Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

63563 / 2014-03-25 - Inny: Państwowa Jednostka Budżetowa / Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy (Toruń)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych wraz z badaniami lekarskimi, materiałami szkoleniowymi i egzaminami dla 30 uczestników projektu OHP jako realizator usług rynku pracy, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet 1, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3) w Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych wraz z badaniami lekarskimi (w przypadku zawodów wymagających stwierdzenia przydatności do ich wykonywania), materiałami szkoleniowymi i egzaminami dla 30 uczestników projektu OHP jako realizator usług rynku pracy współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet 1, ziałanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3) w Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku.
W kursach zawodowych będą uczestniczyć osoby, dla których umiejętności w zakresie przewidzianym dla danego zawodu zostały zdiagnozowane przez doradcę zawodowego lub lidera klubu pracy i są niezbędne dla dalszego kształtowania ścieżki rozwoju zawodowego każdego uczestnika.
Szkolenia będą odbywały się w czterech częściach:

CZĘŚĆ 1
Kurs operatora koparko-ładowarki dla 10 osób w Inowrocławiu - kurs obejmuje łącznie 202 godziny, w tym:
a) zajęcia teoretyczne - 142 godziny, obejmujące następujące zagadnienia:
staż wstępny (26 godzin)
zasady BHP (8 godzin)
użytkowanie eksploatacyjne (8 godzin)
podstawy elektrotechniki (8 godzin)
budowę silników spalinowych (16 godzin)
budowę koparko-ładowarki (32 godziny)
elementy hydrauliki (16 godzin)
technologię robót budowlanych (20 godzin)
dokumentację techniczną (8 godzin)

b) zajęcia praktyczne - 60 godzin.
Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
Park maszynowy i plac manewrowy, na którym odbywać będą się zajęcia praktyczne dla operatorów koparko-ładowarek, jak również kwalifikacje osób prowadzących zajęcia teoretyczne oraz praktyczne w ramach tego kursu muszą spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001 r., Nr 118, poz. 1263) oraz w wydanej na jego podstawie procedury opracowanej przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, dotyczącej realizacji postanowień § 23-26 tego Rozporządzenia. Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminu, każdy uczestnik otrzyma Książeczkę operatora maszyn roboczych oraz Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186 ze zmianami).
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Inowrocławiu, ul. Cegielna 14/16. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Inowrocławia, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych we własnym zakresie.
CZĘŚĆ 2
Kurs magazyniera z obsługą kas fiskalnych, wózka jezdniowego oraz badaniami epidemiologicznymi dla branży spożywczej dla 10 osób w Świeciu - zakres szkolenia obejmuje zagadnienia potrzebne do uzyskania przez uczestników uprawnień do obsługi urządzeń transportu bliskiego, ponadto uczestnicy poznają zasady magazynowania oraz zasady obsługi kas fiskalnych z czytnikiem kodów. Szkolenie będzie trwało 150 godzin. Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
W skład szkolenia będą wchodzić:
obsługa wózka jezdniowego:
a) zajęcia teoretyczne - 25 godzin
typy stosowanych wózków jezdniowych
budowa wózka
czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy wózkami
czynności operatora w czasie pracy z wózkami
wiadomości z zakresu BHP
wiadomości o dozorze technicznym
b) zajęcia praktyczne - 10 godzin
obsługa i eksploatacja wózka jezdniowego

magazynier z obsługą kas fiskalnych:
a) zajęcia teoretyczne - 55 godzin
bezpieczeństwo i higiena pracy w magazynach (prawa i obowiązki pracownika, zagrożenia związane z magazynowanymi towarami, środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze).
zapasy magazynowe (rodzaje zapasów magazynowych, podział zapasów magazynowych, zasady znakowania ładunków kodami kreskowymi)
budowle magazynowe (określenie i podział budowli magazynowych, instalacje w budynkach magazynowych służące zabezpieczaniu właściwych warunków przechowywania towarów)
wyposażenie magazynów (charakterystyka i podział wyposażenia magazynów, magazynowe środki transportowe, pomocnicze urządzenia magazynowe).
technologia magazynowania (technologia prac w magazynach systemem ręcznym, przepisy i normy określające warunki pracy ręcznej w magazynie, technologia prac magazynowych o zmechanizowanym systemie pracy)
kontenerowy System Transportowy w gospodarce magazynowej (organizacja kontenerowego Systemu Transportowego, zasady rozładunku kontenerów, personel magazynowy, jego prawa i obowiązki)
organizacja gospodarki magazynowej (istota organizacji gospodarki magazynowej, zasady odbioru, przyjęcia oraz wydawania wyrobów i materiałów)
b) zajęcia praktyczne - 60 godzin
nowoczesne urządzenia informatyczne wspomagające zarządzanie przebiegiem procesu magazynowego - praktyczne zastosowanie programów magazynowych
Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i przeprowadzenia badań sanitarno-epidemiologicznych dla branży spożywczej.
Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminu, każdy uczestnik otrzyma Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia oraz Zaświadczenie kwalifikacyjne Urzędu Dozoru Technicznego, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186 ze zmianami).
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Świeciu, ul. Chmielniki 2B. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Świecia, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych we własnym zakresie.

