Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

92839 / 2013-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Solec Kujawski (Solec Kujawski)

Usługi szkoleniowe polegające na przygotowaniu i przeprowadzeniu kursów zawodowych w 2013 roku dla klientów Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Solcu Kujawskim uczestników projektu systemowego Nasza przyszłość w naszych rękach realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013,Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

Opis zamówienia

CZĘŚĆ 1 Kurs prawa jazdy kategorii B
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu Prawo jazdy kat. B w wymiarze 60 godzin (30 godzin teoria, 30 godzin jazda) - dla 5 osób (szkolenie podstawowe) wraz z egzaminem państwowym. Uczestnikami kursu prawa jazdy kat B będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski (tereny wiejskie), korzystające z pomocy społecznej. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów o ruchu drogowym, nabycie praktycznych umiejętności kierowania pojazdem, odpowiednie przygotowanie do przystąpienia do egzaminu państwowego, dającego uprawnienia do prowadzenia pojazdów w w/w kategorii. Program i czas trwania szkolenia musi być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.). Koszt kursu prawa jazdy obejmuje: materiały szkoleniowe, badania lekarskie, egzamin wewnętrzny, egzamin państwowy w ośrodku egzaminacyjnym. Zajęcia teoretyczne traktowane są jako godziny edukacyjne, natomiast zajęcia praktyczne (jazdy samochodem) jako godziny zegarowe. Dzienny wymiar zajęć dydaktycznych nie powinien przekroczyć 4 godzin zegarowych. Wymagane jest aby zajęcia odbywały się w godzinach 16.00 - 20.00. Sposób sprawdzenia efektów kursu: egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny. Koszt pierwszego egzaminu w państwowym ośrodku egzaminacyjnym pokrywa Wykonawca, każdy kolejny (poprawkowy) to koszt uczestnika kursu. Miejscem przeprowadzenia kursu teoretycznego będzie miasto Solec Kujawski w godzinach do uzgodnienia z Zamawiającym. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 2 Kurs prawa jazdy kategorii C
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu prawa jazdy kategorii C w wymiarze 50 godzin (20 godzin teoria, 30 godzin jazda) - dla 1 osoby (szkolenie podstawowe) wraz z egzaminem państwowym. Uczestnikiem kursu prawa jazdy kat C będzie osoba zamieszkała na terenie gminy Solec Kujawski (tereny wiejskie), korzystająca z pomocy społecznej. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów o ruchu drogowym, nabycie praktycznych umiejętności kierowania pojazdem, odpowiednie przygotowanie do przystąpienia do egzaminu państwowego, dającego uprawnienia do prowadzenia pojazdów w w/w kategorii. Program i czas trwania kursu musi być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.). Koszt kursu prawa jazdy obejmuje: materiały szkoleniowe, badania lekarskie, egzamin wewnętrzny, egzamin państwowy w ośrodku egzaminacyjnym. Zajęcia teoretyczne traktowane są jako godziny edukacyjne, natomiast zajęcia praktyczne (jazdy samochodem) jako godziny zegarowe. Dzienny wymiar zajęć dydaktycznych nie powinien przekroczyć 4 godzin zegarowych. Wymagane jest aby zajęcia odbywały się w godzinach 16.00 - 20.00. Sposób sprawdzenia efektów kursu: egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny. Koszt pierwszego egzaminu w państwowym ośrodku egzaminacyjnym pokrywa Wykonawca, każdy kolejny to koszt uczestnika szkolenia. Miejsce kursu teoretycznego: sale zapewnione przez Wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego lub na terenie miasta Solca Kujawskiego w godzinach do uzgodnienia z Zamawiającym. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 3 Kurs obsługi kasy fiskalnej z fakturowaniem
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu obsługi kasy fiskalnej z fakturowaniem - dla 2 osób w wymiarze 56 godzin zegarowych zajęć. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut, w przypadku zajęć teoretycznych, obejmuje 45 minut zajęć edukacyjnych oraz przerwę liczącą 15 minut. Uczestnikami kursu pn. Obsługa kasy fiskalnej z fakturowaniem będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystająca z pomocy społecznej. Celem kursu jest nabycie umiejętności z zakresu obsługi kasy fiskalnej i terminali kart płatniczych. Zagadnienia programowe: obsługa kasy fiskalnej i terminali kart płatniczych: budowy kas fiskalnych, pracy przy kasie fiskalnej, rejestracji sprzedaży i programowania kas fiskalnych, obsługi urządzeń dodatkowych wspomagających pracę kasjera, w tym terminali kart płatniczych, obsługi kas fiskalnych w połączeniu z komputerowym systemem obsługi sprzedaży, rejestracja sprzedaży, czytnik kodów kreskowych, nowoczesne techniki sprzedaży, towaroznawstwo, fakturowanie. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia, aby zajęcia praktyczne odbywały się w warunkach symulacyjnych np. w sali szkoleniowej wyposażonej w kasę fiskalną. Cena kursu musi uwzględniać wszystkie koszty niezbędne do przeprowadzenia kursu w części teoretycznej i praktycznej. Kurs musi być realizowany według planu nauczania obejmującego nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności. Miejsce kursu- sale zapewnione przez Wykonawcę oraz zaplecze techniczne, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. W trakcie trwania kursu konieczne jest zapewnienie warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednim wykształceniu i doświadczeniu w prowadzeniu kursu obsługi kasy fiskalnej z fakturowaniem.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 4 Kurs spawania metodą MIG
