Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

290538 / 2014-09-01 - Administracja samorządowa / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Górno)

Usługa szkolenia Beneficjentów Ostatecznych Projektu Aktywizacja społeczno - zawodowa osób bezrobotnych na terenie Gminy Górno realizowany w ramach EFS w 2014 roku

Opis zamówienia

1. Usługa szkolenia Beneficjentów Ostatecznych Projektu Aktywizacja społeczno - zawodowa osób bezrobotnych na terenie Gminy Górno realizowany w ramach EFS.
2. Usługa polega na przeprowadzeniu n/w kursów dla 20 beneficjentów ostatecznych współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej:
CZĘŚĆ I - Opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci - 100 godzin (1 osoba)
CZĘŚĆ II - Pracownik administracyjno - biurowy z obsługą komputerowych programów użytkowych - 120 godzin (1 osoba)
CZĘŚĆ III - Bukieciarz z obsługą kas fiskalnych - 100 godzin (2 osoby)
CZĘŚĆ IV - Nowoczesny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i komputerowych programów handlowych - 120 godzin (9 osób)
CZĘŚĆ V - Fryzjer - 100 godzin (1 osoba)
CZĘŚĆ VI - Samodzielny księgowy małej i średniej firmy - 200 godzin (1 osoba)
CZĘŚĆ VII - Technolog robót wykończeniowych w budownictwie - 133 godziny (1 osoba)
CZĘŚĆ VIII - Posadzkarz - glazurkarz - 160 godzin (2 osoby)
CZĘŚĆ IX - Operator koparek w zakresie III klasy uprawnień - 202 godziny (2 osoby)
CZĘŚĆ X - Warsztaty kreowania wizerunku - 20 godzin (20 osób)

2.1. Tematyka szkoleń / warsztatów powinna zawierać zagadnienia (minimum):
CZĘŚĆ I
Opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci - 100 godzin
Opieka osób starszych, niepełnosprawnych, dzieci, zagadnienia prawne, psychologia ogólna i rozwojowa, dietetyka, higiena i pielęgnacja, zajęcia praktyczne, udzielanie pierwszej pomocy, pediatria, geriatria.
CZĘŚĆ II
Pracownik administracyjno - biurowy z obsługą komputerowych programów użytkowych - 120 godzin
Organizacja pracy biurowej, przepływ informacji w zarządzaniu biurem, zasady efektywnej komunikacji, organizacja i zarządzanie, kultura zawodu, zagadnienia prawne, obsługa urządzeń biurowych i komputera
CZĘŚĆ III
Bukieciarz z obsługą kas fiskalnych - 100 godzin
Anatomia i fizjologia roślin, asortyment roślin ozdobnych, sposoby utrwalania materiału roślinnego, główne aspekty uprawy roślin ozdobnych, artykuły dekoracyjne, podstawowe zasady wykonywania kompozycji, style w kompozycjach, wiązanki okolicznościowe, kompozycje w naczyniach, florystyka ślubna i żałobna, dekoracje okolicznościowe, kompozycje z roślin suchych, sztucznych i preparowanych, obsługa kas fiskalnych.
CZĘŚĆ IV
Nowoczesny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i komputerowych programów handlowych - 120 godzin
Towaroznawstwo, formy i organizacja sprzedaży, rachunkowość sklepowa, techniki negocjacyjne w procesie sprzedaży, profesjonalna obsługa klienta, komputerowe wspomaganie pracy w handlu, bezpieczeństwo i higiena pracy w handlu, minimum sanitarne, obsługa kas fiskalnych.
CZĘŚĆ V
Fryzjer - 100 godzin
Technologia i materiałoznawstwo, pielęgnacja włosów, stylizacja fryzur, BHP, obsługa klienta, zajęcia praktyczne (strzyżenie, czesanie fryzury dziennej, wieczorowej, techniki barwienia i rozjaśniania włosów, itp.).
CZĘŚĆ VI
Samodzielny księgowy małej i średniej firmy - 200 godzin
Wprowadzenie do tematu - podstawy księgowości, opodatkowanie na zasadach ogólnych - prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, dokumentacja pracownicza, ubezpieczenia społeczne, deklaracje rozliczeniowe, remanent początkowy i końcowy, zakończenie roku w pkpir
CZĘŚĆ VII
Technolog robót wykończeniowych w budownictwie - 133 godziny
Szkolenie z zakresu BHP, rysunek techniczny (m. in. podziałki w rysunku budowlany, podstawowe zasady wymiarowania i oznaczania wymiarów, oznaczenia w przekrojach pionowych i poziomych, odnośniki szczegółów wielowarstwowych i powtarzalnych, oznaczenia klatki schodowej w rzucie poziomym i przekroju poprzecznym, oznaczenia stolarki drzwiowej i okiennej, części składowe projektu technicznego, czytanie projektu technicznego, inwentaryzacja budowlana pomieszczeń; II roboty wykończeniowe wnętrz budynków (zagadnienia teoretyczne i praktyczne) - technologia robót szpachlarsko - malarskich (prace malarskie, prace szpachlarskie), technologia robót glazurniczych, układanie paneli podłogowych.
CZĘŚĆ VIII
Posadzkarz - glazurkarz - 160 godzin
Materiałoznawstwo budowlane, przepisy bhp, technologie wykonania posadzek oraz okładzin, umiejętność czytania dokumentacji budowlanej, praktyczna nauka wykonywania posadzek oraz okładzin ścian.
CZĘŚĆ IX
Operator koparek w zakresie III klasy uprawnień - 202 godziny
Kurs powinien zostać zorganizowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001r., Nr 118, poz. 1263).
CZĘŚĆ X
Warsztaty kreowania wizerunku - 20 godzin
Analiza kolorystyczna, style ubioru, stylizacja fryzury, makijaż, wykonanie makijażu w praktyce, stylizacja fryzury, nauka praktycznego przygotowania wizerunku zewnętrznego do kontaktu z ewentualnym pracodawcą, dobór i zapewnienie indywidualnego ubrania na rozmowę kwalifikacyjną.
Wymagane minimum 10 godzin warsztatów (tj. 2 spotkania - 6 i 4 godzinne) w jednej 20 osobowej grupie dla wszystkich uczestników oraz warsztaty w pięcioosobowych grupach dla kobiet (3 grupy) z kosmetyczką mające na celu dobór i wykonanie indywidualnego makijażu oraz warsztaty dla każdej grupy kobiet z fryzjerem, mające na celu dobór i wykonanie indywidualnej fryzury, w tym ewentualnej koloryzacji. Warsztaty dla jednej pięciosobowej grupy mężczyzn z kosmetyczką (nauka dbania o estetykę wyglądu dłoni oraz wykonanie indywidualnego manicure) oraz pięciogodzinne warsztaty z fryzjerem - dobór i wykonanie indywidualnej fryzury.
W ramach warsztatów Wykonawca zapewni uczestikom szkoleń za minimum 500,00 zł na każdego uczestnika szkolenia indywidualne ubranie oraz zestawy do pielęgnacji (kosmetyki, odżywki itp zgodnie z warunkami pkt 2.2.2)

