Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

131237 / 2012-06-15 - Administracja samorządowa / Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu (Poznań)

Zorganizowanie i przeprowadzenia szkolenia pod nazwą: Mediacje rodzinne

Opis zamówienia

świadczenie usług szkoleniowych w ramach projektu systemowego
pn. Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej w Wielkopolsce,
Działanie 7.1.3. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego
O WARTOŚCI PONIŻEJ 200 000 euro
Cel szkolenia: Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do pełnienia roli mediatora rodzinnego poprzez nabycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu: wspomagania rozwiązywania konfliktów, skutecznej komunikacji, negocjacji i mediacji. Szkolenie ukierunkowane jest na wykorzystanie mediacji w systemie pomocy dziecku i rodzinie.

Zakres tematyczny:
a) podstawy psychologii konfliktu w rodzinie i jej otoczeniu;
b) wskazania i przeciwwskazania do podjęcia mediacji (diagnoza sporu, analiza gotowości stron do mediacji i postępowanie w przypadkach przeciwwskazanych, ocena rodziny pod kątem zagrożenia przemocą);
c) podstawowe założenia mediacji rodzinnych;
d) prawo w mediacjach rodzinnych;
e) prawidłowa komunikacja;
f) metody, techniki i narzędzia w pracy mediatora rodzinnego;
g) etapy mediacji i zadania mediatora w poszczególnych fazach;
h) ugoda mediacyjna - cele i jej zadania (aspekt prawny oraz psychologiczny);
i) etyka pracy mediatora;
j) zarys procedur mediacyjnych w sprawach karnych, cywilnych i osób nieletnich.

Termin realizacji szkolenia: Pierwszy zjazd szkolenia musi zostać zrealizowany, tj. zakończony w terminie do 31 sierpnia 2012 r. Całość szkolenia musi zostać zrealizowana do 30 listopada 2012 r. O terminach poszczególnych zjazdów decyduje Wykonawca, mając na uwadze zobowiązania zawodowe Uczestników szkolenia oraz komfort nauczania.
Informacja o terminach poszczególnych zjazdów zostanie przekazana Zamawiającemu nie później niż 5 dni przed podpisaniem umowy.

Sposób organizacji zajęć: Wykonawcy ubiegający się o realizację niniejszego zamówienia zobowiązują się zorganizować i przeprowadzić szkolenie dla 40 osób, w podziale na trzy grupy, w wymiarze 105 godzin dydaktycznych dla każdej grupy (przy założeniu, że jedna godzina zajęć dydaktycznych to 45 minut).
Szkolenie realizowane będzie w cyklu 5 trzydniowych (21 godzinnych) zjazdów wraz z zapewnieniem uczestnikom poszczególnych zjazdów dowozu, zakwaterowania oraz wyżywienia.
Zajęcia będą prowadzone przez dwóch szkoleniowców jednocześnie.
Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem, którego zakres wynikać będzie ze zrealizowanego materiału.
Podejście do egzaminu nie jest obowiązkowe.
Uczestnik, który podejdzie do egzaminu, otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wraz z informacją o wyniku egzaminu.
Uczestnik, który nie podejdzie do egzaminu, otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Materiały szkoleniowe: Wykonawca zobowiązany jest zapewnić każdemu uczestnikowi materiały szkoleniowe wraz ze szczegółowym harmonogramem zajęć, w formie papierowej i na nośniku elektronicznym. Materiały szkoleniowe zostaną przekazane Zamawiającemu do akceptacji nie później niż 5 dni przed podpisaniem umowy. Materiały powinny być przekazane do akceptacji w wersji ostatecznej. Jeden komplet materiałów Wykonawca przekaże Zamawiającemu w momencie podpisania umowy.

