukiwania pracy i prawa z zakresu pracy adresowanej do wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu tatrzańskiego, jak również osób niepełnosprawnych.
2) Miejsce organizowania konferencji: miasto Zakopane
Podczas konferencji oczekujemy:
Podziału konferencji na 2 bloki podzielone obiadem,
I blok: dla 30 osób niepełnosprawnych
- Wystąpienia specjalisty dot. aktywnego poszukiwania pracy przez osoby niepełnosprawne oraz prawa dot. zatrudniania osób niepełnosprawnych przysługujących ich ulg i uprawnień.
II blok: dla 20 wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu tatrzańskiego
- Wystąpienia dotyczącego procesu usamodzielnienienia, w zakresie aktywnego poszukiwania pracy, autoprezentacji,
- Zapewnienia Sali konferencyjnej na terenie miasta Zakopane tj. zapewnienie odpowiednich warunków lokalowych - sala szkoleniowa dostosowana do potrzeb i liczby uczestników, z urządzeniami projekcyjnymi typu: projektor, ekran projekcyjny lub tablica interaktywna, flipchart,
- Zapewnienia uroczystego obiadu (przystawki, danie ciepłe, deser lodowy, napoje) dla 55 uczestników projektu.
3) Planowana liczba uczestników: 50 osób - uczestników projektu w tym 20 wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz 30 osób niepełnosprawnych
4) Planowane godziny rozpoczęcia i zakończenia: od godz. 11 do godz. 16.
5) opracowanie szczegółowego programu i harmonogramu szkolenia, certyfikatów i zaświadczeń o jego ukończeniu.

Termin realizacji Zadania Nr 4:
Zamawiający zastrzega, że usługi objęte niniejszym zadaniem muszą być zrealizowane w następującym wymaganym terminie - po zrealizowaniu Zadań od 1 do 3 jednak nie później niż do dnia 21 grudnia 2012 roku.

III. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany (ograniczenia) liczby osób uczestniczących w szkoleniach, w przypadku wystąpienia okoliczności uzasadniających niemożność przeprowadzenia szkolenia dla liczby osób wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia

Kody CPV:
805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 21/12/2012

Informacja na temat wadium:
Wadium w niniejszym postępowaniu nie jest wymagane

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1) Na podstawie składanego do oferty przetargowej przez Wykonawcę oświadczenia odpowiadającego wymaganiom określonym w punkcie 9.1.1) SIWZ, tj. Oświadczenie Wykonawcy potwierdzającego spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy - sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik numer 3 do SIWZ. W zakresie złożenia oświadczenia potwierdzającego spełnienie warunków udziału w niniejszym postępowaniu, o którym mowa w niniejszym punkcie Wykonawcy wspólnie ubiegających się o niniejsze zamówienie mogą łącznie spełnić postawiony warunek

Wiedza i doświadczenie:
1) Na podstawie składanego do oferty przetargowej przez Wykonawcę oświadczenia odpowiadającego wymaganiom określonym w punkcie 9.1.1) SIWZ, tj. Oświadczenie Wykonawcy potwierdzającego spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy - sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik numer 3 do SIWZ. W zakresie złożenia oświadczenia potwierdzającego spełnienie warunków udziału w niniejszym postępowaniu, o którym mowa w niniejszym punkcie Wykonawcy wspólnie ubiegających się o niniejsze zamówienie mogą łącznie spełnić postawiony warunek

Potencjał techniczny:
1) Na podstawie składanego do oferty przetargowej przez Wykonawcę oświadczenia odpowiadającego wymaganiom określonym w punkcie 9.1.1) SIWZ, tj. Oświadczenie Wykonawcy potwierdzającego spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy - sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik numer 3 do SIWZ. W zakresie złożenia oświadczenia potwierdzającego spełnienie warunków udziału w niniejszym postępowaniu, o którym mowa w niniejszym punkcie Wykonawcy wspólnie ubiegających się o niniejsze zamówienie mogą łącznie spełnić postawiony warunek

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1) Na podstawie składanego przez Wykonawcę do oferty przetargowej wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia odpowiadającego wymaganiom określonym w punkcie 9.1.2) SIWZ, tj. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik numer 4 do SIWZ.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca w składanym wykazie wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował odpowiednio wykwalifikowanym personelem, posiadającym niezbędne uprawnienia pozwalające świadczyć usługi będąc przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego tj. minimum 1 osobę posiadającą wykształcenie wyższe pedagogiczne lub psychologiczne.
2) Na podstawie składanego do oferty przetargowej przez Wykonawcę oświadczenia w sprawie uprawnień zawodowych odpowiadającego wymaganiom określonym w punkcie 9.1.3) SIWZ, tj. Oświadczenie Wykonawcy, że osoba/osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (o których mowa w wykazie powyżej), posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik numer 5 do SIWZ. W zakresie złożenia dokumentów potwierdzających spełnienie warunków w zakresie dysponowania osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadającymi odpowiednie kwalifikacje, o których mowa w niniejszym punkcie Wykonawcy wspólnie ubiegających się o niniejsze zamówienie mogą łącznie spełnić warunki określone w tym punkcie