CZĘŚĆ 3
Kurs ratownika wodnego dla 10 osób we Włocławku - szkolenie obejmuje 64 godziny, w tym:
- zajęcia teoretyczne - 20 godzin:
podstawy prawne funkcjonowania ratownictwa wodnego w Rzeczypospolitej Polskiej,
organizacja ratownictwa wodnego w pozostałych systemach ratowniczych funkcjonujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
prawne aspekty pracy ratownika wodnego (kodeks karny, kodeks wykroczeń, kodeks cywilny, kodeks pracy),
obowiązki i uprawnienia ratowników wodnych,
specyfika ratownictwa wodnego na wyznaczonych obszarach wodnych,
specyfika działania ratownika wodnego na poszczególnych obszarach wodnych (lód, cieki, powódź, miejsca bagniste),
podstawowe wiadomości dotyczące hydrologii i meteorologii,
dokumentacja działań ratowniczych,
sprzęt ratowniczy i pływający wykorzystywany w ratownictwie wodnym i jego zastosowanie,
podstawowe prace bosmańskie,
prowadzenie akcji ratunkowych,
techniki ratownictwa wodnego.

- zajęcia praktyczne - na basenie i ew. wodach otwartych - 43 godziny:
umiejętność pływania stosowanego w ratownictwie wodnym,
samoratownictwo,
wykonanie skoków ratunkowych i inne sposoby bezpiecznego wejścia do wody,
pływanie pod wodą i nurkowanie,
holowanie osoby zagrożonej, co najmniej trzema sposobami,
ewakuacja z wody i na lądzie,
opanowanie osoby tonącej pasywnej i ułożenie jej w pozycji do holowania,
postępowanie z osobą tonącą aktywną,
praktyczne korzystanie ze sprzętu ratowniczego i pływającego wykorzystywanego w ratownictwie wodnym i jego zastosowanie,
praktyczna nauka podstawowych prac bosmańskich,
prowadzenia akcji ratunkowych z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa wodnego oraz nauka umiejętność posługiwania się tym sprzętem w działaniach ratowniczych,
praktyczne stosowanie wiedzy w działaniach ratowniczych.

Dodatkowo, Wykonawca będzie zobowiązany do aktywnego udziału w rekrutacji uczestników szkolenia w zakresie weryfikacji umiejętności pływackich kandydatów do szkolenia w wymiarze 1 godziny zegarowej na każdych 10 kandydatów. W tym celu Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia pływalni o parametrach wskazanych w pkt. I.1.2) Załącznika nr 1 do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747).
Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia uczestnika na czas trwania kursu w sprzęt niezbędny do realizacji szkolenia, zgodnie z Ramowym programem szkolenia ratowników wodnych - Załącznik do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747).
Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
Zajęcia praktyczne i teoretyczne, jak również kwalifikacje osób prowadzących zajęcia w ramach tego kursu muszą spełniać wymogi określone w Ustawie z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. z 2011 r., Nr 208, poz. 1240 z późn. zm.), Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747) oraz Załączniku nr 1 do tego rozporządzenia.
Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminów z części teoretycznej i praktycznej, uczestnik otrzyma Zaświadczenie o uzyskaniu stopnia Ratownika wodnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego we Włocławku, ul. Plac Wolności 17. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Włocławka, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych we własnym zakresie.

CZĘŚĆ 4 (UWAGA! w tej części uczestniczyć będą osoby biorące udział w części 3)
Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla 10 osób we Włocławku - szkolenie obejmuje 66 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne - 25 godzin:
organizacja ratownictwa medycznego - podstawy prawne,
bezpieczeństwo własne, poszkodowanego, miejsca zdarzenia,
zestawy ratownicze, dezynfekcja sprzętu,
elementy anatomii i fizjologii, ocena poszkodowanego, badanie wstępne oraz szczegółowe,
poszkodowany nieprzytomny,
resuscytacja (dorosły, dziecko, niemowlę, noworodek, sytuacje szczególne),
zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną,
wstrząs,
inne stany nagłe - drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgowy, zatrucia, podtopienie,
urazy mechaniczne i obrażenia - złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn,
urazy chemiczne, termiczne, elektryczne i obrażenia, zagrożenia środowiskowe, akty terroru,
taktyka działań ratowniczych - zdarzenie masowe, mnogie, pojedyncze, segregacja wstępna, karta udzielonej pomocy, logistyka,
ewakuacja ze strefy zagrożenia,
psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych.