Rekrutacja i obsługa administracyjna: Współpraca z Zamawiającym w zakresie naboru kandydatów na szkolenie i tworzenie listy uczestników oznacza:
- nawiązanie kontaktu Wykonawcy z jednostkami pomocy i integracji społecznej w Wielkopolsce i na podstawie otrzymanych tą drogą zgłoszeń przeprowadzenie wstępnej kwalifikacji uczestników szkolenia oraz sporządzenie listy kandydatów do grupy,
- przekazanie sporządzonej listy kandydatów Zamawiającemu w celu uzyskania jej akceptacji. Dostarczenie ww. listy musi nastąpić na 2 dni przed terminem rozpoczęcia pierwszego zjazdu,
- poinformowanie kandydatów; po otrzymaniu od Zamawiającego akceptacji zgłoszonych uczestników, o zakwalifikowaniu się na szkolenie.
Wykonawca dokonuje ww. czynności posługując się formularzami przygotowanymi przez Zamawiającego i z wykorzystaniem danych kontaktowych udostępnionych przez Zamawiającego (baza e-mail jednostek pomocy i integracji społecznej w Wielkopolsce).
Zamawiający prowadzi działania wspierające działania Wykonawcy w formie ogłoszeń, listów oraz informacji na stronie internetowej. Mają one na celu promowanie szkolenia i informowanie o szkoleniu jednostek pomocy społecznej w Wielkopolsce.

Wykonawca zobowiązany jest ponadto do rzetelnego sporządzenia i prowadzenia dokumentacji projektowej, na podstawie wzoru ustalonego przez Zamawiającego, tj.:
- formularzy zgłoszeniowych,
- list obecności potwierdzających jednocześnie możliwość skorzystania z transportu, zakwaterowania i wyżywienia,
- list potwierdzających otrzymanie materiałów szkoleniowych i promocyjnych,
- deklaracji uczestnictwa,
- zaświadczeń o zatrudnieniu,
- zaświadczeń o udziale w szkoleniu zawierających imiona i nazwiska osób prowadzących szkolenie,
- ankiet ewaluacyjnych;
oraz do:
przekazywania Zamawiającemu oryginałów dokumentacji projektowej związanej z realizacją usługi szkoleniowej nie później niż w ciągu 10 dni od zakończenia poszczególnych zjazdów w następującej szczegółowości:
- po I zjeździe należy przekazać: formularze zgłoszeniowe, deklaracje uczestnictwa, zaświadczenia o zatrudnieniu, listy obecności potwierdzające również możliwość skorzystania z transportu, zakwaterowania i wyżywienia, listy potwierdzające otrzymanie materiałów szkoleniowych, ankiety ewaluacyjne. Wymagane jest aby deklaracje uczestnictwa oraz zaświadczenia o zatrudnieniu zostały złożone przez uczestników w momencie ich rejestracji na szkoleniu i były dostarczone Zamawiającemu na żądanie,
- po II, III, IV, V zjeździe należy przekazać listy obecności potwierdzające również możliwość skorzystania z transportu, zakwaterowania i wyżywienia, ankiety ewaluacyjne,
- po V zjeździe dodatkowo należy przekazać: kserokopie zaświadczeń o udziale w szkoleniu zawierającymi imiona i nazwiska osób prowadzących szkolenie oraz listy potwierdzające odbiór zaświadczeń o ukończeniu szkolenia.

