Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

334378 / 2013-08-20 - / Powiatowy Urząd Pracy (Sępólno Krajeńskie)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-08-19 pod pozycją 333124. Zobacz ogłoszenie 333124 / 2013-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 334378

Data publikacji: 2013-08-20

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 11

Numer domu: 11

Miejscowość: Sępólno Krajeńskie

Kod pocztowy: 89-400

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 0-52 388 13 50

Numer faxu: 0-52 388 53 67

Regon: 09251269400000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 333124

Data wydania biuletynu: 2013-08-19

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.4

Przed wprowadzeniem zmainy:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa - organizacja i przeprowadzenie dwumodułowego szkolenia dla 6 osób bezrobotnych w zakresie BRUKARZ.
a) Wspólny Słownik zamówień (CPV): 80500000-9 Usługi szkoleniowe.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
a) Celem szkolenia jest zdobycie niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej przez uczestników kursu potrzebnej do podjęcia pracy w zawodzie brukarz.
b) Program szkolenia składać się musi z dwóch modułów:
I moduł Nabycie uprawnień do obsługi: zagęszczarki i ubijaka wibracyjnego; narzędzia udarowego ręcznego; przecinarki do nawierzchni dróg.
II moduł Brukarz:
Bhp w pracy brukarza
Dokumentacja związana z robotami brukarskimi.
Materiały w brukarstwie.
Przygotowanie podłoża.
Układanie kostki brukowej, obrzeży, krawężników, oporników.
Wykonywanie wykopów, skarp i nasypów.
Renowacja i naprawa nawierzchni brukarskich.
Obsługa narzędzi brukarskich ręcznych.
Zajęcia praktyczne.
c) Szkolenie trwać musi 250 godzin zegarowych, w tym:
moduł I 76 godzin (teoria i praktyka),
moduł II 174 godziny (teoria + praktyka).
d) Przewidywany termin wykonania zamówienia: 10 wrzesień - 18 październik 2013 r.
e) Przeciętna liczba godzin w tygodniu nie może być mniejsza niż 25 godzin zegarowych na osobę (godzina zegarowa zajęć teoretycznych liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut; 1 godzina zegarowa zajęć praktycznych równa się 60 minutom bez przerwy).
f) Miejsce szkolenia: Miasto Sępólno Krajeńskie
Zajęcia z modułu I Wykonawca przeprowadzi w miejscu zatwierdzonym przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. W przypadku realizacji zajęć szkoleniowych poza miastem Sępólno Krajeńskie (brak odpowiedniego, zatwierdzonego placu), Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia modułu I w innym miejscu. W tym przypadku Wykonawca we własnym zakresie zapewni:
dojazd uczestników szkolenia z Sępólna Krajeńskiego do miejsca szkolenia i z powrotem do Sępólna Krajeńskiego każdego dnia szkolenia;
lub
zakwaterowanie i pełne wyżywienie uczestników szkolenia i dowóz uczestników szkolenia z Sępólna Krajeńskiego do miejsca odbywania szkolenia w dniu rozpoczęcia szkolenia, dowóz uczestników szkolenia z miejsca odbywania szkolenia do Sępólna Krajeńskiego w dniu zakończenia szkolenia.
Koszt ewentualnych dojazdów uczestników na miejsce szkolenia i z powrotem czy ewentualnego zakwaterowania i wyżywienia musi być ujęty w kalkulacji kosztów szkolenia - preliminarzu kosztów.
Zajęcia teoretyczne modułu II Wykonawca przeprowadzi na terenie miasta Sępólno Krajeńskie.
Zajęcia praktyczne modułu II Wykonawca przeprowadzi w miejscu użyteczności publicznej udostępnionym bezpłatnie na terenie miasta Sępólno Krajeńskie - udostępniony zostanie plac do zajęć praktycznych - zatwierdzony przez Zamawiającego.
g) Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 20.09.2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001 r. Nr 118, poz. 1263) ponadto musi być zatwierdzony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
h) Szkolenie Modułu I zakończyć się musi egzaminem przeprowadzonym przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania egzaminu sprawdzającego kwalifikacje przez w/w komisją. Osoba, która uzyska pozytywny wynik z egzaminu musi otrzymać książeczkę operatora wydaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz świadectwo zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20.09.2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001 r. Nr 118, poz. 1263).