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu spawania metodą MIG - dla 2 osób w wymiarze 145 godzin zegarowych zajęć, skierowanie uczestników kursu na wymagane badania lekarskie, przygotowanie do egzaminu wewnętrznego, przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego oraz skierowanie uczestników kursu na egzamin państwowy. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut, w przypadku zajęć teoretycznych, obejmuje 45 minut zajęć edukacyjnych oraz przerwę liczącą 15 minut. Uczestnikami kursu będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystające z pomocy społecznej. Wykonawca szkolenia pokrywa koszty wykonania niezbędnych badań lekarskich oraz opłatę za pierwszy egzamin państwowy pod nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Kurs musi być realizowany według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 40 godzin zegarowych w tygodniu. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 7.00 a 18.00. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez Wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. W trakcie trwania kursu konieczne jest zapewnienie warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zakres tematyczny szkolenia obejmuje techniki spawania, materiałoznawstwo spawalnicze, bhp i ochrona ppoż., szkolenie praktyczne i powinien być zgodny z wytycznymi (NrW-07 IS-03) Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach lub innym programem zatwierdzonym przez Instytut. Uczestnicy kursu przystąpią do egzaminu wewnętrznego sprawdzającego z części teoretycznej i praktycznej . Kurs ma zostać zakończony przeprowadzeniem egzaminu państwowego. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności oraz rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193), a także wyda książeczki spawacza i świadectwa kwalifikacji wg PN-EN 287-1. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach oraz doświadczeniu w prowadzeniu kursu spawacza MIG.
Termin realizacji kursu: czerwiec-listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 5 kurs - brukarz Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu o nazwie brukarz - dla 1 osoby w wymiarze 160 godzin zegarowych ( zajęcia praktyczne w wymiarze co najmniej 120 godzin). Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut, w przypadku zajęć teoretycznych, obejmuje 45 minut zajęć edukacyjnych oraz przerwę liczącą 15 minut. Uczestnikiem kursu będzie osoba zamieszkała na terenie gminy Solec Kujawski, korzystająca z pomocy społecznej. Wykonawca pokrywa wszystkie koszty związane z realizacją kursu, w tym: skierowanie uczestnika kursu na wymagane badania lekarskie, koszty materiałów szkoleniowych, przygotowanie uczestników i przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego (teoretyczny i praktyczny). Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikowi kursu zaświadczenie zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności. Program szkolenia obejmuje pozyskanie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych umożliwiających wykonywanie zawodu brukarza. Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania, obejmującego przeciętnie nie mniej niż 40 godzin zegarowych w tygodniu. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez Wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. W trakcie trwania kursu konieczne jest zapewnienie warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu w prowadzeniu kursu pod nazwą brukarz.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 6 szkolenie opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych - dla 2 osób. Uczestnikami kursu będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystające z pomocy społecznej. Wykonawca pokrywa koszty materiałów niezbędnych do przeprowadzenia kursu. Kurs musi być realizowany według planu nauczania w wymiarze 100 godzin - w tym 75 godzin zajęć teoretycznych oraz 25 godzin zajęć praktycznych, obejmującego przeciętnie nie mniej niż 6 godzin zegarowych dziennie. Zagadnienia programowe: w ramach zajęć teoretycznych: rola i zadania opiekuna, zapoznanie z przepisami bhp i p.poż., zagadnienia z psychologii rozwojowej i społecznej, zagadnienia z anatomii z fizjologią i wybrane elementy medycyny, pielęgnacja, wybrane zagadnienia z rehabilitacji, ochrona przed zakażeniem, pomoc społeczna i współpraca ze środowiskiem podopiecznego, zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, informacje o lekach i dietach; zajęcia praktyczne. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu w prowadzeniu kursu opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 7 Kurs kosmetyczny
