Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

201453 / 2012-09-19 - Administracja samorządowa / Gmina Chęciny (Chęciny)

Budowa wielofunkcyjnego budynku obejmującego świetlicę wiejską oraz remizę OSP w Wolicy (gm. Chęciny)

Opis zamówienia

Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Adres inwestycji:
Gm. Chęciny, miejscowość: Wolica

Zakres inwestycji obejmuje:
Wykonanie robót budowlanych związanych z budową budynku wielofunkcyjny mieszczącego remizę OSP oraz świetlicę wiejską wraz z niezbędnymi urządzeniami techniczno-budowlanymi, w tym z drogami wewnętrznymi i parkingami.

Ogólna charakterystyka robót.
Powierzchnia zabudowy 488,00 m2, powierzchnia użytkowa 765,40 m2, wysokość 7,70 m,
Budynek stanowi obiekt wielofunkcyjny mieszczący remizę OSP oraz świetlicę wiejską wraz z niezbędnymi urządzeniami techniczno-budowlanymi, w tym z drogami wewnętrznymi i parkingami. Będzie to budynek wolnostojący z dwiema kondygnacjami nadziemnymi, niepodpiwniczony i dachem dwuspadowym o kącie nachylenia głównych połaci 35 o Technologia realizacji budynku: ściany murowane wzmocnione trzpieniami żelbetonowymi , strop żelbetowy wylewany. Obiekt wyposażony w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i c.o. z własnej kotłowni oraz wentylację mechaniczną. Obiekt stanowi dwie strefy pożarowe (garaż i pozostała część budynku). Klasa odporności ogniowej - C. Kotłownia wydzielona ścianami i stropem EI60. Magazyn oleju wydzielony ścianami EI 120 i stropem REI 120 i zamknięty drzwiami EI60. Wszystkie elementy budynku NRO (nie rozprzestrzeniające ognia). Zasadnicze zmiany jakie wprowadza się do zatwierdzonego projektu to: likwidacja zespołu kuchennego mieszczącego się na poddaszu budynku przeprojektowanie instalacji wewnętrznej i elementów konstrukcyjnych budynku. W miejsce zespołu kuchennego projektuje się zaplecze świetlicy i pokój socjalny pracowników świetlicy, kantor obsługi świetlicy i WC pracowników.
Dla potrzeb remizy na parterze budynku przewiduje się: Garaż wozów bojowych, pomieszczenie dyżurki, szatnię, umywalnię z ubikacją, pomieszczenie do mycia oraz suszenia odzieży i obuwia, magazyn środków gaśniczych i sprzętu pomocniczego, pomieszczenie na sprzęt porządkowy i kotłownia olejowa. Na poddaszu budynku przewiduje się : sala szkoleń i spotkań strażaków z aneksem kuchennym i WC.
Zespół świetlicy wiejskiej obejmuje: hall główny, WC gości, szatnię sala świetlicy oraz zaplecze świetlicy.
Dane materiałowe:
Fundament - ławy i stopy, żelbetowe wylewane z betonu B20 zbrojone stalą 34GS i StOS posadowione na głębokości -1,30 m poniżej posadzki 0,00 na gruncie stabilizowanym warstwą chudego betonu klasy B10 gr. 10 cm
- ściany fundamentowe oraz ściany parteru zagłębione w gruncie- murowane gr. 25 cm z bloczków betonowych na zaprawie cementowej
Ściany przyziemia - murowane z cegły kratówki gr 25 cm, zewnętrzne ocieplone styropianem gr 13 cm na zaprawie cem-wap marki 1,5 MPa. Usztywnienie ścian stanowią rdzenie i wieńce żelbetowe wylewane z betonu B25.
Rdzenie, belki, nadproża - żelbetowe, wylewane z betonu B25 zbrojone stalą. Część nadproży z beleczek prefabrykowanych typu L-19
Stropy - żelbetowe wylewane z betonu B25 zbrojone stalą 34GS i St3SX .
Schody - żelbetowe, wylewane z betonu B25 zbrojone stalą 34GS i St3SX .
Ścianki działowe -na parterze i poddaszu murowane z cegły ceramiczne dziurawki kl. 150 gr 12 cm i 6,5 na zaprawie cem-wap. marki 3 MPa
Stolarka okienna i drzwiowa: typowa i indywidualna wg wykazu stolarki
Tynki wewnętrzne : cementowo-wapienne kat III lub gipsowe
Obróbki blacharskie-wszystkie obróbki blacharskie , a więc podokienniki, rury spustowe, rynny i obróbki kominów wykonać z blachy stalowej ocynkowanej powlekanej gr. 0,6 mm. Rynny półokrągłe Ø 150mm
Kanały wentylacyjne i spalinowy- filary wentylacyjne i kominowy murowany z bloczków prefabrykowanych omurowanych cegłą ceramiczną klasy 150 na zaprawie cementowej marki 8. Zespoły kanałów wyprowadzone ponad dach do wysokości zgodnej z przepisami i pokryte betonową czapką.
Opaska - wokół budynku , z kostki brukowej szerokości 50 cm na podsypce z piasku. Styk kostki brukowej ze ścianą wypełnić kitem trwale plastycznym.
Elewacja - tynki zewnętrzne strukturalne akrylowe . Ściany wewnętrzne budynku malować farbą emulsyjną w kolorze jasnym; w pom. sanitarno-higienicznych płytki glazurowane . Posadzki powinny być twarde, odporne na ścieranie, nienasiąkliwe, łatwo zmywalne; zalecany materiał- terakota, gress, tarket. Parapety zewnętrzne, rury spustowe, i rynny oraz elementy obróbek blacharskich malować olejno w kolorze ciemny brąz.
Instalacje wodno-kanalizacyjne:
Instalacja wody do celów ppoż. - z rur stalowych ocynkowanych ze szwem o połączeniach gwintowanych. Prowadzenie pionów wodnych w szachtach instalacyjnych, natomiast przewodów poziomych na poszczególnych kondygnacjach na konstrukcji wsporczej pod stropem. Instalację zaprojektowano jako rozgałęzioną. Piony hydrantowe doprowadzające wodę surową do hydrantów Ø25 mm umieszczonych w specjalnych szafkach. Przewidziano łącznie 5 kpl. hydrantów dla budynku.
Instalacje wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji - główne przewody rozprowadzające wykonane będą :
- dla wody zimnej dla celów sanitarnych i technologii z rur stalowych ocynkowanych ze szwem o połączeniach gwintowanych lub na kołnierze. Pozostałe przewody (poziomy i piony) na pozostałych kondygnacjach z rur z tworzywa sztucznego (PE lub PP)
-dla ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji c.w.u. z rur warstwowych (stabilizowanych wkładką aluminiowa) w systemie UPONOR łączonych przez zgrzewanie.
Prowadzenie pionów wodnych w szachtach instalacyjnych natomiast przewodów poziomych na poszczególnych kondygnacjach na konstrukcji wsporczej pod stropem.
Armatura odcinająca i czerpalna na ciśnienie 10 bar (0,1 MPa) Przewiduje się zastosowanie urządzeń o zmniejszonym poborze wody. Na głównych rurociągach rozprowadzających wodę zastosowano zawory zwrotne.
Baterie w części publicznej budynku w wykonaniu antywandalowym , w sanitariatach dla osób niepełnosprawnych - z wykorzystaniem baterii termostatycznych z funkcją antyoparzeniową. Główne rurociągi rozprowadzające będą izolowane termicznie warstwą ze sztywnej pianki poliuretanowej
Ciepła woda użytkowa o temp +60 oC będzie przygotowywana centralnie w kotłowni olejowej. Aby zapobiec schłodzeniu c.w.u. zaprojektowano instalację cyrkulacyjna z pompą. Dla odbiorników c.w.u. przewidziano armaturę mieszakową i termostatyczną.
Instalacja kanalizacji sanitarnej - Kanalizację sanitarna stanowić będą trzy ciągi zbierające i odprowadzające ścieki sanitarne do studzienek rewizyjnych na zewnatrz budynku. Przejście poziomych rurociągów zbiorczych pod stopami fundamentowymi oraz przez ściany fundamentowe w rurach ochronnych stalowych. Kanalizację zaprojektowano z rur PVC. Poziomy i piony sanitarne w budynku układane w szachtach instalacyjnych a następnie pod posadzką w ziemi. Na poszczególnych kondygnacjach poziomu sanitarne prowadzone będą częściowo w warstwach posadzki a następnie pod stropem. Ścieki technologiczne z kotłowni olejowej odprowadzone będą przez wpusty podłogowe żeliwne Ø50 zasyfonowane do studzienki schładzającej. Przewody wykonać z rur i kształtek żeliwnych odpornych na podwyższoną temperaturę. Odwodnienie posadzki garażu- poprzez zespół wpustów do separatora substancji olejowych i ropopochodnych a następnie do szczelnego, bezodpływowego zbiornika na ścieki, znajdującego się na zewnątrz budynku.
