Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

186451 / 2012-08-29 - Inny: Jednostka organizacyjna podległa Ministrowi Obrony Narodowej / 17 Terenowy Oddział Lotniskowy (Gdańsk)

Analiza oraz wybór właściwych technologii i opracowanie organizacji procesu odbudowy zniszczeń lotniskowych w celu wykorzystania w Normie Obronnej

Opis zamówienia

I.Przedmiotem zamówienia jest:
1. Analiza i wybór właściwych technologii odbudowy zniszczeń sztucznych nawierzchni lotniskowych metodą szybką i tradycyjną-czasową w czasie kryzysu i wojny,
2. Opracowanie Organizacji procesu odbudowy zniszczeń sztucznych nawierzchni lotniskowych w czasie kryzysu i wojny dla przyjętych rozwiązań technologicznych.
3. Nadzór autorski w trakcie weryfikacji opracowanego przedmiotu zamówienia w warunkach poligonowych.
II. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w 3 etapach:
Etap I:
1) Zebranie informacji o istniejących europejskich i światowych technologiach odbudowy zniszczeń lotniskowych (zarówno na lotniskach wojskowych jak i cywilnych) oraz możliwościach ich zastosowania w warunkach krajowych w czasie kryzysu i wojny (z podaniem źródeł bibliograficznych).
2) Zaproponowanie rozwiązań technologicznych dla metod: szybkiej i tradycyjnej-czasowej.
3) Uzasadnienie zaproponowanych rozwiązań koncepcyjnych - podanie zalet, wad oraz ograniczeń możliwości w zastosowaniu.
4) Wskazanie algorytmu doboru właściwej metody, w odniesieniu do różnych (niekorzystnych) warunków gruntowo-wodnych i atmosferycznych na obszarze Polski, dla każdej zaproponowanej technologii.
5) Opracowanie harmonogramu realizacji prac koncepcyjnych (ETAP I i II).
UWAGI DO ETAPU I:
1) Do opracowania Technologii odbudowy należy przyjąć:
- bazowy poziom i parametry zniszczeń na podstawie STANAG-u 2929 (dokument niejawny o klauzuli ZASTRZEŻONE w języku angielskim - do wglądu w siedzibie Zamawiającego),
- samoloty obliczeniowe: F-16 i Herkules C-130,
- w założeniach czasowych należy uwzględnić 1 godzinę przeznaczoną na rozpoznanie zniszczeń lotniskowych.
2) Dla technologii tradycyjnej-czasowej odbudowy zniszczeń nawierzchni lotniskowych należy:
- przyjąć maksymalny czas odbudowy do 48 godzin,
- podać co najmniej po 3 rozwiązania technologiczne dla:
a)lejów,w tym: z wykorzystaniem ogólnodostępnych płyt żelbetowych o gładkich płaszczyznach ścian bocznych, np.: typu MON, z modułem wymiarowym którego wielokrotność pozwala na pokrycie całkowitej powierzchni leja wg modułu 3x1 m,
b)zniszczeń powierzchniowych z zastosowaniem nowoczesnych materiałów naprawkowych stosowanych obecnie w odbudowie/budowie sztucznych nawierzchni lotniskowych, w tym: betonów i asfaltobetonów lub innych.
3) Dla technologii szybkiej odbudowy zniszczeń nawierzchni lotniskowych należy:
- przyjąć maksymalny czas odbudowy do 4 godziny,
- podać co najmniej po 3 rozwiązania technologiczne do:
a) wypełnienia leja, w tym jeden wariant z wykorzystaniem mat kompozytowych,
b) naprawy zniszczeń powierzchniowych wykorzystując nowoczesne materiały stosowane obecnie do odbudowy/naprawy, w tym: betony szybkosprawne, betony żywiczne i materiały naprawkowe.
4) W trakcie opracowywania przedmiotowych Technologii odbudowy wymagane jest odbycie 2 narad technicznych (w tym pod koniec roku kalendarzowego 1 naradę techniczno-ekonomiczną). Narada techniczna oraz narada techniczno-ekonomiczna organizowane
będą w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu przez niego wskazanym. W trakcie narady techniczno-ekonomicznej, Zamawiający określi procentowo zaawansowania prac Etapu I (przy założeniu, że 100 % stanowi całość realizacji części przedmiotu zamówienia
w zakresie ETAPU I). W przedmiotowych naradach mogą wziąć udział zaproszeni przedstawiciele innych podmiotów - wg decyzji Zamawiającego.
5) Technologie odbudowy muszą zawierać szczegółowe uzasadnienie zaproponowanych wariantów rozwiązań - podanie możliwości i ograniczeń stosowania każdej technologii w odniesieniu do różnych (niekorzystnych) warunków gruntowo-wodnych i atmosferycznych na obszarze Polski oraz opracowanie algorytmu ich wyboru.
6) Zakończenie prac Etapu I wymaga akceptacji opracowanych Technologii odbudowy przez Zamawiającego.
7) Przedmiotowe opracowanie należy wykonać w formie sprawozdania:
- w formie pisemnej (trwale oprawione) - 5 egz.
- w formie elektronicznej na CD (plik zapisany w programie WORD, EXCEL oraz ADOBE READER) - 1 egz.
Etap II:
1) Opracowanie Organizacji procesu odbudowy nawierzchni lotniskowych dla przyjętych technologii wraz z normami realizacyjnymi.
2) Dla każdej z przyjętych technologii (dla każdego wariantu):
- opracowanie ramowego harmonogramu realizacyjnego (poszczególnych czynności),
- opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót zawierającej wymagane parametry techniczne nawierzchni lotniskowych, w tym: nośność (przeliczonej na PCN), szorstkość, równość, parametry zagęszczenia poszczególnych warstw
kruszyw),
- określenie materiałów (rodzaj i ilość), wymagań technicznych i deklaracji zgodności,
- określenie poziomu minimalnych zapasów materiałowych na obiekcie lotniskowym,
