Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

158935 / 2012-07-20 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Krosno (Krosno)

Opracowanie wspólnej strategii rozwoju regionów Polski Wschodniej w oparciu o sektor lotniczy w ramach projektu pn. Odlotowa Polska Wschodnia

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Strategii rozwoju regionów Polski Wschodniej w oparciu o sektor lotniczy na lata 2013 - 2033, zwanej dalej Strategią, w ramach projektu pn. Odlotowa Polska Wschodnia, realizowanego przez Gminę Krosno w partnerstwie z Miastem Chełm i Gminą Miastem Ełk w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie I.4.4 Promocja i współpraca - Tworzenie polityki rozwoju regionalnego.
Celem projektu jest zbudowanie trwałej platformy współpracy regionów Polski Wschodniej obejmujących miasta Chełm, Ełk oraz Krosno, zainteresowanych tworzeniem polityki rozwoju regionów w oparciu o sektor lotniczy, w celu wzrostu zainteresowania ofertą gospodarczą Polski Wschodniej. Cele szczegółowe projektu obejmują:
- zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej regionów,
- zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionów w oparciu o turystykę lotniczą,
- nawiązanie współpracy przez ośrodki akademickie z regionów z przedstawicielami branży lotniczej (podjęcie stałej współpracy środowisk naukowego i biznesowego).
Strategia ma wypełniać cel związany z budowaniem trwałej platformy współpracy między partnerami.

2. Zakres opracowania
Strategia będzie złożona z 3 części:
Część I - Plan generalny (master plan) dla lotniska Krosno. Plan generalny powinien prezentować docelową koncepcję rozwoju lotniska Krosno w okresie 20 lat, z podziałem na etapy, w sposób logiczny, zrównoważony i opłacalny.
Szczegółowy zakres części I obejmuje co najmniej:
1) Określenie obszaru objętego planem.
2) Informację dotyczącą planowanego rozwoju ruchu lotniczego (w podziale w szczególności na lotnictwo ogólne: operacje szkolne, loty prywatne oraz loty handlowe). Prognozy ruchu lotniczego należy opracować w wariantach: optymistycznym, bazowym i pesymistycznym, z uwzględnieniem poszczególnych klas statków powietrznych oraz typów użytkowników (np. general aviation, szkoły lotnicze, aero taxi itp.). Należy opracować analizę formalną, rynkową i ekonomiczną dotyczącą możliwości uruchomienia małej komunikacji pasażerskiej.
3) Koncepcję zapewniania służb żeglugi powietrznej dla przyjętego modelu funkcjonowania lotniska.
4) Koncepcję rozwoju przestrzennego wraz z zagospodarowaniem stref wokół lotniska, z podziałem na etapy. Należy uwzględnić pożądane inwestycje umożliwiające maksymalne możliwe do osiągnięcia parametry lotniska wraz z oszacowaniem ich kosztów oraz etapów realizacji, a także ich wpływu na rozszerzenie oferty lotniska oraz na koszty i przychody zarządzającego, a w tym kontekście analizę statusu lotniska z punktu widzenia dostępności dla użytkowników. Należy sporządzić projekt zagospodarowania lotniska w skali 1:5000, w przypadku zmian obecnych ograniczeń wysokości zabudowy - także plan ograniczeń wysokości zabudowy w skali 1:25000 oraz profile pól wznoszenia i podejścia w skali 1:1000/25000.
5) Informację dotyczącą przepustowości, z uwzględnieniem jej obecnych i przyszłych parametrów, w odniesieniu do zakładanego rozwoju ruchu i planowanych modernizacji lotniska.
6) Informacje ekonomiczno - finansowe dotyczące w szczególności obecnej i planowanej struktury własnościowej, przewidywanych źródeł finansowania inwestycji, obecnej i przewidywanej rentowności i płynności podmiotu, planowanej wysokości opłat lotniskowych i przychodów z ich tytułu, z odniesieniem do całości planowanych przychodów zarządzającego.
7) Charakterystykę warunków atmosferycznych za okres minimum ostatnich pięciu lat z punktu widzenia funkcjonowania lotniska i bezpieczeństwa operacji lotniczych, w tym obliczenie wskaźnika używalności lotniska dla przyjętego samolotu obliczeniowego na poszczególnych etapach modernizacji lotniska.
8) Sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko wraz z przeprowadzeniem procedury strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.
9) Plan organizacji imprez lotniczych i pozalotniczych w oparciu o infrastrukturę lotniska odpowiadającą poszczególnym etapom rozbudowy z biznes planem.
10) Plan promocji lotniska z oszacowaniem kosztów.
11) Uzyskanie uzgodnień i opinii, o których mowa w art. 55 ust. 7 ustawy Prawo lotnicze.
Wykonawca powinien wykonać opracowanie zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi międzynarodowymi i krajowymi regulującymi kwestie lotnisk i ruchu lotniczego. Powinien także uwzględnić obecną specyfikę lotniska Krosno jako lotniska użytku wyłącznego w rozumieniu przepisów ustawy Prawo lotnicze. Zaproponowane rozwiązania powinny być uzasadnione potrzebami rynku i potrzebami rozwojowymi miasta i regionu.

