87999 / 2016-06-15 - Inny: Jednostka Budżetowa MON / Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu (Poznań)
Budowa budynku laboratoryjno - garażowego dla potrzeb Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów w Krzesinach - wykonanie robót budowlanych
Opis zamówienia
BUDOWA OBIEKTÓW PODSTAWOWYCH:
Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku laboratoryjno - garażowego dla potrzeb Inspektoratu MON. Budynek przeznaczony będzie dla 20 stałych użytkowników. Dodatkowo zaprojektowano salę wykładową gdzie przewiduje się jednoczesne przebywanie maksymalnie 50 osób. Forma i bryła budynku zawarta jest na planie prostokąta. Warunki gruntowo - wodne można ocenić jako korzystne pozwalające na bezpośrednie posadowienie budynku i nawierzchni parkingu. Bezpośredni dojazd do budynku zapewniają dwa projektowane wjazdy. Wokół budynku przewidziano plac manewrowy, chodniki oraz parkingi dla samochodów osobowych.
W projektowanym obiekcie przewiduje się funkcję garażową, laboratoryjną, magazynową oraz biurowo - socjalną.
Budynek można podzielić na dwie główne części :
Kondygnację parteru przeznaczoną na pomieszczenia garażowe, magazynowe, oraz pomieszczenia techniczne.
Kondygnację I piętra przeznaczoną na potrzeby biurowo - laboratoryjne oraz wykładowe.
Komunikację budynku zapewnia jedna klatka schodowa zlokalizowana w centralnej części budynku .
Z części techniczno - magazynowo - garażowej na parterze przewiduje się ewakuację przejściami ewakuacyjnymi na korytarz oraz dalej na zewnątrz poprzez dwa wyjścia z budynku.
Z części biurowej i wykładowej na piętrze przewiduje się ewakuację przejściami na korytarz oraz dalej poprzez klatkę schodową na zewnątrz. Każda kondygnacja posiada wydzielone węzły sanitarne wraz z natryskami.
Parametry budynku :
Liczba kondygnacji : 2
Powierzchnia zabudowy : 549,37 m2
Powierzchnia użytkowa : 976,24 m2
Kubatura : 5127,41m3
Długość : 32,74 m
Szerokość : 16,78 m
Wysokość : 9,44 m
Rodzaj dachu : płaski, o spadku 3%
Instalacje w które wyposażony będzie budynek :
wody zimnej,
wody ciepłej i cyrkulacyjnej,
kanalizacji sanitarnej,
kanalizacji deszczowej,
klimatyzacji,
centralnego ogrzewania,
wentylacji mechanicznej,
wewnętrzne linie zasilające,
instalację oświetleniową i gniazd wtyczkowych 230V,
Instalację gniazd komputerowych ( jawnych i niejawnych),
oświetlenie awaryjne,
instalację siłową,
ochronę od porażeń,
instalację okablowania strukturalnego,
instalację kontroli dostępu,
instalację SSP,
instalację telewizji przemysłowej,
instalację alarmową
Roboty budowlane obejmujące budowle i urządzenia budowlane :
Miejsce składowania odpadów przy planowanym placu manewrowym przeznaczone dla kontenerów z zamkniętymi otworami wrzutowymi:
Konstrukcja z profili ze stali nierdzewnej zakotwiona do podłoża, ścianki wypełnione drewnem.
Szerokość: 2,10 m.
Długość : 2,00 m
Wiata dla palących :
Szerokość : 1,56 m
Długość : 2,50 m
Wysokość : 2,68 m
Konstrukcja ; słupki kwadratowe ze stali nierdzewnej. Szalunek boczny i tylni - szkło wzmacniane gr. 8 mm. ze znakami ostrzegawczymi. Zamocowanie przy użyciu systemu zaczepów ze stopu aluminium. Zadaszenie z przezroczystego poliwęglanu z filtrem UV.
BUDOWA OBIEKTÓW POMOCNICZYCH, ROBOTY TOWARZYSZĄCE :
Planowana infrastruktura techniczna obejmuje wykonanie :
przyłącza kanalizacji deszczowej z separatorem substancji ropopochodnych do zbiornika rozsączającego;
przyłącza kanalizacji sanitarnej;
przyłącza wodociągowego wraz z hydrantem zewnętrznym;
przyłącza cieplnego;
przyłącza elektroenergetycznego;
kanalizacji teletechnicznej;
Drogi dojazdowo - manewrowe
Planuje się rozbudowę istniejących nawierzchni dróg wewnątrzkompleksowych poprzez budowę drogi dojazdowej o szer. 4m oraz 5m. prowadzące na plac przed budynkiem
Plac manewrowy wraz z miejscami parkingowymi
Plac przed budynkiem o szer. 16,95m i długości 42,9 m. jest placem manewrowym Na części placu znajdą się miejsca postojowe dla samochodów osobowych.