Wymagany program szkolenia musi zawierać informacje, o których mówi Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 14.09.2010r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 177, poz. 1193 ze zm.).
Program szkolenia opracowany w zgodzie z powyższymi założeniami wykonawca przedstawia przed podpisaniem umowy.

2.2 Wykonawca w ramach zaoferowanej ceny zapewni uczestnikom zajęć:
1) Usługi szkoleniowe / warsztaty, dla wskazanych w opisie grup muszą być zrealizowane zgodnie z wymogami SIWZ.
2) Optymalną ilość materiałów niezbędnych do przeprowadzenia szkoleń, zakładając kwotę minimum 300,00 zł na każdego uczestnika szkolenia (dla części I-IX). Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą przedstawi propozycje wydatkowania tej kwoty wg cen rynkowych bez możliwości doliczania do tej kwoty własnej marży lub zysku. Ostateczny kształt wydatkowania tej kwoty musi uzyskać akceptację Zamawiającego.) W ramach ww. kwoty należy zapewnić materiały dydaktyczne, materiały biurowe, odzież ochronną, materiały do zajęć praktycznych na szkoleniach konieczne do zrealizowania programów szkoleń (m.in. podręczniki, zeszyty w twardej oprawie z minimum 96 kartkami, długopisy, ołówki, kolorowe zakreślacze, teczki lub plecaki lub torby na materiały dydaktyczne i inne.
3) Poczęstunek (napoje zimne i gorące ,bułka słodka, batonik lub ciastko i owoc)
4) Na zajęciach, których czas szkolenia będzie trwał ponad 6 godzin dydaktycznych należy zapewnić gorący posiłek (drugie danie). Posiłek musi być zapewniony na minimum 2 godziny zegarowe przed zakończeniem szkolenia w miejscu odbywania zajęć.
5) Badania lekarskie (na kursach gdzie takie badania są wymagane)
6) Ubezpieczenie wszystkich uczestników szkoleń od NNW.
7) Materiały dydaktyczne (podręczniki w wydaniu książkowym o treściach zgodnych z tematyką szkolenia,) oraz cała dokumentacja związana z realizacją w/w szkolenia (listy obecności, harmonogram itp.) powinny być opatrzone znakami EFS i PO KL. Pomieszczenia, w których odbywać się będą szkolenia powinny być oznaczone logo EFS i PO KL oraz zawierać informację o nazwie przeprowadzanego szkolenia, Zamawiającym i współfinansowaniu ze środków unijnych.
8) Wykonawca zobowiązany jest poddać się kontroli GOPS w Górnie oraz Instytucji Pośredniczącej, jaką jest Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach.
9) Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentacji dotyczącej przeprowadzonych usług szkoleniowych zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
10) Terminy szkoleń każdorazowo będą ustalane pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym, który zobowiązany jest sporządzić i przekazać Zamawiającemu harmonogram szkolenia na minimum 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
11) Do liczby godzin szkolenia wykazywanych w ofertach nie należy wliczać godzin przewidywanych na egzaminy państwowe.
12) Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji:
Dzienna lista obecności uczestników szkolenia;
Codziennych list pokwitowania odbioru posiłków przez uczestników szkoleń;
List osób ubezpieczonych;
List osób poddanych badaniom lekarskim;
Pokwitowań odbioru materiałów dydaktycznych do zajęć teoretycznych i praktycznych dla każdego uczestnika szkolenia oraz biurowych;
Dziennik zajęć zawierający m.in. wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych;
Rejestr wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia;
Protokół z egzaminu jeżeli program szkolenia przewiduje organizację egzaminu.
13) Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
Nie zgłoszeniu się Uczestników na szkolenie;
Przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób;
Innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia i umowy.
14) Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 7 dni od dnia zakończenia szkoleń, następujących dokumentów:
faktury za przeprowadzoną usługę,
imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie,
imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia,
kserokopii wydanych zaświadczeń i certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia,
kserokopii dziennika zajęć,
list obecności,
kserokopii protokołu z egzaminu,
1 kompletu materiałów szkoleniowych z każdego szkolenia,
pokwitowanie odbioru poczęstunku,
potwierdzenie odbioru dokumentu o ukończeniu szkolenia,
pokwitowanie odbioru materiałów szkoleniowych,
kserokopii polisy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków,
zdjęć z każdego szkolenia - zgrane na płycie CD,
innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia szkolenia.
Wszystkie kopie dokumentów powinny być potwierdzone za zgodność z oryginałem.
15) Wykonawca winien zapewnić uczestnikom szkolenia warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Sale dydaktyczne na szkolenia muszą być zlokalizowane na terenie Gminy Górno lub na terenie Kielc. Pomieszczenia muszą być wyposażone stosownie do potrzeb grupy słuchaczy, tj. w miejsca siedzące, ławki/stoliki, sprzęt audiowizualny, flipchart, tablice szkolne lub magnetyczne, pomieszczenie gospodarcze, WC.
16) W przypadku szkoleń, gdzie program przewiduje zajęcia przy komputerze, każdy uczestnik musi mieć dostęp do niezależnego stanowiska komputerowego posiadającego niezbędne i legalne oprogramowanie oraz dostęp do Internetu.
17) Zamawiający zastrzega sobie prawo wskazania miejsc wybranych zajęć praktycznych na szkoleniach zawodowych.
18) Zamawiający wyraża zgodę na organizację szkoleń łączonych w ramach szkoleń organizowanych przez wykonawcę.
19) Wykonawca, przed rozpoczęciem szkolenia, zobowiązany będzie do zapoznania jego uczestników ze szczegółowym programem poprzez przekazanie im harmonogramu realizowanych zajęć.
20) W przypadku, gdy jednostka szkoląca nie posiada własnego lokalu - sal dydaktycznych na terenie Gminy Górno lub Kielc, należy do oferty załączyć dokument (uwierzytelnioną przez Wykonawcę kopię) potwierdzający prawo do dysponowania lokalem na czas realizacji zawartej umowy umożliwiającym przeprowadzenie zajęć bez żadnych ograniczeń do dysponowania tym lokalem.
21) W cenie szkoleń należy uwzględnić przeprowadzenie jednorazowego egzaminu państwowego na szkoleniach, na których w/w egzamin jest wymagany.
22) Wykonawca musi wyznaczyć osobę, która będzie kierownikiem - koordynatorem szkoleń. Osoba ta musi dysponować telefonem stacjonarnym lub komórkowym. Kierownikiem - koordynatorem nie może być osoba prowadzącą zajęcia.
23) Zwrotu kosztów dojazdu uczestników na szkolenie na podstawie dwóch biletów (przyjazd i powrót) dostępnej komunikacji.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 290538