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu kosmetycznego dla 1 osoby w wymiarze 100 godzin zegarowych. Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne - teoretyczne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę. Uczestnikiem szkolenia będzie osoba zamieszkała na terenie gminy Solec Kujawski, korzystająca z pomocy społecznej. Celem kursu jest przygotowanie do wykonywania zawodu kosmetyczki. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie dłuższy niż 8 godzin zegarowych. Zakres tematyczny szkolenia winien obejmować zagadnienia m.in. z zakresu: specyfiki pracy w gabinecie kosmetycznym, pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, preparatów kosmetycznych, masażu, pielęgnacji ogólnej ciała. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikowi kursu zaświadczenie zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca musi zapewnić by podczas zajęć praktycznych przy jednym stanowisku pracowała tylko jedna osoba. Wykonawca wyposaży uczestnika kursu w niezbędne materiały. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu w prowadzeniu kursu kosmetycznego.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 8 Kurs fryzjerski
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu fryzjerskiego dla 2 osób w wymiarze 120 godzin zegarowych. Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne - teoretyczne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę. Uczestnikami szkolenia będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystające z pomocy społecznej. Celem kursu jest przygotowanie do wykonywania zawodu fryzjera. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie dłuższy niż 6 godzin zegarowych. Zakres tematyczny szkolenia winien obejmować zagadnienia m.in. z zakresu: wiadomości podstawowych dot. zwodu fryzjera, kosmetyki, struktury i właściwości włosa, profesjonalnej obsługi klienta, techniki strzyżenia. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca musi zapewnić by podczas zajęć praktycznych przy jednym stanowisku pracowała tylko jedna osoba. Wykonawca wyposaży uczestników kursu w niezbędne materiały. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu w prowadzeniu kursu fryzjerskiego.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 9 Kurs stylizacji paznokci
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu stylizacji paznokci dla 2 osób w wymiarze 70 godzin zegarowych. Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne - teoretyczne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę. Uczestnikami szkolenia będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystające z pomocy społecznej. Celem kursu jest przygotowanie do wykonywania zawodu stylistki paznokci. Wykonawca pokrywa koszty materiałów niezbędnych do przeprowadzenia kursu. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie dłuższy niż 6 godzin zegarowych. Zakres tematyczny szkolenia winien obejmować zagadnienia m.in. z zakresu: masażu dłoni, manicure, pedicure, przedłużanie i modelowanie paznokci (żele, akryle, len i jedwab ), artystyczne zdobienie paznokci. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca musi zapewnić by podczas zajęć praktycznych przy jednym stanowisku pracowała tylko jedna osoba. Wykonawca wyposaży uczestników kursu w niezbędne materiały. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu w prowadzeniu kursu stylizacji paznokci.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 10 Kurs obsługi (operatora) koparko-ładowarki
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu operatora koparko-ładowarki - dla 2 osób w wymiarze 176 godz. zajęć (116 godzin teoria, 60 godzin praktyka), skierowanie uczestników kursu na wymagane badania lekarskie, przygotowanie do egzaminu wewnętrznego, przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego (praktycznego i teoretycznego) oraz skierowanie uczestnika kursu na egzamin zewnętrzny. Wykonawca pokrywa koszty materiałów niezbędnych do przeprowadzenia kursu. Uczestnikami kursu będą osoba zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystające z pomocy społecznej. Wykonawca szkolenia pokrywa koszty wykonania niezbędnych badań lekarskich oraz opłatę za pierwszy egzamin zewnętrzny przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie na podstawie § 23 i § 26 rozporządzenia MG z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. Nr 118, poz.1263) w terminie uzgodnionym z instytucją szkoleniową niezwłocznie po zakończonym szkoleniu. Wskazane byłoby aby zajęcia odbywały się 6 godzin dziennie. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 7.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez Wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. W trakcie trwania kursu konieczne jest zapewnienie warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zagadnienia: użytkowanie eksploatacyjne, dokumentacja techniczna, bhp, podstawy elektroniki, silniki spalinowe, elementy hydrauliki, budowa koparko-ładowarki, technologia robót oraz zajęcia praktyczne. Kurs musi zakończyć się przeprowadzeniem egzaminu zewnętrznego (sprawdzianu). Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia o ukończonym szkoleniu, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193), a także wydaniem książeczki operatora w danej klasie (gdy osoba uzyska pozytywny wynik egzaminu zewnętrznego). Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach oraz doświadczeniu w prowadzeniu kursu operatora koparko-ładowarki.
Termin realizacji kursu: czerwiec-listopad 2013 r.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 92839

