341318 / 2012-09-11 - Inny: Zakład Karny / Zakład Karny (Potulice)
Usługi szkolenia dla osadzonych ( malarz- szpachlarz i szkolenie aktywizacyjne )
Opis zamówienia
usługi szkolenia osadzonych
Grupa 1 - malarz-szpachlarz
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu
w roku 2012 szkolenia zawodowego dla skazanych w ramach projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2. Usługa szkolenia zawodowego osadzonych zostanie realizowana
w Zakładzie Karnym w Potulicach, jako kurs przyuczający do zawodu malarz-szpachlarz, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
3. Ilość kursów: 1.
4. Ilość osób do przeszkolenia: 14 osób.
5. Usługa szkolenia zawodowego zostanie przeprowadzona do końca listopada 2012r. w terminie określonym przez Zamawiającego.
6. Celem szkolenia jest przygotowanie do pracy na stanowisku malarz-szpachlarz oraz zdobycie przez jego uczestników odpowiednich uprawnień zawodowych w tym zakresie.
7. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
8. Szkolenie trwa 100 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.), w tym zajęć teoretycznych: 20 godzin.
9. Zagadnienia dotyczące szkolenia: BHP; materiałoznawstwo; rysunek zawodowy; technologia z elementami maszynoznawstwa; zajęcia praktyczne (nabycie umiejętności malarsko - szpachlarskich).
10. Przed rozpoczęciem kursu wykonawca zapewnia wszystkim uczestnikom szkolenia (wraz z osobami rezerwowymi) wszelkie badania lekarskie uprawniające kursantów do uczestnictwa w kursie, spełniające wymagania badań zawodowych na stanowisko malarza - szpachlarza, przeprowadzenie badań lekarskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.
11. Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca zapoznaje uczestników
z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
12. Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
13. Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia niniejszego szkolenia, w tym artykuły biurowe oraz odzież i obuwie ochronne dla każdego uczestnika (wartość materiałów użytych w procesie szkolenia nie może przekroczyć 40% wartości szkolenia).
14. Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia niniejszego szkolenia zawodowego.
15. Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia zawodowego, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia na rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) zawierający w szczególności: nazwę i zakres szkolenia; czas trwania i sposób organizacji szkolenia; wymagania wstępne dla uczestników szkolenia; cele szkolenia; plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej; treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych; wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych; sposób sprawdzania efektów szkolenia; dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia; przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.); prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; programu nauczania, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony); rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych uczestników kursu.
16. Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej.
17. W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt, urządzenia i ich ilości, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć.
18. Wykonawca odpowiada za przeszkolenie kursantów w zakresie BHP oraz za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
19. Szkolenie kończy się egzaminem i wydaniem zaświadczenia potwierdzającego zakres przeszkolenia oraz wydaniem odpowiedniego świadectwa kwalifikacji zawodowych.
20. Szkolenie kończy się oceną nabytych umiejętności i wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem MEN oraz MPiPS z dnia 12.10.1993r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych
i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz. U. Nr 103, poz. 472 z późn. zmianami) oraz rozporządzeniem MEN z dnia 11.01 2012r. (Dz. U. Nr 34 poz. 186
z 2012r) w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych oraz certyfikatu
w zakresie zdobytych uprawnień. Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego
w Potulicach.
21. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz
za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
22. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
23. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
24. Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
25. Należność za usługę szkolenia zawodowego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego
za przeprowadzenie kursu.
26. Niniejsza część postępowania dotycząca grupy 1 może zostać unieważniona na podstawie art. 93 ust. 1a ustawy Pzp.
Grupa 2 - szkolenie aktywizacyjne:
1) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu
w roku 2012r. Szkolenia aktywizacyjnego dla skazanych w związku z realizacją projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Usługa szkolenia aktywizacyjnego osadzonych zostanie realizowana w Zakładzie Karnym w Potulicach, zgodnie z wymaganiami określonymi
w niniejszej siwz. CPV: 80500000-9.
3) ilość kursów: 1
4) ilość osób do przeszkolenia: 14 osób
5) Usługi szkolenia aktywizacyjnego zostaną przeprowadzone do końca listopada 2012r. w terminach określonych przez Zamawiającego.