Data publikacji: 2014-09-01

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: Górno 169

Numer domu: 169

Miejscowość: Górno

Kod pocztowy: 26-008

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: 0-41 3023392

Numer faxu: 0-31 3023647

Regon: 29075564700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa szkolenia Beneficjentów Ostatecznych Projektu Aktywizacja społeczno - zawodowa osób bezrobotnych na terenie Gminy Górno realizowany w ramach EFS w 2014 roku

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Usługa szkolenia Beneficjentów Ostatecznych Projektu Aktywizacja społeczno - zawodowa osób bezrobotnych na terenie Gminy Górno realizowany w ramach EFS.
2. Usługa polega na przeprowadzeniu n/w kursów dla 20 beneficjentów ostatecznych współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej:
CZĘŚĆ I - Opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci - 100 godzin (1 osoba)
CZĘŚĆ II - Pracownik administracyjno - biurowy z obsługą komputerowych programów użytkowych - 120 godzin (1 osoba)
CZĘŚĆ III - Bukieciarz z obsługą kas fiskalnych - 100 godzin (2 osoby)
CZĘŚĆ IV - Nowoczesny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i komputerowych programów handlowych - 120 godzin (9 osób)
CZĘŚĆ V - Fryzjer - 100 godzin (1 osoba)
CZĘŚĆ VI - Samodzielny księgowy małej i średniej firmy - 200 godzin (1 osoba)
CZĘŚĆ VII - Technolog robót wykończeniowych w budownictwie - 133 godziny (1 osoba)
CZĘŚĆ VIII - Posadzkarz - glazurkarz - 160 godzin (2 osoby)
CZĘŚĆ IX - Operator koparek w zakresie III klasy uprawnień - 202 godziny (2 osoby)
CZĘŚĆ X - Warsztaty kreowania wizerunku - 20 godzin (20 osób)

