86457 / 2014-04-18 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Jagielloński (Kraków)
Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie z dnia pod pozycją . Zobacz ogłoszenie / - .
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 86457
Data publikacji: 2014-04-18
Nazwa: Uniwersytet Jagielloński
Ulica: ul. Gołębia 24
Numer domu: 24
Miejscowość: Kraków
Kod pocztowy: 31-007
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 012 4324450
Numer faxu: 012 4324451
Typ ogłoszenia: ZP-403
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Nie
Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wyłonienie wykonawcy dla dostawy systemu sterowania silnikami krokowymi dedykowanym dla akceleratorów IcePAP, w ramach projektu Narodowego Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego dla Celów Badawczych, współfinansowanego przez UE w ramach POIG. Nr sprawy: CRZP/UJ/50/2014
Rodzaj zamówienia: D
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy dla dostawy systemu sterowania silnikami krokowymi dedykowanym dla akceleratorów IcePAP w ramach projektu budowy Narodowego Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego dla Celów Badawczych, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
1.1 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik A do niniejszego zaproszenia (1 plik w formacie Word).
2. Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego (NCPS) SOLARIS jest laboratorium promieniowania synchrotronowego powstającym jako jednostka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zadaniem laboratorium będzie udostępnianie wiązek promieniowania z zakresu od podczerwieni do promieniowania rentgenowskiego do celów badawczych. Głównym urządzeniem laboratorium będzie synchrotron elektronowy wybudowany na podstawie dokumentacji przygotowanej i udostępnionej przez Max IV Laboratory działające przy Uniwersytecie w Lundzie w Szwecji. SOLARIS będzie repliką budowanego w Lund synchrotronu Max IV 1,5 GeV. Dokumentacja przewiduje rozpędzanie elektronów w akceleratorze liniowym a następnie iniekcję (wstrzykiwanie) do pierścienia akumulacyjnego.
Kody CPV:
385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
429610000 (System sterowania i kontroli)
Kod trybu postepowania: WR
Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak
nazwa programu UE:
Zamówienie jako Projekt jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, Projekt nr POIG.02.01.00-12-213/09 pn. /Narodowe Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego dla Celów Badawczych/ Priorytet 2. Infrastruktura sfery B+R
Działanie 2.1. Rozwój ośrodków o wysokim potencjale badawczym
Nazwa wykonawcy:
European Synchrotron Radiation Facility, Socieété Civile
Adres pocztowy wykonawcy: 6 rue Jules Horowitz
Miejscowość: Grenoble
ID województwa: 25
Województwo / kraj: Francja
Data udzielenie zamówienia: 16/04/2014
Liczba ofert: 1
Liczba odrzuconych ofert: 0
Szacunkowa wartość zamówienia: 587250,00
Cena wybranej oferty: 163430,10
Cena minimalna: 163430,10
Cena maksymalna: 163430,10
Kod waluty: 0
Waluta (PLN): EUR
zal_pprawna_hid: c;
Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytanie o cenę na podstawie art.: art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a
Uzasadnienia wyboru trybu:
Uniwersytet Jagielloński realizuje Projekt pod nazwą /Narodowe Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego dla celów badawczych (etap I)/ w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 2.1 Rozwój ośrodków
o wysokim potencjale badawczym, na podstawie umowy Nr POIG.02.01.00-12-213/09
z dnia 9 kwietnia 2010 roku zawartej pomiędzy Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a UJ. Celem projektu jest zbudowanie źródła promieniowania synchrotronowego o energii 1.5 GeV i związanego z nim centrum badań (zwane dalej synchrotronem SOLARIS). Należy zauważyć, iż w Polsce nie było do tej pory budowane analogiczne urządzenie naukowe (synchrotron) o tak zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych, w związku z czym niezbędne jest skorzystanie z doświadczeń jednostek posiadających doświadczenie w zakresie konstruowania i wykorzystywania takich urządzeń.
