170282 / 2011-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Stara Kamienica (Stara Kamienica)
Budowa świetlicy wiejskiej w Starej Kamienicy z częścią garażową na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej - Etap I rewitalizacja działek nr, 69/57, 69/56, 69/44
Opis zamówienia
Zakres rzeczowy obejmuje:
2.1. Opis stanu istniejącego
Istniejące budynki - obiekty zlokalizowany są na działkach nr ewid. 69_44 - 3 obiekty, nr 69_56 - 4 obiekty; nr 69_57- mur ogrodzeniowy; położone w Starej Kamienicy. Są wykonane w różnych technologiach i o zróżnicowanym wieku. Wszystkie budynki-obiekty są w złym stanie technicznym lub w ruinie. zdewastowane, stolarka okienna i drzwiowa są zdemontowane. Budynki nie posiadają żadnych przyłączy technicznych ani instalacji wewnętrznych. Budynki zlokalizowane są na poszczególnych działkach w sposób chaotyczny i niespójny, częściowo na granicy działek. Teren płaski, częściowo mocno zarośnięty roślinnością dziką- samosiejki. Dojazd do działek z drogi gminnej nr 469 bezpośrednio lub pośrednio poprzez drogę wewnętrzną nr 69_46. Droga wewnętrzna o nawierzchni naturalnej utwardzonej. Obszar na którym znajdują się działki należy do strefy ochrony konserwatorskiej.
2.2. Zakres i sposób prowadzenia prac rozbiórkowych
Obiekt nr 1 - wiata jednonawowa, dwuspadkowa o konstrukcji stalowej z niepełną ścianą boczną murowaną, posadzką betonową, kanałem podposadzkowym o konstrukcji betonowej ze schodami zejściowymi. Pokrycie stanowią płyty faliste azbestowo-cementowe. Dach wiaty częściowo zapadnięty , płyty dachowe częściowo rozbite i przemieszane z gruzem i śmieciami komunalnymi. Obiekt jest z XX wieku- pozostałość po PGR.
Prace rozbiórkowe dotyczą rozbiórki obiektu - części nadziemnej-demontaż pokrycia dachowego, demontaż konstrukcji stalowej ( płatwi, dźwigarów kratowych, słupów dwugałęziowych) o połączeniach śrubowych, wyburzenie ścianki murowanej, wywóz śmieci komunalnych dzikie wysypisko, usunięcie roślinności samowysianej.
Dane ogólne:
Długość wiaty : L=29,70m
Szerokość : B=12,20m
Wysokość w kalenicy : H=5,20m
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceglany - ok. 14,5 m3 x 1,2 t_m3 = 17,4 t
- gruz betonowy (strop, posadzka ) - ok. 28 m3 x 1,6 t_m3 = 44,8 t
- konstrukcja stalowa (płatwie, dźwigary, słupy) 8,5t
- faliste płyty azbestowo-cementowe - 390m2x0,03t_m2=11,7t
- śmieci komunalne i biologiczne 100m3
Obiekt nr 2 - budynek gospodarczy o konstrukcji nośnej stalowej jak wiata powyżej, obudowana ścianami murowanymi z pustaka ceramicznego gr.25cm. Dach dwuspadkowy o konstrukcji stalowej, posadzką betonową. Pokrycie stanowią płyty faliste azbestowo-cementowe. Obiekt jest z XX wieku- pozostałość po PGR.
Prace rozbiórkowe dotyczą rozbiórki obiektu - części nadziemnej-demontaż pokrycia dachowego, demontaż konstrukcji stalowej ( płatwi, dźwigarów kratowych, słupów dwugałęziowych) o połączeniach śrubowych, demontaż stalowych bram wjazdowych, wyburzenie ścian murowanych, obwodowych, demontaż posadzki betonowej. Obiekt nie posiada żadnych instalacji- wcześniejsza dewastacja. Budynek posiada szczątkowe wypełnienia otworów okiennych pustakami szklanymi.
Dane ogólne:
Długość wiaty : L=25,60m
Szerokość : B=12,40m
Wysokość w kalenicy : H=5,20m
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceglany - ok. 66m3 x 1,2 t_m3 = 79,2 t
- gruz betonowy (strop, posadzka ) - ok. 29,8 m3 x 1,6 t_m3 = 47,7 t
- konstrukcja stalowa (płatwie, dźwigary, słupy) 6,7t
- faliste płyty azbestowo-cementowe - 345m2x0,03t_m2=10,3t
- bramy stalowe - 1,9t
- pustaki szklane 7,2m2 x0,03= 0,22t
Roboty przy demontażu płyt azbestowych może prowadzić jedynie firma posiadająca odpowiednio przeszkolonych pracowników, dysponująca wymaganym przepisami szczególnymi sprzętem i posiadająca zezwolenie na wytwarzanie odpadów w oparciu o art. 8 ust. 1 oraz art. 9 ust 1 ustawy o odpadach, z dnia 27.06.1997 r. (Dz. U. nr 96, poz. 592 z późniejszymi zmianami). Powinna posiadać również uprawnienia wydane przez właściwy organ w zakresie wytwarzania i transportu odpadów niebezpiecznych zawierających azbest zgodnie oraz posiadać aktualną umowę lub oświadczenie z firmami przyjmującymi wyroby zawierające azbest do unieszkodliwiania lub właścicielem specjalistycznego składowiska odpadów niebezpiecznych.
Obiekt nr 3 - budynek II kondygnacyjny, pomieszkalny o konstrukcji tradycyjnej, murowanych ścianach, żelbetowych biegach klatki schodowej, drewnianym dachu w stanie katastrofalnym o pokryciu z papy, strop nad jednym pomieszczeniem w technologii prefabrykowanej WPS100 na belkach stalowych, pozostałych stropów nie ma- pozostałe gniazda po belkach drewnianych. Budynek jest posiada cześć ścian starych - kamienno -ceglanych, rozbudowany i nadbudowany w latach późniejszych o piętro z dachem i klatkę schodową. Ściany piętra z pustaków żużlobetonowych oraz cegły. Obiekt zdewastowany.