2.1. Tematyka szkoleń / warsztatów powinna zawierać zagadnienia (minimum):
CZĘŚĆ I
Opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci - 100 godzin
Opieka osób starszych, niepełnosprawnych, dzieci, zagadnienia prawne, psychologia ogólna i rozwojowa, dietetyka, higiena i pielęgnacja, zajęcia praktyczne, udzielanie pierwszej pomocy, pediatria, geriatria.
CZĘŚĆ II
Pracownik administracyjno - biurowy z obsługą komputerowych programów użytkowych - 120 godzin
Organizacja pracy biurowej, przepływ informacji w zarządzaniu biurem, zasady efektywnej komunikacji, organizacja i zarządzanie, kultura zawodu, zagadnienia prawne, obsługa urządzeń biurowych i komputera
CZĘŚĆ III
Bukieciarz z obsługą kas fiskalnych - 100 godzin
Anatomia i fizjologia roślin, asortyment roślin ozdobnych, sposoby utrwalania materiału roślinnego, główne aspekty uprawy roślin ozdobnych, artykuły dekoracyjne, podstawowe zasady wykonywania kompozycji, style w kompozycjach, wiązanki okolicznościowe, kompozycje w naczyniach, florystyka ślubna i żałobna, dekoracje okolicznościowe, kompozycje z roślin suchych, sztucznych i preparowanych, obsługa kas fiskalnych.
CZĘŚĆ IV
Nowoczesny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i komputerowych programów handlowych - 120 godzin
Towaroznawstwo, formy i organizacja sprzedaży, rachunkowość sklepowa, techniki negocjacyjne w procesie sprzedaży, profesjonalna obsługa klienta, komputerowe wspomaganie pracy w handlu, bezpieczeństwo i higiena pracy w handlu, minimum sanitarne, obsługa kas fiskalnych.
CZĘŚĆ V
Fryzjer - 100 godzin
Technologia i materiałoznawstwo, pielęgnacja włosów, stylizacja fryzur, BHP, obsługa klienta, zajęcia praktyczne (strzyżenie, czesanie fryzury dziennej, wieczorowej, techniki barwienia i rozjaśniania włosów, itp.).
CZĘŚĆ VI
Samodzielny księgowy małej i średniej firmy - 200 godzin
Wprowadzenie do tematu - podstawy księgowości, opodatkowanie na zasadach ogólnych - prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, dokumentacja pracownicza, ubezpieczenia społeczne, deklaracje rozliczeniowe, remanent początkowy i końcowy, zakończenie roku w pkpir
CZĘŚĆ VII
Technolog robót wykończeniowych w budownictwie - 133 godziny
Szkolenie z zakresu BHP, rysunek techniczny (m. in. podziałki w rysunku budowlany, podstawowe zasady wymiarowania i oznaczania wymiarów, oznaczenia w przekrojach pionowych i poziomych, odnośniki szczegółów wielowarstwowych i powtarzalnych, oznaczenia klatki schodowej w rzucie poziomym i przekroju poprzecznym, oznaczenia stolarki drzwiowej i okiennej, części składowe projektu technicznego, czytanie projektu technicznego, inwentaryzacja budowlana pomieszczeń; II roboty wykończeniowe wnętrz budynków (zagadnienia teoretyczne i praktyczne) - technologia robót szpachlarsko - malarskich (prace malarskie, prace szpachlarskie), technologia robót glazurniczych, układanie paneli podłogowych.
CZĘŚĆ VIII
Posadzkarz - glazurkarz - 160 godzin
Materiałoznawstwo budowlane, przepisy bhp, technologie wykonania posadzek oraz okładzin, umiejętność czytania dokumentacji budowlanej, praktyczna nauka wykonywania posadzek oraz okładzin ścian.
CZĘŚĆ IX
Operator koparek w zakresie III klasy uprawnień - 202 godziny
Kurs powinien zostać zorganizowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001r., Nr 118, poz. 1263).
CZĘŚĆ X
Warsztaty kreowania wizerunku - 20 godzin
Analiza kolorystyczna, style ubioru, stylizacja fryzury, makijaż, wykonanie makijażu w praktyce, stylizacja fryzury, nauka praktycznego przygotowania wizerunku zewnętrznego do kontaktu z ewentualnym pracodawcą, dobór i zapewnienie indywidualnego ubrania na rozmowę kwalifikacyjną.
Wymagane minimum 10 godzin warsztatów (tj. 2 spotkania - 6 i 4 godzinne) w jednej 20 osobowej grupie dla wszystkich uczestników oraz warsztaty w pięcioosobowych grupach dla kobiet (3 grupy) z kosmetyczką mające na celu dobór i wykonanie indywidualnego makijażu oraz warsztaty dla każdej grupy kobiet z fryzjerem, mające na celu dobór i wykonanie indywidualnej fryzury, w tym ewentualnej koloryzacji. Warsztaty dla jednej pięciosobowej grupy mężczyzn z kosmetyczką (nauka dbania o estetykę wyglądu dłoni oraz wykonanie indywidualnego manicure) oraz pięciogodzinne warsztaty z fryzjerem - dobór i wykonanie indywidualnej fryzury.
W ramach warsztatów Wykonawca zapewni uczestikom szkoleń za minimum 500,00 zł na każdego uczestnika szkolenia indywidualne ubranie oraz zestawy do pielęgnacji (kosmetyki, odżywki itp zgodnie z warunkami pkt 2.2.2)

Wymagany program szkolenia musi zawierać informacje, o których mówi Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 14.09.2010r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 177, poz. 1193 ze zm.).
Program szkolenia opracowany w zgodzie z powyższymi założeniami wykonawca przedstawia przed podpisaniem umowy.