Instalacja co i ct oraz kotłownia olejowa
W skład instalacji grzewczych wchodzą:
-instalacja c.o. grzejnikowego
-instalacja c.t. dla potrzeb central wentylacyjnych
Instalacja c.o. grzejnikowego - z rozdziałem mieszanym (główne rozprowadzenie czynnika pod stropem parteru) . Instalację stanowią dwie sekcje, z których pierwsza obsługuje pomieszczenia części przeznaczonej na remizę OSP natomiast druga świetlicę wiejską. Dla instalacji przyjęto grzejniki panelowe typu RADSON INTEGRA. W garażu oraz w klatce schodowej zastosowano grzejniki RADSON COMPAKT zasilane tradycyjnie z boku. Wszystkie grzejniki wodne dolno zasilane od ściany. Podejście do grzejników INTEGRA w bruździe ściennej poprzez wygięcie sprężyną systemowa bez używania kolan zaprasowywanych. Podejścia do grzejników w garażu i klatce schodowej wykonać tradycyjnie jako boczne z zaworami termostatycznymi. Główne przewody rozprowadzające czynnik grzewczy wykonać w systemie rur tworzywowych przeznaczonych do instalacji c.o. wyposażonych we wkładkę aluminiową z zabezpieczeniem antydyfuzyjnym.
Instalacja ciepła technologicznego dla potrzeb wentylacji mechanicznej - instalacja c.t. dostarcza czynnik grzewczy do nagrzewnic central wentylacyjnych zlokalizowanych na poddaszu nieużytkowym oraz w garażu wozów strażackich. Zasilanie instalacji - z rozdzielacza w pom. kotłowni. ; system zasilania wodno-pompowy dwururowy. Rurociągi wykonać z rur stalowych czarnych o połączeniach spawanych. Prowadzenie przewodów -pod stropem parteru. Trasy przewodów tak zostały dobrane, aby umożliwić samokompensację rurociągów. Przy połączeniach pionu z poziomem wykonać ramię kompensacyjne. Na rurociągach rozprowadzających zawory odcinające kulowe gwintowane typu Nanal, Vexve. Do regulacji instalacji zawory regulacyjno-pomiarowe. Dla zapewnienia obiegu przez nagrzewnice central wentylacyjnych przewidziano pompy obiegowe. W dostawie automatyki należy zapewnić możliwość sterowania zaworem trójdrożnym oraz pompą obiegową.
Próby ciśnieniowe na zimno i na gorąco p=0,5 MPaw czasie trwania t=30 min. Sieć rozdzielczą izolować otuliną typu THERMAFLEX FRZ lub CLIMAFLEX.
Kotłownia olejowa - Do przygotowania czynnika grzejnego zaprojektowano stalowy kocioł wodny niskotemperaturowy o mocy 150 kW. Kocioł wyposażyć w palnik nadmuchowy, dwustopniowy. Palnik jest przystosowany do spalania oleju opałowego. Na kotle dla utrzymania stałego przepływu wody zastosowano pompę kotłową; zabezpieczeniem kotła przed wzrostem ciśnienia będzie membranowy zawór bezpieczeństwa. Dla utrzymania stabilizacji ciśnienia w instalacji grzewczej oraz instalacji kotłów zaprojektowano naczynie wyrównawcze podłączone do głównego rozdzielacza powrotnego kotłowni znajdować się będzie rozdzielacz zasilający i powrotny dla dwóch obiegów grzewczych instalacji c.o. oraz obiegi instalacji c.t. Na każdym z rozdzielaczy zamontować zawory spustowe oraz manometry .W celu zabezpieczenia kotła i pomp przed zanieczyszczeniami należy zamontować filtroodmulnik ( na głównym rurociągu powrotnym) Wszystkie przewody instalacji grzewczej w obrębie kotłowni wykonać z rur stalowych czarnych średnich ze szwem. Rurociągi uzupełniające wodę do zładu instalacji c.o. oraz rurociągi wody zimnej do podgrzewacza wykonać z rur stalowych ocynkowanych. Rurociągi wody ciepłej oraz cyrkulacji wykonać z rur tworzywowych PE. Spaliny z kotła odprowadzane indywidualnym czopuchem dwuściennym do komina jednościennego z blachy kwasoodpornej umieszczonego w kanale spalinowym. Wysokość komina około 12,6 m. Magazynowanie oleju w wydzielonym pomieszczeniu ; zbiorniki dwupłaszczowe z PE o poj. 4x1000 l.
Wentylacja mechaniczna
System wentylacji podzielony na kilka układów wentylacyjnych. Kanały wentylacyjne muszą mieć gładkie ściany a wykonanie kształtek i połączeń powinno być wykonane aerodynamicznie. Przewody i kształtki z blachy stalowej ocynkowanej oraz przewody okrągłe typu Spiro. Kanały w garaży ze stali kwasoodpornej, kratki w wykonaniu nierdzewnym. Wentylacja podzielona została na niezależne układy wentylacyjne; podziału dokonano na podstawie funkcji poszczególnych pomieszczeń.
Wywiew z sanitariatów, umywalni i pom. porządkowych realizowany będzie za pomocą osobnych wyciągów. Pozostałe pomieszczenia nie obsługiwane przez wen. Mechaniczną wentylowane będą grawitacyjnie. Centrale wentylacyjne umieszczone zostaną na poziomie strychu nieużytkowego. Jedna z central jest centralą podwieszana i znajdować się będą w pom. garażu. Kanały wentylacyjne prowadzące powietrze należy ocieplić matami z wełny mineralnej w płaszczu z folii aluminiowej. Kanały nawiewne i wywiewne prowadzone po strychu należy również ocieplić matami w płaszczu z folii aluminiowej. Przewody wentylacyjne oraz izolacje wykonać z materiałów niepalnych.
Branża elektryczna
Projekt obejmuje zabudowę czterech tablic rozdzielczych typu XL 4x24 i sześciu tablic XL 2x24 wraz z budową instalacji elektrycznej oświetleniowej i gniazd jednofazowych oraz wypustów siłowych dla wentylacji, kotłowni i pom. socjalnych oraz budowę instalacji ochrony przeciwporażeniowej i połączeń wyrównawczych w całym obiekcie. Instalację w budynku wykonać jako podtynkową. Obwody do oświetlenia wykonać przewodami YDY 3x1,5 mm2, obwód do oświetlenia awaryjnego przewodami 2xYDY 3x2,5 mm2 , obwody siłowe należy wykonać przewodami YDY lub YLY pięciożyłowymi. Na przejściach instalacji przez stropy i ściany przewody prowadzić w rurkach ochronnych. Oświetlenie przyjęto żarowe w pom. sanitarnych i na zapleczu. Oprawy w łazienkach i sanitariatach z kloszami mlecznymi. W pomieszczeniach rekreacyjnych, szatniach i na korytarzach przyjęto oświetlenie jarzeniowe. Jako środek dodatkowej ochrony przed porażeniem zastosowano szybkie wyłączenie zasilania przez wyłączniki przeciwporażeniowe. Na budynku należy wykonać instalację odgromową
Branża drogowa
Zagospodarowanie terenu jest ściśle związane z funkcją i technologią budynku. Komunikacja z drogi powiatowej poprzez istniejący zjazd. W obrębie obiektu komunikacji stanowi droga dojazdowa na tył budynku, gdzie znajduje się plac manewrowy dla samochodów straży pożarnej, parkingi . Od strony frontowej zaprojektowano plac manewrowy i parkingi z płyt ażurowych. Konstrukcja nawierzchni placu manewrowego, parkingów ni drogi dojazdowej: kostka betonowa wibrowana gr 8,0 cm na podsypce piaskowej , podbudowa -kruszywo stabilizowane mechanicznie gr 25 cm, podsypka z piaski gr 20 cm. Z placów manewrowych. Placów i parkingów wody opadowe odprowadzane będą poprzez kratki wpustowe z osadnikami piasku do systemu kanalizacji zamkniętej i do studzienek chłonnych.