Dane ogólne:
Długość budynku : L=10,85_13.25m
Szerokość : B=8,95m
Wysokość w kalenicy : H=7,20m
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki piętra wynosi :
- gruz ceglany_żużlobetonowy - ok. 40m3 x 1,2 t_m3 = 48 t
- pozostała konstrukcja drewniana dachu (krokwie, murłaty, deskowanie, kalenicówki, podbitki) 3,6t
- papa dachowa - 0,4m2x2t_m2= 0,8t
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki parteru wynosi:
- gruz ceglany_żużlobetonowy - ok. 29,7m3 x 1,2 t_m3 = 35,7 t
- gruz kamienny_ceglany - ok. 73,3 m3 x 1,8 t_m3 = 132 t
- gruz betonowy z klatki schodowej- ok. 2,11 m3 x 1,6 t_m3 = 3,4 t
- gruz betonowy schody zewnętrzne- ok. 0,72 m3 x 1,6 t_m3 = 1,15 t
- gruz kamienno_betonowy ze ścian fundamentowych: ok. 26,5 m3 x 1,8 t_m3 = 47,7 t
- gruz betonowy ze stropu WPS- ok. 1,3 m3 x 1,6 t_m3 = 2,2 t
- belki stalowe stropu- 0,4t
- gruz betonowy (posadzka ) - ok. 6,7 m3 x 1,6 t_m3 = 10,7 t
- śmieci komunalne 20m3
Prace rozbiórkowe dotyczą rozbiórki obiektu - części nadziemnej: z podziałem na dwa etapy- piętro i przyziemie w szczególności: demontaż pokrycia dachowego wraz z pozostałą konstrukcja drewnianą, wyburzenie ścian murowanych, demontaż pozostałego stropu, biegów klatki schodowej, wywóz śmieci komunalnych przemieszanych z gruzem zgromadzonych wewnątrz kubatury, demontaż posadzki betonowej, wyburzenie ścian fundamentowych do poziomu gruntu. Obiekt nie posiada żadnych instalacji- wcześniejsza dewastacja. Budynek posiada szczątkowe wypełnienia otworów okiennych pustakami szklanymi.
Obiekt nr 4 - Pozostałości ścian po budynku dwukondygnacyjnym z XVIII w. Ściany wykazują duże ubytki w materiale murowym jaki stanowi kamień warstwowego z wtrąceniami z cegły pełnej nad otworami okiennymi w postaci płaskich lub łukowych nadproży. Korony ścian zarośnięte biologiczne. Wokół otworu wejściowego istnieje mocno skorodowany portyk drewniany. Otoki drewniane oraz z piaskowce wokół okien istnieją w ścianie bocznej stojącej na granicy działki i zespolonej z murem granicznym. Trzy okna posiadają oryginalne kraty stalowe kute- do odzysku i przekazania wskazanej prze Konserwatora Zabytków instytucji.
Dane ogólne:
Długość budynku : L=20,05m
Szerokość : B=9,33m
Wysokość ścian średnia :H= 4,5m
Prace rozbiórkowe dotyczą części rozbiórki budynku - części nadziemnej, trzech ścian. Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceglany - ok. 30 m3 x 1,2 t_m3 = 36 t
- gruz kamienny - ok. 100 m3 x 1,8 t_m3 = 180 t
- gruz betonowy- ok. 0,5 m3 x 1,6 t_m3 = 0,8t
- gruz żwirowy przemieszany z odpadami komunalnymi i gruntem- ok.40m3 x 1,0 t = 40 t
- elementy stalowe- 0,11t
- elementy drewniane - 0,018t
Uwaga:
Gruz kamienny podlegać będzie odczyszczeniu i segregacji wg rozmiarów, układane w pryzmach nie większych niż 2m. Kamienie o szerokościach 12-15cm przeznaczone będą na wbudowanie jako elewacja projektowanego budynku na działce 69_57 objętego odrębnym opracowaniem. Pozostałe zabezpieczone do momentu kolejnych remontów na terenach działek należących do Inwestora.
Obiekt Nr 5 - Prace remontowe dotyczące jednej ściany stojącej na granicy działki.Ścianę należy wyburzyć do poziomu muru przyległego. Oczyścić z resztek wypraw tynkarskich. Uzupełnić ubytki ściany z kamienia oraz usunąć skorodowane części zapraw, uzupełnić. Odczyścić otoki z piaskowca, naprawić pęknięcia. Odczyścić i zaimpregnować otoki drewniane. Wykonać czapy zwieńczające mur na zaprawach mrozoodpornych, nienasiąkliwych, elastycznych przeznaczonych do kamienia.
Odpady nie przeznaczone do ponownego wbudowania: do uzupełnień, odtworzeń i remontów innych obiektów nie będą magazynowane, ale w ilościach transportowych wywożone. Odpady selektywnie należy wrzucać do wynajętych pojemników i po podpisaniu umowy z odbiorcą wywozić na uprawnione wysypisko śmieci. Wywóz odpadów będzie wykonywany przez wyspecjalizowaną firmę. Ilości gruzu zostaną zewidencjonowane i wpisane w karcie przekazania, którą firma będzie przechowywać przez 5 lat.
Obiekt nr 6 - budynek gospodarczy o konstrukcji nośnej murowanej- ściany obwodowe pozostałe po dawnej oborze folwarcznej o konstrukcji kamienno-ceglanej. Podczas lat eksploatacji przebudowany częściowo - wykonano nowy dach dwuspadkowy o konstrukcji stalowej (płatwie stalowe I 160 w rozstawie 3m, dźwigary z kształtowników I 220 wsparte na słupach I220 w rozstawach ok.5,6m) i pokryciu z żelbetowych płyt korytkowych z warstwą nawierzchniową z papy asfaltowej. Stan techniczny płatwi, dźwigarów dobry, slupów dostateczny, papa nawierzchniowa oraz płyty korytkowe wykazują duże zużycie eksploatacyjne i korozję materiału- do wymiany. Posadzka betonowa, fundamenty pod ścianami kamienne, pod słupami stalowymi betonowe 60x60cm - stan techniczny dobry. Wewnątrz budynku wyodrębniono dwa pomieszczenia przez ścianki działowe - murowane i betonowe na podręczne magazyny- przeznaczone do wyburzenia.
Prace rozbiórkowe dotyczą rozbiórki ścianek działowych wewnątrz budynku, drewnianego zadaszenia pomieszczenia magazynowego, oczyszczenie ścian z tynków wewnętrznych. Obiekt nie posiada żadnych instalacji- wcześniejsza dewastacja, w szczątkowej formie instalacja odgromowa i deszczowa (skorodowane rynny i rury spustowe) Budynek posiada wypełnienia otworów okiennych pustakami szklanymi.
