Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

533302 / 2013-12-23 - Inny: jednostka budżetowa skarbu państwa / Archiwum Państwowe w Katowicach (Katowice)

Świadczenie usług nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi obejmującymi inwestycję - budowa budynku Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku-Białej przy ul. Piłsudskiego 39, (działka nr 910).

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623) nad wykonywaniem robót budowlanych realizowanych w ramach zadania: Roboty budowlane pn. Budowa budynku Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku-Białej przy ul. Piłsudskiego 39, Bielsko-Biała (działka nr 910), które stanowi przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na budowie obiektu budowlanego w postaci budynku Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku Białej wraz z instalacjami i infrastrukturą techniczną niezbędną dla jego funkcjonowania.
Zamawiający wskazuje w tym miejscu, że wartość łączna brutto części robót budowlanych wchodzących w skład inwestycji na lata 2014 - 2015, wynosi 6.833.368,00 zł.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za zapewnienie profesjonalnego nadzoru inwestorskiego, technicznego i kontroli z ramienia Zamawiającego nad realizacją obiektu oraz prowadzenie kontroli zgodności wykonywanych robót z Projektem Wykonawczym, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz kosztorysem ofertowym jak również wydanymi decyzjami administracyjnymi, przepisami prawa oraz zasadami wiedzy inżynierskiej, w tym kontroli materiałów i urządzeń, które będą niezbędne do realizacji obiektu, za pomocą Zespołu Inspektorów Nadzoru Branżowego, z których jeden ustanowiony zostanie koordynatorem w rozumieniu przepisu art. 27 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. Nr 89, poz. 414 z późn. zm.).

Do celów poniższych Wykonawca robót budowlanych w zakresie inwestycji pn.: Roboty budowlane pn. Budowa budynku Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku-Białej przy ul. Piłsudskiego 39, Bielsko-Biała (działka nr 910) zwany będzie Wykonawcą Robót zaś Zamawiający zwany będzie również Inwestorem

I. Obowiązki pełniącego kompleksowy nadzór inwestorski nad robotami wykonawczymi związanych z budową:
Zakres czynności wchodzący w zakres nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (jednolity tekst z 2010 Dz. U. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.):
1. reprezentowanie Inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej;
2. sprawdzanie jakości wykonywanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobiegania zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie;
3. sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania;
4. potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także, na żądanie Inwestora, kontrolowanie rozliczeń budowy.

Czynności przed rozpoczęciem realizacji budowy
1. sprawdzenie kosztorysów inwestorskich obejmujących wszystkie projekty branżowe (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych);
2. sprawdzenie dokumentacji projektowej pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami, w szczególności acz nie wyłącznie ustawą Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. Nr 89, poz. 414 z późn. zm.), normami techniczno-budowlanymi i pod kątem kompletności z punktu widzenia celu któremu ma służyć;
3. ustalenie zasad kontroli robót i materiałów wbudowanych - uzgodnienie z Inwestorem i Generalnym Wykonawcą instrukcji planu zapewnienia jakości realizowanych robót;
4. stosowanie, w zakresie dokumentów niezbędnych dla dokonywania przeglądów technicznych, odbiorów częściowych i odbioru końcowego budowy, postanowień umowy z Wykonawcą Robót ;
5. opiniowanie harmonogramu realizacji budowy;

Czynności w okresie realizacji budowy
1. Bieżący nadzór nad zgodnością wykonywania robót z harmonogramem realizacji budowy.
2. Przedstawianie Inwestorowi (Dyrektorowi Archiwum Państwowego w Katowicach oraz Głównemu Księgowemu Archiwum) ustnych relacji z postępu prac (3) trzy razy w tygodniu w siedzibie Archiwum Państwowego w Katowicach.
3. Przedstawianie w formie pisemnej miesięcznych raportów z zaawansowania całości robót w odniesieniu do harmonogramu realizacji robót Wykonawcy Robót zatrudnionego przez Inwestora, wraz z przedstawianiem ewentualnych problemów i zagrożeń związanych z realizacją inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem ustaleń z cotygodniowych spotkań koordynacyjnych z Wykonawcą Robót i Podwykonawcami, Projektantami i Inspektorami.
4. Bieżące informowanie Inwestora (oraz dokonywanie odpowiednich wpisów do Dziennika Budowy) o wszelkich zagrożeniach dla terminowej realizacji budowy i innych zdarzeniach mających wpływ na realizację budowy i mogących narazić Inwestora na straty finansowe lub rzeczowe.
5. Współpraca z Nadzorem Autorskim i egzekwowanie w imieniu Inwestora od Projektanta obowiązków wynikających z umowy zawartej z Projektantem, a w szczególności czynności nadzoru autorskiego nad wykonywaną przez niego dokumentacją projektową w zakresie:
a. uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej zgłoszonych przez Inwestora, Wykonawcę lub Nadzór Inwestorski;
b. uzupełnienia dokumentacji i wyjaśnienia wątpliwości zgodnie z potrzebami realizacji Projektu.
6. Sprawdzenie zgodności wykonanych robót z zatwierdzoną dokumentacją, standardami oraz warunkami pozwolenia na budowę, projektami wykonawczymi i zasadami bezpieczeństwa.
7. Bieżąca kontrola jakości wykonywanych robót oraz dokumentów: atestów i świadectw jakości dla materiałów wbudowywanych, kompletowanie na bieżąco dokumentacji powykonawczej.
8. Sprawdzenie zgodności urządzeń, materiałów i elementów z wymaganymi certyfikatami i świadectwami wyrobów, deklaracjami zgodności.
9. Udział w odbiorach technicznych robót, instalacji, urządzeń, elementów itd. należących do kompetencji urzędów lub instytucji państwowych - w zakresie inwestycji przekazywane na bieżąco.
10. Kontrola prawidłowej kompletacji przez Wykonawcę Robót dokumentacji budowy.
11. Uczestnictwo w naradach koordynacyjnych i spotkaniach roboczych na budowie w częstotliwości zgodnej z postanowieniami umowy z Wykonawcą Robót oraz udział w pracach komisji związanych z budową, sprawdzanie czy wykonywane są zalecenia z poprzednich narad.
12. Dokonywanie rzetelnej, zgodnej ze stanem faktycznym kontroli zaawansowania prac.
13. Weryfikacja przedstawionych przez Wykonawcę Robót ew. protokołów konieczności i ilości robót na prace zaniechane, zamienne i dodatkowe.
14. Opiniowanie wniosków na roboty dodatkowe i zamienne zgłaszane przez Inwestora lub Wykonawcę Robót.
15. Opiniowanie wniosków Wykonawcy Robót w sprawie zmiany sposobu wykonania robót budowlanych, w tym zmiany materiałów, maszyn i urządzeń.
16. Dokonywanie wpisów dokumentujących stan faktyczny realizacji budowy, egzekwowanie zaleceń dla Wykonawcę Robót.
17. Uczestnictwo w odbiorach częściowych bądź etapowych, budowy zgodnie z umową zawartą przez Inwestora z Wykonawcą Robót.
18. Przygotowanie listy wad i usterek oraz potwierdzenie ich usunięcia.
19. Prowadzenie nadzoru nad usuwaniem przez Wykonawcę Robót usterek i sporządzenie odpowiedniego protokołu.
20. Wyegzekwowanie od Wykonawcy Robót kompletu dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia Odbioru Końcowego. Współpraca przy ustaleniu wymagań dla dokumentacji powykonawczej opracowanej i kompletowanej przez Wykonawcę Robót - projekty powykonawcze, protokoły badań, sprawdzeń i pomiarów, certyfikaty i atesty, instrukcje obsługi, eksploatacji, dokumenty DTR itd.
21. Wydawanie Kierownikowi budowy lub Kierownikowi robót poleceń potwierdzonych wpisem do Dziennika Budowy, dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także tych wymagających odkrycia robót lub elementów podlegających odbiorowi częściowemu, przygotowanie dokumentów do odbioru końcowego lub rozruchu.
22. Sprawdzenie przedłożonej do odbioru dokumentacji powykonawczej i jej potwierdzenie ze stanem faktycznym wykonanych robót.
23. Przestrzeganie i kontrola stosowania przez uczestników procesu budowy ustalonych procedur instrukcji i dokumentów oraz przepisów BHP w zakresie nadzorowanych robót.

