Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

146858 / 2013-04-15 - Inny: instytucja rynku pracy / Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda (Gdańsk)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego (bez egzaminów) dla 15 osób projektu Czas na nas! Niepełnosprawni na rynku pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.2, Poddziałanie 7.2.1.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego (bez egzaminów) dla 15 osób projektu Czas na nas! Niepełnosprawni na rynku pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII, Działanie 7.2, Poddziałanie 7.2.1.
Opis przedmiotu zamówienia -kurs komputerowy
- Projekt jest realizowany w jednostce terenowej Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy: 11-5 Środowiskowym Hufcu Pracy w Lęborku, ul. Krzywoustego 1,
-Kursy komputerowe będą skierowane do osób niepełnosprawnych w wieku 18 - 24 lata.
-Na kursy komputerowe przypada 30 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min zajęć + 15 min przerwy) na grupę.
-Kursy komputerowe będą dopasowane poziomem do umiejętności uczestników projektu. Przed przystąpieniem Wykonawcy do wykonania zamówienia Wykonawca przeprowadzi uczestnikom test z znajomości obsługi komputerów oraz oczekiwań uczestników co do rodzaju programów nauczanych w ramach kursu i na tej podstawie dobierze poziom i rodzaj kursu.
-Kurs będzie prowadzony dla 1 grupy projektowej podzielonej na 2 podgrupy. Do utworzonych podgrup uczestnicy dobierani będą zgodnie z posiadanymi umiejętnościami. Wykonawca dla każdej podgrupy, w ramach jednej grupy projektowej zapewni po jednym instruktorze. W związku z tym przy kalkulowaniu ceny wykonawca musi wziąć pod uwagę konieczność posiadania co najmniej 2 instruktorów. Zamawiający informuje, że w tym samym czasie równolegle mogą być prowadzone zajęcia dla dwóch podgrup.
-Zajęcia powinny się odbyć od dnia zawarcia umowy umowy do 15 czerwca 2013 roku (zakończenie kursu najpóźniej do 15 czerwca 2013 roku).
-Celem podstawowego kursu komputerowego jest przygotowanie uczestników do pracy z komputerem, pracą na takich programach jak: Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Microsoft Office Point, Microsoft Office Outlook, czy programów do tworzenia i obróbki grafiki takich jak CorelDraw czy Corel Paint Shop, obsługą Internetu oraz metod nauczanie e-learningowego. Programy do nauczania zostaną dobrane przez Wykonawcę w zależności od umiejętności uczestników oraz zgłaszanych przez uczestników potrzeb (ankiety).
-Minimalny zakres tematyczny zajęć:
-Redagowanie tekstów i dokumentów za pomocą edytora tekstów,
-Wykonywania obliczeń i symulacji procesów,
-Tworzenie plików i folderów,
-Praca na arkuszu kalkulacyjnym,
-Tworzenie dokumentów zawierających tekst, grafikę i tabele,
-Wyszukiwanie i uruchamianie najpopularniejszych programów,
-Obróbka zdjęć, tekstów i muzyki,
-Obróbka i tworzenie grafiki,
-Obsługa Internetu,
-Podstawy tworzenia strony internetowej.
-Podstawy nauczania e-learningowego.
-Uczestnicy projektu powinni zostać zapoznani z pracą na takich programach jak: Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Microsoft Office Point, czy programów do tworzenia i obróbki grafiki takich jak CorelDraw czy Corel Paint Shop.
-Harmonogram kursu zostanie ustalony przez Wykonawcę z uwzględnieniem potrzeb uczestników projektu i zaleceń Zamawiającego, w podziale na podgrupy. Szczegółowy harmonogram kursu (zawierający harmonogram i szczegółowy zakres tematyczny dostosowany do celu i programu kursu). Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającemu, po wcześniejszym skonsultowaniu potrzeb uczestników, w terminie 3 dni roboczych od daty podpisania umowy. Harmonogram kursów stanowić będzie integralną część umowy. W uzasadnionych przypadkach harmonogram może ulec zmianie (po pisemnych uzgodnieniach Wykonawcy z Zamawiającym) w terminie realizacji zamówienia w niezbędnym zakresie - związanym z dostosowaniem go do potrzeb uczestników.
-Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu nieodpłatnie, na jego własność, materiały dydaktyczne i pomocnicze niezbędne przy realizacji szkolenia:
-multimedialną płytę CD do samodzielnej nauki w domu;
-literaturę wspomagającą;
-zeszyt (notatnik) i długopis.
-1 komplet literatury wspomagającej oraz multimedialną płytę CD Wykonawca przekaże nieodpłatnie Zamawiającemu.
-Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem szkolenia, a w szczególności:
-koszt wynagrodzenia wykładowcy,
-koszt wynajmu sali komputerowej z odrębnym stanowiskiem komputerowym dla każdego uczestnika kursu,
-koszt materiałów dydaktycznych niezbędnych do samodzielnej nauki w domu,
-koszt zakupu dzienników zajęć.
-Kursy powinny odbywać się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 20.00, dopuszcza się przeprowadzanie zajęć również w soboty.
