Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

22723 / 2013-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy w Stegnie (Stegna)

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji Budowa przystani żeglarskiej w Rybinie w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji Budowa przystani żeglarskiej w Rybinie w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I. Zamówienie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013, Działanie 6.4: Inwestycje w projekty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym.

2. W zakres przedsięwzięcia pn. Budowa przystani żeglarskiej w Rybinie, objętego nadzorem inwestorskim wchodzą m.in. roboty budowlane:
I ) część hydrotechniczna:
a ) nabrzeża dla statków:
- długość nabrzeża w linii cumowniczej: 100 m,
- rzędna korony nabrzeża: + 1,20 m Kr,
- głębokość techniczna: - 2,50 m Kr,
- głębokość obliczeniowa: - 3,30 m Kr,
- wyposażenie nabrzeża:
= żeliwne pachoły cumownicze o nośności 100 kN, co 10 m,
= poliuretanowa odbojnica z pionowych elementów typu MKA400, co 1,20 m,
= stalowe typowe drabinki wyłazowe, szer. 40 cm, co 25 m,
= standardowe kolumienki zasilania w wodę pitną i energię elektryczną - 2 kpl.,
= typowe urządzenie do odbioru zanieczyszczeń płynnych - 1 kpl.,
= typowy sprzęt ratowniczy - 2 kpl.: koła z linką i bosak.
b) pomosty dla jachtów:
- długość pomostu: 30,0 m ( 3 segmenty po 10,0 m ),
- szerokość pokładu: 2,40 m,
- wolna burta pomostu: 0,55 m +/- 5 cm,
- zakotwienie do stal. pali rurowych: 4 szt. Ø 457 mm na każdy pomost,
- głębokość techniczna: - 1,50 m Kr,
- głębokość obliczeniowa: - 1,80 m Kr,
- dopuszczalne użytkowe obciążenie pomostu: min 1,40Kn/m2,
- wyposażenie pomostu stanowiska cumowniczego:
= drewniany pokład na całej powierzchni 2,4 X 30 m,
= stalowe pachoły cumownicze o nośności 6,2 kN - 4 szt. na pomost,
= drewniana belka odbojowa na całej długości pomostu,
= stalowe drabinki wyłazowe - 2 szt. na każdy pomost,
= stalowy trap wyjścia na ląd LxB = 6,0 m x 1,3 m ( pomost nr 1 )
= typowy sprzęt ratowniczy - 3 kpl.: koła z linką i bosak ( po jednym na każdy pomost )
Pomosty nr 2 i 3 pełnić będą jedynie funkcję stanowiska postojowych i nie będą skomunikowane ze znajdującym się na zapleczu terenem lądowym. W związku z tym nie przewiduje się tu wykonania przyczółków, ciągów pieszych i montowania trapów wejściowych.