- zajęcia praktyczne - 41 godzin:
bezpieczeństwo własne, poszkodowanego, miejsca zdarzenia,
zestawy ratownicze, dezynfekcja sprzętu,
elementy anatomii i fizjologii, ocena poszkodowanego, badanie wstępne oraz szczegółowe,
poszkodowany nieprzytomny,
resuscytacja (dorosły, dziecko, niemowlę, noworodek, sytuacje szczególne),
zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną,
urazy mechaniczne i obrażenia - złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn,
urazy chemiczne, termiczne, elektryczne i obrażenia, zagrożenia środowiskowe, akty terroru,
taktyka działań ratowniczych - zdarzenie masowe, mnogie, pojedyncze, segregacja wstępna, karta udzielonej pomocy, logistyka,
ewakuacja ze strefy zagrożenia,
udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacjach symulowanych,
psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych.
Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia uczestnika na czas trwania kursu w sprzęt niezbędny do realizacji szkolenia, zgodnie z Ramowym programem kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy - Załącznik Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy z dnia 19 marca 2007 roku (Dz. U. z 2007 r., Nr 60, poz. 408),
Treści nauczania, jak również kwalifikacje osób prowadzących zajęcia w ramach tego kursu muszą spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy z dnia 19 marca 2007 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 60, poz. 408).
Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminów z części teoretycznej i praktycznej, uczestnik otrzyma Zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia.
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego we Włocławku, ul. Plac Wolności 17. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Włocławka, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych, zgodnie z warunkami realizacji kursu określonymi w pkt. I.1.3 Załącznika nr 1 do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747) we własnym zakresie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 63563

Data publikacji: 2014-03-25

Nazwa:
Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy

Ulica: ul. Poznańska 11/13

Numer domu: 11/13

Miejscowość: Toruń

Kod pocztowy: 87-100

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 056 6547068

Numer faxu: 056 6529619

Regon: 00103658900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Państwowa Jednostka Budżetowa

Inny rodzaj zamawiającego: Państwowa Jednostka Budżetowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych wraz z badaniami lekarskimi, materiałami szkoleniowymi i egzaminami dla 30 uczestników projektu OHP jako realizator usług rynku pracy, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet 1, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3) w Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych wraz z badaniami lekarskimi (w przypadku zawodów wymagających stwierdzenia przydatności do ich wykonywania), materiałami szkoleniowymi i egzaminami dla 30 uczestników projektu OHP jako realizator usług rynku pracy współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet 1, ziałanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3) w Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku.
W kursach zawodowych będą uczestniczyć osoby, dla których umiejętności w zakresie przewidzianym dla danego zawodu zostały zdiagnozowane przez doradcę zawodowego lub lidera klubu pracy i są niezbędne dla dalszego kształtowania ścieżki rozwoju zawodowego każdego uczestnika.
Szkolenia będą odbywały się w czterech częściach:

CZĘŚĆ 1
Kurs operatora koparko-ładowarki dla 10 osób w Inowrocławiu - kurs obejmuje łącznie 202 godziny, w tym:
a) zajęcia teoretyczne - 142 godziny, obejmujące następujące zagadnienia:
staż wstępny (26 godzin)
zasady BHP (8 godzin)
użytkowanie eksploatacyjne (8 godzin)
podstawy elektrotechniki (8 godzin)
budowę silników spalinowych (16 godzin)
budowę koparko-ładowarki (32 godziny)
elementy hydrauliki (16 godzin)
technologię robót budowlanych (20 godzin)
dokumentację techniczną (8 godzin)

b) zajęcia praktyczne - 60 godzin.
Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
Park maszynowy i plac manewrowy, na którym odbywać będą się zajęcia praktyczne dla operatorów koparko-ładowarek, jak również kwalifikacje osób prowadzących zajęcia teoretyczne oraz praktyczne w ramach tego kursu muszą spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001 r., Nr 118, poz. 1263) oraz w wydanej na jego podstawie procedury opracowanej przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, dotyczącej realizacji postanowień § 23-26 tego Rozporządzenia. Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminu, każdy uczestnik otrzyma Książeczkę operatora maszyn roboczych oraz Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186 ze zmianami).
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Inowrocławiu, ul. Cegielna 14/16. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Inowrocławia, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych we własnym zakresie.
CZĘŚĆ 2
Kurs magazyniera z obsługą kas fiskalnych, wózka jezdniowego oraz badaniami epidemiologicznymi dla branży spożywczej dla 10 osób w Świeciu - zakres szkolenia obejmuje zagadnienia potrzebne do uzyskania przez uczestników uprawnień do obsługi urządzeń transportu bliskiego, ponadto uczestnicy poznają zasady magazynowania oraz zasady obsługi kas fiskalnych z czytnikiem kodów. Szkolenie będzie trwało 150 godzin. Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
W skład szkolenia będą wchodzić:
obsługa wózka jezdniowego:
a) zajęcia teoretyczne - 25 godzin
typy stosowanych wózków jezdniowych
budowa wózka
czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy wózkami
czynności operatora w czasie pracy z wózkami
wiadomości z zakresu BHP
wiadomości o dozorze technicznym
b) zajęcia praktyczne - 10 godzin
obsługa i eksploatacja wózka jezdniowego

