Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

132661 / 2011-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa / Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna (Muszyna)

Odbudowa kładki pieszej o konstrukcji stalowej na potoku Muszynka działka Nr 1147/5- km 0+800 ul Grunwaldzka- (ul. Grunwaldzka droga wojewódzka Nr 971)

Opis zamówienia

1.Opis przedmiotu zamówienia:
1.1 Odbudowa kładki na potoku Muszynka w Muszynie,
1.2 Zakres prac projektowych przewiduje realizację wymienionych poniżej zadań dla obiektu:
a) sporządzenie kompletnej dokumentacji projektowej, zgodnie z przepisami prawa polskiego, a w szczególności: z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programem funkcjonalno-użytkowym ( Dz.U z 2004 r. Nr 202 poz. 2072 wraz z późn. zm.) ,
b) wykonanie niezbędnych dokumentów wymaganych do zgłoszenia o którym mowa w ustawie z dnia 11 sierpnia 2001r, o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu ( Dz. U. Nr 84, poz. 906, z 2001r. z późn. zmianami).
c) założenia projektowe w fazie realizacji należy na bieżąco uzgadniać i konsultować z Zamawiającym,
d) cała dokumentacja ma być sporządzona w 4 egzemplarzach wraz z wersją na nośniku elektronicznym ( pliki pdf,dwg,doc,xlm,)
e) podstawą do opracowania projektu budowlanego i wykonawczego dla ww. obiektu jest koncepcja Programowo-przestrzenna będąca w posiadaniu Zamawiającego oraz plan Zagospodarowania Przestrzennego. Opracowanie wymienionego projektu budowlanego i projektu wykonawczego musi być poprzedzone uzyskaniem wszelkich niezbędnych badań ( także terenowych), opinii uzgodnień, zezwoleń i innych dokumentów niezbędnych do jego zatwierdzenia przez właściwy organ administracji budowlanej,
f) wykonanie projektu wykonawczego dla całego zakresu opracowania,
g) wykonanie przedmiaru robót zgodnie z Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130 poz. 1389),
h) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programem funkcjonalno-użytkowego( Dz.U z 2004 r. Nr 202 poz. 2072 wraz z późń. zmn.)
i) uzyskanie: wszelkich niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji , określonych przepisami prawa polskiego stanowiących podstawę do rozpoczęcia robót budowlanych
j) dokumentacja projektowa powinna opisywać przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych przy przestrzeganiu zharmonizowanych Polskich Norm przenoszących Europejskie Normy, w tym wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy,
k) przedłożenie Zamawiającemu do akceptacji dokumentacji projektowej w tym rysunków wykonawczych i szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót przed ich skierowaniem do realizacji w aspekcie ich zgodności z ustaleniami programu funkcjonalno użytkowego i umowy,
1.3 Zakres robót budowlanych przewiduje:
a) Wykonanie wszystkich robót inżynieryjno - budowlano - montażowych związanych z realizacją zamówienia,
b) wyniesienie osi projektowanych obiektów i punktów wysokościowych,
c) roboty rozbiórkowe w zakresie niezbędnym do wykonania projektowanych robót,
d) wykonanie robót ziemnych i fundamentowych dla projektowanych obiektów,
e) wykonanie korpusów żelbetowych podpór ( przyczółków),
f) wykonanie i montaż elementów nośnych kładki,
g) montaż wyposażenia kładki,
h) rozbiórka istniejących elementów, dróg i dojść do kładki,
i) wykonanie dojść do kładki wraz z nawierzchnią,
j) wykonanie oświetlenia kładki,
k) wycinkę i wykarczowanie kolidujących z zakresem robót drzew i krzewów i uzyskanie niezbędnych w tym zakresie pozwoleń
l) ewentualne odtworzenie chodników wraz z nawierzchnią dojść do kładki (obszary uszkodzone w trakcie realizacji robót),
m) wykonanie zabezpieczenia ( na czas realizacji robót i docelowego) istniejących urządzeń technicznych w obrębie dojść do kładki,
n) przywrócenie przyległego terenu do stanu sprzed realizacji robót budowlanych i rekultywacja oraz odtworzenie naruszonej szaty roślinnej i geologicznej,
o) kompletacji dokumentacji odbiorowej ( w tym dokumentacji powykonawczej i geodezyjnej),
1.4 Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu :
a) powierzchnia ciągów komunikacji pieszej i rowerowej : zgodnie z koncepcją i PFU,
b) powierzchnia chodników nad podporami : zgodnie z koncepcją i PFU,
c) powierzchnia kładki wraz z balustradami z uwzględnieniem konstrukcji nośnej: zgodnie z koncepcją i PFU,
1.5 W celu oszacowania i wyceny zakresu robót dla potrzeb sporządzenia oferty należy kierować się:
a. wynikami szczegółowych wizji terenowych i inwentaryzacji własnych,
b. wynikami badań i pomiarów własnych,
c. wynikami opracowań własnych
d. wynikami badań Zamawiającego oraz treścią opracowań, stanowiących załączniki do niniejszego PFU
e. zapisami niniejszego Programu Funkcjonalno- Użytkowego

Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót i ilości wyszczególnione w punkcie 1.4 Programu Funkcjonalno- Użytkowego są orientacyjne i mogą ulec zmianie po opracowaniu dokumentacji projektowej.
Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.

W trakcie szacunkowej wyceny Wykonawca winien mieć świadomość wysokiego stopnia złożoności, rozmiarów i wymogów przedmiotu zamówienia i że wartość umowy obejmuje wszelkie dodatkowe koszty, które mogą być związane z wypełnieniem przez wykonawcę warunków i wymogów wynikających z umowy.
Zamawiający nie będzie ponosił odpowiedzialności wobec Wykonawcy za jakiekolwiek warunki, przeszkody czy okoliczności, które mogą mieć wpływ na wykonanie przedmiotu umowy i uważa, że wartość robót określona w Harmonogramie rzeczowo- finansowym, oraz ofercie jest prawidłowa i wystarczająca na pokrycie wszystkich spraw praz rzeczy koniecznych do wykonania jego obowiązków wynikających z wykonania przedmiotu zamówienia i że wykonawcy nie przysługuje żadna dodatkowa zapłata.

Założenia:
a. Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wizji lokalnej placu budowy, zapoznania się z przedmiotem zamówienia oraz zawarcia w cenie oferty wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego ich wykonania, zgodnie z technologią robót określoną Polską Normą oraz Warunkami Technicznymi Odbioru Robót.
b. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP, przy maksymalnym ograniczeniu uciążliwości prowadzenia robót prowadzonych u Zamawiającego. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
c. Wykonawca zapewnienia materiały i urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, posiadające aktualne atesty i certyfikaty pozwalające na ich stosowanie. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn i urządzeń obciążają Wykonawcę.
d. Wykonawca zabezpiecza teren robót mając w szczególności na względzie mienie Zamawiającego i własne, w szczególności Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt zabezpieczyć zdemontowane urządzenia, sprzęt oraz materiały.
e. Wykonawca w trakcie wykonywania robót ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich pracowników oraz innych osób znajdujących się w obrębie przekazanego placu budowy z tytułu prowadzonych robót.
f. Wykonawca zapewnia we własnym zakresie wywóz i utylizację odpadów budowlanych (śmieci, gruz i inne).
g. Po zakończeniu robót, ale przed ostatecznym odbiorem przez Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy wraz z terenem przyległym i doprowadzenia ich do stanu jaki był przed rozpoczęciem robót.
h. Po wykonaniu przez Wykonawcę robót przewidzianych niniejszą SIWZ Zamawiający dokona ich odbioru. Celem odbioru jest sprawdzenie należytego wykonania tych robót, tzn. zgodnie z Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, przy uwzględnieniu wszystkich pozycji wynikających z przedmiaru robót.
i. Podpisanie przez strony Końcowego Protokołu Odbioru uważa się za termin wykonania robót. Jeżeli w trakcie odbioru zostaną ujawnione wady przedmiotu odbioru lub jego niekompletność, strony wpiszą je do Końcowego Protokołu Odbioru i wyznaczą termin do ich usunięcia. W takiej sytuacji za dzień końcowego odbioru przyjmuje się dzień, w którym strony podpisały Protokół Odbioru Usunięcia Wad.
j. Przed przystąpieniem do końcowego odbioru robót Wykonawca przedstawia Zamawiającemu komplet dokumentacji budowlanej o której mowa w art. 3 ust.13 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. Nr 243 poz.1623 z późniejszymi zmianami).