2.2 Wykonawca w ramach zaoferowanej ceny zapewni uczestnikom zajęć:
1) Usługi szkoleniowe / warsztaty, dla wskazanych w opisie grup muszą być zrealizowane zgodnie z wymogami SIWZ.
2) Optymalną ilość materiałów niezbędnych do przeprowadzenia szkoleń, zakładając kwotę minimum 300,00 zł na każdego uczestnika szkolenia (dla części I-IX). Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą przedstawi propozycje wydatkowania tej kwoty wg cen rynkowych bez możliwości doliczania do tej kwoty własnej marży lub zysku. Ostateczny kształt wydatkowania tej kwoty musi uzyskać akceptację Zamawiającego.) W ramach ww. kwoty należy zapewnić materiały dydaktyczne, materiały biurowe, odzież ochronną, materiały do zajęć praktycznych na szkoleniach konieczne do zrealizowania programów szkoleń (m.in. podręczniki, zeszyty w twardej oprawie z minimum 96 kartkami, długopisy, ołówki, kolorowe zakreślacze, teczki lub plecaki lub torby na materiały dydaktyczne i inne.
3) Poczęstunek (napoje zimne i gorące ,bułka słodka, batonik lub ciastko i owoc)
4) Na zajęciach, których czas szkolenia będzie trwał ponad 6 godzin dydaktycznych należy zapewnić gorący posiłek (drugie danie). Posiłek musi być zapewniony na minimum 2 godziny zegarowe przed zakończeniem szkolenia w miejscu odbywania zajęć.
5) Badania lekarskie (na kursach gdzie takie badania są wymagane)
6) Ubezpieczenie wszystkich uczestników szkoleń od NNW.
7) Materiały dydaktyczne (podręczniki w wydaniu książkowym o treściach zgodnych z tematyką szkolenia,) oraz cała dokumentacja związana z realizacją w/w szkolenia (listy obecności, harmonogram itp.) powinny być opatrzone znakami EFS i PO KL. Pomieszczenia, w których odbywać się będą szkolenia powinny być oznaczone logo EFS i PO KL oraz zawierać informację o nazwie przeprowadzanego szkolenia, Zamawiającym i współfinansowaniu ze środków unijnych.
8) Wykonawca zobowiązany jest poddać się kontroli GOPS w Górnie oraz Instytucji Pośredniczącej, jaką jest Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach.
9) Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentacji dotyczącej przeprowadzonych usług szkoleniowych zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
10) Terminy szkoleń każdorazowo będą ustalane pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym, który zobowiązany jest sporządzić i przekazać Zamawiającemu harmonogram szkolenia na minimum 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
11) Do liczby godzin szkolenia wykazywanych w ofertach nie należy wliczać godzin przewidywanych na egzaminy państwowe.
12) Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji:
Dzienna lista obecności uczestników szkolenia;
Codziennych list pokwitowania odbioru posiłków przez uczestników szkoleń;
List osób ubezpieczonych;
List osób poddanych badaniom lekarskim;
Pokwitowań odbioru materiałów dydaktycznych do zajęć teoretycznych i praktycznych dla każdego uczestnika szkolenia oraz biurowych;
Dziennik zajęć zawierający m.in. wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych;
Rejestr wydanych zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia;
Protokół z egzaminu jeżeli program szkolenia przewiduje organizację egzaminu.
13) Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
Nie zgłoszeniu się Uczestników na szkolenie;
Przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób;
Innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia i umowy.
14) Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 7 dni od dnia zakończenia szkoleń, następujących dokumentów:
faktury za przeprowadzoną usługę,
imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie,
imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia,
kserokopii wydanych zaświadczeń i certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia,
kserokopii dziennika zajęć,
list obecności,
kserokopii protokołu z egzaminu,
1 kompletu materiałów szkoleniowych z każdego szkolenia,
pokwitowanie odbioru poczęstunku,
potwierdzenie odbioru dokumentu o ukończeniu szkolenia,
pokwitowanie odbioru materiałów szkoleniowych,
kserokopii polisy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków,
zdjęć z każdego szkolenia - zgrane na płycie CD,
innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia szkolenia.
Wszystkie kopie dokumentów powinny być potwierdzone za zgodność z oryginałem.
15) Wykonawca winien zapewnić uczestnikom szkolenia warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Sale dydaktyczne na szkolenia muszą być zlokalizowane na terenie Gminy Górno lub na terenie Kielc. Pomieszczenia muszą być wyposażone stosownie do potrzeb grupy słuchaczy, tj. w miejsca siedzące, ławki/stoliki, sprzęt audiowizualny, flipchart, tablice szkolne lub magnetyczne, pomieszczenie gospodarcze, WC.
16) W przypadku szkoleń, gdzie program przewiduje zajęcia przy komputerze, każdy uczestnik musi mieć dostęp do niezależnego stanowiska komputerowego posiadającego niezbędne i legalne oprogramowanie oraz dostęp do Internetu.
17) Zamawiający zastrzega sobie prawo wskazania miejsc wybranych zajęć praktycznych na szkoleniach zawodowych.
18) Zamawiający wyraża zgodę na organizację szkoleń łączonych w ramach szkoleń organizowanych przez wykonawcę.
19) Wykonawca, przed rozpoczęciem szkolenia, zobowiązany będzie do zapoznania jego uczestników ze szczegółowym programem poprzez przekazanie im harmonogramu realizowanych zajęć.
20) W przypadku, gdy jednostka szkoląca nie posiada własnego lokalu - sal dydaktycznych na terenie Gminy Górno lub Kielc, należy do oferty załączyć dokument (uwierzytelnioną przez Wykonawcę kopię) potwierdzający prawo do dysponowania lokalem na czas realizacji zawartej umowy umożliwiającym przeprowadzenie zajęć bez żadnych ograniczeń do dysponowania tym lokalem.
21) W cenie szkoleń należy uwzględnić przeprowadzenie jednorazowego egzaminu państwowego na szkoleniach, na których w/w egzamin jest wymagany.
22) Wykonawca musi wyznaczyć osobę, która będzie kierownikiem - koordynatorem szkoleń. Osoba ta musi dysponować telefonem stacjonarnym lub komórkowym. Kierownikiem - koordynatorem nie może być osoba prowadzącą zajęcia.
23) Zwrotu kosztów dojazdu uczestników na szkolenie na podstawie dwóch biletów (przyjazd i powrót) dostępnej komunikacji.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 10

