192405 / 2013-09-20 - Administracja samorządowa / Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń (Bieruń)
Sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w rejonie ul. Mieszka I w Bieruniu
Opis zamówienia
II.1 Przedmiotem zamówienia jest opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w rejonie ul. Mieszka I w Bieruniu - zakres obszaru górniczego o powierzchni ok. 10 ha (uchwała jest zał. do SIWZ), przeznaczony w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Bierunia jako tereny: mieszkaniowo-usługowe i usługowe. Obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla ww. terenu został przyjęty Uchwałą Nr V/4/2007 Rady Miejskiej w Bieruniu z dnia 29 maja 2007 r. w sprawie: uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ul. Warszawskiej, Węglowej i ul. Mieszka I.
II.2. Zakres usługi obejmuje, w szczególności:
1. Prace wstępne (przygotowawcze):
a) inwentaryzacja urbanistyczna - prace terenowe (obszar opracowania i otoczenie),
b) ocena istniejącego stanu zagospodarowania przestrzennego wykonana w formie graficznej i opisowej.
c) analiza na numerycznym modelu terenu dla obszaru opracowania, na podstawie danych ARC/INFO ASCII GRID, w zakresie:
- Mapa hipsometryczna: geodezyjny układ odniesienia: 2000 (Konwersja z układu 92), wg. przedziałów ustalonych z zamawiającym, format: tif + plik nagłówkowym tfw (Word File), głębia kolorów: 8 bit, kompresja: LZW, rozmiar pixela: 1m.
- Relief: geodezyjny układ odniesienia: 2000 (Konwersja z układu 92), format: tif + plik nagłówkowym tfw (Word File), głębia kolorów: 8 bit, kompresja: LZW, rozmiar pixela: 1m.
- Warstwice: geodezyjny układ odniesienia: 2000 (Konwersja z układu 92), Interwał wysokościowy: co 25cm, format: shp z atrybutem wysokości (m n.pm.) dla poszczególnych warstwic.
2. Analiza wniosków do planu i opracowanie propozycji ich rozpatrzenia.
3. Opracowanie projektu planu.
4. Prezentacja projektu planu władzom gminy (Burmistrz Miasta, Komisje Rady, sesja Rady Miejskiej - min. 4 prezentacje w tym 3 w godzinach późno popołudniowych).
5. Opiniowanie i uzgadnianie projektu planu, w tym prezentacja projektu planu na posiedzeniu komisji urbanistyczno-architektonicznej oraz przygotowanie wystąpienia o zaopiniowanie i uzgodnienie projektu planu wraz rozdzielnikiem oraz kopiami projektu planu.
6. Wprowadzenie zmian do projektu planu wynikających z uzyskanych opinii i dokonanych uzgodnień oraz opracowanie stanowiska w sprawie uwag zawartych w opiniach i uzgodnieniach.
7. Udzielanie informacji osobom zainteresowanym w czasie wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu (min. 2 dni w tygodniu).
8. Udział głównego projektanta projektu planu w dyskusji publicznej (w godzinach popołudniowych) nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami.
9. Analiza i opracowanie propozycji rozpatrzenia uwag wniesionych w związku z wyłożeniem projektu planu i prognozy oddziaływania na środowisko do publicznego wglądu.
10.Wprowadzenie zmian do tekstu i rysunku projektu planu wynikających z rozpatrzenia uwag, o których mowa w poz. 9, a także dokonanie korekty prognozy: oddziaływania na środowisko i skutków finansowych uchwalenia planu.
11.Prezentacja projektu planu władzom gminy (Burmistrz Miasta, Komisje Rady Miejskiej, sesja Rady Miejskiej - minimum 4 prezentacje, w tym 3 w godzinach późno popołudniowych).
12.Skompletowanie, uporządkowanie i oprawienie dokumentacji prac planistycznych, Przygotowanie projektu planu do uchwalenia (część tekstowa i graficzna).