Do realizacji w 2012 roku:
1. Rozbiórka budynku gospodarczego , parterowego o wymiarach 12,50 x 5,0 m z cegłu silikatowej, strop żelbetowy i wywóz gruzu na miejsce wskazane przez Inwestora
2. Roboty ziemne : usunięcie warstwy humusu, wykopy oraz przekopy pod fundamenty budynku
3. Konstrukcje betonowe i żelbetowe (część): podkłady betonowe z betonu B 10 pod ławy, stopy, płytę oraz ławy fundamentowe prostokątne żelbetowe szer. Do 0,6 m z betonu B20z zastosowanie pompy do betonu.
Pozostała część robót do realizacji w 2013 roku.


Szczegółowy zakres robót oraz warunki ich realizacji zawierają:
a) projekt budowlany
b) projekt wykonawczy
c) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót
UWAGA!
1. Załączone do specyfikacji przedmiary robót nie są elementem dokumentacji projektowej, lecz stanowią materiał pomocniczy na użytek:
- określenia minimalnych norm technicznych i jakości materiałów i urządzeń ,
- oceny, czy nie zachodzi przypadek rażąco niskiej ceny.
Wykonawcy zobowiązani są dokonać wizji lokalnej terenu w celu uzyskania wszelkich informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty.
Dokumentacja projektowa wskazuje dla niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub po-chodzenie. W tych przypadkach wszystkie użyte w projektach technicznych, przedmiarach robót, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych nazwy produk-tów, firm mają tylko zastosowanie do określenia parametrów technicznych i jakościowych urządzeń oraz materiałów wymaganych przez Zamawiającego do realizacji zadania. Zama-wiający dopuszcza możliwość zastosowanie innych materiałów i urządzeń, niż podane w dokumentacji projektowej, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji (materiały i urządzenia równoważne). Wykonawca, który zastosował materiały lub urządzenia równoważne ma obowiązek wskazać w swojej ofercie, jakie materiały lub urządzenia zostały zamienione i określić, jakie materiały i urządzenia w ich miejsce proponuje. W przypadku, gdy zastosowanie zaoferowanych w ofercie materiałów lub urządzeń równoważnych w toku reali-zacji robót będzie wymagać zmiany dokumentacji projektowej, Wykonawca uzyska na dokonanie tych zmian zgodę Zamawiającego i Jednostki Projektowania oraz poniesie koszty związane z prze-projektowaniem. Konieczność przeprojektowania nie skutkuje zmianą terminu wykonania przed-miotu umowy i wynagrodzenia należnego Wykonawcy.
Jakość dostarczonych do budowy materiałów, wyrobów i elementów musi być zgodna z wymaga-niami normowymi, atestami, świadectwami dopuszczenia do stosowania i ustaleniami projektów wykonawczych oraz wymaganiami zawartymi w SIWZ. Dokumenty potwierdzające spełnienie po-wyższych warunków Wykonawca przekaże Zamawiającemu.
Wykonanie zamówienia obejmuje również:
- opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- wykonanie wszelkich robót przygotowawczych i porządkowych, w tym zagospodarowania placu budowy, utrzymania i później likwidacji zaplecza budowy, wraz z wykonaniem i likwidacją mediów na potrzeby realizacji robót oraz ich użytkowanie,
- organizację ruchu na czas prowadzenia robót i uzyskanie decyzji na zajęcie pasa drogowego,
- odwodnienie terenu budowy i ewentualne pompowanie wody,
- wywóz nadmiaru gruntu, dowóz ziemi z jej zakupem, ewentualną wymianę gruntów lub ich zagęszczanie, jak i nakłady na roboty w związku ze zmianą kategorii gruntu,
- właściwe postępowanie z odpadami powstałymi przy wykonywaniu przedmiotu umowy; Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska na terenie budowy i na terenie przyległym do terenu oraz postępowanie z odpadami w stopniu całkowicie zwalniającym od tej odpowiedzialności Zamawiającego (ustawa z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach (tekst jedn. Dz. U. z 2007r. Nr 39, poz. 251 z późn. zm.) oraz ustawa z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn. Dz. U. z 2008r. Nr 25, poz. 150 z późn. zm.);
- przekopy kontrolne, w tym wykonanie ewentualnych przekładek w przypadku kolizji z istniejącym uzbrojeniem,
- ewentualną wycinkę drzew, krzaków wraz z uzyskaniem stosownych decyzji w imieniu Zamawiającego, jeżeli taka konieczność wystąpi w toku realizacji przedmiotu zamówienia,
- odtworzenia dróg i chodników zniszczonych w trakcie realizacji robót,
- pełną obsługę geologiczną i geodezyjną wraz z inwentaryzacją powykonawczą,
- wykonanie dokumentacji powykonawczej,
- doprowadzenia terenu do stanu pierwotnego (z uwzględnieniem stanu wynikającego z wykonanych robót budowlanych) po zakończeniu realizacji robót,
- przeprowadzenie rozruchu technologicznego (po stronie Wykonawcy koszty mediów, zużycia materiałów dla potrzeb rozruchu, badań, prób, ocen, analiz wraz z kosztem uzyskania stosownych badań przez odpowiednie instytucje w tym zakresie, jeżeli jest to wymagane przepisami prawa oraz sporządzenie dokumentacji z rozruchu),
- opracowanie świadectwa energetycznego zgodnie z wymogami prawa budowlanego,
- uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu wraz z opiniami i stanowiskami organów wymienionych w art. 56 Prawa budowlanego w imieniu Zamawiającego,
- dostarczenie instrukcji użytkowania obiektu, w tym m.in. instrukcje użytkowania sprzętu i urządzeń obiektu oraz instrukcje stanowiskowe,
- przeprowadzenie szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi sprzętu i urządzeń obiektu wraz ze szkoleniami stanowiskowymi,
- dostarczenie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego wraz z wyposażeniem w sprzęt p.poż. (gaśnice, koce, itp.).
Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji, która obejmuje usuwanie awarii i usterek oraz przeglądy gwarancyjne zapewniające bezusterkową eksploatację w okresie: 36 miesięcy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 201453