magazynier z obsługą kas fiskalnych:
a) zajęcia teoretyczne - 55 godzin
bezpieczeństwo i higiena pracy w magazynach (prawa i obowiązki pracownika, zagrożenia związane z magazynowanymi towarami, środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze).
zapasy magazynowe (rodzaje zapasów magazynowych, podział zapasów magazynowych, zasady znakowania ładunków kodami kreskowymi)
budowle magazynowe (określenie i podział budowli magazynowych, instalacje w budynkach magazynowych służące zabezpieczaniu właściwych warunków przechowywania towarów)
wyposażenie magazynów (charakterystyka i podział wyposażenia magazynów, magazynowe środki transportowe, pomocnicze urządzenia magazynowe).
technologia magazynowania (technologia prac w magazynach systemem ręcznym, przepisy i normy określające warunki pracy ręcznej w magazynie, technologia prac magazynowych o zmechanizowanym systemie pracy)
kontenerowy System Transportowy w gospodarce magazynowej (organizacja kontenerowego Systemu Transportowego, zasady rozładunku kontenerów, personel magazynowy, jego prawa i obowiązki)
organizacja gospodarki magazynowej (istota organizacji gospodarki magazynowej, zasady odbioru, przyjęcia oraz wydawania wyrobów i materiałów)
b) zajęcia praktyczne - 60 godzin
nowoczesne urządzenia informatyczne wspomagające zarządzanie przebiegiem procesu magazynowego - praktyczne zastosowanie programów magazynowych
Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i przeprowadzenia badań sanitarno-epidemiologicznych dla branży spożywczej.
Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminu, każdy uczestnik otrzyma Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia oraz Zaświadczenie kwalifikacyjne Urzędu Dozoru Technicznego, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186 ze zmianami).
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Świeciu, ul. Chmielniki 2B. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Świecia, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych we własnym zakresie.

CZĘŚĆ 3
Kurs ratownika wodnego dla 10 osób we Włocławku - szkolenie obejmuje 64 godziny, w tym:
- zajęcia teoretyczne - 20 godzin:
podstawy prawne funkcjonowania ratownictwa wodnego w Rzeczypospolitej Polskiej,
organizacja ratownictwa wodnego w pozostałych systemach ratowniczych funkcjonujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
prawne aspekty pracy ratownika wodnego (kodeks karny, kodeks wykroczeń, kodeks cywilny, kodeks pracy),
obowiązki i uprawnienia ratowników wodnych,
specyfika ratownictwa wodnego na wyznaczonych obszarach wodnych,
specyfika działania ratownika wodnego na poszczególnych obszarach wodnych (lód, cieki, powódź, miejsca bagniste),
podstawowe wiadomości dotyczące hydrologii i meteorologii,
dokumentacja działań ratowniczych,
sprzęt ratowniczy i pływający wykorzystywany w ratownictwie wodnym i jego zastosowanie,
podstawowe prace bosmańskie,
prowadzenie akcji ratunkowych,
techniki ratownictwa wodnego.

- zajęcia praktyczne - na basenie i ew. wodach otwartych - 43 godziny:
umiejętność pływania stosowanego w ratownictwie wodnym,
samoratownictwo,
wykonanie skoków ratunkowych i inne sposoby bezpiecznego wejścia do wody,
pływanie pod wodą i nurkowanie,
holowanie osoby zagrożonej, co najmniej trzema sposobami,
ewakuacja z wody i na lądzie,
opanowanie osoby tonącej pasywnej i ułożenie jej w pozycji do holowania,
postępowanie z osobą tonącą aktywną,
praktyczne korzystanie ze sprzętu ratowniczego i pływającego wykorzystywanego w ratownictwie wodnym i jego zastosowanie,
praktyczna nauka podstawowych prac bosmańskich,
prowadzenia akcji ratunkowych z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa wodnego oraz nauka umiejętność posługiwania się tym sprzętem w działaniach ratowniczych,
praktyczne stosowanie wiedzy w działaniach ratowniczych.

Dodatkowo, Wykonawca będzie zobowiązany do aktywnego udziału w rekrutacji uczestników szkolenia w zakresie weryfikacji umiejętności pływackich kandydatów do szkolenia w wymiarze 1 godziny zegarowej na każdych 10 kandydatów. W tym celu Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia pływalni o parametrach wskazanych w pkt. I.1.2) Załącznika nr 1 do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747).
Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia uczestnika na czas trwania kursu w sprzęt niezbędny do realizacji szkolenia, zgodnie z Ramowym programem szkolenia ratowników wodnych - Załącznik do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747).
Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
Zajęcia praktyczne i teoretyczne, jak również kwalifikacje osób prowadzących zajęcia w ramach tego kursu muszą spełniać wymogi określone w Ustawie z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. z 2011 r., Nr 208, poz. 1240 z późn. zm.), Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747) oraz Załączniku nr 1 do tego rozporządzenia.
Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminów z części teoretycznej i praktycznej, uczestnik otrzyma Zaświadczenie o uzyskaniu stopnia Ratownika wodnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego we Włocławku, ul. Plac Wolności 17. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Włocławka, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych we własnym zakresie.