- zaproponowanie optymalnego usytuowania zasobów materiałów i ich ilości na lotnisku,
- dobór sprzętu i urządzeń (rodzaj, ilość, parametry techniczno - eksploatacyjne),
- podanie organizacji i przebiegu robót (wstępnych, przygotowawczych, zasadniczych, końcowych i pielęgnacyjnych),
- określenie składów zespołów roboczych,
- określenie procedur kontroli poszczególnych etapów robót (jednoznacznych parametrów krytycznych), szybkiego odbioru i dopuszczenia nawierzchni lotniskowych
do eksploatacji (testy alternatywne z wykorzystaniem tylko etatowego wyposażenia pododdziału przeznaczonego do odbudowy nawierzchni lotniskowych (np.: głębokość koleiny) - bez dostępu do specjalistycznych laboratoriów),
- określenie tolerancji (dopuszczalnych odchyłek) dla poszczególnych elementów
funkcjonalnych lotniska, na etapach przejściowych i na zakończenie robót,
- określenie warunków bezpieczeństwa, BHP oraz FOD i wpływu na środowisko naturalne,
- algorytm obliczania i wyboru MOS i MAOS (dla wskazanych typów statków powietrznych).
- opracowanie wzorcowego planu lotniska stosowanego w trakcie usuwania zniszczeń lotniskowych (skali map, oznakowania elementów funkcjonalnych, sposobu orientowania, oznakowania i określania współrzędnych zniszczeń, rozmieszczenia materiałów przeznaczonych do naprawy, itp.).
3) Część końcowa zawierająca:
- szczegółowy algorytm doboru właściwej metody, w odniesieniu do różnych
(niekorzystnych) warunków gruntowo-wodnych i atmosferycznych na obszarze Polski,
dla zaproponowanych technologii,
- podsumowanie uzyskanych wyników wraz z oceną potencjału potrzebnego do odbudowy rodzaju zniszczeń (leje, zniszczenia powierzchniowe) w zależności od rodzaju przyjętej technologii odbudowy (potencjał sprzętowy, ludzki i niezbędne ilości materiałów), co pozwoli na określenie warunków brzegowych w każdej technologii.
UWAGI DO ETAPU II:
1) Do opracowania Organizacji procesu odbudowy należy przyjąć:
bazowy poziom i parametry zniszczeń na podstawie STANAG-u 2929 (dokument niejawny o klauzuli ZASTRZEŻONE w języku angielskim - do wglądu siedzibie
Zamawiającego),
- samoloty obliczeniowe: F-16 i Herkules C-130,
- w założeniach czasowych należy uwzględnić 1 godzinę przeznaczoną na rozpoznanie zniszczeń lotniskowych.
2) Ponadto Wykonawca powinien odnieść się do potrzeby praktycznej (doświadczalnej) weryfikacji każdej z opracowanych technologii.
3) W trakcie opracowywania wariantów organizacji procesu odbudowy wymagane jest odbycie 2 narad technicznych. Narady techniczne będą zorganizowane w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu przez niego wskazanym. W naradach mogą wziąć udział zaproszeni przedstawiciele innych podmiotów - wg decyzji Zamawiającego.
4) Opracowane Organizacje procesu odbudowy powinny zapewniać bezpieczne wykonywanie operacji lotniczych.
5) Zakończenie prac Etapu II wymaga:
- uzyskania uzgodnień:
- Szefostwa Infrastruktury Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy,
- Zarządu Planowania Rozwoju SP A-5 Dowództwa Sił Powietrznych
w Warszawie,
- uzyskania opinii pracownika naukowego, niezależnego od Wykonawcy, posiadającego doświadczenie w przedmiotowej tematyce.
6) Przedmiotowe opracowanie należy wykonać w formie sprawozdania pisemnego zawierającego dokumentację opisowo-obliczeniową oraz rysunkowo-konstrukcyjną, trwale oprawionego (5 egz.) oraz w formie elektronicznej na CD (plik zapisany w programie WORD, EXCEL oraz ADOBE READER) - 1 egz.
Etap III:
Nadzór autorski w trakcie weryfikacji opracowanego przedmiotu zamówienia (ETAP I i ETAP II) w warunkach poligonowych na terenie lotniska wojskowego MALBORK.
Wobec powyższego Wykonawca winien:
1) uczestniczyć w pracach poligonowych;
2) kontrolować przebieg badań;
3) opracować sprawozdanie z badań poligonowych. W przypadku rozbieżności między założeniami teoretycznymi (ETAP I i ETAP II) a ich weryfikacją na poligonie, Wykonawca skoryguje założenia teoretyczne w sporządzonym sprawozdaniu ( zgodność w zakresie technologii, organizacji i materiałów).
UWAGI DO ETAPU III:
1) W trakcie sprawowanego nadzoru autorskiego wymagane jest odbycie 1 narady technicznej. Narada techniczna będzie zorganizowana w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu przez niego wskazanym. W naradzie mogą wziąć udział zaproszeni przedstawiciele innych podmiotów - wg decyzji Zamawiającego.
2) Przedmiotowe opracowanie należy wykonać w formie sprawozdania:
- w formie pisemnej (trwale oprawione) - 5 egz.
- w formie elektronicznej na CD (plik zapisany w programie WORD, EXCEL oraz ADOBE READER) - 1 egz.
Przedmiot zamówienia musi być opracowany zgodnie m.in. z:
- Ustawą z dnia 5 sierpnia 2010r. o ochronie informacji niejawnych
(tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 182, poz. 1228) do wykonania prac objętych tajemnicą służbową do klauzuli ZASTRZEŻONE włącznie.
- Polskimi Normami, normami obronnymi i innymi przepisami i aktami prawnymi, w tym obowiązującymi w Ministerstwie Obrony Narodowej związanymi z przedmiotem zamówienia .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 186451