Część II - Ekspertyza dotycząca potencjału społeczno - gospodarczego miasta Chełm w zakresie branży lotniczej, w tym opracowanie oferty inwestycyjnej dla branży lotniczej.
Szczegółowy zakres części II obejmuje co najmniej:
1) Opracowanie analizy uwarunkowań społeczno - gospodarczych miasta Chełm zawierające informacje o następujących uwarunkowaniach:
- demografia, w tym migracja zawodowa - trendy,
- edukacja - poziom średni i wyższy,
- przedsiębiorczość - kierunki rozwoju i zauważalne trendy,
- ocena poziomu infrastruktury technicznej z uwzględnieniem komunikacji krajowej i międzynarodowej,
- ocena sektora otoczenia biznesu,
- analiza potencjału turystycznego miasta i jego otoczenia.
2) Przygotowanie oferty inwestycyjnej wraz z opracowaniem graficznym (mapy, rzuty, wizualizacje) na podstawie wskazanych terenów będących w zasobach miasta oraz w oparciu o istniejący Plan Zagospodarowania Przestrzennego z analizą dostępnych wolnych terenów w podziale na ich funkcje.
3) Wskazanie kierunków rozwoju miasta w zakresie branży lotniczej w oparciu o potencjał funkcjonujących szkół wyższych, atrakcyjność biznesową i turystyczną miasta z możliwością rozwoju połączeń klastrowych.

Część III - Badania i analiza potencjału społeczno - gospodarczego wschodniej części województwa warmińsko - mazurskiego wraz ze wskazaniem terenu pod lokalizację lotniska/lądowiska.
Szczegółowy zakres części III obejmuje co najmniej:
1) Analizę uwarunkowań rozwoju lotnictwa na Mazurach (powiat ełcki) - uwarunkowania zewnętrzne - lotniska w województwie oraz w obszarze oddziaływania:
- uwarunkowania społeczno - gospodarcze,
- uwarunkowania planistyczno - programowe,
- uwarunkowania formalno - prawne.
2) Prognozy przewozów i ruchu lotniczego (synteza).
3) Założenia programowe do budowy lotniska w powiecie ełckim, w tym: dostępność dla użytkowników, dozwolony ruch lotniczy, zarządzanie lotniskiem/lądowiskiem.
4) Analizę 2 obszarów ujętych w planach pod lotnisko w powiecie ełckim - analizę wariantową oraz wybór najkorzystniejszego wariantu z punktu widzenia: kierunku i prędkości wiatrów, ukształtowania terenu na przyszłym lotnisku/lądowisku i w strefach podejścia, skomunikowania terenu lotniska z Miastem Ełk.
5) Opracowanie wstępnej koncepcji projektu zagospodarowania terenu lotniska, (w tym: granica pola wzlotów, układ pasów/dróg startowych i dróg kołowania, hangary, budynek zarządzającego lotniskiem, stacja paliw, pozostała niezbędna infrastruktura lotniskowa) na podstawie powyższej analizy dla wybranego wariantu lotniska.

Ponadto każda z części opracowania powinna zawierać spójne zasady i mechanizmy oraz szczegółowy program stałej współpracy partnerów, m.in. w zakresie rozwoju ruchu general aviation na lotniskach/lądowiskach, tworzenia wspólnego produktu turystycznego opartego na turystyce lotniczej, promocji turystyki lotniczej i współpracy z organizatorami turystyki, promocji inwestycyjnej wśród przedsiębiorców branży lotniczej, współpracy lotnisk/lądowisk, projektów współpracy środowisk naukowych i biznesu w celu osiągnięcia zakładanych rezultatów projektu.
Strategia powinna także określać system jej monitorowania i ewaluacji.
Wykonawca przeprowadzi co najmniej 6 spotkań roboczych (po 2 w każdym z miast partnerskich: Krosno - wrzesień 2012r., luty 2013r.; Chełm - wrzesień 2012r., marzec 2013r., Ełk - październik 2012r., styczeń 2013r.). Spotkania powinny mieć charakter sesji strategicznych z udziałem przedstawicieli lokalnych środowisk biznesowych, naukowych oraz organizacji pozarządowych. Ich celem będzie włączenie tych podmiotów w proces tworzenia Strategii oraz konsultacje proponowanych rozwiązań. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajęcia sali konferencyjnej ani kateringu.