Planuje się 13 miejsc postojowych o wym. 2,3m x 5m. każde.
Chodniki
Wzdłuż krótszych boków budynku planuje się budowę chodników o szer. 2,0 m oraz 4,0 m.
Tereny zielone
Wraz z nowym zagospodarowaniem planuje się rekultywację trawnika wokół terenu inwestycyjnego oraz umocnienie skarpy wraz z humusowaniem i obsianiem trawą. Istniejące nasadzenia rekompensacyjne należy przesadzić pomiędzy istniejące zadrzewienie wzdłuż dróg dojazdowych, tworząc zieleń izolacyjną.
Odwodnienie
Zaprojektowano pełen odbiór wód opadowych poprzez spływ powierzchniowy do projektowanych wpustów ulicznych. Odwodnienie projektowanych nawierzchni następuje ściekiem z kostki wzdłuż placu poprzez wpusty do kanalizacji deszczowej.
Oświetlenie
Planuje się oświetlenie zewnętrzne placu manewrowego oraz oprawy oświetleniowe elewacyjne.
Przewidywane rozbiórki i adaptacje elementów zagospodarowania terenu:
W ramach zagospodarowania terenu przewiduje się przesadzenie kolidujących nasadzeń rekompensacyjnych w rejonie planowanej inwestycji. Ponadto przewiduje się usunięcie kolizji przyłącza wodociągowego wraz z hydrantem z projektowanym budynkiem.
Dokładny zakres, rodzaj i wielkość robót został określony w dokumentacji projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, które są załącznikiem do SIWZ.
Część dokumentacji projektowej stanowi dokumentacja niejawna, między innymi projekty: zagospodarowania terenu, nawierzchnie drogowe, przyłącze elektroenergetyczne, kanalizacja teletechniczna, sieci i przyłącza sanitarne, teletechnika. Dokumentacja o klauzuli ZASTRZEŻONE, będzie przesłana w wersji elektronicznej Wykonawcom spełniającym warunki udziału w postępowaniu, którzy zostaną zaproszeni do złożenia oferty (po wcześniejszym podpisaniu i przesłaniu umowy wstępnej dotyczącej zasad udostępnienia dokumentacji niejawnej wraz z instrukcją bezpieczeństwa przemysłowego, które to Zamawiający załączy do SIWZ).
W ZAKRESIE DOKUMENTACYJNYM I POZOSTAŁYM :
Sporządzenie przed rozpoczęciem budowy planu BIOZ.
Prowadzenie obsługi geodezyjnej budowy. Sporządzenie operatu technicznego z inwentaryzacji powykonawczej zadania wykonanej zgodnie z załącznikiem Zalecenia do wykonywania prac geodezyjnych na terenach zamkniętych.
Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie również:
przekazanie Zamawiającemu i Administratorowi informacji niezbędnych
do zgłoszenia instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia (Dz.U.2010.130.880) oraz informacji na temat przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia2 lipca 2010 r. w sprawie przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia (Dz.U.2010.130.881);
wykonanie prac związanych z usuwaniem drzew i krzewów zgodniez Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U.2015.1651 j.t. z późn. zm.), Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz.U.2014.1348) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia
9 października 2014r. w sprawie ochrony gatunkowej roślin (Dz.U.2014.1409), w szczególności:
usunięcia drzew i krzewów, na których występują gniazda ptasie - w okresie od dnia 16 października do końca lutego - podstawa prawna: § 9 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz.U.2014.1348);
usunięcia drzew i krzewów, na których stwierdzone zostaną chronione gatunki roślin, zwierząt i grzybów lub miejsca gniazdowania ptaków gatunków chronionych - po uzyskaniu stosownego zezwolenia
na odstępstwa od zakazów związanych z ich ochroną. Zezwolenie takie, zgodnie z art. 56 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r.o ochronie przyrody (Dz.U.2015.1651 j.t. z późn. zm.) może wydać odpowiednio Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska lub Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska;
Opracowanie instrukcji użytkowania i obsługi budynku (w tym zawierającej instrukcje obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń wraz z DTR) oraz przeszkolenie przedstawicieli użytkownika i WOG w zakresie obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń.
Sporządzenie dokumentacji powykonawczej w oparciu o dostarczony przez zamawiającego projekt wykonawczy.