Gwarancja i Rękojmia:

a) Wykonawca udziela Zamawiającemu 60-miesięcznego okresu gwarancji na wykonane roboty budowlano-montażowe, w tym też gwarancję na urządzenia odpowiednio do okresu gwarancji udzielanej przez producenta liczone od daty odbioru całości zamówienia oraz zobowiązuje się do nieodpłatnych (z uwagi na wliczenie jej w cenę ryczałtową oferty), przeglądów zgodnych z zasadami sztuki lub zaleceniami producenta oraz naprawy ewentualnych usterek i wad w okresie gwarancyjnym.
b) Bieg gwarancji rozpoczyna się z dniem odbioru obiektu przez Zamawiającego.
c) W okresie gwarancyjnym i trwania rękojmi, Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnego usunięcia powstałych wad (usterek). Okres rękojmi wynosi 36 miesięcy liczonych od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.
d)Wykonawca będzie usuwał wady (usterki) w okresie odpowiedzialności swoim kosztem i staraniem.
e) Gwarancja będzie świadczona przez Wykonawcę, producenta lub autoryzowany przez niego serwis lub osoby na koszt Wykonawcy w miejscu inwestycji, a jeżeli jest to technicznie niemożliwe, to wszelkie działania organizacyjne i koszty z tym związane ponosi Wykonawca.
f) Czas reakcji na zgłoszenie usterki (przystąpienie do niezwłocznego usunięcia usterki poprzez stawiennictwo serwisanta lub telefoniczne czy e-mailowe rozwiązanie problemu) nie przekroczy 7 dni od zgłoszenia usterki (powiadomienia telefonicznego), z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
g) Naprawa gwarancyjna będzie wykonana w terminie nie dłuższym niż 14 dni, licząc od dnia przyjęcia zgłoszenia przez serwis (telefonicznie, faxem lub e -mailem). W przypadku konieczności sprowadzenia specjalistycznych części zamiennych, termin ten nie może by dłuższy niż 28 dni, chyba że Strony w oparciu o stosowny protokół konieczności wzajemnie podpisany uzgodnią dłuższy czas naprawy.
h) Gwarancja ulega automatycznie przedłużeniu o okres naprawy, tj. czas liczony od zgłoszenia do usunięcia awarii czy usterki.
i) W przypadku trzykrotnej awarii tego samego elementu, Wykonawca zobowiązany jest do wymiany wadliwego elementu lub urządzania na nowe wolne od wad.
j) Wykonawca ma obowiązek poinformowania Zamawiającego o przystąpieniu do usuwania wady (usterki). Usunięcie wady (usterki) będzie stwierdzone protokolarnie, po uprzednim zawiadomieniu przez Wykonawcę Zamawiającego o jej usunięciu.
k) Jeżeli z jakiegokolwiek powodu leżącego po stronie Wykonawcy, Wykonawca nie usunie wady (usterki) w wyznaczonym terminie, Zamawiający ma prawo bez utraty gwarancji zaangażować innego Wykonawcę do usunięcia wad (usterek), a Wykonawca zobowiązany jest pokryć związane z tym koszty w ciągu 14 dni od daty otrzymania dowodu zapłaty.
l) Przy odbiorze końcowym Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty gwarancyjne i instrukcje obsługi i eksploatacji.
m) Zamawiający zobowiązuje się do bieżącej konserwacji i dotrzymywania podstawowych warunków eksploatacji określonych w zapisach instrukcji eksploatacji i kart gwarancyjnych wystawionych przez producentów, a dostarczonych przez Wykonawcę.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 132661

Data publikacji: 2011-05-09

Nazwa:
Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna

Ulica: Rynek 31

Numer domu: 31

Miejscowość: Muszyna

Kod pocztowy: 33-370

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 018 4725940

Numer faxu: 018 4777921

Adres strony internetowej: www.muszyna.pl

Regon: 00053025800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbudowa kładki pieszej o konstrukcji stalowej na potoku Muszynka działka Nr 1147/5- km 0+800 ul Grunwaldzka- (ul. Grunwaldzka droga wojewódzka Nr 971)