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 ustawy PZP do maksymalnej dopuszczalnej wartości

Czas: D

Data zakończenia: 15/12/2014

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Postanowienia umowy zawarto we wzorze umowy, który stanowi załącznik numer 1 do SIWZ.
2. Zmiana postanowień umowy może być dokonana przez obie strony w formie pisemnej w formie aneksu pod rygorem nieważności.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia pisemnych zmian umowy z Wykonawcą w formie aneksu na podstawie art. 144 ust. 1 Ustawy PZP przy wystąpieniu następujących okoliczności:
a) zmiana harmonogramu umowy w uzasadnionych przypadkach
b) zmiana liczby uczestników szkolenia, za które Zamawiający i uczestnicy szkoleń nie ponosza odpowiedzialności
c) zmiana w wykazie osób
d) zmiana miejsca odbywania szkolenia
e) przesunięcie terminu zakończenia szkoleń w przypadku zaistnienia jednej z poniższych okoliczności:
wstrzymania szkoleń lub przerw w pracach powstałych z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
działania siły wyższej, za które uważa się zdarzenia o charakterze nadzwyczajnym, które wystąpią po zawarciu umowy, a których strony nie były w stanie przewidzieć w momencie jej zawarcia i których zaistnienie lub skutki uniemożliwiają wykonanie przedmiotu umowy w sposób należyty,
istotnej zmiany zakresu świadczenia Wykonawcy stwierdzonej aneksem do umowy, która powoduje konieczność zmiany terminu zakończenia wykonania przedmiotu umowy,
złych warunków pogodowych uniemożliwiających wykonanie umowy zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie - ilość przeprowadzonych szkoleń grupowych

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
Posiadany certyfikat w zakresie jakości usług szkoleniowych

Znaczenie kryterium 3: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.gorno.biuletyn.net

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Górnie, Górno 169, 26 - 008 Górno

Data składania wniosków, ofert: 09/09/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 08:30

Miejsce składania:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Górnie, Górno 169, 26 - 008 Górno

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Usługa polega na przeprowadzeniu kursów dla 20 beneficjentów ostatecznych współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci

Opis:
Opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci - 100 godzin
Opieka osób starszych, niepełnosprawnych, dzieci, zagadnienia prawne, psychologia ogólna i rozwojowa, dietetyka, higiena i pielęgnacja, zajęcia praktyczne, udzielanie pierwszej pomocy, pediatria, geriatria.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie - ilość przeprowadzonych szkoleń grupowych

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
Posiadany certyfikat w zakresie jakości usług szkoleniowych

Znaczenie kryterium 3: 10

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Pracownik administracyjno - biurowy z obsługą komputerowych programów użytkowych

Opis:
Pracownik administracyjno - biurowy z obsługą komputerowych programów użytkowych - 120 godzin
Organizacja pracy biurowej, przepływ informacji w zarządzaniu biurem, zasady efektywnej komunikacji, organizacja i zarządzanie, kultura zawodu, zagadnienia prawne, obsługa urządzeń biurowych i komputera

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Data zakończenia: 31/10/2014

Numer części zamówienia: 3

Nazwa: Bukieciarz z obsługą kas fiskalnych

Opis:
Bukieciarz z obsługą kas fiskalnych - 100 godzin
Anatomia i fizjologia roślin, asortyment roślin ozdobnych, sposoby utrwalania materiału roślinnego, główne aspekty uprawy roślin ozdobnych, artykuły dekoracyjne, podstawowe zasady wykonywania kompozycji, style w kompozycjach, wiązanki okolicznościowe, kompozycje w naczyniach, florystyka ślubna i żałobna, dekoracje okolicznościowe, kompozycje z roślin suchych, sztucznych i preparowanych, obsługa kas fiskalnych.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie - ilość przeprowadzonych szkoleń grupowych

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
Posiadany certyfikat w zakresie jakości usług szkoleniowych

Znaczenie kryterium 3: 10

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Nowoczesny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i komputerowych programów handlowych

Opis:
Nowoczesny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i komputerowych programów handlowych - 120 godzin
Towaroznawstwo, formy i organizacja sprzedaży, rachunkowość sklepowa, techniki negocjacyjne w procesie sprzedaży, profesjonalna obsługa klienta, komputerowe wspomaganie pracy w handlu, bezpieczeństwo i higiena pracy w handlu, minimum sanitarne, obsługa kas fiskalnych.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie - ilość przeprowadzonych szkoleń grupowych

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
Posiadany certyfikat w zakresie jakości usług szkoleniowych

Znaczenie kryterium 3: 10

Numer części zamówienia: 5

Nazwa: Fryzjer

Opis:
Fryzjer - 100 godzin
Technologia i materiałoznawstwo, pielęgnacja włosów, stylizacja fryzur, BHP, obsługa klienta, zajęcia praktyczne (strzyżenie, czesanie fryzury dziennej, wieczorowej, techniki barwienia i rozjaśniania włosów, itp.)