Do dokumentacji powykonawczej należy załączyć komplet atestów
i certyfikatów na wbudowane urządzenia i materiały. Wykonawca dokona trwałego zszycia 1-ego kompletu dokumentacji powykonawczej w formie elaboratu - wzór okładki dostarcza Inwestor, każda teczka oprócz zawartości musi zawierać spis treści z numeracją stron i teczek ).
Wykonawca odpowiedzialny będzie za udostępnienie Użytkownikowi wszystkich dokumentów i informacji dla zamontowanych urządzeń oraz za odpowiednie przeszkolenie jego pracowników w stopniu wystarczającym do prawidłowej ich eksploatacji ( przygotować również wykaz środków trwałych na wzorach danych do druków finansowych PT i OR wraz z cenami
i wykazami wyposażenia).
Oznakowanie pomieszczeń (numeracja drzwi, oznaczenia typu WC, palarnia itp., tabliczki personalne) w budynku wraz z wyposażeniem skrzydeł drzwiowych w urządzenia do plombowania drzwi. Należy również trwale oznaczyć numery budynku głównego i obiektów pomocniczych,
Wykonanie inwentaryzacji schematycznej budynku zgodnie z instrukcją Kwat.-bud. 93/86.
Opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego budynku zgodnie z rozporządzeniem MSWiA z dn. 21.04.2006 r., skróconej instrukcji przeciwpożarowej dla budynków, instrukcji obsługi systemu ppoż., przeszkolenie użytkownika oraz przeprowadzenie rozruchu systemów ppoż., wystawienie certyfikatu dla zamontowanych systemów ppoż..
Sporządzenie świadectwa energetycznego budynku.
Wykonawca na upoważnienie Inwestora wystąpi o objęcie dozorem technicznym urządzeń i dostarczy komplet dokumentacji dozorowej.
Przeprowadzenie rozruchu budynku przy udziale dostawcy urządzeń.
Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na podstawie upoważnienia inwestora w terminie 60 dni od zakończenia robót.
Tabelę elementów ryczałtowych należy opracować na podstawie przekazanych projektów wykonawczych z uwzględnieniem wyjaśnień przekazanych w trakcie procedury przetargowej.
Przedstawienie kosztorysu uproszczonego będzie wymagane przez Zamawiającego od Wykonawcy wybranego do realizacji robót w dniu podpisania umowy. Kosztorys ten winien być wykonany z podziałem na grupy robót, branże wraz z zestawieniem robocizny, materiałów, sprzętu oraz parametrów wskaźników cenotwórczych.
Zobowiązuje się Wykonawcę, który wygra przetarg do dostarczenia 2 kopii tabeli elementów ryczałtowych.
Wykonawca ma możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej na terenie przewidzianym na budowę.
Wykonawca jest zobowiązany zamontować na terenie obiektu w miejscu uzgodnionym z Użytkownikiem i Zamawiającym tablicę informacyjną o wymiarach 80x60 cm zawierającą wygrawerowane informacje o Inwestorze zadania, Wykonawcy robót, okresie realizacji zadania. Tablica winna być wykonana z blachy nierdzewnej gr. 3 mm lub granitu gr. 2-3 cm. Projekt tablicy zostanie dostarczony przez Zamawiającego.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 87999
Data publikacji: 2016-06-15
Nazwa: Wojskowy Zarząd Infrastruktury w Poznaniu
Ulica: ul. Kościuszki 92/98
Numer domu: 92/98
Miejscowość: Poznań
Kod pocztowy: 60-967
Województwo / kraj: wielkopolskie
Numer telefonu: 061 8573323
Numer faxu: 061 8572727, 8572489
Adres strony internetowej: www.wzipoznan.wp.mil.pl
Regon: 63015300300000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Inny: Jednostka Budżetowa MON
Inny rodzaj zamawiającego: Jednostka Budżetowa MON
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa budynku laboratoryjno - garażowego dla potrzeb Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów w Krzesinach - wykonanie robót budowlanych
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
BUDOWA OBIEKTÓW PODSTAWOWYCH:
Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku laboratoryjno - garażowego dla potrzeb Inspektoratu MON. Budynek przeznaczony będzie dla 20 stałych użytkowników. Dodatkowo zaprojektowano salę wykładową gdzie przewiduje się jednoczesne przebywanie maksymalnie 50 osób. Forma i bryła budynku zawarta jest na planie prostokąta. Warunki gruntowo - wodne można ocenić jako korzystne pozwalające na bezpośrednie posadowienie budynku i nawierzchni parkingu. Bezpośredni dojazd do budynku zapewniają dwa projektowane wjazdy. Wokół budynku przewidziano plac manewrowy, chodniki oraz parkingi dla samochodów osobowych.