Data publikacji: 2012-08-29

Nazwa: 17 Terenowy Oddział Lotniskowy

Ulica: ul. Konopnickiej 13

Numer domu: 13

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-240

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 58 348 3403

Numer faxu: 58 3483404

Regon: 19013195000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Jednostka organizacyjna podległa Ministrowi Obrony Narodowej

Inny rodzaj zamawiającego:
Jednostka organizacyjna podległa Ministrowi Obrony Narodowej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Analiza oraz wybór właściwych technologii i opracowanie organizacji procesu odbudowy zniszczeń lotniskowych w celu wykorzystania w Normie Obronnej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I.Przedmiotem zamówienia jest:
1. Analiza i wybór właściwych technologii odbudowy zniszczeń sztucznych nawierzchni lotniskowych metodą szybką i tradycyjną-czasową w czasie kryzysu i wojny,
2. Opracowanie Organizacji procesu odbudowy zniszczeń sztucznych nawierzchni lotniskowych w czasie kryzysu i wojny dla przyjętych rozwiązań technologicznych.
3. Nadzór autorski w trakcie weryfikacji opracowanego przedmiotu zamówienia w warunkach poligonowych.
II. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w 3 etapach:
Etap I:
1) Zebranie informacji o istniejących europejskich i światowych technologiach odbudowy zniszczeń lotniskowych (zarówno na lotniskach wojskowych jak i cywilnych) oraz możliwościach ich zastosowania w warunkach krajowych w czasie kryzysu i wojny (z podaniem źródeł bibliograficznych).
2) Zaproponowanie rozwiązań technologicznych dla metod: szybkiej i tradycyjnej-czasowej.
3) Uzasadnienie zaproponowanych rozwiązań koncepcyjnych - podanie zalet, wad oraz ograniczeń możliwości w zastosowaniu.
4) Wskazanie algorytmu doboru właściwej metody, w odniesieniu do różnych (niekorzystnych) warunków gruntowo-wodnych i atmosferycznych na obszarze Polski, dla każdej zaproponowanej technologii.
5) Opracowanie harmonogramu realizacji prac koncepcyjnych (ETAP I i II).
UWAGI DO ETAPU I:
1) Do opracowania Technologii odbudowy należy przyjąć:
- bazowy poziom i parametry zniszczeń na podstawie STANAG-u 2929 (dokument niejawny o klauzuli ZASTRZEŻONE w języku angielskim - do wglądu w siedzibie Zamawiającego),
- samoloty obliczeniowe: F-16 i Herkules C-130,
- w założeniach czasowych należy uwzględnić 1 godzinę przeznaczoną na rozpoznanie zniszczeń lotniskowych.
2) Dla technologii tradycyjnej-czasowej odbudowy zniszczeń nawierzchni lotniskowych należy:
- przyjąć maksymalny czas odbudowy do 48 godzin,
- podać co najmniej po 3 rozwiązania technologiczne dla:
a)lejów,w tym: z wykorzystaniem ogólnodostępnych płyt żelbetowych o gładkich płaszczyznach ścian bocznych, np.: typu MON, z modułem wymiarowym którego wielokrotność pozwala na pokrycie całkowitej powierzchni leja wg modułu 3x1 m,
b)zniszczeń powierzchniowych z zastosowaniem nowoczesnych materiałów naprawkowych stosowanych obecnie w odbudowie/budowie sztucznych nawierzchni lotniskowych, w tym: betonów i asfaltobetonów lub innych.
3) Dla technologii szybkiej odbudowy zniszczeń nawierzchni lotniskowych należy:
- przyjąć maksymalny czas odbudowy do 4 godziny,
- podać co najmniej po 3 rozwiązania technologiczne do:
a) wypełnienia leja, w tym jeden wariant z wykorzystaniem mat kompozytowych,
b) naprawy zniszczeń powierzchniowych wykorzystując nowoczesne materiały stosowane obecnie do odbudowy/naprawy, w tym: betony szybkosprawne, betony żywiczne i materiały naprawkowe.
4) W trakcie opracowywania przedmiotowych Technologii odbudowy wymagane jest odbycie 2 narad technicznych (w tym pod koniec roku kalendarzowego 1 naradę techniczno-ekonomiczną). Narada techniczna oraz narada techniczno-ekonomiczna organizowane
będą w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu przez niego wskazanym. W trakcie narady techniczno-ekonomicznej, Zamawiający określi procentowo zaawansowania prac Etapu I (przy założeniu, że 100 % stanowi całość realizacji części przedmiotu zamówienia
w zakresie ETAPU I). W przedmiotowych naradach mogą wziąć udział zaproszeni przedstawiciele innych podmiotów - wg decyzji Zamawiającego.
5) Technologie odbudowy muszą zawierać szczegółowe uzasadnienie zaproponowanych wariantów rozwiązań - podanie możliwości i ograniczeń stosowania każdej technologii w odniesieniu do różnych (niekorzystnych) warunków gruntowo-wodnych i atmosferycznych na obszarze Polski oraz opracowanie algorytmu ich wyboru.
6) Zakończenie prac Etapu I wymaga akceptacji opracowanych Technologii odbudowy przez Zamawiającego.
7) Przedmiotowe opracowanie należy wykonać w formie sprawozdania:
- w formie pisemnej (trwale oprawione) - 5 egz.
- w formie elektronicznej na CD (plik zapisany w programie WORD, EXCEL oraz ADOBE READER) - 1 egz.
Etap II:
1) Opracowanie Organizacji procesu odbudowy nawierzchni lotniskowych dla przyjętych technologii wraz z normami realizacyjnymi.
2) Dla każdej z przyjętych technologii (dla każdego wariantu):
- opracowanie ramowego harmonogramu realizacyjnego (poszczególnych czynności),
- opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót zawierającej wymagane parametry techniczne nawierzchni lotniskowych, w tym: nośność (przeliczonej na PCN), szorstkość, równość, parametry zagęszczenia poszczególnych warstw
