Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

113362 / 2016-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy (SÅ‚upsk)

zorganizowanie szkoleń dla osób bezrobotnych realizowanych w Projekcie Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia z powiatu słupskiego i miasta Słupsk (II) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na temat:
Księgowość,
Specjalista ds. kadr i płac
z elementami obsługi biura oraz archiwizacji dokumentów

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń realizowanych w Projekcie Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia z powiatu słupskiego miasta Słupsk (II) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na temat: Księgowość, Specjalista ds. kadr i płac z elementami obsługi biura oraz archiwizacji dokumentów.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie składa się z dwóch części:
Część I Kod CPV 80530000-8
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla grupy 10 osób bezrobotnych na temat: Księgowość. Ilość godzin szkolenia teoretycznych i praktycznych przypadających na każdego uczestnika szkolenia: 350, w tym: 140 godz. teorii, 210 godz. praktyk zawodowych w biurach/instytucjach zajmujących się księgowością.
Zakres tematyczny programu szkolenia musi być zgodny z obowiązującymi przepisami i wymogami programowymi dla tego rodzaju szkolenia i musi zawierać co najmniej następujące zagadnienia: prawo pracy, pierwsza pomoc przedmedyczna i BHP, zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych, analiza finansowa firmy/sprawozdawczość finansowa, ochrona danych osobowych, podstawy prawne organizacji i funkcjonowania firmy, podatki w firmie, rozliczenia z ZUS, obsługa programów księgowych. Czasu przeznaczonego na egzamin wewnętrzny nie wlicza się do w/w godzin zajęć
Szkolenie powinno obejmować część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z danego zakresu (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl).
Miejsce szkolenia: zajęcia teoretyczne - Słupsk, praktyki zawodowe - Słupsk i/lub powiat słupski.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić taką ilość miejsc odbywania praktyki, aby efektywnie i bez przeszkód mogli ją w tym samym czasie odbywać wszyscy uczestnicy szkolenia.