II II ) część lądowa:
a ) droga manewrowa, plac manewrowy, parking.
Projekt obejmuje kompletną wymianę nawierzchni istniejącej drogi dojazdowej na nawierzchnię z kostki granitowej 8/10. Nawierzchnie nabrzeża, placu manewrowego oraz również z kostki granitowej 8/10 wg rysunków.
Obrzeża drogowe granitowe.
Parking przewidziano na 8 pojazdów + 1 stanowisko do parkowania dla osoby niepełnosprawnej.
b ) place i ciągi piesze.
Nawierzchnię placu przed budynkiem sanitarnym oraz dojścia pieszego do nabrzeża wzdłuż drogi dojazdowej z kostki granitowej 6/8 wg. rysunków.
Obrzeża chodnikowe granitowe.
c ) budynek sanitarny.
Projekt obejmuje budowę budynku sanitarnego parterowego, niepodpiwniczonego, na rzucie prostokątnym, o dachu dwuspadowym o nachyleniu połaci 30 %, przykryty dachówka ceramiczną.
Budynek wykonany w technologii tradycyjnej, ściany warstwowe z gazobetonu, ocieplone wełną mineralna z warstwą zewnętrzną z cegły klinkierowej otaz konstrukcji drewnianej szachulcowej.
d ) mała architektura.
Projekt obejmuje ustawienie 8 ławek o wymiarach około 50 x 200 cm i zakotwienie ich w nawierzchni nabrzeża postojowego oraz ustawienie 4 koszy betonowych o pojemności około 70 l, z wkładem z blachy ocynkowanej.
e ) zieleń.
Przewiduje się nasadzenie 10 drzew liściastych o obwodach 10-12 cm o wys. 1,0 - 1,2 m.
f ) barierka ochronna.
Na nabrzeżu w odległości 1,5 m od jego odwodnej krawędzi przewiduje się wykonanie barierki ochronnej stalowej wysokości 110 cm. Dla komunikacji z cumującymi jednostkami pływającymi przewidzieć zamykane łańcuchowo przęsła barierki.
Przy zejściu do pomostu nr 1 również należy wykonać barierkę ochronna stalową o wysokości 110 cm wg. rysunków.
g ) oświetlenie terenu oraz punkty poboru energii elektrycznej.
Oświetlenie terenu wzdłuż drogi dojazdowej, przy parkingu i wzdłuż nabrzeża postojowego poprzez ustawienie latarni parkowych.
Przewiduje się budowę dwóch punktów poboru energii elektrycznej dla cumujących jednostek.
Rozwiązania i lokalizacja wg. projektu branży elektrycznej.
h ) odprowadzanie wód opadowych.
Wody opadowe z nabrzeża postojowego, placu manewrowego, parkingu oraz z placu pieszego, będą odprowadzane poprzez osadnik do rzeki Szkarpawy.
i ) punkty poboru wody oraz hydrant p-poż.
Na nabrzeżu postojowym przewiduje się budowę dwóch punktów poboru wody dla jednostek cumujących oraz hydrantu p-poż DN80 zlokalizowanego nieopodal budynku sanitarnego.