Data publikacji: 2012-09-19

Nazwa: Gmina Chęciny

Ulica: Pl. 2 Czerwca 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Chęciny

Kod pocztowy: 26-060

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: 041 3151006

Numer faxu: 041 3151085

Adres strony internetowej: www.checiny.pl

Regon: 00052766400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa wielofunkcyjnego budynku obejmującego świetlicę wiejską oraz remizę OSP w Wolicy (gm. Chęciny)

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Adres inwestycji:
Gm. Chęciny, miejscowość: Wolica

Zakres inwestycji obejmuje:
Wykonanie robót budowlanych związanych z budową budynku wielofunkcyjny mieszczącego remizę OSP oraz świetlicę wiejską wraz z niezbędnymi urządzeniami techniczno-budowlanymi, w tym z drogami wewnętrznymi i parkingami.

Ogólna charakterystyka robót.
Powierzchnia zabudowy 488,00 m2, powierzchnia użytkowa 765,40 m2, wysokość 7,70 m,
Budynek stanowi obiekt wielofunkcyjny mieszczący remizę OSP oraz świetlicę wiejską wraz z niezbędnymi urządzeniami techniczno-budowlanymi, w tym z drogami wewnętrznymi i parkingami. Będzie to budynek wolnostojący z dwiema kondygnacjami nadziemnymi, niepodpiwniczony i dachem dwuspadowym o kącie nachylenia głównych połaci 35 o Technologia realizacji budynku: ściany murowane wzmocnione trzpieniami żelbetonowymi , strop żelbetowy wylewany. Obiekt wyposażony w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i c.o. z własnej kotłowni oraz wentylację mechaniczną. Obiekt stanowi dwie strefy pożarowe (garaż i pozostała część budynku). Klasa odporności ogniowej - C. Kotłownia wydzielona ścianami i stropem EI60. Magazyn oleju wydzielony ścianami EI 120 i stropem REI 120 i zamknięty drzwiami EI60. Wszystkie elementy budynku NRO (nie rozprzestrzeniające ognia). Zasadnicze zmiany jakie wprowadza się do zatwierdzonego projektu to: likwidacja zespołu kuchennego mieszczącego się na poddaszu budynku przeprojektowanie instalacji wewnętrznej i elementów konstrukcyjnych budynku. W miejsce zespołu kuchennego projektuje się zaplecze świetlicy i pokój socjalny pracowników świetlicy, kantor obsługi świetlicy i WC pracowników.
Dla potrzeb remizy na parterze budynku przewiduje się: Garaż wozów bojowych, pomieszczenie dyżurki, szatnię, umywalnię z ubikacją, pomieszczenie do mycia oraz suszenia odzieży i obuwia, magazyn środków gaśniczych i sprzętu pomocniczego, pomieszczenie na sprzęt porządkowy i kotłownia olejowa. Na poddaszu budynku przewiduje się : sala szkoleń i spotkań strażaków z aneksem kuchennym i WC.
Zespół świetlicy wiejskiej obejmuje: hall główny, WC gości, szatnię sala świetlicy oraz zaplecze świetlicy.
Dane materiałowe:
Fundament - ławy i stopy, żelbetowe wylewane z betonu B20 zbrojone stalą 34GS i StOS posadowione na głębokości -1,30 m poniżej posadzki 0,00 na gruncie stabilizowanym warstwą chudego betonu klasy B10 gr. 10 cm
- ściany fundamentowe oraz ściany parteru zagłębione w gruncie- murowane gr. 25 cm z bloczków betonowych na zaprawie cementowej
Ściany przyziemia - murowane z cegły kratówki gr 25 cm, zewnętrzne ocieplone styropianem gr 13 cm na zaprawie cem-wap marki 1,5 MPa. Usztywnienie ścian stanowią rdzenie i wieńce żelbetowe wylewane z betonu B25.
Rdzenie, belki, nadproża - żelbetowe, wylewane z betonu B25 zbrojone stalą. Część nadproży z beleczek prefabrykowanych typu L-19
Stropy - żelbetowe wylewane z betonu B25 zbrojone stalą 34GS i St3SX .
Schody - żelbetowe, wylewane z betonu B25 zbrojone stalą 34GS i St3SX .
Ścianki działowe -na parterze i poddaszu murowane z cegły ceramiczne dziurawki kl. 150 gr 12 cm i 6,5 na zaprawie cem-wap. marki 3 MPa
Stolarka okienna i drzwiowa: typowa i indywidualna wg wykazu stolarki
Tynki wewnętrzne : cementowo-wapienne kat III lub gipsowe
Obróbki blacharskie-wszystkie obróbki blacharskie , a więc podokienniki, rury spustowe, rynny i obróbki kominów wykonać z blachy stalowej ocynkowanej powlekanej gr. 0,6 mm. Rynny półokrągłe Ø 150mm
Kanały wentylacyjne i spalinowy- filary wentylacyjne i kominowy murowany z bloczków prefabrykowanych omurowanych cegłą ceramiczną klasy 150 na zaprawie cementowej marki 8. Zespoły kanałów wyprowadzone ponad dach do wysokości zgodnej z przepisami i pokryte betonową czapką.
Opaska - wokół budynku , z kostki brukowej szerokości 50 cm na podsypce z piasku. Styk kostki brukowej ze ścianą wypełnić kitem trwale plastycznym.
Elewacja - tynki zewnętrzne strukturalne akrylowe . Ściany wewnętrzne budynku malować farbą emulsyjną w kolorze jasnym; w pom. sanitarno-higienicznych płytki glazurowane . Posadzki powinny być twarde, odporne na ścieranie, nienasiąkliwe, łatwo zmywalne; zalecany materiał- terakota, gress, tarket. Parapety zewnętrzne, rury spustowe, i rynny oraz elementy obróbek blacharskich malować olejno w kolorze ciemny brąz.
Instalacje wodno-kanalizacyjne:
Instalacja wody do celów ppoż. - z rur stalowych ocynkowanych ze szwem o połączeniach gwintowanych. Prowadzenie pionów wodnych w szachtach instalacyjnych, natomiast przewodów poziomych na poszczególnych kondygnacjach na konstrukcji wsporczej pod stropem. Instalację zaprojektowano jako rozgałęzioną. Piony hydrantowe doprowadzające wodę surową do hydrantów Ø25 mm umieszczonych w specjalnych szafkach. Przewidziano łącznie 5 kpl. hydrantów dla budynku.
Instalacje wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji - główne przewody rozprowadzające wykonane będą :
- dla wody zimnej dla celów sanitarnych i technologii z rur stalowych ocynkowanych ze szwem o połączeniach gwintowanych lub na kołnierze. Pozostałe przewody (poziomy i piony) na pozostałych kondygnacjach z rur z tworzywa sztucznego (PE lub PP)
-dla ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji c.w.u. z rur warstwowych (stabilizowanych wkładką aluminiowa) w systemie UPONOR łączonych przez zgrzewanie.
Prowadzenie pionów wodnych w szachtach instalacyjnych natomiast przewodów poziomych na poszczególnych kondygnacjach na konstrukcji wsporczej pod stropem.
Armatura odcinająca i czerpalna na ciśnienie 10 bar (0,1 MPa) Przewiduje się zastosowanie urządzeń o zmniejszonym poborze wody. Na głównych rurociągach rozprowadzających wodę zastosowano zawory zwrotne.
Baterie w części publicznej budynku w wykonaniu antywandalowym , w sanitariatach dla osób niepełnosprawnych - z wykorzystaniem baterii termostatycznych z funkcją antyoparzeniową. Główne rurociągi rozprowadzające będą izolowane termicznie warstwą ze sztywnej pianki poliuretanowej
Ciepła woda użytkowa o temp +60 oC będzie przygotowywana centralnie w kotłowni olejowej. Aby zapobiec schłodzeniu c.w.u. zaprojektowano instalację cyrkulacyjna z pompą. Dla odbiorników c.w.u. przewidziano armaturę mieszakową i termostatyczną.