Czynności związane z odbiorem końcowym i przekazaniem obiektu do użytkowania
1. Przeprowadzanie inspekcji, dokonywanie protokolarnych odbiorów robót, zamontowanych urządzeń łącznie ze sprawdzeniem testów rozruchu, wskazaniem ewentualnych braków i usterek oraz ustaleniem zasad i terminów ich usunięcia i ponownego rozruchu.
2. Udział w próbach technicznych oraz odbiorach gotowego obiektu.
3. Opracowanie opinii dotyczących wad zrealizowanych robót uznanych za nie nadające się do usunięcia.
4. Potwierdzenie wniesionego do Dziennika Budowy wpisu o zakończeniu robót i stanie gotowości do Odbioru Końcowego obiektu.
5. Udział w czynnościach Odbioru Końcowego, a także w czynnościach koniecznych do uzyskania ostatecznej decyzji o przekazaniu obiektu do użytkowania.
6. Nadzór nad przygotowaniem dokumentów niezbędnych do złożenia przez Generalnego Wykonawcę wniosku o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie wraz z wymaganymi przepisami prawa uzgodnieniami i oświadczeniami odpowiednich organów.
7. Nadzór nad usuwaniem usterek stwierdzonych w Protokole Odbioru Końcowego i komisyjne potwierdzenie ich usunięcia.
8. Doprowadzenie do odbioru końcowego inwestycji, udział w komisjach odbiorowych i przekazaniu inwestycji do eksploatacji przy założeniu, że odbierającym jest Zamawiający.

II. Obowiązki personelu Wykonawcy Nadzoru Inwestorskiego:
1. Wymagania ogólne
1. Wykonawca Nadzoru powoła Zespół Nadzoru, złożony z inspektorów zdolnych do prowadzenia powierzonych czynności i uprawnionych do pełnienia przewidzianej dla nich funkcji.
2. Zespołem Nadzoru będzie kierował Koordynator Zespołu, ustanowiony, zgodnie przepisem art. 27 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. Nr 89, poz. 414 z późn. zm.), spośród członków Zespołu Nadzoru.
3. Zamawiający nie ogranicza liczby członków Zespołu Nadzoru. Jeżeli Wykonawca Nadzoru uzna za konieczne lub stosowne przedstawienie Zamawiającemu dodatkowych osób, które mogą być niezbędne do właściwego wykonania przedmiotu zamówienia winien to uczynić.
4. W celu wykonania obowiązków Wykonawca Nadzoru powinien zapewnić co najmniej następujący personel:
- Inspektor Nadzoru - specjalista w zakresie robót konstrukcyjno-budowlanych
- Inspektor Nadzoru - specjalista w zakresie robót instalacji sanitarnych oraz przyłączy zewnętrznych
- Inspektor Nadzoru - specjalista w zakresie robót elektroenergetycznych i teletechnicznych
5. Przedstawiony skład Zespołu może ulec zmianie po akceptacji ze strony Zamawiającego w przypadkach niezależnych od Wykonawcy, powodów dyscyplinarnych, ewentualnych zmianach organizacyjnych lub innych zdarzeń nie dających się przewidzieć w chwili zawierania umowy - na warunkach wskazanych w SIWZ.

2. Zakres czynności Inspektora Nadzoru robót konstrukcyjno-budowlanych:

Pierwszy etap obejmować będzie nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi realizowane zgodnie z postanowieniami umowy z Wykonawcą Robót oraz z polskim prawem budowlanym i przepisami z nim związanymi zasadami wiedzy technicznej:

1. Reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniami na budowę
2. Monitorowanie postęp prac włącznie ze składaniem z nich raportów
3. Uzgadniania, w trakcie realizacji robót, zmian w dokumentacji projektowej z Projektantami, Wykonawcą Robót i Zamawiającym.
4. Pełnienie nadzoru w zakresie robót konstrukcyjno - budowlanych.
5. Uzgadnianie z Zamawiającym zasadniczych spraw mających wpływ na jakość, termin i koszty realizacji inwestycji.
6. Weryfikacja okresowych protokołów rzeczowo-finansowych robót przedstawianych przez Wykonawcę Robót
7. Uzgadnianie z Zamawiającym konieczność ewentualnego wykonania robót zamiennych lub dodatkowych,
8. Sprawdzenie i zatwierdzania kalkulacji robót dodatkowych i zamiennych (gdy takie wystąpią) dostarczanych przez wykonawców
9. Sporządzanie i przedstawianie do zatwierdzenia przez Zamawiającego protokołów konieczności na roboty dodatkowe i zamienne.
10. Przygotowania do odbiorów częściowych inwestycji obejmujących również roboty zanikowe.
11. Prowadzenie i przechowywanie korespondencji z podmiotami biorącymi udział w realizacji umowy na roboty budowlane z Wykonawcą Robót ze szczególnym uwzględnieniem ostrzeżeń, uwag i wniosków kierowanych do Wykonawcy Robót mogących być dowodami w razie ewentualnych sporów, roszczeń Wykonawcy Robót, katastrof budowlanych itp.

Drugi etap obejmować będzie czynności związane z odbiorem końcowym oraz rozliczeniem inwestycji w tym:
12. Zebranie i skompletowanie dokumentacji powykonawczej przekazanej przez Wykonawcę Robót w tym oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania robot budowlanych zgodnie z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami techniczno-budowlanymi
13. zebranie niezbędnych zaświadczeń odbiorów technicznych, prób oraz pomiarów instalacyjnych i funkcjonalnych.
14. wykonanie przeglądów przed odbiorczych.
15. uczestnictwa w komisji odbioru końcowego inwestycji.
16. rozliczenia końcowego inwestycji w zakresie wykonywanych robót konstrukcyjno - budowlanych

3. Zakres czynności Inspektora Nadzoru Robót elektroenergetycznych:
Pierwszy etap obejmować będzie nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi realizowane zgodnie z postanowieniami umowy z Wykonawcą Robót oraz z polskim prawem budowlanym i przepisami z nim związanymi zasadami wiedzy technicznej:

1. Reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniami na budowę
2. Monitorowanie postępu prac włącznie ze składaniem z nich raportów
3. Uzgadniania, w trakcie realizacji robót, zmian w dokumentacji projektowej z projektantami, wykonawcami robót i Zamawiającym.
4. Pełnienie nadzoru w zakresie robót elektroenergetycznych.
5. Uzgadnianie z Zamawiającym zasadniczych spraw mających wpływ na jakość, termin i koszty realizacji inwestycji.
6. Weryfikacja okresowych protokołów rzeczowo-finansowych robót przedstawianych przez Wykonawcę Robót
7. Uzgadnianie Zamawiającym konieczność ewentualnego wykonania robót dodatkowych lub zamiennych,
8. Sprawdzenie i zatwierdzania kalkulacji robót dodatkowych i zamiennych (gdy takie wystąpią) dostarczanych przez wykonawców
9. Sporządzanie i przedstawianie do zatwierdzenia przez Zamawiającego protokołów konieczności na roboty dodatkowe i zamienne.
10. Przygotowania do odbiorów częściowych inwestycji obejmujących również roboty zanikowe
11. Prowadzenie i przechowywanie korespondencji z podmiotami biorącymi udział w realizacji umowy na roboty budowlane z Wykonawcą Robót ze szczególnym uwzględnieniem ostrzeżeń, uwag i wniosków kierowanych do Wykonawcy Robót mogących być dowodami w razie ewentualnych sporów, roszczeń Wykonawcy Robót, katastrof budowlanych itp.