13.Sporządzenie kopii planu:
a) tekst planu wygenerowany poprzez program - Edytor Aktów Prawnych XML Legislator Standard w formacie .xml, płyta CD oraz 3 egzemplarze wersji papierowej,
b) rysunek planu w wersji kolorowej w skali 1:1000 - 4 egzemplarzy,
c) rysunek planu w wersji kolorowej w skali 1:2000 - 3 egzemplarze,
d) rysunek planu w wersji kolorowej w skali 1:5000 - 5 egzemplarz,
e) zapis części tekstowej oraz rysunku planu według wymogów urzędu wydającego dziennik urzędowy województwa, w terminie 7 dni licząc od terminu określonego w poz. 4.1 harmonogramu rzeczowo - finansowego, stanowiącego załącznik do umowy.
f) przekazanie ostatecznego rysunku planu (zgodnego z uchwałą i jej załącznikiem graficznym) w formacie elektronicznym na płycie CD: pliku rastrowego: *.tif wraz z plikiem nagłówkowym *.tfw (Word File) - w układzie 2000, 256 kolorów, rozdzielczość 400 dpi, kompresja lzw (rysunek należy tak przygotować, żeby poza rzeczywistą granicą opracowania był tylko kolor przeźroczysty, bez dodatkowych informacji, takich jak: legenda, mapy zasadnicze, itd.
g) opracowań towarzyszących:
- sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko,
- sporządzenie prognozy skutków finansowych uchwalenia planu,
- analizy potrzeby opracowania wniosków o zmianę przeznaczenia gruntów leśnych, a w razie potrzeby uzyskanie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów leśnych - opracowanie wniosku na zmianę przeznaczenia na cele nieleśne.
14. Przygotowanie uzasadnienia i podsumowania do przyjętego dokumentu planu, sporządzone na podstawie odpowiednio art. 42 ust. 2 i art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.) - 1 egzemplarz + płyta CD.
II.3. Wykonanie prac przewiduje się etapami. Efektem końcowym będzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w rejonie ul. Mieszka I w Bieruniu, zatwierdzony Uchwałą Rady Miejskiej w Bieruniu i opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, z niezbędnymi opracowaniami i zgodnie z:
a) uchwałą o przystąpieniu do sporządzenia ww. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Uchwała Nr IV/3/2013 z dnia 25 kwietnia 2013 r.),
b) obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności - ustawą z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz.647 z późn. zm.)
c) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz.U. Nr 164, poz. 1587),
d) ustawą z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo geologiczne i górnicze (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 163, poz. 981).
II.4. Do obowiązków wykonawcy będzie należało:
1. Wrysowanie rysunku planu w oparciu o wektorową ewidencję gruntów i budynków oraz mapę zasadniczą, z zachowaniem związków przestrzennych pomiędzy poszczególnymi obiektami stanowiącymi treść planu a obiektami stanowiącymi treść map geodezyjnych (np. jeżeli linia rozgraniczająca przebieg po granicy lasu to jej współrzędne muszą być takie same jak współrzędne ewidencyjnego użytku Ls).
2. Poszczególne obiekty stanowiące treść planu muszą posiadać atrybuty opisowe:
2.1. maksymalnie 10 atrybutów dla każdego z obiektów, o treści uzgodnionej z Zamawiającym w trakcie prac projektowych.
3. Standard techniczny rysunku planu:
3.1. format wektorowy:
3.1.1. kompatybilny z oprogramowaniem: EWMAPA;
3.1.2. dopuszczalne typy obiektów geometrycznych: poligony (z atrybutami opisowymi), linie, punkty, opisy, kreskowania. Niedopuszczalne typy obiektów: łuki, okręgi, elipsy;
3.1.3. geodezyjny układ odniesienia: 2000.
3.2. forma rastrowa:
3.2.1. geodezyjny układ odniesienia: 2000;
3.2.2. format: tif + plik nagłówkowym tfw (Word File);
3.2.3. głębia kolorów: 8 bit;
3.2.4. kompresja: LZW;
3.2.5. rozdzielczość: 400dpi.
4. Standard techniczny uchwały w sprawie uchwalenia planu:
4.1. 1 egz. - xml - format lapx.
4.2. 1 egz. - doc.
II.5. Zamawiający zastrzega sobie udział głównego projektanta w następujących spotkaniach i prezentacjach:
a) prezentacja projektu/koncepcji planu władzom gminy (minimum 4 prezentacje w tym 3 w godzinach późno popołudniowych),
b) prezentacja projektu planu na posiedzeniu komisji urbanistycznej,
c) prezentacja projektu planu podczas dyskusji publicznej (w godzinach popołudniowych).
d) udział przedstawiciela wykonawcy w konsultacjach społecznych w czasie wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu, minimum 2 razy w tygodniu, w tym w środę w godzinach pracy urzędu.
II.6. Uwagi końcowe.
Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień uzupełniających, dynamicznego systemu zakupów, aukcji elektronicznej, zawarcia umowy ramowej w rozumieniu ustawy pzp oraz udzielania zaliczek na poczet wykonania umowy, stosowania wymagań, o których mowa w art. 29 ust.4 ustawy pzp.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, wariantowych.