kruszyw),
- określenie materiałów (rodzaj i ilość), wymagań technicznych i deklaracji zgodności,
- określenie poziomu minimalnych zapasów materiałowych na obiekcie lotniskowym,
- zaproponowanie optymalnego usytuowania zasobów materiałów i ich ilości na lotnisku,
- dobór sprzętu i urządzeń (rodzaj, ilość, parametry techniczno - eksploatacyjne),
- podanie organizacji i przebiegu robót (wstępnych, przygotowawczych, zasadniczych, końcowych i pielęgnacyjnych),
- określenie składów zespołów roboczych,
- określenie procedur kontroli poszczególnych etapów robót (jednoznacznych parametrów krytycznych), szybkiego odbioru i dopuszczenia nawierzchni lotniskowych
do eksploatacji (testy alternatywne z wykorzystaniem tylko etatowego wyposażenia pododdziału przeznaczonego do odbudowy nawierzchni lotniskowych (np.: głębokość koleiny) - bez dostępu do specjalistycznych laboratoriów),
- określenie tolerancji (dopuszczalnych odchyłek) dla poszczególnych elementów
funkcjonalnych lotniska, na etapach przejściowych i na zakończenie robót,
- określenie warunków bezpieczeństwa, BHP oraz FOD i wpływu na środowisko naturalne,
- algorytm obliczania i wyboru MOS i MAOS (dla wskazanych typów statków powietrznych).
- opracowanie wzorcowego planu lotniska stosowanego w trakcie usuwania zniszczeń lotniskowych (skali map, oznakowania elementów funkcjonalnych, sposobu orientowania, oznakowania i określania współrzędnych zniszczeń, rozmieszczenia materiałów przeznaczonych do naprawy, itp.).
3) Część końcowa zawierająca:
- szczegółowy algorytm doboru właściwej metody, w odniesieniu do różnych
(niekorzystnych) warunków gruntowo-wodnych i atmosferycznych na obszarze Polski,
dla zaproponowanych technologii,
- podsumowanie uzyskanych wyników wraz z oceną potencjału potrzebnego do odbudowy rodzaju zniszczeń (leje, zniszczenia powierzchniowe) w zależności od rodzaju przyjętej technologii odbudowy (potencjał sprzętowy, ludzki i niezbędne ilości materiałów), co pozwoli na określenie warunków brzegowych w każdej technologii.
UWAGI DO ETAPU II:
1) Do opracowania Organizacji procesu odbudowy należy przyjąć:
bazowy poziom i parametry zniszczeń na podstawie STANAG-u 2929 (dokument niejawny o klauzuli ZASTRZEŻONE w języku angielskim - do wglądu siedzibie
Zamawiającego),
- samoloty obliczeniowe: F-16 i Herkules C-130,
- w założeniach czasowych należy uwzględnić 1 godzinę przeznaczoną na rozpoznanie zniszczeń lotniskowych.
2) Ponadto Wykonawca powinien odnieść się do potrzeby praktycznej (doświadczalnej) weryfikacji każdej z opracowanych technologii.
3) W trakcie opracowywania wariantów organizacji procesu odbudowy wymagane jest odbycie 2 narad technicznych. Narady techniczne będą zorganizowane w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu przez niego wskazanym. W naradach mogą wziąć udział zaproszeni przedstawiciele innych podmiotów - wg decyzji Zamawiającego.
4) Opracowane Organizacje procesu odbudowy powinny zapewniać bezpieczne wykonywanie operacji lotniczych.
5) Zakończenie prac Etapu II wymaga:
- uzyskania uzgodnień:
- Szefostwa Infrastruktury Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy,
- Zarządu Planowania Rozwoju SP A-5 Dowództwa Sił Powietrznych
w Warszawie,
- uzyskania opinii pracownika naukowego, niezależnego od Wykonawcy, posiadającego doświadczenie w przedmiotowej tematyce.
6) Przedmiotowe opracowanie należy wykonać w formie sprawozdania pisemnego zawierającego dokumentację opisowo-obliczeniową oraz rysunkowo-konstrukcyjną, trwale oprawionego (5 egz.) oraz w formie elektronicznej na CD (plik zapisany w programie WORD, EXCEL oraz ADOBE READER) - 1 egz.
Etap III:
Nadzór autorski w trakcie weryfikacji opracowanego przedmiotu zamówienia (ETAP I i ETAP II) w warunkach poligonowych na terenie lotniska wojskowego MALBORK.
Wobec powyższego Wykonawca winien:
1) uczestniczyć w pracach poligonowych;
2) kontrolować przebieg badań;
3) opracować sprawozdanie z badań poligonowych. W przypadku rozbieżności między założeniami teoretycznymi (ETAP I i ETAP II) a ich weryfikacją na poligonie, Wykonawca skoryguje założenia teoretyczne w sporządzonym sprawozdaniu ( zgodność w zakresie technologii, organizacji i materiałów).
UWAGI DO ETAPU III:
1) W trakcie sprawowanego nadzoru autorskiego wymagane jest odbycie 1 narady technicznej. Narada techniczna będzie zorganizowana w siedzibie Zamawiającego lub w miejscu przez niego wskazanym. W naradzie mogą wziąć udział zaproszeni przedstawiciele innych podmiotów - wg decyzji Zamawiającego.
2) Przedmiotowe opracowanie należy wykonać w formie sprawozdania:
- w formie pisemnej (trwale oprawione) - 5 egz.
- w formie elektronicznej na CD (plik zapisany w programie WORD, EXCEL oraz ADOBE READER) - 1 egz.
Przedmiot zamówienia musi być opracowany zgodnie m.in. z:
- Ustawą z dnia 5 sierpnia 2010r. o ochronie informacji niejawnych
(tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 182, poz. 1228) do wykonania prac objętych tajemnicą służbową do klauzuli ZASTRZEŻONE włącznie.
- Polskimi Normami, normami obronnymi i innymi przepisami i aktami prawnymi, w tym obowiązującymi w Ministerstwie Obrony Narodowej związanymi z przedmiotem zamówienia .