3. Forma opracowania.
Strategię należy opracować w języku polskim, a jej wersję finalną dostarczyć do Urzędu Miasta Krosna, Urzędu Miasta Chełm oraz Urzędu Miasta Ełku, przy czym każdy odbiorca powinien otrzymać po 3 egzemplarze drukowane Strategii oraz 3 egzemplarze na elektronicznych nośnikach informacji w plikach w formacie PDF oraz plikach źródłowych możliwych do edycji.
Opracowania cząstkowe w ramach wyodrębnionych etapów realizacji zamówienia należy dostarczyć do każdego z wyżej wymienionych odbiorców przynajmniej w 2 egzemplarzach na elektronicznych nośnikach informacji.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 158935

Data publikacji: 2012-07-20

Nazwa: Gmina Krosno

Ulica: ul. Lwowska 28a

Numer domu: 28a

Miejscowość: Krosno

Kod pocztowy: 38-400

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 13 47 43 312

Numer faxu: 13 47 43 312

Adres strony internetowej: www.krosno.pl

Regon: 00052698900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie wspólnej strategii rozwoju regionów Polski Wschodniej w oparciu o sektor lotniczy w ramach projektu pn. Odlotowa Polska Wschodnia

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Strategii rozwoju regionów Polski Wschodniej w oparciu o sektor lotniczy na lata 2013 - 2033, zwanej dalej Strategią, w ramach projektu pn. Odlotowa Polska Wschodnia, realizowanego przez Gminę Krosno w partnerstwie z Miastem Chełm i Gminą Miastem Ełk w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie I.4.4 Promocja i współpraca - Tworzenie polityki rozwoju regionalnego.
Celem projektu jest zbudowanie trwałej platformy współpracy regionów Polski Wschodniej obejmujących miasta Chełm, Ełk oraz Krosno, zainteresowanych tworzeniem polityki rozwoju regionów w oparciu o sektor lotniczy, w celu wzrostu zainteresowania ofertą gospodarczą Polski Wschodniej. Cele szczegółowe projektu obejmują:
- zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej regionów,
- zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionów w oparciu o turystykę lotniczą,
- nawiązanie współpracy przez ośrodki akademickie z regionów z przedstawicielami branży lotniczej (podjęcie stałej współpracy środowisk naukowego i biznesowego).
Strategia ma wypełniać cel związany z budowaniem trwałej platformy współpracy między partnerami.

2. Zakres opracowania
Strategia będzie złożona z 3 części:
Część I - Plan generalny (master plan) dla lotniska Krosno. Plan generalny powinien prezentować docelową koncepcję rozwoju lotniska Krosno w okresie 20 lat, z podziałem na etapy, w sposób logiczny, zrównoważony i opłacalny.
Szczegółowy zakres części I obejmuje co najmniej:
1) Określenie obszaru objętego planem.
2) Informację dotyczącą planowanego rozwoju ruchu lotniczego (w podziale w szczególności na lotnictwo ogólne: operacje szkolne, loty prywatne oraz loty handlowe). Prognozy ruchu lotniczego należy opracować w wariantach: optymistycznym, bazowym i pesymistycznym, z uwzględnieniem poszczególnych klas statków powietrznych oraz typów użytkowników (np. general aviation, szkoły lotnicze, aero taxi itp.). Należy opracować analizę formalną, rynkową i ekonomiczną dotyczącą możliwości uruchomienia małej komunikacji pasażerskiej.
3) Koncepcję zapewniania służb żeglugi powietrznej dla przyjętego modelu funkcjonowania lotniska.
4) Koncepcję rozwoju przestrzennego wraz z zagospodarowaniem stref wokół lotniska, z podziałem na etapy. Należy uwzględnić pożądane inwestycje umożliwiające maksymalne możliwe do osiągnięcia parametry lotniska wraz z oszacowaniem ich kosztów oraz etapów realizacji, a także ich wpływu na rozszerzenie oferty lotniska oraz na koszty i przychody zarządzającego, a w tym kontekście analizę statusu lotniska z punktu widzenia dostępności dla użytkowników. Należy sporządzić projekt zagospodarowania lotniska w skali 1:5000, w przypadku zmian obecnych ograniczeń wysokości zabudowy - także plan ograniczeń wysokości zabudowy w skali 1:25000 oraz profile pól wznoszenia i podejścia w skali 1:1000/25000.
5) Informację dotyczącą przepustowości, z uwzględnieniem jej obecnych i przyszłych parametrów, w odniesieniu do zakładanego rozwoju ruchu i planowanych modernizacji lotniska.
6) Informacje ekonomiczno - finansowe dotyczące w szczególności obecnej i planowanej struktury własnościowej, przewidywanych źródeł finansowania inwestycji, obecnej i przewidywanej rentowności i płynności podmiotu, planowanej wysokości opłat lotniskowych i przychodów z ich tytułu, z odniesieniem do całości planowanych przychodów zarządzającego.
7) Charakterystykę warunków atmosferycznych za okres minimum ostatnich pięciu lat z punktu widzenia funkcjonowania lotniska i bezpieczeństwa operacji lotniczych, w tym obliczenie wskaźnika używalności lotniska dla przyjętego samolotu obliczeniowego na poszczególnych etapach modernizacji lotniska.
8) Sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko wraz z przeprowadzeniem procedury strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.
9) Plan organizacji imprez lotniczych i pozalotniczych w oparciu o infrastrukturę lotniska odpowiadającą poszczególnym etapom rozbudowy z biznes planem.
10) Plan promocji lotniska z oszacowaniem kosztów.
11) Uzyskanie uzgodnień i opinii, o których mowa w art. 55 ust. 7 ustawy Prawo lotnicze.
Wykonawca powinien wykonać opracowanie zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi międzynarodowymi i krajowymi regulującymi kwestie lotnisk i ruchu lotniczego. Powinien także uwzględnić obecną specyfikę lotniska Krosno jako lotniska użytku wyłącznego w rozumieniu przepisów ustawy Prawo lotnicze. Zaproponowane rozwiązania powinny być uzasadnione potrzebami rynku i potrzebami rozwojowymi miasta i regionu.