Wymagania w zakresie realizacji zamówienia zawiera również wzór umowy, stanowiący załącznik do SIWZ.
Kod Wspólnego Słownika Zamówienia CPV:
71410000-5 usługi planowania przestrzennego
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 192405
Data publikacji: 2013-09-20
Nazwa:
Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń
Ulica: Rynek 14
Numer domu: 14
Miejscowość: Bieruń
Kod pocztowy: 43-150
Województwo / kraj: śląskie
Numer telefonu: 32 3242400
Numer faxu: 32 2164777
Adres strony internetowej: www.bierun.pl
Regon: 27150489700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w rejonie ul. Mieszka I w Bieruniu
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
II.1 Przedmiotem zamówienia jest opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w rejonie ul. Mieszka I w Bieruniu - zakres obszaru górniczego o powierzchni ok. 10 ha (uchwała jest zał. do SIWZ), przeznaczony w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Bierunia jako tereny: mieszkaniowo-usługowe i usługowe. Obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla ww. terenu został przyjęty Uchwałą Nr V/4/2007 Rady Miejskiej w Bieruniu z dnia 29 maja 2007 r. w sprawie: uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ul. Warszawskiej, Węglowej i ul. Mieszka I.
II.2. Zakres usługi obejmuje, w szczególności:
1. Prace wstępne (przygotowawcze):
a) inwentaryzacja urbanistyczna - prace terenowe (obszar opracowania i otoczenie),
b) ocena istniejącego stanu zagospodarowania przestrzennego wykonana w formie graficznej i opisowej.
c) analiza na numerycznym modelu terenu dla obszaru opracowania, na podstawie danych ARC/INFO ASCII GRID, w zakresie:
- Mapa hipsometryczna: geodezyjny układ odniesienia: 2000 (Konwersja z układu 92), wg. przedziałów ustalonych z zamawiającym, format: tif + plik nagłówkowym tfw (Word File), głębia kolorów: 8 bit, kompresja: LZW, rozmiar pixela: 1m.
- Relief: geodezyjny układ odniesienia: 2000 (Konwersja z układu 92), format: tif + plik nagłówkowym tfw (Word File), głębia kolorów: 8 bit, kompresja: LZW, rozmiar pixela: 1m.
- Warstwice: geodezyjny układ odniesienia: 2000 (Konwersja z układu 92), Interwał wysokościowy: co 25cm, format: shp z atrybutem wysokości (m n.pm.) dla poszczególnych warstwic.
2. Analiza wniosków do planu i opracowanie propozycji ich rozpatrzenia.
3. Opracowanie projektu planu.
4. Prezentacja projektu planu władzom gminy (Burmistrz Miasta, Komisje Rady, sesja Rady Miejskiej - min. 4 prezentacje w tym 3 w godzinach późno popołudniowych).
5. Opiniowanie i uzgadnianie projektu planu, w tym prezentacja projektu planu na posiedzeniu komisji urbanistyczno-architektonicznej oraz przygotowanie wystąpienia o zaopiniowanie i uzgodnienie projektu planu wraz rozdzielnikiem oraz kopiami projektu planu.
6. Wprowadzenie zmian do projektu planu wynikających z uzyskanych opinii i dokonanych uzgodnień oraz opracowanie stanowiska w sprawie uwag zawartych w opiniach i uzgodnieniach.
7. Udzielanie informacji osobom zainteresowanym w czasie wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu (min. 2 dni w tygodniu).
8. Udział głównego projektanta projektu planu w dyskusji publicznej (w godzinach popołudniowych) nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami.
9. Analiza i opracowanie propozycji rozpatrzenia uwag wniesionych w związku z wyłożeniem projektu planu i prognozy oddziaływania na środowisko do publicznego wglądu.
10.Wprowadzenie zmian do tekstu i rysunku projektu planu wynikających z rozpatrzenia uwag, o których mowa w poz. 9, a także dokonanie korekty prognozy: oddziaływania na środowisko i skutków finansowych uchwalenia planu.
11.Prezentacja projektu planu władzom gminy (Burmistrz Miasta, Komisje Rady Miejskiej, sesja Rady Miejskiej - minimum 4 prezentacje, w tym 3 w godzinach późno popołudniowych).
12.Skompletowanie, uporządkowanie i oprawienie dokumentacji prac planistycznych, Przygotowanie projektu planu do uchwalenia (część tekstowa i graficzna).