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie - ilość przeprowadzonych szkoleń grupowych

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
Posiadany certyfikat w zakresie jakości usług szkoleniowych

Znaczenie kryterium 3: 10

Numer części zamówienia: 6

Nazwa: Samodzielny księgowy małej i średniej firmy

Opis:
Samodzielny księgowy małej i średniej firmy - 200 godzin
Wprowadzenie do tematu - podstawy księgowości, opodatkowanie na zasadach ogólnych - prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, dokumentacja pracownicza, ubezpieczenia społeczne, deklaracje rozliczeniowe, remanent początkowy i końcowy, zakończenie roku w pkpir

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie - ilość przeprowadzonych szkoleń grupowych

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
Posiadany certyfikat w zakresie jakości usług szkoleniowych

Znaczenie kryterium 3: 10

Numer części zamówienia: 7

Nazwa: Technolog robót wykończeniowych w budownictwie

Opis:
Technolog robót wykończeniowych w budownictwie - 133 godziny
Szkolenie z zakresu BHP, rysunek techniczny (m. in. podziałki w rysunku budowlany, podstawowe zasady wymiarowania i oznaczania wymiarów, oznaczenia w przekrojach pionowych i poziomych, odnośniki szczegółów wielowarstwowych i powtarzalnych, oznaczenia klatki schodowej w rzucie poziomym i przekroju poprzecznym, oznaczenia stolarki drzwiowej i okiennej, części składowe projektu technicznego, czytanie projektu technicznego, inwentaryzacja budowlana pomieszczeń; II roboty wykończeniowe wnętrz budynków (zagadnienia teoretyczne i praktyczne) - technologia robót szpachlarsko - malarskich (prace malarskie, prace szpachlarskie), technologia robót glazurniczych, układanie paneli podłogowych

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie - ilość przeprowadzonych szkoleń grupowych

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
Posiadany certyfikat w zakresie jakości usług szkoleniowych

Znaczenie kryterium 3: 10

Numer części zamówienia: 8

Nazwa: Posadzkarz - glazurkarz

Opis:
Posadzkarz - glazurkarz - 160 godzin
Materiałoznawstwo budowlane, przepisy bhp, technologie wykonania posadzek oraz okładzin, umiejętność czytania dokumentacji budowlanej, praktyczna nauka wykonywania posadzek oraz okładzin ścian

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie - ilość przeprowadzonych szkoleń grupowych

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
Posiadany certyfikat w zakresie jakości usług szkoleniowych

Znaczenie kryterium 3: 10

Numer części zamówienia: 9

Nazwa: Operator koparek w zakresie III klasy uprawnień

Opis:
Operator koparek w zakresie III klasy uprawnień - 202 godziny
Kurs powinien zostać zorganizowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001r., Nr 118, poz. 1263)

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 15/12/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie - ilość przeprowadzonych szkoleń grupowych

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
Posiadany certyfikat w zakresie jakości usług szkoleniowych

Znaczenie kryterium 3: 10

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Uprawnienia:
Wykonawca powinien dysponować zezwoleniem dotyczącym posiadania wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej art. 20 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008r. nr 69 poz. 415 z pózn zm.).
Wykonawca powinien posiadać uprawnienia instytucji szkoleniowych w zakresie realizacji określonych kierunków szkoleń, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca powinien wykonać minimum 2 usługi szkoleń grupowych (minimum 10 osób) w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających rodzajem usługom stanowiących przedmiot zamówienia - dla każdej części oddzielnie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca powinien dysponować osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, niezależnie od tego, czy są one zatrudnione bezpośrednio przez wykonawcę, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie zajęciami, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia (przez doświadczenie należy rozumieć udział, jako wykładowca/trener w jednym zakończonym szkoleniu grupowym - dla minimum 10 osób) i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności we wszystkich specjalnościach wymaganych do realizacji zamówienia w okresie realizacji dla każdej części oddzielnie.
Wykonawca może wykazać się jedną osobą tylko do jednego szkolenia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa szczegółowych warunków oceny. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o dokumenty oraz oświadczenia złożone przez wykonawcę w niniejszym postępowaniu

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Potencjał techniczny:
Wykonawca powinien dysponować:
- różnymi rodzajami kas fiskalnych w łącznej ilości min 10 szt. (szkolenia z tematyką obsługi kas fiskalnych),
- salą komputerową - dla każdej części wymagana minimum 1 sala (dot. Szkoleń związanych z pracą na komputerach),
- Fantomem, leżanką, parawanem, kocem, apteczką pierwszej pomocy i aparatem do mierzenia ciśnienia (Opiekun osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci),
- placem do zajęć praktycznych dla szkoleń operatorów koparki oraz koparką (szkolenia Operator koparek w zakresie III klasy uprawnień),
- sprzętem do prowadzania zajęć praktycznych m.in.: betoniarką, wiertarką udarową. wiertarką wolnoobrotową, przecinarką do płytek ceramicznych, młotem udarowym, szlifierką kątową z tarczą diamentową, szlifierką do betonu, odkurzaczem przemysłowym, rusztowaniem modułowym (Technolog robót wykończeniowych w budownictwie),
- poligonem do zajęć praktycznych (posadzkarz-glazurkarz)