W projektowanym obiekcie przewiduje się funkcję garażową, laboratoryjną, magazynową oraz biurowo - socjalną.
Budynek można podzielić na dwie główne części :
Kondygnację parteru przeznaczoną na pomieszczenia garażowe, magazynowe, oraz pomieszczenia techniczne.
Kondygnację I piętra przeznaczoną na potrzeby biurowo - laboratoryjne oraz wykładowe.
Komunikację budynku zapewnia jedna klatka schodowa zlokalizowana w centralnej części budynku .
Z części techniczno - magazynowo - garażowej na parterze przewiduje się ewakuację przejściami ewakuacyjnymi na korytarz oraz dalej na zewnątrz poprzez dwa wyjścia z budynku.
Z części biurowej i wykładowej na piętrze przewiduje się ewakuację przejściami na korytarz oraz dalej poprzez klatkę schodową na zewnątrz. Każda kondygnacja posiada wydzielone węzły sanitarne wraz z natryskami.
Parametry budynku :
Liczba kondygnacji : 2
Powierzchnia zabudowy : 549,37 m2
Powierzchnia użytkowa : 976,24 m2
Kubatura : 5127,41m3
Długość : 32,74 m
Szerokość : 16,78 m
Wysokość : 9,44 m
Rodzaj dachu : płaski, o spadku 3%
Instalacje w które wyposażony będzie budynek :
wody zimnej,
wody ciepłej i cyrkulacyjnej,
kanalizacji sanitarnej,
kanalizacji deszczowej,
klimatyzacji,
centralnego ogrzewania,
wentylacji mechanicznej,
wewnętrzne linie zasilające,
instalację oświetleniową i gniazd wtyczkowych 230V,
Instalację gniazd komputerowych ( jawnych i niejawnych),
oświetlenie awaryjne,
instalację siłową,
ochronę od porażeń,
instalację okablowania strukturalnego,
instalację kontroli dostępu,
instalację SSP,
instalację telewizji przemysłowej,
instalację alarmową
Roboty budowlane obejmujące budowle i urządzenia budowlane :
Miejsce składowania odpadów przy planowanym placu manewrowym przeznaczone dla kontenerów z zamkniętymi otworami wrzutowymi:
Konstrukcja z profili ze stali nierdzewnej zakotwiona do podłoża, ścianki wypełnione drewnem.
Szerokość: 2,10 m.
Długość : 2,00 m
Wiata dla palących :
Szerokość : 1,56 m
Długość : 2,50 m
Wysokość : 2,68 m
Konstrukcja ; słupki kwadratowe ze stali nierdzewnej. Szalunek boczny i tylni - szkło wzmacniane gr. 8 mm. ze znakami ostrzegawczymi. Zamocowanie przy użyciu systemu zaczepów ze stopu aluminium. Zadaszenie z przezroczystego poliwęglanu z filtrem UV.
BUDOWA OBIEKTÓW POMOCNICZYCH, ROBOTY TOWARZYSZĄCE :
Planowana infrastruktura techniczna obejmuje wykonanie :
przyłącza kanalizacji deszczowej z separatorem substancji ropopochodnych do zbiornika rozsączającego;
przyłącza kanalizacji sanitarnej;
przyłącza wodociągowego wraz z hydrantem zewnętrznym;
przyłącza cieplnego;
przyłącza elektroenergetycznego;
kanalizacji teletechnicznej;
Drogi dojazdowo - manewrowe
Planuje się rozbudowę istniejących nawierzchni dróg wewnątrzkompleksowych poprzez budowę drogi dojazdowej o szer. 4m oraz 5m. prowadzące na plac przed budynkiem
Plac manewrowy wraz z miejscami parkingowymi
Plac przed budynkiem o szer. 16,95m i długości 42,9 m. jest placem manewrowym Na części placu znajdą się miejsca postojowe dla samochodów osobowych.
Planuje się 13 miejsc postojowych o wym. 2,3m x 5m. każde.
Chodniki
Wzdłuż krótszych boków budynku planuje się budowę chodników o szer. 2,0 m oraz 4,0 m.
Tereny zielone
Wraz z nowym zagospodarowaniem planuje się rekultywację trawnika wokół terenu inwestycyjnego oraz umocnienie skarpy wraz z humusowaniem i obsianiem trawą. Istniejące nasadzenia rekompensacyjne należy przesadzić pomiędzy istniejące zadrzewienie wzdłuż dróg dojazdowych, tworząc zieleń izolacyjną.