13.Sporządzenie kopii planu:
a) tekst planu wygenerowany poprzez program - Edytor Aktów Prawnych XML Legislator Standard w formacie .xml, płyta CD oraz 3 egzemplarze wersji papierowej,
b) rysunek planu w wersji kolorowej w skali 1:1000 - 4 egzemplarzy,
c) rysunek planu w wersji kolorowej w skali 1:2000 - 3 egzemplarze,
d) rysunek planu w wersji kolorowej w skali 1:5000 - 5 egzemplarz,
e) zapis części tekstowej oraz rysunku planu według wymogów urzędu wydającego dziennik urzędowy województwa, w terminie 7 dni licząc od terminu określonego w poz. 4.1 harmonogramu rzeczowo - finansowego, stanowiącego załącznik do umowy.
f) przekazanie ostatecznego rysunku planu (zgodnego z uchwałą i jej załącznikiem graficznym) w formacie elektronicznym na płycie CD: pliku rastrowego: *.tif wraz z plikiem nagłówkowym *.tfw (Word File) - w układzie 2000, 256 kolorów, rozdzielczość 400 dpi, kompresja lzw (rysunek należy tak przygotować, żeby poza rzeczywistą granicą opracowania był tylko kolor przeźroczysty, bez dodatkowych informacji, takich jak: legenda, mapy zasadnicze, itd.
g) opracowań towarzyszących:
- sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko,
- sporządzenie prognozy skutków finansowych uchwalenia planu,
- analizy potrzeby opracowania wniosków o zmianę przeznaczenia gruntów leśnych, a w razie potrzeby uzyskanie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów leśnych - opracowanie wniosku na zmianę przeznaczenia na cele nieleśne.
14. Przygotowanie uzasadnienia i podsumowania do przyjętego dokumentu planu, sporządzone na podstawie odpowiednio art. 42 ust. 2 i art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.) - 1 egzemplarz + płyta CD.
II.3. Wykonanie prac przewiduje się etapami. Efektem końcowym będzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w rejonie ul. Mieszka I w Bieruniu, zatwierdzony Uchwałą Rady Miejskiej w Bieruniu i opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, z niezbędnymi opracowaniami i zgodnie z:
a) uchwałą o przystąpieniu do sporządzenia ww. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Uchwała Nr IV/3/2013 z dnia 25 kwietnia 2013 r.),
b) obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności - ustawą z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz.647 z późn. zm.)
c) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz.U. Nr 164, poz. 1587),
d) ustawą z dnia 9 czerwca 2011r. Prawo geologiczne i górnicze (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 163, poz. 981).
II.4. Do obowiązków wykonawcy będzie należało:
1. Wrysowanie rysunku planu w oparciu o wektorową ewidencję gruntów i budynków oraz mapę zasadniczą, z zachowaniem związków przestrzennych pomiędzy poszczególnymi obiektami stanowiącymi treść planu a obiektami stanowiącymi treść map geodezyjnych (np. jeżeli linia rozgraniczająca przebieg po granicy lasu to jej współrzędne muszą być takie same jak współrzędne ewidencyjnego użytku Ls).
2. Poszczególne obiekty stanowiące treść planu muszą posiadać atrybuty opisowe:
2.1. maksymalnie 10 atrybutów dla każdego z obiektów, o treści uzgodnionej z Zamawiającym w trakcie prac projektowych.
3. Standard techniczny rysunku planu:
3.1. format wektorowy:
3.1.1. kompatybilny z oprogramowaniem: EWMAPA;
3.1.2. dopuszczalne typy obiektów geometrycznych: poligony (z atrybutami opisowymi), linie, punkty, opisy, kreskowania. Niedopuszczalne typy obiektów: łuki, okręgi, elipsy;
3.1.3. geodezyjny układ odniesienia: 2000.
3.2. forma rastrowa:
3.2.1. geodezyjny układ odniesienia: 2000;
3.2.2. format: tif + plik nagłówkowym tfw (Word File);
3.2.3. głębia kolorów: 8 bit;
3.2.4. kompresja: LZW;
3.2.5. rozdzielczość: 400dpi.
4. Standard techniczny uchwały w sprawie uchwalenia planu:
4.1. 1 egz. - xml - format lapx.
4.2. 1 egz. - doc.