Dane ogólne:
Długość budynku : L=34,90m
Szerokość : B=13,0m
Wysokość w kalenicy : H=3,7÷4,30m
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceglany - ok. 6.2 m3 x 1,2 t_m3 = 7.4 t
- gruz betonowo_ceglany- ok. 17.5 m3 x 1,4 t_m3 = 24.5t
- elementy drewniane - 0,4t
- tynki - 12t
Obiekt nr 7 - Pozostałości ścian po budynku dwukondygnacyjnym z XVIII w. Ściany wykazują duże ubytki w materiale murowym jaki stanowi kamień warstwowego z wtrąceniami z cegły pełnej nad otworami okiennymi w postaci płaskich lub łukowych nadproży. Ściany pozostałe po I kondygnacji posiadają znaczną grubość 80 i 60cm oraz wysokość ok.4m, częściowe pozostałości ścian II kondygnacji o grubości ok. 28cm wysokie na ok.3,5m, nie zwieńczone. Obiekt nie posiada stropów, jedynie w części bocznej istnieją sklepienia ceglane łukowe- stan grożący katastrofą budowlaną. Korony ścian częściowo zarośnięte biologiczne. Wokół niektórych otworów okiennych istnieją otoki lub parapety z piaskowca - do zachowania. Ściany posiadają tynki o dużych ubytkach.
Dane ogólne:
Długość budynku : L=20,05m
Szerokość : B=9,33m
Wysokość ścian średnia :H= 4,5m
Prace rozbiórkowe dotyczą części rozbiórki budynku - części ścian pozostałych po II kondygnacji, niezwieńczonych, zawalających się sklepień ceglanych . Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceglany - ok. 37,8 m3 x 1,2 t_m3 = 45 t
Prace remontowe budynku podlegać będą na odczyszczeniu ścian z narośli biologicznych i zabezpieczeniu przed ponowną korozją biologiczną poprzez wykonanie czap cementowych ochronnych, przemurowaniu koron pozostałych ścian II kondygnacji, zwieńczeniu czapami. Odczyszczenie z odparzonych tynków , naprawa ścian rozwarstwionych oraz łuków ceglanych nad oknami.
Obiekt nr 8- budynek gospodarczy o konstrukcji nośnej stalowej : jednospadkowe dźwigary kratowe na słupach, obudowana ścianami murowanymi z pustaka ceramicznego gr.20cm. Pokrycie stanowią faliste płyty azbestowo-cementowe. Budynek przylega do muru z czasów folwarku wykorzystując go jako jedna swoja ścianę. Obiekt jest z XX wieku- pozostałość po PGR.
Prace rozbiórkowe dotyczą rozbiórki obiektu - części nadziemnej-demontaż pokrycia dachowego, demontaż konstrukcji stalowej ( płatwi, dźwigarów kratowych, słupów rurowych) o połączeniach śrubowych, wyburzenie ścian murowanych dobudowanych, wyburzenie górnej części muru kamienno-ceglanego do poziomu , demontaż posadzki betonowej, demontaż stóp betowych pod słupami. Obiekt nie posiada żadnych instalacji- wcześniejsza dewastacja. Budynek nie posiada stolarki.
Dane ogólne:
Długość budynku : L=15,60m
Szerokość : B=8,0m
Wysokość : H=3,4÷5,00m
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceramiczny - ok. 21,12m3 x 1,1 t_m3 = 21,1 t
- gruz betonowy (nadproża, stopy f.) - ok. 1,6 m3 x 1,6 t_m3 = 2,6 t
- gruz kamienny- ok. 5,0m3 x 1,8 t_m3 = 9 t
- gruz ceglany - ok. 11,7m3 x 1,2 t_m3 = 14 t
- konstrukcja stalowa (płatwie, dźwigary, słupy) 3,6t
- faliste płyty azbestowo-cementowe - 125m2x0,03t_m2=3,7t
Obiekt nr 9,10 - Mur graniczny z XVIII w. Ściany wykazują duże ubytki w materiale murowym jaki stanowi kamień warstwowego z wtrąceniami z cegły pełnej w postaci zamurowań starych przejazdów oraz nad otworami w murze w postaci płaskich lub łukowych nadproży. Grubość 80 i 60 cm oraz wysokość ok.3,8m. Korony ścian częściowo zarośnięte biologiczne. Mur w części będzie wyburzany dla projektowanego placu dojazdowego nowoprojektowanego budynku objętego odrębnym opracowaniem. Pozostała część remontowana: oczyścić z resztek wypraw tynkarskich. Uzupełnić ubytki i wyrwy w murach z kamienia oraz usunąć skorodowane części zapraw, uzupełnić. Wykonać czapy zwieńczające mur na zaprawach mrozoodpornych, nienasiąkliwych, elastycznych przeznaczonych do kamienia.
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceramiczny - ok. 17,3m3 x 1,2 t_m3 = 20,8 t
- gruz kamienny- ok. 61,0m3 x 1,8 t_m3 = 109,8 t
Kamień przeznaczony do ponownego wbudowania: do uzupełnień, odtworzeń i remontów innych obiektów i będzie magazynowany na terenie działki. Wywóz gruzu ceglanego będzie wykonywany przez wyspecjalizowaną firmę. Ilości gruzu zostaną zewidencjonowane i wpisane w karcie przekazania, którą firma będzie przechowywać przez 5 lat.
2.3. Ilości i sposoby zagospodarowania odpadów:
1. Płyty faliste azbestowo-cementowe - symbol: 17-06-01, ilość: 25,7t,
2. Odpady papy na lepiku - symbol: 17-03-80, ilość: 0,8t,
3. Drewno - symbol: 17-02-01, ilość: 4,0t,
4. Szkło - symbol: 17-02-02, ilość: 0,22 t,
5. Stal - symbol: 17-04-05, ilość 23,01t
6. Gruz ceglany - symbol: 17-01-02, ilość: 481,1t
7. Odpady z betonu, gruz budowlany - symbol: 17-01-01,ilość: 161,1t
8. Tynki - symbol: 17-01-06, ilość :12t
9. Żwir zanieczyszczony- symbol 17-05-05, ilość : 40t
10. Komunalne - symbol :16-10-01, ilość: 120m3
11. Gruz kamienny - symbol: 17-01-01,ilość: 298,8t
Sposób zagospodarowania:
Ad. 1 - Odpady z płyt falistych azbestowo-cementowych zostaną poddane utylizacji przez wyspecjalizowaną wyłoniona w drodze przetargu.