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Opis przedmiotu zamówienia:
1.1 Odbudowa kładki na potoku Muszynka w Muszynie,
1.2 Zakres prac projektowych przewiduje realizację wymienionych poniżej zadań dla obiektu:
a) sporządzenie kompletnej dokumentacji projektowej, zgodnie z przepisami prawa polskiego, a w szczególności: z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programem funkcjonalno-użytkowym ( Dz.U z 2004 r. Nr 202 poz. 2072 wraz z późn. zm.) ,
b) wykonanie niezbędnych dokumentów wymaganych do zgłoszenia o którym mowa w ustawie z dnia 11 sierpnia 2001r, o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu ( Dz. U. Nr 84, poz. 906, z 2001r. z późn. zmianami).
c) założenia projektowe w fazie realizacji należy na bieżąco uzgadniać i konsultować z Zamawiającym,
d) cała dokumentacja ma być sporządzona w 4 egzemplarzach wraz z wersją na nośniku elektronicznym ( pliki pdf,dwg,doc,xlm,)
e) podstawą do opracowania projektu budowlanego i wykonawczego dla ww. obiektu jest koncepcja Programowo-przestrzenna będąca w posiadaniu Zamawiającego oraz plan Zagospodarowania Przestrzennego. Opracowanie wymienionego projektu budowlanego i projektu wykonawczego musi być poprzedzone uzyskaniem wszelkich niezbędnych badań ( także terenowych), opinii uzgodnień, zezwoleń i innych dokumentów niezbędnych do jego zatwierdzenia przez właściwy organ administracji budowlanej,
f) wykonanie projektu wykonawczego dla całego zakresu opracowania,
g) wykonanie przedmiaru robót zgodnie z Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130 poz. 1389),
h) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programem funkcjonalno-użytkowego( Dz.U z 2004 r. Nr 202 poz. 2072 wraz z późń. zmn.)
i) uzyskanie: wszelkich niezbędnych warunków, opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji , określonych przepisami prawa polskiego stanowiących podstawę do rozpoczęcia robót budowlanych
j) dokumentacja projektowa powinna opisywać przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych przy przestrzeganiu zharmonizowanych Polskich Norm przenoszących Europejskie Normy, w tym wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy,
k) przedłożenie Zamawiającemu do akceptacji dokumentacji projektowej w tym rysunków wykonawczych i szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót przed ich skierowaniem do realizacji w aspekcie ich zgodności z ustaleniami programu funkcjonalno użytkowego i umowy,
1.3 Zakres robót budowlanych przewiduje:
a) Wykonanie wszystkich robót inżynieryjno - budowlano - montażowych związanych z realizacją zamówienia,
b) wyniesienie osi projektowanych obiektów i punktów wysokościowych,
c) roboty rozbiórkowe w zakresie niezbędnym do wykonania projektowanych robót,
d) wykonanie robót ziemnych i fundamentowych dla projektowanych obiektów,
e) wykonanie korpusów żelbetowych podpór ( przyczółków),
f) wykonanie i montaż elementów nośnych kładki,
g) montaż wyposażenia kładki,
h) rozbiórka istniejących elementów, dróg i dojść do kładki,
i) wykonanie dojść do kładki wraz z nawierzchnią,
j) wykonanie oświetlenia kładki,
k) wycinkę i wykarczowanie kolidujących z zakresem robót drzew i krzewów i uzyskanie niezbędnych w tym zakresie pozwoleń
l) ewentualne odtworzenie chodników wraz z nawierzchnią dojść do kładki (obszary uszkodzone w trakcie realizacji robót),
m) wykonanie zabezpieczenia ( na czas realizacji robót i docelowego) istniejących urządzeń technicznych w obrębie dojść do kładki,
n) przywrócenie przyległego terenu do stanu sprzed realizacji robót budowlanych i rekultywacja oraz odtworzenie naruszonej szaty roślinnej i geologicznej,
o) kompletacji dokumentacji odbiorowej ( w tym dokumentacji powykonawczej i geodezyjnej),
1.4 Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu :
a) powierzchnia ciągów komunikacji pieszej i rowerowej : zgodnie z koncepcją i PFU,
b) powierzchnia chodników nad podporami : zgodnie z koncepcją i PFU,
c) powierzchnia kładki wraz z balustradami z uwzględnieniem konstrukcji nośnej: zgodnie z koncepcją i PFU,
1.5 W celu oszacowania i wyceny zakresu robót dla potrzeb sporządzenia oferty należy kierować się:
a. wynikami szczegółowych wizji terenowych i inwentaryzacji własnych,
b. wynikami badań i pomiarów własnych,
c. wynikami opracowań własnych
d. wynikami badań Zamawiającego oraz treścią opracowań, stanowiących załączniki do niniejszego PFU
e. zapisami niniejszego Programu Funkcjonalno- Użytkowego

Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że rodzaje robót i ilości wyszczególnione w punkcie 1.4 Programu Funkcjonalno- Użytkowego są orientacyjne i mogą ulec zmianie po opracowaniu dokumentacji projektowej.
Szczegółowe rozwiązania wpływające na zwiększenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.