6) Celem szkolenia jest nabycie przez beneficjentów podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy - zagadnienia: autoprezentacja; komunikacja z pracodawcą; rozmowa kwalifikacyjna; dokumenty aplikacyjne; sposoby poszukiwania pracy; poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
7) Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze,
od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
8) Szkolenie trwa 20 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.).
9) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o kwalifikacjach odpowiednich
do prowadzenia zajęć psychokorekcyjnych oraz doradztwa zawodowego.
10) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane z przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
11) Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
12) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjnego, a Zamawiający
we własnym zakresie dostarczy sprzęt multimedialny.
13) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości
w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia na rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) zawierający w szczególności: nazwę i zakres szkolenia; czas trwania i sposób organizacji szkolenia; wymagania wstępne dla uczestników szkolenia; cele szkolenia; plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej; treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych; wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych; sposób sprawdzania efektów szkolenia; dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia; przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.); prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych, programu nauczania, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony), rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych i wykładowcy. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
14) Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej.
15) W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia oraz ich ilości, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć.
16) Wykonawca odpowiada za przestrzeganie warunków i przepisów BHP
w trakcie całego szkolenia.
17) Szkolenie kończy się oceną nabytych umiejętności i wydaniem zaświadczeń
o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem MEN oraz MPiPS z dnia 12.10.1993r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych
i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz. U. Nr 103, poz. 472 z późn. zmianami) oraz rozporządzeniem MEN z dnia 11.01 2012r. (Dz. U. Nr 34, poz. 186 z 2012r)
w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych oraz certyfikatu
w zakresie zdobytych uprawnień. Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem mają być przekazane do Zakładu Karnego w Potulicach.
18) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
19) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
20) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
21) Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
22) Należność za usługi szkolenia aktywizacyjnego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego
za przeprowadzenie kursu.
23) Niniejsza część postępowania dotycząca grupy 2 może zostać unieważniona na podstawie art. 93 ust. 1a ustawy Pzp.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 341318
Data publikacji: 2012-09-11
Nazwa: Zakład Karny
Ulica: Aleja Parkowa 1
Numer domu: 1
Miejscowość: Potulice
Kod pocztowy: 89-120
Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie
Numer telefonu: 052 5874440
Numer faxu: 052 5874400
Adres strony internetowej: www.zp.sw.gov.pl
Regon: 00031963500000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Inny: Zakład Karny
Inny rodzaj zamawiającego: Zakład Karny
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługi szkolenia dla osadzonych ( malarz- szpachlarz i szkolenie aktywizacyjne )
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
usługi szkolenia osadzonych
Grupa 1 - malarz-szpachlarz
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu
w roku 2012 szkolenia zawodowego dla skazanych w ramach projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2. Usługa szkolenia zawodowego osadzonych zostanie realizowana
w Zakładzie Karnym w Potulicach, jako kurs przyuczający do zawodu malarz-szpachlarz, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
3. Ilość kursów: 1.
4. Ilość osób do przeszkolenia: 14 osób.
5. Usługa szkolenia zawodowego zostanie przeprowadzona do końca listopada 2012r. w terminie określonym przez Zamawiającego.
6. Celem szkolenia jest przygotowanie do pracy na stanowisku malarz-szpachlarz oraz zdobycie przez jego uczestników odpowiednich uprawnień zawodowych w tym zakresie.
7. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
8. Szkolenie trwa 100 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.), w tym zajęć teoretycznych: 20 godzin.
9. Zagadnienia dotyczące szkolenia: BHP; materiałoznawstwo; rysunek zawodowy; technologia z elementami maszynoznawstwa; zajęcia praktyczne (nabycie umiejętności malarsko - szpachlarskich).
10. Przed rozpoczęciem kursu wykonawca zapewnia wszystkim uczestnikom szkolenia (wraz z osobami rezerwowymi) wszelkie badania lekarskie uprawniające kursantów do uczestnictwa w kursie, spełniające wymagania badań zawodowych na stanowisko malarza - szpachlarza, przeprowadzenie badań lekarskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.
11. Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca zapoznaje uczestników
z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
12. Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
13. Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia niniejszego szkolenia, w tym artykuły biurowe oraz odzież i obuwie ochronne dla każdego uczestnika (wartość materiałów użytych w procesie szkolenia nie może przekroczyć 40% wartości szkolenia).
14. Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia niniejszego szkolenia zawodowego.
15. Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia zawodowego, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia na rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) zawierający w szczególności: nazwę i zakres szkolenia; czas trwania i sposób organizacji szkolenia; wymagania wstępne dla uczestników szkolenia; cele szkolenia; plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej; treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych; wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych; sposób sprawdzania efektów szkolenia; dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia; przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.); prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; programu nauczania, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony); rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych uczestników kursu.
16. Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej.
17. W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt, urządzenia i ich ilości, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć.
18. Wykonawca odpowiada za przeszkolenie kursantów w zakresie BHP oraz za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
19. Szkolenie kończy się egzaminem i wydaniem zaświadczenia potwierdzającego zakres przeszkolenia oraz wydaniem odpowiedniego świadectwa kwalifikacji zawodowych.
20. Szkolenie kończy się oceną nabytych umiejętności i wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem MEN oraz MPiPS z dnia 12.10.1993r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych
i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz. U. Nr 103, poz. 472 z późn. zmianami) oraz rozporządzeniem MEN z dnia 11.01 2012r. (Dz. U. Nr 34 poz. 186
z 2012r) w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych oraz certyfikatu
w zakresie zdobytych uprawnień. Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego
w Potulicach.
21. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz
za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
22. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
23. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
24. Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
25. Należność za usługę szkolenia zawodowego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego
za przeprowadzenie kursu.
26. Niniejsza część postępowania dotycząca grupy 1 może zostać unieważniona na podstawie art. 93 ust. 1a ustawy Pzp.
Grupa 2 - szkolenie aktywizacyjne:
1) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu
w roku 2012r. Szkolenia aktywizacyjnego dla skazanych w związku z realizacją projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Usługa szkolenia aktywizacyjnego osadzonych zostanie realizowana w Zakładzie Karnym w Potulicach, zgodnie z wymaganiami określonymi
w niniejszej siwz. CPV: 80500000-9.
3) ilość kursów: 1
4) ilość osób do przeszkolenia: 14 osób
5) Usługi szkolenia aktywizacyjnego zostaną przeprowadzone do końca listopada 2012r. w terminach określonych przez Zamawiającego.
6) Celem szkolenia jest nabycie przez beneficjentów podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy - zagadnienia: autoprezentacja; komunikacja z pracodawcą; rozmowa kwalifikacyjna; dokumenty aplikacyjne; sposoby poszukiwania pracy; poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
7) Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze,
od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
8) Szkolenie trwa 20 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.).
9) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o kwalifikacjach odpowiednich
do prowadzenia zajęć psychokorekcyjnych oraz doradztwa zawodowego.
10) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane z przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
11) Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
12) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjnego, a Zamawiający
we własnym zakresie dostarczy sprzęt multimedialny.
13) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości
w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia na rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) zawierający w szczególności: nazwę i zakres szkolenia; czas trwania i sposób organizacji szkolenia; wymagania wstępne dla uczestników szkolenia; cele szkolenia; plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej; treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych; wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych; sposób sprawdzania efektów szkolenia; dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia; przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.); prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych, programu nauczania, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony), rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych i wykładowcy. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
14) Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej.
15) W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia oraz ich ilości, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć.
16) Wykonawca odpowiada za przestrzeganie warunków i przepisów BHP
w trakcie całego szkolenia.
17) Szkolenie kończy się oceną nabytych umiejętności i wydaniem zaświadczeń
o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem MEN oraz MPiPS z dnia 12.10.1993r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych
i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz. U. Nr 103, poz. 472 z późn. zmianami) oraz rozporządzeniem MEN z dnia 11.01 2012r. (Dz. U. Nr 34, poz. 186 z 2012r)
w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych oraz certyfikatu
w zakresie zdobytych uprawnień. Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem mają być przekazane do Zakładu Karnego w Potulicach.
18) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
19) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
20) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
21) Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
22) Należność za usługi szkolenia aktywizacyjnego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego
za przeprowadzenie kursu.
