Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

153785 / 2013-08-02 - Administracja samorządowa / Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej (Kędzierzyn-Koźle)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-06-26 pod pozycją 125457. Zobacz ogłoszenie 125457 / 2013-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 153785

Data publikacji: 2013-08-02

Nazwa:
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Inżynierii Miejskiej

Ulica: ul. Piramowicza 32

Numer domu: 32

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

Kod pocztowy: 47-200

Województwo / kraj: opolskie

Numer telefonu: 77 4050380

Numer faxu: 77 4050379

Regon: 00052450700000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 125457

Data wydania biuletynu: 2013-06-26

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2013

Pozycja ogłoszenia: 125457

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa budowy kładki nad rzeką Linetą w Kędzierzynie-Koźlu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Cel i uwarunkowania inwestycji, do której odnosi się zamówienie publiczne

1. Celem niniejszego zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usług projektowych związanych z budową kładki nad rzeką Linetą w Kędzierzynie-Koźlu, polegających na:
1) uzyskaniu opracowań geodezyjnych oraz geologicznych,
2) przygotowaniu niezbędnych materiałów do wydania decyzji pozwolenia na budowę, w tym opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii czy decyzji,
3) dostarczeniu Zamawiającemu kompletnej dokumentacji,
2. Inwestycja, do której odnosi się niniejsze zamówienie publiczne zlokalizowana jest w Kędzierzynie-Koźlu os.Koźle (w pobliżu śluzy na rz.Odrze przy ul.Łukasiewicza) i na działkach oznaczonych numerem 2463_7, 2463_4, 2456, 2453_6, 2453_7, 1655_3, (nie wyklucza się dodatkowych działek związanych z przyłączeniem obiektu do sieci).
3. Gmina Kędzierzyn Koźle na uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr IX_98_2003 z dnia 22.05.2003 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 50, poz. 1038 z dnia 01.07.2003 r.), co oznacza, że ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy następuje właśnie w m.p.z.p. - stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.
4. Zgodnie z zapisami m.p.z.p. teren inwestycji leży :
1) w strefie A ścisłej ochrony konserwatorskiej
2) w strefie W ochrony archeologicznej
3) w granicy obszaru bezpośredniego zagrożenia powodziowego
4) w granicy stref ochrony istniejących i projektowanych wałów przeciwpowodziowych,
5) w granicy obszaru potencjalnego zagrożenia powodziowego o umiarkowanym zagrożeniu powodzią,
6) w strefie wałów powodziowych

II. Charakterystyka przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji rozwiązującej problemy związane z budową kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Linetą łączącej promenadę ks.,Ludwika Rutyna (nad Odrą) z chodnikiem przy ul.Łukasiewicza, a obejmującą następujący zakres:
1) budowa kładki o konstrukcji stalowej o długości min.50 mb, która powinna realizować funkcję chodnika i ścieżki rowerowej,
2) dowiązanie do układu komunikacyjnego promenady ks.Ludwika Rutyny (nad Odrą),
3) dowiązanie do układu komunikacyjnego chodnika przy ul.Łukasiewicza (przy skrzyżowaniu z ul.Gazową),
4) oświetlenie zaprojektowanego ciągu komunikacyjnego,
5) ewentualna przebudowa istniejącego uzbrojenia kolidującego z inwestycją,

2. Przedmiot zamówienia określony w pkt. 1 obejmuje następujące fazy projektowania:
1) wykonanie opracowań geodezyjnych i geotechnicznych
2) przygotowanie materiałów do uzyskania pozwolenia wodno-prawnego
1) opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wszystkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii czy decyzji, opracowanie dokumentacji kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej.
3. Założenia do projektowania:
1) Dokumentacja musi być opracowana w sposób kompleksowy zgodny z ustaleniami określonymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Kędzierzyna-Koźla (zwanym dalej m.p.z.p.), wymaganiami niniejszego OPISU, wymaganiami ustaw, przepisami i zasadami wiedzy technicznej, przy czym w przypadku zmiany w trakcie wykonywania zamówienia przepisów prawa, norm, normatywów, wzorów, instrukcji lub wytycznych mających zastosowanie do opracowań i czynności składających się na przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostosowania tych opracowań i czynności do wprowadzanych zmian.
2) Dokumentacja powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć:
a) uzyskanie pozwolenia na budowę opisanie przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w oparciu o ustawę PZP
a) umożliwienie realizacji pełnego zakresu robót budowlanych niezbędnego dla użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem określonym w dokumentacji.
3) Dokumentacja powinna być wewnętrznie spójna i skorelowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
4) Zamawiający informuje, że preferuje nowoczesność w odniesieniu do rozwiązań technologicznych i materiałowych, spełniających wymagania funkcjonalno-użytkowe i programowe określone przez np. Użytkownika, zarządców dróg bądź inną jednostkę wydającą warunki przyłączenia obiektu do sieci lub uzgadniającą proponowane rozwiązania.
5) Wszelkie tablice informacyjne, umieszczone w pasie drogowym, a nie związane z jego funkcjonowaniem, należy zinwentaryzować na osobnym rysunku ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela. Bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowana inwestycją.
6) Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać technologię robót, materiały, maszyny i urządzenia w sposób nieutrudniający uczciwej konkurencji.
7) Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, maszyn, urządzeń i wyposażenia.
8) Zamawiający dopuszcza po wcześniejszym uzyskaniu jego akceptacji, wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, albo - jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów, albo w inny dokładny sposób nie można przedmiotu opisać. W takim przypadku wskazaniu muszą towarzyszyć wyrazy -lub równoważny-.

III. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

1. W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać następujące opracowania:

A. Materiały do uzyskania decyzji pozwolenia wodno-prawnego o zakresie i szczegółowości zgodnej z ustawą z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne;


B. Dokumentacja projektowa, zgodna z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, składającą się z:

1) projektu budowlanego - w zakresie zgodnym z m.p.z.p., ustawą Prawo Budowlane oraz szczegółowości zgodnej z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
Powinien zawierać m.in.:
a) wyniki badań gruntowo-wodnych na terenie działki dla potrzeb posadowienia obiektów, spełniające wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych lub w przypadku inwestycji sieci wodno-kanalizacyjnych, badania geotechniczne określające parametry geotechniczne podłoża gruntowego,
b) wytyczne konserwatora zabytków i wytyczne konserwatora przyrody, jeśli teren inwestycji objęty jest ich ochroną,
c) inwentaryzację zieleni,
d) ewentualne pomiary ruchu drogowego, hałasu i innych uciążliwości,
e) inwentaryzację lub dokumentację obiektów budowlanych, znajdujących się na terenie działki, jeżeli podlegają one adaptacji, rozbiórkom, modernizacji lub remontom w zakresie: architektury, konstrukcji, instalacji i urządzeń technologicznych, a także wskazania Zamawiającego dotyczące zachowania urządzeń naziemnych i podziemnych oraz obiektów przewidzianych do rozbiórki i ewentualnie uwarunkowania tych rozbiórek,
f) porozumienia, zgody lub pozwolenia oraz warunki techniczne i realizacyjne związane z przyłączeniem obiektu do istniejących sieci : wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, energetycznych i teletechnicznych oraz dróg samochodowych, chodników, ciągów pieszojezdnych, itp.
g) przy modernizacji i przebudowie dodatkowo: opinie i ekspertyzy dotyczące stanu obiektu i jego elementów składowych oraz istniejących instalacji,
h) dodatkowe wytyczne inwestorskie i uwarunkowania realizacyjne związane z realizacją i jej przeprowadzeniem;

2) projektów wykonawczych, w zakresie o którym mowa w § 5 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.B:
a) związane z ewentualną przebudową uzbrojenia podziemnego na działce,
b) dotyczące zmian lub likwidacji obiektów budowlanych albo podłączonych do nich sieci, kolidujących z projektowanym obiektem lub zamierzeniem budowlanym,
c) ukształtowania terenu, w tym ewentualnie projekty makroniwelacji i gospodarki masami ziemnymi lub dotyczące sposobu wykonania robót ziemnych,
d) szaty roślinnej,
e) ciągów pieszojezdnych, ścieżek rowerowych i chodników,
f) stałej organizacji ruchu,
g) lokalnych sieci oświetlenia ulic,
h) samodzielnych, wielkogabarytowych budowli i konstrukcji inżynierskich, takich jak: obiekty mostowe,
i) małogabarytowych konstrukcji inżynierskich, takich jak: posadowienie na palach, mury (ściany) oporowe, podpory pod rurociągi, antenowe konstrukcje wsporcze,
j) obiektów i elementów małej architektury, takich jak: schody terenowe itp.,
k) konstrukcji, zawierający również projekt montażu lub warunki wykonania konstrukcji nietypowych, szczegółowe wytyczne zabezpieczeń elementów konstrukcji w zakresie ochrony antykorozyjnej, przeciwpożarowej, mykologicznej i in.,

3) wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz wzajemnie skoordynowanie techniczne opracowań projektowych wykonanych przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania w odpowiedniej specjalności, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy, z uwzględnieniem specyfiki projektowanego obiektu budowlanego;

4) przedmiarów robót, w zakresie o którym mowa w § 6-10 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.B;

5) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianą w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze wskazaniem w szczególności, czy zakres robót obejmuje jeden z rodzajów wymienionych w art. 21a ust.2 ustawy Prawo Budowlane. Informacja winna uwzględniać warunki rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

C. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, w zakresie o którym mowa w rozdziale 3 rozporządzenia powołanego w punkcie 1.B, powinny ściśle odpowiadać pracom związanym z realizacją inwestycji.