Część II - Ekspertyza dotycząca potencjału społeczno - gospodarczego miasta Chełm w zakresie branży lotniczej, w tym opracowanie oferty inwestycyjnej dla branży lotniczej.
Szczegółowy zakres części II obejmuje co najmniej:
1) Opracowanie analizy uwarunkowań społeczno - gospodarczych miasta Chełm zawierające informacje o następujących uwarunkowaniach:
- demografia, w tym migracja zawodowa - trendy,
- edukacja - poziom średni i wyższy,
- przedsiębiorczość - kierunki rozwoju i zauważalne trendy,
- ocena poziomu infrastruktury technicznej z uwzględnieniem komunikacji krajowej i międzynarodowej,
- ocena sektora otoczenia biznesu,
- analiza potencjału turystycznego miasta i jego otoczenia.
2) Przygotowanie oferty inwestycyjnej wraz z opracowaniem graficznym (mapy, rzuty, wizualizacje) na podstawie wskazanych terenów będących w zasobach miasta oraz w oparciu o istniejący Plan Zagospodarowania Przestrzennego z analizą dostępnych wolnych terenów w podziale na ich funkcje.
3) Wskazanie kierunków rozwoju miasta w zakresie branży lotniczej w oparciu o potencjał funkcjonujących szkół wyższych, atrakcyjność biznesową i turystyczną miasta z możliwością rozwoju połączeń klastrowych.

Część III - Badania i analiza potencjału społeczno - gospodarczego wschodniej części województwa warmińsko - mazurskiego wraz ze wskazaniem terenu pod lokalizację lotniska/lądowiska.
Szczegółowy zakres części III obejmuje co najmniej:
1) Analizę uwarunkowań rozwoju lotnictwa na Mazurach (powiat ełcki) - uwarunkowania zewnętrzne - lotniska w województwie oraz w obszarze oddziaływania:
- uwarunkowania społeczno - gospodarcze,
- uwarunkowania planistyczno - programowe,
- uwarunkowania formalno - prawne.
2) Prognozy przewozów i ruchu lotniczego (synteza).
3) Założenia programowe do budowy lotniska w powiecie ełckim, w tym: dostępność dla użytkowników, dozwolony ruch lotniczy, zarządzanie lotniskiem/lądowiskiem.
4) Analizę 2 obszarów ujętych w planach pod lotnisko w powiecie ełckim - analizę wariantową oraz wybór najkorzystniejszego wariantu z punktu widzenia: kierunku i prędkości wiatrów, ukształtowania terenu na przyszłym lotnisku/lądowisku i w strefach podejścia, skomunikowania terenu lotniska z Miastem Ełk.
5) Opracowanie wstępnej koncepcji projektu zagospodarowania terenu lotniska, (w tym: granica pola wzlotów, układ pasów/dróg startowych i dróg kołowania, hangary, budynek zarządzającego lotniskiem, stacja paliw, pozostała niezbędna infrastruktura lotniskowa) na podstawie powyższej analizy dla wybranego wariantu lotniska.

Ponadto każda z części opracowania powinna zawierać spójne zasady i mechanizmy oraz szczegółowy program stałej współpracy partnerów, m.in. w zakresie rozwoju ruchu general aviation na lotniskach/lądowiskach, tworzenia wspólnego produktu turystycznego opartego na turystyce lotniczej, promocji turystyki lotniczej i współpracy z organizatorami turystyki, promocji inwestycyjnej wśród przedsiębiorców branży lotniczej, współpracy lotnisk/lądowisk, projektów współpracy środowisk naukowych i biznesu w celu osiągnięcia zakładanych rezultatów projektu.
Strategia powinna także określać system jej monitorowania i ewaluacji.
Wykonawca przeprowadzi co najmniej 6 spotkań roboczych (po 2 w każdym z miast partnerskich: Krosno - wrzesień 2012r., luty 2013r.; Chełm - wrzesień 2012r., marzec 2013r., Ełk - październik 2012r., styczeń 2013r.). Spotkania powinny mieć charakter sesji strategicznych z udziałem przedstawicieli lokalnych środowisk biznesowych, naukowych oraz organizacji pozarządowych. Ich celem będzie włączenie tych podmiotów w proces tworzenia Strategii oraz konsultacje proponowanych rozwiązań. Wykonawca nie ponosi kosztów wynajęcia sali konferencyjnej ani kateringu.