Część II Kod CPV 80530000-8
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla grupy 12 osób bezrobotnych na temat: Specjalista ds. kadr i płac z elementami obsługi biura oraz archiwizacji dokumentów.
Ilość godzin szkolenia przypadających na każdego uczestnika szkolenia: 350 w tym:
a) 70 godz. zajęć dot. obsługi biura z archiwizacją
b) 120 godz. zajęć dot. kadr i płac,
c) 160 godz. praktyki zawodowej w biurach, instytucjach, itp.
Zakres tematyczny programu szkolenia musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i obejmować swym zakresem tematykę w zakresie kadr i płac, obsługi biura i archiwizacji (m. in. obsługa komputerowych programów biurowych, obsługa urządzeń biurowych, zasady funkcjonowania i organizacja biura, obsługa klienta, elementy archiwizacji dokumentów, itp.). Czasu przeznaczonego na egzamin wewnętrzny nie wlicza się do w/w godzin zajęć.
Szkolenie powinno obejmować część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z danego zakresu (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl).
Miejsce szkolenia: zajęcia teoretyczne - Słupsk, praktyki zawodowe - Słupsk i/lub powiat słupski.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić taką ilość miejsc odbywania praktyki, aby efektywnie i bez przeszkód mogli ją w tym samym czasie odbywać wszyscy uczestnicy szkolenia.
3. Wymagania dotyczące wszystkich części:
1) Wykonawca zobowiązany jest:
a) wyposażyć i przekazać na własność każdemu uczestnikowi szkolenia co najmniej następujące materiały szkoleniowe zgodne z tematyką szkolenia: zeszyt 60-cio kartkowy formatu A-5, długopis, ołówek z gumką oraz aktualny podręcznik lub skrypt z zakresu: dla części I - księgowości, dla części II - kadr i płac, obsługi biura i archiwizowania dokumentów. Materiały szkoleniowe powinny być przekazywane uczestnikom szkolenia na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć za potwierdzeniem;
b) zapewnić poczęstunek w każdym dniu szkolenia teoretycznego w postaci: ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, woda mineralna), ciastek, cukru i śmietanki; podczas praktyk zawodowych poczęstunek nie jest wymagany;
c) zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody)
d) zapewnić uczestnikom szkolenia dostęp do niezbędnych środków czystości (tj. papier toaletowy, mydło do rąk, ręczniki papierowe lub suszarka do rąk)
e) zapewnić salę szkoleniową o odpowiedniej powierzchni, spełniającą wymagania ergonomiczne i bhp (m. in. odpowiednie oświetlenie, wentylacja i temperatura), wyposażoną w:
- odpowiednią ilość stanowisk (stolik/ławka z krzesłem) - ilość stanowisk powinna odpowiadać co najmniej ilości uczestników szkolenia,
- tablicę kredową i/lub sucho ścieralną i/lub flipchart z zapasem kartek,
- rzutnik multimedialny, ekran projekcyjny,
- odpowiednią ilość stanowisk komputerowych z legalnym oprogramowaniem niezbędnym do przeprowadzenia szkolenia - ilość stanowisk powinna odpowiadać co najmniej ilości uczestników szkolenia
f) zapewnić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem uczestników szkolenia, którym nie przysługuje stypendium oraz którym przysługuje stypendium, o którym mowa w art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
g) zapewnić i opłacić niezbędne, wymagane badania lekarskie jeżeli są wymagane przepisami prawa,
h) przedłożyć Zamawiającemu harmonogram szkolenia co najmniej na 2 dni przed dniem jego rozpoczęcia
i) opatrzyć odpowiednimi logotypami, które są dostępne na stronie internetowej www.efs.gov.pl oraz zawrzeć informację o współfinansowaniu szkolenia z EFS w materiałach szkoleniowych, dokumentach przekazywanych do zamawiającego oraz zaświadczeniach o ukończeniu szkolenia (jeśli nie ma możliwości zamieszczenia odpowiedniej informacji na certyfikatach, świadectwach czy dyplomach informacje o współfinansowaniu powinny znaleźć się na dodatkowym zaświadczeniu z informacją, że szkolenia były współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny);
j) przestrzegać zasad promocji Projektu zgodnie z wytycznymi zawartymi na stronie www.efs.gov.pl.
2) Szkolenie powinno obejmować część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z danego zakresu (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl).
3) Program szkolenia oferowany przez Wykonawcę musi zawierać co najmniej następujące elementy:
a. nazwa i zakres szkolenia
b. czas trwania i sposób organizacji szkolenia
c. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia
d. cele szkolenia
e. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej
f. treść szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g. wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych
h. sposób sprawdzania efektów szkolenia.
4) Szkolenie powinno odbywać się w formie kursu realizowanego wg planu nauczania, obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin szkolenia w tygodniu. Godzina szkolenia liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne licząc 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.
5) Zajęcia prowadzone muszą być za pomocą omówienia zagadnień pod nadzorem wykładowców wskazanych przez Wykonawcę w ofercie. Część praktyczna musi opierać się na samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń przez uczestników szkolenia.
6) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wewnętrznego egzaminu końcowego wg aktualnie obowiązujących przepisów prawa i wydania uczestnikom szkolenia, kończącym je z wynikiem pozytywnym stosownego zaświadczenia zgodnego z zgodnego z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem zawierającym następujące informacje:
- okres trwania szkolenia
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych
oraz numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem, wraz z podpisem osoby upoważnionej przez wykonawcę;
7) Szkolenie musi odbywać się codziennie w kolejno następujące po sobie dni robocze, dni robocze, od poniedziałku do piątku, w przedziale czasowym między godz. 7.00 a 18.00, ale nie więcej niż 8 godzin dziennie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 113362

Data publikacji: 2016-05-06

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Leszczyńskiego 8

Numer domu: 8

Miejscowość: Słupsk

Kod pocztowy: 76-200

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 59 8457501

Numer faxu: 59 8457500

Adres strony internetowej: www.slupsk.pup.info.pl

Regon: 77128612000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
zorganizowanie szkoleń dla osób bezrobotnych realizowanych w Projekcie Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia z powiatu słupskiego i miasta Słupsk (II) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na temat:
Księgowość,
Specjalista ds. kadr i płac
z elementami obsługi biura oraz archiwizacji dokumentów