CZĘŚĆ 4 (UWAGA! w tej części uczestniczyć będą osoby biorące udział w części 3)
Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla 10 osób we Włocławku - szkolenie obejmuje 66 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne - 25 godzin:
organizacja ratownictwa medycznego - podstawy prawne,
bezpieczeństwo własne, poszkodowanego, miejsca zdarzenia,
zestawy ratownicze, dezynfekcja sprzętu,
elementy anatomii i fizjologii, ocena poszkodowanego, badanie wstępne oraz szczegółowe,
poszkodowany nieprzytomny,
resuscytacja (dorosły, dziecko, niemowlę, noworodek, sytuacje szczególne),
zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną,
wstrząs,
inne stany nagłe - drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgowy, zatrucia, podtopienie,
urazy mechaniczne i obrażenia - złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn,
urazy chemiczne, termiczne, elektryczne i obrażenia, zagrożenia środowiskowe, akty terroru,
taktyka działań ratowniczych - zdarzenie masowe, mnogie, pojedyncze, segregacja wstępna, karta udzielonej pomocy, logistyka,
ewakuacja ze strefy zagrożenia,
psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych.

- zajęcia praktyczne - 41 godzin:
bezpieczeństwo własne, poszkodowanego, miejsca zdarzenia,
zestawy ratownicze, dezynfekcja sprzętu,
elementy anatomii i fizjologii, ocena poszkodowanego, badanie wstępne oraz szczegółowe,
poszkodowany nieprzytomny,
resuscytacja (dorosły, dziecko, niemowlę, noworodek, sytuacje szczególne),
zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną,
urazy mechaniczne i obrażenia - złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn,
urazy chemiczne, termiczne, elektryczne i obrażenia, zagrożenia środowiskowe, akty terroru,
taktyka działań ratowniczych - zdarzenie masowe, mnogie, pojedyncze, segregacja wstępna, karta udzielonej pomocy, logistyka,
ewakuacja ze strefy zagrożenia,
udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacjach symulowanych,
psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych.
Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia uczestnika na czas trwania kursu w sprzęt niezbędny do realizacji szkolenia, zgodnie z Ramowym programem kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy - Załącznik Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy z dnia 19 marca 2007 roku (Dz. U. z 2007 r., Nr 60, poz. 408),
Treści nauczania, jak również kwalifikacje osób prowadzących zajęcia w ramach tego kursu muszą spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy z dnia 19 marca 2007 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 60, poz. 408).
Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminów z części teoretycznej i praktycznej, uczestnik otrzyma Zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia.
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego we Włocławku, ul. Plac Wolności 17. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Włocławka, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych, zgodnie z warunkami realizacji kursu określonymi w pkt. I.1.3 Załącznika nr 1 do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747) we własnym zakresie.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2014

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez właściwy miejscowo Wojewódzki Urząd Pracy lub akredytację MEN.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi udokumentować posiadanie wiedzy i doświadczenia poprzez wykazanie realizacji, z należytą starannością, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usług polegających na zorganizowaniu i/lub przeprowadzeniu lub organizowaniu i/lub przeprowadzaniu 2 kursów zawodowych odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia, (w zależności na którą część wykonawca składa ofertę), o łącznej wartości brutto przynajmniej 20.000,00 zł w ramach których uczestniczyło co najmniej 10 osób. Usługi powinny być potwierdzone dokumentami poświadczającymi, że zostały wykonane należycie np. referencjami lub protokołami odbioru.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponują lub będą dysponowali osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, a osoby te posiadają stosowne uprawnienia, o ile są wymagane odrębnymi przepisami. Wykonawca musi udokumentować dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia poprzez:
- przedstawienie imiennego wykazu co najmniej dwóch osób które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia i które legitymują się kwalifikacjami zawodowymi, doświadczeniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone (tj. przeprowadziły co najmniej jedno szkolenie z tematyki adekwatnej do przedmiotu zamówienia), w zależności na którą część wykonawca składa ofertę,

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
W szczególności Zamawiający, dopuszcza następujące zmiany warunków i treści umowy: a) w przypadku stwierdzenia przeciwwskazań lekarskich do uczestnictwa w kursie zawodowym, wówczas uczestnik kursu zostanie skreślony z listy uczestników i nastąpi zmniejszenie wynagrodzenia Wykonawcy o koszt przeszkolenia skreślonego uczestnika. b) w przypadku rezygnacji uczestnika z kursu zawodowego, powodującej skreślenie z listy uczestników projektu, nastąpi zmniejszenie wynagrodzenia Wykonawcy o koszt przeszkolenia rezygnującego uczestnika. c) zmiany danych Wykonawcy (np.;. zmiana adresu, nazwy) lub zmiana wynikająca z przekształcenia podmiotowego po stronie Wykonawcy, d) zmiany osoby reprezentującej po stronie Wykonawcy lub Zamawiającego e) zmiany pracowników upoważnionych przez zamawiającego do odbioru usług.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie w realizacji kursów zawodowych dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym

Znaczenie kryterium 2: 30

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kujawsko-pomorska.ohp.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP w Toruniu ul. Poznańska 11/13 87-100 Toruń.