Organizacja szkolenia
Dojazd: Wykonawca jest zobowiązany zorganizować dojazd uczestników na każdy zjazd:
- pierwszego dnia zjazdu z miejsca zbiórki uczestników szkolenia do miejsca, w którym realizowane będzie szkolenie oraz
- po zakończeniu zjazdu powrót do miejsca zbiórki.
Miejscem zbiórki uczestników szkolenia będzie Dworzec Letni w Poznaniu, ul. Dworcowa 1 (odbiór uczestników poszczególnych zjazdów w dniu ich rozpoczęcia nastąpi o godz. 10:00 z Dworca Letniego w Poznaniu).
Dojazd zorganizowany będzie z wykorzystaniem transportu samochodowego - z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przejazdu oraz wygody (dla każdej osoby miejsce siedzące, w razie potrzeby ogrzewanie lub klimatyzacja).
Zakwaterowanie: Wykonawca jest zobowiązany zapewnić zakwaterowanie uczestników zjazdów w pokojach 2 lub 1 osobowych, w hotelu trzygwiazdkowym lub ośrodku rekreacyjno - szkoleniowym spełniającym standard hotelu trzygwiazdkowego, położonym w woj. wielkopolskim, w tym w mieście Poznaniu. Obiekt nie może być położony w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwych ciągów komunikacyjnych: dróg, torów kolejowych, kanałów powietrznych.
Sale szkoleniowe: Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom szkolenia warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Sale dydaktyczne muszą znajdować się w obiekcie lub na terenie tego samego ośrodka, w którym zakwaterowani są uczestnicy szkolenia. Sale dydaktyczne powinny posiadać okna i być wyposażone w sprzęt do przeprowadzenia szkoleń (projektor multimedialny, laptop, nagłośnienie, flipcharty z kartkami papieru oraz kompletem pisaków), umożliwiający realizację zajęć w sposób określony w § 2 ust. 1 lit. d) wzoru umowy, stanowiącego załącznik nr 5 do specyfikacji.
Temperatura w pomieszczeniach powinna być dostosowana do potrzeb użytkowników
Wyżywienie: Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia, a dostarczane posiłki powinny zapewniać 100% całodziennego zapotrzebowania na energię i składniki odżywcze.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom podczas zjazdu:
- pierwszego dnia - obiad dwudaniowy z napojem oraz kolację,
- drugiego dnia - śniadanie, obiad dwudaniowy z napojem, kolację,
- trzeciego dnia - śniadanie, obiad dwudaniowy z napojem,
- 2 serwisy konferencyjne w każdym dniu szkolenia, składające się z kawy, herbaty, wody mineralnej, soków, owoców; np. jabłko lub banan, wyrobów cukierniczych,
- zorganizowanie kolacji integracyjnej podczas pierwszego zjazdu.
Ww. posiłki powinny być podawane w innej sali niż sala wykładowa, ale w tym samym budynku lub na terenie tego samego ośrodka.
Posiłki powinny być podawane na zastawie ceramicznej, z kompletem sztućców metalowych i serwetek.
Wykonawca musi zapewnić obsługę pozwalającą na szybkie i sprawne wydanie posiłków.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 131237

Data publikacji: 2012-06-15

Nazwa:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu

Ulica: ul. Nowowiejskiego 11

Numer domu: 11

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 61-731

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 61 8567-300

Numer faxu: 61 8515-635

Adres strony internetowej: www.rops-wielkopolska.poznan.pl

Regon: 63128432200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenia szkolenia pod nazwą: Mediacje rodzinne

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
świadczenie usług szkoleniowych w ramach projektu systemowego
pn. Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej w Wielkopolsce,
Działanie 7.1.3. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego
O WARTOŚCI PONIŻEJ 200 000 euro
Cel szkolenia: Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do pełnienia roli mediatora rodzinnego poprzez nabycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu: wspomagania rozwiązywania konfliktów, skutecznej komunikacji, negocjacji i mediacji. Szkolenie ukierunkowane jest na wykorzystanie mediacji w systemie pomocy dziecku i rodzinie.

Zakres tematyczny:
a) podstawy psychologii konfliktu w rodzinie i jej otoczeniu;
b) wskazania i przeciwwskazania do podjęcia mediacji (diagnoza sporu, analiza gotowości stron do mediacji i postępowanie w przypadkach przeciwwskazanych, ocena rodziny pod kątem zagrożenia przemocą);
c) podstawowe założenia mediacji rodzinnych;
d) prawo w mediacjach rodzinnych;
e) prawidłowa komunikacja;
f) metody, techniki i narzędzia w pracy mediatora rodzinnego;
g) etapy mediacji i zadania mediatora w poszczególnych fazach;
h) ugoda mediacyjna - cele i jej zadania (aspekt prawny oraz psychologiczny);
i) etyka pracy mediatora;
j) zarys procedur mediacyjnych w sprawach karnych, cywilnych i osób nieletnich.

Termin realizacji szkolenia: Pierwszy zjazd szkolenia musi zostać zrealizowany, tj. zakończony w terminie do 31 sierpnia 2012 r. Całość szkolenia musi zostać zrealizowana do 30 listopada 2012 r. O terminach poszczególnych zjazdów decyduje Wykonawca, mając na uwadze zobowiązania zawodowe Uczestników szkolenia oraz komfort nauczania.
Informacja o terminach poszczególnych zjazdów zostanie przekazana Zamawiającemu nie później niż 5 dni przed podpisaniem umowy.