II.5. Zamawiający zastrzega sobie udział głównego projektanta w następujących spotkaniach i prezentacjach:
a) prezentacja projektu/koncepcji planu władzom gminy (minimum 4 prezentacje w tym 3 w godzinach późno popołudniowych),
b) prezentacja projektu planu na posiedzeniu komisji urbanistycznej,
c) prezentacja projektu planu podczas dyskusji publicznej (w godzinach popołudniowych).
d) udział przedstawiciela wykonawcy w konsultacjach społecznych w czasie wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu, minimum 2 razy w tygodniu, w tym w środę w godzinach pracy urzędu.
II.6. Uwagi końcowe.
Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień uzupełniających, dynamicznego systemu zakupów, aukcji elektronicznej, zawarcia umowy ramowej w rozumieniu ustawy pzp oraz udzielania zaliczek na poczet wykonania umowy, stosowania wymagań, o których mowa w art. 29 ust.4 ustawy pzp.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, wariantowych.
Wymagania w zakresie realizacji zamówienia zawiera również wzór umowy, stanowiący załącznik do SIWZ.
Kod Wspólnego Słownika Zamówienia CPV:
71410000-5 usługi planowania przestrzennego
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/12/2014
Informacja na temat wadium:
1.Zasady wnoszenia wadium
Wadium w wysokości 1 000,00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych) musi być wniesione w terminie, który został podany w SIWZ punkcie Terminy.
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem tzn. przelać z rachunku bankowego wykonawcy na rachunek bankowy zamawiającego w BS O/Tychy numer konta: 26 8435 0004 0000 0000 6158 0001 z adnotacją:
Wadium - Przetarg nieograniczony na wybór wykonawcy zamówienia pn. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w rejonie ul. Mieszka I w Bieruniu.
Termin - wniesienie wadium w pieniądzu - oznacza uznanie kwoty wadium, wpłaconego przelewem, na rachunku zamawiającego nie później niż do godz. 10:00 w dniu wyznaczonym do składania ofert. Wadium wnoszone w innej formie niż pieniądz należy złożyć w kasie Urzędu Miejskiego w Bieruniu (I piętro, pokój nr 8, segment B) nie później niż do godz. 10:00 w dniu wyznaczonym do składania ofert. Termin ważności wadium wniesionego w innej formie niż pieniądz musi obejmować okres nie krótszy niż termin związania ofertą tj. nieprzerwanie obejmujący okres 30 dni włącznie z dniem wyznaczonym do składania ofert. W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej i braku wskazania w formularzu ofertowym nr konta na które należy zwrócić wadium, zamawiający zwróci je na rachunek z którego zostało wniesione.
Wadium może być wniesione w następujących formach:
1) w pieniądzu przelewem z konta na konto zamawiającego,,
2) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) w gwarancjach bankowych,
4) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. (Dz.U.2007.42.275 z późniejszymi zmianami) o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Jeżeli powyższe dokumenty wystawione są w języku obcym, należy przedłożyć je wraz z tłumaczeniem na język polski.
W przypadku wniesienia wadium przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie nin. zamówienia, należy informacyjnie wskazać wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wraz z podaniem ich nazw i siedzib.
Wykonawca, który nie wniesie wadium, zostanie wykluczony z postępowania, zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy pzp, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
2. Zasady zwrotu wadium
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający zwróci, zgodnie z art. 46 ust. 4 ustawy pzp wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek wykonawcy.
1) Zgodnie z art. 46 ust.1 ustawy pzp, zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy pzp.
2) Wykonawcy którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4) Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podst. art. 46 ust.1 ustawy pzp , jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza. Wadium zostanie wniesione w terminie określonym przez zamawiającego.
3. Utrata wadium
Zgodnie z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy pzp zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
Ponadto zgodnie z art. 46 ust. 5 ustawy pzp zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeliby wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy:
Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady: spełnia/nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez wykonawcę oświadczenia (zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy pzp).
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy wykazać, że warunek spełnia przynajmniej jeden z wykonawców.
Wiedza i doświadczenie:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy:
Wykonali należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
co najmniej 2 opracowania zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego lub co najmniej 2 opracowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego o powierzchni każdego opracowania nie mniejszej niż 10 ha, obejmującego czynny teren górniczy, w tym 1 opracowanie obejmujące gminę miejską o liczbie mieszkańców powyżej 15000, które zostały uchwalone i opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa i zostały opracowane w formie elektronicznej (część graficzna planu) w układzie 2000.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady spełnia/nie spełnia, na podstawie przedłożonych w ofercie:
- oświadczenia (zgodnie z art. 22 ust.1 pkt 2 ustawy pzp ) ,
- dokumentu: wykazu wykonanych usług (co najmniej 2 opracowań zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego lub co najmniej 2 opracowań miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, o powierzchni każdego opracowania nie mniejszej niż 10 ha obejmującego czynny teren górniczy, w tym 1 opracowanie obejmujące gminę miejską o liczbie mieszkańców powyżej 15000, które zostały uchwalone i opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa i zostały opracowane w formie elektronicznej (część graficzna planu), w układzie 2000 wraz z podaniem przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane z załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie.