Odwodnienie
Zaprojektowano pełen odbiór wód opadowych poprzez spływ powierzchniowy do projektowanych wpustów ulicznych. Odwodnienie projektowanych nawierzchni następuje ściekiem z kostki wzdłuż placu poprzez wpusty do kanalizacji deszczowej.
Oświetlenie
Planuje się oświetlenie zewnętrzne placu manewrowego oraz oprawy oświetleniowe elewacyjne.
Przewidywane rozbiórki i adaptacje elementów zagospodarowania terenu:
W ramach zagospodarowania terenu przewiduje się przesadzenie kolidujących nasadzeń rekompensacyjnych w rejonie planowanej inwestycji. Ponadto przewiduje się usunięcie kolizji przyłącza wodociągowego wraz z hydrantem z projektowanym budynkiem.
Dokładny zakres, rodzaj i wielkość robót został określony w dokumentacji projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, które są załącznikiem do SIWZ.
Część dokumentacji projektowej stanowi dokumentacja niejawna, między innymi projekty: zagospodarowania terenu, nawierzchnie drogowe, przyłącze elektroenergetyczne, kanalizacja teletechniczna, sieci i przyłącza sanitarne, teletechnika. Dokumentacja o klauzuli ZASTRZEŻONE, będzie przesłana w wersji elektronicznej Wykonawcom spełniającym warunki udziału w postępowaniu, którzy zostaną zaproszeni do złożenia oferty (po wcześniejszym podpisaniu i przesłaniu umowy wstępnej dotyczącej zasad udostępnienia dokumentacji niejawnej wraz z instrukcją bezpieczeństwa przemysłowego, które to Zamawiający załączy do SIWZ).
W ZAKRESIE DOKUMENTACYJNYM I POZOSTAŁYM :
Sporządzenie przed rozpoczęciem budowy planu BIOZ.
Prowadzenie obsługi geodezyjnej budowy. Sporządzenie operatu technicznego z inwentaryzacji powykonawczej zadania wykonanej zgodnie z załącznikiem Zalecenia do wykonywania prac geodezyjnych na terenach zamkniętych.
Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie również:
przekazanie Zamawiającemu i Administratorowi informacji niezbędnych
do zgłoszenia instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia (Dz.U.2010.130.880) oraz informacji na temat przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia2 lipca 2010 r. w sprawie przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia (Dz.U.2010.130.881);
wykonanie prac związanych z usuwaniem drzew i krzewów zgodniez Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U.2015.1651 j.t. z późn. zm.), Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz.U.2014.1348) oraz Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia
9 października 2014r. w sprawie ochrony gatunkowej roślin (Dz.U.2014.1409), w szczególności:
usunięcia drzew i krzewów, na których występują gniazda ptasie - w okresie od dnia 16 października do końca lutego - podstawa prawna: § 9 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz.U.2014.1348);
usunięcia drzew i krzewów, na których stwierdzone zostaną chronione gatunki roślin, zwierząt i grzybów lub miejsca gniazdowania ptaków gatunków chronionych - po uzyskaniu stosownego zezwolenia
na odstępstwa od zakazów związanych z ich ochroną. Zezwolenie takie, zgodnie z art. 56 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r.o ochronie przyrody (Dz.U.2015.1651 j.t. z późn. zm.) może wydać odpowiednio Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska lub Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska;
Opracowanie instrukcji użytkowania i obsługi budynku (w tym zawierającej instrukcje obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń wraz z DTR) oraz przeszkolenie przedstawicieli użytkownika i WOG w zakresie obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń.
Sporządzenie dokumentacji powykonawczej w oparciu o dostarczony przez zamawiającego projekt wykonawczy.
Do dokumentacji powykonawczej należy załączyć komplet atestów
i certyfikatów na wbudowane urządzenia i materiały. Wykonawca dokona trwałego zszycia 1-ego kompletu dokumentacji powykonawczej w formie elaboratu - wzór okładki dostarcza Inwestor, każda teczka oprócz zawartości musi zawierać spis treści z numeracją stron i teczek ).
Wykonawca odpowiedzialny będzie za udostępnienie Użytkownikowi wszystkich dokumentów i informacji dla zamontowanych urządzeń oraz za odpowiednie przeszkolenie jego pracowników w stopniu wystarczającym do prawidłowej ich eksploatacji ( przygotować również wykaz środków trwałych na wzorach danych do druków finansowych PT i OR wraz z cenami
i wykazami wyposażenia).
Oznakowanie pomieszczeń (numeracja drzwi, oznaczenia typu WC, palarnia itp., tabliczki personalne) w budynku wraz z wyposażeniem skrzydeł drzwiowych w urządzenia do plombowania drzwi. Należy również trwale oznaczyć numery budynku głównego i obiektów pomocniczych,
Wykonanie inwentaryzacji schematycznej budynku zgodnie z instrukcją Kwat.-bud. 93/86.
Opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego budynku zgodnie z rozporządzeniem MSWiA z dn. 21.04.2006 r., skróconej instrukcji przeciwpożarowej dla budynków, instrukcji obsługi systemu ppoż., przeszkolenie użytkownika oraz przeprowadzenie rozruchu systemów ppoż., wystawienie certyfikatu dla zamontowanych systemów ppoż..
Sporządzenie świadectwa energetycznego budynku.
Wykonawca na upoważnienie Inwestora wystąpi o objęcie dozorem technicznym urządzeń i dostarczy komplet dokumentacji dozorowej.
Przeprowadzenie rozruchu budynku przy udziale dostawcy urządzeń.
Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na podstawie upoważnienia inwestora w terminie 60 dni od zakończenia robót.
Tabelę elementów ryczałtowych należy opracować na podstawie przekazanych projektów wykonawczych z uwzględnieniem wyjaśnień przekazanych w trakcie procedury przetargowej.
Przedstawienie kosztorysu uproszczonego będzie wymagane przez Zamawiającego od Wykonawcy wybranego do realizacji robót w dniu podpisania umowy. Kosztorys ten winien być wykonany z podziałem na grupy robót, branże wraz z zestawieniem robocizny, materiałów, sprzętu oraz parametrów wskaźników cenotwórczych.
Zobowiązuje się Wykonawcę, który wygra przetarg do dostarczenia 2 kopii tabeli elementów ryczałtowych.
Wykonawca ma możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej na terenie przewidzianym na budowę.
Wykonawca jest zobowiązany zamontować na terenie obiektu w miejscu uzgodnionym z Użytkownikiem i Zamawiającym tablicę informacyjną o wymiarach 80x60 cm zawierającą wygrawerowane informacje o Inwestorze zadania, Wykonawcy robót, okresie realizacji zadania. Tablica winna być wykonana z blachy nierdzewnej gr. 3 mm lub granitu gr. 2-3 cm. Projekt tablicy zostanie dostarczony przez Zamawiającego.
Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy, zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 20% wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 360
Informacja na temat wadium:
Zamawiający będzie wymagał wniesienia wadium od Wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert. Wadium wynosi 130.000,00 zł (sto trzydzieści tysięcy złotych).
Zaliczka: Tak
Uprawnienia:
Na potwierdzenie spełniania ww. warunku Wykonawcy wykażą, że spełniają wymogi ustawy o ochronie informacji niejawnych z dnia 5 sierpnia 2010 r. (Dz. U. Nr 182, poz.1228) ze zmianami w zakresie ochrony informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE, w tym:
zatrudnia pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych,
zatrudnia przeszkolonego przez ABW lub SKW administratora niejawnego systemu
teleinformatycznego,
zatrudnia przeszkolonego przez ABW lub SKW inspektora bezpieczeństwa
teleinformatycznego,
posiada obsługę kancelaryjną dokumentów o klauzuli ZASTRZEŻONE.
Pracownicy przewidziani do realizacji zamówienia muszą posiadać poświadczenia bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (lub pisemne upoważnienie Kierownika Jednostki Organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE i zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie informacji niejawnych.
Geodeta musi posiadać poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli ZASTRZEŻONE (lub pisemne upoważnienie Kierownika Jednostki Organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE i zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie informacji niejawnych.
W przypadku realizacji prac geodezyjnych przez Wykonawcę - członka konsorcjum firm, musi on wykazać, że spełnia wymogi ustawy o ochronie informacji niejawnych z dnia 5 sierpnia 2010 r. (Dz. U. Nr 182, poz. 1228) w zakresie ochrony informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE, w tym:
zatrudnia pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych,
zatrudnia przeszkolonego przez ABW lub SKW administratora niejawnego systemu
teleinformatycznego,
zatrudnia przeszkolonego przez ABW lub SKW inspektora bezpieczeństwa
teleinformatycznego,
posiada obsługę kancelaryjną dokumentów o klauzuli ZASTRZEŻONE,
pracownicy przewidziani do realizacji zadania posiadają poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli ZASTRZEŻONE (lub pisemne upoważnienie Kierownika Jednostki Organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE i zaświadczenie stwierdzające odbycie szkolenia w zakresie informacji niejawnych.
Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca wykaże, że wybudował, przebudował, rozbudował w okresie ostatnich 5 lat przed dniem składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) przynajmniej dwa budynki o kubaturze powyżej 5000m3 każdy za kwotę 5 mln. zł każdy.