23) Niniejsza część postępowania dotycząca grupy 2 może zostać unieważniona na podstawie art. 93 ust. 1a ustawy Pzp.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 2
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2012
Informacja na temat wadium: Nie dotyczy
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
o 1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: spełnia lub nie spełnia poszczególne warunki. 2. Zamawiający dokona oceny spełnienia poszczególnych warunków udziału w postępowaniu, na podstawie złożonego do oferty oświadczenia, o którym mowa w siwz rozdział IX, tj.: 1) podpisane oświadczenie, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o wpisaniu wykonawcy do rejestru instytucji szkoleniowych (załącznik nr 2 do siwz).
Wiedza i doświadczenie:
o 1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: spełnia lub nie spełnia poszczególne warunki. 2. Wykonawca spełnieni warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, określony w siwz rozdział VIII pkt 1 ppkt 2), tj. posiadania wiedzy i doświadczenia, jeżeli wykaże się, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie przeprowadził szkolenie dotyczące: a) minimum jednego kursu przyuczającego do zawodu malarz-szpachlarz dla minimum 10 osób, lub szkolenia o podobnej tematyce, którego cel
i zakres szkolenia był tożsamy z celem i zakresem określonym w siwz
w rozdziale III;
b) minimum jednego szkolenia aktywizacyjnego dla minimum 10 osób, lub szkolenia o podobnej tematyce, którego cel szkolenia był tożsamy z celem określonym w siwz w rozdziale III.
c) na potwierdzenie wykonania usługi szkolenia wykonawca załącza
do oferty dokumenty (np. referencje) wystawione po zrealizowaniu całości szkolenia, potwierdzające, że usługa została wykonana należycie.
d) przez wykonanie usługi w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert (tj. od 20.09.2009r. do 20.09.2012r.), zamawiający rozumie zakończenie realizacji usługi w w/w okresie.
e) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia wykazują, że łącznie spełniają w/w warunek.
4) Wykonawca spełnieni warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, określony w siwz rozdział VIII pkt 1 ppkt 3), tj. dysponowania odpowiednimi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, jeżeli wykaże się, że osoby(a), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają uprawnienia wynikające z ustawy o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) oraz z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 3. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu, na podstawie złożonego do oferty wykazu, o którym mowa w siwz rozdział IX, tj.: 1) podpisany i wypełniony wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku dotyczącego wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączenia dokumentu(ów) potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane należycie - (załącznik nr 4 do siwz)
Potencjał techniczny:
o 1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: spełnia lub nie spełnia poszczególne warunki. 2. Zamawiający dokona oceny spełnienia poszczególnych warunków udziału w postępowaniu, na podstawie złożonego do oferty oświadczenia, o którym mowa w siwz rozdział IX, tj.: 1) podpisane oświadczenie, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o wpisaniu wykonawcy do rejestru instytucji szkoleniowych (załącznik nr 2 do siwz).
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
o 1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: spełnia lub nie spełnia poszczególne warunki. 2. Wykonawca spełnieni warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, określony w siwz rozdział VIII pkt 1 ppkt 3), tj. dysponowania odpowiednimi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, jeżeli wykaże się, że osoby(a), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają uprawnienia wynikające z ustawy o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) oraz z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2010r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. z 2010r. Nr 244, poz. 1626). 1) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia wykazują, że łącznie spełniają w/w warunek. 3. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku udziału w postępowaniu, na podstawie złożonego do oferty oświadczenia, o którym mowa w siwz rozdział IX, tj.: 1) podpisane oświadczenie, że osoby(a), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia do prowadzenia szkoleń/kursów określonych w niniejszej siwz, wynikające z ustawy o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) oraz z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2010r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. z 2010r. Nr 244, poz. 1626) - (załącznik nr 5 do siwz).
Sytuacja ekonomiczna:
o 1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: spełnia lub nie spełnia poszczególne warunki. 2. Zamawiający dokona oceny spełnienia poszczególnych warunków udziału w postępowaniu, na podstawie złożonego do oferty oświadczenia, o którym mowa w siwz rozdział IX, tj.: 1) podpisane oświadczenie, o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o wpisaniu wykonawcy do rejestru instytucji szkoleniowych (załącznik nr 2 do siwz).
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Strony ustalają, że treść umowy może ulec zmianie zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759, Nr 161, poz. 1078, Dz. U. z 2011r. Nr 5, poz. 13, Nr 28, poz. 143, Nr 87, poz. 484).
