Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

233322 / 2012-07-03 - / Gmina Radomin (Radomin)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-06-22 pod pozycją 217524. Zobacz ogłoszenie 217524 / 2012-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 233322

Data publikacji: 2012-07-03

Nazwa: Gmina Radomin

Ulica: Radomin 1a

Numer domu: 1a

Miejscowość: Radomin

Kod pocztowy: 87-404

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 056 6837522

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 217524

Data wydania biuletynu: 2012-06-22

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3

Przed wprowadzeniem zmainy:
1. Przedmiotem zamówienia jest montaż 12 szt. lamp ulicznych zasilanych całkowicie energią odnawialną ( słońce i wiatr), zainstalowanych na zaprojektowanych nowych słupach, w miejscowości Radomin i w miejscowości Płonne, gmina Radomin.
I Etap: miejscowość Radomin - dostawa i montaż kompletnych 6 szt lamp ulicznych zasilanych
całkowicie energią odnawialną ( słońce i wiatr),zainstalowanych na nowych słupach
usytuowanych wzdłuż chodnika przy drodze powiatowej - działka Nr geodezyjny 173/1.
Czas realizacji: 2012r.
II Etap: miejscowość Płonne - dostawa i montaż kompletnych 6 szt lamp ulicznych zasilanych
całkowicie energią odnawialną ( słońce i wiatr), zainstalowanych na nowych słupach
usytuowanych wzdłuż chodnika przy drodze powiatowej, działka Nr geodezyjny 375.
Czas realizacji : 2013r.
Zakres robót przewidzianych do wykonania dla każdego punktu oświetlenia ( 1 lampy) obejmuje:
a) części składowe lampy:
- wykonanie fundamentu pod słup z wnęką na akumulatory, słup do zamontowania oświetlenia, montaż i ustawienie słupa o wysokości 8 m nad poziom terenu, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego słupa, montaż konstrukcji wsporczych, montaż zestawu sterowniczego wewnątrz słupa ( sterownik słoneczno- wiatrowy), montaż paneli fotowoltaicznych ( paneli słonecznych), montaż turbiny wiatrowej, montaż oprawy oświetleniowej typu LED z wysięgnikiem, połączenie przewodów elektrycznych, montaż akumulatorów żelowych (lub równoważnych spełniających wymagania określone w SIWZ) z zabezpieczeniem przez przeładowaniem i rozładowaniem,

b) parametry techniczne i technologiczne:
1) fundament pod słup oświetleniowy przenoszący wszystkie obciążenia urządzeniami oraz
obciążenia wiatrem;

2) słup oświetlenia ulicznego: stalowy z blachy o grubości ścianki min 4mm ocynkowanej ( układ stożkowy okrągły), wysokość - 8 m nad poziom terenu, z możliwością prowadzenia przewodów wewnątrz słupa, wyposażony w zamykaną wnękę do zamontowania urządzeń sterujących, słup powinien przenieść obciążenia wynikające z zawieszenia opraw, wysięgników, turbiny wiatrowej, paneli fotowoltaicznych oraz parcia wiatru dla strefy określonej i właściwej dla miejsca usytuowania;

3) montaż lampy LED o mocy min. 50W, matryca lampy zamknięta kloszem ze szkła hartowanego, czas pracy lampy ( ciągły) min. 14 godz. na dobę, strumień światła min 7000 lum., trwałość oprawy min. 50 000 godz., barwa światła- zimna biel ( ok.6000k)

4) panele fotowoltaiczne o mocy min.180Wp każdy - 2 szt, kolektor monokrystaliczny lub równoważny spełniający wymagania określone w SIWZ np. 1 szt. polikrystaliczny o mocy
240 Wp ;

5) turbina wiatrowa o mocy min. 400 W, zamontowana na słupie, z automatyczną nawigacją
( usytuowanie się w zależności od kierunku wiatru), instalacja piorunochronna , prędkość wiatru włączająca turbinę- 3 m/sek, instalacja hamowania zapewniająca nie zniszczenie turbiny ( tzw. prędkość przeżycia);

6) akumulator żelowy bezobsługowy, o mocy 2 x po 200 Ah ( lub równoważny spełniający wymagania określone w SIWZ ), z zabezpieczeniem przed rozładowaniem i przeładowaniem, z zabezpieczeniem akumulatora przed dostępem osób postronnych, konstrukcja szczelna niewylewna, możliwość pracy cyklicznej i buforowej, gwarancja akumulatorów - min 8 lat

7) panel sterowania- sterownik słoneczny i wiatrowy;

Turbina wiatrowa i kolektor słoneczny muszą tworzyć zespół do wytwarzania energii i ładowania akumulatorów zabezpieczający funkcjonowanie lampy.