Dowodami są:
1) poświadczenie,
2) inne dokumenty, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie wykazać poświadczenia, o którym mowa wyżej.
W przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego zostały wykonane usługi/roboty budowlane/dostawy wskazane w wykazie, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa wyżej.
W postępowaniach wszczynanych w okresie do 20.02.2014 r., wykonawca w miejsce poświadczeń może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie (np. referencje, protokoły odbioru końcowego, określone w § 1 ust.1 pkt 2 i 3 Rozporządzenia Prezesa rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 roku w sprawie dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane - Dz. U. nr 226 poz.1817).
Przy ocenie spełnienia warunku :
- za wykonane, zamawiający uzna te opracowania zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego lub opracowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego spełniających wyżej wymienione wymogi oraz których data publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa, przypada w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
- przez czynny teren górniczy, należy rozumieć obszar górniczy określony w ustawie z dnia
9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 163 poz. 981).
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia ocena warunku nastąpi łącznie tzn. należy wykazać, że warunek spełnia jeden z wykonawców w całości lub wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia spełniają go łącznie (dwóch wykonawców wykonało po jedynym wymaganym opracowaniu).
Potencjał techniczny:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy:
Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady: spełnia/ nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez wykonawcę:
- oświadczenia (zgodnie z art.22 ust.1 pkt 3 ustawy pzp).
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy wykazać, że warunek spełnia przynajmniej jeden z wykonawców.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy:
Dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Dysponują co najmniej jedną osobą, która pełniła funkcję głównego projektanta dla co najmniej 2 opracowań zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego lub co najmniej 2 opracowań miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, o powierzchni każdego opracowania nie mniejszej niż 10 ha obejmującego czynny obszar górniczy, które zostały uchwalone i opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa, a w przedmiotowym zamówieniu będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, pełniąc funkcję głównego projektanta.
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady: spełnia/ nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez wykonawcę :
- oświadczenia (zgodnie z art. 22 ust.1 pkt. 3 ustawy pzp),
- dokumentu: wykazu osób posiadających wymagane uprawnienia, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy wykazać, że warunek spełnia przynajmniej jeden z wykonawców w całości lub wykonawcy spełniają go łącznie, poprzez wykazanie dysponowania osobą z w/w uprawnieniami.
Sytuacja ekonomiczna:
W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy:
Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia:
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana wg zasady: spełnia/ nie spełnia, na podstawie przedłożonego przez wykonawcę:
- oświadczenia (zgodnie z art. 22 ust.1 pkt 4 ustawy pzp).
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia należy wykazać, że warunek spełnia przynajmniej jeden z wykonawców.
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
A.
Wykonawca przystępujący do postępowania złoży następujące oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy pzp, że:
1. Posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
2. Posiada wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia.
3. Dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
4. Znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
Wszystkie oświadczenia muszą być złożone w oryginale i podpisane przez osobę (osoby) uprawnione do zaciągania zobowiązań w imieniu wykonawcy.
Jeżeli wykonawca reprezentowany jest w postępowaniu przez pełnomocnika do oferty należy załączyć pełnomocnictwo, w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
B. 1) Wykonawca, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej dostarcza oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ w pkt. Lista wymaganych oświadczeń oraz w pkt. Lista wymaganych dokumentów.
Zamiast dokumentu, o którym mowa w ppk-cie 3 Listy wymaganych dokumentów, wykonawca przedstawia dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzający odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
Dokument, o którym mowa powyżej powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie , w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy złożone przed, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
Termin ważności oświadczeń jest taki sam, jak dotyczący dokumentu, o którym mowa wyżej.
2) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
3) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art.26 ust. 2b ustawy pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
4) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Treść zobowiązania podmiotu trzeciego (złożonego w oryginale)powinna określać:
- kto jest podmiotem przyjmującym zasoby,
- zakres zobowiązania podmiotu trzeciego (wskazanie konkretnych zasobów podmiotu trzeciego, którymi wykonawca będzie dysponował przy realizacji zamówienia),
- czego konkretnie dotyczy zobowiązanie oraz w jaki sposób będzie zobowiązanie wykonane przy realizacji zamówienia ( w realizacji której części zamówienia będzie brał udział podmiot trzeci i w jakiej formie np. podwykonawstwo),
- jakiego okresu dotyczy zobowiązanie.