-Kursy powinny być przeprowadzone w Lęborku, w terminach zgodnych z harmonogramem realizowanych zajęć, uzgodnionych z koordynatorem wojewódzkim projektu oraz koordynatorami terenowymi. Zgodnie z harmonogramem wniosku, ostatnie zajęcia powinny się zakończyć najpóźniej 15 czerwca 2013r.
-Miejsce realizacji zajęć Wykonawca uzgodni z Zamawiającym. Miejsce prowadzenia zajęć musi być odpowiednio dobrane przez Zamawiającego, tak aby udział uczestników w zajęciach z podstaw komputerów nie kolidował z udziałem uczestników w innych zajęciach projektowych.
-Projekt Czas na nas! Niepełnosprawni na rynku pracy obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być uzgodniony z Zamawiającym.
-W razie nie odbycia się zajęć z powodów niezależnych od Zamawiającego, zaległe zajęcia zostaną przeprowadzone we wspólnie ustalonym terminie.
-Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prawidłowo oznaczonych list obecności, dzienników zajęć oraz harmonogramów.
-Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT w terminie 5 dni od dnia zakończenia realizacji zamówienia.
-Do faktury Wykonawca zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty:
-Oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem uczestników kursów;
-Terminy realizacji zajęć i ilość godzin ( harmonogramy);
-Dzienniki zajęć (osobny dziennik dla każdej jednostki i grupy wiekowej, w której przeprowadzane są kursy);
-Kserokopie zaświadczeń o udziale w kursach, wraz z zakresem tematycznym i godzinowym;
-Imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych;
-Ankiety przeprowadzone na zakończenie zajęć;
-Maksymalnie 4 zdjęć z przeprowadzonych zajęć (w wersji papierowej i elektronicznej).
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
-Płatność nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy podany na fakturze VAT, w terminie 90 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT, przy czym 85% wartości zamówienia opłacone zostanie z rachunku bankowego Ministerstwa Finansów realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (Fundusze Unijne), a pozostałe 15% z rachunku bankowego Zamawiającego (rezerwa celowa budżetu Państwa).. Środki na uregulowanie zobowiązań finansowych są zabezpieczone z Rezerwy celowej budżetu środków europejskich i budżetu Państwa. W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z Rezerwy celowej środków europejskich i rezerwy celowej budżetu państwa, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania środków do dyspozycji Zamawiającego.
-Zleceniodawca zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje zewnętrzne uprawnione do jego kontroli. Prawo to obowiązuje do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31 grudnia 2020 r.
-Wykonawca ma obowiązek do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% absencji.
-Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego.
-Wykonawca powinien zapewnić na własny koszt, w miejscowości Lębork, sale do prowadzenia teoretycznych i praktycznych zajęć grupowych, spełniające ogólne standardy (dobre oświetlenie, pomieszczenie ogrzewane, odpowiednie krzesła i ławki). Każdy uczestnik szkolenia podczas jego trwania musi mieć zapewniony indywidualny dostęp do komputera, z jednoczesnym dostępem do internetu. Sale do prowadzenia kursów komputerowych muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w dostosowaniu do ilości uczestników.
-Każdy uczestnik kursu (beneficjent) otrzyma zaświadczenie z udziału w kursie, w którym zawarty będzie zakres tematyczny oraz godzinowy zajęć. Wzór zaświadczenia należy uzgodnić z Zamawiającym.
-Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie zajęć (kursów).
-gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie zajęć (kursów).
-Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, a także logo Wykonawcy (jeżeli występuje), zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
-Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych ( Dz.U.2002r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).
-Zamawiający może unieważnić umowę na wykonywanie przedmiotu zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej i budżetu państwa, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
-W przypadku wykonywania zamówienia przez firmy lub osobę fizyczną zmiana osoby realizującej zamówienie w imieniu Wykonawcy w trakcie realizacji zamówienia możliwa jest wyłącznie za pisemną zgodą Zamawiającego.
-Zamawiający do SIWZ dołącza umowę powierzania przetwarzania danych osobowych którą wyłoniony wykonawca będzie miał obowiązek podpisać wraz z umową na realizację zamówienia publicznego - załącznik nr 4.
-W przypadku rezygnacji lub skreślenia z listy uczestników projektu, Zamawiający zapłaci za szkolenie, w proporcji do ilości wykonanych godzin.
-Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość oraz staranność wykonywania oferowanych usług, ponosi też pełną odpowiedzialność za szkody powstałe w wyniku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
-Wykonawca gwarantuje ciągłość nauki (kursów).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 146858

