Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

172350 / 2012-05-25 - Administracja samorządowa / Gmina Żabia Wola (Żabia Wola)

Modernizacja ul. Granicznej w miejscowości Słubica A, Słubica B, Słubica Dobra, Gmina Żabia Wola, od ul. Słowiczej do działki nr 106, na długości 1262,40m.

Opis zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest modernizacja ul. Granicznej w miejscowości Słubica A, Słubica B, Słubica Dobra, Gmina Żabia Wola, od ul. Słowiczej do działki nr 106, na długości 1262.40m, polegająca na wykonaniu podbudowy i warstwy ścieralnej drogi poprzez wykonanie nakładki asfaltowej.
2) Obecnie ulica Graniczna posiada nawierzchnię tłuczniową, stabilizowaną kruszywem łamanym i emulsją asfaltową. Powierzchnia drogi jest bardzo zniszczona. Jest na niej siatka mniejszych i większych zagłębień i spękań, które bardzo utrudniają jazdę. Celem poprawienia jakości nawierzchni, Inwestor zdecydował o położeniu nakładki asfaltobetonowej o grubości 6cm. W związku z powyższym przyjęto następującą technologię wykonania robót:
a) Sfrezowanie istniejącej nawierzchni na głębokość 6 cm za pomocą frezarki. Odzyskany materiał (grys z istniejącej stabilizacji i kruszywo z istniejącej podbudowy) po ewentualnym uzupełnieniu wykorzystać powtórnie. Szerokość frezowania 4.0 m.
b) Wyrównanie i dokładne uwałowanie powstałego po frezowaniu koryta.
c) Wykonanie górnej warstwy podbudowy z materiału uzyskanego z frezowania. Do układania należy użyć rozściełacza do asfaltu. Jako niweletę przyjąć odwzorowanie istniejącej nawierzchni.
d) Tak wykonaną podbudowę należy precyzyjnie uwałować, aby osiągnąć parametry równości i zagęszczenia odpowiadające warstwie wiążącej asfaltu. Wykonaną podbudowę spryskać emulsją asfaltową szybko rozpadową typu K 1-65, w ilości 0.8 kg- m2.
e) Następnie należy wykonać warstwę ścieralną z betonu asfaltowego KR 3-6, o granulacji 0-12.8 Grubość warstwy 6cm.
f) Po wykonaniu nawierzchni należy uzupełnić pobocza do wysokości jezdni czyli o średnio 6cm. Materiał nowy o granulacji 0-32.5. Szerokości poboczy, ze względu na bliskość rowów po 0.5m. Pobocza zawałować tak, aby nie było na nich luźnego materiału i żeby stanowiły ochronę przed niszczeniem krawędzi jezdni. Szczególną uwagę należy zwrócić na spadki poprzeczne jezdni i poboczy. Należy je wykonać tak, aby zapewniały sprawny odpływ wody do rowów.
g) W ramach wykończenia należy oczyścić rowy i wyplantować ich skarpy oraz dno.
3) Uwaga: Dla zachowania właściwych warunków wykonania, wszelkie prace przy użyciu układarki i skrapiarki, należy wykonać całą szerokością jezdni. W związku z powyższym na czas wykonania robót jezdnia powinna być zamknięta.
a) Szczegółowy opis warunków wykonania i odbioru robót zawarty jest w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, oraz w przedmiarze robót.
b) Zamówienie Publiczne obejmuje organizację placu budowy, obsługę geodezyjną w tym uzupełnienie lub założenie książki środki wytyczenie geodezyjne, inwentaryzację powykonawczą, wykonanie badań i prób, uporządkowanie terenu po zakończeniu prac, oraz wykonanie innych robót wymaganych technologią.
c) Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót.
Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni.
Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń.
d) Wykonawca, w trakcie prowadzenia prac budowlanych i pomiarów geodezyjnych zobowiązany jest do zgłoszenia Zamawiającemu, wszelkich znanych mu problemów wynikających z rozbieżności stanu istniejącego ze stanem prawnym.
e) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika budowy, w którym każda wykonana praca, powinna być potwierdzona przez Inspektora Nadzoru.
f) Wykonawca uwzględni w ofercie roboty nieuwzględnione w kosztorysie, a zapisane w przedmiocie zamówienia. (np.: czasowa organizacja ruchu).
g) Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
h) Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nieuszkodzenia oznaczeń geodezyjnych.
i) W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
j) Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia na czas wykonywania robót projektu organizacji ruchu.
k) Jeżeli w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, lub w projekcie, pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów, lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów, lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty równoważne. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy.