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń realizowanych w Projekcie Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia z powiatu słupskiego miasta Słupsk (II) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na temat: Księgowość, Specjalista ds. kadr i płac z elementami obsługi biura oraz archiwizacji dokumentów.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie składa się z dwóch części:
Część I Kod CPV 80530000-8
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla grupy 10 osób bezrobotnych na temat: Księgowość. Ilość godzin szkolenia teoretycznych i praktycznych przypadających na każdego uczestnika szkolenia: 350, w tym: 140 godz. teorii, 210 godz. praktyk zawodowych w biurach/instytucjach zajmujących się księgowością.
Zakres tematyczny programu szkolenia musi być zgodny z obowiązującymi przepisami i wymogami programowymi dla tego rodzaju szkolenia i musi zawierać co najmniej następujące zagadnienia: prawo pracy, pierwsza pomoc przedmedyczna i BHP, zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych, analiza finansowa firmy/sprawozdawczość finansowa, ochrona danych osobowych, podstawy prawne organizacji i funkcjonowania firmy, podatki w firmie, rozliczenia z ZUS, obsługa programów księgowych. Czasu przeznaczonego na egzamin wewnętrzny nie wlicza się do w/w godzin zajęć
Szkolenie powinno obejmować część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z danego zakresu (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl).
Miejsce szkolenia: zajęcia teoretyczne - Słupsk, praktyki zawodowe - Słupsk i/lub powiat słupski.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić taką ilość miejsc odbywania praktyki, aby efektywnie i bez przeszkód mogli ją w tym samym czasie odbywać wszyscy uczestnicy szkolenia.