Data publikacji: 2013-04-15

Nazwa:
Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda

Ulica: ul. J. Uphagena 27

Numer domu: 27

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-237

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 58 3017916

Numer faxu: 58 3017916

Regon: 00103674400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: instytucja rynku pracy

Inny rodzaj zamawiającego: instytucja rynku pracy

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego (bez egzaminów) dla 15 osób projektu Czas na nas! Niepełnosprawni na rynku pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.2, Poddziałanie 7.2.1.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego (bez egzaminów) dla 15 osób projektu Czas na nas! Niepełnosprawni na rynku pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII, Działanie 7.2, Poddziałanie 7.2.1.
Opis przedmiotu zamówienia -kurs komputerowy
- Projekt jest realizowany w jednostce terenowej Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy: 11-5 Środowiskowym Hufcu Pracy w Lęborku, ul. Krzywoustego 1,
-Kursy komputerowe będą skierowane do osób niepełnosprawnych w wieku 18 - 24 lata.
-Na kursy komputerowe przypada 30 godzin lekcyjnych (1 godz. = 45 min zajęć + 15 min przerwy) na grupę.
-Kursy komputerowe będą dopasowane poziomem do umiejętności uczestników projektu. Przed przystąpieniem Wykonawcy do wykonania zamówienia Wykonawca przeprowadzi uczestnikom test z znajomości obsługi komputerów oraz oczekiwań uczestników co do rodzaju programów nauczanych w ramach kursu i na tej podstawie dobierze poziom i rodzaj kursu.
-Kurs będzie prowadzony dla 1 grupy projektowej podzielonej na 2 podgrupy. Do utworzonych podgrup uczestnicy dobierani będą zgodnie z posiadanymi umiejętnościami. Wykonawca dla każdej podgrupy, w ramach jednej grupy projektowej zapewni po jednym instruktorze. W związku z tym przy kalkulowaniu ceny wykonawca musi wziąć pod uwagę konieczność posiadania co najmniej 2 instruktorów. Zamawiający informuje, że w tym samym czasie równolegle mogą być prowadzone zajęcia dla dwóch podgrup.
-Zajęcia powinny się odbyć od dnia zawarcia umowy umowy do 15 czerwca 2013 roku (zakończenie kursu najpóźniej do 15 czerwca 2013 roku).
-Celem podstawowego kursu komputerowego jest przygotowanie uczestników do pracy z komputerem, pracą na takich programach jak: Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Microsoft Office Point, Microsoft Office Outlook, czy programów do tworzenia i obróbki grafiki takich jak CorelDraw czy Corel Paint Shop, obsługą Internetu oraz metod nauczanie e-learningowego. Programy do nauczania zostaną dobrane przez Wykonawcę w zależności od umiejętności uczestników oraz zgłaszanych przez uczestników potrzeb (ankiety).
-Minimalny zakres tematyczny zajęć:
-Redagowanie tekstów i dokumentów za pomocą edytora tekstów,
-Wykonywania obliczeń i symulacji procesów,
-Tworzenie plików i folderów,
-Praca na arkuszu kalkulacyjnym,
-Tworzenie dokumentów zawierających tekst, grafikę i tabele,
-Wyszukiwanie i uruchamianie najpopularniejszych programów,
-Obróbka zdjęć, tekstów i muzyki,
-Obróbka i tworzenie grafiki,
-Obsługa Internetu,
-Podstawy tworzenia strony internetowej.
-Podstawy nauczania e-learningowego.
-Uczestnicy projektu powinni zostać zapoznani z pracą na takich programach jak: Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Microsoft Office Point, czy programów do tworzenia i obróbki grafiki takich jak CorelDraw czy Corel Paint Shop.
-Harmonogram kursu zostanie ustalony przez Wykonawcę z uwzględnieniem potrzeb uczestników projektu i zaleceń Zamawiającego, w podziale na podgrupy. Szczegółowy harmonogram kursu (zawierający harmonogram i szczegółowy zakres tematyczny dostosowany do celu i programu kursu). Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającemu, po wcześniejszym skonsultowaniu potrzeb uczestników, w terminie 3 dni roboczych od daty podpisania umowy. Harmonogram kursów stanowić będzie integralną część umowy. W uzasadnionych przypadkach harmonogram może ulec zmianie (po pisemnych uzgodnieniach Wykonawcy z Zamawiającym) w terminie realizacji zamówienia w niezbędnym zakresie - związanym z dostosowaniem go do potrzeb uczestników.
-Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi kursu nieodpłatnie, na jego własność, materiały dydaktyczne i pomocnicze niezbędne przy realizacji szkolenia:
-multimedialną płytę CD do samodzielnej nauki w domu;
-literaturę wspomagającą;
-zeszyt (notatnik) i długopis.
-1 komplet literatury wspomagającej oraz multimedialną płytę CD Wykonawca przekaże nieodpłatnie Zamawiającemu.
-Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem szkolenia, a w szczególności:
-koszt wynagrodzenia wykładowcy,
-koszt wynajmu sali komputerowej z odrębnym stanowiskiem komputerowym dla każdego uczestnika kursu,
-koszt materiałów dydaktycznych niezbędnych do samodzielnej nauki w domu,
-koszt zakupu dzienników zajęć.
-Kursy powinny odbywać się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 20.00, dopuszcza się przeprowadzanie zajęć również w soboty.