i) Program szkolenia (zakres i jakość) powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych prowadzonych przez MP i PS.
j) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skierowania mniejszej liczby osób z przyczyn niezależnych przez Zamawiającego.
k) Warunkiem ukończenia przedmiotowego szkolenia przez uczestnika jest udział w co najmniej 80 % godzin dydaktycznych.
l) Do realizacji zamówienia Wykonawca zapewni konieczny sprzęt oraz ilość i rodzaj materiałów niezbędnych do prawidłowego przebiegu kursu. Sprzęt, ilość i rodzaj materiałów powinna uwzględnić wymogi jakie określa program kursu oraz odpowiadać zakresowi ćwiczeń praktycznych przewidzianych i realizowanych w ramach kursu.
m) Do realizacji zamówienia Wykonawca zapewni uczestnikom odpowiednie materiały szkoleniowe, tj. długopis, co najmniej 60 kartkowy zeszyt lub notatnik, materiały dydaktyczne niezbędne do utrwalenia wiadomości, które po zakończeniu realizacji szkolenia przejdą na ich własność, teczkę lub segregator na otrzymywane materiały. Materiały należy rozdać uczestnikom szkolenia w pierwszym dniu szkolenia lub na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć, a potwierdzenie ich odbioru Wykonawca przekaże Zleceniodawcy wraz z dokumentacją szkolenia.
n) Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00 (z wyłączeniem dni wolnych od pracy). Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8-9 godzin.
o) Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia odpowiednich pomieszczeń do prowadzenia zajęć zgodnie z wymogami polskiego prawa (sale muszą być odpowiednio oświetlone, nagłośnione, muszą spełniać wymogi bhp, p. poż. oraz posiadać zaplecze sanitarne).
p) W przypadku awarii jakiegokolwiek sprzętu technicznego, który będzie wykorzystywany w trakcie szkolenia, Wykonawca jest zobowiązany niezwłocznie zastąpić sprzęt niesprawny sprzętem sprawnym, tak aby przedmiotowe szkolenie odbywało się bez zakłóceń, na warunkach określonych w niniejszej siwz, ofercie oraz zawartej umowie.
q) Wykonawca zobowiązany jest do skierowania uczestników kursu na badania lekarskie, jeżeli są wymagane oraz do sfinansowania tych badań oraz zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu informacji o wynikach badań niezwłocznie po ich otrzymaniu. Ewentualny koszt badań musi być wliczony w cenę oferty oraz wyszczególniony w preliminarzu kosztów.
r) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić nieodpłatnie środki ochrony każdemu kursantowi (skierowanemu przez Zamawiającego) oraz zobligować do ich stosowania jeżeli przepisy szczegółowe w zakresie bhp wymagają stosowania takich środków przy wykonywaniu zadań. Ewentualny koszt środków ochrony musi być wliczony w cenę oferty oraz wyszczególniony w preliminarzu kosztów.
s) Podczas zajęć każdy uczestnik powinien mieć zapewnione samodzielne stanowisko.
t) Wszystkie zajęcia muszą być prowadzone z wykładowcą / trenerem.
u) Wykonawca zapewni nadzór wewnętrzny / pedagogiczny nad przebiegiem zajęć służący podnoszeniu jego jakości.
v) Po zakończeniu szkolenia uczestnicy muszą uzyskać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z obowiązującymi przepisami. Po ukończeniu szkolenia Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu kopię zaświadczeń w ciągu 5 dni od dnia zakończenia szkolenia.
w) Termin realizacji przedmiotu zamówienia może ulec zmianie w zależności od terminu rozstrzygnięcia postępowania - wyboru Wykonawcy.
4. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, którym nie przysługuje stypendium oraz którym przysługuje stypendium, o którym mowa w art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, czyli uczestników szkolenia, którzy trakcie szkolenia podejmą zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą - koszt warunkowy. W chwili obecnej nie można określić liczby osób, które będą podlegały temu ubezpieczeniu. Dlatego w przypadku braku konieczności tego ubezpieczenia lub objęcia nim mniejszej liczby osób Wykonawca obniży w fakturze cenę za całość szkolenia do faktycznie poniesionych kosztów, zgodnie z warunkami umowy.