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Informacja na temat wadium:
1. Wadium w wysokości 4000,00 zł (cztery tysiące złotych) należy wnieść w terminie do dnia 14 września 2012r. do godz. 10:30. Niewniesienie wadium, w tym
również na przedłużony okres związania ofertą, lub wniesienie wadium po tym terminie skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy.
2. Szczególy dotyczące wadium zawarte są w Rozdziale 12 SIWZ.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
. Na podstawie art. 22 ustawy Prawo zamówień publicznych, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia;
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi
do wykonania zamówienia;
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
3.Ponadto, w postępowaniu o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1)Złożą wymagane dokumenty określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form,
w jakich te dokumenty mogą być składane- Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817).
2) Spełniają wymogi wynikające z treści niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz projektu umowy.
3) Wykonali co najmniej 1 usługę w zakresie realizacji prac badawczych obejmujących ocenę parametrów techniczno-eksloatacyjnych sztucznych nawierzchni lotniskowych o pow. min 50 tys. m2 lub opracowanie technologii budowy (remontu) sztucznych
nawierzchni lotniskowych o pow. min. 50 tys. m2 uwzględniających analizę (opinię) zastosowanych materiałów niezbędne do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanej w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że ta usługa została wykonana należycie.
4) Posiadają opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
5) Spełniają warunki określone w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji nie-jawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. nr 182, poz. 1228) łącznie z przepisami wykonawczymi do ww. ustawy.
4. W przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wykluczy Wykonawcę biorącego udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a złożoną przez niego ofertę uzna za odrzuconą. Zamawiający zawiadomi równocześnie Wykonawców, którzy zostaną wykluczeni z postępowania, podając uzasadnienie faktyczne i prawne, z zastrzeżeniem art. 92 ust. 1 pkt 3.