Drugi etap obejmować będzie czynności związane z odbiorem końcowym oraz rozliczeniem inwestycji w tym:
12. Zebranie i skompletowanie dokumentacji powykonawczej przekazanej przez Wykonawcę Robót w tym oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania robot budowlanych zgodnie z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami techniczno-budowlanymi
13. zebranie niezbędnych zaświadczeń odbiorów technicznych, prób oraz pomiarów instalacyjnych i funkcjonalnych.
14. wykonanie przeglądów przedodbiorowych.
15. uczestnictwa w komisji odbioru końcowego inwestycji.
16. Rozliczenia końcowego inwestycji w zakresie wykonywanych robót elektrycznych.

4. Zakres czynności Inspektora Nadzoru robót instalacji sanitarnych oraz przyłączy zewnętrznych:
Pierwszy etap obejmować będzie nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi realizowane zgodnie z postanowieniami umowy z Wykonawcą Robót oraz z polskim prawem budowlanym i przepisami z nim związanymi zasadami wiedzy technicznej:
1. Reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniami na budowę
2. Monitorowanie postęp prac włącznie ze składaniem z nich raportów
3. Uzgadniania, w trakcie realizacji robót, zmian w dokumentacji projektowej z projektantami, Wykonawcą Robót i Zamawiającym.
4. Pełnienie nadzoru w zakresie robót instalacji sanitarnych, wentylacji i klimatyzacji oraz przyłączy zewnętrznych.
5. Uzgadnianie z Zamawiającym zasadniczych spraw mających wpływ na jakość, termin i koszty realizacji inwestycji.
6. Weryfikacja okresowych protokołów rzeczowo-finansowych robót przedstawianych przez Wykonawcę Robót
7. Uzgadnianie z Zamawiającym konieczność ewentualnego wykonania robót dodatkowych lub zamiennych,
8. Sprawdzenie i zatwierdzania kalkulacji robót dodatkowych i zamiennych (gdy takie wystąpią) dostarczanych przez Wykonawcę Robót
9. Sporządzanie i przedstawianie do zatwierdzenia przez Zamawiającego protokołów konieczności na roboty dodatkowe i zamienne.
10. Przygotowania do odbiorów częściowych inwestycji obejmujących również roboty zanikowe.
11. Prowadzenie i przechowywanie korespondencji z podmiotami biorącymi udział w realizacji umowy na roboty budowlane z Wykonawcą Robót ze szczególnym uwzględnieniem ostrzeżeń, uwag i wniosków kierowanych do Wykonawców mogących być dowodami w razie ewentualnych sporów, roszczeń Wykonawcy Robót, katastrof budowlanych itp.

Drugi etap obejmować będzie czynności związane z odbiorem końcowym oraz rozliczeniem inwestycji w tym:
12. Zebranie i skompletowanie dokumentacji powykonawczej przekazanej przez Wykonawcę Robót w tym oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania robot budowlanych zgodnie z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami techniczno-budowlanymi
13. zebranie niezbędnych zaświadczeń odbiorów technicznych, prób oraz pomiarów instalacyjnych i funkcjonalnych.
14. wykonanie przeglądów przed odbiorczych.
15. uczestnictwa w komisji odbioru końcowego inwestycji.
16. Rozliczenia końcowego inwestycji w zakresie wykonywanych robót instalacji sanitarnych, wentylacji i klimatyzacji oraz przyłączy zewnętrznych.

5. zakres czynności Koordynatora Zespołu Nadzoru:
1. opiniowanie przedstawionego przez Wykonawcę Robót Harmonogramu rzeczowo - finansowego oraz tabel elementów scalonych stanowiącego podstawę rozliczeń opisanych i uaktualnionych Harmonogramów w celu ich akceptacji przez Zamawiającego;
2. opiniowanie wniosków Wykonawcy Robót na wykonanie robot zamiennych.
3. organizowanie przez Koordynatora Zespołu prac związanych z nadzorem tak, aby z tego tytułu nie było zbędnych przerw w realizacji robot przez Wykonawcę Robót;
4. kontrolowanie przez Koordynatora Zespołu realizacji Harmonogramu rzeczowo- finansowego;
5. kontrolowanie przestrzegania przez Wykonawcę Robót zasad BHP, oraz planu BIOZ.
6. wstrzymanie przez Koordynatora Zespołu dalszych robot budowlanych w przypadku, gdy ich kontynuacja może wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z Projektem Wykonawczym , pozwoleniem na budowę , przepisami BHP lub planem BIOZ.
7. bieżące informowanie Zamawiającego o zaistniałych sporach lub problemach;
8. usuwanie w terminach określonych przez Zamawiającego stwierdzonych nieprawidłowości.
9. wnioskowanie do Zamawiającego o zlecenie usunięcia wad stronie trzeciej w przypadku, gdy Wykonawca Robot nie usunie ich w uzgodnionym terminie
10. całkowite rozliczenie zrealizowanych robot budowlanych w przypadku odstąpienia od umowy zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą Robót
11. zlecanie przez Koordynatora Zespołu Wykonawcy Robót wykonanie prac niezbędnych ze względu na zagrożenie Życia i bezpieczeństwa osób lub zabezpieczenie przed awarią, zawiadamiając o tym niezwłocznie Zamawiającego.
12. zlecanie, po aprobacie Zamawiającego niezalenych opinii i ekspertyz prawnych i technicznych dotyczących wykonywanych robot jeżeli uzna je za konieczne
13. składanie sprawozdań z realizacji robot budowlanych dla Zamawiającego na koniec każdego miesiąca.
14. stwierdzenie i poświadczenie zakończenia robot, sprawdzenie kompletności i prawidłowości dokumentacji odbiorczej i przedłożenie do akceptacji Zamawiającego w celu ustalenia terminu odbioru częściowego lub końcowego.
15. sprawdzenie ostatecznej kwoty należnej Wykonawcy Robót, ustalenia i wnioskowania zakresu koniecznych korekt wyliczeń i przedstawienia Zamawiającemu do podjęcia decyzji o ostatecznej wysokości tej kwoty.
16. dopilnowanie zabezpieczenia przez Wykonawcę Robót terenu budowy w przypadku odstąpienia od umowy zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą Robót
17. podjęcie przez Koordynatora Zespołu niezbędnych działań celem ochrony Zamawiającego przed podwójną płatnością wynagrodzenia za roboty ewentualnych podwykonawców w sytuacji przewidzianej w przepisie art. 647 (1) ustawy Kodeks Cywilny
18. sporządzenie i przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, (pełnomocnikiem Zamawiającego jako wnioskodawcy będzie Wykonawca Robót).
19. ewentualne uczestniczenie w przeglądach gwarancyjnych
20. umożliwienie przez Koordynatora Zespołu przeprowadzenia kontroli i uczestniczenie we wszelkich kontrolach przeprowadzonych przez osoby prawem upoważnione, udzielanie potrzebnych wyjaśnień i przygotowanie wymaganych przez kontrolujących dokumentów
21. świadczenie doradztwa fachowego dla Zamawiającego przez cały okres wykonywania umowy z Wykonawcą Robót
22. obowiązek informowania Zamawiającego o zmianach w zakresie prawa budowanego, normach i innych pozafinansowych zmianach prawnych w zakresie dotyczącym realizacji nowego obiektu Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku - Białej,
23. dokumentowanie realizacji budowy i rozliczeń finansowych przez Koordynatora Zespołu, w tym m.in.: prowadzenie przez Koordynatora Zespołu dokumentacji budowy przewidzianej prawem i mające wpływ na przebieg i finansowanie realizacji budowy obiektu Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku - Białej oraz przekazywanie jej Zamawiającemu
24. poczynając od daty zawarcia umowy z Zamawiającym o wykonanie zamówienia publicznego objętego niniejszą SIWZ Koordynator Zespołu Inspektorów Nadzoru w każdy kolejny następujący po sobie miesiąc kalendarzowy będzie składał do 10 dnia tego miesiąca raport miesięczny.
Raport miesięczny musi zawierać:
o analizę działań prowadzonych przez członków Zespołu Inspektorów Nadzoru w raportowanym okresie i narastająco od rozpoczęcia realizacji zdań,
o informacje o postępie rzeczowym i finansowym robót (w okresie raportowanym i narastająco) jw. i o jego zgodności z pierwszym przyjętym Harmonogramem rzeczowo - finansowym,
o opis robót i dostaw zrealizowanych przez Wykonawcę Robót w raportowanym okresie,
o analizę (w tym informację procentową) wykonania rzeczowego za okres raportowany a także za okresy skumulowane do bieżącej daty,
o faktury, oświadczenia i rozliczenia Wykonawcy Robót,
o opis działań prewencyjnych i korekcyjnych (jeżeli takie wystąpią )
o wszelkie niezbędne załączniki (np. notatki ze spotkań, wykonane opinie).
Zamawiający, w terminie 14 dni od daty otrzymania Raportu, powiadomi Koordynatora Zespołu o
zatwierdzeniu lub odrzuceniu Raportu z podaniem przyczyn odrzucenia.