-Kursy powinny być przeprowadzone w Lęborku, w terminach zgodnych z harmonogramem realizowanych zajęć, uzgodnionych z koordynatorem wojewódzkim projektu oraz koordynatorami terenowymi. Zgodnie z harmonogramem wniosku, ostatnie zajęcia powinny się zakończyć najpóźniej 15 czerwca 2013r.
-Miejsce realizacji zajęć Wykonawca uzgodni z Zamawiającym. Miejsce prowadzenia zajęć musi być odpowiednio dobrane przez Zamawiającego, tak aby udział uczestników w zajęciach z podstaw komputerów nie kolidował z udziałem uczestników w innych zajęciach projektowych.
-Projekt Czas na nas! Niepełnosprawni na rynku pracy obejmuje wiele innych kursów i zajęć, dlatego też termin realizacji kursów musi być uzgodniony z Zamawiającym.
-W razie nie odbycia się zajęć z powodów niezależnych od Zamawiającego, zaległe zajęcia zostaną przeprowadzone we wspólnie ustalonym terminie.
-Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prawidłowo oznaczonych list obecności, dzienników zajęć oraz harmonogramów.
-Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia Zamawiającemu faktury VAT w terminie 5 dni od dnia zakończenia realizacji zamówienia.
-Do faktury Wykonawca zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty:
-Oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem uczestników kursów;
-Terminy realizacji zajęć i ilość godzin ( harmonogramy);
-Dzienniki zajęć (osobny dziennik dla każdej jednostki i grupy wiekowej, w której przeprowadzane są kursy);
-Kserokopie zaświadczeń o udziale w kursach, wraz z zakresem tematycznym i godzinowym;
-Imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych;
-Ankiety przeprowadzone na zakończenie zajęć;
-Maksymalnie 4 zdjęć z przeprowadzonych zajęć (w wersji papierowej i elektronicznej).
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
-Płatność nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy podany na fakturze VAT, w terminie 90 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT, przy czym 85% wartości zamówienia opłacone zostanie z rachunku bankowego Ministerstwa Finansów realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (Fundusze Unijne), a pozostałe 15% z rachunku bankowego Zamawiającego (rezerwa celowa budżetu Państwa).. Środki na uregulowanie zobowiązań finansowych są zabezpieczone z Rezerwy celowej budżetu środków europejskich i budżetu Państwa. W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z Rezerwy celowej środków europejskich i rezerwy celowej budżetu państwa, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania środków do dyspozycji Zamawiającego.
-Zleceniodawca zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje zewnętrzne uprawnione do jego kontroli. Prawo to obowiązuje do końca ustawowo wyznaczonego okresu archiwizacji tego typu dokumentów, tj. do 31 grudnia 2020 r.
-Wykonawca ma obowiązek do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% absencji.
-Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego.
-Wykonawca powinien zapewnić na własny koszt, w miejscowości Lębork, sale do prowadzenia teoretycznych i praktycznych zajęć grupowych, spełniające ogólne standardy (dobre oświetlenie, pomieszczenie ogrzewane, odpowiednie krzesła i ławki). Każdy uczestnik szkolenia podczas jego trwania musi mieć zapewniony indywidualny dostęp do komputera, z jednoczesnym dostępem do internetu. Sale do prowadzenia kursów komputerowych muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy w dostosowaniu do ilości uczestników.
-Każdy uczestnik kursu (beneficjent) otrzyma zaświadczenie z udziału w kursie, w którym zawarty będzie zakres tematyczny oraz godzinowy zajęć. Wzór zaświadczenia należy uzgodnić z Zamawiającym.
-Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie zajęć (kursów).
-gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie zajęć (kursów).
-Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu. Wszystkie materiały muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego - Narodowej Strategii Spójności, a także logo Wykonawcy (jeżeli występuje), zgodnie z Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. i Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
-Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych ( Dz.U.2002r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).
-Zamawiający może unieważnić umowę na wykonywanie przedmiotu zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej i budżetu państwa, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
-W przypadku wykonywania zamówienia przez firmy lub osobę fizyczną zmiana osoby realizującej zamówienie w imieniu Wykonawcy w trakcie realizacji zamówienia możliwa jest wyłącznie za pisemną zgodą Zamawiającego.
-Zamawiający do SIWZ dołącza umowę powierzania przetwarzania danych osobowych którą wyłoniony wykonawca będzie miał obowiązek podpisać wraz z umową na realizację zamówienia publicznego - załącznik nr 4.
-W przypadku rezygnacji lub skreślenia z listy uczestników projektu, Zamawiający zapłaci za szkolenie, w proporcji do ilości wykonanych godzin.
-Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość oraz staranność wykonywania oferowanych usług, ponosi też pełną odpowiedzialność za szkody powstałe w wyniku niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
-Wykonawca gwarantuje ciągłość nauki (kursów).