W celu zapoznania się Wykonawców z zakresem inwestycji, dla której będzie pełniona usługa Zamawiający udostępnia dokumentację projektową na stronie www.stegna.pl BIP w zakładce zamówienia publiczne- Ogłoszenie o zamówieniu, przedmiot zamówienia: Budowa przystani żeglarskiej w Rybinie w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I pod datą 31.01.2013 r.
3. Do podstawowych obowiązków Inspektora Nadzoru należy:
a) Prowadzenie nadzoru zgodnie z umową oraz zgodnie z zakresem określonym w ustawie z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( tj. D.U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1623 ze zm. )
b) Zapoznanie się z dokumentacją projektową, warunkami pozwolenia na budowę, Decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia, Postanowieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Decyzji pozwolenia wodno - prawnego, wszelkimi innymi warunkami realizacji zadania jak również terenem budowy - przed wejściem wykonawców na plac budowy.
c) Zaopiniowanie przedłożonego przez Wykonawcę harmonogramu rzeczowego.
d) Poinformowanie Zamawiającego na piśmie w terminie 10 dni od daty podpisania umowy o wszelkich wątpliwościach dotyczących dokumentacji projektowej i zastosowanych w niej rozwiązaniach projektowych, które mogą mieć negatywny wpływ na późniejszą realizację robót budowlanych.
e) Przeprowadzenie inspekcji terenu budowy w celu wstępnego zapoznania się z zaprojektowanymi rozwiązaniami.
f) Współpraca z Zamawiającym, autorem dokumentacji projektowo - kosztorysowej i Wykonawcą robót budowlanych w zakresie realizowanych robót budowlanych, w tym stałe konsultowanie i fachowe doradztwo na rzecz Zamawiającego celem wspólnego poszukiwania rozwiązań bieżących problemów.
g) Organizowanie i prowadzenie narad technicznych, problemowych i innych spotkań w razie potrzeby, ale nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. W spotkaniach tych powinny uczestniczyć wszystkie strony zaangażowane w realizację zadania.
h) Zapewnienie pełnej dyspozycyjności nadzoru na placu budowy, tj. obecności inspektora specjalności wymaganej na danym etapie prac budowlanych, lub innej osoby umocowanej do podejmowania decyzji.
i) Informowanie Zamawiającego na piśmie o wszystkich faktach mających znaczenie dla realizacji zadania, a zwłaszcza o wszystkich zagrożeniach terminów zakończenia poszczególnych etapów robót, nie później niż w terminie 3 dni od powzięcia takiej informacji.
j) Kontrola nadzorowanych prac. Wymagana jest obecność na terenie inwestycji zgodnie z potrzebami wynikającymi z harmonogramu budowy w stopniu zapewniającym skuteczność pełnionego nadzoru inwestorskiego, przy czym nie rzadziej niż 1 raz na tydzień (potwierdzone wpisami w dzienniku budowy) oraz na każde żądanie Zamawiającego.
k) Monitorowanie postępów w realizacji zadania zgodnie z dokumentacją projektową oraz zatwierdzonym harmonogramem rzeczowym, jak również sprawdzanie i uaktualnianie harmonogramu rzeczowego.
l) Sporządzanie dokumentacji fotograficznej z postępu procesu budowlanego.
m) Bieżące sprawdzanie, czy wszystkie osoby, będące aktualnie na placu budowy są zatrudnione przez Wykonawcę robót budowlanych oraz czy wszystkie używane urządzenia i materiały posiadają świadectwa i certyfikaty wymagane umową z Wykonawcą.
n) Zawiadomienie odpowiednich organów o wypadkach naruszania prawa budowlanego stwierdzonych w toku realizacji budowy, dotyczących bezpieczeństwa budowy.
o) Dokonywanie niezbędnych uzgodnień, rozwiązywanie problemów i sporów powstałych w czasie realizacji inwestycji z Wykonawcą robót budowlanych - po uprzednim poinformowaniu Zamawiającego i uzyskaniu jego akceptacji dla zakładanego sposobu postępowania.
p) Weryfikacja dokumentów dostarczonych przez Wykonawcę robót budowlanych związanych z odbiorami robót budowlanych (odbiorami robót zanikających i ulegających zakryciu, odbiorami częściowymi, odbiorem końcowym), w zakresie zgodności z umową i harmonogramem rzeczowym.
q) Kontrola ilości i wartości wykonanych robót budowlanych przed odbiorami częściowymi, odbiorami robót zanikających i ulegających zakryciu, odbiorem końcowym robót. Potwierdzenie w dzienniku budowy zapisu kierownika budowy o gotowości obiektu budowlanego lub robót budowlanych do odbioru (po zakończeniu robót budowlanych i wykonaniu niezbędnych prób i sprawdzeń przewidzianych w przepisach odrębnych) oraz nadzór nad należytym urządzeniem i uporządkowaniem terenu inwestycji przez Wykonawcę robót budowlanych.
r) Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót w zakresie rzeczowym i finansowym, usunięcia wad oraz - na żądania Zamawiającego - kontrolowanie rozliczeń budowy.
s) Sprawdzenie poprawności wymaganych przepisami prawa budowlanego dokumentów wymaganych przy zgłoszeniu zakończenia budowy, w tym dokumentacji powykonawczej sporządzonej przez Wykonawcę robót budowlanych.
t) Uczestniczenie, na wezwanie Zamawiającego w przeglądach gwarancyjnych obiektów zrealizowanych w ramach inwestycji, w tym sporządzanie ewentualnych protokołów ujawnionych wad i usterek. Wykonawcę obejmuje okres gwarancji jakości i rękojmi, wynikający z zapisów zawartych w umowie o roboty budowlane.
u) Uzgadnianie z Zamawiającym celowości i możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy, jak również uzgodnienie z Zamawiającym cen jednostkowych zastosowanych zamiennych rozwiązań.
v) Uzgodnienie z Zamawiającym i Wykonawcą robót dalszego sposobu postępowania w przypadku konieczności udzielenia zamówienia dodatkowego.
w) Na polecenia Zamawiającego, w razie konieczności uczestniczenie doradczo eksperckie w postępowaniu o udzielenia zamówienia publicznego dotyczącego realizacji inwestycji.
4. Do praw Inspektora nadzoru należy:
a) wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń, potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonywania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych;
b) żądanie od kierownika budowy lub kierownika robót dokonywania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych, gdyby ich konstrukcja mogłaby wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.
5. Inspektor nadzoru w ramach swojego budżetu uwzględnia koszty osobowe inspektorów wszystkich niezbędnych branż, koszty prowadzenia biura, zakwaterowania dla członków zespołu, koszty delegacji i inne konieczne do prawidłowego działania.
6. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto wszelkie obowiązki nie wymienione powyżej określone dla inspektora nadzoru inwestorskiego wynikające z ustawy Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2010 roku Nr 243, poz. 1623 ze zm.).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 22723