3. Forma opracowania.
Strategię należy opracować w języku polskim, a jej wersję finalną dostarczyć do Urzędu Miasta Krosna, Urzędu Miasta Chełm oraz Urzędu Miasta Ełku, przy czym każdy odbiorca powinien otrzymać po 3 egzemplarze drukowane Strategii oraz 3 egzemplarze na elektronicznych nośnikach informacji w plikach w formacie PDF oraz plikach źródłowych możliwych do edycji.
Opracowania cząstkowe w ramach wyodrębnionych etapów realizacji zamówienia należy dostarczyć do każdego z wyżej wymienionych odbiorców przynajmniej w 2 egzemplarzach na elektronicznych nośnikach informacji.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2013

Informacja na temat wadium:
Wykonawca obowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 5.000 zł (słownie: pięć tysięcy złotych).
1. Wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w sposób stosowny do jego formy. Wadium może być wniesione w:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 ze zm.).
2. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu należy dokonać wpłaty przelewem na rachunek banku PBS Sanok Oddział Krosno Nr 93 8642 1083 2002 8306 0566 0007.
Zaleca się, by wadium w formie poręczeń lub gwarancji składać w oryginale. Oryginał dokumentu wadialnego należy złożyć w pokoju nr 312 przy ul. Lwowskiej 28a, natomiast jego kopię należy dołączyć do oferty. Nie jest wskazane trwałe wpinanie oryginału dokumentu wadialnego do oferty w przypadku woli jego zwrócenia w sytuacjach określonych ustawą.
3. Wadium w zakresie zabezpieczenia zawarcia umowy musi uwzględniać wszystkie okoliczności jego zatrzymania przez Zamawiającego, wymienione w art. 46 ust. 4a i ust. 5 Ustawy i zabezpieczać ofertę przez cały okres związania nią tj. 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się od upływu terminu składania ofert.
Wykonawców, którzy nie wnieśli wadium odpowiadającego powyższym wymaganiom wyklucza się.
4. Zamawiający zwróci wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a Ustawy.
5. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
6. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 Ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony o ile wykonawca wykaże, iż zrealizował w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
a) co najmniej jedną usługę, której przedmiotem było sporządzenie planu generalnego (master planu) dla lotniska, oraz
b) co najmniej jedną usługę polegającą na zaprojektowaniu nowego lotniska lub zmiany istotnych cech technicznych i eksploatacyjnych istniejącego lotniska przynajmniej w zakresie drogi startowej i powierzchni ograniczających wysokość zabudowy oraz uzyskaniu odpowiedniej zgody władzy lotniczej na założenie lotniska lub zmianę istotnych cech lotniska.
W celu wykazania spełniania warunku Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
a) wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem usługom opisanym w pkt. a) i b), z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców;
b) dokument potwierdzający, że usługi wskazane w wykazie zostały wykonane należycie;
W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Jeżeli wykonawca realizuje uprawnienie opisane powyżej, a podmioty z których zasobów korzysta wykonawca będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej Ustawy).

Zamawiający informuje, iż zgodnie z przyjętą linią orzeczniczą oraz stanowiskiem UZP zobowiązania podmiotów trzecich do udostępnienia zasobów, złożone w formie kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę nie spełniają wymogu formy pisemnej. Jedynie złożenie oryginału dokumentu zawierającego podpis osoby pod treścią oświadczenia spełnia wymóg formy pisemnej zobowiązania, określonej w art. 26 ust. 2b Pzp (Informator UZP 2/2012).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony o ile wykonawca wykaże, iż dysponuje następującymi osobami posiadającymi niezbędne uprawnienia, wiedzę i doświadczenie:
a) jedną osobą posiadającą uprawnienia do projektowania lotnisk oraz doświadczenie zawodowe w tym zakresie, potwierdzone realizacją co najmniej 3 projektów zagospodarowania lotniska,
b) jedną osobą posiadającą doświadczenie zawodowe w zakresie analiz ekonomicznych i finansowych związanych z funkcjonowaniem lotnisk, potwierdzone realizacją co najmniej 2 analiz ekonomicznych i finansowych w zakresie lotnisk,
c) jedną osobą posiadającą doświadczenie zawodowe w zakresie opracowywania raportów oddziaływania na środowisko dla projektów lotniskowych, potwierdzone opracowaniem co najmniej 1 raportu oddziaływania na środowisko w zakresie lotniska.
W przypadku oferty wspólnej wykonawców warunek można spełnić łącznie.
Zamawiający dopuszcza również możliwość uznania uprawnień wynikających z innych niż krajowe przepisów np. treści dyrektyw, zawartych umów międzynarodowych i innych przepisów, które potwierdzą spełnianie warunku dotyczącego dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W celu wykazania spełniania warunku wykonawca zobowiązany jest:
a) złożyć wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia;
b) złożyć oświadczenie stwierdzające, iż osoba wymieniona w pkt a) posiada wymagane przez Zamawiającego uprawnienia;
c) podać informację o podstawie dysponowania osobami ujętymi w wykazie;
d) w odniesieniu do osób wymienionych w pkt a), b) i c) - złożyć dokumenty potwierdzające, że usługi zrealizowane przez te osoby zostały wykonane należycie.
W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Jeżeli wykonawca realizuje uprawnienie opisane powyżej, a podmioty z których zasobów korzysta wykonawca będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej Ustawy).