Kody CPV:
805332001 (Kursy komputerowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 805331001

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/06/2013

Informacja na temat wadium:
Zamawiający odstępuje od żądania wadium w niniejszym postępowaniu.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
-Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia - art. 23 ust. 1 ustawy Pzp. W takim przypadku Wykonawcy ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
-Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego i dlatego też zobowiązane są dołączyć do oferty - pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia, albo pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
-Wykonawcy, o których mowa w punkcie 1 składają jedną ofertę, przy czym:
-Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia) każdy z Wykonawców składa oddzielnie w formie oryginału i podpisuje we własnym imieniu. Dopuszcza się możliwość złożenia na jednym formularzu, w którym będą znajdować się podpisy umocowanych osób wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
-Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu) Wykonawcy składają w formie oryginału i mogą złożyć wspólnie na jednym dokumencie (oświadczenie podpisane przez Pełnomocnika lub przez każdego z Wykonawców odrębnie), lub każdy z nich na osobnym dokumencie.
UWAGA: Do podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie publiczne stosuje się te same przepisy co do pojedynczego wykonawcy. Odpowiednie ich stosowanie oznacza, że każdy uczestnik wspólnej oferty musi posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności i nie może podlegać wykluczeniu z postępowania. Natomiast przy ocenie spełniania warunków, brany jest pod uwagę łączny potencjał techniczny i kadrowy wykonawców (członków konsorcjum, członków spółki cywilnej) ich łączne kwalifikacje i doświadczenie oraz łączną sytuację ekonomiczną i finansową.
-Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, są zobowiązani przyjąć formę prawną konsorcjum zawiązanego w drodze umowy cywilnej. W tym celu przed podpisaniem umowy o niniejsze zamówienie są oni zobowiązani przedstawić Zamawiającemu stosowne porozumienie zawierające w swojej treści następujące postanowienia:
-określenie zasad reprezentacji i odpowiedzialności w sposób czytelny, nie budzący żadnej wątpliwości;
-określenie celu gospodarczego;
-oznaczenie czasu trwania konsorcjum obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia i okres gwarancji;
-wykluczenie możliwości wypowiedzenia umowy przez któregokolwiek z jej członków do czasu wykonania zamówienia bez zgody Zamawiającego i upływu okresu gwarancji;
-zakaz dokonywania zmian w umowie bez zgody Zamawiającego.
-Ocena spełnienia przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana na podstawie przedłożonych oświadczeń i dokumentów wg formuły spełnia/nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach wyszczególnionych w pkt. 12 niniejszej SIWZ. Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
-Wykonawcy, występujący wspólnie składają jedną ofertę, przy czym:
-Załącznik do SIWZ (Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia) każdy z Wykonawców składa oddzielnie w formie oryginału i podpisuje we własnym imieniu. Dopuszcza się możliwość złożenia na jednym formularzu, w którym będą znajdować się podpisy umocowanych osób wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
-Załącznik do SIWZ (Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu) Wykonawcy składają w formie oryginału i mogą złożyć wspólnie na jednym dokumencie (oświadczenie podpisane przez Pełnomocnika lub przez każdego z Wykonawców odrębnie), lub każdy z nich na osobnym dokumencie.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
-Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w zakresie:
-Zmian organizacyjnych stron np. zmiana reprezentacji lub siedziby firmy.
-Modyfikacji (zmiany) konspektu godzinowego programu nauczania, harmonogramu kursu pod warunkiem że łączna ilość godzin przypadająca kurs/zajęcia nie ulegnie zmniejszeniu.
-Zmian osób wyznaczonych do uzgodnień i koordynacji przedmiotu niniejszej umowy. -W przypadku zmian unormowań prawnych powszechnie obowiązujących np. zmiana urzędowej stawki podatku VAT. Stawki ZUS. W przypadku zmiany obowiązującej stawki podatku VAT, stawki ZUS Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia lub zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT lub ZUS. Strony dokonają odpowiedniej zmiany wynagrodzenia w przypadku realizacji tej części zamówienia, której w dniu zmiany stawki podatku VAT, stawki ZUS jeszcze nie dokonano.
-Zaistnienia siły wyższej (powódź, pożar, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, przerwy w dostawie energii elektrycznej) mającej wpływ na realizację umowy.
-Zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy.
-Zmiana osoby realizującej zamówienie w imieniu Wykonawcy w trakcie realizacji zamówienia możliwa jest wyłącznie za pisemną zgodą Wykonawcy. (Nowe osoby muszą dysponować kwalifikacjami przedstawionymi w niniejszej SIWZ).
-Zmiany osoby realizującej zamówienie w imieniu Wykonawcy w trakcie realizacji zamówienia możliwa jest wyłącznie za pisemną zgodą Zamawiającego lub na wniosek zamawiającego.
-W innych sytuacjach, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy i mających charakter zmian nieistotnych tzn. takich, o których wiedza na etapie postępowania o udzielenie zamówienia nie wpłynęłaby na krąg podmiotów ubiegających się o to zamówienie lub na wynik postępowania.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia można uzyskać nieodpłatnie w godz. od 8ºº-15 ºº w siedzibie Zamawiającego, pokój nr 610, VI piętro. ul. Uphagena 27, 80-237 Gdańsk