Sposób organizacji zajęć: Wykonawcy ubiegający się o realizację niniejszego zamówienia zobowiązują się zorganizować i przeprowadzić szkolenie dla 40 osób, w podziale na trzy grupy, w wymiarze 105 godzin dydaktycznych dla każdej grupy (przy założeniu, że jedna godzina zajęć dydaktycznych to 45 minut).
Szkolenie realizowane będzie w cyklu 5 trzydniowych (21 godzinnych) zjazdów wraz z zapewnieniem uczestnikom poszczególnych zjazdów dowozu, zakwaterowania oraz wyżywienia.
Zajęcia będą prowadzone przez dwóch szkoleniowców jednocześnie.
Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem, którego zakres wynikać będzie ze zrealizowanego materiału.
Podejście do egzaminu nie jest obowiązkowe.
Uczestnik, który podejdzie do egzaminu, otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wraz z informacją o wyniku egzaminu.
Uczestnik, który nie podejdzie do egzaminu, otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Materiały szkoleniowe: Wykonawca zobowiązany jest zapewnić każdemu uczestnikowi materiały szkoleniowe wraz ze szczegółowym harmonogramem zajęć, w formie papierowej i na nośniku elektronicznym. Materiały szkoleniowe zostaną przekazane Zamawiającemu do akceptacji nie później niż 5 dni przed podpisaniem umowy. Materiały powinny być przekazane do akceptacji w wersji ostatecznej. Jeden komplet materiałów Wykonawca przekaże Zamawiającemu w momencie podpisania umowy.

Rekrutacja i obsługa administracyjna: Współpraca z Zamawiającym w zakresie naboru kandydatów na szkolenie i tworzenie listy uczestników oznacza:
- nawiązanie kontaktu Wykonawcy z jednostkami pomocy i integracji społecznej w Wielkopolsce i na podstawie otrzymanych tą drogą zgłoszeń przeprowadzenie wstępnej kwalifikacji uczestników szkolenia oraz sporządzenie listy kandydatów do grupy,
- przekazanie sporządzonej listy kandydatów Zamawiającemu w celu uzyskania jej akceptacji. Dostarczenie ww. listy musi nastąpić na 2 dni przed terminem rozpoczęcia pierwszego zjazdu,
- poinformowanie kandydatów; po otrzymaniu od Zamawiającego akceptacji zgłoszonych uczestników, o zakwalifikowaniu się na szkolenie.
Wykonawca dokonuje ww. czynności posługując się formularzami przygotowanymi przez Zamawiającego i z wykorzystaniem danych kontaktowych udostępnionych przez Zamawiającego (baza e-mail jednostek pomocy i integracji społecznej w Wielkopolsce).
Zamawiający prowadzi działania wspierające działania Wykonawcy w formie ogłoszeń, listów oraz informacji na stronie internetowej. Mają one na celu promowanie szkolenia i informowanie o szkoleniu jednostek pomocy społecznej w Wielkopolsce.