Po wprowadzeniu zmiany:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa - organizacja i przeprowadzenie dwumodułowego szkolenia dla 6 osób bezrobotnych w zakresie BRUKARZ.
a) Wspólny Słownik zamówień (CPV): 80500000-9 Usługi szkoleniowe.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
a) Celem szkolenia jest zdobycie niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej przez uczestników kursu potrzebnej do podjęcia pracy w zawodzie brukarz.
b) Program szkolenia składać się musi z dwóch modułów:
I moduł Nabycie uprawnień do obsługi: zagęszczarki i ubijaka wibracyjnego; narzędzia udarowego ręcznego; przecinarki do nawierzchni dróg.
II moduł Brukarz:
Bhp w pracy brukarza
Dokumentacja związana z robotami brukarskimi.
Materiały w brukarstwie.
Przygotowanie podłoża.
Układanie kostki brukowej, obrzeży, krawężników, oporników.
Wykonywanie wykopów, skarp i nasypów.
Renowacja i naprawa nawierzchni brukarskich.
Obsługa narzędzi brukarskich ręcznych.
Zajęcia praktyczne.
c) Szkolenie trwać musi 250 godzin zegarowych, w tym:
moduł I 76 godzin (teoria i praktyka),
moduł II 174 godziny (teoria + praktyka).
d) Przewidywany termin wykonania zamówienia: 10 wrzesień 29 październik 2013 r.
e) Przeciętna liczba godzin w tygodniu nie może być mniejsza niż 25 godzin zegarowych na osobę (godzina zegarowa zajęć teoretycznych liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut; 1 godzina zegarowa zajęć praktycznych równa się 60 minutom bez przerwy).
f) Miejsce szkolenia: Miasto Sępólno Krajeńskie
Zajęcia z modułu I Wykonawca przeprowadzi w miejscu zatwierdzonym przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. W przypadku realizacji zajęć szkoleniowych poza miastem Sępólno Krajeńskie (brak odpowiedniego, zatwierdzonego placu), Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia modułu I w innym miejscu. W tym przypadku Wykonawca we własnym zakresie zapewni:
dojazd uczestników szkolenia z Sępólna Krajeńskiego do miejsca szkolenia i z powrotem do Sępólna Krajeńskiego każdego dnia szkolenia;
lub
zakwaterowanie i pełne wyżywienie uczestników szkolenia i dowóz uczestników szkolenia z Sępólna Krajeńskiego do miejsca odbywania szkolenia w dniu rozpoczęcia szkolenia, dowóz uczestników szkolenia z miejsca odbywania szkolenia do Sępólna Krajeńskiego w dniu zakończenia szkolenia.
Koszt ewentualnych dojazdów uczestników na miejsce szkolenia i z powrotem czy ewentualnego zakwaterowania i wyżywienia musi być ujęty w kalkulacji kosztów szkolenia - preliminarzu kosztów.
Zajęcia teoretyczne modułu II Wykonawca przeprowadzi na terenie miasta Sępólno Krajeńskie.
Zajęcia praktyczne modułu II Wykonawca przeprowadzi w miejscu użyteczności publicznej udostępnionym bezpłatnie na terenie miasta Sępólno Krajeńskie - udostępniony zostanie plac do zajęć praktycznych - zatwierdzony przez Zamawiającego.
g) Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z 20.09.2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001 r. Nr 118, poz. 1263) ponadto musi być zatwierdzony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
h) Szkolenie Modułu I zakończyć się musi egzaminem przeprowadzonym przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania egzaminu sprawdzającego kwalifikacje przez w/w komisją. Osoba, która uzyska pozytywny wynik z egzaminu musi otrzymać książeczkę operatora wydaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz świadectwo zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20.09.2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001 r. Nr 118, poz. 1263).
i) Program szkolenia (zakres i jakość) powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych prowadzonych przez MP i PS.
j) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skierowania mniejszej liczby osób z przyczyn niezależnych przez Zamawiającego.