4) Przystąpienie do robót i zabezpieczenie urządzeń podziemnych.
a) Przystępując do robót Wykonawca powinien posiadać i zrealizować zatwierdzony projekt organizacji ruchu na czas budowy.
b) Warunkiem rozpoczęcia robót jest przekazanie przez Inwestora pozwolenia na budowę, lub prawomocnego zgłoszenia, Dziennika Budowy i Protokołu wprowadzenia.
c) Przed przystąpieniem do robót należy rozpoznać położenie instalacji podziemnych i ewentualnie potrzebę ich zabezpieczenia, oraz regulację ewentualnych włazów kanałowych i zasuw gazowych i wodociągowych do poziomu nawierzchni.
d) W trakcie wykonywania prac należy szczególną uwagę zwracać na urządzenia podziemne. Wszelkie prace w rejonie tych urządzeń należy wykonywać ręcznie.
e) Nie należy wykonywać wykopów, które nie służą wykonaniu robót objętych dokumentacją. Wszelkie naruszenia struktury gruntu poniżej rzędnych dna koryt, muszą być wypełnione odpowiednim gruntem i zagęszczone. Dotyczy to również konstrukcji nasypów.
f) Ze względu na charakter, roboty drogowe będą wykonywane przy całkowitym wyłączeniu drogi z ruchu. Wykonawca jest zobligowany zapewnić rozwiązania komunikacji zastępczej w tym w szczególności zapewnić dojazd do posesji.
g) Na zaplecze budowy proponuje się wykorzystać pas drogowy. W wypadku innego rozwiązania, teren pod zaplecze Wykonawca pozyska we własnym zakresie, a także dostarczy wodę i energię elektryczną potrzebną do celów budowy.
h) Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP.
i) Szczególną uwagę należy zwrócić na czynność wbijania tzw. szpilek w pobliżu kabli energetycznych (możliwość porażenia prądem) i uszkodzenia plastikowych przewodów gazowych.
5) Dokumentacja Zamawiającego
Dokumentacja zawiera: projekt, STOiRB i przedmiar robót. Sporządzono także szczegółowy obmiar robót.
7) Wykonanie robót budowlanych.
a) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, wytycznymi określonymi w SIWZ, dokumentacją projektową, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego.
b) Wykonawca uwzględni w ofercie sporządzenie dokumentacji czasowej organizacji ruchu.
c) Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
d) Wykonawca zobowiązany jest do szczególnej ochrony oznaczeń geodezyjnych, a w przypadku naruszenia, do odtworzenia ich na swój koszt.
e) Wykonanie zadania będzie się uważać za zakończone tylko wówczas, gdy podczas odbioru końcowego nie zostaną wniesione żadne uwagi dotyczące usterek.
f) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia zakończenia robót, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej, wówczas zmiany te należy uwzględnić.
g) Jeżeli użyto w dokumentacji projektowej jakichkolwiek nazw materiałów i urządzeń, to nie są one obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach przy uwzględnieniu, że mają one gwarantować odpowiednią jakość.
h) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości).
i) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych (niższych) parametrach niż określone w dokumentacji .
j) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez inspektora nadzoru i przedstawiciela Zamawiającego.
k) Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
l) Każda ewentualna konieczna i istotna zmiana, która może wystąpić podczas wykonywania robót, musi być zgłoszona do Inspektora Nadzoru
m) Wyroby budowlane użyte do wykonania robot muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robot budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt. 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: art. 10 Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt. 1, można stosować przy wykonywaniu robot budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
l) Wykonawca może powierzyć wykonywanie robot budowlanych podwykonawcom.- W przypadku, gdy określone roboty objęte danym etapem wykonywane będą przez podwykonawców, wykonawca będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu pisemne potwierdzenie otrzymania przez każdego z podwykonawców całego należnego mu z tytułu wykonania tych robót wynagrodzenia lub potwierdzenie dokonania przelewu pełnej kwoty wynagrodzenia należnego z tego tytułu podwykonawcy.

V. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.

1. Sposób obliczenia wynagrodzenia
1) Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy wynikający z dokumentacji projektowej, wskazań i wytycznych zawartych w SIWZ i STWiORB.
2) Udzielenie zamówienia dodatkowego będzie możliwe tylko i wyłącznie wówczas, jeżeli w trakcie realizacji zamówienia wystąpią roboty niezbędne do wykonania, nie przewidziane i nie wynikające z dokumentacji projektowej, a których wykonawca pomimo usilnych starań nie mógł przewidzieć. Zamówienia dodatkowe będą rozliczane na podstawie odrębnie zawartej umowy pomiędzy wykonawcą realizującym zamówienie, a Zamawiającym w trybie z wolnej ręki dla udzielania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy P.z.p. Udzielenie zamówienia dodatkowego będzie możliwe po zbadaniu okoliczności będących podstawą ich udzielenia i szczegółowego uzasadnienia w protokole konieczności wykonania zamówienia dodatkowego, po zatwierdzeniu go przez Wójta Gminy Żabia Wola.
2. Warunki płatności:
1) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) będzie oferta sporządzona na podstawie, wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej Specyfikacji, oraz wniosków wynikłych po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robot..
2) Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki wynikające z jego przeznaczenia.
3) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
4) Zamawiający przewiduje dwa fakturowania:
a) pierwsze po wykonaniu podbudowy
b) drugie po wykonaniu nakładki i zakończeniu robót i odbiorze bez zastrzeżeń całości zamówienia
3. Wymagania stawiane Wykonawcy
1) Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia.
2) Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość, zgodny z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.
3) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem zamówienia.
4) Inne wymagania określone w istotnych postanowieniach umowy oraz wynikające z przepisów prawa.

VI. Wymagania dotyczące gwarancji.

Wymagania dotyczące gwarancji.
1) Wykonawca obejmuje gwarancją i rękojmią całość przedmiotu zamówienia na okres 36 miesięcy od daty odbioru bez zastrzeżeń całości zamówienia.
2) Reklamacje dotyczące stwierdzonych usterek i wad załatwiane będą z należytą starannością w terminie 14 dni od zgłoszenia
3) Okres gwarancji udzielany przez podwykonawców musi odpowiadać co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę.
VII. Termin wykonania zamówienia
Termin realizacji zadania:
1) rozpoczęcie przedmiotu zamówienia - od daty zawarcia umowy;
2) zakończenie wykonywania przedmiotu zamówienia - do 28 września 2012r.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 172350

Data publikacji: 2012-05-25

Nazwa: Gmina Żabia Wola

Ulica: ul. Główna 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Żabia Wola