D. Kosztorys inwestorski, opracowany na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym wraz z zestawieniem kosztów dla całej inwestycji.
Na podstawie rozporządzenia RM z dnia 03.07.2006r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz.U. z 2006r. Nr 120, poz. 831) Zamawiający wymaga, aby w kosztorysie inwestorskim uwzględniony był podział kosztów w układzie następujących grup robót:
1) przygotowanie terenu
2) przyłączenie obiektów do sieci (przyłącza z podziałem na poszczególne media)
3) budowa obiektów podstawowych
4) instalacje
5) wyposażenie
6) zagospodarowania terenu
7) budowy obiektów pomocniczych
8) ewentualnie szkolenia, rozruch.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1) uzyskanie od jednostki geodezyjno-kartograficznej map do celów projektowych, ewidencyjnych oraz wykazu właścicieli (zwane opracowaniami geodezyjnymi),
2) uzyskanie od jednostki geologicznej dokumentacji geotechnicznej (geologicznej),
3) ewentualne uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci,
4) wykonanie inwentaryzacji zieleni (5 egz.) dla potrzeb uzyskania zgody na jej usunięcie w zakresie kolidującym z projektowaną inwestycją, inwentaryzacja powinna obejmować:
a) charakterystykę zieleni istniejącej, zestawienie zinwentaryzowanych drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (uwzględniając wszystkie roboty budowlane branżowe) przeznaczonych do wycinki -lokalizację krzewów określić należy podając kilometraż i stronę drogi po której rosną; dla drzew winna być określona ich masa z podziałem na drewno użytkowe i opałowe wraz z podaniem szacunkowej jego wartości wg aktualnych cen rynkowych
b) plan sytuacyjny z naniesionymi numerami zinwentaryzowanych drzew oraz zaznaczonymi powierzchniami krzewów przeznaczonych do wycinki,
5) uzyskanie decyzji zatwierdzającej projekt stałej organizacji ruchu,
6) zinwentaryzowanie na osobnym rysunku ( 5 egz.) wszelkich tablic informacyjnych, umieszczonych w pasie drogowym, a nie związanych z jego funkcjonowaniem ze wskazaniem miejsca lokalizacji oraz treści tablicy w celu identyfikacji właściciela; bezwzględnie należy zaznaczyć na rysunku projektu zagospodarowania terenu tablice kolidujące z projektowana inwestycją,
7) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii i sprawdzeń, w tym uzgodnienie z użytkownikiem obiektu,
8) uzyskanie podpisania -Umów korzystania z nieruchomości na cele budowlane- wg wzorów dostarczanych przez Zamawiającego,
9) sporządzenie nie wymienionych imiennie opracowań, a niezbędnych z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej pod kątem uzyskania decyzji organów administracji państwowej i samorządowej czy innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie,

3. Przedmiot zamówienia należy skompletować w ilości:
1) operat wodno-prawny - 3 egz.
2) dokumentacja projektowa, składająca się z:
a) projektu budowlanego złożonego z części: - 5 egz.
a.1. projektu zagospodarowania terenu
a.2. projektu architektoniczno - budowlany
a.3. zbioru uzyskanych decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń projektu
b) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.
c) projektów wykonawczych dla poszczególnych branż - 4 egz.
d) przedmiarów robót - 4 egz.
3) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - 4 egz.
4) kosztorys inwestorski wraz z zestawieniem kosztów inwestycji - 3 egz.

Powyższe ilości egzemplarzy nie uwzględniają ilości opracowań niezbędnych do uzyskania uzgodnień, opinii itp.

4. Wykonawca na bieżąco będzie przekazywać Zamawiającemu kopie (kserokopie) uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego.