Podobne przetargi

107590 / 2011-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Mszana Dolna (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla beneficjentów ostatecznych projektu Systemowego pn: Uwierz w Siebie- Program Aktywizacji Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym

257042 / 2012-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Sitno (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie usług szkoleniowych, doradztwa zawodowego, treningu kompetencji i umiejętności społecznych w ramach projektu systemowego Im więcej tym lepiej

54596 / 2012-02-23 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie pobytu uczestników warsztatów i usługa szkoleniowa podczas warsztatów

111042 / 2015-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brody/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodach - Brody (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe w ramach projektu systemowego pn. Aktywność szansą na lepsze jutro - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji w Gminie Brody

221757 / 2013-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Iława (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie usług szkoleń zawodowych dla uczestniczek i uczestników projektu pn. Aktywna integracja szansą na lepsze jutro w roku 2013. Znak postępowania: GOSP.3410/6/2013

80274 / 2014-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Dobromierz (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie programu szkoleniowego dla klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobromierzu w ramach projektu systemowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Szansa na przyszłość

106268 / 2012-04-04 - Inny: jednostka budżetowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Stara Kamienica (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć z zakresu aktywnej integracji dla uczestników projektu systemowego OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA

202330 / 2014-06-16 - Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Przeciszów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Czas na aktywność. Program aktywizacji społecznej i zawodowej w gminie Przeciszów

306056 / 2011-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Trzebielino (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla osób nieaktywnych zawodowo uczestników projektu systemowego Aktywni, Atrakcyjni, Potrzebni realizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebielinie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej Działanie: 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji Podziałanie:7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

84625 / 2011-03-15 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe. Wybór 6 trenerów do przeprowadzenia szkoleń z wykorzystaniem ICT dla kadr oświaty w ramach realiowanego projektu pn.Benild- doskonalenie świętokrzyskich kadr oświaty

284370 / 2013-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radoszycach - Radoszyce (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla Beneficjentów ostatecznych Projektu Systemowego pn. Aktywność własną drogą do sukcesu

154929 / 2013-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Bartniczka (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w 2013 roku dla uczestników projektu systemowego realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartniczce

348752 / 2012-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Gozdowo (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkoleń zawodowo-edukacyjnych w 2012r. dla uczestników projektu Pokaż na co Cię stać - Program aktywnej integracji w Gminie Gozdowo realizowanego w latach 2012-2014.

182319 / 2011-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brody/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brodach - Brody (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe w ramach realizacji Projektu pn. Aktywność szansą na lepsze jutro - rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji w Gminie Brody.

387358 / 2013-09-24 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Lokalnego sp. z o.o. - Ostrowiec Świętokrzyski (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
przeprowadzenie kursu spawalniczego metodą MAG wraz z kursem przecinacza tlenowego oraz kursu spawalniczego metodą TIG wraz z kursem przecinacza tlenowego w ramach projektu pn.: ZAPROJEKTUJ SWOJĄ KARIERĘ!, realizowanego w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

5364 / 2011-01-13 - Inny: Administracja samorządowa - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Realizacja programu reintegracji zawodowej i społecznej w Centrum Integracji Społecznej w ramach Projektu /Daj szansę-pomóż sobie i innym/ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013, Działanie 7.1 Poddziałanie 7.1.1.

294704 / 2012-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Radziejów (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń-kursów realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radziejowie pn. Program aktywizacji zawodowej w Gminie Radziejów współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Podziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

206811 / 2014-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Górno (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkolenia Beneficjentów Ostatecznych Projektu Aktywizacja społeczno - zawodowa osób bezrobotnych na terenie Gminy Górno realizowany w ramach EFS w 2014 roku

291516 / 2012-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Przechlewo (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń i kursów przyuczających do zawodu w ramach aktywnej integracji beneficjentów ostatecznych projektu systemowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przechlewie pn:. ZMIANA SIEBIE - MOJĄ SZANSĄ w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

124689 / 2012-06-05 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii sp. z o.o. - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
PRZETARG NIEOGRANICZONY NA WYBÓR WYKŁADOWCY PROWADZĄCEGO SZKOLENIE SPECJALISTA DS. POZYSKIWANIA FUNDUSZY NA EFEKTYWNE WYKORZYSTANIE ENERGII W PRZEDSIĘBIORSTWIE

101869 / 2010-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Bartniczka (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo korzystających ze wsparcia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

111507 / 2011-04-11 - Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Przeciszów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Czas na aktywność. Program aktywizacji społecznej i zawodowej w gminie Przeciszów

101776 / 2013-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Jedwabno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkoleń w ramach realizacji projektu pn.: Aktywizacja Twoją Szansą.

309888 / 2010-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Chojnice (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa przeprowadzenia treningu kompetencji i umiejętności społecznych oraz zajęć grupy rozwoju osobistego w projekcie Moja przyszłość - aktywność realizowanym przez Zamawiającego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

240950 / 2013-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Opatów (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowie wg Projektu Systemowego -Małe kroki do sukcesu .

118238 / 2014-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Stara Kamienica (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć z zakresu aktywnej integracji dla uczestników projektu systemowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starej Kamienicy pod nazwą Od szkolenia do zatrudnienia