Data publikacji: 2013-05-28

Nazwa: Gmina Solec Kujawski

Ulica: ul. 23 Stycznia 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Solec Kujawski

Kod pocztowy: 86-050

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 52 3871325

Numer faxu: 52 3871253

Adres strony internetowej: www.bip.soleckujawski.pl

Regon: 00052888200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługi szkoleniowe polegające na przygotowaniu i przeprowadzeniu kursów zawodowych w 2013 roku dla klientów Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Solcu Kujawskim uczestników projektu systemowego Nasza przyszłość w naszych rękach realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013,Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
CZĘŚĆ 1 Kurs prawa jazdy kategorii B
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu Prawo jazdy kat. B w wymiarze 60 godzin (30 godzin teoria, 30 godzin jazda) - dla 5 osób (szkolenie podstawowe) wraz z egzaminem państwowym. Uczestnikami kursu prawa jazdy kat B będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski (tereny wiejskie), korzystające z pomocy społecznej. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów o ruchu drogowym, nabycie praktycznych umiejętności kierowania pojazdem, odpowiednie przygotowanie do przystąpienia do egzaminu państwowego, dającego uprawnienia do prowadzenia pojazdów w w/w kategorii. Program i czas trwania szkolenia musi być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.). Koszt kursu prawa jazdy obejmuje: materiały szkoleniowe, badania lekarskie, egzamin wewnętrzny, egzamin państwowy w ośrodku egzaminacyjnym. Zajęcia teoretyczne traktowane są jako godziny edukacyjne, natomiast zajęcia praktyczne (jazdy samochodem) jako godziny zegarowe. Dzienny wymiar zajęć dydaktycznych nie powinien przekroczyć 4 godzin zegarowych. Wymagane jest aby zajęcia odbywały się w godzinach 16.00 - 20.00. Sposób sprawdzenia efektów kursu: egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny. Koszt pierwszego egzaminu w państwowym ośrodku egzaminacyjnym pokrywa Wykonawca, każdy kolejny (poprawkowy) to koszt uczestnika kursu. Miejscem przeprowadzenia kursu teoretycznego będzie miasto Solec Kujawski w godzinach do uzgodnienia z Zamawiającym. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych i doświadczeniu.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 2 Kurs prawa jazdy kategorii C
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu prawa jazdy kategorii C w wymiarze 50 godzin (20 godzin teoria, 30 godzin jazda) - dla 1 osoby (szkolenie podstawowe) wraz z egzaminem państwowym. Uczestnikiem kursu prawa jazdy kat C będzie osoba zamieszkała na terenie gminy Solec Kujawski (tereny wiejskie), korzystająca z pomocy społecznej. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów o ruchu drogowym, nabycie praktycznych umiejętności kierowania pojazdem, odpowiednie przygotowanie do przystąpienia do egzaminu państwowego, dającego uprawnienia do prowadzenia pojazdów w w/w kategorii. Program i czas trwania kursu musi być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.). Koszt kursu prawa jazdy obejmuje: materiały szkoleniowe, badania lekarskie, egzamin wewnętrzny, egzamin państwowy w ośrodku egzaminacyjnym. Zajęcia teoretyczne traktowane są jako godziny edukacyjne, natomiast zajęcia praktyczne (jazdy samochodem) jako godziny zegarowe. Dzienny wymiar zajęć dydaktycznych nie powinien przekroczyć 4 godzin zegarowych. Wymagane jest aby zajęcia odbywały się w godzinach 16.00 - 20.00. Sposób sprawdzenia efektów kursu: egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny. Koszt pierwszego egzaminu w państwowym ośrodku egzaminacyjnym pokrywa Wykonawca, każdy kolejny to koszt uczestnika szkolenia. Miejsce kursu teoretycznego: sale zapewnione przez Wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego lub na terenie miasta Solca Kujawskiego w godzinach do uzgodnienia z Zamawiającym. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 3 Kurs obsługi kasy fiskalnej z fakturowaniem