Powyższe wyliczenie ma charakter jedynie przykładowy, zaś Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług nadzoru inwestorskiego objętych niniejszym zamówieniem publicznym w zakresie i w sposób wymagany w szczególności acz nie wyłącznie, właściwymi przepisami prawa oraz postanowieniami umowy o wykonanie zamówienia publicznego zawartej pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 533302

Data publikacji: 2013-12-23

Nazwa: Archiwum Państwowe w Katowicach

Ulica: ul. Józefowska 104

Numer domu: 104

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-145

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 0-32 208 78 01

Numer faxu: 0-32 208 78 05

Adres strony internetowej: www.katowice.ap.gov.pl

Regon: 00000106300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: jednostka budżetowa skarbu państwa

Inny rodzaj zamawiającego: jednostka budżetowa skarbu państwa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi obejmującymi inwestycję - budowa budynku Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku-Białej przy ul. Piłsudskiego 39, (działka nr 910).

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623) nad wykonywaniem robót budowlanych realizowanych w ramach zadania: Roboty budowlane pn. Budowa budynku Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku-Białej przy ul. Piłsudskiego 39, Bielsko-Biała (działka nr 910), które stanowi przedsięwzięcie inwestycyjne polegające na budowie obiektu budowlanego w postaci budynku Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku Białej wraz z instalacjami i infrastrukturą techniczną niezbędną dla jego funkcjonowania.
Zamawiający wskazuje w tym miejscu, że wartość łączna brutto części robót budowlanych wchodzących w skład inwestycji na lata 2014 - 2015, wynosi 6.833.368,00 zł.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za zapewnienie profesjonalnego nadzoru inwestorskiego, technicznego i kontroli z ramienia Zamawiającego nad realizacją obiektu oraz prowadzenie kontroli zgodności wykonywanych robót z Projektem Wykonawczym, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz kosztorysem ofertowym jak również wydanymi decyzjami administracyjnymi, przepisami prawa oraz zasadami wiedzy inżynierskiej, w tym kontroli materiałów i urządzeń, które będą niezbędne do realizacji obiektu, za pomocą Zespołu Inspektorów Nadzoru Branżowego, z których jeden ustanowiony zostanie koordynatorem w rozumieniu przepisu art. 27 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. Nr 89, poz. 414 z późn. zm.).

Do celów poniższych Wykonawca robót budowlanych w zakresie inwestycji pn.: Roboty budowlane pn. Budowa budynku Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku-Białej przy ul. Piłsudskiego 39, Bielsko-Biała (działka nr 910) zwany będzie Wykonawcą Robót zaś Zamawiający zwany będzie również Inwestorem

I. Obowiązki pełniącego kompleksowy nadzór inwestorski nad robotami wykonawczymi związanych z budową:
Zakres czynności wchodzący w zakres nadzoru inwestorskiego zgodnie z art. 25 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (jednolity tekst z 2010 Dz. U. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.):
1. reprezentowanie Inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej;
2. sprawdzanie jakości wykonywanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobiegania zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie;
3. sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania;
4. potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także, na żądanie Inwestora, kontrolowanie rozliczeń budowy.

Czynności przed rozpoczęciem realizacji budowy
1. sprawdzenie kosztorysów inwestorskich obejmujących wszystkie projekty branżowe (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych);
2. sprawdzenie dokumentacji projektowej pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami, w szczególności acz nie wyłącznie ustawą Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. Nr 89, poz. 414 z późn. zm.), normami techniczno-budowlanymi i pod kątem kompletności z punktu widzenia celu któremu ma służyć;
3. ustalenie zasad kontroli robót i materiałów wbudowanych - uzgodnienie z Inwestorem i Generalnym Wykonawcą instrukcji planu zapewnienia jakości realizowanych robót;
4. stosowanie, w zakresie dokumentów niezbędnych dla dokonywania przeglądów technicznych, odbiorów częściowych i odbioru końcowego budowy, postanowień umowy z Wykonawcą Robót ;
5. opiniowanie harmonogramu realizacji budowy;