W trakcie szacunkowej wyceny Wykonawca winien mieć świadomość wysokiego stopnia złożoności, rozmiarów i wymogów przedmiotu zamówienia i że wartość umowy obejmuje wszelkie dodatkowe koszty, które mogą być związane z wypełnieniem przez wykonawcę warunków i wymogów wynikających z umowy.
Zamawiający nie będzie ponosił odpowiedzialności wobec Wykonawcy za jakiekolwiek warunki, przeszkody czy okoliczności, które mogą mieć wpływ na wykonanie przedmiotu umowy i uważa, że wartość robót określona w Harmonogramie rzeczowo- finansowym, oraz ofercie jest prawidłowa i wystarczająca na pokrycie wszystkich spraw praz rzeczy koniecznych do wykonania jego obowiązków wynikających z wykonania przedmiotu zamówienia i że wykonawcy nie przysługuje żadna dodatkowa zapłata.

Założenia:
a. Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wizji lokalnej placu budowy, zapoznania się z przedmiotem zamówienia oraz zawarcia w cenie oferty wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego ich wykonania, zgodnie z technologią robót określoną Polską Normą oraz Warunkami Technicznymi Odbioru Robót.
b. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP, przy maksymalnym ograniczeniu uciążliwości prowadzenia robót prowadzonych u Zamawiającego. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
c. Wykonawca zapewnienia materiały i urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, posiadające aktualne atesty i certyfikaty pozwalające na ich stosowanie. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn i urządzeń obciążają Wykonawcę.
d. Wykonawca zabezpiecza teren robót mając w szczególności na względzie mienie Zamawiającego i własne, w szczególności Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt zabezpieczyć zdemontowane urządzenia, sprzęt oraz materiały.
e. Wykonawca w trakcie wykonywania robót ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich pracowników oraz innych osób znajdujących się w obrębie przekazanego placu budowy z tytułu prowadzonych robót.
f. Wykonawca zapewnia we własnym zakresie wywóz i utylizację odpadów budowlanych (śmieci, gruz i inne).
g. Po zakończeniu robót, ale przed ostatecznym odbiorem przez Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy wraz z terenem przyległym i doprowadzenia ich do stanu jaki był przed rozpoczęciem robót.
h. Po wykonaniu przez Wykonawcę robót przewidzianych niniejszą SIWZ Zamawiający dokona ich odbioru. Celem odbioru jest sprawdzenie należytego wykonania tych robót, tzn. zgodnie z Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, przy uwzględnieniu wszystkich pozycji wynikających z przedmiaru robót.
i. Podpisanie przez strony Końcowego Protokołu Odbioru uważa się za termin wykonania robót. Jeżeli w trakcie odbioru zostaną ujawnione wady przedmiotu odbioru lub jego niekompletność, strony wpiszą je do Końcowego Protokołu Odbioru i wyznaczą termin do ich usunięcia. W takiej sytuacji za dzień końcowego odbioru przyjmuje się dzień, w którym strony podpisały Protokół Odbioru Usunięcia Wad.
j. Przed przystąpieniem do końcowego odbioru robót Wykonawca przedstawia Zamawiającemu komplet dokumentacji budowlanej o której mowa w art. 3 ust.13 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. Nr 243 poz.1623 z późniejszymi zmianami).

Gwarancja i Rękojmia:

a) Wykonawca udziela Zamawiającemu 60-miesięcznego okresu gwarancji na wykonane roboty budowlano-montażowe, w tym też gwarancję na urządzenia odpowiednio do okresu gwarancji udzielanej przez producenta liczone od daty odbioru całości zamówienia oraz zobowiązuje się do nieodpłatnych (z uwagi na wliczenie jej w cenę ryczałtową oferty), przeglądów zgodnych z zasadami sztuki lub zaleceniami producenta oraz naprawy ewentualnych usterek i wad w okresie gwarancyjnym.
b) Bieg gwarancji rozpoczyna się z dniem odbioru obiektu przez Zamawiającego.
c) W okresie gwarancyjnym i trwania rękojmi, Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnego usunięcia powstałych wad (usterek). Okres rękojmi wynosi 36 miesięcy liczonych od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.
d)Wykonawca będzie usuwał wady (usterki) w okresie odpowiedzialności swoim kosztem i staraniem.
e) Gwarancja będzie świadczona przez Wykonawcę, producenta lub autoryzowany przez niego serwis lub osoby na koszt Wykonawcy w miejscu inwestycji, a jeżeli jest to technicznie niemożliwe, to wszelkie działania organizacyjne i koszty z tym związane ponosi Wykonawca.
f) Czas reakcji na zgłoszenie usterki (przystąpienie do niezwłocznego usunięcia usterki poprzez stawiennictwo serwisanta lub telefoniczne czy e-mailowe rozwiązanie problemu) nie przekroczy 7 dni od zgłoszenia usterki (powiadomienia telefonicznego), z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
g) Naprawa gwarancyjna będzie wykonana w terminie nie dłuższym niż 14 dni, licząc od dnia przyjęcia zgłoszenia przez serwis (telefonicznie, faxem lub e -mailem). W przypadku konieczności sprowadzenia specjalistycznych części zamiennych, termin ten nie może by dłuższy niż 28 dni, chyba że Strony w oparciu o stosowny protokół konieczności wzajemnie podpisany uzgodnią dłuższy czas naprawy.
h) Gwarancja ulega automatycznie przedłużeniu o okres naprawy, tj. czas liczony od zgłoszenia do usunięcia awarii czy usterki.
i) W przypadku trzykrotnej awarii tego samego elementu, Wykonawca zobowiązany jest do wymiany wadliwego elementu lub urządzania na nowe wolne od wad.
j) Wykonawca ma obowiązek poinformowania Zamawiającego o przystąpieniu do usuwania wady (usterki). Usunięcie wady (usterki) będzie stwierdzone protokolarnie, po uprzednim zawiadomieniu przez Wykonawcę Zamawiającego o jej usunięciu.
k) Jeżeli z jakiegokolwiek powodu leżącego po stronie Wykonawcy, Wykonawca nie usunie wady (usterki) w wyznaczonym terminie, Zamawiający ma prawo bez utraty gwarancji zaangażować innego Wykonawcę do usunięcia wad (usterek), a Wykonawca zobowiązany jest pokryć związane z tym koszty w ciągu 14 dni od daty otrzymania dowodu zapłaty.
l) Przy odbiorze końcowym Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty gwarancyjne i instrukcje obsługi i eksploatacji.
m) Zamawiający zobowiązuje się do bieżącej konserwacji i dotrzymywania podstawowych warunków eksploatacji określonych w zapisach instrukcji eksploatacji i kart gwarancyjnych wystawionych przez producentów, a dostarczonych przez Wykonawcę.

Kody CPV:
452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452211113 (Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

Czas: O

Okres w miesiącach: 4

Informacja na temat wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 10 000,00 zł, słownie; dziesięć tysięcy złotych 00/100,
2. Termin wniesienia wadium upływa dnia 25 maja 2011 r. godz. 11:50.
3. Forma wadium:
1) Wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
4. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji/poręczenia, gwarancja poręczenie powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem,
c) kwotę gwarancji/poręczenia,
d) termin ważności gwarancji/poręczenia
e) zobowiązanie gwaranta do: zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano: - odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub - nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub - zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy; - nie złożył dokumentów lub oświadczeń na wezwanie zamawiającego, zgodnie z art. 46 ust.4aPzp. 3) Gwarancja/poręczenia ma być nieodwołalne, bezwarunkowe, płatne na pisemne żądanie Zamawiającego i nieprzenośne na osoby trzecie.
Miejsce i sposób wniesienia wadium: Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na następujący rachunek Zamawiającego: 35 8809 0005 2001 0000 0648 0003 z dopiskiem: wadium dla przetargu: Odbudowa kładki pieszej o konstrukcji stalowej na potoku Muszynka działka Nr 1147/5- km 0+800 ul Grunwaldzka- (ul. Grunwaldzka droga wojewódzka Nr 971)
Wadium wnoszone w innych dopuszczonych przez Zamawiającego formach należy dołączyć w oryginale do oferty.
5. Wykonawca zostanie wykluczony z niniejszego postępowania, jeżeli jego oferta przed upływem terminu składania ofert nie zostanie zabezpieczona akceptowaną przez Zamawiającego formą wadium w wymaganej wysokości.
6. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: - odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, - nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, - uniemożliwi zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego (przyczyny niezawarcia umowy leżą po stronie Wykonawcy).
7. Wadium będzie zwracane na warunkach określonych w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający oceni spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawcę zostanie dokona na zasadzie: wykonawca spełnia / nie spełnia poszczególne warunki.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający oceni spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawcę zostanie dokona na zasadzie: wykonawca spełnia / nie spełnia poszczególne warunki.