Zamawiający informuje, iż zgodnie z przyjętą linią orzeczniczą oraz stanowiskiem UZP zobowiązania podmiotów trzecich do udostępnienia zasobów, złożone w formie kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę nie spełniają wymogu formy pisemnej. Jedynie złożenie oryginału dokumentu zawierającego podpis osoby pod treścią oświadczenia spełnia wymóg formy pisemnej zobowiązania, określonej w art. 26 ust. 2b Pzp (Informator UZP 2/2012).

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Pełnomocnictwo: Oferta musi być podpisana przez osobę/osoby wykonawcy uprawnioną/ne do zaciągania zobowiązań w Jego imieniu bądź przez ustanowionego przez nią/nie pełnomocnika/ów.
Wykonawcy składający ofertę wspólną są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika.
Pełnomocnictwo może dotyczyć zarówno reprezentowania wszystkich wykonawców składających wspólną ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, jak i podpisania w ich imieniu umowy o zamówienie publiczne. Jeżeli pełnomocnictwo upoważnia jedynie do reprezentowania wykonawców w postępowaniu, to przed podpisaniem umowy z Zamawiającym wymagane będzie złożenie umowy, w której określone będą prawa i obowiązki poszczególnych wykonawców.
Pełnomocnictwo musi wskazywać pełnomocnika (w tym zakres jego umocowania), a także wskazywać wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby wykonawców składających wspólną ofertę uprawnione do zaciągania zobowiązań w jego imieniu.
Pełnomocnictwo, o którym mowa w niniejszym punkcie musi zostać złożone wraz z ofertą w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie.
Korespondencja z Zamawiającym oraz rozliczenia z wykonawcami dokonywane będą przez pełnomocnika wskazanego pełnomocnictwem.
Podmiot składający ofertę jako uczestnik konsorcjum i jednocześnie składający ofertę samodzielnie lub jako uczestnik innego konsorcjum zostanie potraktowany jako składający dwie oferty i na tej podstawie wszystkie oferty z Jego udziałem zostaną odrzucone. Zasady podpisywania oferty dotyczą wszystkich jej dokumentów (informacji, wykazów, oświadczeń) oraz potwierdzania za zgodność z oryginałem składanych kopii.
Zaleca się dołączenie do oferty oświadczenia dotyczącego praw autorskich do opracowania (Załącznik nr 7 do SIWZ).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w następującym zakresie:
1. Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w następujących sytuacjach:
a) w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy m.in. problemów w przeprowadzaniu badań oraz uzyskaniu dokumentów niezbędnych do opracowania projektów, w tym stosownych decyzji, itp. pod warunkiem, że zmiana ta wynika z okoliczności, których wykonawca nie mógł przewidzieć na etapie składania oferty i nie jest przez niego zawiniona,
b) w przypadku opóźnienia Zamawiającego w rozstrzygnięciu przetargu i/lub podpisaniu umowy,
c) w przypadku zawieszenia usług przez Zamawiającego;
2. Wynagrodzenie wykonawcy określone w umowie może ulec zmianom w następujących przypadkach:
a) zmiana stawki urzędowej podatku VAT,
b) rezygnacji z części zamówienia, jeśli taka rezygnacja będzie niezbędna do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy lub których opracowanie nie będzie konieczne lub będzie bezcelowe w przypadku zaistnienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy - o wartość niewykonanych usług ustaloną za porozumieniem stron;
3. Inne zmiany:
a) w zakresie kluczowego personelu wykonawcy lub Zamawiającego, za uprzednią zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie, akceptującą kandydata na kluczowe stanowisko projektowe,
b) w zakresie podwykonawstwa za uprzednią zgodą Zamawiającego:
- powierzenie podwykonawcom innej części usług niż wskazana w ofercie wykonawcy,
- zmiana podwykonawcy na etapie realizacji usług,
o ile nie sprzeciwia się to postanowieniom SIWZ,
c) w zakresie kolejności i terminów wykonywania poszczególnych zakresów usług będących przedmiotem zamówienia,
d) w zakresie warunków i sposobu wypłaty wynagrodzenia, w tym m.in. zmiany sposobu zapłaty (wartości i terminy) za poszczególne zakresy usług,
e) w przypadku aktualizacji rozwiązań z uwagi na postęp techniczny lub zmiany obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych.
4. Warunki zmian:
a) inicjowanie zmian - na wniosek wykonawcy lub Zamawiającego,
b) uzasadnienie zmian - wystąpienie okoliczności niezależnych od wykonawcy, prawidłowa realizacja przedmiotu umowy, obniżenie kosztów, zapewnienie optymalnych parametrów technicznych i jakościowych robót,
c) forma zmian - aneks do umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.krosno.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia można odebrać w siedzibie Zamawiającego - pokój nr 312, przy ul. Lwowskiej 28a w Krośnie - III piętro lub otrzymać przesyłką pocztową