Wykonawca zobowiązany jest ponadto do rzetelnego sporządzenia i prowadzenia dokumentacji projektowej, na podstawie wzoru ustalonego przez Zamawiającego, tj.:
- formularzy zgłoszeniowych,
- list obecności potwierdzających jednocześnie możliwość skorzystania z transportu, zakwaterowania i wyżywienia,
- list potwierdzających otrzymanie materiałów szkoleniowych i promocyjnych,
- deklaracji uczestnictwa,
- zaświadczeń o zatrudnieniu,
- zaświadczeń o udziale w szkoleniu zawierających imiona i nazwiska osób prowadzących szkolenie,
- ankiet ewaluacyjnych;
oraz do:
przekazywania Zamawiającemu oryginałów dokumentacji projektowej związanej z realizacją usługi szkoleniowej nie później niż w ciągu 10 dni od zakończenia poszczególnych zjazdów w następującej szczegółowości:
- po I zjeździe należy przekazać: formularze zgłoszeniowe, deklaracje uczestnictwa, zaświadczenia o zatrudnieniu, listy obecności potwierdzające również możliwość skorzystania z transportu, zakwaterowania i wyżywienia, listy potwierdzające otrzymanie materiałów szkoleniowych, ankiety ewaluacyjne. Wymagane jest aby deklaracje uczestnictwa oraz zaświadczenia o zatrudnieniu zostały złożone przez uczestników w momencie ich rejestracji na szkoleniu i były dostarczone Zamawiającemu na żądanie,
- po II, III, IV, V zjeździe należy przekazać listy obecności potwierdzające również możliwość skorzystania z transportu, zakwaterowania i wyżywienia, ankiety ewaluacyjne,
- po V zjeździe dodatkowo należy przekazać: kserokopie zaświadczeń o udziale w szkoleniu zawierającymi imiona i nazwiska osób prowadzących szkolenie oraz listy potwierdzające odbiór zaświadczeń o ukończeniu szkolenia.

Organizacja szkolenia
Dojazd: Wykonawca jest zobowiązany zorganizować dojazd uczestników na każdy zjazd:
- pierwszego dnia zjazdu z miejsca zbiórki uczestników szkolenia do miejsca, w którym realizowane będzie szkolenie oraz
- po zakończeniu zjazdu powrót do miejsca zbiórki.
Miejscem zbiórki uczestników szkolenia będzie Dworzec Letni w Poznaniu, ul. Dworcowa 1 (odbiór uczestników poszczególnych zjazdów w dniu ich rozpoczęcia nastąpi o godz. 10:00 z Dworca Letniego w Poznaniu).
Dojazd zorganizowany będzie z wykorzystaniem transportu samochodowego - z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przejazdu oraz wygody (dla każdej osoby miejsce siedzące, w razie potrzeby ogrzewanie lub klimatyzacja).
Zakwaterowanie: Wykonawca jest zobowiązany zapewnić zakwaterowanie uczestników zjazdów w pokojach 2 lub 1 osobowych, w hotelu trzygwiazdkowym lub ośrodku rekreacyjno - szkoleniowym spełniającym standard hotelu trzygwiazdkowego, położonym w woj. wielkopolskim, w tym w mieście Poznaniu. Obiekt nie może być położony w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwych ciągów komunikacyjnych: dróg, torów kolejowych, kanałów powietrznych.
Sale szkoleniowe: Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom szkolenia warunki do nauki w oparciu o zasady BHP. Sale dydaktyczne muszą znajdować się w obiekcie lub na terenie tego samego ośrodka, w którym zakwaterowani są uczestnicy szkolenia. Sale dydaktyczne powinny posiadać okna i być wyposażone w sprzęt do przeprowadzenia szkoleń (projektor multimedialny, laptop, nagłośnienie, flipcharty z kartkami papieru oraz kompletem pisaków), umożliwiający realizację zajęć w sposób określony w § 2 ust. 1 lit. d) wzoru umowy, stanowiącego załącznik nr 5 do specyfikacji.
Temperatura w pomieszczeniach powinna być dostosowana do potrzeb użytkowników
Wyżywienie: Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia, a dostarczane posiłki powinny zapewniać 100% całodziennego zapotrzebowania na energię i składniki odżywcze.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom podczas zjazdu:
- pierwszego dnia - obiad dwudaniowy z napojem oraz kolację,
- drugiego dnia - śniadanie, obiad dwudaniowy z napojem, kolację,
- trzeciego dnia - śniadanie, obiad dwudaniowy z napojem,
- 2 serwisy konferencyjne w każdym dniu szkolenia, składające się z kawy, herbaty, wody mineralnej, soków, owoców; np. jabłko lub banan, wyrobów cukierniczych,
- zorganizowanie kolacji integracyjnej podczas pierwszego zjazdu.
Ww. posiłki powinny być podawane w innej sali niż sala wykładowa, ale w tym samym budynku lub na terenie tego samego ośrodka.
Posiłki powinny być podawane na zastawie ceramicznej, z kompletem sztućców metalowych i serwetek.
Wykonawca musi zapewnić obsługę pozwalającą na szybkie i sprawne wydanie posiłków.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
551100004 (Hotelarskie usługi noclegowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
551200007 (Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
601000009 (Usługi w zakresie transportu drogowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Informacja na temat wadium:
Ustala się wadium w wysokości: 7 000,00 zł (słownie: siedem tysięcy złotych 00/100).
Wadium wnosi się pod rygorem wykluczenia z postępowania przed upływem terminu składania ofert, w jednej lub kilku z niżej wymienionych form:
-w pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy:
BGŻ S.A. OO Poznań
Rachunek nr 60 2030 0045 1110 0000 0234 9820
-poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
-gwarancjach bankowych;
-gwarancjach ubezpieczeniowych;
w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r.
Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).
Jeżeli Wykonawca wnosi wadium w formie pieniężnej, wymagana kwota powinna znajdować się na rachunku zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu , o których mowa w art. 22 ust. 1