Dnia 30 października 2009 roku Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet w Lund podpisały Memorandum of Understanding, które stanowi podwaliny dla współpracy pomiędzy MAX-lab, jednostką tej Uczelni a UJ, w zakresie badań nad promieniowaniem synchrotronowym. Porozumienie to ma na celu rozwój ścisłej współpracy akademickiej i badawczo-rozwojowej w zakresie techniki i fizyki akceleratorów, rozwoju i budowy synchrotronowych źródeł promieniowania oraz zastosowania promieniowania synchrotronowego. Strony, jako jednostki naukowe i uczelnie wyższe, zamierzają utrzymywać i pogłębiać współpracę naukowo-badawczą i wymianę doświadczeń. Na uwagę zasługuje fakt, iż MAX-lab posiada wieloletnie doświadczenie i rozporządza szczegółową wiedzą (know-how) odnośnie projektowania, konstruowania, wykonywania, montażu, uruchamiania i eksploatacji synchrotronowych źródeł promieniowania elektromagnetycznego (synchrotronów). Aktualnie w Lund z powodzeniem działają trzy źródła promieniowania synchrotronowego będące autorskim projektem zespołu fizyków akceleratorowych z Uniwersytetu w Lund. Bazując na sukcesie badań prowadzonych na tym synchrotronie MAX-lab realizuje obecnie projekt MAX-IV w ramach którego projektuje i konstruuje następne dwa synchrotrony. MAX-lab opracował i przetestował w swoim ośrodku unikalne podejście do budowy źródeł promieniowania synchrotronowego. Nowa technologia polega na zastąpieniu w pierścieniu akumulującym konwencjonalnego zespołu magnesów zakrzywiających dipolowych i korygujących sekstupolowych oraz kwadrupolowych przez odpowiadający układ magnesów zintegrowanych w jednym bloku żelaza. Technologia zintegrowanych magnesów opracowana w MAX-lab wnosi szereg istotnych korzyści na wielu polach. Zastosowanie technologii zintegrowanych magnesów umożliwia zbudowanie w ramach tego samego budżetu znacznie lepszego źródła promieniowania synchrotronowego w porównaniu z technologią konwencjonalną. W konsekwencji MAX-lab realizuje obecnie budowę nowego ośrodka promieniowania elektromagnetycznego (Projekt MAX-IV) w celu zastąpienia istniejącej infrastruktury przez dwa nowe synchrotrony o energiach 3 GeV i 1.5 GeV zbudowane w ww. nowej technologii.
Wraz z podpisaniem ww. Memorandum of Understanding, Uniwersytet Jagielloński zdecydował tym samym o wykorzystaniu technologii zintegrowanych magnesów do budowy polskiego synchrotronu. Rozwiązanie to nigdy i nigdzie na świecie, poza Lund nie zostało zastosowane, a wypracowany Know-how podlega tzw. ochronie faktycznej. Ponieważ jedynym podmiotem, który posiada wiedzę w zakresie implementacji technologii magnesów zintegrowanych w budowie synchrotronu jest Uniwersytet w Lund (MAX-lab), wybór tego rozwiązania technologicznego skutkował koniecznością ustalenia, możliwie jak najszybciej po podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu ze środków POIG, szczegółowych zasad współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Lund a Uniwersytetem Jagiellońskim.