Część II Kod CPV 80530000-8
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla grupy 12 osób bezrobotnych na temat: Specjalista ds. kadr i płac z elementami obsługi biura oraz archiwizacji dokumentów.
Ilość godzin szkolenia przypadających na każdego uczestnika szkolenia: 350 w tym:
a) 70 godz. zajęć dot. obsługi biura z archiwizacją
b) 120 godz. zajęć dot. kadr i płac,
c) 160 godz. praktyki zawodowej w biurach, instytucjach, itp.
Zakres tematyczny programu szkolenia musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i obejmować swym zakresem tematykę w zakresie kadr i płac, obsługi biura i archiwizacji (m. in. obsługa komputerowych programów biurowych, obsługa urządzeń biurowych, zasady funkcjonowania i organizacja biura, obsługa klienta, elementy archiwizacji dokumentów, itp.). Czasu przeznaczonego na egzamin wewnętrzny nie wlicza się do w/w godzin zajęć.
Szkolenie powinno obejmować część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z danego zakresu (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl).
Miejsce szkolenia: zajęcia teoretyczne - Słupsk, praktyki zawodowe - Słupsk i/lub powiat słupski.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić taką ilość miejsc odbywania praktyki, aby efektywnie i bez przeszkód mogli ją w tym samym czasie odbywać wszyscy uczestnicy szkolenia.
3. Wymagania dotyczące wszystkich części:
1) Wykonawca zobowiązany jest:
a) wyposażyć i przekazać na własność każdemu uczestnikowi szkolenia co najmniej następujące materiały szkoleniowe zgodne z tematyką szkolenia: zeszyt 60-cio kartkowy formatu A-5, długopis, ołówek z gumką oraz aktualny podręcznik lub skrypt z zakresu: dla części I - księgowości, dla części II - kadr i płac, obsługi biura i archiwizowania dokumentów. Materiały szkoleniowe powinny być przekazywane uczestnikom szkolenia na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć za potwierdzeniem;
b) zapewnić poczęstunek w każdym dniu szkolenia teoretycznego w postaci: ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, woda mineralna), ciastek, cukru i śmietanki; podczas praktyk zawodowych poczęstunek nie jest wymagany;
c) zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody)
d) zapewnić uczestnikom szkolenia dostęp do niezbędnych środków czystości (tj. papier toaletowy, mydło do rąk, ręczniki papierowe lub suszarka do rąk)
e) zapewnić salę szkoleniową o odpowiedniej powierzchni, spełniającą wymagania ergonomiczne i bhp (m. in. odpowiednie oświetlenie, wentylacja i temperatura), wyposażoną w:
- odpowiednią ilość stanowisk (stolik/ławka z krzesłem) - ilość stanowisk powinna odpowiadać co najmniej ilości uczestników szkolenia,
- tablicę kredową i/lub sucho ścieralną i/lub flipchart z zapasem kartek,
- rzutnik multimedialny, ekran projekcyjny,
- odpowiednią ilość stanowisk komputerowych z legalnym oprogramowaniem niezbędnym do przeprowadzenia szkolenia - ilość stanowisk powinna odpowiadać co najmniej ilości uczestników szkolenia
f) zapewnić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem uczestników szkolenia, którym nie przysługuje stypendium oraz którym przysługuje stypendium, o którym mowa w art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
g) zapewnić i opłacić niezbędne, wymagane badania lekarskie jeżeli są wymagane przepisami prawa,
h) przedłożyć Zamawiającemu harmonogram szkolenia co najmniej na 2 dni przed dniem jego rozpoczęcia
i) opatrzyć odpowiednimi logotypami, które są dostępne na stronie internetowej www.efs.gov.pl oraz zawrzeć informację o współfinansowaniu szkolenia z EFS w materiałach szkoleniowych, dokumentach przekazywanych do zamawiającego oraz zaświadczeniach o ukończeniu szkolenia (jeśli nie ma możliwości zamieszczenia odpowiedniej informacji na certyfikatach, świadectwach czy dyplomach informacje o współfinansowaniu powinny znaleźć się na dodatkowym zaświadczeniu z informacją, że szkolenia były współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny);
j) przestrzegać zasad promocji Projektu zgodnie z wytycznymi zawartymi na stronie www.efs.gov.pl.
2) Szkolenie powinno obejmować część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych dostępnych w bazach danych prowadzonych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej z danego zakresu (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl).
3) Program szkolenia oferowany przez Wykonawcę musi zawierać co najmniej następujące elementy:
a. nazwa i zakres szkolenia
b. czas trwania i sposób organizacji szkolenia
c. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia
d. cele szkolenia
e. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej
f. treść szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g. wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych
h. sposób sprawdzania efektów szkolenia.
4) Szkolenie powinno odbywać się w formie kursu realizowanego wg planu nauczania, obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin szkolenia w tygodniu. Godzina szkolenia liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne licząc 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.
5) Zajęcia prowadzone muszą być za pomocą omówienia zagadnień pod nadzorem wykładowców wskazanych przez Wykonawcę w ofercie. Część praktyczna musi opierać się na samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń przez uczestników szkolenia.
6) Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wewnętrznego egzaminu końcowego wg aktualnie obowiązujących przepisów prawa i wydania uczestnikom szkolenia, kończącym je z wynikiem pozytywnym stosownego zaświadczenia zgodnego z zgodnego z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 622) wraz z suplementem zawierającym następujące informacje:
- okres trwania szkolenia
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych
oraz numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem, wraz z podpisem osoby upoważnionej przez wykonawcę;
7) Szkolenie musi odbywać się codziennie w kolejno następujące po sobie dni robocze, dni robocze, od poniedziałku do piątku, w przedziale czasowym między godz. 7.00 a 18.00, ale nie więcej niż 8 godzin dziennie.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2016

Informacja na temat wadium: zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest instytucją szkoleniową w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t. j. Dz. U. z 2015 r., poz. 149 z późn. zm.) i posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę Wykonawcy lub właściwego ze względu na główny obszar działania instytucji - w przypadku braku siedziby instytucji szkoleniowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (w oparciu o rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27.10.2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (DZ. U. z 2014 r., poz. 781). Ocena spełnienia warunku dokonana będzie przez Zamawiającego poprzez weryfikację wpisu do RIS w elektronicznej bazie danych prowadzonych przez WUP właściwy ze względu na siedzibę lub właściwy ze względu na główny obszar działania instytucji szkoleniowej.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli zrealizował w sposób należyty w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 3 szkolenia, dla grup co najmniej 5-osobowych każde, z zakresu objętego przedmiotem zamówienia:

a) dla części I: księgowość
Uwaga! Nie będą brane pod uwagę szkolenia w zakresie np. podstaw obsługi komputera, kas fiskalnych i fakturowania, kadr i płac a ponadto dot. zakładania firmy (chyba, że ilość godzin takiego szkolenia w zakresie obsługi księgowej firmy przekraczała 100 godz.), itp.;
b) dla części II: kadry, płace, obsługa biura lub co najmniej po 3 szkolenia, dla grup 5-osobowych każde, z zakresu każdego modułu szkolenia: kadry i płace oraz obsługa biura, np. 3 szkolenia z zakresu kadry i płace i 3 szkolenia z zakresu obsługa biura albo 3 szkolenia z zakresu kadry, 3 szkolenia z zakresu płace i 3 szkolenia z zakresu obsługa biura, itp.
Z oferty ma wynikać, że wykonawca posiada doświadczenie w zrealizowaniu co najmniej 3 szkoleń z dotyczących każdego w/w modułu szkolenia, tj. kadry, płace, obsługa biura.
Uwaga! Nie będą brane pod uwagę szkolenia w zakresie np. podstaw obsługi komputera, kas fiskalnych i fakturowania, a ponadto dot. zakładania firmy (chyba, że ilość godzin takiego szkolenia w zakresie obsługi biura przekraczała 50 oraz w zakresie kadr i płac - 80 godz.), itp.;

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli będzie dysponował podczas szkolenia:
a) salą szkoleniową o odpowiedniej powierzchni, spełniającą wymagania ergonomiczne i bhp (m. in. odpowiednie oświetlenie, wentylacja i temperatura), wyposażoną w:
- odpowiednią ilość stanowisk (stolik/ławka z krzesłem) - ilość stanowisk powinna odpowiadać co najmniej ilości uczestników szkolenia,
- tablicę kredową i/lub sucho ścieralną i/lub flipchart z zapasem kartek,
- rzutnik multimedialny, ekran projekcyjny,
- odpowiednią ilość stanowisk komputerowych z legalnym oprogramowaniem niezbędnym do przeprowadzenia szkolenia - ilość stanowisk powinna odpowiadać co najmniej ilości uczestników szkolenia,
b) miejscem praktyk zawodowych w biurach/instytucjach na terenie Słupsk i/lub powiatu słupskiego, zgodnie z wymaganiami pkt III. SIWZ,

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ten warunek, jeżeli będzie dysponował podczas szkolenia:
kadrą posiadającą kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do prowadzenia szkoleń z zakresu objętego przedmiotem zamówienia, tj.;
a) co najmniej 1 wykładowcą/instruktorem z doświadczeniem zawodowym w postaci przeprowadzonych co najmniej 2 szkoleń z bloku tematycznego, który będzie realizować na kursie lub z co najmniej 2-letnim doświadczeniem
jako nauczyciel/instruktor przedmiotu zawodowego zgodnego z blokiem tematycznym, który będzie realizować na kursie
b) co najmniej 1 opiekunem praktyk zawodowych w każdym miejscu praktyk (biurze/instytucji),