Wiedza i doświadczenie:
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu , o których mowa w art. 22 ust. 1, w tym w szczególności:
w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał z należytą starannością, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje usługi polegające na przeprowadzeniu:
a) co najmniej pięć odrębnych szkoleń, tj. zrealizowanych na podstawie oddzielnych umów,
w wymiarze czasowym minimum 20 godzin każde, w zakresie tematycznym dotyczącym mediacji rodzinnych ,
b) co najmniej dwa odrębne, tj. zrealizowane na podstawie oddzielnych umów, minimum dwudniowe szkolenia wraz z zapewnieniem uczestnikom zakwaterowania i wyżywienia, każde
o wartości co najmniej 100.000,00 złotych brutto.
Wykazane szkolenia mogą spełniać oba ww. warunki.

Potencjał techniczny:
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu , o których mowa w art. 22 ust. 1, w tym w szczególności posiadają stroną internetową, adres e-mail, sprawny faksem, sprawny telefonem

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu , o których mowa w art. 22 ust. 1, w tym w szczególności dysponują co najmniej czteroosobowym zespołem specjalistów, którzy posiadają:
- wykształcenie wyższe
- stałą praktykę mediacyjną: minimum dwuletnią (minimum 6 spraw rocznie),
- doświadczenie szkoleniowe: minimum 200 godzin lekcyjnych z zakresu mediacji rodzinnych,
zostali wpisani na listę zawodową instytucji lub stowarzyszenia zrzeszającą stałych mediatorów (Załącznik Nr 7 do SIWZ, część a),
oraz dysponuje co najmniej dwoma osobami, które:
a) będą koordynować działania i obsługę w zakresie rekrutacji uczestników szkolenia,
b) będą sprawowały opiekę nad grupą w trakcie i na miejscu szkolenia,
c) pozyskają i rzetelnie przygotują dokumentację projektową

Sytuacja ekonomiczna:
W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu , o których mowa w art. 22 ust. 1