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu obsługi kasy fiskalnej z fakturowaniem - dla 2 osób w wymiarze 56 godzin zegarowych zajęć. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut, w przypadku zajęć teoretycznych, obejmuje 45 minut zajęć edukacyjnych oraz przerwę liczącą 15 minut. Uczestnikami kursu pn. Obsługa kasy fiskalnej z fakturowaniem będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystająca z pomocy społecznej. Celem kursu jest nabycie umiejętności z zakresu obsługi kasy fiskalnej i terminali kart płatniczych. Zagadnienia programowe: obsługa kasy fiskalnej i terminali kart płatniczych: budowy kas fiskalnych, pracy przy kasie fiskalnej, rejestracji sprzedaży i programowania kas fiskalnych, obsługi urządzeń dodatkowych wspomagających pracę kasjera, w tym terminali kart płatniczych, obsługi kas fiskalnych w połączeniu z komputerowym systemem obsługi sprzedaży, rejestracja sprzedaży, czytnik kodów kreskowych, nowoczesne techniki sprzedaży, towaroznawstwo, fakturowanie. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia, aby zajęcia praktyczne odbywały się w warunkach symulacyjnych np. w sali szkoleniowej wyposażonej w kasę fiskalną. Cena kursu musi uwzględniać wszystkie koszty niezbędne do przeprowadzenia kursu w części teoretycznej i praktycznej. Kurs musi być realizowany według planu nauczania obejmującego nie więcej niż 8 godzin zegarowych dziennie. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności. Miejsce kursu- sale zapewnione przez Wykonawcę oraz zaplecze techniczne, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. W trakcie trwania kursu konieczne jest zapewnienie warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednim wykształceniu i doświadczeniu w prowadzeniu kursu obsługi kasy fiskalnej z fakturowaniem.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 4 Kurs spawania metodą MIG
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu spawania metodą MIG - dla 2 osób w wymiarze 145 godzin zegarowych zajęć, skierowanie uczestników kursu na wymagane badania lekarskie, przygotowanie do egzaminu wewnętrznego, przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego oraz skierowanie uczestników kursu na egzamin państwowy. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut, w przypadku zajęć teoretycznych, obejmuje 45 minut zajęć edukacyjnych oraz przerwę liczącą 15 minut. Uczestnikami kursu będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystające z pomocy społecznej. Wykonawca szkolenia pokrywa koszty wykonania niezbędnych badań lekarskich oraz opłatę za pierwszy egzamin państwowy pod nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Kurs musi być realizowany według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 40 godzin zegarowych w tygodniu. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 7.00 a 18.00. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez Wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. W trakcie trwania kursu konieczne jest zapewnienie warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zakres tematyczny szkolenia obejmuje techniki spawania, materiałoznawstwo spawalnicze, bhp i ochrona ppoż., szkolenie praktyczne i powinien być zgodny z wytycznymi (NrW-07 IS-03) Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach lub innym programem zatwierdzonym przez Instytut. Uczestnicy kursu przystąpią do egzaminu wewnętrznego sprawdzającego z części teoretycznej i praktycznej . Kurs ma zostać zakończony przeprowadzeniem egzaminu państwowego. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności oraz rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193), a także wyda książeczki spawacza i świadectwa kwalifikacji wg PN-EN 287-1. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach oraz doświadczeniu w prowadzeniu kursu spawacza MIG.