W przypadku składania wniosku przez konsorcjum, warunek wiedzy i doświadczenia nie podlega zsumowaniu.
Oznacza to, że przynajmniej jeden z członków konsorcjum będzie posiadał wymagane doświadczenie i wykaże się realizacją dwóch wymaganych robót budowlanych.Warunek wiedzy i doświadczenia nie będzie spełniony:
jeżeli Wykonawcy w celu jego wykazania będą sumować swoje pojedyncze doświadczenie (jedna robota budowlana), albo w sytuacji gdy Wykonawca, który nie ma wymaganego doświadczenia (nie ma wykonanych dwóch robót budowlanych), polega na zasobach innego podmiotu (Wykonawca - jedna robota budowlana, podmiot trzeci - jedna robota budowlana).
W sytuacji gdy Wykonawca polega na potencjale podmiotu trzeciego, podmiot ten musi wykazać zrealizowanie dwóch wymaganych robót budowlanych.
Podmiot ten musi również być wskazany jako wykonawca kluczowych robót budowlanych. Udostępnienie zasobów wiedzy i doświadczenia musi być związane
wykonywaniem robót.
Potencjał techniczny:
Wykonawca posiada akredytowany system teleinformatyczny do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE (w tym do obsługi geodezyjnej).
Ponadto Wykonawca musi posiadać obsługę kancelaryjną dokumentów niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponują osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia takich osób:
posiadających uprawnienia budowlane bez ograniczeń w nw. specjalnościach:
kierownik budowy z uprawnieniami w specjalności konstrukcyjno - budowlanej,
kierownik robót elektrycznych z uprawnieniami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
kierownik robót sanitarnych uprawnienia w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
kierownik robót telekomunikacyjnych uprawnienia w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych
kierownik robót drogowych uprawnienia w specjalności drogowej
posiadających uprawnienia do:
geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych i opracowania ich wyników (geodeta).
montażu systemów alarmowych i kontroli dostępu z zaświadczeniem Komendanta Wojewódzkiego Policji o wpisie na listę kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego oraz ukończonym kursem montażu tych systemów dla klasy SA3 (osoba/y do montażu SSWiN i KD) .
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje w zakresie tego warunku żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny na etapie składania wniosków.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 2 do ogłoszenia
Dla osób niebędących etatowymi pracownikami Wykonawcy należy załączyć zobowiązanie do współpracy - załącznik nr 6 do ogłoszenia
oświadczenie Wykonawcy dotyczące posiadania uprawnień oraz spełniania wymogów ustawy o ochronie informacji niejawnych przez osoby odpowiedzialne za realizację zamówienia - załącznik nr 5 do ogłoszenia
oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu wymogów przepisów o ochronie informacji niejawnych - załącznik nr 7 do ogłoszenia (dotyczy Wykonawcy realizującego zadanie samodzielnie) lub załącznik nr 7a do ogłoszenia (dotyczy Wykonawcy realizującego zadanie w ramach konsorcjum firm);
pełnomocnictwo:
dla osoby podpisującej ofertę, do podejmowania zobowiązań w imieniu Wykonawcy, (jeżeli reprezentuje go pełnomocnik) lub w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o ile nie wynika ono z przepisów prawa lub innych dokumentów,
w przypadku podpisania wniosku i opatrzenia dokumentów klauzulą za zgodność
z oryginałem przez osobę inną niż wymieniona w dokumencie rejestrowym, a reprezentującą wykonawcę.
Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - załącznik nr 10 do ogłoszenia
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia powinni załączyć do wniosku:
w przypadku spółki cywilnej- umowę spółki oraz o ile nie jest uregulowane w umowie spółki, uchwałę uczestników spółki w sprawie reprezentowania ich w postępowaniu
o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
w przypadku konsorcjum- pełnomocnictwo dla osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Jeżeli oferta wykonawców, o których mowa, zostanie wybrana, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PO
Liczba wykonawców: 10
Warunki wyboru wykonawców:
Zamawiający do składania ofert zaprosi nie mniej niż 5, nie więcej niż 10 Wykonawców.
Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu, będzie mniejsza niż minimalna określona w ogłoszeniu, Zamawiający zaprosi do złożenia ofert wszystkich Wykonawców, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu.
W przypadku gdy do przedmiotowego postępowania wpłynie więcej niż 10 wniosków, dodatkowej ocenie punktowej podlegać będzie doświadczenie Wykonawcy
(o charakterze, złożoności i zakresie podobnym do przedmiotu zamówienia), wynikające ze złożonego wykazu wykonanych zamówień (załącznik nr 9). Za każde należycie wykonane zadanie (ponad wymagane minimum - zgodnie z Rozdziałem VIII pkt. 2) Wykonawca otrzyma dodatkowo 1 punkt (maksymalnie uzyskać można 20 punktów) .