Data publikacji: 2013-02-13

Nazwa: Urząd Gminy w Stegnie

Ulica: ul. Gdańska 34/6

Numer domu: 34

nr_miesz: 6

Miejscowość: Stegna

Kod pocztowy: 82-103

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 055 2478171

Numer faxu: 055 2478395

Adres strony internetowej: www.stegna.pl

Regon: 00054264600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji Budowa przystani żeglarskiej w Rybinie w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji Budowa przystani żeglarskiej w Rybinie w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I. Zamówienie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013, Działanie 6.4: Inwestycje w projekty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym.

2. W zakres przedsięwzięcia pn. Budowa przystani żeglarskiej w Rybinie, objętego nadzorem inwestorskim wchodzą m.in. roboty budowlane:
I ) część hydrotechniczna:
a ) nabrzeża dla statków:
- długość nabrzeża w linii cumowniczej: 100 m,
- rzędna korony nabrzeża: + 1,20 m Kr,
- głębokość techniczna: - 2,50 m Kr,
- głębokość obliczeniowa: - 3,30 m Kr,
- wyposażenie nabrzeża:
= żeliwne pachoły cumownicze o nośności 100 kN, co 10 m,
= poliuretanowa odbojnica z pionowych elementów typu MKA400, co 1,20 m,
= stalowe typowe drabinki wyłazowe, szer. 40 cm, co 25 m,
= standardowe kolumienki zasilania w wodę pitną i energię elektryczną - 2 kpl.,
= typowe urządzenie do odbioru zanieczyszczeń płynnych - 1 kpl.,
= typowy sprzęt ratowniczy - 2 kpl.: koła z linką i bosak.
b) pomosty dla jachtów:
- długość pomostu: 30,0 m ( 3 segmenty po 10,0 m ),
- szerokość pokładu: 2,40 m,
- wolna burta pomostu: 0,55 m +/- 5 cm,
- zakotwienie do stal. pali rurowych: 4 szt. Ø 457 mm na każdy pomost,
- głębokość techniczna: - 1,50 m Kr,
- głębokość obliczeniowa: - 1,80 m Kr,
- dopuszczalne użytkowe obciążenie pomostu: min 1,40Kn/m2,
- wyposażenie pomostu stanowiska cumowniczego:
= drewniany pokład na całej powierzchni 2,4 X 30 m,
= stalowe pachoły cumownicze o nośności 6,2 kN - 4 szt. na pomost,
= drewniana belka odbojowa na całej długości pomostu,
= stalowe drabinki wyłazowe - 2 szt. na każdy pomost,
= stalowy trap wyjścia na ląd LxB = 6,0 m x 1,3 m ( pomost nr 1 )
= typowy sprzęt ratowniczy - 3 kpl.: koła z linką i bosak ( po jednym na każdy pomost )
Pomosty nr 2 i 3 pełnić będą jedynie funkcję stanowiska postojowych i nie będą skomunikowane ze znajdującym się na zapleczu terenem lądowym. W związku z tym nie przewiduje się tu wykonania przyczółków, ciągów pieszych i montowania trapów wejściowych.