2. Zmiany postanowień niniejszej umowy mogą dotyczyć w szczególności:
1) nazwy, adresu oraz osób reprezentujących strony, a także osób wymienionych w § 5 pkt 1 lub w § 5 pkt 2;
2) urzędowej stawki podatku VAT na świadczenie niniejszej usługi szkolenia;
3) każdej zmiany, która jest korzystna lub neutralna dla zamawiającego, lub zmiany której nie można było przewidzieć na etapie prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego;
4) terminów, o których mowa w § 2 pkt 1 lub w § 2 pkt 2.
3. Zmiany postanowień niniejszej umowy wymagają potwierdzenia pisemnego w postaci aneksu.
4. Strona wnioskująca o zmianę postanowień niniejszej umowy niezwłocznie i pisemnie powiadamia o tym fakcie drugą stronę, uzasadniając zmianę okolicznościami faktycznymi i prawnymi oraz przedkłada propozycję aneksu do umowy
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zp.sw.gov.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: Zakład Karny, Aleja Parkowa 1, 89-120 Potulice
Data składania wniosków, ofert: 20/09/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 12:00
Miejsce składania: w siedzibie zamawiającego, w sekretariacie
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu
w roku 2012 szkolenia zawodowego dla skazanych w ramach projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu
w roku 2012r. Szkolenia aktywizacyjnego dla skazanych w związku z realizacją projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Czy unieważnienie postępowania: Tak
Numer części zamówienia: 1
Nazwa: Grupa 1 Malarz - szpachlarz
Opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu
w roku 2012 szkolenia zawodowego dla skazanych w ramach projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
2. Usługa szkolenia zawodowego osadzonych zostanie realizowana
w Zakładzie Karnym w Potulicach, jako kurs przyuczający do zawodu malarz-szpachlarz, zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej siwz. CPV: 80530000-8.
3. Ilość kursów: 1.
4. Ilość osób do przeszkolenia: 14 osób.
5. Usługa szkolenia zawodowego zostanie przeprowadzona do końca listopada 2012r. w terminie określonym przez Zamawiającego.
6. Celem szkolenia jest przygotowanie do pracy na stanowisku malarz-szpachlarz oraz zdobycie przez jego uczestników odpowiednich uprawnień zawodowych w tym zakresie.
7. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
8. Szkolenie trwa 100 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.), w tym zajęć teoretycznych: 20 godzin.
9. Zagadnienia dotyczące szkolenia: BHP; materiałoznawstwo; rysunek zawodowy; technologia z elementami maszynoznawstwa; zajęcia praktyczne (nabycie umiejętności malarsko - szpachlarskich).
10. Przed rozpoczęciem kursu wykonawca zapewnia wszystkim uczestnikom szkolenia (wraz z osobami rezerwowymi) wszelkie badania lekarskie uprawniające kursantów do uczestnictwa w kursie, spełniające wymagania badań zawodowych na stanowisko malarza - szpachlarza, przeprowadzenie badań lekarskich odbędzie się w siedzibie Zamawiającego.
11. Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca zapoznaje uczestników
z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
12. Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
13. Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia niniejszego szkolenia, w tym artykuły biurowe oraz odzież i obuwie ochronne dla każdego uczestnika (wartość materiałów użytych w procesie szkolenia nie może przekroczyć 40% wartości szkolenia).
14. Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach do prowadzenia niniejszego szkolenia zawodowego.
15. Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia zawodowego, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia na rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) zawierający w szczególności: nazwę i zakres szkolenia; czas trwania i sposób organizacji szkolenia; wymagania wstępne dla uczestników szkolenia; cele szkolenia; plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej; treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych; wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych; sposób sprawdzania efektów szkolenia; dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia; przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.); prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych; programu nauczania, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony); rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji; ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, dodatkową listę obecności podpisywaną przez poszczególnych uczestników kursu.
16. Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej.
17. W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt, urządzenia i ich ilości, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć.
18. Wykonawca odpowiada za przeszkolenie kursantów w zakresie BHP oraz za przestrzeganie warunków BHP w trakcie całego szkolenia.