Kod pocztowy: 96-321

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 046 8578182, 8578224

Numer faxu: 046 8578181

Regon: 75014857800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modernizacja ul. Granicznej w miejscowości Słubica A, Słubica B, Słubica Dobra, Gmina Żabia Wola, od ul. Słowiczej do działki nr 106, na długości 1262,40m.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest modernizacja ul. Granicznej w miejscowości Słubica A, Słubica B, Słubica Dobra, Gmina Żabia Wola, od ul. Słowiczej do działki nr 106, na długości 1262.40m, polegająca na wykonaniu podbudowy i warstwy ścieralnej drogi poprzez wykonanie nakładki asfaltowej.
2) Obecnie ulica Graniczna posiada nawierzchnię tłuczniową, stabilizowaną kruszywem łamanym i emulsją asfaltową. Powierzchnia drogi jest bardzo zniszczona. Jest na niej siatka mniejszych i większych zagłębień i spękań, które bardzo utrudniają jazdę. Celem poprawienia jakości nawierzchni, Inwestor zdecydował o położeniu nakładki asfaltobetonowej o grubości 6cm. W związku z powyższym przyjęto następującą technologię wykonania robót:
a) Sfrezowanie istniejącej nawierzchni na głębokość 6 cm za pomocą frezarki. Odzyskany materiał (grys z istniejącej stabilizacji i kruszywo z istniejącej podbudowy) po ewentualnym uzupełnieniu wykorzystać powtórnie. Szerokość frezowania 4.0 m.
b) Wyrównanie i dokładne uwałowanie powstałego po frezowaniu koryta.
c) Wykonanie górnej warstwy podbudowy z materiału uzyskanego z frezowania. Do układania należy użyć rozściełacza do asfaltu. Jako niweletę przyjąć odwzorowanie istniejącej nawierzchni.
d) Tak wykonaną podbudowę należy precyzyjnie uwałować, aby osiągnąć parametry równości i zagęszczenia odpowiadające warstwie wiążącej asfaltu. Wykonaną podbudowę spryskać emulsją asfaltową szybko rozpadową typu K 1-65, w ilości 0.8 kg- m2.
e) Następnie należy wykonać warstwę ścieralną z betonu asfaltowego KR 3-6, o granulacji 0-12.8 Grubość warstwy 6cm.
f) Po wykonaniu nawierzchni należy uzupełnić pobocza do wysokości jezdni czyli o średnio 6cm. Materiał nowy o granulacji 0-32.5. Szerokości poboczy, ze względu na bliskość rowów po 0.5m. Pobocza zawałować tak, aby nie było na nich luźnego materiału i żeby stanowiły ochronę przed niszczeniem krawędzi jezdni. Szczególną uwagę należy zwrócić na spadki poprzeczne jezdni i poboczy. Należy je wykonać tak, aby zapewniały sprawny odpływ wody do rowów.
g) W ramach wykończenia należy oczyścić rowy i wyplantować ich skarpy oraz dno.
3) Uwaga: Dla zachowania właściwych warunków wykonania, wszelkie prace przy użyciu układarki i skrapiarki, należy wykonać całą szerokością jezdni. W związku z powyższym na czas wykonania robót jezdnia powinna być zamknięta.
a) Szczegółowy opis warunków wykonania i odbioru robót zawarty jest w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, oraz w przedmiarze robót.
b) Zamówienie Publiczne obejmuje organizację placu budowy, obsługę geodezyjną w tym uzupełnienie lub założenie książki środki wytyczenie geodezyjne, inwentaryzację powykonawczą, wykonanie badań i prób, uporządkowanie terenu po zakończeniu prac, oraz wykonanie innych robót wymaganych technologią.
c) Roboty będą prowadzone w terenie uzbrojonym, więc Wykonawca przed przystąpieniem do robót zobowiązany jest do powiadomienia właścicieli sieci o zamiarze prowadzenia robót.
Należy wyegzekwować od właścicieli sieci oznaczenie wszystkich urządzeń znajdujących się w zasięgu remontowanej nawierzchni.
Wykonawca zobowiązany jest do regulacji odkrytych urządzeń do poziomu wykonywanej nawierzchni w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń.
d) Wykonawca, w trakcie prowadzenia prac budowlanych i pomiarów geodezyjnych zobowiązany jest do zgłoszenia Zamawiającemu, wszelkich znanych mu problemów wynikających z rozbieżności stanu istniejącego ze stanem prawnym.
e) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika budowy, w którym każda wykonana praca, powinna być potwierdzona przez Inspektora Nadzoru.
f) Wykonawca uwzględni w ofercie roboty nieuwzględnione w kosztorysie, a zapisane w przedmiocie zamówienia. (np.: czasowa organizacja ruchu).
g) Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
h) Wykonawca zobowiązany jest do zachowania i nieuszkodzenia oznaczeń geodezyjnych.
i) W przypadku ich naruszenia Wykonawca na swój koszt odtworzy znaki geodezyjne.
j) Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia na czas wykonywania robót projektu organizacji ruchu.
k) Jeżeli w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, lub w projekcie, pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów, lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów, lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty równoważne. Wykazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy.