Ad. 2,6,7,8,9,10 - Wywiezienie samochodami samowyładowczymi na wysypisko ZUOK IZERY w Lubomierzu
Ad. 3 - Drewno opałowe (deski, łaty, ramy okienne itp., itd.) - przeznaczone do sprzedaży lub wywóz na wysypisko ZUOK IZERY w Lubomierzu
Ad. 4 - Stłuczka szkła okiennego - przeznaczona do recyklingu - wywóz przez wyspecjalizowany transport na wysypisko ZUOK IZERY w Lubomierzu
Ad. 5 - Stalowa konstrukcja - przeznaczona do recyklingu - zdemontowany materiał należy złożyć w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego na terenie budowy.
3. Wymagany okres gwarancji jakości dla przedmiotu zamówienia - 12 miesięcy , licząc od dnia podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu zamówienia.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 170282
Data publikacji: 2011-06-22
Nazwa: Gmina Stara Kamienica
Ulica: Stara Kamienica 41
Numer domu: 41
Miejscowość: Stara Kamienica
Kod pocztowy: 58-512
Województwo / kraj: dolnośląskie
Numer telefonu: 75 75 14 337
Numer faxu: 75 75 14 337
Adres strony internetowej: www.new.bazagnim.pl/bip_stara_kamienica
Regon: 23082173000000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa świetlicy wiejskiej w Starej Kamienicy z częścią garażową na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej - Etap I rewitalizacja działek nr, 69/57, 69/56, 69/44
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Zakres rzeczowy obejmuje:
2.1. Opis stanu istniejącego
Istniejące budynki - obiekty zlokalizowany są na działkach nr ewid. 69_44 - 3 obiekty, nr 69_56 - 4 obiekty; nr 69_57- mur ogrodzeniowy; położone w Starej Kamienicy. Są wykonane w różnych technologiach i o zróżnicowanym wieku. Wszystkie budynki-obiekty są w złym stanie technicznym lub w ruinie. zdewastowane, stolarka okienna i drzwiowa są zdemontowane. Budynki nie posiadają żadnych przyłączy technicznych ani instalacji wewnętrznych. Budynki zlokalizowane są na poszczególnych działkach w sposób chaotyczny i niespójny, częściowo na granicy działek. Teren płaski, częściowo mocno zarośnięty roślinnością dziką- samosiejki. Dojazd do działek z drogi gminnej nr 469 bezpośrednio lub pośrednio poprzez drogę wewnętrzną nr 69_46. Droga wewnętrzna o nawierzchni naturalnej utwardzonej. Obszar na którym znajdują się działki należy do strefy ochrony konserwatorskiej.
2.2. Zakres i sposób prowadzenia prac rozbiórkowych
Obiekt nr 1 - wiata jednonawowa, dwuspadkowa o konstrukcji stalowej z niepełną ścianą boczną murowaną, posadzką betonową, kanałem podposadzkowym o konstrukcji betonowej ze schodami zejściowymi. Pokrycie stanowią płyty faliste azbestowo-cementowe. Dach wiaty częściowo zapadnięty , płyty dachowe częściowo rozbite i przemieszane z gruzem i śmieciami komunalnymi. Obiekt jest z XX wieku- pozostałość po PGR.
Prace rozbiórkowe dotyczą rozbiórki obiektu - części nadziemnej-demontaż pokrycia dachowego, demontaż konstrukcji stalowej ( płatwi, dźwigarów kratowych, słupów dwugałęziowych) o połączeniach śrubowych, wyburzenie ścianki murowanej, wywóz śmieci komunalnych dzikie wysypisko, usunięcie roślinności samowysianej.
Dane ogólne:
Długość wiaty : L=29,70m
Szerokość : B=12,20m
Wysokość w kalenicy : H=5,20m
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceglany - ok. 14,5 m3 x 1,2 t_m3 = 17,4 t
- gruz betonowy (strop, posadzka ) - ok. 28 m3 x 1,6 t_m3 = 44,8 t
- konstrukcja stalowa (płatwie, dźwigary, słupy) 8,5t
- faliste płyty azbestowo-cementowe - 390m2x0,03t_m2=11,7t
- śmieci komunalne i biologiczne 100m3
Obiekt nr 2 - budynek gospodarczy o konstrukcji nośnej stalowej jak wiata powyżej, obudowana ścianami murowanymi z pustaka ceramicznego gr.25cm. Dach dwuspadkowy o konstrukcji stalowej, posadzką betonową. Pokrycie stanowią płyty faliste azbestowo-cementowe. Obiekt jest z XX wieku- pozostałość po PGR.
Prace rozbiórkowe dotyczą rozbiórki obiektu - części nadziemnej-demontaż pokrycia dachowego, demontaż konstrukcji stalowej ( płatwi, dźwigarów kratowych, słupów dwugałęziowych) o połączeniach śrubowych, demontaż stalowych bram wjazdowych, wyburzenie ścian murowanych, obwodowych, demontaż posadzki betonowej. Obiekt nie posiada żadnych instalacji- wcześniejsza dewastacja. Budynek posiada szczątkowe wypełnienia otworów okiennych pustakami szklanymi.
Dane ogólne:
Długość wiaty : L=25,60m
Szerokość : B=12,40m
Wysokość w kalenicy : H=5,20m
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceglany - ok. 66m3 x 1,2 t_m3 = 79,2 t
- gruz betonowy (strop, posadzka ) - ok. 29,8 m3 x 1,6 t_m3 = 47,7 t
- konstrukcja stalowa (płatwie, dźwigary, słupy) 6,7t
- faliste płyty azbestowo-cementowe - 345m2x0,03t_m2=10,3t
- bramy stalowe - 1,9t
- pustaki szklane 7,2m2 x0,03= 0,22t
Roboty przy demontażu płyt azbestowych może prowadzić jedynie firma posiadająca odpowiednio przeszkolonych pracowników, dysponująca wymaganym przepisami szczególnymi sprzętem i posiadająca zezwolenie na wytwarzanie odpadów w oparciu o art. 8 ust. 1 oraz art. 9 ust 1 ustawy o odpadach, z dnia 27.06.1997 r. (Dz. U. nr 96, poz. 592 z późniejszymi zmianami). Powinna posiadać również uprawnienia wydane przez właściwy organ w zakresie wytwarzania i transportu odpadów niebezpiecznych zawierających azbest zgodnie oraz posiadać aktualną umowę lub oświadczenie z firmami przyjmującymi wyroby zawierające azbest do unieszkodliwiania lub właścicielem specjalistycznego składowiska odpadów niebezpiecznych.