19. Szkolenie kończy się egzaminem i wydaniem zaświadczenia potwierdzającego zakres przeszkolenia oraz wydaniem odpowiedniego świadectwa kwalifikacji zawodowych.
20. Szkolenie kończy się oceną nabytych umiejętności i wydaniem zaświadczeń o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem MEN oraz MPiPS z dnia 12.10.1993r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych
i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz. U. Nr 103, poz. 472 z późn. zmianami) oraz rozporządzeniem MEN z dnia 11.01 2012r. (Dz. U. Nr 34 poz. 186
z 2012r) w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych oraz certyfikatu
w zakresie zdobytych uprawnień. Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie mają być potwierdzone za zgodność z oryginałem i przekazane do Zakładu Karnego
w Potulicach.
21. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz
za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
22. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
23. Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
24. Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
25. Należność za usługę szkolenia zawodowego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego
za przeprowadzenie kursu.
26. Niniejsza część postępowania dotycząca grupy 1 może zostać unieważniona na podstawie art. 93 ust. 1a ustawy Pzp
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2012
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa: Grupa 2 Szkolenie aktywizacyjne
Opis:
1) Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu
w roku 2012r. Szkolenia aktywizacyjnego dla skazanych w związku z realizacją projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2) Usługa szkolenia aktywizacyjnego osadzonych zostanie realizowana w Zakładzie Karnym w Potulicach, zgodnie z wymaganiami określonymi
w niniejszej siwz. CPV: 80500000-9.
3) ilość kursów: 1
4) ilość osób do przeszkolenia: 14 osób
5) Usługi szkolenia aktywizacyjnego zostaną przeprowadzone do końca listopada 2012r. w terminach określonych przez Zamawiającego.
6) Celem szkolenia jest nabycie przez beneficjentów podstawowych zagadnień związanych ze skutecznym radzeniem sobie na rynku pracy - zagadnienia: autoprezentacja; komunikacja z pracodawcą; rozmowa kwalifikacyjna; dokumenty aplikacyjne; sposoby poszukiwania pracy; poznawanie i odkrywanie swoich umiejętności i predyspozycji zawodowych.
7) Szkolenia odbywać się będą w siedzibie Zamawiającego, w dni robocze,
od poniedziałku do piątku, w wymiarze nie większym niż 8 godzin dziennie.
8) Szkolenie trwa 20 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min.)
9) Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną o kwalifikacjach odpowiednich
do prowadzenia zajęć psychokorekcyjnych oraz doradztwa zawodowego.
10) Przed rozpoczęciem szkolenia, wykonawca informuje beneficjentów ostatecznych o tym, że szkolenie jest współfinansowane z przez Unię Europejską - Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, oraz zapoznaje uczestników z szczegółowym programem szkolenia oraz przedstawia im harmonogram realizowanych zajęć.
11) Wykonawca ubezpiecza uczestników szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem.
12) Wykonawca zapewnia uczestnikom szkolenia wszelkie materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia szkolenia aktywizacyjnego, a Zamawiający
we własnym zakresie dostarczy sprzęt multimedialny.
13) Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia przedstawia program szkolenia, sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości
w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych z dnia 13 lutego 2004r. (Dz. U. Nr 37, poz. 337) oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia na rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) zawierający w szczególności: nazwę i zakres szkolenia; czas trwania i sposób organizacji szkolenia; wymagania wstępne dla uczestników szkolenia; cele szkolenia; plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej; treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych; wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych; sposób sprawdzania efektów szkolenia; dobranie poziomu wiedzy i doświadczenia wykładowców do tematyki szkolenia; przeprowadzenie kursu zgodnie z ustaloną liczbą godzin, bez względu na ewentualne przerwy (choroby wykładowców, święta, dni wolne, awarie itp.); prowadzenie dokumentacji przebiegu szkolenia tj. m.in.: dziennika zajęć edukacyjnych, programu nauczania, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, protokołu z egzaminu (jeżeli został przeprowadzony), rejestru wydawanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, ankiet oceny szkolenia i wykładowcy dla uczestników i absolwentów szkolenia, listę obecności podpisywaną przez poszczególnych beneficjentów ostatecznych i wykładowcy. Lista obecności powinna być podpisana kolorem niebieskim lub zielonym.
14) Wykonawca przeprowadza wśród uczestników szkolenia ocenę merytorycznego i technicznego przebiegu szkolenia m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej.