Data składania wniosków, ofert: 02/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP w Toruniu ul. Poznańska 11/13 87-100 Toruń, Sekretariat pok. 12

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych wraz z badaniami lekarskimi (w przypadku zawodów wymagających stwierdzenia przydatności do ich wykonywania), materiałami szkoleniowymi i egzaminami dla 30 uczestników projektu OHP jako realizator usług rynku pracy współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet 1, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3) w Inowrocławiu, Świeciu i Włocławku.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Kurs operatora koparko-ładowarki dla 10 osób w Inowrocławiu.

Opis:
Kurs obejmuje łącznie 202 godziny, w tym:
a) zajęcia teoretyczne - 142 godziny, obejmujące następujące zagadnienia:
staż wstępny (26 godzin)
zasady BHP (8 godzin)
użytkowanie eksploatacyjne (8 godzin)
podstawy elektrotechniki (8 godzin)
budowę silników spalinowych (16 godzin)
budowę koparko-ładowarki (32 godziny)
elementy hydrauliki (16 godzin)
technologię robót budowlanych (20 godzin)
dokumentację techniczną (8 godzin)

b) zajęcia praktyczne - 60 godzin.
Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
Park maszynowy i plac manewrowy, na którym odbywać będą się zajęcia praktyczne dla operatorów koparko-ładowarek, jak również kwalifikacje osób prowadzących zajęcia teoretyczne oraz praktyczne w ramach tego kursu muszą spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001 r., Nr 118, poz. 1263) oraz w wydanej na jego podstawie procedury opracowanej przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, dotyczącej realizacji postanowień § 23-26 tego Rozporządzenia. Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminu, każdy uczestnik otrzyma Książeczkę operatora maszyn roboczych oraz Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186 ze zmianami).
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Inowrocławiu, ul. Cegielna 14/16. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Inowrocławia, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych we własnym zakresie.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie w realizacji kursów zawodowych dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym

Znaczenie kryterium 2: 30

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Kurs magazyniera z obsługą kas fiskalnych, wózka jezdniowego oraz badaniami epidemiologicznymi dla branży spożywczej dla 10 osób w Świeciu.

Opis:
zakres szkolenia obejmuje zagadnienia potrzebne do uzyskania przez uczestników uprawnień do obsługi urządzeń transportu bliskiego, ponadto uczestnicy poznają zasady magazynowania oraz zasady obsługi kas fiskalnych z czytnikiem kodów. Szkolenie będzie trwało 150 godzin. Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
W skład szkolenia będą wchodzić:
obsługa wózka jezdniowego:
a) zajęcia teoretyczne - 25 godzin
typy stosowanych wózków jezdniowych
budowa wózka
czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po pracy wózkami
czynności operatora w czasie pracy z wózkami
wiadomości z zakresu BHP
wiadomości o dozorze technicznym
b) zajęcia praktyczne - 10 godzin
obsługa i eksploatacja wózka jezdniowego

magazynier z obsługą kas fiskalnych:
a) zajęcia teoretyczne - 55 godzin
bezpieczeństwo i higiena pracy w magazynach (prawa i obowiązki pracownika, zagrożenia związane z magazynowanymi towarami, środki ochrony indywidualnej oraz odzież i obuwie robocze).
zapasy magazynowe (rodzaje zapasów magazynowych, podział zapasów magazynowych, zasady znakowania ładunków kodami kreskowymi)
budowle magazynowe (określenie i podział budowli magazynowych, instalacje w budynkach magazynowych służące zabezpieczaniu właściwych warunków przechowywania towarów)
wyposażenie magazynów (charakterystyka i podział wyposażenia magazynów, magazynowe środki transportowe, pomocnicze urządzenia magazynowe).
technologia magazynowania (technologia prac w magazynach systemem ręcznym, przepisy i normy określające warunki pracy ręcznej w magazynie, technologia prac magazynowych o zmechanizowanym systemie pracy)
kontenerowy System Transportowy w gospodarce magazynowej (organizacja kontenerowego Systemu Transportowego, zasady rozładunku kontenerów, personel magazynowy, jego prawa i obowiązki)
organizacja gospodarki magazynowej (istota organizacji gospodarki magazynowej, zasady odbioru, przyjęcia oraz wydawania wyrobów i materiałów)
b) zajęcia praktyczne - 60 godzin
nowoczesne urządzenia informatyczne wspomagające zarządzanie przebiegiem procesu magazynowego - praktyczne zastosowanie programów magazynowych
Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i przeprowadzenia badań sanitarno-epidemiologicznych dla branży spożywczej.
Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminu, każdy uczestnik otrzyma Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia oraz Zaświadczenie kwalifikacyjne Urzędu Dozoru Technicznego, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186 ze zmianami).
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Świeciu, ul. Chmielniki 2B. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Świecia, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych we własnym zakresie.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie w realizacji kursów zawodowych dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym

Znaczenie kryterium 2: 30

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Kurs ratownika wodnego dla 10 osób we Włocławku.