Czynności w okresie realizacji budowy
1. Bieżący nadzór nad zgodnością wykonywania robót z harmonogramem realizacji budowy.
2. Przedstawianie Inwestorowi (Dyrektorowi Archiwum Państwowego w Katowicach oraz Głównemu Księgowemu Archiwum) ustnych relacji z postępu prac (3) trzy razy w tygodniu w siedzibie Archiwum Państwowego w Katowicach.
3. Przedstawianie w formie pisemnej miesięcznych raportów z zaawansowania całości robót w odniesieniu do harmonogramu realizacji robót Wykonawcy Robót zatrudnionego przez Inwestora, wraz z przedstawianiem ewentualnych problemów i zagrożeń związanych z realizacją inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem ustaleń z cotygodniowych spotkań koordynacyjnych z Wykonawcą Robót i Podwykonawcami, Projektantami i Inspektorami.
4. Bieżące informowanie Inwestora (oraz dokonywanie odpowiednich wpisów do Dziennika Budowy) o wszelkich zagrożeniach dla terminowej realizacji budowy i innych zdarzeniach mających wpływ na realizację budowy i mogących narazić Inwestora na straty finansowe lub rzeczowe.
5. Współpraca z Nadzorem Autorskim i egzekwowanie w imieniu Inwestora od Projektanta obowiązków wynikających z umowy zawartej z Projektantem, a w szczególności czynności nadzoru autorskiego nad wykonywaną przez niego dokumentacją projektową w zakresie:
a. uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej zgłoszonych przez Inwestora, Wykonawcę lub Nadzór Inwestorski;
b. uzupełnienia dokumentacji i wyjaśnienia wątpliwości zgodnie z potrzebami realizacji Projektu.
6. Sprawdzenie zgodności wykonanych robót z zatwierdzoną dokumentacją, standardami oraz warunkami pozwolenia na budowę, projektami wykonawczymi i zasadami bezpieczeństwa.
7. Bieżąca kontrola jakości wykonywanych robót oraz dokumentów: atestów i świadectw jakości dla materiałów wbudowywanych, kompletowanie na bieżąco dokumentacji powykonawczej.
8. Sprawdzenie zgodności urządzeń, materiałów i elementów z wymaganymi certyfikatami i świadectwami wyrobów, deklaracjami zgodności.
9. Udział w odbiorach technicznych robót, instalacji, urządzeń, elementów itd. należących do kompetencji urzędów lub instytucji państwowych - w zakresie inwestycji przekazywane na bieżąco.
10. Kontrola prawidłowej kompletacji przez Wykonawcę Robót dokumentacji budowy.
11. Uczestnictwo w naradach koordynacyjnych i spotkaniach roboczych na budowie w częstotliwości zgodnej z postanowieniami umowy z Wykonawcą Robót oraz udział w pracach komisji związanych z budową, sprawdzanie czy wykonywane są zalecenia z poprzednich narad.
12. Dokonywanie rzetelnej, zgodnej ze stanem faktycznym kontroli zaawansowania prac.
13. Weryfikacja przedstawionych przez Wykonawcę Robót ew. protokołów konieczności i ilości robót na prace zaniechane, zamienne i dodatkowe.
14. Opiniowanie wniosków na roboty dodatkowe i zamienne zgłaszane przez Inwestora lub Wykonawcę Robót.
15. Opiniowanie wniosków Wykonawcy Robót w sprawie zmiany sposobu wykonania robót budowlanych, w tym zmiany materiałów, maszyn i urządzeń.
16. Dokonywanie wpisów dokumentujących stan faktyczny realizacji budowy, egzekwowanie zaleceń dla Wykonawcę Robót.
17. Uczestnictwo w odbiorach częściowych bądź etapowych, budowy zgodnie z umową zawartą przez Inwestora z Wykonawcą Robót.
18. Przygotowanie listy wad i usterek oraz potwierdzenie ich usunięcia.
19. Prowadzenie nadzoru nad usuwaniem przez Wykonawcę Robót usterek i sporządzenie odpowiedniego protokołu.
20. Wyegzekwowanie od Wykonawcy Robót kompletu dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia Odbioru Końcowego. Współpraca przy ustaleniu wymagań dla dokumentacji powykonawczej opracowanej i kompletowanej przez Wykonawcę Robót - projekty powykonawcze, protokoły badań, sprawdzeń i pomiarów, certyfikaty i atesty, instrukcje obsługi, eksploatacji, dokumenty DTR itd.
21. Wydawanie Kierownikowi budowy lub Kierownikowi robót poleceń potwierdzonych wpisem do Dziennika Budowy, dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także tych wymagających odkrycia robót lub elementów podlegających odbiorowi częściowemu, przygotowanie dokumentów do odbioru końcowego lub rozruchu.
22. Sprawdzenie przedłożonej do odbioru dokumentacji powykonawczej i jej potwierdzenie ze stanem faktycznym wykonanych robót.
23. Przestrzeganie i kontrola stosowania przez uczestników procesu budowy ustalonych procedur instrukcji i dokumentów oraz przepisów BHP w zakresie nadzorowanych robót.

Czynności związane z odbiorem końcowym i przekazaniem obiektu do użytkowania
1. Przeprowadzanie inspekcji, dokonywanie protokolarnych odbiorów robót, zamontowanych urządzeń łącznie ze sprawdzeniem testów rozruchu, wskazaniem ewentualnych braków i usterek oraz ustaleniem zasad i terminów ich usunięcia i ponownego rozruchu.
2. Udział w próbach technicznych oraz odbiorach gotowego obiektu.
3. Opracowanie opinii dotyczących wad zrealizowanych robót uznanych za nie nadające się do usunięcia.
4. Potwierdzenie wniesionego do Dziennika Budowy wpisu o zakończeniu robót i stanie gotowości do Odbioru Końcowego obiektu.
5. Udział w czynnościach Odbioru Końcowego, a także w czynnościach koniecznych do uzyskania ostatecznej decyzji o przekazaniu obiektu do użytkowania.
6. Nadzór nad przygotowaniem dokumentów niezbędnych do złożenia przez Generalnego Wykonawcę wniosku o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie wraz z wymaganymi przepisami prawa uzgodnieniami i oświadczeniami odpowiednich organów.
7. Nadzór nad usuwaniem usterek stwierdzonych w Protokole Odbioru Końcowego i komisyjne potwierdzenie ich usunięcia.
8. Doprowadzenie do odbioru końcowego inwestycji, udział w komisjach odbiorowych i przekazaniu inwestycji do eksploatacji przy założeniu, że odbierającym jest Zamawiający.

II. Obowiązki personelu Wykonawcy Nadzoru Inwestorskiego:
1. Wymagania ogólne
1. Wykonawca Nadzoru powoła Zespół Nadzoru, złożony z inspektorów zdolnych do prowadzenia powierzonych czynności i uprawnionych do pełnienia przewidzianej dla nich funkcji.
2. Zespołem Nadzoru będzie kierował Koordynator Zespołu, ustanowiony, zgodnie przepisem art. 27 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. Nr 89, poz. 414 z późn. zm.), spośród członków Zespołu Nadzoru.
3. Zamawiający nie ogranicza liczby członków Zespołu Nadzoru. Jeżeli Wykonawca Nadzoru uzna za konieczne lub stosowne przedstawienie Zamawiającemu dodatkowych osób, które mogą być niezbędne do właściwego wykonania przedmiotu zamówienia winien to uczynić.
4. W celu wykonania obowiązków Wykonawca Nadzoru powinien zapewnić co najmniej następujący personel:
- Inspektor Nadzoru - specjalista w zakresie robót konstrukcyjno-budowlanych
- Inspektor Nadzoru - specjalista w zakresie robót instalacji sanitarnych oraz przyłączy zewnętrznych
- Inspektor Nadzoru - specjalista w zakresie robót elektroenergetycznych i teletechnicznych
5. Przedstawiony skład Zespołu może ulec zmianie po akceptacji ze strony Zamawiającego w przypadkach niezależnych od Wykonawcy, powodów dyscyplinarnych, ewentualnych zmianach organizacyjnych lub innych zdarzeń nie dających się przewidzieć w chwili zawierania umowy - na warunkach wskazanych w SIWZ.

2. Zakres czynności Inspektora Nadzoru robót konstrukcyjno-budowlanych:

Pierwszy etap obejmować będzie nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi realizowane zgodnie z postanowieniami umowy z Wykonawcą Robót oraz z polskim prawem budowlanym i przepisami z nim związanymi zasadami wiedzy technicznej:

1. Reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniami na budowę
2. Monitorowanie postęp prac włącznie ze składaniem z nich raportów
3. Uzgadniania, w trakcie realizacji robót, zmian w dokumentacji projektowej z Projektantami, Wykonawcą Robót i Zamawiającym.
4. Pełnienie nadzoru w zakresie robót konstrukcyjno - budowlanych.
5. Uzgadnianie z Zamawiającym zasadniczych spraw mających wpływ na jakość, termin i koszty realizacji inwestycji.
6. Weryfikacja okresowych protokołów rzeczowo-finansowych robót przedstawianych przez Wykonawcę Robót
7. Uzgadnianie z Zamawiającym konieczność ewentualnego wykonania robót zamiennych lub dodatkowych,
8. Sprawdzenie i zatwierdzania kalkulacji robót dodatkowych i zamiennych (gdy takie wystąpią) dostarczanych przez wykonawców
9. Sporządzanie i przedstawianie do zatwierdzenia przez Zamawiającego protokołów konieczności na roboty dodatkowe i zamienne.
10. Przygotowania do odbiorów częściowych inwestycji obejmujących również roboty zanikowe.
11. Prowadzenie i przechowywanie korespondencji z podmiotami biorącymi udział w realizacji umowy na roboty budowlane z Wykonawcą Robót ze szczególnym uwzględnieniem ostrzeżeń, uwag i wniosków kierowanych do Wykonawcy Robót mogących być dowodami w razie ewentualnych sporów, roszczeń Wykonawcy Robót, katastrof budowlanych itp.