Obiekt nr 3 - budynek II kondygnacyjny, pomieszkalny o konstrukcji tradycyjnej, murowanych ścianach, żelbetowych biegach klatki schodowej, drewnianym dachu w stanie katastrofalnym o pokryciu z papy, strop nad jednym pomieszczeniem w technologii prefabrykowanej WPS100 na belkach stalowych, pozostałych stropów nie ma- pozostałe gniazda po belkach drewnianych. Budynek jest posiada cześć ścian starych - kamienno -ceglanych, rozbudowany i nadbudowany w latach późniejszych o piętro z dachem i klatkę schodową. Ściany piętra z pustaków żużlobetonowych oraz cegły. Obiekt zdewastowany.
Dane ogólne:
Długość budynku : L=10,85_13.25m
Szerokość : B=8,95m
Wysokość w kalenicy : H=7,20m
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki piętra wynosi :
- gruz ceglany_żużlobetonowy - ok. 40m3 x 1,2 t_m3 = 48 t
- pozostała konstrukcja drewniana dachu (krokwie, murłaty, deskowanie, kalenicówki, podbitki) 3,6t
- papa dachowa - 0,4m2x2t_m2= 0,8t
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki parteru wynosi:
- gruz ceglany_żużlobetonowy - ok. 29,7m3 x 1,2 t_m3 = 35,7 t
- gruz kamienny_ceglany - ok. 73,3 m3 x 1,8 t_m3 = 132 t
- gruz betonowy z klatki schodowej- ok. 2,11 m3 x 1,6 t_m3 = 3,4 t
- gruz betonowy schody zewnętrzne- ok. 0,72 m3 x 1,6 t_m3 = 1,15 t
- gruz kamienno_betonowy ze ścian fundamentowych: ok. 26,5 m3 x 1,8 t_m3 = 47,7 t
- gruz betonowy ze stropu WPS- ok. 1,3 m3 x 1,6 t_m3 = 2,2 t
- belki stalowe stropu- 0,4t
- gruz betonowy (posadzka ) - ok. 6,7 m3 x 1,6 t_m3 = 10,7 t
- śmieci komunalne 20m3
Prace rozbiórkowe dotyczą rozbiórki obiektu - części nadziemnej: z podziałem na dwa etapy- piętro i przyziemie w szczególności: demontaż pokrycia dachowego wraz z pozostałą konstrukcja drewnianą, wyburzenie ścian murowanych, demontaż pozostałego stropu, biegów klatki schodowej, wywóz śmieci komunalnych przemieszanych z gruzem zgromadzonych wewnątrz kubatury, demontaż posadzki betonowej, wyburzenie ścian fundamentowych do poziomu gruntu. Obiekt nie posiada żadnych instalacji- wcześniejsza dewastacja. Budynek posiada szczątkowe wypełnienia otworów okiennych pustakami szklanymi.
Obiekt nr 4 - Pozostałości ścian po budynku dwukondygnacyjnym z XVIII w. Ściany wykazują duże ubytki w materiale murowym jaki stanowi kamień warstwowego z wtrąceniami z cegły pełnej nad otworami okiennymi w postaci płaskich lub łukowych nadproży. Korony ścian zarośnięte biologiczne. Wokół otworu wejściowego istnieje mocno skorodowany portyk drewniany. Otoki drewniane oraz z piaskowce wokół okien istnieją w ścianie bocznej stojącej na granicy działki i zespolonej z murem granicznym. Trzy okna posiadają oryginalne kraty stalowe kute- do odzysku i przekazania wskazanej prze Konserwatora Zabytków instytucji.
Dane ogólne:
Długość budynku : L=20,05m
Szerokość : B=9,33m
Wysokość ścian średnia :H= 4,5m
Prace rozbiórkowe dotyczą części rozbiórki budynku - części nadziemnej, trzech ścian. Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceglany - ok. 30 m3 x 1,2 t_m3 = 36 t
- gruz kamienny - ok. 100 m3 x 1,8 t_m3 = 180 t
- gruz betonowy- ok. 0,5 m3 x 1,6 t_m3 = 0,8t
- gruz żwirowy przemieszany z odpadami komunalnymi i gruntem- ok.40m3 x 1,0 t = 40 t
- elementy stalowe- 0,11t
- elementy drewniane - 0,018t
Uwaga:
Gruz kamienny podlegać będzie odczyszczeniu i segregacji wg rozmiarów, układane w pryzmach nie większych niż 2m. Kamienie o szerokościach 12-15cm przeznaczone będą na wbudowanie jako elewacja projektowanego budynku na działce 69_57 objętego odrębnym opracowaniem. Pozostałe zabezpieczone do momentu kolejnych remontów na terenach działek należących do Inwestora.
Obiekt Nr 5 - Prace remontowe dotyczące jednej ściany stojącej na granicy działki.Ścianę należy wyburzyć do poziomu muru przyległego. Oczyścić z resztek wypraw tynkarskich. Uzupełnić ubytki ściany z kamienia oraz usunąć skorodowane części zapraw, uzupełnić. Odczyścić otoki z piaskowca, naprawić pęknięcia. Odczyścić i zaimpregnować otoki drewniane. Wykonać czapy zwieńczające mur na zaprawach mrozoodpornych, nienasiąkliwych, elastycznych przeznaczonych do kamienia.
Odpady nie przeznaczone do ponownego wbudowania: do uzupełnień, odtworzeń i remontów innych obiektów nie będą magazynowane, ale w ilościach transportowych wywożone. Odpady selektywnie należy wrzucać do wynajętych pojemników i po podpisaniu umowy z odbiorcą wywozić na uprawnione wysypisko śmieci. Wywóz odpadów będzie wykonywany przez wyspecjalizowaną firmę. Ilości gruzu zostaną zewidencjonowane i wpisane w karcie przekazania, którą firma będzie przechowywać przez 5 lat.