II II ) część lądowa:
a ) droga manewrowa, plac manewrowy, parking.
Projekt obejmuje kompletną wymianę nawierzchni istniejącej drogi dojazdowej na nawierzchnię z kostki granitowej 8/10. Nawierzchnie nabrzeża, placu manewrowego oraz również z kostki granitowej 8/10 wg rysunków.
Obrzeża drogowe granitowe.
Parking przewidziano na 8 pojazdów + 1 stanowisko do parkowania dla osoby niepełnosprawnej.
b ) place i ciągi piesze.
Nawierzchnię placu przed budynkiem sanitarnym oraz dojścia pieszego do nabrzeża wzdłuż drogi dojazdowej z kostki granitowej 6/8 wg. rysunków.
Obrzeża chodnikowe granitowe.
c ) budynek sanitarny.
Projekt obejmuje budowę budynku sanitarnego parterowego, niepodpiwniczonego, na rzucie prostokątnym, o dachu dwuspadowym o nachyleniu połaci 30 %, przykryty dachówka ceramiczną.
Budynek wykonany w technologii tradycyjnej, ściany warstwowe z gazobetonu, ocieplone wełną mineralna z warstwą zewnętrzną z cegły klinkierowej otaz konstrukcji drewnianej szachulcowej.
d ) mała architektura.
Projekt obejmuje ustawienie 8 ławek o wymiarach około 50 x 200 cm i zakotwienie ich w nawierzchni nabrzeża postojowego oraz ustawienie 4 koszy betonowych o pojemności około 70 l, z wkładem z blachy ocynkowanej.
e ) zieleń.
Przewiduje się nasadzenie 10 drzew liściastych o obwodach 10-12 cm o wys. 1,0 - 1,2 m.
f ) barierka ochronna.
Na nabrzeżu w odległości 1,5 m od jego odwodnej krawędzi przewiduje się wykonanie barierki ochronnej stalowej wysokości 110 cm. Dla komunikacji z cumującymi jednostkami pływającymi przewidzieć zamykane łańcuchowo przęsła barierki.
Przy zejściu do pomostu nr 1 również należy wykonać barierkę ochronna stalową o wysokości 110 cm wg. rysunków.
g ) oświetlenie terenu oraz punkty poboru energii elektrycznej.
Oświetlenie terenu wzdłuż drogi dojazdowej, przy parkingu i wzdłuż nabrzeża postojowego poprzez ustawienie latarni parkowych.
Przewiduje się budowę dwóch punktów poboru energii elektrycznej dla cumujących jednostek.
Rozwiązania i lokalizacja wg. projektu branży elektrycznej.
h ) odprowadzanie wód opadowych.
Wody opadowe z nabrzeża postojowego, placu manewrowego, parkingu oraz z placu pieszego, będą odprowadzane poprzez osadnik do rzeki Szkarpawy.
i ) punkty poboru wody oraz hydrant p-poż.
Na nabrzeżu postojowym przewiduje się budowę dwóch punktów poboru wody dla jednostek cumujących oraz hydrantu p-poż DN80 zlokalizowanego nieopodal budynku sanitarnego.