Opis:
Szkolenie obejmuje 64 godziny, w tym:
- zajęcia teoretyczne - 20 godzin:
podstawy prawne funkcjonowania ratownictwa wodnego w Rzeczypospolitej Polskiej,
organizacja ratownictwa wodnego w pozostałych systemach ratowniczych funkcjonujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
prawne aspekty pracy ratownika wodnego (kodeks karny, kodeks wykroczeń, kodeks cywilny, kodeks pracy),
obowiązki i uprawnienia ratowników wodnych,
specyfika ratownictwa wodnego na wyznaczonych obszarach wodnych,
specyfika działania ratownika wodnego na poszczególnych obszarach wodnych (lód, cieki, powódź, miejsca bagniste),
podstawowe wiadomości dotyczące hydrologii i meteorologii,
dokumentacja działań ratowniczych,
sprzęt ratowniczy i pływający wykorzystywany w ratownictwie wodnym i jego zastosowanie,
podstawowe prace bosmańskie,
prowadzenie akcji ratunkowych,
techniki ratownictwa wodnego.

- zajęcia praktyczne - na basenie i ew. wodach otwartych - 43 godziny:
umiejętność pływania stosowanego w ratownictwie wodnym,
samoratownictwo,
wykonanie skoków ratunkowych i inne sposoby bezpiecznego wejścia do wody,
pływanie pod wodą i nurkowanie,
holowanie osoby zagrożonej, co najmniej trzema sposobami,
ewakuacja z wody i na lądzie,
opanowanie osoby tonącej pasywnej i ułożenie jej w pozycji do holowania,
postępowanie z osobą tonącą aktywną,
praktyczne korzystanie ze sprzętu ratowniczego i pływającego wykorzystywanego w ratownictwie wodnym i jego zastosowanie,
praktyczna nauka podstawowych prac bosmańskich,
prowadzenia akcji ratunkowych z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa wodnego oraz nauka umiejętność posługiwania się tym sprzętem w działaniach ratowniczych,
praktyczne stosowanie wiedzy w działaniach ratowniczych.

Dodatkowo, Wykonawca będzie zobowiązany do aktywnego udziału w rekrutacji uczestników szkolenia w zakresie weryfikacji umiejętności pływackich kandydatów do szkolenia w wymiarze 1 godziny zegarowej na każdych 10 kandydatów. W tym celu Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia pływalni o parametrach wskazanych w pkt. I.1.2) Załącznika nr 1 do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747).
Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia uczestnika na czas trwania kursu w sprzęt niezbędny do realizacji szkolenia, zgodnie z Ramowym programem szkolenia ratowników wodnych - Załącznik do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747).
Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
Zajęcia praktyczne i teoretyczne, jak również kwalifikacje osób prowadzących zajęcia w ramach tego kursu muszą spełniać wymogi określone w Ustawie z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. z 2011 r., Nr 208, poz. 1240 z późn. zm.), Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747) oraz Załączniku nr 1 do tego rozporządzenia.
Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminów z części teoretycznej i praktycznej, uczestnik otrzyma Zaświadczenie o uzyskaniu stopnia Ratownika wodnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego we Włocławku, ul. Plac Wolności 17. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Włocławka, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych we własnym zakresie.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie w realizacji kursów zawodowych dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym

Znaczenie kryterium 2: 30

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla 10 osób we Włocławku. (UWAGA! w tej części uczestniczyć będą osoby biorące udział w części 3)

Opis:
Szkolenie obejmuje 66 godzin, w tym:
- zajęcia teoretyczne - 25 godzin:
organizacja ratownictwa medycznego - podstawy prawne,
bezpieczeństwo własne, poszkodowanego, miejsca zdarzenia,
zestawy ratownicze, dezynfekcja sprzętu,
elementy anatomii i fizjologii, ocena poszkodowanego, badanie wstępne oraz szczegółowe,
poszkodowany nieprzytomny,
resuscytacja (dorosły, dziecko, niemowlę, noworodek, sytuacje szczególne),
zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną,
wstrząs,
inne stany nagłe - drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgowy, zatrucia, podtopienie,
urazy mechaniczne i obrażenia - złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn,
urazy chemiczne, termiczne, elektryczne i obrażenia, zagrożenia środowiskowe, akty terroru,
taktyka działań ratowniczych - zdarzenie masowe, mnogie, pojedyncze, segregacja wstępna, karta udzielonej pomocy, logistyka,
ewakuacja ze strefy zagrożenia,
psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych.