Drugi etap obejmować będzie czynności związane z odbiorem końcowym oraz rozliczeniem inwestycji w tym:
12. Zebranie i skompletowanie dokumentacji powykonawczej przekazanej przez Wykonawcę Robót w tym oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania robot budowlanych zgodnie z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami techniczno-budowlanymi
13. zebranie niezbędnych zaświadczeń odbiorów technicznych, prób oraz pomiarów instalacyjnych i funkcjonalnych.
14. wykonanie przeglądów przed odbiorczych.
15. uczestnictwa w komisji odbioru końcowego inwestycji.
16. rozliczenia końcowego inwestycji w zakresie wykonywanych robót konstrukcyjno - budowlanych

3. Zakres czynności Inspektora Nadzoru Robót elektroenergetycznych:
Pierwszy etap obejmować będzie nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi realizowane zgodnie z postanowieniami umowy z Wykonawcą Robót oraz z polskim prawem budowlanym i przepisami z nim związanymi zasadami wiedzy technicznej:

1. Reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniami na budowę
2. Monitorowanie postępu prac włącznie ze składaniem z nich raportów
3. Uzgadniania, w trakcie realizacji robót, zmian w dokumentacji projektowej z projektantami, wykonawcami robót i Zamawiającym.
4. Pełnienie nadzoru w zakresie robót elektroenergetycznych.
5. Uzgadnianie z Zamawiającym zasadniczych spraw mających wpływ na jakość, termin i koszty realizacji inwestycji.
6. Weryfikacja okresowych protokołów rzeczowo-finansowych robót przedstawianych przez Wykonawcę Robót
7. Uzgadnianie Zamawiającym konieczność ewentualnego wykonania robót dodatkowych lub zamiennych,
8. Sprawdzenie i zatwierdzania kalkulacji robót dodatkowych i zamiennych (gdy takie wystąpią) dostarczanych przez wykonawców
9. Sporządzanie i przedstawianie do zatwierdzenia przez Zamawiającego protokołów konieczności na roboty dodatkowe i zamienne.
10. Przygotowania do odbiorów częściowych inwestycji obejmujących również roboty zanikowe
11. Prowadzenie i przechowywanie korespondencji z podmiotami biorącymi udział w realizacji umowy na roboty budowlane z Wykonawcą Robót ze szczególnym uwzględnieniem ostrzeżeń, uwag i wniosków kierowanych do Wykonawcy Robót mogących być dowodami w razie ewentualnych sporów, roszczeń Wykonawcy Robót, katastrof budowlanych itp.

Drugi etap obejmować będzie czynności związane z odbiorem końcowym oraz rozliczeniem inwestycji w tym:
12. Zebranie i skompletowanie dokumentacji powykonawczej przekazanej przez Wykonawcę Robót w tym oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania robot budowlanych zgodnie z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami techniczno-budowlanymi
13. zebranie niezbędnych zaświadczeń odbiorów technicznych, prób oraz pomiarów instalacyjnych i funkcjonalnych.
14. wykonanie przeglądów przedodbiorowych.
15. uczestnictwa w komisji odbioru końcowego inwestycji.
16. Rozliczenia końcowego inwestycji w zakresie wykonywanych robót elektrycznych.

4. Zakres czynności Inspektora Nadzoru robót instalacji sanitarnych oraz przyłączy zewnętrznych:
Pierwszy etap obejmować będzie nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi realizowane zgodnie z postanowieniami umowy z Wykonawcą Robót oraz z polskim prawem budowlanym i przepisami z nim związanymi zasadami wiedzy technicznej:
1. Reprezentowanie Zamawiającego na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniami na budowę
2. Monitorowanie postęp prac włącznie ze składaniem z nich raportów
3. Uzgadniania, w trakcie realizacji robót, zmian w dokumentacji projektowej z projektantami, Wykonawcą Robót i Zamawiającym.
4. Pełnienie nadzoru w zakresie robót instalacji sanitarnych, wentylacji i klimatyzacji oraz przyłączy zewnętrznych.
5. Uzgadnianie z Zamawiającym zasadniczych spraw mających wpływ na jakość, termin i koszty realizacji inwestycji.
6. Weryfikacja okresowych protokołów rzeczowo-finansowych robót przedstawianych przez Wykonawcę Robót
7. Uzgadnianie z Zamawiającym konieczność ewentualnego wykonania robót dodatkowych lub zamiennych,
8. Sprawdzenie i zatwierdzania kalkulacji robót dodatkowych i zamiennych (gdy takie wystąpią) dostarczanych przez Wykonawcę Robót
9. Sporządzanie i przedstawianie do zatwierdzenia przez Zamawiającego protokołów konieczności na roboty dodatkowe i zamienne.
10. Przygotowania do odbiorów częściowych inwestycji obejmujących również roboty zanikowe.
11. Prowadzenie i przechowywanie korespondencji z podmiotami biorącymi udział w realizacji umowy na roboty budowlane z Wykonawcą Robót ze szczególnym uwzględnieniem ostrzeżeń, uwag i wniosków kierowanych do Wykonawców mogących być dowodami w razie ewentualnych sporów, roszczeń Wykonawcy Robót, katastrof budowlanych itp.

Drugi etap obejmować będzie czynności związane z odbiorem końcowym oraz rozliczeniem inwestycji w tym:
12. Zebranie i skompletowanie dokumentacji powykonawczej przekazanej przez Wykonawcę Robót w tym oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania robot budowlanych zgodnie z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami techniczno-budowlanymi
13. zebranie niezbędnych zaświadczeń odbiorów technicznych, prób oraz pomiarów instalacyjnych i funkcjonalnych.
14. wykonanie przeglądów przed odbiorczych.
15. uczestnictwa w komisji odbioru końcowego inwestycji.
16. Rozliczenia końcowego inwestycji w zakresie wykonywanych robót instalacji sanitarnych, wentylacji i klimatyzacji oraz przyłączy zewnętrznych.