Dlatego też, w dniu 21 grudnia 2010r. Uniwersytet Jagielloński i MAX-lab, działające w strukturach Uniwersytetu w Lund, podpisały umowę o współpracy w zakresie budowy Narodowego Centrum Promienia Elektromagnetycznego w Krakowie, ze szczególnym uwzględnieniem wykonania urządzenia i instalacji synchrotronu. Celem tej umowy jest wykorzystanie wyjątkowych szans wynikających z jednakowych celów oraz przystających harmonogramów projektów realizowanych przez MAX-lab i UJ. Obie Strony przewidują istotne korzyści z synergii wynikającej z faktu budowy dwóch, praktycznie identycznych synchrotronów o energii 1.5 GeV, w takich kluczowych dziedzinach jak projekt, dokumentacja, zakupy aparatury, możliwość wspólnego wykorzystania zasobów ludzkich itp. MAX-lab wspiera UJ poprzez udostępnienie Know-how, wdrożenie opartej na Know-how technologii, nadzór oraz udzielenie niezbędnej pomocy technicznej, przy wykorzystaniu tożsamości technicznej urządzeń tworzonych na potrzeby MAX-lab oraz UJ, która umożliwia sprawne przeprowadzenie budowy i montażu w Polsce oraz późniejszą eksploatację Synchrotronu. Natomiast UJ wspiera projekt MAX-lab poprzez udostępnienie swych zasobów ludzkich i swej niezależnej ekspertyzy w celu stworzenia obopólnych korzyści z synergii wynikającej z pobytu pracowników UJ w MAX-lab i ich udziału w pracach koniecznych dla powstania obu synchrotronów o energii 1.5 GeV.
Podstawowym założeniem podpisanej umowy oraz warunkiem sukcesu projektu jest zachowanie tożsamości technologicznej kluczowych systemów synchrotronu, w szczególności poprzez zakup i montaż identycznych komponentów urządzenia.
W związku z powyższym w ramach podpisanej umowy o współpracy, MAX-lab zobowiązał się m.in. do uwzględniania w przeprowadzanych przez siebie postępowaniach na dostawę poszczególnych elementów urządzenia, opcji ewentualnych dostaw na rzecz Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz przekazywania w tym celu kopii dokumentacji z przeprowadzonych postępowań. Natomiast, dla realizacji założonych celów i należytej realizacji całości projektu oraz wykonania zobowiązań w zakresie wzajemnej współpracy, UJ zobowiązał się również do zamawiania elementów synchrotronu, co do których niezbędnym jest zachowanie tożsamości technologicznej, u tych samych Wykonawców, u których MAX-lab dokonuje swoich zamówień.
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest system sterownia silnikami krokowymi dedykowanym dla akceleratorów, tzw. system IcePAP. Przedmiotowy system został opracowany w European Synchrotron Research Facility i na dzień dzisiejszy tylko ESRF posiada prawa do projektu tych urządzeń, a tym samym jest jedynym podmiotem, który może sprzedać nam wyżej wymieniony system. System ów jest wytwarzany w ramach prac rozwojowych związanych z działaniem synchrotronu i przeznaczony do specyficznych zadań związanych z badaniami realizowanymi na synchrotronie. Prawo do instalacji systemu IcePAP w synchrotronie MAX IV przysługuje MAX LAB na podstawie współpracy badawczo- rozwojowej z ESRF nad rozwojem przedmiotowego systemu.
Ze względu na to, iż system IcePAP został wybrany do sterowania większością silników krokowych w synchrotronie MAX IV, w celu zachowania kompatybilności o której mowa powyżej niezbędne jest jego zamówienie i instalacja w synchrotronie SOLARIS. Zachowanie kompatybilność z MAX-IV wymagane jest również przez oprogramowanie systemu sterowania, które Solaris otrzymuje od MAX LAB we współpracy z CELLS (Synchrotron ALBA, Barcelona, Hiszpania). Oprogramowanie to obejmuje:
- Pakiet Sardana, służący do obsługi eksperymentów.
- Pakiet IcePAP CMS służący do zarządzania system IcePAP
Należy podkreślić, iż obecnie na rynku nie ma innego dostępnego kompletnego systemu sterowania silnikami krokowymi, spełniającego wszystkie wymagania techniczne Zamawiającego i kompatybilnego z oprogramowanie otrzymanym przez Solaris od MAX LAB oraz Cells. Z tego względu mając na uwadze konieczność zachowania kompatybilności z synchrotronem MAX IV, co jest podstawowym warunkiem powodzenia całego projektu budowy synchrotronu SOLARIS, zakup systemu IcePAP jest jedynym możliwym rozwiązaniem z technicznego punktu widzenia.