4) Przystąpienie do robót i zabezpieczenie urządzeń podziemnych.
a) Przystępując do robót Wykonawca powinien posiadać i zrealizować zatwierdzony projekt organizacji ruchu na czas budowy.
b) Warunkiem rozpoczęcia robót jest przekazanie przez Inwestora pozwolenia na budowę, lub prawomocnego zgłoszenia, Dziennika Budowy i Protokołu wprowadzenia.
c) Przed przystąpieniem do robót należy rozpoznać położenie instalacji podziemnych i ewentualnie potrzebę ich zabezpieczenia, oraz regulację ewentualnych włazów kanałowych i zasuw gazowych i wodociągowych do poziomu nawierzchni.
d) W trakcie wykonywania prac należy szczególną uwagę zwracać na urządzenia podziemne. Wszelkie prace w rejonie tych urządzeń należy wykonywać ręcznie.
e) Nie należy wykonywać wykopów, które nie służą wykonaniu robót objętych dokumentacją. Wszelkie naruszenia struktury gruntu poniżej rzędnych dna koryt, muszą być wypełnione odpowiednim gruntem i zagęszczone. Dotyczy to również konstrukcji nasypów.
f) Ze względu na charakter, roboty drogowe będą wykonywane przy całkowitym wyłączeniu drogi z ruchu. Wykonawca jest zobligowany zapewnić rozwiązania komunikacji zastępczej w tym w szczególności zapewnić dojazd do posesji.
g) Na zaplecze budowy proponuje się wykorzystać pas drogowy. W wypadku innego rozwiązania, teren pod zaplecze Wykonawca pozyska we własnym zakresie, a także dostarczy wodę i energię elektryczną potrzebną do celów budowy.
h) Przy prowadzeniu robót drogowych należy przestrzegać warunków BHP.
i) Szczególną uwagę należy zwrócić na czynność wbijania tzw. szpilek w pobliżu kabli energetycznych (możliwość porażenia prądem) i uszkodzenia plastikowych przewodów gazowych.
5) Dokumentacja Zamawiającego
Dokumentacja zawiera: projekt, STOiRB i przedmiar robót. Sporządzono także szczegółowy obmiar robót.
7) Wykonanie robót budowlanych.
a) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, wytycznymi określonymi w SIWZ, dokumentacją projektową, z wiedzą, sztuką budowlaną, przepisami BHP, oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego.
b) Wykonawca uwzględni w ofercie sporządzenie dokumentacji czasowej organizacji ruchu.
c) Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do zapoznania się w terenie z przedmiotem zamówienia.
d) Wykonawca zobowiązany jest do szczególnej ochrony oznaczeń geodezyjnych, a w przypadku naruszenia, do odtworzenia ich na swój koszt.
e) Wykonanie zadania będzie się uważać za zakończone tylko wówczas, gdy podczas odbioru końcowego nie zostaną wniesione żadne uwagi dotyczące usterek.
f) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia zakończenia robót, w tym dokumentację powykonawczą, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej, wówczas zmiany te należy uwzględnić.
g) Jeżeli użyto w dokumentacji projektowej jakichkolwiek nazw materiałów i urządzeń, to nie są one obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach przy uwzględnieniu, że mają one gwarantować odpowiednią jakość.
h) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa, jakości).
i) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom normowym oraz o innych (niższych) parametrach niż określone w dokumentacji .
j) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu robót zorganizowanym we własnym zakresie, materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą, jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez inspektora nadzoru i przedstawiciela Zamawiającego.
k) Wykonawca jest odpowiedzialny za utylizację lub przekazanie do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.
l) Każda ewentualna konieczna i istotna zmiana, która może wystąpić podczas wykonywania robót, musi być zgłoszona do Inspektora Nadzoru
m) Wyroby budowlane użyte do wykonania robot muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach:
Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robot budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt. 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: art. 10 Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt. 1, można stosować przy wykonywaniu robot budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
l) Wykonawca może powierzyć wykonywanie robot budowlanych podwykonawcom.- W przypadku, gdy określone roboty objęte danym etapem wykonywane będą przez podwykonawców, wykonawca będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu pisemne potwierdzenie otrzymania przez każdego z podwykonawców całego należnego mu z tytułu wykonania tych robót wynagrodzenia lub potwierdzenie dokonania przelewu pełnej kwoty wynagrodzenia należnego z tego tytułu podwykonawcy.

V. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.

1. Sposób obliczenia wynagrodzenia
1) Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy wynikający z dokumentacji projektowej, wskazań i wytycznych zawartych w SIWZ i STWiORB.
2) Udzielenie zamówienia dodatkowego będzie możliwe tylko i wyłącznie wówczas, jeżeli w trakcie realizacji zamówienia wystąpią roboty niezbędne do wykonania, nie przewidziane i nie wynikające z dokumentacji projektowej, a których wykonawca pomimo usilnych starań nie mógł przewidzieć. Zamówienia dodatkowe będą rozliczane na podstawie odrębnie zawartej umowy pomiędzy wykonawcą realizującym zamówienie, a Zamawiającym w trybie z wolnej ręki dla udzielania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy P.z.p. Udzielenie zamówienia dodatkowego będzie możliwe po zbadaniu okoliczności będących podstawą ich udzielenia i szczegółowego uzasadnienia w protokole konieczności wykonania zamówienia dodatkowego, po zatwierdzeniu go przez Wójta Gminy Żabia Wola.
2. Warunki płatności:
1) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) będzie oferta sporządzona na podstawie, wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej Specyfikacji, oraz wniosków wynikłych po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robot..
2) Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane będą odebrane bez usterek, przedmiot zamówienia będzie spełniał warunki wynikające z jego przeznaczenia.
3) Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.
4) Zamawiający przewiduje dwa fakturowania:
a) pierwsze po wykonaniu podbudowy
b) drugie po wykonaniu nakładki i zakończeniu robót i odbiorze bez zastrzeżeń całości zamówienia
3. Wymagania stawiane Wykonawcy
1) Wykonawca odpowiedzialny będzie za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia.
2) Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość, zgodny z warunkami technicznymi i jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia.
3) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zamówienia, rozumiana jako staranność profesjonalisty w działalności objętej przedmiotem zamówienia.
4) Inne wymagania określone w istotnych postanowieniach umowy oraz wynikające z przepisów prawa.

VI. Wymagania dotyczące gwarancji.

Wymagania dotyczące gwarancji.
1) Wykonawca obejmuje gwarancją i rękojmią całość przedmiotu zamówienia na okres 36 miesięcy od daty odbioru bez zastrzeżeń całości zamówienia.
2) Reklamacje dotyczące stwierdzonych usterek i wad załatwiane będą z należytą starannością w terminie 14 dni od zgłoszenia
3) Okres gwarancji udzielany przez podwykonawców musi odpowiadać co najmniej okresowi udzielonemu przez Wykonawcę.
VII. Termin wykonania zamówienia
Termin realizacji zadania:
1) rozpoczęcie przedmiotu zamówienia - od daty zawarcia umowy;
2) zakończenie wykonywania przedmiotu zamówienia - do 28 września 2012r.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 28/09/2012