5. zakres czynności Koordynatora Zespołu Nadzoru:
1. opiniowanie przedstawionego przez Wykonawcę Robót Harmonogramu rzeczowo - finansowego oraz tabel elementów scalonych stanowiącego podstawę rozliczeń opisanych i uaktualnionych Harmonogramów w celu ich akceptacji przez Zamawiającego;
2. opiniowanie wniosków Wykonawcy Robót na wykonanie robot zamiennych.
3. organizowanie przez Koordynatora Zespołu prac związanych z nadzorem tak, aby z tego tytułu nie było zbędnych przerw w realizacji robot przez Wykonawcę Robót;
4. kontrolowanie przez Koordynatora Zespołu realizacji Harmonogramu rzeczowo- finansowego;
5. kontrolowanie przestrzegania przez Wykonawcę Robót zasad BHP, oraz planu BIOZ.
6. wstrzymanie przez Koordynatora Zespołu dalszych robot budowlanych w przypadku, gdy ich kontynuacja może wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z Projektem Wykonawczym , pozwoleniem na budowę , przepisami BHP lub planem BIOZ.
7. bieżące informowanie Zamawiającego o zaistniałych sporach lub problemach;
8. usuwanie w terminach określonych przez Zamawiającego stwierdzonych nieprawidłowości.
9. wnioskowanie do Zamawiającego o zlecenie usunięcia wad stronie trzeciej w przypadku, gdy Wykonawca Robot nie usunie ich w uzgodnionym terminie
10. całkowite rozliczenie zrealizowanych robot budowlanych w przypadku odstąpienia od umowy zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą Robót
11. zlecanie przez Koordynatora Zespołu Wykonawcy Robót wykonanie prac niezbędnych ze względu na zagrożenie Życia i bezpieczeństwa osób lub zabezpieczenie przed awarią, zawiadamiając o tym niezwłocznie Zamawiającego.
12. zlecanie, po aprobacie Zamawiającego niezalenych opinii i ekspertyz prawnych i technicznych dotyczących wykonywanych robot jeżeli uzna je za konieczne
13. składanie sprawozdań z realizacji robot budowlanych dla Zamawiającego na koniec każdego miesiąca.
14. stwierdzenie i poświadczenie zakończenia robot, sprawdzenie kompletności i prawidłowości dokumentacji odbiorczej i przedłożenie do akceptacji Zamawiającego w celu ustalenia terminu odbioru częściowego lub końcowego.
15. sprawdzenie ostatecznej kwoty należnej Wykonawcy Robót, ustalenia i wnioskowania zakresu koniecznych korekt wyliczeń i przedstawienia Zamawiającemu do podjęcia decyzji o ostatecznej wysokości tej kwoty.
16. dopilnowanie zabezpieczenia przez Wykonawcę Robót terenu budowy w przypadku odstąpienia od umowy zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą Robót
17. podjęcie przez Koordynatora Zespołu niezbędnych działań celem ochrony Zamawiającego przed podwójną płatnością wynagrodzenia za roboty ewentualnych podwykonawców w sytuacji przewidzianej w przepisie art. 647 (1) ustawy Kodeks Cywilny
18. sporządzenie i przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, (pełnomocnikiem Zamawiającego jako wnioskodawcy będzie Wykonawca Robót).
19. ewentualne uczestniczenie w przeglądach gwarancyjnych
20. umożliwienie przez Koordynatora Zespołu przeprowadzenia kontroli i uczestniczenie we wszelkich kontrolach przeprowadzonych przez osoby prawem upoważnione, udzielanie potrzebnych wyjaśnień i przygotowanie wymaganych przez kontrolujących dokumentów
21. świadczenie doradztwa fachowego dla Zamawiającego przez cały okres wykonywania umowy z Wykonawcą Robót
22. obowiązek informowania Zamawiającego o zmianach w zakresie prawa budowanego, normach i innych pozafinansowych zmianach prawnych w zakresie dotyczącym realizacji nowego obiektu Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku - Białej,
23. dokumentowanie realizacji budowy i rozliczeń finansowych przez Koordynatora Zespołu, w tym m.in.: prowadzenie przez Koordynatora Zespołu dokumentacji budowy przewidzianej prawem i mające wpływ na przebieg i finansowanie realizacji budowy obiektu Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku - Białej oraz przekazywanie jej Zamawiającemu
24. poczynając od daty zawarcia umowy z Zamawiającym o wykonanie zamówienia publicznego objętego niniejszą SIWZ Koordynator Zespołu Inspektorów Nadzoru w każdy kolejny następujący po sobie miesiąc kalendarzowy będzie składał do 10 dnia tego miesiąca raport miesięczny.
Raport miesięczny musi zawierać:
o analizę działań prowadzonych przez członków Zespołu Inspektorów Nadzoru w raportowanym okresie i narastająco od rozpoczęcia realizacji zdań,
o informacje o postępie rzeczowym i finansowym robót (w okresie raportowanym i narastająco) jw. i o jego zgodności z pierwszym przyjętym Harmonogramem rzeczowo - finansowym,
o opis robót i dostaw zrealizowanych przez Wykonawcę Robót w raportowanym okresie,
o analizę (w tym informację procentową) wykonania rzeczowego za okres raportowany a także za okresy skumulowane do bieżącej daty,
o faktury, oświadczenia i rozliczenia Wykonawcy Robót,
o opis działań prewencyjnych i korekcyjnych (jeżeli takie wystąpią )
o wszelkie niezbędne załączniki (np. notatki ze spotkań, wykonane opinie).
Zamawiający, w terminie 14 dni od daty otrzymania Raportu, powiadomi Koordynatora Zespołu o
zatwierdzeniu lub odrzuceniu Raportu z podaniem przyczyn odrzucenia.

Powyższe wyliczenie ma charakter jedynie przykładowy, zaś Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług nadzoru inwestorskiego objętych niniejszym zamówieniem publicznym w zakresie i w sposób wymagany w szczególności acz nie wyłącznie, właściwymi przepisami prawa oraz postanowieniami umowy o wykonanie zamówienia publicznego zawartej pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym.

Kody CPV:
715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
716300003 (Usługi kontroli i nadzoru technicznego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2015

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie przewiduje wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Zamawiający żąda złożenia oświadczenia o spełnianiu przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Zamawiający żąda złożenia oświadczenia o spełnianiu przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Zamawiający żąda złożenia oświadczenia o spełnianiu przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie niniejszego zamówienia publicznego mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy mają w swojej dyspozycji następujące osoby o odpowiednich kwalifikacjach, zdolne do wykonania zamówienia publicznego objęte niniejszym postępowaniem:

1 inspektora nadzoru budowlanego posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń wydane na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity z dnia 12 listopada 2010 r. (Dz.U. Nr 243, poz. 1623) z późn. zm.) (niżej ustawa Prawo budowlane) oraz przepisów wykonawczych wydanych na podstawie wskazanej ustawy, lub ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów, upoważniające do nadzorowania robót konstrukcyjno - budowlanych tożsame z tymi objętymi przedmiotowym zamówieniem, oraz minimum 5 - letni staż pracy na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego,
2 inspektora nadzoru w zakresie instalacji sanitarnych posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń wydane na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów ustawy Prawo budowlane oraz przepisów wykonawczych wydanych na podstawie wskazanej ustawy, lub ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów, upoważniające do nadzorowania robót sanitarnych objętymi przedmiotowym zamówieniem, oraz minimum 5 - letni staż pracy na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego,
3 inspektora nadzoru w zakresie robót elektrycznych posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych bez ograniczeń wydane na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów ustawy Prawo budowlane oraz przepisów wykonawczych wydanych na podstawie wskazanej ustawy, lub ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów, upoważniające do nadzorowania robót elektrycznych objętych przedmiotowym zamówieniem, oraz minimum 5 - letni staż pracy na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego.

Osobami na stanowiska wskazane powyżej mogą być obywatele państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane oraz zgodnie z regulaminem postępowania w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych w budownictwie w Polsce osób z państw Europejskich Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej;

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.
Zamawiający żąda złożenia oświadczenia o spełnianiu przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SIWZ