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Ponadto do oferty należy załączyć następujące dokumenty:
- wypełniony i podpisany przez Wykonawcę formularz ofertowy (załącznik Nr 2 do SIWZ),
- pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, w przypadku podpisania oferty przez przedstawiciela Wykonawcy (w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii),
- dowód wniesienia wadium,
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego są zobowiązani do złożenia w ofercie pełnomocnictwa ustanawiającego pełnomocnika, o którym mowa powyżej. Pełnomocnictwo zawierać powinno umocowanie do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie niniejszego zamówienia w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Wzór umowy stanowi Załącznik Nr 5 do SIWZ. Na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian istotnych postanowień umowy zawartej z wybranym Wykonawcą, jeżeli zajdzie jedna z poniższych okoliczności: Zmiany będą korzystne dla Zamawiającego - zmiany niniejsze mogą dotyczyć w szczególności ceny, miejsca i terminu realizacji poszczególnych zjazdów szkolenia (daty rozpoczęcia i zakończenia każdego zjazdu), terminu płatności, kadry szkoleniowej. Konieczność wprowadzenia zmian wyniknie z okoliczności, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. Wskazane okoliczności nie mogą być wywołane przez którąkolwiek ze Stron, ani przez nie zawinione i muszą wywoływać ten skutek, iż Umowa nie może być wykonana wedle pierwotnej treści. Okoliczności powyższe odnosić się mogą w szczególności do wystąpienia nagłych zmian stanu prawnego, działań i zaniechań organów władzy publicznej, gwałtownej dekoniunktury, kryzysów finansowych w skali ponadpaństwowej, konieczności wszczęcia postępowania sądowego lub administracyjnego, wystąpienia siły wyższej (np. takiej jak wojna, akty terroryzmu, klęski żywiołowe, strajki) lub zdarzeń losowych.
Wskazane okoliczności uzasadniać będą w szczególności zmianę terminu i miejsca realizacji poszczególnych zjazdów szkolenia, ilości zjazdów, ilości uczestników szkolenia, osób przeprowadzających szkolenia, terminu płatności, zmianę ustawowej stawki podatku VAT. Zawarcie umowy z podmiotami składającymi ofertę wspólną poprzedzone będzie wpisem do umowy klauzuli dotyczącej odpowiedzialności solidarnej za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 30

Nazwa kryterium 2: Praktyka mediacyjna

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie szkoleniowe w mediacjach rodzinnych

Znaczenie kryterium 3: 30

Nazwa kryterium 4: Przeprowadzenie superwizji mediacji

Znaczenie kryterium 4: 10

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.rops-wielkopolska.poznan.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu ul. Nowowiejskiego 11, 61-731 Poznań, pok. 320.

Data składania wniosków, ofert: 02/07/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 08:00

Miejsce składania:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu ul. Nowowiejskiego 11, 61-731 Poznań, pok. 208 - sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
świadczenie usług szkoleniowych w ramach projektu systemowego pn. Podnoszenie kwalifikacji kadr pomocy i integracji społecznej w Wielkopolsce, Działanie 7.1.3. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

188987 / 2009-10-27 - Inny: Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych w ramach realizacji projektu: Gimnazjalna Akademia Nauk dla subregionu konińskiego ZP-237/2009

235798 / 2014-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń: Część I - badań zawodowych /w tym IPD/ oraz coachingu kariery zawodowej Część II - seminarium aktywnej integracji Część III - warsztatów aktywizacji zawodowej

222937 / 2013-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
BOF-II.272.1.70.2013 - Zorganizowanie i przeprowadzenie dwudniowego szkolenia zamkniętego dla pracowników Zamawiającego (w dwóch grupach) pt.: Projekty z zakresu efektywności energetycznej finansowane ze środków UE, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

250409 / 2014-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenia szkolenia pod nazwą: Seksualność osób niepełnosprawnych intelektualnie

119982 / 2016-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie usług szkoleniowych z tematów: Część I Kurs Magazynier z obsługą wózka jezdniowego Część II Kurs Operator koparki jednonaczyniowej klasa III Część III Kurs Pracownik obsługi biura oraz obsługa urządzeń fiskalnych Część IV Operator koparkoładowarki Część V Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG /135/ i TIG/141/ Część VI Uprawnienia elektroenergetyczne do 1 kV (E) Część VII Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej z językiem niemieckim.

345010 / 2009-10-05 - Inny: Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych w ramach realizacji projektu: Gimnazjalna Akademia Nauk dla subregionu konińskiego (ZP-168/2009)

169040 / 2013-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie usługi szkoleniowej dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gnieźnie z tematu Przedsiębiorczość

183000 / 2014-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie usługi szkoleniowej w zakresie realizacji 5 miesięcznych Indywidualnych Programów Zatrudnienia Socjalnego (zwanych dalej IPZS), w ramach zajęć Centrum Integracji Społecznej, (zwanych dalej CIS) dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

250681 / 2014-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenia szkolenia pod nazwą: Praca z osobą uzależnioną

396700 / 2012-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
USŁUGA SZKOLENIOWA dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie dot. Kursu opiekuna osób starszych - dla 10 osób

444894 / 2013-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie: Kurs obsługi wózków widłowych dla 35 osób