5. Zamawiający dodatkowo wymaga, aby:
1) do pierwszego egzemplarza PB (egz. Inwestora) dołączyć:
a) oryginały wszystkich uzyskanych warunków, uzgodnień, opinii, decyzji, pozwoleń czy sprawdzeń dokumentacji wraz z opieczętowanymi załącznikami graficznymi do nich
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej
c) kopie uprawnień i zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego),
2) do drugiego egzemplarza PB (egz. Starostwa) oraz dodatkowych projektów budowlanych dołączyć:
a) kopie dokumentów, o których mowa w pkt 1.a)
b) komplet map do celów projektowych z oryginalnymi pieczątkami ośrodka dokumentacji geodezyjno-kartograficznej
c) oryginały zaświadczeń z Izby (dla projektanta i sprawdzającego) wydrukowane z bazy elektronicznej Izby opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym bądź tzw. tradycyjne _papierowe_ kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem oraz kopie uprawnień,
3) projekty wykonawcze (dla każdej branży osobny) przygotować w teczkach zawierających opis, zestawienia podstawowych materiałów wraz z charakterystyką techniczną oraz luźno poskładane rysunki,
4) każdy komplet dokumentacji (wielobranżowej) opakować osobno w praktyczną teczkę kartonową z rączką (nie stosować kartonów archiwizacyjnych) z przyklejoną stroną tytułową o treści opisanej w rozporządzeniu powołanym w pkt.1.B, w tym spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet.

6. Dodatkowo niżej wymienione opracowania winne być przygotowane i przekazane każde osobno Zamawiającemu na nośniku elektronicznym z odpowiednimi opisami:
1) operat wodno-prawny - w formacie określonym w Prawie wodnym,
2) projekt budowlany umieszczony w jednym katalogu; projekty wykonawcze umieszczone w drugim katalogu; w zakresie PW dopuszcza się podział na branże np. mostowa elektryczna, drogowa itp.; wszystkie uzgodnienia i dokumenty (za wyjątkiem wypisu i wyrysu z m.p.z.p., wypisów z rejestru gruntów oraz załączników graficznych do uzyskanych warunków i uzgodnień) umieszczony w trzecim katalogu; specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót umieszczone w czwartym katalogu (dopuszcza się podział jak w przypadku PW); przedmiary robót umieszczone w piątym katalogu (dopuszcza się podział jak w przypadku PW) - w formacie .pdf,
3) kosztorysy inwestorskie - w programie Norma lub innym kompatybilnym z Normą w systemie Windows, z możliwością jego wydruku w układzie szczegółowym, natomiast zestawienie kosztów inwestycji - w programie Excel.

7. Jeżeli dokument opracowywany jest w środowisku np. Microsoft Word, Open Office, bądź w programach CADowskich należy użyć programu, który bezpośrednio eksportuje, wydrukuje ten dokument do pliku PDF. Można użyć do tego programu np. PDF Creator. Zapobiegnie to konieczności skanowania dokumentu oraz w znaczącym stopniu zmniejszy wielkość wynikowego pliku.
Jeżeli skanowania nie da się uniknąć skaner należy ustawić: rozdzielczość 300dpi, tryb skanowania czarno-biały (1 bit), plik zapisać w PDF; zeskanowany dokument (1 strona) formatu A4 powinien mieć objętość ok. 65KB.

8. Każdy dokument lub uzgodnienie wielostronicowe należy skanować do jednego pliku.

9. Opis poszczególnych plików na nośniku elektronicznym musi jednoznacznie określać, co dany plik zawiera. Jeśli chodzi o rysunki proponuje się następujące oznaczenia:
1) zagospodarowanie terenu Z.1
2) architektura A.1-piwnica, A.2-parter, .. , A.7-przekrój, itd.
3) konstrukcja K.1-piwnica, K.2-parter, .. , K.7-przekrój, itd.
4) instalacje sanitarne S.1-piwnica, S.2-parter, .. , S.7-rozwinięcie, itd.
5) instalacje elektryczne E.1-piwnica, E.2-parter, .. , E.7-schemat TG, itd.
6) technologia T.1-rzut, T.2-rozwinięcie, itd.
7) szata roślinna R.1
Proponowane oznaczenia należy odpowiednio dostosować do opracowań w poszczególnych fazach projektowania - warunek: mają być niepowtarzalne w celu ich jednoznacznej identyfikacji.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: Zespół Badawczo-Projektowy MOSTY-WROCŁAW s.c.