Termin realizacji kursu: czerwiec-listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 5 kurs - brukarz Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu o nazwie brukarz - dla 1 osoby w wymiarze 160 godzin zegarowych ( zajęcia praktyczne w wymiarze co najmniej 120 godzin). Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut, w przypadku zajęć teoretycznych, obejmuje 45 minut zajęć edukacyjnych oraz przerwę liczącą 15 minut. Uczestnikiem kursu będzie osoba zamieszkała na terenie gminy Solec Kujawski, korzystająca z pomocy społecznej. Wykonawca pokrywa wszystkie koszty związane z realizacją kursu, w tym: skierowanie uczestnika kursu na wymagane badania lekarskie, koszty materiałów szkoleniowych, przygotowanie uczestników i przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego (teoretyczny i praktyczny). Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikowi kursu zaświadczenie zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności. Program szkolenia obejmuje pozyskanie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych umożliwiających wykonywanie zawodu brukarza. Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania, obejmującego przeciętnie nie mniej niż 40 godzin zegarowych w tygodniu. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez Wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. W trakcie trwania kursu konieczne jest zapewnienie warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu w prowadzeniu kursu pod nazwą brukarz.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 6 szkolenie opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych - dla 2 osób. Uczestnikami kursu będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystające z pomocy społecznej. Wykonawca pokrywa koszty materiałów niezbędnych do przeprowadzenia kursu. Kurs musi być realizowany według planu nauczania w wymiarze 100 godzin - w tym 75 godzin zajęć teoretycznych oraz 25 godzin zajęć praktycznych, obejmującego przeciętnie nie mniej niż 6 godzin zegarowych dziennie. Zagadnienia programowe: w ramach zajęć teoretycznych: rola i zadania opiekuna, zapoznanie z przepisami bhp i p.poż., zagadnienia z psychologii rozwojowej i społecznej, zagadnienia z anatomii z fizjologią i wybrane elementy medycyny, pielęgnacja, wybrane zagadnienia z rehabilitacji, ochrona przed zakażeniem, pomoc społeczna i współpraca ze środowiskiem podopiecznego, zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, informacje o lekach i dietach; zajęcia praktyczne. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu w prowadzeniu kursu opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 7 Kurs kosmetyczny
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu kosmetycznego dla 1 osoby w wymiarze 100 godzin zegarowych. Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne - teoretyczne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę. Uczestnikiem szkolenia będzie osoba zamieszkała na terenie gminy Solec Kujawski, korzystająca z pomocy społecznej. Celem kursu jest przygotowanie do wykonywania zawodu kosmetyczki. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie dłuższy niż 8 godzin zegarowych. Zakres tematyczny szkolenia winien obejmować zagadnienia m.in. z zakresu: specyfiki pracy w gabinecie kosmetycznym, pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, preparatów kosmetycznych, masażu, pielęgnacji ogólnej ciała. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikowi kursu zaświadczenie zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca musi zapewnić by podczas zajęć praktycznych przy jednym stanowisku pracowała tylko jedna osoba. Wykonawca wyposaży uczestnika kursu w niezbędne materiały. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu w prowadzeniu kursu kosmetycznego.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 8 Kurs fryzjerski
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu fryzjerskiego dla 2 osób w wymiarze 120 godzin zegarowych. Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne - teoretyczne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę. Uczestnikami szkolenia będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystające z pomocy społecznej. Celem kursu jest przygotowanie do wykonywania zawodu fryzjera. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie dłuższy niż 6 godzin zegarowych. Zakres tematyczny szkolenia winien obejmować zagadnienia m.in. z zakresu: wiadomości podstawowych dot. zwodu fryzjera, kosmetyki, struktury i właściwości włosa, profesjonalnej obsługi klienta, techniki strzyżenia. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca musi zapewnić by podczas zajęć praktycznych przy jednym stanowisku pracowała tylko jedna osoba. Wykonawca wyposaży uczestników kursu w niezbędne materiały. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu w prowadzeniu kursu fryzjerskiego.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 9 Kurs stylizacji paznokci