Mając na uwadze powyższe uznać należy bezsprzecznie, iż z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze istnieje wyłącznie jeden Wykonawca, tj. European Synchrotron Radiation Facility w Grenoble, który może zrealizować zamówienie na przedmiotową dostawę dla synchrotronu SOLARIS.
W załączeniu do niniejszego uzasadnienia przedstawiono również stanowisko Departamentu Prawnego Urzędu Zamówień Publicznych z dnia 10 maja 2010r., skierowane w odpowiedzi na pisma Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 04.03.2010r. i 06.04.2010r., dotyczące możliwości realizacji zamówień w związku z budową synchrotronu, w trybie negocjacji z wolnej ręki z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
Uwzględniając przedstawione argumenty i okoliczności faktyczne oraz prawne uznać należy, iż zostały spełnione przesłanki z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych. Dlatego też, należy udzielić przedmiotowego zamówienia, po przeprowadzeniu negocjacji w trybie z wolnej ręki, jedynemu możliwemu w tym przypadku Wykonawcy, czyli European Synchrotron Radiation Facility w Grenoble.
Zdaniem Zamawiającego zastosowanie w opisanej sytuacji trybu zamówienia z wolnej ręki w żadnej mierze nie narusza zasad udzielania zamówień publicznych, w szczególności zasady uczciwej konkurencji i pełnego dostępu do zamówienia, gdyż z opisanych wyżej przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze istnieje wyłącznie jeden Wykonawca zamówienia i niemożliwym jest przeprowadzenie postępowania w jakimkolwiek z konkurencyjnych trybów.
Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, iż zostały spełnione przesłanki z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych, a tym samym wybór trybu jest w pełni uzasadniony i zasługuje w całości na uwzględnienie.
Podobne przetargi
119209 / 2012-05-30 - Inny: Instytut badawczy
Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Przetarg nieograniczony na dostawę konsystometru ciśnieniowego przenośnego (polowy)
514090 / 2012-12-17 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Zakup i dostawa aparatury do pomiaru aktywności gałek ocznych o parametrach technicznych i ilościach wskazanych w treści SIWZ, na potrzeby Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszczącego się w Krakowie, kod: 31-120, przy Al. Mickiewicza 3
178691 / 2009-10-15 - Inny: Jednostka badawczo-rozwojowa
Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa aparatury kontrolnej i przyrządów pomiarowych do Instytutu Nafty i Gazu na ul. Bagrową 1 w Krakowie- V CZĘŚCI
91675 / 2013-05-28 - Inny: Jednostka badawcza
Instytut Odlewnictwa - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa wielofunkcyjnego mikroskopu optycznego ZP/05/13
307303 / 2008-11-08 - Inny: instytut Farmakologii PAN - jednostka naukowo-badawcza
Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa elementów stanowiska do badań immunologicznych do Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie przy ul. Smętnej 12
1841 / 2011-01-03 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa zestawu rotacyjnej wyparki próżniowej, łaźni wodno-olejowej, membranowej pompy próżniowej, kontrolera próżni i mieszadeł magnetycznych dla Wydziału Chemii na cele realizacji projektu TEAM Biomimetic asymmetric carbon-carbon bond formation catalysts design and application współfinansowanego przez Unię Europejską i realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
373830 / 2012-10-01 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
dostawa i uruchomienie urządzenia do indukcyjnego nagrzewania roztworów nanocząsteczek dla Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii (ACMIN) AGH - ZP/0688/2012
419246 / 2012-10-26 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Zakup i dostawa stanowiska do badań fotoelektochemicznych, wyposażonego w urządzenie typu spektrometr fotoelektryczny o parametrach technicznych wskazanych w załączniku A do SIWZ wraz z oprogramowaniem, na potrzeby Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszczącego się w Krakowie, kod: 30-060, ul. Ingardena 3, i innymi usługami
33918 / 2015-02-16 - Inny: Państwowy Instytut Badawczy
Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa 8-mio stanowiskowego aparatu do badania stabilności oksydacyjnej wraz z wymaganym wyposażeniem do Instytutu Nafty i Gazu - Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie
35550 / 2015-02-17 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Wyłonienie wykonawcy w zakresie dostawy wirówki próżniowej do rozbudowy systemu Noxera w ramach projektu Śródbłonek naczyniowy w chorobach cywilizacyjnych: od badań poznawczych do oferty innowacyjnego leku o działaniu śródbłonkowym, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka (Nr postępowania: CRZP/UJ/8/2015)
264339 / 2011-10-07 - Inny: Instytut badawczy
Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Przetarg nieograniczony na dostawę Korozymetru z oprogramowaniem wraz z 10 czujnikami korozymetrycznymi oraz urządzenia do pomiaru gradientów potencjałów prądu stałego DCVG , z podziałem na dwa zadania.