Potencjał techniczny:
Zamawiający oceni spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawcę zostanie dokona na zasadzie: wykonawca spełnia / nie spełnia poszczególne warunki.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający oceni spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawcę zostanie dokona na zasadzie: wykonawca spełnia / nie spełnia poszczególne warunki.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający oceni spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawcę zostanie dokona na zasadzie: wykonawca spełnia / nie spełnia poszczególne warunki.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
A. Oświadczenia o dokonaniu wizji lokalnej.
B. Podpisanego i zaparafowanego wzoru umowy.
C. Podpisanego projektu karty gwarancji jakości wykonanych robót
D. Zestawienia rzeczowo- finansowego.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1) Zamawiający zgodnie z treścią art. 144 ust.1 ustawy Prawo Zamówień publicznych przewiduje możliwość zmiany postanowień treści umowy, w następujących przypadkach:
a) Konieczność przedłużenia terminu umownego z powodu:
- działania siły wyższej, tj. wyjątkowego zdarzenia lub
- okoliczności, ( np. przeszkody atmosferyczne o charakterze katastrof)
Nie uważa się za czynnik zakłócający wpływ czynników atmosferycznych w czasie realizacji robót, który przy składaniu ofert musi być normalnie brany pod uwagę.
- z przyczyn zależnych od Zamawiającego, tj. z powodu nadzwyczajnych zdarzeń gospodarczych niezależnych od Zamawiającego, których Zamawiający nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy,
b) ograniczenie zakresu robót wynikające z wprowadzenia zmian które wynikły w trakcie realizacji robót i były konieczne w celu prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia .
c) konieczność zmiany terminu umownego i harmonogramu realizacji robót z powodu:
- konieczności wykonania dodatkowych badań, ekspertyz, analiz itp.
- konieczności wykonania robót zamiennych niewykraczających poza zakres przedmiotu zamówienia, a koniecznych dla wykonania całości robót i uzyskania złożonego efektu użytkowego,
- konieczności wykonania prac wynikających z zaleceń organów uprawnionych np. Nadzoru budowlanego, itp.
d) zmiana podwykonawców robót w przypadku wystąpienia o zmianę na wniosek Zamawiającego lub Wykonawcy po uzyskaniu zgody Zamawiającego .
2) W przypadku żądania przedłużenia terminu umownego zostanie przeprowadzona następująca procedura:
a) W ciągu 10 dni od chwili uświadomienia sobie, że może wystąpić opóźnienie Wykonawca powiadomi Zamawiającego o zamiarze ubiegania się o przedłużenie terminu wykonania, do czego Wykonawca może uważać się upoważniony i następnie dostarczy Zamawiającemu tak szybko, jak to uzasadnione w danych okolicznościach - wyczerpujące i szczegółowe uzasadnienie swojego wniosku, aby mógł on być przeanalizowany w terminie. Zamawiający przyzna takie przedłużenie terminu wykonania, jakie może być uzasadnione, albo powiadomi Wykonawcę, że nie przysługuje mu prawo do przedłużenia terminu wykonania umowy.
3) Warunkiem dokonania zmian postanowień umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany w formie aneksu do umowy.
4) W przypadku takich zmian jak; adres, nr rachunku bankowego, czy personelu technicznego obsługi robót, wystarczy pisemne poinformowanie Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.muszyna.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna ul. Rynek 31, 33-370 Muszyna. Pok. Nr 21.

Data składania wniosków, ofert: 25/05/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 11:50

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna ul. Rynek 31, 33-370 Muszyna. Sekretariat.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

72455 / 2012-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Myślenice - Myślenice (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Kompleksowa poprawa bezpieczeństwa i komunikacji w mieście i gminie Myślenice - modernizacja kładki dla pieszych w Myślenicach przy ul. Parkowej

157610 / 2012-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bochnia - Bochnia (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Remont kładki wiszącej nad rzeką Rabą łączącej Majkowice z Mikluszowicami

82923 / 2012-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łapanów - Łapanów (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Odbudowa kładki dla pieszych nad rzeką Stradomka w ciagu drogi dojazdowej nr 75/2 w m. Wola Wieruszycka i Kamyk.