W skład zamówienia wchodzi także obsługa geodezyjna dla każdego z etapów z osobna.

Celem planowanej operacji jest pozytywny wpływ na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich poprzez zaspokojenie potrzeb społecznych, poprawę jakości i podniesienie standardu życia mieszkańców. Wzrośnie atrakcyjność turystyczna i kulturalna miejscowości, ponadto planowana operacja przyczyni się znacząco do wzrostu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego (pieszych). Wymienione zadanie
Szczegółowy zakres robót zawierają przedmiary robót, jako materiał do obliczenia ceny oferty i sporządzenia kosztorysu ofertowego wraz z tabelami elementów scalonych. Sporządzony przez wykonawcę i załączony do oferty, kosztorys ofertowy wraz z tabelami elementów scalonych, stanowi dokument pomocniczy dla oceny poprawności i prawidłowości sporządzenia i obliczenia ceny oferty.
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, przedmiar robót z tabelami elementów scalonych oraz skan mapy ewidencyjnej z uwidocznionym przebiegiem chodnika, dla wykonania zadania, udostępnione są na stronie internetowej Urzędu Gminy Radomin: www.radomin.pl-BIP Radomin-przetargi zamówień publicznych, po uprzednim zamieszczeniu ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych UZP. Wymienione dokumenty będą także udostępniane wykonawcom w siedzibie zamawiającego -Urząd Gminy Radomin pok. Nr 15, w godz. od 8:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku.
Podane w załączonym przedmiarze nazwy własne mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne co, wskazany w dokumentacji, konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt. Jego jakość nie może być gorsza, od jakości określonego w specyfikacji produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt.
Cechy techniczne i jakościowe zastosowanych materiałów i rozwiązań powinny być zgodne z Polskimi Normami przenoszonymi normy europejskie lub w przypadku uczestniczenia w przetargu firm zagranicznych, normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.
Zamawiający zobowiązany jest do protokolarnego przekazania placu budowy Wykonawcy, niezwłocznie po podpisaniu umowy.
1. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów dokumenty na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości i.t.p.).
2. Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
a) w Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późn. zmian) cyt.: art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
b) Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. z 2010r. Nr 243 poz. 1623 z późn. zmian) cyt.: art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.

Zakres robót, wg tabeli elementów scalonych zawartej w SIWZ
1a.1. Zakres zadania dla I Etapu - Radomin- poz. od L.p 1 do L.p. 8 przedmiaru
1a.2. Zakres zadania dla II Etapu - Płonne - poz. od L.p 9 do L.p. 16 przedmiaru
1a.3. Zestawienie i zsumowanie etapów.

Po wprowadzeniu zmiany:
1. Przedmiotem zamówienia jest montaż 12 szt. lamp ulicznych zasilanych całkowicie energią odnawialną ( słońce i wiatr), zainstalowanych na zaprojektowanych nowych słupach, w miejscowości Radomin i w miejscowości Płonne, gmina Radomin.
I Etap: miejscowość Radomin - dostawa i montaż kompletnych 6 szt lamp ulicznych zasilanych
całkowicie energią odnawialną ( słońce i wiatr),zainstalowanych na nowych słupach
usytuowanych wzdłuż chodnika przy drodze powiatowej - działka Nr geodezyjny 173/1.
Czas realizacji: 2012r.
II Etap: miejscowość Płonne - dostawa i montaż kompletnych 6 szt lamp ulicznych zasilanych
całkowicie energią odnawialną ( słońce i wiatr), zainstalowanych na nowych słupach
usytuowanych wzdłuż chodnika przy drodze powiatowej, działka Nr geodezyjny 375.
Czas realizacji : 2013r.
Zakres robót przewidzianych do wykonania dla każdego punktu oświetlenia ( 1 lampy) obejmuje:
a) części składowe lampy:
- wykonanie fundamentu pod słup z wnęką na akumulatory, słup do zamontowania oświetlenia, montaż i ustawienie słupa o wysokości 8 m nad poziom terenu, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego słupa, montaż konstrukcji wsporczych, montaż zestawu sterowniczego wewnątrz słupa ( sterownik słoneczno- wiatrowy), montaż paneli fotowoltaicznych ( paneli słonecznych), montaż turbiny wiatrowej, montaż oprawy oświetleniowej typu LED z wysięgnikiem, połączenie przewodów elektrycznych, montaż akumulatorów żelowych (lub równoważnych spełniających wymagania określone w SIWZ) z zabezpieczeniem przez przeładowaniem i rozładowaniem,

b) parametry techniczne i technologiczne:
1) fundament pod słup oświetleniowy przenoszący wszystkie obciążenia urządzeniami oraz
obciążenia wiatrem;