275896 / 2012-07-30 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
dostawa i uruchomienie systemu drukarki przestrzennej do kontrolowanego wyciskania materiałów ceramicznych wykorzystującego zasadę działania Robocasting dla Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii (ACMIN) AGH - ZP/0173/2012.
375112 / 2014-11-14 - Uczelnia publiczna
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa fabrycznie nowej komory klimatycznej do symulacji warunków środowiska dla Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, wraz z instalacją i uruchomieniem
3467 / 2013-01-07 - Inny: Instytut badawczy
Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa aparatu do badania stabilności oksydacyjnej dla Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie. Postępowanie powtórzone
178505 / 2010-07-06 - Uczelnia publiczna
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Przedmiotem zamówienia jest: dostawa czterech stanowisk pomiarowych:
- stanowiska do pomiarów izolacyjności akustycznej od dźwięków powietrznych w budynkach wraz z okablowaniem
- stanowiska do pomiarów parametrów akustycznych wnętrz budynków oraz badań na modelach tych wnętrz wraz z okablowaniem.
- stanowiska do pomiarów izolacyjności akustycznej od dźwięków uderzeniowych w budynkach wraz z okablowaniem
- stanowiska do pomiarów właściwości dźwiękochłonnych małowymiarowych próbek materiałów budowlanych wraz z okablowaniem
167985 / 2012-08-02 - Inny: Instytut badawczy
Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
dostawę zestawu do chromatografii cieczowej HPLC/ żelowej GPC z gradientem LPG
dla Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie
100141 / 2013-06-05 - Inny: Instytut badawczy
Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa systemu do syntez mikrofalowych do Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie
243799 / 2009-12-15 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa apartu do detekcji ilościowej amplifikacji kwasów nukleinowych typu real-time PCR
107792 / 2014-03-31 - Uczelnia publiczna
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
dostawa reaktora ciśnieniowego - 2 szt
531026 / 2013-12-20 - Inny: Państwowy Instytut Badawczy
Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa chromatografu gazowego do analizy składu gazu ziemnego wraz z wyposażeniem do Oddziału Krosno Instytutu Nafty i Gazu - Państwowego Instytutu Badawczego
212822 / 2012-06-21 - Inny: Instytut badawczy
Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Przetarg nieograniczony na dostawę przepuszczalnościomierza cementowego (do badania przepuszczalności dla gazu kamieni cementowych)
160626 / 2011-06-16 - Inny: Instytut badawczy
Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa ultradźwiękowego analizatora cementu (UCA) z modułem do bezpośredniego pomiaru żeli oraz wiskozymetru (reometr) umożliwiającego wykonywanie pomiarów parametrów reologiczno-strukturalnych cieczy wiertniczych, z podziałem na dwa zadania.
31004 / 2016-02-11 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Szpital Uniwersytecki w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa instalacja i uruchomienie aparatury medycznej i laboratoryjnej (DFZP-BZ-271-154/2015)
302355 / 2010-10-26 - Podmiot prawa publicznego
Instytut Fizyki Jądrowej im. H. Niewodniczańskiego PAN - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa czterokanałowego zestawu pomiarowego do detektorów diamentowych.