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawca może polegać na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, w szczególności na potencjale technicznym, wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie (w oryginale) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Zamawiający może wyrazić zgodę na przedłużenie terminu realizacji szkolenia, gdy będzie to podyktowane okolicznościami niezależnymi od Wykonawcy (Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić Zamawiającemu, w terminie 3 dni od dnia powstania tych okoliczności, wyjaśnienia wraz z uzasadnieniem w formie pisemnej) lub gdy Wykonawca będzie musiał wydłużyć termin realizacji zamówienia ze względu na potrzebę udzielenia dodatkowej pomocy osobom mającym trudności w procesie nauczania (Wykonawca zobowiązany jest poinformować Zamawiającego o konieczności wydłużenia terminu realizacji szkolenia co najmniej na 2 dni przed planowanym pierwotnym terminem zakończenia szkolenia). Powyższa zgoda jest uprawnieniem Zamawiającego, nie zaś jego obowiązkiem.
2. Zamawiający może wyrazić zgodę na zmianę miejsca przeprowadzenia szkolenia, tylko w uzasadnionych przypadkach, pod warunkiem zapewnienia warunków szkolenia w miejscu o co najmniej takim samym standardzie, jak przedstawione w ofercie Wykonawcy i zgodny z zapisami SIWZ. Wykonawca powinien poinformować Zamawiającego na piśmie o zamiarze zmiany miejsca szkolenia z uzasadnieniem zmiany. Powyższa zgoda jest uprawnieniem Zamawiającego, nie zaś jego obowiązkiem.
3. Zamawiający może wyrazić zgodę na zmianę kadry realizującej kurs w wyniku nieprzewidywalnych zdarzeń losowych uniemożliwiających wykonywanie zamówienia, których nie można było przewidzieć z dniu zawarcia umowy - zmiana jest możliwa pod warunkiem zapewnienia nowej kadry o co najmniej takich samych kwalifikacjach zawodowych, doświadczeniu i wykształceniu (przed dokonaniem zmiany Wykonawca powinien dostarczyć na piśmie wykaz nowej kadry z opisem jej kwalifikacji zawodowych i zakresu zadań, które będzie realizowała przy wykonywaniu zamówienia wraz z uzasadnieniem zmiany). Powyższa zgoda jest uprawnieniem Zamawiającego, nie zaś jego obowiązkiem.
4. Zmiana oznaczenia stron zawartej umowy (np. zmiana nazwy, siedziby, osób reprezentujących Wykonawcę) oraz ukończenie szkolenia przez mniejszą liczbę osób bezrobotnych (a tym samym wysokość kwoty za osoby, które ukończyły szkolenie) nie wymaga aneksu do umowy.

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.slupsk.pup.info.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy, 76-200 Słupsk, ul. Fabryczna 1, pok. 36

Data składania wniosków, ofert: 17/05/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 07:10

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy, 76-200 Słupsk, ul. Fabryczna 1, pok. 25 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia z powiatu słupskiego i miasta Słupsk (II) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: Księgowość

Opis:
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla grupy 10 osób bezrobotnych na temat: Księgowość. Ilość godzin szkolenia teoretycznych i praktycznych przypadających na każdego uczestnika szkolenia: 350, w tym: 140 godz. teorii, 210 godz. praktyk zawodowych w biurach/instytucjach zajmujących się księgowością

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 40

Nazwa kryterium 2: DOŚWIADCZENIE WYKONAWCY

Znaczenie kryterium 2: 25

Nazwa kryterium 3:
POSIADANIE PRZEZ WYKONAWCĘ CERTYFIKATU JAKOŚCI USŁUG

Znaczenie kryterium 3: 35

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Specjalista ds. kadr i płac z elementami obsługi biura oraz archiwizacji dokumentów

Opis:
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla grupy 12 osób bezrobotnych na temat: Specjalista ds. kadr i płac z elementami obsługi biura oraz archiwizacji dokumentów.
Ilość godzin szkolenia przypadających na każdego uczestnika szkolenia: 350 w tym:
a) 70 godz. zajęć dot. obsługi biura z archiwizacją
b) 120 godz. zajęć dot. kadr i płac,
c) 160 godz. praktyki zawodowej w biurach, instytucjach, itp.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2016

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 40

Nazwa kryterium 2: DOŚWIADCZENIE WYKONAWCY

Znaczenie kryterium 2: 25

Nazwa kryterium 3:
POSIADANIE PRZEZ WYKONAWCĘ CERTYFIKATU JAKOŚCI USŁUG

Znaczenie kryterium 3: 35

Podobne przetargi

138978 / 2012-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Wejherowie - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia grupowego dla osób bezrobotnych/poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wejherowie w zakresie Kurs magazynowo - handlowy z obsługą wózków jezdniowych

288448 / 2012-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pucku - Puck (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych dla Beneficjentów Ostatecznych projektu systemowego pt. Aktywność-Praca-Rozwój.

60671 / 2010-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie pn. Rachunkowość podmiotów gospodarczych z obsługą komputera na programach księgowych

328252 / 2013-08-14 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego - Powiatowy UrzÄ…d Pracy

Powiatowy Urząd Pracy - Chorzów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia dla osób bezrobotnych współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (6.1.3 PO KL) III-2013

83355 / 2012-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Kartuzach - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja szkolenia grupowego pn. Monter ociepleń budynków z montowaniem rusztowań.