Obiekt nr 6 - budynek gospodarczy o konstrukcji nośnej murowanej- ściany obwodowe pozostałe po dawnej oborze folwarcznej o konstrukcji kamienno-ceglanej. Podczas lat eksploatacji przebudowany częściowo - wykonano nowy dach dwuspadkowy o konstrukcji stalowej (płatwie stalowe I 160 w rozstawie 3m, dźwigary z kształtowników I 220 wsparte na słupach I220 w rozstawach ok.5,6m) i pokryciu z żelbetowych płyt korytkowych z warstwą nawierzchniową z papy asfaltowej. Stan techniczny płatwi, dźwigarów dobry, slupów dostateczny, papa nawierzchniowa oraz płyty korytkowe wykazują duże zużycie eksploatacyjne i korozję materiału- do wymiany. Posadzka betonowa, fundamenty pod ścianami kamienne, pod słupami stalowymi betonowe 60x60cm - stan techniczny dobry. Wewnątrz budynku wyodrębniono dwa pomieszczenia przez ścianki działowe - murowane i betonowe na podręczne magazyny- przeznaczone do wyburzenia.
Prace rozbiórkowe dotyczą rozbiórki ścianek działowych wewnątrz budynku, drewnianego zadaszenia pomieszczenia magazynowego, oczyszczenie ścian z tynków wewnętrznych. Obiekt nie posiada żadnych instalacji- wcześniejsza dewastacja, w szczątkowej formie instalacja odgromowa i deszczowa (skorodowane rynny i rury spustowe) Budynek posiada wypełnienia otworów okiennych pustakami szklanymi.
Dane ogólne:
Długość budynku : L=34,90m
Szerokość : B=13,0m
Wysokość w kalenicy : H=3,7÷4,30m
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceglany - ok. 6.2 m3 x 1,2 t_m3 = 7.4 t
- gruz betonowo_ceglany- ok. 17.5 m3 x 1,4 t_m3 = 24.5t
- elementy drewniane - 0,4t
- tynki - 12t
Obiekt nr 7 - Pozostałości ścian po budynku dwukondygnacyjnym z XVIII w. Ściany wykazują duże ubytki w materiale murowym jaki stanowi kamień warstwowego z wtrąceniami z cegły pełnej nad otworami okiennymi w postaci płaskich lub łukowych nadproży. Ściany pozostałe po I kondygnacji posiadają znaczną grubość 80 i 60cm oraz wysokość ok.4m, częściowe pozostałości ścian II kondygnacji o grubości ok. 28cm wysokie na ok.3,5m, nie zwieńczone. Obiekt nie posiada stropów, jedynie w części bocznej istnieją sklepienia ceglane łukowe- stan grożący katastrofą budowlaną. Korony ścian częściowo zarośnięte biologiczne. Wokół niektórych otworów okiennych istnieją otoki lub parapety z piaskowca - do zachowania. Ściany posiadają tynki o dużych ubytkach.
Dane ogólne:
Długość budynku : L=20,05m
Szerokość : B=9,33m
Wysokość ścian średnia :H= 4,5m
Prace rozbiórkowe dotyczą części rozbiórki budynku - części ścian pozostałych po II kondygnacji, niezwieńczonych, zawalających się sklepień ceglanych . Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceglany - ok. 37,8 m3 x 1,2 t_m3 = 45 t
Prace remontowe budynku podlegać będą na odczyszczeniu ścian z narośli biologicznych i zabezpieczeniu przed ponowną korozją biologiczną poprzez wykonanie czap cementowych ochronnych, przemurowaniu koron pozostałych ścian II kondygnacji, zwieńczeniu czapami. Odczyszczenie z odparzonych tynków , naprawa ścian rozwarstwionych oraz łuków ceglanych nad oknami.
Obiekt nr 8- budynek gospodarczy o konstrukcji nośnej stalowej : jednospadkowe dźwigary kratowe na słupach, obudowana ścianami murowanymi z pustaka ceramicznego gr.20cm. Pokrycie stanowią faliste płyty azbestowo-cementowe. Budynek przylega do muru z czasów folwarku wykorzystując go jako jedna swoja ścianę. Obiekt jest z XX wieku- pozostałość po PGR.
Prace rozbiórkowe dotyczą rozbiórki obiektu - części nadziemnej-demontaż pokrycia dachowego, demontaż konstrukcji stalowej ( płatwi, dźwigarów kratowych, słupów rurowych) o połączeniach śrubowych, wyburzenie ścian murowanych dobudowanych, wyburzenie górnej części muru kamienno-ceglanego do poziomu , demontaż posadzki betonowej, demontaż stóp betowych pod słupami. Obiekt nie posiada żadnych instalacji- wcześniejsza dewastacja. Budynek nie posiada stolarki.
Dane ogólne:
Długość budynku : L=15,60m
Szerokość : B=8,0m
Wysokość : H=3,4÷5,00m
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceramiczny - ok. 21,12m3 x 1,1 t_m3 = 21,1 t
- gruz betonowy (nadproża, stopy f.) - ok. 1,6 m3 x 1,6 t_m3 = 2,6 t
- gruz kamienny- ok. 5,0m3 x 1,8 t_m3 = 9 t
- gruz ceglany - ok. 11,7m3 x 1,2 t_m3 = 14 t
- konstrukcja stalowa (płatwie, dźwigary, słupy) 3,6t
- faliste płyty azbestowo-cementowe - 125m2x0,03t_m2=3,7t
Obiekt nr 9,10 - Mur graniczny z XVIII w. Ściany wykazują duże ubytki w materiale murowym jaki stanowi kamień warstwowego z wtrąceniami z cegły pełnej w postaci zamurowań starych przejazdów oraz nad otworami w murze w postaci płaskich lub łukowych nadproży. Grubość 80 i 60 cm oraz wysokość ok.3,8m. Korony ścian częściowo zarośnięte biologiczne. Mur w części będzie wyburzany dla projektowanego placu dojazdowego nowoprojektowanego budynku objętego odrębnym opracowaniem. Pozostała część remontowana: oczyścić z resztek wypraw tynkarskich. Uzupełnić ubytki i wyrwy w murach z kamienia oraz usunąć skorodowane części zapraw, uzupełnić. Wykonać czapy zwieńczające mur na zaprawach mrozoodpornych, nienasiąkliwych, elastycznych przeznaczonych do kamienia.
Przewidywana ilość odpadów wytwarzanych podczas rozbiórki wynosi :
- gruz ceramiczny - ok. 17,3m3 x 1,2 t_m3 = 20,8 t
- gruz kamienny- ok. 61,0m3 x 1,8 t_m3 = 109,8 t
Kamień przeznaczony do ponownego wbudowania: do uzupełnień, odtworzeń i remontów innych obiektów i będzie magazynowany na terenie działki. Wywóz gruzu ceglanego będzie wykonywany przez wyspecjalizowaną firmę. Ilości gruzu zostaną zewidencjonowane i wpisane w karcie przekazania, którą firma będzie przechowywać przez 5 lat.