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie 10.000,00zł
1) Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego: Bank: Bank Spółdzielczy w Nadarzynie oddział Żabia Wola Nr rachunku: 79 8017 1012 0000 0648 2001 0005 z dopiskiem na blankiecie przelewu: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej zadania:
Modernizacja ul. Granicznej w miejscowości Słubica A, Słubica B, Słubica Dobra, Gmina Żabia Wola, od ul. Słowiczej do działki nr 106, na długości 1262,40m.
2) Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.
3) Wadium może być wnoszone w formie: poręczenia bankowego, poręczenia pieniężnego SKOK, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt. 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed¬siębiorczości, które należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego, a kopię załączyć do oferty.
4) Z treści gwarancji powinno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w okresie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy P.z.p. Zamawiający nie musi uzasadniać żądania zapłaty tej gwarancji, a gwarant nie może badać podstaw i zasadności żądania. Jest zobowiązany dokonać zapłaty jedynie w oparciu o oświadczenie Zamawiającego, iż zaistniały okoliczności uzasadniające taką zapłatę.
5) Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy:
a) nazwa i adres Zamawiającego;
b) określenie przedmiotu zamówienia;
c) nazwę i adres Wykonawcy;
d) termin ważności gwarancji
e) Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert tj. do dnia 11 czerwca 2012r. do godz. 11:00
6) Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany pełną kwotą wymaganego wadium.
7) Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
8) Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
9) Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po unieważnieniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, pod warunkiem, iż odwołanie zostało ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do wnoszenia.
10) Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium w sytuacji, jak w pkt. 8, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
11) W przypadku wniesienia odwołania, Zamawiający nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wezwie wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie skieruje jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.
2. Zatrzymanie wadium nastąpi w okolicznościach:
1) jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw,
2) jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie złożył wymagane oświadczenia lub dokumenty, ale z treści ich nie wynika, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu,
3) jeżeli wykonawca odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
4) jeżeli wykonawca był zobowiązany i nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wyko¬nania umowy,
5) jeżeli zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
3. Zamawiający nie zatrzyma wadium, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie złożył wymagane oświadczenia lub dokumenty, ale z treści ich nie wynika, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, pod warunkiem że udowodni, że złożenie innych dokumentów nie jest możliwe i nie wynika to z przyczyn leżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania i w tym względzie przedsiębiorcami w rozumieniu art. 2 i art. 4 ust. 1 i 2, prowadzącymi działalność gospodarczą zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 02 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.);

Wiedza i doświadczenie:
1) Wykonawca wykaże i udokumentuje (protokołami odbioru końcowego bez usterek ), iż w okresie ostatnich 5 lat przed wszczęciem postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w ciągu całego okresu prowadzenia działalności wykonał roboty budowlane w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, przez co należy rozumieć wykonanie modernizacji lub przebudowy drogi o nawierzchni asfaltobetonowej o długości min. 10,00 km
2) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku. W takiej sytuacji wykonawca zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając pisemne zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez Wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia.
Jeżeli Wykonawca będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub polega na wiedzy i doświadczeniu innego lub innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunku, zobowiązany będzie udowodnić, iż będzie dysponował wiedzą i doświadczeniem niezbędnym do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawi pisemne zobowiązanie i niezbędne dokumenty tych podmiotów do oddania do dyspozycji prawo korzystania z ich wiedzy i doświadczenia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, a także podmiot ten spełni warunki określone rozdziale IX pkt. 1 SIWZ.
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie ww. warunku polegać będzie na zasobach innych podmiotów, zobowiązany jest do wykazania za pomocą dokumentów wymienionych w rozdziale IX pkt. 1 SIWZ, że w stosunku do tych podmiotów nie zachodzą okoliczności wskazane w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp.

Potencjał techniczny:
1) W tym względzie Wykonawca dysponuje lub będzie dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, w tym kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności drogowej. Kierownik budowy musi mieć co najmniej dwuletnie doświadczeniem w zakresie kierowania robotami.
2) Ponadto wykonawca dysponuje personelem, sprzętem i narzędziami, niezbędnymi do realizacji zamówienia.

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez Wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia.
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie ww. warunku polegać będzie na zasobach innych podmiotów, zobowiązany jest do wykazania za pomocą dokumentów wymienionych w rozdziale IX pkt. 1.2 pkt. 3 oraz rozdz. IX pkt.3 ppkt.10 SIWZ,
Na potwierdzenie spełniania warunków określonych w pkt. 1, Wykonawca zobowiązany będzie złożyć odpowiednie oświadczenie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1) W tym względzie Wykonawca dysponuje lub będzie dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, w tym kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności drogowej. Kierownik budowy musi mieć co najmniej dwuletnie doświadczeniem w zakresie kierowania robotami.
2) Ponadto wykonawca dysponuje personelem, sprzętem i narzędziami, niezbędnymi do realizacji zamówienia.