Instalacja kanalizacji sanitarnej - Kanalizację sanitarna stanowić będą trzy ciągi zbierające i odprowadzające ścieki sanitarne do studzienek rewizyjnych na zewnatrz budynku. Przejście poziomych rurociągów zbiorczych pod stopami fundamentowymi oraz przez ściany fundamentowe w rurach ochronnych stalowych. Kanalizację zaprojektowano z rur PVC. Poziomy i piony sanitarne w budynku układane w szachtach instalacyjnych a następnie pod posadzką w ziemi. Na poszczególnych kondygnacjach poziomu sanitarne prowadzone będą częściowo w warstwach posadzki a następnie pod stropem. Ścieki technologiczne z kotłowni olejowej odprowadzone będą przez wpusty podłogowe żeliwne Ø50 zasyfonowane do studzienki schładzającej. Przewody wykonać z rur i kształtek żeliwnych odpornych na podwyższoną temperaturę. Odwodnienie posadzki garażu- poprzez zespół wpustów do separatora substancji olejowych i ropopochodnych a następnie do szczelnego, bezodpływowego zbiornika na ścieki, znajdującego się na zewnątrz budynku.
Instalacja co i ct oraz kotłownia olejowa
W skład instalacji grzewczych wchodzą:
-instalacja c.o. grzejnikowego
-instalacja c.t. dla potrzeb central wentylacyjnych
Instalacja c.o. grzejnikowego - z rozdziałem mieszanym (główne rozprowadzenie czynnika pod stropem parteru) . Instalację stanowią dwie sekcje, z których pierwsza obsługuje pomieszczenia części przeznaczonej na remizę OSP natomiast druga świetlicę wiejską. Dla instalacji przyjęto grzejniki panelowe typu RADSON INTEGRA. W garażu oraz w klatce schodowej zastosowano grzejniki RADSON COMPAKT zasilane tradycyjnie z boku. Wszystkie grzejniki wodne dolno zasilane od ściany. Podejście do grzejników INTEGRA w bruździe ściennej poprzez wygięcie sprężyną systemowa bez używania kolan zaprasowywanych. Podejścia do grzejników w garażu i klatce schodowej wykonać tradycyjnie jako boczne z zaworami termostatycznymi. Główne przewody rozprowadzające czynnik grzewczy wykonać w systemie rur tworzywowych przeznaczonych do instalacji c.o. wyposażonych we wkładkę aluminiową z zabezpieczeniem antydyfuzyjnym.
Instalacja ciepła technologicznego dla potrzeb wentylacji mechanicznej - instalacja c.t. dostarcza czynnik grzewczy do nagrzewnic central wentylacyjnych zlokalizowanych na poddaszu nieużytkowym oraz w garażu wozów strażackich. Zasilanie instalacji - z rozdzielacza w pom. kotłowni. ; system zasilania wodno-pompowy dwururowy. Rurociągi wykonać z rur stalowych czarnych o połączeniach spawanych. Prowadzenie przewodów -pod stropem parteru. Trasy przewodów tak zostały dobrane, aby umożliwić samokompensację rurociągów. Przy połączeniach pionu z poziomem wykonać ramię kompensacyjne. Na rurociągach rozprowadzających zawory odcinające kulowe gwintowane typu Nanal, Vexve. Do regulacji instalacji zawory regulacyjno-pomiarowe. Dla zapewnienia obiegu przez nagrzewnice central wentylacyjnych przewidziano pompy obiegowe. W dostawie automatyki należy zapewnić możliwość sterowania zaworem trójdrożnym oraz pompą obiegową.
Próby ciśnieniowe na zimno i na gorąco p=0,5 MPaw czasie trwania t=30 min. Sieć rozdzielczą izolować otuliną typu THERMAFLEX FRZ lub CLIMAFLEX.
Kotłownia olejowa - Do przygotowania czynnika grzejnego zaprojektowano stalowy kocioł wodny niskotemperaturowy o mocy 150 kW. Kocioł wyposażyć w palnik nadmuchowy, dwustopniowy. Palnik jest przystosowany do spalania oleju opałowego. Na kotle dla utrzymania stałego przepływu wody zastosowano pompę kotłową; zabezpieczeniem kotła przed wzrostem ciśnienia będzie membranowy zawór bezpieczeństwa. Dla utrzymania stabilizacji ciśnienia w instalacji grzewczej oraz instalacji kotłów zaprojektowano naczynie wyrównawcze podłączone do głównego rozdzielacza powrotnego kotłowni znajdować się będzie rozdzielacz zasilający i powrotny dla dwóch obiegów grzewczych instalacji c.o. oraz obiegi instalacji c.t. Na każdym z rozdzielaczy zamontować zawory spustowe oraz manometry .W celu zabezpieczenia kotła i pomp przed zanieczyszczeniami należy zamontować filtroodmulnik ( na głównym rurociągu powrotnym) Wszystkie przewody instalacji grzewczej w obrębie kotłowni wykonać z rur stalowych czarnych średnich ze szwem. Rurociągi uzupełniające wodę do zładu instalacji c.o. oraz rurociągi wody zimnej do podgrzewacza wykonać z rur stalowych ocynkowanych. Rurociągi wody ciepłej oraz cyrkulacji wykonać z rur tworzywowych PE. Spaliny z kotła odprowadzane indywidualnym czopuchem dwuściennym do komina jednościennego z blachy kwasoodpornej umieszczonego w kanale spalinowym. Wysokość komina około 12,6 m. Magazynowanie oleju w wydzielonym pomieszczeniu ; zbiorniki dwupłaszczowe z PE o poj. 4x1000 l.
Wentylacja mechaniczna
System wentylacji podzielony na kilka układów wentylacyjnych. Kanały wentylacyjne muszą mieć gładkie ściany a wykonanie kształtek i połączeń powinno być wykonane aerodynamicznie. Przewody i kształtki z blachy stalowej ocynkowanej oraz przewody okrągłe typu Spiro. Kanały w garaży ze stali kwasoodpornej, kratki w wykonaniu nierdzewnym. Wentylacja podzielona została na niezależne układy wentylacyjne; podziału dokonano na podstawie funkcji poszczególnych pomieszczeń.
Wywiew z sanitariatów, umywalni i pom. porządkowych realizowany będzie za pomocą osobnych wyciągów. Pozostałe pomieszczenia nie obsługiwane przez wen. Mechaniczną wentylowane będą grawitacyjnie. Centrale wentylacyjne umieszczone zostaną na poziomie strychu nieużytkowego. Jedna z central jest centralą podwieszana i znajdować się będą w pom. garażu. Kanały wentylacyjne prowadzące powietrze należy ocieplić matami z wełny mineralnej w płaszczu z folii aluminiowej. Kanały nawiewne i wywiewne prowadzone po strychu należy również ocieplić matami w płaszczu z folii aluminiowej. Przewody wentylacyjne oraz izolacje wykonać z materiałów niepalnych.
Branża elektryczna
Projekt obejmuje zabudowę czterech tablic rozdzielczych typu XL 4x24 i sześciu tablic XL 2x24 wraz z budową instalacji elektrycznej oświetleniowej i gniazd jednofazowych oraz wypustów siłowych dla wentylacji, kotłowni i pom. socjalnych oraz budowę instalacji ochrony przeciwporażeniowej i połączeń wyrównawczych w całym obiekcie. Instalację w budynku wykonać jako podtynkową. Obwody do oświetlenia wykonać przewodami YDY 3x1,5 mm2, obwód do oświetlenia awaryjnego przewodami 2xYDY 3x2,5 mm2 , obwody siłowe należy wykonać przewodami YDY lub YLY pięciożyłowymi. Na przejściach instalacji przez stropy i ściany przewody prowadzić w rurkach ochronnych. Oświetlenie przyjęto żarowe w pom. sanitarnych i na zapleczu. Oprawy w łazienkach i sanitariatach z kloszami mlecznymi. W pomieszczeniach rekreacyjnych, szatniach i na korytarzach przyjęto oświetlenie jarzeniowe. Jako środek dodatkowej ochrony przed porażeniem zastosowano szybkie wyłączenie zasilania przez wyłączniki przeciwporażeniowe. Na budynku należy wykonać instalację odgromową
Branża drogowa
Zagospodarowanie terenu jest ściśle związane z funkcją i technologią budynku. Komunikacja z drogi powiatowej poprzez istniejący zjazd. W obrębie obiektu komunikacji stanowi droga dojazdowa na tył budynku, gdzie znajduje się plac manewrowy dla samochodów straży pożarnej, parkingi . Od strony frontowej zaprojektowano plac manewrowy i parkingi z płyt ażurowych. Konstrukcja nawierzchni placu manewrowego, parkingów ni drogi dojazdowej: kostka betonowa wibrowana gr 8,0 cm na podsypce piaskowej , podbudowa -kruszywo stabilizowane mechanicznie gr 25 cm, podsypka z piaski gr 20 cm. Z placów manewrowych. Placów i parkingów wody opadowe odprowadzane będą poprzez kratki wpustowe z osadnikami piasku do systemu kanalizacji zamkniętej i do studzienek chłonnych.