15) W przypadku zajęć praktycznych, wykonawca przed rozpoczęciem realizacji szkolenia wyszczególnia na piśmie sprzęt i urządzenia oraz ich ilości, jakie będą wykorzystywane podczas zajęć.
16) Wykonawca odpowiada za przestrzeganie warunków i przepisów BHP
w trakcie całego szkolenia.
17) Szkolenie kończy się oceną nabytych umiejętności i wydaniem zaświadczeń
o jego ukończeniu, zgodnie z rozporządzeniem MEN oraz MPiPS z dnia 12.10.1993r. w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych
i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz. U. Nr 103, poz. 472 z późn. zmianami) oraz rozporządzeniem MEN z dnia 11.01 2012r. (Dz. U. Nr 34, poz. 186 z 2012r)
w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych oraz certyfikatu
w zakresie zdobytych uprawnień. Oryginały w/w dokumentów i ich kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem mają być przekazane do Zakładu Karnego w Potulicach.
18) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia oraz za należytą staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
19) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania zamówienia.
20) Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
21) Wykonawca określa numery telefonów kontaktowych i faksu oraz innych danych niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
22) Należność za usługi szkolenia aktywizacyjnego zostanie uregulowana przelewem, w terminie 30 dni, od daty otrzymania faktury przez zamawiającego
za przeprowadzenie kursu.
23) Niniejsza część postępowania dotycząca grupy 2 może zostać unieważniona na podstawie art. 93 ust. 1a ustawy Pzp.
Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)
Czas: D
Data zakończenia: 30/11/2012
Kod kryterium cenowe: A
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)
Podobne przetargi
118616 / 2012-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
SPAWANIE BLACH I RUR SPOINAMI PACHWINOWYMI METODÄ„ MAG-135 i TIG-141
250388 / 2012-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Fabiankach - Fabianki (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe w ramach projektu systemowego Aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym inwestycją w nowe życie
373880 / 2012-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wagańcu - Waganiec (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe w ramach projektu systemowego Aktywizacja osób bezrobotnych korzystających z pomocy społecznej
229209 / 2014-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Toruńskiego - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia zawodowe osób bezrobotnych
115496 / 2010-04-26 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna
Zakład Karny - Strzelin (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
DP - 220/2/10/ZP
242971 / 2012-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
CUKIERNIK
225743 / 2009-11-30 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny - Potulice (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe (znak sprawy 30/2009)
210356 / 2012-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Toruńskiego - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie zawodowe osób bezrobotnych
291510 / 2013-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Florysta z elementami zdobienia przedmiotów metodą decoupage.
164976 / 2011-06-20 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Głubczyce (opolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
kursów Operator wózków jezdniowych z napędem silnikowym wraz z zajęciami aktywizacyjnymi dla skazanych w Zakładzie Karnym w Głubczycach
19652 / 2013-01-14 - Inny: Służba Więzienna
Zakład Karny - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów przyuczających do zawodu: malarz, spawacz-ślusarz oraz brukarz wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej
54958 / 2016-03-11 - Inny: Jednostka organizacyjna Służby Więziennej
Zakład Karny - Grądy Woniecko (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie kursu Technolog robót wykończeniowych finansowanego ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej dla 10 osób pozbawionych wolności odbywających karę w Zakładzie Karnym w Grądach Woniecko
115679 / 2009-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Mogilnie - Mogilno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zorganizowanie szkolenia w zakresie Podstawy obsługi komputera (Word, Excel, PowerPoint, Internet)
199103 / 2013-09-27 - Inny: ZK Biała Podlakska (jedostka budżetowa)
Zakład Karny - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia mniejszej niż kwota określona w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych
292168 / 2011-09-16 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Głubczyce (opolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursu komputerowego z obsługą programu magazynowego wraz z zajęciami aktywizacyjnymi
96592 / 2013-03-11 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny w Koronowie - Koronowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia kursu malarz-szpachlarz, glazurnik, brukarz i zajęć aktywizacji zawodowej
190941 / 2010-07-16 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Chełm (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie szkolenia.
363464 / 2013-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
KURS KOSMETYCZNY
351002 / 2014-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla 10 osób bezrobotnych w zakresie: Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135