Data składania wniosków, ofert: 10/08/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta Krosna, ul. Lwowska 28a, 38-400 Krosno, pokój nr 01 (kancelaria ogólna)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Fundusze Europejskie - dla Rozwoju Polski Wschodniej. Projekt pn. Odlotowa Polska Wschodnia Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013
Sposób porozumiewania się Zamawiającego z wykonawcami.
1. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje dotyczące postępowania Zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie, drogą mailową lub faksem. Jeżeli Zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub pocztą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
2. Powyższe zasady porozumiewania się (tj. faks i e-mail) nie będą miały zastosowania do dokumentów, oświadczeń lub pełnomocnictwa składanych w odpowiedzi na wezwanie dokonane przez Zamawiającego w trybie art. 26 ust. 3 Ustawy, ze względu na konieczność zachowania formy tychże oświadczeń lub dokumentów przewidzianych w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817) lub przepisów Kodeksu cywilnego w przypadku pełnomocnictwa.
3. Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
1) Anna Śnieżek - Biuro Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w Krośnie, ul. Lwowska 28a, w godz. 7.30 do 15.30 - w sprawach merytorycznych,
2) Małgorzata Wanat - Stanowisko ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Krośnie, ul. Lwowska 28a, w godz. 7.30 do 15.30 - w sprawach formalno - prawnych;
Sposób porozumiewania się:
a) pisemnie - Krosno, ul. Lwowska 28a, z dopiskiem Zamówienia publiczne
b) faksem - nr: 0-13 47 43 312
c) drogą mailową - zp@um.krosno.pl
Jeżeli Zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
Zamawiający wymaga realizacji zamówienia w następujących terminach:
1) I etap do 30 listopada 2012r. - obejmuje opracowanie następującego zakresu rzeczowego Strategii:
a) opracowanie założeń stałej współpracy partnerów projektu,
b) w zakresie dotyczącym części I - określenie obszaru objętego planem oraz dopuszczalnych gabarytów obiektów budowlanych i naturalnych w otoczeniu lotniska; określenie koncepcji rozwoju przestrzennego z zagospodarowaniem stref wokół lotniska,
c) w zakresie dotyczącym części II - opracowanie analizy uwarunkowań społeczno - gospodarczych miasta Chełm,
d) w zakresie dotyczącym części III - wykonanie analizy uwarunkowań rozwoju lotnictwa na Mazurach (powiat ełcki) - uwarunkowania zewnętrzne - lotniska w województwie oraz w obszarze oddziaływania oraz wykonanie analizy 2 obszarów ujętych w planach pod lotnisko w powiecie ełckim,
2) II etap do 30 marca 2013r. - obejmuje opracowanie wstępnego projektu Strategii w pełnym zakresie określonym w punkcie II.1.3).2. ogłoszenia i przekazanie do zaopiniowania i uzgodnienia z Zamawiającym oraz Partnerami projektu.
3) III etap do 30 czerwca 2013r. - przekazanie opracowania finalnego, zawierającego niezbędne uzgodnienia i opinie instytucji zewnętrznych.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)

Podobne przetargi

193925 / 2012-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie wspólnej strategii rozwoju regionów Polski Wschodniej w oparciu o sektor lotniczy w ramach projektu pn. Odlotowa Polska Wschodnia

32259 / 2012-02-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Aktualizacja studium wykonalności projektu Zwiększenie atrakcyjności miasta Krosna poprzez kompleksowe przygotowanie terenów pod inwestycje w części WYKONALNOŚĆ FINANSOWO-EKONOMICZNA

267385 / 2013-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie ekspertyzy - oceny, jakości robót budowlanych wykonanych podczas remontu i przebudowy drogi wojewódzkiej nr 884 Przemyśl - Domaradz na odcinku przylegającym do działek o nr 3994/2, 3982, 3983, 3984 w m. Barycz ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia sprawnego odprowadzania wód opadowych z rowu przydrożnego po str. lewej, który kończy się przed dz. 3994/2 od strony Domaradza oraz wykonania skarp rowu przydrożnego po str. prawej przy chodniku dla pieszych na w/w odcinku