W sytuacji gdy przedmiotem udzielenia są zasoby nierozerwalnie związane z podmiotem ich udzielającym, niemożliwe do obrotu i dalszego udzielenia ich bez zaangażowania tego podmiotu w wykonanie zamówienia, taki dokument powinien zawierać wyraźne nawiązanie do uczestnictwa tego podmiotu w wykonaniu zamówienia.
5) Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanego przez zamawiającego warunku.
6) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum) do oferty należy dołączyć:
a) Pełnomocnictwo określające zasady reprezentacji ze wskazaniem pełnomocnika (lidera), jego zakresu działania i uprawnień do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
Pełnomocnictwo winno zawierać, w szczególności:
- nazwy wszystkich wykonawców wspólnie ubiegający się o realizację zamówienia i udzielających pełnomocnictwa,
- nazwę firmy Pełnomocnika/Lidera,
- zakres działania Pełnomocnika/Lidera, uprawnień do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy,
- czas trwania (zawiązania umowy wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia tzn. co najmniej okres obejmujący realizację zamówienia),
- cel zawarcia (wspólny udział w postępowaniu przetargowym i wspólną realizację zamówienia publicznego),
- datę udzielenia pełnomocnictwa,
- podpisy wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodne z zasadą ich reprezentacji.
Pełnomocnictwo należy załączyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem / Liderem.
b) Oświadczenia wymienione w pkt. V.A SIWZ powinny być złożone w taki sposób, aby warunki, o których mowa w pkt. IV SIWZ, wykonawcy występujący wspólnie spełnili łącznie.
c) Dokumenty wymienione w pkt. V B ppkt. 1 i 2 Listy wymaganych dokumentów, powinny być złożone w taki sposób, aby warunki o których mowa w pkt. IV SIWZ, wykonawcy występujący wspólnie spełnili łącznie.
d) Dokumenty wymienione w pkt. V B ppkt. 3,4 i 5 Listy wymaganych dokumentów składa każdy z wykonawców wchodzących w skład podmiotu występującego wspólnie.
C. Do oferty zaleca się załączyć informacje w zakresie:
1) Część zamówienia, która zostanie powierzona podwykonawcom. W przypadku braku złożenia informacji w tym zakresie, zamawiający uzna, że wykonawca wykona całość zamówienia siłami własnymi bez powierzenia części zamówienia podwykonawcom.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza zmiany zawartej z Wykonawcą umowy w zakresie:
a) wartości umownej, w przypadku wprowadzenia zmian VAT, który będzie naliczany zgodnie z obowiązującą stawką;
b) terminu realizacji i jego poszczególnych etapów, w szczególności spowodowane:
- absencją chorobową, zmianą przepisów prawa, przedłużającymi się procedurami związanymi z uzyskaniem koniecznych uzgodnień, opinii, opóźnieniem przez Zamawiającego dostarczeniem danych, na podstawie których Wykonawca wykonuje prace,
- wystąpienia postępowania odwoławczego na skutek złożenia zażalenia/-eń na postanowienie/-nia w sprawie uzgodnienia projektu planu miejscowego,
- wystąpienia okoliczności wynikających ze specyfiki sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w tym konieczności powtórzenia czynności planistycznych,
- innymi przyczynami niezależnymi od Zamawiającego oraz Wykonawcy, skutkujące niemożliwością wykonania kolejnych czynności przewidzianych w umowie;
c) zmiany osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu przedmiotu umowy z zachowaniem wymagań określonych w SIWZ, jakie osoby te powinny spełniać;
d) innych zmian, których nie można było przewidzieć na etapie sporządzania SIWZ, a które nie wykraczają poza zakres art. 140 Prawa zamówień publicznych .