Adres pocztowy wykonawcy: ul.Świętochłowicka 8

Miejscowość: Wroclaw

Kod pocztowy: 51-506

ID województwa: 6

Województwo / kraj: mazowieckie

Data udzielenie zamówienia: 01/08/2013

Liczba ofert: 4

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 154400,00

Cena wybranej oferty: 44895,00

Cena minimalna: 44895,00

Cena maksymalna: 172200,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

186669 / 2015-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Kluczbork (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej na przebudowę drogi powiatowej nr 1311O (DK11-Kujakowice-Byczyna-granica województwa łódzkiego (Gola)) na odcinku od km 0+014 do km 15+527 o długości 15,513 km wraz z uzyskaniem pozwoleń na prowadzenie robót budowlanych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego w trakcie prowadzenia robót

381028 / 2009-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlano- wykonawczego przebudowy odcinków dróg wraz z kanalizacją deszczową w m. Popielów - dr. powiatowa nr 1149 O Karłowice - Popielów od km 6 + 430,00 do km 6 + 735,00 - ul. Wolności - dr. powiatowa nr 1150 O Popielów - Ładza od km 0 + 000,00 do km 1 + 420,00 - ul. Dworcowa

268460 / 2014-08-12 - Inny: Państwowa osoba prawna

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji i drogi dojazdowej dla budynków mieszkalnych przy ul. Bytomskiej 115, 117 obręb Biskupice m. Zabrze, powiat Zabrze, woj. śląskie - w systemie zaprojektuj i wybuduj. Postępowanie nr: ZP.016.II.84.2014.RB

365912 / 2014-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Rozbudowa prawostronnego wału przeciwpowodziowego rzeki Odry w km 91+000-95+000 oraz budowa nowego wału wzdłuż prawego brzegu rzeki Kłodnicy na terenie m. Kędzierzyna-Koźla

70530 / 2012-03-07 - Podmiot prawa publicznego

"Wodociągi" Sp. z o.o. - Głuchołazy (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na Zadanie nr IX - Budowa ujęcia i SUW Sławniowice - zadanie nr 3b. Nr ref. 1/FS/2012/3b-DP

340834 / 2014-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Paczków - Paczków (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Przetarg nieograniczony na wykonanie dokumentacji technicznej na modernizację Oczyszczalni Ścieków w Paczkowie

321020 / 2015-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Brzeski - Brzeg (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji technicznej na zadanie inwestycyjne: »Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Brzeskiego z wykorzystaniem OZE «oraz pełnienie nadzoru autorskiego(II postępowanie)

263484 / 2014-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Namysłowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu - Namysłów (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr DP 1124 O w m. Wilków, ul. Długa - budowę chodnika od km 2+296,7 do km 3+277 o dług. 980,30mb

87814 / 2009-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego przebudowy odcinka drogi powiatowej nr 1705 Zawada - Gr. województwa w m. Turawa , od km 6 + 546,00 do km 6 + 905,00

108624 / 2011-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Brzezina Polder (pomiary geodezyjne i dokumentacja; zabudowa rozmyć, odbudowa przelewu górnego polderu)

349086 / 2013-08-29 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych ekranów akustycznych w m. Brzeg przy ul. Krakusa ( DK 39) i w m. Gosławice przy ul. Lublinieckiej ( DK 46)

149589 / 2012-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Namysłów, reprezentowana przez Burmistrza Namysłowa - Namysłów (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa dróg ulic: Lipowej, Podleśnej, Wierzbowej, Dębowej, Świerkowej, Modrzewiowej w Namysłowie wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem - opracowanie dokumentacji projektowej

236185 / 2008-09-25 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej remontu nawierzchni drogi krajowej Nr 42 Namysłów-Kluczbork-Praszka-Radomsko-Rudnik odcinek : w m. Praszka , km 53 + 490,00 - km 55 + 250,00 Nr - GDDKiA-O/Op-R-2/69-4110/10/08

360190 / 2014-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Odbudowa umocnień brzegowych rzeki Padół w m. Leśnica, zniszczonej w wyniku powodzi w 2013 roku wraz z zabudową wyrw i usuwaniem zamulisk - gm. Leśnica etap II

348751 / 2010-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji budowy ekranów akustycznych na wiadukcie drogowym nad linią PKP w ciągu ul. Armii krajowej w Opolu.

289250 / 2009-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlano- wykonawczego przebudowy odcinka drogi powiatowej nr 1763 O Opole - Komprachcice na odcinku : Chmielowice - Osiny od km 1 + 013,00 do km 2 + 144,00.

139670 / 2015-06-10 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: ,,Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 46 w miejscowości Karczów,, ( Budowa ronda na skrzyżowaniu DK 94 i DK 46 w m. Karczów ).

196422 / 2013-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Opole (opolskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa, przebudowa i modernizacja wału przeciwpowodziowego rzeki Odry Rataje w mieście Brzegu woj. opolskie