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu stylizacji paznokci dla 2 osób w wymiarze 70 godzin zegarowych. Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne - teoretyczne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę. Uczestnikami szkolenia będą osoby zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystające z pomocy społecznej. Celem kursu jest przygotowanie do wykonywania zawodu stylistki paznokci. Wykonawca pokrywa koszty materiałów niezbędnych do przeprowadzenia kursu. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 8.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie dłuższy niż 6 godzin zegarowych. Zakres tematyczny szkolenia winien obejmować zagadnienia m.in. z zakresu: masażu dłoni, manicure, pedicure, przedłużanie i modelowanie paznokci (żele, akryle, len i jedwab ), artystyczne zdobienie paznokci. Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. Wykonawca musi zapewnić by podczas zajęć praktycznych przy jednym stanowisku pracowała tylko jedna osoba. Wykonawca wyposaży uczestników kursu w niezbędne materiały. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu w prowadzeniu kursu stylizacji paznokci.
Termin realizacji kursu: czerwiec - listopad 2013 r.
CZĘŚĆ 10 Kurs obsługi (operatora) koparko-ładowarki
Zorganizowanie i przeprowadzenie Kursu operatora koparko-ładowarki - dla 2 osób w wymiarze 176 godz. zajęć (116 godzin teoria, 60 godzin praktyka), skierowanie uczestników kursu na wymagane badania lekarskie, przygotowanie do egzaminu wewnętrznego, przeprowadzenie egzaminu wewnętrznego (praktycznego i teoretycznego) oraz skierowanie uczestnika kursu na egzamin zewnętrzny. Wykonawca pokrywa koszty materiałów niezbędnych do przeprowadzenia kursu. Uczestnikami kursu będą osoba zamieszkałe na terenie gminy Solec Kujawski, korzystające z pomocy społecznej. Wykonawca szkolenia pokrywa koszty wykonania niezbędnych badań lekarskich oraz opłatę za pierwszy egzamin zewnętrzny przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie na podstawie § 23 i § 26 rozporządzenia MG z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. Nr 118, poz.1263) w terminie uzgodnionym z instytucją szkoleniową niezwłocznie po zakończonym szkoleniu. Wskazane byłoby aby zajęcia odbywały się 6 godzin dziennie. Wymagane jest, aby zajęcia odbywały się w godzinach między 7.00 a 17.00, codziennie od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt. Miejsce kursu- sale i zaplecze techniczne zapewnione przez Wykonawcę, oddalone nie więcej jak 40 km od siedziby Zamawiającego. Wykonawca powinien załączyć szczegółową informację dotyczącą miejsca prowadzenia kursu lokalizacja budynku i sal wykładowych oraz zaplecza technicznego. W trakcie trwania kursu konieczne jest zapewnienie warunków zgodnych z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zagadnienia: użytkowanie eksploatacyjne, dokumentacja techniczna, bhp, podstawy elektroniki, silniki spalinowe, elementy hydrauliki, budowa koparko-ładowarki, technologia robót oraz zajęcia praktyczne. Kurs musi zakończyć się przeprowadzeniem egzaminu zewnętrznego (sprawdzianu). Wykonawca po zakończonym kursie wyda uczestnikom kursu zaświadczenia o ukończonym szkoleniu, zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych potwierdzające nabytą wiedzę i umiejętności oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193), a także wydaniem książeczki operatora w danej klasie (gdy osoba uzyska pozytywny wynik egzaminu zewnętrznego). Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kadrę o odpowiednich kwalifikacjach oraz doświadczeniu w prowadzeniu kursu operatora koparko-ładowarki.
Termin realizacji kursu: czerwiec-listopad 2013 r.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 9