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 b ustawy prawo zamówień publicznych, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z brzmieniem przepisu art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że Zamawiający przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określił warunki takiej zmiany. W wykonaniu powyższej dyspozycji Zamawiający poniżej przewiduje w treści SIWZ możliwości dokonania zmiany postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionej poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
Zmiana terminu wykonania umowy:
1 wystąpienie okoliczności siły wyższej. Siła wyższa oznacza wydarzenie nieprzewidywalne i poza kontrolą Stron, występujące po podpisaniu umowy o wykonanie zamówienia publicznego, a powodujące niemożliwość wywiązania się przez jedną lub obie Strony z postanowień umowy w jej obecnym brzmieniu, w ustalonym umową pierwotnym terminie;
2 skrócenia terminu realizacji zamówienia publicznego w związku z koniecznością jego zakończenia w danym roku budżetowym lub w związku z upływem terminu złożenia wniosku o uzyskanie środków przyznanych na realizację zamówienia;
3 zmiany terminu wykonania zamówienia publicznego w sytuacji, kiedy budowa nowego obiektu Archiwum Państwowego w Katowicach Oddział w Bielsku-Białej nie zostanie zakończona lub nie może być kontynuowana z powodów określonych w punkcie 3.3. SIWZ;
4 przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organ administracji decyzji, zezwoleń, itp.,
Zmiany osobowe:
1 zmiana Podwykonawcy lub innej osoby, przy pomocy którego Wykonawca wykonuje przedmiot umowy (członka Zespołu Nadzoru, o którym mowa we wzorze umowy o wykonane zamówienia publicznego, której wzór stanowi Załącznik nr 8 do SIWZ), na innego Podwykonawcę lub inną osobę, dysponującego/dysponującą co najmniej porównywalnym doświadczeniem, potencjałem technicznym i osobowym co uprzedni Podwykonawca/uprzednia osoba;
Pozostałe zmiany:
1 rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz w konsekwencji zmniejszenie ceny kontraktowej objętej ofertą Wykonawcy, która została uznana za najkorzystniejszą, w przypadku wstrzymania lub ograniczenia finansowania zamówienia publicznego lub w przypadku wystąpienia po stronie Zamawiającego innych okoliczności, o których mowa w pkt. 2 poniżej; w takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie stosownie pomniejszone przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione należycie przez Wykonawcę świadczenia;
2 inne niż wymieniona w pkt. 1 powyżej siła wyższa zdarzenie zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia i do zapobieżenia uniemożliwiające wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ oraz umową zawartą w sprawie zamówienia publicznego;
3 zmiany przepisów prawa Unii Europejskiej lub prawa krajowego, powodujących konieczność dostosowania dokumentacji objętej niniejszym zamówieniem publicznym, do takiej zmiany, które nastąpiły w trakcie wykonania umowy w sprawie zamówienia publicznego;
4 zmiany wysokości należnego podatku od towarów i usług VAT na skutek zmian w bezwzględnie obowiązujących przepisach prawa,
5 obniżenie wysokości wynagrodzenia na skutek wadliwego wykonania przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia publicznego,
6 inna niż przewidziane w punktach powyżej - zamian umowy korzystna dla Zamawiającego, w szczególności, acz nie wyłącznie, w zakresie dokonywania płatności.
Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego) oraz zmiany oznaczeń Stron, w tym firmy, zmiany adresu, siedziby, danych teleadresowych.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.ap.gov.pl/katowice

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Archiwum Państwowe w Katowicach, ul. Józefowska 104, 40 - 145 Katowice w Sekretariacie, pok. 107, Budynek nr 1, (I piętro) od godz. 8.00 do 14.00

Data składania wniosków, ofert: 30/12/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Archiwum Państwowe w Katowicach, ul. Józefowska 104, 40 - 145 Katowice w Sekretariacie, pok. 107, Budynek nr 1, (I piętro)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

143194 / 2011-06-03 - Uczelnia publiczna

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie obowiązków inwestora zastępczego i nadzoru inwestorskiego przy realizacji robót w budynku dydaktyczno - laboratoryjnym L

336708 / 2013-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
PEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW KONSULTANTA DLA INWESTYCJI: PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 492 OD KM 22+661 DO KM 29+718 W MIEJSCOWOŚCI WRĘCZYCA WIELKA.

167807 / 2009-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego przy przebudowie sześciu ulic na terenie miasta Katowice

102772 / 2016-04-25 - Inny: powiatowa samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu - Bieruń (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Nadzór inwestorski nad realizacją inwestycji pn.: Przebudowa drogi powiatowej 5915S, ul. Podmiejskiej w Imielinie z zastosowaniem cichych asfaltów wraz z budową chodnika wzdłuż drogi powiatowej 5915S, ul. Ułańskiej w Lędzinach

103643 / 2013-06-07 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny Szpital Opieki Długoterminowej - Jaworze (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego w zakresie zadania pn.: Rozwój usług publicznych poprzez informatyzację i budowę zintegrowanego systemu zarządzania Beskidzkim Zespołem Leczniczo - Rehabilitacyjnym Szpitalem Opieki Długoterminowej w Jaworzu w ramach Działania 2.2 - Rozwój elektronicznych usług publicznych RPO WSL na lata 2007-2013; projekt pn. Rozwój usług publicznych poprzez informatyzację i budowę zintegrowanego systemu zarządzania Beskidzkim Zespołem Leczniczo-Rehabilitacyjnym Szpitalem Opieki Długoterminowej w Jaworzu

209216 / 2010-07-14 - Uczelnia publiczna

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie obowiązków inwestora zastępczego i pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego w Budynku Dydaktyczno - Laboratoryjnym L, należącym do Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

318890 / 2011-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Sprawowanie funkcji inspektora nadzoru budowlanego przy przebudowie dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych w miejscowościach Wiercica i Łochynia - 2 zadania

107975 / 2015-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sosnowiec - miasto posiadające prawa powiatu - reprezentowana przez Prezydenta Miasta - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Inżynier Kontraktu dla zadania: pn. Zadanie I - Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w obszarze PJO A15 w ramach Projektu pt. Gospodarka ściekowa w Sosnowcu - Etap II oraz budowa sieci kanalizacji deszczowej wraz z przebudową drogi w ramach zadania Budowa kanalizacji rozdzielczej wraz z przebudową dróg na osiedlu TRAUGUTTA w Sosnowcu

225196 / 2013-06-12 - Inny: spółka prawa handlowego

Park Naukowo-Technologiczny "Euro-Centrum" Sp. z o.o. - Katowice (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją poniższych inwestycji: 1. Wykonanie instalacji do pracowni szkoleniowych: pomp ciepła, kolektorów i systemów słonecznych oraz systemów wentylacji znajdującej się w budynku nr 4; 2. Dokończenie budowy budynku biurowo - usługowego z pomieszczeniami laboratoryjno - wdrożeniowymi (budynek nr 8); posadowionych w Katowicach przy ul. Ligockiej 103. Numer zamówienia: Z-34/VI/2013/PNT

271882 / 2011-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Milówka - Milówka (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn. Odbudowa i remont obiektów infrastruktury drogowej zniszczonej w wyniku powodzi w 2010 roku.

461820 / 2012-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bieruńsko-Lędziński - Bieruń (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Nadzór inwestorski nad realizacją inwestycji pn.: Modernizacja ul. Świerczynieckiej wraz z ul. Lokalną w Bieruniu - zamówienie uzupełniające

385702 / 2009-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Świerklaniec - Świerklaniec (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Budowlanego w zakresie zadania: Budowa sieci kanalizacyjnej w gminie Świerklaniec dla ochrony wód powierzchniowych zbiornika wody pitnej jeziora świerklanieckiego (Orzech, Nowe Chechło).

293485 / 2011-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Związek Międzygminny ds. Ekologii - Żywiec (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Zamówienie z wolnej ręki na sprawowanie przez projektanta nadzoru autorskiego przy realizacji robót w gminie Gilowice

188794 / 2009-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Strumieniu - Strumień (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru przy zadaniu inwestycyjnym pn.: Modernizacja Sali Widowiskowej w Pruchnej - Gminne Centrum Integracji Wsi

68712 / 2009-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski Żywiec - Żywiec (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Świadczenie usług inspektora nadzoru inwestorskiego w zadaniu pn.: Budowa ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 945 z Al. Piłsudskiego oraz dobudowa odcinka drogi w Żywcu

375088 / 2013-09-16 - Inny: zakład budżetowy

Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych w Rudniku - Rudnik (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
ZP.271.02.2013 Nadzór nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rudnik- etap III.

55783 / 2013-04-12 - Podmiot prawa publicznego

Związek Międzygminny ds. Ekologii - Żywiec (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Zamówienie uzupełniające nr 9 do Umowy PN 1_2009 Inżynier Kontraktu dla zadań FAZY II - część 2

64404 / 2010-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania pod nazwą: Przebudowa ulicy Średniej w Bielsku-Białej na odcinku od ul. Cieszyńskiej do ul. Kolonia Dolna.

434508 / 2009-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu dla zadania pod nazwą: Przebudowa ulicy Sobieskiego na odcinku od ul. Międzyrzeckiej do ul. Klubowej w Bielsku - Białej - Etap IA