Do realizacji w 2012 roku:
1. Rozbiórka budynku gospodarczego , parterowego o wymiarach 12,50 x 5,0 m z cegłu silikatowej, strop żelbetowy i wywóz gruzu na miejsce wskazane przez Inwestora
2. Roboty ziemne : usunięcie warstwy humusu, wykopy oraz przekopy pod fundamenty budynku
3. Konstrukcje betonowe i żelbetowe (część): podkłady betonowe z betonu B 10 pod ławy, stopy, płytę oraz ławy fundamentowe prostokątne żelbetowe szer. Do 0,6 m z betonu B20z zastosowanie pompy do betonu.
Pozostała część robót do realizacji w 2013 roku.


Szczegółowy zakres robót oraz warunki ich realizacji zawierają:
a) projekt budowlany
b) projekt wykonawczy
c) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót
UWAGA!
1. Załączone do specyfikacji przedmiary robót nie są elementem dokumentacji projektowej, lecz stanowią materiał pomocniczy na użytek:
- określenia minimalnych norm technicznych i jakości materiałów i urządzeń ,
- oceny, czy nie zachodzi przypadek rażąco niskiej ceny.
Wykonawcy zobowiązani są dokonać wizji lokalnej terenu w celu uzyskania wszelkich informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty.
Dokumentacja projektowa wskazuje dla niektórych materiałów i urządzeń znaki towarowe lub po-chodzenie. W tych przypadkach wszystkie użyte w projektach technicznych, przedmiarach robót, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych nazwy produk-tów, firm mają tylko zastosowanie do określenia parametrów technicznych i jakościowych urządzeń oraz materiałów wymaganych przez Zamawiającego do realizacji zadania. Zama-wiający dopuszcza możliwość zastosowanie innych materiałów i urządzeń, niż podane w dokumentacji projektowej, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji (materiały i urządzenia równoważne). Wykonawca, który zastosował materiały lub urządzenia równoważne ma obowiązek wskazać w swojej ofercie, jakie materiały lub urządzenia zostały zamienione i określić, jakie materiały i urządzenia w ich miejsce proponuje. W przypadku, gdy zastosowanie zaoferowanych w ofercie materiałów lub urządzeń równoważnych w toku reali-zacji robót będzie wymagać zmiany dokumentacji projektowej, Wykonawca uzyska na dokonanie tych zmian zgodę Zamawiającego i Jednostki Projektowania oraz poniesie koszty związane z prze-projektowaniem. Konieczność przeprojektowania nie skutkuje zmianą terminu wykonania przed-miotu umowy i wynagrodzenia należnego Wykonawcy.
Jakość dostarczonych do budowy materiałów, wyrobów i elementów musi być zgodna z wymaga-niami normowymi, atestami, świadectwami dopuszczenia do stosowania i ustaleniami projektów wykonawczych oraz wymaganiami zawartymi w SIWZ. Dokumenty potwierdzające spełnienie po-wyższych warunków Wykonawca przekaże Zamawiającemu.
Wykonanie zamówienia obejmuje również:
- opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- wykonanie wszelkich robót przygotowawczych i porządkowych, w tym zagospodarowania placu budowy, utrzymania i później likwidacji zaplecza budowy, wraz z wykonaniem i likwidacją mediów na potrzeby realizacji robót oraz ich użytkowanie,
- organizację ruchu na czas prowadzenia robót i uzyskanie decyzji na zajęcie pasa drogowego,
- odwodnienie terenu budowy i ewentualne pompowanie wody,
- wywóz nadmiaru gruntu, dowóz ziemi z jej zakupem, ewentualną wymianę gruntów lub ich zagęszczanie, jak i nakłady na roboty w związku ze zmianą kategorii gruntu,
- właściwe postępowanie z odpadami powstałymi przy wykonywaniu przedmiotu umowy; Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska na terenie budowy i na terenie przyległym do terenu oraz postępowanie z odpadami w stopniu całkowicie zwalniającym od tej odpowiedzialności Zamawiającego (ustawa z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach (tekst jedn. Dz. U. z 2007r. Nr 39, poz. 251 z późn. zm.) oraz ustawa z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn. Dz. U. z 2008r. Nr 25, poz. 150 z późn. zm.);
- przekopy kontrolne, w tym wykonanie ewentualnych przekładek w przypadku kolizji z istniejącym uzbrojeniem,
- ewentualną wycinkę drzew, krzaków wraz z uzyskaniem stosownych decyzji w imieniu Zamawiającego, jeżeli taka konieczność wystąpi w toku realizacji przedmiotu zamówienia,
- odtworzenia dróg i chodników zniszczonych w trakcie realizacji robót,
- pełną obsługę geologiczną i geodezyjną wraz z inwentaryzacją powykonawczą,
- wykonanie dokumentacji powykonawczej,
- doprowadzenia terenu do stanu pierwotnego (z uwzględnieniem stanu wynikającego z wykonanych robót budowlanych) po zakończeniu realizacji robót,
- przeprowadzenie rozruchu technologicznego (po stronie Wykonawcy koszty mediów, zużycia materiałów dla potrzeb rozruchu, badań, prób, ocen, analiz wraz z kosztem uzyskania stosownych badań przez odpowiednie instytucje w tym zakresie, jeżeli jest to wymagane przepisami prawa oraz sporządzenie dokumentacji z rozruchu),
- opracowanie świadectwa energetycznego zgodnie z wymogami prawa budowlanego,
- uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu wraz z opiniami i stanowiskami organów wymienionych w art. 56 Prawa budowlanego w imieniu Zamawiającego,
- dostarczenie instrukcji użytkowania obiektu, w tym m.in. instrukcje użytkowania sprzętu i urządzeń obiektu oraz instrukcje stanowiskowe,
- przeprowadzenie szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi sprzętu i urządzeń obiektu wraz ze szkoleniami stanowiskowymi,
- dostarczenie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego wraz z wyposażeniem w sprzęt p.poż. (gaśnice, koce, itp.).
Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji, która obejmuje usuwanie awarii i usterek oraz przeglądy gwarancyjne zapewniające bezusterkową eksploatację w okresie: 36 miesięcy.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych do 20 % zamówienia podstawowego polegających na powtórzeniu zamówienia podstawowego obejmuje roboty budowlane budynku oraz przebudowę i zagospodarowanie terenu.;