OFERTA WSPÓLNA

Zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy PZP, w trakcie postępowania Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku wybrania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oferty złożonej wspólnie, Zamawiający będzie wymagał sporządzenia i podpisania przez podmioty występujące wspólnie umowy regulującej współpracę tychże podmiotów. Umowa ta musi zawierać zapis dotyczący zakazu rozwiązania umowy, zmian
treści umowy konsorcyjnej oraz zmian członków konsorcjum bez wiedzy i akceptacji Zamawiającego. Umowa nie może być podpisana na okres krótszy niż okres realizacji zamówienia (z okresem rękojmi i gwarancji włącznie - obowiązuje okres dłuższy) określony
w umowie. Umowę konsorcyjną podpisaną przez wszystkie podmioty wchodzące w skład konsorcjum należy złożyć razem z umową na wykonanie zamówienia. Termin złożenia umów zostanie określony po zakończeniu postępowania na ww. zadanie. W przypadku niedostarczenia
umowy konsorcyjnej skutkować będzie to niepodpisaniem umowy na realizację zamówienia
z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
W ofercie należy wskazać lidera - jako reprezentanta Wykonawców - z którym zostanie zawarta umowa. Reprezentant konsorcjum (podmiotów występujących wspólnie) winien być również upoważniony do zaciągania zobowiązań w imieniu i za rzecz każdego z partnerów oraz do wyłącznego występowania w realizacji kontraktu. Dotyczy to również płatności
za wykonanie zamówienia. Upoważniony reprezentant Wykonawców lub członek konsorcjum
zobowiązany jest do wniesienia wadium na zasadach określonych w SIWZ, a w przypadku wyboru oferty jako najkorzystniejszej do uiszczenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy zgodnie z § 12 projektu umowy.
Uwaga: reprezentant Wykonawców powinien dołączyć do składanej oferty pisemne pełnomocnictwo (upoważnienie) do występowania w imieniu konsorcjum. Pełnomocnictwo (upoważnienie) to powinno obejmować wszelkie czynności związane z prowadzonym postępowaniem i być podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z partnerów konsorcjum. Wszelkie opłaty związane z ustanowieniem pełnomocnictwa (upoważnienia) ponosi Wykonawca.
Formularz oferty podpisuje upoważniony reprezentant zespołu Wykonawców. Wszelkie informacje zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia są wiążące dla każdego z Wykonawców wchodzących w skład konsorcjum.

Wiedza i doświadczenie:
W celu potwierdzenia warunku posiadania przez Wykonawcę wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Zamawiający żąda przedstawienia następujących dokumentu:

1.Wykazu wykonanej co najmniej 1 usługi w zakresie realizacji prac badawczych obejmujących ocenę parametrów techniczno-eksloatacyjnych sztucznych nawierzchni lotniskowych o pow. min 50 tys. m2 lub opracowanie technologii budowy (remontu) sztucznych
nawierzchni lotniskowych o pow. min. 50 tys. m2 uwzględniających analizę (opinię) zastosowanych materiałów niezbędne do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanej w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert,
a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego,
że ta usługa została wykonana należycie.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców (konsorcjum) w/w warunek może być spełniony łącznie (co najmniej przez jeden podmiot konsorcjum).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W celu potwierdzenia warunku posiadania przez Wykonawcę wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Zamawiający żąda przedstawienia następujących dokumentu:

1. Wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o pod-stawie do dysponowania tymi osobami.
2. Wykaz osób i ich stanowisk dopuszczonych do informacji niejawnych z podaniem ważności dokumentów i klauzuli tajności.
3. Oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, są członkami Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz posiadają aktualne, na czas składania i otwarcia ofert, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców (konsorcjum) w/w warunki pkt 1,2 i 3 mogą być spełnione łącznie (co najmniej przez jeden podmiot konsorcjum).