2.3. Ilości i sposoby zagospodarowania odpadów:
1. Płyty faliste azbestowo-cementowe - symbol: 17-06-01, ilość: 25,7t,
2. Odpady papy na lepiku - symbol: 17-03-80, ilość: 0,8t,
3. Drewno - symbol: 17-02-01, ilość: 4,0t,
4. Szkło - symbol: 17-02-02, ilość: 0,22 t,
5. Stal - symbol: 17-04-05, ilość 23,01t
6. Gruz ceglany - symbol: 17-01-02, ilość: 481,1t
7. Odpady z betonu, gruz budowlany - symbol: 17-01-01,ilość: 161,1t
8. Tynki - symbol: 17-01-06, ilość :12t
9. Żwir zanieczyszczony- symbol 17-05-05, ilość : 40t
10. Komunalne - symbol :16-10-01, ilość: 120m3
11. Gruz kamienny - symbol: 17-01-01,ilość: 298,8t
Sposób zagospodarowania:
Ad. 1 - Odpady z płyt falistych azbestowo-cementowych zostaną poddane utylizacji przez wyspecjalizowaną wyłoniona w drodze przetargu.
Ad. 2,6,7,8,9,10 - Wywiezienie samochodami samowyładowczymi na wysypisko ZUOK IZERY w Lubomierzu
Ad. 3 - Drewno opałowe (deski, łaty, ramy okienne itp., itd.) - przeznaczone do sprzedaży lub wywóz na wysypisko ZUOK IZERY w Lubomierzu
Ad. 4 - Stłuczka szkła okiennego - przeznaczona do recyklingu - wywóz przez wyspecjalizowany transport na wysypisko ZUOK IZERY w Lubomierzu
Ad. 5 - Stalowa konstrukcja - przeznaczona do recyklingu - zdemontowany materiał należy złożyć w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego na terenie budowy.
3. Wymagany okres gwarancji jakości dla przedmiotu zamówienia - 12 miesięcy , licząc od dnia podpisania bezusterkowego protokołu odbioru przedmiotu zamówienia.
Kody CPV:
451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 454211342
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 15/08/2011
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
poparte należytym wykonaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, robót budowlanych polegających na rozbiórce obiektów (45.11.11.00-9), w tym: co najmniej dwóch o wartości nie mniejszej niż 100.000 zł (netto) oraz jednej dotyczącej demontażu płyt azbestowych o wartości nie mniejszej niż 5.000 zł (netto).
Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz wykonanych robót budowlanych, o których mowa wyżej, sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 4 do IDW. W wykazie należy podać rodzaj robót i wartości umowne, daty i miejsca ich wykonania oraz załączyć dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
W przypadku wykazania wartości wykonanych robót w walutach innych niż PLN - należy podać kwotę w PLN przeliczając kwotę wartości wykonanych robót rozliczanych w innych walutach na PLN wg kursu danej waluty, ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski na dzień protokolarnego odbioru zadania.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Oferent winien dysponować odpowiednią osobą zdolną do wykonania zamówienia, tj. Kierownika Budowy posiadającego :
- minimalne kwalifikacje: posiadanie ważnych uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej
- minimalne doświadczenie zawodowe: co najmniej 36 miesięcy na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót, w tym co najmniej przy realizacji dwóch robót rozbiórkowych lub robót remontowych w których występowały roboty rozbiórkowe,
- ważny na dzień upływu terminu składania ofert dokument potwierdzający przynależność do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa.
Przez wymagane minimalne doświadczenie zawodowe należy rozumieć łączną ilość miesięcy przepracowanych na stanowisku jak proponowane, przy realizacji podobnych robót. Do doświadczenia zawodowego na stanowisku kierownika budowy nie sumuje się okresu zatrudnienia danej osoby na innych budowach w tym samym czasie . Przez wymagany staż pracy należy rozumieć okres od daty uzyskania uprawnień budowlanych do daty ukazania się ogłoszenia o niniejszym zamówieniu na portalu centralnym UZP - w Biuletynie Zamówień Publicznych .
a) Jeżeli wskazana wyżej osoba jest obywatelem państw członkowskich Unii Europejskiej i nabyła w tych państwach, poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, kwalifikacje zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie, mając na względzie obowiązujące w Polsce przepisy prawa krajowego (art. 12 pkt 7 w zw. z art. 12 a Prawa budowlanego), wymagane będzie od tej osoby uznanie jej kwalifikacji zawodowych oraz wstąpienie do właściwej polskiej izby samorządu zawodowego. Postępowanie w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych odbywa się na podstawie ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394).
b) Dysponowanie osobą wymienioną powyżej , należy traktować jako minimalne wymagania Zamawiającego w zakresie dotyczącym nadzoru technicznego i nie wyczerpuje to całości personelu jakim Wykonawca winien dysponować do rzetelnego wypełnienia zobowiązań wynikających z realizacji zamówienia.
Na potwierdzenie spełniania powyższych warunków Wykonawcy są zobowiązani przedstawić:
- Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności osobę odpowiedzialną za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat jej kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia , a dla pracowników pozostałych - fizycznych, niezbędnych do wykonania zamówienia- zakresu wykonywanych przez nich czynności. W wykazie należy zawrzeć informację o podstawie dysponowania tymi osobami ( tj. kierownikiem budowy oraz pracownikami fizycznymi ) Załącznik Nr 5 do IDW .
- Oświadczenie, że osoba , która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia , o której mowa w pkt. 9.1.3) posiada wymagane uprawnienia budowlane wydane zgodnie z przepisami ustawy z 07.07.1994 r.
Sytuacja ekonomiczna:
posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej lub środków finansowych i zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 100 000 PLN.
posiadanie opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości stanowiącej co najmniej równowartość ceny ofertowej za wykonanie przedmiotu zamówienia.