463346 / 2013-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy w Dębicy - Dębica (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej na wykonanie uzbrojenia terenów inwestycyjnych w Zawadzie, gm. Dębica

77887 / 2015-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Dokonanie eksperckiej oceny technicznej dla zamierzeń budowy planowanych ścieżek rowerowych z dopuszczeniem ruchu pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 872 Rz. Wisła - Baranów Sandomierski - Wola Baranowska - Majdan Królewski - Bojanów - Nisko w m. Skopanie, Wola Baranowska oraz m. Durdy

108375 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie ekspertyzy technicznej wprowadzenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Nr 985 Nagnajów - Mielec - Dębica z drogą powiatową Nr 1288 (na Zawadę) oraz drogą powiatową Nr 2509 (na Kędzierz) w m. Pustynia

39935 / 2014-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie ekspertyzy - oceny poprawności funkcjonowania istniejącego odwodnienia drogi wojewódzkiej nr 985 Nagnajów - Baranów Sandomierski - Mielec - Dębica na odcinku przebiegającym w km 27+800 do km 28+350 po obu stronach drogi w m. Chorzelów ze szczególnym uwzględnieniem czy zachodzi potrzeba zapewnienia odprowadzania wód opadowych z rowów przydrożnych znajdujących się po obu stronach drogi do istniejącej wodnicy odpływowej przebiegającej przez drogę wojewódzką w km 28+300.

225529 / 2009-11-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Podkarpackie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Studium wykonalności na zakup taboru kolejowego do wykonywania regionalnych oraz niektórych międzywojewódzkich kolejowych przewozów osób na terenie województwa podkarpackiego.

366397 / 2008-12-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie Studiów Wykonalności oraz Rezultatów Studiów Wykonalności dla zadań z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko: budowa autostrady A-4 Tarnów-Rzeszów, budowa autostrady A-4 Rzeszów-Korczowa, budowa drogi S-19 Stobierna-Barwinek, budowa drogi S-74 Opatów-Nisko

332135 / 2008-11-25 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie Studiów Wykonalności oraz Rezultatów Studiów Wykonalności dla zadań z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko: budowa autostrady A-4 Tarnów-Rzeszów, budowa autostrady A-4 Rzeszów-Korczowa, budowa drogi S-19 Stobierna-Barwinek, budowa drogi S-74 Opatów-Nisko

94649 / 2012-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Aktualizacja analizy kosztów i korzyści (AKK) - wariant podstawowy dla projektu Przebudowa i rozbudowa obwodnicy miasta Krosna w ciągu drogi krajowej nr 28 na odcinku od km 226+594 do km 237+962 wraz z dobudową drugiej jezdni

31938 / 2014-01-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie ekspertyzy - oceny poprawności funkcjonowania istniejącego odwodnienia drogi wojewódzkiej nr 985 Nagnajów - Baranów Sandomierski - Mielec - Dębica na odcinku przebiegającym w km 27+800 do km 28+350 po obu stronach drogi w m. Chorzelów ze szczególnym uwzględnieniem czy zachodzi potrzeba zapewnienia odprowadzania wód opadowych z rowów przydrożnych znajdujących się po obu stronach drogi do istniejącej wodnicy odpływowej przebiegającej przez drogę wojewódzką w km 28+300

477562 / 2013-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie ekspertyzy - oceny, jakości robót budowlanych wykonanych podczas remontu i przebudowy drogi wojewódzkiej nr 884 Przemyśl - Domaradz na odcinku przylegającym do działek o nr 3994/2, 3982, 3983, 3984 w m. Barycz ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia sprawnego odprowadzania wód opadowych z rowu przydrożnego po str. lewej, który kończy się przed dz. 3994/2 od strony Domaradza oraz wykonania skarp rowu przydrożnego po str. prawej przy chodniku dla pieszych na w/w odcinku.

239950 / 2009-07-15 - Podmiot prawa publicznego

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki - Jasło (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie studium wykonalności oraz sporządzenie wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności dla przedsięwzięcia pod nazwą: Program poprawy czystosci zlewni rzeki Wisłoki - etap II

65777 / 2012-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Sporządzenie raportów ewaluacyjnych w zakresie osiągnięcia wskaźników rezultatu pn. oszczędności czasu w przewozach pasażerskich (euro/rok) oraz oszczędności czasu w przewozach towarowych (euro/rok) projektów drogowych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013

450730 / 2013-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie ekspertyzy - oceny, jakości robót budowlanych wykonanych podczas remontu i przebudowy drogi wojewódzkiej nr 884 Przemyśl - Domaradz na odcinku przylegającym do działek o nr 3994/2, 3982, 3983, 3984 w m. Barycz ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia sprawnego odprowadzania wód opadowych z rowu przydrożnego po str. lewej, który kończy się przed dz. 3994/2 od strony Domaradza oraz wykonania skarp rowu przydrożnego po str. prawej przy chodniku dla pieszych na w/w odcinku.