Czas: D

Data zakończenia: 30/12/2013

Informacja na temat wadium: 100 000.00 zł (słownie: sto tysięcy 00/100)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczenia.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Wykonawcy muszą wykazać, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wykonali co najmniej dwa zamówienia odpowiadające przedmiotowi niniejszego zamówienia, tzn. wykonali dwie roboty budowlane, każda o wartości brutto nie mniejszej niż 4 000 000,00 złotych polegające na budowie, przebudowie lub rozbudowie budynków użyteczności publicznej w tym:
- co najmniej 1 robotę budowlaną dla obiektu o kubaturze nie mniejszej niż 4 600 m3;

UWAGI
- Przez budynek użyteczności publicznej rozumie się budynek o którym mowa w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75 poz. 690 ze zm.).
- Jeżeli wartości robót w wykazie zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający dla sprawdzenia spełnienia warunku, przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez NBP na dzień opublikowania ogłoszenia o zamówieniu.
Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów:
- wykazu robót budowlanych (wg wzoru załącznik nr 5 do specyfikacji) w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku doświadczenia oraz
- dokumentów potwierdzających, że wykazane roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone,
wg formuły spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia na podstawie oświadczenia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Wykonawcy muszą wykazać dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, przez co rozumie się dysponowanie co najmniej:
- 1 osobą do pełnienia funkcji Kierownika Budowy, posiadającą: uprawnienia budowla-ne w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, aktualną na dzień skła-dania ofert przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego; co najmniej 5-letnie łączne doświadczenie na stanowisku kierownika budowy w tym co najmniej kierowanie 1 robotą budowlaną o kubaturze nie mniejszej niż 4 600,00 m3 ;
- 1 osobą do pełnienia funkcji Kierownika robót elektrycznych, posiadającą: uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, aktualną na dzień składania ofert przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego;
- 1 osobą do pełnienia funkcji Kierownika robót sanitarnych, posiadającą: uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych; aktualną na dzień składania ofert przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego;
- 1 osobą do pełnienia funkcji Kierownika robót drogowych, posiadającą: uprawnienia budowlane w specjalności w drogowej, aktualną na dzień składania ofert przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego;
Ocena spełnienia w/w warunków nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów:
- wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wg wzoru nr 6 do specyfikacji) w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami,
- oświadczenia, że osoby te posiadają wymagane uprawnienia, (wg wzoru nr 7 do specyfikacji),
wg formuły spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Wykonawcy muszą wykazać, że:
- dysponują środkami lub posiadają zdolność kredytową w kwocie minimum 2 000 000 zł;
- posiadają polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej o wartości sumy ubezpieczenia nie mniejszej niż 4 000 000 zł.
UWAGA
Jeżeli wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający dla sprawdzenia spełnienia warunku, przyjmie średni kurs PLN do tej waluty podawany przez NBP na dzień opublikowania ogłoszenia o zamówieniu.
Ocena spełnienia w/w warunków nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów:
- informacji z banku
- opłaconej polisy ubezpieczenia.
wg formuły spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Wzór umowy stanowiący Załącznik nr 2 do specyfikacji.
Zmiana umowy może nastąpić w zakresie:
1) zmiany sposobu świadczenia, na skutek następujących okoliczności:
a) niedostępnością na rynku materiałów lub urządzeń, wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, spowodowanej zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń,
b) koniecznością zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/ technologicznych, niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
c) koniecznością usunięcia wad w dokumentacji,
d) koniecznością realizacji postulatów osób trzecich nieuwzględnionych na etapie podpisania umowy, a ze względów społecznych koniecznych do spełnienia, powodujących zmiany w projekcie.
e) wykonaniem robót zamiennych w stosunku do rozwiązań przewidzianych w projekcie, skutkujących zwiększeniem bezpieczeństwa obiektu, podniesieniem funkcjonalności obiektu i efektywności rozwiązań projektowych, jeżeli rozwiązania zamienne nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu.
Dokonując zmiany sposobu świadczenia, strony wyodrębnią:
- roboty zamienne, tj. roboty, które Wykonawca wykona w zamian robót zawartych w pierwotnej dokumentacji projektowej,
- roboty zaniechane przez które rozumie się roboty objęte pierwotną dokumentacją projektową, a których wykonanie stało się zbędne.
2) zmiany wynagrodzenia ryczałtowego w przypadku istotnej zmiany sposobu świadczenia Wykonawcy, o którym mowa w pkt.1) stwierdzonej aneksem do umowy;
a) Podstawą określenia wynagrodzenia za roboty zamienne będzie protokół konieczności
uzgodniony przez Strony oraz kosztorys różnicowy sporządzony przez Wykonawcę metodą szczegółową, przy czym w przypadku wykonywania robót według nowej technologii cena robót zostanie obliczona w sposób określony poniżej:
- stawka r-g, wskaźnik kosztów pośrednich i zysku - będą tożsame z wielkością tych składników cenowych zawartych w kosztorysie ofertowym,
- ceny materiałów i sprzętu - według średnich cen opublikowanych w kwartalnej Informacji cenowej o cenach materiałów budowlanych, elektrycznych i instalacyjnych i pracy sprzętu SEKOCENBUD, obowiązujących w chwili opracowania oferty i zawierających ceny zakupu dla materiałów, a w przypadku ich braku według cen udokumentowanych i uzgodnionych z Zamawiającym.
Tak sporządzony kosztorys różnicowy po uprzednim jego sprawdzeniu i zatwierdzeniu przez Zamawiającego, będzie stanowił podstawę zmiany wynagrodzenia Wykonawcy.
b) Podstawą określenia wynagrodzenia za roboty zaniechane będzie protokół konieczności
uzgodniony przez Strony oraz kosztorys sporządzony przez Wykonawcę metodą szczegó-łową, tj. określający ilość jednostek przedmiarowych zakresu robót podlegających zanie-chaniu pomnożonych przez ceny jednostkowe wynikające z kosztorysu ofertowego. Tak sporządzony kosztorys po uprzednim jego sprawdzeniu i zatwierdzeniu przez Zamawiającego, będzie stanowił podstawę zmiany wynagrodzenia Wykonawcy. Wartość robót zaniechanych skutkuje odpowiednim zmniejsze¬niem wynagrodzenia Wykonawcy.
UWAGA
W przypadku ustawowej zmiany stawki podatku VAT zmiana wynagrodzenia ryczałto-wego nie jest dopuszczalna, z zastrzeżeniem rozliczeń z Wykonawcą, którego oferta prowadzi do powstania obowiązku podatkowego w VAT po stronie Zamawiającego
3) zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadku:
a) pisemnego żądania wstrzymania prac skierowanego do Wykonawcy przez Zamawiającego lub wydania zakazu prowadzenia prac przez organ administracji publicznej, o ile żądanie lub wydanie zakazów nie nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność(np. dokonanie odkrywki archeologicznej, odkrycie niewybuchu),
b) nie przekazania przez Zamawiającego w terminie wynikającym z ust. 1 placu budowy,
c) wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych odbiegających od typowych, a uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzenie prób, sprawdzeń, dokonywanie odbiorów,
d) wystąpienia okoliczności siły wyższej, jako zdarzenia niezależnego od żadnej ze stron, które nastąpiło po wejściu w życie umowy a którego strony nie były w stanie przewidzieć w momencie zawierania i którego zaistnienie lub skutki uniemożliwiają wykonanie niniejszej umowy zgodnie z jej treścią; strona powołująca się na okoliczności siły wyższej jest zobowiązana do niezwłocznego pisemnego powiadomienia drugiej strony, a następnie udokumentowania zaistnienia tego stanu,
e) istotnej zmiany zakresu świadczenia Wykonawcy stwierdzonej aneksem do umowy, która będzie miała wpływ na zmianę terminu zakończenia wykonania przedmiotu umowy, wynikającej z wad zawartych w dostarczonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej wraz ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, albo zajścia innych okoliczności, niezależnych od Wykonawcy, które mogą przeszkodzić prawidłowemu wykonaniu robót, z tym, że Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o wystąpieniu przypadków, o których mowa w niniejszym ustępie, a także udokumentowania zaistnienia tych przypadków;
f) jeżeli Wykonawca zamierza wykonać przedmiot zamówienia wcześniej niż w uzgodnionym z Zamawiającym pożądanym terminie wykonania zamówienia, jest zobowiązany złożyć do akceptacji Zamawiającego nowy harmonogram rzeczowo-finansowy robót uwzględniający skrócony termin zakończenia przedmiotu zamówienia.
3. Zmiana umowy może zostać dokonana wyłącznie w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.checiny.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: siedzibie Zamawiającego