Do przedłożenia polisy lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej zostanie wezwany wykonawca , którego oferta uznana zostanie za najkorzystniejszą - przed podpisaniem umowy.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w przypadku :
a) zmiany kluczowego personelu wykonawcy wskazanego w ofercie do realizacji przedmiotu
zamówienia na osobę (y) spełniającą (e) co najmniej warunki podmiotowe określone w Cz.I. IDW,
zmiana lub konieczność dodatkowego wprowadzenia na plac budowy - podwykonawcy
b) rezygnacji z wykonania pełnego zakresu rzeczowego objętego zamówieniem w przypadku zaistnienia okoliczności, w których zbędne będzie wykonanie danej części zamówienia , wraz z jednoczesnym związanym z tym obniżeniem wynagrodzenia, w oparciu o dostarczony kosztorys ofertowy przed podpisaniem umowy,
c) wprowadzenia robót zamiennych podczas realizacji umowy wynikających z rzeczywistych warunków występujących w trakcie realizacji prac - nie powodujących zmian w wysokości ceny umownej wpisanej do umowy,
d) zmiana zakresu rzeczowego umowy w części niezbędnej do prawidłowego wykonania zamówienia, przy czym konieczna do wykonania praca nie stanowi zamówienia dodatkowego w rozumieniu przepisów u.p.z.p., a ewentualne wynagrodzenie wykonawcy z tego tytułu nie przekroczy łącznie 2 %,
e) wystąpienia wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających
wykonanie robót zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami i warunkami technologicznymi określonymi dla robót, które miałyby być wykonane w tych warunkach; konieczność zrealizowania zamówienia przy zastosowaniu innych rozwiązań
technicznych, technologicznych lub materiałowych niż wskazane w Dokumentacji projektowej w sytuacji, gdyby zastosowanie dotychczasowych rozwiązań groziło nie wykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu - dotyczy możliwości wydłużenia terminu realizacji zakończenia i/lub zmiany wynagrodzenia na zasadach określonych w punktach b), c) lud d).
2. Zmiany umowy nie wymaga: zmiana danych teleadresowych, zmiana osób wskazanych do kontaktów między stronami umowy, zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana rachunku bankowego).
3. O interpretacji zdarzenia siły wyższej i ewentualnym uznaniu przedłużenia terminu wykonania robót z tego powodu, będzie decydował Wójt Gminy Stara Kamienica jako zarządzający Projektem w imieniu Zamawiającego, w trakcie realizacji robót, po złożeniu pisemnego wniosku Wykonawcy .
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Stara Kamienica
58-512 Stara Kamienica 41
pokój nr 12
Data składania wniosków, ofert: 07/07/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Urząd Gminy Stara Kamienica
58-512 Stara Kamienica 41
pokój nr 16 Sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Projekt dofinansowany w ramach działania 313, 322, 323 Odnowa i Rozwój Wsi objętego Programem Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007-2013
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
178796 / 2014-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Dom Pomocy Społecznej - Niechlów (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Zwiększenie dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu
90873 / 2009-06-09 - Inny: Jednostka SamorzÄ…dowa
Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy - Oleśnica (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Remont dachu papowego wraz z obróbkami blacharskimi na budynku mieszkalnym przy ul. Kilińskiego 4c w Oleśnicy.
202503 / 2014-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze - Czarny Bór (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Budowa Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z infrastrukturÄ… w Czarnym Borze- roboty dodatkowe
311179 / 2011-11-29 - Inny: PGL Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Legnica - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Rozbiórka budynków i budowli na terenie byłej bazy wojsk radzieckich w Miłogostowicach wraz z wykonaniem kruszywa z materiałów porozbiórkowych, wywiezieniem i rozłożeniem kruszywa na powierzchni wskazanych dróg leśnych.
177141 / 2013-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Lwówek Śląski - Lwówek Śląski (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Remont świetlicy wiejskiej we Włodzicach Wielkich
171167 / 2011-06-20 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Wrocławski - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
BZP.2422.09.2011.BO Remont i przebudowa Muzeum Uniwersyteckiego
przy pl. Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu
261424 / 2011-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
przetarg nieograniczony na roboty remontowo- budowlane w budynkach Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie
144608 / 2014-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kąty Wrocławskie - Kąty Wrocławskie (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Remont i modernizacja świetlicy wiejskiej w Gądowie.
141099 / 2015-09-25 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania: Remont pomieszczeń służby dyżurnej w budynku Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, przy ul. Ząbkowickiej 57
305806 / 2014-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Żarowie - Żarów (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Remont dachu wraz z dobudowaniem kominów w komunalnym budynku wielorodzinnym usytuowanym w Siedlimowicach nr 23
371420 / 2012-09-28 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Wrocławski - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Remont i przebudowa Pracowni Geograficznych Systemów Informacji i Kartografii Komputerowej będącej w strukturach Zakładu Kartografii Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowaniu Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego, mieszczącej się w Gmachu Głównym przy pl. Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu
156473 / 2010-06-17 - Inny: Państwowa Osoba Prawna
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Rozbiórka budynku gospodarczego do poziomu gruntu zlokalizowanego w miejscowości Górzyca, gm. Lubin, pow. Lubin działka nr 17/2.
125179 / 2012-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Przebudowa lokali mieszkalnych przy:
1. ul. Karola Miarki nr 22m.3 o pow. 52,00m2
2. ul. Obrońców Helu nr 2 m.5 o pow. 61,74m2 w Bolesławcu.
321163 / 2010-11-12 - Inny: Państwowa Osoba Prawna
Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Rozbiórka budynków gospodarczych wraz z rozbiciem fundamentów zlokalizowanych w obrębie Jurcz, gm.Świerzawa. dz. nr 101/10, 97/11, oraz rozbiórka budynków gospodarczych wraz z rozbiciem fundamentów zlokalizowanych w obrębie Grzybów-Zaborów, gm. Ścinawa dz. Nr 482/7
47429 / 2015-04-03 - Inny: Jednostka SamorzÄ…dowa
Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy - Oleśnica (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
wymiana stolarki okiennej i drzwi balkonowych na pcw o łącznej powierzchni 336,98 m2 wraz z nawiewnikami w ilości 170 sztuk i wymiana 134 sztuk parapetów wewnętrznych w lokalach komunalnych w Oleśnicy.
132006 / 2011-05-27 - Podmiot prawa publicznego
Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
WYKONANIE ROZBIÓRKI BUDYNKÓW (8 SZT.) W ŚWIĘTOSZWIE
139194 / 2013-04-09 - Inny: Jednostka SamorzÄ…dowa
Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy - Oleśnica (dolnośląskie)
CPV: 451111009 (Roboty w zakresie burzenia)
Przebudowa ze zmianą sposobu użytkowania parteru budynku szkolnego pomocniczego (była stołówka) na bibliotekę szkolną w Gimnazjum Nr 1 przy ul. Armii Krajowej 47 w Oleśnicy (dz. nr 6/7 AM 25).