Data składania wniosków, ofert: 23/04/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Ofertę należy złożyć w siedzibie, Zamawiającego, ul. J. Uphagena 27, 80-237 Gdańsk, (sekretariat - pokój 605) 6 piętro:

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego (bez egzaminów) dla 15 osób projektu Czas na nas! Niepełnosprawni na rynku pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.2, Poddziałanie 7.2.1.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

444812 / 2011-12-30 - Inny: instytucja rynku pracy

Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805332001 (Kursy komputerowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia komputerowego (bez egzaminów) dla 45 uczestników projektu Czas na Nas. Niepełnosprawni na rynku pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL

177926 / 2013-05-07 - Inny: instytucja rynku pracy

Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805332001 (Kursy komputerowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego (bez egzaminów) dla 15 osób projektu Czas na nas! Niepełnosprawni na rynku pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.2, Poddziałanie 7.2.1.

237524 / 2010-08-04 - Inny: Instytucja rynku pracy

Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805332001 (Kursy komputerowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu komputerowego na poziomie podstawowym (bez egzaminów) dla 75 osób, oraz szkoleń komputerowych (wraz z egzaminami) zgodnych z Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych (ECDL) - dla 25 osób w ramach projektu Szkolenie - Praktyka - Zatrudnienie - Rozwój edycja III współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet 1, Działanie 1.3, Poddziałanie 1.3.3.

18650 / 2012-01-19 - Inny: instytucja rynku pracy

Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805332001 (Kursy komputerowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia komputerowego (bez egzaminów) dla 45 uczestników projektu Czas na Nas. Niepełnosprawni na rynku pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL

361620 / 2009-10-15 - Inny: Instytucja rynku pracy

Ochotnicze Hufce Pracy - Pomorska Wojewódzka Komenda - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 805332001 (Kursy komputerowe)
Przeprowadzenie kursów komputerowych ECDL i kursów komputerowych na poziomie podstawowym.