Sytuacja ekonomiczna:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia:
- kopii opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie
prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia wraz z dowodem opłacenia składki.
UWAGA I:
W przypadku oferty wspólnej polisę OC składa każdy z uczestników konsorcjum.
UWAGA II:
Zgodnie z art. 36 ust. 4 Zamawiający żąda wskazania, przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom. Warunki dotyczące zatrudnienia podwykonawcy określone są w § 6 projektu umowy, załączonej do SIWZ.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Zamawiający żąda, żeby w składanej ofercie Wykonawca przedstawił następujące oświadczenia i dokumenty:
1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia firmy z postępowania.
2. Oświadczenie Wykonawcy wynikające z treści art. 22 ust. 1 ustawy PZP (wg wzoru załącznika do formularza oferty), że:
a. posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
b. posiada wiedzę i doświadczenie,
c. dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
d. znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
3. Oświadczenie, że Wykonawca zapoznał się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia wraz z załącznikami, a w szczególności z projektem umowy załączonym do w/w specyfikacji i przyjmuje zawarte w niej warunki bez zastrzeżeń oraz, że uzyskał na własną odpowiedzialność i ryzyko wszelkie istotne informacje o warunkach, w których będzie realizowany przedmiot zamówienia i uwzględnił je w kalkulacji ceny oferty.
4. Oświadczenie, że złożył ofertę na warunkach określonych przez Zamawiającego na realizację przedmiotu zamówienia i w przypadku wyboru jego oferty jako najkorzystniejszej
zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z SIWZ i złożoną ofertą.
5. Oświadczenie Wykonawcy, że do rozwiązań technicznych zawartych w przedmiocie zamówienia zastosuje materiały spełniające wymagania ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r.
o wyrobach budowlanych (Dz. U. 2004 r. Nr 92, poz. 881 z późniejszymi zmianami) zgodnie z wytycznymi wymienionymi w SIWZ.
6. Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu wymogów zawartych w Ustawie z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. nr 182 poz. 1228) łącznie z przepisami wykonawczymi do ww. ustawy ,w zakresie korzystania
z dokumentów międzynarodowych o klauzuli RESTRICTED - ZASTRZEŻONE.
7. Oświadczenie o znajomości odpowiedzialności karnej za naruszenie przepisów Ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. nr 182 poz. 1228) łącznie z przepisami wykonawczymi do ww. ustawy.
8. Oświadczenie Wykonawcy, że posiada pracowników i zaplecze pozwalające prowadzić
prace na materiałach zawierających informacje niejawne.
UWAGA 1: w przypadku złożenia oferty wspólnej oświadczenia określone w pkt. I ppkt. 1,2,3,6,7 i 8 każdy Wykonawca składa z osobna.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Ilośc wykonanych usług

Znaczenie kryterium 2: 20

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: nie dotyczy

Data składania wniosków, ofert: 14/09/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
17 TERENOWY ODDZIAŁ LOTNISKOWY, Ul. M. Konopnickiej 13, 80-240 Gdańsk

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Zmiana umowy: Zgodnie z § 15 wzoru umowy załączonego do SIWZ

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Podobne przetargi

197057 / 2014-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowy Dwór Gdański - Nowy Dwór Gdański (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej obiektów użyteczności publicznej, gmina Nowy Dwór Gdański

2845 / 2012-01-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji budowlanych przebudowy ul. 9-go Marca i budowy drogi dojazdowej do przedszkola przy ul. Polnej w Ustce

131426 / 2011-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Wejherowo - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej gminy Wejherowo.