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 ustawy Pzp - wzór oświadczenia zawarty jest w załączniku nr 2 do SIWZ.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie przedłożonych dokumentów na zasadzie:spełnia-nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy i doświadczenia jeżeli wykaże że wykonał minimum jedno szkolenie kurs grupowy, odpowiadający tematyce każdego kursu wymienionego w rozdziale 3 SIWZ z osobna, z podaniem ich wartości, przedmiotu, daty wykonania i odbiorców. Do każdej pozycji wykazu musi być załączony dokument potwierdzający, że te usługi zostały wykonane należycie.Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie przedłożonych dokumentów na zasadzie:spełnia-nie spełnia

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym, jeżeli Wykonawca wykaże, że na czas realizacji zamówienia dysponował będzie potencjałem technicznym: pomieszczeniem/placem umożliwiającym realizację zajęć teoretycznych oraz praktycznych dostosowanym do potrzeb danego z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji kursu; wyposażenie, maszyny, samochody lub urządzenia techniczne umożliwiające realizację zajęć praktycznych danego szkolenia oraz osobami posiadającymi odpowiednie kwalifikacje zawodowe do prowadzenia kursów.Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie przedłożonych dokumentów na zasadzie:spełnia-nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek sytuacji ekonomicznej i finansowej, jeżeli wykaże, że posiada polisę ubezpieczeniową lub inny dokument potwierdzający ubezpieczenie od prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 20 000 zł.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
Oświadczenie o części zamówienia przewidzianej do wykonania przez podwykonawców,
Oświadczenie, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, opis programów oferowanych kursów z uwzględnieniem zakresu przedmiotu zamówienia, pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia Wykonawcy niezbędnych zasobów do korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp) - w przypadku, gdy Wykonawca polega na: wiedzy i doświadczenia, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolności finansowych innych podmiotów,gdy ofertę podpisuje osoba, która nie jest wymieniona w dokumencie stwierdzającym uprawnienia do występowania w obrocie prawnym, do oferty musi być dołączone na piśmie stosowne pełnomocnictwo w tej sprawie podpisane przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, o ile nie wynika to z przedstawionych dokumentów rejestrowych, W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie publiczne, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.soleckujawski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul.29 Listopada 12
86-050 Solec Kujawski

Data składania wniosków, ofert: 05/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul.29 Listopada 12
86-050 Solec Kujawski
pokój nr 14

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt Nasza przyszłość w naszych rękach realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w następujących przypadkach:zmiany ilości uczestników projektu biorących udział w kursie, w przypadku przerwania lub zakończenia przez uczestnika udziału w projekcie. W takim przypadku pomniejsza się cenę za zakładaną/szacunkową ilość uczestników projektu o koszty za osobę/y, które przerwały lub zakończyły udział w projekcie. Zamawiający zapłaci za osoby, które ukończyły szkolenie; zmiany terminów realizacji poszczególnych części zamówienia, z przyczyn nieleżących po stronie Wykonawcy; zmiany harmonogramów;zmiany osób biorących udział w wykonaniu zamówienia, tj. przeprowadzających kursy, z tym, że inne osoby nie mogą posiadać niższych kwalifikacji od postawionych przez Zamawiającego w SIWZ;

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

202978 / 2015-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wąbrzeski - Wąbrzeźno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie cyklu szkoleń: -przeprowadzenie szkolenia dla kadry medycznej i nauczycieli z zakresu zdrowego stylu życia w ramach projektu pn.: Kompleksowe działania z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki chorób nowotworowych z zapewnieniem wysokiego stopnia zgłaszalności na badania w Powiecie Wąbrzeskim

199742 / 2013-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie usług szkoleniowych polegających na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkoleń dla osób uczestniczących w projekcie Aktywność się opłaca. Zamówienie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

516046 / 2012-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa dotycząca przeprowadzenia szkoleń dokształcających w następujących obszarach: ustawa o udostępnianiu informacji o środowisku, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, tytuły wykonawcze ich wystawianie umarzanie i odmowy, udostępnianie danych osobowych, prawo pracy, ewidencja czasu pracy, delegacje krajowe i zagraniczne, kontrola i rozliczanie dotacji, metryczki administracyjne, etykieta i protokół dyplomatyczny, procedura i savoir vivre oraz Kpa dla maksymalnie 399 pracowników UMT objętych projektem Kompetentny Urząd-program rozwoju zasobów ludzkich UMT

106375 / 2013-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świedziebni - Świedziebnia (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń i kursów zawodowych dla osób biorących udział w projekcie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świedziebni pn. Jesteśmy aktywni

157711 / 2011-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleñ dla osób bezrobotnych i poszukujácych pracy:Część I - Szkolenie okresowe kierowców w zakresie bloków programowych określonych odpowiednio do kategorii prawa jazdy: C1, C1+E, C i C+E, Część II - Szkolenie: Operator ciężkich maszyn budowlanych.

68777 / 2011-03-01 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja specjalistycznych kursów i szkoleń dla kadry dydaktycznej