2) słup oświetlenia ulicznego: stalowy z blachy o grubości ścianki min 4mm ocynkowanej ( układ stożkowy okrągły), wysokość - 8 m nad poziom terenu, z możliwością prowadzenia przewodów wewnątrz słupa, wyposażony w zamykaną wnękę do zamontowania urządzeń sterujących, słup powinien przenieść obciążenia wynikające z zawieszenia opraw, wysięgników, turbiny wiatrowej, paneli fotowoltaicznych oraz parcia wiatru dla strefy określonej i właściwej dla miejsca usytuowania;

3) montaż lampy LED o mocy min. 50W, matryca lampy zamknięta kloszem ze szkła hartowanego, czas pracy lampy ( ciągły) min. 14 godz. na dobę, strumień światła do 7000 lm., trwałość oprawy min. 50 000 godz., barwa światła- zimna biel ( ok.6000k)

4) panele fotowoltaiczne o mocy min.180Wp każdy - 2 szt, kolektor monokrystaliczny lub równoważny spełniający wymagania określone w SIWZ np. 1 szt. polikrystaliczny o mocy
240 Wp ;

5) turbina wiatrowa o mocy min. 400 W, zamontowana na słupie, z automatyczną nawigacją
( usytuowanie się w zależności od kierunku wiatru), instalacja piorunochronna , prędkość wiatru włączająca turbinę- 3 m/sek, instalacja hamowania zapewniająca nie zniszczenie turbiny ( tzw. prędkość przeżycia);

6) akumulator żelowy bezobsługowy, o mocy 2 x po 200 Ah ( lub równoważny spełniający wymagania określone w SIWZ ), z zabezpieczeniem przed rozładowaniem i przeładowaniem, z zabezpieczeniem akumulatora przed dostępem osób postronnych, konstrukcja szczelna niewylewna, możliwość pracy cyklicznej i buforowej, żywotność akumulatorów - min 8 lat

7) panel sterowania- sterownik słoneczny i wiatrowy;

Turbina wiatrowa i kolektor słoneczny muszą tworzyć zespół do wytwarzania energii i ładowania akumulatorów zabezpieczający funkcjonowanie lampy.

W skład zamówienia wchodzi także obsługa geodezyjna dla każdego z etapów z osobna.

Celem planowanej operacji jest pozytywny wpływ na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich poprzez zaspokojenie potrzeb społecznych, poprawę jakości i podniesienie standardu życia mieszkańców. Wzrośnie atrakcyjność turystyczna i kulturalna miejscowości, ponadto planowana operacja przyczyni się znacząco do wzrostu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego (pieszych). Wymienione zadanie
Szczegółowy zakres robót zawierają przedmiary robót, jako materiał do obliczenia ceny oferty i sporządzenia kosztorysu ofertowego wraz z tabelami elementów scalonych. Sporządzony przez wykonawcę i załączony do oferty, kosztorys ofertowy wraz z tabelami elementów scalonych, stanowi dokument pomocniczy dla oceny poprawności i prawidłowości sporządzenia i obliczenia ceny oferty.
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, przedmiar robót z tabelami elementów scalonych oraz skan mapy ewidencyjnej z uwidocznionym przebiegiem chodnika, dla wykonania zadania, udostępnione są na stronie internetowej Urzędu Gminy Radomin: www.radomin.pl-BIP Radomin -przetargi zamówień publicznych, po uprzednim zamieszczeniu ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych UZP. Wymienione dokumenty będą także udostępniane wykonawcom w siedzibie zamawiającego -Urząd Gminy Radomin pok. Nr 15, w godz. od 8:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku.
Podane w załączonym przedmiarze nazwy własne mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne co, wskazany w dokumentacji, konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt. Jego jakość nie może być gorsza, od jakości określonego w specyfikacji produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt.
Cechy techniczne i jakościowe zastosowanych materiałów i rozwiązań powinny być zgodne z Polskimi Normami przenoszonymi normy europejskie lub w przypadku uczestniczenia w przetargu firm zagranicznych, normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.
Zamawiający zobowiązany jest do protokolarnego przekazania placu budowy Wykonawcy, niezwłocznie po podpisaniu umowy.
1. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów dokumenty na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości i.t.p.).
2. Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
a) w Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późn. zmian) cyt.: art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
b) Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. z 2010r. Nr 243 poz. 1623 z późn. zmian) cyt.: art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.

Zakres robót, wg tabeli elementów scalonych zawartej w SIWZ
1a.1. Zakres zadania dla I Etapu - Radomin- poz. od L.p 1 do L.p. 8 przedmiaru
1a.2. Zakres zadania dla II Etapu - Płonne - poz. od L.p 9 do L.p. 16 przedmiaru
1a.3. Zestawienie i zsumowanie etapów.

Podobne przetargi