Data składania wniosków, ofert: 05/10/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
w siedzibie Zamawiającego pokój nr 109 - Sekretariat Urzędu Gminy i Miasta Chęciny

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt w ramach PROW 2007-2013 działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i rozwój wsi

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452113507 (Roboty budowlane w zakresie budynków wielofunkcyjnych)

Podobne przetargi

159274 / 2009-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bliżyn - Bliżyn (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej centrum wsi Bliżyn - budowa parkingu na samochody osobowe na 30 miejsc postojowych wraz z budową chodników oraz zjazdów z drogi publicznej, budowa oświetlenia, rozbiórka starego i budowa nowego ogrodzenia, wykonanie przyłącza wodociągowego, zagospodarowanie skweru z alejkami, ławeczkami, oczkiem wodnym i zielenią

160815 / 2015-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Końskie - Końskie (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przystosowanie budynków na potrzeby mieszkań socjalnych i komunalnych

252456 / 2015-09-25 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont przepustu drogowego wraz z przebudową urządzeń kanalizacji deszczowej związanych z drogą w pasie drogowym ul. Opatowskiej - DK Nr 9 (w km 71+00) w Ostrowcu Św. Zamówienie nr O/Ki.D-3.2412.175.2015.gk

364024 / 2013-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa Nr 33 im. I.J. Paderewskiego - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont nawierzchni placu przy Szkole Podstawowej nr 33 im. I. J. Paderewskiego w Kielcach

174859 / 2010-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Gowarczów - Gowarczów (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty uzupełniające na remont budynku pełniącego funkcje świetlicy na terenie gminy Gowarczów w miejscowości Giełzów

13739 / 2016-02-10 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przyłączenie do sieci dystrybucyjnej budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ul. Seminaryjska 12.

96103 / 2015-06-30 - Inny: Samorządowa jednostka budżetowa

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Docieplenie i elewacja budynku Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach, ul. Jagiellońska 76

224237 / 2008-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Secemin - Secemin (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont drogi gminnej w miejscowości: 1. Krzepin -Zagórcze, 2. Żelisławice.

87185 / 2013-05-23 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
MODERNIZACJA INSTALACJI GRZEWCZEJ CENTRAL WENTYLACYJNYCH OBSŁUGUJĄCYCH POMIESZCZENIA KLUBU WSPAK, SALI TELEWIZYJNEJ ORAZ ŚWIETLICY W DOMU STUDENTA ODYSEJA W KIELCACH, UL. ŚLĄSKA 11 A

197567 / 2012-09-13 - Inny: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rembowie

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rembowie - Raków (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa indywidualnej oczyszczalni ścieków dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie gm. Raków

417576 / 2014-12-23 - Inny: Instytucja kultury

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja jednostek użyteczności publicznej Wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych; Wojewódzki Dom Kultury i Muzeum Narodowe w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze i Policealna Szkoła Medyczna im. Hanny Chrzanowskiej w Morawicy- roboty uzupełniające

137959 / 2013-07-09 - Inny: SamorzÄ…dowa Jednostka Kultury

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont poddasza i dachu oficyny zachodniej w budynku Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przy ul. Sienkiewicza 32

252622 / 2012-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Busku-Zdroju - Busko-Zdrój (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont drogi powiatowej Nr 0079T Biskupice - Żurawniki - Jurków - Ludwinów od km 1+800 do km 1+960 i od km 4+680 do km 5+940 długości 1420 mb.

276678 / 2015-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lipnik - Lipnik (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa dróg powodziowych - Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Międzygórz na odc. 945 mb.

59763 / 2015-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Końskie - Końskie (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa ulicy Warszawskiej w Końskich na długości 570 mb (od skrzyżowania z ul. Staszica za skrzyżowanie z ul. Mechaniczną)

263309 / 2010-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót dodatkowych na zadaniu pn.: Mała Pętla Świętokrzyska etap 2: w tym: przebudowa drogi woj. nr 756 na odc. Nowa Słupia -Wólka Milanowska, przebudowa drogi woj. nr 753 na odc. Huta Nowa - Wólka Milanowska

386362 / 2014-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Solec - Zdrój - Solec-Zdrój (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa sieci wodociągowej wraz z niezbędną infrastrukturą umożliwiającą doprowadzenie wody z ujęcia Kików do miejscowości Sułkowice

231788 / 2011-08-05 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Urząd Skarbowy w Starachowicach - Starachowice (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont dachu budynku Urzędu Skarbowego w Starachowicach przy ul. Składowej 33.

309571 / 2010-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Końskie - Końskie (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont placu parkingowego pomiędzy ul. 16-go Stycznia a ul. Zamkową w Końskich

394130 / 2013-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna - Busko-Zdrój (świętokrzyskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remonty zewnętrzne oraz budowa pochylni dla niepełnosprawnych przy budynku Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Busku Zdroju