W celu zapoznania się Wykonawców z zakresem inwestycji, dla której będzie pełniona usługa Zamawiający udostępnia dokumentację projektową na stronie www.stegna.pl BIP w zakładce zamówienia publiczne- Ogłoszenie o zamówieniu, przedmiot zamówienia: Budowa przystani żeglarskiej w Rybinie w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I pod datą 31.01.2013 r.
3. Do podstawowych obowiązków Inspektora Nadzoru należy:
a) Prowadzenie nadzoru zgodnie z umową oraz zgodnie z zakresem określonym w ustawie z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( tj. D.U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1623 ze zm. )
b) Zapoznanie się z dokumentacją projektową, warunkami pozwolenia na budowę, Decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia, Postanowieniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Decyzji pozwolenia wodno - prawnego, wszelkimi innymi warunkami realizacji zadania jak również terenem budowy - przed wejściem wykonawców na plac budowy.
c) Zaopiniowanie przedłożonego przez Wykonawcę harmonogramu rzeczowego.
d) Poinformowanie Zamawiającego na piśmie w terminie 10 dni od daty podpisania umowy o wszelkich wątpliwościach dotyczących dokumentacji projektowej i zastosowanych w niej rozwiązaniach projektowych, które mogą mieć negatywny wpływ na późniejszą realizację robót budowlanych.
e) Przeprowadzenie inspekcji terenu budowy w celu wstępnego zapoznania się z zaprojektowanymi rozwiązaniami.
f) Współpraca z Zamawiającym, autorem dokumentacji projektowo - kosztorysowej i Wykonawcą robót budowlanych w zakresie realizowanych robót budowlanych, w tym stałe konsultowanie i fachowe doradztwo na rzecz Zamawiającego celem wspólnego poszukiwania rozwiązań bieżących problemów.
g) Organizowanie i prowadzenie narad technicznych, problemowych i innych spotkań w razie potrzeby, ale nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. W spotkaniach tych powinny uczestniczyć wszystkie strony zaangażowane w realizację zadania.
h) Zapewnienie pełnej dyspozycyjności nadzoru na placu budowy, tj. obecności inspektora specjalności wymaganej na danym etapie prac budowlanych, lub innej osoby umocowanej do podejmowania decyzji.
i) Informowanie Zamawiającego na piśmie o wszystkich faktach mających znaczenie dla realizacji zadania, a zwłaszcza o wszystkich zagrożeniach terminów zakończenia poszczególnych etapów robót, nie później niż w terminie 3 dni od powzięcia takiej informacji.
j) Kontrola nadzorowanych prac. Wymagana jest obecność na terenie inwestycji zgodnie z potrzebami wynikającymi z harmonogramu budowy w stopniu zapewniającym skuteczność pełnionego nadzoru inwestorskiego, przy czym nie rzadziej niż 1 raz na tydzień (potwierdzone wpisami w dzienniku budowy) oraz na każde żądanie Zamawiającego.
k) Monitorowanie postępów w realizacji zadania zgodnie z dokumentacją projektową oraz zatwierdzonym harmonogramem rzeczowym, jak również sprawdzanie i uaktualnianie harmonogramu rzeczowego.
l) Sporządzanie dokumentacji fotograficznej z postępu procesu budowlanego.
m) Bieżące sprawdzanie, czy wszystkie osoby, będące aktualnie na placu budowy są zatrudnione przez Wykonawcę robót budowlanych oraz czy wszystkie używane urządzenia i materiały posiadają świadectwa i certyfikaty wymagane umową z Wykonawcą.
n) Zawiadomienie odpowiednich organów o wypadkach naruszania prawa budowlanego stwierdzonych w toku realizacji budowy, dotyczących bezpieczeństwa budowy.
o) Dokonywanie niezbędnych uzgodnień, rozwiązywanie problemów i sporów powstałych w czasie realizacji inwestycji z Wykonawcą robót budowlanych - po uprzednim poinformowaniu Zamawiającego i uzyskaniu jego akceptacji dla zakładanego sposobu postępowania.
p) Weryfikacja dokumentów dostarczonych przez Wykonawcę robót budowlanych związanych z odbiorami robót budowlanych (odbiorami robót zanikających i ulegających zakryciu, odbiorami częściowymi, odbiorem końcowym), w zakresie zgodności z umową i harmonogramem rzeczowym.
q) Kontrola ilości i wartości wykonanych robót budowlanych przed odbiorami częściowymi, odbiorami robót zanikających i ulegających zakryciu, odbiorem końcowym robót. Potwierdzenie w dzienniku budowy zapisu kierownika budowy o gotowości obiektu budowlanego lub robót budowlanych do odbioru (po zakończeniu robót budowlanych i wykonaniu niezbędnych prób i sprawdzeń przewidzianych w przepisach odrębnych) oraz nadzór nad należytym urządzeniem i uporządkowaniem terenu inwestycji przez Wykonawcę robót budowlanych.
r) Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót w zakresie rzeczowym i finansowym, usunięcia wad oraz - na żądania Zamawiającego - kontrolowanie rozliczeń budowy.
s) Sprawdzenie poprawności wymaganych przepisami prawa budowlanego dokumentów wymaganych przy zgłoszeniu zakończenia budowy, w tym dokumentacji powykonawczej sporządzonej przez Wykonawcę robót budowlanych.
t) Uczestniczenie, na wezwanie Zamawiającego w przeglądach gwarancyjnych obiektów zrealizowanych w ramach inwestycji, w tym sporządzanie ewentualnych protokołów ujawnionych wad i usterek. Wykonawcę obejmuje okres gwarancji jakości i rękojmi, wynikający z zapisów zawartych w umowie o roboty budowlane.
u) Uzgadnianie z Zamawiającym celowości i możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy, jak również uzgodnienie z Zamawiającym cen jednostkowych zastosowanych zamiennych rozwiązań.
v) Uzgodnienie z Zamawiającym i Wykonawcą robót dalszego sposobu postępowania w przypadku konieczności udzielenia zamówienia dodatkowego.
w) Na polecenia Zamawiającego, w razie konieczności uczestniczenie doradczo eksperckie w postępowaniu o udzielenia zamówienia publicznego dotyczącego realizacji inwestycji.
4. Do praw Inspektora nadzoru należy:
a) wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń, potwierdzonych wpisem do dziennika budowy dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonywania prób lub badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych oraz urządzeń technicznych;
b) żądanie od kierownika budowy lub kierownika robót dokonywania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych, gdyby ich konstrukcja mogłaby wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.
5. Inspektor nadzoru w ramach swojego budżetu uwzględnia koszty osobowe inspektorów wszystkich niezbędnych branż, koszty prowadzenia biura, zakwaterowania dla członków zespołu, koszty delegacji i inne konieczne do prawidłowego działania.
6. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto wszelkie obowiązki nie wymienione powyżej określone dla inspektora nadzoru inwestorskiego wynikające z ustawy Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2010 roku Nr 243, poz. 1623 ze zm.).