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy w zakresie, określonym w § 25 Projektu umowy, który będzie stanowić część II SIWZ
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 90
Nazwa kryterium 2: termin realizacji
Znaczenie kryterium 2: 10
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wzipoznan.wp.mil.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wojskowy Zarząd Infrastruktury
ul Kościuszki 92/98
61-716 Poznań budynek nr 3 pok. nr 23/24
Data składania wniosków, ofert: 27/06/2016
Godzina składania wniosków, ofert: 11:00
Miejsce składania:
Wojskowy Zarząd Infrastruktury
ul Kościuszki 92/98
61-716 Poznań budynek nr 3 pok. nr 5
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
267600 / 2011-08-31 - Inny: Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Belęcinie - Belęcin (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Szkolny plac zabaw w Belęcinie - Radosna Szkoła
26035 / 2014-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zarząd Dróg - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa ulicy Pomorskiej w Ostrowie Wielkopolskim
231979 / 2012-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja sali ślubów oraz klatki schodowej wraz z montażem klimatyzacji
83372 / 2015-04-14 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana stolarki drzwiowej w Domu Studenckim PRZYLESIE
przy ul. Wojska Polskiego 85 w Poznaniu
278278 / 2012-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Tarnowo Podgórne - Tarnowo Podgórne (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
remont dachu budynku komunalnego w Sierosławiu przy ul. Dworska 3 wraz z robotami towarzyszącymi
44624 / 2016-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Września - Września (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa sali sportowej przy Gimnazjum Nr 1 we Wrześni
215759 / 2014-10-13 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Uniwersyteckie Centrum Biologii Medycznej w Poznaniu - roboty budowlano - instalacyjne uzupełniające do umowy DZP-30/14 z dnia 13.06.2014r. polegające na: Zadanie 1: Prace budowlane związane z posadzkami oraz wykończeniem ścian po robotach elektrycznych wskazanych w zadaniu 2,
Zadanie 2: Prace elektryczne m.in. montaż osprzętu elektrycznego (zmiana lokalizacji gniazd z uwagi na nową aranżację pomieszczeń w meble) oraz lamp bakteriobójczych (z uwagi na nowe funkcje pomieszczeń)
182231 / 2010-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Przedszkoli Samorządowych - Złotów (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT PRZEDSZKOLA NR 2 W ZÅOTOWIE
196086 / 2012-06-11 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie stanowiska do ćwiczeń z zakresu ratownictwa chemicznego na poligonie pożarniczym w Luboniu
98044 / 2009-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikstacie - Mikstat (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót remontowych, polegających na wymianie okien i ociepleniu ścian zewnętrznych budynku Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mikstacie - II etap
159391 / 2009-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Krotoszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa budynku zaplecza z pochylnią dla osób niepełnosprawnych w ramach budowy kompleksu boisk sportowych przy I Liceum Ogólnokształcącym w Krotoszynie w ramach programu MOJE BOISKO - ORLIK 2012
344080 / 2010-10-25 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane obejmujące przebudowę wejścia głównego i sanitariatów w budynku WIW w Poznaniu
203018 / 2010-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Siedlec - Siedlec (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Droga Belęcin osiedle III etap
209813 / 2013-10-09 - Inny: państwowa jednostka doradztwa rolniczego
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dostawa i montaż drzwi przeciwpożarowych oraz okna oddymiającego w budynku Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu przy ul. Winogrady 63
360322 / 2012-09-21 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rewitalizacja zabytkowego obiektu strażnicy
Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - etap II
209003 / 2008-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta i Gminy Szamotuły - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont dachu wraz z ociepleniem stropodachu budynku administracyjnego w Szamotułach Plac Sienkiewicza 20
120844 / 2016-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miasta i Gminy Szamotuły - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa odcinka drogi w Baborówku od drogi powiatowej w kierunku szkoły w Baborowie
109826 / 2013-03-19 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane uzupełniające w ramach zadania Rozbudowa obiektu Hospicjum Palium o oddział stacjonarny C w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu - etap I, polegające m.in. na: wzmocnieniu fundamentów ścian zrealizowane poprzez wykonanie nowych fundamentów i słupów; zmianie wysokości słupów, zmianie konstrukcji słupów i belek nad parterem; zmianie konstrukcji klatki schodowej K4
243000 / 2010-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Borek Wlkp. - Borek Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej w GÅ‚ogininie