- zajęcia praktyczne - 41 godzin:
bezpieczeństwo własne, poszkodowanego, miejsca zdarzenia,
zestawy ratownicze, dezynfekcja sprzętu,
elementy anatomii i fizjologii, ocena poszkodowanego, badanie wstępne oraz szczegółowe,
poszkodowany nieprzytomny,
resuscytacja (dorosły, dziecko, niemowlę, noworodek, sytuacje szczególne),
zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną,
urazy mechaniczne i obrażenia - złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn,
urazy chemiczne, termiczne, elektryczne i obrażenia, zagrożenia środowiskowe, akty terroru,
taktyka działań ratowniczych - zdarzenie masowe, mnogie, pojedyncze, segregacja wstępna, karta udzielonej pomocy, logistyka,
ewakuacja ze strefy zagrożenia,
udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacjach symulowanych,
psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych.
Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut.
Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia uczestnika na czas trwania kursu w sprzęt niezbędny do realizacji szkolenia, zgodnie z Ramowym programem kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy - Załącznik Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy z dnia 19 marca 2007 roku (Dz. U. z 2007 r., Nr 60, poz. 408),
Treści nauczania, jak również kwalifikacje osób prowadzących zajęcia w ramach tego kursu muszą spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy z dnia 19 marca 2007 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 60, poz. 408).
Po ukończeniu i pozytywnym zdaniu egzaminów z części teoretycznej i praktycznej, uczestnik otrzyma Zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia.
Szkolenia teoretyczne odbywać się będą w Ośrodku Szkolenia Zawodowego we Włocławku, ul. Plac Wolności 17. Zajęcia praktyczne muszą odbyć się na terenie Włocławka, a Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pomieszczeń, sprzętu i materiałów szkoleniowych, zgodnie z warunkami realizacji kursu określonymi w pkt. I.1.3 Załącznika nr 1 do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 roku w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 747) we własnym zakresie.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie w realizacji kursów zawodowych dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym

Znaczenie kryterium 2: 30

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

60857 / 2014-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łasinie - Łasin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Wykonanie usługi w zakresie szkoleń dla osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie Pomysł na aktywność

302658 / 2012-08-16 - Inny: Jednostka Organizacyjna Służby Więziennej

Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Suchej - Lubiewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
KURS INSTRUKTORA SPORTU- SPECJALIZACJA STRZELECTWO SPORTOWE dla grupy 29 osobowych dla funkcjonariuszy Służby Więziennej w ramach realizacji harmonogramu szkolenia i doskonalenia zawodowego Służby Więziennej w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Suchej w 2012 roku przez Centralny Zarząd Służby Więziennej

314562 / 2014-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Åšwiecki - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie zajęć z zakresu spawania metodą TIG dla 10 uczennic i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu uczestniczek i uczestników Projektu pn.: Dobre kształcenie - lepszy start zawodowy V

455066 / 2012-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
na przeprowadzenie kursu zawodowego w zakresie opiekuna osób starszych chorych i niepełnosprawnych realizowanego w ramach projektu systemowego Czas na zmiany - aktywna integracja naszym wspólnym celem realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

282616 / 2009-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w zakresie: Kompetencji społecznych dla około 25 osób w ramach projektu systemowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

299488 / 2015-11-06 - Inny: Jednostka organizacyjna więziennictwa

Areszt Åšledczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
świadczenie usług szkoleniowych, szkolenie zawodowe osadzonych, zorganizowanie i przeprowadzenie jednej edycji kursu krawcowej. Kurs finansowany będzie ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Sprawa nr 18/Dpen/2015

58310 / 2012-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Åšwiecki - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie zajęć z zakresu obsługi wózków jezdniowych dla 20 uczennic i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu oraz dla 10 uczennic i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem - uczestniczek i uczestników Projektu pn.: Dobre kształcenie - lepszy start zawodowy II, realizowanego przez Powiat Świecki w latach 2010 - 2012, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX - Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, współfinansowanego przez UE w ramach EFS

113218 / 2009-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla 1 osoby bezrobotnej w zakresie: Operator ładowarki jednonaczyniowej kl. III - zmiana specjalności.

91188 / 2010-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina GrudziÄ…dz - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi w zakresie szkoleń dla osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie systemowym Twoja szansa - inicjatywa na rzecz aktywizacji Gminy Grudziądz

65612 / 2015-03-24 - Inny: szkoła ponadgimnazjalna

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie - Lubicz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe związane z przeprowadzeniem kursów umożliwiających uzyskanie kwalifikacji zawodowych w ramach projektu Szkoła przyszła do Ciebie - wykorzystaj tę szansę

360214 / 2010-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Grudziądz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego - stopień podstawowy dla klientów/ek Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w ramach projektu Pierwszy krok do samodzielności