158537 / 2011-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna - Muszyna (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Odbudowa kładki pieszej o konstrukcji stalowej na potoku Muszynka działka Nr 1147/5- km 0+800 ul Grunwaldzka- (ul. Grunwaldzka droga wojewódzka Nr 971)

203208 / 2015-08-10 - Inny: zakład budżetowy

Miejski Zakład Usług Komunalnych - Gorlice (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
BUDOWA KŁADKI PIESZO ROWEROWEJ NA POTOKU FIGA WRAZ Z ODCINKAMI DOJAZDOWYMI ŚCIEŻKI PIESZO ROWEROWEJ

132020 / 2016-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowy Targ - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Remont kładki w ciągu drogi gminnej ul. Pasternik Nr K 363172 w miejscowości Ludźmierz w km 0+265 - usuwanie skutków klęsk żywiołowych

202928 / 2015-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Budowa kładki dla pieszych na rzece Wildze wraz z oświetleniem i odwodnieniem na działkach nr 86/21, 86/24 obr. 45 Podgórze oraz 429, 362, 353/34 obr. 46 Podgórze w rejonie ul. Siostry Faustyny i ul. Motarskiego w Krakowie. Znak sprawy 22/VII/2015.

174792 / 2012-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łapanów - Łapanów (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Odbudowa kładki dla pieszych nad rzeką Stradomka w ciagu drogi dojazdowej nr 72/5 w msc.Wola Wieruszycka i Kamyk

35065 / 2015-03-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Rozbudowa drogi krajowej nr 7 polegającą na budowie kładki dla pieszych w km 677+480 nad drogą krajową nr 7 w miejscowości Gaj.

205148 / 2012-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bochnia - Bochnia (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Remont kładki wiszącej nad rzeką Rabą łączącej Majkowice z Mikluszowicami

85320 / 2016-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowy Targ - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Remont kładki w ciągu drogi gminnej ul. Pasternik Nr K 363172 w miejscowości Ludźmierz w km 0+265 - usuwanie skutków klęsk żywiołowych

357888 / 2011-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bochnia - Bochnia (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Remont kładki wiszącej nad rzeką Rabą łączącej Damienice z Bochnią

290909 / 2010-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Remonty dróg gminnych i powiatowych - remont kładki dla pieszych w ulicy Pracy oraz w ulicy Kossaka w Tarnowie

177390 / 2015-07-15 - Inny: zakład budżetowy

Miejski Zakład Usług Komunalnych - Gorlice (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
BUDOWA KŁADKI PIESZO ROWEROWEJ NA POTOKU FIGA WRAZ Z ODCINKAMI DOJAZDOWYMI ŚCIEŻKI PIESZO ROWEROWEJ

337564 / 2009-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tarnów - Tarnów (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
Naprawa konstrukcji uszkodzonej kładki nad rzeką Biała w miejscowości Biała

77076 / 2015-04-07 - Inny: zakład budżetowy

Miejski Zakład Usług Komunalnych - Gorlice (małopolskie)
CPV: 452211137 (Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych)
BUDOWA KŁADKI PIESZO ROWEROWEJ NA POTOKU STRÓŻOWIANKA WRAZ Z ODCINKAMI DOJAZDOWYMI ŚCIEŻKI PIESZO ROWEROWEJ oraz BUDOWA PRZEPUSTU W KM 0+158,77 ŚCIEŻKI ROWEROWEJ C-D W RAMACH INWESTYCJI PN. WYKONANIE SZLAKÓW I ŚCIEŻEK PIESZO ROWEROWYCH WRAZ Z MIEJSCAMI ODPOCZYNKU NA TERENIE MIASTA GORLICE, W RAMACH PĘTLI TEMATYCZNEJ BITWA GORLICKA REALIZOWANYCH DLA ZADANIA PN. TWORZENIE OGÓLNOPOLSKIEGO PRODUKTU TEMATYCZNEGO - MAŁOPOLSKI ODCINEK SZLAKU FRONTU WSCHODNIEGO I WOJNY ŚWIATOWEJ - ETAP I