Sytuacja ekonomiczna:
1) Na podstawie składanego do oferty przetargowej przez Wykonawcę oświadczenia odpowiadającego wymaganiom określonym w punkcie 9.1.1) SIWZ, tj. Oświadczenie Wykonawcy potwierdzającego spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy - sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik numer 3 do SIWZ. W zakresie złożenia oświadczenia potwierdzającego spełnienie warunków udziału w niniejszym postępowaniu, o którym mowa w niniejszym punkcie Wykonawcy wspólnie ubiegających się o niniejsze zamówienie mogą łącznie spełnić postawiony warunek

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiana umowy został określona w projekcie umowy, która jest załącznikem Nr 2 do SIWZ, która stanowi:
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie w formie aneksu pod rygorem nieważności takiej zmiany tylko i wyłącznie w przypadku, i na zasadach szczegółowo określonych w niniejszym paragrafie.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmiany wynagrodzenia określonego w § 4, niniejszej umowy w przypadku zmiany obowiązującej stawki podatku VAT za usługi będące przedmiotem niniejszej umowy. W takim przypadku zmiana stawki następuje z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego stawkę podatku VAT.
3. Zaistnienia konieczności zmiany ilości osób w poszczególnych grupach lub turnusach, której nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy - zmianie może ulec ilość osób między poszczególnymi turnusami, przy zastrzeżeniu, że ogólna ilość wynikająca z umowy nie ulegnie zmianie.
4. Gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy, zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia - zamawiający dopuszcza możliwość zmiany warunków umowy

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcpr-zakopane.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Siedziby Zamawiającego, tj. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem, ulica Chramcówki 15, 34-500 Zakopane, Pawilon B

Data składania wniosków, ofert: 18/10/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Ofertę należy składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem, ulica Chramcówki 15, 34-500 Zakopane, Pawilon B, pokój nr 1 Dziennik Podawczy, osobiście lub za pośrednictwem poczty

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
PROGRAM OPERACYJNY KAPITAŁ LUDZKI Priorytet VII. Promocja integracji społecznej; Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji; Poddziałanie 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie; Tytuł: Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji w powiecie tatrzańskim

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

383276 / 2013-09-20 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa Nr 4724 - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Wykorzystanie cywilnego statku powietrznego do specjalistycznego szkolenia spadochronowego

273124 / 2009-08-10 - Inny: jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut Odlewnictwa - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Dostawa urządzeń i rozbudowa infrastruktury sprzętowej i sieciowej w zakresie sieci informatycznej Instytutu Odlewnictwa w Krakowie ZP/36/09

494902 / 2013-12-02 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Zakup usług organizacji i przeprowadzenia kursu pn. Kurs ratownictwa lawinowego w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

50740 / 2012-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Opracowanie wzoru studium wykonalności oraz coaching z zakresu aplikowania o środki w ramach projektu Pomocna Dłoń Pod Bezpiecznym Dachem realizowanego w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy

307984 / 2012-08-21 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu pn. Działania Ratownicze w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

186571 / 2011-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
wykonanie usług szkoleniowych oraz dostosowawczych (customizacja) przy realizacji projektu w obszarze wdrożenia systemów do zarządzania procesami oraz monitorowania wskaźników w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie

35285 / 2014-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć w zakresie Treningu kompetencji i umiejętności społecznych oraz doradztwa zawodowego dla uczestników projektu systemowego pn. SZANSA NA AKTYWNOŚĆ Program aktywizacji społecznej i zawodowej mieszkańców miasta Nowy Targ

30022 / 2015-02-10 - Inny: jednostka organizacyjna powiatu wielickiego

Biuro Obsługi Placówek Oświatowych Powiatu - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Świadczenie usług szkoleniowych i konsultacyjnych w roku szkolnym 2014/2015 w ramach projektu Centrum Rozwoju Edukacji w Powiecie Wielickim - edycja 2.

80083 / 2014-04-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przeprowadzenie zajęć na warsztatach dla pracowników poradni psychologiczno -pedagogicznych w ramach projektu DiAMEnT

217338 / 2011-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych współfinasowanych przez Unię Europejską w ramach EFS, odpowiednio od jednej do siedmiu części zamówienia: Cz I Spawanie MAG, TIG dla 10 osób bezrobotnych Cz II Operator koparko-ładowarki w klasie III dla 10 osób bezrobotnych Cz III Nowoczesny sprzedawca dla 15 osób bezrobotnych Cz IV Pracownik kadrowo-płacowy dla 15 osób bezrobotnych Cz V Operator wózków jezdniowych dla 20 osób bezrobotnych w dwóch edycjach po 10 osób Cz VI Bukieciarstwo dla 10 osób Cz VII Profesjonalna sekretarka+j. ang.

314707 / 2010-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
świadczenie usługi instruktora samoobrony WenDo dla min.30 uczestników PAL - zamówienie uzupełniajace

117448 / 2013-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szaflarach - Szaflary (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przeprowadzenie diagnozy społeczno - zawodowej, zorganizowanie i przeprowadzenie grupowych warsztatów w zakresie Treningu kompetencji i umiejętności społecznych oraz doradztwa zawodowego dla uczestników projektu systemowego pn. Aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w gminie Szaflary