k) Warunkiem ukończenia przedmiotowego szkolenia przez uczestnika jest udział w co najmniej 80 % godzin dydaktycznych.
l) Do realizacji zamówienia Wykonawca zapewni konieczny sprzęt oraz ilość i rodzaj materiałów niezbędnych do prawidłowego przebiegu kursu. Sprzęt, ilość i rodzaj materiałów powinna uwzględnić wymogi jakie określa program kursu oraz odpowiadać zakresowi ćwiczeń praktycznych przewidzianych i realizowanych w ramach kursu.
m) Do realizacji zamówienia Wykonawca zapewni uczestnikom odpowiednie materiały szkoleniowe, tj. długopis, co najmniej 60 kartkowy zeszyt lub notatnik, materiały dydaktyczne niezbędne do utrwalenia wiadomości, które po zakończeniu realizacji szkolenia przejdą na ich własność, teczkę lub segregator na otrzymywane materiały. Materiały należy rozdać uczestnikom szkolenia w pierwszym dniu szkolenia lub na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć, a potwierdzenie ich odbioru Wykonawca przekaże Zleceniodawcy wraz z dokumentacją szkolenia.
n) Zajęcia muszą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00 (z wyłączeniem dni wolnych od pracy). Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8-9 godzin.
o) Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia odpowiednich pomieszczeń do prowadzenia zajęć zgodnie z wymogami polskiego prawa (sale muszą być odpowiednio oświetlone, nagłośnione, muszą spełniać wymogi bhp, p. poż. oraz posiadać zaplecze sanitarne).
p) W przypadku awarii jakiegokolwiek sprzętu technicznego, który będzie wykorzystywany w trakcie szkolenia, Wykonawca jest zobowiązany niezwłocznie zastąpić sprzęt niesprawny sprzętem sprawnym, tak aby przedmiotowe szkolenie odbywało się bez zakłóceń, na warunkach określonych w niniejszej siwz, ofercie oraz zawartej umowie.
q) Wykonawca zobowiązany jest do skierowania uczestników kursu na badania lekarskie, jeżeli są wymagane oraz do sfinansowania tych badań oraz zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu informacji o wynikach badań niezwłocznie po ich otrzymaniu. Ewentualny koszt badań musi być wliczony w cenę oferty oraz wyszczególniony w preliminarzu kosztów.
r) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić nieodpłatnie środki ochrony każdemu kursantowi (skierowanemu przez Zamawiającego) oraz zobligować do ich stosowania jeżeli przepisy szczegółowe w zakresie bhp wymagają stosowania takich środków przy wykonywaniu zadań. Ewentualny koszt środków ochrony musi być wliczony w cenę oferty oraz wyszczególniony w preliminarzu kosztów.
s) Podczas zajęć każdy uczestnik powinien mieć zapewnione samodzielne stanowisko.
t) Wszystkie zajęcia muszą być prowadzone z wykładowcą / trenerem.
u) Wykonawca zapewni nadzór wewnętrzny / pedagogiczny nad przebiegiem zajęć służący podnoszeniu jego jakości.
v) Po zakończeniu szkolenia uczestnicy muszą uzyskać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z obowiązującymi przepisami. Po ukończeniu szkolenia Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu kopię zaświadczeń w ciągu 5 dni od dnia zakończenia szkolenia.
w) Termin realizacji przedmiotu zamówienia może ulec zmianie w zależności od terminu rozstrzygnięcia postępowania - wyboru Wykonawcy.
4. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, którym nie przysługuje stypendium oraz którym przysługuje stypendium, o którym mowa w art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, czyli uczestników szkolenia, którzy trakcie szkolenia podejmą zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą - koszt warunkowy. W chwili obecnej nie można określić liczby osób, które będą podlegały temu ubezpieczeniu. Dlatego w przypadku braku konieczności tego ubezpieczenia lub objęcia nim mniejszej liczby osób Wykonawca obniży w fakturze cenę za całość szkolenia do faktycznie poniesionych kosztów, zgodnie z warunkami umowy.

Podobne przetargi