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez Wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia.
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie ww. warunku polegać będzie na zasobach innych podmiotów, zobowiązany jest do wykazania za pomocą dokumentów wymienionych w rozdziale IX pkt. 1.2 pkt. 3 oraz rozdz. IX pkt.3 ppkt.10 SIWZ,
Na potwierdzenie spełniania warunków określonych w pkt. 1, Wykonawca zobowiązany będzie złożyć odpowiednie oświadczenie.

Sytuacja ekonomiczna:
1) dla zabezpieczenia bieżącego wykonywania robót posiada środki własne lub dostęp do kredytu w wysokości minimum 200.000,00 zł,
2) posiada ubezpieczenie OC (ważne-opłacone) z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie odpowiedzialności kontraktowej i deliktowej
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku.
Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie załączonych przez Wykonawcę do oferty oświadczeń i dokumentów, z treści których wynikać powinny informacje potwierdzające spełnianie warunku.
Ocena będzie dokonywana na zasadzie spełnia - nie spełnia.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie wymienionego warunku polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, zobowiązany będzie do przedłożenia informacji, o której mowa w rozdziale IX pkt. 1.2 ppkt 6 dotyczącej tych podmiotów.
Jeżeli z uzasadnionych przyczyn wykonawca nie będzie mógł przedstawić wymaganych przez Zamawiającego dokumentów dotyczących sytuacji finansowej, to będzie mógł przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdzi spełnianie tego warunku.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Dopuszcza się zmianę umowy z uwagi na pojawienie się podwykonawców Dopuszcza się zmianę umowy gdy zaistnieje inna niemożliwa do przewidzenia okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy, zgodnie z SIWZ.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.zabiawola.pl , www.bip.zabiawola.akcessnet.net

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3
96-321 Żabia Wola

Data składania wniosków, ofert: 11/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3
96-321 Żabia Wola

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452332207 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg)

Podobne przetargi

247180 / 2012-07-12 - Inny: Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Przysucha - Przysucha (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
BUDOWA DROGI LEŚNIEJ NR 64 W LEŚNICTWIE SKŁOBY I ALEKSANDRÓW NA TERENIE NADLEŚNICTWA PRZYSUCHA - ETAP II

242010 / 2015-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Poszerzenie zjazdów do posesji w ciągu drogi powiatowej Nr 2537W Łodziska - Lelis - Gąski - Gr. Powiatu od km 0+000,00 do km 5+130,00, Wykonanie utwardzonego pobocza w ciągu drogi powiatowej Nr 2526W Nowe Dylewo - Gibałka - Lelis od km 0+025,00 do km 0+811,00 oraz wykonanie zjazdów w km 1+210,00, km 1+360,00, km 1

333628 / 2015-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Ostrołęka (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Odbudowa drogi powiatowej Nr 2569W Goworowo - Kamianka - Pomian na odc. od km 7+970,00 do km 10+600,00

59601 / 2015-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Leszno - Leszno (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Modernizacja nawierzchni ulic Wiosennej i Åšrodkowej w Zaborowie

243979 / 2011-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Pruszkowski - Pruszków (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa Al. M. Dąbrowskiej i ul. Brzozowej oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Brzozowej i ul. Komorowskiej

97082 / 2012-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd m. st. Warszawy dla Dzielnicy Praga Południe - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa ulicy Tarnowieckiej z odwodnieniem, oświetleniem, urządzeniem zieleni drogowej, zabezpieczeniem urządzeń elektroenergetycznych w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy

51314 / 2010-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg - Płońsk (mazowieckie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi powiatowej nr 2991W Kobylniki - Garwolewo - Czerwińsk odcinek od km 1+852 do km 9+324.