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bierun.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Bieruniu - Referat Zamówień Publicznych (pokój nr 15, segment A, II piętro), 43-150 Bieruń, ul. Rynek 14
Data składania wniosków, ofert: 03/10/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Urząd Miejski w Bieruniu - Sekretariat (pokój nr 9, segment A, I piętro), 43-150 Bieruń, ul. Rynek 14
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Podobne przetargi
52738 / 2016-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Wykonanie czynności wynikających z zakresu procedury planistycznej, określonego w art. 17 pkt 6-14 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, niezbędnych do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Subcentrum Południe w Katowicach w rejonie ulic Rolnej i Kłodnickiej
293410 / 2009-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Pszczynie - Pszczyna (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków
zagospodarowania przestrzennego gminy Pszczyna
wraz z prognozą oddziaływania na środowisko
19547 / 2010-01-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Miasteczku Śląskim - Miasteczko Śląskie (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Wykonanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru Miasta Miasteczko Śląskie obejmującego Żyglinek
207090 / 2013-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Prezydent Miasta Zawiercie - Zawiercie (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Sporządzenie projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zawiercie dla obszarów obejmujących Strefę Aktywności Gospodarczej w Zawierciu - obszar A, położony w rejonie ulic: Wojska Polskiego, Myśliwskiej i projektowanej drogi głównej , z otoczeniem, uchwalonego uchwałą Rady Miejskiej w Zawierciu nr XLIX/634/10 z dnia 31 marca 2010 r., dla działek nr ew. 475/1, 490 (k. m. 3 obręb Marciszów), 493/3, 550/19 (k. m. 4 obręb Marciszów) oraz części działki nr ew.613/2 (k. m. 4 obręb Marciszów)
87403 / 2014-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Świętochłowice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Świętochłowice - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie analizy przestrzennej miasta Świętochłowice
18273 / 2015-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Mysłowice - Mysłowice (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Plany Miejscowe MPZP wraz z opracowaniami specjalistycznymi z podziałem na 3 części zamówienia
89219 / 2011-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Rudnik - Rudnik (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy Rudnik
323152 / 2009-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta i Gminy - Siewierz (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Sporządzenie projektu zmiany studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Siewierz dla obszarów położonych w obrębach Wojkowice Kościelne i Warężyn oraz w Czekance
459476 / 2012-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pilchowice - Pilchowice (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Pilchowice
256872 / 2015-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie dwóch projektów zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta Katowice oraz udział w czynnościach związanych z ich sporządzeniem: część 1 - w rejonie ulic Ossowskiego-Bocheńskiego, część 2 - obszaru dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec
162470 / 2014-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Sporządzenie projektu zmiany II edycji Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Dąbrowa Górnicza
30842 / 2011-02-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy w Ślemieniu - Ślemień (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Przygotowanie i opracowanie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Ślemień oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Ślemień sołectwa: Ślemień, Kocoń i Las.
113413 / 2014-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Świętochłowice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Świętochłowice - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie analizy przestrzennej miasta Świętochłowice.
186843 / 2009-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry - Tarnowskie Góry (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Zadanie nr 1 Sporządzenie planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego przy granicy Gmin Radzionków i Świerklaniec w dzielnicy Bobrowniki Śląskie Miasta Tarnowskie Góry
Zadanie nr 2 Zmiana Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Tarnowskie Góry dla terenu położonego przy granicy Gmin Radzionków i Świerklaniec w dzielnicy Bobrowniki Śląskie Miasta Tarnowskie Góry
65126 / 2011-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Hażlach - Hażlach (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Zmiana fragmentu planu miejscowego obejmującego działkę nr 1459/5 położoną w Hażlachu.
22137 / 2012-01-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta i Gminy w Szczekocinach - Szczekociny (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Szczekociny w rejonie na wschód od ul. Żarnowieckiej
146318 / 2012-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta i Gminy Żarki - Żarki (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Sporządzenie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obejmujących łącznie obszar miasta i gminy Żarki w granicach administracyjnych.
84693 / 2014-04-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Pszczynie - Pszczyna (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Opracowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w granicach administracyjnych sołectwa Studzionka.
349666 / 2015-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
wykonanie czynności wynikających z zakresu procedury planistycznej, określonego w art. 17 pkt 6-14 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, niezbędnych do uchwalenia 3 projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obszaru Subcentrum Południe w Katowicach: część 1 - w rejonie ulic Rolnej i Kłodnickiej, część 2 - w rejonie ulic Kolejowej i Kościuszki, część 3 - w rejonie ulic Kościuszki i Gen. Z.W. Jankego
143440 / 2014-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny - Czerwionka-Leszczyny (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny obejmującego obszar w rejonie ulic Miarki, Szymochy, Wolności, autostrady A1 oraz linii kolejowej w obrębie Bełk
52307 / 2015-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Hażlach - Hażlach (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Wykonanie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Hażlach oraz zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działek położonych w Pogwizdowie
359724 / 2012-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Żywiec - Żywiec (śląskie)
CPV: 714100005 (Usługi planowania przestrzennego)
Zmiana Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żywca