Kody CPV: 715200000

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/03/2014

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 2.000,00 zł (słownie złotych: dwa tysiące złotych 00,100).
2. Wadium należy wnieść w jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dna 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109 poz. 1158 ze zm.).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Bank Spółdzielczy w Stegnie
Nr 33 8308 0001 0000 0550 2000 0070
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz- oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego - ul. Gdańska 34 w sekretariacie pok. 16 lub zamieścić w osobnej kopercie opisanej wadium, dołączonej do oferty.
7. Nie wniesienie wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3 albo brak zgody na przedłużenie okresu zawiązania ofertą spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą na podstawie art. 24 ust. 4 ustawy.
8. Wadium wniesione w formach, o których mowa w pkt. 2 ppkt. 2 - 5 musi posiadać okres ważności nie krótszy niż okres związania ofertą.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca spełni warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia jeśli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał (zrealizował) co najmniej jedną usługę polegającą na pełnieniu funkcji inżyniera przy realizacji budowli hydrotechnicznych o wartości robót minimum 2 mln zł netto.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca spełni warunek dotyczący dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, jeśli wskaże osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia na poniższych stanowiskach wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami:
Inspektor nadzoru robót konstrukcyjno - budowlanych
Wymagane kwalifikacje:
- posiadanie uprawnień budowlanych do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, jak wymaga prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. z późniejszymi zmianami.
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- co najmniej 5-letnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi lub w nadzorach inwestorskich obejmujących nadzór nad przynajmniej jedną robotą budowlaną o wartości co najmniej 3 mln zł netto.
Inspektor nadzoru robót hydrotechnicznych
Wymagane kwalifikacje:
- posiadanie uprawnień budowlanych do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub hydrotechnicznej bez ograniczeń, jak wymaga prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. z późniejszymi zmianami.
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- co najmniej 5-letnie doświadczenie w kierowaniu robotami hydrotechnicznymi lub w nadzorach inwestorskich obejmujących nadzór nad przynajmniej jedna robotą hydrotechniczną o wartości co najmniej 2mln zł netto.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca spełni warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej jeśli posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę co najmniej 300.000,00 zł.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Inspektora Nadzoru, w przypadku:
a) ograniczenia zakresu robót budowlanych objętych nadzorem, wynikające z przyczyn niezależnych od Zamawiającego.
b) konieczności zmiany zakresu prac, wynikającej z wprowadzenia w dokumentacji projektowej istotnych lub nieistotnych zmian w rozumieniu ustawy Prawo budowlane.
c) zmiany danych podmiotowych dotyczących Inspektora Nadzoru oraz zmiany osób na stanowiskach branży hydrotechnicznej, branży konstrukcyjno - budowlanej oraz osoby odpowiedzialnej ze strony Zamawiajacego.
d) ustawowej zmiany stawki podatku VAT.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.stegna.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Stegnie, ul. Gdańska 34, 82-103 Stegna

Data składania wniosków, ofert: 27/02/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Sekretariat pok. nr 16, Urzędu Gminy w Stegnie, ul. Gdańska 34, 82-103 Stegna.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Działanie 6.4: Innowacje w produkty turystyczne o zanzceniu ponadregionalnym.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

493932 / 2012-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sztutowo - Sztutowo (pomorskie)
CPV: 715200000 ()
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania Rozbudowa portu w Kątach Rybackich w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I

38067 / 2013-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Stegnie - Stegna (pomorskie)
CPV: 715200000 ()
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji Budowa przystani żeglarskiej w Rybinie w ramach Projektu Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej. Etap I