43233 / 2016-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Wejherowa reprezentowana przez Prezydenta Miasta - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowych wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, z opcją pełnienia nadzoru autorskiego, z podziałem na 4 zadania

8140 / 2009-01-23 - Inny: podmiot prowadzący działalność kulturalną

Państwowa Opera Bałtycka - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
WYKONANIE AKTUALIZACJI DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ STAŁYCH INSTALACJI GAŚNICZYCH BUDYNKU PAŃSTWOWEJ OPERY BAŁTYCKIEJ

220722 / 2015-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lipnica - Lipnica (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej uzupełniającej dotyczącej budowy kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Borzyszkowy i Gliśno Wielkie- v etap

58155 / 2016-05-25 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Gdański - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA ZADANIA PN.: REMONT, PRZEBUDOWA I DOCIEPLENIE DOMU STUDENCKIEGO NR 4 POŁOŻONEGO W GDAŃSKU PRZY ULICY POLANKI 66 WRAZ ZE SPRAWOWANIEM NADZORU AUTORSKIEGO

192234 / 2012-06-06 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ NA ROZBIÓRKĘ ISTNIEJĄCEGO I BUDOWĘ NOWYCH EKRANÓW AKUSTYCZNYCH PRZY DRODZE KRAJOWEJ NR S6 NA ODCINKU OD KM 312+300 DO KM 312+800

62595 / 2011-02-23 - Inny: Stowarzyszenie

Przechlewskie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych - Przechlewo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
zaprojektowanie i wykonanie 107 zestawów solarnych do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz 5 lamp hybrydowych zgodnie z projektem dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 Osi Priorytetowej 5. Środowisko i Energetyka Przyjazna Środowisku, Działanie 5.4. - Rozwój Energetyki Opartej na Źródłach Odnawialnych.

293128 / 2009-08-26 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gdańsku - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, kosztorysu inwestorskiego na - adaptację 6 pomieszczeń gospodarczych na łazienki wraz z instalacją sanitarną w budynku mieszkalnym w Gdańsku ul. Sąsiedzka 10 - budowę przydomowej oczyszczalni ścieków o przepustowości 3 m3 na dobę, na działce 239/1 Gdańsk ul. Sąsiedzka 10

63935 / 2015-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pruszcz Gdański - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ: 1) PRZEBUDOWY SKRZYŻOWANIA UL. POPRZECZNEJ Z UL. SPACEROWĄ W STRASZYNIE 2) PRZEBUDOWY UL. OGRODOWEJ W JUSZKOWIE 3) BUDOWY UL. ZIELONEJ W ŁĘGOWIE 4) BUDOWY UL. STAROSTY I FRAGMENTU UL. POLNEJ W ŁĘGOWIE

372453 / 2008-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Skarszewy - Skarszewy (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie koncepcji i projektów budowlano - wykonawczych rozdziału kanalizacji ogólnospławnej w Skarszewach

124910 / 2010-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Liniewo - Liniewo (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlanego sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociÄ…gowej na terenie gminy Liniewo

37565 / 2012-02-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stara Kiszewa - Stara Kiszewa (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Szkolny plac zabaw w ramach rządowego programu Radosna Szkoła przy Szkole Podstawowej w Nowych Polaszkach - zaprojektowanie i wybudowanie.

91395 / 2010-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego w Gdańsku - Sekcja Zamówień Publicznych - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
dokumentacja projektowa dla obiektu: Przebudowa stacji pomp nr 64 Kąty, rzeka Tyna Dolna - odbudowa wałów przeciwpowodziowych na długości 8,9 km, kształtowanie przekroju podłużnego i poprzecznego oraz układu poziomego koryta cieku, rzeka tyna Mała - odbudowa wałów przeciwpowodziowych na długości 5,1 km, kształtowanie przekroju podłużnego i poprzecznego oraz układu poziomego koryta cieku, gm. Stare Pole, pow. malborski, woj. pomorskie.

227999 / 2010-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji budowlanej budowy chodników i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Darłowskiej

111691 / 2015-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie koncepcji połączenia trasą rowerową Obłuża i Oksywia z ul. Morską wzdłuż Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni

222388 / 2010-07-23 - Inny: Inwestor Zastępczy

Rejonowy Zarząd Inwestycji w Słupsku spółka z o.o. w organizacji - Słupsk (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Szkolny plac zabaw w ramach rządowego programu Radosna Szkoła przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Banacha w Słupsku - zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych

209635 / 2014-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Przebudowa przepompowni ścieków w miejscowości Rowy (dz. nr 574,575, 673, 781, 807), Przewłoka (dz. nr 44/65), Machowinko (dz. nr 11/7), Niestkowo (dz. nr 65, 1/1) na zasadach zaprojektuj - wybuduj w ramach projektu Przebudowa z rozbudową oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej w Gminie Ustka (realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oś Priorytetowa 1, Działania 1.1. finansowanego z Funduszu Spójności).

68224 / 2010-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji technicznej budowy drogi powiatowej nr 2766G ul. Sosnowej w miejscowości Czarna Woda

235816 / 2015-09-10 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
1) Część I - opracowanie dokumentacji przedprojektowej oraz projektowo-kosztorysowej dla zadania nr 13552 - Dostosowanie budynków do aktualnych warunków ppoż. w kompleksie wojskowym w Gdyni; 2) Część II - pełnienie Obowiązku nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie opracowanej dokumentacji dla zadania 13552.